P.Z.C.: sinds gisteren 35.000 abonnees Ondernemingsraad bij Smit-Bolnes Zierikzee Zaamslag nam hartelijk afscheid van burgemeester H. D. Trimpe Vlissingse raad zag Sloe en stadhuis GROTE ROL VOOR GEMEENTE IN ONTWIKKELING KANAALZONE Zeeuwse ALMANAK a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1902 Waarderende woorden, bloemen, geschenken „Wij hebben vandaag van velen gehoord, dat U voor de gemeente Zaamslag een goed burgemeester bent geweest. Voor ons was dat geen nieuws, wy wisten dat namelyk al lang. Uw dorp is namelyk een toonbeeld van orde, van proper heid en netheid, kortom een gemeente, die U met gepaste trots aan uw opvolger kunt overdragen". Deze waarderende woorden, vrijdagmiddag gericht tot burge meester H. D. Trimpe van Zaamslag, die per 1 oktober aanstaande zjjn ambt zal neerleggen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftjjd, werden uitgesproken door zijn collega R. A. J. den Boer uit Sas van Gent, voorzitter van de vereniging van burgemeesters en secretarissen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze woorden kunnen als resumé wor den beschouwd van de vele toespraken, gericht tot de scheidende burgemeester Trimpe. De waardering uit eigen kring voor het werk van de heer Trimpe bleek ook duidelijk uit de woorden van wet houder A. koster. „Onder uw leiding is Zaamslag een van de mooiste dorpen van Zeeuwsch-Vlaanderen geworden, aldus spr., die vanaf maandag aan staande met de waarneming van het burgemeesterambt zal worden belast. Burgemeester Trimpe hoorde dit alle maal met gemengde gevoelens aan, zo als hij verklaarde. „Bijna dertien jaar geleden, bij mijn installatie waren er twee onbekenden", zo zei hij. „Uw ge meente voor mij ik voor U. Het begin was hartelijk en goed en zo is het ge bleven". De in Zaamslag doorgebrachte jaren beschouwde de heer Trimpe tot de beste van zijn leven. De gemeente had toen nog een geheel eigen sfeer, stijl en karakter, maar helaas zijn er, terwille van de benodigde ruimte, enkele pittoreske dingen moeten verdwijnen. „Om ons heen", zo vervolgde burge meester Trimpe, daarbij doelend op de ontwikkeling in de Zeeuws-Vlaam se kanaalzone, „gebeuren grote din gen, waarbij Zaamslag in de toe komst ongetwijfeld ook een grote rol zal gaan spelen". Burgemeester Trimpe besloot zijn toe spraak met woorden van waardering aan de overige leden van het college van b. en w., de raad en aan de secre taris. Na de openbare raadsvergadering nam hij bovendien afscheid van de ge meenteambtenaren, brandweer, politie en besturen van verenigingen, organisa ties en stichtingen. Veel tot stand „Wij zullen de naam van burgemeester Trimpe niet vlug vergeten, omdat onder diens leiding veel is tot stand gekomen", zei wethouder Koster, die de burgemees ter in nov. 1949 ook heeft geïnstalleerd. Hij wenste de scheidende burgemeester en mevrouw Trimpe een kalme en rusti ge levensavond toe. Namens de raad dankte de heer H. de Feijter de burge meester voor de prettige samenwerking en de goede verstandhouding. „Het is nu de tweede maal in uw ambts periode, dat ik U toespreek", zei de ge meentesecretaris J. w. Kusee. „De eerste maal was dat bij uw installatie, de tweede maal bij uw afscheid. Daar tussen ligt een periode van dertien jaar. (Advertentie) Centrale verwarming SAWEMA NV Hederstiaat 19 - Middelburg Tel. 01180-2962 Conversatie Er is so langzamerhand een ze kere gelijkvormigheid ontstaan in het soort conversatie, dat wij eens heel treffend als „prietpraat" hebben horen aanduiden. De prietpraat, zo constateerden wij nog onlangs op een terras, be weegt zich heden ten dage voor namelijk rond de thema's buiten landse reizen, dia's, teevee en de wenselijkheid om al dan niet over te gaan tot aanschaffing van een mixer en/of een centrifuge. Dit laatste is naar het schijnt een soort volautomatische wasmachi- ne. „Zo, dus jullie zijn nog naar Span je geweest. Per auto. Tja, wij hebben het laatst per vliegtuig gedaan. Och, xoeet je, voor de chauffeur is er zo weinig aan. Zo'n man zit voortdurend in span ning. Wat? O ja. natuurlijk, 't Scheelt wel hoe je rijdt. Nee, niet jagen natuurlijk, maar toch. Ja, leuk, dia's. Zo'n heerlijke her innering. Maar het blijft een kost bare geschiedenis. Watf Ja. t blijft de moeite waard." Zo kabbel je op de golven der prietpraat makkelijk een half uur voort en als de dia's op zijn, biedt de teevee nog tal van mogelijkhe den. Niet zo zeer de programma s van dit medium, als wel de wense lijkheid om al dan niet zo'n toe stel te bezitten. ,fJa, wij hebben er een aangeschaft. Uit-slui-tend voor het nieuws natuurlijk en voor een enkel documentair programma. Wat zeg je? O, jullie dénken er gewoon met over. Nou. eerlijk, je 'mist weinig of niets, hoor. Maar och, Piet vond het toch wel in teressant, met het oog op het nieuws natuurlijk en zodoende". Ja, ja, zodoende. De mixer en de centrifuge zullen we nu maar ver geten. U weet het zo ook wel. Burgemeester en mevrouw Trim pe kregen in Zaamslag een harte lijk afscheid aangeboden, nu de heer Trimpe zijn ambt neerlegt wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Foto P.Z.C.) Koninklijke onderscheiding voor Temeuzenaar De heer H. Hamelink, voorman-drukker de firma P. J. van de Sande te Ter- neuzen, was vrijdag 50 jaar in dienst bij zijn werkgever. Ter gelegenheid van deze langdurige diensttijd werd de jubi laris gisteren in intieme kring gehul digd door o.a. zijn directeur, de heer I. van de Sande. Hierbij was ook de burgemeester van Terneuzen, mr. H. Rfjpstra, die de gouden jubilaris kon meedelen, dat het H M. de Koningin had behaagd hem de zilveren eremedaille behorende bij de Orde van Oranje-Nas- sau toe te kennen. De heer Hamelink is in Zeeland ook een bekende figuur op de sportvelden. Ja renlang was hij scheidsrechter bij voet balwedstrijden en hoewel hij nu reeds lang de vijftig jaren is gepasseerd, wordt nog wel eens een beroep op hem gedaan voor het arbitreren van school- voetbalwedstrtjden. „Ook hij dankte de heer Trimpe voor de prettige samenwerking, later ook namens de gemeenteambtenaren. Na de openbare raadsvergadering trok wethouder F. de Koeijer ook me vrouw Trimpe in de hulde. „U hebt bij zonder veel voor de gemeenschap ge daan", zo zei hij tot de burgemeesters vrouw. Namens de raadsleden en amb tenaren bood hü mevrouw Trimpe een boeket en de scheidende burgemeester een armbandhorloge en een aktentas aan. Als vertegenwoordiger van het openbaar onderwijs in Zaamslag gewaagde het hoofd der school, de heer A. Baaijens, van een prettige sfeer bij de vele gevoer de gesprekken met de burgemeester. „Ook al kunt U geen voorstander van het openbaar onderwijs worden ge noemd", zo voegde hij er aan toe. Woorden van dank en afscheid werden verder gesproken door de heren L. W. Hamelink, namens de brandweer, P. de Vos, namens het algemeen burgerlijk armbestuur, wachtmeester H. de Jager, namens de rijkspolitie, C. A. de Kraker, namens Groene Kruis en Oranjevereni ging, S. Florusse, namens de muziekver eniging van Zaamslag en burgemeester mr. H. Rijpstra, namens de buurgemeen ten Terneuzen en Axel. Vele sprekers boden de scheidende bur gemeester een geschenk aan. „Het neemt bijna de vorm aan van een kleine huldiging", zei burgemeester Trimpe in een dankwoord. Mede namens zijn echtgenote dankte hij de sprekers voor de waarderende woorden, de fraaie cadeaus en de vele bloemstukken. In de vooravond kwamen vele inwoners van Zaamslag en daarbuiten tijdens de re ceptie afscheid nemen van het scheiden de burgemeesterspaar. Koninklijke onderscheiding voor jubilaris E. B. Kaas Vrijdag vierde de heer E. B. Kaas te Sas van Gent, technicus bij de Prov. Zeeuwsche Electriciteits-Maatschap- pij te Terneuzen, zijn 40-jarig dienstju- bileum. Des morgen werd de jubilaris met zijn echtgenote en kinderen ontvan gen in de bovenzaal van het P.Z.E.M.- kantoor aan de Axelsestraat te Terneu zen. waar een groot aantal personeels leden uit Zeeuwsch-Vlaanderen aanwe zig was. Na een welkomstwoord van de heèr H. Voorhans, voerde als eerste spreker het woord de heer A. J. Kaland, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland en voorzitter van het dagelijks bestuur van de P.Z.E.M., die in een hartelijke toe spraak de trouw en toewijding van de jubilaris aan de streek en het bedrijf naar voren bracht. De heer Kaland deed vervolgens de verheugende mededeling, dat H. M. de Koningin qan de heer Kaas de bronzen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, had verleend. Namens de directie sprak de technisch adjunct-directeur, ir. R. Froyen, die de loopbaan van de jubila ris bij de P.Z.E.M. de revue liet passe ren, daarbij de vakbekwaamheid van de heer Kaas belichtend. De heer Froyen bood namens de directie gelukwensen aan met de koninklijke onderscheiding en overhandigde de daarbij behorende draagmedaille. Namens het gemeentebestuur van Sas van Gent sprak de burgemeester, de heer R. A. J. den Boer, zijn gelukwensen uit. Ook de bedrij'fsingenieur in Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer R. A. M. Vis, prees de uitstekende samenwerking en bood als voorzitter van de personeels vereniging in Zeeuwsch-Vlaanderen de heer Kaas een aandenken aan..De heer H. Voorhans, de onmiddellijke chef van de jubilaris sprak de hoop uit nog en kele jaren, nl. tot aan de pensioenge rechtigde leeftijd, met de heer Kaas te mogen samenwerken. De naaste mede werker van de jubilaris, de heer Eek man, bood namens directie en perso neel, behalve gelukwensen een blijvend aandenken aan; voor mevrouw Kaas waren er bloemen. De jubilaris dankte tenslotte allen. (Slot van pag. 1) lock Houwer schatte, dat in het nieuwe reparatiebedrijf 400 a 000 mannen te werk kunnen worden gesteld. Een uit breiding van 't personeelsaantal zal het waarschijnlijk niet betekenen, want dit personeel zal van het bedrijf in Vlis- singen worden overgeplaatst. .,Wij gaan hoger dan bij de stadhuis bouw", zo besloot de heer Mulock Hou wer, „want het hoogste punt van het stadhuis mag dan 55 meter zijn, wij hebben bij dit dok kranen, die 83 meter hoog oprijzen meester Kolff gaf ook de burgemeester van Nieuw- en St.-Joosland, mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijck acte de pre sence. Het Sloeprojeet ligt namelijk op het grondgebied van zijn gemeente, zo lang de grenswijzigingen nog niet zijn gerealiseerd. Zelfs loodsen Tijdens de excursie van de Vlissingse raad werd ook het in aanbouw zijnde stadhuis in ogenschouw genomen. De burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff rechtsen de directeur van de N.V. Kon. Mij.. ,fie Schelde", de heer J. W. Hupkes, namen met belangstelling van de vorderingen bij de bouw kennis. Na een koffiemaaltijd vertelde ir. Wie- ringa evenals de heer Mulock Hou wer aan de hand van vele kaarten over de havenwerken. Het meest inte ressante aspect van dit havenwerk noemde hij het vaststellen van de plaats waar de havendammen moesten komen. Te ver in de Schelde zou betekenen: ge vaar uitschuring van de rivierbodem voor de dammen. En te ver in het Zuid- Sloe zou het gevaar inhouden van ver zanding. Men vond de oplossing in het waterloopkundig laboratorium in Delft. Bij het vaststellen van de breedte van de haveningang (op de bodem 350 me ter, op de hoogwaterlijn 500 meter) werd zelfs het advies ingewonnen van lood sen, die de schepen mettertijd deze Sloe- haven moeten binnenmanoeuvreren. Met een bus toog het gezelschap tegen half drie naar het Zuid-Sloe om de wer ken te bezichtigen. Met name werd aan dacht geschonken aan de westzijde van het Sloe en aan de bouwput van „De Schelde". Aan de excursie werd deelgenomen door twee burgemeesters, want naast burge- Eerste steen Pensiontehuis bejaarden te Krabbendijke Donderdag 11 oktober a.s-, des middags half vier zal de eerste steen worden ge legd voor het aan de Oosterschelde- straat te Krabbendijke in aanbouw zijn de pensiontehuis voor bejaarden.. (Advertentie) FEESTKLANKEN DEKKER'S DRANKEN V-USSINGEN NIEUWENDIJK 51. TELEFOON 4266 VAN DER GRINTEN EXPOSEERT 'Océ' - lichtdrukapparaten voor tekenkamer en kan toor, op dinsdag 2 oktober van 10.00-12.30 uur en van 14.00-22.00 uur en woensdag 3 oktober van 10.00-12.30 uur en van 14.0O- 18.00 uur, in de bovenzaal van hotel-restau rant de Korenbeurs, Grote Markt 17 te GOES, Onze expositie is een unieke mogelijkheid om op een gemakkelijke wijze kennis te maken met 'Océ'-apparaten en lichtgevoelige 'Océ'- materialen, waarmede U op de voordeligste manier kopieën kunt maken. Chemische fabriek L. van der Grinten N.V. Venlo Servicekantoren te Amsterdam, Den Haag en Enschede Elektrische naaimachine voor gezin Vinke, Axel VIJFENDERTIGDUIZENDDit ronde getal maakte onze krant gis teren vol wat liaar abonnee-aantal betreft. In Axel werd namelijk vrijdagmorgen de vijfendertïgduï- zendste P.Z.C.-abonnee ingeschre ven: de heer C. J. Vinke, Wilhelmï- nastraat 41, Axel. Ter gelegenheid van dit voor ons blad zo heugelijke feit kreeg de heer Vinke gister morgen bezoek van een kleine De heer Van de Velde (links) bekijkt met de heer Vinlce en diens dochter het P.Z.C.- c adeau. Doktersechtpaar uit Cadzand bij botsing ernstig gewond Vrijdagmiddag is op de provinciale weg nabij de Braakman een personenauto, bestuurd door de arts H. J. S. T. uit Cadzand, in botsing gekomen met een vrachtauto. Dokter T. en zijn echtge note, de beide inzittenden van de per sonenauto, liepen bij deze botsing vrij zware verwondingen op en moesten per ambulance naar het Julianaziekenhuis te Terneuzen worden vervoerd. Hoe het ongeluk zich heeft voorgedaan was gisteravond nog niet helemaal dui delijk. De personenauto van de arts is evenwel op een stilstaande vrachtauto gereden, bestuurd door de heer K. uit Breskens. Dokter H. Hofstee uit Hoek en dokter Chr. Kolleman uit Biervliet waren zeer snel ter plaatse en verleen den eerste hulp. Beide voertuigen wer den aanzienlijk beschadigd. UITSLAG VL00TSH0W „ZEELAND PRESENTEERT" De uitslag van de vlootshow, die het comité „Zeeland presenteert" bij gele? genheid van het oester- en mosselfeest organiseerde luidt thans als volgt: le prijs Z.Z. 24, Gebr. Blommaert; 2e -irijs Y.E. 64, Joh. Verschuure; 3e prijs /.E. 24, Jac. Prins; 4e prijs Y.E. 38, Gebr. M.. J. en J. M. van Stee; 5e Y.E. 4, H. D. Koster; 6e prijs Y.E. 10. Gebr. De Munck; 7e prijs Y.E. 180, N. R. Bom-Pikaar; 8e prijs^ Y.E^ 130, N.R. „Eendracht"; 9e prijs Y.E. 73, fa. J. Zuijdweg; 10e prijs Y.E. 79, C. de Rooij. De prijzen bestaan naast enkele extra prijzen uit herinneringsmedailles. „Primeur" voor Schouwen INSTALLATIE OP 9 OKTOBER A.S. HET personeel van de nieuwe die- selmotorenfabriek Smit en Bolnes N.V. te Zierikzee zal aanstaande maandag een stembiljet in de bus stoppen. Daarop staan dan de na men van de mannen (en vrouwen), die met elkaar de ondernemings raad zullen vormen: de eerste op Schouwen-Duiveland. Ruim een week later, op dinsdagmiddag 9 oktober zullen deze gesprekspart ners van het personeel met de di rectie in de grote kantine van de fabriek aan de Steenbakkerijweg worden geïnstalleerd. Dat moment zal een plechtig tintje krijgen, on der meer door de aanwezigheid van vertegenwoordigers van de werknemersorganisaties- Nu deze nieuwe metaalindustrie in liet tot ontwikkelingskern aangewe zen Zierikzee ongeveer een jaar „draait" en met ongeveer 130 inan personeel op volle toeren is geko men, achten commissarissen en direc tie liet juist, dat de werknemers via een eigen „spreekbuis" in het over leg over het wel en wee van de fa briek worden betrokken. De afgelopen maanden Is hard gewerkt aan een reglement voor deze onderne mingsraad Dit stuk, waarin de bevoegd heden van dc personeels-afvaardiging zijn vastgelegd en waarin de taak van het college precies is omschreven heeft inmiddels de goedkeuring van de op grond van de wet op de ondernemings raden ingestelde bedrijfscommissie ge kregen. OPPERWACHTMEESTER TE AARDENBURG OVERLEDEN Na een langdurige ziekte is te Aardén- burg op 51-jarige leeftijd overleden, de lieer P. Speijer, opperwachtmeester bij ilitic, standr'-"'- augustus 1961 werkzaam te Aardenburg en daardoor te Oegstgeest- Vanaf juli 1939 tot juni 1950 had hij als stand plaats Waterlandkerkje. Hoewel nog slechts kort te Aardenburg woonachtig, had de overledene zich om zijn prettig en behulpzaam optreden reeds veel sympathie onder de bevolking verwor ven. Dc begrafenis zal plaats hebben op maandag 1 oktober des n.m. 3 uur op dc algemene begraafplaats te Aarden burg. Subsidie voor m.m.s. chr. h.b.s. Middelburg kens de memorie van toelichting op begroting voor 1963 subsidie In het vooruitzicht gesteld voor de aan de chr. h.b.s. voor Walcheren te Middelburg verbonden afdeling middelbare schooi voor meisjes. Deze afdeling is sinds 1 september 1959 aan de school verbon den. De ondernemingsraad heeft een advise rende stem in allerlei aangelegenheden, die de dagelijkse gang van zaken in het bedrijf rechtstreeks raken en kan ook voorstellen doen, die kunnen leiden tot een bevordering van de economische en sociale positie van de industrie. Het college bij Smit en Bolnes N.V. zal uit zeven leden bestaan: vijf afgevaardigden van de handarbeiders en twee vertegen woordigers van de beambten. De direc teur, de heer D. H. L. Smit, is qualitate qua voorzitter van de ondernemingsraad. IN OVERLEG Via deze „spreekbuis", die van tijd tot tijd bijeenkomt, kan het personeel opmerkingen, wensen en bezwaren kenbaar maken, die hun nut hebben in het algemeen belang. De werk nemers zuilen bovendien betrokken worden in het overleg aangaande ploegendiensten, vakantie, werktij denregeling en dergelijke. Daarnaast wordt het tot hun taak ge rekend diligent te zijn ter zake van de juiste toepassing en naleving van bij voorbeeld de arbeidsvoorwaarden, het scheppen van mogelijkheden voor schaft- lokaliteit, opleidingen en andere aange legenheden. In veie andere bedrijven oogst men met een ondernemingsraad belangrijke successen. Voor Schouwen- Duiveland Is deze „primeur" Meisje zwaargewond bij motorongeluk te Stavenisse Vrijdagmorgen omstreeks zes uur is hij een verkeersongeluk ter hoogte van de „Poesdreef" te Stavenisse de 19-jarige duo-pasagiere van een motorrijder, mej. G. M. W. uit Llsse, ernstig gewond. Zy is per ambulance naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom overgebracht. Het ongeluk onstond, toen de 22-jarige J. v. d. R. uit Stavenisse, die op weg was naar zijn werk, met zijn bromfiets de weg overstak. Een achteropkomend motorrijwiel, bestuurd door J. A. uit Hil- legom, kwam met de bromfiets In aan raking. Door de kracht van de aanrij ding werden J. A. zowel als mej. W. van de motor geslingerd. Zij kwamen in een langs de weg gelegen sloot terecht. En kele arbeiders die het ongeluk hadden zién gebeuren schoten te hulp en slaag den er in de beide personen uit de sloot te halen. Dokter H. Zocterman uit Sta venisse. die spoedig ter plaatse was, constateerde bij het meisje ernstige hoofdwonden; de bestuurder van het motorrijwiel klaagde slechts over pijn in de schouders. De bromfietser liep een linker-beenwond op. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd; aan de brom fiets ontstond slechts lichte schade. De rijkspolitie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. (Advertentie) Stramheid en Pijnen vallen van D af met de kleine dagelljkia dosis Krnschen. en daarmee ook de oorzaak van uw lij den en pijn. Het klinkt haast ongelofe lijk, maar duizenden reumaticklijders in binnen- cn buitenland kunnen U en thousiast bevestigen, hoe wél zc zich be vinden met de kleine dosis Kruschen iedere dag- P.Z.C.-deputatïe, bestaande uit de heren F. van de Velde jr. directeur, hoofdredacteur G. A. de Kok en in specteur buitendienst G. Schout. Namens de directie bood de heer Van de Velde aan de heer Vinke of liever gezegd: aan diens dochter - een elektrische naaimachine Voordat dit geschenk werd overhandigd hield de heer Van de Velde een kort toe spraakje, waarin hij nader inging op enkele aspecten van de groei, die de P.Z.C. de laatste jaren heeft doorge maakt. Hij wees er op, dat het nog niet zo heel lang was geleden dat de der- tigduizendste (in Terneuzen) en betrek kelijk kort daarop de één en dertigdui- zendste abonnee (in Tholen) werden in geschreven. In zeer korte tijd steeg het aantal abonnees de afgelopen maand met nog weer eens vierduizend. Een deel van deze stijging is te verklaren uit de recente wijzigingen in de structuur van de dagbladpers in Zeeland: zeer onlangs heeft immers een krant haar verschij ning moeten staken. Daarnaast echter is er gelukkig ook sprake van een steeds verder stijgende lijn zonder dat factoren van buitenaf een rol spelen. Met name in Oost Zeeuwsch-Vlaande ren is dit verschijnsel opvallend: de stij ging in dit deel van Zeeland van hét aantal P.Z.C.-abonnee® is de laatste ja ren zeer opvallend. De heer Vinke was daarvan zelf een voorbeeld: by behoor de tot die groep lezers, die de P.Z.C. ging lezen niet omdat de krant, die hjj tot dusver las, niet meer verscheen, maar omdat hij een blad wilde hebben dat zowel uitgebreid regionaal nieuws als algemeen nieuws geeft. De heer Van de Velde deelde tenslotte mede dat de P.Z.C.-directie had beslo ten de vijfendertigduizendste abonnee een speciale verrassing te bezorgen: hij overhandigde een elektrische naaimachi ne als geschenk voor het gehele gezin. Met name dochter Riet. die sinds het overlijden van mevrouw Vinke, het huis houden van het gezin voert, toonde zich zeer verheugd met dit cadeau, een blijd schap die ze niet onder stoelen of ban ken stak. Het naai- en verstelwerk voor het gezin zal nu nog beter kunnen wor den gedaan, meende zij. De overhandiging van het geschenk be sloot de korte bijeenkomst: de P.Z.C. had haar vijfendertigduizendste abonnee ingeschreven. Een markant feit in de historie van ons blad! REIN AERTSTOET HULST IN HET ONGEWISSE Tijdens een vrijdagavond in Hulst door het Reinaertcomité onder voorzitterschap van de heer J. H. Stolte belegde bijeenkomst, is nog geen beslissing gevallen over het al dan niet doorgaan van de Rei- naertstoet in 1963. Wel kwam vast te staan, dat de belangstel ling onder de burgerij uitermate gering is te noemen. Van de uit genodigde buurten, waren slechts vier vertegenwoordigers ter ver gadering aanwezig. Hoewel het comité net voornemen had nog in deze vergadering tot liquidatie van de Reinaertstoet te besluiten, wil men eerst nog afwachten in hoeverre de burgerij bereid is als nog medewerking te verlenen. Als voorwaarde stelt men evenwel de deelname van 250 personen en het ter tafel brengen van een bedrag van rond f 10.000.Op 17 okto ber wil men opnieuw bijeenkomen om de resultaten van eeh onder zoek naar de ambitie voor deel name in de buurten te bespreken. Mocht deze te gering zijn, dan zal inderdaad tot verkoop van kos tuums en maskcis moeten wor den overgegaan. Drie jaren trok de Reinaertstoet rond Pasen door Hulst; voor het laatst twee jaar geleden. >wvwwwvwwwwvwwwwwwwwwwwv\ Taakverdeling in b. en w. van Goes De taken in het college van b. en w. van Goes zyn als volgt verdeeld; Wethouder J. S. Visscher treedt op als loco-burgemcester en heeft het beheer over de portefeuille van personeels- cn sociale zaken; wethouder drs. J. Dijk graaf zal zich over de financiën ont fermen; wethouder mr. J. G. v. d. Burgt zal de onderwijsportefcuille beheren; terwijl burgemeester mr. F. G. A. Hu- ber publieke werken zal behartigen. ,oo. BAAYENS Do speciaalzaak voor uw bril. HET WEER IN EUROPA Stockholm, zwaar bewolkt, Oslo, zwaar bewolkt. Kopenhagen, motregen, Londen, regen, Brussel, regenbui, Luxemburg, zwaar bewolkt, Parijs, zwaar bewolkt. Nice, licht bewolkt. MUnchen, onbewolkt. Genève. zwaar bewolkt, Wenen, onbewolkt, Innsbruck, half bewolkt, Rome. zwaar bewolkt, Madrid, regenbui, Mallorea, zwaar bewolkt, TIJDELIJK WAl REGEN. Tijdelijk veel bewolking niet op de meeste plaatsen wat regen of motregen, in het westen van net land later ge volgd door opklaringen. Zwakke tot ma tige wind, ruimend naar zuidwest tot west. Iets lagere middagtcmperatiircu dan gisteren. ZON EN MAAN 30 september Zon op 6.38 onder 18.22 Maan op 8-00 onder 19.24 1 oktober Zon op 6.39 onder 18.20 Maan op 9.05 onder 19.45

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2