Wasserij „De Zon" te Goes viert het vijftigjarig bestaan DIAMANTEN ECHTPAAR P. ZANDEE-GILTAY TE GOES Binnenkort wordt met vakopleiding gestart WALCHEREN VLISSINGERS BOKSTEN IN ROOSENDAAL AGENDA Zilveren jubileum van kantoorhouder P.T.T. PALMEN EN PARADIJSVOGELS IN DOCUMENTAIRE OVER N.-GUINEA FRANSE VERZETSFILM OP AMOUREUS THEMA MARKTBERICHTEN Knokke verbetert internationale weg naar Retranchement WOENSDAG 3 OKTOBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT e EEN VAN DE MODERNSTE IN NEDERLAND Een van de grootste en modernste wasserijen in Nederland, de wasse rij „De Zon" te Goes, zal aanstaande zaterdag in het middelpunt van de belangstelling staan, in verband met de viering van het vijftig jarig bestaan- De jubileumviering van deze wasserij is voor de Fede ratie voor de Wasindustrie in Nederland mede aanleiding geweest za terdagmorgen een congres te houden in Goes. In de middaguren kun nen de deelnemers aan dit federatief congres aanwezig zijn bij de receptie van de gouden „De Zon" van half drie tot half vijf in hotel „De Korenbeurs" to Goes. Evenmin zal het vijftigjarig jubileum on gemerkt voorbijgaan aan het personeel: voor de meer dan honderd werkkrachten volgt zaterdagavond een feestavond in „De Prins van Oranje". De jubilerende wasserij, gelegen aan de van een toepasselijke naam voorziene Bleekerstraat. werd in oktober 1912 op gericht door de heren W. Witkam en A. de Pauw, die het bedryf vier jaar later overdeden aan de heer G. Geysen, de vader van de huidige directeur," de heer P. J. Geysen. Elf jaar later kwam de tegenwoordige directeur in de zaak. Na het overlyden van do heer Geysen sr. kwam de heer P. J. Geysen in 1939 al leen aan de leiding van het toentertijd al moderne en goed geoutilleerde bedrjjff. Met name onder de leiding van de hui dige directeur is „De Zon" uitgegroeid tot een bedrijf, dat een vooraanstaande plaats inneemt onder de Nederlandse wasindustrieën. Zo behoort het machine park tot de beste in ons land. Verschil lende eigen vindingen op één machine heeft de heer Geysen octrooi gekregen hebben er door de jaren borg voor gestaan, dat „De Zon" vooraan bleef in de rij van wasindustrieën. De wassery is in de loop der laren flink gegroeid. Weliswaar is het aantal werknemers de laatste jaren niet beduidend uitgebreid, maar dank zij mechanisering en automatisering is de prestatie per man/uur met sprongen omhoog gegaan. Bij de wasserij en de verschillende depen dances zijn momenteel 47 mannen en 57 vrouwen in dienst Nummer één De Goese wasserjj was in 1949 de eerste, die de wasdoos invoerde. Inmiddels heeft „De Zon" ondanks het in gebruikne- men van een modern duizend vlerkante meter grote fabriekshal in 1957 al weer met ruimtegebrek te kampen. Als gevolg van het feit, dat dc lege embal lage nogal wat plaats innam, hebben de bekende wasdozen het veld moeten ruimen voor een andere verpakking Daarbij komt, dat het afgelopen jaar weer verschillende nieuwe machines zijn neergezet. Directeur Geysen geeft on omwonden toe, dat de machine lang zo mooi niet werkt als de meisjes, die vroe ger de lakens vouwden Maar het be langrijkste is, dat de machine het werk doet. van twee meisjes. Door het perso neelsgebrek gedrongen moest „De Zon" voor dit onderdeel wal overstappen op deze oplossing. Als eerste Nederlandse wasindustrie zal „De Zon" over enkele weken met een eigen vakopleiding starten, die voorna melijk is bedoeld om jonge werkkrach ten (meisjes) aan te trekken en op te leiden. De directeur van de wasserij onderkent ook de ontwikkeling van de chemische reiniging. Deze ontwikkeling is er mede de oorzaak van, dat in Souburg, Middel burg en Vlissingen dependances zijn sticht. Het depot Terneuzen van Zon" is een geheel eigen bedrijf, waar alle werk kan worden verricht. De heer Geysen, die reeds 35 jaar in het „vak" zit en die de Nederlandse was serijwereld goed kent voorzitter van de r.-k. Nationale Bond van Wasindus trieën en om de twee jaar gedurende één jaar federatievoorzitter ziet met tevredenheid terug op de afgelopen vijf tig jaar. In de toekomst ziet hij nog een behoorlijke markt voor de wasindustrie ën. Dan zal echter de toeneming van het werk opgevangen moeten kunnen wor den door een gelijke uitbreiding van het aantal werkkrachten. Met trots spreekt de heer Geysen over het wagenpark van „De Zon". Deze wa gens laten zich echter niet alleen zien om was op te halen. Zo heeft de Goese wasserij tien auto's laten rijden in de nubliciteitskaravaan var de Ronde van Midden-Zeeland. „Om de indruk weg te nemen, dat we maar een „wasserijtje" zouden zyn", verklaarde directeur Gey- glimlachend. MIDDELBURG M. LOOISE 40 JAAR IN DIENST BIJ STOKVIS Maatschappelijke Zorg Middelburg Blykens het in het jaarverslag 1961 van de gemeentelijke dienst voor maatschap pelijke zorg te Middelburg opgenomen financieel overzicht werd in het afge lopen jaar een bedrag van 710.650 (het jaar tevoren 586.850) besteed voor al gemene maatschappelijke zorg. Voor uit kering aan werklozen enz. moest 790.510 (ill 1960 f 736.200) uitgetrok ken worden, terwjjl daarvoor een bedrag van 741.010 ontvangen werd. Het na delig slot van de gemeentelijke dienst bedroeg in 1961 in totaal f 862.700, rond 130.000 meer dan het jaar tevoren. Voor de algemene gezondheidszorg werd f 33.400 uitgetrokken. In liet verslag wordt voorts opgemerkt, dat het als een oen gemis wordt aange voeld, dat er in het kantoor geen af zonderlijke ruimte beschikbaar is, waar met dc hulpzoekenden ongestoord een gesprek kan worden gevoerd. De twee daarvoor bestemde vertrekken waren en zijn nog (tijdelijk) in gebruik bij andere sociale instanties. Daar hot bedrijfsleven zich verder bleef ontwikkelen, nam de vraag naar ar beidskrachten verder toe. Het aantal personen, dat een aanvraag indiende voor een sociale voorzleningsregelf uitkering, lag daardoor lager dan 1960. De grote vraag naar arbeidskrach ten in het vrije beartJf was er oorzaak van, dat de werklozen in vele gevallen spoedig in het arbeidsproces konden wor den ingeschakeld, zodat dc uitkerings termijnen vrijwel steeds kort waren. Gedurende het verslagjaar waren 2' ge zinshelpsters in dienst. In 18 gezinnen werd hulp geboden, terwijl in 3 geval len tijdelijke krachten werden ingescha keld. In alle gevallen betrof het hulp in verband met ziekte of invaliditeit van de hulsvrouw of werd hulp verleend in ge zinnen van bejaarden. Een groot aantal verzoeken moest worden afgewezen, om dat er geen voldoende hulp was. Door samenwerking met de particuliere en kerkelijke instanties kon echter In alle gevallen toch hulp worden verleend. Wat de algemene gezondheidszorg be treft (administratie voor het Medisch Centrum) werden In 1961 In totaal 1679 vaccinaties verricht, terwijl voor 21 kin deren subsidie werd verleend voor uit zending naar gezondheidskolonies. Volgens het jaarverslag van dc gemeen telijke volkskredietbank werden 66 aan vragen behandeld, waarvan de 62 goed gekeurde aanvragen een bedrag van 28.103 uitmaakten. Ten opzichte van 1960 werden er meer kredieten verleend in 1961, terwijl het uitgeleende kapitaal steeg met 33 procent. Het bljjft echter opmerkelijk, dat in vergelijking met an dere gemeenten weinig gebruik ge maakt wordt van de diensten van de bank te Middelburg. Opbrengsten collectes Dc totale opbrengst van de kinderzorg- busjes bedroeg te Wemeldinge 180.49. Dc collecte, die men hield voor Perzië, le verde 1100,06 op. Voor dc Medische Zending kon 266,88 bijeen worden ge- De heer M. Looise, directeur van het verkoopkantoor Middelburg van R. S. Stokvis en Zonen N.V., vierde maandag zijn 40-jarig jubileum in dienst van deze onderneming. Sinds 1 januari 1955 is de heer Looise directeur van Stokvis te Middelburg, toen het filiaal een zelfstan dige status kreeg. Tijdens een receptie in hotel De Burg werd de jubilaris dank gebracht voor de diensten, die hij aan de onderneming bewezen heeft. Directie en relaties kwamen hierbij van hun waardering getuigen. Mevrouw A. Lotgering- Hillebrand sprak over blikconserven voor Ver. van Huisvrouwen Mevrouw A. Lotgering-Hillebrand door radiopraatjes bekende voedings specialiste hield dinsdag in restau rant „Suisse' voor de Middelburgse af deling van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen een boeiende lezing over de blik-conservenindustrie. Na een korte inleiding vertoonde een em ployé van een blikfabriek in Deventer een bijzonder mooie documentaire van de cineast Schater. Daarin zagen de aanwezigen hoe men vroeger de blikjes vervaardigde, ongeveer 400 per man in de maand. Tegenwoordig produceren supersnelle machines er 400 per minuut! Het con serveren van voedsel dateert uit de tijd van Napoleon, zo vertelde mevrouw Lotgering. De Franse keizer had voor zijn verspreide troepen voedsel nodig dat lang goed bleef. Een Franse kok vond uit, dat voedsel verpakt in lucht dichte flessen, lang houdbaar is. In En geland kwam men op het idee de gla zen flessen te vervangen door blik. Me vrouw Lotgering kreeg zoveel vragen te beantwoorden, dat zij de pauze a~ bij moest trekken. Daarna werden dia' vertoond van schotels, die mevrouw Lotgering zelf samenstelde uit voedsel uit blik. Zij wees er meerdere malen op dat de vitaminen bij het inblikken te genwoordig niet verloren gaan, zelfs beter bewaard blijven dan bij het zelf koken. Tot slot draaide de spreekster de rollen om; zij vuurde nu vragen op de aanwezigen af en maakte er een soort quiz van. O.- EN W.-SOUBURG Raad komt bijeen De gemeenteraad van Oost- en West- Souburg komt vrijdag 5 oktober in ver gadering bijeen. De agenda vermeldt on der meer het voorstel de garage en ka mer in de woning Oranjeplein 47 aan de Dienst Bescherming Bevolking A Kring Zeeland te verhuren voor het op slaan van de goederen van vier red dingsploegen, één mobiele geneeskundi ge groep en één mobiel geneeskundig team. De voorgestelde huurprijs be draagt 40 per maand. Tevens komen nog op de agenda voor een voorstel tot het toekennen van een grond- en bouw- voorschot en een jaarlijkse bijdrage aan de Christelijke Woningstichting Walche ren voor de bouw van 10 woningen ach ter het Oranjeplein en de bouw van 14 woningen aan de Kromwegesingel. Ten slotte wordt voorgesteld een rechtsge ding te voeren tegen de heer C. Leijnse inzake ontruiming van zijn woning en winkel aan dc Vlissingseweg 15. Vergadering N.C.V.B. De N.C.V.B., afdeling Souburg hield on langs een vergadering onder leiding van mevrouw A. S. Polderman-Lijnse. Als spreker trad op de heer Van Elven te Wissenkerke. Hij sprak over het onder werp „De vader in het gezin". Op 25 oktober zal ds. Van Liere te Wolphaartsdijk voor de N.C.V.B. te Sou burg spreken over „Ontmoeting der generaties". Middelburg Electro: De maagden bron, 19.30 uur, 18 laar: De Vriendschap Show kantoormachines, 10—17.30 en 19.20—20.30 Vllsslnuen-Alhambra: 13 stappen naar de dood. 20 uur. 18 )anr Luxor. Planeet der gedoemden, 20 uur, 14 Jaar. Scrooskerkc VV. )-Gereformeerde Kerk; zang avond. 20 uur. Goes-Grand. Slag om Engeland, 20 uur, 14 j. Schuttershof: slg. vergadering Vereni ging Schoolmuseum Middelburg, 9.45 uur. Bergen op Zoom-Luxor: Moonlight melody. 20 uur. a.l. Tcrneuzen-Luxor: Klndertranen. 20 uur. 14 Oosiiuirg-Ledcitheater: Toen de hel losbrak, 20 uur, 14 jaar. Vlissingse boksers hebben zaterdag avond deelgenomen aan wedstrijden in Roosendaal. Van de zeven Vlissingers, die aanwezig waren, konden door een slechte organisatie slechts vier bok sers in de ring komen. Johan van de Meer moest zijn gevecht tegen de Eind- hovenaar Gruitjens in de derde ronde op medisch advies staken wegens een verwonding aan het ooglid. De Zeeuw, die overigens goed party gaf, zou toch wel op punten hebben verloren. Cees Grootjans bokste onbeslist tegen de Bredase kleurling Jankok. Jos Jasperse trad aan tegen de Utrechtenaar Van Bilzen, die wel de beste bokser was. In de derde ronde plaatste de Vlissinger echter twee zulke harde stoten, dat Van Bilzen moest opgeven. De laatste en ook beste partij van de avond ging tussen de Vlissinger Bertus van Hoven en Meyer uit Roosendaal. Het werd een technisch gave partij, die de Vlissinger een overwinning op punten opleverde. WESTKAPELLE Winterprosram C.M.B. De C.B.M.-afdeling Westkapelle heeft tijdens een dezer dagen gehouden be stuursvergadering het winterprogram- ma vastgesteld. Op woensdag 24 oktober wordt er een ledenvergadering gehou den. Op maandag 7 januari van het volgend jaar organiseert de afdeling Westkapelle in samenwerking met de afdelingen Zoutelande, Meliskerke en Koudekerke een filmavond. Op vrijdag 22 februari is er wederom een leden vergadering- Tijdens deze bijeenkomst wordt het tweejarige bestaan van de afdeling herdacht- De laatste vergade ring van het seizoen is vastgesteld op april: men stelt zich voor hiervan een „vraag- en praatavond" te maken. Verkoping huizen Ten overstaan van notaris H. v. d. Briel te Middelburg werd in Westka pelle in het openbaar verkocht de per celen Rookstraat 15 en Dijkstraat 5. Kopers werden respectievelijk de heren A. J. Hoekstra te Goes voor f 9675, en J. Westerbelte te Westkapelle voor f 25.275. OPENBARE VERKOPING Notaris Van de Briel heeft zaterdag middag- in Kasteel van Batavia te West kapelle twee woningen verkocht. De hoogste inschrijvers voor de woning aan de Ruokstraat waren de gebr. De witte voor 8400. Koper werd de heer A. J. Hoekstra uit Goes voor 9675. Voor de woning met schuur aan de Dykstraat werd net hoogst ingeschreven door de heer A. Gabriëlse voor 22.000. Koper werd de heer J. Westerbeke voor 2o.275. ARNEMUIDEN Zangdienst In de gereformeerde kerk te Arnemui- den zal zondag 7 oktober een kerkzang- dienst worden gehouden. Aan deze dienst kunnen allen, die daar belangstelling voor hebben, deelnemen. De dienst be gint om zeven uur 's avonds. Reclasseringscollecte De collecte ten bate van de Nationale Reclassering gehouden te Arncmuiden heeft 66,50 opgebracht. SEROOSKERKE (W.) Geslaagde winkelweek De winkelweek te Serooskerke (W.). die voor de tiende maal is gehouden, heeft een succesvol verloop gehad. Dins dagavond waren ruim 200 kinderen pre sent' bij do lampionoptocht, terwijl woensdag de muziekvereniging E.M.M. op verscheidene plaatsen in het dorp marsmuziek ten gehore bracht. Donder dag werd er bij de muziektent gedanst op de muziek van „De Ricardo's" uit Middelburg. Vrijdagavond gaf de mu ziekvereniging „Agatha" uit Aagteker- ke een geslaagd concert. Zaterdagavond gaf E.M.M. een concert van populaire muziek. De muziekvereniging besloot met een keurig uitgevoerde taptoe bij de gereformeerde kerk. De verlichting die in de kerk was vormde hierbij een kleur rijke achtergrond. Ver. tot Onderlinge Hulp bij het ontstaan van brandschade aan onroerende goederen „ONDERLINGE STEUN" gevestigd te Middelburg. OPROEP TOT EEN ALGEMENE VERGADERING ingevolge art. 42 van de statuten, te houden op donderdag 18 oktober 1962, des nm. te 2.30 uur in de bovenzaal van de Soc. „De Vergenoeging", Markt 81, Middelburg. Agenda Voorstel tot wijziging der statuten. Voorstel tot wijziging van het huish. reglement. Voorstel tot wijziging van het ver- zekeri ngsreglement Een volledig exemplaar van de voorge stelde wijzigingen als in de agenda ver meld, ligt vanaf heden tot na het einde der aangekondigde vergadering ter in zage op het kantoor der vereniging, Vlasmarkt 6 te Middelburg. Het bestuur. Collecte De reclasseringscollecte te Ellewouts- dijk heeft een bedrag van 13,05 opge- ZUID-BEVELAND KERKWERVE UITBREIDING CHR. SCHOOL AANBESTEED Het architectenbureau Rothuizen en 'I Hooft N.V. te Middelburg heeft maan dagmiddag in het Verenigingsgebouw te Kerkwervc namens het bestuur van de christelijke lagere school aldaar in het openbaar aanbesteed de uitbreiding van het schoolgebouw met een leslokaal en een handenarbeidlokaal. uit 1957 darrende gebouw krygt een aanbouw van 56 vierkante meter, die de school een L-vorm zal geven. De nieuwe uitbreiding kom. onder een kap van dezelfde vorm als het huidige ge bouw aan de Beatrixstra .it. Het aantal leerlingen is in Kerkwerve de laatste jaren met tientallen geste gen. In 1957 leek men aan een school voor ongeveer vijftig leerlingen genoeg te hebben, thans heeft het hoofd van de school, de heer J. Verolme er onge veer negentig onder zijn „hoede". Lange tijd wordt thans al gebruik gemaakt van een lokaliteit in het Verenigings gebouw om de scholieren te huisvesten. Aan die situatie zal na de realisering van de uitbreiding een einde komen. De volgende inschrijvingen kwamen bin nen: W. Lemson te Kerkwerve 52.895; J. C. A. Prince te Serooskerke (S) voor 53.700; Firma M. K. Daane en Zoon te Haamstede 54.000; C. W. van Velt- hoven te Zierikzee 54.400; W. J. Ver- jaal te Scharendijke 54.600; J. A. C. Blom te Noordgouwe 54.700; R. T. Louwerse te Scharendijke 54.850; J. Pleune te Noordwelle 56.000; L. W. Boogert te Oosterland 56.350; L. Tie- leman te Nieuwerkerk 56.868; Firma gebr. Holm to Zierikzee 58.100; C. van 't Veer te Zierikzee 58.236; J. v. d Werf te Burgh 58.275; K. Mannie te Haamstede 63.110; M. J. Padmos te Dreischor 63.720; F. J. M. van Velfho- ven 64.280 en J. Roggeband en Zoon te Zierikzee voor 68.865. De gunning is aangebouwen. GOFS S.G.P.-raadsleden waren in Goes bijeen ereniging van staatkundig gerefor meerde overheidspersonen in Zeeland kwam zaterdag in de „Opril" te Goes in vergadering bijeen. Tijdens deze byeen- komst hield de heer C. Wisse, ambtenaar ter secretarie in Middelburg een boei end referaat over „Enkele facetten van het besturen van de gemeenten". Gewe zen werd op de vele problemen, die zich in de tegenwoordige tijd by het besturen van een gemeente voordoen, terwijl voorts op duidelijke wijze werd ingegaan op de taak van de gemeenten in het huidige staatsbestel. Op deze inleiding volgde een geanimeer de bespreking. De vergadering stond onder leiding van de heer D. Kodde uit Zoutelande- Concert „Dansende Vingers" Maandag zal het B-orkest van de Goese accordeonvereniging „Dansende Vin gers", onder leiding van de heer P. W. A. Kranendonk een concert verzorgen in het pensiontehuis „Noord-Beveland" te Kortgene. Het concert wordt gegeven in de recreatiezaal van het tehuis. COL1JNSPLAAT Dezer dagen is de kantoorhouder van de P.T.T. te Colijnspiaat, de heer K. J. Roodzand gehuldigd vanwege zijn 25- jarig ambtsjubileum. De heer Rood zand is sinds 1954 in deze functie op Colijnspiaat werkzaam. Tijdens een drukke receptie mocht de P.T.T.-be- ambte onder meer van directeur J. van Laar gelukwensen in ontvangst ne men. Ook kreeg de heer Roodzand een geschenk onder couvert en een speldje voor 25 jaar trouwe dienst. Later op de dag kwamen de collega's van het ei land de jubilaris feliciteren. Films in Zeeland Palmenstranden en de aanwezig heid van paradijsvogels verraden niet altijd een paradijs. In de film van Eugen Schumacher „Bij de Papoea's op Nieuw-Guinea", die deze week donderdag te zien is in ALHAMBRA (Vlissingen) zien we de palmen bij bossen tegelijk en ook de paradijsvogel ontbreekt niet, maar Schumachers koppen snellers brengen ons terug naar de (bitterel werkelijkheid. „Bij de Papoea's" is de tweede film over Nieuw-Guinea in korte tijd, die op het doek van een Zeeuwse bioscoop ver schijnt. Enige tijd geleden bespraken we de documentaire van de Franse filmer Dominique Gaisseau, die een afmatten de, verliezen kostende reis door de jungle maakte om dc indrukwekkende natuur van Nieuw-Guinea op de film vast te leggen. Schumacher maakte een soortgelijke rolprent, waarin de natuur de hoofdrol speelt en de mens in zijn naakte strijd om het bestaan wordt af gebeeld. Minder groots van opzet, min der doordringend in het onbekende dan de film van Gaisseau, is echter deze kleurenreportage als domumentaire zeer ELECTRO (Middelburg) vertoont een van Ingmar Bergmans beroemd ste werken: „De maagdenbron", waarin Max von Sydow de manne lijke hoofdrol vervult. Het is het delicate relaas over een aanranding en de reacties daarop, een poëtische en psychologische fan tasie, waarin Bergman zijn meester schap bewijst. In de woensdagcyclus brengt ELECTRO (Middelburg) een film van Elisabeth Taylor en Montgomery Clift, die tot de beste behoort, die beide hoofdrolspelers mochten maken. „Suddenly, last sum mer" toont Elisabeth Taylor in een ro mantische rol, uitstekend acterend on der de strakke leiding van regisseur Jo seph Mankiewicz. Een andere reprise is „Slag om Enge land" in GRAND (Goes), 't op oorspron kelijke journaals berustende filmverslag van de aanvallen op Londen In de twee de wereldoorlog. „Dertien stappen naar de dood" is een boeiende Franse verzetsfilm. Het thema van de film, een uitzichtloze liefde, is passend verwerkt in het kader van een verzetsverhaal, dat realistisch genoeg aandoet om de amoureuze historie reliëf te verlenen. Claire Maurier en Paul Guers spelen de belangrijkste rollen. LUXOR (Vlissingen) staat in het teken van de ruimtevaart. „Planeet der ge- doemden" is filmfiction van de meest dynamische soort. Actie en nog eens actie en weinig dat aan de dagelijkse werkelijkheid herinnert. Temidden van talrijke familieleden heeft het echtpaar P. Zandee-Giltay in de conversatiezaal van het rusthuis in de Kleine Kerkstraat te Goes dinsdag middag zijn 10-jarig huwelijksfeest ge vierd. De heer Zandee (92) en mevrouw Zan- dee (89). die beiden een uitstekende gezondheid genieten, mochten o.a. feli citaties in ontvangst nemen van het ge meentebestuur en van het bestuur van het Gasthuis. Namens de geme Goes kwamen burgemeester mr. F. G. A. Huber, de wethouders J. S. Vis- scher en drs. J. J. Dijkgraaf en ge meentesecretaris M. J. Taillie hel krasse echtpaar gelukwensen. De heer Zandee. die geboren en getogen ïi de Ganzestad, heeft o.m. 38 jaar w werkt bij de houthandel Dekker. Het diamanten echtpaar kreeg gistermid dag tijdens de receptie tal van bloem stukken, manden met fruit en andere cadeaus aangeboden. (Foto P.Z.C.). Spaaroverzicht Vlissingse Nulssnaarbank in september Bij de Vlissingsche Nutsspaarbank is gedurende de maand september f 1 9.14..3A1 37 ingele^'" +erwïjl in die zelfde periode 1.182.958,94 werd te rugbetaald- Het tegoed aan het begin van de maand bedroeg 27.297.722-85: het tegoed aan het einde van dé maand bedroeg 27.359.105,28, een verschil dus van 61.382,43. De inleggingen van het schoolsparen beliepen in s ber een bedrag van f 2145.10 Bij de jeugdspaarwet werd ingelegd 11.824,68 en terugbetaald f 4239,71; het tegoed aan het einde der maand bedroeg 472.672,47. De spaarbusjes- Icdigingcn gaven een inleg van f 10.372,89 te zien. Hoofdkantoor (incl. bijk. Bonedijke- straat): inleg 748.151,59; tergubeta- ling 757.649,35; tegoed aan het eind 17.717.790,72- Bonedijkestraat: inleg 102.338,77; terugbetaling 79.808,65; verschil 22.530,12. Afhaaldienst: ir leg 11.765,67; terugbetaling 8996,60; tegoed aan het eind 75.383,83. Souburg: inleg 70.341,49; terugbetaling 72.436,46; tegoed aan het eind 1.685.196,73. Goes: inleg 288.808,10; terugbetaling 256.703,48; tegoed aan het einde 5.143.482,59 Wolphaartsdijk: inleg 27.114,92; te rugbetaling 23-709,62; tegoed aan het einde 974.551,43. Noord-Beveland: in- lesr f6640,34; teruefbetalmo- f3696 80 tegoed aan het einde 280.657,61. Ka- nelle: in'eg ƒ8575.85:. terugbetaling 15.915,57; tegoed aan het einde 318.910,45. Terneuzen: inleg 59.958,95; terugbetaling 30.371,22: tegoed aan het einde 756.885,95. Zaamslag: inleg 3.098,97; terugbeta ling fi8«5 07: tegoed aan het pï"de 191.751.97. Axel: inleg 11-239.07; terugbetaling 11.212,27; tegoed aan het einde 179.542,24. Heinkenszand inleg f8826.44: tenigbetalinrr f382,50 tegoed aan het einde 34.969.76. Van onze adverteerders Fa. Van der Meer liet bekende sterren komen De Vlissingse firma Van der Meer heeft maandagavond in samenwerking met Philips een grote show- en muziekavond in hotel Britannia georganiseerd. De ve le bekende artiestennamen hadden er- _ezorgd, dat de zaal geheel gevuld was. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling, dat ook vader en dochter Alberti zouden komen, maar aangezien zij in Nieuw-Guinea de Nederlandse militairen enige ontspanning bezorgen, waren de goochelaar Marconick en de rock and roll band „The Jumping Jevyels" in hun plaats gekomen. Aanwezig waren Wama's, die een soort Turkse opera opvoerden en bijzonder sterk op de lach spieren van het publiek werkten. Voor de gevoelige noot zorgden de „Za zonder naam" en het zangduo de 7,Ma rions". De „Fouryo's" en de „Spelbre kers" namen de vrolijke pretentieloze liedjes voor hun rekening. The Jumping Jewels, met na de pauze zang van Johnny Lion, hadden vooral succes bij dc jongeren. Het kwartet Harry Groot zorgde voor een passende begelei ding. Het geheel stond onder leiding van Fred Hartog. Burgerliike stand BIGGEKERKE. Getrouwd: H. W. Baren tsen. 22 j. en J. A. Kruit. 21 j. Overleden: P. S. Dekker. 80 j.. e.v. J. van Sluijs: K. Marinissen, 95 wedn. v. S. de Bree; W. Marijs, 75 j., e.v. M. Harpe. RITTHEM. Ondertrouwd: J. A. Rijnberg, 23 j. en A. C. Murre. 16 1. Overleden: L. Wisse, 78 j ARNEMUIDEN. Bevallen: L. van Waarde-Kwekkeboom, d. en Th. Schroevers-Ventevogel, z.; C. van Belzen-van Belzen, d.: Ch. van Belzen- Sehroevers, d.: J. van Meurik-Louwerse, z.: G. Baas-van Belzen. d.: J. v. d. Ketterij- Poortvliet, d. Getrouwd: J. A. Blanker. 31 j. en J. Be- suijen. 21 j.: J. A. Brandenburg, 28 j. en F. de Hamer. 22 j.: B. J. de Noojjer, 27 j. en P. Belzen, 23 j.; M. van Eelzen, 22 j. en M. van Belzen. 20 j. Overleden: N. Baak. 84 j.. wed. v. P. Vente- vogel: \V\ Schroevers, 84 j.. wed. v. K. Schuit. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 1-10: Zevenbergen v. Antwerpen; African Barren v. New Orleans: Hereford Beacon v. Kuwait. 2-10: John V v. Antwerpen; Harlerift v. Lon don: Hagno v. London: Juvalta v. Kenitra. Vlissingen vertrokken 1-10: Stentor met sleep Southampton: African Barron n. Rotter dam; 2-10: John V n. Coik. Juvalta n. Rot terdam- Zevenbergen n. Zeebrugge. Vlissingen gepasseerd naat Antwerpen 1-10: Twee Gebroeders v. Glasgow: Mariann Le Havre/Terneuzen: Marathon v. Rotterdam: Prins Frederik Hendrik Rotterdam; 2-10: Falco v Noordzee n. Gent Mare Novum v. Rotterdam: IJsel v. Rotterdam: Socrates v. Bremen: Bennekom v. Mayaguez: Vesta v. Stettin. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 1-0: Simonskerk n. Amsterdam; Mentor n. Rotter dam: Agnes n. London: Soestdijk n. Rotter dam: Nike n. London; Senegalkust n. Rot terdam: Elisabeth Broere n. Duinkerken; 2-10: Oceaan n. Stockholm v. Gent: Repeto n. Horsens v. Gent. VEILING KAPELLE 2 oktober. Bramen industrie II 145150, HI 76. Bonen I 83. UB 43. James Grieve I 80 38. I 75 44—46. I 70 46. I 65 42—45. II 75 38—40, II 70 39, U 65 41. IID 36, grof 26, fijn 34. Cox Orange Pippin I 80 63, I 75 69, I 65 66.60— 67, I 70 68,30—69, I 60 57—57,50. I 55 41.80— 42,20, U 75 62, U 70 64, II 65 59. U 60 54. II 55 35, UD 32, grof 44. fijn 30. Bramley Seedling I 90 36. I 80 45, I 70 41. IID 34, grof 34, fijn 33. Ellisons Orange I 75 37, I 70 41, I 65 37, 35. II 70 35—36, II 65 35. IID 34. grof 34. fijn 30. Tr. de Croncels 1 85 35, I 80 35. I 75 37, I 70 38. I 65 37. IID 35. grof 35. fijn 34. James Grieve geel I 80 41. I 75 44, I 70 45 47. I 65 42. Zigeunerin II 70 26, n 65 26. IID 24. grof 26. Early Victoria H 70 32. U 60 34. UD 32. grof 32. fijn 26. Ingrid Marie I 70 61. I 65 57. IID 37. The Queen I 75 35. I 65 34. grof 35. fijn 28. Tr. de Vienne U 75 72, U 70 75, H 65 75. U 60 68. nD 57. grof 56. fijn 47. Pitmaston Duchesse n 75 39. U 65 40. IID 32. grof 21, fijn 14. Herzogin Elza I 70 33. I 65 29—32. I 60 30. IID 15—22. grof 16. fijn 11. Seigneur d'Esperen I 60 73. I 55 60. I 50 49. UD 32. Br. Lebrun I 65 44. I 55 44.90-45.80. H 65 41. II 55 42. IID 39.10—39.40. grof 27. fijn 21. Br. Hardy I 70 79, I 65 73. I 60 73, UD 56. grof 63. fijn 38 Bonne Louisse d'Avr I 65 64. I 60 61. I 55 53—55. I 50 39.90—40,55. U 60 53. U 55 50. II 50 37, UD 28—30. grof 41—45, fijn 26. Witte kraut 30, gemengde val 27, kroetperen 8'A. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Eigenheimers 12.49—12,80. II 9.78. bonken 9,02 Bintjes I 10—11.42, U 9.80—9,98. Furore I 9,74. Aanvoer 25 ton. De Belgische weg van Knokke naar Retranchement, die al vele jaren in een zeer slechte toestand verkeert, zal vernieuwd worden. Dat heeft de raad van Knokke dezer dagen besloten. Het wegdek van deze drukke interna tionale weg is slechts drie meter breed en bestaat uit keien van ongelijke af metingen en van slechte kwaliteit. Bo vendien is de weg op vele plaatsen ver zakt. Het pad ernaast, dat bedoeld is als rijwielpad is vrijwel steeds onbe rijdbaar. Het zal de bewoners van de Belgische en Zeeuws-Vlaamse kust strook en de vele toeristen, die er 's zomers verblijven een genoegen doen te vernemen, dat het gemeentebestuur van Knokke thans heeft besloten de weg te moderniseren. De breedte van de ontworpen weg is zes meter en de lengte ruim twee km. Dit is het gedeelte dat van de grens loopt tot aan het gehucht „De Vrede". Daar zal de nieuwe weg aansluiten op een eveneens te vernieuwen gedeelte van „De Vrede" tot Schapenbrugge op hel grondgebied van de Belgische ge meente Westkapelle. De modernisering van de weg zal 2% miljoen Belgische francs (ongeveer f 245.000,bedragen. De gemeente Knokke betaalt hiervan 725.000 francs. Canadese dame bezocht graf van haar zoon De 74-jarige Canadese mevrouw M. A. Woof uit Lunenberg in de provincie Nova Scotia heeft zaterdag een bezoek gebracht aan het graf van haar zoon Robert Woof op hef Vlissingse kerkhof. Mevrouw Woof, die met een grote groep Canadezen in Nijmegen logeert, maakte deze reis op uitnodiging van de afdeling Vlissingen van het Nederlandse Oor logsgraven Comité. Het stoffelijk over schot van haar zoon Robert Woof, pilot- officer bij de Royal Canadian Air Force, werd op 1 augustus 1942 bij Domburg gevonden en op 3 augustus op het Vlis singse kerkhof ter aarde besteld- Me vrouw Woof werd bij haar bezoek aan het graf vergezeld door een lid van het Vlissingse Oorlogsgraven Comité, me vrouw I. E. Czech. Gistermiddag bezocht mevrouw Woof samen met de andere Canadezen Soest dijk, waar zy koningin Juliana een rui ker aanbood en het verhaal vertelde van haar man, die zij in de eerste wereldoor log verloor en van haar zoon. Ambtenaren- sportdag in Vlissingen Op het sportterrein aan de Basken- burgseweg te Vlissingen hebben dins dag ambtenaren ressorterende onder het ministerie van financiën en werk zaam te Goes, Hansweert, Middelburg en Vlissingen vaardigheidsproeven af gelegd. Tevens werden er atletiekwed strijden gehouden bestaande uit 100 en 1500 meter hardlopen, verspringen, hoogspringen, discuswerpen, kogelsto ten en speerwerpen. De heren J. L. van Veeren uit Vlissin gen, hoofdinspecteur-titulair en O. E. Alberti, hoofd van de inspectie Middel burg reikten na afloop in de kantine van „Zeeland Sport" met enkele toe passelijke woorden de vele prijzen, be staande uit boekebonnen, uil. De prijs winnaars waren: groep 36 jaar en ou der: werpnummers: 1. A. Murre, Hans- weert, 2. G. Meulbroek, Hansweert; springnummers1. J. Mieras, Goes; 2. A. Hermens, Vlissingen; loopnum- :s: 1. J. C. Saman, Goes; 2. M. Mol, Goes. Groep 23 tot en met 35 jaar: werpnum mers: 1. D. I. Koole, Middelburg; 2. H. Geers, Middelburg; springnummers: 1. J. Pasman, Middelburg; 2. D. Rottier, Goes; loopnummers: 1. J. J. Notebaart, Hansweert; 2- H. A. W. van de Garde, Middelburg. Groep tot en met 22 jaar: werpnum mers: 1. W. Kriekaard, Goes; 2. B. Braamse, Goes; springnummers: 1. J. A Syrrier, Middelburg; 2. T. van Ge- mert, Goes; loopnummers: 1. P. Zwee- dijk. Goes; 2. L. J. Vercouteren, Mid delburg. De heer J. Hut, personeelsconsulent van het ministerie van financiën, bracht hulde aan de deelnemers, de ju ry en de organisatoren voor de goede wijze, waarop deze sportdag ondanks de slechte weersomstandigheden ver liep. Ook de heer G. Nijmeijer uit Delft secretaris van de federatie van perso neelsverenigingen roemde de sportieve sfeer. De heer Van Veeren besloot de :oed geslaagde sportdag met een kort lankwoord. Er namen ongeveer vijftig atleten aan de wedstrijden deel. Officiële publikatie VLISSINGEN Verplichting tot het vegen van schoorstenen ter voorkoming van brandgevaar, i w. van Vlissingen vestigen de aandacht op artikel 192 van de algemene politiever ordening, luidende als volgt: .Gebruikers van woningen zijn verplicht te zorgen, dat de schoorstenen hunner wonin gen ingeval deze langer dan twee maanden van het afgelopen jaar zijn gebruikt, tenmin ste éénmaal in het jaar zijn geveegd- De leider van een bedrijf, waarbij schoorste nen in gebruik zijn. waarin ten behoeve van de uitoefening van dat bedrijf gestookt wordt, is verplicht zorg le dragen, dat deze tenminste tweemaal per kalenderjaar zijn VEEMARKT ROTTERDAM. 2 okt. Totale aanvoer 3315. Weekaanvoer 5021 Vette koeien en ossen 250 Gebrulksvee 1033; Vette kalveren 580: Graskalveren 496: Nuch tere kalveren 481: Varkens 10: Lopers 32; Biggen 51: Paarden 45: Veulens 18: Schapen- of lammeren 264: Bokken of geiten 55. Prijzen in cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 290—300 250—275 240—250 Vette kalveren 200—210 180—190 150—170 Slachtpaarden 240 220 190 Prijzen In guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 300 250 200 Nuchtere kalveren 160 140 130 Lopers 95 85 75 Biggen 50 45 40 Schapen 100 95 85 Lammeren 110 100 85 Kalf- en mclkk. 1125 1025 825 Vare koeien 700 625 550 Vaarzen 850 700 550 Pinken 525 450 375 Vette koeien: Aanvoer ietb minder: handel traag; prijzen lager dan gisteren: Vette kal veren: even kleiner - rustig - niet geheel prijs houdend: enkele prima's boven notering: Graskalveren: iets ruimer - kalm - gedrukt in prijs: Nuchtere kalveren als vorige week - tamelijk - ongewijzigd. Lopers en biggen: korter - redelijk - als vorige week: Slacht paarden; matig - lui - vooral niet hoger: Schapen en lammeren: kleiner - traag niet geheel prijshoudend: Kali- en melkkoeien: matig - flauw - afbrokkelende prijzen: Vare koeien: gewoon: lusteloos - teruglopende prijzen: Vaarzen en pinken, tamelijk - stroef niet geheel prijshoudend. BEURSBERICHT MARKT GOES 2 OKTOBER 1962. Granen, peulvruchten er. zaden. Gerst, ba sis 17 boerenschoon af boerderij f 26,00— 28.00 per 100 kg. Tarwe, basis 17 5r. boeren schoon af boerderij f 29.0030,15 per 100 kg. Groene erwten, boerenschoon af boerderij f 35,0041,00 per 100 kg. Schokkers, boeren schoon af boerderij f 45.0C—52,00 per 100 kg. Capucijners. boerenschoon af boerderij f 45.00—55.00 per 100 kg. Karwijzaad. boeren schoon af boerderij f 100.00—110,00 per 100 kg. Aardappelen. Bintje. 35 mm opw., binnen landse sortering f 10,00—10,75 per 100 kg. Bintje. 35 mm opw., exportsortering f 10,00— 11.50 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. sort eer- kosten voor rekening van koper. Voeder- aardappelen noteerden f 3.00—3.50 per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg 17 cent per kg. afgestaart geleverd aan de sorteerinrich- ting. Hooi Lucernehooi. geperst uit de ruiter f 145,00 per ton. Weidehooï, geperst uit de ruiter f 115.00—130.00 per ton Dijkhooi. ge uit de ruiter f 11)5 00—110,00 per ton. Veldbeemd. andere beemdsoorten raaigras- sen f 55.0060,00 per ton Rnodzwenk f 45.00 -50.00 per ton. Gerstest.ro f 52.50—57.50 per ton. Tarwestro f 42.5045,00 per ton. Erwten stro f 90.00—100.00 per ten. Haverstro f 40,00 —45.00 per top. Vlas. De prijs van ongerepeld vlas bedraagt 19—26 cent per kg. levering op auto Voor gerepeld vlas geldt een notering van 22—30 cent per kg. Voor beste partijen worden nog iets hogere prijzen betaald. VEILING KRABBENDIJKE 2 oktober. Appelen: James Grieve I 85-90 42. I 80-85 43. I 75-80 38-47, f 70-75 42—47, I 65-70 45—49. II 85-90 37, II 80-85 39. II 75-80 41-42, U 70-75 42. II 65-70 40. IID 36. III grof 3443, fijn 3236, kroet 2731. Cox Orange Pippin I 80-85 57—61, I 75-80 61—67, I 70-75 65—69, I 65-70 62—66, I 60-65 51—55, I 55-60 3537, IID 2526, III grof 47, fijn 25, kroet 23, val 22—41. Crimson Cox I 80-85 58. I 75-80 61—63, I 70-75 64—65, I 65-70 56—61, I 60-65 46—47. I 55-60 38. IID 26. III grof 40, fijn 27. Ellisons Orange I 85-90 34, I 80-85 38. I 75-80 42, I 70-75 44. I 65-70 42. IH grof 32. Goud renet. val 29. Diverse appelen, val 27, Peren: Bonne Louisse T 65-70 61, I 60-65 60, 1 55-60 54, I 50-55 41. IID 29—31, IH grof 43, fijn 33, kroet 12—18, val 13. Br. Hardy I 75-80 77. I 70-75 78. I 65-70 71—72, I 60-65 72. HI grof 57. fijn 42, kroet 12—28. H. Elza I 70-75 35, I 65-70 36. I 60-65 32. IID 20. III grof 15. fijn 11. kroet 10. Triomph de Vienne n 85-90 68. II 80-85 71-72, II 75-80 74, II 70-75 75, II 65-70 72, II 60-65 66, IH grof 60, fijn 46, kroet 27 Br. Lebrun II 65-75 42. II 55-65 41, IID 32. in grof 27. fijn 18. Bonne Cretien W. II 65-70 31, II 60-63 35. II 55-60 28. Pit maston Duchessen II 75-85 42, H 65-75 41, HD 34, III grof 22. fijn 18. kroet 14. VEILING V.V.Z.B. GOES 2 oktober. Export- en industrieveiling. James Grieve KL. I 85-90 38, 80-85 40. 75-80 42—44, 70-75 42,70—43,10, 65-70 40,0510,70, KL. II "7-90 39. 80-85 38. 75-80 40. 70-75 41—42, 65-70 3940. HD 36. Ellisons Orange KL. I 80-85 75-80 41—42, 70-75 41-42. 65-70 33. HD 34. Bramley Seedling KL. I 90-100 36, 80-90 45. 70-80 41. IID 35. Cox Orange Pippin KL. I "r 62. 80-85 65, 75-80 67. 70-75 68.30—69.50. 65-70 66.90-67.40. 60-65 58.50—58,80, 55-60 40. IID 33. KL. II 80-85 56. 75-80 61, 70-75 58. 65-70 48—54, 60-65 38. Zigeunerin KL. I 75-80 26—31. 70-75 29. 65-70 29. Transp. de Croncels KL, I 85-90 39, 80-85 41. 75-80 42, 70-75 42. 65- ro 40. IID 35, KL. II 75-80 39. 70-75 39. Ingrid Marie KL. I 80-85 57. 75-80 61. 70-75 58. 65-70 52, D 26. Laxton Fortuna KL. I 80-85 36. 75- 80 60, 70-75 60. 65-70 56. E. Hardy KL. I 80-85 80. 70-75 81—82, 65-70 73.40—74.10, 60- 65 70,40—70.95. Herzogin Elsa KL. I 65-70 33. 60-65 30, 55-60 25. IID 17. Pitmaston Duchesse KL. I 85-95 37, 75-85 45. 65-75 43, HD 33. Bon ne Louisse d'Avranches KL. I 70-75 61, 65-70 64, 60-65 62—63, 55-60 55—56, 50-55 40.95— 41,70, HD 29—30. B. Lebrun KL. n 65-75 40, 55-65 41. IID 30. Triomphe de Vienne KL. I 85-90 71. 80-85 75, 75-80 77. 70-75 79. 65-70 73 60-65 74. IID 55-67, KL. II 85-90 74. 80-85 76. 75-80 77. 70-75 79. 65-70 76, 60-65 73. Seig- d'Esperen KL. I 70-75 77. 65-70 72—79, 60-65 73—77. 55-60 57-61. 50-55 47—48, HD 3L Div. appelen, val 27 Div appelen, geplukte kroet 28 Zigeunerin, gepiukte kroet 27. val 19. Div peren, geplukte kroet 6.50. Bramen II 137. IH 77. Dubbele prinsessenbonen IIB 74—97, IH 43—56 Totale aanvoer hard buit 11.400 kisten. Gewone veiling: Zigeunerin grof 29, fijn 26—28. Transp. de Croncels grof 35—36. fijn 34 Cox Orange Pippin grot 33—15. fijn 29— 36. James Grieve grof 35—37. fijn 32—36, Ellisons Orange grof 34—35 fijn 31—32. Bram ley Seedling grof 35. trjn 34 Ingrid Marie grof 28. fijn 20—22. Triomphe de Vienne grof 5766. fijn 4252. Pitmaston Duchesse grof 2427, fijn 1617. Bonne Louisse d'Avr. grof 42. fijn 2731. Seigneui d'Esperen grof 42. fijn 2628. Reine Victoria fabriek 422. Abrikoospruim grof 66, fabriek 4344. Bur- bank Giant I 37—57. II 22—28. grof 38—40. fabriek 25—30. Monarch 88—109, n 51. grof 84. fabriek 31—39. Warwick Dropper I 77— 98, rjjp 60—81. grof 56-71. Frankenthaler 1 153—154. Black Alicante I 141—143. n 128— 139. Per doos: Bramen I 42. II 34—38. UI 27—31. Met Ingang van deze week geen bramen voor de industrie op vrijdag. Volgende week alleen op dinsdag, woensdag en donderdag. VEILING STAVENISSE. 2 okt. Bintjes gew 10.90—11.20. drielingen 6,20: Eigenheimers 10.60-14: Patrones 10.20; Aanvoer 35 ton. Uien bonken 22.50. middel 21.82—21.74. drielingen 24,40, pickles 24,40. Aanvoer 46 ton. EIERNOTERINC GOES 2 oktober. Bericht van handelaren. Kippe- eieren 9 cent. kleine eieren 6 cent. VISMIJN COLIJNSPLAAT 4150 kg exportgaraalen 95-1.50. 646 kg han delsgarnalen 1.21-1.35. 47 kg schar. 149 kg bot. 21 kg schol. 95 kg wijting. 4 kg kabel jauw. 131 kg tong. 11 kg paling. 6 kg tarbot. 2 kg visiever. U9 kg ongesorteerde ris. De Provinciale Afzetcom- missle voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild. vanaf: donderdag 4 oktober 1962. Legipont, alle maten, op 5 mm sorteren. Br. Hardy, alle maten, op 5 mm sorte ren. Ook D-maat sorteren in 5055 en 55—60 mm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5