(267 KM) Op Vlissingse boulevard snelde Hein Cujé weer naar onbedreigde zege J0 DE R00 WON PARIJS-TOURS IN RECORDTIJD.... Vlissingen vierde schuttersfestijn tegen Eindhovtns Brabantia: 2-7 Mattie Bongers en Rie de Nooijer: turnzeges Enschede volgt Sparta op de voet Sporttoto LAATSTE KLASSIEKER VAR HET SEIZOEN DERDE KL ASSERS Zeelandia ook tegen Meto ongeslagen: 2-4 VERGEEFS VERZET VAN MULDER STAND MAANDAG 8 OKTOBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT onze landgenoot Rentmeester bevond, zyn kans schoon, maar liet avontuur zou ook voor hen een desillusie wor den en toen de renners voor de eerste maal aan de voet van de Alouette kwamen, op 16,5 km van de finish, arriveerden zij hier in een compact peloton. In de eindfaze moest de beslissing vallen en hoe deze tot stand kwam, is hiervoor verhaald. Het werd de grote triomf van Jo de Roo. De uitslag luidt: I. Jo de Roo (Ned.) 267,5 km in 5 uur 57 min. 26 sec. (gem. 44.903 km/ uur); 2. Melckenbeeck (België) 5.57.28; 3. Beheyt (België) z.t.; 4. Piet Damen (Ned.) z.t.; 5. Gustave Desmet (België) z.t.; 6. Bockwand (België) z.t.; 7. Delort (Fr.) z.t.; 8. Viot (Fr.) z.t.; 9. Vercooteren (Bel gië); 10. Piet Rentmeester (Ned.); II. Jan Janssen (Ned.); 12. Christi- aens (België); 13. Graczyk (Fr.); 14. Planckaert (België); 15. Noyelle (België); 30. Wim van Est (Ned.); 40. Michel Stolker (Ned.); 41. Piet van Est (Ned.); 46. Jaap Kersten (Ned.); 50. Huub Zilverberg (Ned.). In het spoor van Melckenbeeck gin gen ruim negentig renners over de eindstreep, voor wie dezelfde tijd werd genoteerd als voor de Belg. De Nederlander Ab Geldermans is niet gestart. 60. Bas Maliepaard (Ned); 72. Dick Enthoven (Ned.); 92. Ad Biemans (Ned.), allen dezelf de tijd als Melckenbeeck. Tientallen atleten repten zich za terdagmiddag over de boulevard, toen daar voor de 27e maal de in ternationale boulevardloop werd gehouden. Hier zijn de senioren vlak na de start onderweg. Hein Cujé geheel links) draaft weer naar een zege... Foto P.Z.C.) TRADITIE WERD HERSTELD Fortuinljike zege van Axel In de derde klas D van het Zeeuws Brabantse amateurvoetbal kwam Goes in Bergen op Zoom tegen Dosko tot een verdienstelijk gelyk spel (11). Ook Kaaise BoysGrenswachters werd een puntenverdeling (11). Axel kwam te gen Nieuw Borgvliet moeizaam tot de volle winst (21) terwyl Zeelandia zijn goede voornemens onderstreepte met een 24 zege op Meto. RCS stelde teleur door met 0-4 van Odio te ver liezen. BSCRKFC werd 82. Zeelandia 44008 14--7 Axel 5 3 2 0 8 10- Goes 5 3 117 10— 6 Grenswachters 5 2 2 1 6 75 BSC 5 3 0 2 6 7 Kaaise Boys 5 2 1 2 5 11 Dosko 5 13 15 8— Odio 4 1 1 2 3 6— Meto 5 1 1 3 3 8—12 Nw Borgvliet 4 1 0 3 2 5— RCS 5 1 0 4 2 7—: RKFC 4 0 13 1 5—10 RCS-Odio 0-4 De Souburgers hebben een geflatteerde nederlaag geleden tegen Odio. De eerste goede kansen waren voor de thuisclub maar men zocht het doel op een ver keerde plaats terwijl een schot van Wentzler dat de paal trof beter lot had verdiend. Nadat Kees de Nooyer nog een keer in het zjjnet had geschoten maakte Odio door een doelpunt van Melsc twee minuten voor de rust het eerste doelpunt (01). Na de hervatting kreeg Odio na 16 minuten een vrye trap te nemen. In eerste instantie stopte doelman Da- nielsche het schot maar daarna werkte Schroeyers de bal toch tussen do palen (02). Na een half uur werd het vonnis voltrokken. Na een duidelijk liandsgeval, dat de scheids rechter ontging, maakte Dirkx 03 van om in de laatste minuut met een vierde treffer de einduitslag op 04 te bepalen. Meto-Zeelandia 2-4 De Middelburgers hebben in Hogcrheide oen verdiende overwinning weten te be halen. Na een kwartier keek Zeelandia overigens al tegen een 10 achter stand aan door een doelpunt van Hop mans. Kees Steyn slaagde er echter 6 minuten later in de gelijkmaker te sco ren. Drie minuten later schoot Jan van Huizen onhoudbaar in de roos en na 33 minuten herhaalde hy dit kunstje na een solo-actie. Onmiddellijk daarop knabbelde Schuurbiers echter weer iets van de achterstand weg 23, met welke stand de rust aanbrak. Na de rust was Zeelandia overwegend in de meerderheid maar verder dan één doelpunt dat Jan van Huizen na 22 minuten spelen maakte na goed voorbe reidend werk van Cas Hubregtse, kwam men toch niet meer (24). Dosko-Goes 1-1 De twee oude rivalen Goes en Dosko kunnen beide tevreden zjjn met dit ge lijkspel: geen van de ploegen verdiende de zege. Aanvankeiyk was Dosko fel en agressief in de aanval, maar kwam niet verder dan enkele corners. Toch had Goes het eerste succes en wel in de 17c minuut, toen de naar links gezwenk te Jo Korff de bal goed voorzette en In uitwedstrijd DE MIDDELBURGSE atleet Hein Cujé heeft zaterdagmiddag op een zon overgoten Vlissingse boulevard een traditie in ere hersteld. Zo langzamerhand was het namelijk een gewoonte geworden, dat de jaarlijkse internationale bou levardloop een overwinning werd voor Cujé. Maar vorig jaar kon hy niet van de partij zijn, zodat een andere Middelburger, de jonge Cas Mulder, gelegenheid kreeg zijn naam te laten graveren in de reusachtige wisselbeker. Zaterdagmid dag, toen de internationale boulevardloop voor de 27e keer werd gehouden, ver scheen Hein Cujé echter weer op het strijdtoneel en dat betekende een nieuwe overwinning. Cas Mulder heeft zich overigens niet zonder slag of stoot bij het herstel van deze traditie neergelegd: lange tijd was hij de enige, die in het voetspoor van Cujé kon blijven, maar tenslotte moest ook hy tientallen meters achterstand accepteren. Ook nu weer werd het voor Cujé dus een onbedreigde overwinning. Het experiment om de boulevardrace nu eens op zaterdagmiddag in plaats van op zondag te laten ver lopen slaagde volkomen: er was ten minste zoveel publiek als in voor gaande jaren op de been en de tijde lijke afzetting van de boulevard kost te de politie minder hoofdbrekens. Zodoende werd het voor de sport vereniging Marathon weer een vlek keloze organisatie. Burgemeester mr. B. Kolff, die vergezeld was van wet houder C. J. Gillissen-Verschage en femeentesecretaris J. W. Peters, roeg ook zijn steentje bij: hij loste de startschoten. In de race van de senioren (circa meter) drongen de favorieten onder de circa dertig atleten onmiddellijk naar voren: de Belgen Van Troost en Tem mermam gingen aanvankelijk op kop, on middellijk gevolgd door Cuje, Mulder, Schillemans van Olympia '47 uit Hal steren en Zuydeveldt van Excelsior uil Putte. Bij het Leugenaarshoofd ge start, bleven de atleten de eerste hon derden meters in een compacte groep bijeen. Het duurde niet lang: juist voor de zeevaartschool nam Cuje de kop over, verhoogde het tempo en bij hr*- Strandhotel bleken nog slechts twee a leten bestand tegen zijn tempogewelc Mulder en de Belg Temmerman. Maar toen de atleten de vluehtheuvi vlak by de Noiledijk rondden moei. Temmerman reeds lossen en voor het Haventje van Meijer verloor Mulder en kele meters, een achterstand, die daar na langzaam maar zeker groter werd tot tientallen meters. Inmiddels hand haafde Mulder zich overigens onbedreigd op de tweede plaats, terwijl ook de der de plaats van Temmerman niet in ge vaar kwam. Fel duel De race van de A-junioren (1400 meter) leverde een fel duel op tussen de Belg Van Massenhove en de Vlissinger Peter van der Schaaf, die ongeveer „half- koers" de anderen duidelyk achter zich lieten. Op de laatste tweehonderd me- SELECTIE VOOR TITELSTRIJD ter bleek de Belg over heel wat meer reserves te beschikken en won dus. De Terneuzenaar Wijnacker liep bij de B- junioren (1400 meter) een tactische race: de eerste 1000 meter liet hij zich met in eerste positie zien, bleef waak zaam en kwam pas op de laatste 400 meter naar voren. Alleen de Puttenaar Oerlemans kon op de laatste 200 meter dicht bij hem blijven, maar moest toch capituleren. Baaten van Diomedon bleek de sterkste van de C-junioren (1000 me ter). In de eindsprint won hij van A. de Bokse van Scheldesport. In café-restaurant Van Maldeghem reik te burgemeester mr. B. Kolff na afloop de prijzen uit. Twee pupillen van Dick Weststrate De uitslag bij de jeugdturnsters was: 1. Mattie Bongers, brug ongelijk 9.20, sprong 8 40, vrije oefeningen 9.25, evenwichtsbalk 9, totaal 35.85. 2. Mia van de Plasse uit Yerseke: 8.45 7.45 8.95 8 45 33.30. 3. C. van Veenendaal uit Eindhoven: 8.55 8.85 7.40 32-95. 4 en 5 (gelijk geëindigd): A. H. C. van Engelen uit Eindhoven: 8.10 8.75 8 05 7.70 32.60 en E. E. M. Klundert uit Oorschot: 8.30 8.55 8.50 7.25 32.60. 6. L. M. C. G. Lyskawa uit Eindhoven 8.20 8.10 8.80 6.30 31.40. 7 M. Mijnsbergen uit Goes totaal 30 60, 8. E. H. van Alphen uit Eindhoven 30.10. 9. M. Verheijden uit Eindhoven 30.05. 10. E. A. Francke uit Souburg 29.75, 11. A. C. van Donge uit Souburg 28.25, 12. C. D. van Donge uit Souburg 28.10, 13. P. J. M. Hubrechtse uit Souburg 26-75 en 14. M. S. Roosevelt uit Souburg 26.45. SCHAAKTEAM OP TIENDE PLAATS Het Nederlands schaakteam heeft tij dens de schaakolympiade te Varna een 3 '/2Vj nederlaag geleden tegen Rusland. Het halve punt kwam uit de partij van Donner tegen Botwinnik, die in remise eindigde. Zaterdag in de negende ronde verloor Nederland met 2^—1% van Zuid-Sla- vië- In de tiende ronde kwam Neder land uit tegen Oost-Duitsland. In deze ontmoeting namen onze landgenoten een 2-1 voorsprong. De partij van Prins tegen Fuks werd afgebroken. Neder land staat nu op de 10e plaats met 16 punten en één afgebroken partij. Burghspeler brak been na kopduel In de wedstrijd Burgh II—SVOWK in de tweede klas C van het afdelings voetbal kwam de Burghspeler J. Hart na een kopduel zo ongelukkig neer dat hij zijn been juist boven de enkel brak. Dokter H. J. Simons uit Renesse verleende de eerste hulp en liet het slachtoffer naar het ziekenhuis in Zierikzee vervoeren. Reeds in een volkomen onbedreig de positie haast de Middelburger Hejn Cujé zich over de Vlissingse boulevard. Op dit moment was het al duidelijk, dat hij opnieuw de boulevardloop zou winnen. (Foto P.Z.C.) Het aantal deelnemers aan de sport toto van zondag 7 oktober bedroeg 726.4o4, die voor een totale inleg van S96-196 gulden zorgden. Voor de eerste prijs is beschikbaar een bedrag van 162.660 gulden, voor de tweede 88.725 gulden en voor de extra-prijs 44.360 gulden. Zondagavond waren er twee meldingen binnen van deelnemers met 13 goede uitslagen, terwijl zich twintig deelnemers hadden gemeld met 12 goe de uitslagen. Voor de extra prijs (5 ge lijke spelen) was nog slechts één mel ding binnen. DOSFeijenoord VolewyckersWillem II EnschedeFort '54 SpartaHeracles GVAVVolendam EindhovenVelox Limb.Elinkwyk Blauw WitPSV Opnieuw heeft Jo de Roo er voor gezorgd, dat hij een vooraanstaan de plaats krijgt in het internatio nale wielermeuws... Hij won na melijk de laatste grote klassieker van het wielerseizoen, de wegwed strijd Parijs-Tours, over een af stand van 267.5 kilometer. Jui chend, met beide armen omhoog, schiet de Zeeuwse renner door de finish. Opnieuw grootse prestatie van Zeeuwse renner De 25-jarige Jo de Roo uit Scho- re heeft zicli voor de tweede maal dit jaar in het internatio nale wielernieuws gereden. Na zijn prachtige overwinning in BordeauxParijs schreef hij zondag de „klassieker" Parijs Tours op zijn naam, waarmee hij de prestatie evenaarde van zijn landgenoot Jo de Haan, die twee jaar geleden winnaar werd vóór een tweede Nederlander, Michel Stolker. Jo de Roo won de laatste „klassieker" van het wielerseizoen, de wegwedstrijd ParijsTours over een afstand van 267,5 km, in 5 uur 57 min. 26 sec., een gemiddelde snelheid van 44,903 km per uur, hetgeen een nieuw record voor deze wed strijd betekent. Op het juiste moment sloeg De Roo zijn slag, namelijk op 3 km van de eindstreep, nadat vlak daarvoor twee andere landgenoten, Piet van Est en Stolker, hun greep naar de overwin ning hadden zien mislukken. Zij slaagden erin een voorsprong te nemen van zeven seconden, maar een tegenaanval van Velly deed deze te niet. En weer lag het hele veld bij een in een peloton van meer dan ne gentig man. Het mislukken van de aanval van zijn twee landgenoten had De Roo geenszins ontmoedigd, in te gendeel, het gaf hem de moed en de kracht er met een geweldige sprint tussenuit te trekken. De talryke toeschouwers op de top van de Alouette konden hun ogen niet geloven. Met een voorsprong van vyftig meter begon hy aan de laatste beklimming van de Alouette drie maal moest de heuvel beklommen worden en ofschoon achter hem fel werd gejaagd en zijn voorsprong bij elke pedaaltrap slonk, bleef hy staande onder het geweld van de massale aanval, hoe diep hij ook in zijn reserves moest tasten. Zijn over winning kreeg er alleen maar meer glans door. De Nederlandera hadden het la hoofdstuk van deze ParijsTours schreven en het met een machtige zege afgesloten. De eervolle vierde plaats van Piet Damen en de tiende en elfde plaats van Rentmeester en Janssen waren eveneens prestaties van formaat. Van de 132 renners, die aan de start verschenen, deden zich als eersten de Italianen Toneli en de Nederlander Stolker gelden, maar ver kwamen zij niet. De ex-kampioen van Frankrijk Henri Anglade, ging daarna met To neli op avontuur en meer dan 100 km bleven zij op kop, tot Vitray en Be- auce. In het eerste uur legden zij 41,3 km af, in het tweede 46,6 km, waar mee zij de basis legden voor het nieu we record van De Roo. Hun grootste voorsprong bedroeg 1 min. 10 sec., by het uitkomen van Chateaudun trok Anglade er weder om tussenuit, nu in gezelschap van Valdois, Van Vaerenbergh, Armand Desmet en Hoevenaers, waarbij zich iets later voegden Carrara en Bracke. Geen der acties leidde echter tot het door de vluchtelingen zo gewenste resultaat. Kort na Amboise (212 km) zag een groepje, waarbij zich ook Hans Sinke eerst enkele tegenstanders ontspeelde en vervolgens doelpuntte (0—1). De tweede helft begon voor Goes min der fortuinlijk: al in dc vijfde minuut kende de arbiter Dosko een penalty wegens hands toe en Wim Bennaers voltrok het vonnis (11). Daarna was Dosko lange tijd in het offensief, maar de Brabantse aanval was volslagen on- produktief. Goes kwam in de slotfase ook nog aan bod, maar presteerde voor doel ook weinig. Axel-Nieuw Borgvliet 2-1 Na twee minuten liep Axel reeds een achterstand op van 10. De Axelse defensie aarzelde even, en Schuurbiers kon het -eerste doelpunt op zijn naam brengen. In de tiende minuut scoorde Verbunt voor Axel uit een strafschop wegens het ongeoorloofd aanvallen van een Nieuw Borgvliet-verdediger: 11. Brakke kon twee minuten na rust door een voorzet van Van de Berge dc stand op 21 brengen. Axel zette daarna de aanval in, Brakke kwam alleen voor de keeper te staan maar schoot op diens voeten. Na de rust kwam Nieuw Borgvliet sterk opzettén. Het voortreffelijk samenspel tussen stopper Deij en keeper Verpoorte voorkwam doelpunten. In de zestiende minuut na de rust moest Axelse mid- voor Oudenaerde door Hans Hermans worden vervangen. In de volgende mi nuut kreeg Nieuw Borgvliet een kans, omdat dit team wegens ongeoorloofd aanvallen binnen de zestienmeterlijn, een strafschop kreeg toegewezen. Maar het schot ging tegen de paal. Vlissingen heeft in Eindhoven een grote 72 zege behaald op Bra bantia. In de Vlissingse overwin ning had midvoor Jan van de Bróeke hier in duel met doel man J. Senders van Brabantia met vier treffers een groot aan deel. (Foto P.Z.C.) Feijenoord stelde weer teleur Het begint wat eentonig te worden, maar Feijenoord bezorgde zijn aanhang opnieuw een desillusie: de Rotterdam mers verloren met 10 van DOS. Sparta (2l-zege op Heracles) en En schede (20-zege op Fortuna) profi teerden er van en liepen nog verder weg van Feijenoord, aat afgezakt is naar de elfde plaats. Ook Ajax bleef onder de maat door een gelijk spel by MVV (2—2). SPARTA—HERACLES 2—1 Heracles was voor rust vaak sterker. Na rust kwam Sparta wat los. Rust 00. Bosselaar (strafschop) 10, Gree- ving 11, Bosselaar (blunder doelman Van der Wint) 21. Toeschouwers: 23.000. MVV—AJAX 2—2 MW was voor rust (00) sterker. Ook in de tweede helft duurde het lang eer Ajax zich aan de druk ontworstelde- Coenen 10, Coenen 2—0, Swart 2—1, Cees Groot 22. Toeschouwers: 12.000. BLAUW WIT—PSV 1—3 Slecht voetbal, overheersende ver dedigingen. Geflatterde zege. Rust 00, Van der Kuil (penalty) 01, Van der Kuil 02, Koers (penalty) 12, Brusselers 1S. Toeschouwers: 14.000. DOS—FEIJENOORD 1—0 Feijenoord nog altijd lauw. DOS daar entegen energiek. Verdiende, maar be nauwde zege. Weber 10. Bal trof de lat, sprong naar beneden en stuitte het veld weer in. Doelpunt besliste scheids rechter Godding uit Zwolle. Toeschou wers: 23.000. NAC—ADO 00 ADO kreeg minder dan het verdiende. Hagenaars speelden in hoger tempo, combineerden beter en waren enthou siaster, maar faalden voor het doel. Toeschouwers: 10.000. VOLEWIJCKERS—WILLEM II 04 Verdiende, maar geflatteerde zege. Weinig krachtsverschil in het veld, maar de thuisclub-aanval combineerde te kort en te langdurig. Willem II daar entegen speelde direct in de aanval. Timmermans 01, Koopal 02. rust, De Wit (penalty) 0—3, Senders 04. Toeschouwers 10.000. GVAV—VOLENDAM 2—2 Volkomen verdiend leidde GVAV ty- dens de rust met 20. Na rust, speelde dc Groningse defensie aarzelend en tijd rovend, waardoor een attent Volendam nog gelijk kon komen. Fransen 10, Weering 20, rust, Pelk 21, Bond 22. Toeschouwers: 14.000. ENSCHEDE—FORTUNA 2—0 Verdiende zege. Rahn schiep Vele kan sen voor zijn medevoorwaartsen, maar pas in de laatste minuut scoorde Zweers uit een pass van Rahn het beslissende tweede doelpunt. Voor rust zorgde Rahn zelf voor 10. Toeschouwers: 15.000. Sparta 7 4 3 0 11 16— 7 SC Enschede 7 5 0 2 10 23— 9 Ajar DOS 7 3 3 1 9 10— 9 7 4 1 2 9 1011 PSV 7 3 2 2 8 12— 8 Volendam 7 2 4 1 8 15—11 MVV 7 3 1 3 7 13—11 GVAV 7 2 3 2 7 9—10 Fortuna '54 7 3 1 3 7 7— 9 Willem H 7 2 2 3 6 14—14 Feijenoora 7 2 2 3 6 10—11 NAC 7 2 2 3 6 8—10 Heracles 7 2 1 4 5 10—10 Blauw Wit 7 2 1 4 5 8—18 ADO 7 1 3 3 5 36 Volewyckers 7 1 1 5 3 7—21 De twee onafscheidelijke Vlissingse meisjes Rie de Nooijer en Mattie Bon gers zijn zondagmiddag in de turn zaal aan de Bachtenstene te Middelburg opvallend eensgezind opgetreden. Deze twee pupillen van trainer Dick West strate, leden van de Middelburgse ver eniging Medioburgum, behaalden name lijk beiden een overwinning tijdens de districtswedstrijd Zuid van het Konink lijk Nederlands Gymnastiek Verbond. Ria de Nooijer werd onbedreigd winna res bij de turnsters en Mattie Bongers zegevierde eveneens onbedreigd bij de jeugdturnsters Deze wedstrijden, waaraan door turn sters en jeugdturnsters uit Breda, Vlis singen, Eindhoven, Yerseke, Souburg, Goes en Oorschot werd deelgenomen, waren bijzonder belangrijk: het bete kende een eerste selectie voor deelname aan het landskampioenschap. Mattie Bongers weet zich nu zeker van een plaats in de landsfinale voor jeugd turnsters en Rie de Nooijer mag deel nemen aan de halve finale voor turn sters. Overigens werd er aan deze wed strijd slechts door vier turnsters deelgenomen. Oj> alle onderdelen toonde Rie de Nooijer zich veruit de beste. De jury, waar in onder meer de bekende Rotterdammer Kurt Meijer zitting had., kende haar deze punten toe: brug ongelijk 8.50. sprong 9.05, vrije oefeningen 9.05, evenwichtsbalk 8.85, totaal 35.45. Tweede werd C. A. Muller uit Breda: 7.85 8-55 8.45 7.90 —32.75. Wil Vreeke, eveneens uit Breda, klasseerde zich als derde: 7.90 8.50 7.90 8.15 32-45. De vierde plaats was voor de Vlissingse Yvonne Schout: 6.65 8.70 8.40 7.60 31.35- Bij de jeugdturnsters (14 deelneem sters) was Mattie Bongers de sterkste op brug ongelijk, vrije oefeningen en evenwichtsbalk. Bij paardsprong kre gen C. van Veenendaal uit Eindhoven en E. Klunder uit Oorschot de hoogste waardering: 8.55. Het is overigens een enigszins merk waardige weastryd geworden, met Bra bantia overwegend in de meerderheid, dank zij het bezit van het middenveld. Een van de oorzaken hiervan was, dat Vlissingen na de rust een meer defen- e tactiek toepaste door rechtsbin- Johnny Lillipaly de verdediging te laten assisteren. En deze Lillipaly was voor rust de grote animator en orga nisator van de Vlissingse aanvallen ge- MIDVOOR VAN DE BROEK BRACHT VIER TREFFERS OP ZIJN NAAM Midvoor Jan van de Broeke van Vlissingen heeft wel een bijzonder groot aan deel gehad in de 72 overwinning van de Zeeuwse eerste klasser op Braban tia. Vier treffers bracht deze aanvalsleider op zyn naam en zorgde ditmaal voor een rechtsvaardiging van zijn opstellen. Nu moet gezegd worden dat de Eindhovenaren Van de Broeke wel in de gelegenheid stelden om zijn eigen spel te ontplooien. Zy pasten namelijk geen consequente mandekking toe en gingen niet vaak tot felle attaques over. De weinige keren dat zy dat wel deden bleek het gebrek van de Vlissingse aanvalsleider: niet aggressief genoeg. Maar voor het overige heeft hij best voldaan, met name zyn positie kiezen was deze middag uit stekend. bal keurig over de Eindhovense de fensie heen, de goed doorgelopen Vlissingse midvoor schoot in en dat betekende 02. Na een kwartier spelen was het reeds 03. Weer was het Lilipaly, die Van de Broeke van een voorzet voorzag. Vlis singen bleef in het offensief, maar suc ces kwam aan de andere kant. Doel man Piet Baart liet een ongevaarlijk lij kend schot van midvoor Van Esch glip- Een en de bal rolde over de doellijn: —3. Gesteund door dit succes kwamen de gastheren nu fel opzetten, waarbij vooral Van Esch enkele malen bij zonder gevaarlijk werd. In de 35ste minuut juichte Brabantia, toen rechtsbinnen J. van Osch de bal in het doel liep. Hij had hierbij echter Baart ongeoorloofd aangevallen, re den waarom deze treffer werd af gekeurd. In de tweede helft ging Brabantia fel in de aanval, waarbij het Vlissingse doel enkele malen maar net aan doorboring ontsnapte. In de 20ste minuut van de tweede helft kreeg Van Esch de bal, gaf door naar rechtsbinnen J. van Osch, die via de handen van Baart en de paal In de tweede helft was de aanvallende kracht van Vlissingen dan ook veel geringer. Dat de vlissingers toch nog vier doelpunten wisten te scoren, was meer te danken aan fouten van de Brabantia-verdediging, dan aan goed opgezette aanvallen. Brabantia nam in de eerste fase van de wedstrijd het heft in handen maar Vlissingen wist zich nu enige tijd aan de druk te onttrekken. Na tien minuten sneed een snelle aanval door de verdegiging van de gastheren. Van de feroefee kreeg de bal, gaf door naar Henk van Oosterhout, die geen moeite had doelman J. Senders te passeren: 01. Nauwelijks twee minuten later plaatste Lilipaly de inschoot: 2—3. Nog j minuut later de achterhoede van de thuisclub kreeg Jan de Nooijer de bal en schoot deze on gehinderd in het verlaten doel. Twee minuten later kreeg dezelfde speler de bal op rechts opnieuw in zijn bezit. Met een lakoniek tikje gaf hü door aan Van Oosterhout, die de vijfde Vlissingse tref fer liet aan tekenen. Vier minuten voor het einde kwam Johny Lilipaly weer eens meer naar vo ren. Hy plaatste de bal naar Jan de Nooijer, die midvoor Van de Broeke een niet te missen kans gaf: 26. Nog juist voor tijd bracht opnieuw Van de Broekt uit een goede voorzet van de doorgebro ken Van Oosterhout de eindstand op 2 7. Bjj Brabantia moest rechtsback W. van de Waarden zich ongeveer 20 minu ten voor het einde laten vervangen door D. Maartens. De uitslagen in de eerste klas E waren: BoxtelDe Spechten 22, Schijndel Valkenswaard 12, BrabantiaVlissin gen 27, TongelreHelmond 24, Al lianceTOP 04, De Valk—MOC 10. De stand is: Helmond 5 4 1 0 9 14 Valkenswaard 5 4 0 1 8 157 De Spechten 5 3 2 0 8 12 Vlissingen 5 3 117 13 De Valk 5 3 0 2 6 7—5 Boxtel 5 1 4 0 6 S7 Tongelre 5 1 2 2 4 7—12 TOP 5 113 3 10—12 Brabantia 5 0 3 2 3 613 Schijndel 5 0 2 3 2 69 MOC 17 5 1 0 4 2 6—11 Alliance 5 1 0 4 2 614 Nieuw wereldrecord verspringen dames De Russin Tatjana Tsjelkanowa heeft zaterdag het wereldrecord vérsprin- gen voor dames verbeterd. Bij de inter nationale atletiekwedstrijden in het Heyselstadion in Brussel ter gelegen heid van het twintigste jaarfeest van de universitaire sportvereniging maakte zij een sprong van 6.62 meter, 9 centi meter meer dan het oude record, dat dezelfde Russin in juni te Leipzig op haar naam bracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3