Volledige verpleegstersopleiding in Zierikzees Rode-Kruisziekenhuis AGENDA WIJZIGING IN REGLEMENT VOOR OESTERPUTTEN IN DISCUSSIE NOORD-ZEELAND KOSTUUM il OVERJAS VerspiAXf MARKTBERICHTEN GEWESTELIJKE PRESIDENTEN N.C.V.B. IN GOES BIJEEN FIAT 1300 7600,- FIAT 1500 ƒ7900,- HANDIG SNEL en GOEDKOOP Fa. C. van de Klundert NU STRAKS WOENSDAG 10 OKTOBER 1962. WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Soelaasin personeelstekort Nu in drie jaar diploma en scholing volgens een nieuw opgezet lesschema HET ZWEEDSE Rode-Kruisziekenhuis van Zierikzee heeft sinds enige tijd een volledige en tegelijk ook bijzonder moderne opleiding tot verpleegster. Bij ministeriële beschikking is een wijziging in de algemene eisen voor de scholing aangebracht, die afwijkingen van de norm 100 bedden en 28.000 verpleegdagen per jaar mogelijk maakt. Een beslissing, die het ziekenhuis voor Schouwen-Duiveland boeiende perspectieven biedt in de moeilijke personeelssituatie. Aspirant leerling verpleegsters behoeven zich niet langer te laten af schrikken door de voorwaarde, dat een opleiding in Zierikzee een jaar extra vergt in vergelijking met elders. Het wordt nu zo, dat de meisjes in drie jaar een volwaardig diploma kunnen halen. En wat meer is: een getuigschrift, dat gebaseerd is op een opleiding naar de nieuwste inzichten op dit terrein; naar een rapport van de voorlopige verple- gingsraad. Met enkele andere ziekenhuizen in het land is bet Rode-Kruisziekenhuis van Zierikzee uitgekozen als proef object: de ervaringen met de nieuwe opleiding, compleet met theoretische aanloop en een schema waarin een belangrijke ruimte is gereserveerd voor de algemene gezondheidsleer, zullen bepalend zijn voor een alge meen wettelijke regeling. „Het is dus echt wel als een compliment voor ons Zierikzeese ziekenhuis te be schouwen", zo kon directeur dr. H. Ezen- dam gistermorgen met recht tevreden constateren tijdens een persconferen tie. De beslissing na een officieuze toe zegging is men reeds enkele maanden geleden met een eerste ploegje gestart is dus eigenlijk tegen alle regels in. En juist daarom des te attrac tiever voor het Zierikzeese ziekenhuis. Men krijgt nu de beschikking over twee de en derde jaars leerlingen. In de loop van de opleiding zullen de meisjes stage lopen in andere ziekenhuizen voor spe cialiteiten als kinderziekten, neurolo gie en psychiatrie. In overleg met de hoofdinspectie voor de volksgezondheid zijn daarvoor „opvangcentra" uitgeko zen. Diezelfde inspectie heeft zich jaren de personeelstekorten in Zierikzee ook bijzonder aangetrokken en ervoor geijverd, dat via gunstige advie zen tenslotte een alleszins bevredigende oplossing kon worden gevonden. NAAR ELDERS Tot voor kort bezat het Zierikzeese ziekenhuis slechts' een gedeeltelijke opleiding. De meisjes liepen twee jaar cursus als beginneling en moes ten dan voor de voortgezette oplei ding naar elders. Daar werden de beide Zierikzeese jaren dan bovendien als één cursusjaar beschouwd, zodat een volledige opleiding met het Rode- Kruisziekenhuis als start dus eigen lijk vier jaar vergde. Voor het zie kenhuis zelf had dit tot gevolg, dat de meisjes juist moesten vertrekken tegen de tijd, wanneer zij „inge speeld" raakten. In de meeste ge vallen keerden zij na voltooiing van hun opleiding ook niet In Zierikzee terug. De personeelsvoorziening raakte daar door steeds verder in moeilijkheden. De nieuwe en volledige opleiding kan dus ongetwijfeld voor soelaas in deze situa tie zorgen. Het ziekenhuis van de Vrije Universiteit in Amsterdam en het „Ju- lianaziekenhuis" in Bennekom hebben dezelfde moderne opleiding geopend. Een scholing tot verpleegster, die ove rigens wel enkele voorwaarden stelt. Drie jaar h.b.s., een ulodiploma of het getuigschrift INAS (inrichting assisten te van de huishoudschool) zijn de ver eisten voor toelating tot de opleiding. Mogelijk tegen mei volgend jaar, in ieder geval tegen september 1963 kun nen nieuwe leerlingen worden toege laten. Gestart wordt dan met een theo retische oriëntatie In alle mogelijke vak ken. Deze duurt zes tot zeven weken en dan komen de meisjes in de praktijk van het ziekenhuis. Voor deze theore tische opleiding en de later volgende praktijklessen heeft het Zierikzeese zie kenhuis de beschikking over een com pleet team van docenten. OUD-VOSSEMEER Zaterdagavond is in het tunrgebouw de in opdracht van „Oud-Vossemeers Mu ziekvereniging" vervaardigde plaatselij ke film vertoond. Voor deze vertoningen, die 's middags door kindervoorstellingen waren vooraf gegaan, bestond veel belangstelling. De film was dan ook zeer deskundig op genomen en gaf veel beelden van karak teristieke gebouwen, bedrijven, personen en verenigingen. Ook de geluidsopnamen van het Ned. hervormd kerkkoor en de muziekvereniging waren van goede kwa liteit. V eiligheidsinspectie van motorvoertuigen nu ook in Zeeland Als eerste in Zeeland zal burge meester mr. J. Drjjber van Mid delburg donderdagmorgen zyn personenauto aanbieden voor een vrijwillige periodieke veiligheids inspectie. Het Verbond voor Veilig Verkeer, dat deze inspectie in nauwe sa menwerking met de politie en de BOVAG sinds kort in ons land verricht, komt nu ook naar Zee land. Donderdagmorgen kwart over elf komt de auto van Mld- delbnrgs eerste burger „onder het mes" In het veilinggebouw te Mid delburg. Bij een goede uitslag kunnen de geïnspecteerde motorvoertuigen een bon op de voorruit krijgen, met een „G" erop. als teken van goed gedrag en goedgekeurd. De Zeeuwse garagehouders, die door de BOVAG zijn goedgekeurd om de testen te verrichten, krijgen een dergelijk schildje. De bon voor de motorrijtuigen is om streeks een half laar geldig. De keuring van een motorvoertuig tijdens het normale onderhoud kost in het kader van de veilig heidsinspectie aanmerkelijk min der. De inspectie begon in Rotter dam en omliggende gemeenten en werd voortgezet in proefgebieden elders in ons land. Middelburg Electro: Song without end, 19.30 uur. 14 Jaar. City: Porgy and Bess (samenw. peraoneelsver.). Schouwburg. Studio: Een leven voor wat wind (ZVU), 14 uur. Schouwburg: Studio. Harten twee, hurten drie 1ZVU), 20 uur. Vllsslngen - Alhambra: ranUbatalJon, 20 uur. 14 Jaar. Luxor. 6 zwarte ruitere. 20 uur, 14 Jaar. Concertgebouw. Mode show, 20 uur Kerkgebouw Lannoyntraat: Zendingsavond gereformeerde gemeente. 19.30 uur. Goes Grand: Blonde meisjes voor Ha vanna. 20 uur. 18 Jaar. Prirs van Oran je: Viering dertigjarig bestaan afdeling Goes en omstreken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. I» uur Korenbeurs; Autoshow Renault, 10—22 uur. Bergen op Zoom Roxy- De laatste reis, 20 uur, 18 Janr. Luxor: Enkele reis naar de hel, 20 uur, 14 Jaar. Terneuzen Luxor Oordeel te Neurenberg, 20 uur. 14 Janr. Onslimrg - Ledeltheatcr: The Alamo, 20 uur, 14 jaar. MODERNISERING Het vyf laar geleden geopende, bijzonder modern ingerichte Rode-Kruisziekenhuis van Zierikzee krijgt met deze nieuwe opleidingsmogelijkheden voor aanstaan de verpleegsters dus nu voor de jeugd van het eiland en in het bijzonder voor de meisjes van elders een attractie, die het tot op heden eigenlijk miste. Verpleeghulpen zullen voortaan niet zon- der meer tot de opleiding kunnen wor den toegelaten. Voor hen bestaat een driejarige cursus algemene ontwikke ling, die kan dienen als brug over de toelatingseisen. Gezien in het licht van de Deltakansen voor het Zierikzeese Rode-Kruisziekenhuis. waarover wjj vo rige week bijzonderheden meldden is de nu nog exclusieve opleiding dus ook van Staalkaart van verpleegvakken De nieuwe verpleegstersopleiding, die in Zierikzee van start is ge gaan volgens de richtlijnen van de voorlopige verplegingsraad een herziening in voorbereiding van het algemeen gevolgde prin cipe biedt eer gevarieerde staalkaart van vakken. Uit onder staande opsomming kan zonder enige twijfel worden afgeleid, dat de scholing van de verpleegsters heel wat meer is dan oefenen in 't leggen van 'n verband of alleen maar het „nalopen van de patiën ten". De meisjes,, die zich voor de nu driejarige opleiding aanmelden krijgen les in: anatomie, fysiolo gie, instrumentenleer, sociale achtergronden, sociale hygiëne, voedings- en dieetleer, algemene en specialistische ziektenleer, ge schiedenis der geneeskunst, ethiek en omgang met patiënten, theore tische en praktische ziekenverple ging, ballet- en bewegingsleer, ko ken, natuurkunde, scheikunde, technische apparatenleer en cultu rele vorming. Daarnaast wordt een aantal excursies gemaakt. Raad Yerse\e bijeen veel belang. Ongetwijfeld zal het aantal stages kunnen worden teruggebracht, wanneer Zierikzee in de toekomst ook over een eigen afdeling voor kinderen en neurologie komt te beschikken. Tevens dient nog te worden vermeld, dat de technische apparatuur van het zieken huis in het bijzonder voor wat be treft de röntgenafdeling binnenkort een modernisering zal ondergaan. Winkelactie NOORD-ZEELAND W.I.K. li-Zwaluwen 2-2 Voor de eerste keer in de competitie kwamen de reserves van W.I.K. op volle sterkte in het veld. Door het bezetten van de spilplaats door L. v. d. Wekken, kreeg de achterhoede meer spelvertrou- wen. Met Zwaluwen in het offensief be gon deze wedstrijd. De buitenspelval bij WIK. stond herhaaldelijk open en de voortwaartsen van Zwaluwen liepen steeds weer in deze hinderlaag. Na on geveer een half uur omspeelde Hubrecht- se de achterhoede en schoot beheerst in, waardoor de stand 1-0 voor Zwaluwen werd. Deze stand bleef tot rust gehand haafd. Door een omzetting in de voorhoe de van W.I.K. kwam er meer vaart in de aanvallen. Door een misser van de ach terhoede kreeg A. de Graaf een kans en maakte de gelijkmaker voor WJ.K. 1-1. Door dit succes gesteund kvyam het doel van Zwaluwen onder druk te staan. Door P. Overbeek, met een afstandschot vanaf de linkervleugel, werd de stand 2-1 voor WJ.K. Dit was voor Zwaluwen te veel en door rechtsbinnen Lauwerse van Zwa luwen werd de stand teruggebracht tot 2-2. Met deze stand kwam het einde van sportief gespeelde wedstrijd. Sprandel-Burgh 3-3 In een goede wedstrijd heeft Burgh de slechte indruk van vorige week volle dig uitgewist en een zeer verdienstelijk gelijk spel bereikt tegen Sprundel. Voor de rust was Burgh de sterkste ploeg en kwam met 81 voor te staan. Na de rust waren de rollen omgekeerd en kon Sprundel gelijk komen. In de 4e minuut gaf M. Bakker een af gemeten voorzet naar J. Deurloo die de ze uitstekend benutte, 0-1. Ongeveer 20 minuten later gaf Deurloo op zijn beurt goed door naar Rijnberg die geen fout maakte. 0-2. Kort daarop trof een hard schot van M. Perthys doel, 1-2. Burgh gaf geen krimp en vijf minuten voor de rust trok T. Rijnberg vanaf de doellijn de bal voor, waarna N. v. d. Graaf geen fout maakte, 1-3. Na rust was Sprundel beter en in de 10e minuut schoot P. de Jongh na een mis ser van do Burgh-spil raa' 2-3. 10 mi nuten later schoof de linksbuiten de bal achter de Burgh achterhoede terwijl rechtsbuiten P. Voet snel doorsprintte en de bal achter keeper Kloet plaatste. Na dien ontstonden voor belde doelmonden nog scoringskansen, maar er werd niet meer gedoelpunt. Br use Boys-lUeeawen 3-5 Het Zoutelandse Meeuwen heeft in de uitwedstrjjd tegen Bruse Boys een 5-3 overwinning behaald. De eerste aanval van Bruse Boys resulteerde in een doel punt \'an Han van der Werf: 1-0. Twee minuten later was het echter reeds ge lijk door een doelpunt van de rechtsbin nen van de Meeuwen. In de 20ste minuut werd een doelpunt van Bruse Boys wegens buitenspel af gekeurd. Drie minuten later was het Han van de Werf, die Bruse Boys op nieuw een voorsprong bezorgde: 2-1. Vier minuten later was de stand echter weer gelijk, toen de Meeuwen-midvoor scoorde: 2-2. Tien minuten na de geld maker was het weer Han van de W die het doel wist te vinden, ditmaal met een kopbal. 3-2. Een minuut later bracht de linksbuiten van de Meeuwen de stand weer in evenwicht. In de 15e minuut na de rust redde doelman Van de Ouden op fraaie wijze, maar na drie minuten moest hij zwichten voor een schot van de links binnen vun de bezoekers. Tien minuten voor t(jd bepaalde de midvoor van de Meeuwen de eindstand op 3-5. De actieve winkeliersvereniging Vossemeer" start volgende week dag met een nieuwe actie, die 14 zal duren en waarvan de opbrengst is bestemd voor de afdeling Tholen van het Ned. Rode Kruis, die daarmee een ge deelte van het exploitatietekort van de nieuwe ambulanceauto kan dekken. De winkeliers zullen hun klanten deel nemersformulieren verstrekken, waarop het publiek het ontbrekende woord in de de slagzin kan invullen. Allen dingen mee naar de die op 27 oktober worden getrokken en naar de dagelijkse prijzen, beschikbaar gesteld door diverse grossiers en fabric- SEROOSKERKE (S.) Collecten De collecte voor de reclassering heeft te Serooskerke (Sch.) het bedrag van ƒ21,62 opgebracht. SINT-ANNALAND Eerste prijs voor fanfare „Accelerando" De koninklijke fanfare „Accelerando' uit St.-Annaland behaalde op het mu ziekconcours te Valkenswaard de eerste prijs ln de afdeling uitmuntendheid. De fanfare kreeg 104 punten. WOLPHAARTSD1JK Vertoning film Zaterdagavond gaf de onderafdeling Wolphaartsdljk van het Nederlandse Ro de Kruis een propagandafilmavond in het Dorpshuis De bijeenkomst werd na mens dc onderafdeling geopend door de heer P. J. Polefl, waarna de film „Le vensmelodie" werd vertoond. Des mid dags werd er een filmprogramma voor de jeugd Collecte De te Waarde gehouden collecte voor de reclassering heeft 60,55 opgebracht. „Oud- In putten 22-29 moeten mosselen worden verwaterd Een voorgestelde wijziging in het regle ment oesterputten noopte tijdens de maandagavond gehouden raad Yerseke de heer J. v. d. Velde (c.h.) tot het stel len van enkele vragen. Deze wijziging werd nodig naar aanleiding van een schrijven van de voorzitter van het be stuur der Visserij op de Zeeuwse Stro men, waarin het noodzakelijk werd ge acht dat ook in de oesterputten 2229 aan de Breedsendijk mosselen worden verwaterd. De heer Van de Velde vond ehele gang van zaken maar eigen aardig. Een vergunning voor deze werk zaamheden moet worden afgegeven door het gemeentebestuur terwijl in feite het visserjjbestuur hierover beslist. Hij acht te het voldoende, dat dit bestuur zelf een vergunning geeft. De raadsvoorzitter, burgemeester A. C. Willemsen, was het hiermee ech ter niet eens. Het visserijbestuur heeft namelijk geen bevoegdheid ver ordeningen vast te stellen en dus poli tionele maatregelen te nemen. Een en ander is in het algemeen politieregle- ment der gemeente opgenomen. Bij eventuele klachten kan het gemeente bestuur ten allen tijde een verleende ontheffing intrekken. Wethouder D. van Boven (p.v.d.a.) wees in dit ver band op de mogelijkheid van het af zetten van slib door de verwatering waardoor belendende putten ernstige hinder kunnen ondervindena. Op grond van het reglement kan dan worden opgetreden. De heer E. Boone (vrfle ljjst) wees op de schade, die door de verwatering aan de percelen werd toegebracht. Dit is echter een zaak, die alleen het visserijbestuur aangaat. De heer De Koeyer vroeg of ook contact was opgenomen met de huurders van de aangrenzende put ten. Volgens burgemeester Willem sen was dit een taak, die door de bac teriologen moest worden gedaan. Besloten werd het reglement aan te ceel Kerkhoekstraat 31 werd per 2 sep tember 1962 verhoogd van 6,90 tot 7,75 per week. Burgemeester Willemsen deelde mede, dat met vernummering t merplaatjes worden voorzien, plaats van de heer P. de Leeuw werd tot lid van de havencommissie ad hoe be noemd de heer H. Cornelisse. VERHOGING SUBSIDIE In de rondvraag hield de heer E. Boone een warm pleidooi voor verhoging var de subsidie aan de stichting Zeeuws Stu diefonds. In een voorgaande vergadering was hierop afwijzend beschikt. De heer Boone was van mening, dat dit fonds ook ten behoeve van de Yersekese jeugd in verband met het Deltaplan goed werk kan en zal doen en dat de gemeente dan ook tot taak heeft dit zo goed mogelijk te steunen. De raadsvoorzitter gaf ten antwoord, dat de heer Boone deze gele genheid by de komende begrotingsver gadering aan de orde kan stellen. STORTPLAATS Nadat mej. A. Ooms namens de com missie tot het nazien van de rekening 1960 van het burgerlijk armbestuur ver slag had uitgebracht werd deze rekening goedgekeurd en vastgesteld. Eveneens werd goedgekeurd de begroting 1963 van de keuringsdienst van vee en vlees. Het tekort voor de gemeente Yerseke werd geraamd op 287,87. De erfpacht van de vuilnisbelt en een aangrenzend gedeelte van het perceel, aangegaan bij het burgerlijk armbestuur loopt op 31 december 1962 af. Besloten werd, daar de gemeente slechts het ge deelte, dat als stortplaats wordt gebruikt slechts dat gedeelte in erfpacht te be houden. Het gedeelte, dat niet als stort plaats nodig was en ook in de toekomst niet nodig zal zijn, werd steeds door de gemeente in gebruik gegeven aan de heer L. Paauwe. De huur voor het per- ZUID-BEVELAND 's-HEER-ABTSKERKE Film Levensmelodie' Dezer dagen draaide in het verenigings gebouw „Irene" de Rode Kruisfilm „Levensmelodie", voorafgegaan door een filmpje over het Wellfarewerk, ter wijl tussendoor de aandacht werd ge vestigd op de bloedtransfusiedienst. Een verloting voor de instelling, waarbij zeer aardige prijzen werden beschikbaar gesteld vulde verder de gezellige avond die ondanks een geringe opkomst ge slaagd kan worden genoemd. U zult zich goed geslaagd weten met een uitstekend HERENMODEHUIS of 'n modieuze uit onze zeer verzorgde collecties. Lcnge Delft 11 'oon 3891 adelburg Ook had de heer Boone op het gebruik van het nieuwe gymnas tieklokaal. Hij bepleitte een billijke ver deling voor alle verenigingen, die zich op sportgebied begeven. Voorts wees hij op het overtollig gebruik van bromfiet sen op de dijk langs de haven. Dit is on veilig voor de voetgangers. „Men ziet hier veelal een demonstratie van no zems" aldus de heer Boone. Hij achtte een gebruik van bromfietsen op deze dijk met afgezette motor een ideale oplos sing. De heer De Koeyer (a.r.) vroeg hoe ver het stond met de doorbraak naar de Langeville. Hij kreeg hierop ten ant woord, dat dit valt onder het uitbrei dingsplan, dat reeds geruime tijd in stu die is bij de stedebouwkundige. De heer C. Gebraad (s.g.p.) wees op het slecht functioneren van de afwatering in de Breeweg terwijl de heer H. Cornelisse (s.g.p.) uitbreiding van lantaarns aan de Grintweg wenselijk achtte. Aan dit laat ste zal aandacht worden besteed. Op de begroting 1963 is hiervoor een bedrag uitgetrokken. De heer J. C. Sinke (a.r.) wees op de wanordelijke toestanden, die tijdens de viering van het feest van „Zeeland Presenteert" ln de nachtelijke uren plaatsvonden mij de tent achter de kerk. Vele omwonenden hadden hiervan ernstige hinder ondervonden. Hij zag gaarne in de toekomst oen intensiever toezicht van de politie. De raad ging hierna over in besloten zit ting. VEILING GOES. 9 oktober. Export- en Industrleveillng. Ja- Grieve 1 80-85 37, 75-80 40—41. 70-75 41— 65-70 40, 2D 33—35. Ellisons Orange 1 85-90 38, 80-85 37, 75-80 39, 70-75 40, 65-70 38, 2D 32. Cox Orange Pippin 1 85-90 65. 80-85 67, 75-80 69. 70-75 70.05—70.65. 65-70 67.60- 68.50. 60-65 57.30—58,70. 55-60 39. 2D 29 Bon- Louise d'Avranches 1 65-70 60—61. 60-65 60—62. 55-60 55,40—56, 50-55 40.75—42,60. 2 65-70 56. 60-65 58, 55-60 51—52, 50-55 38. 2D 28. Beurre Hardy 1 75-80 85, 70-75 83, 65-70 72, i 58, D 55-60 43—45. D 50-55 31. 2 75-80 76, 70-75 77, 65-70 68, 60-65 55. Legipont 1 75-80 54, 70-75 57, 65-70 60, 60-65 58. 55-60 52, 2D 18. Conference 1 70-75 57—58. 65-70 47—57, 60-65 43—63, 55-60 39—56, 2 65-70 44. 60-65 42, 55-60 35, 2D 24.60—25.30. Conference val 6 en doordr.. kroet doordr. Beurre Har dy kroet 7,50. Bonne Louise val doordr. Saint Remy val 6,50. Legipont val 7. Div. peren kroet doordr. Dlv. appels geplukte kroet 29. Div. appels val 27. Bramen 2 117, 3 48. Totale aanvoer hard fruit 13.400 kisten, Gewone veiling: Bramley's Seedling 1 90-100 80-90 43, 70-80 38. 2D 3L Laxton Superb :0-85 35, 75-80 34—37, 70-75 36—38, 65- 32—35. 60-65 30. 2D 26. Laxton Fortuna 80-85 51. 75-80 53. 70-75 57. 65-70 47. Ingrid Marie 1 70-75 58. 65-70 60, 60-65 45. Spaanse Wijnpeer 1 60-65 35. 55-60 32—34. 50-55 23— D 9—13. Beurre Wilhelmina 1 55-65 22, 65- 75 26. Cox Orange Pippin grof 31—52, fijn 826. James Grieve grof 1732. fijn 1923. Ellisons Orange grof 28—29. fijn 24—27. Bramey's Seedling grof 24, fijn 24. Laxton Superb grof 28. Conference grof 2932. fijn 627. Bonne Louise d'Avranches grof 12 43, fjjn 13—21. Beurre Hardy grof 50, fijn 21—27. IN „DE PRINS VAN ORANJE" TE GOES Inleiding mevrouw dr. Albronda-v. d. Nagel Enkele tientallen presidenten van de af deling van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond in Zeeland, hebben dins dag in „de Prins van Oranje" te Goes een presldentenconferente gehouden on der leiding van mevrouw N. Homburg- Hoekveld. De presidente hield een korte meditatie naar aanleiding van Mattheus 20 vers 28, waarin zij de vraag stelde: „Wat doe ik voor Jezus, daar Hij Zijn leven voor ons gaf". „Jezus kwam om te dienen. Wij dienen Jezus door onze medemens te Een middelgrote auto uit de topklasse. Geschikt voor ledereen, voor elk gebruik, ln prijzen voor iedere beurs. FIAT-DEALER voor het EILAND THOLEN GARAGE H. BOLIER SCHERPFJNISSE TEL. 01606-629 REEDS VANAF 3450,- AUSTIN-DEALER VOOR HEI EILAND THOLEN GARAGE ML VAN DE KLIJNDERT THOLEN - TELEFOON 01660 440. GÜLDNER TRACTOREN Lucht- of water- gekoeld, 2, 3 en 4 cilin der, 17 tot 48 p.lc. dieselmotor. Voor alle doeleinden geschikt. Vraag vrijblijvend inlichtingen. GARAGE P. DEKKER Tonhuisstraat 15 - ST.-ANNALAND - Tel. 01665-454 AUTOBUSBEDU1JF LUXE TOURINGCARS en EXTRA REIZEN. BOVAG GARAGE WAGENS vanaf 25 tan. 50 PERSONEN. OUD-VOSSEMEER Tel. 0 1667 305. MEUBELEN VLOERBEDEKKING VITRAGES Textielhandel Fa. A. F. Pollie Zn. Oud-Vossemeer Tel. 0 1667-365 interieur. H. J. BEUKELAAR, Brugstraat 30. Tholen, telefoon 01660-336 Neem een abonnement op de P.Z.C. laten zien aan de wereld" aldus mevr. Homburg. Als spreekster trad op mevrouw dr. Al- bronda-v. d. Nagel, oud-presidente van de N.C.VJ3., die een inleiding hield over het werelddiaconaat. Spreekster begon met de vraag: „Is de diaconie ouder wets?" Zij wees er op, dat Jezus kwam om te dienen. Zijn leerlingen hebben dit verstaan door woord en daad. „Wereld diaconaat is het vergroten van het dia conaat in de gemeente en bestaat onder meer uit hulp aan slachtoffers van ram pen, vluchtelingenhulp en dergelijke", al dus dr. Albronda. Zij wees er voorts op, dat materiële en geestelijke nood vaak samengaan. „Wat is onze taak en onze roeping?", vervolgde de inleidster. „Wat vraagt God van ons in dit nieuwe we reldbeeld, waar de volkeren in de ont wikkelde gebieden zich nationaal bewust worden?" „God heeft de mens als eenheid gescha pen en dat brengt consequenties met zich mee. De kloof tussen welvaart en ar moede wordt steeds groter. Wanneer de volkeren in armoede tot bewustzijn ko men, is vaak de kiem gelegd voor com munisme. Wij zijn hier ook -erantwoor- delijk voor, daar de medemensen in nood ook beelddragers Gods zijn. Wij moeten barmhartigheid bewijzen en liefde tonen aan mensen in nood. De kerken en de christenen brengen deze hulp gezamen lijk. Vanuit de Wereldraad van Kerken te Genève wordt dit werk geregeld. In ons land gebeurt dit door de Oecumeni sche hulpverlening. Door Interkerkelijke diaconale hulp ontstaan soms verheugen de contacten", aldus mevrouw Albronda. Spreekster besloot met de opmerking, dat het werelddiaconaat geen grenzen kent en dat het wordt gedreven vanuit het evangelie. In de middagvergadering vertelde ds. P. Homborg, gereformeerd predi- ant te Heerjansdam vroeger te Vlissingen over zijn wereldreis als geestelijk verzorger met de „Oranje". Hy deed dit aan de hand van door hemzelf gemaakte dia's. Mevrouw J. Jongstra-Koerselman, NUTSSPAARBANK THOLEN Hoogstraat 28 Telefoon 0 1660 - 338 Giro 3574 WALCHEREN ARNEMUIDEN BEZOEK DS. J. KRUIJT Vrijdag a.s. zal de nieuw beroepen pre dikant van de Ned. herv- gemeente van Arnemuiden, ds. J. Kruijt van Lexmond een bezoek brengen aan Arnemuiden. „Het Oppertje" opgeknapt Het gebouwtje voor de ouden van dagen te Arnemuiden „het Oppertje" genaamd is verbouwd en groter geworden. De gemeente-arbeider J. de Ridder heeft er een stuk bijgebouwd en het geheel in frisse kleuren geschilderd. Verder is het meubilair van „het Oppertje" uit gebreid met stoelen en banken. Het bestuur van de stichting christe lijke kleuterschool schonk een kachel, zodat de verwarming in de winter geen probleem zal zijn. Het is een centrum geworden van de ouden van dagen waar een spelletje kaart gespeeld kan worden. „Een moeder gezocht" Donderdag 11 oktober a.s. zal de Ge- ref. Jeugd Centrale te Arnemuiden uitgaande van de geref. kerk in het ver enigingsgebouw een film vertonen. Het is de C.E.FA, film „Een moeder ge zocht" O.- EN W.-SOUBURG Wandelsportvereniging opgericht in Souburg In Souburg is dezer dagen een nieuwe wandelsportvereniging opgericht. De „Souburgse Wandelsportvereniging", zoals deze nieuwe club heet, is reeds aangesloten bij de Koninklijke Neder landse Bond voor Lichamelijke Opvoe ding. Leiders van de vereniging zijn der anderen mevrouw Bosselaar en heer Van Eenennaam. Deze laatste is tevens voorzitter van het voorlopig be stuur. Zaterdag a.s. komt de vereni ging aan de start bij de elfde herfst- wandelttocht te Middelburg. VEILING KAPELLE. 9 oktober. Bramen Industrie II 118141. III Cox's Orange Pippin I 80 67, I 75 69, I 70 71, 7.30—67.50, I 60 55.90—56.40. I 55 39, II 75 64, H 70 66. n 65 63. H 60 52. II 55 33. Hd 28. grof 36—45, fijn 27. Bramleys Seedling I 90 37. I 80 43. I 70 37. Hu 31. AlUngton Pippin II 75 33. II 70 33. H 65 28. H 60 27. Ellisons Orange I 75 35, I 70 36, I 65 36. H 70 33, H 65 34. Hd 31, grof 29. fijn 29. Glorie van Hol land I 80 36. I 75 35—36, I 70 38. I 65 36, H 36, H 65 33. Hd 31. grof 33. fijn 30. James Grieve I 80 40. I 75 40—43, I 70 40-45. I 65 n 75 35, n 70 37, II 65 37, Hd 32—33. grof 34, fjjn 31. Laxtons Superbe I 75 35—37, I 70 42, I 65 44, I 60 34. Hd 28, grof 30. fijn 28. Transparante de Cronsels I 80 38. I 75 39, I 70 I 65 36. Ud 32, grof 32. James Grieve geel II 80 35, H 75 39, II 70 41, H 65 39, II d 34. Legipont I 70 59. I 65 61. I 60 57. I 55 53, Hd 19, grof 27. fijn 14. Maagdenpeer I 65 25. I 60 25, I 55 19, lid 9. grof 10. fijn doordr. Blanke Maagdenpeer I 65 26. I 60 21, I 55 14. Triomphe de Vienne II 80 62. H 75 64. H 70 68, H 65 67. II 60 64. grof 46. Beurre Lebrun H 65 31. II 55 26, Hd 19. grof 22, fijn 15. Beurre Duron- deau I 70 30. I 65 32. I 60 22. I 55 19, Hd 13. grof 14. fijn 9. Beurre Hardy I 75 82. I 70 83, I 65 71—71.30. I 60 71—71-30, H 70 76, II 65 64—66, H 60 58—59, II 55 47—49. H 50 30, grof 48—51, fijn 26—29. idem rijp: I 70 69. I 65 65, I 60 59. Bonne Louise I 65 64, I 60 62— I 55 54.10—54.80. I 50 42.20—42.90. H 60 57, II 55 50. H 50 40. Hd 28, grof 40—41. fijn 24. Conference I 65 56, I 60 60, I 55 54, n 65 54, n 60 58.50—58.90, II 55 52.30—52,50. nd 24.20— 25.50, grof 32. fijn 17.30—19.40. Kroetappelen gepl. 27, val 26. Kroetperen gepl. 3. Valperen diverse doordr. St. Remy val 7%. VEILING STAVENISSE. Uien middel 16.20. Uien bonken 16. Drie lingen 22. Pickles 24.90. Aanvoer 65 ton. Aardappelen: Bintjes 9.90. Eigenheimers 12.90. Furore 9.90. Aanvoer 15 ton. VEILING SINT-ANNALAND. Uien middel 18.60—16,91, bonken 15.49—16, drielingen 23.05—24.58. Pickles 25.21. Aan ton. Bintjes 9.60—10.01. Eigenheimers 14.61. Furore 14,21, Aanvoer 25 ton. VEILING KRABBENDIJKE. 9 oktober. Appels: Cox Orange P. 1 80-85 64—68, 75-80 66—71, 70-75 66—73, 65-70 63— 60-65 55—58, 55-60 36—40, 2 80-85 63, 75-80 70-75 73, 65-70 68, 60-65 58, 55-60 36, 2D 27, 3 grof 49. James Grieve 1 75-80 41, 70-75 44, 65-70 43, 2 85-90 34. 80-85 37, 75-80 40, 70-75 41, 65-70 41. 2D 32—34, 3 grof 36. Glorie Holland 1 80-85 41, 75-80 43, 70-75 45. 65-70 44. 2D 28. Cellini 1 80-90 44, 70-80 45. Diverse valappels 23—25. Diverse appels 3 fijn 27, kroet 23. Verpakte appels: Cox Orange P. 1 85-90 84. 80-85 85—92, 75-80 90— 91, 70-75 90—91. Peren: Br. Hardy 1 75-80 85, 70-75 83, 65-70 75, 60-65 71, 2 75-80 72, 70-75 74. 65-70 67, 60-65 61, 2D 39—43, 3 grof 58, fijn 36-42. kroet 12—24. Bonne Louise 1 65-70 62, 60-65 64, 55-60 55, 50-55 42. 2 65-70 59. 60-65 61, 55-60 54, 50-55 41. 2D 27, 3 grof 45—46, fijn 30, kroet 6—7. Conference 1 70-75 56. 65-70 58, 60-65 57. 55-60 53, 2 65-70 47—50. 60-65 48—51, 55-60 42—43, 2D 25—27, 3 grof 34—38, fijn 23, kroet 6—7. Legipont 1 70-75 53, C5-70 55, 60-65 52. 55-60 43, 3 grof 32. kroet 21. Triomph de Vienne 3 grof 54, fijn 43, kroet 7. Div. valperen 6—11. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3444 kg, 0,981.96. Handels garnalen 1498 kg. 0,73—1,03. Schar 124 kg. Bot 191 kg. Wijting 71 kg. Tong 102 kg. Rog 30 kg. Paling 27 kg. Visiever 14 kg. Wulk 26 kg. Kabeljauw 3 kg. Ongesorteerde vis 127 kg. MARKT GOES. 9 oktober. Granen, peulvruchten en zaden. Gerst, basis 17%, boerenschoon af boerderij 26—27.50 per 100 kg. Tarwe, basis 17%, boe renschoon af boerderij 29—30,15 per 100 kg. Groene erwten, boerenschoon af boerderij 35—43 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 4554 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij 80—95 per 100 kg. Capucijnere, boerenschoon af boerderij 45— 55 per 100 kg. Karwijzaad, boerenschoon af boerderij 100—110 per 100 kg. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., binnen landse sortering 10—10,75 per 100 kg. Bintje, 35 mm opw.. exportsortering 10—11,75 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper. Voe deraardappelen noteerden 3—3^0 per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg 15 cent per kg, afgestaart geleverd aan de sorteerin richting. Hooi. Lucernehooi, geperst uit de ruiter 145 per ton. Weidehooi, geperst uit de rui ter 115—130 per ton. Dijkhooi, geperst uit de ruiter 105—110 per ton. Veldbeemd. ande- beemdsoorten en raaigrassen 55—60 per ton. Koodzwenk 4550 per ton. Gerstestro 55—57.50 per ton. Tarwestro 42.5045 per Erwtenstro 90105 per ton. Haverstro 4045 per ton. Vlas. De prijs van ongerepeld vlas bedraagt 19—26 cent per kg. levering op auto. Voor gerepeld vlas geldt een notering van 2230 cent per kg. Voor beste partijen worden nog iets hogere prijzen betaald. Eieren. De eierprijs bedraagt 1,44—1.48 per kg. Breskens - Yerseke 3-1 Voor het eerst in het seizoen heeft Breskens beslap kunnen leppen op een overwinning. Reeds voor de rust, toen Breskens teo-en de wind speelde, bleek de thuisclub sterker. Ondanks het steeds aanvallend Breskens pinp de rust in met Reeds 10 minuten na de hervatting was het de midvoor Boekhout, die uit een aanval van rechts de stand op 10 bracht. In de 15e minuut scoorde De Nooyer uit een corner, die door de wind werd afgedreven. In de 25e minuut was het wederom midvoor Boekhout, die in- knalde 30. Een kwartier voor het eind wist de midvoor De Wee van Yerseke de eer te redden met de stand op 3E te brengen. Beren-Zaamslag 1-3 De Beren-voorhoede, die in drie vooraf gaande wedstrijden niet minder dan 16 doelpunten op haar naam bracht, is er in de ontmoeting tegen Zaamslag niet in geslaagd één treffer te scoren, want het enige Beren-doelpnnt werd vlak voor tijd gemaakt door de Zaamslagse spil De Bruijne, die in eigen doel schoot. Een doelpunt dat overigens op de wed strijd praktisch geen invloed meer had, omdat met nog slechts enkele minuten te spelen de gasten een 0-3 voorsprong hadden. De grote man in de Zaamslagse voorlinie was deze middag P Babijn, die eigenlijk alle Zaamslagse doelpunten scoorde. Weliswaar gaf de Zaamslagse aanvalsleider J. Trippert bij het eerste en het derde doelpunt de bal nog een laatste trap, maar in beide gevallen was de bal toch in het doel beland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 21