TIP KLEUTER BROEKJE Wandelende' zandplaat kost waterschap geld Politiehond Wilson - P. weer kampioen van C. Babijn - Zeeland KREYMBORC WOENSDAG Arno van A. Bal werd nieuwe tweede ALMANAK Spelregels Financiering van de waterleidingmij „Tholen" Heeft Deltadienst de 1800 gulden al geïnd van aannemer Ledental Groene Kruis BIJNA 30 MILLE STORMSCHADE AAN ZEEDIJKEN IN 1962 Spanjaard in Wester schelde verdronken nI^85 BELGISCHE EN NEDERLANDSE FUNCTIONARISSEN NAAR ZEELAND BRITSE „GLEN ORCHY" RAMDE WLLEHOOED SLUIS BIJ WAARDE GESTREMD JUBILERENDE ,M0ZART-DIRIGENT P. HUIJSSE KREEG 7JÏ.VER J. Goedbloed 40 jaar in overheidsdienst 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 2 OKTOBER 1962 Dressuurwedstrijd te Oostkapeïle Op het zonbeschenen terrein voor kasteel „Westhove" te Oostkapelïe hield de Ko ninklijke Nederlandse Politiehond-Ver eniging, afdeling Zeeland, maandag haar kampioenswedstrijd van gecertifi ceerde honden. Onder de zeven deelne mers bevonden zich de kampioen van vorig jaar, de Duitse herder Wilson van wachtmeester P. C. Babijn uit Bigge- kerke, en de nationale kampioen, de bouvier Wibo van wachtmeester J. Stroo uit Wolphaartsdijk. 's Morgens moesten de honden kleine oefeningen uitvoeren, zoals volgen aan de üjn, los volgen, voed sel weigeren, klimsprong (1.75 m) en rapporteren van kleine voorwerpen. Het zogenaamde „revieren", dat is afzoeken van het terrein naar een groot voorwerp of naar een persoon, werd eveneens 's morgens afgewerkt. 's Middags kwam het bewaken van een voorwerp aan de orde; het ging niet alle honden even goed af. De dief. pakwerker genoemd, benadert de hond die op het voorwerp (bijv. een jas) ligt, en grijpt ernaar. De hond mag wel in de arm of de hand van de dief bijten, maar het voor werp zelf mag hij niet beschadigen. Als de pakwerker probeert de hond weg te trekken, moet deze de man onmiddellijk loslaten om terug te ke ren naar het te bewaken voorwerp. In deze oefening is het grondprin cipe van de hele houdendressuur toe gepast. In de afdeling waterwerk moesten de honden een rivier overzwemmen en een groot voorwerp aan de oever brengen. Daarna kwamen de steloefeningen aan de beurt, het stokstellen met transport, het rijwielstellen enz. Enkele van deze oefeningen voerde men uit op het terras van Zonneveld ten behoeve van de spas tische patiëntjes, voor wie het een wel kome afleiding betekende. Naast de twee genoemde kampioenen deden nog mee: de heer A. Bal te Nieu- werkerk met de bouvier Arno, wacht meester D. Knol uit Noordgouwe met de Duitse herder Mentor, de heer C. Min- derhoud uit Domburg met de Hollandse herder Nero en wachtmeester A. W. N. Nelisse uit Nieuwdorp met de bouvier Roddy. De prijsuitreiking was in hotel „Bos en Duin" te Oostkapelïe. De wisselbeker kwam P. C. Babijn toe, de 2e prijs, een medaille van de K.N.P.V., ging naar de heer A. Bal. (Advertentie) Zeearend boven Schouwen Het is weer al enige jaren geleden, dat er voor het laatst een zeearend boven Zeeland is waargenomen. Vorige week zag de bioloog J. Viergever echter een zeearend boven Midden-Schouwen zondag boven het Zijpe vliegen. De vogel is ongeveer 90 cm lang en heeft een vleugelwijdte van 2.40 meter. Het ge luid doet soms denken aan dat van een rauw blaffende hond. De vogel voedt zich hoofdzakelijk met vis en grote wa tervogels, maar ook middelgrote zoog dieren worden van grote hoogte waarge nomen, waarna de vogel zich suizend op haar prooi stort. Ook aas wordt ge nuttigd. In ons land broedt ze nooit, wel in de noordelijke kuststroken tot aan Japan toe. In ons land zwerven bijna elke winter enige exemplaren rond, on geveer van september tot maart. De hier geziene zeearend-is wel vroeg voor de tijd van het jaar. Collecte voor Perzië De collecte voor Perzië, die vorige week in de Nederlands Hervormde Kerk te Kapelle. is gehouden, heeft 1310,op gebracht. Aeeuwse Laat ik even een handje helpen", bedacht de fotograaf, die ambts halve in Middelburg een voetbal wedstrijd bijwoonde en hij voegde de daad bij het -woord. De bal kwam recht op hem aanrollen. ,j)ie gaat de zijlijn over", eist onze sluurman-aan-de-wal en hij stopte het leer met zijn hand. Dit nu had hij niet moeten doen. Het bleek namelijk in flagrante strijd niet de regels van het edele voetbalspel, want onder enige hi lariteit van de toeschouwers, floot de scheidsrechter prompt af. Bovendien lvief hij waarschuwend nger op tegei e fotograaf, d i de scheidsre bouwereerde -- ijlings aan de scheidsrechter af stond. ,Maak jij nou maar plaat jes", riep een supporter en daar heeft onze man zich toen maar aan gehouden. Hij zal er zich voortaan aan houden ook. Overigens ontlokte dit incident nog een mooi vakgesprekje tussen twee voetbalkenners, die het er niet hélemaal mee eens waren, dat de wedstrijd was onderbro ken. Alles wat zich op het veld bevindt buiten de spelers wordt beschouwd als een dood object", wist de een. Ale die man ae bal in het doel had getrapt, zou het een doelpunt zijn geweest", voeg de hij er noa aan toe. Maar dat klopte toch nief. Zijn vriend verklaarde aan de hand van de spelregels te kunnen aan tonen, dat „slechts een hond en een scheidsrechter als dode objec ten worden beschouvjd". Het leek ons een heel nieuwe be nadering van het scheidsrechter lijke ambt. Zo'n doods baantje is dat toch ook weer niet Gisteren hebben de Zeeuwse poli tiehonden in hun jaarlijkse ont moeting weer om het hardst ge snuffeld, gesprongen en voedsel geweigerd. Dat gebeurde te Oost- (Van onze Haagse redactie) De vaste commissie uit de Tweede Kamer voor de rijksuitgaven dringt er in haar verslag bij de mi nister van sociale zaken en volks gezondheid op aan met alle be grip overigens voor de moeilijkhe-. den die hier liggen zoveel moge lijk te bevorderen, dat de lang sle pende kwestie van de financiering van de N.V. Waterleidingmaat schappij „Tholen" te Tholen, thans spoedig tot een einde wordt ge bracht. Do commissie zegt dit naar aanleiding van het verslag van de algemene reken kamer over 1961, waarin wordt opge merkt, dat een langer uitblijven van maatregelen tot verbetering van de fi nanciële positie van de N.V. zou kunnen leiden tot verder geldelijk nadeel voor het rijk. Bejaarde wielrijder door personenauto aangereden Zondagmorgen werd de bijna 83-jarige G. in de Oude Kerkstraat te Aardenburg door een Belgische personenauto aange reden en zodanig gewond dat hij met hoofdwonden en een gebroken been naar het ziekenhuis te Oostburg moest wor den vervoerd. De heer S. was op weg van St.-Kruis naar de kerk te Aarden burg. Bij het oprijden van de verkeers weg Eede-Aardenburg reed hij plotse ling de weg op en werd door de Belgi sche auto aangereden. De fiets werd to taal vernield. Vrouw brak knieschijf De 65-jarige weduwe D. G. uit Yerseke kwam dezer dagen te vallen, waarbij zij zo ongelukkig 'terecht kwam dat zij een knieschijf brak. Per ambulance werd zij naar het ziekenhuis te Goes overgebracht. Collecte Een in de Nederlands hervormde kerk te Axel gehouden collecte voor Perzië heeft ƒ415 opgebracht. ■apélle bij kasteel „Westhove", vaar wachtmeester P. C. Babijns Wilson weer eens de beste bleek. Bovenstaande actiefoto toont een stevig verpakte pakwerker tijdens gevecht met hond. (Foto P.Z.C.) (Van onze Haagse redactie) De vaste commissie van de Tweede Kamer voor de rijksuitgaven vraagt in haar verslag naar aanlei ding van het rapport van de Alge mene Rekenkamer over 1961 of van een der aannemers van de Deltawerken al een bedrag van circa 1800 gulden is geïnd. In haar verslag over 1960 had de reken kamer namelijk gesignaleerd, dat in de afrekening met een aannemer hoeveel heden te hoog waren opgevoerd ora hem schadeloos te stellen voor zandverlies. Nog enige soortgelijke gevallen hadden zich voorgedaan. De minister van verkeer en waterstaat had hierop medegedeeld, dat deze ver rekeningen niet zijn instemming had den. Aan het hoofd van de Deltadienst was verzocht de nodige correcties aan te brengen ep, van een der aannemers een bedrag van circa 1800 gulden terug te vorderen. De kamercommissie wil thans weten of dit bedrag inmiddels is ont vangen. „GROTE TREK" BELEEFDE HET EERSTE LUSTRUM De voortrekkers van de Christiaan de YVetstam te Middelburg hielden zater dag hun jaarlijkse Grote Trek-Wandel- tocht, die ditmaal het le lustrum be leefde. De wandelaars uit Walcheren Beveland moesten het ditmaal zonder de medewerking van de hoofdstedelijke padvindersband doen, die momenteel te weinig hoornblazers heeft om goed voor de dag te kunnen komen. Kabouters, welpen, padvindsters en pad vinders uit Goes, Vlissingen en Middel- burg liepen de grote trek van respec tievelijk 8 en 18 kilometer over de mooi ste wegen van Walcheren, daarbij bijge staan door het zonnige weer. De 331 tip pelaars verlieten dus ditmaal geruisloos de stad en werden bij terugkomst ver welkomd door de Green Stars van de loodsen van de Sven Harolds tam, „eigen werk" ten gehore brachten. De jury was snel klaar met zijn werk, want reeds om kwart voor zes werd de vol- :nde uitslag bekendgemaakt: en welpen: 1 Berdenis van Middelburg 127 punten (wis- selschild). 2 Duinkabouters Vlissingen 124; 3 Scheldezwervers, Vlissingen 114; 4 Berkenbosvendel, Middelburg, 113; 5 St. Willibrordusgroep, Vlissingen 112; 6 M. A. de Ruytergroep, Vlissingen 110%; 7 Jacob Valckegroep, Goes 107; 8 Lutemgroep, Middelburg, 99. Padvindsters en padvinders. 1 Berdenis van Berlekom, Middelburg 99% punten (wisselschild), 2 Gouden Cirkel, Duin vendel, Middelburg 99; 3 Lutemgroep Middelburg 97%; 4 Jacob Valckegroep, Goes 95; 5 Gouden Cirkelgroep (Blauwe vogels) 91%; 6 St. Willibrordusgroep, Vlissingen 89%; 7 Gouden Cirkelgroep Dlerenvendel 85% en 8 Jacob Valcke groep, Goes 84%. Er waren ditmaal geen zeeverkenners onder de deelne mers. Vergadering Zeeuwsche Polder- en Waterschapsbond De Zeeuwsche Polder- en Waterschaps bond vergadert zaterdag 13 oktober te Zierikzee. Ir. J. G. Snip, hoofdingenieur- directeur van de prov. waterstaat in Zeeland houdt op die vergadering een causerie over de Oosterscheldebrug. Prof. F. F. F- E. van Rummelen, hoofd geoloog te Haarlem zal spreken over geologische toepassingen op water staatsgebied. In ons verslag over de Zeeuwse Groe ne Kruisvereniging maakten wij giste ren abusievelijk melding van een leden tal per 31 december 1961 van 45.571. Dit moet echter zijn 47.571 leden. OP ZUID-BEVELAND Vergadering waterschap in Goes Dit jaar hebben stormen al beduidend schade toegebracht aan de zeeweringen van het waterschap „De brede watering van Znid-Beveland". Voor herstel van de stormschade moest tot nu toe f 26.000 worden uitgegeven, verklaarde maan dagmiddag dijkgraaf P. J. J. Dekker tjj- dens de vergadering van hoofdingelan den in hotel „De Korenbeurs" te Goes. Ten behoeve van het onderhoud van de zeewering moest worden aangekocht: 440 ton stortsteen, 100 m3 klei, 3500 kg roggestro, 2450 m2 stromatten en 145 rol strokoord. Het onderhoudswerk vindt geregeld voortgang. De persleidingen van het gemaal Helle woud, waaraan vorig jaar provisorische herstellingen werden uitgevoerd, zijn thans definitief in^orde gebracht. Voor het overteren van diverse wegen werd verbruikt 260 ton wegenteer, 39 ton eshalite, 68 ton vloeibitumen en 4120 ton parelgrind, terwijl voor diverse her stellingen van teerverhardingen werd aangekocht 65 ton reparatieteer en 155 ton koudasfalt. Voor bet onderhoud van steenslag- en grindwegen werd 353 ton steenslag en 2157 ton grind aangekocht. In het verhogen en verzwaren van de zeedijk van de polders Waarde en West- veer is momenteel al voor een bedrag van ca. f 1.150.000,verwerkt. Van de benodigde 750.000 m3 zand is reeds 540.000 m3 in het werk gebracht. Gereed. Het dijkvak te Hoedekenskerke tussen de dijkpalen S en 25 waarvan met het verhogen en verzwaren werd aangevan gen op 14 oktober 1960 is op 20 septem ber j.1. gereedgekomen. De werken ter verhoging en verzwa ring van de gedeelten van de zeedijk van de Zuid-Kraaijert- en van de Van Citterspolder, uitgevoerd onder lei ding van rijkswaterstaat, zijn op juli j.l. opgeleverd. De afrekening van deze werken met de rijkswater staat zal dezer dagen plaatsvinden. De gemalen in de Oosterland- en Wïl- helminapolder zijn geheel gereedge komen. In de uitstroomgeul van eerstgenoemd gemaal hebben zich nog enkele oppersingen voorgedaan, welke In het voorjaar van 1963 in orde zullen worden gebracht. Met deze werken waarmee een bedrag Deltadienst akkoord gegaan. Over de van f 12.380,zal zijn gemoeid, is de algehele afrekening van de aanpas- sing8werkcn in de Zandkreek zijn reeds enige besprekingen gevoerd en getracht wordt een en ander nog dit jaar af te doen. Volgens 'de vastge stelde kohieren bedraagt de op brengst van het dijkgeschot 1962 f2.368.770,35 waarvan f2.077.377,38 voor de ongebouwde eigendommen en f 291.392,97 voor de gebouwde eigen- Maandagmorgen vroeg, omstreeks drie uur, is de 26-jarige Spaanse verstekeling Ricvirdo Ruiz Palomo afkomstig uit Malaga, vanaf het Spaanse vaartuig „Viscaya" over boord gesprongen en vermoedelijk verdronken. De „Viscaya" lag op de Westerschelde nabij Terneuzen voor anker. De verstekeling was in Casablanca aan boord gekomen van liet schip, dat op stopte Palomo zich kort voor afvaart in een sloep aan boord van de „Visca ya". Hij kwam te voorschijn op het mo ment dat het schip meer dan 36 uur in volle zee was en gaf toen te kennen naar Nederland te willen om daar werk te zoeken. Terwijl de „Viscaya" voor Terneuzen op gunstig tijdstip wachtte om de ha- binnen te lopen, maakte Palomo van s gelegenheid gebruik over boord te jrmgen. Een opvarende, die de wacht had, wierp de verstekeling nog een red dingsboei toe. maar deze werd niet aan gegrepen. De Spanjaard verdween in de Jonkere nacht en bleef ondanks inten sieve naspeuringen onvindbaar. domraen. Tot op heden is hiervan f 1.337.263,96 of 56,45 ontvangen. De agenda omvatte te doen gebruikelijk weer tal van voorstellen betreffende grond aan- en verkoop en salarismaat regelen. Zonder hoofdelijke stemming werd met deze voorstellen akkoord ge gaan. Besloten werd tot het voeren van een verweer in hoger beroep tegen de door de heer J. M. van Nieuwenhurjzen te Nieuwdorp ingestelde vordering tegen het waterschap tot levering van een per ceel grond ter grootte van 4,75 ha. De dijkgraaf verklaarde, dat de rechtbank in Middelburg het waterschap reeds in het gelijk heeft gesteld. Besloten werd voorts tot verhoging en verzwaring van het nog resterende dijkgedeelte bij Hoe dekenskerke tussen de dijkpalen 25 en 39 40. In de rondvraag werd nog de afvoer van het rioolwater van de gemeente Goes ter sprake gebracht. De dijkgraaf deelde mede, dat de gemeente plannen voorbe reid voor een persleiding naar de YVes- ter.schelde. Op het ogenblik kan liet wa terschap in dit opzicht weinig doen. voor voorzieningen Een „wandelende" zandplaat in de Westerschelde heeft het water schap „De brede watering van Zuid-Beveland" onverwacht voor een grote uitgaaf gesteld. Als ge volg \'an de afzetting van een enor me hoeYeelheïd zand vóór de schorren van de zèedijk van de Emmanuëlpolder is de afvoergeul van de voorliggende suatiesluis de Valkenissesluis te Waarde gestremd en kan een 900 ha groot gebied rond Kiubbendijke zijn overtollig polderwater niet kwijt. Onmiddellijke voorzieningen ver gen een uitgaaf van f 40.000,De vergadering van hoofdingelanden, die maandagmiddag in „De Koren beurs" te Goes bijeenkwam, vo teerde dit bedrag na een korte be spreking. Het is zelfs niet onmogelijk, dat uien aan dit bedrag niet genoeg heeft en dat nog eens 80.000,of 80.000,moet worden uitgetrokken, naar gelang men een bemalingsinstallatie huurt of koopt. De „wandelende" zandplaat in de Wes terschelde heeft zich plotseling aange diend. Op 20 augustus werd het water schapsbestuur op de hoogte gebracht van het niet meer functioneren van de suatiesluis in de zeedijk van de Emma nuëlpolder, waarop het gebied rond Krabbendijke loost. Êen onmiddellijk in gesteld onderzoek bracht aan het licht, dat zich in het buiten de schorren be- Waarborg kwaliteit. Wollen kamgaren met nylon versterkt; oer sterk. Peplta's en ruit- dessins in frisse kleuren. Alleen geldig 3 okt. a.s. voor leeftijd 2 jaar kl. stijging p.m. 25 ZAKEN IN NEDERLAND. Voor Zeeland Lange Delft 60-64 - Middelburg YValstraat 84 - Vlissingen. Op aanvraag bezoeken wij U gaarne. Op gebied van de arbeidsvoorziening Werkbezoek aan ,de Schelde' en Zeeuwsch-VIaanderen Een aantal topfunctionarissen op het Sebied van de arbeidsvoorziening in elgië en Nederland zulen woensdag en donderdag aanstaande een werkbezoek brengen aan Zeeland. Onder de Belgi- shce leden van het gezelschap bevinden zich onder meer de heer F. Denis, direc teur-generaal van het ministerie van ar beid en tewerkstelling, de heer It. Etien- ne, directeur-generaal van de rijksdienst voor arbeidsvoorziening in België en de heer O. Missotten, adviseur van het mi nisterie van arbeidsvoorziening en te werkstelling. Manshoit, directeur-generaal voor de arbeidsvoorziening in Nederland, de heer P. Knop, directeur van het rijks arbeidsbureau in Nederland, drs. C. A. Monster, adjunct-directeur bü de rijksdienst voor aanvullende werkgelegenheid en de heer J. M. Hillenius, hoofd van de afdeling vak opleiding voor volwassenen bij de di rectie arbeidsvoorziening ln Neder land. Excursie In Zeeland zal zich een aantal provin ciale functionarissen op het gebied van de arbeidsvoorziening Dij het gezelschap voegen. Na een bezoek aan de Rotter damse havens, waarbij contact zal wor den opgenomen met het bedrijfsleven, arriveert het gezelschap woensdagmid dag ln Zeeland. Op het programma voor die dag staat een tocht langs de dam men bij Kats en Vrouwenpolder. Don derdagmorgen zal een bezoek worden gebracht aan de directie van de Schelde te Vlissingen, waar het gezelschap zich onder, meer zal laten voorlichten over Het 9024 ton metende e».s. „Glen Orchy" van de Britse Blue Fuunel Line is in 'de naclit van zaterdag op zondag dwars r het Nollehoofd te Vlissingen geva ren, een flink gat en een schade van ongeveer 100.000,achterlatend. Het schip was onderweg van Antwerpen naar Rotterdam en is waarschijnlijk door wind en ebstroom zo dicht onder de kust ;eraakt, dat het Nollehoofd niet meer ;on worden ontweken. Het schip- was niet geladen en kon de reis opyeigen kracht voortzetten. De schade is door de Polder Walcheren, waaronder onderhoud en beheer van bedoeld paalhoofd ressor teren, geschat op ongeveer een ton. Met de rederij is inmiddels een overeenkomst gesloten volgens welke de schade naar voldoening van de Polder Walcheren zal worden afgewikkeld. bedrijf en over het Sloeplan. Daarna gaat de tocht verder naar Ter neuzen, waar het gemeentebestuur de bezoekers officieel zal ontvangen. Daar zal het gezelschap worden geïnformeerd over de kanaalwerken en de verschil lende plannen, die hiermee nauw ver band houden. Met name betreft dit de havenplannen van Terneuzen en de in dustrialisatie in de kanaalzone. Onder werpen waarvoor ook in België grote belangstelling bestaat. In Zeeuwsch-Vlaanderen staan verder op het programma bezoeken aan het spaarbekken in de Braakman, aan het nieuwe gebouw van liet gewestelijk beidsbureau ln Zeeuwscli-Vlaanderen aan de regionale werkplaats voor vak opleiding voor volwassenen te Terneu zen. Zoals bekend is er een regelmatig contact tussen do diensten voor de ar beidsvoorziening in België on Neder land. Nog kortgeleden merkte dr. ir. Manshoit hierover in Terneuzen op: „als andere overheidsinstanties zover waren als onze diensten, dan hadden wij reeds een ideale toestand op Beneli gebied". Commissaris opent textielfabriek te Stoppeldijk De commissaris der koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, zal op zaterdagmorgen om elf uur de of ficiële opening verrichten van het nieu we textielbedrijf „Westerschelde" te Stoppeldijk. Deze nieuwe fabriek is een dochteronderneming van de N.V, Ver eniging de Nederlandse textielbedrijver J. W. Meijerink en Co te YVinterswijk. De N.V. Meijerink is overigens geen on bekende te Stoppeldijk. Sinds 1959 heeft het bedrijf ter plaatse een confectie- atelier, waarin nu reeds een tachtigtal meisjes uit de streek is tewerkgesteld. De nieuwe fabriek, die zich voorname lijk zal bezighouden met het weven en snijden van textielgoederen. zal plaats bieden aan ongeveer tachtig mannen. De totstandkoming van de nieuwe fa briek „Westerschelde" kosten onge veer 2 miljoen gulden is mogelijk ge worden o.a. door medewerking van pro vinciale van de renleenbank. - ficiële opening zal zaterdagavond a.s. voor personeel cn genodigden een feest avond worden georganiseerd in hotel ,De Graanbeunr te Hulst. OPPERWACHTMEESTER TE AARDENBURG BEGRAVEN Onder grote belangstelling is maandag middag op de algemene begraafplaats te Aardenburg de vorige week on 51-ja- rige leeftijd overleden opperwachtmees ter der rijkspolitie, de neer P. Speycr, ter aarde besteld. Na een bijeenkomst in de zaal van de algemene Aardenburg- se sociëteit onder leiding van ds. J. de Vries, gereformeerd predikant te Aar denburg, vertrok de stoet naar de be graafplaats. Onderweg werd voor het gebouw van de rijkspolitie op de markt enkele ogen blikken halt gehouden. De stoet werd voorafgegaan door een detachement van de rijkspolitie. Verder waren aanwezig het gemeentebestuur van Aardenburg, vertegenwoordigers van het gemeente bestuur van Waterlandkerkje, deputa ties .van rijkspolitie, Koninklijke Mare chaussee, Belgische rijkswacht en dou aneambtenaren. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de districtscommandant der rijks politie Zeeland, overste A. J. van Thiel, adjudant A. J. Punt, oud-burgemeester J. M. A. C. van Dongen, adjudant Eek man uit Hulst namens de.Nederland se bond van politieambt enaren en een afgevaardigde van de rijkspolitie te Bo degraven, die het woord voerde namens de collega's uit de vroegere standplaats. Alle sprekers roemden de plichtsbetrach ting en dc menselijkheid waarmee de overledene z(jn werk had vervuld. Zij spraken verder woorden van troost tot de nabestaanden. Ds. De Vries sloot niet het „Onze Va der", waarna een broer van de overle dene, postcommandant der rijkspolitie te Vrouwenpolder, namens de familie een dankwoord uitsprak. vindende gedeelte van de afvoergeul, over een lengte van 600 a 700 meter een reldige hoeveelheid zand had afgezet. bodem van de geul is door deze zand- afzetting over een lengte van niet min der dan 300 meter belangrijk minder diep geworden. Het is zelfs zo, dat de geul thans 40 centimeter hoger ligt dan de drempel van de suatiesluis. Als gevolg hier van kan bij laag water vrijwel niet worden gespuid, met alle minder prettige gevolgen van dien voor de achterliggende polders. Tijdens de gistermiddag gehouden ver gadering noemde dijkgraaf P. J. J. Dek ker de situatie in de polders rond Krab bendijke „op zijn minst zeer zorgwek kend". Met het najaar in het zicht achtte hij een oplossing op korte termijn nood zakelijk. Getracht zal thans worden de geul weer op diepte te brengen en „in kanten te zetten". Hiervoor trok de ver gadering 40.000,— uit. Indien blijkt, dat deze werkzaamheden geen voldoende resultaat opleveren, zal tot het plaatsen van een noodbemalingsinstallatie worden overgegaan. Het dagelijks bestuur heeft zich nog niet beraden over de vraag of een dergelijke installatie gehuurd of ge kocht moet worden. Huren komt het waterschap op 30.000,kopen op 80.000,—. De heer J. Goedbloed uit Sint-Laurens referendaris aan de eerste afdeling van de provinciale griffie te Middelburg bureau gemeentefinanciën is maan dag geridderd in verband met het feit, dat hjj veertig jaar in overheidsdienst was. De versierselen, die behoren by het ridderschap in de Orde van Oranje- Nassau, werden de heer Goedbloed gis termorgen tijdens een bijeenkomst in huiselijke kring opgespeld door de com missaris der koningin in Zeeland, jlir. mr. A, F. O. de Casembroot. De heer De Casembroot was daarbij vergezeld van de waarnemend griffier, de heer J- van Tuinen. Tijdens deze korte plechtigheid sprak de commissaris der koningin de jubile rende ambtenaar waarderend toe. Hij wees er op, dat dè heer Goedbloed al tijd plichtsgetrouw zijn werk gedaan heeft, waarvoor jhr. De Casembroot hem namens het provinciaal bestuur hartelijk dankte. 's Middags viel de heer Goedbloed nog een huldiging ten deel, die hem werd aangeboden door zijn naaste medewer kers. De jubilaris werd daarbij toege sproken door de heer Van Tuinen, die hem een aandenken aanbood. V oïksdansweebend C.J.V. en V.C.J.C. Voor de twintigste maal hielden de C.J. \r. en V.C.J.C. zaterdag en zondag een Zeeuws volksdausweekend, waaraan ruim zestig jongeren onder leiding van mei, D. J. Dekker uit Kloetinge hebben deelgenomen. De voorzitter van de provinciale com missie van de afdeling Zeeland van het C.J.V.ds. P. L. J. Wapenaar uit Grljps- -ke, bracht zaterdag hulde aan wika E. Hiensch en mej. Annie van Loo voor de voortreffelijke wijze waarop de ze resp. als dansinstructeur en „Ma" reeds twintig maal deze weekends ver zorgden. Ze kregen daarvoor een ge schenk aangeboden. Ook mevrouw Ha- melink-Deurloo uit Wemeklinge dankte men met bloemen. Jongeren uit Zaam- slag en Sluiskil brachten in feestelijke kostuums een jubileumdans. Het thema van de zaterdagavond gehouden dag sluiting was 1 Joh. 5 39. Zondagmor gen woonden de deelnemers dc kerk dienst ln de Ned. herv. kerk bij. Voor- ganger was ds. F. L. M. Nijssen uit oes. De dag werd verder gevuld met verschillende Engelse contra-dansen, squaredans en zang. Mej. Trudie Dek ker uit Goes verzorgde de pianobegelei ding. Knaapje stal in Tholen bromfiets De Bergen op Zoomse politie heeft zon dagmiddag omstreeks half vier een zeer jeugdige bromfietsendief, dc 12-ja rige C. M. uit Bergen op Zoom, aan gehouden. Het knaapje was de gehele dag van huis geweest en had in Tho len een bromfiets weggenomen. Met dit vehikel had hy zondag een tochtje gemaakt. Hij is» nadat de nodige aante keningen waren gemaakt, aan zijn ouders overgegeven. De bromfiets is in beslag genomen. Collecte De collecte voor de rampslachtoffers in Perzië, die ln de Nederlands hervormde kerk te Borssele werd gehouden, heeft in totaal 600,opgebracht. (Advertentie) WITTE KRUIS DE eckte PIJNSTILLER Een maand gaat vlugl Stop dat opzien naar nare dagen met WITTE KRUIS, (poeders, tablet ten of cachetsl) Het Yersekse muziekkorps Mozart" heeft maandagavond dirigent P. Hurjsse een grootse hulde gebracht ter gelegenheid van diens 40-jarig lidmaatschap van de vereniging. Het voltallige korps met aan het hoofd de jubilaris, die van het verloop van het ..feestprogramma" geheel in het ongewisse verkeerde, trok naar de „Oesterbcurs" waar de heer Hu(jsse n hartelijke huldiging en een ko op het bordes van het restaurant de schijnbaar voor hem bedoelde sere nade in ontvangst, waarna dc muzi kanten en hun echtgenotes naar de bovenzaal gingen. Daar speldde bur gemeester Wlflemsen de jubilaris de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver op (zie foto). Na de burgemeester kwamen er nog vele sprekers, die de heer Hu(jssc gelukwensten met zijn jubi leum cn de koninklijke 'onderschei ding. (Foto P.Z.C.). IETS MINDER YVAKM Aanvankeiyk zonnig, later tijdelijk meer licwolking, maar geen regen van bete kenis. Zwakke tot matige wind tussen zuid cn zuidwest. Iets minder wurm dan gisteren. 3 oktober ZON EN MAAN Zon op 6.43 Maan op 11.16

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2