Stichting Zeeland start nog vóór 1963 in nieuwe structuur o£ BILT HOGER PROVINCIAAL SUBSIDIE VAN 36.000 GEVRAAGD ALMANAK Aarzeling STROPERS PER MOTORRIJWIEL LANGS „HUN" JACHTVELDEN van deze zuivere, lichte tabak, rolt u de lekkerste Amerikaan. Eervol ontslag voor Veeres burgemeester EEN NIEUWE AANWINST VOOR DE ARNEMUIDSE VISSERSVLOOT CEEN VIERDE KOELHUIS VOOR VEILING IN GOES VÓÓR OOGSTJAAR 1963 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 3 OKTOBER 1962 Met vier autonome raden regelen moest tevens aan sociale lasten en ziektekosten 1800 meer geraamd worden, terwijl de raming voor pen sioenkosten verhoogd moest worden met 6700. Het gemeentelijk subsidie zal naar verwacht mag 'worden in 1963 19.000 bedragen. Dit betekent, dat het verzoek aan de gemeenten om verhoging van het subsidie, vergeleken met 1961, rond 8000 gulden heeft opgeleverd. Het bestuur van de stichting Zee land streeft er naar om nog vóór 1 januari 1963 de reorganisatie plannen afgewerkt te hebben om zodoende in de nieuwe structuur te kunnen starten. Dat betekent, dat binnen de rechtspersoon, in welke vorm de stichting Zeeland blijft bestaan, vier raden gevormd worden: de Zeeuwse Culturele Ad viesraad, de Zeeuwse Sportraad, de Zeeuwse Jeugdraad en op de duur de Zeeuwse raad voor Maatschappelijk Werk, welke part ners volkomen autonoom worden en zeggenschap krijgen in het ap paraat van de stichting. Deze me dedelingen over de stand van za ken betreffende de nieuwe struc tuur werden ons verstrekt door de directeur en de adjunct-directeur van de stichting. Tijdens deze bijeenkomst werd voorts een toelichting op de begro ting van de stichting voor 1963 ge geven. Daarin wordt namelijk een verhoging van het provinciaal sub sidie gevraagd van 36.000 gulden, het dubbele van het bedrag, dat in de beide voorgaande jaren ge vraagd werd. Slechts een kwart van dit bedrag heeft echter betrek king op uitbreiding 8600 voor de aanstelling van een functionaris voor sport- en jeugdzaken) terwijl de rest van de hogere raming be trekking heeft op normale salaris- verbeteringen voor het personeel en enkele andere kosten. In het kader van de reorganisatie van de stichting heeft het algemeen bestuur kortgeleden zijn voorlopige goedkeuring gehecht aan do nieuwe statuten. Deze moeten vervolgens besproken worden door de diverse raden, die nu een eigen positie krijgen en waarbij de Z.C.A.R. vermoedelijk in het vervolg Zeeuwse Culturele Raad genoemd zal worden. Wanneer de tot nu toe vier raden de statuten behandeld hebben kunnen ze definitief vastgesteld worden. In de statuten wordt de autonome positie van deze vier raden gegarandeerd: na de goedkeuring stellen de raden een eigen functioneel reglement op, waarin ze al les opnemen wat voor him werkzaam heden nodig geacht wordt. In een toelichting op de begroting aan Ged. Staten heeft het stichtingsbestuur er op gewezen, dat het geaarzeld heeft gezien de toch al belangrijke stijging van de bestaande lasten bovendien een beroep te doen op het college voor een beperkte uitbreiding van het appa raat met deze functionaris. In het be lang van het werk op deze twee momen teel zeer belangrijke terreinen heeft het stichtingsbestuur gemeend zijn aarze ling te moeten overwinnen, temeer ook, omdat het tijdens de laatste winterzit- ting van de Staten uitgenodigd werd stappen in die richting voor de sport en jeugdsector te doen. Om deze reden verklaarde het stichtingsbestuur dan ook te hopen, dat Ged. Staten aan de aanstelling van deze functionaris willen meewerken. Onbevoegd In de huidige samenstelling van de stichting Zeeland zijn de vier raden secties, die formeel onbevoegd zijn. Weliswaar functioneren zij in de praktijk anders en om die reden wil het stichtingsbestuur deze in de praktijk gegroeide toestand „legali seren en vervolgens ook in de be stuurssamenstelling doortrekken. De stichting krijgt in 't vervolg in haar dagelijks bestuur te maken met autono me partners, die dus mee gaan besturen, maar gebruik blijven maken van het. ap paraat van de stichting. Deze structuur is aanzienlijk goedkoper dan in andere provincies, terwijl met één apparaat ook een effiënter opzet en werkwijze mo gelijk is. Op de begroting van de stichting voor het volgend jaar is een bedrag van 217.500 aan lasten geraamd, f 43.000 (Advertentie) Aeeuwse Cursus De leider van de cursus „spreken in het openbaar" hield een van welsprekendheid overvloeiende toe spraak, ter inleiding van de nieu we leergang. De cursisten luisterden geboeid. Kijk, dat was wat je noemt een vlotte prater. Hij schudde het zo maar uit zijn mouw. Een enkeling keek al eens verstolen naar zijn eigen mouw, waar het straks na beëindiging van de cursus ook allemaal uitgeschud zou moe ten worden en menigeen hoorde zich in gedachten al praten als Brugman. n De toespraak was ten einde. De leider stelde om te beginnen een paar vragen en zo wilde hij onder meer graag weten waarom men de cursus volgde. De eerste bekende vertegenwoor diger te zijn. „Ik moet het eigen lijk van pralen hébben", stélde hij eenvoudig. De leider was het er mee eens. Maar hij was het óók eens met het motief van een andere cur sist, die verklaarde: „Tja, ik ben winkelier en dan krijg je zoveel vertegenwoordigers, aie goed van de tongriem zijn gesneden, dat je een héle piet in het praten moet zijn om ze af te poeieren. Daarom ben ik op de cursus". Een cursus, kortom, waar het mes aan twee kanten tongriemen snijdt. meer dan voor 1962. Naast een verho ging van het rijkssubsidie van 12.000 tot 81.000 heeft de stichting gerekend op een verhoging van het provinciaal subsidie van j 36.000 tot 105.000. De stichting begrijpt dat daarmee een zwaar beroep op de provincie ge daan wordt. Zowel voor 1961 als 1962 werd een verhoging van het provinciaal subsidie van f 18.000 ge vraagd, waarbij in 1961 12.000 toe gestaan werd en in 1962 12.500 nït de bus kwam. In 1961 moest echter een achterstand ingehaald worden, die de provincie ook erkende, terwijl de aanvragen van 1962 gebaseerd waren op het aantrekken van nïenw personeel, dat eveneens geschiedde met goedkeuring van de Staten. De huidige subsidieaanvraag van 36.000 is echter op andere gronden ge baseerd. De belangrijkste post daarbij vormen de salarissen, die in vergelijking met de herziene raming 1962 bijna 29.000 gulden hoger geraamd zijn. En daarvan is dan 8400 galden uitgetrok ken voor de aanstelling van een functio naris voor sport- en jeugdzaken. Wanneer de besprekingen met de rijksoverheid tot een positieve uitslag leiden dan zou het provinciaal subsi die voor 1963 rond 12.000 minder kunnen bedragen. De rijkssubsidieregeling voor de culturele raden geldt namelijk eerst wanneer een dergelijke raad rechtspersoon is. Hoewel Zeeland dus nu een oplosisng gekozen heeft, waarbij de culturele raad auto noom is binnen een rechtspersoon (de stichting Zeeland) houdt dit de subsi dietoekenning volgens de stichting niet tegen. Het provinciaal bestuur zal nu staatsse cretaris Scholten moeten overtuigen, dat deze voor Zeeland gekozen oplossing de juiste is. Slagen de Gedeputeerden, dan ligt er voor hen dus 12.000 gulden ge reed. In dit verband heeft ook de Provinciale Zeeuwse Jeugdraad (evenals de sport raad) een beroep op het provinciaal be stuur gedaan deze aanstelling mogelijk te maken. Sinds de oprichting in 1956 profiteerde ook de jeugdraad van het stichtingsapparaat. Noch voor de sport- noch voor de jeugdzaken konden dc stichtingsambtenaren echter voldoende Daardoor konden niet voldoende ac tiviteiten ontplooid worden voor re gelmatig overleg met overheid en andere instanties, voor andere kwes ties als kadervorming, het jeugdlei dersprobleem. ontwikkeling van het vormingswerk voor de bedrijfsjeugd, organisatie-activiteiten, vormings werk voor jeugdigen in sportverband enz. De jeugd- en de sportraad me nen nu, dat er op hun terrein acti viteiten ontplooid moeten worden, te meer daar de Zeeuwse Sportraad ook te maken krijgt met problemen, die verband houden met net jeugd- en jongerenwerk. Normale stijging De resterende salariskosten hebben be trekking op een normale stijging van posten, die door rijk en provincie reeds zijn goedgekeurd. Zo vergt onder meer de zogenaamde „Toxopeus-ronde" verhoging salarissen en huurcompensa- tie een bedrag van 6800, voor nor male periodieke verhogingen moet 4800 opgenomen worden, terwijl uit gaande van de over 1962 uitbetaalde sa larissen aan het in de loop van dat jaar aangestelde nieuwe personeel, voor 1963 gerekend moet worden met een verho ging van rond 8400. Door deze maat- 12.000 gereed Belg gedood bij verkeersongeluk te Axel Dinsdagmiddag om ongeveer 12 uur is de 36-jarige Belg A. A. Bun uit Bosch- Kapelle bij een verkeersongeluk te Axel om het leven gekomen. De Belg was de chauffeur van een personenauto, die op de kruising Beoostenble.vstraat-Lange- dreef in botsing kwam met een tank auto. De tankauto, bestuurd door J. J. N. uit Westdorpe, reed over de Langedreef in noordelijke richting. De personenauto kwam uit Axel en reed over de Beoos- tenbleystraat. Beide auto's naderden ge lijktijdig het kruispunt en kwamen daai met elkaar in botsing. De personenauto reed in een naast de Langedreef liggen- greppel. De tankauto sloeg over de en kwam boven op de personenwa gen terecht. De personenauto werd ge heel vernield: de tankauto werd slechts licht beschadigd. De heer Bun was ge huwd en had drie kinderen. Vrachtauto met fruit verloor achterwielen Voor de Belgische chauffeur v. d. B. uit St.-Lievens-Houten moet het dinsdag middag een merkwaardige ervaring zijn geweest, dat zijn zware vrachtauto, met fruit geladen, op de rijksweg ter hoogte van Schore plotseling de beide linker achterwielen verloor. Het pleit voor zijn stuurmanskunst dat hij de zware oneven wichtige vrachtwagen in zijn macht wist te houden en ongelukken kon voor komen. Doordat de auto aan alle zijden geslo ten was. bleef de lading aan boord. De gevolgen bleven beperkt tot een maat regel. waarbij het verkeer over slechts één weghelft moest worden geleid. Dit duurde twee uur, van omstreeks vier tot zes, de tijd die nodig was om het fruit op een andere auto over te laden en de manke vrachtauto te verwijderen. Nog geen pensioenfonds voor hotelpersoneel In het verslag van de te Goes gehouden vergadering van de plaatselijke afdeling I. Bond Hotelpersoneel, is een sto rende fout geslopen. In tegenstelling tot hetgeen vermeld werd, zal het nieu we bedrijfspensioenfonds namelijk nog niet per 1 januari 1963 in werking tre den. Er zijn bepaalde moeilijkheden ge rezen over de vaststelling van de leef tijdsgrens en er zullen nieuwe bespre kingen gevoerd moeten worden. KANTONGERECHT TERNEÜZEN Zware straffen voor twee jongemannen De officier van justitie bij het kanton gerecht te Terneuzen, mr. T. Lebret, heeft dinsdagmorgen zware straffen ge- eist tegen twee jonge mannen, die het laatste jaar een grote voorliefde voor stropen aan de dag hadden gelegd. De verdachten in deze zaak waren R. van E., transportarbeider te Aardenburg en L. de P., metselaar te Axel, die elk een hechtenisstraf van r.rie weken tegen zich hoorden eisen- Beiden werden in de vroege morgen van 1 juni op heterdaad betrapt toen zij, zonder daartoe bevoegd te zijn, in St.-Jansteen op houtduiven scho ten. Een geweer, munitie, een plun- jezak en een motorrijwiel, waarmee beide stropers zich langs hun jacht velden bewogen, werden in beslag genomen. Dc overtreding werd nog erger aange rekend, omdat de beide mannen vorig jaar al eens voor een soortgelijk feit waren geverbaliseerd. „U maakt het wel bijzonder erg", zei de kantonrechter mr. H. van de Belt tot verdachte Van E. „Op .dezelfde dag, dat destijds uw motorrijwiel werd te ruggegeven, ging U weer stropen. U beweert zo machtig veel van jagen te houden. Gaat U dit straks weer doen, als U de kans krijgt?". „Wel jagen", zei verdachte, „maar niet meer stropen". Ook verdachte De P. gaf toe bezeten te zijn van de jacht. Wachtmeester L. L. uit Axel verklaar de nog, dat geweer en munitie eerst nog door verdachte waren weggegooid en Vreemde vangst van VLI 12 Het vissersschip VLI 12 van de lieer Marijs uit Vlissingen heeft dinsdag in het Oostgat een vreemde vangst ge daan. De vissers kregen namelijk ëen onbekend voorwerp in de netten. On middellijk waarschuwde men de Ko ninklijke Marine, die de VLI 12 op dracht gaf buiten de vaargeul voor het Vlissingse strand te gaan liggen. Het vreemde voorwerp, vermoedelijk een mijn, hangt in een net naast het schip. De schepen in de Scheldemond kregen de waarschuwing niet te snel te varen, aangezien de „mijn" dan wel eens tegen de scheepswand zou kunnen slaan. In de loop van de nacht zou een deskundige uit Den Helder trachten het voorwerp te identificeren en even tueel onschadelijk te maken. later teruggevonden. „Een misselijke manier van stropen", vond de kanton rechter, terwijl de officier van justitie zei, dat de heren vorig jaar bepaald nog vriendelijk waren behandeld. Be halve de drie weken hechtenis, vroeg mr. Lebret nu verbeurdverklaring van alle inbeslaggenomen voorwerpen. Verdachte Van E. had niets meer te zeggen. Zijn jachtgenoot De P. vroeg of de straf niet voorwaardelijk mocht zijn. Kantonrechter Van de Belt wilde beide mannen nog een laatste, zij het dure, kans geven. Van E. kreeg veer tien dagen hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een boete van 50 subs. 10 dagen, wegens het behulpzaam zijn bij stroperij. De eigenlijke jager. De P. kreeg veertien dagen voorwaardelijk met een proeftijd va twee jaar, benevens een boete van 125 subs. 25 dagen en boeten van ƒ5 0 en 25 wegens het onbevoegd in het bezit hebben van respectievelijk wapens en munitie. Alle inbeslaggenomen voor werpen met inbegrip van het motorrij wiel werden verbeurd verklaard. U proeft er de beroemde Maryland bovenuit. Altijd vers in plastic pouch. Ook lekker in 'uw shagpijp. Met Internationale voetbalclubemblemen Aan jonkheer I. F. den Beer Poortugael is bij koninkljjk besluit van 22 augus tus i962 op zjjn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van Veére. Het ontslag zal per 1 november ingaan onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Dit betekent echter niet, dat de burgemeester zjjn functie zal neer leggen. Het ontslag houdt alleen maar verband met het bereiken van de pen- sioengerechtige leeftjjd op 24 oktober aanstaande. „Ilt blijf voor de volle hon derd procent op mijn post", zo verze kerde ons jonkheer Den Beer Poortu gael. Dit echter als waarnemend bur gemeester voor onbepaalde tijd. Burgemeester Den Beer Poortugael heeft zich. sinds zijn benoeming per 1 januari 1946 in Veere een bijkmdere ilaats verworven. Al spoedig toonde tij zich een waar voorvechter van het behoud van Veeres schoonheid en eigen karakter, wat hem er vorig jaar niet van weerhield zich na het vertrek van de vissersvloot met nieuwe energie te werpen op de toekomst van het nieuwe Veere. Jhr- I. F. den Beer Poortugael werd op 24 oktober te Leiden geboren. Na zijn schoolopleiding te hebben voltooid was hij onder meer werkzaam op de ge meentesecretarieën van Zeist en Maars- sen en sinds 22 augustus Ï922 als amb tenaar ter secretarie van Deventer. In 1959 werd hij benöemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Motorschip omhoog in haven Hansuieert Het motorschip „Maria" uit Terneuzen, op weg van Sas van Gent, naar Den Bosch en geladen met 208 ton kunst mest, is dinsdagmorgen omstreeks acht uur omhoog gevaren op de slikken In de buitenhaven te Hansweert, tussen de oost- en de middensluis. van van 'oglngen van het bergingsvaartulg Inktvis" van het bergingsbedrijf Pol derman te Hansweert en van de sleep boot „En Avant IX" van Muller uit Dordrecht om het schip vlot te trekken, mislukten aanvankelijk. Tijdens hoog water, 's middags om vier uur, slaag de de „Maria" er met hulp van de „Inktvis" in vlot te Tiomen. Het schip liep geen schade op. (Foto P.C.Z.) „De-Vrouw-Jannetje" NA EEN GESLAAGDE PROEFVAART Aan de Arnemuidse vissersvloot is deze week weer een vaartuig toegevoegd. Het is het 20,5 meter lange vissersvaartuig „De-Vrouw-Jannetje" (ARN 15), eigen dom van J. Meulmeester. Tjjdens de ge houden Droefvaart bleek het vaartuig aan alle eisen te voldoen. De bouwers van het schip, de gebroeders De Klerk te Kruispolder, droegen het vaartuig over aan de vertegenwoordiger van de gemeente Arnemuiden, wethouder G'. van Hemert. De bouwers feliciteerden de eigenaar, de heer J. Meulmeester, met dit nieuwe schip en wensten bemanning en vaartuig een behouden vaart. Wethouder Van Hemert sprak daarna als waarnemend burgemeester de eige naar, de bouwers en de overige aan wezigen toe. Hij zei onder meer, dat de Arnemuidse vissers hun bekwaamheid hadden getoond op de houten vaartuigen en hij twijfelde er niet aan, dat zij dit ook zouden doen op de moderne stalen schepen. Hij feliciteerde Meulmeester en de bemanning met de mooi afge werkte en geriefelijke ARN 15 en hoop te, dat eigenaar en bemanning er veel plezier van zullen hebben. De heer Van Hemert feliciteerde de visserij in het algemeen met deze aanwinst en hij sprak de hoop uit, dat meer nieuwe vissers schepen aan de vloot zullen worden toe gevoegd. Spieker memoreerde dat de raad van Arnemuiden destijds eenparig besloten had, daadwerkelijk bij te dra gen tot realisering van verbouw en nieuwbouw van vaartuigen. Zich tot de bouwers van het vaartuig, de gebroeders De Klerk richtend, zei wethouder Van Hemert, dat hij vol lof was over de af werking en inrichting van het vaartuig en hij feliciteerde hen met de geslaagde proefvaart. De gebroeders De Klerk dankten op hun beurt voor het in hen gestelde vertrouwen. Wethouder J. Siereveld sprak namens de vissersvereniging „Draagt Elkanders Lasten" en namens Zevlbel. De heer Meulmeester dankte alle sprekers en vroeg wethouder Van Hemert zijn dank over te willen brengen aan het gemeen tebestuur van Arnemuiden voor de ver leende medewerking. De-Vrouwe-Jannetje is 20,5 meter lang, 5,40 meter breed en 2,60 meter hoog. Het schip is uitgerust met een Berliet dieselmotor. Het is het groot ste vaaruig van de Arnemuidse vis sersvloot. Er staat nog een soortge lijk vaartuig op stapel bij de gebroe ders De Klerk, voor de Arnemuidse vloot. Employé „De Schelde" overleed plotseling De heer M. H. Leunis te Souburg, bankwerker bij de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissin gen. is maandagmiddag tijdens zijn werk plotseling overleden. De heer Leunis was aan het werk in de machi nekamer van de „Colpan Rlver". Om streeks half vijf werd hij plotseling on wel. Toen een van de verbandmeesters ter plaatse kwam was hy reeds overle den. De heer Leunis was 55 jaar, ge huwd en vader van 2 kinderen. GOEDE RESULTATEN VOOR KYNOLOGENCLUB ZEELAND De leden van de kynologenclub „Zee land" hebben op de tentoonstelling te Breda op 30 september j.l. met hun dieren enkele goede resultaten behaald. Kampioenschappen werden behaald door de dames Ganseman en Lokerse te Kapelle met Groenendalerreu Joris van de Hullenberg; mevrouw Liester te Asthene (B) met de Engelse setterteef Shiplake Marigold en de heer A. W. Dert te Souburg met lagnharlge teckel reu Kobold of Dymphna van Delta.. De heer Dert behaalde bovendien met de Japanse spanielteef Tensi of Dympha van Delta het reservekampi oenschap. De dieren van de volgende inzenders behaalden de kwalificatie ZG: de heer J. Braat te Vlissingen met St. Ber- nardteef Desiree van Adelhorst, de heer A. J. Schuit te Rilland-Bath met Duitse dogteef Vasti,' mevrouw van Dongen-Krijnen te Oostburg met Shih Tzuteef, dr. I. J. Risseeuw te Kapelle met Briardteef Ixia van Hoogh Eem- land, mejuffrouw C. E. Sprettger met Gordonsetterteef Nehdenia van Duy- nenburg en ir. A. E. Brujjning te Goes, met cocker spanielteef Beauty van Go- Op de tentoonstelling te Aalst (B.) be haalde mevrouw van Dongen-Krijnen met haar Shih Tzuteef je 1 U en CA.C. mevrouw Plasschaert-Verminck, even eens uit Oostburg verkreeg zowel voor haar Pekingees reu Jimmie of Flan- dria als voor haar teef Ilona het reser vekampioenschap en C.A.C. Legpenning van de staatssecretaris De staussecretaris van economische zaken heeft besloten voor de op 24 en 25 oktober a.s. te Goes te houden Zoid- Wcst-Nederlandse bakkerswedstrijden een legpenning beschikbaar te stellen. Deze penning wordt door het departe ment slechts in zeer bijzondere geval len toegekend. De veilingvereniging „Zuid-Beveland" te Goes heeft momenteel twee aanvra gen lopen voor bouwvergunningen. Het betreft de bouw van een vierde koel huis en een derde fustloods, aldus blykt uit het pas verschenen mededelingen blad van deze veiling. Opgemerkt wordt, dat realisering van het vierde koelhuis vóór de oogst 1968 zeer waar schijnlijk niet mogelijk zal zijn. Verder blijkt uit de mededelingen aan de leden, dat de geldelijke omzet van april tot en met september 1962 f 4.334.053.10 heeft bedragen, tegen f 5.318.154,55 over de overeenkomstige periode in 1961 en f 3.960.248,31 over dezelfde periode in 1960. Aanbesteding bouw van derde veerboot Op loktober j.l. is do inschrijving gehou den voor de bouw van een derde veer boot voor het veer Vlissingen-Breskens, waarvoor in overleg met de regering vijf werven waren uitgenodigd. De laagste inschrijver is Van der Giessen-de Noord N.V. te Krimpen a/d IJssel. Het provin ciaal bestuur is voornemens de minister van verkeer en waterstaat de machti ging tot gunning aan de laagste in schrijver te verzoeken. Bestelauto reed na botsing in sloot Een aanrijding tussen een personenauto, bestuurd door de heer J. J. s. uit Kort- gene, en een bestelauto, bestuurd door J. P. uit 's-Heer-Arendskerke, ontstond dinsdagmiddag omstreeks zes uur op de rijksweg bij Biezelinge. Beide auto's re den in de richting van Goes en raakten elkaar op onverklaarbare wijze toen de personenauto de bestelwagen inhaalde. Na de klap schoot de bestelauto snel door de heg de sloot in en de personen auto maakte een halve slag om, doch bleef op zijn vier wielen. Beide voertui gen werden flink beschadigd, de bestel auto moest met een takelwagen worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. HOOFDPLAATSE MATROOS BIJ DRUTEN VERDRONKEN In de nacht van zondag op maandag is de 18-jarige matroos op een binnen vaartschip, W. A. de Vilder uit Hoofd plaat in een met de wal in verbinding staand zandgat nabij Druten verdron ken. De matroos was met drie kameraden de wal opgegaan en keerde 's nachts om ongeveer half een met een klein roeibootje naar zijn schip terug. Het bootje kapseisde, waardoor alle vier de inzittenden te water raakten. Drie van hen wisten zich te redden. De Vil der, die niet kon zwemmen verdronk- Des morgens om half acht werd het stoffelijk overschot na een half uur dreggen opgehaald door de politie te water uit Tiel. Bestuursverkiezingen „Vrederust" De dinsdagmiddag in „Vrederust" te Bergen op Zoom gehouden buitengewone algemene vergadering van de Vereni ging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken in Zeeland, heeft bij de bestuursverkiezing de heer nr. F. Th. Dyckmeester, burgemeester 'an Zierikzee, tot lid van het algemeen bestuur benoemd. Het algemeen bestuur heeft daarna de heer Dijckmeester tot lid van het dage lijks bestuur gekozen. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. J. Duvekot te Goes, vicé-voorzitter van de vereniging. De heer Duvekot vervult de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer A. H. S. Stemerding, oud-burgemeester van Souburg. BRAMENVEILING KAPELLE In verband met het teruglopen van de aanvoer zal op de veiling te Kapelle- Biezelinge met ingang van heden de bramenveiling op vrydag en maandag geheel komen te vervallen. De bramen veilingen van dinsdag, woensdag en donderdag blijven voorlopig gehand haafd. SHOW VOOR RX.-VROUWENGILDE VAN MIDDELBURGSE MANNEQUINS Amateur-mannequins toonden dinsdag avond voor het r.-k. Vrouwengilde ja ponnen, jassen, hoeden, tassen en schoe nen van drie Middelburgse firma's. De zaal van restaurant „Wöhler" was goed bezet, vele leden hadden introducé's meegebracht. Als eersten stapten, een beetje verlegen, twee kleine meisjes de zaal binnen, gekleed in vrolijk gekleurde jasjes. Teenagerstoonden originele poncho's een soort cape die ons bijzonder praktisch en warm lijken. Gecombineerd met de tegenwoordig zo geliefde chas seur-hoeden staan ze heel vlot. De jas sen die de jonge mannequins droegen hadden over het algemeen grote shawls en laag ingezette mouwen. Een wijnrood trois-pièce met ingewe ven lurox-draden geschikt voor iedere leeftijd, kreeg een langdurig applaus. De glinsterende lurex geeft een feeste lijk effect en is daarom bijzonder ge schikt om 's avonds te dragen. Jammer dat deze stoffen nog zo kostbaar zijn. Na de pauze vormde de bruidsjapon van witte kant met geschulpte zoom wel het hoogtepunt van de avond- Een verkoop stertje die er onlangs in trouwde droeg er een korte sluier bij. De zoom werd van voren iets opgetrokken en versierd met een toefje bloemen. De ove rige mannequins, begeleidden de bruid in smaakvolle cocktailjapons. De leiding van deze geslaagde avond berustte bij de presidente van het r.-k. Vrouwengil de, mevrouw M. Deijnsen-Kessel. speelde li avond mannequin op de modeshow die werd gegeven voor het r.-k. Vrouwengilde. Hier draagt ze een bruin met. zwart geruiten jas die van achteren Jaag geplooid is. Het chasseur-hoedje wat zij bij de ias droeg, oogstte veel bijval. (Foto P.Z.C.) - t, u- -iff f\. - VERWACHT... DRUKKEND WEER Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien, waarvan sommige niet onweer. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Dezelfde tem peraturen ais gisteren of iets lagere. ZON EN MAAN 4 oktober Zon op 6.44 onder 18.13 Maan op 12.20 onder 21.10

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2