Dank zij schotvaardige dames won Swift van ODO: 6-5 Hoofdplaat riep Jong Ambon halt toe; weer forse zege van Sluiskil LANDELIJKE KORFBALLERS GEHANDICAPT MIDDELBURG VERLIEST VAN VLISSINGEN TOGO I EN SWIFT II BLIJVEN AAN KOP IN EERSTE KLAS BIJNA 700 HENGELAARS VINGEN BOT IN ZUID-BEVELANDS KANAAL ZEEUWSE PLOEGEN VERLOREN IN DE OVERGANGSKLAS UITSLAGEN INTERNATIONALE R0ULEVARDL00P VLISSINGEN DINSDAG 9 OKTOBER 1962 PROVIN C1 ALE ZEEUWSE COURANT 11 Tjoba scoorde aan de lopende band zeventien treffers De Zeeuwse vertegenwoordigers in het landelijke korfbal hebben weer de nodi ge punten verzameld, al valt het gelij ke spel van Animo (44) in de derde klas C wel iets tegen. Swift uit Middel burg had in de eerste klas meer moeite met Odo dan werd verwacht, getuige de 65 eindstand. Dat Tjoba de kunst van doelpuntenmaken goed verstaat, ondervond het Rotterdamse Overkan- ters: het werd 172 voor de groen-wit- tenTjoba gaat opnieuw een rol van betekenis spelen en dat laat de stand van de derde klas C duidelijk zien: Crescendo Tjoba Ahoy Merwede A.L.O. Trekvogels De Spartaan Overkanters Fortuna Delft Raven 5 4 10 5 4 0 1 8 53- 5 3 0 2 6 24-19 5 3 0 2 6 26-23 5 2 1 2 5 23-23 3 1 2 0 4 15-13 5 1 2 2 4 17-20 4 1 0 3 2 14-34 5 1 0 4 2 20-30 4 0 0 4 0 8-25 SWIFT-ODO 6-5 DANK ZIJ DE schotvaardigheid van de damesformatie heeft Swift ook de derde thuiswedstrijd in een overwin ning omgezet. Want in de 65-zege op het Dordtse Odo namen de Middelburg se meisjes 5 doelpunten voor hun reke ning, nadat Doki Vatteroth de score, geopend had. Slechts 1 van de 11 tref fers werd na de hervatting gemaakt: in die periode waren de verdédigingen de sterkste formaties, in tegenstelling met de eerste helft, toen vooral van Swiftzijde snelle en knappe aanvals- actïes tot doeltreffende resultaten leid den. Beide ploegen begonnen in zeer hoog tempo met de intelligenter spelende Zeeuwen als de gevaarlijkste aanval lers. Vooral nadat Vatteroth na 7 min de openingstreffer aangetekend had, kregen de Swiftianen kennelijk zin in een positieverbetering. Het werd 20, toen Ineke Vermeulen een fraaie aan val op knappe wijze besloot. De twee de aanval moest even „warmdraaien", maar toen dat gebeurd was, sloegen de dames weer toe: eerst Bep Joziasse van onder de korf, daarna Jopie Lu- dikhuize, waarmee Swift een comfor tabele en verdiende 40 voorsprong opgebouwd had. Odo liet de kansen op tegentreffers onbenut, toen het tot 2 maal toe een strafworp naast schoot, een misser, die de Dordtenaren later nog eens „produceerden". Toch kwamen de Zuidhollanders op 4 1, maar Lien Meliefste had onmiddelrjk het antwoord klaar (51). De eerste Swift-defensie liet zich vervolgens op vrij eenvoudige wijze tot tweemaal toe verschalken (53), waarmee de Odo- ploeg blijk gaf het nog lang niet ge wonnen te geven. Ook niet tot Jopie Ludikhuize de afstand weer wat ver groot had, want vlak voor rust kwam de Dortse ploeg tot 64 terug. Na de hervatting bleken de ploegen al hun kruid verschoten te hebben. De de- Deelnemers persoonlijk damkampioenschap Om het persoonlijk damkampioenschap van Zeeland, zullen, volgens de officië le inschrijvingen aan het adres van de competitie en wedstrijdleider de vol gende personen deelnemen: Hoofdklas: J. Louwerse, Yerseke, Jan Blom en G. Blom. 's-Gravenpolder, H. J. Masselink, Goes, F. Blaas en J. Blaas. Aagtekerke, -oh. Lere, E. A. Schuitema en C. van Rijswijk, Vllssin- dus voor de huidige kampioen de heer Joh. Lere een zware strijd worden om zijn titel te kunnen prolongeren, lc klas: Iz. Op 't Hof en C. Blanken- burgh, Kapelle, C. J. Hollestelle, Goes, A- Coppoolse, Kleverskerkc, J. Franc- ke en J. Houmes, Aagtekerke, A. A. v. d. Mark, N. van Eenennaam en J. B. Parinussa, Middelburg, J. de Wolff en F. Grevinga, Souburg, J. C. Nijssen en H. de Vlieger, Vlissingen. In deze groep heeft de huidige kam pioen H. J. Masselink gebruik gemaakt van het recht om mee te dingen in de hoofdklas, zodat hier de strijd volko men open is. Hollestelle en de Vlieger zijn de hoogst genoteerde kandidaten. Jeugdklas: B. Fransen, B. Tramper, H- Tramper, N. Tramper en N. Hulshof allen uit 's-Gravenpolder, F. de Haas en W. Dekker, Goes, N. C. Meliefste, Middelburg, M. G. Brasser en P. C. Al- laart, Souburg. Deze groep heeft een sterke bezetting, en aangzien hier enige nieuwelingen de strijd zullen aanbinden is het moeilijk een voorspelling te wagen. Op zaterdag 13 oktober zal te 's-Gravenpolder f~ „Ons Dorpsleven" de eerste ronde om uur beginnen. fensies aan beide zijden overheersten de i waarna met een ver schot eindelijk de strijd, omdat de aanvalskwartetten Rotterdammers aan hun tweede tegen- geen adem genoeg meer hadden voor- punt kwamen. Tenslotte bracht Chris al dat van Swift niet) om ze uit elkaar I Francke de stand op te trekken. Slechts 1 maal nog moest de Swiftverdediging zwichten (vlak te gen het einde), maar verder zwoegden Jopie Ludikhuize, Bep Joziasse, Chris van Leerdam en Harmen de Ru als leeuwen en met succes om de kleine voorsprong te behouden! Tjoba-Overkanters 17-2 De Rotterdammers verschenen met en kele invallers, hetgeen het combineren niet ten goede kwam, terwijl vooral de leeftijd van de ploeg een rol gaat spe len, wanneer het tempo hoog komt te liggen. Het laatste kwam vooral na de rust tot uiting. Direct na de uitworp had de thuis club al succes: Chris Francke en Hans Oele hadden binnen enkele mi nuten te stand al op 20 gebracht. Lenie Smit maakte er 30 van, al vorens Adrie Corstanje drie straf- worpen kreeg te nemen, waarvan de laatste benut werd en het daardoor 40 werd. Joke Tange nam twee doelpunten voor haar rekening, één van onder de korf, de ander met een ver schot, voordat Overkanters tenslotte juist voor de rust de eer kon redden (61). Na de rust begon Tjoba het tempo te verho gen, waarop de Rotterdammers geen antwoord klaar hadden. Nadat Ina Ver burg de stand met een mooi ver schot op 71 had gebracht, kwam de doel- puntenmachine pas goed in werking. Lenie Smit (2x), R. Steenhard (Zx), Chr. Francke, Chris Boogaard, Leen Engelse, Dineke Poortvliet en Adrie Corstanje voerden nu de stand met de regelmaat van de klok op tot 161, waarna scheidsrechter Bellaart, die goed leidde, het eindsignaal floot. Animo-Schiedam 4-4 Alhoewel de Schiedammers in de on derste regionen staan, hebben de gas ten hard gevochten voor het puntje, dat ze met deze wedstrijd wisten te halen. Vooral na de rust is er hard gewerkt en door stug verdedigen hebben de Schiedammers het de gestreepten da nig lastig gemaakt. Direct na de uit worp bleek al, dat het een felle stryd zou worden. Na 10 min. slaagden de be zoekers er in op 01 te komen, doch na 22 min. was het Marga Wolf, die met een doorloopbal de stand in even wicht wist te brengen (11). Toen in de 24e min. Ilans de Boer met een ver schot en 6 min. later Jannie Jasperse met een doorloop bal de stand op 31 hadden ge bracht, kregen de Souburgers weer hoop. Doch nog voor de rust redu ceerden de Schiedammers de stand tot 32. Na de thee werd de balans direct in evenwicht gebracht (33) en 8 min. later keken de gastheren wederom tegen een achterstand op (3-4). •Alles werd in het werk gesteld om de gelijkmaker te forceren, doch door stug verdedigen lukte dit maar niet. Toen tegen het einde de gasten het spel gin gen bevriezen, begon ieder zich met een nederlaag te verzoenen, doch 3 min. vóór het einde wist Rini de Wolf juist nog één punt voor haar ploeg uit het vuur te slepen door een verde- digingsfout af te straffen, (44) het geen ook de verhouding in het veld goed weergaf. Damcompetitie Goes nam revanche op 's-Gravenpolder Voor de competitie van de Zeeuwse Dambond werden de eerste wedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen luiden als volgt. In de hoofdklas speelde Middelburg te gen Vlisingen. Uitslagen: W. Lente-Joh. Lere, 0-2, M. F. de Jonge-C. van Rijs- wijs 1-1. J. Strooband Jr.-P. Maas 1-1, N. van Eenennaam-H. de Vlieger 0-2, J. Strooband Sr.-P. Goedbloed afgebr-, G. Overveld-O. Hellinga 2-0, D. Daridse-L. Goedbloed 0-2, G. AL v. d. Voorde-E. A. Schuitema l-lA. Walrave Sr.-M. Ben schop 0-2, J. B. Parinussa-L. Goedbloed Johz 1-1. Met nog één afgebroken party, is de voorlopige uitslag 12-6 voor Vlissingen. etwijfeld was het jammer te noe- dat Middelburg het in deze eerste ontmoeting zonder A. Walraven Jr., P. .de Ruijter en C. P. de Vos moest stellen, zodat met het nieuw gewijzigde tiental van Vlisingen geen juist beeld gegeven kon worden. Aagtekerke verloor van Souburg. Uit slagen: J. J. Engelvaart-J. van Eenennaam 2-0, Blaas-F. van Dixhoorn 2-0, F. Blaas- C. Allaart 0-2, P. de Visser-L. van Sbelen 2-0. C. Jongepier-J. Brasser 0-2, M. C. de Smit-L. Leijnse 2-0, A. Bosse- laar-M. Marys 0-2, F. Kryger-J. D'Hondt 1-1, A. Francke-J. de Wolff 0-2, J. Maranus-Chr. Kats 0-2. Souburg was de gedachte aangedaan dat de eerste klap een daalder waard is, en won deze wedstrijd met 11-9. Hier moet aan toegevoegd worden, dat Aag tekerke deze eerste wedstrijd met een incompleet tiental moest spelen. Goes revancheerde zich op 's-Gravenpol der. Uitslagen: L. Anderson-J. Blom 1-1, J. Sinke-W. Krijger 2-0. C. van Biemen-D. Huissoon H. J. Masselink-Jac. Op 't Hof 1-1, .T. Jeremiasse-A. van Overbeeke 2-0, Schot-L. Boogert 1-1, W. G. de Leeuw-A. Dubbelman 1-1, P. Lampert- G. Blom 0-2, C. de Klerk-J. Minnaar 2-0, Reumatiek TO G AL H EL PT Griep TO G AL H EL PT Migraine TO G AL H E L PT Menstrualiepijn TO G A L H EL PT Verkouden TO G AL H EL PT Hoofdpijn TO G AL H EL PT Spit TO G AL H EL PT Korfbal in Zeeland Ondo en Top geven elkaar in 2e klas niets toe In do eerste klas van de afdeling Zee land korfbal, blijven Togo I en Swift II aan do top staan; beide ploegen wonnen wederom met duidelijke cijfers. De Goc- senaren versloegen in Kapelle Elto I met 6-11, terwijl Swift II hetzelfde aan tal doelpunten scoorde tegen Zeclandia I, maar slechts drie tegenpunten toe stond. Hierdoor zyn de Zeelandianen op de laatste plaats terechtgekomen. Want. Luctor I behaalde na een spannende wedstrijd een 8-6 zege op het bezoeken de Animo II, dat na het goede begin toch wel iets tegenvalt. Zuidwesters I had alle moeite met Tjoha II, het werd een wedstrijd met een echte korfbnluit- (12-10). bewyst wel de huidige sta Togo I 4 4 0 0 8 41—17 Swift II 4 3 1 0 7 37—19 Zuidwesters I 4 2 1 1 5 3734 Elto I 4 2 0 2 4 29—28 Tjoba n 4 2 0 2 4 29—35 Animo II 4 1 0 3 2 22—26 Luctor I 4 1 0 3 2 21—36 Zeelandia I 4 0 0 4 0 17—38 In 2A eindigde de ontmoeting tussen de leiders in een puntenverdeling. Ondo I wist een 3-1 voorsprong te bereiken, doch do hardwerkende TOP-ploeg hield vol en wist tenslotte de eindstand 4-4 te bereiken. Vedo I staat vlak achter de leiders en bleef ook nu ongeslagen, het won zelfs met de cijfors 12-0 van AKC, waar door de Zeeuws-Vlamingen nog op de eerste punten zitten te wachten. KVL boekte de tweede zege, waar door ook Zuidwesters II nog op de nul bljjft staan, het werd in Koude- kerke 11-3. In 2B is de belangrijke strijd tussen Togo II en Blauw Wit I geëindigd in een 4-2 zege voor de thuisclub. Beide ploegen ontliepen elkaar in het veld weinig, doch het betere sphot van de thuisclub gaf tenslotte de doorslag. Volharding I schijnt aanzienlijk ver sterkt te zijn, het versloeg nu Vios met de cijfers 8-4. De stand aan dc kop van 2A is: Ondo I 4 3 1 0 7 35—14 TOP 4 3 1 0 7 17—12 Vedo 1 3 3 0 0 6 24— 7 In 3A boekte Atlas een 18-0 zege op het beginnende BKC, dat dus nog heel wat zal moeten leren. Ditzelfde geldt ook voor Noad, dat in Groede tegen Storm vogels op 0-16 bleef staan. In deze klas versloeg verder Swift IV het bezoekende Ondo II met 6-2. In 3B schijnen Luctor II en BI. Wit n grootse plannen te hebben. De Terneu- zenaren versloegen het bezoekende V'ZOD met 8-2, terwijl Blauw Wit II ii Yerseke Volharding II met de brokken liet zitten (2-7). In 3C zyn VOPO en Togo IV wel sterksten. De eerste versloeg Blauw Wit III met 10-1, terwijl Togo IV zich dc meerdere toonde over Swift (8-1). Dc wedstrijd Dos 55Tjoba IV werd niet jspeeld, omdat op het aangegeven u" scheidsrechter niet aanwezig was. C. W. Damme-M. C. Huibregtse 1-1. Goes nam revanche op de vorig jaar ge leden 11-9 nederlaag, deze keer was de uitslag 12-8 in het voordeel van Goes. EERSTE KLAS Gespeeld te Sint-Laurens tussen Sint- Laurens en Souburg II. Louw Davidse- C. van As 2-0, L. Adriaanse-F. Grevin ga 2-0, Lein Davidse-J. C. Sinke 1—, B. Verburg-A. de Pagter 1-1, B. v. d. Broe- ke-R. Brasser 0-2, P. de Kam-P. Marijs 2-0, P. Sinke-P. de Wolff 1-1, P. van Keulen-C. E. van Vliet 2-0, deze wed strijd won Sint-Laurens met 13-7. De laatste twee borden waren niet bezet, zodat deze partijen remise werden gege ven. TWEEDE KLAS Aagtekerke II verloor met grote cijfers van Vlissingen II. Uitslagen: A. Trieller-F. J. Pluijmers 0-2, L. Wat- tel-P. van Oorschot 0-2, J. Houmes-J. C: Nijssen 2-0, L. de Visser-Joh. Luwema 0-2, J. Blaas Sr.-L. Labruyére 0-2. G. Maranus-G. Meerman 0-2, G. Kryger-J. Koppejan 0-2, Jo Blaas-W. Koole 0-2. Het was wel een teleurstelling voor Aagtekerke n, dat de borden 1, 9 en 10 onbezet bleven. Deze partijen gingen dus automatisch verloren, zodat Vlisingen II deze wedstrijd heel gemakkelijk met 18- Twee eerste prijswinnaars Nederlandse renners reden sterk in Antwerpen De zaterdagavond in het Antwerpse sportpaleis gehouden baanwedstryden hebben de Nederlandse wielrenners al leen maar successen gebracht. In een revanche voor het wereldkampioen schap achtervolging versloeg Henk Nij- dam de Italiaan Leandro Faggin met de prachtige tyd van 6 min. 04.2 sec. r de 5 km. De tijd van Faggin was 6.14.8. Jan Derksen won de professional sprint door in de finale de Belg Sterckx in drie ritten te verslaan. Derksen had in zijn serie een nederlaag geleden tegen Sterckx, maar was via de herkansing en een zege op Debakker toch in de fi nale gekomen. Sterckx had in de halve eindstrijd op verrassende wijze wereld kampioen Antonio Maspes uitgescha keld. In één van de voorritten om de „Ant werpse armband" voor professional achtervolgers zegevierde onze landge noot Jan Plantaz over de Belg Declercq met een tyd van 6 min. 35.8 sec. over de 5 km. De Belg Leo Proost won een wedstrijd voor professional stayers over twee manches van 30 en 40 kilometer. Hij werd, evenals zijn landgenoot Paul De- paepe, eenmaal eerste en eenmaal twee de, maar legde in totaal 5 meter meer af. Wereldkampioen Guillermo Timoner werd tweemaal vijfde en laatste. Altig-Junkermann leiden in Berlijn Zondagavond luidde de stand in de wie- lerzesdaagse van Berlijn: 1 Rudi Altig Junkerman (W. Did) 176 pnt; 2 van Looy-Peter Post (Belg-Ned.) 121 pnt. Op een ronde: 3. ArnoldTressider (Austr.) 102 pnt; 4. Renz-Roggendorf (W. Did.) 86 pnt; 5 Lykke-Schulze (Den., W. Did.) 83 pnt; 6 Van Steen- bergen-Severeyns (Belg.) 78 pnt; 7 Wil li Altig'Kilian (W. Did.) 51 pnt. De overige koppels hadden twee of meer ronden achterstand. Olympisch kampioen verongelukte Henri Oreiller, tweevoudig Olympisch skikampioen tijdens de spelen van Sankt Moritz (1948), is zondag te Pa rijs tijdens een internationale Grand Turismo-race dodelijk gewond. De wa gen van de Fransman, die thans een prominent coureur is en vorig jaar Frans rallykampioen werd, sloeg bij snelheid van zeker 250 km/u. over de kop. Het ongeluk, dat juist voor de hoofdtribune gebeurde, is waarschijn lijk te wijten aan een klapband of aan een asbreuk. Oreiller werd onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij later overleed. In Tunis is de eerste Afrikaanse conferen tie over sociale voorzorg begonnen, waaraan afgevaardigden uit zeventien landen deelne men. De conferentie duurt tot 13 oktober. Limburger Hermans ving 61 onbekende, kleine visjes De vierde internationale hengelwedstrijd die zaterdagmiddag door de vereniging „De Kapeise Kanaalvissers" in het ka naal door Znid-Beveland is gehouden, heeft dit jaar twee eerste prijswinnaars opgeleverd. Het waren de heren W. Her mans uit Tegelen deze plaatste zich ook vorig jaar bij de eerste drie en A. van Rentegem uit Antwerpen, die als ge lukkige winnaars met een koelkast huis waarts keerden. Het Oosterscheldekam- pioenschap 1962, waarvoor deze wed strijd ais laatste in een serie van drie gold, ging naar de heer J. P. Lepoeter uit Kapelle. De magere vangst van slechts twee „botjes" bracht zijn titel niet in ge vaar, omdat zijn naaste concurrent, de heer A. van Aart uit Scherpenisse slechts 50 punten wist te verzamelen en daarmede de tweede plaats be hield. Als derde eindigde mej. A. Ver meulen, eveneens uit Scherpenisse. De titelhouder van vorig jaar, de heer A. de Jong uit Halsteren bracht het dit jaar niet verder dan een zesde plaats. BIJNA 700 Het fraaie weer bracht dit jaar voor deze internationale wedstrijd weer een record aantal hengelaars naar de ka naaloevers. Niet minder dan 680 deel nemers waaronder zeer veel Belgen, hadden zich even voor twaalf uur als een lang lint over een afstand van ruim drie kilometer vanaf de Yersekse Post- brug tot voorbij de Vlakebrug opgesteld, wachtend op het sein om in te leggen. Drie uur lang werd er verwoed naar de lijnen getuurd, maar de vis bleek aan de verlangens der vissers niet te willen voldoen. De vangst was over het alge meen niet zwaar. In totaal werd ruim dertig kilo van het zilte zeebanket op het droge gelegd, waarbij dan niet be grepen is de ondermaatse vis die door de controleurs volgens de reglementaire bepalingen werd teruggezet. In hoofd zaak was het platvis als bot en schar, alsmede paling die verschalkt werd. Een uitzondering vormde de Limburgse hengelaar W. Hermans die 61 onbekende uitermate kleine visjes hing, wat hem een puntentotaal van 3050 opleverde. Aangezien deze uit Tegelen afkomstige visser aan de wedstrijd op Limburgse wijze met speciaal aas deelnam, meende het bestuur van „De Kapeise Kanaal- VELDHANDBAL Hontenisse won verrassend Zeeland Sport verloor vissers" om de toch ook naar Zeeuwse gewoonten deelnemende overige henge laars een redelijke kans te moeten ge ven door alsnog een eerste prijs (koel kast) beschikbaar te moeten stellen. Wel ontliep de heer Hermans het Oos- terscheldekampioenschap, omdat hij in verenigingsverband niet was aangeslo ten bij de Oosterscheldefederatie. De ti tel bleef dan ook in handen van de secre taris van de Kapeise vereniging, de heer J. P. Lepoeter, die des avonds bij de prijsuitreiking in hotel „De Zwaan" de trofee uit handen van burgemeester H. van Suijlekom in ontvangst mocht nemen. Bij de prijsuitreiking werden zowel voor de eerst geëindigde Nederlander als Belg de nationale volksliederen ten ge hore gebracht. Een bijzondere attractie had de organiserende vereniging aan de wedstrijd verbonden, door aan de win nende korpsen er namen er niet min der dan 57 deel niet alleen bekers, maar ook vijf individuele gelijkwaardige prijzen beschikbaar te stellen. Rest ten slotte te vermelden, dat net zomerse weer vele kijkers op de been bracht en dat de organisatie in goede handen was. De uitslagen zijn: UITSLAGEN Oosterscheldekampioenschap. 1. J. P. Lepoeter, „De Kapeise Kanaalvissers", Kapelle met 2275 pnt.; 2. A. v. Aart, „Zeebaars", Scherpenisse, 1990 pnt.; 3. mej. A. Vermeulen, „Zeebaars", Scher penisse, 1865 pnt. Individuele wedstrijd; L. W. Hermans, Tegelen, 3050 pnt.; 1. A. v. Rentegem, Antwerpen, 950 pnt.; 2. G. Tanghe, Oostende, 910 pnt.; 3 .G. de Rijder, Ka pelle, 900 pnt.; 4. H. Eakker. Terneuzen, 0"" pnt.; 5. J. de Vlieger, Knokke-Heijst, pnt.; 6. P. Geene, Terneuzen, 630 7. K. Donze, Terneuzen, 605 pnt.; 3. Bleyenberg, Vlissingen, 605 pnt.; 9. A. Verdurmen, St.-Jansteen, 600 pnt.; 10. A. J. Hamelink, Terneuzen, 590 pnt.; 11. J. Schuilen, Scherpenisse, 580 pnt.; 12. H. Roeven, Grubbenvorst, 525 pnt.; 13. J. Laban, Yerseke. 520 pnt.; 14. Jac. Landman, Kapelle, 500 pnt.; 15. K. Dek ker, Renesse, 500 pnt.; 16. D. P. van Splunder, Biggekerke, 490 pnt.; 17. C. 7ers, Scherpenisse, 490 pnt.; 18. mevr. Je ij en, IJzendijke. 485 pnt.; 19. L. de Zutter, Terneuzen, 465 pnt.; 20. M. Ze- gers, Breskens, 460 pnt.; 21. M. Tram- per, Wolf aartsdijk, 450 pnt.; 22. M. Er- nest, Halsteren, 450 pnt.; 23. C. van Hoorn, Kapelle, 450 pnt.; 24. M. J. Be- nou, Krabbendijke, 430 pnt.; 25. A. Al- lonsius, Antwerpen, 430 pnt. Korpsprijzen: 1. „Grubbenvorst" te Grubbenvorst, 3050 pnt.; 2. „Zeebaars", Scherpenisse. 1650 pnt.; 3. Antwerpen W.Z.C., 1475 pnt.; 4. Heijst-Knokke, 1425 pnt.; 5. Tegelen, 1355 pnt.; 6. „De Zeester", Halsteren, 1255 pnt.; 7. Ter neuzen, 1255 pnt.; 8. „De Meeuwen", Kruispolder, 985 pnt.; 9. Sas van Gent, 980 pnt.: 10. Veiling „K. B. en O.", Ka pelle, 935 pnt.; 11. „De Edele Karper", Bergen op Zoom, 915 pnt. De prijs voor het laagst geklasseerd korps ging naar „De Zandkreek" uit Wolfaartsdijk met 50 pnt. Het is de dames van Walcheren niet ge lukt, uit de lastige uitwedstrijd tegen VJK.C. winst te behalen. Het was eer matige wedstrjjd waarbij de verdedigin gen van beide teams het sterkste deel van het elftal vormden. De gelukkigste heeft hier gewonnen, in dit geval V.H.C. met 1-0. Swift en Posterholt verstevig den hu npositie aan kop, waarbij Poster- holt het zeer moeilyk had tegen Qnintes. De stand is nu: Swift 9 pnt., Posterholt 8, D.W.S., Walcheren, V.H.C. en Quin- tus alle 5 pnt, Hellas 2 pnt. en Animo 1 pnt. Alle ploegen hebben vijf wedstrijden gespeeld. Het Goese Tonido leed een 20-10 neder laag tegen Stratum-Meteoor, dat na een slecht begin in de competitie zich vol- Zeeuws afdelingsvoetbal NOORMANNEN MOEST DREISCHOR 2-0 OVERWINNING TOESTAAN Jong Ambon heeft zijn opmars in de le klas B van het Zeeuwse afdelingsvoetbal niet kunnen voortzetten: Hoofdplaat riep de Vlis9ingse Ambonezen een halt toe (0-3). Door dit resultaat bleef de bezetting van de top van 1B ongewijzigd, want Sluiskil had niet de minste moeite met Groede (8-1) wat een produktiviteit heeft die Sluiskilse ploeg en Vogelwaarde voerde Ria W naar de rijfde neder laag in successie (4-2). Schoondijke won met 7-3 van Philippine, terwijl Walche ren met een 'wat verrassende 5-2 overwinning op Retranchement over de Schelde In de 2e klas C eindigde het belangryke duel tussen Burgh II en SVOWK in een 31 zege voor de Ouwerkerkse ploeg. Renesse II en Zonnemaire besloten tot een puntenverdeling (44), terwijl Brouwershaven met 20 van Dreischor II won. SVOWK Burgh II Renesse II Zonnemaire Brouwersh. n Dreischor II terugkeerde. Sluiskil 5 5 0 Joofdplaat 5 4 1 Vogelwaarde 5 4 0 Jong Ambon 5 3 0 Schoondyke 5 2 0 Retranchement 5 2 0 Jroede 5 2 0 Walcheren 5 1 1 Philippine 1 0 Ria W. 5 0 0 1 8 21—11 2 6 15—11 3 4 18—22 3 4 16—30 3 4 9—23 3 S 12—18 In de le klas A leed Noormannen een verrassende 20 nederlaag tegen Dreischor. Overigens moeten beide ploegen nog even afwachten of deze uitslag gehandhaafd blijft, want de Walcherse ploeg tekende protest aan tegen het feit, dat een geblesseerde speler van Dreischor, die was ver vangen, later met goedvinden van de scheidsrechter het elftal weer kwam completeren toen nogmaals een Schouwse speler de stryd moest sta ken. Hoe dit dan ook mag aflopen, Hansw. Boys slaat nu alleen aan de top van de ranglijst, daar met 31 van Robur in Goes gewonnen werd. Domburg hield Brouwershaven aan de laatste plaats ge nageld (41) en ook Zierikzee II kreeg van Kruiningen geen kans om wat ho gerop te komen (52). Renesse onder streepte zjjn goede voornemen met een forse 60 zege op Patryzen. In 's-IIee- renhoek nog wel! i met 8 24— 6 7 15— 8 7 17—11 6 1914 6 14—14 punten mee uit Vlissingen bij Zld. Sport III (3—4) en Goes V- 71 van Oostburg EI. Clinge H 5 3 2 i Zeelandia H 5 2 3 Breskens II 5 2 3 Goes in 5 2 2 3 RCS H 5 2 2 3 Zld. Sport III Oostburg H Luctor II Biervliet n Corn Boys IH Het leidèrsduel in 2A tussen Koewacht n en Vogelwaarde II eindigde onbeslist (22). Walcheren II, dat met 21 van Breskens IH won, zal er bij in het vuist je gelachen hebben, want deze Vllssing- se reserves staan er het beste voor. Aar denburg n won met 42 van Sluiskil II en Steen II met 41 van IJzendyke II. Hansw. Boys Noormannen Renesse Domburg Kruiningen Robur Patrijzen Dreischor Zierikzee n Brouwershaven 5 5 0 0 10 20— 3 5 4 0 1 8 16— 5 5 3 1 1 7 22—12 5 3 117 1212 5 2 2 1 6 12—10 5 2 0 3 4 12—12 5 1 2 2 4 8—13 5 113 3 6—8 5 0 14 1 11—26 5 0 0 5 0 4—22 Geen pardon Zeelandia II en RCS II besloten in de res. le klas tot oen puntenverdeling (l -l), waarvan Clinge II, dat geen pardon met Biervliet II kende (10-0) profiteerde door alleen op het fluweel te gaan zitten. Breskens II nam de 4 2 0 2 4 5 113 3 12—23 4 1 0 3 2 9—18 4 0 2 2 2 8—23 4 0 13 1 Tweede nederlaag In de 3e klas A kreeg Lewed. Boys II zijn tweede nederlaag te slikken, thans van Kwadendamme II (40). Luctor in, dat Kruiningen IH geen kans gaf (26) is nu de belangrijste concurrent geworden van Hansw. Boys n, dat Ro bur II geen kansen liet (25) en onge slagen lijstaanvoerder is. Zld. Sport V versloeg Domburg II met 32. Vogelwaarde II Koewacht II Walcheren II Breskens Hl Terneuzen Hl Aardenburg II Steen n Sluiskil n IJzendijke II 5 3 2 0 4 3 1 0 7 14— 8 3 3 0 0 6 11— 3 4 2 0 2 4 14—11 4 12 14 15—14 5 113 3 14—32 3 1 0 2 2 7—8 4 1 0 3 2 7—13 4 0 0 4 0 -5—18 le 2e klas B namen de leidende clubs het tegen elkaar op. Zld. Sport IV nam de winst uit Middelburg by bet vierde mee (03) en Volharding bleef baas over Kwadendamme (3 1). De winnaars bezetten nu sanie» de hoogste zetel. Yerseke II bleef zich ook in de stryd om de beste plaatsen bemoeien, daar met 20 van Krni- ningen II gewonnen werd. 's-Heer- Arendskerke kreeg een koude douche by Patrijzen n (73) en Cortgene bleef in de running door een 43 overwinning op Vlissingen V. Zld. Sport IV Volharding Kwadendamme Yerseke II Cortgene Middelburg IV Patrijzen II Kruiningen II Vlissingen V Arendskerke 5 4 0 1 5 3 18— 4 8 17— 7 6 21—14 6 12—12 6 17—19 5 10—13 3 14—14 3 11—18 3 12—20 2 15—26 5 4 10 5 3 11 4 12 1 9 16— 8 7 18— 6 6 22—11 4 13—10 2 7—23 0 2—20 District le kla9 Zuid B: De verrassingen waren wel de grote nederlaag vah Zeeland Sport tegen E.BJI.V. (6-12) en de overwinning van Hontenisse op SIOS met 3-6. Marathon deed wat van haar ver wacht werd en versloeg Tachos met 1-3. De stand bij de dames is nu: E.B. H.V. 10 pnt., Marathon 8 pnt., Hellas 5 pnt., Tachos 4 pnt., Zld. Sport 3 pnt., S.O.A. 2 pnt. en S.I.O.S. 0 pnt. Marathon had een goede dag, want ook de heren wonnen van Tachos (7-10), hetgeen wel als een bijzon dere prestatie mag worden aange merkt. E.M.M. had op eigen veld geen moeite met Hellas en won met 9-3. De uitslagen van Rapid-S.OA.. en Were Di-Volt waren respectieve lijk 4-4 en 5-5. De stand is hier: E.M.M., Were Di, Tachos, alle 6 pnt.; Hellas, S.O.A. en Volt elk 5 pnt.; Marathon 4 pnt. en Rapid 1 pnt. Olympus en Volharding speelden een spannende wedstrijd in de districts tweede klas. Olympus won met 5-4. O .DJ. had veel moeite met Fortuna en mag met 2-2 eindstand wel tevreden zyn. Bij de heren had Olympus geen moeite met Volharding want zij won nen met 11-5. S.I.O.S. en Walcheren speelden een harde maar toch sportieve wedstrijd die door Walcheren werd ge wonnen met 8-9. Fortuna bleef onder de maat tegen OJDJ. en moest met een ge lijkspel 7-7 genoegen nemen. Tonido H verloor van Marathon n met 9-11. In de afdeling Zeeland had Hellas n tegen de verwachting in een grote nederlaag te gen Olypus II (16-11). Walcheren II deed goed werk en klopte S.I.O.S. II op eigen veld met 4-9. E.M.M. had in Ber gen od Zoom weinig moeite met For tuna II en won met 5-11. Hansw. Bodys n Luctor III Lewed. Boys n Kwadend. II Domburg II Noormannen II Zld. Sport V Kruiningen III Robur H 4 4 0 0 4 3 0 1 5 10 4 5 0 0 5 8 19— 5 6 19— 7 6 19— 8 5 13—15 5 16—13 4 11—16 2 3—5 2 7—22 0 6—21 Daar bet duel RCS IISchoondyke II in de 3e klas werd uitgestèld nam Groede II, dat met 40 van concur rent IJzendyke III won, de leiders plaats in handen. Retranchement II verloor met 42 van Walcheren III en Midd. BoysHoofdplaat II werd bij de stand 07 door de scheids rechter gestaakt, omdat een der hoofdstedelijke bestuurders geen ge volg wilde geven aan het arbitrale verzoek, achter de omheining te gaan staan. Groede II Walcheren H RCS IH Schoond(jke II IJzendijke Hl Hoofdplaat H Retranchem. H Midd. Boys 4 3 10 4 3 0 1 4 10 3 5 0 0 5 7 20- 6 22—10 6 14—14 5 15— 7 4 21— 9 2 15—18 2 11—20 0 4—36 In 3C tenslotte stuurde HVV III Honte nisse II met een 3l nederlaag terug en riep Sluiskil III Clinge III een halt toe (41). Philippine II won met 80 van Corn Boys IV en Graaiuv versloeg Ria H niet 8—2. HW Hl Philippine II Graauw Sluiskil III Clinge III Hontenisse III Ria W. H Corn Boys IV 5 4 1 0 9 1 7 29—11 6 16—14 6 16—20 4 20—10 0 7—35 0 1—37 ledig heeft hersteld. E.BJI.V. blijft goed doorgaan, want deze ploeg won thuis te gen Animo (9-6). Ook hier was er geen verlies voor de koplopers. De stand is hier: B.S.V. 9 pnt.; Swift- 8 pnt.; E.B. H.V. 8 pnt.; Str. Meteoor 7 pnt. Hermes 4 pnt Tonido en Hellas n 2 pnt. en Ani mo 0 pnt. Districtsklas MIDDELBURG WON MET 4-0 VAN FORWARD Het eerste herenteam van de Middel burgse hockeyclub kwam in een gewij- T Te opstelling in het veld tegen For ward. Vooral de voorhoede had een ver jongingskuur ondergaan, hetgeen het tempo ten goede kwam. Vanaf de be- ginbully trok Middelburg ten aanval en uit een voorzet van De Haas scoorde Franke 10. De Tilburgers werden door dit doelpunt wakker geschud en zij trachtten het spel te verplaatsen. Maar de Middelburg se verdediging zette haar aanval weer aan het werk en dit keer was het De Haas die de Forward-doelman het na kijken gaf: 20. De Tilburgse voorhoede speelde veel te kort en vond keer op keer de hechte Middelburgse verdediging op haar weg. Na de rust verhoogde De Haas de score door de Forward-verdediging te omspe len en heel beheerst in het doel te schie ten: 30. Even later was dezelfde spe ler weer in scoringspositie. maar hij gaf de bal over aan Broekhuijzen. die deze kans niet miste: 40. Een vijfde doel punt werd aanvankelijk toegekend, maar later op verzoek van De Haas ge annuleerd, omdat hij een overtreding had begaan, die voor de scheidsrechter niet waarneembaar was. Met de 40 stand kwam het einde van deze wed stryd. UITSLAGEN De uitslagen van de 27e internationale boulevardloop te Vlissingen luiden: Senioren (3800 meter): 1. H. Cujé, Dy namo, 10.51.8; 2. C. Mulder, Dynamo, 11.09.3. M. van Troost, A. S. Rïeme, 11.35.2; 4. A. Timmerman, A. S. Rieme, 11.55.4; 5. P. Tolhoek, Dynamo, 11.59.2; J. Schillemans, Olympia '47, 12.04.4; C. J. Zuydevelt, Excelsior. 12.06.3; H. Krul, M.O.C., 12.16.—; 9. E. Bri quet, Scheldesport, 12.21.3; 10. J. Borst, A.V.A. Gathos, 12.27.6; 11. Storme. Ostende, 12.31.1; 12. J. Dietoorst, M.O.C. 12.41.3; 13. L. Descamps, A.S. Rieme, 12.44.7; 14. R. Mondeel, Dynamo, 12.46.5; 15. A. A. Bouwens, "Marathon, 13.02.; 16. D. Jeras, Dynamo, 13.10. 17. E. van Daele, A.S. Rieme. 13.18. 18. J. van Riel. Dynamo, 13.22.19. W. Back, Dynamo, 13.24.20. H. Bijl. M.O.C., 13.38.—; 21. J. Oosterling, Zeeland Sport, 13.49.—; 22. B. Walker. Zeeland Sport, 14.03.23. A. J. P. v, d. Pol, Tempo, 14.27.24. A. Boste laar, Dynamo, 14.30.25. W. Hirdes, A.V. '56. 14.34.—; 26. Van Oers, Zee vaartschool, 15.35. Junioren A (1400 meter): 1. V. Massen- hove, Ostende, 4.26.2. P. v. d. Schaaf, Marathon. 4.29.7; 3. C. Mar- kusse, Olympia '47, 4.35.1; 4. H. de Ha mer, Scheldesport. 4.39.6; 5. M. de Roo, A.S. Rieme, 4.40.2; 6. Den Duyver, Ostende. 4.42.1; 7. P. Wilderom, Mara thon, 4.49.2; 8. R. Wilderom, Marathon, 4.50.9; 9. Andries, Stabroek. 4.52.6; 10. J. Konraad, de Meeuwe, 4.58.2; 11. P. Maartense. Dynamo, 4.58.5; 12. Bos. Blerick, 5.02.2; 13. W. Cornelis, A.S. Rieme. 5.05.9; 14. Hofman. Zeevaart school, 5 06.4; 15. De Keizer, Ostende, 5.07.16. Van Hecke. A.S. Rieme, 5.12.17. Van Wijk, Zeevaartschool, 5.18.18. Bergsma, Zeevaartschool, 5.19.19. R. Raes, A.S. Rieme, 5.19. 20. Limke, Zeevaartschool, 5.23.21. Nieuwland, Zeevaartschool, 5.27.22. Storteles, Zeevaartschool, 5.30.23. Sloof, Zeevaartschool. 5.31.24. Bak ker, Zeevaartschool, 5.33.25. Helle- ma, Zeevaartschool, 5.40.26. Olden- boom, Zeevaartschool. 5.45.27. Scholkate, Zeevaartschool, 6.15.28. Cornelissen, Zeevaartschool, 6.16. Junioren B (1400 meter): 1. W. Wijnac- kcr, Scheldesport, 4.38.2; 2. L. J. Oer- lemans. Excelsior, 4.39.2; 3. G. Hillaert, A.S. Rieme. 4.43.2; 4. P. Proost. A.S. Rieme. 4.43.6; 5. Deroeck, Ostende. 4.52.6; 6. R. Müssche, A.S. Rieme. 5.02.1; 7. R. Franken, A.V. "56. 5.03.S. D. Huïge, Dynamo, 5.03.2; 9. H. de Vlieger, Dynamo, 5.03.8; 10. R. Munnikhof, A.V. "56. 5.06.11. N. Lauret, A.S. Rieme, 5.07.9; 12. E. Barentse. Dynamo. 5.12.2; 13. Driessen, Zeevaartschool. 5.13.14. M. de Scheirder, A.S. Rieme, 5.14.9; 15. Deschacht, Ostende, 5.17.16. F. Rcyerse, A V '56, 5.19.—: 17. J. Corne lis, A.S. Rieme. 5.22.18. W"attey. Ostende. 5.23.—; 19. P. Sturm, A.V. '5*6, 5.23.5; 20. v d. Vaart. Zeevaartschool, 5.31.21. Hoogendoorn, Zeevaart school, 5.37.22. Withagen, Zeevaart school. 5.39.23. M. Mey vaart. A.S. Rieme, 5.45.24. Van Dam, Zeevaart school, 5.4S.25. Voorma. Zeevaart school. 5.49.26. A. Gyselmok, A.S. Rieme, 6.02.27. Smit, Zeevaartschool, 6.13.—. Junioren C (1000 meter): 1. P. Baaten, Diomedon, 2.17.2; 2. A. de Bokse, Schel desport, 2.18.9; 3. A. Tholenaar, Dyna mo. 2.24.7! 4. W. Permont, A. S. Rieme, 2.25.4; 5. S. Valkenier. Dynamo, 2.26.9; 6. L. de Bulck, Zeeland Sport, 2.28.3; 7. P. Strijdonck. Scheldesport. 2.31.1; 8. Iz. Reyerse, A.V. '56. 2.32.5; 9. W. van Noppen, Dynamo. 2.33.4; 10. C. Butler. Scheldesport, 2.33.4; 11. P. Vonck, A.S. Rieme, 2.37.4; 12. W. v. d. Schrhver, Dynamo, 2.43.—; 13. E. Gijselinck, A.S. Rieme, 2.45.2; 14. I. Bastiaanse. A.V. '56. 2.46.15. R. Haak, A,S. Rieme, 2.47.16. A. Haak, A.S. Rieme, 2.50.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11