Verkoud heid Hoogste punt St-Wiliibrordcollege in Goes volgende week bereikt 'ASPRO' Raad Kloetinge nam begroting 1963 aan Oplevering van het gebouw over een jaar NIEUWE SCHOOL MAAKT EINDE AAN PROVISORISCHE PERIODE AGENDA IUIP-BEVELAND MARKTBERICHTEN NEGENDE REÜNIE OUD-LEERLINGEN VAN DE „DE RUYTERSCH00L" Verdachten van schilderijenroof uitgeleverd DINSDAG 9 OKTOBER 1962 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 •v. De eerste school in bouwplan Zuid te Goes, die een dominerende plaats inneemt op de hoek Fruitlaan-Kloetingseweg de zg. Karne- melkseput nadert zo langzamerhand het hoogste punt. Volgende week zal de vlag in top gaan op de in aanbouw zijnde r.-k. h.b.s. Sïnt-Willibrordcollege. Het zal dan nog bijna een jaar duren, alvorens de rond één miljoen gulden aan bouwkosten vergende school betrok ken zal kunnen worden door de bijna 300 leerlingen van deze middel bare onderwijsinstelling in Goes. Met de opening in september van het volgend jaar sluit het rooms-katholiek schoolbestuur een periode af, waarin uit het oogpunt van huisvesting gezien moeizaam en slechts met veel zorg les kon worden gegeven. BESTRATING BURENPOLDER ONDERHANDS AANBESTEED Tijdens de maandagavond gehouden ver gadering van de raad Yerseke is beslo ten de bestrating van een gedeelte van de Burenpolder onderbands aan te beste den aan de Gebroeders C. en J. Otte te Nieuwdorp. Burgemeester A. C. Wil- lemsen deelde vooraf mede, dat een publieke aanbesteding momenteel wei nig of geen zin heeft, daar praktisch alle aannemers werk in overvloed heb ben en geen interesse tonen voor een dergelijk klein object. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat deze aannemer bereid werd gevonden het werk uit te voeren, zodat binnen afzienbare tijd aan de wens van velen zal kunnen worden voldaan. Hij deelde hierop mede, dat de kosten van bestra ting iets boven het begrotingsbedrag zal liggen ten gevolge van het aanleggen van een opril ten behoeve van de nieuwe haven. Ook de brandput aan het Wag- thoplein zal moeten verdwenen. Op deze plaats wil men trachten een parkeer- plein te doen verrijzen. De totale kosten van deze bestrating zal ongeveer 30.000 belopen. De heer J. van de Velde (c.h.) vroeg zich af of deze werkzaamheden er niet toe zullen leiden, dat andere werkzaam heden te Yerseke hierdoor zullen worden vertraagd. Ook sprak hij zich in prin cipe uit tegen een onderhandse aanbe steding. Burgemeester Willemsen deelde hierop mede, dat door de aannemer de toezegging werd gedaan, dat de werk zaamheden aan de vernieuwing der rio lering geen vertraging van deze bestra- Het nieuwe r.-k. Sint-Willibrordcollege in bouwplan zuid te Goes begint vaste vormen aan te nemen. In de loop van de volgende week zal het hoogste punt worden bereikt. Het gebouw zal pas in september volgend jaar kunnen wor den opgeleverd in verband met verdere afwerking. Foto P.Z.C.) Thans ontvangen de leerlingen van het Sint-Willibrordcollege les in vier oude gebouwen aan de Singelstraat, die vele eeuwen lang gediend hebben als wees huis. Het zijn sombere lokaliteiten, die het woord leslokaal nauwelijks verdie nen. Voorts beschikt de r.-k. h.b.s. over een dependance twee barakken aan de Ravelijn de Groene Jager. Een van deze barakken hecfft eertijds dienst gedaan als „gaai-keuken" en als huisves ting voor de Gezondheidsdienst voor die ren. Begrijpelijk, dat bestuur, leraren en leerlingen verlangend uitzien naar het moment, waarop het nieuwe schoolge bouw kan worden betrokken. Aan de Karnemelkseput verrijst mo menteel een modern schoolgebouw, dat voor geen enkele nieuwe middelbare school in Zeeland behoeft onder te doen. Het gebouw heeft vier vleugels, die een vierkant vormen. In het midden van dit vierkant Is een fraaie tuin geprojecteerd, die 30 meter lang is en 26 meter breed. De tuin wordt dus geheel omsloten door leslokalen enz. Aan de noordoostzijde van de school komt een ruime speelplaats van 45 bij 40 meter, terwijl zuidelijk daar van een flink sportveld (afmetingen 90 by 63 meter) zal worden aange legd. Alles byeen beslaat het nieuwe schoolgebouw van het Sint-Willi- brorduscollege een oppervlakte van ruim twee ha. Indeling De school is ontworpen door hel archi tectenbureau ir. H. Thunnissen, prof. ir. A. van Kranendonk en ir. A. Thunnis sen uit Den Haag. Bouwer is de aanne mersfirma gebr. Everaers en van den Berg te Steenbergen. Het gebouw is bij zonder doelmatig Ingedeeld. Langs de Fruitlaan ligt de noordwest-vleugel, waarlangs men de school binnenkomt De entree wordt gemarkeerd door twee kersebomen, die de bouwers hebben ge spaard. Links en rechts van de entree treft men garderobes aan. Voorts om vat deze vleugel op de begane grond een kamer voor de concierge, een kamer voor een verpleegster en één voor de schoolarts. De gang, die vier meter breed is en die tevens verschillende toegangen heeft tot de tuin, heeft een lengte van niet minder dan 54 meter. Op de eerste verdieping van deze vleu gel liggen het natuurkundelokaal met opbergruimte, alsmede het biologie- lokaal. De noordoost-vleugel wordt over de ge hele lengte verdeeld door een gang. Be gane grond wordt de zijde van de speel- Advertentie) Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: VANDAAG. Middelburg Electro: Pier 5 Havanna, 19.30 uur. 14 Jaar. City: Porgy and Bess, 20 uur, a.l. Vlissingen - Alhambra: Tanlcbataljon, 20 uur. 14 Jaar. Luxor: 6 zwarte ruiters. 20 uur, 14 Jaar Britannia Lezing J van Hinte over „Romeinse opgravingen in en om Aardenburg*' voor de Z.V U.. 20 uur Concertgebouw Modeshow. 20 uur Gors Grand Blonde meisjes voor Havan na. 20 uur. 18 Jaar Centraal dtstrictsle- denvergndorlng E V.O -Zeeland. Ifi uur Prins van Oranje: Vergadering NCVB. 10 uur. Prins van Oranje- Vergadering NOVIB. 15 uur. Bergen op Zoom Roxy: De laatste reis, 20 uur. 18 Jaar. Luxor: Enkele reis naar de hel, 20 uur. 14 Jaar. Terneuzen - Luxor: Oordeel te Neurenberg, 20 uur, 14 Jaar. Huist Bioscoopgebouw: Maciste, do zoon van Hercules, 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Mot een bajonet in de rug. 20 uur. a.l. Zlerlkzee Concertzaal: Dodenrit. 20 uur. 14 laar. „Mondragon": Z V.U.-lezlng Paul Clir. Westerling over „Eens modern nu klassiek". plaats vrijwel in zijn geheel in beslag genomen door een overblijflokaal met keuken, dat 27 meter lang en 7 meter is. Aansluitend op dit lokaal vindt men de bibliotheek, Aan de zijde van de fraaie binnentuin zijn kamers voor de rector, voor de administratie en voor de docenten ontworpen. Op de eerste ver dieping liggen een scheikunde-, aard rijkskunde- en handenarbeidlokaal, als mede een vertrek voor de amanuensis, bergingen voor leermiddelen en een mu ziek- annex handwerklokaal. De zuidoost-vleugel wordt vrijwel ge heel in beslag genomen door een gymnastieklokaal met balkon en met toneel. In een „handomdraai" is de „gymzaal" te veranderen in toneel zaal. Het gymnastieklokaal heeft een lengte van 21 meter en een breedte van 12 meter. In dezelfde vleugel zijn 16 douchecellen en .i kleedlokaal on dergebracht Boven treft men nog een tekenzaal aan. De zuidwest-vleugel is de lokalenvleugel. Op elke verdieping vijf, dus in totaal tien. De omvang van de Leslokalen is 6,80 bij 6,80 meter. De gang in deze vleugel is 3 meter breed Hier kan vol gens de zg. Daltonmethode worden ge werkt, hetgeen betekent, dat de leerlin gen, als zij klaar zijn met hun lessen, van de tafels in de gang gebruik kun nen maken om te studeren. Verwacht wordt, dat in de loop van de volgende week het hoogste punt wordt bereikt. Eind oktober of begin november koiut de school geheel onder dak. Dan zal met de afwerking van het gebouw kunnen worden begonnen. Wanneer alle factoren meewerken, zal de school bij de aanvang van het nieuwe schooljaar in september 1963 in gebruik kunnen worden genomen. OPTIEK ziekenfondslever BANDAGE Schrokte een naam in brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 JOEJ Schuurtje in Goes gebouwd zonder toestemming De heer B. J. Joosten, Heernisseweg 159 te Goes heeft in maart 1962 een vergunning aangevraagd voor de bouw van een schuurtje op het achtererf bij het pand Heernisseweg 159. Deze aan vraag is ingediend na aanzegging van de zijde van bouw- 'en woningtoezicht nadat de bouw zonder vergunning was geconstateerd, aldus blijkt uit de raad- stukken van de gemeente Goes. De schoonheidscommissie heeft het plan in haar vergadering van 3 mei 1962 af gekeurd voornamelijk op grond van de vormgeving en de toegepaste materia len. B. en w hebben vervolgens de ge vraagde vergunning geweigerd. De heer Joosten werd op dinsdag 18 september 1962 in de gelegenheid gesteld zijn tot dc raadcollege gerichte beroepschrift nader mondeling toe te lichten bij b. en w. B. en w. stellen do raad thans voor afwijzend op het beroepschrift te be slissen daar het schuurtje, gezien de vormgeving en de materialen waaruit het is samengesteld naar de mening van het college niet voldoet aan daar aan te stellen redelijke eisen van wel stand. „Gezinsweek" Leger des Heils in Goes Het Leger des Heils te Goes organiseert aanstaande zaterdag een Zeeuwse Jeugdrally, die het begin vormt van een z.g. „gezinsweek" van het Leger des Heils Korps Goes. Zaterdagmiddag komen circa 200 jon geren uit geheel Zeeland in de aula van ae Goese ambachtsschool bijeen. Ver toond zal worden de film ..Het grote feheim". 's Avonds is er een openbare jjeenkomst, waarop vooral de muziek liefhebbers aan nun trek zullen komen, 's Zondags verzorgen korpskadetten, jong-soldaten en de muziekgroepen de avonddienst in het gebouw van het Le ger des Heils te Goes. De maandag avond is gereserveerd voor huisbezoek aan de ouders van de kinderen van de zondagsschool. Dinsdag 16 oktober staat een introductieavond op het pro gramma, die in de „legerzaal" zal wor den gehouden. Daar zal o.m. worden vertoond de film „How it Happened". Donderdag 16 oktober wordt een con tactavond gehouden voor de ouders en jeugd van de zondagsschool van het Le ger des Heils. Op het programma staat vertoning van de film „De boom des Levens". Zaterdag 20 oktober is weer „een dag voor de jeugd". Ook nu staat filmvertoning op net programma. De gezinsweek van het Goese Leger des Heils wordt zondag 21 oktober besloten met een bijzondere avonddienst. Gemeenteraad vergadert De gemeente van Goes is tegen woens dag 17 oktober a.s. des avonds om zeven uur in vergadering bijeengeroepen De agenda omvat een tiental voorstellen, waaronder benoeming onderwijzeres aan de prof. dr Kohnstammschool en ont slag mevrouw C. A. Griep-Duinker als ambtenaar van de burgerlijke stand. KLOETINGE N.C.V.B. vergaderde De afdeling Kloetinge van de Neder landse Christen Vrouwen Bond kwam dezer dagen in vergadering bijeen. Spreekster voor deze bijeenkomst was mevrouw G. Jonker uit Boskoop. Aan de hand van tekeningen vertelde zij over het volk uit de bijbel. In novem ber zal een huishoudelijke vergadering worden gehouden, tijdens welke onder meer het kerstprogramma zal worden besproken. DRIEWEGEN Bedrag van 2 mille voor nieuw uitbreidingsplan De raad Kloetinge heeft tijdens de maan dagavond gehouden zitting de gemeente begroting 1963 behandeld. In het bijzon der de heer D. Schipper (p.v.dji.) hield een zeer uitvoerige algemene beschou wing. Hij meende dat het thans wel t|jd was geworden om van het systeem van werkbegrotrng af te slappen. Toen in 1953 hiermede is begonnen was hiervoor helaas een harde noodzaak aanwezig. Inmiddels is het gewoonte geworden met als gevolg dat het een zuiver ambtelijk stuk is gebleven. Nieuwe kapitaaluit gaven dienen in de primaire begroting te worden verwerkt waardoor deze meer realiteit heeft doordat ze dan ook de kapitaalsuitgaven manifesteert. De 'aangeboden begroting noemde spre ker een voortreffelijk ambtelijk stuk, maar bestuurlijk achtte hij ze van geen bijzondere waarde. Hij las uit de aan geboden begroting dat Kloetinge weer hard op weg was weer een rijke gemeen te te worden. Ruim 32.000 wordt meer afgeschreven dan afgelost, verder wordt 10.000 gereserveerd, 6000 wordt aan werken uitgevoerd die ook via de kapi- taaldienst kunnen worden gefinancierd terwijl er een post is van onvoorzien van 12.000, dat is aldus spreker 60.000 samen. „Is het dan nodig om de tarieven van „Amicitia" te verhogen en is er dan niet voldoende ruimte voor uitvoe ring van verlangens die neergelegd zijn in net gemeenteprogram van mijn par tij", zo vroeg hij zich af. LAATSTE ORIËNTATIERIT „DE ZINGENDE BOUGIE" Zaterdag jl. organiseerde de MA.B.C. „De Zingende Bougie" te Driewegen, de laatste oriëntatie-kampioensrit voor het jaar 1962. De rit vond plaats onder idea le weersomstandigheden. Vol goede moed gingen de rijders van start, maar kwa men spoedig tot de ontdekking, dat de laatste kampioensrit geen „zacht ge kookt eitje" was. Velen struikelden over het bordje „doodlopende weg", terwijl ongeveer 98 van de deelnemers niet wist, dat sinds de 18e eeuw op een betonnen paal behorende tot het toe gangspad van de N.H. kerk te Ovezande "t woordje „kerken" stond. Zij hadden blijkbaar meer belangstelling voor een verdacht uitziend eigengemaakt bordje met grote letters. De rijders kunnen te rugzien op een prima verzorgde doch in het begin pittige rit. De uitslag luidt als volgt: auto's en mo toren: 1. H. A. Schipper, Oostkapelle, 5 strafpunten; 2. A. Lammers, Hoedekens. kerke, 44 strp.;' 3. J. Knuist, St.-Maar- tensdijk, 60 strp.; 4. J. Gaakeer, Bieze- linge, 62 strp.; 5. C. P. Mol, Driewegen, 63 strp.; 6. H. C. Flipse, Ellewoutsdijk, 64 strp.; 7. G. Schout, Goes, 67 strp.; 8. H. Rijk, Ovezande, 69 strp.; 9. J. Wirtz, Oudelande 100 strp.; 10 L. C. Huibregtse 's-Gravenpolder, 101 strp.; 11. J. Hoog- strate, Ovezande. 105 strp.; 12. J. Maat, Ellewoutsdijk, 128 strp.; 13. C. Hooger- heide, 's-Gravenpolder, 153 strp.; 14. G. A. Luik, Kloetinge, 192 strp.; 15. H. Dekker, Driewegen, 232 strp.; 16. W. Bosschaart, Wolphaartsdflk 232 strp.; 17 M. de Pree, Ouwerkerk, 313 strp.; 18 S. Bommeljé, Oostkapelle, 315 strp. 1 rijder werd niet geklasseerd, terwijl 2 rijders niet zijn aangekomen. Brommers: 1. J. Heerenthals, Nisse, 54 strp.; 2. M. van Sabben, Driewegen, 55 strp.; 3. M. P. Mol, Driewegen, 62 strp.; 4. G. Mculenberg, Borssele, 66 strp.; 5. L. Gaakeer, Goes. 69 strp.; 6. J. Kodde. Nieuwland, 166 strp.; 7. A. Geene, 's-H. H.kinderen, 173 strp. 4 rijders zijn niet aangekomen. KORTGENE Filmavond voor het Ned. Bijbelgenootschap Dezer dagen hield de afdeling Kortgene van het „Ned. Bijbelgenootschap" een filmavond in het verenigingsgebouw te Colijnsplaat. Do films die vertoond wer den hadden betrekking op het werk van het „Ned. Bijbelgenootschap" in de we reld. Ds. R. Djjkmeyer opende de avond met zang en gebed. Voor de pauze draaide de film „Op de kruispunten der wegen". Hierna hield de heer Schueing, medewerker van het ge nootschap een inleiding over doel cn werk van het Ned. Bijbelgenootschap. Hierna vertoonde men de film: „En ver tel al wat gij gezien hebt". Voor deze avond was veel belangstelling. Ds. R. Dijkrneyer sloot met gebed. WEMELDINGE Collecte Dc collecte voor de reclassering heeft te Wemeldinge f 119,74 opgebracht. Verkiezing ouderlingen Tot ouderlingen van de Nederlands hervormde gemeente te Wemeldinge werden gekozen de heren P. v. d. Vliet en J. Hamelink. Door deze verkiezing word het aantal ouderlingen in de ker- keraad van 4 op 6 gebracht. Collecte voor Perzië De collecte voor de rampslachtoffers in Perzië heeft in de vrije evangelische gemeente te Wemeldinge f 251,61 op gebracht. WALCHEREN MIDDELBURG Open Deurwerk start met forumavond Het Open Deurwerk van de hervormde gemeente van Middelburg zal op woens dag 17 oktober a.s. om 8 uur in „De Gouden Poorte" aan de Wagenaarstraat, een forumavond houden over de onder werpen „Voor en tegen t.v. in 't gezin" en „Vrijetijdsbesteding in verband met de vrije zaterdag". Het forum bestaat uit mr. J. Drijber, burgemeester, voorzitter en de volgende leden mevr. E. Stufkens-Loodewijk, huisvrouw, drs. P. Boer, leraar, ds. M, Enker, predikant, M. I. van Houte. mid denstander, Piet Rijken, kunstschilder, dr. L. P. Roegholt, internist en P. de Ruyter, bestuurslid van de A.N.M.B. Na de pauze volgt een filmvoorstelling over „De tijd". In de zaal zal gelegen heid zijn tot het opstellen van vragen. De toegang is vrij en de avond is voor ieder toegankelijk. ting zal ondervinden. Ook was hij stellig de mening toegedaan, dat men niet goedkoper zou kunnen dan door deze aanbesteding. De firma Otte is reeds te Yerseke werkzaam en heeft alle mate rialen voorhanden. Ook de afgevoerde grond kan worden benut voor de andere werkzaamheden. Tenslotte werd zonder hoofdelijke stemming het voorstel van en w. aangenomen. BESCHOUWING VAN RAADSLID SCHIPPER UITBREIDINGSPLAN In de eerste plaats achtte hij het ge wenst een bedrag van 2000 te voteren voor het vaststellen van een nieuw uit breidingsplan. Straks heeft Kloetinge ;een bouwgrond meer. De bejaarden iienen gratis vergaderruimte te worden aangeboden. De brandstoffentoeslag dient te worden verhoogd, krotwoningen te worden opgeruimd. Het reeds eerder in ons blad gepubli ceerde verlanglijstje van burgemeester en wethouders nam hij onder de loep en gaf de rangorde aan zoals zijn fractie die wou zien, daarbij prioriteit verlenende aan realisatie van uitbreidingsplan, bij- steun voor bejaarden en vergroting van het sportterrein. Vooraf had de financiële commissie bij monde van de heer H. J. Colijn A.R.) verslag uitgebracht over haar onder zoek. Daarin werd de wens naar voren gebracht een streefdatum vast te stellen voor opheffing van het badhuis dat een verlies van 1750 per jaar heeft, terwijl om meer dan een reden verhoging van de belasting op de honden werd geadvi seerd. Ook de commissie had reeds ge wezen op de noodzakelijkheid tot het vaststellen van nieuwe uitbreidingsplan nen. De commi.ssie was van mening dat op dit gebied geen vaste beleidslijn bij het college van b. en w. aanwezig was met als gevolg dat er straks geen bouw grond meer is. BORSSELE Vrouw brak pols Bij het doen van de schoonmaak kwam de weduwe Z. uit Borssele zo ongeluk kig te vallen, dat zij een van haar pol sen brak. Zij morst voor behandeling naar een ziekenhuis te Goes worden vervoerd. KAPELLE Jonge Kerkgroep stelt winterprogramma op De Jonge Kerkgroep te Kapelle zal de komende wintermaanden weer een aan tal bijeenkomsten houden. De eerste bij eenkomst in de reeks van tien zal ge houden worden op vrijdag 12 oktober in het gebouw „Obadja". Naast een bijbel bespreking zal er gesproken worden over de regeling van het winterpro gramma. Aan de orde zal dan ook ko men de verkiezing van de leden als groepscommissie. Aftredend en herkies baar zijn mevr. Glas-Lagendijk en de heer J. Burger. Tot slot zal er een ge zellig ontspanningsprogramma geboden worden. Gemeenteavond van Ned. Hervormde Kerk De Nederlands hervormde gemeente te Biezelinge zal donderdagavond 11 okto ber in de consistorie van de kerk een gemeenteavond houden. Ambtsdragers de diaconie, kerkvoogdij en kerken raad zullen het een en ander vertellen over het werk in eigen gemeente. Ds. A- Sieders zal een lezing houden over de nieuwe psalmberijming. Na de pauze vertelt ds. Sijthoff uit Acquoij iets over het werk van het Cen traal Lepra Comité „Bethesda", dat een tehuis voor melaatsen in Suriname fi nancieel steunt. Ds. Sijthoff die het werk persoonlijk heeft gezien en mee gemaakt, zal over het werk aldaar ook een film vertonen. Vogelhoudersvereniging „Zang en kleur" bijeen Onder voorzitterschap van de heer P. Schijf hield de vogelhoudersvereniging „Zang en kleur" te Kapelle in hotel „De Zwaan" een van haar periodieke bijeen komsten. Ditmaal hield de heer D. Nouwt uit Kruiningen een causerie over „Kleurvererving van kanaries". Na af loop van de lezing was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Bijbelkring van Nederlands Hervormde Kerk Biezelinge De Nederlands hervormde gemeente te Biezelinge'wil bij wijze van proef dit jaar beginnen met het houden van een bijbelkring. Gedacht is om deze kring eenmaal in de drie weken te iatcn bij eenkomen. Op deze avonden zal dan een gedeelte uit de bijbel worden inge leid en onderworpen worden aan een algemene bespreking. De eerste samen komst hiertoe zal gehouden worden op donderdag 25 oktober in de consistorie der kerk. Burgerlijke stand HOEDEKENSKERKE. Bevallen: M. P. DoeneWouterse, z M. Verhallen—van Schaik, z.; M. G ten—Visscher, d. Getrouwd: II. J. A. Vernooij, 25 J. c Beulens. 21 J.: J. Fierloos, 22 J. en Nözel, 20 j. 's-HEERENHOEK. Getrouwd: .1. E. van Campcn. 22 J. de Hond, 25 j.; L Menheere. 55 j. en 50 J. VERBETERING De heer J. Verburg (c.h.) vroeg naar de plannen van b. en w. ten aanzien van de Molenweg. Hij las alleen van de wens tot verbetering, maar zag gaarne een spoedige afwerking, daar de toe stand daar niet houdbaar is. De burgemeester, mr. H. N. Baron Schimmelpenninck van der Oije, beant woordde de sprekers. Het voorstel tot het voteren van het bedrag van 2000 voor het maken van nieuwe uitbreidings plannen werd door b. en w. overgenomen en later door de raad goedgekeurd. De werkbegroting bood zijns inziens veel voordelen ten aanzien van de administra tie. Het gratis beschikbaar stellen van vergaderruimte aan noodlijdende vereni gingen zal zo mogelijk worden ingelast in de bestaande verordening. Aan krot opruiming en verhoging brandstoffen- toeslag zal aandacht worden geschon ken. In het bijzonder werd stilgestaan bij het verlangen de tarieven van Amicitia te verhogen. De heer Schipper had betoogd dat de exploitatie van dit gebouw geen verlies oplevert als de vergoeding voor het gymnastieklokaal hierin werd ver disconteerd tot het verleende bedrag van 5000. B. en w. zagen meer de exploita tie van de foyer afzonderlijk, terwijl de 5000, hoewel aflopend in 5 jaar, toch zou worden verleend ook al was het gymnastieklokaal in Amacitïa niet aan wezig. Tenslotte werd de begroting aangeno men met aantekening dat de heren D. Schipper en J. Schelfhorst (p.v.d.a.) tegen de post verhoging tarieven Ami citia hadden gestemd. VEILING MIDDELBURG. 8 oktober. Aardappelen. Bintjes bonken 2 11.20, grote 2 9.70. Tomaten Al 2.14. BI 2,17. Cl 1,55, A2 2,07, B2 2.02, C2 1,40. Fruit. Appelen: James Grieve 80-op 49, 75-80 48—51, 80-75 47—52, 65-70 46—49, 2D 39—42, 3 grof 24—40, 3 fijn 25—36. Cox 75-op 63—65, 65-70 48—52, 60-75 54, 55-60 31, 2D 25, 3 grof fijn 16—38 Transp. de Croncels 85-op 37—39, 75-85 38—44, 65-70 37—39, 3 grof 35, 3 fijn 19. Val en kroet 14—23. Peren: Bon- Louise 65-70 60, 60-65 42—52, 55-60 34— 38, 50-55 38, 2D 27—28, 3 grof 36—43, 3 fijn 22—30. Trlomph de Vienne 65-70 72, 3 grof 68—73, 3 fijn 48—62. Conference 3 grof 35— 43, 3 fijn 21—32. Perziken 4—8. Bramen 21— 32. Ananas meloenen 31—74. Druiven: Fran- kenthaler 1 1,67—1.63, 2 l.M—1,69. BL Ali cante 1 1.68—1,77. Groenten: Bloemkool 4 per kist 1141. 6 per kist 11—31, 8 per kist 11—23. Komkom mers groen 60-75 23—32. 50-60 20—27, 40—50 22, 35-40 18. krom per kg# 15. Witte: 60-75 17. 50-60 13. Andijvie 1 19. 2 13. Prei 1 30.50, 2 29.50. Sav. kool 1 20,50. 2 15. Sla 3^0—18. Kassnijbonen 1.46—1,63. Pronkbonen 71—73. Bospeen 10—26. Uien 17—22. Rode kool 10— 21. Snijbonen 40—90. Kroten per kg 6—21. per bos 12—13. Postelein 4649. Cubb. bonen Witte kool 10—12. Witlof 1.56—1.61. Spinazie 3759. Waspeen 1025. Chinese kool 24. witlof werd aangevoerd door diver se telers. VEILING TERNEUZEN. Sla 6.80—19. Bloemkool A2 30—56. B 11—24, C 15. afw. 1130. Witte komkommers 1318. 1356. Knolselderij 14. Bintjes bonken 15.20, 1 12.10—12.«l. Andijvie 10—32. Stoksnijbonen 3 39. Prinsessenbonen 2 8994, 2B 63—72. Prelude 2 79—84. Rode kool 7—14. Sav. kool 7—23. Witte kool 14—23. Waspeen 1213. Prei 23—28. Spinazie 30-r-46. To maten A 47—55, A2 30—55, B 38—58. Pronk bonen 1 64, 2 42. Uien 12—16. Witlof 132— 145, afw. 49—86. James Grieve 1 85 37. 80 39. 75 41, 70 39—41, 65 37. 2 85 37. 80 36, 75 36, 70 39—40. 65 34. 2D 32—38. 3 grof 38—41. 3 fijn 33. Zoete appelen 3 grof 1416, 3 fijn 15. Beurre Hardy 1 70 82—86, 65 73. 60 68—70, 2D 22, 3 grof 40, 3 fijn 24—26. Bonne Louise 1 65-70 55—60, 60-65 58—63. 55-60 51— 54, 50-55 3841. 2D 20—25, 3 grof 28, 3 fijn 1026. Triomph de Vienne 2 80 55. 75 57. 70 56, 65 56, 60 50, 2D 38. 3 grof 44. 3 fijn 36. Conference 1 70-75 53. 65-70 57. 60-65 58, 55-60 50, 2D 18—22, 3 grof 27—34, fijn 19—20. Williams 2 75 29, 65 27. VEILING GOES. 8 oktober. Export- en industrieveillng. Ja- Grieve 2 75-80 38. 70-75 39. 65-70 39. 2D 33. Bramle.Vs Seedling 2 90-100 38. 80-90 43. 70-80 36, 2D 33. Cox Orange Pippin 1 80-85 61, 75-80 65, 70-75 68, 65-70 64—65. 60-65 58, 55-60 41, 2 75-80 58. 70-75 60. 65-70 56, 2D 31. Bonne Louise d'Avranches 1 65-70 60. 60-65 55-60 55, 50-55 41,70—42. 2 65-70 57, 60-65 55-60 52, 50-55 39—40, 2D 26—27. Beurre Hardy 1 75-80 84. 70-75 83—84. 65-70 74.80— 75,60. 60-65 69—70. D 55-60 49—51. D 50-55 32—33, 2 75-80 73. 70-75 75. 65-70 71. 60-65 61—62. Conference 1 65-70 60. 60-65 55. 55-60 44, 2D 21, 2 70-75 55, 65-70 56, 60-65 50. 55-60 42. Legipont 1 75-80 55. 70-75 61. 65-70 60, 60-65 57. 55-60 51, 2D 22. Conference val doordr. St. Remy val 7,509. Bonne Louise d'Avranches val doordr. Legipont val 8,50. Bonne Louise kroet 6.50. Div. peren kroet doordr Div. appels val 29. Div. appels ge plukte kroet 31. Totale aanvoer hard fruit 7100 kisten. Gewone veiling: James Grieve 1 80-85 38. 75-80 39—10. 70-75 41. 65-70 40. grof 32—34, fijn 31—33. Glorie van Holland 1 70-75 33— 39. 2D 34. fijn 29. Laxton Superb. 1 80-85 46. 75-80 46. 70-75 40. 65-70 38. Cox Orange Pippin grof 3439, fijn 29. Bramley's Seed ling grof 33. fijn 33. Conference grof 30—35, fijn 14—24. Bornie Louise d'Avranches grof 33—39. fijn 15-?17. Beurre Hardy grof 33— 46. fijn 20—36. Legipont grof 24—31, fijn 10— 16. Burbank Glant fabriek 34. Frankenthaler 3 118. Per doos: Bramen 2 37—39. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 46—53, A2 30—54, BI 20—35. B2 12—31, afw. 11—25. Kropsla 1 12—14. 2 3.50—9, Cl 4—5. Kom kommers B 17—26. C 16—20. Kussa 7. Meloe nen 3292. Per bos: Wortelen 1625. Kroten 16. Per kg: Tomaten A 33—12. B 45. C 31— 33. Uien 811. Kroten 16. Dubb. pr. bonen 2 86—88. 3 44—66. Pronkbonen 1 77, 2 53— 69. Rode kool 1 1116, 2 10—13. Groene sav. kool 1 15—21, 2 12—16. Andijvie 1 25. 2 18— 23. Prei 1 28—32. Witte kool 9—13. Veldsla 60. Aardappelen bonken 5—10, grote 8—1L VEILING BERGEN OP ZOOM. 8 oktober. James Grieve 32—48. Saint Remy 1426. Beurre Hardy 2872. Andijvie 20—36. Sla 3'/s—18. Spinazie 34—50. Bloemkool 20—61. Rode kool 10—17. Witte kool 1621. Kroten 10. Bospeen 1826. Was peen 917. Prei J4—29. Stamboon dubbele prinsessen 69106. Staakprinsessen 124. Snij bonen 58125. Sav. kool 722. Spruiten 30 85. Komkommers 10—31. Tomaten 25—5.6. COLIJNSPLAAT Op de coöp. boerenleenbank te Colijns plaat werd in de maand september eefi bedrag aan spaargelden ingelegd van ƒ98.701,84. terwijl in hetzelfde tijdvak 83.fi87.37 werd terugbetaald. Er is dus een positief spaarsaldo van ƒ15.014,47. Het saldo per 1 oktober bedraagt 3.589.834,09. In Vlissingen Bespreking viering tweede lustrum Een jaarvergadering, een bustocht naar Sluis en Brugge en een feestavond in hotel „Britannia" te Vlissingen, vorm den de programma-onderdelen van de zaterdag gehouden negende reünie van de vereniging van oud-leerlingen van „De Kuy ter school" te Vlissingen. In de *s morgens gehouden jaarvergade ring werd een aantal onderwerpen be sproken met betrekking tot de feeste lijkheden van het volgend jaar. Op 8 januari 1963 is het namelijk zes tig jaar geleden, dat de vereniging „De Ruyterschool" werd opgericht. Op 1 mei van dat jaar is het 60 jaar geleden dat de eerste lessen begonnen. Op 1 ok tober valt het tienjarig bestaan van de vereniging van oud-leerlingen En deze jubilea zullen niet zonder meer voorbij gaan. Op de eerste plaats zal een boek je worden geschreven van de geschie denis van de school. Op 1 mei is er een feestdag voor de leerlingen. Daarbij zal het gemeentebestuur van Vlissingen een cadeau worden aangebo den in de vorm van een borstbeeld van Michiel Adriaanszoon de Ruyter. Het beeld is bestemd voor de hal van het nieuwe stadhuis. Voorts zullen sportwedstrijden wor den gehouden, waarbij de tegenstan der van de Vlissingse school dc leer lingen van de Antwerpse zeevaart school zullen z(jn. Des avonds zal er een feestavond worden gehouden in het Scheldekwartier. Voor de oud leerlingen is er verder nog een reü- Per boot Men wil degenen, die boven de Moer dijk wonen naar Vlissingen brengen I met een schip van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland", die dan voor een oplegbeurl van Hoek van Holland naar Vlissingen komt. In verband met de komende jubileumviering werd in deze vergadering aangedrongen op een verhoging van de contributie. Tevens werden de leden opgeroepen zoveel mogelijk nieuwe leden te werven. Een andere mededeling, die in de och tendbijeenkomst wera gedaan betrof een uitbreiding van Je school. Er zijn reeds schetsplannen >m op het open stuk naast de praktijkafdeling een gymnastiekzaal te bouwen. Daarboven zullen clan 10 leslokalen komen, be stemd voor de „rangers", de leerlingen, die voor een hogere rang studeren. Op de schetsplannen is reeds rijksgoedkeu ring verkregen. Eer men echter verder kan werken, moet bekend zijn hoe hoog de boulevard in de toekomst zal wor den. Een beslissing hierover laat echter nog steeds op zich wachten. Ook be staan er plannen voor de bouw van een nieuw internaat waarin alle leerlingen gehuisvest zullen worden. Bij de a vang van de vergadering werd een ogenblik stilte in acht genomen ter na gedachtenis aan het overleden erelid Schot en de leden I. Freeke en C Vier hout Het jaarverslag van secretaris G. P. Borghstijn vermeldde een stijging van het ledental var 369 op 1 olcto- ber 1961 tot 488 op 1 oktober van dit jaar Tot leden van het bestuur werden gekozen de heren G. J. Nïj- veldt en J. M. Haverman. De heer Nijveldt, die radiotelegrafist is bij de K.L.M- kon op deze vergadering niet aanwezig zijn in verband met het feit, dat hij werd gehuldigd wegens het volmaken van de .15.000 vlieguren. De vergadering besloot hem een geluk- wenstelegram te zenden. Na afloop van de jaarvergadering ver trok het gezelschap met twee bussen naar Sluis en Brugge. In hotel „De Ko renbeurs" in Sluis werd een diner ge bruikt. Des avonds was er in hotel „Britannia" te Vlissingen een feest avond. VEILING ROTTERDAM, oktober. Aardappelen 12—14. Andijvie 11— 20. Bloemkool I A: 6 stuks per bak 26—36, 7 stuks per bak 17—29. Bloemkool II A: 6 stuk» per bak 1416. 7 stuks per bak 1015. Dubb. bonen I 1.161.31, II 461.13. Pronkbonen 54 —69. Kassnjjbonen 1.281.59. Snijbonen 1.1G 1.24. Kroten 14—16. Rode Kool 10—18. Gele kool 79. Groene kool 813. Sla I 2527. II 0—18 Spinazie 28—35. Prei 1 16—22. Selderij 4—6. Peterselie 6—9. Grote peen 7—9. Sprui ten I A 45—67. H A 32—50. Uien S—15. Witlof I A 1.38—1.45, H A 1.21—133. I B 1.19—134. H B 92—1.15. Komkommers 70-80 47—54, 60-70 43—49. 50-60 39—46. 40-50 30—35. Frankentha- lers 1.471.77. Black Alicante 1.30—1.59. Gol den Champion 1.91—2.10. Muscaat 1.99. James Grieve KL I A 39—54. I B 37—52. I C 37—47. H A 34 11. II B 35—38, II C 34—35. Mank'S Codlin KL I B 34—38. H A 33—34- Bonne Louise KL I A 59—66. I B 51—58. I C 45—54. n A 43-55. n B 40—16. Beurré Hardy KL I A 71—75. I B 65—75, I C 60—71. Triumph de Vienne KL I A 69—79. I B 76—80. I C 73—80. Conference Kl. I A 58—64. I B 56—60. I C 54— 59. Ellisons Orange Kl. I A 41—54. I B 38—48. 1 C 3914. Transp. de Cronsels Kl. I A 39— 41. I B 37-41. r C 37—38. H A 34—36. H B 35—36. II C 34—35. Aanvoer fruit 87.000 kg. Tomaten A 3.20—3.55. B 3.10—3.35, C 2.80. VLASMARKT ROTTERDAM. 8 oktober. Waterroot vlas: lage soorten van f 1.40 tot f 1.60. middensoorten van f 1.65 tot f 1.80. best vlas van f 185 tot f 2.10. Dauwroot vlas: van f 1.30 tot f 1.30. Breekvlas; van f 0.85 tot f 1.3, afhankelijk kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0,60 tot f 0,97. De produktie van waterrootvlas vermindert langzaam daar de rootwerkzaamheden ten einde lopen. De meeste aangeboden partijen waren van lagere soorten van de nieuwe oogst en enkele partijen middenkwaliteiten van de oude oogst. Voor alle soorten blijft de vraag voldoende om het aanbod geheel op tc nemen, de prijzen bleven onveranderd tot hoger voor de lage soorten. Dauwroot- vlas wordt iets meer aangeboden, de gehele produktie kon verkocht worden, notering nis vorige week. Breekvlas blijft schaars, voor de enkele partijen blijft de belangstelling goed. Gezwignelde lokken onveranderd aan geboden. prijzen vast. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Totale aanvoer 1416 stuks. Vette koeien en ossen 1372. Varkens 544. Prijzen (resp. ie, 2e en 3e kwaliteit) in cents per kg. Vette koeien 280—300 240—270 220—240 Varkens (lev. gew.l 172 167 162 Vette koeien: aanvoer flink, handel flauw, prijzen teruggaand. Varkens (levend gew.): aanvoer iets meer. handel tamelijk, prijzen gemiddeld even stijver, prima vleesvarkens boven notering, slachtzeugen t 1.35f 1.40 per kg. GRAANBEURS ROTTERDAM. 8 oktober. Tarwe, doorsneekwaliteit 17 vocht f 31.60, levering deze week praktisch niet te plaatsen. Zomergerst volgens mon ster tot f 26.50, af. Haver volgens mon ster tot f 24.25, af. Rogge volgens mon ster tot f 24,25, af. Peulvruchten, franco Rotterdam. Groene erwten op monster f 37.50—f 43.—. Schokkers op monster f 41—f 48.50. AABDAPPELBEURS ROTTERDAM. 8 oktober. Kleiaardappelen 38 mm opwaarts voor bet binnenland. Bintje f 11.50f 12.50. Kleiaardappelen 35 m opwaarts. Bintje f 11 f 12. Voeraardapelen f 2.50—f 3.50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden. vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 8 oktober. Bramen industrie 2 108126, 3 78. Cox Oranje Pippin 1 80 60. 75 66. 70 71, 65 65, 60 59. 55 38. 2 70 54, 65 54, 60 46. 55 37. 2D 31, grof 39, fijn 31. Bramley's Seedling 1 90 38. 80 44. 70 36, 2 90 38. 80 42. 70 35, £D 31, grof 33. Ellisons Oranje 1 70 37, 65 39. 60 35, 2 70 34, 65 35, 2D 31, grof 3L James Grieve 1 80 35—38, 75 39—41, 70 40-43, 65 38—41, 2 80 35, 75 33, 70 39, 65 34. 2D 32—33, grof 32—34, fijn 32. Glorie van Holland 1 75 36, 70 39, 65 38. 2 75 35. 70 36-37, 65 35— 36, 2D 33, grof 32, fijn 32. Jacques Lebel X 75 39, 65 36. 2 75 40. 65 36, 2D 32. grof 34. Legipont 1 70 60, 65 61, 60 57. 55 52, 2 65 42. 2D 18, grof 40, fijn 12. Maagdepeer 1 65 25. 60 24, 55 18, 2 65 22, 60 20, 55 18, grof 16, 2D 15, fjjn 6. Beurre Durondeau 1 65 38. 60 36. 55 2L 2D 13. fijn 7)4- Herzogin Elsa 1 65 35, 60 29, 2D 13. grof 14. fijn 9V:. Triomphe de Vienne 2 75 73, 65 69, grof 40, fijn 19. Spaan se Wijnpeer 1 55 40, 50 35, 2D 16, fijn 8V4. Beurre Hardy 1 75 86, 70 88, 65 73—75, 60 71.40—72.10, 2 70 64, 60 62, 55 50—52, 50 33. grof 49, fijn 27. Bonne Louise 1 65 62, 60 64 65, 55 53.80—54.90, 50 40.75—42.20, 2 60 59. 55 53, 50 40. 2D 27.40—27.70, grof 42, fijn 26. Conference 1 65 56. 60 59. 55 54. 2 65 51. 60 56.10—57. 55 47.20—47.60, 2D 22.30—23.70, grof 33, fijn 18—18.90. Verpakt fruit: Cox Oranje 1 75 86—91, 70 88— 93. 65 83—84. Lobo 1 85 53, 75 52. Kroetappelen gepl. 31, val 28. Valperen di verse doordr. Kroetperen gepL doordr. St. Remy val 6'A7. Conference val 6. BI. druiven 1 151—155, 3 6774. Meloenen p. st. 2815. Natuurperziken p. st. 46'A. Groene noten p. kg. 2 4345. Warwick 2 4143, grof 85—93. Burbank 1 50, 2 26—27, fabriek 16. Rademaker 1 51. Pruimen gesch. 30—60. Groenten: Kropsla 9'/s—14. Bloemkool Al 31—45, A2 21—26. B 15—18. afw. 11—15 Kom kommers 31. Kassnijbonen 132—142. Pronk bonen 81. Rode kool 21. Sav. kool 1517. Witte kool 7V2. Prei 30. Kroten 5—6. Bonen 2 73—88, afw. 51. Tomaten AB1 39-48, Cl 34, ABC2 26—32. CC 25—28. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgamalen 4753 kg. 0.81—1,70. Handels garnalen 813 kg. 1,10—1.32. Bot 306 kg. Schar 21 kg. Wijting 22 kg. Tong 88 kg. Paling 13 kg. Visiever 3 kg. Kabeljauw 10 kg. Onge sorteerde vis 107 kg. Naar de officier van justitie te Haarlem, mr. Bredius mededeelt, heeft de Zwitserse justitie gevolg gegeven aan het verzoek van de Nederlandse justitie om de drie verdachten in de schilderijendief stal uit het landgoed Koekoeks duin te Aerdenout in juli, uit te leveren. De inbraak in het landgoed Koekoeks duin, in de nacht van 27 op 28 juli van dit jaar. waarbij een aantal kostbare schilderijen, waaronder een zelfportret van Rembrandt, werden gestolen leidde tot een intensief onderzoek in Zwitser land. Na een week konden drie verdach ten, allen Duitsers, op een kampeerter rein te Interlaken worden aangehouden. De schilderijen zelf werden daarna in Aken teruggevonden. Van de drie verdachten is de 35-jarige vertegenwoordiger H. F. N. reeds in Nederland aangekomen en in het huis van bewaring te Haarlem ingesloten. Hij trad tijdens de inbraak op als chauffeur en bracht de buit later naar Duitsland. De justitie te Haarlem wacht thans op de feitelijke uitlevering van de twee andere verdachten, A. E. G. en H. S.. die binnen enkele dagen in Nederland worden verwacht. Vermoedelijk zal pas, wanneer alle drie verdachten in Haar lem zijn, de instructie worden geopend en de rechter-commissaris zijn onder zoek beginnen. Hoelang dit vooronder zoek zal duren en wanneer de zaak uit eindelijk kan voorkomen is op het ogen blik nog niet te zeggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 13