GRIEP! Dr. Spuijman 40 jaar aan Vlissingse r.h.b.s. Gezag Boven 't gemiddelde AGENDA HERZIENING UITBREIDINGSPLAN KAPELLE OPNIEUW VASTGESTELD Scbr<5"dte WALCHEREN AANTREKKELIJKE KRO REVUE IN „BRITANNIA" MIDDELBURGSE CURSUS LEVERDE WEER ACHT AANNEMERS AF Mr. Drijber reikte de diploma's uit MARKTBERICHTEN CKefarme.4 DINSDAG 2 OKTOBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT e UITZONDERLIJK JUBILEUM: Bijeenkomst in aula van school Een uitzonderlijk jubileum is maandag morgen ïu de aula/gymnastiekzaal van de rijks h.b.s. in Vlisingen gevierd: dr. J. Spuijman, scheikundeleraar, was veertig jaar aan deze school verbonden. De directeur van deze h.b.s., de heer A. F. J. Jacobs, vermoedde zelfs, dat er hier sprake van een record kon zijn „Niemand zal een andere leraar, een academicus, aan kunnen wijzen, die zo lang aan één middelbare school verbon den is geweest", meende hjj. Natuurlijk waren talrijke belangstellenden naar de school gekomen om de heer Spuijman, die vóór zijn pensioen nog één jaar moet volmaken, geluk te wensen. Zijn doch ters deelden in deze felicitaties. Grote waardering voor het werk van de heer Spuijman toonde de inspecteur van hetvoorbereidend hoger en middelbaar onderwijs, dr. J. L. P. Brants, die als eerste de jubilaris toesprak. „Uw werk levensbehoefte voor U was", aldus de heer Brants, die een geschenk onder couvert aanbood. „Achttien jaar hebben we samenge werkt en tot ons beider tevredenheid", aldus de oud-directeur, de heer G. Lam- mers. Hij vertelde zich nooit zorgen te hebben gemaakt over het eindexamen scheikunde. „Evenals ik hield je van een strenge orde", zo zei de heer Lammers, „en dat waardeerde ik in je". Hij be sloot met te zeggen: „Je hebt drie direc teuren versleten en bent met de vierde Vele herinneringen geleden werden opo heer Theo van Os, een oud-leerling van de Vlissingse rijks h.b.s., ntr werkzaam en woonachtig in Amstel veen. „Ik herinner me uw eerste les nog, we hadden het zelfs over wal vissen", wist de heer Van Os noj „Maar voor alles wilden we in dt_ eerste les weten wat voor vlees we in de kuip hadden", bekende deze oud leerling. „Na 20 minuten was het al duidelijk, U had gezag, we zouden geen lol in de klas hebben" De heer Van Os vertelde, dat „wij er al tijd op konden rekenen, dat vrijwel iede re leerling van U op een hoge uitzon dering na een vrijstelling kreeg voor scheikunde". Grote indruk heeft de heer Spuijman bij zijn komst in 1922 in Vlis- singen ook gemaakt als tennisspeler, wist de heer Van Os zich nog te herin neren. De directeur, de heer Jacobs, wees er op, dat de heer Spuijman al handen vol werk had aan zijn taak bij de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" en aan zijn eigen laboratorium. „Uw liefde voor het onderwijs dwong U er echter toe ook uw werk voor de school te blij ven doen", aldus de heer Jacobs, die ei op wees, dat de resultaten van het les geven van de heer Spuijman altijd boven net gemiddelde lagen. „Het is niet eenvoudig het leraars vak als roeping blijven zien", zei de directeur, „maar een jubileum als dit is voor andere le raren weer een hart onder de riem". Hij bood de jubilaris een salontafel aan. „Ik kan me voorstellen, dat het niet meevalt leraar te zijn", zei leerling Tim van Kooten, „het lijkt me moeilijk steeds door 20 30 grijnzende duivels te worden aangestaard"„Maar na veer tig jaar hebben al die leerlingen U niet kleingekregen", moest h|j toegeven en dat vond deze leerling allerminst triest, „want U bent een leraar, die ons meer leerde dan het vak alleen en die ons veel vrü liet". Namens de leerlingen oudr** hij De heer W. Poppe, wethouder van on derwijs, moest bekennen, dat hij zijn briefje voor zijn speech kwijt was ge raakt, „maar" dat komt eigenlijk wel goed uit, want nu kan ik U uit het volle hart toespreken", zo zei hij. De wet houder kon zich Vlisslngen niet voor stellen „zonder dr. Spuijman, die ik nooit anders heb gekend dan met een glimlach'. Ook de heer J. J. van Ginkel. secretaris van de oudervereniging, had waarderende woorden voor het vele werk van dr. Spuijman. Hij bood een cocktailshaker aan. De oud-gymnastiek leraar, de heer L. van der Steen, vertel de nog dat hij in zijn vak altijd een grote steun had gehad aan het enthou siasme van de hoer Spuijman en diens huisgenoten. „Op charmante en vriendelijke wijze zijn er enkele onwaarheden naar voren ge bracht, in zoverre, dat er sprake was van enige overdrijving", meende de heer Spuijman in zijn dankwoord. „Het was geen verdienste, maar ge woon een gevolg van een goede ge zondheid en van mjjn passie voor het, onderwijs", zo meende hjj. „Toen ik als jong broekje veertig jaar geleden bij deze school kwam, was ik mjjn leerlingen aanvankelijk slechts één les voor"bekende hjj. De heer Spujjman schonk het vooral voldoe ning, dat, hjj nimmer enige vijand- Examens Geslaagd voor het propaedeutisch exa men econ. wetenschappen te Rotterdam de heer F. J. Edelman uit Domburg. Voor het E.H.B.O.-examen te 's-Heeren- hoek slaagden de dames: H. Wester- wcele, C. Paree. N. Paree. J. Grimminck, M. Raas, J. Engelbert, J. Moison, J. Franse, M. Boonman, 5 zusters van het zusterklooster en de heren P. Faas, L. de Jonge, W. van 't Westende, J. Stokx, L. Moison, H. Capello, J. Paree. Mej. J Engelbert alsmede zuster José slaagden met lof. Scholier brak pols De 13-jarige ulo-scholier A.G. uit Wes- tcnschouwen. kwam vrijdagavond toen hy zich per fiets van uit school naar huis begaf, even buiten Zierlkzee. zoda nig ten val, dat hij zijn pols brak. In het Zweeds Rode Kruis-ziekenhuis is de pols gezet en in het gips gezet. Middelburg Electro: De maagdenbron. 19.30 uur. 18 Janr. Hot van Tange: Circus Toni Bolttnl, 20 uur, Wöhler: Modeshow Katholieke Vrouwenbond 20 uur. Suisse: Vergadering Ned. Vereniging voor Huis vrouwen. 14 uur. Vlisslngen Alhambra: IV. stappen naar de dood, 20 uur, 18 Jaar. Luxor: Planeet der gedoemden, 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Slag om Engeland, 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Luxor: Moonlight me lody. 20 uur. a.l. Tcmeu7.cn Luxor: Kindertranen, 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olympintheater: En zij schaamden zich niet, 20 uur, 18 Jaar. Zierikzcr Concertzaal. Het schot in de rug, 20 uur, 14 Jaar schap heeft ondervonden of opge wekt. „Men heeft me wel eens gevraagd hoe ik het kon volhouden: ieder jaar dezelf de lessen, ieder jaar tegen dezelfde stommiteiten oplopen", aldus de heer Spuijman, „maar steeds weer verwon derde ik mij over het diepe contact dat met de jeugd mogelijk is, en het ver trouwen van de jeugd, die bij de ouderen zo vaak niet te ontdekken is", zo zei deze scheikundeleraar. Velen maakten daarna van de gelegenheid gebruik de heer Spuijman en zijn familie te felici teren. Dr. J. Spuijmanscheikundeleraar aan de Vlissingse rijks h.b.s. mocht gisteren enige fraaie geschenken waaronder een salontafel in ontvangst nemen. Dit gebeurde bij gelegenheid van zijn >,0 iarig jubileum. Naast de jubilaris, staat aan de rechterzijde directeur A. F. J. Jacobs, terivijl de scheikundeleraar aan de linkerzijde wordt geflankeerd door twee van zijn leerlingen. ('Foto P.Z.C.) In de nieuwste dessins vanaf 164,- HERENMODEHUIS Qca Winkelgalerij - Middelburg RAAD VERGADERDE G.S. konden niet akkoord gaan met het oude plan De raad van Kapelle is in de maandag avond gehouden vergadering zonder hoofdelijke stemming akkoord gegaan met de door en w. voorgestelde her nieuwde vaststelling van de partiële her ziening van het uitbreidingsplan in on derdelen. De aanleiding hiertoe was het besluit van Gedeputeerde Staten tot ge- deelteljjke onthouding van goedkeuring op de herzieningsplannen van I960. De hernieuwde vaststelling vloeide voort uit de wettelijke bepaling, dat. wil de gemeente haar bevoegdheid op nieuwe vaststelling van de plannen niet verlie zen, zij binnen een termijn van 12 maan den nadat het afkeuringsbesluit ter ken- ïs is gebracht, opnieuw tot vaststelling moet komen. G.S. maakten destijds bezwaar tegen enkele gedeelten rond de uitvalsweg te Biezelinge. Dit afkeuringshesluit werd op 18 oktober ter kennis van de gemeente gebracht. B. en w. van Kapelle kwamen nu met een herzie ning van een gedeelte van het uit breidingsplan, waarin tegemoet werd gekomen aan de bezwaren van G.S. Aan de hand van een kaart, waarop de gedeelten, die geen verder uitstel gedo gen met rood waren omlijnd, zette bur gemeester H. G. van Suijlekom alles nog eens uiteen. In hun toelichting zeiden b. en w. het nieuwe plan als de enige mo gelijkheid te zien om hun bevoegdheid niet te verliezen. Tevens wezen zij er or dat opnieuw een procedure aanhangig moet worden gemaakt voor het gehele plan, die niet ongunstig tegemoet moet worden gezien. Bij het volledige plan zal dan op de thans in 'Stukken en brokken verdeelde herziening worden aangeslo ten. Tegen het ontwerp zijn vijf be zwaarschriften ingediend, waarvan er door de wijziging in het onderwerp slechts twee een behandeling behoefden. Beide bezwaarschriften werden niet ont vankelijk verklaard. OPTIEK Ziekenfondslever. BANDAGE eer» naam in brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 MIDDELBURG VAARDIGHEIDSPROEVEN KNGV (JEUGD) Voor de jeugdvaardigheidsproeven het Koninklijk Nederlandsch Gymna stiek Verbond slaagden van de gymna stiekvereniging „Achilles" te Middel burg de meisjes: iergman; A. Besuijen; B. Bussen; E. Grool; M. de Hamer; W. v. Helde ren; M. v. Hermon; N. v. d. Heijden. Hillebrand; F. Hollebrandse; E. Jan- A. Jasperse; F. Jobse; L- Jobse; Klap; I. de Klerk; M. de Klerk; J. Kluijfhout; M. de Kok; M. Koppejan; "arinissen; A. de Meester; M.' de ter; E. Meliefste; E. Nederlof; W. Ooms; F. de Pundert; G. v- Roijen: A. Simons; T. v. d. Stel; S- Tax; H. Tim merman; C. Vlaanderen; A. Vroom; E. Wondergem; S. Zwier en de jongens: P. Baljeu; M. de Bokx; H. Leinse; N. Luitwieler; P. Meliefste; G. Schaal je en M. Snippert. 2 kandidaten werden af gewezen. ZIEKENHUISVERPLEGING BEREIDT VERZEKERING DERDE KLAS VOOR In het jaarverslag over 1961 van de ver eniging Ziekenhuisverpleging op Wal cheren deelt de secretaris-penningmees ter, de heer A. Goedhals, mee, dat de voorbereidingen voor een in te voeren Se klas-verzekering in een vergevorderd stadium verkeren. Voorts wordt meege deeld, dat de financiële resullaten goed zjjn geweest; alle vezekeringen vertoon den een voordelig saldo, dat aan de re serves werd toegevoogd. Het ledental liep in het afgelopen jaar slechts een weinig terug; "de oorzaken van de ge ringe teruggang zyn overschrijvingen naar collectieve verzekeringen en toetre ding van enkele gemeenten tot het In stituut Ziektekosten /Ambtenaren. In 1961 moest evenals het jaar daarvoor de premie verhoogd worden als gevolg van de voortdurende stijging van de lig- dagprijzen in de ziekenhuizen. Tegenover de premieherziening stond echter, dat de vergoeding per verpleegdag die voor heen was gebonden aan een maximum bedrag voor de laagste klas werd op geheven. Vanaf 1 oktober j.l. wordt nu de volledige verpleegprijs in de laagste klas vergoed voor de A- en de AA-ver- zekering. Tevens werd besloten om de bijdrage in de kosten voor uitzending van kinderen naar vakantiekolonies te verdubbelen en te brengen op twee gul den per dag gedurende 40 dagen per ka lenderjaar. Het aantal opnamen in de A-verzeke ring bedroeg 331 (vorig jaar 462) met een totaal aantal verpleegdagen van 5080 (in 1960 waren het. er 7072), de op namen in de AA-verzekering waren 93 (82) met 2805 verpleegdagen (2227), in de BC-verzekering 416 opnamen en in de 2e klas B-verzekering 101 opnamen (53) met 1857 verpleegdagen (967). De ba lans per 31 december 1961 sluit aan ac tiva en passiva met een totaalbedrag van 442.298,22. Circus Toni Bollini bracht afwisselend programma Ook in Middelburg kwam Toni Boltini met zijn circus. Zondag reed een grote colonne wagens door de stad en in een snel tempo werd de tent op het Hof van Tange opgebouwd. De eerste voorstel ling, maandagavond, trok veel belang stelling. Jongleurs, acrobaten en domp teurs wisselden elkaar af, onder de vro lijke circusmuziek van kapelmeester H. Mors en zijn musici. Vooral de nieuwe aanwinst, vier Indiase babyolifantjes, kregen een hartelijk applaus. Elegante amazones voerden halsbrekende toeren uit op elegante paarden; de spanning van deze nummers werd gebroken dooi de streken die de clowns uithaalden. De gebroeders Jartz op de trapeze kregen een ademloze belangstelling. Ondanks alle spanning toch ook ontspanning in dit programma waarvan vandaag en morgen nog vele Middelburgers en an deren kunnen genieten. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: C. D. Verlinde-Meeuse d.: A. M. Sol-de Paepe z,; N. L. Jobse-Spierens z. Ondertrouwd: J. D. Iloofivegen 44 J. en M. Th. P. Verkley 48 j.; H. Schuit 25 J. en C. E. van Tatenhove 18 j. Getrouwd: J. Bolkenbaas 60 j. en H. C. van Hoek 57 J.: A. J. Jongepier 58 j. en C. M. den Hollander 48 J.: C. J. Bostelaar 23 J. en N. M. Boone 23 j.; W. F Reijnhout 22 J. en P. H. Wisse 21 J.: A. Kleijn 23 j. en D. A. W. M. i der VLISSINGEN Ieder mens houdt op zijn tijd van lichte kost. Wij kunnen niet anders zegge dan dat het menue, dat het gezelschap van Berry Kievits en Gerard Walden zondagavond het talrijke publiek in de schouwburg van „Britannia" te VIïs- singen voorzette, goed gesmaakt heeft. De KRO musical ,,'t zit raar in elkaar" zorgde voor een prettig avondvullend programma met vele aantrekkelijke be standdelen- Het publiek werd in deze musical iets nieuws bij de KRO in gedachten meegevoerd naar de caba rets van Hong Kong, naar een winter tuin anno 1920 en men kon verder iets proeven van de Maastrichtse carnavals viering. In de scènes, die zich afspeelden tegen de frisse décors van Jan van He- mert kon men de hoofdrolspelers, Berry Kievits, Gerard Walden en Herbert Joeks aan het werk zien. Zij werden daarbij kundig geassisteerd door Riek Schagen, Marian Berk, Phyllis Lane, Joop van de Marei en de „rare Chinees" Nol Kievits. Verder werkten mee: het zangduo de Salberti's, „the dancing Moscottes" en de artiesten Cristo Rus- cello en Paolino. Een orkest onder lei ding van André van Wattingen zorgde ervoor, dat de zangteksten van Emile Lopez een goede muzikale omlijsting kregen. De uitvoering in „Britannia" was tevens een Zeeuwse première. Zij die de voor stelling gemist hebben, kunnen van avond in het Ledeltheater te Oostburg en morgen, dinsdag, in het concertge bouw te Hulst terecht. Drukbezochte postzegelbeurs De Vlissingse postzegelverzamelaarsver eniging „Philatelica" hield zaterdag in „Het Anker" de eerste postzegelbeurs van dit seizoen. Was het 's ochtends nog niet zo heel erg druk, 's middags was de zaal waarin de postzegelbeurs werd gehouden overvol met ruilende verza melaars. „Philatelica" had naast de gewone beurs nog verschillende attracties georgani seerd. Zo had men in een zij zaaltje een tentoonstelling ingericht met inzendin gen van verschillende postzegelverzame laars. Hier lagen vooral bijzondere col lecties, zoals Europazegels en postzegels met afbeeldingen van dieren. „Philatelica" had voor deze inzendingen pi-ijzen beschikbaar gesteld. Het publiek trad op als jury. Ieder kreeg namelijk een lijstje, waarop hij of zij voor iedere inzending een waarderingscijfer kon in vullen. De uitslag was: 1 J. A. Baert met dieren op postzegels, 2, J. L. Roland met zegels betreffende de Antarctica, 3. J. Henneman met zegels over het oude Egypte, 4. K. J. Kokelaar met zegels over vluchtelingenhulp, 5. J. Bosselaar met zegels over West-Berlyn. Een andere attractie was de postze gelveiling, hiervoor was zeer grote be langstelling. Het ligt in de bedoeling deze winter nog twee of drie maal een dergelijke beurs te organiseren. DOMBURG Raad komt bijeen De raad Domburg komt donderdag 4 oktober in vergadering bijeen. De agen da vermeldt onder meer een voorstel tot het verlenen van een lozingsvergun ning aan de gemeente Aagtekerke vooi het uitbreidingsplan Aagtekerke-Noord. Verder zullen nog worden behandeld de restauratie van een schilderij, een wijziging in de bezoldigipgsverordening 1962, compensatiemaatregelen in ver band met de huurverhoging alsmede een wijziging van de begroting 1963. .De vergadering begint des avonds om half acht. Resultaat beter dan landelijk De Middelburg aannemerscursus in heeft zaterdag weer acht nemers afgeleverd. Tijdens con bijeen komst in hotel De Burg te Middelburg heeft burgemeester mr. J. Drjjber het' vakdiploma uitgereikt aan do acht ge slaagden: J. den Dekker uit 's-Graven- polder, J. Geertse uit Vrouwenpolder, W. van Kerkvoort uit Groede, A., van Rooijen uit Westkapelle, R. F. Scheffler uit Vlisslngen, J. A. Walrave uit Wilhel- minitdorp, A- J. Wille uit Cadzand en B. Wondergem uit Serooskerlte. De burgemeester van Middelburg wees er in zijn toespraak op graag aan de uitnodiging om de vakdiploma's uit te reiken gehoor te hebben willen geven, omdat net bouwbedrijf hem altijd ge ïnteresseerd heeft. „Toch zijn er de laatste jaren- wat gemengde gevoelens bij mij opgekomen", betoogde mr. Drij ber. Voor hem was er de laatste tijd de aardigheid wat afgegaan omdat alle werken teleurstellingen opleveren: of ze zijn bij de aanbesteding veel te duur, en wanneer er dan wat redelijks uit de bus komt dan duurt liet werk altijd veel langer dan gedacht wordt. „Er is er op de bouwwerken geen peil te trekken", verklaarde burge meester Dijber, die naast de rege- ringspolitiek, waarop geregeld aan merkingen gemaakt worden, als een der oorzaken de sfeer in het bouw bedrijf noemde, die volgens mr. Drij ber niet is zoals deze zou moeten zijn. „Er zijn allerlei factoren, die er op wijzen, dat de situatie in de bouwwereld momenteel zorgen baart", merkte mr. Drijber op, die zei niet de indruk te hebben, dat de regering met haar stringente poli tiek ten fanz'e-' i de rijksgoed keuringen hc'c... s'óagt. Mr. Dryber wees er vervolgens op, dat tegenwoordig van de aannemers vakbe kwaamheid en organisatievermogen ge vraagd wordt, terwijl tevens van hen doorzettingsvermogen en grote werk kracht verlangd wordt. In de tijd van hoogconjuctuur en spanningen op de arbeidsmarkt achtte mr. Dryber het bij zonder belangryk, dat de aannemers persoonlijke belangstelling aan de dag leggen voor hun werknemers. „In al die zaken moet U voorgaan", adviseerde mr. Dryber de jonge aannemers. Na de uitreiking van de diploma's bood de burgemeester zijn gelukwensen aan de directeur van de cursus, de heer E. Visschei*. en diens leraren aan. De heer Visscher wees er hierna op, dat de cur sus gesticht is met het doel Zeeuwse werken door Zeeuwse aannemers te laten uitvoeren. Risico-dragend Namens de raad van bestuur voor het bouwbedrijf werden de geslaagden toe gesproken door de heer E. J- Bakels, die er op wees, dat het moeilijk is voor de aannemers om via in Den Haag vast gestelde curveprijzen te werken.- „Er is geen beroep, dat zo risico-dragend is als dat van de aannemer", aldus de heer Bakels, die het kweken van vertrouwen belangryk noèmde voor de aannemers. Op deze wyze weten de opdrachtgevers met wie zij te doen hebben, betoogde de heer Bakels, die er voorts nog op wees, dat de resultaten van de Middelburgse cursus niet geweldig zijn, maar toch boven het landelyk gemiddelde uitste ken. Voorts werd nog het woord gevoerd door oud-wethouder J- W. Kögeler van Middelburg, de heer S. Caljouw, direc teur Visscher, die zich waarderend richt te tot de heer R. Barentsen, die voor de laatste maal de cursus gedoceerd heeft, en tenslotte namens de cursisten door aannemer W. Kerkvoort. die direc teur en docenten lof toezwaaide Excursie „De Broederband" langs coöperatiewinkels De ledenraad van de coöperatieve ver- bruiksvereniging „De Broederband" te Vlissingen en Middelburg bracht zater dagmiddag een bezoek aan de vernieuw de winkels te Vlïssingen en Middelburg. Achtereenvolgens werden de kruide nierswinkels in de Zacharias Jansen- straat, Lange Viele en 't Zand te Mid delburg alsmede in de Paspoortstraat te Oost-Souburg zowel als in de President Rooseveltlaan, Bonedijkestraat, Schelde- straat en Bloemeniaan te Vlissingen bezocht. Na afloop van deze excursie, die door de ledenraad op hoge prijs werd gesteld, kwam men in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg bijeen. Daar verwelkomde de waarnemend-voorzitter de heer P- de Jonge uit Middelburg onder meer de ere voorzitter, de heer A. de Back uit Vlis singen, de heer Schrijver namens de coöperatie te Goes en Omstreken alsme de vertegenwoordigsters van vrouwen groepen. In zijn toespraak deelde hij mede, dat een zevental electro-cars zijn aangekocht, die gebruikt zullen worden voor de bezorging van bakkerijproduk- ten. Voort" zette hij uiteen welke veran deringen en verbeteringen er nog op het programma van de coöperatieve ver- bruiksvereniging staan- Tevens wees de heer De Jonge op de hogere omzetten, die de coöperatie „De Broederband" in het afgelopen boekjaar behaalde. De heer A. de Back en enkele andere leden dankten het bestuur voor de uitnodiging. De heer De Jonge besloot de bijeen komst KOUDEKERKE Schaakvereniging Koudekerke heeft tekort aan leden De schaakvereniging Koudekerke heeft dezer dagen de jaarlijkse algemene le denvergadering gehouden. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek, dat het ledental afneemt. Op het ogenblik telt de vereniging vijftien leden. De voor zitter merkte naar aanleiding van dit jaarverslag op, dat „reclame" in dit verband zijn nut kan hebben. Het is een vereniging, waar men door inspan ning een gezonde ontspanning krijgt en daardoor een goede vrijetijdsbesteding, aldus de voorzitter. Het bestuur opent thans een bijzondere gelegenheid, om eens kennis te maken met de schaakvereniging. Donderdag begint men namelijk met een jeugd- schaakcursus in het Verenigingsge bouw. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek, dat er momenteel ongeveer 350 in kas is. Na afloop van de vergadering werd er, zoals gewoon lijk, een snelschaakwedstryd gehouden. Oprichting plaatselijke afdeling van de Cefa In Koudekerke zal begin oktober oen vergadering worden gehouden teneinde te komen tot een plaatselijke vereniging van de Christelijke Filmactie. Deze film actie (Cefa) beoogt het vertonen van goede films. Tijdens deze vergadering zal een defini tief bestuur worden gekozen en zullen zowel de statuten als een reglement worden opgesteld. Het filmprogramma voor het komende winterseizoen ziet er als volgt uit: 13 oktober: „Opdat recht geschiedde",10 november: „Paula", 12 januari: „De herberg van het zesde g luk", 9 februari: „De Gebroeders Peel en 9 maart: „Achter het masker". De flims worden vertoond in Hotel „Wal cheren". Naar alle waarschijnlijkheid zal op 1 april, bij voldoende belangstel ling, als toegift nog een zesde film wor den vertoond. Afscheid zondagsschoolleidster mevrouw M. Barentsen-Koole Mevrouw M. Barentsen-Koole heeft zon dag in de gezinsdienst van de Ned. Her vormde Kerk te Koudekerke afscheid genomen als leidster van de zondags school. Alle zondagsschoolkinderen met vele ouders waren aanwezig om te luis teren naar de tweede voorzitter van de Nederlandse zondagsschoolvereniging ds. J. VV. van Kooten uit Amsterdam (vroeger te Koudekerke). De kinderen zongen onder leiding van de heer W. P. Roose. Aan het eind van de dienst sprak de lijke predikant L. J. Altena me vrouw Barentsen toe eh dankte haar voor haar vele werk, ruim 23 jaar lang, aan de zondagsschool besteed. De schei dende leidster heeft zich thans te Vlis singen gevestigd. De zondagsschoolver eniging verliest in haar een enthousiast leidster. SEROOSKERKE (W.) Zangavond Morgenavond (woensdag) wordt in de gereformeerde kerk te Serooskerke (W.) een zangavond gehouden, waaraan de koren uit Souburg. Oostkapelle en Se rooskerke onder leiding van de heer J. Suurmond, medewerking verlenen. Ver der werken mede de muziekvereniging E.M.M. onder leiding van de heer A. Joosse en de organist J. Nieuwenhuise. VAN DER GRINTEN EXPOSEERT 'Océ' - lichtdrukapparaten voor tekenkamer en kan toor, op donderdag 4 oktober van 14.00* 22.00 uur en op vrijdag 5 oktober van 10.00- 12.30 uur en van 14.00-18.00 uur in zaal 4 van Grand Hotel Rotterdam, Westkolkstr. 8-18 te TERNEUZEN. Onze expositie is een unieke mogelijkheid om op een gemakkelijke wijze kennis te maken met 'Océ'-apparaten en lichtgevoelige 'Océ'- materialen, waarmede U op de voordeligste manier kopieën kunt maken. IMJ Chemische fabriek L. van der Grinten N.V. Venlo Servicekantoren te Amsterdam, Den Haag en Enschede Officiële publikatie VLISSINGEN. Het spreekuur van de burgemeester van Vlisslngen op woensdag oktober gaat niet door. Scheepvaartberichten Vlïssingen aangekomen op 29-9: Afiena van Brussel. Anne Marie van Boulogne. Stentor van Vlaardingen: op 30-9: Myson van Oxelo- sund, Dapa van Rotterdam. Avon Ranger van Avonmouth. Vlissingen vertrokken op 29-9: Ingwi naar Montreal, Fritz Ranbe naar Plymouth, Anna Broain naar Beaumont, Afiena naar Ja- cobstad, Drafn naar Curacao; op 30-9: Alba tros naar Londen, Anne Marie naar Onega. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 29-9: Antje van Truro. Agnes van Londen. Santa Lucia van Halmstad, Despatch van Rotterdam, Menje van °ar, Simonskerk van Bremen. Poloma van Hamina, Dinteldijk van Hamburg: op 30-9: Kerkslngel van Gothen burg. Jozef Swenden van Swansea. Hilda van Londen, Soestdijk van New York, Amstei- VEILING „WALCHEREN» G.A. MIDDELBURG I oktober. Aardappelen: Bintjes, bonken II 12.30, grote II 10.90. Tomaten AI 4.23. All 3.50, BI 4.05, BH 2,88. Cl 2,61. CII 1.69. Fruit: appelen: James Grieve I 80 op 56. 75- 58, 70-75 58, 65-70 51—58. val en kroet 10— II 75-80 50—52, 70-75 47—50, 65-70 44—50, IID 3543. III grof 34—47, III fijn 27—41. Rode James Grieve I 75-80 56. 70-75 54—55, i-70 50—55, IID 42, IH fijn 44. Peren: Bonne Louise 60-65 53. 55-60 43. IH grof 3744, ni fijn 2832. Criomphe de Vïen- IH grof 62—70, Hl fijn 45—52. Transp. de Croncels 85 op 41, 75-85 dC—44. 65-75 37—41. Bramen 30—33. Aardbeien per doos 68. Me loenen: ogen 4562. orar.ge ananas 33- suiker 441.09. Druiven: Black Alicante I •1,71, n 1.50. Franken thaler I 1,551.6' II 1,481,50. Pruimen: R Cl d'Althan 57- Reine Victoria 36—97. Groenten: Bloemkool 3 per kist 52—56. 4 per kist 24—59. 6 per kist 1745, 8 per kist 1' 36, 10 per kist 12—19. Komkommers, groen 75 op 35. 60-75 29—35, 50-60 23—34. 40-50 krom per kg witte: 60-75 1620, 50-60 "7-50 14. krom per kg 11. Knolselderij 7- Waspeen 10—31. Witte kool 15—20. Andijvie I 41.50. H 37.50. Prei I 29.—. il 29.50. Savooie kool 29.50. Sla 4—26. Spinazie 23—53. Kassntj- bonen 1.511.64. Chinese kool 1416, Poste lein 4955. Boskroten 12- 15. Dubbele bonen .29. Bospeen 1030 Rode kool 821. Dien 19—23. Snijbonen 73—1,09. Kroten per kg 17>21. Pronkbonen 5185. VEILING TERNEUZEN I oktober. Sla 10,40—22.90. Bloemkool All 39—69, Bil 31—46. CH 13-2,afwijkend 44. Witte komkommers 1013. Meloenen 87. Perziken 11. Kroten 10. Bintjes I 12,00 14.40. Eigenheimers I 12,8013,50. Andijvie 3448. Stoksnïjbonen H 8190. Prinsesseifibo- Hl 30—51. Prelude U 56—60. Kroten 10. Rode kool 7—24. Spitskool U 12. Savooiekool -21. Witte kool 12. Prei AH. 1040. Spinazie 45—50. Tomaten A 66—81, AH 60—75, CH 37— 51. CCII 30. Uien 14—17. Witlof A 144—155, Bil 123—125. Bramen II 19—24. Reine Claude d'Althan IH 24. James Grieve I 85 44, £0 41—44. 75 45—46. i0 46—49, 65 42—46. II 85 41. 80 42. 75 42—43, TO 4445, 65 37—41, HD 31. m grof 36—38, fijn 28. Cox Orange I 75 65, 70 67, 65 64. 60 53, II 85 56, 70 52, 65 45, 60 39. Bramley Seedling H 90-100 31. 70-75 35. Transp. de Croncel IH grof 37. fijn 30. Zoete appelen Hl grof 24— 27. Triomph de Vienne I 80 63. 75 74, 70 75. 65 75, 60 69, H 80 63. 75 72. 70 74. 65 72. 60 nD 5354, Hl grof 58, fijn 40. Bonne Louise I 60 62—66, 55 53—57, 50 40—43. IID 32, IH grof 40. HI fijn 29. Belle Hardy T 75 72—78, H 70 68. 65 66, 60 61. Clapps perer I 60 49—52, HI grof 45. VEILING V,V;Z.B. GOES 1 oktober. Export- on industrieveiling. Ja mes Grieve KL. I 85-90 *5, 80-85 45, 75-80 47. 70-75 49—50, 65-70 47. HD 38—39, KL. H 80-85 42. 75-80 44, 70-75 45—46. 65-70 42. Cox Orange Pippin KL. I 80-85 65. 75-80 65, 70-75 68. 65-70 67. 60-65 59, 55-60 45, HD 29. Bramley Seed ling KL. II 90-100 32. 80-90 43. 70-80 37. IID 33. B. Lebrun KL. II 65-75 45. 55-65 44. UD 40. Br. Hardy KL. I 75-80 80, 70-75 83, 65-70 79, 60-65 80 Bonne Louise KL I 60-65 68. 55-60 57—58, 50-55 42,90—45,70. IID 29. Bramley Seedling grof 34, fijn 34 Diverse appelen val 23. Diverse appelen, geplukte kroet 27. Diverse peren, geplukte kroet 8. Bramen H 136—146. Hl 62. Totale aanvoer hard fruit 5700 lasten. Gewone veiling: Zigeunerin KL. I 80-85 26, 75-80 27, 70-75 26. 65-70 26. IID 22, grof 25. fijn 24. Transp. de Croncels KL. I 85-90 38 39. 80-S5 39—40. 75-80 39—41, 70-75 3940. 70 36—33. HD 32. grof 34—38. fijn 28—30. Ellisons grof 29. fijn 33. Cox Orange Pippin grof 3613, fijn 28. James Grieve grof 30 35. fijn 2834. Triomph de Vienne KL. I 80-85 73, 75-80 73—78. 70-75 77—78. 65-70 71—78. 60. 65 75. HD 65. grof 55—65. fijn 26—61. Bonne Louise grof 3744, fijn 22. Br. Hardy grof 52, fijn 2546. Abrikoospruimen grof 75, fiji 52. Burbank Giant I 49—55. U 29, grof 42— 44, fijn 29. Monarch I 113, H 65. Frankentha- Ier H 145—159. IH 125—123. Per doos: Bramen I 43. n 2639. Aardbeien H 67. Per stuk: Perziken H 8—12. Groenten: per stuk: Bloemkool Al 51—66, An 28—57. BI 31—38. Bil 24—40, afwijkend 1241. Kropsla I 22. II 10—20, C 6—16. loenen 2895. afwijkend 2730. Per kg: To maten A 7275. B 7074. C 5153. Kom kommers A 19—26. B 23 - 29, C 14—20. Uien 13. Kroten 14. Dubbele prïnsessenb'onen II 97—101, nB 75. IH 38—61. Pronkbonen II 82. VISMIJN COLIJNSPLAAT 5691 kg exportgarnalen 952,07. 647 kg han delsgarnalen 1.141,30. 17 kg schar. 308 kg bot. 16 kg wijting. 176 kg tong. 22 kg paling. 23 kg rog. 3 kg visiever. 4 kg tarbot. 90 kg ongesorteerde vis. KERKNIFAJWS NED. HERV. KERK. Benoemd tot hulpprediker te Rotter- dat-Delfshaven wykgemeente Cen trum T. van Deelen te Sint-Antho- nypolder (Z.-H.). VER. VAN VRI-JZ. HERV- Benoemd tot voorganger te Tweede Exloermond-Musselkanaal drs. J. Bal- kestein, wetenschappelijk ambtenaar aan de rijksuniversiteit te Leiden die deze benoeming ook aannam. GEREF. KERKEN. Beroepen te Nijkerk (vac. W. Griffioen) Ph. P. van Belzen te Marienberg. Aan genomen de benoeming tot hulppredi ker te Montfoort F. A- den Boèft eme ritus predikant te Helpman. CHRIST. GEREF. KERKEN. Tweetal te 's-Gravenhage-Rijswijk A. W. Drechsler te Vlissingen en W. Steenbergen te Meppel. Tweetal te Dordrecht F. Bakker te Driebergen en M. C. Tanis te Barendrecht. borg van Finland. Kilo var. Londen. Ittersum van Rotterdam. Se-nega'.kust van Le Havre. Rijnkerk van Hamburg. Valiant van Huil. .-10: Mentor van Izmir Herstlia van Is- kenderum. Rigel van Stade. Angolakust van Hamburg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 29-9: Vermeersingel naar Rotterdam. Vïod naar Rotterdam van Gent. Bram naar Middlesborough. Helvetia S naar Cardiff van Gent. Terschelling naar Delfzijl, Nassauborg naar Rotterdam. Alblasserdijk naar Rotter dam. Vanda naar Hamburg, Blesbosch naar Huil, Willem Cornelis nasi Kopenhagen: op 30-9: Hoe Vinces naar Londen, Fambo naar Rotterdam. Kamperdijk naar Rotterdam, Ap- pingedam naar Rotterdam. Rozenburgh naar Stockholm. Lireco naar Aarhuus, Da Costa Londen, Seabreeze naar Londen, Senang Swansea. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1906 stuks. Vette koelen en 1212. Vette kalveren 200, Varkens 494. Prijzen in cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 290—310 250—275 240—250 Varkens (levend gew.) 170 165 160 Vette koeien: aanvoer korter, handel rede lijk. prijzen prijshoudend Varkens (levend gew.): aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen als vorig week. GRAANBEURS ROTTERDAM. Rotterdam 1-10. Tarwe doorsneekwaliteit 17% vocht 31.60 levering volgende week, franco Rotterdam per schip. Zomergerst volgens monster tot 26 50. af. Haver volgens monster tot 24 25. af. Rogge volgens monster tot 24 25. af. Peulvruchten, franco Rotterdam: Groene erwten op monster 3541. Schokkers 40—47.50. AARDAPPELBEUR-S ROTTERDAM. Rotterdam 1-10. Kleiaardappelen 38 mm op waarts voor het binnenland Bintje 11.50 12.75. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts Bintje 11—12.25. Voeraardappelen 2.50—3.50. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. MARKTBERICHT VLAS Rotterdam, 1 oktober. Waterrootvlas: lage soorten van f 1.40 tot t 1.60. middensoorten 1.65 tot f 1,80, best vlas van 1.85 tot 2.10. Dauwrootvlas: van 1,35 tot f 1,80. Breekvlas: van f 0,85 tot 1,35, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van 0,60 tot r 0 98. De aanvoer van waterrootvlas blijft gering door de rootwerkzaamheden en ander werk aan de nieuwe oogst. Voor alle soorten Is de vraag ruim voldoende om het geringe aanbod op te nemen, de prijzen blijven vast. Dauwrootvlas wordt onveranderd aangebo den. noteringen als vorige week. Gezwingel de lokken zijn schaars, de prijzen blijven vast. VEILING KAPELLE 1 oktober. Bramen industrie H 4 uur 136— 146. 6 uur 137, III 62, in doosjes I 151. n 127. Bonen H 76, Hx 47. J. Grieve I 60 42. I 75 46—47, I 70 45—50. I 65 42—44, H 80 43. H 75 44, H 70 43, H 65 40, HD 35—36, grof 36-38. fyn 33—34. Cox Or. P. I 80 63, I 75 65—66, I 70 68—68.40. 1.65 65,89—6.,50, I 60 58,20— 58.90, I 55 42,20—43. H 75 57. H 70 59. H 65 56. H 60 51. H 55 39. HD 29. grof 39. fijn 31. Bramley's Seedling I 90 36, I 80 45,70—46,10. I 70 40—40.60. H 80 36. H 70 35. HD 33. grof 33, fijn 32. Ellisons Or. I 75 46. I 70 43, I 65 38, n 75 37—38, H 70 40. II 65 38. HD 33,70, grof 32. fijn 28. Transp. de Cronsels onges. 34. Rode Cox I 70 66, I 65 60. I 60 48. I 55 37. HD 32. Manks Codlin H 70 33. II 65 35. H 60 33, HD 29. grof 30. fijn 25. Zigeunerin I 70 31» I 65 29. II 75 31, n 70 28. H 65 28. nD 25. fijn 21. Notarisappel I 90 38—42, I 85 39. I 80 36-40. f 75 35—36, 1 70 34. grof 34. I 65 35. fijn 32. Jac. Lebel I 75 36. I 65 35. HD 32, grof 32. Triomphe de V. H 75 72, II 70 77, H 65 73, H 60 71, IID 58, grof 56, fijr 38. Herz. Elsa I 70 35, I 65 36, I 60 31, n 60 16, IID 20. grof 15. Br. Durondeau I 70 48, I 65 52, I 60 31, I 55 27. H 60 31. H 55 26. HD 17. grof 20. fijn 14. Pitmaston Duch. I 75 45. I 65 40. H 75 37, H 65 35, HD 27, grof 30. fijn 18. Sig. d'Espe- ren I 65 71, I 60 74, I 55 56, I 50 41, HD 23. grof 29. fijn 25. Br. Hardy i 75 80. I 70 80—84, 65 81—82. I 60 81—84, II 65 62. II 60 61. grof 556, fijn 41. Bonne Louise I 65 66. I 60 63—66. I 55 53—56. I 50 42—43. H 60 59. H 55 50—51. H 50 38—40, IID 31. grof 42—43, fijn 22—23. Br. Lebrun I 65 48. I 55 45,80—46.30, II 65 45, II 55 44.10, IID 39.40—40,35. grof 28. fijn 20, kroet 10. Kroetappelen gepL 27. val 25. Kroetperen 7. Valperen 10—12. Verpakt fruit: J. Grieve Lired I 80 58, I 73 I 70 64. I 65 53. Pruimen: Monarch n 35, grof 69—93. War wick I 75. H 5456, grof 6278. Pmimen ge- seh. 16—25. Blauwe druiven I 155—156. H 133—136. Vijgen per stuk I 9'A- Natuurperziken per stuk 7'A -10. Groenten: Kropsla 16. Bloemkool 26—70. Kas- snijbonen 130. Komkommers 32—34. Savooie kool 10. Rode kool 10. Prei 27 Kroten 9. Uien 14. Andijvie 29. Pronkbonen 82. Tomaten AB I 64—75, A-CC U 39—56. VEILING BERGEN OP ZOOM 1 oktober. Bloemkool 13 -61. Komkommers 1053. Snijbonen 31131- Waspeen 2233. Prei 1838. Uien 1016. Stamboon dubbele prinsessen 80—97. Staalcpnnsessen 76—139. Tomaten 25—76. Sla 6—25 Savooiekool 20— 45. Rode kool 7—16. Kroten 6—15. Andijvie 32—46. Witte kool 14—20. Gotg Champignon 214. Bramen 113. Perziken 56132. St-Remy 1932. J am es Grieve 37 55. Beurre Hardy 36—72. Cox Orange 41—81. Glorie van Holland 30—36 Meloen 33—74. VEILING KRASBENDIJKE 1 oktober. Appelen: Cox Orange Pippin I 80- 85 59—62. I 75-80 66—67. 1 70-75 68—69. I 65-70 64—66. I 60-65 56—58. I 55-60 434S. HD 18— 25, fijn 25, HL grof 39. kroet 18—21, val 22. Ingrid Marie I 80-85 51. t 75-80 53. I 70-75 55. I 65-70 49. Crimson Cox UI grof 42, fijn 25, kroet 19. James Grieve ni grof 42. fijn 38, kroet 26. val 22. Peren: B.L. d'Avranches l 60-65 65, I 55-60 I 50-55 48, HD 21. Triomph de Vienne I 55 72. I 75-80 77, I 70-75 77. I 65-70 73, H 85-90 72, n 80-85 73. II 75-80 74, H 70-75 72, Hl grof 60. Dubbele prinsessenbonen H 68. Vier middelen in één tablet werken krachiigei zonder de maag van streek ie maken Vier beroemde geneesmiddelen ondersteunen elkaar en werker daardoor bijzonder krachtig. Eer der middelen dient om de maag te >eschermen. Chefarine „4" doet werkelijk wonderen! Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 .Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige Ilacon 100 tablell» f 3.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5