PETROLEUM Vereniging Schoolmuseum hield Zeeuwse dag' in Goes SMAKELIJKER AGENDA NOORD-ZEELAND MIDDENSCHOUWEN TOLEREERT ALLEEN SOLIDE HENGELB00TJES BEHAAGLIJKE WARMTE voor moderne mensen MARKTBERICHTEN DONDERDAG 4 OKTOBER M62 W'SS£L SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B (Advertentie) Voor honderden onderwijskrachten Inleidingen van drs. K. Laansma en de heer G. A. de Kok Honderden Zeeuwse onderwijzers en onderwijzeressen zijn woensdag naar Goes getogen, waar in „Het Schuttershof" de jaarlijkse alge mene vergadering van de vereniging Schoolmuseum Middelburg werd gehouden. Het is voor de talrijke onderwijskrachten, van wie velen uit het lager ondei wijs, een echte „Zeeuwse dag" geworden, want niet minder dan twee Zeeuwse inleiders namen na afhandeling van de huishoudelijke zaken het programma voor hun rekening. In de mor genuren sprak drs. KI. Laansma, directeur van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk in Zeeland over „We zullen er goede Zeeuwen van maken" en 's middags hield de heer G. A. de Kok, hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwse Courant een cause rie over „Krant en samenleving". Zoals bekend heeft de Vereniging Schoolmuseum geen permanente ten toonstelling meer van leermiddelen te Middelburg. Deze leermiddelententoonstelling is o gedragen aan de beide kweekscholen, het landbouwonderwijs en het nijver heidsonderwijs. Niettemin was aan de algemene vergadering een expositie van leermiddelen en tal van andere school- behoeften verbonden, die werd verzorgd door een tiental firma's, Niet alleen kon den de Zeeuwse leerkrachten zich op de hoogte stellen van de uieuwste ontwik kelingen op dit gebied, maar tevens werden goede zaken gedaan. Vooral in de morgenuren trok de expositie grote belangstelling. De vergadering van het schoolmuseum werd geopend door voorzitter A. A Leenhouts. Na goedkeuring van de jaar verslagen werd de bestuursverkiezing gehouden. Herkozen werden de heren A. A. Leenhouts, M. A. Hage en C. Roe- lands. De laatste stelde zich nog voor één jaar beschikbaar. Besloten werd in de plaats van het oud-lid van Ged. Sta ten van Zeeland, de heer A. Schout, op nieuw een lid van Ged. Staten te benoe men. Het lid van Ged. Staten, dat de portefeuille van onderwijs beheert, zal worden verzocht tot het bestuur toe te treden. Geen andere naam De vergadering machtigde het be stuur een statutenwijziging voor te bereiden. Dit in verband met het overdragen van de permanente ten toonstelling. Hoewel men aanvanke lijk van mening was, dat door het verdwynen van de tentoonstelling de vereniging een andere naam dient te krijgen, bleek liét bestuur daar ulet meer zoveel voor te voelen. De meer derheid van de vergadering voelde uiteindelijk evenmin voor naamsver andering. Besloten werd in het nieuwe reglement do mogelijkheid te openen om een streek- vergaaering van de Vereniging School museum te beleggen. Onder meer werd gedacht aan een vergadering van de Zeeuws-Vlaamsc collega's met leer krachten uit Belgisch Vlaanderen. Na de pauze kon de voorzitter o.a. ver welkomen het lid van Ged. Staten, de heer A. J. Kaland, cn de hoofdinspec teur in de eerste hoofdinspectie, de heer Renders uit Eindhoven. Een hartelijk woord van afscheid sprak de heer Leenhouts tot het scheidende bcstuursiid, de heer A. Schout, die hij dank bracht voor het geen hij met name in zijn functie als lid van Ged. Staten van Zeeland, voor het Zeeuwse onderwijs heeft ge daan. Met instemming van de hon derden aanwezige onderwijzers werd de heer Schout benoemd tot erelid van de vereniging. Als blijk van waardering overhandigde voorzitter (Advertentie) Wat is dan smakelijk? Punt - uitl 2 fraaie kop en schotels met een pakje Arks theebiscuit. Vraagt Uw winkelier. Middelburg-Electro: De maagdenbron. l'J.30 uur. 13 Jaar. Vllssingen-Alhambra: By tie Papoea's op Nleuw-Gulnea. 20 uur. a.l. Luxor: Planeet der gedoemden. 20 uur. 14 Jaar. Goes Grote Markl: Circus Toni Boltlnl. 20.00 uur. Bergen op Zoom-Luxor: Voulex-vous danser avee moi. 20 uur, 14 laar. Oostburg-Ledelthoater: Jeugd cn Muziek, 19.30 uur. Leenhouts hem een noodlamp voor zijn auto. De. heer Schout sprak een dankwoord. Verschijnsel De inleider tijdens de morgenbijeen komst was drs. KI. Laansma, die in een goed gedocumenteerd betoog nader in ging op de school als maatschappelijk verschijnsel. Hij wees er op, dat het niet alleen gaat om overdracht van kennis, maar dat ook de oriëntatie op de samen leving een belangrijk aspect vormt. „Het kind moet gevormd worden", aldus drs. Laansma. De inleider zag de school als een vormingsinstituut, dat dient aan te sluiten op wat de maatschappij vraagt. „De school moet de exponent zijn van de samenleving in deze tijd", betoogde spreker. In zijn betoog ging spreker verder on der meer in op begrippen als beroeps- isolement van de onderwijzer, de kwes tie van de opleidingsscholen en de sa menwerking tussen de verschillende schooltypen. In het bijzonder beschreef hij ook de relatie school-gezln, waarbij hij aan de hand van een indertijd in Noord-Brabant verschenen rapport op merkte, dat deze relatie van invloed is op de prestaties. De heer Laansma constateerde aan het slot van zyn betoog, dat de school als maatschappelijk verschijnsel nog onvol doende aandacht heeft gekregen. Meer dan tot nu toe het geval is, zal moeten worden nagegaan, welke sociale facto ren van invloed zijn op het onderwijs. Ook zal volgens de heer Laansma ge dacht moeten worden aan een gezamen lijk beraad om te voorkomen, dat kort sluitingen tussen school en gezin ont staan. Op zyn inleiding volgde nog een interessante disenssie. Krant In de middagvergadering sprak de heer G. A. de Kok, hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwse Courant, over „krant en samenleving". De heer De Kok ging aan de hand van een aantal eigenschappen van de krant de verhou ding tussen dagblad en samenleving na. Achtereenvolgens behandelde hij de ac tualiteit, de periodiciteit, de publiciteit en de universaliteit van de dagbladpers. Hierbij kwamen allerlei onderwerpen aan de orde, zoals de relatie tussen het nieuwsfeit en de krantelezer, de publieke functie van de journalist, waarbij met name diens verhouding tot de overheid werd behandeld. De heer De Kok her innerde aan het slot van zijn causerie aan een uitspraak van Fruin, die de ver houding krant-samenleving als volgt formuleerde: „Uit het zwijgen en het zeggen van de krant leert men de geest van het volk kennen". Ten slotte wees hij er op, dat het journalistieke beroep een dienend beroep is, dat de journalis tiek een dienst aan de samenleving is en dat de journalistiek in Zeeland behoort te worden bedreven als een dienst aan Zeeuwse samenleving. Na afloop van b causerie werden nog verschillende vragen gesteld en ontspon zich een in teressante discussie. De voorzitter, de heer A. A. Leenhouts, sloot hierna de bijeenkomst. Tholense Boys- B.W.R. (4-1) Zaterdagmiddag speelde het eerste elf tal van Tholense Boys een uitwedstrijd tegen BWR uit Roosendaal. Zoals be kend behoort dit laatste elftal tot de hoogstgeplaatste in deze afdeling. Maar reeds vanaf het begin bleek, dat de Tholense Boys een goede wedstrijd zou den spelen. Na 5 minuten werd het 10 door C. de Jonge en na 10 minuten bracht de linksbuiten met een beheerst schot de stand op 20. Na 14 minuten maakte BWR door verkeerd terugspelen zelf een doelpunt. Na 25 minuten teken de J. Quist het vierde doelpunt aan (4 0). Tot de rust bleef deze stand onver anderd. Na de rust speelde Tholense Boys minder goed en kon de tegenpartij na 5 minuten een tegenpunt maken. In deze stand (41) kwam in het verder verloop van de wedstrijd geen veran dering meer. Het tweede elftal speelde Het vierde elftal speelde uit tegen SCW IV van Welberg en won met 4—3. Het vijfde elftal speelde uit tegen RKFC VI uit Bergen op Zoom en won met RAADSLID KRIJGT ANTWOORD OP VRAAG Naar aanleiding van een desbetreffende vraag tijdens de laatst: gehouden ver gadering van de raad van Duiveland deelt de voorzitter mede, dat er een vol ledige Rode-Kruisverbandtrommel met een draagbaar en toebehoren gestatio- is bij de burgemeester in de ga rage van zijn ambtswoning: „Zonne- hoek". Zulks voor het geval dat er on- ïlukken gebeuren in de omgeving var iieuwerkerk en bij „de Wereld". Eér en ander naar een vraag, gesteld door het raadslid de heer A. R. I. van den Hoek, die meende, dat men niet over een verbandtrommel beschikte. De afdeling Nieuwerkerk van het Nederlandsche Roode Kruis zorgde voor deze uitrus ting destijds. Door het ontbreken van het gebruikelijke bord, dat te Capelle en te Oosterland wel aanwezig is, was het bovenstaande niet algemeen bekend. ZIERIKZEE Z.V.U. start in Zierikzee met nieuw seizoenprogramma Het nieuwe seizoen van de Z.V.U. opent in Zierikzee volgende week dinsdag avond met een lezing van de compo nist Paul Ghr. Westering over het on der-werp „Eens modern nu klassiek". De in 191-1 geboren pianist en organist, die een oratorium, een opera, liederen, orgelwerken en koorcomposities op zijn naam heeft staan, zal het Schouwse publiek via de grammofoonplaat in contact brengen met standaardwerken van grote componisten uit de historie, waarvan men zich thans moeilijk kan voorstellen, dat zij in hun tijd onaan vaardbaar waren. De lezing zal boven dien een blik gunnen op moeilijk ver staanbare werken van deze tijd. Drie docenten van het professor Zee manlyceum in Zierikzee zullen het ko mend seizoen weer cursussen geven on der auspiciën van de Z.V.U. Voor de komende maanden zijn dit cursussen in Engelse conversatie, Duitse conversa tie en tekenen. Ze worden verzorgd respectievelijk door do heren R. Hel- mer, H. Warburg en A. S. M. Braat. Pols gebroken De 16-jarige R. O., dekkne sleepboot „Jacobi" heeft bij t van zijn polsen gebroken. D« is in het Zweedse ziekenhuis in Zierikzee behandeld. STAVENISSE Verzwaring van de havendijken Het waterschap Tholen is dezer dagen begonnen met de verzwaring van de ha vendijken in de gemeente Stavenisse. Reeds is men bezig de daarvoor beno digde grond aan te voeren. In de loop van deze maand zullen de andere beno digde materialen onder meer 2000 ton innnsteen ter bestemder plaatse worden gebracht. De haven blijft nu voor de gemeente behouden. De werkzaamheden zullen vermoedelijk tot omstreeks fe bruari 1963 duren. Na beëindiging daar van zal de laatste zwakke plaats op het eiland voldoende tegen het water bevei ligd zijn. Met de uitvoering van het werk is de Nederlandse Heide Maat schappij belast. Spaaroverzicht Het spaarsaldo van de coöperatieve boerenleenbank te Stavenisse bedroeg op 31 augustus 3.741.291,37. In de maand september werd 170.868,10 in- OUD-VOSSEMEER Plaatselijke film „elopon zomer heeft onder auspiciën van ,Oud-Vossemeers Muziekvereniging' een plaatselijke film opgenomen, waar bij vooral aandacht werd geschonken aan de scholen, karakteristieke gebou wen, bedrijven en verenigingen. Zo zijn er 's avonds op het sportveld diverse opnamen gemaakt van een défilé, waar aan vele verenigingen en particulieren deelnamen. Het optreden van het N.H. kerkkoor en de muziekvereniging werd 1e geluidsband vastgelegd, e film wordt zaterdag 6 oktober In het gymnastieklokaal vertoond. Na kin dervoorstellingen in schoolverband voor de middaguren zijn er 's avonds nog twee vertoningen, om kwart voor zeven en negen uur. COLLECTE VOOR BEJAARDENSOCIËTEIT Met assistentie van enkele bejaarden gaan de dames van het WH volgende week onder de bevolking collecteren voor de meubilering en stoffering van een sociëteit. Men neeft in Oud vosse- meer reeds lang plannen tot stichting van een bejaardensociëteit. Hoewel nog geen definitieve behuizing voor zo'n be jaardencentrum is gevonden, hoopt men dat er binnenkort toch wel iets beschik baar zal komen. OOSTERLAND Eerste bieten aangevoerd De landbouwer W. M. P. Biemond uit Oosterland heeft de eerste suikerbieten van dit jaar aan de nieuwe gemeente haven te Bruinisse aangevoerd. Deze bieten waren bestemd voor de suikerfa briek in Dintcloord. Bejaarden wekelijks bijeen Vandaag zullen de gewone wekelijkse bejaardenbijeenkomsten in het herv. verenigingsgebouw te Oosterland weer een aanvang nemen. De aanvang is ge steld op 2 uur 's middags en het comi té rekent evenals andere jaren weer op een grote belangstelling van onze plaat selijke ouden van dagen. Reparaties aan muziektent Het dak van de uit 1936 daterende mu ziektent op het Marktplein te Ooster land begon gebreken te vertonen. De firma Boogert heeft thans een dakbe dekking aangebracht in lagen met mas- tiekbevestiging, nadat ook het dakbe schot was vernieuwd. Het nieuwe dak is niet met een rode kleur steenslag be strooid, maar met een donkere kleur. Burgerlijke stand POORTVLIET. Bevallen: M. Andriesse-Uijl, z.; M. C. Poot- van Haatten, z. Getrouwd: M. W. Hage, 24. j. en L. C. van Ast, 24 j. Overleden: H. Speijer, 32 wedn. v, M. Rot te: P. C. van Tiggele, 76 j., e.v. J. W. van Tiggele. DUIVELAND. Bevallen: P. Lievense-Wandel, d.; S. M. v. d. Velde-Smits, z.: W. E. Flujjt-van Felius. d.: J. C. v. d. Graat-van Westen, z.: J. J. Flik- weert-Nieuwenhuise, z. Getrouwd: M. Overbeeke, 24 j. en R. C. Ta- nis. 21 j.; A. Ganzeman. 24 j. en A. de Reus, 30 j.: L. Joppe, 26 j. en J. Otte. 19 J.-. H. J. Pepping, 30 j. en M. C. van 't Hoff, 30 j. Overleden: C. Lukus, wed. v. J. Wandel: I. Moerland, e.v. K. van SpLunder: G. Dorst, e.v. J. M. van 't Hoff. MIDDENSCHOUWEN. Bevallen: M. M. den Boer-Boot, z.; G. Bil- van der Wekken, d. THOLEN Winkelweek Onder voorzitterschap van de heer J. Heuseveld vergaderde dezer dagen de winkeliersvereniging Tholen in een zaal van hotel „Hof van Holland". Na af wikkeling van de huishoudelijke zaken besloot de vergadering om in de week van 26 tot en met 1 december een win kelweek te houden. De baten hiervan zullen ten goede komen aan het bejaar dencentrum Tholen. BRUINISSE Cursus machineschrijven Aan de cursus machineschrijven te Brui nisse van de Stichting Handelsonderwijs hebben 28 leerlingen deelgenomen. De leiding van deze cursus berust bil de heer K. Koetsdijk. Honderd schutters schoten in Borssele De schietvereniging „Frank van Bors sele" bestaat momenteel vijftig jaar. Ter viering van dit feit had het bestuur van deze vereniging op zaterdag 22 en jongstleden zaterdag 29 september een grote schietwedstrijd uitgeschreven. Aan deze wedstrijd, die in de garage van de fa. De Munck te Borssele werd gehouden, namen ongeveer honderd schutters van zestien verenigingen uit de gehele provincie deel. 's Avonds reik te burgemeester P. J. Dominicus de prij zen uit, waaronder naast een groot aan tal bekers, een medaille van het konink lijk paar cn een medaille van de com missaris der koningin in Zeeland. Hier volgen de nu bekende winnaars: A: Domburg (medaille van het koninklijk paar), beste korpsschutter: C. Francke, Domburg; korpsen B: Domburg (me daille van de commissaris der koningin), de beste korpsschutter: J. de Blaeij, Nisse. Personele baan: C. de Munnik, Borssele Erebaan: L. Schoe, Domburg (medaille van burgemeester Dominicus). Extra prijs: M. de Munnik (Borssele). De uit slagen in de andere afdelingen warer nog niet bekend. EXAMEN VOOR DIPLOMA „WATERBOUW ZEELAND" Voor het te Middelburg afgenomen 30e exa men voor het hoger technisch diploma wa terbouwkunde „Zeeland" slaagden de heren: P. J. van Altenborg te Den Haag: W. A. v. d. Berg te Axel: B. P. Blaeke te Sluis: J. van Blitterswijk te Den Haag: M. Blok te Goes: A. Boogaard te Grijpskorke; J. G. Boot te Brouwershaven: L. J. Brekelmans te Den Haag: H. J. Bückmann te Voorburg: A. P. Burgel te Kruiningen: C. Cornelder te Rot terdam: J. Deurwaarder te Terneuzen: J. L. Dingemanse te Middelburg: D. C. de Dreu te Rotterdam: J. Dubbeldam te Maasbracht; S. G. Fonk te Loosdrecht; G. L- D. Gaakeer Tholen; J. J. Geleijnse te Middenschou- n: R. R. de Graaf te Haarlem: I. B. de Groote te Kloetinge: J. Heuvelman te Oost- le: J. J. Heijenga te Akersloot: J. J. 't Hof te Middelburg: J. C. van Houdt te Scherpenisse: H. Houtekamer te Nijme gen: A. J. Hubregtse te Middelburg: de Jonge te Middelburg: A. Karelse te Goes: Klaveren te Maarssen; P. Klugt te Asten: J. de Koster te Zevenhui- i: J. G. van Kruiningen te Terneuzen; R. van Laere te Terneuzen: J- I. Meesen te Axel: F. W. Messemaker te Scheveningen: J. v. d. Meulen te Vlissingen: Q. W. Murre te Baarland; C. J. Nellsse te Kamperland: J. Oudeman te Goes: C. P. de Rooij te Oost- West-Souburg: R. A. Schuurmans te Den ag: L. v. d. Sloot te Velp: T. P. van Sluis Brouwershaven: J. van Sparrentak te Koudekerke: A. Theil te Den Haag: A. Toet te Den Haag: L. Verolme te Sommelsdijk; C. A, I. Vierling te Den Haag: F. C. de Vis ser te Haarlem: R. W. v. d. Weijde te Den Haag; P. van Wijngaarden te Voorburg: Th. d. Zee te Den Haag; E. A. Zwaanswijk te Den Burg: J. v. d. Zwan te Den Haag; ~i. van Zijll te Middelharnis. Overstekend meisje liep onder auto Jy het oversteken is het enkele jaren oude dochtertje van de familie D. uit Kapelle woensdagmiddag in de Bieze- lingsestraat, vlak by het ouderlijk huis, tegen een passerende bestelauto opgelo pen. Met een beenbreuk en inwendige kneuzingen moest het meisje worden De bestuurder van de bestelauto, de heer C. M. C. uit Soersel (België) kwam van uit de richting Biezelinge gereden. In de nabijheid van het ouderlijk huis van het kind stond rechts van de weg een personenauto geparkeerd. Op het mo ment dat de Belg deze passeerde, kwam het meisje van achter de geparkeerde auto gelopen. RAAD BESLOOT HAVENMEESTER KAN UITVAREN VERBIEDEN Het gemeentebestuur van Middenschou- wen tolereert: niet langer, dat sportvis sers uit de twee havens binnen zyn grondgebied Scharendyke en Flaau- wers met onvoldoende uitgeruste huurbootjes de Oosterschelde of het Brouwershavense Gat opvaren. Woens dagmiddag heeft de raad in de vergade ring te Scharendyke een wyziging in de algemene politieverordening aange bracht, die het verhuren van deze boot jes verbiedt, mits aan een drietal voor waarden wordt voldaan. De bootjes voor de hengelaars moe ten voldoende reddingsmateriaal be zitten, de vaartuigjes moeten in een behoorlijke staat verkeren en bij on gunstige weersomstandigheden mag niet worden uitgevaren, wanneer de havenmeester dit verbiedt. Over dit laatste punt ontstond nog even een korte discussie. De heer W. J. de Vrieze (c.h.) vond het namelijk nogal een „zware last" voor de havenmeester om hierin een beslis sing te nemen. Burgemeester S. Francke verduideiykte 't voorstel met de opmer king, dat het hier niet gaat om een ver plichting, maar om een bevoegdheid. Alle heren beschouwden de beide ha venmeesters als voorzichtige mannen, die zeker kijk op weer, wind en schip hebben. Bovendien vertrouwde men er op, dat de havenmeesters zeker niet tot een lichtzinnig verbieden van het uitva ren zullen overgaan. De agenda voor deze vergadering telde voorts enkele ha- merstukken, die voornamelijk het vast stellen en intrekken van een aantal ver ordeningen betroffen. in onze collectie MANTELS JAPONNEN KOSTUUMS BLOUSES en ROKKEN in de nieuwste kleuren passend bij de herfst- en wintersfeer. Havenpark 7-9 Zierikzee Qei)r. t/Üiehoii Benoemingen Aan het begin van deze bijeenkomst trokken de raadsleden er een half uurtje voor uit om elkaar in de di verse gemeenschappelijke regelingen op het eiland te benoemen. Zo zullen worden afgevaardigd naar de vleeskeuringsdienst „Sehouwen-Duive- land": burgemeester Francke en wet houder I. W. Padmos; naar de Centrale Dienst „Noord Zeeland": de burgemees ter en als plaatsvervanger wethouder M. L. Hoogenboom, naar de N.V. Waterleï- f Maatschappij „Schouwen-Duive- j": wethouder Padmos en de heer J. der Weduwen (v.v.d.); naar de Stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen: de bur gemeester cn als plaatsvervanger de teer W. J. de Vrieze (c.h.); in de raad van bestuur van het Rode Kruiszieken- huis „Schouwen-Duiveland": de burge meester; naar het bestuur van de Cen trale Werkplaats „Schouwen-Duive land": de burgemeester en de heer D. van der Wekken (a.r.); in het bestuur van de „Beatrixschool" te Zierikzee: de burgemeester en wethouder M. L. Hoo genboom; in de Stichting Zeeuwse Mu ziekschool: de burgemeester; in de N.V. Brugverbinding Haringvliet: wethouder I. W. Padmos cn in de reinigingsdienst „Schouwen-Duiveland": de burgemees ter en wethouder Padmos. De leden van de woonruimte adviescommisie werden in hun functie herbenoemd. PLOEGER KEES DE JAGER KREEG2e PLAATSIN NATIONALE WEDSTRIJD De Wolphaartsdijkse landbouwerszoon Kees de Jager is woensdag tydens de nationale ploegkantpioenschappen in de Flevopolder op een eervolle tweede ilaats geëindigd. Door dit resultaat comt hO in aanmerking om te worden ifgevaardigd naar de wereldkampioen schappen, welke in 1963 in Canada wor den gehouden. Kees de Jager heeft reeds verschillende malen beslag gelegd op de Zeeuwse ploegtitel. natuurlijk een oliehaard gestookt met SCHOON ZUINIG WARM VEILING V.V.Z.B. GOES 3 oktober. Export- en industrieveiling: Ja- Grieve KL. I 85-90 37, 80-85 38, 75-80 40, 70-75 42, 65-70 41. HD 36, KL. H 85-90 35, 80- 85 37, 75-80 38, 70-75 38, 65-70 39. Cox Orange Pippin KL. I 75-80 69, 70-75 71, 65-70 67, 60-65 57, 55-60 42. IID 29. Ellisons Orange KL. I 70- 75 40, 65-70 39—40, HD 3G. Transp. de Cron- cels KL. I 85-90 37—38, 80-85 40, 75-80 41, 70- 75 42, 65-70 39, IID 34. Br Hardy KL. I 75-8C 82, 70-75 83. 65-70 74—75, 60-65 7L Bonne Lonisse d'Avranches KL. 1 65-70 64. 60-65 63, 55-60 56.20—56.70, 50-55 41,50—41,90, KL. H 65- 70 61, 60-65 59. 55-60 53. 50-55 40, HD 30. Tr. de Vienne KL. I 85-90 12, 80-85 76. 75-80 80. 65-70 77. 60-65 72. IID 62—67, KL. H 85-90 74, 80-85 72—77, 75-80 72. 70-75 72—78, 65-70 78. 60-65 71—77. William Duchesse KL. I 75-85 35. 65-75 35, HD 17. Div. appelen, val 27./Diverse appelen, geplukte kroet 27. Div. peren, geplukte kroet 9. Bonne Louisse, ge plukte kroet 12. Bramen II 109—129, Hl 79. Totale aanvoer bard fruit 5600 kisten. Gewone veiling: Zigeunerin grof 29, fijn 26— Transparent grof 36. Cox Orange Pippin grof 40. James Grieve grof 32—37, fijn 31—34. Tr. de Vienne grof 53—60. fijn 47—48. William Duchesse grof 18—23, fijn 21. Bonne Louisse d'Avranches grof 3542, tjjn 2327. Abri- koospruim grof 77, fijn 32. Burbank Giant grof 44, fijn 32. Franken'haler n 149. Black Alicante I 141153, H 143. Per doos: Bramen I 32. H 25—31. Per stuk: Perziken H 12—17. Met ingang van deze weckgeen bramen de industrie op. vrijdag. Volgende week alleen op dinsdag, woensdag en donderdag. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 36—67, AH 26—46, BI 31—34, BH 19—32, afwijkend U—25. Kropsla I 17, II 7—15, Cl 4—5. Me loenen 4285. Per kg: Tomaten A 5662, 62—67, C 37—48, CC 25—36, AH 37, BH 45. Komkommers A 26—33, C 10—24. Uien 8—16. Dubbele prinscssenboncn I 109114, H 94, HB 50—82, IH 43—46. Pronkbonen I 90—96. II 75. Stoksnijbonen H 92—96. Rode kool I 10—16. Groenekool I 16—17. II 17—21, afwij kend 10—12. Andijvie I 26—31. U 17—27. Prei I 25—33. Witte kool H 8. Veldsla 51. Zilver- uien 73. Stokbonen 91. Aardappelen, grote 10—15. Per bos: Wortelen Et—28. Kroten 9-14. VEILING TERNEUZEN Sla S—19.20. Bloemkool CU 24—67, B 37. BH 3536, CII 1523, afwijkend 1638. Witte komkommers 13—17. Meloenen 37—92. Sel derij P- bos 3—8. Meerlanders I 13.50. Bintjes I 10,20—12.20. Andijvie 20—39. Kassnijbonen I 133. Stoksnijbonen II 8496. Prlnsessenbonen IX 50—81, IIB 56—60. Prelude II 61—70. Kro ten 9. Rode kool 13. Savooiekool 7—26. Witte kool 11—25. Breekpeen 7. Waspeen 10—14. Prei All 24—39. Spruiten 60—62. Spinazie 44. Tomaten A 38—67. AH 61—63, II 80 45, 47, HD 25—26. Hl gro* 42—43. fijn 23. Zoete appelen IH grof 34—20, IU fijn 9—16. Triumph I 80 64, 75 75. 70 76. 65 71. 60 66, H 80 62. 75 69, 70 69. 60 59, IID 53, Hl grof 4955. IH fijn 35. Belle Hardy I 75 78. 70 78. 65 72—73. 60 69. BH 61, C 45—46. CH 30—43. Uien 14—17. Witlof AI 141—145, B 136—141, Bil 124—129. Augurken 75. Bramen I 26—28. Blauwe druiven 141—151. James Grieve I 85 37—43, 80 37—47, 75 40—51, 70 44—51, 65 41— 44, II 80 35—36, 75 36—39, 70 36, 65 37, III grof 3239, fijn 3031. 'Cox Orange Pippin I 80 60. 75 64—68, 70 68—70, 65 66. 60 53—56, II 70 70, 65 67. 60 62. Bonne Louisse I 65 61. 60 60, 50 4041, IID 31, III grof 41. fijn 31. A'EILING BERGEN OP ZOOM 3 oktober. Cox Orange 20—76. James Grieve 2460. Br. Sudling 2411. Transparant 22 42. Triumph de Vienne 30—76. Bonne Louisse 2562. B. Hardy 3967. Conférence 4054. M. Masillat 1835. Andijvie 18—35. Sla 3',%—17. Spinazie 3041. Rode kool 7—15. Witte kool 14—18. Kroten 12. Bospeen 19—25. Waspeen 9—29. Prei 10— 33. Stamboon dubbele prinsessen 591,02. Snijbonen 551,21. Staakprinsessen 951,36. Savooiekool 8—15. Bloemkool 11—63. Sprui ten 2292. Tomaten 2566. Komkommers 10—39. VISMIJN COLIJNSPLAAT 2601 kg exportgarnalen 1,03—1,75- 1370 kg handelsgarnalen 97—1,10. 12 kg schar. 437 t"» bot. 5 kg schol. 27 kg wijling. 102 kg tong. paling. 4 kg tarbot. 4 kg visiever. 9 kg rog. 3 oktober. Aardappelen. Bintjes, bonken II 12,40, grote 10,—. Tomaten AI 3.29, All 2,8U, CC1 1,50—1,68, BI 3,34, BXI 2,70, CCII 1,62, Cl 2.37, CII 1,58. Fruit: Appelen: James Grieve II 75-80 40. 70-75 46. 65-70 39—43, IID 2812, IH grof 2944, IH ffjn 2026. James Grieve I 75-80 70-75 43—54. 65-70 48. Peren: Transp. de Croncels 75-85 46—48. 65- 75 4347. IID 18, Hl grof 28—34. Cox 60-65 4145. 50-60 36-37. Hl grof 37—47. in fijn 27. Appelen, val en kroel 10—29. Bramen 73. Perziken 1026. Triomphe de Vienne 70-80 78—80, 80 op 79. 60-70 80. III grof 68—75. B. I-Iardy 80-85 70. Bonne Louisse 55-60 43. SO-55 41. IID 25. III grof 25—39. Druiven Black Alicante J 158170, U 134— Frankenthaler I 153-162, II 154—156. Meloenen: Orange ananaa 4370, net 31, ogen 51 Pruimen: Reine Claude d'AIthan 81. Groenten: Bloemkool 3 pet kist 3142. 4 per kist 22—41. 6 per kist 14—37. 8 per kist 11— 26. 10 per kist 11. Komkommers, groen 75 op 23—30, 60-75 19—25, 50-60 15—23. 40-50 18— 21. krom per kg 1625. Witte komkommers 50-60 11. 40-50 13. Witte kool 12—14. Chinese kool 1337. Dubbele bonen 751,13. Savoole- kool I 23.50, H 19,00. Andijvie I 30.00, H 22.00. Prei H 24.00. Kassnijbonen 1.38—1.52. Spina zie 2842. Bospeen 14—29. Boskroten 7—12. Snijbonen 731,09. Uien 1325. Pronkbonen 58—84. Rode kool 1019. Sla 931. Waspeen 1519. Knolselderij 5—15. Kroten per lig 17. ICussa 27. VEILING ROTTERDAM. 2 okt. Aardappelen 10-14: Andijvie 23-33: Bloemkool IA: 6 st. p. bak. 34-53: 7 stuks 27-, 30, IIA: 6 stuks 26-31: Dubb. bonen I 113-119,. II 79-116: Pronkbonen 69-79: Kassnijbonen 140-157; Snijbonen 109-129: Kroten 12-13: Ro-> de kool 9-12: Gele kool 9-15; Groene kool 8- 18: Sla I 25-29, II 14-20: Postelein 33-37: Kom kommers 70-80 44—50, 60-70 40-47. 50-60 31— 40, 40-50 28—34: Prei IA 20-28, IIA 18-25; Knolselderij 14-22: Peterselie 5-8: Selderij 7-8: Spinazie 32-57; Uien 15-17: Spruiten IA 69-83, HA 74: Grote peen 6-12: Witlof IA 155- 160. HA 122-147. IIB 106-126: Aanvoer 7000 kg. Tomaten A 450455. B 405415, C 430435: Be- noni IA 52-67, IB 58-66, IC 46-56: James Grie ve IA 46-64, IB 48-59, IC 42-58. IIA 43-50, HB 44-53, IIC 4648: Mank's Codlin IA 4243, IB 4445, IC 38-39, IIA 3741. 11B 34-38. HC 36-37; Bonne Louise IA 48-68, 13 54-60, IC 40-47. IIA 58-62; Beurré Hardy IA 74-80, IB 72-76. IC 74-77: Triumph de Vienne IA 71-80, IB 69-80, IC 71-75, IIA 68-76, IIB 70-73, IIC 67-71; Clapp's Favourite IA 44-45, IB 40-44, HA 36- 40, HB 33-35: Cox's Orange IA 65-69, IB 56- 61, IC 39-45. Aanvoer fruit 160.000 kg. Perzi ken 24-33; Golden Champion 183-202; Black AUcante 159-170: Reine Victoria 100-133; R. Claude d'AIthan 69109. VEILING KAPÈLLE 3 oktober. Bramen industrie I en H 116—129. Hl 79. Bramen in doosjes 11 102. Bonen I 87, II 72—73. IID 35. Industrie- en exportveiling: James Grieve I 80 42, I 75-80 39-40, I 70-75 43, I 65-70 41, n 80-85 38. U 75-80 40. H 70-75 40, II 65-70 40, IID 36, IH grof 34—36, IH fijn 34. Cox Orange Pippin I 80-85 64. I 75-80 69, I 70-75 70,95— 71,50, I 65-70 67,30—68, 1 60-65 57,50—58,10, I 55-60 42,2043, II 75-80 63—64, II 70-75 66, II 65-70 63, II 60-65 55, II 55-60 38, HD 33, III grof 42, III fijn 33. Bramley Seedling I 90- 100 39, I 80-90 45,80, I 70-80 41,80, II 80-90 39. II 70-80 37. nD 35, IU grof 35, IH fijn 13. EUisons Orange I 80-85 33. I 75-80 36—38. I 70-75 36. I 65-70 33, HD 35, HI grof 35, m fijn 32. Transp. de Croncels 1 85-90 37. 80-85 38. I 75-80 39. I 70-75 40, II 80-85 36, II 75-80 36. II 70-75 36. H 65-70 36. UD 33. UI grof 34. Crimsons Cox I 75-80 60. I 70-75 62. I 65-70 59, I 60-65 55. Zigeunerin II 70-75 28, H 65-70 28. IID 26, III grof 27. Ill fijn 26. Manks Cod lin II 60-65 34. IID 33, IH grof 34. I fijn 31. James Grieve Lired I 80-85 40, I 75-80 44, I 70-75 45. I 65-70 41, IID 33, HI grof 34, HI fijn 32. Peren: Triumplie de Vienne II 80-85 67, H 75-80 75, II 70-75 77. II 65-70 76. II 60-65 67, IID 59. III grof 58, HI fijn 42. Pitmaston Du chesse I 75-85 44, I 65-75 40, H 75-85 38. H 65- 75 40. HD 33. III grof 22. HI fijn 11. B. Du- rondeau I 70-75 47, I 65-70 45, I 60-65 23. I 55- C0 21. HD 20. IH grof 19 JH Gjn 16. B. Le brun I 55-65 39. U 55-65 36. IID 29, IH grof 27, III fijn 19. B. Hardy I 75-80 84, I 70-75 84, I 65-70 75—76, I 60-65 71. H 70-75 73, n 65-70 70. H 60-65 65, IU grof 52—57. IH fijn 38—39. Bonne Louisse d'Avranches I 65-70 65, I 60- 65 63, I 55-60 57, I 50-55 40.95—42,30, II 60-65 59, II 55-60 55. II 50-55 38, UD 30,55—30,65, III grof 42, III fijn 20—25. Herzogin Elsa I 65-70 33, I 60-65 26, IID 17, III grof 16. Sijsjespeer I 55-60 28, IID 25, III fijn 14. Seigneur d'Es-' peren II 60-65 64, II 55-60 56, II 50-55 41, IID 29, III grof 38, III fijn 24. James Grieve geel II 75-80 38, II 70-75 39. B. Wilhelmina I 55-60 29, IID 22, III grof 19. Jack Lebel H 75-80 38, II 65-75 36. IID 33, III grof 33. Geplukte kroetappelen 30, val kroetappelen 28. Val pe ren: Conférence 11—12. Geplukte kroetperen 9«. Diverse val peren 7, val Saint Remy 14. Pruimen: Warwick Dropper H 2548, grof 70 —79. fabriek 7—28. Burbank Giant I 50, H 30. grof 53. fabriek 11. Reine Victoria fabr. 6, gescheurde pruimen 26 —38. Druiven per kg I 145—133, U 140. Meloenen per stuk: AA 57. AI 51. AAH 4517. An 37, Bil 21—32. Bramen per doosje van 250 gram "8. Aardappelen: bonken 13. II 6—9, kriel 2>,£. GrocntenveiUng: Kropsla 18. Bloemkool AI 34—50, All 25—35, BI 23 BII 14—24. CII 11, afwijkend 11. Savooiekool 24. Rode kool 21. Komkommers 33—35, Kassnijbonen 137—140. Pronkbonen 82. Andijvie 36. Witlof 106. Chi- kool 4. Knolselderij 6'a. Uien 12—21. Augurken B 68. Prei 35. Kroten oer bos 6. Tomaten AI 54—55. AH 52. BI 54—53, BH 51— 53. Cl 33—40. CH 30. CC 23—26. VEILING KRABBENDIJKE 3 oktober. Appelen: Cox Orange Pippin I 85- 90 61. I 80-85 61—66, I 75-80 65—70, I 70-75 65—70, I 65-70 62—67. I 60-65 54—56, I 55-60 3839, HD 28, III grof 43, fijn 28, kroet 21 25. val 24. James Grieve 1 85-90 36. X 80-85 39, I 75-80 40. I 70-75 41. I 65-70 40. II 85-90 35. II 80-85 38, II 75-80 39. II 70-75 39. II 65-70 IID 34. III grof 34, fijn 33. kroet. 26. Rode James Grieve I S5-90 35. I 80-85 39. I 75-80 43. I 70-75 43. IX 65-70 39. Lobo I 85-90 33, I 80-85 36. I 75-80 37. III grof 25. fijn 16. Elli sons Orange I 80-85 32. 75-80 36, I 70-75 33. I 65-70 36. IID 33. fijn 30. III grof 33. kroet 26. Bonne Louisse I 65-70 (-2. I 60-65 61. I 55- 60 54. IX 50-55 -P.. H «0-65 54. II 55-60 49. II 50-55 38. UD 29. Ill grof 4115, fijn 27— 36. kroet 11. val 6. Ingrid Marie I 75-80 52, I 70-75 52, III grof 32. Goudrenet, val 30. Peren- Triumph de Vienne II 80-85 70. H 75- 80 73. U 70-75 73. H 65-70 70. II 60-65 68. III grof 57, fijn 52. Br. Hardy I 75-80 77. I 70-75 79. I 65-70 72. I 60-65 70. U 75-80 72. II 70-75 74. II 65-70 68. II 60-65 6.1, IID 52. III grof 54, kroet 13. val 27. fijn 38. Verpakte appelen: Ellisons Orange I 85-90 28. I 80-85 43. I 75-80 48. I 70-75 51. I 65-70 43. Cox Orange Pippin I 75-80 85, I 70-75 89. Verpakte appelen: I 30-85 46. I 75-80 49. I 70- 75 52, I 65-70 46. EIERNOTER1NGEN BEUGEN OP ZOOM oktober. Eiernoteringen van de Coop. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. In gaande donderdag 4 oktober 1962. Prijsklasse 0 15 cent, idem 1 14 cent, idem II 13 cent, idem III 12 cent, idem IV 11 cent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 19