Receptie van wasserijdirecteur Geysen trok grote belangstelling Aardenburg en Clinge nu ook aan de leiding De heer P. J. Geysen ridder in de Orde van Oranje-Nassaa AGENDA WALCHEREN ZUID-BEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN T0PPL0EGEN IN EERSTE KLAS VERSTERKTEN HUN POSITIES NOORD-ZEELAND MAANDAG 8 OKTOBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bij 50-jarig bestaan van „De Zon" De afdeling: Goes van de Nederlands Christen Vrouwenbond hield dezer da gen een goed bezochte vergadering in „De Prins van Oranje" te Goes onder leiding van mejuffrouw M. Glerum. Als spreekster trad op mejuffrouw G. Hage uit Rotterdam, die een lezing hield over het diaconale jaar. Het diaconale jaar, aldus de inleidster, is in het leven ge- >r de protestantse kerken. De ervan is om jonge mensen gedurende één jaar tegen een kleine ver goeding werk te laten verrichten in ziekenhuizen, inrichtingen enz., teneinde hen te confronteren met de noden van de medemens. nieuwe leden op. De volgende bijeenkomst wordt op 26 okto ber gehouden in de kantine van de vak school voor meisjes. Spreker is dan ds. gereformeerd predikant te Startavond jeugdwerk van de Hervormde Jeugdraad De hervormde jeugdraad in Goes open de zaterdagavond a winterwerk met 'n klinkende startavond in de aula van de ambachtsschool aan de Bergweg. Ds. W. Jansen, voorzitter van de hervorm de jeugdraad noemde deze avond het officiële begin van het winterwerk. Hij wees er op, dat bijzondere zorg aan het jeugdwerk wordt besteed en stipte het belang hiervan aan. Of er beweging in het J jg zaak s ONDER OVERWELDIGENDE belangstelling is zaterdag in Goes het gouden jubileum van de wasse rij „De Zon" gevierd. Vele honder den vertegenwoordigers en leden van de drie Nederlandse wasserij- bonden, alsmede vertegenwoordi gers van het Goese gemeentebe stuur en van tientallen andere in stellingen en organisaties, vrien den en kennissen kwamen zater- dagmidttyg ïd „De Korenbeurs" de directeur van het jubilerende be drijf, de heer P. J. Geysen, samen met zijn echtgenote, met het vijf tigjarig bestaan van de wasserij „De Zon" gelukwensen. Tijdens deze receptie speldde de burge meester van Goes, mr. F. G. A. Huber, de lieer Gysen de versierse len van ridder in de Orde van Oranje-Nassau op de borst. Bij de uitrei lung van deze koninklijke on derscheiding zei hij: „Ik doe dat graag, omdat ik er volledig achter sta en U een voortreffelijk mens vindt", 's Avonds werden de heer en mevrouw Geysen niet minder hartelijk gehuldigd door het perso neel van de wasserij, dat zich in groten getale in „De Prins van Oranje" had verzameld. De receptie van do heer Geysen werd een der grootste en plezierigste die Goes heeft gekend. De burgemeester sprak voor een overvolle grote zaal van hotel-restaurant „De Korenbeurs" met waardering over de persoon van do heer Geysen. Op dikwijls humoris tische wijze lielichtte hij dit jubileum in eerste instantie als klant en consument, daarna als burger van Goes en tenslot te als eerste burger van Goes. „Ik ben bil) dat we dit bedrijf in Goes hebben en ik hoop, dat „De Zon" nog lang aan de kimme zal blijven. Dit 50- zit", aldus mr. Huber, die de heer Gey sen schetste als een warmvoelend me demens, „die niet alleen tijd heeft voor het eigen bedrijf, maar ook voor alles wat cr in zyn woonplaats gebeurt. „Weinigen hebben begrip voor ander mans leven en standpunt, maar in de korte tyd dat ik in Goes ben heb ik dat bij U gevonden. Ik heb nooit tevergeefs een beroep op U gedaan als er bepaalde problemen waren, die om een oplossing vroegen. U bent iemand die respect aanzien bezit in Goes; een burger wi men trots op is. Ik ben daarom blij, dat deze waardering niet alleen by mij leeft". Daarop reikte hQ de koninklijke onderscheiding ui* Pionier In zijn dankwoord tot burgemeester Huber verklaarde de heer Geysen: „Ik zal proberen, ja ik geloof, dat ik maar op dezelfde weg voortga". Daarna sprak do heer H. Hoes namens de R.- K. Nationale Bond van Waslndustrieën, die de jubilaris kenmerkte als de pio nier van de na-oorlogse wasindustrie en stimulator van alle activiteiten op na tionaal plan. Hij bood de wasserydi- recteur een bandrecorder aan, met de uitdrukkelijke vermelding deze alleen te gebruiken bij vrijetijdsbesteding. De volgende spreker was de heer C. Meijer, voorzitter van de Federatie voor de Wasindustrie. Hij overhandigde de heer Geysen ccn filmcamera voor dien3 smalfilmhobby. Tevens speldde de heer Meyer de Goese directeur de gouden Middelburg-City: Porgy and Bess, 20 uur, a.l. Electro: Hercules en de koningin der Amazones, 19.30 uur, 14 Jaar. Vllsslngen-Alhambra: U vraagt en wij draalen 20 uur, 14 Jaar. Luxor: De zondares van Assyrië, 20 ntir, 14 Jaar. Gocs-Grnnd: Onder spervuur naar Tobroek. 20 uur, 14 Jaar. Bergen op Znom-Roxy: De kolos van Rhodos. 20 uur, 14 Jaar. Terneuzen-Luxor: Oordeel te Neurenberg. 20 uur, 14 Jaar. Hulst-Bioscoopgobouw: Marlandl, 20 uur, a.1. Axel-Het Centrum: Salammbo. 20 uur, al. Sas van Gcnt-Olympiathcater: The young ones, 20 uur, a.l. O ostliurg-Ledeltheater: The Alamo, 20 uur, 14 Jaar. Zicrlkzcc-Concerlzaal: De Mummie, 20 uur, 14 Jaar. bondsmedaille van verdienste op de' borst. „Op mij rust de taak", aldus de federatievoorzitter, „U te benoemen tot ridder van de Bond van Wasindustrieën in Nederland". De voorzitter van de Prot. Chr. Bond van Wasindustrieën in Neder land, de heer J. Baert, hoopte dat de wasserij „De Zon" tot nog grotere wasdom zou komen in de toekomst. „Uw zaak is er een, die een voor beeld kan zijn voor al uw collega's". Hij bood de heer Geysen. die voor zitter is van de R—K. Nationale Bond van Wasindustrieën in Ne derland het erelidmaatschap van de Prot. Christelijke Bond aan, een geste, die wat betreft de samenwer king tussen de verschillende bonden aan duidelykheid niets te wensen overlaat. Vervolgens spraken nog de heren J. van Aerle, voorzitter van de afdeling Brabant-Zeeland van de R.-K. Na tionale Bond van Wasindustrieën, J. van Beest, voorzitter van de Stich ting Wasserijvoorlichting, J. Beelen, voorzitter van de afdeling Haarlem der Prot. Chr. Bond en drs. G. A. Giezen, het jongste bestuurslid van de R.-K. Nationale Bond van Was industrieën. Delfts blauwbord Speciale vermelding verdient nog het geschenk van de Stichting Wasserij Voorlichting, dat werd uitgereikt door de heer J. van Beest, een prachtig Delfts blauwbord van grote afmetingen waarop het portret van de vader van de heer Geysen is afgebeeld. Diep on der de indruk nam de jubilaris dit ge schenk in ontvangst. In zyn dankwoord tot de vele sprekers en verdere aan wezigen zei lüj zeer getroffen te zyn door al deze blyken van medeleven. Te gelijkertijd betrok hij zyn medewerkers in de hulde: „Ik mag er trots op zyn, dat ik mensen om me heen heb waarop ik kan steunen en bouwen". Duidelyk Hannibal trok met olifanten de Alpen over. De heer P. J. Geysen, directeur van de jubilerende Goese wasserij „De Zon" heeft zich dit historische huzaren stukje vrijdagavond ongetwijfeld herin nerd toen hij bovenop een zogenaam de baby-olifant van het circus Toni Bol- tini gezeten triomfantelijk de hal van het statige hotel-restaurant „De Koren beurs" op en neer reed. Onder grote hi lariteit uiteraard van degenen, die van deze stunt getuige waren. De olifant was door middel van een suikerklontje de gang van het hotel binnengeloodst en kuierde zonder zich om de Napoleontische voorgeschiedenis en waardigheid van de hal te bekomme ren naar binnen. Zaterdagavond hadden de zoons van de heer Geysen iets anders bedacht. Met medewerking van de heer Louisse te Goes werd de uit het begin van deze eeuw daterende Eysinck-automobiel van stal gehaald. Daarmee ging het in op tocht achter het muziekgezelschap „Euphonia" naar „De Prins van Oranje kwam by deze receptie naar voren, dat het echtpaar Geysen in Goes, maar ook daarbuiten zeer veel waardering ge nieten. Des avonds werd de heer Geysen in de grote zaal van „De Prins van Oranje" nogmaals in het „gouden" zonnetje gezet, maar nu door het eigen personeel. Ook deze huldiging 'was van ongedwongen karakter. Door enkele personeelsleden werden geschenken aangeboden, die vrijwel alle betrekking hadden op de film hobby van de heer Geysen. Velen fe liciteerden het echtpaar nog met het jubileum. Na de huldiging trad een cabaretgezel schap onder leiding van Tonie van Aart- sen voor het voetlicht met het feest programma „Revue-Express". Na af loop hiervan was men nog laat bijeen teneinde een gezellig dansje te kunnen maken met muzikale medewerking van „The Orpheans". MIDDELBURG SEROOSKERKE (W.) Geslaagde zangavond in de gereformeerde kerk Centrale bijeenkomst hervormde gemeente Uitgaande van de hervormde gemeente te Middelburg werd in de Nieuwe Kerk een centrale gemeenteavond gehouden, die was gewyd aan de psalmen en de nieuwe psalmberijming, terwyl hjj tevens het karakter van een zangavond had. Het motto van de avond werd gevormd door een regel uit de nieuw berijmde Psalm 146 „Loof Hem zolang gij leeft". Na een welkomstwoord zette ds. D. van Boven uiteen, waarom het gereformeerd protestantisme door de eeuwen heen zo'n voorliefde voor de psalmen heeft gehad. Hy achtte het verheugend, ook al hebben enige protestantse kerken nog moeite met de nieuwe beryming, dat de psalmen brede kringen wederom een nieuwe waardering krygeu. Ds. M. Enker belichtte op interessante wijze de plaats van het psalmboek in het Israëlitisch volksleven. Het kerkkoor en de bekende Middelburgse zanger, de heer J. Mondeel, zongen vervolgens de onbe rijmde Psalm 96. De derde spreker, ds. A. P. Nauta, wees er op welk een be langrijke plaats de psalmen in het Ne derlandse Calvinisme hebben ingenomen. In onze lage landen werd het psalmge zang tot een geesteiyke macht. De Sou- terliedekens, uit het getydeboek van de geestelijkheid werden later vervangen door de psalmen van Datheen, welke nog in sommige kerken worden gezongen. De invoering van de nieuwe psalmbery- ming van 1773 ging ook In Zeeland met niet geringe moeilijkheden gepaard. In de Walcherse dorpen Westkapellc vormde een compleet strydtoneel bracht haar komst veel deining. Slechts Goes had geen moeilijkheden. Daar haal de men de nieuwe berijming foesteiyk met een groot zangkoor en muziekkorps in, in een tjokvolle Magdalenakerk. Ds. A. van Santen besprak enige proe ven van do nieuwe beryming. Hij gaf de kerkeleden in overweging de nieuwe beryming naast de bybel en de oude be- rijr ng te leggen en deze dan eens te vergeleken. De organist, de heer Jan Rijn, schetste de mociiykheden van de berymers om het ritme van de taal in harmonie te brengen met de accenten van de melodie. In dit verband noemde de heer Ryn de berijming van Datheen een volslagen mislukking. Beter achtte hij ten deze de beryming van 1773. Als laatste spreker sprak ds. H. Snoep over de plaats van de psalmen in de eredienst. Ds. Snoep pleitte voor een geheel eigen plaats van de psalmen in de eredienst. Daarnaast hebben z.i. de psalmen na de schriftlozingen zeer oude rechten. Dit was volgens deze spreker reeds zo in de synagoge. Aan deze schriftlezingen kunnen zij dan een ver rassende diepte geven. Rest nog mede te delen, dat do heer I. J. M. Laroes met een trompet een en ander begeleidde. Dezer dagen werd in de gereformeer de kerk te Serooskerke (W) een zang avond gehouden waaraan de koren uit Souburg. Oostkapelle en Serooskerke onder leiding van de heer J. Suurmond, de muziekvereniging EMM onder leiding van de heer A. Joosse en de organist J. Nieuwenhuise medewerking verleen den. Deze avond, die in het teken stond van de Sweelinck herdenking, werd met een kort woord geopend door de voor zitter van het Serooskerkse koor, de heer C. Huisscon. De heer Huissoon richtte zich in zijn openingswoord in het by- zonder tot burgemeester en mevrouw De Kam en ds. en mevrouw Van Wouwe. Na enkele liederen door de gezamenlyke koren speelde de organist Nieuwenhuise ip goede wijze enkele orgelsoli, Psalm i2 van Sweelinck en werken van J. S. Bach. Hierna zongen de koren Psalm' 134 en 138 van Sweelinck en speelde J~ organist nog enkele werken. De muziekvereniging EMM bracht ver volgens vier koraalbewerkingen, terwijl ook twee trompetsoli met orgelbegelei ding werden gespeeld. Aan het laatste nummer, Psalm 150 van W. van Beek, werkte een koperkwartet mede. GOES Nederlandse Christen Vrouwen Bond bijeen Schoolhoofd J. Jonkheer nam afscheid van Yersekse „Kakeldans" het jeugdwerk komt zal in hoofc ik afhangen aan de medewerking de jeugd zelf. Ds. Janssen riep de wezigen dan ook op hieraan steun te ~even. Het cabaret „De Hoepel" uit Jerneuzen presenteerde vervolgens een gevarieerde en aantrekkelijke show on der het motto „Hebt U even tijd er zit muziek in". Dat er inderdaad muziek in zat bewezen de jeugdige artiesten ten volle. Met vaart en enthousiasme brachten zij een daverende show met voor elk wat wils. Medewerkenden wa ren Carla Hamelink, Loes van Eenen- naam, Henk Kramer. Jan de Theye, Max Oosterling en Bram Naeye. Aan het muzikale gedeelte van de show werkten mee Gerdie Riemens, Marleen Jansens, Donald de Braai, Arnold Rouw en Bram de Voogelaar. Het spontane applaus aan het slot van het vertoonde en de „open doekjes" tussen de bedrij ven door oewezen wel, dat het vertoonde bij het talrijke gehoor zeer in de smaak viel. Vorige week werd in het hervormd ver enigingsgebouw „De Haven" te Yerse ke een afscheidsavond gehouden ter ge legenheid van het verlaten der school van de heer J. Jonkheer, hoofd van de gereformeerde school voor lager onder- wys „Kakeldans". Voorzitter J. C. Sin- ke, belichtte de grote verdiensten van de heer Jonkheer, tydens diens 30-jarig verblijf te Yerseke als hoofd. Hy hoopte dat de heer Jonkheer nog tal van jaren van een welverdiende rust mag genieten. Namens het schoolbestuur mocht het scheidende hoofd een pick-up in ont vangst nemen. Hierna installeerde de heer Sinke het nieuwe hoofd, de heer G. Tissink, welke reeds enkele jaren aan de school is ver bonden. De inspecteur van het lager on derwijs, de heer L. G. Frantzen, sprak enkele woorden tot het scheidende en het nieuwe schoolhoofd. Burgemeester A. C. Willemsen die met de beide wet houders D. van Boven en J. Koster aan wezig was, sprak namens het gemeen tebestuur. Achtereenvolgens voerden nog 't woord de heer Tissink namens het schoolperso- neel, de heer J. J. Bogaards namens het bestuur van de christelijke u.l.o. en de heer B. J. de Winter namens de hoofden der plaatselijke scholen. De heer L. Nieuwenhuize deed dit namens de oud- leerlingen onder aanbieding van een ra dio. Namens de diverse gereformeerde verenigingen dankte ds. J. E. Booy, geref. predikant, de heer Jonkheer, waarna onderwyzer P. Datema sprak namens het oud-personeel. Nadat een zoon van het scheidende hoofd namens de familie had gesproken dankte de heer Jonkheer voor de goede woorden tot hem gesproken en voor de waarde volle geschenken. Er volgde nog eer drukbezochte receptie. Na de pauze was e gelegenheid voor de liefhebbers tot het maken van een dansje op muziek van „The Queries" onder leiding van Han van de Ree. KRABBENDIJKE Raad vergadert De gemeenteraad van Krabbendyke is tegen donderdag 11 oktober a.s. des avonds óm acht uur in vergadering bijeen geroepen. Op de agenda staat o.m. een voorstel tot het voteren van een bedrag van 2500 voor het bouwen van een keuken by het verenigingsge bouw te Oostdyk. De gemeente Krui- ningen heeft voor hetzelfde doel reeds eenzelfde bedrag uitgetrokken. Voorts vermeldt de agenda een voorstel tot het beschikbaar stellen van een be drag van ƒ1200 voor de aankoop van een perceeltje grond van de heer W. W. Kakebeeke op de hoek J. W. Friso- straat-Dorpsstraat. In deze vergade ring zal de gemeentebegroting 1963 worden behandeld. YERSEKE Spaarbank By de afdeling spaarbank van de coöp. Raiffeisenbank te Yerseke werd gedu rende de maand september 1962 inge legd 175.004,34 en terugbetaald 1172.313,49. Er werden 24 nieuwe boek- Officiële publikatie GOES Openbare bekendmaking woningwet. Partiële herziening 1962 uitbreidingsplan in onderdelen Valckeslot I. Het hoofd van het gemeentebestuur van Goes brengt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 37. 4e lid der Woningwet, ter open bare kennis, dat het besluit van de raad de- gemeente van 20 Juni 1962 nr. 3 tot vast stelling van de partiële herziening 1962 van het uitbreidingsplan in hoofdzaak en in on derdelen Valckeslot I. met de daarbij beho rende kaart en bebouwingsvoorschrifien, bij besluit van 14 september 1962 nr. 2486/280. 3e afdeling, door het college van gedepu teerde Staten van Zeeland is goedgekeurd. Goes, 8 oktober 1962. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, F. G. A. GOES Openbare bekendmaking woningwet. Partiële herziening 1962 uitbreidingsplan in onderdelen Zuid. Het hoofd van het gemeentebestuur van Goes brengt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 37. 4e lid der Woningwet, ter open bare kennis, dat het besluit van de raad de zer gemeente van 20 Juni 1962 nr. 9 tot vast stelling van de partiële herziening 1962 van het uitbreidingsplan in hoofdzaak en in on derdelen Zuid, met de daarbij behorende kaart en bebouwingsvoorschriften, bij besluit van 14 september 1962 nr. 2485/281, 3e afde ling, door het college van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland is goedgekeurd. Goe6, 8 oktober 1962. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, F. G. A. AXEL Schoolconcert Dinsdag: geeft de Z.V.U. te Axel een schoolconcert in „Het Centrum" voor de leerlingen van de uloschool en het nijverheidsonderwijs. Op zal treden de sopraan Dany Zonewa met pianobege leiding: van Willem Talsma. zy zullen volksliederen uit Duitsland, Zwitser land, Rusland en Bulgarije brengen. SAS VAN GENT A. Rotthier clubkampioen van zeehengelclub „Sas" Dezer dagen zijn in het clublolcaal „Schippershuis" te Sas van Gent de prijzen uitgereikt, van het clubkam pioenschap 1962 van de zeehengelclub „Sas". Burgemeester De Boer, deelde de prijzen uit en hield een toespraak. Hij sprak de wens uit dat binnenkort liefst in 1963 ook „Sas" zijn internatio nale liengelconcours zal kunnen houden, zegde bij voorbaat alle medewerking Vele en mooie prijzen werden door Sasse middenstand geschonken. De uitslag luidt als volgt: 1 A. Rotthier clubkampioen, met beker van de Gemeente Sas van Gent, 310 mt.; 2 W. de Meyer met beker voor Ie grootste ".is geschonken door G. Del- .aert 300 pnt.; 3 E. de Kort 160 pnt.; 4 A. de Vos 125 pnt.; 5 R. Rennier 125 pnt.; 6 P. Mecliiélsen 95 pnt.; 7 P. Ha melink 90 pnt.: 8 J. de Betue 80 pi 9 A. Lippens 65 pnt.; 10 A. de Pa 10 pnt. Burgerlijke stand HOOFDPLAAT Bevallen: W. L. v .d. Bekke-de Ruijsscher, z.; E. L. Steljaert-Pljeke, d. Getrouwd: J. F. Coppen, 20 j. en A. S. Souli- mnns. 21 J.; B. de Rutjler. 24 J. en E. A. Sij- nesael, 18 j.: G. J. Wijffels, 38 J. en N. I. M. Spinnewijn, 24 J.: .T. de Feijter, 35 j. en S. C. Verplanke, 37 J.: C. «te Krijger, 22 j. en M. L. Temmerman, 23 j. SCHOONDIJKE. Bevallen: T. A. de Vrijer-de Vries, d.: S. J. VercruSJsse-Deunlnk, z.; M. M. Esseling-Gos- sije, d.; L. C. Herrebout-Buijze, z.; M. L. P. M. de Poorter-van Opdurp, z.: B. L. A. Fol- mer-de Rijke ,z.; C. M. Deunink-de Rooij. M. W. GocthnlB-Leenhouts, d.: W. L. Gijs- den Beer, z.; C. van der Slikke-Dekker, d. Uitstapje naar Zierikzee Donderdag hebben de vrouwenvereni gingen van Brninisse en Scharendijke een bezoek gebracht aan de Ned. herv. vrouwenvereniging „Wees een zegen" te Zierikzee. Deze vergadering werd ingezet met het zingen van ps. 103 1, 6 en 11 en het lezen van Jac. 31-10. Naar aanleiding van vers 6 en 9 sprak de pres. mevr. Heerdam een inleidend woord. Mevrouw van Vesem-Haze uit Zierikzee bracht een paar schetsjes in Zeeuws dialect, 's Middags werd de film vertoond „Zie rikzee in klank en kleur". Daarna nog een verloting. Mevrouw v. d. Ban uit Scharendyke sprak woorden van dank namens de belde verenigingen voor de buitenge woon gezellige dag. Zeeuws zaterdagvoetbal RCS won met 3-2 van Bevelanders In de eerste klas van heit Zeeuwse zater dagvoetbal hebben de leidende ploegen hun posities kunnen b/andhaven. Meeu wen behaalde een 5—3 zege op Bruse Boys 1. VCK deed het nog iets beter en versloeg thuis Yerseke 3 met 73. Door deze nederlaag en doordat SVD met 6 2 van Kats won, komt Yerseke S op de laatste plaats terecht. Kapelle versloeg Hoek (64) en klom daardoor naar de derde plaats. Wolphanrtsdijk moest het onderspit delven tegen AZVV 2 (01). De stand is: Meeuwen 5 5 0 0 10 249 VCK 5 4 1 0 9 1810 Kapelle 5 4 1 0 9 21—16 Hoek 5 3 0 2 6 20—12 AZVV 2 5 2 1 2 5 1314 Kats 5 2 0 3 4 11—15 Bruse Boys 5 1 0 4 2 1418 SVD 5 1 0 4 2 15—20 Wolphaartsdyk 5 1 0 4 2 916 Yerseke 3 5 0 1 4 1 9—24 In de tweede klas A leed Serooskerke een 32 nederlaag tegen Col. Boys en moest de leidersplaats afstaan aan Nieuwland, dat aan het 22 gelijkspel tegen Arnemuiden 2 net genoeg had om bovenaan de ranglyst te komen. Kloetin- ge en Zeeland Sport deelden de punten (22). Veere kwam van de onderste plaats af door een 30 zege op Mid delburg 6. Oostkapelle behaalde tenslot te een kleine 54 overwinning op VCK 2. Nieuwland Col. Boys OOSTERLAND TIMMERBEDRIJF BOOT IN ANDERE HANDEN SINT-ANNALAND Middag voor ouden van dagen Het sinds vele jaren bestaande timmer en aannemingsbedrijf van de heer A. Boot aan de Nieuweweg te Oosterland is door verkoping in andere handen over gaan. De laatste eigenaar, de heer A. >t, die geen opvolger heeft, zal elders een betrekking aanvaarden. Drie genera ties Boot hebben deze zaak beheerd. In augustus van het jaar 1890 kwam de heer P. Boot van Dreïschor naar hier, als eerste van de drie, nadat deze de zaak had overgenomen van zijn voor ganger, de heer Jac. Brouwer. De zoon van de heer P. Boot, wijlen de heer G. G. Boot, volgde zijn vader op als tim mermansbaas en na diens overlijden trad de huidige eigenaar in zyn vaders voetstappen. Het jaar 1934 was voor dit bedryf een niet te vergeten jaar. Op een warme zomerdag brandde namelijk door nooit opgehelderde oorzaak de houten werk plaats tot de grond toe af, en het was door kordaat optreden van de plaatse- lyke brandweer dat het woonhuis behou den kon worden. Er verrees daarna een werkplaats voorzien van de nodige houtbewerkingsmachines, terwyl er te vens een garage werd ingebouwd, mede omdat de heer G. G. Boot tevens een autoverhuurinrichting exploiteerde. Ove rigens blijft de werkplaats zijn oorspron- keiyke bestemming behouden, want doordat de panden werden aangekocht door de aannemersfirma Boogert wor den ze in het vervolg een verlengstuk van dit bedrijf. Kerkdienst Op dinsdag 9 oktober hoopt voor de Oud Geref. Kerk aan het Groenendaal te Oosterland op te treden ds. J. van der Poel uit Ede. Aanvang half acht. Uitleen boeken Dinsdag 9 oktober zal te Oosterland weer een aanvang worden gemaakt met het uitreiken van boeken van de biblio theek der Ned. Herv. Kerk alhier. De uitreiking zal weer plaatsvinden als vanouds in de consistorie der Ned. herv. kerk van half acht tot half negen. Er zijn ruim 100 nieuwe werken aan de verzameling toegevoegd. Bejaardensoos startte opnieuw Onder leiding van mevrouw Hoekman- Jumelet werd te Oosterland weer de eerste bejaardenbyeenkomst gehouden in het chr. verenigingsgebouw. Er was voor deze start goede belangstelling. Verder kon de leidster van deze middag een welkomstwoord toeroepen tot het voltallig damescomité zomede ds. en me vrouw Groenewegen-Krans. Zij was ver heugd dat zo veel ouden van dagen wa ren gekomen en zij sprak de wens uit dat dit zo zal blyven. Er zijn enige nieu we leuke spelen bijgekomen. SCHERPENISSE Leesseizoen begonnen De hervormde vrouwenvereniging „Bidt en werkt", is weer begonnen met het uitlenen van haar bibliotheekboeken. Velen maken hiervan gebruik. Er is een rijke keuze van ongeveer 1200 boeken voor de jeugd, populair wetenschappelij ke boeken en romans. De mogebjkheid is zelfs aanwezig voor studenten om be paalde boeken te bestellen en uit te le nen. De bibliotheek is elke vrijdag ge opend van 19 tot 20 uur. De plattelandsvrouwenvereniging te St.- Annaland heeft vorige week in het dorpshuis een gezellige middag voor de ouden van dagen georganiseerd. De be langstelling voor aeze middag was ge ring. Mevrouw Kooiman-Krijger ver toonde op deze middag een serie dia's van haar buitenlandse reis. BRUIN ISSE Lustrumviering van vrouwenvereniging Dinsdagavond 9 oktober zal de Ned. herv. vrouwenvereniging „Helpt Elkan der" het derde lustrum vieren. SEROOSKERKE (S.) BEJAARDEN BJJEEN Op woensdag 10 oktober a.s. zal te Serooskerke (S) de bejaardensociëteit weer beginnen. De bejaarden worden om half drie weer in het dorpshuis ver wacht. Het bestuur der sociëteit hoopt de bejaarden weer een gezellige middag te geven. Opening bibliotheek Aanstaande zaterdag kunnen de lezers van Serooskerke (S) weer boeken halen van de in het dorpshuis gevestigde uit leenbibliotheek. De bibliothecaris houdt zitting van 15.30 tot 16.30 uur. Er zijn voor het nieuwe leesseizoen weer 80 nieuwe boeken aangeschaft. Het totale aantal boeken van de bibliotheek be draagt momenteel plm. 550 stuks. Gemeenteavond N. H. Kerk Dezer dagen werd in de consistorie der Ned. herv. kerk te Serooskerke (Sch.) de eerste gemeenteavond gehouden van het nieuwe seizoen. Deze avond stond onder leiding van de plaatselyke predi kant ds. Zonneveld. Op deze avond werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de inkomsten en uitgaven der kerkvoog dij. Het ligt in de bedoeling meerdere van deze bijeenkomsten te houden. Wegens de geringe belangstelling zullen binnen kort alle gemeenteleden worden bezocht. Op deze avond werd ook besoten om op Serooskerke een vrouwenvereniging op te richten. KERKNIEUWS Ds. Kalkman gaat naar Uithoorn Ds. W. A. Kalkman zal zondag 21 ok tober afscheid nemen van de hervorm de gemeente van Enter in de classis Deventer en de week daarop, nameiyk zondagmiddag 28 oktober, na vooraf 's morgens om tien uur te zyn beves tigd door ds. B. Holl uit Uithoorn, in trede doen als predikant van de her vormde gemeente van Uithoorn (voor heen Thamen aan den Amstel), waar hy beroepen is in de vacature van de tweede, nieuw gestichte predikants plaats. Ds. Kalkman werd op 12 november 1921 uit een predikantsgezin te Wer kendam geboren. Hy bezocht eerst het gereformeerd gymnasium te Amster dam en studeerde vervolgens theologie, eerst enige tyd aan de rijksuniversiteit te Utrecht en daama nog aan de ge meentelijke universiteit te Amsterdam, waar hij zijn kandidaats- en ook zijn voorbereidend kerkehjk examen af legde. Nadat de heer Kalkman in no vember 1950 door het provinciaal kerk bestuur van Zuid-Holland was toege laten tot de evangeliebediening in de Nederlands Hervormde Kerk, werd hij op 13 mei van het daaropvolgende jaar (1951) door zijn vader, ds. w. M. A. Kalkman, toen nog predikant te Am sterdam en thans emeritus predikant te Bunnik, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Sint-Lau- rens en Brigdamme in de classis Mid delburg. Op 23 november 1958 verwis selde ds. Kalkman deze gemeente met die van Enter in de classis Deventer, waar hij werd bevestigd door zijn broer, ds. E. H. Kalkman uit Waddinxveen. Tijdens zyn verblyf te Sint-Laurens ging ds. Kalkman in mei 1954 in mili taire dienst. Hij was toen ruim een jaar in de garnizoenen van Gorinchem en Schoonhoven werkzaam als legerpredi- kant- Serooskerke Kloetinge Oostkapelle Arnemuiden 2 VCK 2 Middelburg 6 Veere Zeeland Sport 5 3 117 14— 6 5 2 2 1 6 14— 9 5 3 0 2 6 12—16 5 2 1 2 5 11—13 5 1 2 2 4 12—12 5 1 0 4 2 10—15 5 1 0 4 2 6—14 5 0 2 3 2 5—12 In de tweede klas B wist Krabbendyke 2 zich op de bovenste plaats te hand haven door een 41 overwinning op Terneuzense Boys 2. Doordat Rillandia 2 niet speelde, is Heinkenszand dat met 42 van Hoek 2 won. de naaste concur rent van de Krabbendijkenaren gewor den. Kloetinge 2 deed de laatste plaats over aan Wemeldinge 2 via een 43 zege op deze ploeg. Zaamslag versloeg Beren met 31. Krabbendijke 2 4 4 0 0 8 21— 5 Heinkenszand 4 3 1 0 7 17—11 Rillandia 2 4 3 0 1 6 15—10 Zaamslag 5 3 0 2 6 1413 Beren 4 2 115 16— 7 Tern. Boys 2 4 0 2 2 2 34—18 Kloetinge 2 5 1 0 4 2 1520 Hoek 2 5 1 0 4 2 10—23 Wemeldinge 2 5 1 0 4 2 7—22 In de tweede klas C bleef alles bij het oude. Brouwershaven 3 won met grote cyfers van Mevo 2, terwyl Zee meeuwen en Duiveland elkaar niet wliden toegeven, hetgeen resulteerde in een 33 gelijkspel. WIK Brouwershaven 3 Zeemeeuwen Duiveland Mevo 2 4 3 1 0 7 24— 6 4 3 0 1 6 13— 9 4 12 14 12— 9 4 112 3 16— 9 4 0 0 4 0 2—34 Derde klas In de derde klas A eindigde de belang rijke wedstrijd tussen de nog ongeslagen ploegen van RCS 4 en Bevelanders in een 32 overwinning voor de Soubnr- gers. Wissekerke handhaafde zyn posi tie door met 91 te winnen van VCK S. Veere 2 haalde het eerste puntje bin nen door een 33 gelykspel tegen Oost kapelle 2. Colijnsplaatse Boys 2 won met 65 van Meeuwen 2. Serooskerke 2 moest met 41 de eer laten aan het bezoekende Vlisingen 6. RCS 4 Wissekerke Bevelanders Vlissingen 6 VCK 3 Meeuwen 2 Oostkapelle 2 Col. Boys Serooskerke 2 Veere 2 5 5 0 0 10 47— 3 5 5 0 0 10 SS9 5 4 0 1 8 46— 8 5 3 1 1 7 20—17 5 2 0 3 5 11 5 11 5 10 4 5 10 4 5 0 14 3 15—18 3 11—24 2 16—28 2 12—28 1 5—56 In de derde klas B kwam er in de stand geen wijziging. Beren 2 moest het loodje leggen tegen SVD 2 (3 4), terwijl Heinkenszand 2 evenmin was opgewassen tegen Terneuzense Boys 3 (46). Leider Spui 2 versloeg Waarde 2 met 92. Spui 2 4 3 1 0 7 22—11 Zaamslag 2 3 3 0 0 6 170 Tern. Boys 3 4 3 0 1 6 18—11 AZW 3 3 2 0 1 4 13— 9 SVD 2 4 2 0 2 4 20—15 Waarde 2 4 1 0 3 2 8—19 Beren 2 5 0 1 4 1 9—27 Heinkenszand 2 3 0 0 3 0 520 In de derde derde klas C kwam AKF niet aan de eerste wedstryd toe. Tegen stander Krabbendyke liet nameiyk ver stek gaan in verband met een tekort aan spelers. Overigens vielen in deze klas wel de uitslagen te noteren. Zo won Rillandia 3 met 111 van Wolphaarts- dijk 2, terwijl Waarde met 101 zege vierde over Bevelanders 2. Kloetinge 3 kon het niet bolwerken tegen Kapelle 2 en moest met 43 de eer aan de tegen stander laten. Borssele gaf Nieuwdorp 9 "een kans om aan het eerste puntje :eraken (30). te geraken Rillandia i Waarde Hendrikskinderen Borssele Bevelanders 2 Kapelle 2 Kloetinge 3 Krabbendyke 3 Wolphaartsdyk 2 Nieuwdorp 2 5 5 0 0 10 25— 4 5 4 0 1 8 31—5 3 3 0 0 6 17— 5 4 2 0 2 4 10— 9 5 2 0 3 5 2 0 3 3 10 2 4 10 3 5 10 4 0 0 0 0 3 0 0 3 4 7—17 2 10— 8 2 8—10 2 7—35 0 0—0 0 2—15 In de derde klas D had Zwaluwen '61 aan een 22 gelijkspel tegen WIK 2 juist voldoende om op de tweede plaats te komen. Bruse Boys 2 leed namelijk een 31 nederlaag tegen SKNWK. SKNWK 5 4 0 1 8 26— 9 Zwaluwen 5 2 2 1 6 1512 Bruse Boys 2 5 2 1 2 5 24—11 WIK 2 5 0 1 4 1 740 VOSMEER VAN DE TROON Eerste nederlaag voor Yerseke In de vierde klas G van het Zeeuws Brabantse KNVB-voetbal werd Vosmeer hardhandig van de troon gestoten door Halsteren dat met liefst 6-^-1 won. NSV nam via een 52 zege op SC Gastel de leiding over terwijl NV'S de tweede plaats bereikte door Kruislaand met 31 te verslaan. Cluzona speelde gelijk tegen de Schutters (1—1) en iprundel moest de halve winst aan Burgh afstaan (33). Zierikzee verbe terde zijn positie door Oudemolen te kloppen (31). NSV NVS Vosmeer Halsteren Sprundel Burgh Zierikzee Cluzona SC Gastel Schutters Oudemolen Kruisland In de vierde klas H werd het voor Clinge en Aardenburg een goede dag. Clinge won namelijk met 7-1 van Biervliet en Aardenburg met 2-5 van het wel zeer teleurstellen de Luctor. Yerseke speelde zeer in hun kaart door in en te Breskens zijn eerste nederlaag op te lopen (3-1). Corn Boys en Lewed. Boys deelden het halve dozijn doelpunten (3-3) terwijl Steen het bezoekende IJzendijke een duidelijk halt toe riep (4-0). Koewacht stuurde het zwakke Oostburg met een stevig pak slaag huiswaarts (8-3). 5 4 0 1 8 14-8 5 3 1 1 7 10-6 5 3 1 1 7 19-13 5 3 0 2 6 14-11 5 2 2 1 6 12-10 5 2 1 2 5 14-13 5 2 1 2 5 6-7 5 1 2 2 4 10-10 5 2 0 3 4 8-11 5 1 1 3 3 5-8 5 1 1 3 3 6-11 5 T 0 4 2 12-22 Vlissingen n Internos II BW m Middelburg n Brabantia II De Valk U PSV in Eindhoven in Noad m Willem n m tsc n Yerseke Clinge Aardenburg Corn Boys Biervliet Koewacht Lewed- Boys IJzendijke Steen Breskens 5 4 0 1 5 3 2 0 20-6 8 18-6 8 20-10 7 14-10 6 19-20 6 14-12 5 12-12 4 12-13 4 .12-13 3 7-13 Luctor Oostburg 5 0 0 5 I, NAC Uitslagen reserve eerste klas: Eindhoven IIIBrabantia II 1- m—De Valk n 4—0, Noad Hl—Wil lem n m 93, tsc npsv m 12 Internos nMiddelburg n 31, Vlis singen HBW m 32. NAC m 5 4 0 5 4 0 0 10 28-2 1 8 22-12 1 8 11-9 1 6 13-5 2 6 19-17 3 4 10-14 3 4 9-14 2 4 9-16 3 3 12-12 3 16-22 5 1 0 4 5 0 0 5 0 4-22 Reserve tweede klas: Longa in—Corn Boys II 81. Honte- nisse IIBaronie III 42, Axel n Set II 11, Goes IIVlissingen m 3 —1, Zeeland Sport H—Middelburg m 2 1, Roosendaal ÏÏ-HW H 3—4. Longa III 5 5 0 0 10 27-5 HW II 5 4 1 0 9 18-8 Hontenisse II s 4 n *>a-o Baronie IH Zeeland Sport II Roosendaal II Vlissingen III Set II Axel H Middelburg IH Goes n Corn Boys II Reserve derde klas: MOC II—Dosko H 33. Voab U—In ternos m 4—1, Rood Wit H—Allian ce H 4—2, Terneuzen TL—NAC IV 2 8, Vlissingen IVRAC II 08. VOAB n NAC IV Alliance ET Rood Wit n Dosko II MOC n Internos UT Terneuzen n RAC n Vlissingen IV 7 24-9 7 12-10 4 11-13 4 8-21 3 7-9 5 7-17 2 7-12 2 7-21 1 6-23 4 4 0 0 8 11-3 4 4 0 0 8 19-6 4 2 1 1 5 6-6 5 1 3 1 5 15-15 5 1 2 2 4 12-13 4 0 3 1 3 10-11 3 0 2 1 2 7-10 3 0 2 1 2 8-14 4 1 0 3 2 8-7 4 0 1 3 1 5-16

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5