Brouwershaven wil nu toch wel graag bij eiland-reinigingsdienst ASSÏMiL TAALCURSUSSEN AGENDA WALCHEREN biji „Dorus Heymans' na uit de Grevelmgen Rode Kruis-beker voor Terneuzen INSTUIF KANAALZONE HEEFT UITGEBREID WINTERPROGRAM MARKTBERICHTEN C.B.T.B. WIL BESTRIJDING WILDE HAVER IN ZEELAND VRIJDAG 5 OKTOBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 B. en w. polsen raad van bestuur Raad voelde zich de nieuwe vorm van de dienst eerst „opgedrongen" NU NA DE STEMBUSUITSLAGEN in de raad van de gemeente Brouwershaven de kaarten anders liggen dan in de eerste anderhalf jaar na de herindeling op het eiland, wagen b. en w. opnieuw een kans om de stadskern ook onder te brengen bij de reinigingsdienst Schou- wen-Duiveland in de nieuwe consteüatiea Ruim een half jaar geleden weigerde de raad de uitgebreide reinigingsdienst, die thans het hele eiland met uitzondering van Zierikzee omvat, te accepteren. Men voel de zich de gemeenschappelijke regeling opgedrongen en profeteerde luide de eigen boontjes wel te zullen doppen: dus wel een éigen goed geoliede reinigingsdienst in het leven te kunnen houden. Gistermiddag in de eerste vergadering van de uitgebreide raad van bestuur van de reinigingsdienst, gehouden het raadhuis te Oosterland, bleek de woorden van burgemeester A. Vermeulen, dat Brouwershaven zich by de zelf opgelegde uitsluiting van de eilandelyke reinigingsdienst voor zo ver het de stadskern betreft, toch ei genlijk niet zo prettig voelt. Daarom informeerden b. en w. naar de moge lijkheid om alsnog per 1 januari aan staande met een hoeveelheid van 350 vuilnisemmers tot de dienst treden. Nu: dat kon. Graag zelfs, zo kwam in de daaropvolgende discussie tussen de verschillende afgevaardigden vast te staan. Buiten Brouwershaven had men het steeds een vreemde figuur gevon den, dat de reinigingsdienst Schouwen- Duiveland met een grote boog om de stadskern heen moest rijden. En ook in Brouwershaven zelf was niet iedereen zo gelukkig met het besluit van raad. De heer R. J. v. d. Wekken, die thans de gemeente voor de overige drie kernen samen met burgemeester Vermeulen vertegenwoordigt, noemde de privé-ophaaldienst van Brouwersha ven zelfs een „overblijfsel uit de mid deleeuwen". Bovendien: de emmerprys op de begroting 1963 van de reinigings dienst zou door de toetreding var Brouwershaven nog met een hedrag van veertig cent kunnen worden ge drukt. Zonder Brouwershaven komt men aan een totaal van 4582 emmers, waarvoor een bedrag van f 15,80 per stuk moet worden berekend. Na opna me van de kern Brouwershaven in dt eilandelijke dienst wordt het totaal 5202 emmers Legen f 15,40 per stuk. De eventuele toetreding het voorstel van b. en w. moet de raad van Brou wershaven nog passeren was reeds op zijn financiële en technische merites bekeken. De kern Brouwershaven zou dan moeten worden bediend door de nieuwe roltrommelauto van de firma J. Rademaker te Haamstede, die thans de gemeenten Westerschouwen. Midden- schouwen en de overige drie kernen van Brouwershaven tweemaal per week doortrekt. Met een geringe wijziging in de dienstregeling zou een en ander te realiseren zijn. Mogelijk moeten alleen in de zomermaanden juli en augustus (gram.platen boeken) kom ze horen en zien bij KANTONRECHTER MIDDELBURG Stropen, „nieuwe manier van jagen" Voor do Middelburgse kantonrechter n J. J. Moolenburgh, moest woensdagmid dag verschynen A. D. S. uit Vrouwen polder, aan wie stropen on verboden ter rein ten laste was gelegd. De verdachte liet verstek gaan. maar uit do verkla ringen van de getuige, de jachtopziener M. de H. uit Vrouwenpolder kon de kan tonrechter opmaken dat het hier ging om een „minne manier van jagen" zoals mr. K. P. Doedens het noemde. De officier eiste 50 voor het stropen en 10 voor het zich bevinden op ver boden terrein, bovendien verbeurdver klaring van het zakmes, de strikken en het metaaldraad dat by dc verdachte waren aangetroffen. De kantonrechter vonniste conform de eis van dc officier. De verdachte A. A. P. uit Vlissingen liet ook verstek gaan. Hij veroorzaakte op 2 mei in Vlissingen een botsing tus sen zyn auto en een bfj een kruispunt stilstaande personenwagen. Vlak voor de kruising maakte P. de verkeerde ma noeuvre: hij haalde een fletser in en reed daarbij nogal links van de weg. Daar stond de auto van P. de B. die uit tegenovergestelde richting kwam en rechtsaf wilde slaan. Dc officier van justitie eiste een geldboete van 35 subs. 7 dagen. De kantonrechter ging met de eis mee. Advertentie DOCKHEER voor BRILLEN Bellamypark 38 - Vlissingen Middelburg City: beste vijanden. 20.00 uur, 14 jaar: Llcclro: Hercules en de koningin der Amazones, iy.30 uur. 14 Jaar; Gouden Poortc: Film N.V.S.H.. 20 uur Vlissingcn-Alhambra: CJ vraagt wij draalen. 20 uur. a-l. Luxor: De zondares van Aüsyrtë. 20 uur. 14 jaar. Souburg-De Zwaan: Uitvoering kinderkoor ..De Jonge Zanger" li» uur. Goes Grand: Onder spervuur naar To- broek, 20.00 uur, 14 Jaar; Grote Markt: circus Toni Boltlnl. 16.00 (matineovoor- stelling) en 20.15 uur Tcrneuzen-Luxor Een meisje werd aange rand. 20 uur, 18 Jaar, Oostburg-Ledeltheatèi" riie Alamo. 20 uur. 14 Jaar. Sas van Gcnt-Olympiathcater: The Young 20 i: a.l. bij een groot toeristenbezoek aan de Schouwse Westhoek en praktisch per manente bezetting van zomerwoningen overuren worden gemaakt. De enige bedenking gold het inpassen by de groep Schouwen van de dienst. Burgemeester S. Francke van Midden- schouwen had namelijk berekend, dat de nieuwe roltrommelauto in Schouwen na opname van Brouwershaven per week tweemaal 550 emmers meer op haalt dan de groep Duiveland van de dienst. Een afdoende verklaring voor dit toch wel belangrijke verschil 12 emmers per man per uur kon tij dens deze vergadering van de raad van bestuur niet worden gegeven. Voor een deel werd de oorzaak gewe ten aan de staat van de beide wagens. Die in Schouwen is splinternieuw en heeft een trommel voor ongeveer 1200 emmers; die in Duiveland is al voor driekwart afgeschreven en kan slechts 700 emmers vuil bevatten. Heen en weer rijden naar de stortplaatsen zou dus veel oponthoud opleveren Boven dien zagen verschillende vertegenwoor digers grote voordelen in de uitbeste ding van het ophalen aan een particu liere ondernemer in Haamstede, in te genstelling tot Duiveland, waar wordt gewerkt met overheidspersoneel. Gulden besparing Overigens heeft het dagelijks bestuur van de heer Rademaker al een aanbod ontvangen, de wagen uit Duiveland te gen boekwaarde over te nemen. De Haamsteedse transportondernemer zou verder hebben voorspeld, dat wanneer ook de groep Duiveland door hem zou worden uitgevoerd met een nieuwe roltrommelwagen, dit de dienst een be sparing van f 1,per emmer zou op leveren. Daarom werd tijdens deze ver gadering reeds de suggestie gedaan om de Duivelandse wagen reeds thans te verkopen. Een punt, dat eerst nog na der zal worden bestudeerd. Aan het begin van de vergadering koos de raad van bestuur zich een voorzitter (burgemeester A. A. van Eeten van Duiveland), een vice- voorzitter (burgemeester A. H. Ver meulen van Brouwershaven), eer secretaris-penningmeester (burge meester C. H. v. q. Linde van Brui- nisse) en een waarnemend-secreta ris-penningmeester (burgemeester S. Francke van Middenscliouwen Samen met wethouder L. v. d. Kloos ter van Westerschouwen zullen deze functionarissen tevens het dagelijks bestuur vormen. MIDDELBURG Bezoek en boekenbezit van de leeszaal in september De openbare leeszaal en bibliotheek te Middelburg werd in september uitge breid met de volgende werken: Romans: Baardman, Het geslacht Dal man op drift; Blake, Belager van het leven; Bruyn, De vuistslag; Chilton, Aanval op aarde; Christie, Miss Marple en haar 13 problemen: Van Dijk-Has, Gesnoeide rank; Godden, Het huis van de familie Quin; Gombrowicz, Ferdy- durke; Hillesum, Twee brieven uit Wes- terbork; Keitien. De duisternis over wonnen; Kirst, Kameraden; Van Len- nep. Late regenten: Marsh, Moord in de studio: Martin. Herfsttij: Mens, Het heldere uur: Oyono, De oude neger en de medaille; Ranken, De onvolmaakte illusie; Ravius. Ik zweer en beloof: Rombach. Heer Alexius; Shellabarger, Conquistador in Mexico; Soltikow, De kat: Trevor. De brandende grenslijn; West, De tweede overwinning; West, De vrucht van de stilte: Weissmann, Het leven alleen. Studiewerken: Anderson, Marian An derson vertelt haar leven; Van Baaren, Bezielend beelden; Boesman, Wij w in de wolken; Blom, 10 eeuwen en ir het een en ander over Aardenbur;, zijn St-jBaafs; Bouman, Geschiedenis van den* Zeeuvvschen landbouw; Brody- Johansen. Kleding en het AaBe ervan; Cottrell, Vordwenen steden; Dooley, De bamboe-dokter; Hana, Waddenland en Waddenzee; Heer, Balans der Middel eeuwen; Jaspers, Inleiding tot de philo sophic; De Jong, De bezetting; Korf Tegels; Lucas-Dubreton, Zo leefden de Florentijncn ten tijde van de Medici; Maxwell. Als de kinderen huilen gaan we stelen; Russell, Tussen Maleachi en Mattheus; Schreiner, De polder in; Schroevers, Op zoek naar Dordogne, Speels ABC der Nederlanden, Van der Tak, Bento de Spinoza; Ullmann, Israël; het avontuur van een jonge staat; Van 't Veer, Op houten schoenen; Waage- naar. De kleine vijf. (Liechtenstein, San Marino, Monaco, Vatican, Andorra). GEVONDEN VOORWERPEN De commissaris van politie te Middel burg maakt'bekend, dat aan zijn bureau inlichtingen zjjn te bekomen omtrent on derstaande voorwerpen die aldaar in het tijdvak van 25 september tot en met 2 oktober 1962 als gevonden zijn aangege ven. portemonnees met en zonder inhoud, verschillende soorten sleutels, verschil lende wanten, damespolshorloge, zilve ren armband, bruine aktentas, paar nieu we schoenen, nikkelen sigarettenkoker, kentekenplaat van auto, bruine hond, armband, grijze herenregenjas, rose mei wit kinderschoentje, benzinedop, zadel dek van bromfiets, armband met witte stenen, tweedelig zilveren broche met rode steen, wit tasje met bijbeltje, grtf- das, bruin schooletui met inhoud, rol- centimetcr, gouden dameshorloge, span- ningzoekcr. Indien voorwerpen bij particulieren wor den afgehaald, gelieve men daarvan ken nis te geven aan het bureau van politie te Middelburg. O.- EN W.-SOUBURG Ljjstcollecte voor N.O.V.I.B. VLISSINGEN Organisatie voor Internationale Be stand) is woensdagavond in het gemeen tehuis van Souburg bijeengekomen. Het voornaamste project van de N.O.V.I.B. is de aanleg van moestuinen in West Afrika. Men wil op deze manier probe ren het peil van dc landbouw verhogen. Het comité had besloten in de week van 22 tot en met 27 oktober een lijstcollec- te te houden. Daarom waren er behal ve comité-leden ook een aantal adspi- rant-collectanten op deze vergadering aanwezig. Het dagelijks bestuur hoeft de gemeen te in 19 wijken ingedeeld. Per wijk zullen twee collectanten geld ophalen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling naast de lijsten ook met bussen rona te gaan. Maar omdat de meerderheid van de aanwezigen van oordeel was, dat er zonder collectebussen meer binnen zou komen, heeft men dit voorstel ingetrok ken. Officiële publikatie Jaarlijkse reünie „De Ruyterschool" Morgen, zaterdag, zal de vereniging van oud-leerlingen van de „De Ruyter school" te Vlissingen de jaarlijkse reü nie houden. Het eerste punt op het pro gramma voor die dag is de jaarverga dering, die om 10.30 ur in hotel „Bri tannia" begint. Om 12.30 uur zullen de reünisten per bus vanuit Vlissingen vertrekken voor een tocht naar Brugge en Sluis. In Sluis zullen zij een diner gebruiken, waarna het gezelschap weer naar Vlissingen terugkeert. Om 20 uur begint in hotel „Britannia" een feest avond. Openbare verkoping Notaris H. Beyer heeft woensdagavond in het Concertgebouw te Vlissingen enige huizen en erven in het openbaar ver kocht- De hoogste inschrijver voor het woonhuis met erf en schuur (z.g. Oos tenrijkse woning) aan de Constantijn Huygenslaan 12 te Vlissingen was de heer J. Letzer voor de som van 30-500. Het woonhuis is hem gegund. De heer G. Coppoolse was de hoogste inschrijver voor het dubbel woonhuis Paardenstraat 3133 te Vlissingen. De woonhuizen werden hem voor ƒ5123 toegewezen. OOSTKAPELLE VEEL INTERESSE VOOR PLAATSELIJKE FILM Drie keer stroomde het verenigingsge bouw te Oostkapelle vol met belangstel lenden. toen dezer dagen de film over het dorps- en verenigingsleven van deze femeente werd vertoond. In de middag uren genoten de schoolkinderen van de film, die op initiatief van de muziekver eniging „Crescendo" werd vervaardigd, 's Avonds woonden de oudere inwoners de filmvoorstelling bij. Mogelijk zal ir de naaste toekomst nog een filmvoor stelling worden gegeven, want een groot aantal belangstellenden moest worden teleurgesteld. RITTHEM GOUDEN BRUILOFT Het echtpaar L. van Eenennaam-L. de Visser vierde te Ritthem hun 50-jarig huwelijksfeest. Daar zij de bewoners en beheerders zyn van het dorpshuis „Ons Dorpsleven" was er veel belangstelling voor dit feest. B. en w. der gemeente kwam het gouden echtpaar gelukwen sen. Tal van bloemstukken mochten zij ontvangen, 's Avonds bracht de muziek vereniging O.N.D.A. een serenade. Filmvoorstelling druk bezocht In juli werd op initiatief van de mu ziekvereniging O.N.D.A. een plaatselijke film van Ritthem gemaakt. Dezer dagen werd de inwoners, eveneens door moèienis van O.N.D.A., de gelegen geboden deze film te zien. Er was veel belangstelling voor. Direct na schooltijd genoten de school kinderen in een afzonderlijke voorstel ling van het programma dat was uitge breid met enige kinderfilms, 's Avonds werden beide voorstellingen geot met een kort woord van de heer J. Schout, voorzitter van O.N.D.A. Eerst kwam dan als hoofdfilm de Ritthemse film, terwijl na de pauze nog een kort filmprogramma werd gedraaid. Hoezeer alles in de smaak viel bleek wel telkens uit het applaus na elke voorstelling. VLISSINGEN. Medewerking ex. art. "2 l.o. wet 1920. Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van september J.l. overeenkomstig artikel 72 der l.o. wet 1920, medewerking is verleend aan: het r.-k. school- en kerkbestuur voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de St.-Paulus uloschool aan de Adr. Coortelaan; het bestuur der Schoolvereniging op re formatorische grondslag de aanschaffing van 6choolmeubeicn voor de inrichting der Graaf Jan van Nassaiischooi aan de Bea- trixlaan. het bestuur der Vereniging voor christe lijk uitgebreid lager onderwijs voor de aanschaffing van leerboeken ten behoeve I De collecten ten bate van de Nationale van zijn school ann de C. Buskenstraat. Reclassering te Middelburg beeft opgc- Vlisslngen, 2 oktober 1002. bracht ƒ665,25- Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 2-10: Amysia v. Tra pan!: 3-10: Simona v. Immingham. Vlissingen vertrokken 2-10: M.vson n. Parijs: Hagno n. Koper: Amysia n. Bodö; Karmas n. Narvik. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 2-10: Naess Tiger v. Banias; Seabreeze v, Londen; 3-10: Viking v. Manchester: Jan v. Swansea; Forel v, Colchester; Amazone v. Rotterdam: Virgo v. London; Slamat v. London. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 2-10: Bonafide n. London; Jozef Swenden n. Stockholm: Angolakust n Amsterdam: Spi rit n, Stockholm: Marathon n. Amsterdam: Rijnkerk n. Bremen; Socrates n. Rotterdam: Mare Novum n. Larrincton; Zephyr n. Mo- ville; 3-10: Valiant n.~Hull; Dinteldijk n. London, Vlissingen aangekomen 3-10: Eemstroom v. Amsterdam: Kroonborg v. Brussel: 4-10: Jua- nita v. London. Vlissingen vertrokken 3-10: Eemstroom n. Shorehain. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 3-10: Virgo v. London: Eemsruond v. Rotterdam: Heemskerk v. A'dam; Akkrumdljk v Le Havre; Nero v. Algiers. Agnes v. Londen: Helena v. Rotterdam: 4-10 Biesbosch v. Huil: Idanel v. Boston: Harm v. Ipswich: Katse- dijk v. Le Havre; Gasselle v. Wels-Gent: Quo Vadis v. zee-Gent. Vlissingen gepasseerd vap Antwerpen 3-10: Kcrksingel n. Ierland v. Gent; Gersom n. Stockholm: Mariann n. Rotterdam v. Terneu- zen: Seabreeze n. London: Menje n. Dublin; Bennekom n. Rotterdam: 4-10: Ittersum n. Houston: Antje n. London. Collecte DIERENDAG OP SCHOOL De leerüngen van do openbare la gere school te EJzendijke hebben op dierendag weer eens hun liefde voor het dier laten blijken. Traditiegetrouw hield men don derdagmiddag oen huisdierenten toonstelling, bij welke gelegenheid poezen, honden, konijnen, siervo- gels en zelfs vissen een plaatsje kregen in de leslokalen. De leden van de jury, de dames Dikkenberp en Kruidenier en de heer A. Dik- kenberg beoordeelden de ingezon den „exemplaren" Suska Bakker die met een poes aan de wedstrijd deelnam, en Karei de Poorter mei zijn zebravinkjes kregen een eer ste prijs. De uitslag was verder 2. Adrie Brugge (konijn) en Mat- (hond). Willy Hubregtse kreeg een eervolle vermelding voor zijn kleurkanarie. De positie van de „Dorus Hey mans", de drijvende asfaltfabriek die bijna vier weken geleden plot seling is gezonken in het noorde- 'ijke sluitgat van de Grevelïngen- dam, is sinds gisteren aanmerke lijk verbeterd. Toen de bergers van de N.V. Van den Akker te Vlissin gen hun eskader van materieel rondom het obstakel op de drempel van de dijk-ïn-aanleg donderdag zagen versterkt met een derde bok, de „Labor IV" nit Zwijndrecht, boekte men meer succes dan enke le dagen tevoren. Zes trossen werden onder de „Dorus Heymans" aangebracht en toen konden de kabels van de bokken „Walcheren", „Ai-end" en „Labor IV" zich spannen om het vroegere landingsvaartuig met zijn ingewikkelde apparatuur uit hel water te heffen. De pompboten „Zee arend" en „Arie" konden daarop de mo toren aanslaan. Vannacht is geprobeerc om het lek in de scheepshuid van de „Dorus Heymans" provisorisch te dich ten. Wanneer dit is gelukt zullen sleep boten de dan weer drijvende asfaltfa briek vandaag naar de werf in Vlaar- dingen overbrengen. Auto de sloot in Op de provinciale weg Breskens-Groede is een personenauto, vermoedelijk ten gevolge van het gladde wegdek, geslipt en in een sloot terechTgekomen. Eén der inzittenden van de personenauto, die werd bestuurd door mevrouw K. uit Zuidzande, werd op las! van dokter J. W. Jansen uit Groede naar het zieken huis overgebracht. De auto werd zwaar beschadigd. Overgangsexamens van verpleegsters Bij de op 24 september j.l. in het chris telijk ziekenhuis „Bethesda" te Vlissin gen gehouden aen bevordei leerjaar: zr. P. de Baare, Boogert, zr. F. Engelse, zr. W. Melis, zr. H Murre, zr. M. A. v. Noorden, zr. F. E. Weststrate, zr. J. P. Wisse. Bevorderd van het le naar het 2e leer jaar werden; zr. J. v. Belzen, zr. N. v. Boven. zr. A. M. v. d. Broeke, zr. P. Cornelisse, zr. J. Huibregtse, zr. J. S. Kasse, zr. J. Kusse, zr. Vv. Meerman, zr. P. W. M. Moens, zr. M. C. v. Overbekë, zr. E. v. d. Sluis, zr. S. F. v. Sluis, zr. H. G. Sorgedrager, zr. A. F. Visser. Examens Aan de landbouwhogeschool te Wagenin- gen is geslaagd voor het kandidaatsexa men Landbouwhuishoudwetenschappen (technische richting) M. J. Frijling te Breskens. Voor het propaedeutisch exa- men siaagde J. J. Cappon te Zuidzande. J. P. C. Quïst te Schoondijke slaagde voor het ingenieursexamen akker- weidebouw. Donderdagavond wer din het „Slot Os- tende" te Goes een bijeenkomst gehou den van het campagnecomité 1962 en- de helpsters en helpers van de Rode- Kruiscolonnc te Goes onder voorzitter schap van de heer C, van Liere. De heer A. D. Constandse uit Middelburg, kringsecretaris ran het Nederlandse Rode-Kruis deelde de uitslag mee van de jaarlijkse stedenwedstnjd tassen Goes, Middelburg, Vlissingen en Ter- neuzen, voor de inzamelingscampagne. De in het bezit van Goes zijnde wissel beker is nu in handen gekomen van Terneuzen, dat met een totaal bedrag van f 4926 of 121 van het streefbe drag eindigde. Goes behaalde met f 4344, 118% van het streefbedrag. In Vlissingen en Mid delburg was dit respectievelijk f 4272 (58.3%) en f 3271 (58.4%). In zijn openingswoord gaf de heer Van Liere een overzicht -an de campagne 1962. waarin het niet zo meezat als in voorgaande jaren. Men meende het,dit jaar eens zonder bazaar te moeten doen. Vervanging van de bazaar door een ander evenement was echter diet gelukt. Ook had men dit jaar in ver band met de examens geen medewer king kunnen krijgen van de ambachts school voor de oliebollenactie. Dit scheelde het comité een bedrag van rond f 850. Dit werd gedeeltelijk opge vangen door de opbrengst van de kaar- tenverkoop voor de tribunes van het co mité internationale wielerronde van „Midden-Zeeland" wat een bedrag van rond f 300 in de lade bracht. De heer Van Liere prees de medewerking van de scholen bij de lotenverkoop. Speci aal noemde hij de Casper Bergschool, die ongeveer 3000 loten wist te verko pen. De voor de scholen beschikbaar gestelde wisselbeker kwam hierdoor definitief in handen van deze school. Na dit officiële gedeelte bezorgde het duo „Martens" uit Breda de aanwezi gen nog enige prettige ogenblikken met zang, muziek en schets. Vierde hengelwedstrijd om Oosterscheldekampioenschap Voor het vierde achtereenvolgende jaar zal de hengelsportvereniging „De Ka- pelse Kanaalvissers" te Kapelle zater dag aanstaande in het Kanaal door Zuid-Beveland een internationale hen gelwedstrijd organiseren. De wedstrijd die om twaalf uur begint en drie uur zal duren, dingt evenals vorig jaar weer als laatste mee naar het Ooster scheldekampioenschap. Ook dit jaar verwacht de organiserende vereniging weer een grote deelname, die gezien het aantal inschrijvingen die er al binnen zijn, zeker het. aantal van de voorgaan de jaren zal overtreffen. Hoewel het weer hieraan ook enigszins mee moet werken, zijn er toch al uit diverse stre- van het land aanmeldingen binnen. Uit Grubbenvorst en Venray (Lim burg) komen onder anderen weer de tweede en derde prijswinnaar van vorig jaar Ook vanuit België zijn er weer talrijke toezeggingen gedaan. De secre taris van H.V.K.K. uit Kapelle, de heei J. P Lepoeter voert met 2055 pnt. de siandenlijst aan en hij zal zeker ztjn uiterste best doen om de trofee te be machtigen. Hij wordt gevolgd door A. van Aart van de „Zeebaars" uit Scher- penissse met 1940 pnt. en ook dit is een visser met reputatie. Op de derde plaats komt mej. A. Vermeulen even eens van „De Zeebaars" met 1865 pnt. en op de zesde plaats staat de winnaar van vorig jaar. de heer Ant. de Jong eveneens van „De Zeebaars" met 1315 pnt Ook dit jaar zal er weer gevist worden voor het hoogste aantal punten. Vijftig punten zullen er gegeven wor den voor een bovenmaatse vis alsmede één punt per gram gewicht. Voor on dermaatse vis wordt enkel 50 punten toegekend. Er mag volgens het regle ment met alle soorten aas gevist wor den, met uitzondering van kunstaas. Ook voeren zal niet toegestaan worden. Ook zal er dit jaar weer gelegenheid zijn om met korpsen aan dè wedstrijd deel te nemen, waarvoor evenals de in dividuele wedstrijd een keur van prij zen beschikbaar is gesteld. De uitslag en prijsuitreiking zal na afloop plaats vinden in hotel „De Zwaan". graan Tarwe 29—30. Gerst 26 -28. Haver 24—26. Kleine erwten 38—41. Schokkers 4555. Brui ne bonen 70—75. Maanzaad 50—55. VEILING STAVENISSE. 4 okt. Bintjes drielingen C.30; Eigenheimers gewoon 12.70—9.80: Furore 9.50—10. Aanvoer ton. VEILING KRAl'.BENDIJKE 4 oktober. Appelen: Glorie van Holland l 36—11. I 75-80 38-39, 1 70-75 37-39. I 65-70 35—36, IH grof 28. Ellisons Orange -85 43, I 75-80 40, I 70-75 39. 1 65-70 38. 1ID 31—34. UI grof 32. fijn 26. kroet 20. Tyde- mans E.W. I 80-85 47, I 75-80 53. I 70-75 48. 1 65-70 39, 1 60-65 34, HD 22, UI grof 31, fijn 26. kroet 18. Cox Orange Pippin I 85-90 72, 1 80-85 70. 1 75-30 74, I 70-75 73, I 65-70 66. I 60-65 57. I 55-60 42. U 40-85 63, II 75-80 66, II 70-75 70, U 65-70 63. II 60-65 45. HD 21, IH grof 46. fijn 17, kroet 24. James Grieve II 80-85 38. U 75-30 39. II 70-75 40. H 65-70 ID 3L UI grof 3640, fijn 32. kroel 26. Rode James Grieve I 85-90 38, I 80-85 40, 1 42, I 70-75 42, 1 65-70 40. IID 35. Hl grof 34—36. fijn 24, kroet 18. Peren- Maagdepeer U 55-60 28. IID 15. Ill fijn 19. Bonne Louïsse l 65-70 63, I 60-65 63, I 55-60 57. I 50-55 42, H 60-65 59. H 55-60 53. II 50-55 40. HD 31. IH grof 45. fijn 27. kroet /al 18. Br. Hardy I 75-80 79. I 70-75 83, 1 65-70 74. I 60-65 71. HD 53. Hl grof 56. tijn kroet 26. Conférence I 65-70 60, I 60-65 61, I 55-60 58, U 65-70 54, U 60-65 53. H 55-60 50. III grof 37—41, fijn 23, kroet 11, val 8. Verpakte appelen: Cox Orange Pippin I 85-90 81, I 80-85 90, 1 75-80 90-92. VEILING S INT-ANN ALAN1) 4 oktober. Bintjes, gewone 10,40—11,14, bon ken 12,50. Aanvoer 35 ton. KERKNIEUWS GEREF. KERKEN Tweetal te Middelburg: M. Grashoff te Bleiswijk en D. Pasman te Harden- berg. SPORTCORYFEEËN NAAR TERNEUZEN AXEL KRIJGT BEZOEK VAN TIENER-STERREN In het parochiehuis te Terneuzen heeft (le kanaalzone-instuif, waar by zijn aan gesloten Terneuzen, Sluiskil, Sas van lent, Philippine. Westdorpe, Zuiddorpe n Axel, dezer dagen een ui fcge*" winterprogramma bekendgemaakt. Evenals voorgaande jaren is ook nu weer de meeste aandacht besteed aan de amusementsprogramma's. Ook zyn verschillende culturele avonden in het programma opgenomen; tevens zal een sportavond worden georganiseerd- Een aantal belangrijke Nederlandse sport- figuren zal dan acte de présence ge ven. Het seizoen wordt zaterdag a.s. ingezet te Westdoroe. Dat gebeurt onder meer met „The Gold Gold Stars" uit Berger op Zoom. Op 1 november wordt in Ter neuzen een dansavond georganiseerd met „The Sky Rockets". Een bezoek aan de Wiener IJsrevuc volgt op november. Met medewerking van Willy en haar Melody Stars wordt op 1 de cember te Sluiskil het St—Nicolaasfeest gevierd. Op 15 december zal te Ter neuzen een sportavond worden gehou den. Daaraan zullen medewerken Sjoukje Dijkstra, Ria van Velzen, Gerda Van onze adverteerders Winkel in dierenbenodigd heden te Vlissingen geopend Na ongeveer anderhalf jaar zaken te hebben gedaan in een gewoon woonhuis m de Leeghwaterstraat in Vlissingen, heeft de heer J. P. Poppe een moderne winkel in de Aagje Dekenstraat be trokken. Die zaken bestaan uit het verkopen van vogels, visgerei, dlerenvoeders en allerlei andere dierenbenodigdheden, zo als kooien, halsbanden, e.d. De heer Poppe heeft van een gewoon woonhuis een frisse winkel laten ma ken, waar de verschillende waren over zichtelijk staan opgesteld. Achter de winkel staan grote kooien opgesteld, die een groot aantal vogels bevatten. Donderdagmiddag kon de heer Poppe talrijke belangstellenden begroeten Kraan, Erica Terpstra, Joke Bijle- veld, Bram Appel, Anton Geesink, Wim van der Gijp, Jas Westdorp, de bekende Belgische sportkapelaan M. de Wilde, en de sportverslaggever Dick van Rijn. Het oudejaarsbal wordt op 30 decem ber te Axel gehouden. Ook een bezoek aan de Gentse Opera staat op het pro gramma en wel op 13 januari, wanneer de opera Faust wordt opgevoerd. Het nieuwjaarsbal is eveneens in Axel op 27 januari. Een Spaanse Zuidamerikaan- se show wordt 10 februari te Sas van Gent gehouden. Daar zal het duo „Ale- gria" en het ensemble „Los Cobanos" optreden. In de nieuwe Triniteitskerk te Terneuzen zal op 6 april de „Schwarz- walder Spiele" worden opgevoerd. Deze voorstelling zal ook door volwassenen kunnen worden bezocht. Het seizoen wordt besloten met een grote teenagershow te Axel op 19 april. Aan deze slotavond werken mee: Anne ke Grönloh, Willeke Alberti, The Joung Sisters, The Candy Kids en de ballet groep van Lia Jimkes. Het ensemble „The Orpheans" zorgt voor de muzikale omlijsting. Nederland op winst tegen Hongarije In de zevende ronde van de schaak olympiade moest de Nederlandse ploeg aantreden tegen het sterke Hongarije- Onze landgenoten hebben zich over het algemeen uitstekend geweerd. Wel heeft- Hongarije met 1%Zi de leiding genomen, maar in de beide afgebroken partyen staat Nederland aanmerkelijk beter, zodat zelfs rekening gehouden kan worden met een kleine overwin ning. De gedetailleerde uitslag van Neder landHongarije was: Donner (N.)Portisch Szabo Bouwmeester (N.) afgebroken; Lan ge weg (N.)Pilic 01; HonfiPrins (N.) afgebroken. De overige uitslagen in de finalegroep waren: ArgentiniëBulgarije 1%(2 tijen afgebroken); Tsjecho Slowakije Oost-Duitsland (3); Oostenrijk Zuid-Slavië 2% (1); Roemenië Rusland 22; West-DuitslandVer enigde Staten 2% (1); De stand luidt: 1. Rusland 19% pnt.; 2. Zuid-Slavië 17% pnt., en 1 afgebr. partij; 3. Ame rika 17 punten en 1 afgebr. partij; 4. West-Duitsland 16 punten en 1 afgebr. partij: 5. Hongarije 14% pnt., en 2 af gebr. partijen; 6- Roemenië 13% pnt.; 7. Bulgarije 13 pnt. en 2 afgebr. partij en; 8. Argentinië 11% pnt. en 3 afgebr. partijen; 9. Oost-Duitsland 10 pnt. en 4 afgebr. partijen; 10. Nederland 10 punten en 2 afgebr. partijen; 11. Tsjecho-Slowakije 9 pnt. en 3 afgebr. partijen; 12. Oostenrijk 6% pnt, en 1 afgebr. partij. VOLEWIJCKERSTRAINER TER AARDE BESTELD Onder bijzonder grote belangstelling !s donderdagmiddag op de begraafplaats in Amsterdam Noord het stoffelijk over schot van de zondag plotseling overle den oud-speler en trainer van de Vole- wijekers, Daan de Jongh, naar zijn laat ste rustplaats gebracht. Vele honderden sportlieden en bevrien de over-LJ-ers waren er getuige van hoe de met de vlag van de Volewijckers ge dekte kist door de spelers van het eerst( elftal naar de groeve werd gedragen. Daar werd het woord gevoerd door de voorzitter van de club, de heer S. Wiar- da en aanvoerder Hassie van Wijk, waarna de heer G. Wagenaar namens de familie voor de belangstelling dankte. KNVB-COMPETITIELEIDER W.J.GOORSE OVERLEDEN Donderdag is in Den Haag overle den de heer W. J. Goorse, chef van het wedstrijdbureau van de ÉLN.V.B. De heer Goorse was onder meer competitie leider van de districten Zuid I, Zuid II en Oost en van het betaald voetbal. Hij was voorts secretaris van de hoofd- scneidsrechterscommissie. In zijn hoe- ;heid van competitieleider van Zuid de heer Goorse veel te maken met SCFiAAKCLUB S.V.K.B. HEEFT LEDENTEKORT De West-Zeeuws-Vlaamse „S.V.K. zijn VEILING KAPELLE 4 oktober. Bramen Industrie II 120: Bonen I 79, H 78; Cox Orange P. I 80 64, 75 64—63. 70 .10-70.95, 65 66.30—66.80, 60 57.80—59.50, 55 42—43, n 70 65, 65 62, 60 55. 55 39, Ud 34, grof 41—43, fijn 34; J. Grieve 1 80 36, 75 40. 70 43. 41, U 80 35, 75 37, 70 36, 65 35, Ud 34, grof 33—35, fijn 32, geel I 80 34, 75 38, 70 42. 65 41: Grieve Lired lid 25. grof 33, lijn 30; Ingrid Marie I 75 51, 70 54, 65 48—50. Ud 33: Manks Codlin II 70 36. 65 35. 60 35, lid 34. grof 29. fijn 32: Triomphe de Vlenne II 80 68, 75 73. 70 74, 65 71, 60 66. Hd 54 grof 51—58, fijn 38—47: Br. Lebrun I 55-65 40. 55-65 38. Ud 19. grof 25. fijn 17: Br. Durondeau 1 70 44, 65 33, 60 26, 55 22. Hd 15. grof 20 fijn 14: Maagde peer I 65 28. 60 27, 55 24. Hd 11. grof 17. fijn 6: Herz. Elsa I 70 28, 65 23. 60 25. nd 15: Br. Hardy I 75 84. 70 86. 65 76, 60 73, II 65 69. 67, 55 61. 50 40. grof 43. fijn 40: Bonne Louise I 65 65. 60 64. 55 57.50—58.20. 50 42.90— 43.30. II 60 64, 55 54. 50 40. Ud 30.30—31 .grof 43. fijn 22—26: Conference I 65 58. 60 62 55 60—C3. H 65 57, 60 58. 55 51.70—54.20. Hd 30— grof 37. fijn 20.15—20 80; Kroetappelen gepl. 32, val kroet 29: gern. valperen 6, kroet- peren gepL 4: Conference val 7,5011, val St,- Remy 12. EIERMARKT BARNEVELD Coöperatieve Vehiwse Elerveiling. Weekaan- 1.200.000 stuks, waarvan 430.873 in vei ling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen (per 100 stuks): van 45-51 gram 6.01—7.25; 51—56 gram 7.53—8.94: 55—62 gram 9.10—9.00; 62—68 gram 10 33—11.53. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 486.836 stuks, han del rustig. Prijzen (per 100 stuks). Van 49— 57 gram 7.20—8.86: 57—61 gram 9,10—950; 61— gram 9.61—11.01; eendeëieren 60—66 gram 7.03—8.71; 66—70 gram 9.08—9.81. Eiermarkt. Aanvoer 2.300.000 stuks, handel grote eieren redelijk, kleine matig. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 61—65 gram 10.40—11.10, alg. prijs 10.75, kiloprijs 1.73 basis gram: henneëieren 45—50 gram 6.007.25. kiloprijs 1.33—1.45: 51—60 gram 7.60—10,00, kiloprijs 1.49—1.67. Pluimveemarkt. Aanvoer 57.000 stuks, handel kippen redelijk, kuiken3 kalm. Prijzen (in guldens per kg). Slacntkippen 0.90—1.10, slachtkuikens 1.25—150. Varkensmarkt. Aanvoer 180 biggen, handel traag. Prijzen (»n guldens per stuk) 4054. VISMIJN COLIJNSPLAAT 4 oktober. 4146 kg exportgarnalen 100—233. 1352 1tg handelsgarnalen 115—131. 64 kg schar. bot. 5 kg schol. 1(6 kg wijting. 336 kg tong. 31 kg paling. 19 kg rog. 11 kg herder, 3 kg kabeijauw. 3 kg visiever. 57 kg onge sorteerde vis. VEILING V.V.Z.B. GOES 4 oktober. Export- en industrieveiling. James Grieve KL. I 80-85 39. 75-80 40. 70-75 42. 65-70 42, KL II 80-85 36, 75-80 37. 70-75 38. 65-70 38. Cox Orange Pippin KL. 1 80-85 6467. 75-80 70-75 71—72, 65-70 66.40—67,90, 60-65 60—61,10. 55-60 43. KL. UD 33. KL. U 75-80 65. 70-75 64. Ellisons Orange KL. I 85-90 37. 75-80 39—41, 70-75 40, 65-70 39—40, IID 35. KL. II 75-80 33. 70-75 36, 65-70 38. Bramley Seedling KL. II 100—110 36, 90-100 39, 80-90 44, 70-80 41. IID 35. B. Hardy KL. I i, 70-75 87—88, 65-70 78, 60-65 75. Bonne Louisse KL. 65-70 66. 60-65 65. 55-60 57.60— 58,60, 50-55 42,90—13.80. UD 30,95—31.30, KL. II 65-70 63. 60-65 64, 55-60 55. 50-55 41. Confé rence KL. I 70-75 64. 65-70 61. 60-65 64, 55-60 61. D 26 Legipont KL. I 65-70 56, 60-65 58, 49, D 29. Glorie van Holland KL. I 70-75 36—38, 65-70 35. Diverse appelen, val 28. idem geplukte kroet 32. Div. peren, geplukte kroet 15. Bonne Louise, geplukte kroet 6,50. Div. peren, va] 6,50—S. Bramen H 116. Hl 60. Totale aanvoer bard fruit 11.870 kisten. Gewone veiling: Transp. de Croncels grof 23—36, fijn 2433. Cox Orange Pippin grof 3347. fijn 3034- James Grieve grof 26—34, fijn 25—34. Ellisons Orange grof 30—32, fijn iley Seedling gr. 36. fijn 34. Triumph de Vienne grof 5861. fijn 3141. William Duchesse grof 16—21. fijn 14. Bonne Louisse grof 4046, fijn 1828. E. Hardy grof 4452, fijn 2440. Burbank Giant grof 35. fijn 28. I 55. H 23. Monarch rijp 45. Warwick Dropper H 58. grof 79—83. Frankenthaler U 149. Black Alicante I 151, II 137. Perziken II 7—12. Bramen per doos: I 3640. n 31—39. Dubbele prinsessen- bonen H 91. HB 54—69, III 40. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Eigenheimers I 11,01—12,67. bonken 9,49. Bintjes I 10,97. Aanvoer 30 ton. Uien I bonken 22.79, middel 55-70 20,57— 19,99, middel 40-55 20.5019,83, drielingen 25—29, pickles 24,91, stel: 7,18—7,34. Aanvoer 305 ton. hield dinsdag zijn eerste club avond van dit winterseizoen, schaakclub, die sinds 1961 is gevormd uit de vroegere apart bestaande clubs te Breskens, Cadzand en Oostburg, telt momenteel nog 18 leden en komt in competitieverband uit in de finaleklas van de Zeeuwse schaakbond. De club houdt zijn bijeenkomsten op dinsdag avond, de ene week in hotel „Du Commerce" te Cadzand en de andere week in hotel „De Eenhoorn" te Oost burg. De voorzitter, de heer M. van Liere uit Cadzand, deelde mee, dat de club zeker in staat zou zijn een klas hoger te spelen als het ledental iets zou stijgen. De leden van S.V.K.B. spelen behalve in de Zeeuwse competitie, ook nog on derlinge wedstrijden. Oriënteringsrit uitgesteld De door de West-Zeeuws-Vlaamse Au tomobielclub te organiseren Belfort- rally te Sluis, die volgens het program ma zou worden gehouden op zondag 7 oktober, is wegens omstandigheden uit gesteld. Deze rit, die dit jaar een oriën- tatierit zal zijn, gaat nu op zondag. 14 oktober gehouden worden. De start is te Zuidzande en de aankomst in Sluis. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf: maandag 8 oktober 1962. Glorie van Holland, alle maten, met gele tint, op 5 mm sorteren, 20 kg per kist. Sterappel, alle maten, rood gekleurd, op 5 mm sorteren, 20 kg per kist, Laxton Superbe, alle ma ten, op 5 mm sorteren, 20 kg per kist, Conference, alle maten, op 5 mm sor teren. donderdag 11 oktober 1962 Goudrenette, 75 mi. en op, op 5 mm sorteren, 20 kg per kist, Lomb. Calville, alle maten, op 5 mm sor teren, 19 kg per kist, Al- lington Pippin, alle maten, op 5 mm sorteren, 20 kg per kist, Lemoenappel, alle maten op 5 mm sorteren, 20 kg per kist. Alle overige, niet eerder genoemde pererassèn, be halve Zwijndrechtse wijn peer en Comtesse de Paris. Tafelperen op 5 mm, stoof peren op 10 mm sorteren. Nagekomen advertenties. In zyn deze week gehouden verj heeft, het hoofdbestuur van de Zeeuwse Chr. Boeren- en Tuiiulersbond zich uit gesproken vóór een verordening van het Landbouwschap ter bestrijding van de z.g. wilde haver. Het hoofdbestuur was van mening, dat op grond van het feit, dat de wilde haver hoe langer hoe meer terrein wint en de bestrijding hiervan uitermate moeilijk Is, het de hoogste tijd is. dat wordt gepoogd in georgani seerd verband de wilde haver uit te roei en. Het hoofdbestuur beraadde zich voorts over het door de P.Z.E.M. in overleg met de Zeeuwse landbouworganisaties opge stelde plan tot aansluiting van de onren dabele gebieden op Let elektrisch net. Het kwam tot de conclusie, dat het plan niet ideaal, maar wei aanvaardbaar Is. Betreurd werd dat een 50-tal super-on rendabele percelen niet in het plan kon worden opgenomen, terwijl bovendien de onrendabele percelen in een aantal toe komstige ruilverkavelingsgebieden even eens buiten het plan zyn gehouden. Naar de mening van het hoofdbestuur zal dienen te worden gezocht naar moge lijkheden ook do onrendabele percelen in dc toekomstige ruilverkavelingsgebie- deu op het elektrisch net aan te sluiten. In het huidige plan zullen belangheb benden in deze gebieden nog vele jaren op aansluiting moeten wachten. Bovendien is het nimmer geheel zeker, of de ruilverkaveling en de in het raam daarvan geplande elektrificatie ooit zal worden uitgevoerd. Het hoofdbestuur benoemde tot lid en tot plaatsvervangend lid van het be stuur van het Waarborginstituut voor de Tuinbouw resp. de heren M. v. d. Maas te Wissenkerke en B. Koole te Souburg. In het bestuur van de Stich ting Proef boerderijen werd in de vaca ture J. Wisse te Kapelle benoemd de heer J. Boot te Duivenrlijke. Ten slotte werd tot lid van het bestuur van de N.F.O, afd. Zeeland, «vacature J. Wisse. Kapelle) benoemd de lieer M. v. cl. Maas te Wissenkerke. Het winterprogramma werd voorlopig vastgesteld. Daarin is o.a. rekening ge houden met een besturendag in novem ber en een winter-ledenvergaderlng in december, een leerkrachtendagin ja nuari en een ééndaagse conferentie in februari. Algemene kennisgeving. Heden is geheel on verwachts van ons heengegaan, onze ge liefde zuster, schoon zuster en tante PIETERN ELLA DE PAGTER, op de leeftijd van bij na 70 jaar. Souburg: N. de Groot- de Pagter. B. de Groot. Ritthem: F. J. Goedhart- de Pagter. J. Goedhart. Marknesse A. de Visser- Neven en nichten. Ritthem. 3 oktober 1962. Zandweg 27. De teraardebestelling zal plaatshebben op saterdag 6 oktober a.s„ vertrek Zandweg 27, des namiddags 2.30 uur. Heden overleed na een langdurig smartelijk lijden onze lieve va der, JAC. VAN STEL op de leeftijd van 81 jaar. Uit aller naam: Familie van Stel. Kapelle. 3 oktober 1962.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5