Volledige verpleegstersopleiding in Zierikzees Rode-Kruisziekenhuis AGENDA RAAD OOSTKAPELLE DRONG AAN OP TOEZICHT „0PSTAL"-B0UW A. Don wil b. en w. wat soepeler zien RUSTIGE WINTERMODE GESHOWD IN VLISSINGEN KOSTUUM OVERJAS Verspuxf GEWESTELIJKE PRESIDENTEN N.C.V.B. IN GOES BIJEEN MARKTBERICHTEN TWEEMAAL HAVANNA, TWEEMAAL ACTIE ONDER DE PALMEN WOENSDAG 10 OKTOBER 1962. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Soelaasin personeelstekort Nu in drie jaar diploma en scholing volgens een nieuw opgezet lesschema HET ZWEEDSE Rode-Kruisziekenhuis van Zierikzee heeft sinds enige tijd een volledige en tegelijk ook bijzonder moderne opleiding tot verpleegster. Bij ministeriële beschikking is een wijziging in de algemene eisen voor de scholing aangebracht, die afwijkingen van de norm 100 bedden en 28.000 verpleegdagen per jaar mogelijk maakt. Een beslissing, die het ziekenhuis voor Schouwen-Duiveland boeiende perspectieven biedt in de moeilijke personeelssitnatie. Aspirant leerling verpleegsters behoeven zich niet langer te laten af schrikken door de voorwaarde, dat een opleiding in Zierikzee een jaar extra vergt in vergelijking met elders. Het wordt nn zo, dat de meisjes in drie jaar een volwaardig diploma kannen halen. En wat meer is: een getuigschrift, dat gebaseerd is op een opleiding naar de nieuwste inzichten op dit terrein; naar een rapport van de voorlopige verple- gingsraad. MODERNISERING Het vijf jaar geleden geopende, bijzonder modern ingerichte Rode-Kruisziekenhuis van Zierikzee krygt met deze nieuwe opleidingsmogelijkheden voor aanstaan de verpleegsters dus nu voor de jeugd van het eiland en ïd het byzonder voor de meisjes van elders een attractie, die het tot op heden eigenlijk miste. Verpleeghulpen zullen voortaan niet zon der meer tot de opleiding kunnen wor den toegelaten. Voor hen bestaat een driejarige cursus algemene ontwikke ling, die kan dienen als brug over de toelatingseisen. Gezien in het licht van de Deltakansen voor het Zierikzeese Rode-Kruisziekenhuis, waarover wij vo rige week bijzonderheden meldden is de nu nog exclusieve opleiding dus ook van Met enkele andere ziekenhuizen in het land is het Rode-Kruisziekenhuis van Zierikzee uitgekozen als proef object: de ervaringen met de nieuwe opleiding, compleet met theoretische aanloop en een schema waarin een belangrijke ruimte is gereserveerd voor de algemene gezondheidsleer, zullen bepalend zijn voor een alge meen wettelijke regeling. „Het is dus echt wel als een compliment voor ons Zierikzeese ziekenhuis te be schouwen". zo kon directeur dr H. Ezen- dam gistermorgen met recht tevreden constateren tijdens een persconferen tie. De beslissing na een officieuze toe zegging is men reeds enkele maanden geleden met een eerste ploegje leerlingen gestart is dus eigenlijk tegen alle regels in. En juist daarom des te attrac tiever voor het Zierikzeese ziekenhuis. Men krijgt nu de beschikking over twee de en derde jaars leerlingen In de loop van de opleiding zullen de meisjes stage lopen in andere ziekenhuizen voor spe cialiteiten als kinderziekten, neurolo gie en psychiatrie. In overleg met de hoofdinspectie voor de volksgezondheid zijn daarvoor „opvangcentra" uitgeko zen Diezelfde inspectie heeft zich de laatste jaren de personeelstekorten in Zierikzee ook bijzonder aangetrokken en ervoor geijverd, dat via gunstige advie zen tenslotte een alleszins bevredigende oplossing kon worden gevonden NAAR ELDERS Tot voor kort bezat net Zierikzeese ziekenhuis slechts een gedeeltelijke opleiding. De meisjes liepen twee jaar cursus als beginneling en moes ten dan voor de voortgezette oplei ding naar elders. Daar werden de beide Zierikzeese jaren dan bovendien als één cursusjaar beschouwd, zodat een volledige opleiding met het Rode- Kruisziekenhuis als start dus eigen lijk vier jaar vergde Voor het zie kenhuis zelf had dit tot gevolg, dat de meisjes juist moesten vertrekken tegen de tijd, wanneer zij „inge speeld" raakten. In de meeste ge vallen keerden zij na voltooiing van hun opleiding ook niet in Zierikzee terug. De personeelsvoorziening raakte daar door steeds verder in moeilijkheden. De nieuwe en volledige opleiding kan dus ongetwtJfeld voor soelaas in deze situa tie zorgen Het ziekenhuis van de Vrije Universiteit in Amsterdam en het „Ju- lianaziekenhuis" in Bennekom hebben dezelfde moderne opleidi.ig geopend Een scholing tot verpleegster, die ove rigens wel enkele voorwaarden stelt Drie jaar h.b.s., een ulodiploma of het fetuigschrift INAS (inrichting assisten- e van de huishoudschool) zQn de ver eisten voor toelating tot de opleiding. Mogelijk tegen mei volgend jaar, tb ieder geval tegen september 1963 kun nen nieuwe leerlingen worden toege laten Gestart wordt dan met een theo retische oriëntatie in alle mogelijke vak ken Deze duurt zes tot zeven weken en dan komen de meisjes in de praktijk van het ziekenhuis. Voor deze theore tische opleiding en de later volgende praktijklessen heeft het Zierikzeese zie kenhuis de beschikking over een com pleet team van docenten. De gemeenteraad van Oostkapelle is ty- dens zyn vergadering van dinsdagavond onder voorzitterschap van burgemeester F. G. Sprenger geconfronteerd met de narigheden, die kunnen ontstaan nadat het vakantieseizoen is afgelopen en de inwoners sommige strandhokjes als schuurtje of als andere „opstal" willen benutten. In het geval, dat de raadsleden bij de ingekomen stukken te behandelen kregen, had een Oostkappelse inwoner de procedure geheel via de officiële weg gevolgd: hy verzocht vergunning om een strandliokje te mogen plaatsen bij een zomerwoning, die zijn dochter en schoonzoon na hun huwelijk tijdelijk als huis zouden betrekken. B. en w. hadden echter gemeend de vergunning niet te moeten afgeven, waarna de inwoner ii beroep ging. Tijdens de vergadering stel de het college de raad voor om afwijzend op dit beroep te beschikken en geen vergunning te geven voor het plaatsen van de „tydelyke opstal" by de zomer woning. De heer A, Coppoolse (a.r.) verklaarde het eens te z(jn met de zienswijze van b. en w. Hij wees er echter op, dat verschillende bezitters van strandhokjes deze kleine „opstallen" als schuurtje ge- Veiligheidsinspectie van motorvoertuigen nu ooh in Zeeland Als eerste in Zeeland ral hurge- meester mr. J. Dryher van Mld- delhurg donderdagmorgen zijn personenauto aanbieden voor een H vrijwillige periodieke veiligheids- inspectie. Het Verbond voor Veilig Verkeer, i dat deze inspectie in nauwe sa- menwerklne mei de politie en de BOVAG tinds kort in ons land verricht, komt in ook naar Zee- land. Donderdagmorgen kwart over elf komt de auto vnn Mid- 5 delhurgs eerste burger „onder het i 1 mes" in het veilinggebouw te Mid- i delhurg. Bh een goede uitslag kunnen de geïnspecteerde motorvoertuigen een bon op de voorruit krijgen, met oen „G" erop. als teken van i 2 goed gedrag en goedgekeurd De i 1 Zeeuwse garagehouders, die door i de BOVAG zijn goedgekeurd om H de testen te verrichten krijgen een dergelijk schildle. De bon 1 voor de motorrijtuigen is om- streeks een half laar geldig De i keuring van een motorvoertuig tijdens het normale onderhoud kost In het kader van de veilig- heidsinspectie aanmerkelijk min- der De Inspectie begon in Rotter- 2 dam en omliggende gemeenten en 2 werd voortgezet in proefgebieden 2 elders in ons land. Ülllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllï Middelburg Electro. Song without end. l'J.30 uur. 14 laar City Porgy and Bess (samenw personeelsver Schouwburg Studio Een leven vooi wat wind (ZVU). 14 uur Schouwburg Studio Harten twee. narten drie (ZVU). 20 uur Vllsslngcn - Alhambra I'ankbaUiDon. 2C uur 14 laai Luxor 6 zwarte ruitere, 20 uur. 14 laai. Concertgebouw Mode show, 20 uur Kerkgebouw Lannoystraat Zendingsavond gerelormeerde gemrente. 19.30 uur. Goes - Grand. Blonde meisjes vooi Ha vanna. 20 uur. 18 Jaar Prlrs van Oran je. Viering dertigjarig bestaan aldeling Goes en omstreken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. 1» uur Korenbeurs. Autoshow Renault, 1022 Bergen op Zoom Roxy: De laatste reis, 20 uur, 18 laar Luxor Enkele relB naar de hel. 20 uur, 14 laar Ternouzen - Luxor Oorclepi ie Neurenberg, 20 uur. 14 laar Oost borg - Ledeltheater: The Alamo, 20 uur, 14 laar. Staalkaart van verpleegvakken De nieuwe verpleegstersopleiding, die in Zierikzee van start is ge gaan volgens de richtlijnen van de voorlopige verplegingsraad een herziening in voorbereiding van het algemeen gevolgde prin cipe biedt eer gevarieerde staalkaart van vakken. Uit onder staande opsomming kan zonder enige twijfel worden afgeleid, dat de scholing van de verpleegsters heel wat meer is dan oefenen in "t leggen van 'n verband ot alleen maar het „nalopen van de patiën ten" De meisjes, die zich voor de nu driejarige opleiding aanmelden krijgen les in: anatomie, fysiolo gie, instrumentenleer, sociale achtergronden, sociale hygiëne, voedings- en dieetleer, algemene en specialistische ziektenleer, ge schiedenis der geneeskunst, ethiek en omgang met patiënten, theore tische en praktische ziekenverple ging, ballet- en bewegingsleer, ko ken, natuurkunde, scheikunde, technische apparatenleer en cultu rele vorming. Daarnaast wordt een aantal excursies gemaakt. veel belang. Ongetwijfeld zal het aantal stages kunnen worden teruggebracht, wanneer Zierikzee in de toekomst ook over een eigen afdeling voor kinderen neurologie komt te beschikken Tevens dient nog te worden vermeld, dat de technische apparatuur van het zieken huis in het bijzonder voor wat be treft de röntgenafdelins binnenkort een modernisering zal ondergaan. Vooral voor strandhokjes bruiken zonder er ooit een vergunning voor aangevraagd te hebben, terwijl juist in het onderhavige geval de officiële weg bewandeld was. De heer Coppoolse be toogde graag te willen zien, dat b. en w een tijdelijke oplossing, zoals de inwoner vroeg, zouden toestaan. VUSSINGEN Ledental afdeling Walcheren NeVoBo daalde met 22 Het ledental van de afdeling Walcheren van de Nederlandse Volleybal Bond is in het afgelopen verenigingsjaar gedaald van 177 tot 155. Dit bleek uit het jaar verslag van de secretaris-penningmees ter, de lieer J. Wolthers uit Middelburg tjjden.s de maandagavond in de kantine van de „De Ruyterschool" te Vlissingen gehouden jaarlijkse afdelingsvergade ring. Een verminderde belangstelling voor het volleybal op Walcheren, in tegenstelling met een groei van de landelijke bond met 1469 leden. De geringere animo voor het volleybal kwam ook tot uiting in de opkomst voor deze vergadering: 9 perso nen, de bestuursleden meegeteld. Deson danks is men er weer in geslaagd voor het komende seizoen een afdelingscom- petitïe in elkaar te zetten met een eerste klas van 8 en een tweede klas van waar schijnlijk zes teams. Bovendien wil men nog trachten een jeugdcompetitie In het leven te roepen. De nieuwe competitie zal voor wat betreft de eerste klas be ginnen op zaterdag 27 oktober. Het fi nancieel verslag over het seizoen 1961- 1962 vermeldt een batig saldo van 81,93. Besloten werd de contributie te verhogen, mede in verband met de ge stegen bondscontributies. De aftredende bestuursleden en de leden van de ver schillende commissies werden bjj accla matie herkozen. Uitleningen o.l.b. Vlissingen In de maand september werden bij de openbare leeszaal en bibliotheek te Vlis singen uitgeleend: 3069 romans. 237 ro mans in andere talen en 1088 studieboe ken. In de jeugdleeszaal 2879 boeken (totaal 7273). De tijdschriften- en krantenzaal werd bezocht door 642 mannen en 307 vrou wen. De jeugdleeszaal door 282 meisjes en 189 jongens (totaal 1420). Het boekenbezit van de Openbare Lees zaal werd uitgebreid met do volgende nieuwe werken: ROMANS: Bruck, Leven wil ilc; Durrell, Balthazar; Gruhl, Vijf dode dametjes; Hennink, Boeken en liefde; Kouwenaar, Ik was geen soldaat: Lampo, Hermione betrapt; Martin, Herfsttij; Mens, Het heldere uur: Shute, Ergens, waar de wereld op houdt...; Simenon, Maigret, in de we reld van gisteren. ROMAN IN ANDERE TAAL: Longrigg, Daughters of Mulberry. STUDIEBOEKEN: Beets, Volwassen worden; Chanakya, Nehroe; Egeraat, van, Op reis in Duits land; Feininger, Vorm en functie in de natuur; Filius en Lissenburg, Gered om te redden; Groslier, Achter-IndiëHal verhout, Het extra elektrische kookboek je; Hardenbcrg, Woest maar kalm; Hee- ring, Tragiek; Ionesco, Le rhinocéros; Met schoring en inslag; Schenk er Spaan, Vlotbrug tussen school en we reld; Wljsmuller-Meyer, Geen tijd voor tranen. Burgemeester Sprenger zei begrip te hebben voor het standpunt van de heer Coppoolse, maar hy kon het toch moeilijk billyken. Een tydelyke vergunning leidt volgens de heer Sprenger vaak tot een slepende pro cedure. „Er zal ongetwijfeld wel eens een geval „doorsiepelen", meen de de lieer Sprenger, „maar wij wil len toch trachten uitwassen tegen te gaan". Uiteindelijk bracht de burgemeester het voorstel van b. en w. ia stemming. Het werd aangenomen met 5 tegen 2 stem men: tegen stemden de heren Coppoolse en A. Don (p.v.d.a.); er voor waren de heren C. den Hollander (g.b.), J. de Visser (s.g.p.), J. Maljaars (g.b.) en de wethouder W. K. van Nieuwenhuijzen (g.b.) en C. Wondergem (a.r.). SOEPELER In de rondvraag kwam de heer Don te rug op „deze toch wel vervelende kwes tie in het algemeen", zoals hy de bouw van schuurtjes en dergelyke zonder en met vergunning noemde. „Aan de ene kant doet het college de ogen wel eens toe, maar aan de andere kant treedt het toch wel eens wat te streng op", meen de de heer Don, die aandrong op een wat soepeler houding van b. en w., voor al wanneer de officiële weg gevolgd wordt. Hy vond, dat b. en w. in het algemeen de bouwverordening niet he lemaal juist toepassen. „Dus de heer Don doet een suggestie om toezicht te houden op de strandtenten en daarbij consequent te zijn", wilde wethouder Van Nieuwenhuijzen weten. Zo wilden de heer Don en ooi de raads leden het zien, waarna b. en w. verze kerden er aandacht aan te zullen beste den. Het voorstel van b. en w. om het zo- merhuizenterrein in het plan „Duin weg-Oost een naam te geven werd teruggenomen, omdat noch het colle ge, noch de raad vrede konden heb ben met de voorgestelde naam „Park Zeeburg". B. en w. zullen nu een naam zoeken, die met het verleden van dit gebied te maken heeft. De raad ging vervolgens akkoord met de voorstellen om leerlingensets voor de Zonneveldschool aan te schaffen, om en kele erfpachtspercelen in „Duinweg- Oost" over te dragen en uit te geven, en betreffende de verhuur van het pand Dorpsstraat 11. Bij de behandeling van het verzoek van de heer J. Wondergem, niet over te gaan tot afbraak van de schuur Torenstraat 22, gingen de raads leden met de zienswijze van het college akkoord, reeds eerder besloten b. en w. de schuur wél af te breken en zij meen den niet op hun standpunt te moeten terugkomen. Fleurige accessoires U zult zich goed geslaagd weten met een uitstekend HERENMODEHUI S of 'n modieuze uit onze zeer verzorgde collecties. Lange Delft 11 Telefoon 3891 Middelburg (Van c j redactrice). Twee avonden, namelijk gisteren en andaag, toont de firma Hooydonk haar nieuwe collectie voor het winterseizoen. Gisteravond hebben wij in het Concert- ;ebouw in Vlissingen kunnen zien, wat leze firma ons in het komende seizoen voorzet. Dat waren dan over het algemeen ja ponnen, pakjes en mantels in gedekte kleuren. Alleraardigst was een japon van Shetlandwol in antracietgrijs, met een even afstaande kraag in een tleurige ruit, die uitliep in een smalle sjerp. Voor tieners zagen we een alleraardigste combinatie bestaande uit een strakke pantalon in zwart-wit pied de poule, een witte jumper, hoge laarsjes van soepel leer en een witte muts met een grote pompoen. Ineke Hooydonk liet charmant en ongedwongen kinderkle ding zien. Van haar zagen we bijvoor beeld een effen manteltje met een ruit- garnering, waarbij ze een grappige witte muts droeg. Voor de grotere maten waren er ge- distingeerüe mantels en afkledende pak jes en japonnen. Mantels waren er in alle mogelijke soorten, evenveel in totaal als japon nen en pakjes en die verhouding lijkt ons voor een modeshow niet helemaal geslaagd. Tenslotte koopt men meer japonnen dan mantels. Maison van Dalen zorgde voor een fleu rige collectie hoedjes, veel met hoge bol len en brede randen, bonthoedjes, hoed jes van nylon en dopjes van veren. Lakschoentjes behoren tot de grote mode. Ze waren er van Willy's Schoe nenhuis in vele variaties, vooral met bandgarnering. Heel mooi was ook een paar schoentjes van slangeleer... Optiek Schroote liet een aantal moderne en klassieke brilmonturen zien en het Geschenkenhuis uit Middelburg zorgde voor sieraden (een paar heel mooie lan ge kettingen) en moderne grote tassen. Schoonheidssalon Wil van der Sande tenslotte verzorgde de make-up van de mannequins op een smaakvolle wijze. Het was een goed- verzorgde en goed georganiseerde show, maar een paar kleine opmerkingen moeten ons nog wel Een stralc jersey japonnetje met leren strikgarnering. Een glinsterend collier, een gezellig geruit hoedje lakschoentjes vervolmaakten het geheel. (Foto P.Z.C.) van het hart. De mantels zouden meer tot hun recht komen, als de manne quins handschoenen dragen, zoals een goed geklede vrouw behoort te doen en de speaker tenslotte moet wel wat meer aandacht besteden aan een goede uit spraak van de overigens wel levendige begeleidende gesproken tekst van de show. Het geheel werd besloten met een col lectie cocktailjaponnen (waarbij goede assessoires waren gekozen) en een kort en een lang bruidstoilet. „Het Oppertje" opgeknapt Het gebouwtje voor de ouden van dagen te Arnemuiden „het Oppertje" genaamd is verbouwd en groter geworden. De gemeente-arbeider j. de Ridder heeft er een stuk bijgebouwd en yet geheel in frisse kleuren geschilderd. Verder is het meubilair van „het Oppertje" uit gebreid met stoelen en banken Het bestuur van de stichting christe lijke kleuterschool schonk een kachel, zodat de verwarming in de winter geen probleem zal zijn Het is een centrum geworden van de ouden van dagen waar een spelletje kaart gespeeld kan worden. moeder gezocht' Donderdag 11 oktober a.s. zal de Ge- ref. Jeugd Centrale te Arnemuiden uitgaande van de geref- kerk in het ver enigingsgebouw een film vertonen. Het is de C.E.F.A. film „Een moeder ge zocht." IN „DE PRINS VAN ORANJE" TE GOES Inleiding mevrouw dr. Albronda-v. d. Nagel Enkele tientallen presidenten van de af deling van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond in Zeeland, hebben dins dag in „de Prins van Oranje" te Goes een presidentenconferentc gehouden on der leiding van mevrouw N. Honiburg- Hoekveld. Dc presidente hield een korte meditatie naar aanleiding van Matthcus 20 vers 28, waarin zy de vraag stelde: „Wat doe ik voor Jezus, daar Hij Zyn leven voor ons gaf" „Jezus kwam om te dienen. Wij dienen Jezus door onze medemens te helpen in nood. De christenen moeten wakker worden en hun liefde voor Jezus laten zien aan de wereld" aldus mevr. Homburg Als spreekster trad op mevrouw dr. Al- bronda-v. d. Nagel, oud-presidente van de N.C.VJ3., die een inleiding hield over hot werelddiaconaat. Spreekster begon met de vraag: „Is de diaconie ouder wets?" Zy wees er op, dat Jezus kwam om te dienen. Zijn leerlingen hebben dit verstaan door woord en daad. „Wereld diaconaat is het vergroten van het dia conaat in de gemeente en bestaat onder meer uit hulp aan slachtoffers van ram pen, vluchtelingenhulp en dergelyke", al dus dr. Albronda. Zij wees er voorts op dat materiële en geestelijke nood vaal samengaan. „Wat is onze taak en onze roeping?", vervolgde de inleldster. „Wat vraagt God van ons in dit nieuwe we reldbeeld, waar de volkeren in de ont wikkelde gebieden zich nationaal bewust worden?" „God heeft de mens als eenheid gescha pen en dat brengt consequenties met zich mee. De kloof tussen welvaart en ar moede wordt steeds groter. Wanneer de volkeren in armoede tot bewustzijn ko men, is vaak de kiem gelegd voor com munisme. wy zyn hier ook -erantwoor- deiyk voor, daar de medemensen in nood ook beelddragers Gods zijn. Wij moeten barmhartigheid bewijzen en liefde tonen aan mensen in nood. De kerken en de christenen brengen deze hulp gozamen- lyk. Vanuit de Wereldraad van Kerken te Genève wordt dit werk geregeld. In ons land gebeurt dit door de Oecumeni sche hulpverlening. Door lnterkerkelyke diaconale hulp ontstaan soms verheugen de contacten", aldus mevrouw Albronda. Spreekster besloot met de opmerking, dat het werelddiaconaat geen grenzen kent en dat het wordt gedreven vanuit het evangelie In de middagvergadering vertelde ds. P. Homburg, gereformeerd predl ant te Heerjansdam vroeger te Vlissingen over zyn wereldreis als geestelijk verzorger met de „Oranje". Hy deed dit aan de hand van door hemzelf gemaakte dia's. MevTouw J. Jongslra-Koerselman, algemeen gewestelyk-adjudnnt, sprak een slotwoord. VEILING GOES. 9 oktober. Export- en industrieveiling. Ja mes Grieve 1 80-85 37. 75-80 40—41. 70-75 41— 43, 65-70 40. 2D 33—35. Ellisons Orange 1 85-90 38, 80-85 37. 75-80 39. 70-75 40. 65-70 2D 32. Cox Orange Pippin 1 85-90 65, 80-85 67, 75-80 69. 70-75 70,05—70,65. 65-70 67,60- 68,50, 60-65 57.30—58,70. 55-60 39, 2D 29 Bon- Louise d'Avranches 1 65-70 6061, 60-65 60—62, 55-60 55,40—56, 50-55 40.75—42.60, 2 65-70 56. 60-65 58, 55-60 51—52, 50-55 38, 2D 28. Beurre Hardy 1 75-80 85, 70-75 83, 65-70 72. 60-65 58, D 55-60 43—45. D 50-55 31, 2 75-80 76, 70-75 77. 65-70 68, 60-65 55. Leglpont 1 75-80 54, 70-75 57, 65-70 60. 60-65 58. 55-60 52, 2D 18. Conference 1 70-75 5758. 65-70 47—57. 60-65 43—63, 55-60 39—56. 2 65-70 44. 60-65 42. 55-60 35, 2D 24.60—25.30 Conference val 6 en doordr.. kroet doordr. Beurre Har dy kroet 7.50. Bonne Louise val doordr. Saint Remy val 6.50. Leglpont val 7. Div peren kroet doordr. Div appels geplukte kroet 29. Div. appels val 27. Bramen 2 117. 3 48. Totale aanvoer hard fruit 13.400 kisten. Gewone veiling: Brantley's Seedling 1 90-100 Bruse Boys-Meeuwen 3-5 Het Zoutelandse Meeuwen heeft in de uitwedstryd tegen Bruse Boys een 5-3 overwinning behaald. De eerste aanval van Bruse Boys resulteerde in een doel punt van Han van der Werf: 1-0. Twee minuten later was het echter reeds ge- lyk door een doelpunt van de rechtsbin nen van de Meeuwen. In de 20ste minuut werd een doelpunt van Bruse Boys wegens buitenspel af gekeurd. Drie minuten later was het Han van de Werf, die Bruse Boys op nieuw een voorsprong bezorgde: 2-1. Vier minuten later was de stand echter weer gelijk, toen de Meeuwen-midvoor scoorde: 2-2. Tien minuten na de gelijk maker was het weer Han van de Werf. die hét doel wist te vinden, ditmaal met een kopbal. 3-2. Een minuut later bracht de linksbuiten van de Meeuwen de stand weer in evenwicht. In de 15e minuut na de rust redde doelman Van de Ouden op fraaie wyze, maar na drie minuten moest hy zwichten voor een schot van de links binnen van de bezoekers. Tien minuten voor tyd bepaalde de midvoor van de Meeuwen de eindstand op 3-5. Films in Zeeland „Kind hearts and coronets" beroemde Britse humor Sedert Cuba achter het ijzeren gordyn verdween is dit eiland in de Caraïbische Zee niet langer het tropische vakantie oord van de duizenden Amerikanen, die er jaarlijks pleegden te luieren. De zon schijnt er evenwel nog altijd op witte stranden, romantische palmenbosjes en schilderachtige heuvellandschappen. Daar heeft de heer Castro niets aan kunnen veranderen en de film heeft daarom nog steeds belangstelling voor Cuba, misschien nog wel meer dan vroe ger, omdat het achter een ondoordring bare barrière van ambteiyke en politio nele formaliteiten en verboden verbor gen gaat en Cuba daardoor meer dan ooit in de belangstelling staat. Deze week zyn er twee rolprenten te zien, die op Cuba spelen, Beide kenmerken zich door een nogal op effecten afgestemd gegeven. „Blonde meisjes voor Havanna" GRAND (Goes) is een Duitse misdaadfilm. Joa chim Fuchsberger, Christine Görner en Klaus-Jürgen Wussow spelen de voor naamste rollen. We zien ze in Amster- Zeeuwse Collecte De door de Federatie Vrouwelyke Vrij willige Hulpverlening gehouden Zeeuwse collecte heeft in Vlissingen 1120,- opgebracht. De Zeeuwse collecte heeft te Sint Laurens opgebracht 107,29. Van onze adverteerders Palthe neemt nieuw filiaal in gebruik Palthes textielveredelingsbedrijf heeft er weer een filiaal bij. Dinsdagmiddag om twee uur kon te Vlissingen een ver bouwde rijwielzaak aan de Coosje Bns- kenstraat in gebruik worden genomen. Palthe heeft momenteel meer dan 130 filialen in Nederland, België en Duits land. Inspecteur H. J. Vrij uit Breda verrichte de opening van de fraaie zaak. Naast een verkoopruimte kan het personeel een chef, twee krachten voor de winkel en twee werknemers voor de dienst op de weg beschikken over een werk ruimte. Deze kan men bereiken via een draaibare schottenwand. Namens de di rectie bracht, de inspecteur dank aan archietct P. van der Wey van Palthes bouwkundige afdeling en de aannemers firma De Müynck en Petri, terwijl ook de schilders, loodgieters, elektriciens en verwarmingsmonteurs in de hulde wer den betrokken. De verbouwingswerk zaamheden hebben ongeveer een maand in beslag genomen. De heer G. A. van Wesel krijgt voorlopig de supervisie op het nieuwe filiaal. De goederen, die deze zaak binnenkomen, gaan naar de Pal- thefabrieken te Almelo en 's-Hertogen- bosch. Dageiyks worden er ritten naar deze fabrieken gemaakt. De activiteiten op de weg zullen, naar men zei, gehand haafd blijven. Voor de klanten heeft het personeel van de zaak in de Coosje Buskenstraat deze week nog enige verrassingen in petto. Naast vertegenwoordigers van andere vestigingen gaf onder meer ook een de putatie van de wasserij „De Zon" uit Goes acte de présence. Er waren verder veel bloemstukken. In de naaste toe komst zullen de klanten nog van een re organisatie in het Palthebedrijf kunnen vernemen. dam, waar het verhaal begint met dubi euze praktijken in de nachtclub „Casino Rio". Later verplaatst het verhaal zich naar zonniger streken, wanneer Interpol zich bezig gaat houden met het lot van de meisjes, die uit Casino Rio in Ha vanna terecht komen. „Pier 5, Havanna", ELECTRO (Middel burg) geeft evenmin een fraai beeld van Cuba. Was in de vorige Havanna-film de internationale misdaad het onder werp, in „Pier 5" krygen we eindelijk met de revolutie te maken. Steve Dag gett, een Amerikaan, gaat naar het eiland om er een vriend te zoeken, hem eens het leven heeft gered en zelf in moeiiykheden is gekomen. Het blykt dat de gezochte betrokken ge raakt is by de politieke omwenteling op het eiland. Het tropisch paradijs is wel wat veranderd sedert de revolte er los barstte, maar gelukkig is er tussen alle gewelddadigheid door toch nog wat ruimte voor romantische momenten, zo als waneer Daggett behalve zyn vriend ook een lang geleden uit het oog ver loren vriendin terugvindt. In LUXOR (Vlissingen) een onge compliceerde western, spannend en vol actie met Audie Murphie, Dan Duryea en Joan O'Brien, „Zes zwarte ruiters" heet deze rolprent die kleuren is voorzien en gemaakt is door Harry Keller. „Song without end", ELECTRO (Mid delburg) behelst het levensverhaal van componist Franz Liszt. Muziek van Liszt, Chopin, Bach, Beethoven, Mendel sohn en Handel, gespeeld door de pia nist Jorge Bolet, organist Owen Brady en het Los Angelos Philharmonisch Or kest met medewerking van het Robert Wagner Koor illustreren de film. Dirk Bogarde speelt de Liszt-rol. GRAND (Goes) vertoont donderdag nog de documentaire in kleuren „Bij de Pa poea's op Nieuw-Guinea" Dezelfde avond is in ALHAMBRA (Vlis singen) een voorstelling van 't Nut waarop onder meer één van de beste Britse humoristische films wordt ge draaid, namelijk het beroemde „Kind hearts and coronets" ook wel bekend onder de titel „Noblesse oblige". 38, 80-90 43, 70-80 38. 2D 31. Laxton Superb I 80-85 35, 75-80 34 —37, 70-75 36—33, 65-70 32—35. 60-65 30, 2D 26. Laxton Portuna 1 80-85 51. 75-80 53. 70-75 57, 65-70 47. Ingrid Marie l 70-75 58. 65-70 60, 60-65 45. Spaanse Wijnpeer 1 60-65 35, 55-60 32—34, 50-55 23— 13. Beurre Wilhelmina 1 55-6a 22. 65- 75 26. Cox Orange Pippin grot 31—52, fijn 826. James Grieve grof 17—32. lijn 19—23. Ellisons Orange grof 28—29, fijn 24—27. Bramey's Seedling grot 24, fijn 24. Laxton Superb grof 28. Conference grot 29—32, fijn 6—27. Bonne Louise d'Avranches grof 12— 43, fijn 13—21. Beurre Hardy grof 50, fijn 21—27. VEILING KAPELLE. 9 oktober. Bramen industrie II 118141. III Cox's Orange Pippin I 80 67, I 75 69. I 70 71. 7.3067.50, 1 60 55.90--56.40. I 55 39. II 75 64. U 70 66, n 65 63. H 60 52. II 55 33. Hd grof 3645, fijn 27. Bramleys Seedling I 90 37. I 80 43. I 70 37, nu 31. Allington Pippin II 75 33, n 70 33. H 65 28. H 60 27. Ellisons Orange 1 75 35, I 70 36, I 65 36. U 70 33. n 65 34. Ud 31. grof 29. fijn 29. Glorie van Hol land I 80 36. I 75 35—36. I (0 38, I 65 36. H 70 36. II 65 33. Ud 31. grof 33, fijn 30. James Grieve I 80 40. I 75 40—43. I 70 40—45, I 65 39—43. II 75 35, n 70 37, II 65 37, lid 32—33, grof 34, fijn 31. Laxtons Superbe I 75 3537, I 70 42, I 65 44, I 60 34. nd 28. gro' 30. ftjn 28. Transparante de Cronsels I 80 38, I 75 39, I 70 38. I 65 36, Hd 32. grof 32. James Griev« geel H 80 35. II 75 39. H 70 41, II 65 39, 11 d 34. Legipont I 70 59. I 65 61, I 60 57, I 55 53. Ud 19. grof 27, fijn 14- Maagdenpeer I 65 25. I 60 25. 1 55 19. Hd 9. grof 10. fijn doordr. Blanke Maagdenpeer I 65 26. I 60 21, I 55 14. Triomphe de Vienne 11 80 62. H 75 64. H 70 68, H 65 67. n 60 64, grof 46. Beurre Lebrun H 65 31. H 55 26, Ud 19. grof 22, fijn 15. Beurre Duron- deau I 70 30. I 65 32. I 60 22. I 55 19. Hd 13, grof 14. fijn 9. Beurre Hardy I 75 82. I 70 83, I 65 71—71.30. I 60 71—71.30. n 70 76, H 65 64—66, D 60 58—59. n 55 47—49, H 50 30. grof 48—51, ftjn 26—29, idem rijp: I 70 69. I 65 65, I 60 59. Bonne Louise I 65 64, I 60 62 66. I 55 54.10—54 80. I 50 42.20—12.90, n 60 57. II 55 50, n 50 40, Ud 28, grof 40—41, fijn 24. Conference I 65 56, I 60 60. I 55 54, n 65 54, n 60 58.50—58.90, H 55 52.30—52.50. nd 24.20— 25.50. grof 32. fijn 17.30—19.40. Kroetappelen gepl. 27. val 26. Kroetperen gepl. 3. Valperen diverse doordr. St. Remy val 7(4. VEILING STAVENISSE. Uien middel 16JO. Uien bonken 16. Drie lingen 22. Pickles 24.90. Aanvoer 65 ton. Aardappelen: Bintjes 9.90. Eigenheimers 12.90. Furore 9.90. Aanvoer 15 ton. VEILING S IN T - ANN A LAND Uien middel 18.60—16.91, bonken 15.49—16, drielingen 23.0524.58. Pickles 25.21. Aan- VEIL1NG KRABBEN DIJKE. 9 oktober. Appels: Cox Orange P. 1 80-85 64—68, 75-80 66—71, 70-75 66—73. 65-70 63— t, 60-65 55—58, 55-60 36—40, 2 80-85 63. 75-80 I, 70-75 73, 65-70 68. 60-65 58, 55-60 36, 2D 27. 3 grof 49. James Grieve 1 75-80 41, 70-75 44, 65-70 43, 2 85-90 34. 80-85 37, 75-80 40, 70-75 41. 65-70 41, 2D 32—34. 3 grof 36. Glorie Holland 1 80-85 41, 75-80 43. 70-75 45, 65-70 44. 2D 28 Cellini 1 80-90 44, 70-80 45. Diverse valappels 23—25. Diverse appels 3 fijn 27. kroet 23. Verpakte appels: Cox Orange P. 1 85-90 84. 80-85 85—92. 75-80 90— 91. 70-75 90—9L Peren' Br. Hardy 1 75-80 85. 70-75 83, 65-70 75. 60-65 71. 2 75-80 72. 70-75 74. 65-70 67, 60-65 61. 2D 39-43. 3 grof 58. fijn 36—42. kroet 12—24. Bonne Louise 1 65-70 62. 60-65 64, 55-60 55. 50-55 42. 2 65-70 59. 60-65 61. 55-60 54, 50-55 41, 2D 27. 3 grof 45—46. fijn 30, kroet 6—7. Conference 1 70-75 56. 65-70 60-65 57. 55-60 53, 2 65-70 47—50. 60-65 48—51, 55-60 42—43. 2D 25—27, 3 grof 34—33. fijn 23. kroet 6—7. Legipont 1 70-75 53. 65-70 55. 60-65 52. 55-60 43. 3 grof 32, kroet 21. Triomph de Vienne 3 grof 54, fijn 43, kroet 7. Div. valperen 6—11. O.- EN W.-SOUBURG Wandelsportvereniging opgericht in Souburg In Souburg is dezer dagen een nieuwe wandel sportvereniging opgericht. De „Souburgse Wandelsportvereniging", zoals" deze nieuwe club heet, is reeds aangesloten by\ de Koninklijke Neder landse Rond voor Lichamelijke Opvoe ding Leiders van de vereniging zijn on der anderen mevrouw Bosselaar en de heer Van Eenennaam Deze laatste is tevens voorzitter van het voorlopig be stuur Zaterdag a.s. komt de vereni ging aan de start by de elfde herfst- wandelttocht te Middelburg. ARNEMUIDEN BEZOEK DS. J. KRUIJT Vrijdag a_s. zal de nieuw beroepen pre dikant van de Ned. herv gemeente van Arnemuiden, ds. J- Kruijt van Lexmond een bezoek brengen aan Arnemuiden. Officiële publikatie VLISSINGEN. Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen, op heden woensdag 10 oktober, gaat niet door. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3444 kg. 0,98—1,96. Handels garnalen 1498 kg, 0,73—1,03. Schar 124 kg. Bot 191 kg. Wijting 71 kg. Tong 102 kg. Rog 30 kg. Paling 27 kg. Visiever 14 kg. Wulk 26 kg. Kabeljauw 3 kg. Ongesorteerde vis 127 kg. MARKT GOES. 9 oktober. Granen, peulvruchten en zaden. Gerst, basis 17%, boerenschoon a' boerderij 26—27,50 per 100 kg. Tarwe, basis 17%, boe renschoon af boerderij 2930,15 per 100 kg. Groene erwten, boerenschoon af boerderij 3543 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 4554 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij 80—95 per 100 kg. Capucljners, boerenschoon af boerderij 45 55 per 100 kg. Karwijzaad. boerenschoon af boerderij 100—110 per 100 kg. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., binnen landse sortering 10—10,75 per 100 kg. Bintje, 35 mm opw.. exporisortering 10—li,7o per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting, sorteerlcosten voor rekening van koper. Voe deraardappelen noteerden 33.50 per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg 15 cent per kg, afgestaart geleverd aan de sorteerin- richting Hooi. Lucernehool, geperst uit de ruiter 145 per ton. Weidehooi. geperst uit de rui ter 115—130 per ton. Dijkhooi. geperst uit de ruiter 105—110 per ton. Veldbeemd. ande re beemdsoorten en raaigrassen 55—60 per ton. Roodzwenk 45—50 per ton. Gerstestro 55—57.50 per ton. Tarwestro 42.5045 per ton. Erwtenstro 90105 per ton. Haverstro 4045 per ton. Vlas. De prijs van ongerepeld vlas bedraagt 19—26 cent per kg. levering op auto. Voor gerepeld vlas geldt een notering van 22—30 cent per kg. Voor beste partijen worden nog iets hogere prijzen betaald. Eieren. De eierprijs bedraagt 1.441.48 per Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 8-10: Dominence van Isleworth. Karesuando van Gent, Nisse van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 9-10: Karesuando naar Narvik. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 8-10: Korendijk vann New York. Agnes van Londen, Jongkind van Belfast, Goote van Manchester, Donau van Swansea. Hennie van Swansea voor Terneuzen; op 9-10: Gramsbergen van Goteborg. Adriana van Rotterdam voor Temeuzcn. Pericles van Le Havre. Alnati van Buenos Aires, Trude K van Rotterdam. Lucas Bols I van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 8-10: Tim naar Rotterdam, Johnny naar Londen. Jason naar Rotterdam, Oranjefon tein naar Rotterdam, Gasellte naar Helsing- borg van Gent, Liberty naar Londen van Gent, Progress naar Bergen van Hansweert, Lydia naar Ballina, Carasso naar Cork: op 9-10: Sinon naar Lissabon, Eemsmond naar Walkom, Greta naar Bontry. Cuineekust naar Rotterdam, Berkhout naar zee. Zus Inaar Drogheda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5