GRIEP! Dr. Spuijman 40 jaar aan Vlissingse r.h.b.s. CKefarme,4 AGENDA ,Qca Scbr<5-dte HERZIENING UITBREIDINGSPLAN KAPELLE OPNIEUW VASTGESTELD ZUID-BEVELAND GEMEENTEBEGROTING RILLAND „EEN HISTORISCH STUK" MARKTBERICHTEN DINSDAG 2 OKTOBER 1962 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B UITZONDERLIJK JUBILEUM: Bijeenkomst in aula van school Een uitzonderlijk jubileum is maandag morgen in de aula/gymnastiekzaal van de ryks h.b.s. in Vlisingen gevierd: dr. J. Spuijman, scheikundeleraar, was veertig jaar aan deze school verbonden. De directeur van deze h.b.s., de heer A. F. J. Jacobs, vermoedde zelfs, dat ei hier sprake van een record kon zijn.... „Niemand zal een andere Ieraar, een academicus, aan kunnen wijzen, die zo lang aan één middelbare school verbon den is geweest", meende hy. Natuurlijk waren talryke belangstellenden naar de school gekomen om de heer Spuijman, die vóór zyn pensioen nog één jaar moet igeluk te wensen. Zyn doch- ties. Grote waardering voor het werk van de heer Spuijman toonde de inspecteur van het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs, dr. J. L. P. Brants, die als eerste de jubilaris toesprak. „Uw werk aan de school was niet uw belangrijkste levensonderhoud, maar uw liefde vc het vak en voor het onderw mensen was zo sterk, dat levensbehoefte voor was", aldus de heer Brants, die een geschenk onder couvert aanbood. Gezag „Achttien jaar hebben we samenge werkt en tot ons beider tevredenheid", aldus de oud-directeur, de heer G. Lam- mers. Hij vertelde zich nooit zorgen te hebben gemaakt over het eindexamen scheikunde. „Evenals ik hield je van een strenge orde", zo zei de heer Lammers, „en dat waardeerde ik in je". Hij be sloot met te zeggen: „Je hebt drie direc teuren versleten en bent met de vierde Vele herinneringen van veertig jaar geleden werden opgehaald door de neer Theo van Os, een oud-leerling van de Vlissingse rijks h.b.s., nu werkzaam en woonachtig in Amstel veen. „Ik herinner me uw eerste les nog, we hadden het zelfs over wal vissen", wist de heer Van Os nog. „Maar voor alles wilden we in die eerste les weten wat voor vlees we in de kuip hadden", bekende deze oud- leerling. „Na 20 minuten was het al duidelijk, U had gezag, we zouden geen lol in de klas hebben" De heer Van Os vertelde, dat „wij er al tijd op konden rekenen, dat vrijwel iede re leerling van U op een hoge uitzon dering na een vrijstelling kreeg voor scheikunde". Grote indruk heeft de heer Spuijman bij zijn komst in 1922 in Vlis- singen ook gemaakt als tennisspeler, wist de heer Van Os zich nog te herin neren. Bonen 'l gemiddelde De directeur, de heer Jacobs, wees er op, dat de heer Spuyman al handen vol werk had aan zijn taak bij de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" en aan zijn eigen laboratorium. „Uw liefde voor het onderwijs dwong U er echter toe ook uw werk voor de school te blij ven doen", aldus de heer Jacobs, die er op wees, dat de resultaten van het les- öjjj-'jmah altijd boven „Het is niet zo een jubileum als dit is voor andere le raren weer een hart onder de riem". Hij bood de jubilaris een salontafel aan. „Ik kan me voorstellen, dat het niet meevalt leraar te zijn", zei leerling Tim van Kooten, „het lykt me moeilijk steeds door 20 a 80 grijnzende duivels te worden aangestaard".Maar na veer tig jaar hehhen al die leerlingen U niet kleingekregen", moest hy toegeven en dat vond deze leerling allerminst triest, „want U bent een leraar, die ons meer leerde dan het vak alleen en die ons veel vry liet". Namens de leerlingen de oudste klassen waren aanwezig bood hij dr. Spuijman een tafelaansteker i De heer W. Poppe, wethouder van on derwijs, moest bekennen, dat hij zyn briefje voor zijn speech kwijt was ge raakt, „maar dat komt eigenlijk wel goed uit, want nu kan ik U uit het volle hart toespreken", zo zei hij. De wet houder kon zich Vlissingen niet voor stellen „zonder dr. Spuijman, die ik nooit anders heb gekend dan met een glimlach'. Ook de heer J. J. van Ginkel. secretaris van de oudervereniging, had waarderende woorden voor het vele werk van dr. Spuijman. Hij bood een cocktailshaker aan. De oud-gymnastiek leraar. de heer L. van der Steen, vertel de nog, dat hij in ziin vak altijd een grote steun had gehad aan het enthou siasme van de heer Spuijman en diens huisgenoten. „Op charmante en vriendelijke wijze zyn er enkele onwaarheden naar voren ge bracht. in zoverre, dat er sprake was van enige overdrijving", meende de heer Spuijman in zijn dankwoord. „Het was geen verdienste, maar ge woon een gevolg van een goede ge zondheid en van mijn passie voor net onderwijs", zo meende hij. „Toen ik als jong broekje veertig jaar geleden by deze school kwam, was ik mijn leerlingen aanvankelijk slechts één les voor"bekende hij. De heer Spuijman schonk het vooral voldoe ning, dat hij nimmer enige vijand- Examens Geslaagd voor het propaedeutisch exa men econ. wetenschappen te Rotterdam de heer F. J. Edelman uit Domburg. Voor het E.H-B.O.-examen te 's-Hoeren- hoek slaagden de dames: H. Wester- weele. C. Paree. N. Paree, J. Grirnminck. M. Raas. J. Engelbert. J. Moison, J- Franse. M. Boonman, 5 zusters van het zusterklooster en de heren P. Faas, L. de Jonge, W. van 't Westende, J. Stokx, L. Moison, H. Capello, J. Paree. Mej. J. Engelbert alsmede zuster José slaagden met lof. Scholier brak pols De 13-jarige ulo-scholier A.G. uit Wes- tenschouwen, kwam vrijdagavond toen hy zich per fiets van uit school naar huis begaf, even buiten Zierikzee. zoda nig ten val. dat hij zijn pols brak. In het Zweeds Rode Kruis-ziekenhuis is de pols gezet en in het gips gezet. Middelburg Electro: De mnagdenbron, 19.30 uur. 18 jaar. Hot van Tange: Circus Toni Boltlni. 20 uur. Wöhler: Modeshow Katholieke Vrouwenbond. 20 uur. Suisse: Vergadering Ned. Vereniging voor Huis vrouwen, 14 uur. Vlissingen Alhambra: 13 stappen naar de dood. 20 uur, 18 jaur. Luxor: Planeet der gedoemden, 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Slag om Engeland, 20 uur. 14 Jaar. Bergen op Zoom Luxor: Moonlight me lody, 20 uur, a.l. Terneuzen Luxor: Kindertranen, 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olympiathcnter: En zij schaamden zich niet. 20 uur. 18 jaar. Zierikzee Concertzaal. Het schot in de rug, 20 uur, 14 Jaar schap heeft ondervonden of opge- „Men heeft me wel eens gevraagd hoe ik het kon volhouden: ieder jaar dezelf de lessen, ieder jaar tegen dezelfde stommiteiten oplopen", aldus de heer Spuijman, „maar steeds weer verwon derde ik mij over het diepe contact, dat met de jeugd mogelijk is, en het ver trouwen van de jeugd, die bij de ouderen zo vaak niet te ontdekken is", zo zei deze scheikundeleraar. Velen maakten daarna van de gelegenheid gebruik de. heer Spuijman en zijn familie te felici teren. Dr. J. Spuijmanscheikundeleraar aan de Vlissingse rijks h.b.s. mocht gisteren enige fraaie geschenken waaronder een salontafel in ontvangst nemen. Dit gebeurde bij gelegenheid van zijn If0 jarig jubileum. Naast de jubilaris, staat aan de rechterzijde directeur A. F. J. Jacobs, terwijl de scheikundeleraar aan de linkerzijde wordt geflankeerd door twee van zijn leerlingen. (Foto P.Z.C.) In de nieuwste dessins vanaf 164,- HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg OPTIEK ziekenfon-lslever. BANDAGE een naam in brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 239S RAAD VERGADERDE G.S. konden niet akkoord gaan met het oude plan De raad van Kapelle is in de maandag avond gehouden vergadering zonder hoofdelijke stemming akkoord gegaan met de door b. en w. voorgestelde her nieuwde vaststelling van de partiële her ziening van het uitbreidingsplan in on derdelen. De aanleiding hiertoe was het besluit van Gedeputeerde Staten tot ge deeltelijke onthouding van goedkeuring op de herzieningsplannen van 1960. De hernieuwde vaststelling vloeide voort uit de wettelijke bepaling, dat, wil de gemeente haar bevoegdheid op nieuwe vaststelling van de plannen niet verlie zen, zij binnen een termijn van 12 maan den nadat het afkeuringsbesluit ter ken nis is gebracht, opnieuw tot vaststelling moet komen. GOES Onderscheiding voor machinist M. Meeuwse AFSCHEID VAN „DE BREDE WATERING VAN ZUID-BEVELAND" Tijdens een byeenkomst in het Polder huis van het waterschap „De brede wa tering van Zuid-Bevelnnd" te Goes werd de heer M. Meeuwse, machinist van het stoomgemaal te Kattendijke, gehuldigd wegens zyn 40-jarig ambtsjubileum. Te vens werd officieel afscheid van hem ge nomen, daar hy de dienst op 1 oktober heeft verlaten in verband met het berei- Bijeenkomst ken van de pensioengerechtigde leeftijd. gemeester Evers van Kattendijke sprak de jubilaris toe, releveerde zijn verdiensten voor het waterschap en gaf blijk van z(jn waardering voor alles wat de heer Meeuwse als Kattendijke in het belang van de plaat selijke gemeenschap heeft verricht. Hy deelde mede, dat zijn verdiensten ook in Den Haag erkenning hadden gevonden en dat hom dc eremedaille in zilver ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau was toegekend. Vervolgens richtte de dijkgraaf, de heer P. J. J Dekker het woord tot de scheidende jubilaris. Hij prees hem om 2ijn vakmanschap, zijn grote plichtsbetrachting en zrjn hulp vaardigheid. Hij wees erop, dat voor een goede waterbeheersing weliswaar goede suatlemiddelen nodig zijn, maar dat het rendement van deze middelen mede wordt bepaald door het juiste en effec tieve gebruik ervan. Niet alleen hield de heer Meeuwse het oog gericht op de ma chines maar ook de peilschaal had zijn voortdurende aandacht, waardoor de be maling steeds op tijd werd ingezet. Uit naam van het dagelijks bestuur overhan digde hij de jubilaris de gebruikelijke ubileumgratificatie en een draagmedail- e, behorende b(j de hem verleende on derscheiding. Het hoofd van de technische dienst van het waterschap, de heer G. Beenhakker, lichtte aan de hand van aan de praktijk ontleende cijfers de door de dijkgraaf geschetste verdiensten van de heer Meeuse nader toe en memoreerde o.a. dat deze gedurende zijn 40-jarige ambts periode een hoeveelheid water heeft uit- eslagen, welke overeenkomt met het .aarljjkse waterverbruik van de gehele Nederlandse bevolking, de industrie in begrepen. Voorts bood deze spreker na mens de aanwezigen een afscheids cadeau aan. KAPELLE II WAARDE 0-4 De buitenspeltruc die het reserve-elftal van Kapelle zaterdagmiddag toepaste, heeft Waarde een ruime overwinning opgeleverd. Tot driemaal toe wist mid denvoor Koeman voor de rust hiervan te profiteren. Overigens was Waarde in de eerste helft beduidend sterker, doordat het zijn spel beter verdeelde. Met wat meer agressiviteit en een wat schotvaardiger voorhoede had de thuis club wel wat meer bereikt. Na de rust kwam Kapelle er iets beter in. Er werd wat meer opgebouwd, zodat het spel een wat meer aanvallend dan verde digend karakter kreeg. Maar ook in de ze periode miste de aanval alle glans. Toen met nog zeven minuten te spelen spil Kole hands maakte en Waarde een penalty kreeg te nemen, was het pleit geheel beslecht. Wel keerde doel man Nieuwdorp in eerste instantie de strafschop, maar Koeman, die het leer nogmaals voor zyn schoen kreeg, faal de niet ten tweede male. N.V.V.-vrouwenbond De N.V.V. vrouwenbond afdeling Goes, hield dezer dagen in de „Opril" een goedbezochte byeenkomst onder voor zitterschap van mevrouw A. Schipper- Koopman. De heer C. Hoek, districtsbe stuurder van het N.V.V. hield een cau serie over enkele aspecten uit de troon rede. Spreker behandelde onder meer de actuele vraagstukken naar aanleiding van het loonbeleid en de sociale wetge ving en verzekering. Uitvoerig stond hij stil bij het wetsontwerp betreffende de uitkeringen aan minder-validen. Ook het wetsontwerp bystandregeling ter vervanging van de Armenwet werd on der de Toep genomen. De heer Hoek gaf vervolgens een overzicht van de sedert 1961 tot stand gekomen huurverhogin gen, waarbij hij levens enkele richtlij nen gaf over het werk van de huurad viescommissie. Na deze inleiding kwamen enkele huis- houdelyke zaken aan de orde, onder an dere de Sint-Nikolaasactie. Ook dit jaaiv zal dc Goese afdeling hieraan haar vol le medewerking verlenen. Jaarvergadering hotelpersoneel De Nederlandse Bond Hotelpersoneel, afdeling Goes hield vrijdagavond haar aar vergadering in „De Landbouw" te Goes. Tïjdens deze vergadering nam men op hartelijke wijze afscheid van de se cretaris de heer J. A. Heeren, die door zijn benoeming tot bezoldigd afdelings- districtsbestuurder van de N.B.H-P- in het westen van het land gedwongen is zijn werk voor de afdeling Goes te sta ken. De voorzitter, de heer H. A. Linden- berg, dankte hem voor het vele en goede werk en bood hem als blijk van waardering een agenda aan. De heer C. Hoek, districtsbestuurder van het N.V.V., sprak een woord van dank, evenals de penningmeester van het hoofdbestuur N.B.H.P., die het voor de afdeling Goes een grote eer noemde, dat zij in haar korte bestaan reeds een bezoldigd be stuurder afleverde. Met een kort woord dankte de heer Heeren de sprekers voor hun goede woorden en wensen. In de vacature ontstaan door het bedanken van de heer Heeren, werd benoemd de heer A. van Kleunen. De heer Post deelde tydens deze ver gadering mee, dat het nieuwe bedrijfs pensioenfonds per 1 januari in werking treedt. s-HEERENHOEK Afscheid pastoor A. Douenburg 's-Heerenhoek heeft zaterdagavond op waardige wijze afscheid genomen van pastoor A. Douenburg, die benoemd is als pastoor te Raamsdonkveer. Tijdens een bijeenkomst in de jeugdhoeve dankte de burgemeester, R. O. M. Waelput, na mens de gemeente voor al het werk, dat «astoor Douenburg heeft verricht. De leer J. J. Martens, lid van het kerkbe stuur sprak ook een woord ten afscheid namens de parochianen en overhandig de hem een bedrag onder couvert. Ka pelaan P. Luijkx dankte voor de pretti ge samenwerking. Ook de schoolkinde ren lieten zich niet onbetuigd; ze decla meerden en zongen onder leiding van de zeer eerwaarde zusters. In zijn dank woord zei pastoor Douenburg, dat hy met weemoed afscheid nam. Hierna kre gen de aanwezigen gelegenheid om de castoor ten afscheid de hand te druk- KAPELLE Hengelwedstrijd Kanaalrissers Zaterdagmiddag hield de heni vereniging „De Kapelse Kanaal in de Oosterschelde haar voorlaatste wedstrijd voor het clubkampioenschap. Er waren 61 deelnemers, die samen 205 vissen op het droge haalden met een puntentotaal van 13.345- De uitsla gen zijn: 1. C. Visser, 950 pnt., 2. J. P. Bent- schap, 700 pnt., 3. A. Dekker, 640 pnt., 4. C. van Liere 620 pnt., 5. J. P. Le- poeter, 510 pnt., 6. G. J. Lepoeter (ju- niorlid), 500 pnt., 7. C. Dijksman, 460 pnt.. S. A. v. d. Schraaf, 480 pnt., 9 C. Burger (juniorlid) 440 pnt. en 10 L. C. Oele, 400 pnt. De volgende, te vens laatste wedstrijd, zal gehouden worden op 13 oktober in de Ooster schelde. Winkelsluiting een uur eerder De winkels te Kapelle-Biezelinge zullen met ingang van 1 oktober 's avonds een vroeger sluiten, namfelijk om zes De vrijdag blijft als koopavond ge handhaafd met openstelling tot neger uur, aldus de middenstandsvereniging „Handelsbelangen". G.S. maakten destijds bezwaar tegen enkele gedeelten rond de uitvalsweg te Biezelinge. Dit afkeuringsbesluit werd op 18 oktober ter kennis van de gemeente gebracht. B. en w. van Kapelle kwamen nu met een herzie ning van een gedeelte van het uit breidingsplan, waarin tegemoet werd gekomen aan de bezwaren van G.S. Aan de hand van een kaart, waarop de gedeelten, die geen verder uitstel gedo gen met rood waren omlijnd, zette bur gemeester H. G. van Suijlekom alles nog eens uiteen. In hun toelichting zeiden b. en w. het nieuwe plan als de enige mo gelijkheid te zien om hun bevoegdheid niet te verliezen. Tevens wezen zij er op, dat opnieuw een procedure aanhangig moet worden gemaakt voor het gehele plan, die niet ongunstig tegemoet moet worden gezien. Bij het volledige plan zal dan op de thans in stukken en brokken verdeelde herziening worden aangeslo ten. Tegen het ontwerp zijn vijf be zwaarschriften ingediend, waarvan er door de wijziging in het onderwerp slechts twee een behandeling behoefden. Beide bezwaarschriften werden niet ont vankelijk verklaard. VAN DER GRINTEN EXPOSEERT 'Océ' lichtdrukapparaten voor tekenkamer en kan toor, op donderdag 4 oktober van 14.00- 22.00 uur en op vrijdag 5 oktober van 10.00- 12.30 uur en van 14.00-18.00 uur in zaal 4 van Grand Hotel Rotterdam, Westkolkstr. 8-18 te TERNEUZEN. Onze expositie is een unieke mogelijkheid om op een gemakkelijke wijze kennis te maken met 'Océ'-apparaten en lichtgevoelige 'Océ'- materialen, v/aarmede U op de voordeligste manier kopieën kunt maken. Chemische fabriek L. van der Grinten N.V. Venlo Servicekantoren te Amsterdam, Den Haag en Enschede YERSEKE MET ONVOORZIEN VAN 40.000,— Principieel debat over gebruik van sportveld ,Ecn historisch stuk!". Zo noemde bur- ïemeester J. C. W. Jobse van Rilland- lath de gemeentebegroting voor 1963, die tydens de raadsvergadering van maandagavond werd behandeld. „Nog nimmer is zo'n grote post. aan onvoor- geraamd", verklaarde de burge meester. Op de begroting staat achter deze post het bedrag 24.752,24. In feite is het bedrag aan onvoorzien nog belangrijk groter, want Rilland-Bath is by de bere kening ervan uitgegaan, dat voor 4400 ha een rijksbijdrage van 5.per ha zal worden ontvangen, terwijl het rjjk Rilland-Bath berekent op 7600 ha tegen 5.Dit betekent een meerdere ont vangst van 16.000. Het is namelijk zo, dat de schorren en slikken van de ge meente Rilland in totaal 3200 ha door het rijk worden meegeteld. Voor de gemeente Rilland-Bath is de nieuwe fi nanciële regeling in vele opzichten gun stig Geen wonder, dat de raadsleden una niem de loftrompet staken op deze be groting. Veel waardering hadden zij ook voor b. en w. en het sccretariepersoneel, die de begroting voor 1963 hebben opge steld. De begroting werd zonder hoofde lijke stemming vastgesteld. Een principieel debat ontspon zich naar aanleiding van een schryven van dc georganiseerde katholieke jongeren in Rilland, die op zondag gebruik wensen te maken van het sportterrein. Tien jaar geleden be paalde de gemeenteraad, dat het sportveld 's zondags niet zou mogen worden gebruikt. De raad van thans bleek er anders over te denken. Met zes tegen één stem tegen de heer J. v. d. Boomgaard (c.h.) besloot do raad de mogelijkheid te openen om 's zondags toon sport en spel te bedrijven op het gemeentelijk sport terrein. Daarbij werd echter wel be paald, dat er sprake zal moeten zijn van „georganiseerde sport". De raad besloot voorts een bedrag van 530 te voteren voor aanvulling van de leermiddelenvoorraad ten behoeve van ue derde klas van de school met de bji bel. De gemeente zal een nieuwe stencil machine kopen, waarmee een uitgaaf is gemoeid van 2.256,50. Tijdens de behandeling van de begro ting voor 1963 verklaarde burgemees ter Jobse op een vraag van mevrouw G. A. Kamps-Visser( gem. bel.), dat het raadsbesluit tot vernieuwing van de weg van Rilland naar Bath niet is goedgekeurd door Ged. Staten. G.S. achtten een bedrag voor deze wegver- betering van rond f 50.000 te hoog, vooral met het oog op een mogelijke uitvoering van het Kreekrakplan, ge paard gaande met wegaanleg. De raad besloot deze kwestie opnieuw aanhan gig te maken en alsnog de goedkeuring van Ged. Staten te vragen voor een minder duur verbeteringsplan. Alge meen was de raad van oordeel, dat de weg van Rilland naar Bath in een bij zonder slechte toestand verkeert. Bur- gemeester Jobse deelde nog mede, dat ed. Staten wel bereid zijn medewer king te verlenen voor herbestrating van de Hoofdweg van de rijkswee naar Rilland. In de rondvraag bracht de heer R. Rijk (k v.p.) het herstel van de zoutschade aan de 32 gemeentewoningen ter sprake. Hij zei teleurgesteld te zijn, dat de ge zinnen uit de Marijkestraat hun huizen pas per 1 december weer zullen kunnen betrekken. „Dit is acht weken later dan indertijd is meegedeeld" betoogde hij. Spreker wilde weten wat hiervan de oorzaak was. „Ook voor b. en w. is het een teleurstelling. De aannemer heeft echter te kampen met ziekte en gebrek aan personeel", antwoordde de raads voorzitter. De heer J. Walraven (p.v.d.a.) zag ge vaar in het opbergen van springstoffen in het voormalige weegbrughuisje in Batli. Deze springstoffen worden ge bruikt bij de berging van het wrak van de Turkse vrachtvaarder „Aydin". Spre ker was van mening, dat deze opslag plaats van springstoffen te dicht bii de huizen van Bath is gelegen. Hij drong er bij liet college op aan te bevorderen, dat een andere opslagplaats wordt aan gewezen. De overige raadsleden waren het daar volkomen mee eens, zodat een gelijkluidend besluit werd genomen. Raad komt bijeen De gemeenteraad van Yerseke zal op maandag 8 oktober 's avonds om 8 uur in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda telt 14 punten. Onder de in gekomen stukken bevindt zich een tweede wijziging van de begroting 1962 van de Koningin Wilhelminaschool te Goes en een rapport van de Sportaccom modatie in Zeeland. Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Voorts staan op de agenda: goedkeuring rekening 1960 burgerlijk armbestuur (thans burgerlijke instel ling voor maatschappelijke zorg); goedkeuring begroting 1963 keurings dienst van vee en vlees. Voorgesteld wordt deze begroting, waarin het te kort voor Yerseke wordt geraamd op f 287,87, ongewijzigd goed te keuren. Interimregeling ziektekosten gemeen- tepersoneel over 1962; erfpacht per ceelsgedeelte grond (stortplaats in de „Moer") garantiebesluït hypothecaire geldlening woningbouw; intrekking en vaststelling verordening verplaatsings kosten onderwijzers; wijziging regle ment oesterputten enz.; huurverhoging woning Kerkhoekstraat 31. Luctor wint bridgetoernooi voor viertallen In Yerseke werd op zaterdag 29 sep tember het jaarlijkse viertallen toernooi gehouden. De vier bridgeclubs, die daarvoor elk met drie teams hadden ingeschreven, hebben de buit eerlijk verdeeld. Was het B.C. Middelburg dat groep I als eerste uit de bus kwam, groep n ging de prijs naar B.C. Zuid-Beveland, terwijl het derde Fles- team in groep III als eerste eindigde. Aangezien Luctor uit Terneuzen in alle drie groepen met gering verschil als tweede eindigde was deze club de grote winnaar van het toernooi. Het won, en dat was al voor de vierde keer, de districtsbeker. De totaalstand was: 1. Luctor 36 c.p., 2. Zuid-Beveland 24 c.p., 3. Middelburg 24 c.p-, 4. Vlissing se Fles 24 c.p. Voor de overige deelnemers was er een parenwedstrijd. De uitslag was: groep A: 1. BomMarteijn (Yerseke) 157 p., 2. de heer en mevrouw Robijn (Luctor) 148 p. Groep B: 1. de heer en mevrouw Van Nieuwenhuizen (Middelburg) 150 p.. 2. RanschaertRemery (Sas van Gent) 145 punten. BORSSELE Honderd schutters schoten in Borssele De schietvereniging „Frank van Bors sele" bestaat momenteel vijftig j; Ter viering van dit feit had het best van deze vereniging op zaterdag 22 en jongsleden zaterdag 29 september een grote schietwedstrijd uitgeschreven. Aan deze wedstrijd, die in de garage van de Fa. de Munck te Borssele werd gehouden, namen ongeveer honderd schutters van zestien verenigingen de gehele provincie deel. 's Avonds reikte burgemeester P. J. Dominicus de prijzen uit, waaronder naast een groot aantal bekers, een medaille van het koninklijk paar en een medaille van de commissaris der koningin in Zee land. Hier volgen de nu bekende winnaars: A: Domburg (medaille van het konink lijk paar), beste korpsschutter: C. Francke, Domburg; korpsen B: Dom burg (medaille van de commissaris der koningin), de beste korpsschutter: J. de Blaey, Nisse. Personele baan: C. de Munnik, Borsse le. Erebaan: L. Schoe, Domburg (me daille van burgemeester Dominicus). Extra prijs: M. de Munnik (Borssele). De uitslagen in de andere afdelingen waren nog niet bekend. Laatste zomerconcert Zaterdagavond gaf de muziekvereniging O.K.K. te Borssele het laatste zomercon cert in het verenigingsgebouw. Nadat enige muzieknummers ten gehore waren gebracht, speelde de accordeonvereni ging „De lustige trekkers", onder lei ding van mejuffrouw V&n Weele, enkele KRABBENDIJKE Personenauto's botsten Maandagmorgen ontstond op de Oost- weg te Krabbendijke een aanrijding tussen twee personenauto's. De be stuurder van de eerste personenauto, Van H. uit Waarde, sloeg linksaf en bemerkte te laat de achteropkomende wagen van de heer Van S. uit Leerdam. Beide voertuigen werden beschadigd. Officiële publikatie GOES. OPENBARE BEKENDMAKING WONING WET. Het hoofd van het gemeentebestuur van Goes brengt, ter voldoening aan het bepaalde in het 3e en 4e lid van nrtike 37 der Woning ter openbare kennis dat vanaf 5 oktober 1962 gedurende 14 dagen ter gemeentesecre tarie (afdeling algemene zaken) voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeente raad bij zijn besluit van 26 september 1962 9 vastgestelde plan tot partiële herziening 1962 n van het uitbreidingsplan in hoofdza- en in onderdelen Valckeslot I, regelende de bestemming van de in het plan begrepen gronden omsloten door een gedeelte van de Kïevitlaan, Reigerstraat, Nachtegaallaan en Heernisseweg te Goes, zoals is aangegeven op de bijbehorende kaart, met de bij dit plan behorende bebouwingsvoorschriften. Binnen zes weken na afloop van bovenge noemde termijn van 14 dager kunnen belang hebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, by Gedeputeerde Staten Zeeland bezwaren tegen dit plan in dienen. Goes. 2 oktober 1862. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. F. G. A. Huber. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 1 oktober. Aardappelen: Bintjes, bonken II 12,30, grote II 10,90. Tomaten Al 4.23, AU 3.50. BI 4.05, BII 2.88, CI 2.6L CU 1.69. Fruit: appelen: James Grieve I 80 op 56. 75- 3, 70-75 58, 65-70 51—58, val en kroet 10— 30. U 75-80 50—52, 70-75 47—50, 65-70 44—50, IID 35—43, in grof 34--!7, III fijn 27—41. Rode James Grieve I 75-80 56. 70-75 54—55, 65-70 50—55. UD 42. UI tyn 44. Peren: Bonne Louise 60-65 53, 55-60 43. in grof 3744. IU fijn 2832. Triomphe de Vien- ne III grof 6270, UI lijn 4552. Transp. de Croncels 85 op 41, 75-85 40—44, 65-75 31-Al. Bramen 3033. Aardbeien per doos 68. loenen: ogen 4562. orar.ge ananas 38—74, suiker 441,09. Druiven- Black Alicante I 1.61—1,71, U 1.50. Frankeuthaler I 1.55—1. „481,50. Pruimen: R Ci. d'Althan 57 99. Reine Victoria 3697. Groenten: Bloemkool 3 per kist 5256, 4 per kist 2459, 6 per kist 1745. 8 per kist 14 36, 10 per kist 1219. Komkommers, groen 75 op 35. 60-75 29—35, 5G-6C 23—34, 40-50 26, krom per kg witte: 60-75 1620. 50-60 17. 40-50 14, krom per kg tl. Knolselderü 7—18. Waspeen 10—31. Witte kool 15—20. Andyvie 41,50, II 37.50. Prei I 29.— li 29.50. Savooie kool 29.50. Sla 4—26. Spinazie 23—53. Kassny- bonen 1.51—1.64. Chinese kcol 14—16. Poste lein 4955. Boskroten 12—15. Dubbele bonen 1,29. Bospeen 1030. Rode kool 821. Uien 19—23. Snybonen 78—1,09. Kroten per kg 1721. Pronkbonen 5185. VEILING TERNEUZEN I oktober. Sla 10,40—22.90. Bloemkool AU 59, BU 31—46, Cn 18—2/. afwykend 29- 44. Witte komkommers 10—13. Meloenen 75— 87. Perziken 11. Kroten 10. Bintjes I 12,00— 14,40. Eigenheimers I 12.81'13.50. Andyvie 3458. Stoksnubonen n 8190. Prinsessenbo- UI 3051. Prelude U 5660. Kroten 10. Rode kool 724. Spitskool II 12. Savooiekool 721. Witte kool 12. Prei All 1040. Spinazie 45—50. Tomaten A 66—81, All 60—75, CU 37— 51. CCU 30. Uien 14—17. Witlof A 144—155. BII 123125. Bramen U 1924. Reine Claude d'Althan Ut 24. es Grieve I 85 44, 80 4144, 75 45—36. 70 46—49, 65 42—46, II 85 41, 80 42, 75 42—43, 70 44—45, 65 37-41, UD 31, III grof 36—38, fün 28. Cox Orange I 75 65. 70 67, 65 64. 60 53, II 85 56, 70 52. 65 45. 60 39. Bramley Seedling U 90-100 31. 70-75 35. Transp. de Croncel IU grof 37, fün 30. Zoete appelen IU grof 24— 27. Triomph de Vienne I 80 63, 75 74, 70 75, 65 75. 60 69, U 80 63, 75 72. 70 74, 65 72, 60 UD 5354, UI grof 58, fyn 40. Bonne Louise 62—66, 55 53—57, 50 40—43, UD 32. IU grof 40. UI fyn 29. Belle Hardy I 75 72—78. U 70 68. 65 66, 60 61. Clapps peren I 60 4952, Ut grof 45. VEILING V.V.Z.B. GOES 1 oktober. Export- en industrieveiling. Ja- s Grieve ICL. I 85-90 45. 80-85 45. 75-80 47. 75 49—50, 65-70 47, UD 38—39, KL U 80-85 75-80 44, 70-75 4546. 65-70 42. Cox Orange Pippin KL. I 80-85 65. 75-30 65, 70-75 68. 65-70 67, 60-65 59, 55-60 45, IID 29. Bramley Seed ling KL. U 90-100 32, 80-90 43, 70-80 37. nD 33. B. Lebrun KL. U 65-75 45. 55-65 44, UD 40. Br. Hardy KL. I 75-80 80, 70-75 83. 65-70 79, 65 80 Bonne Louise KL I 60-65 68. 55-60 57—58, 50-55 42,90-^45.70, IID 29. Bramley Seedling grof 34, fün 34 Diverse appelen 23. Diverse appelen, geplukte kroet 27. Diverse peren, geplukte kloet 8. Bramen U 136—146, IU 62. Totale aanvoer hard fruit 5700 lasten. Gewone veiling: Zigeunerin KL. I 80-85 75-80 27, 70-75 26. 65-70 26. IID 22, grof 25, fyn 24. Transp. de Croncels KL. I 85-90 38— "0-85 39—40, 75-80 39—41. 70-75 39—40, 65- 70 36—38. UD 32. grof 34—38. fijn 28—30. Ellisons grof 29, fijn 33. Cox Orange Pippin grof 3643, fyn 28. James Grieve grof 30— 35, fyn 28—34. Triomph de Vienne KL. I 80-8E 73, 75-80 73—78, 70-75 77—78, 65-70 71—78, 60- 65 75, UD 65. grof 5565. fijn 2661. Bonne Louise grof 3744, fijn 22. Br. Hardy grof 52, fijn 25—46. Abrikoospruimen grof 75. fijn 52. Burbank Giant I 49—55, n 29. grof 42— 44. fyn 29. Monarch I 113, II 65. Frankentha- ler II 145159, UI 125128. Per doos: Bramen II 2639. Aardbeien U 67. Per stuk: Perziken n 8—12. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 5166, AU 23—57, BI 31—33. BH 24—40. afwekend 12—41. Kropsla 1 22, U 10—20. C 6—16. Me loenen 28—95, afwijkend 27 —30. Per kg: To maten A 72—75, B 70—74. C 51—58. Kom kommers A 19—26. B 23 - 29, C 14—20. Uien 13. Kroten 14. Dubbele prinsessenbonen U 97—101, IIB 75. UI 33—61. Pronkbonen U 82. VISMIJN COLIJNSPLAAT 5691 kg exportgarnalen 952,07. 647 kg han delsgarnalen 1,141,30. 17 kg schar. 308 kg bot. 16 kg wijting. 176 kg tong. 22 kg paling. kg rog. 3 kg visiever. 4 kg tarbot. 90 kg ongesorteerde vis. KERKNIFAJWS NED. HERV. KERK. Benoemd tot hulpprediker te Rotter- dat-Delfshaven wijkgemeente Cen trum T. van Deelen te Sint-Antlio- nypolder (Z.-H.). VER. VAN VRIJZ. HERV- Benoemd tot voorganger te Tweede Exloermond-Musselkanaal drs. J. Bal- kestein, wetenschappelijk ambtenaar aan de rijksuniversiteit te Leiden die deze benoeming ook aannam. GEREF. KERKEN. Beroepen te Nijkerlt (vac. W. Griffioen) Ph. P. van Belzen te Marienberg. Aan genomen de benoeming tot hulppredi ker te Montfoort F. A. den Boert eme ritus predikant te Helpman. CHRIST. GEREF. KERKEN. Tweetal te 's-Gravenhage-Rysvvyk A. W. Drechsler te Vlissingen en W. Steenbergen te Meppel. Tweetal te Dordrecht F. Bakker te Driebergen en M. C. Tanïs te Barendrecht. NIEUWDORP Kamerlid Van Bennekom sprak voor Arjos over Troonrede De anti-revolutionaire jongeren studie club Nieuwdorp kwam dezer dagen in vergadering bijeen in de sonsistorie van het onderwerp het gereform. kerkgeb- De heer J. A. van Bennekom, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, behandelde het onderwerp „Flitsen uit de Troonrede". Na de cau serie volgde een goede bespreking. De vergadering stond onder leiding van de heer J. Fraanje. Ook enkele leden van de A.R.-kiesvereniging woonden de ver gadering bij. De heer J. Hommes ein digde dc avond met dankgebed. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1906 stuks. Vette koeien cn ossen 1212. Vette kalveren 200. Varkens 494. Pry zen in cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 290—310 250—275 240—250 Varkens (levend gew.) 170 165 160 Vette koeien: aanvoer korter, handel rede- ly'k, prijzen prüshoudend Varkens (levend gew.): aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen als vorig week. GRAANBEURS ROTTERDAM. Rotterdam 1-10. Tarwe doorsneekwaliteit 17% vocht 31.60 levering volgende week, franco Rotterdam per schip. Zomergerst volgens monster tot 26 50. af. Haver volgens monster tot 24 25. af. Rogge volgens monster tot 24 25. af. Peulvruchten, franco Rotterdam: Groene erwten op monster 3541. Schokkers op monster 4047.50. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Rotterdam 1-10. Kleiaardappelen 38 mm op waarts voor het binnenland Bintje 11.50 12.75. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts Bintje 1112.25 Voeraare1appelen 2.503.50. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. MA RKTBERICH1 VLAS Rotterdam. 1 oktober. Waterrootvlas: lage 1,40 tot f 1-60. middensoorten van 1,65 tot 1.80. best vlas van f 1.85 tot 2,10. Dauwrootvlas: van 1,35 tot f 1,80. Breelcvlas: van f 0,85 tot 1,35, afhankelük van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van 0,60 tot t 0 98. De aanvoer van waterrootvlas blijft gering door de rootwerkzaamheden en ander werk aan de nieuwe oogst. Voor alle soorten Is de vraag ruim voldoende om het geringe aanbod op te nemen, de prijzen blijven vast. Dauwrootvlas wordt onveranderd aangebo den. noteringen als vorige week. Gezwingel de lokken zijn schaars, de prijzen blijven vast. VEILING KAPELLE 1 oktober. Bramen industrie II 4 uur 136 146. 6 uur 137. Hl 62. in doosjes I 15L 127. Bonen n 76, Hx 47. J. Grieve I 80 42. I 75 46—47. I 70 45—50, I 65 42—44, H 30 43. IX 75 44, II 70 43, II 65 40, IID 35-36, grof 36—38, fyn 33—34. Cox Or. P. I 80 63, I 75 65—66, I 70 68—68,40, I 65 65.89—6..50, I 60 58,20— 58.90, I 55 42.20—43. H 75 57. H 70 59, II 65 56. H 60 51. H 55 39. HD 29. grof 39. fijn 3L Brantley's Seedling I 90 SC. I 80 45.70—46,10, I 70 40—40.60. H 80 36. II 70 35, IID 33, grof 33, fijn 32. Ellisons Or. I 75 46, I 70 43, I 65 38, H 75 37—38, H 70 40. H 65 38. HD 33,70, grof 32. fijn 28. Transp. de Cronsels onges. 34. Rode Cox I 70 66, I 65 60. I 60 48. I 55 37, IID 32. Manks Codlin n 70 38. H 65 35. H 60 33, IID 29, grof 30, fijn 25. Zigeunerin I 70 31, I 65 29, II 75 31, II 70 23, n 65 28, nD 25. fyn 21. Notarisappel I 90 3842, T 85 39, I 80 3640, I 75 35—36, I 70 34. grof 34. I 65 35. fijn 32. Jac. Lebel I 75 36. I 65 35. HD 32, grof 32. Triomphe de V. H 75 72, II 70 77, H 65 73, H 60 71, nD 53, grof 56. fijr 38. Herz. Elsa I 70 35. I 65 36, I 60 31, T1 60 16, IID 20, grof 15. Br. Durondeau I 70 48, I 65 52, I CO 31, I 55 27. H 60 31. H 55 26. UD 17. grof 20. fyn 14. Pitmaston Duch. I 75 45. I 65 40. H 75 37, n 65 35. IID 27. grof 30. fyn 18. Sig. d'Espe- I 65 71, I 60 74, I 55 56. I 50 41, HD 23, grof 29, fijn 25. Br. Hardy 1 75 80, I 70 8084, I 65 81—82, I 60 81—84, II 65 62. II 60 61, grof 5556, fijn 41. Bonne Louise I 65 66. I 60 63—66, I 55 53—56. I 50 42—43. H 60 59. H 55 50—51. H 50 38—40. nD 31 grof 42—43, fija 22—23. Br. Lebrun I 65 48. I 55 45.80—46.30. II 65 45, H 55 44,10, IID 39.40—40,35, grof 28. fyn 20, kroet 10. Kroetappelen gcpl. 27, val 25. Kroetperen 7. Valperan 10—12. Verpakt fruit: J. Grieve Lired I 80 58, I 75 65. I 70 64, I 65 53. Pruimen: Monarch II 35. grot 69—93. War wick I 75. n 5456, grof 6278. Pruimen ge selt. 16—25. Blauwe druiven I 155—156, II 133—136. Vygen per stuk I 914. Natuurperziken per stuk 714 —10. Groenten: Kropsla 16. Bloemkool 2670. Kas- snybonen 130. Komkommers 3234. Savooie kool 10. Rode kool 10. Prei 27 Kroten 9. Uien 14. Andyvie 29. Pronkbonen 82. Tomaten AB I 6475, A-CC II 39—56. VEILING BERGEN OP ZOOM 1 oktober. Bloemkool 18 -61. Komkommers 10—53. Snybonen 31—13.1. Waspeen 22—38. Prei 18—38. Uien 1016. Stamboon dubbele prinsessen 8097. Staakprmses-sen 76—139. Tomaten 25—76. Sla 6—25 Savooiekool 20— Rode kool 7—16. Krater, 6—13. Andyvie 32—46. Witte kool 14—20. Golg Champignon 214. Bramen 113. Perziken 56—132. St-Remy 19—32. James Grieve 37 55. Beurre Hardy 36—72. Cox Orange 41—81. Glorie van Holland 30—36 Meloen 33—74. VEILING KRABBENDIJKE 1 oktober. Appelen: Cox Orange Pippin I 80- 85 59—62, I 75-80 66—67, l 70-75 68—69, I 65-70 64—66, I 60-65 56—58. I 55-60 43—45, UD 18— 25. fyn 25. Hl grof 39. kroet 18—21, val 22. Ingrid Marie I 80-85 51, t 75-80 53. I 70-75 35, I 65-70 49. Crimson Cox Hl grof 42, fyn 25, kroet 19. James Grieve III grof 42, fyn 38, kroet 26. val 22. Peren: B.L. d'Avranches 1 60-65 65. I 55-60 I 50-55 48, IID 21. Triomph de Vienne I 30-85 72. I 75-80 77, I 70-75 77. I 65-70 73, n 85-90 72, H 80-85 73, IT 75-80 74. H 70-75 72, Ut grof 60. Dubbele prinsessenbonen n 63. (Advertentie) Vier middelen in één labiet werken krachtiger zonder de maag van slreek le maken l Vier beroemde geneesmiddelen ondersteunen eikaar en werker daardoor bijzonder krachtig. Eér der middelen dient om de maag te oeschermen. Chefarine „4" doet werkelijk wonderen! itjBMELSEEEJB Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 .Handige stripverpakking 40 tabletten ƒ1.60 Voordelige flacon 100 tabletten 3.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11