PETROLEUM Vereniging Schoolmuseum hield Zeeuwse dag' in Goes SMAKELIJKER Waak over uw slaap met.... Wal is Punt - uit! AGENDA ZUID-BEVEIAND VERSCHEIDENE VONNISSEN VOOR VELE VERKEERSOVERTREDINGEN HERVORMDE KERK 'T ZAND IJIT DE STEIGERS BEHAAGLIJKE WARMTE voor moderne mensen MARKTBERICHTEN DONDERDAG 4 OKTOBER 1962 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN 6 (Advertentie) Voor honderden onderwijskrachten Inleidingen van drs. K. Laansma en de heer G. A. de Koh Hondorden Zeeuwse ouderwijzers en onderwijzeressen zijn woensdag naar Goes getogen, waar in „Het Schuttershof" de jaarlijkse alge mene vergadering van de vereniging Schoolmuseum Middelburg werd gehouden. Het is voor de talrijke onderwijskrachten, van wie velen uit het lager onderwijs, een echte „Zeeuwse dag" geworden, want niet minder dan twee Zeeuwse inleiders namen na afhandeling van de huishoudelijke zaken het programma voor hun rekening. In de mor genuren sprak drs. KI. Laansma, directeur van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk in Zeeland over „We zullen er goede Zeeuwen van maken" en *s middags hield de heer G. A. de Kok, hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwse Courant een cause- „Kranl en samenleving". ne over Zoals bekend heeft dc Vereniging Schoolmuseum geen permanente ten toonstelling meer van leermiddelen te Middelburg. Deze leermiddelententoonstelling is over gedragen aan de beide kweekscholen, het landbouwonderwijs en het nijver heidsonderwijs. Niettemin was aan de algemene vergadering een expositie van leermiddelen en tal van andere school- behoeften verbonden, die werd verzorgd door een tiental firma's Niet alleen kon den de Zeeuwse leerkrachten zich op de hoogte stellen van de nieuwste ontwik kelingen op dit gebied, maar tevens werden goede zaken gedaan. Vooral in de morgenuren trok de expositie grote belangstelling. De vergadering van het schoolmuseum werd geopend door voorzitter A. A Leenhouts. Na goedkeuring van de jaar verslagen werd de bestuursverkiezing gehouden. Herkozen werden de heren A. A. Leenhouts, M. A. Hage en C. Roe- lands. De laatste stelde zich nog voor één jaar beschikbaar. Besloten werd in de plaats van het oud-lid van Ged. Sta ten van Zeeland, de heer A. Schout, op nieuw een lid van Ged. Staten te benoe men. Het lid van Ged. Staten, dat de portefeuille van onderwijs beheert, zal worden verzocht tot het bestuur toe te treden. Geen andere naam De vergadering machtigde het be stuur een statutenwijziging voor te bereiden. Dit in verband met het overdragen van dc permanente ten toonstelling. Hoewel men aanvanke lijk van mening was, dat door het verdwjjnen van de tentoonstelling de vereniging een andere naam dient te krjjgen, bleek het bestuur daar niet meer zoveel voor te voelen. De meer derheid van de vergadering vgefclè uiteindelijk evenmin voor naamsver andering. Besloten werd in het nieuwe reglement de mogelijkheid te openen om een streek- vergadering van de Vereniging School museum te beleggen. Onder meer werd gedacht aan een vergadering van de Zeeuws-Vlaamse collega's met leer krachten uit Belgisch Vlaanderen. Na de pauze kon de voorzitter o.a. ver welkomen het lid van Ged. Staten, de heer A. J. Kaland, en de hoofdinspec teur in de eerste hoofdinspectie, de neer Renders uit Eindhoven. Een hartelijk woord van afscheid sprak de heer Leenhouts tot het scheldende bestuursiid. de heer Schout, die hij dank bracht voor het geen hjj met name in zijn funclie als lid van Ged. Staten van Zeeland, voor het Zeeuwse onderwijs heeft ge daan. Met instemming van de hon derden aanwezige onderwijzers werd do heer Schout benoemd tot erelid van de vereniging. Als blijk van waardering overhandigde voorzitter (Advertentie) dan smakelijk? 2 fraaie kop en schotels mei een pakje Arks theebiscuit. Vraagt Uw winkelier. Middclbiirg-Elet-iro: De ifiangdcnbron. 19.30 uur. 18 Jaar. Vllsslngcn-Alhambra: Bh de Papoea's op Nieuw-Guinea, 20 uur. a.l. Luxor: Planeet der eedoemden, 20 uur. l'l Jaar. Goes Grote Markt: Circus Toni Boltlnl, 20.00 uur. Bergen op Znunt-Luxor: Voulex-vous danser avec mol. 20 uur. 14 jaar. OostburgLedeltheater: Jeugd en Muziek, 19.30 uur. Leenhouts hem een noodlamp voor zijn auto. De heer Schout sprak een dankwoord. Verschijnsel De inleider tijdens de morgenbijeen komst was drs. KI. Laansma, die in een goed gedocumenteerd betoog nader in ging op de school als maatschappelijk verschijnsel. HQ wees er op. dat het niet alleen gaat om overdracht van kennis, maar dat ook de oriëntatie op de samen leving een belangrijk aspect vormt. „Het kind moet gevormd worden", aldus drs. Laansma. De inleider zag de school als een vormingsinstituut, dat dient aan te sluiten op wat de maatschappij vraagt. „De school moet de exponent zijn van de samenleving in deze tijd", betoogde spreker. In zijn betoog ging spreker verder on der meer in op begrippen als beroeps- isolement van de onderwijzer, de kwes tie van de opleidingsscholen en de sa menwerking tussen de verschillende schooltypen. In het bijzonder beschreef hij ook de relatie school-gezin, waarbij hij aan de hand van een indertijd in Noord-Brabant verschenen rapport op merkte, dat deze relatie van invloed is op de prestaties. De heer Laansma constateerde aan het slot van zyn betoog, dat de school als maatschappelijk verschijnsel nog onvol doende aandacht heeft gekregen. Meer dan tot nu toe het geval is, zal moeten worden nagegaan, welke sociale facto ren van invloed zijn op het onderwijs. Ook zal volgens de heer Laansma ge dacht moeten worden aan een gezamen lijk beraad om te voorkomen, dat kort sluitingen tussen school en gezin ont staan. Op zyn inleiding volgde nog een interessante discussie. Krant In de middagvergadering sprak de heer G. A. de Kok, hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwse Courant, over „krant en samenleving". De heer De Kok ging aan de hand van een aantal eigenschappen van de krant de verhou ding tussen dagblad cn samenleving na. Achtereenvolgens behandelde hij de ac tualiteit, de periodiciteit, de publiciteit en de universaliteit van de dagbladpers. Hierbij kwamen allerlei onderwerpen aan de orde, zoals de relatie tussen het nieuwsfeit en de kranlclezer, de publieke functie van de journalist, waarbij met name diens verhouding tot de overheid werd behandeld. De heer De Kok her innerde aan het slot van zijn causerie aan een uitspraak van Fruin, die de ver houding krant-samenleving als volgt formuleerde: „Uit het zwijgen en het zeggen van de krant leert men de geest van het volk kennen" Ten slotte wees hij er op, dat het journalistieke beroep een dienend beroep is. dat de journalis tiek een dienst aan de samenleving is en dat de journalistiek in Zeeland behoort te worden bedreven als een dienst aan de Zeeuwse samenleving. Na afloop van deze causerie werden nog verschillende vragen gesteld en ontspon zich een in teressante discussie. De voorzitter, de heer A. A. Leenhouts, sloot hierna de bijeenkomst. WEMELDINGE KAPELLE Overstekend meisje liep onder auto Bij bet oversteken is het enkele jaren oude dochtertje van de familie D. uit Kapelle woensdagmiddag in de Bieze- lingsestraat, vlak by het ouderlijk liuis, tegen een passerende bestelauto opgelo- Een. Met een beenbreuk en inwendige neuzingen moest het meisje worden overgebracht naar het ziekenhuis te Goes. De bestuurder van de bestelauto, de heer C. M. C. uit Soersel (België) kwam van uit dc richting Biezulinge gereden. In de nabijheid van het ouderlijk huis van het kind stond rechts van de weg een personenauto geparkeerd. Op het mo ment dat de Belg deze passeerde, kvvam het meisje van achter de geparkeerde auto gelopen. 's-HEER-ARENDSKERKE Afscheid president-kerkvoogd In de onlangs gehouden kerkeraads- vergadering van de Nederlands her vormde kerk te 's Heer Arendskerke heeft men afscheid genomen van de heer A. Smit, die als ouderling kerk voogd d.e hervormde gemeente sedert 1957 heeft gediend. De heer Smit gaat in Goes wonen. De heer Smit werd voor alle hulp en activiteiten gedurende al die jaren hartelQk dank gezegd. VRACHTWAGENS BOTSTEN Bij café „De Tol" te 's Heer Arendsker ke zijn dinsdagochtend twee vracht auto's tegen elkaar gebotst. De wagens werden bestuurd door L. I. van dè V. uit Kapelle en S. M. uit Heinkenszand. De botsing ontstond, toen een van de bestuurders te ver uitweek voor een >aar fietsers. Beide wagens werden flink leschadigd. Winkels om zes uur dicht Met ingang van 1 oktober zullen alle winkels in de gemeente 's Heer Arends kerke weer om zes uur 's avonds geslo ten worden. Deze regeling geldt echter niet voor do kapperszaken. NIEUWDORP Opbrengst bazaar De onlangs In Nieuwdorp gehouden ba zaar ten bate van het te stichten jeugd- febouw van de N.H. kerk heeft n< iet mooie bedrag opgebracht van 2325,75. N.C.V.B. kwam bijeen De afdeling Wemeldinge van de NCVB hield dezer dagen haar maandelijkse vergadering onder leiding van haar pre sidente mevr. Philipse-Aarnoudse. Na behandeling van de huishoudelijke zaken sprak de heer O. ten Haaf, onderwijzer aan de chr. school voor schipperskin deren over het onderwijs en het leven van deze kinderen in internaatverband. Hij verduidelijkte dit alles door het ver tonen van kleurendia's. Spaaroverzicht Bij het rykspostkantoor te Wemeldinge is in de maand september aan spaar gelden gestort tot een bedrag van 16.242,40 en terusrhetaald tot een be drag van 43.364,39. Er werden in de zelfde periode 6 nieuwe boekjes uitge reikt. Spaaroverzicht Bil de coöperatieve boerenleenbank te Wemeldinge is in de maand september een bedrag van 47,872.18. Er werd°T aan spaargelden gestort tot een be drag van 95.751,59 en terugbetaald tot 6 nieuwe boekjes uitgereikt. HEINKENSZAND N.C.V.B. kwam bijeen De afdeling Heinkenszand van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond is in gebouw Maranatha bijeengekomen. Na het lezen vun Psalm 8 en een korte me ditatie sprak drs. A. P. Cornet uit Goes over zyn reis naar Oost-Berlijn. De heer Cornet heeft daar een conferentie bijgewoond. Na de pauze kregen de aan wezigen de gelegenheid over dit onder werp vragen te stellen. DRIEWEGEN Collecte De te Driewegen gehouden collecte ten bate van noodlijdende kerken en per sonen heeft 27.20 opgebracht. Collecten Dc op zondag 30 september in beide diensten in de Ned. herv, kerk te Big- gekerke gehouden collecte voor de aard bevingsramp in Perzië bracht 228,29 op. De schooljeugd van de CVO school had zich beschikbaar gesteld voor het pluk ken van bonen voor hetzelfde doel. Hier was het resultaat 64. Verder bracht de reclasseringscollecte 19,27 op. EXAMEN VOOR DIPLOMA „WATERBOUW ZEELAND" Voor het te Middelburg afgenomen 30e exa men voor het hoger technisch diploma wa terbouwkunde „Zeeland" slaagden de heren: P. J. van Altenborg te Den Haag: W. A. v. d. Berg te Axel: B. P. Blaeke te Sluis: J. van Blitterswijk te Den Haag: M. Blok te Goes: A. Boogaard te Grijpskerke; J. G. Boot te Brouwershaven; L. J. Brekelmans te Den Haag: H. J. Bückmann te Voorburg; A. P. Burgel te Kruiningen: C.Cornelder te Rot terdam: J. Deurwaarder te Terneuzen: J. L. Dingemanse te Middelburg: D. C. de Dreu te Rotterdam: J. Dubbeldam te Maasbracht; S. G. Fonk te Loosdrecht; G. L. D. Gaakeer te Tholen; J. J. Geleijnse tc Middenschou- wen: R. R. de Graaf te Haarlem: I. B. de Groote te Kloetinge: J. Heuvelman te Oost- voorne. J. J. Heijenga te Akersloot; J. J. van 't Hof te Middelburg: J. C. van Houdt te Scherpenïsse: R. Houtekamer te Nijme gen: A. J. Hubregtse te Middelburg: A- M. de Jonge te Middelburg: A. Karelse te Goes: M. van Klaveren te Maarssen: P. A. v d. Klugt te Asten: J. de Koster te Zevenhui zen: J. G. van Kruiningen te Terneuzen: E. R. van Laere te Terneuzen: J. I. Meesen te Axel; F. W. Messemaker te Scheveningen: J. v. d. Meulen te Vlissingen: Q. W. Murre te Baarland; C. J, Nelisse te Kamperland: J. Oudeman te Goes; C. P de Rooi) te Oost en West-Souburg; R. A. Sehuurmans te Den Haag; L. v. d. Sloot te Vetp: T. P. van Sluis te Brouwershaven: J. van Sparrentak te Koudekerke: A. Theil te Den Haag; A. Toet te Den Haag: L. Verolrne te Sommelsdijk: C. A. I. Vierling te Den Haag; F. C. de Vis ser te Haarlem: R. W. v. d, Weijde te Den Haag: P. van Wijngaarden te Voorburg: Th. M. v. d. Zee te Den Haag: E. A. Zwaanswjjk te Den Burg; J. v. d. Zwan te Den Haag: B. van Zijll te Middelharnis. Dr. A. Staverman-brigade nam deel aan nationale wedstrijden te Schiedam Zondag j.l. bezocht de „Dr. Staverman"- brigade te Vlissingen de nationale wed strijden reddend zwemmen, die werden gehouden in het Sportfondsenbad te Schiedam. Voor deze wedstrijden, geor- ?aniseerd door de Koninklijke Neder- andse Bond tot het Redden van Dren kelingen, bestond grote belangstelling. Vijftien brigades namen er aan deel. Het programma bevatte onder meer rugslag, schoolslag en vrije slag, ge kleed zwemmen en voorts een vervoers- estafette van een drenkeling en opdui ken van een oefenkistje van de bodem van het bad van ongeveer 3 meter diep te in zwemkostuum. Op deze wedstrijden liet de brigade een goede indruk achter. Als waarderingsprijs ontving de brigade een trofee, die was uitgeloofd voor de brigade, die onder de moeilijkste om standigheden moest oefenen, hetgeen in Vlissingen het geval is. De voorzitter van de K.N.B.R.D. sprak in zijn slotwoord de wens uit, dat er op Walcheren spoedig een overdekt zwem bad zal komen, zodat ook 's winters geoefend kan worden in het reddend zwemmen. Burgerlijke stand KAPELLE. Bevallen: M. Ticheler-Lansen, <L; M. C. Ze- gers-de Hamer, z.: J. M. Westveer-Sebregts, 7..: H. Lepoeter-Zuidweg, d.; J. F. Potter- Boogert, z.; G. van Hoorn-Bruinzeel, d.; M. de Jager-Slabbekoorn, z M. N. Meijer-Re- mljnse, z.: L. A. dn Sclilpper-van der Jagt, d.: C. S. van de Linde-c!e Puit, z.\ 3. Dijk- wel-Bruijnzeel, z.: W. Coomans-Bruël, z. Getrouwd: C. F. J. M. Buijsrogge. 23 j. en D. C. de Klerk, 21 j.: J. C. Bruijnzeel. 18 j. en J. T. Moerdijk, 17 j.: H Hubers. 24 j. en E. M. de Jager, 25 j.: M. Aertssen, 22 j. en S. van Stel, 21 j.: M. Beenakker, 23 J. en M. W. Meulpolder, 20 j.; J. L. J. Gaakeer, 28 j. en S. I. J. van der Maas, 24 J. Overleden: M. Gijzel, 81 j.: C. Goud, 03 J.; C. Bom. 93 j.. wed. v. A. v. d. Graaff: F. Wit te. 76 j.. wed. v. L. Rottier: C. van Koeve- ringe. 75 j., e.v. W. Karelse: A. Geense, 83 j. NISSE. Overleden: C. de Winter. 79 j.. wedru v. P. vat» 't Westeinde. DRIEWEGEN. Bevallen: J. J. Goense-Rijk, d.: M. G. den Herder-Torbij n. z. Getrouwd: J. B. Huijsse, 29 J. en L. A. T. van Oosten, 23 i. Overleden: E. C. Engelbergh, 79 j., wed. v. G. van Noort. 's-HEER-ABTSKERKE. Ondertrouwd: G. M. Braam, 25 j. en C. de Jonge, 25 j. Getrouwd: H. Slabbekoorn, 23 en G. M. Minnaard, 22 j.; M. C. de Regt, 28 j. en W. J. van Liere, 22 j. RILLAND-BATH. Bevallen: A. M. Pluijlaar-Johannessen, d.: D. M. Hoekstra-Evert, d.: A Slabbekoorn-Bree- dijk, z. Ondertrouwd: W. J. Lobbezoo, 24 j. en C. M. van der Maas. 23 j. Getrouwd: L. W. d Wilde. 23 j. en M. J. A. van de Laak, 25 j.: W. L. Harthoorn, 24 j. en A. P. Damme, 21 j.; J. van Valen, 25 j. en G. J. P. Sentse, 18 j.; P. C. van Oosten, 20 j. en J. J. Prevo, 21 j.: D. Harinck, 25 j. en C, J. van Bemden, 21 j. KRABBENDIJKE. Bevallen: F. Vos-van den Berge, d.: C. H. Sinke-Veerhoek. z.: C. Hage-van Noorden, z.: D. Joosse-van de Vrede, d.: L. M. J. de Bel-Gelderblom, d.: L. dt- Jager-Boogaard, z.: C. L. Hoogstrate-Weststrate, d.; M- Pie- per-Kriekaard, d.: P. Butijn-Koster, z.: A. Tramper-Meloen. d.; M. Staal-Lut^jjn, d.; M. i den Dorpel. 26 j. en Boone-Paauwe, d. Ondertrouwd: A. M. Kuzee, 21 j. Getrouwd: R. J. Rijkso, 25 j- en C. J. M. Koster. 21 j. Overleden: F. Kaat, 57 1„ e.v. J. Mieras. HEINKENSZAND. Bevallen: J. A. van den Hoek-Hoogstrate, z.; P. B. B. Riemens-de Kraker, d.; N. Lauret- van Ham, z.; J. J. Braamse-Kole, z. Ondertrouwd: P. Raas, 24 j. en A. S. Janse. 22 J. van den Dries, 24 j. en E. J. Raas, 24 j. Getrouwd: K. G. Prent, 23 en I. M. Pie- ters, 21 i. Overleden: A. M. de Wael. 15 j. KRUININGEN. Bevallen: A. Catsman-de Kruijff, z.: M. G. de Bruine-van Stee, d,; II. M. Boot-Padmos. Steenpoorte-Sandersft z.: L. F. Vools-Dominicus. d.: P. de Beij-de Priester, z.: S. Janssen-de Kraker, d. Getrouwd: A. Hage, 19 j. en K. J. M. van Hove. 19 j.: G. Overbeeke. 25 j. en L. M. S. Lobbezoo. 20 j.: L. A. C. Soeters, 23 j, en .T. A. Oppeneer. 22 j.; L. de Rijke, 23 j. en T. C. Stroosnijder, 18 j.; K. P. Kollestelle, 20 j. en M. F. Harthoorn, 18 j. Overleden: J. J. Paauwe, 56 J., e.v, J. Wis- kerke: J. van Nieuwenhuize, 87 j„ e.v. J. Stroosnijder; A. F. Veersma, 53 j., e.v. C. J. P. Walhain. BAARLAND. Bevallen: C. D- Elenbaas-Verstraten, d.: W. Elenbaas-van Keulen, z.: D. E. Decraene-van Egmond, z. Ondertrouwd: J- H. M. Steenbakker, 23 j. en C. Huizen, 23 j. Getrouwd: S. Jille, 24 j. en J. C. van de Repe, 23 j. Overleden: E. J. Schout. 33 j. Kantonrechter Middelburg Genoeg ellende „Zo nodig drie keer in de spiegel kijken" De kanlonr-echter te Middelburg, ntr. J. J. Moolenburgh, heeft woensdagmorgen weer verscheidene vonnissen uitgespro ken voor verkeersovertredingen. Bijna zonder uitzondering betroffen het ge vallen, waarbij weggebruikers geen voorrang aan liet rechtdoorgaand ver keer verleend hadden. Mevrouw M. uit Kloetinge ni&ast voor een dergelijke ver- keersfout 30 betalen. Dc officier van justitie, mr. K. P. Doodeng, had voor ltaar overtreding bij het links afslaan geen voorrang verlenen aan een achter- oprijdende auto 40 geëist. „Ik had toch twee keer in mijn spiegel gekeken" verklaarde mevrouw M. „De auto die achter mij reed moet met een enorme snelheid genaderd zgn". „Kijkt u voortaan in plaats van twee, drie keer" adviseerde de kantonrechter. „In dit geval waren er twee schuldigen. U keek niet goed genoeg uit en de andere automobilist had nooit bij een kruispunt met een dergelijke snelheid mogen inha len. U moet het zo beschouwen: ver keer dat afbuigt, maakt een afwijken de (abnormale) manoeuvre, Het recht- doorgaande is normaal verkeer", zo ver volgde mr. Moolenburgh. J. V. uit Vlissingen verleende, ry- dend op een fiets in de Schelde- straat te Vlissingen, geen doorgang aan een scooter. Het gevolg was een botsing, waarbij de scooter een scha de opliep van 75. De officier vor derde 25 de kantonrechter maak te er 15 van. Voor een door hem veroorzaakte bot sing met een personenauto op de rijks weg bij Kapelle kreeg de bromfietser J. H. uit Kapelle een boete van 25, con form de eis van de officier. Bij het links afslaan verleende hij geen. voor rang aan de hem linies passerende auto. „Een lage boete" aldus mr. Moolenburgh „omdat ik in aanmerking neem dat u al genoeg ellende een gebroken been en financiële lasten van die botsing heeft ondervonden". De Duitse elektricien F. W. D. liet verstek gaan. Hij had, rijdend in een personenauto in Middelburg de Kanaalweg-Stationsbrug g voorrang verleend aan een vracht auto met aanhangwagen van de ex pediteur R. B. uit Westkapelle. Bij de botsing, die volgde, werd de vrachtwagen beschadigd. De civiele vordering van 20 die R.B. had in gediend werd door de kantonrech ter toegewezen. De Duitser moest een boete van 30 betalen, conform de eis van het openbaar ministerie. De chauffeur van een autobus, A. v. W. uit Middelburg, botste bij het achteruit raden op de Kanaalweg op een stilstaan de auto. De gevolgen waren niet zo erg, de personenauto kreeg enkele krassen. A. v. W. kreeg voor dc aanrijding een boete van 10. Met zgn bakfiets reed de bakkersbe- diende \V. W. uit Middelburg op de Mid delburgse straat te Koudekerke het rij wielpad oj), vlak voor een bromfiets die een aanrijding niet meer kon vermijden. De bromfietsberijder kreeg hierbij let sel aan zijn voet, zjjn rjjwiel werd be schadigd. „Er was erg slecht zicht" voerde de verdachte aan. „Dan gelden juist de voorschriften dubbel", zëi mr. Moolenburgh. „Ik geef toe dat gebleken is dat het zicht daar slecht is. De auto riteiten hadden wel eens eerder kunnen besluiten tot het kappen van het liout dat daar het uitzicht belemmert", voeg de lijj er aan toe. De officier liet een vordering van 35 horen, de kanton rechter vonniste 27,50 snbs. 5 dagen. PLOEGER KEES DE JAGER KREEG 2e PLAATS IN NATIONALE WEDSTRIJD De YVolphaartsdijkse landbouwerszoon Kees de Jager is woensdag tijdens de nationale ploegkampioeiischappen in de Flcvopolder op een eervolle tweede "laats geëindigd. Door dit resultaat ;omt hij in aanmerking om te worden fgevaardigd naar de wereldkampioen schappen, welke In 1963 in Canada wor den gehouden. Kees de Jager heeft reeds verschillende malen beslag gelegd op de Zeeuwse ploegtitel. De bouw van de Ned. herv. kerk In 't Zand te Middelburg vordert gestaag. Men hoopt het gebouw met Kerstmis te openen. De kerk zelf e?i de ontspan- ningszaal zijn zo goed als klaar, alleen het middenstuk moet nog opgetrokken worden. Hiervoor wacht, men op een la ding natuursteen uit Italië. Het meubi lair is besteld, en de centrale verwar ming is reeds aangelegd. Voorlopig zal een klein pijporgel in de kerk dienst doen. omdat het grote orgel door de fa. Van Vu/pen pas na S jaar kan wor den geleverd. (Foto P.Z.C.) natuurlijk een oliehaard gestookt met SCHOON ZUINIG WARM VEILING V.V.Z.B. GOES 3 oktober. Export- en industrieveiling: Ja- Grieve KL. I 85-90 37, 80-85 38, 75-80 40, 70-75 42. 65-70 41, IID 36, KL. H 85-90 35. 80- 85 37, 75-80 38, 70-75 38, 65-70 39. Cox Orange Pippin KL. I 75-80 69, 70-75 71, 65-70 67. 60-65 57, 55-60 42. IID 29. Ellisons Orange KL. I 70- 75 40, 65-70 3940, HD 36 Transp. de Cron- cels KL. I 85-90 37—38, 80-85 40, 75-80 41, 70- 75 42, 65-70 39. HD 34. Br Hardy KL. I 75-80 82, 70-75 83. 65-70 74—75, 60-65 71. Bonne Louisse d'Avranches KL. 1 65-70 64, 60-65 63, 55-60 56,20—56.70, 50-55 41,60—41,90, KL. II 65- 70 61, 60-65 59. 55-60 53, 50-55 40. HD 30. Tr. de Vienne KL. I 85-90 72. 80-85 76. 75-80 80, 10-75 80. 65-70 77. 60-65 72, HD 62—67. KL. H 85-90 74. 80-35 73—77, 75-80 72. 70-75 72—78, 1 78, 60-65 71—77. William Duchesse KL. I 75-85 35. 65-75 35, HD 17. Div. appelen, val 27. Diverse appelen, geplukte kroet 27. Div. peren, geplukte kroet 9. Bonne Louisse, ge plukte kroet 12. Bramen II 109—129, III 79. Totale aanvoer hard fruit 5600 kisten. Gewone veiling: Zigeunerin grof 29. fijn 26 28. Transparent grof 36. Cox Orange Pippin grof 40. James Grieve grof 3237, fijn 3134. Tr. de Vienne grof 5360. fijn 4748. William Duchesse grof 18—23, fijn 21. Bonne Louisse d'Avranches grof 3542, fijn 23—27. Abri- koospruim grof 77, fijn 32 Burbank Giant grof 44, fijn 32. Franken'haler n 149. Black Alicante I 141—153, II 143. Per doos: Bramen I 32, II 25—31. Per stuk: Perziken H 12—17. Met ingang van deze weck geen bramen dc industrie op vrijdag. Volgende week alleen op dinsdag, woensdag en donderdag. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 36—67, AH 26—46. BI 31—34, BH 19—32, afwijkend 11—25. Kropsla I .17. H 7—15, Cl 4—5. Me loenen 42—85. Per kg: Tomaten A 56—62, B 62—67, C 37—48, CC 25—36, All 37. BH 45. Komkommers A 26—33, C 10—24. Uien 816. Dubbele prinsessenbonen I 109—114, II 94. IIB 50—82, IH 43—46. Pronkbonen I 90—96. II 75. Stoksnijbonen H 92—96. Rode kool I 1016. Groenekool I 1617. II 1721, afwij. lcend 10—12. Andijvie I 26—31, II 17—27. Prei —33. Witte kool II 8 Veldsla 51. Zilver uien 73. Stokbonen 91. Aardappelen, grote 1015. Per bos: Wortelen 2328. Kroten 9-14. VEILING TERNEUZEN Sla 8—19.20. Bloemkool CU 24—67, B 37, BH 35—36, CU 15—23, afwijkend 16—38. Witte komkommers 13—17. Meloenen 37—92. Sel derij p. bos 38. Meerlanders I 13.50. Bintjes I 10,20—12.20. Andijvie 20—39. Kassnijbonen I 133. Stoksnijbonen n 84—93. Prinsessenbonen U 50—81, IIB 56—60. Prelude II 61—70. Kro ten 9. Rode kool 13. Savooiekool 7—26. Witte kool 11—25. Breekpeen 7. Waspeen 10—14. Prei All 2439. Spruiten 6062. Spinazie '1. Tomaten A 38—67, All 61—63, II 80 45, 75 47. IID 25—26, Hl gro+ 42—43, fijn 23. Zoete appelen lil grof 34—20. III fijn 9—16. Triumph I 30 64. 75 75, 70 76. 65 71, 60 66. II 80 62. 75 69, 70 69. 60 59. HD 53. III grof 49—55. ni fijn 35. Belle Hardy I 75 78, 70 78. 65 72—73, 60 69. Bil 61. C 45—46, CH 30-43. Uien 14—17. Witlof AI 141—145, B 136—141, 124—129. Augurken 75. Bramen I 26—28. Blauwe druiven 141—151. James Grieve I 85 37—43, 80 37—47, 75 40—51. 70 44—51, 65 41— 44, II 80 35—36, 75 36—39, 70 36. 65 37. III grof 3239. fijn 3031. Cox Orange Pippin I 80 ">0, 75 64—68, 70 68—70, 65 66. 60 53—56. II 70 '0. 65 67. 60 62. Bonne Louisse I 65 64. 60 60, 55 55. 50 40—41. HD 31. UI grof 41. fijn 31. VEILING BERGEN OP ZOOM 3 oktober. Cox Orange 20—76. James Grieve 2460. Br. Sudling 2441. Transparant 22— 42. Triumph dc Vienne 30»—76. Eonne Louisse 32. B. Hardy 39—67. Conférence 40—54. M. Masillat 18—35. Andijvie 1835. Sla 3'A—17. Spinazie 3041. Rode kool 7—15. Witte kool 14—18. Kroten 12. Bospeen 19—25. Waspeen 9—29. Prei 10— Stamboon dubbele prinsessen 59—1.02. Snijbonen 55—1,21. Staakprinsessen 95—1.36. Savooiekool 8—15. Bloemkool 11—63. Sprui- 2292. Tomaten 2566. Komkommers 10—39. VISMIJN COLI-JNSPLAAT 2601 kg exportgarnalen 1.03—1,75. 1370 kg handelsgarnalen 97—1,1(;. 12 leg schar. 437 kg bot. 5 kg schoL 27 kg wijting. 102 kg tong. 16 kg paling. 4 kg tarbot. 4 kg visiever. 9 kg rog. 3 oktober. Aardappelen: Bintjes, bonken U 12.40. grote 10.—. Tomaten AI 3.29, All 2,30. CCI 1,50—1.68. BI 3.34. BH 2,70. COI 1.62. Cl 2.37. CII 1.58. Fruit: Appelen: Jantes Grieve II 75-30 40. 7 46. 65-70 39—43. UD 28—42. Hl grof 2944, III fijn 20-26. Jeune* Grieve I 75-80 50, 70-75 'IS -54. 65-70 '18. Peren: Transp. de Croncels 75-85 46—48, 65- '5 4347. IID 18. III grof 28—34. Cox 60-65 41—45, 50-60 36—37, III grof 3717, III fijn 27. Appelen, val cn kroet 10—29. Bramen 2833. Perziken 10—26. Triomphe de Vienne 70-80 78—80. 80 op 79, "3-70 80. III grof 68—75. B Hardy 80-85 70 Bonne Louisse 55-60 43. 50-55 41. IID 25. Hl grof 25—39. Druiven Black Alicante I 158—170, 11 134— 149. Frankenthaler I 153- 162. II 154—156. Meloenen: Orange anana» 43—70, net 31, ogen 51 Pruimen: Reine Claude d'Althan 81. Groenten: Bloemkool 3 per kist 3142. 4 per kist 22—41. 6 per kist 14—37. 8 per ldst 11— 26. 10 per kist 11. Komkommers, groen 75 op 23—30. 60-75 19—25, 50-60 15—23. 40-50 18— 21. krom per kg 16—25. Witte komkommers 50-60 11. 40-50 13. Wille kool 12—14. Chinese kool 13—17. Dubbele bonen 75—1.13. Savooie kool I 23,50, II 19,00. Anaiivic I 30.00. II 22.00. Prei II 24,00. Kassnijbonen 1,38—1.52. Spina zie 28—'12. Bospeeu 14—29. Boskroten 7—12. Snijbonen 73—1,09. Uien 13—25. Pronkbonen 58—84. Rode kool 10—19. Sla 9—31. Waspeen '519. Knolselderij 5—15. Kroten per kg 17. Kussa 27. VEILING ROTTERDAM. 2 okt. Aardappelen 10-14; Andijvie 23-33: Bloemkool IA: 6 st. p. bak. 34-53 7 stuks 27- 30, IIA6 stuks 26-31: Dubb. bonen I 115-119, U 79-116: Pronkbonen 69-79; Kassnijbonen 140-157; Snijbonen 109-129; Kroten 12-13: Ro de kooi 9-12: Gele kool 9-15: Groene kool 8- 18; Sla I 25-29. n 14-20; Postelein 33-37; Kom kommers 70-80 44—50. 60-70 4047, 50-60 31 40, 40-50 28—34: Prei IA 20-28. HA 18-25: Knolselderij 14-22; Peterselie 5-8: Selderij 7-8: Spinazie 32-57: Uien 15-17; Spruiten IA 69-83. IIA 74: Grote peen f-12: Witlof IA 155- 160, IIA 122-147. HB 106-126; Aanvoer 7000 kg. Tomaten A 450-455. B 405-415, C 430-435: Be- honi IA 52-67. IB 58-66, IC 46-56: James Grie ve IA 46-64, IB 48-59, IC 42-53, HA 43-50, nB 44-53. IIC 46-43; Mank's Coöiin IA 42-43, IB 44-45. IC 33-39. IIA 37-41. UB 34-38. IIC 36-37: Bonne Louise IA 48-68, IB 51-60. IC 40-47, HA 58-62: Beurié Hardy IA 74-80, IB 72-76, IC 74-77; Triumph de Vienne IA 71-80, IB 69-80, IC 71-75. IIA 68-76, IIB 70-73, IIC 67-71; Clapp's Favourite IA 44-45. IB 40-44, IIA 36- 40, IIB 33-35: Cox's Orange IA 65-69, IB 56- 61. IC 39-45. Aanvoer fruit 160.000 kg. Perzi ken 24-33: Golden Champion 183-202: Black Alicante 159-170: Reine Victoria 100-133: R. Claude d'Althan 69—109. VEILING KAPELLE 3 oktober. Bramen industrie I en II 116—129, IH 79. Bramen in doosjes 11 102. Bonen I 87, U 72—73, nD 35. Industrie- en exportveillng: James Grieve I 80 42, I 75-80 39—40, I 70-75 43, I 65-70 41, U 80-85 38. U 75-80 40. n 70-75 40. U 65-70 40. HD 36, Hl grof 3436, IH fijn 34. Cox Orange Pippin I 80-S5 64, I 75-80 69. I 70-75 70,95— 71,50, I 65-70 67,30—63, I 60-65 57.50—58,10, I 55-60 42,20—43, II 75-80 63—64, H 70-75 66. II 65-70 63, II 60-65 55, II 55-60 38. IID 33, III grof 42, IH fijn 33. Bramley Seedling I 90- 100 39, I 80-90 45.80. I 70-80 41,80, II 80-90 39, II 70-80 37, IID 35, III grof 35. IH fiin 13. Ellisons Orange I 80-85 38. I 75-80 36—38. I 70-75 36. I 65-70 38, UD 35, HI grof 35. UI fijn 32. Transp. de Croncels 1 85-90 37, 80-85 38. I 75-80 39. I 70-75 40, n 80-85 36, II 75-30 36. II 70-75 36, It 65-70 36, IID 33, HI grof 34. Crimsons Cox I 75-80 60. I 70-75 62, I 65-70 59, I 60-65 55, Zigeunerin II 70-75 28, H 65-70 28, IID 26, III grof 27. HI fijn 26. Manks Cod- lin II 60-65 34. UD 33. IH grof 34, I fijn 31. James Grieve Lired I 80-85 40. I 75-80 44, I 70-75 45. I 65-70 41. HD 33. IH grof 34, HI fijn 32. Peren: Triumphe de Vienne II 80-85 67, II 75-80 75. U 70-75 77, U 65-70 76, II 60-65 67, UD 59, UI grof 58, Hl fijn 42. Pitmaston Du chesse I 75-85 44. I 65-75 40. II 75-85 38. H 65- 75 40, IID 33, III grof 22. III fijn 11. B. Du- rondeau I 70-75 47. I 65-70 45. I 60-65 23. I 55- 60 21. IID 20. III grof 19 III fijn 16. B. Le brun I 55-65 39, U 55-65 36. nt> 29, IH grof 27. III fijn 19. B. Hardy I 75-30 84, I 70-75 84. I 65-70 75—76, I 60-65 71. U 70-75 73. U 65-70 70. II 60-65 65. Hl grof 52—57, Hl fijn SS—39. Bonne Louisse d'Avranches I 65-70 65. I 60- 65 63. I 55-60 57. I 50-55 40.9542,30. II 60-65 59, H 55-60 55. II 50-55 38. IID 30,55—30.65, III grof 42, III fijn 20—25. Herzogin Elsa I 65-70 33, I 60-65 26, IID 17, IH grof 16. Sijsjespeer I 55-60 28. UD 25, Hl fijn 14. Seigneur d'Es- peren II 60-65 64. II 55-G0 56, H 50-55 41, HD 29, III grof 38. ni fijn 24. James Grieve geel H 75-80 38, H 70-75 39. B. Wilhelmina I 55-60 29. IID 22, IH grof 19. Jack Lebel H 75-80 38. H 65-75 36, IID 33, ni grof 33. Geplukte kroetappelen 30. val kroetappelen 28. Val pe ren: Conférence 1112. Geplukte kroetperen 9Vi. Diverse val peren 7, val Saint Remy 14. Fruimen. Warwick Droppel' II 25—13, grof 70 —79. fabriek 7—28. Burbank Giant I 50. H 30, grof 53. fabriek 11. Reine Victoria fabr. 6, gescheurde pruimen 26-38. Druiven per kg I 145—loj. H 140. Meloenen per stuk: AA 57, AI 52. AAH 45—47, AH 37, BH 24—32. Bramen per donsje van 250 gram H 2933. Aardappelen: bonken 13, H 69, kriel 21/4. Groentenvelling: Kropsla 18. Bloemkool AI 3450. All 25—35. BI 2a BH 14—24, CII 11. afwijkend 11. Savooiekool 24. Rode kool 2L Komkommers 33—35. Kassnijbonen 137—140. Pronkbonen 82. Andijvie 36. Witlof 106. Chi nese kool 4. Knolselderij 614. Uien 12—21. Augurken B 68. Prei 35. Kroten per bos 6. Tomaten AI 54—55. An 52. BI S4—58, BH 51— 53. Cl 33—40. Cn 30. CC 25-26. VEILING KRABBENDIJKE 3 oktober. Appelen: Cox Orange Pippin I 85- 90 61. I 80-85 61—66. I 75-80 65—70. I 70-75 bo—70. I 65-70 62—67, I 60-65 54—56, I 55-60 38—39. IID 28. III grof 43. fjjn 28, kroet 21— 25. val 24. James Grieve I 85-90 36, I 80-85 39. ""'-S0 40, I 70-7.5 41, I 65-70 40. II 85-90 35. II 80-85 38. II 75-80 39. U 70-75 39. II 65-70 '1. IID 34, IH grof 34, fijn 33, kroet 26. Rode James Grieve I 85-90 35. I 80-85 39, I 75-80 43, I 70-75 43. IX 65-70 39. Lobo I 85-90 35, I 80-85 36. I 75-80 37. IH grof 25, fijn 16. Elli sons Orange I 80-85 32, I 75-80 36. I 70-75 38. I 65-70 36. UD 33. fijn 30. IH grof 33. kroet "J. Bonne Louisse I 65-70 62. I 60-65 61. I 55- 54. IX 50-55 41, n *0-65 54, n 55-60 49. II 50-55 3S, UD 29. HI grof 41—15. fijn 27— 36. kroet 11. val 6. Ingrid Marie I 75-80 52, I 70-75 52, III grof 32, Goudrenet, val 30. Peren: Triumph de Vienne H 80-85 70. II 75- U 70-75 73. H 65-70 70, H 60-65 68. Hl grof 57. fijn 52. Br. Hardy I 75-80 77. I 70-75 79, I 65-70 72. I 60-65 70, II 75-80 72. II 70-75 74. H 65-70 68. II 60-65 6a. UD 52, Hl grof 54, kroel 13. val 27. fijn 38. Verpakte appelen: Ellisons Orange I 85-90 33. 1 80-85 43. r 75-80 48. I 70-75 51. I 65-70 43. Cox Orange Pippin I 75-SO 85. I 70-75 S3. Verpakte appelen: I 80-85 46, I 75-80 49. I 70- "7 52. t 65-70 46. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM oktober. Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. In gaande donderdag 4 oktober 1962. Prijsklasse 0 15 cent, idem I 14 cent, idem H 13 cent, idem III 12 cent, idem IV 11 cent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15