Wasserij „De Zon" te Goes viert het vijftigjarig bestaan Binnenkort wordt met vakopleiding gestart ZUID-BEVELAND AGENDA DIAMANTEN ECHTPAAR P. ZANDEE-GILTAY TE GOES PALMEN EN PARADIJSVOGELS IN DOCUMENTAIRE OVER N.-GUINEA FRANSE VERZETSFILM OP AMOUREUS THEMA MARKTBERICHTEN Knokke verbetert internationale weg naar Retranchement WOENSDAG 3 OKTOBER 1962 WISSEL BEVELANDEN PROV INC I ALE ZEEUWSE COURANT 5 EEN VAN DE MODERNSTE IN NEDERLAND Een van de grootste en modernste wasserijen in Nederland, de wasse rij „De Zon" te Goes, zal aanstaande zaterdag in het middelpunt van de belangstelling staan, in verband met de viering van het vijftig jarig bestaan- De jubileumviering van deze wasserij is voor de Fede ratie voor de Wasindustrie in Nederland mede aanleiding geweest za terdagmorgen een congres te houden in Goes. In de middaguren kun nen de deelnemers aan dit federatief congres aanwezig zijn bij de receptie van de gouden „De Zon" van half drie tot half vijf in hotel „De Korenbeurs" te Goes. Evenmin zal het vijftigjarig jubileum on gemerkt voorbijgaan aan het personeel: voor de meer dan honderd werkkrachten volg! zaterdagavond een feestavond in „De Prins van Oranje". De jubilerende wasserij, gelegen aan de van een toepasselijke naam voorziene Bleekerstraat, werd in oktober 1912 op gericht door de heren \V. Witkam en A. de Pauw, die het bedryt vier jaar later overdeden aan de heer G. Geysen, de vader van de huidige directeur," de heer P. J. Geysen. Elf jaar later kwam de tegenwoordige directeur in de zaak. Na het overlijden van de lieer Geysen sr. kwam de heer P. J. Geysen in 1939 al leen aan de leiding van het toentertijd al moderne en goed geoutilleerde bedrijf. Met name onder de leiding van de hui dige directeur is „De Zon" uitgegroeid tot een bedrijf, dat een vooraanstaande plaats inneemt onder de Nederlandse wasindustrieën. Zo behoort het machine park tot de beste in ons land. Verschil lende eigen vindingen op één machine heeft de heer Geysen octrooi gekregen hebben er door de jaren borg voor gestaan, dat „De Zon" vooraan bleef in de rij van wasindustrieën. De wasserij is in de loop der jaren flink gegroeid. Weliswaar is het aantal werknemers de laatste jaren niet beduidend uitgebreid, maar dank zij mechanisering en automatisering is de prestatie per man/uur met sprongen omhoog gegaan. Bij de wasserij en de verschillende depen dances zijn momenteel 47 mannen en 57 vrouwen in dienst. Nummer één De Goese wasserij was in 1949 de eerste, die de wasdoos invoerde. Inmiddels heeft „De Zon" ondanks het in gebruikne- men van een modern duizend vierkante meter grote fabriekshal in 1957 al weer met ruimtegebrek te kampen. Als gevolg van het feit, dat de lege embal lage nogal wat plaats innam, hebben de bekende wasdozen het veld moeten ruimen voor een andere verpakking Daarbij komt, dat het afgelopen jaar weer verschillende nieuwe machines zyn neergezet. Directeur Geysen geeft on omwonden toe, dat de machine lang zo mooi niet werkt als de meisjes, die vroe ger de lakens vouwden Maar het be langrijkste is, dat de machine het werk doet van twee meisjes. Door het perso neelsgebrek gedrongen moest „De Zon" WOLPHAARTSD1JK Mobiele muziektent officieel aan gebruikers overgedragen Zaterdagavond is de nieuwe mobiele mu ziektent te Wolphaartsdijk door het ge meentebestuur overgedragen aan de plaatselijke muziek- en zangverenigin gen. In een bijeenkomst in de raadzaal sprak burgemeester 3. H G. ter Haar Romeny zyn vreugde uit over de tot standkoming van deze prachtige tent, waaraan reeds zolang behoefte was. Hij dankte de ontwerper var. de tent. de ge meentearchitect de neer J. Wijga, de aannemer-carrosseriebouwer A. L. Kos ter en de onderaannemer-smid J. de Kam. De heer L. P. Pieterse, voorzitter van A.D.V.E.NJD.O., bracht hierna de dank over van de accordeonvereniging Harmonicana, de Chr gemengde zang vereniging Looft den Heer en de mu ziekvereniging A.D.V E.N.D.O., die de tent in gebruik krijgen, en bood daarna aan het gemeentebestuur namens deze drie verenigingen en de plaatselijke mid denstandsvereniging Algemeen Belang, de feestverlichting van de tent aan. Hier na voerden nog het woord A. Schuit, voorzitter van Algemeen Belang, J. Bur ger, voorzitter van de Zeeuwse Bond van Fanfare- en Harmoniegezelschap- pen, en de heer P. van der Wiele, voor zitter van de ring Zeeland van de Ned. Chr. Bond van Zang- en Oratoriumver enigingen. Vervolgens begaf het gezel schap zich naar buiten, waar voor het gemeentehuis de jongensdrumband stond opgesteld met haar befaamde bok. In aanwezigheid van vele belangstellenden knipte tamboer-maitre Niek Flipse het traditionele lint door en mocht met zijn band de nieuwe tent inwijden. Hierna concerteerden Harmonicana en A.D.V.E. N.D.O., waarmee een einde kwam aan deze geslaagde avond, die mede in het teken stond van de jpening van de win kelweken van de middenslandsverenl- ging Algemeen Belang. NIEUWDORP Vergadering N.C.V.B. De afdeling van de N.C.V.B. te Nieuw dorp kwam voor het eerst in het win terseizoen in de consistorie der gere formeerde kerk te Nieuwdorp byeen. Deze avond stond onder leiding van de presidente mejuffrouw J. M. Dikkon- berg. Na het openingswoord en het huishoudelijk gedeelte behandelde ds. van Cruyningen te Kloetingc „Een reis naar Rome". Benoeming jeugdouderling In de vacature van de heer L. Burger als ieugdouderling in de Ned. hervorm de kerk te Nieuwdorp, is gekozen de heer M. D. de Schipper. Hij heeft in middels zijn benoeming aangenomen. ELLEWOUTSDIJK Collecte Do reclasseringscollecte te Ellewouts- dljk heeft een bedrag van ƒ13,05 opge bracht. voor dit onderdeel wal overstappen op deze oplossing. Als eerste Nederlandse wasindustrie zal „De Zon" over enkele weken met een eigen vakopleiding starten, die voorna melijk is bedoeld om jonge werkkrach ten meisjes) aan te trekken en op te leiden. De directeur van de wasserij onderkent ook de ontwikkeling van de chemische reiniging. Deze ontwikkeling is er mede de oorzaak van, dat in Souburg, Middel burg en Vlissingen dependances zijn ge sticht. Het depot Terneuzen van „De Zon" is een geheel eigen bedrijf, waar alle werk kan worden verricht. De heer Geysen. die reeds 35 jaar in het „vak" zit en die de Nederlandse was serijwereld goed kent voorzitter van de r.-k. Nationale Bond van Wasindus trieën en om de twee jaar gedurende één jaar federatievoorzitter ziet met tevredenheid terug op de afgelopen vijf tig jaar. In de toekomst ziet hij nog een behoorlijke markt voor de wasindustrie ën. Dan zal echter de toeneming van het werk opgevangen moeten kunnen wor den door een gelijke uitbreiding van het aantal werkkrachten. Met trots spreekt de heer Geysen over het wagenpark van „De Zon". Deze wa gens laten zich echter niet alleen zien om was op te halen. Zo heeft de Goese wasserij tien auto's laten rijden in de nubliciteitskaravaan var de Ronde van Midden-Zeeland. „Om de indruk weg te nemen dat we maar een „wasserijtje" zouden zijn", verklaarde directeur Gey sen glimlachend. Middelburg Electro: De rnaogdenbron, 19,30 uur, 18 Jaar: De Vriendschap Show kantoormachines, 10—17.30 en 19.20—20.30 Vllsslngcn-Alhambra: 13 stappen naar de dood, 20 uur, 18 Jaar Luxor: Planeet der gedoemden, 20 uur, 14 Jaar. Serooskerke (W.)-Gereformeerde Kerk: zang avond, 20 uur. Goes-Grand, Slag om Engeland, 20 uur, 14 J. Schuttershof: alg. vergadering Vereni ging Schoolmuseum Middelburg. 9.45 uur. Bergen op Zoom-Luxor Moonlight melody. 20 i a.l. Tern<Mi7.en-Luxor KJndertrancn. 20 uur, 14 Jaar. Oostburg-Lcdeltheater: Toen de hel losbrak, 20 uur, 14 Jaar. GOES S.G.P.-raadsleden waren in Goes bijeen De vereniging van staatkundig gerefor meerde overheidspersonen in Zeelanc wam zaterdag in de „Opril" te Goes ir. ergadering bijeen. Tijdens deze bijeen komst hield de heer C. Wisse, ambtenaar ter secretarie in Middelburg een boei end referaat over „Enkele facetten van het besturen van de gemeenten". Gewe zen werd op de vele problemen, die zich in de tegenwoordige tyd bij het besturen van een gemeente voordoen, terwijl voorts op duidelijke wijze werd ingegaan op de taak van de gemeenten in het huidige staatsbestel. Op deze inleiding volgde een geanimeer de bespreking- De vergadering stond onder leiding van de heer D. Kodde uit Zoutelande- Concert „Dansende Vingers" Maandag zal het B-orkest van de Goese accordeonvereniging „Dansende Vin gers", onder leiding van de heer P. W. A. Kranendonk een concert verzorgen in het pensiontehuis „Noord-Beveland" te Kortgene. Het concert wordt gegeven i de recreatiezaal van het tehuis. YERSEKE CAFETARIA UITGEBRAND Maandagmiddag werd de bevolking van Yerseke opgeschrikt door het geloei var de sirene. Het bleek dat brand was uit- broken in het cafetaria „Het Mossel- lis" van de heer Benningshof aan d£ Kerkhoekstraat. De brandweer was spoedig aanwezig en begon direct met het blussingswerk. Met het oog op ge vaar van uitbreiding werd de brandweer van Kruiningen ter assistentie ger'- - pen. Deze bestreed het vuur met een nevelspuit en toen was het spoedig ge beurd. De cafetaria is geheel uitge brand. Men vermoedt dat de brand ont staan is door een ontploffing- Rijkspostspaarbank By de rijkspostspaarbank te Yerseke .werd gedurende de maand september 1962 ingelegd 47.325,67 en uitbetaald 31.947,03. Gezinssamenkomst van het Leger des Heils Donderdag 4 oktober organiseert het Leger des Heils te Yerseke een Gezins samenkomst, waarvan de leiding be rust bij mevrouw kolonel Gladpootjes uit Den Haag. De gitaarclub verzorgt verschillende nummers met zang, mu ziek en declamatie, alsook de gezins band, welke een lekespel zal opvoeren. De samenkomst zal worden gehouden in de zaal van het Leger des Heils aan de Dominicusstraat. COL1JNSPLAAT Zilveren jubileum van kantoorhouder P.T.T. Dezer dagen is de kantoorhouder van de P.T.T. te Colijnsplaat, de heer K. J. Roodzand gehuldigd vanwege zijn 25- jarig ambtsjubileum. De heer Rood zand is sinds 1954 in deze functie oj Colijnsplaat werkzaam. Tijdens een drukke receptie mocht de P.T.T.-be- ambte onder meer van directeur J van Laar gelukwensen in ontvangst ne men. Ook kreeg de heer Roodzand een geschenk onder couvert en een speldje voor 25 jaar trouwe dienst. Later of de dag kwamen de collega's van liet ei land ae jubilaris feliciteren. WAARDE Bevolking nam afscheid van burgemeesterspaar Het comité, dat het afscheid van burge meester Lokker van Waarde heeft ge organiseerd, heeft zaterdagmiddag de inwoners van Waadde in de gelegenheid Testeld om mevrouw en burgemeester ..okker de hand te drukken en de ge schenken te bezichtigen. Veel mensen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt. KLOETINGE Onvoorziene uitgaven in gemeentebegroting verhoogd In de gemeentebegroting 1963, die de raad Kloetinge maandag 8 oktober zal worden aangeboden, is een wijziging gekomen in de post onvoorziene uitgu- ven: deze post moet worden verhoogd met 5.000,- en bedraagt nu 12.000,-. De post onvoorziene uitgaven was be groot op ƒ7.000.-. Deze verhoging is een gevolg van het feit, dat de uitkering uit het gemeentefonds 14 september is verhoogd in verband met huurcompen- satie en in de in het vooruitzicht gestel de salarisverhoging en is gebracht op ƒ4184,76. De opbrengst van de straat belasting kon hoger worden berekend op 12.000,-. GRAVENPOLDER Winkelweekactie voor het Prinses Beatrix-poliofonds Vanaf 28 september tot en met 13 okto ber wordt er in 's-Gravenpoldcr een polio-winkelweek gehouden. Bij aankoop van één gulden ontvangt men een win kelbon. wanneer men tenminste 10 van deze bonnen heeft verzameld, dingt men mee naar een aantal mooie prijzen. De enveloppen met bonnen kunnen tot en met 15 oktober 1962 ingeleverd wor den bij Raadhuisstraat no. 25, waarna de inhoud van de enveloppen zal worden beoordeeld door een jury en de pryzen worden toegekend. De prijzen zijn ten toongesteld in de winkel van de heer G. van Damme. De opbrengst van de enveloppen komt ten goede van het Prinses Beatrix Polïofonds. HOEDEKENSKERKE SPAAROVERZICHT Tot 1 oktober werd bij de coöpera tieve Boerenleenbank te Hoedekens- kerke ingelegd 1.373.805,98; terug betaald werd in dezelfde periode 1.094.431,88. Het spaarsaldo be droeg op 1 oktober 5.672.734.86. Er kwamen tot 1 oktober 118 nieuwe spaarders bij. Contributieverhoging van Groene-Kruisvereniging De vereniging „Het Groene Kruis" te Hoedekenskerke hield dezer dagen in het verenigingsgebouw een tussentijdse al gemene ledenvergadering. Deze verga dering stond onder leiding van de waar nemend voorzitter de heer Joh. Koert. Het belangrijkste punt in deze verga dering was het voorstel tot contributie verhoging tot 12 per jaar ingaande 1 juli 1962. Wil de vereniging aan haar verplichtingen voldoen dan is deze ver hoging onvermijdelijk, aldus de voorzit ter. Het voorstel werd dan ook door de vergadering aanvaard. In de plaats van de neer P. Harthoom, wegens vertrek, werd tot bestuurslid gekozen de heer J. C. J. Boone. By de rondvraag klaag de de magazijnmeester over niet tijdig terugbrengen van gebruikte materialen. WF.MF.LDING E Aankomst „Henry Dunant" Dezer dagen meerde het Rode-Kruis- schïp de „Henry Dunant" aan de loskade te Wemeldinge af. Dit was een reden voor een jaarlijks terugkomende groet aan patiënten en verpleegsters, verple gers en bootpersoneef. O.K.K. gaf acte de présence met een muzikale groet, ter wijl de vrouwenverenigingen van We meldinge de patiënten attenties aanbo den in de vorm van snoep en fruit. Daar na volgde het gebruikelijke rondedansje. Zaterdagmorgen vond de ontscheping plaats van de patiënten die een week va kantie hadden genoten aan boord. Opbrengsten collectes De totale opbrengst van de kinderzorg- busjes bedroeg te Wemeldinge 180.49. De collecte, die men hield voor Perzië, le verde 1100,06 op. Voor de Medische Zending kon 266,88 byeen worden ge zameld. Zeeuwse collecte De Zeeuwse collecte zal te Wemeldinge gehouden worden van 1 tot cn met 7 ok tober. De opbrengst is bestemd voor poliopatiënten, spastici, de boottocht van het Rode Kruis en voor de vakantie van huisvrouwen. Mogen de collectrices op uw medewer king rekenen O.K.K. verzorgde concert Zaterdagavond verzorgde de muziekver eniging O.K.K. te Wemeldinge een con cert in de muziekkiosk aan de Prinses Beatrixstraat-Oranjeboomstraat te We meldinge. Het concert bestond uit een zevental muzieknummers, waarvoor van de zyde der bevolkiivg weinig belangstel ling bestond, wat ook we' te wijten zal zijn geweest aan de weersomstandighe den. Zang-evangelisatiedienst Zondagavond werd in het vrij evangeli sche kerkgebouw een zang- en evange- lisatiedienst gehouden, waarin voorging de plaatseiyke predikant ds. J. G. Nie- wohner. Medewerking werd verleend door Rob Sussenbach met zang. 's-HEER-ABTSKERKE Bazaar van „Wees een Zegen" Vrijdag 19 en zaterdag 20 oktober zal de vrouwenvereniging „Wees een Ze gen" in 's-Heer-Abtskerke een bazaar organiseren in het verenigingsgebouw „Irene". Reeds nu worden loten verkocht. De opbrengst van lotery en bazaar is be stemd voor de restauratie van de Ne derlands Hervormde Kerk, welke mo menteel wordt voorbereid. KAPELLE Onteigening gronden in uitbreidingsplan De raad van Kapelle heeft in de maan dag gehouden vergadering goedkeuring verleend aan het voorstel van b. en w. tot onteigening van gronden gelegen in het uitbreidingsplan. Het betreft hier percelen, gelegen ten noorden van het doro. Kapelle, waarop de rondweg moet komen met aansluiting op de Ooststraat en de Goesestraat en het perceel grond, ten westen van de Waardekensstraat te Biezelinge. Goedkeuring verkreeg ook het voorstel om de oostelijke wegberm vanaf de Kitskinderseweg tot aan de Hiliewerf- weg voor 123 de hoop te verkopen aan het ryk en tot het opnieuw verhuren van een gedeelte van de vuilnisstort plaats te Biezelinge aan de heer J. A. Leijs te Kapelle. De heer Leijs heeft 2000 vierkante meter in gebruik als op slagterrein van bouwmaterialen, waar voor een onveranderde huurprijs van 8 cent per vierkante meter betaald moet worden. De burgemeester deelde nog mede. dat de vuilnisstortplaats opnieuw is vergroot en uitgediept. Voordat met de afwerking van de agen da werd begonnen, werd één minuut stilte in acht genomen ter nagedachte nis aan het overleden raadslid C. Goud. Bij de rondvraag vroeg raadslid L. de Koever (c.h.) om een overzicht van bouwgrond die nog voorradig is. Burge meester Van Suijlekom deelde hierop mede, dat er momenteel nog 6 stukjes uitgegeven kunnen worden. Gezamelijke brandweren oefenden in Kapelle In Kapelle is maandagavond een ge combineerde brandweeroefening gehou den met de korpsen uit Kapelle, We meldinge, Yerseke en Kruiningen. Het doel van de oefening was het be proeven van het aanvoeren van water over een grote afstand in aayjaagver- band. waarbij uitgegaan werd van een forse fabrieksbrand. In scène was daar voor gezet een brand in het gebouwen complex van het koninklijke kweekbe- drijf D. J. v. d. Have N V. Bepaald was daarbij, dat het water voor blussing ge haald moest worden uit de bermsloot aan de Stationssingel. Het transporteren van het water moest dan ook gebeuren over een afstand van enkele honderden meters. Na afloop van de oefening ver zamelde men zich in hotel „De Zwaan" waar eventuele tekortkomingen nog aan een nadere bespreking werden onder worpen. Vanzelfsprekend trok de oefe ning by het publiek de nodige belang stelling. Rijkspostspaarbank De Rijkspostspaarbank te Kapelle heeft over september een spaaroverschot ge boekt van 21.645,16. Er werden 131 inleggingen gedaan tot een totaalbedrag van 27.611,65. Het aantal terugbeta lingen bedroeg 16 tot een totaal van 5966,49. Er werden twee nieuwe re keninghouders ingeschreven. Gevonden voorwerpen Aan het groepsbureau van de ryks- politie te Kapelle zyn inlichtingen te verkrygen over de volgende gevonden voorwerpen: zelfbinder, drie sjaals, kin- derkvuiwagen, lederen motormuts. zeem, kinderportemonnee met geringe inhoud muntbiljet en springtouw. WILHELMINADORP Nieuwe brugwachter Vanaf maandag missen de schippers, die de brug te Wilhelminadorp passeren een vertrouwde figuur op deze brug. De plaats van de oude brugwachter, de heer L. A. de Pree, is nameiyk door een an der ingenomen. Dhr. De Pree, die ruim 16 jaar de brug voor het scheepvaartverkeer heeft ge opend, is de pensioengerechtigde leef tijd genaderd. In verband hiermee heeft hy de slinger van de brug overgedra gen aan zijn opvolger, de heer P. L. Rynhout. Temidden van talrijke familieleden heeft het echtpaar P. Zandee-Giltay in de conversatiezaal van het rusthuis in de Kleine Kerkstraat te Goes dinsdag middag zijn 60-jarig huwelijksfeest ge vierd. De heer Zandee (92) en mevrouw Zan- dee (89). die beiden een uitstekende gezondheid genieten, mochten oa. feli citaties in ontvangst nemen van het ge meentebestuur en van het bestuur van het Gasthuis. Namens de gemeente Goes kwamen burgemeester mr. F. G. A. Huber, de wethouders J. S. Vis- scher en drs. J. J. Dijkgraaf en ge meentesecretaris M. J. Taillie het krasse echtpaar gelukwensen. De heer Zandee, die geboren en getogen is in de Ganzestad, heeft o.m. 38 jaar ge werkt by de houthandel Dekker. Het diamanten echtpaar kreeg gistermid dag tijdens de receptie tal van bloem stukken, manden met fruit en andere cadeaus aangeboden. (Foto P.Z.C.). Films in Zeeland Palmenstranden en de aanwezig heid van paradijsvogels verraden niet altijd een paradijs. In de film van Eugen Schumacher „Bij de Papoea's op Nieuw-Guinea", die deze week donderdag te zien is in ALHAMBRA (Vlissingen) zien we de palmen bij bossen tegelijk en ook de paradijsvogel ontbreekt niet, maar Schumachers koppen snellers brengen ons terug naar de (bittere) werkelijkheid. „By de Papoea's" is de tweede film over Nieuw-Guinea in korte tyd, die op het doek van een Zeeuwse bioscoop ver- schynt. Enige tyd geleden bespraken we de documentaire van de Franse filmer Dominique Gaisseau, die een afmatten de, verliezen kostende reis door de jungle maakte om de indrukwekkende natuur van Nieuw-Guinea op de film vast te leggen. Schumacher maakte een soortgelijke rolprent, waarin de natuur de hoofdrol speelt en de mens in zyn naakte strijd om-het bestaan wordt af gebeeld. Minder groots van opzet, min der doordringend in het onbekende dan de film van Gaisseau, is echter deze kleurenreportage als domumentaire zeer geslaagd. ELECTRO (Middelburg) vertoont een van Ingmar Bergmans beroemd ste werken: „De maagdenbron", waarin Max von Sydow de manne lijke hoofdrol vervult. Het is het delicate relaas over een aanranding en de reacties daarop, een poëtische en psychologische fan tasie, waarin Bergman zijn meester schap bewijst. In de woensdagcyclus brengt ELECTRO (Middelburg) een film van Elisabeth Taylor en Montgomery Clift, die tot de beste behoort, die beide hoofdrolspelers mochten maken. „Suddenly, last sum mer" toont Elisabeth Taylór in een ro mantische rol, uitstekend acterend on der de strakke leiding van regisseur Jo seph Mankiewicz. Een andere reprise is „Slag om Enge land" in GRAND (Goes), 't, op oorspron- keiyke journaals berustende filmverslag van do aanvallen op Londen in de twee de wereldoorlog. „Dertien stappen naar de dood" is een boeiende Franse verzetsfilm. Het thema van de film, een uitzichtloze liefde, is passend verwerkt in het kader van een verzetsverhaal, dat realistisch genoeg aandoet om de amoureuze historie reliëf te verlenen. Claire Maurier en Paul Guers spelen de belangrijkste rollen. LUXOR (Vlissingen) staat in het teken van de ruimtevaart. „Planeet der ge- doemden" is filmfiction van de meest dynamische soort. Actie en nog eens actie en weinig dat aan de dagelijkse werkelijkheid herinnert. Brouw-Hansweertse Boys 2-5 De wedstrijd Brouwershaven-Hans- weertse Bovs was nauwelijks twee mi nuten oud. toen Kooman, die weer mid- voor speelde, de bal goed doorgaf naar Wurth, wiens schot onhoudbaar voor doelman Aarts in de touwen verdween. Hiermede waren de Boys aan hun eerste tegendoelpunt gekomen in deze compe titie en Aarts voor de eerste maal ge slagen. By de thuisclub werd er met elan gespeeld en menige aanval moest door de overigens prima verdediging der Boys worden geliquideerd. Nadat doel man De Jonge een hoog schot had ge plukt kwam de uittrap (in de 13e mi nuut) by linksbuiten Van Dienst, die het leer toeschoof aan Kooman. Het strak ke schot verdween onder de vallende goalie 2-0. Zou dit dan toch de eerste Brouwse overwinning worden? Helaas in de 18e minuut wist midvoor Eijke doelman De Jonge te verschalken (2-1), maar nog was niet alles verloren. De Boys lieten goed samenspel zien en het plaatsen was veel beter dan bij de thuisclub. In de 25e minuut stopte De Jonge in eerste instantie een hard schot. Nadat het leer viermaal was ingescho ten lagen de spelers al trappend als een kluwen op de grond. Het gelukte West dorp de „genadeslag" te geven en hier mede was de stand gelijk. En hiermede was ook de nederlaag voor Brouw gebo ren, want de vechtlust opbrengen om een achterstand in te halen was er niet bij. Er vielen overal gaten en de man- dêkking werd niet toegepast zodat met kunst en vliegwerk moest worden ïnge- gegrepen. Back v. d. Wielen schoof de bal out, maar de scheidsrechter liet door spelen zodat de Boys opnieuw een aan val konden opzetten. Nadat enige malen hard was ingeknald gelukte het H. Ste- vense langs De Jonge te knallen. Dit gebeurde na het verstrijken van de offi ciële eerste speelhelft (in de 47e mi nuut). Ruststand 2-3. Na de rust kwam Brouw bijna aan de gelijkmaker toen Wurth alleen op de doelman afstormde en precies in zijn voeten schoot. Even later was het de zelfde speler, die in vrye schietpositie vergat te scoren. Het Brouwse doel werd stevig onder druk gezet. Van Vos sen knalde byna in eigen doel en Nyens schoot tegen de deklat toen midvoor Eyke bijna aan een goal toe was. In de 10e min. knalde Westdorp onder de val lende De Jonge door (2-4). Een schot te gen de staander en het zijnet troffen voor de gasten geen doel. Na een half uur loste Van Vliet een hard schot waar De Jonge opnieuw overheen dook (2-5) Kooman kreeg even later een pracht- voorzet van Wurth maar de poging om de bal in het doel te lopen mislukte, want hy ging net naast. Met enige goe de reddingen door De Jonge en een kei hard schot van drie meter afstand door Noval, dat hoog over ging, kwam deze in het begin hoopvolle match opnieuw tot een voor Brouw verdrietig einde. Zaamslag I-Rillandia II 3-2 Toen na twee minuten spelen in de tweede helft van de wedstryd tussen Zaamslag I en Rillandia H doelman J. de Smit van Rillandia geblesseerd het veld moest verlaten, en midvoor C. Traas de plaats in het doel ging inne men, was daarmee de kracht uit de Rillandiavoorlinie verdwenen. Van der Huist verhuisde naar de midvoorplaats. terwijl invaller Verweij de aanval compleet maakte. Op dat moment hadden de gasten een 12 voorsprong, beide doelpunten in de eerste helft gescoord door C. Traas, die zich overigens wat later ook een bekwaam doelverdediger toonde. In de 14e minuut speelde spil de Bruyne van Zaamslag te zacht op zyn doelman terug, aanvalsleider Traas benutte deze kans op de juiste wijze (01). In de 29e minuut gelukte het Jansen de stand in evenwicht te brengen (11). Na enkele ogenblikken van paniekvoet bal in de Rillandia verdediging waarby Babijn nog een goede kans verknoeide, haalde Traas de bal uit zijn eigen ver dediging, speelde deze naar Akkerman, en via Polderman kreeg van Iwaarden plotseling een kogel af te vuren, die door de lat een halt werd toegeroepen, doch aan de andere kant hadden de gasten enkele minuten later bepaald niet over geluk te klagen, toen Kole de bal nog net van de doellijn kon trap pen. In het volgende Zaamslag offensief dat tot aan de rust duurde kwam zoals nog al eens meer het geval is succes aan de andere kant, een der sporadische Rillandia aanvallen resulteerde in de 44e minuut tot een treffer van Traas (1—2). De tweede helft gaf een wat meer ge- lykopgaande strijd te zien, al moest In- deweij in de 5e minuut doelman Traas te hulp komen om de bal van de doel- lyn te halen. Na 24 minuten kwam de ~elykmaker, Jansen schoot op doel, Traas kon het harde schot niet voldoende keren en Trippert kreeg een niet te missen kans (22). Amper (22). Amper twee minuten later scoorde Jansen zelf 32, en dank zij het stugge verdedigen van de gasten bieef het daarbij. Vergadering bridgeclub Dezer dagen hield de bridgeclub „Zuid- Bcveland" haar jaarvergadering, die onder leiding stond van de waarnemend voorzitter de heer Hendriloc. Tot bestuurslid werden gekozen de heren J. van Goor en G. M. de Schipper! Men besloot het aantal speelavonden met een per maand uit te breiden, zo dat voortaan elke dinsdagavond gele genheid zal zyn om in clubverband te bridgen. VEILING KAPELLE 2 oktober. Bramen industrie II 145150, III 76. Bonen I 83, IIB 48. James Grieve I 80 38. I 75 44—46. I 70 46. I 65 42—45. II 75 38—40, II 70 39, II 65 41, IID 36. grof 26. fijn 34. Cox Orange Pippin I 80 63, 1 75 69, I 65 66 67. I 70 68,30—69, I 60 57—57,50, I 55 41,80— 42,20, II 75 62, II 70 64. H 65 59. II 60 54. II 55 35, IID 32, grof 44. fijn 30. Bramley Seedling 36. I 80 45. I 70 41. IID 34. grof 34. fijn 33. Ellisons Orange I 75 37. I 70 41. I 65 37. II 80 35. II 70 35—36, II 65 35. IID 34. grof 34. fijn 30. Tr. de Croncels I 85 35. I 80 35. I 37. I 70 38. I 65 37. IID 35. grof 35. fijn 34. James Grieve geel I 80 41. I- 75 44. I 70 47. I 65 42. Zigeunerin H 70 26, II 65 26. IID 24. grof 26- Early Victoria n 70 32. II 60 34. IID 32. grof 32. fijn 26. Ingrid Marie I 70 Gl. I 65 57. IID 37. The Queen I 75 35. I 65 34, grof 35. fijn 28. Tr. de Vienne II 75 72, II 70 75. II 65 75. II 60 68. IID 57. grof 56. fijn 47. Pitmaston Duchesse II 75 39. II 65 40. IID 32. grof 21. fijn 14. Herzogin Elza I 70 33, I 65 -32, I 60 30. IID 15-22. grof 16, fijn 11. Seigneur d'Esperen I 60 73, I 55 60. I 50 49, IID 32. Br. Lebrun I 65 44, I 55 44,90-^15.80. II 65 41, II 55 42, IID 39.10—39.40, grof 27, fijn 21. Br. Hardy I 70 79, I 65 73. I 60 73, IID 56. grof 63. fijn 38. Eonne Louisse d'Avr I 65 64. I 60 61. I 55 53—55. I 50 39.90—40.55, II 60 53. II 55 50. II 50 37. IID 28—30. grof 41—45, fijn 26. Witte kroet 30. gemengde val 27. kroetperen 8'/j. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Eigenheimers 12,49—12.80, II 9,78, bonken 9.02. Bintjes I 10—11.42. II 9.80—9.98. Furore I 9.74. Aanvoer 25 ton. De Belgische weg van Knokke naar Retranchement, die al vele jaren in een zeer slechte toestand verkeert, zal vernieuwd worden. Dat heeft de raad van Knokke dezer dagen besloten. Het wegdek van deze drukke interna tionale weg is slechts drie meter breed en bestaat uit keien van ongelijke af metingen en van siechte kwaliteit. Bo vendien is de weg op vele plaatsen 'ver zakt. Het pad ernaast, dat bedoeld is als rijwielpad is vrywel steeds onbe rijdbaar. Het zal de bewoners van de Belgische en Zeeuws-Vlaamse kust strook en de vele toeristen, die ei 's zomers verblyven een genoegen doen te vernemen, dat het gemeentebestuur van Knokke thans heeft besloten J- weg te moderniseren. De breedte van de ontworpen weg is zes meter en de lengte ruim twee Km. Dit is het gedeelte dat van de grens loopt tot aan het gehucht „De Vrede". Daar zal de nieuwe weg aansluiten op een eveneens te vernieuwen gedeelte van „De Vrede" tot Schapenbrugge op het grondgebied van de Belgische ge meente Westkapelle. De modernisering van de weg zal 2% miljoen Belgische francs (ongeveer f 245.000,bedragen. De gemeente Knokke betaalt hiervan 725.000 francs. Canadese dame bezocht graf van haar zoon De 74-jarige Canadese mevrouw 31. A. Woof uit Lunenberg in de provincie Nova Scotia heeft zaterdag een bezoek gebracht aan het graf van haar zoon Robert Woof op het Vlissingse berkhof. Mevrouw Woof, die met een grote groep Canadezen in Nijmegen logeert, maakte deze reis op uitnodiging van de afdeling Vlissingen van het Nederlandse Oor logsgraven Comité. Het stoffelijk over schot van haar zoon Robert Woof, pilot- officer bij de Royal Canadian Air Force, werd op 1 augustus 1942 by Domburg gevonden en op 3 augustus op het Vlis singse kerkhof ter aarde besteld- Me vrouw Woof werd bij haar bezoek aan het graf vergezeld door een lid van het Vlissingse Oorlogsgraven Comité, me vrouw I. E. Czech. Gistermiddag bezocht mevrouw Woof samen met de andere Canadezen Soest- dijk, waar zy koningin Juliana een rui ker aanbood en het verhaal vertelde van haar man, die zij in de eerste wereldoor log verloor en van haar zoon. Ambtenaren- sportdag in Vlissingen Op het sportterrein aan de Basken- burgseweg te Vlissingen hebben dins dag ambtenaren ressorterende onder het ministerie van financiën en werk zaam te Goes, Hansweert, Middelburg en Vlissingen vaardigheidsproeven af gelegd. Tevens werden er atletiekwed strijden gehouden bestaande uit 100 en 1500 meter hardlopen, verspringen, hoogspringen, discuswerpen, kogelsto ten en speerwerpen. De heren J. L. van Veeren uit Vlissin gen, hoofdinspecteur-titulair en O. E Alberti, hoofd van de inspectie Middel burg reikten na afloop in de kantine van „Zeeland Sport" met enkele toe passelijke woorden de vele prijzen, be staande uit boekebonnen, uit. De prijs winnaars waren: groep 36 jaar en ou der: werpnummers: 1. A. Murre, Hans- weert, 2. G. Meuibroek, Hansweert; springnummers: 1- J. Mieras, Goes; 2. F. A. Hermens, Vlissingen; loopnum mers: 1. J. C. Saman, Goes; 2. M. Mol, Goes. Groep 23 tot en met 35 jaar: werpnum mers: 1. D. I, Koole, Middelburg; 2. H. Geers, Middelburg; springnummers: 1. J. Pasman, Middelburg; 2. D. Rottier, Goes; loopnummers: 1. J. J. Notebaart, Hansweert; 2- H. A. W. van de Garde, Middelburg. Groep tot en met 22 jaar: werpnum mers: 1. W. Kriekaard, Goes; 2. B. Braamse, Goes; springnummers: 1. J. A. syrrier, Middelburg; 2. T. van Ge- mert. Goes; loopnummers: 1. P. Zvvee- dyk, Goes; 2. L. J. Vercouteren, Mid delburg. De heer J. Hut, personeelsconsulent van het ministerie van financiën, bracht hulde aan de deelnemers, de ju- de organisatoren voor de goede wijze, waarop deze sportdag ondanks de slechte weersomstandigheden ver liep- Ook de heer G. Nymeyer uit Delft secretaris van de federatie van perso neelsverenigingen roemde de sportieve sfeer. De heer Van Veeren besloot de roed geslaagde sportdag met een kort lankwoord. Er namen ongeveer vijftig atleten aan de wedstrijden deel. OUDELANDE Schieting op staande wip De verenigde Handboogsociëteiten or ganiseerden te Oudelande een schieting op de staande wip, waarvan de uitslag als volgt was: hoofdvogel G. Verhenke, Zorgvliet Ellewoutsdijk: le zy vogel j. J. Remijnse, Edele Handboog Oudelande: 2e zijvogel, P. Rentmeester, ADLM Kwadendamme: le hoofdkal C. Stoutha- mer Zorgvliet, Ellewoutsdijk, 2e hoofd kal F. Clarijs. J. v. Beieren Goes: le onderkal G. M. Geense, Edele Hand- VEEMARKT ROTTERDAM. 2 okt. Totale aanvoer 3315, Weekaanvoer 5021 Vette koeien en ossen 250 Gebruiksvee 1033; Vette kalveren 580; Graskalveren 496; Nuch tere kalveren 481: Varkens 10: Lopers 32: Biggen 51; Paarden 45: Veulens 18: Schapen- of lammeren 264: Bokken ot geiten 55. Prijzen in cents per kg Vette koeien 290—300 250—275 24CU-2S0 Vette kalveren 200—219 180—190 150—179 Slachtpaarden 240 220 190 Prijzen in guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 300 230 200 Nuchtere kalveren 160 140 130 Lopers 93 85 75 Biggen 50 45 40 Schapen 100 95 85 Lammeren 110 100 85 Kalf- en melkk. 1125 1025 825 Vare koeien 700 625 550 Vaarzen 850 700 550 Pinken 525 450 375 Vette koeien: Aanvoer leta minder: handel traag: prijzen lager dan giBieren; Vette kal veren; even kleiner - rustig - niet geheel prijs houdend: enkele prima's boven notering: Graskalveren: iets ruimer - kalm - gedrukt in prijs: Nuchtere kalveren als vorige week - tamelijk - ongewijzigd. Lopers en biggen: korter - redelijk - als vorige week: Slacht paarden: matig - lui - vooral niet hoger: Schapen en lammeren: kleiner - traag - niet geheel prijshoudend: Kali en melkkoeien: matig - flauw - afbrokkelende prijzen: Vare koeien: gewoon: lusteloos - teruglopende prijzen: Vaarzen en pinken, tamelijk - stroef - niet geheel prijshoudend. BEURSBERICHT MARKT GOES 2 OKTOBER 1962. Granen, peulvruchten er. zaden. Gerst, ba sis 17 boerenschoon a' boerderij f 26.GO 23.00 per 100 kg. Tarwe, basis 17 boeren schoon af boerderij f 29.60—30.15 per 100 kg. Groene erwten, boerenschoon af boerderij f 35.0041.00 per 100 kg. Schokkers, boeren schoon af boerderij f 45.0C—52,00 per 100 kg. Capucijners. boerenschoon af boerderij f 45,00—55.00 per 100 kg. Karwijzaad. boeren schoon af boerderij f 100,00110,00 per 100 kg. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., binnen landse sortering f 10.00—10,75 per 100 kg. Bintje. 35 mm opw.. exportsortering f 10,00 11.50 per 100 kg. Levering aan de sorteerlnrichting, sorteer- kosten voor rekening van koper. Voeder aardappelen noteerden f 3.003,50 per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg 17 cent per kg. afgestaan geleverd aan de sorteerinxich- ting. Hooi Lucemehooi. geperst uit de ruiter f 145.00 per ton Weidehnoi. geperst uit de ruiter f 115.00—130.00 per ton Dijkhooi. ge- nerst uit de ruiter f ins 00—110.00 per ton. Veldber-md. andere beemdsoorten raaigras- <en f 55.0060.00 per ton Roodzwenk f 45.00 —50.00 per ton. Gerstestrn f 52.50—57.50 per ton. Tarwestro f 42.5045.00 per ton. Erwten stro f 90.00—100.00 per ton. Haverstro f 40,00 -45.00 per ton. Vlas. De prijs van ongerepeld vlas bedraagt 19—26 cent per kg. levering op auto Voor gerepeld vlas geldt een rotering van 22—30 cent per kg. Voor beste partijen worden nog iets hogere prijzen betaald. VEILING KRABBENDIJKE 2 oktober. Appelen: James Grieve I 85-00 42. I 80-85 43. I 75-80 38—47. f 70-75 42—47. I 65-70 45—49. H 83-90 37. II 80-85 39. II 75-80 41—42. II 70-75 42. II 65-70 40. IID 36. III grof 34—43. fijn 32—36. kroet 27—31. Cox Orange Pippin I 80-85 57—61. I 75-80 61—67. I 70-75 65—69, I 65-70 62—66. I 60-65 51—55. I 55-60 3537. HD- 2526. m grof 47. fijn 25. kroet 23, val 2211. Crimson Cox I 80-85 58. I 75-80 61—63, I 70-75 64—65. I 65-70 56—61, I 60-65 46—47. I 55-60 38. IID 26. III grof 40. fijn 27. Ellisons Orange I 85-90 24, I 80-85 38. I 75-SO 42. I 70-75 44. I 65-70 42: III grof 32. Goud renet. val 29. Diverse appelen, val 27. Peren: Bonne Louisse I 65-70 61, I 60-65 60, 1 55-60 54, I 50-55 41. IID 29—31. HI grof 43, fijn 33. kroet 12—18. val 13. Br. Hard7 I 75-80 77. I 70-75 78. I 65-70 71—72, I 60-65 72, HI grof 57. fijn 42. kroet 12—28. H. Elza I 70-75 35. I 65-70 36. I 60-65 32. HD 20, HI grof 15. fijn 11. kroet 10. Triomph de Vienne EC 85-90 68. H 80-85 71—72, II 75-80 74, H 70-75 75. II 65-70 72. II 60-65 66. IH grof 60, fijn 46, kroet 27 Br. Lebrun II 65-75 42. H 55-65 41, IID 32. HI grof 27, fijn 18. Bonne Cretien W. II 65-70 31, II 60-65 35. II 55-60 28. Pit maston Duchessen IT 75-85 42, II 65-75 41, IID 34. IH grof 22, fijn 18. kroet 14. VEILING V.V.Z.B. GOES 2 oktober. Export- en industrieveiling. James Grieve KL. I 85-90 38. 80-85 40, 75-80 4244. 70-75 42.70—43.10, 65-70 40,05—10,70. KL. H 85-90 39. 80-85 38. 75-80 40. 70-75 41—42, 65-70 3940. HD 36. Ellisons Orange KL. I 80-85 37. 75-80 41—42, 70-75 41—42. 65-70 38, HD 34. Bramlev Seedling KL. I 90-100 36, 80-90 45, 70-80 41. HD 35. Cox Orange Pippin KL. I '-90 62. 80-85 65. 75-80 67, 70-75 68.30—69.50, 65-70 66.90—67.40. 60-65 58.50—58.80. 55-60 40, IED 33. KL. U 80-35 56. 75-80 61. 70-75 53, 43—54, 60-65 38. Zigeunerin KL. I 75-30 26—31, 70-75 29. 65-70 29. Transp. de Croncels KL. I 85-90 39. 80-85 41, 75-80 42, 70-75 42, 65- 70 40. HD 35, KL H 75-30 39. 70-75 39. Ingrid Marie KL. I 80-85 57. 75-80 61, 70-75 53. 65-70 52. D 26. Laxton Fortuna KL. I 80-85 56. 75- 60. 70-75 60, 65-70 56. P.. Hardy KL. I 80-35 76. 75-80 80. 70-75 81—82, 65-70 73,40—74.10, 60- 65 70,40—70,95. Herzogin Elsa KL. I 65-70 33. "1-65 30, 55-60 25. IID 17. Pitmaston Duchesse KL. I 85-95 37, 75-85 45, 65-75 43, IID 33. Bon- Louisse d'Avranches KL I 70-75 61. 65-70 64, 60-65 62—63. 55-60 55—56, 50-55 40,95— 41.70, HD 29—30. B. Lebrun KL. II 65-75 40. 55-65 41. IID 30. Triomphe de Vienne KL. I 85-90 71. 80-85 75. 75-80 77, 70-75 79, 65-70 78 60-65 74. HD 55-67. KL. II 85-90 74. 80-85 76, 75-80 77. 70-75 79. 65-70 76. 60-65 73. Seig neur d'Esperen KL. I 70-7E 77, 65-70 72—79, 55-60 57—61. 50-55 47—48. HD 3l! Div. appelen, val 27. Div appelen, geplukte kroet 23 Zigeunerin, geplukte kroet 27. val 19. Div. peren, geplukte kreet 6.50. Bramen II 137. m 7". Dubbele prinsessenbonen HB 74—97. H» 43—56. Totale aanvoer hard fruit 11.400 kisten. Gewone veiling: Zigeunerin grof 29. fijn 26—28. Transp. de Croncels grof 35—36. fijn 34. Cox Orange Pippin grot 3315. fijn 29— 36. James Grieve grof 35—37. fijn 32—36. Ellisons Orange grof 34—35 fijn 31—32. Bram ley Seedling grof 35. fijn 34. Ingrid Marie grof 28. fijn 2022. Triomphe de Vienne grof 57—66, fijn 42—52. Pitmaston Duchesse grof 2427. fijn 1617. Bonne Louisse d'Avr. grof 42. fijn 27—31. Seigneui d'Esperen grof 42. fijn 2628. Reine Victoria fabriek 422. Abrikoospruim grof 66. fabriek 43—44. Bur- bank Giant I 37-57, U 22—28. grof 38-40. fabriek 25—30. Monarch 1 88—109, H 51, grof "4. fabriek 3139. Warwick Dropper I 77 I. rijp 6081, grof 56—71 Frankenthaler 153—154. Black Alicante I 141—148. U 128 tt). Per doos: Bramen I 42. II 34—38, Hl 27—31. Met ingang van deze week geen bramen voor de industrie op vrijdag. Volgende week alleen op dinsdag, woensdag en donderdag. VEILING STAVEN1SSE. 2 okt. Bintjes gew. 10.90-1 ï.zo. drielingen 6.20; cjgenheimers 10,60-14: Patrones 10.20: Aanvoer 35 ton. Uien bonken 22.50, middel 21.82—21,74, drielingen 24.40. pickles 24.40. Aar.voer 46 ton. EIERNOTERIXG GOES 2 oktober. Bericht van handelaren. Kïppe- cent, kleine eieren 6 cent. VISMIJN COLIJNSPLAAT 4150 kg exportgaraalen 95-1,50. 646 kg han delsgarnalen 1.21 -1.35. 47 kg schar. 149 kg bot. 21 kg schol. 95 kg wijting. 4 kg kabel jauw. 131 kg tong. 11 kg paling. 6 kg tarbot. 2 kg visiever. 119 kg ongesorteerde vis. boo§r Oudelande, 2e onderkal G. Remijn se. Juliana Oudelande, le klep Jac. de Baar. Willem Teil, Ovezande; 2e klep C. D. Raas, Willem TelL Ovezande: 3e klep P. Rentmeester. ADLM Kwaden damme, 4e klep, L. Meyaard, Juliana, Oudelande. Meeste kleine vogels: J. de Beste en D. Daaleman. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild. vanaf: donderdag 4 oktober 1962. Legipont, alle maten, op 5 mm sorteren. Br. Hardy, alle maten, op 5 mm sorte ren. Ook D-maat sorteren in 5055 en 55—60 mm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11