OE BILT Raad Ter neuzen ging akkoord met grondverkoop aan „De Schelde" Burgemeester Rijpstra: met achterland België te weinig samenwerking Zagerspitter: „In de bak hebben ze ook brood" Zeeuwse ALMANAK BRESKENSE KLEUTERLEIDSTER IN GR0EDE IN HET HUWELIJK BRAM VAN DUKE SOMBER OVER ZIJN PLOEGPRESTATIES GESTEMD PARKEERZONDEN IN MIDDELBURG GOES EN OOSTBURG 2 PROVINCIALE ZEEUWSE O OUR ANT VRIJDAG 5 OKTOBER 1962 VERGADERING KAMER VAN KOOPHANDEL De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden- en Noord-Zeeland houdt woensdag 7 november a.s. een algemene vergadering in hotel de Ko renbeurs te Goes. De vergadering be gint om half elf. VERWACHT... DROOG WEER Droog weer met opklaringen. Aanvan kelijk weinig wind, later zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. ZON EN MAAN 6 oktober Zon op 6.48 onder 18.08 Maan op 14.20 onder 22.43 VOORSTEL MET VREUGDE BEGROET Automobilisme. „Dat wordt duwen", wisten de twee mannen, toen hun auto wei gerde te starten. De aceu ioas leeg en om de motor toch gestart te krijgen, was du wen de enige oplossing. Ze repe teerden de techniek nog even: duwen, één er inspringen, ticeede versnelling inschakelen, koppeling plotseling laten opkomen, door duwen. Nou, het werd duwen. Na een kwartier duwen, springen, koppelenkoppelen, springen du wen, vertoonden de mannen bij zonder veel overeenkomst met twee atleten, die zo juist een uit puttende veldloop achter de rug hébben. Hun stotende ademhaling moet tot ver in de omtrek te horen zijn geweest en als er niet toevallig een sportieve collega in de buurt was geweest, gevolgd door een passerende kennis, die óók wel even een duwtje wilde geven, wel, dan zou er op dit moment vermoedelijk nog geduwd worden. Maar dank zij een gezamenlijke, forse krachtsinspanning lukte het dan tenslotte toch nog. De motor sloeg aan. de wagen reed en even later arriveerde het tweetal, nog steeds heftig nahijgend, aan de garage. ,J)e heren hebben het moeilijk, geloof iltf", sprak de garagehou der meelevend. Dat hadden de heren. >rE» dat allemaal voor een knaak", sprak de man meewarig. ,J2en knaak vroegen de duwers niet-begrijpend. „Welja" verklaarde de garage houder. „Voor een rijksdaaldertje had ik jullie toch even gesleept". Goedkeuring voor havenplan, vragen over grondprijzen in uitbreidingsplan Sluiskil Zonder hoofdelijke*stemming heeft de gemeenteraad van 'Terneuzen donderdagavond een voorstel goedgekeurd om een perceel grond in het gemeentelijk industrieter rein te verkopen aan de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schel de" te Vlissingen. Zoals reeds ge meld gaat „De Schelde" op dit 19.700 m2 grote terrein een ijzer constructie- en apparatenfabriek bouwen. Ook het voorstel om aan Van Rietschoten en Honwens te Rotterdam een perceel grond ter grootte van 5030 m2 te verkopen kreeg de goedkeuring van de raad. Deze N.V. is voornemens hierop een elektrotechnische werkplaats met magazijn en kantoor te bou wen. De heer P. -J. Huibreclit (p.v.d.a.) noemde de twee nieuwe vestigingen van bijzonder groot belang, juist omdat het Nederlandse bedrijven betreft. Dat de directie van „De Schelde", een „bedrijf met een wereldnaam" ook belangen in Zeeuwsch-Vlaanderen ziet liggen ver heugde hem ten zeerste. „Aangezien men daar bepaald zeer ver vooruit ziet, kunnen we voor wat betreft de toekomst wel zeer optimistisch zijn", meende de heer Huibrecht. De heer M. van Langevelde (a.r.) wilde weten of er in het gemeentelijk industrieterrein nog plaats over is voor kleine industrieën. „Daar zijn wij vrijwel uitverkocht", antwoordde de burgemeester, mr. H. Rypstra. „Binnenkort kunt U een voorstel te gemoet zien voor uitbreiding van de terreinen waarop ook plaats zal zijn voor kleinindustrie", zo vervolgde de burgemeester, die voorts kon zeggen dat er nog meer belangstelling voor vestiging aldaar bestaat. Havens Over het plan tot uitbreiding van de ha vens, zo bleek uit het antwoord van bur gemeester Rypstra op een vraag van de heer Huibrecht, is overeenstemming be reikt met Gedeputeerde Staten van Zee land. Dit plan kan bestekklaar worden gemaakt. Zoals bekend betreft dit de verlenging van de twee bestaande ha vens en het graven van e ven. De heer J. C. Bleyenberg (k.v.p.) was ter ore gekomen, dat voor sommige percelen grond in het uitbreidings plan Sluiskil, schrikbarend hoge prij zen gelden. Dat voor de wederopbouw van een pand van f 40.000 een bedrag van f20.000 aan grond moet wor den betaald, noemde hij buiten pro porties. „Het uitbreidingsplan Sluis kil", zo zei wethouder M. de Vos, „heeft de gemeente alleen nog i Advertentie DOCKHEER voor BRILLEN Bellamypark 38 - Vlissingen Uitbreiding van telefooncentrale Middelburg klaar Vandaag (vrijdag) zal de uitbreiding van de telefooncentrale te Middelburg gereedkomen. Er zullen dan 400 num mers aan de capaciteit zijn toegevoegd. Ongeveer 140 telefoonaansluitingen, waarvoor de apparatuur reeds in de woningen van de abonnees is aange bracht, zuilen dan meteen in dienst worden gesteld. Jeugdorkest uit A'dam naar Hulst Het Amsterdams Jeugdorkest van de plaatselijke afdeling van Jeugd en mu ziek geeft op 5 oktober een concert in Lier (België) en op 6 oktober een con cert te Hulst. Uitgevoerd zullen wor den werken van Boccherini. Haydn, Ko- daly, Mozart en Schubert. Van de Ne derlandse componist Leon Orthel wordt het piano-concertino op. 10 gespeeld met solistische medewerking van Hein Andringa. Dirigent is Nico Hermans. kans de exploitatie rond te krijgen' zo voegde hij er aan toe. Getracht zal worden de exploitatie zo ver mogelijk sluitend te krijgen, wellicht door enige wijzigingen maar dan zonder het basisplan aan te tasten. „Het aan kopen van maagdelijke grond", zo voeg de hij er aan toe „is al een dure aange legenheid tegenwoordig. Dit wordt nog erger als op die grond bedrijven e.d. staan". „Is er bij het bepalen van de grondprij zen dan geen rekening gehouden dat het hier een noodzakelijke sanering in ver band mst de kanaahverken betreft", vroeg het K.VH.-raadslid W. J. Wete- rings. Hij zei bedragen te hebben horen noemen tussen de 20 en 70 gulden per meter. Wethouder Vos bestreed de op vatting als zouden de prijzen te Sluiskil zoveel hoger liggen, dat in de kom van Terneuzen. „De verwachting bestaat, dat van het rijk nog een bijdrage kan worden verkregen", aldus de heer De Vos. Kritiek Bij de behandeling van de ingekomen stukken had de heer R. Hol (p.v.cLa.) kritiek op de inhoud van het rapport over de sportaccommodatie in Zeeland. De gegevens over de leeftijdsgroepen in Terneuzen zijn volgens hem geheel on juist. Hij betreurde dit ten zeerste, te meer omdat deze gegevens aan diverse instanties zjjn gezonden. Hij sprak de hoop nit dat het college van b. en w. een rectificatie kan' bevorderen. Verder vond hij het vreemd dat in het rapport met geen woord over de nood zaak van een sporthal wordt gerept. „De gegevèns uit het rapport zullen inder daad gerectificeerd worden", zei burge meester Rypstra. „Daarover is reeds na- waag gedaan. Een en ander blijkt op een vergissing te berusten". De raad keurde verder het voorstel goed tot verkoop van 5260 m2 grond te Sluis kil aan de neer J. F. Rouw te Terneuzen, die daarop 30 woningen wil bouwen. 6220 m2 grond, benodigd voor de bouw van 33 woningen eveneens te Sluiskil, zal worden verkocht aan de N.V. Han delsmaatschappij „Terneuzen". Aan de firma gebr. De Bokx te Terneuzen zo besloot de raad zal onderhands wor den aanbesteed de aanleg van riolerings- bestratingswerken in het exploitatie- Werkbezoek topfunctionarissen Wedijver en concurrentie langs kanaal naar Gent? Tijdens een werkbezoek, dat Belgi sche en Nederlandse topfunctiona rissen op het gebied van de ar beidsvoorziening donderdag aan Zeeland brachten heeft de burge meester van Terneuzen mr. H. Rijpstra gezegd helaas te moeten constateren, dat de samenwerking in economisch opzicht met het Bel gische achterland nog onvoldoende gestalte krijgt. „Zelfs zal de vraag onder ogen moeten worden gezien of de toenemende industriële acti viteiten rondom het Kanaal van Terneuzen naar Gent niet veeleer zullen uitmonden in onderlinge wedijver en concurrentie", zo ver volgde mr. Rijpstra. Incidentele pogingen tot nauwere sa menwerking bieden zyns inziens nog weinig perspectief. Volgens Terneuzens burgemeester zal een blijvende belang stelling van de rijksoverheden nuttig kunnen werken en ertoe kunnen bijdra gen dat de zo goede betrekkingen in persoonlijk en ander opzicht leiden tot ontwikkeling in breder verband en tot heil van de streek. Dat de bevolking in Zeeuwsch-Vlaanderen nauwere relaties onderhoudt met die aan de overzijde van de grens, noemde mr. Rijpstra voor de hand liggend. Familiebanden vergemak kelijken dit, terwijl de natuurlijke be grenzing van de Westerscheide de trek naar het goede Belgische achterland ergeraakkely kt. teur-generaal voor de arbeidsvoorzie ning en van Belgische zijde omjer direc teuren-generaal F. Denis R. Etienne vond plaats in de aadzaal van het ge meentehuis te Terneuzen. „Wij hebben begrepen", zo zei mr. Rijpstra namens het gemeentebe stuur, „dat de hedendaagse ontwik keling van deze gemeente niet alleen in Nederlandse bestuurs- en indus triële kringen wordt gevolgd, maar ook de aandacht heeft getrokken van dezelfde kringen in België.' Daarna gaf burgemeester Rijpstra de aanwezigen een uiteenzetting van de ontwikkelingen. Met name noemde hij de kanaahverken, de noodzakelijke aanpas singen daaraan en de toenemende in dustrialisatie in dit gebied. Mr. Rijpstra sprak de hoop uit dat door die toene mende werkgelegenheid de zijns inziens rampzalige pendel naar o.a. Rotterdam y de Hoogovens te LJmuiden zal worden teruggedrongen. Met een historisch overzicht van de gemeente wilde mr. Rijpstra de heren niet vermoeien. In de ilaats daarvan bood hij de heren Mans- :Olt en Denis een boekwerk „De ge schiedenis van Terneuzen" aan. Ontvangst De officiële ontvangst van het gezel schap. dat van Nederlandse zijde onder leiding stond van dr. ir. Mansholt, direc- Doel bezoek „Het doel van dit bezoek", zo zei dr. Mansholt in een kort dankwoord „is ons bezighouden met allerlei problemen op het gebied van de arbeidsvoorziening, vooral in Zee-wsch-Vlaanderen". Hoe die voorziening geregeld wordt hoopt hij zijn Belgische collega's te kunnen laten zien. De heer Denis wees op de goede gewoonten van de beide diensten eikaar wederzijdse bezoeken te brengen. Tijdens het werkbezoek heeft het gezelschap be zoeken gebracht aan o.a. de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, aan de kanaalwerlcen in Zeeuwsch-Vlaanderen en aan het ar beidsbureau en de werkplaats voor re gionale vakopleiding aan volwassenen te Terneuzen. Van Zeeuwse zyde waren by de bezoeken onder meer aanwezig de heer K. van Djjk, hoofdinspecteur-direc teur voor de arbeidsvoorziening in Zee land en de lieer J. v. d. Gijp, directeur van het gewestelijk arbeidsbureau in Terneuzen. plan „Zuid" voor een totaalbedrag van f 358.850,Ook de begrotingswijziging, waarin opgenomen de aankoop van de twee woningen Axelsestraat 243 en 245 kreeg de goedkeuring van de raad. Aan de subsidietoekenning voor het geven van godsdienstonderwijs aan de open bare lagere scholen te Terneuzen was tot nu toe de voorwaarde verbonden, dat minstens 20 tot 25 leerlingen deze lessen moeten volgèn. Het college van b. en w. stelde voor deze limiet te doen vervallen. De heer M. van Langevelde was van me ning, dat die limiet toch wel nodig, al thans wenselijk is. Nu zal het volgens hem kunnen gebeuren, dat aan b.v. 2 of 3 leerlingen godsdienstonderwijs wordt gegeven. De heren P. J. Huibrecht en J. A. de Feijter schaarden zich achter het voorstel, dat zonder hoofdelijke stem ming werd aangenomen. Boerentrots en boerenmoed... „En eeuwig zingen de bossen"bewogen vertelling van het ruige Noorse land, van meedogenloze hebzucht en kille haat. Film als een bruisende bergstroom - meeslepend, onstuitbaar, overrompelend echt. Van zulke films geniet U alleen in de bioscoop. Daarom gaan iedere dag opnieuw meer dan 140.000 mensen naar de film. Voor tintelende komedies, adem- 4 benemende thrillers, pakkende drama's. Bedenk, dat alléén de bioscoop U de nieuwe films biedt. DE RODE CIRKEL - LOLITA - WALTZ OF THE TOREADORS - LULU - WEST SIDE STORY. Kies uit. Film is een feest. POLITIERECHTER MIDDELBURG OOK MEVR. DEKUBBER WAS WEER PRESENT Ook voor de politierechter in Mid delburg, mr. C. E. Coester-, ston den donderdagmiddag zagerspit- ters terecht. Mevrouw Cli. T. de K.-M. uit Goes, die woensdag een veroordeling van de kantonrechter mr. J. J. Moolenburgh, te horen kreeg, was nu niet gedagvaard voor een overtreding, maar voor een misdrijf, namelijk het vernie len van dammen op het oesterper ceel te Kattendijke. „Erkent U dat U op 9 juni gegraven hebt in de dam op het oesterperceel bij Kat tendijke?" vroeg mr. Coester. ,Nee", antwoordde mevr. De K. ,ik ben er helemaal niet geweest. Ik geef het altijd toe hoor, als het zo is, maar ditmaal ben ik ér echt niet geweest". Toch verklaarde een wachtmeester van de visserijpolitie haar te hebben gezien. „Ach, vergissen is menselijk" repliceerde mevrouw De K. „maar ik zou wel graag F. de W. als getuige oproepen, die was er volgens de wachtmeester ook en dat is iemand uit Goes die me goed kent". Daarop besloot de politierechter de zaak aan te houden tot donderdag 1 novem ber. Bak"-brood De arbeider De W. uit Goes was op zoek geweest naar zagers op een oesterper ceel bij Kattendijke. „Ik kwam er „in op dracht" van de rijkspolitie uit Wemel- dinge" verklaarde verdachte. „Ik ben al verscheidene malen gesnapt bij Sas van Gent. en toen zei een wachtmeester: ik begrijp niet dat je altijd naar het Sas gaat, bij Kattendijke kun je rustig je gang gaan. De officier, mr. Th. Lebret merkte in zijn requisitoir op, dat de kwestie van de zagerspitters al heel oud be- tint te worden. „Dat men zelfs óp de ammen gaat spitten, gaat wel een beetje te ver. Ik eis daarom drie we ken onvoorwaardelijk". De politie rechter achtte deze eis juist en von niste conform. „Nog Iets te zeggen mijnheer De W.7" „Nou alleen dit,' antwoordde de verdachte, „misschien kunnen die twee weken van de kan tonrechter er achteraan. Ga ik lekker zitten. In de bak hebben ze ook brood". Bijna triomfantelijk liep hij de zaal uit. Blikseminslag in Ellewoutsdijk Tijdens een kort, doch hevig onweer heeft blikseminslag dinsdagavond scha de aangericht in het interieur van ver scheidene huizen in Ellewoutsdijk. In de woning van de heer M. G. Verheijke vernielde de bliksem een slaapkamer en werd een dakraam weggeslagen. De bewoners lagen nog niet te bed; het ledikant was door de bliksem vernield. By de buurman G. de Meester werden de elektriciteitsmeter en de leidingen ver nield. Bij J. van Doorn sloeg de blik sem in de t.v.-antenne en richtte scha de aan. Bij L. Oosthoek versplinterde de bliksem het dakbeschot. In verschil lende andere huizen werden gloeilam pen buiten werking gesteld. Nergens brak brand uit. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. ERNSTIG GEWONDE BH BOTSING ONDER GROEDE De bromfietser T. H- de B. uit Groede is donderdagmiddag omstreeks half zes op de rijksweg SchoondijkeBreskens bij de kruising naar Groede door een bestelauto aangereden en vrij ernstig gewond. Het ongeval ontstond, doordat de bromfietser geen voorrang verleen- aan de automobilist, de vertegen woordiger J. de V. uit Vlissingen. Dok ter A. C. Ossewaarde uit Breskens liet het slachtoffer overbrengen naar hel ziekenhuis te Oostburg. De schade was aanzienlijk. Wereldkampioenschappen te Dronten Scandinaviërs zouden het er goed hebben afgebracht De Nederlandse ploegkampioen Bram van Dijke uit Wolphaarts- dijk was gisteravond somber over zijn prestaties tij- De leidster van de openbare kleuterschool te Breskens, mejuffrouw S. La- leo is donderdagmiddag in liaar woonplaats Groede in het huwelijk getre den met de heer D. van Langevelde, onderwijzer te Cadzand. De leerlinge- tjes van mejuffrouw Lako waren per bus naar Groede getrokken om van dit huwelijk getuige te zijn. Voor het gemeentehuis vormden zij een ere haag en hielden toen het paar naar buiten kwam erebogen omhoog. (Foto P.Z.C.) dens de eerste dag van de we- reldploegwedstrijden, die bij Dronten in Oostelijk Flevoland worden gehouden. De 31-jarige landbouwer die thuis een akker- bouwbedrijf heeft van 60 ha was niet tevreden, hoewel hij de moed zeker niet opgeeft. Dat is ook niet nodig want vandaag zal hij met de 35 andere deelnemers uit 19 landen op grasland moe ten ploegen en wat Bram van Dijke tijdens de oefendagen op grasland heeft laten zien was keurig werk. De ploegwedstryden om liet wereldkam pioenschap begonnen gistermorgen in een stromende regen, die het wed strijdterrein voor de bezoekers vrij wel onbegaanbaar maakte. De ploe gers hadden minder last van do nat tigheid want hun voortreffelijk ma teriaal was er wel op berekend om de natte middelzware klei in Oos telijk Flevoland de baas le kunnen. Een uitzondering hierop maakte de Hon gaarse deelnemer Janos Horvath, die met zijn onmogelijk zware Dutra- trekker, die tweemaal zo groot is als een normale landbouwtrekker en vijf ton weegt, niet uit de voeten kon. Deze eerste dag werd er op stoppelveld geploegd, elke deelnemer moest een veldje van 20 are bewerken, waar voor drie uur tyd was gegeven. Hoe wel de jury over de prestaties van de eerste dag nog geen uitspraak wilde doen, hebben volgens deskundigen de Scandinaviërs de beste resultaten geboekt. Nederland zit met Bram van Dyke en de 28-jarige boerenzoon Jan Hendrik Burgers uit Zevenberg- sehoek in de middengroep. Ondanks het slechte weer bij de aanvang van de wedstrijden, dat naderhand overigens verbeterde trok het evene ment op do eerste dag 10.000 bezoe kers, waaronder veel Duitsers. De wedstrijden werden geopend door de voorzitter van de wereldploegorgani- satie de Westduitser Walter Feuer- lein en de voorzitter van het Neder landse ploegcomité mr. H. A. C. Mid- delweerd. De wedstrijden worden omlijst door een grote landbouwtentoonstelling met demonstraties van ruim 90 land bouw en grondbewerkingsmachines. Er was gisteren een door het te Arn hem gevestigde Openluchtmuseum georganiseerde klederdrachtenshow. Tot en met zondag is er een bijzon der interessante expositie tc zien die het grondgebruik en de eeuwige strijd van de Nederlanders tegen het water sinds de steentijd in beeld brengt. Advertentie stellen gedaan die in de richting van het diagonaal-parkeren gaan. Voor het po litiebureau is deze regeling al ingevoerd: het spaart ruimte. In de strijd tegen de tweedehands auto's zijn de ergste gevallen door de Vlissingse politie verwijderd. Thans houdt ze er nauwlettend toe zicht op, dat de tijdslimiet, nodig om niet-rijklare wagens weer in orae te brengen, niet wordt overschreden. VANZELFSPREKEND zijn er ook in Terneuzen automobilisten, die geen re kening houden met hun medewegge bruikers, maar de narigheden zijn toch niet ernstiger dan bijvoorbeeld in Vlis singen. Over het algemeen zijn de Bel- §en wat onhoffelijker dan hun noorder uren, merkte inspecteur D. van Ooijen op. Meer last heeft ie Terneuzense po litie met de tweedehandsauto's, maar de politieverordening is zodanig gewijzigd, dat aan dit euvel paal en perk gesteld kan worden. Niet-rijklare voertuigen mogen niet langer dan 1 dag cp de weg staan, evenmin in de bebouwde kom caravans en andere voor recreatie- doeleinden bestemde voertuigen, en het is in Terneuzen ook verboden om een voertuig voor een woning te zet ten. zodanig, dat de bewoners er hin der of overlast van hebben. Voorts heeft de Terneuzense politie een rapport ingediend bij b. en \v., waarin een advies gegeven wordt on» tot op lossing van het verkeers- (en natuurlijk ook het parkeer-) probleem te komen. Ten slotte nog Hulst en Zierikzee. Ook daar valt het over het algemeen best mee. dat onbehoorlijk parkeren, ver klaarden de politiemannen. Op markt dagen moeten ze in Zierikzee wel eens een bonnetje schrijven en blijft het in het gemoedelijke Zeeuws-Vlaamse stad je bij een flinke waarschuwing, maar in beide gemeenten neemt de politie in de meeste gevallen voorzorgsmaatregelen om narigheden te voorkomen. Vaak is het onnadenkendheid, die de parkeerruimte zoekende auto mobilist doet handelen. Maar als hij daarmee last veroorzaakt aan zijn medeparkeerzoeker wordt het onwellevend en onfatsoenlijk. Het komt er op aan de spelregels na te' leven en begrip te tonen voor de parkeermoeilijkheden van an deren. Wanneer ook de Zeeuwse automobilisten daaraan denken is er hopenlijk al veel gewon nen. De Belgische en Nederlandse top functionarissen op het gebied van de arbeidsvoorziening, die donder dag in de raadzaal van de ge meente Terneuzen werden ont vangen, brachten onder meer een bezoek aan de werkplaats voor regionale vakopleiding van vol wassenen te Terneuzen. De foto toont hel gezelschap tijdens de excursie. Rechts op de foto burge meester mr. Rijpstra van Terneu zen. (Foto P.Z.C.) Slot van pag. 1 auto's kon de Middelburgse commissaris optimistischer geluideu laten horen. Die heeft de hoofdstad nu wel gehad, temeer daar er momenteel een verordening van kracht is. waarbij niet-rijklare en ont sierende wagens niet meer in de straat neergeplant mogen worden. „Maar voor het zover was, hebben we nog heel wat bonnetjes moeten uitdelen", verzekerde de heer Reneman. Ook Goes Onfatsoenlijke parkeerders ook in Goes. De mannen van inspecteur S. E. Siebels moeten dan ook herhaaldelijk bekeurin gen „uitdelen". Op het parkeerterrein bij de Grote Kerk nouden de autobezit ters zich wél aan de vakken, maar vaak vergeten de parkeerders in de tweede rij een plaatsje open te laten, waardoor heen de voor hen staande auto's kunnen vertrekken Inspecteur Siebels vond het verheugend, dat de handelaren in tweedehandsauto's „zich zeer fatsoen lijk gedragen". IN DIT „onwellevende rytje" hoort ook Oostburg thuis: de Oostburgse rayon- en groepscommandant van de rijkspoli tie en zijn mannen moeten ook vaak handelend optreden. „Vooral de Belgen, maar ook de Nederlanders, zetten hun wagens zo maar neer. met alle nare gevolgen", verzekerde de Oostburgse commandant, die gelukkig met tweede- handsautohandelaren geen enkele last heeft. Valt best mee Natuurlyk zijn er in de andere gemeen ten ook parkeerders, die het echt niet zo nauw nemen, maar hier geldt dit euvel In toch veel mindere mate dan in de eerste drie gemeenten. „Het valt in het algemeen best mee" verzekerde de Vlissingse commissaris van politie, de heer J. van Marion. Overigens behoort de bestrijding van de parkeernarigheden tot één van de hobby's van de heer Van Marion. Hij heeft dan ook enkele voor-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2