Straatnaamideëen in de raad van Zierikzee PAS GISTEREN AGENDA MINIATUUR WALCHEREN TROK DIT JAAR 13.000 BEZOEKERS MEER VLISSINGEN VOND OPLOSSING VOOR SOCIALE WERKPLAATS MARKTBERICHTEN PRUIMENCAMPAGNE IN ZEELAND VIEL DIT JAAR NIET TEGEN KERKDIENSTEN Zaterdagavond—Zondagmorgen literatuur op het doek Tweemaal misdaad ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ORANJEBÖURT Schietbaan stimulans voor schietvereniging De naam Julianastraat voor liet stnk rijksweg tussen de Zuidhavenpoort van Zierikzee en de kruising naar de veer haven De Val, dat in beheer en onder houd komt bij de gemeente, is vrijdag avond in de raad de inzet geweest van een spitse discussie. Daarbij werden de suggesties van b. en w. om de vorstin te vernoemen op één van de voornaam ste toevoerwegen naar de stad uitgelegd in de richting van een Oranjebuurt. „Als we daarheen willen moeten we nu nog even wachten", zo sneed de heer M. C. Doeleman (v.v.d.) als eerste dit onder werp aan. Zijn gedachten gingen daarbij uit naar de nieuwbouwwijk van de stad. Burge meester mr. F. Th. Dijckmeester zag daarvoor momenteel geen enkele nieuwe straat in aanmerking komen. „Boven dien", zo argumenteerde hij het voorstel nader, „moet deze straat representatief genoeg zijn". Overigens trokken enkele raadsleden even hun wenkbrauwen op, toen ze zich de thans weliswaar keurig geasfalteerde, maar toch nog steeds kale rijksweg voor de geest haalden. Maai de burgemeester kon hen gerust stellen: „Deze toegang naar het centrum van de stad noemen naar de koningin betekent op zichzelf al een aansporing om het aanzien te verfraaiien. En dat zal zeker gebeuren", zo verzekerde hij nog. Een eerder straatnaamvoorstel voor het bouwplan Malta namen de raadsleden „bij nader inzien" terug. Het ging hier om de naam Kempstraat, voor de nog niet bebouwde verbinding tussen de Mu- Iockstraat en de Calandweg. Op het bordje zal nu komen te staan „De Brauwstraat", genoemd naar jhr. mr. W. M. de Brauw, schepen en raad in Zierikzee van 1793 tot 1811. Mr. K. H. Keuning (p.v.d.a.) wilde graag weten welke reden deze wijziging had inge geven. De voorzitter antwoordde daarop, dat 's mans biografische bijzonderheden tot de conclusie hadden geleid, dat het niet raadzaam was hem in Zierikzee te vernoemen. Voor verdere inlichtingen verwees hij de heer Keuning naar het boek „De vroedschap van Zierikzee" van archivaris P. D. de Vos. Studiefonds om een verhoging tot 0,10 per inwoner aan de orde werd gesteld. Het compromis van b. en w. 0,05 perinwoner, werd eerst aangevallen als „karig" De heren L. Th. Fennema (prot. chr.) en mr. Keuning wezen nadrukke lijk op het belang van het studiefonds en verklaarden zich pas akkoord toen werd toegezegd de gehele aangelegen heid nogmaals bij de begrotingsbehan deling te bekijken. Ondanks de slechte zomer heeft „Miniatuur Walcheren" te Middel burg dit jaar veel belangstelling gehad. Men telde in de periode van 19 april tot eind september onge veer 196.000 bezoekers, dat is 13.000 meer dan vorig jaar. De maand augustus staat in deze periode aan de spits. Het waren Schietbaan Een heel ander chapiter was het plan van b. en w. do erfpacht voor de schiet baan bij het waterschap op te zeggen, nu na de opheffing van de gemeente politie van deze baan 2000 m2 grond geen gebruik meer wordt gemaakt. Mr. Keuning zag hierin perspectieven voor een mogelijk op te richten schiet vereniging. „Er zijn wel belangstellen den voor", zo verzekerde hij. Daarom deed hij de suggestie het voorstel nog even aan te houden en de animo in deze richting te peilen. B. en w. wilden aan deze wens tegemoet komen. Van zijn kant had de raad even later oog voor de financiële positie van de gemeente, toen het subsidieverzoek van het Zeeuws PAUL K RU GERSTRAAT 41-4 J VLISSINGEN Een fascinerend boek Documentaire over Europa tussen de twee wereldoorlogen met foto's 14,50. de nitt-r VANDAAG. Middelburg City: The Greatest show on earth, 20 uur, a.l. Electro De dode ogen van Londen. 19 en 21 .is uur, 18 laar, Mo lenwater Miniatuur Walrheron, 9 tot 17 uur Vllssingcn Alhatnbra: Misdaad zonder ge nade. 19 en 21 uur. 14 jaar. Luxor De dode ogen vun Londen, 19 en 21 uur. 18 Jaar Britannia: Beau Rivage door toneel groep „Theater". 20 uui Goes - Grand: Zaterdagavond zondag morgen. 19 en 21 uur 18 ]aar. De Land bouw- vergadering Zeeuwse dambond. 14.30 uur. De Landbouw Ledenvergade ring Zeeuwse Steenhouwersvereniging. 15 Bergen op Zonm Luxor. Mr. Vliibber. 18.45 en 21 uur. 14 jaar. Rosy Heidenbrigade. 18.45 en 21 uur. 14 Jaar Terneuzen Luxor: Dension voor rare ge vallen 20 uur, a.l. Concertgebouw- Vuur gevecht in Dodge-citv. 20 uur. 14 laar. Ooslliurg Ledcltheater: Diamanten bij het ontbijt. 20 uur, 18 Jaar Markt Circus Boltini. 20.15 uur. llulst - Bïosponpgpbouw: Blue Hawaii. 20 Axel Het Centrum: slavenopstand iD At lantis. 18.30 uur, 14 laar Sas van Gene Olympia- Sag mir adieu. 20 Brcskens Casino: Zweedse meisjes in Pa rijs. 20 uur. 18 Jaar. Philippine Du Port: Start Mosselrit, 14 Zlerllczec Concertzaal: GenadPloze Jeugd. 20 uur. 18 Jaar, Haam stede Bioscoop Hom: Een stem ln de mist, 20 uur. 18 Jaar. St.-Maartensdijk De (Jonden Leeuw: Turf ln Je ransel. 19.30 uui a I Oud-Vossemeer Café Het Veer: Start Groene-Kruis-rit. 14 uur Sportterrein: Sportmiddag L.J.G. ZP.M.. 14 uur. MORGEN Middelburg City: The gieatest 6how on earth. 14.30 uur. a Electro- De dode ogen van Londen. 19.30 en 19 30 uur. 18 Jaar. Molenwater: Miniatuur Waleherén. 9 tot 17 uur. Vllssingcn Alhambra- Misdaad zonder ge nade. 15. 19 en 21 uur 14 Jaar. Luxor: De dode oeen van Londen. 15 19 f 21 uur 18 Jaar. Goes - Grand: Zaterdagavond... zondag morgen. 19 en 21 uur. 'P Jaar. Bergen op Znnm Luxo» Mr Vluhber. 16, 13.4C- en 21 uur. 14 laai Indianen van de SlangenrivleT 14 uur. i Roxy Helden brigade 16 30. 18 45 t uur. 14 Jaar "afari. 14.30 uur. 14 iH3r Terneuzen Luxor Theater Pension voor rare gevallen, 16 30 er 2i uur. a.i Vuur- geveeht ln Dodge-ritv 20 uur. 14 laar Coneertgehouw- Vuiirepveeht ln Dodge- city. 20 uur 14 Jaar. Oostliurc - Ledelthenter: Diamanten bij het ontbijt. 16.30 en 20 uur 18 Jaar Toen de hel losbrak. 14 uur. i< laar Markt: Cir cus Boltini. 15 en 20 uur. Sas van Gent - Olympia Theater: Sag mir ndieu. 17 en 20 uur. a.>. llulst. Bioseoopgebouw: Blue Hawaii, 14.30 16 30 en 21 uur. a.l. Onz* -3 dolle Tantes. 18'45 uur. Axel Het Centrum: -Slavenopstand In At lantis, 15.45 uur. 14 Jaar Zierikzee Concertzaal- Het schol li. de rug. 15 uur. 14 Jaar. Genadeloze Jeugd. 20 uur, 18 Jaar. (Advertentie) DONKERE, REGENACHTIGE DAGEN verliezen hun somberheid door het dragen van een SHELTER REGENJAS in moderne stijl. Kreukherstellend - nieuw van kleur. Prijzen vanaf 69,50. HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg Totaal 196.000 mensen Veel belangstelling voor „Sloeplan" Ensemble Rens van Dorth trad op in Scheldekwartier Rens van Dorth en zijn medewerkers hebben de leden en introducees van de personeelsvereniging van de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" vrijdagavond een muzikale cabaretavond aangeboden. Het optreden onder het motto „Even goede vrienden" vond plaats in het Scheldekwartier te Vlissin- gen. „De grote kleine man" wipte nu eens niet even aan zoals in de radiouitzen dingen van vorige jaren. Vrijdag had hij er een hele avond voor uitgetrokken om met zijn radio-ensemble een meer dan twintig onderdelen tellend program ma op de planken te zetten. Ook in deze show had Rens weer een groot aandeel, daarbij voortreffelijk bij gestaan door cabaretière Mitzie Tielond, die onder meer in haar creatie van teenager blijk gaf over een ruime dosis talent te beschikken. Het talrijke publiek, waaronder enige directeuren met hun echtgenotes, was gul met applaus. Vooral Fred Kaps heeft dit kunnen merken. Verrassend waren de kaartentrucs van deze meervoudige Nederlandse kampioen goochelen en ook van zijn Chinese goocheltoer maakte hij iets aparts. Pianist Cas Oosthoek zorgde voor de muzikale omlijsting. Het Schelde-orlcest onder leiding van de heer H. S. O. Er- delmann, had als eerste het programma in het nieuwe seizoen muzikaal ingezet, waarna de voorzitter van de personeels vereniging een kort welkomstwoord sprak. Kampioenschappen „Zeelandia" Kampioenschappen van de postduiven- houdersvereniging „Zeelandia" te Mid delburg zijn als volgt behaald: Onaangewezen kampioenschap hok, Vi tesse 1. M. Vader, 2. C. Hoek, 3- M. Jas pers, Fond 1. C. Hoek, 2. J. van Belzen, 3. D. v. d. Berg. Jonge duiven: 1. J- C. F, Jopse, 2. C. de Graaf, 3. J. van Bel zen. Aangewezen kampioenschap hok: Vitesse: 1. C. Hoek. 2. P. J. van Belzen, 3. M. Jaspers. Fond: 1. C. Hoek, 2. J. van Maaren, 3. M. Jaspers. Jonge dui ven: 1. J- van Belzen, 2. A. Janse, 3. M. Jaspers. Duifkampioenschappen: Vitesse: 1- M. Jaspers, 2. C. Hoek, 3. J. van Belzen. Fond: 1. C. Hoek, 2. C. Hoek, 3. M. Jas pers. Jonge duiven: 1. C. de Graaf, 2. A. Janso, 3. J. van Belzen. Vitesse: 1. M. Jaspers. 2. J. van Maaren, 3. B. Mulder. Fond: 1. C. Hoek 2. M. Jaspers, 3. C. Hoek. Jonge duiven: I. A. Janse, 2. A. Janse, 3- M. Jaspers. Kampioen generaal: 1. M. Jaspers, 2. J. van Belzen, 3. C- Hoek. OPENBARE VERKOPING VAN HUIS TE VEERE Notaris J. A. Janse de Jonge te Middel burg heeft in café het Veerse Meer te Veere verkocht het huis met bergplaats, tuin en vrije poort aan de Kapellestraat 23 3te Veere. Koper werd dhr J. Kodde te Veere voor de prijs van f 15 600. Eerste bijeenkomst N.C.V.B. De afdeling Koudekerlte van de N.C.V.B. hield dezer dagen de eerste bijeenkomst van 't seizoen. Deze avond sprak zuster Evertse uit Middelburg over het onder werp kankerbestrijding. Er werden bij deze lezing enige films vertoond. De volgende bijeenkomst zal op 23 oktober zijn. voornamelijk buitenlanders die kwamen kijken, daarbij waren de Belgen het grootst in aantal. De Engelsen en Fransen volgden daar na met een ongeveer gelijk aan tal. De Duitsers en Hollanders ble ken het minst aangetrokken te worden door bet miniatuur eiland. Twee derde van de bezoekers wa ren volwassenen, de kinderen kwa men voornamelijk in groepsver band. Vooral de Engelsen kwamen nogal eens naar het kantoortje om te ver tellen lioe geweldig ze het allemaal vonden. „Dat is de beste reclame die we kunnen hebben" zegt de heer L. van der Graaf, die de dagelijkse leiding lieeft, „de menesn moeten het zelf doorvertellen. En dat (loen ze ook wel, anders hadden we dit jaar niet zo veel meer bezoekers gehad." Er bestond veel belangstelling voor de uitgebreide maquette van het „Sloeplan" met kranen, baggermachines en graaf machines, die dit jaar voor het eerst op de tentoonstelling kwam. Een nieu we aanwinst was verder de prinses „Beatrix" van de Stoomboot Mij. Zee land. Zondag is het de laatste dag van de tentoonstelling. Daarna gaan de ge bouwen, bootjes, lichtmasten en auto's stuk voor stuk naar de werk plaats. Daar wordt de hele winter door met man en macht gewerkt aan herstel- en opknapwerkzaamheden. De havens en grachten worden leeg gepompt, omdat de kaden bij ijsvor- ming te veel zouden lijden. De bo men krijgen een jasje tegen de vries kou. De Campveerse toren moet een nieuw raam hebben, een ander kerk je wordt voorzien van een houten dak. Kortom, er is weer genoeg te doen voordat men volgend jaar op 11 april, weer netjes (zoals het in Officiële publikatie VLISSINGEN. HINDERWET. B. en w. van Vlissingen. btengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie, 2c afde ling. ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van hun college aan Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een pompstation op het perecel. kadastraal bekenci gemeente Vllssin gcn. sectie A no. 4997. gelegen aan de Duin- pooriweg. waarin zullen worden geplaatst 2 cenirifugnalpompen elk aangedreven door een draalstroommotor van 40 pk, een hydrofoor- Installatle. aangedreven door een elektromo tor van l'.i pk., benevens snij roosters, elk aangedreven door een elektromotor van 3 pk, Gedurende tien dagen, te rekenen van 1 okto ber 1902 af, bestaat voor een ieder de gele genheid schriftelijk bezwaren tegen het ver lenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag lb oktober a.s., des voormiddags 10.00 uur. ter Gemeentehuize, een openbare zitting woroen gehouden, waar in mondeling bezwaren tcger de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen, De aandacht van belangheobonden wordt op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn dc aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bo venbedoelde zitting Is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, l nen de gestelde termijn schriftelijk bezw: heeft ingebracht, indien h(j niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen. 28 september 1962. Jubilea bij „De Schelde" Gedurende de maand oktober zullen bij Koninklijke Maatschappij „De Schel- te Vlissingen de volgende perronen jubileren: 1 oktober A. v. d- Leek, elek trische reparatie-afdeling, 25 jaar; 4 oktober A. Lindenbergh, personeelsaf deling, 25 jaar; 6 oktober T. J. van Duijn, veiligheidsdienst, 40 jaar; 6 ok tober L. Post, tekenkamer scheepsbouw, 25 jaar; 7 oktober J. van Luijk, maga zijndienst, 40 jaar; 10 oktober G. M. Steinhauser, gereedschapwerkplaats, 40 jaar; 11 oktober A. Hendrikse, metse laar, 25 jaar; 12 oktober C. H. Lems, koperslagerij, 25 jaar; 15 oktober M- H. Leunis, afbouw voortstuwing, 15 oktober A. Wagenaar. montage en stel- plaats, 25 jaar; 22 oktober C. van Eek, koperslagerij, 25 jaar; 28 oktober J- de Nooijer, koperslagerij, 25 jaar; 28 ok tober A. la Soe, afbouw accommodatie, 25 jaar. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Ned. Chr. Vrouwenbond De Ned. Chr. Vrouwen Bond te Nieuw en Sint-Joosland hield haar vergadering onder leiding van de presidente mevrouw Van Haarlem. Spreker voor deze avond was: Ds. Hoffman uit Kruiningen met als onderwerp: „Het Avondmaal"- De belangstelling voor deze avond was groot. Cursus huishoudelijke ziekenverzorging Bij voldoende deelname zal de vereni ging „Het Groene Kruis" te Nieuw- en >int-Joosland begin oktober 1962 star- .en met een cursus „Huishoudelijke ziekenverzorging". Deze cursus omvat 6 lesavonden en zal worden gegeven in het wijkgebouw aan de Beatrixstraat. Dames, die aan deze cursus wensen deel te nemen kunnen zich opgeven bij de wijkzuster, mej. J. H. Dieleman. De deel name is gratis en de minimumleeftijd is vastgesteld op 18 jaar. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: H. C. Smulders-ae Bruijne, d. J. Schutten-Brouwer, d.: C M. J. v. d. We- ge-Brink, z.\ C. van Belzen-van Belzen C. S. de Koster-Bil. z.: 3. M Verboom-Kom- mers, z.; M. E. A. Hubregtse—Prince, d.: H. L. v. d. Hoeven-Henschke. d.; J. A. Batus- Verschïere, z.: M. A. Bal-Hoogesteger. d.: A. W. de Gardeijn-Geleijnse. z.; P. C. W. var Heulen-Post, z.: A. Saatkamp-Leijs. z.; M. v. d. Sluijs-Slabber, d.; M. E F. Groffen-Jan- sen, z. Ondertrouwd: G. E. Snin, 27 J. en E. C. A. M. Pyckevet, 20 j.: G. J. J. Jansen, 25 j. en S. Rits, 26 j.; L. Ternardi, 23 j. en M. W. Hemmekam, 23 j. Getrouwd: E. F. Leijnse, 21 j. en G. F. Pijeke 22 j.; M. J. Roos, 24 J. en W. Huisson. 20 j.: C. J. de Wit, 27 en M. de Vin. 23 j.; M. Kok, 60 j. en E. Willems, 58 jG. M. Grassi. 37 J. en W. C. van Maasdam, 30 j.: G. A Roedts. 24 j. en P. M. C. van de Kerkhove, 23 j.: J. A. Rijnberg, 23 en A. C. Murre. 16 j.; F. L. Plekenpol, 24 j. en H. C. Stoutha- mer, 20 j. Overleden: W. J. Gillissen. 77 j. wedn. A. Voorman. VOOR 150 WERKNEMERS SCHRIFTELIJKE VRAGEN OVER BEHEERSVORM SLOE In yl-tempo er wachtte de raadsle den nog een excursie naar het nieuwe stadhuis en het Zuid-Sloe heeft de Vlissingse raad gistermorgen een korte agenda afgewerkt. De meeste aandacht werd nog geschonken aan een voorstel het plan voor de nieuwe gemeentelijke sociale werkplaats te herzien. De nieuwe opzet voorziet in een werkplaats met een capaciteit voor 150 werknemers, terwijl het aanvankelijke plan rekening hield met 220 werknemers. Door deze vermindering kon het kre diet. dat anders aanzienlijk verhoogd moest worden, gehandhaafd blijven op f 700.000 De raadsleden achtten dit in het algemeen de beste oplossing, maar wel vroeg men niet te bezuinigen, waar het speciale voorzieningen betreft voor de mindervaliden, hetgeen dan ook niet zal gebeuren, zo beloofden b. en w. Verschillende onderwijszaken werden af gehandeld. Mevrouw J. M. Polderman Vijverberg werd aangewezen als ad junct-directrice van de gemeentelijke industrie- en huishoudschool. Voor de woningbouwvereniging „Goed Wonen" werd een nieuwe regeling vastgesteld voor financiële medewerking in ver band met de bouw van 112 woningen in het plan „Paauwenburg". Bij de rondvraag was een schrifte lijke vraag van de heer H. B. J. Knoop. Hy wilde weten of er einde lijk een beslissing is gevallen over de beheersvorm van het Zuid-Sloe. De heer Knoop vroeg of b. en w. niet met hem van mening waren, dat nog langer uitblijven van deze beslissing zo al niet verlammend, dan toch Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 27-9: Gretel-Mari- na van zee. 28-9: Concordia van Terneuzen, Gardenia van Aviles. Vlissingen vertrokken op 27-9: Inschtuart naar Emden, Maria-Luisa naar Archangel, Dominence naar Londen, 28-9: Concordia naar Kopenhagen, Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 27- 9: Hoc-Vinces van Londen/Gent, Gersom van Southampton, Albatros van Londen, Seabree ze van Londen, Antilla van Londen. Fokkc De Jong Sr. van Boston-Lincs/Gent. Spirit van Londen, Oldc-kerk van Shanghai, Ver- meersinge! van Teigmuolh/Terneuzen. Falco van Noordzee/Gent, 28-9. Sinon van Santa- Cruz. Dinkel van Rotterdam. Netty van Lon den. Bram van Rotterdam. Zephyr van zee/ Terneuzen, Da-Costa van Oostende. Arvo van Rotterdam, Vlissingen gepnssperd van Antwerpen op 27- 9: Falco van Noordzee/Gent, Sandenbui'gh naar Rotterdam/Gent, Agnes naar Londen. Konny-M naar Rotterdam/Terneuzen, Hen- riette-B naar Cork. Equator naar Kopenha gen. Nassauborg naar zee. 28-9: Marian-Maria naar Bremen. Jongkind naar zee/Gent. Ga zelle naar Boston/Gent, Nunusa naar Free town. BIGGEKERKE Brand in strostapel Vrijdagmiddag omstreeks één uur brand uitgebroken in een stapel stro op het terrein van de heer A. S. aan de Tolweg te Biggekerke De heer S. had in de loop van de morgen de tarwe- stoppels op zijn land afgebrand, doch is er naar alle waarschijnlijkheid niet in geslaagd bij zijn terugkeer naar huis alle vuur te doven. Een in dit voorjaar aangekochte stropers ging in het vuur verloren. De brandweer van Biggekerke behoefde slechts het stro uit elkaar te halen teneinde de verbranding te ver gemakkelijken. Vlissings amateur in springplank" In het radioprogramma „Springplank" van de K.R-O. is a.s- zondagmiddag de Vlissingse mondaccordeonnist Jan Verwey te beluisteren. Jan Verwey, vorig jaar winnaar van de Zeeuwse finale van d'Oprechte Ama teur" speelt in deze „Springplank" een werkje van Rodgers, „I could write a book". Hij wordt begeleid door het oi kest van Jo Budie- Officiële opening van bejaardencentrum IJzendijke Pastoor G. de Grauw, oud-pastoor van IJzendijke zal op dinsdag 9 oktober a.s. des middags om drie uur de officiële opening verrichten van het bejaarden centrum Huize „Emmaüs" te IJzen dijke. BEGROTING'63 IN RAAD ZAAMSLAG AANGEBODEN Tijdens de laatste door ourgemeestei H. D. Trimpe van Zaamslag geleide raads- verg dering heeft het "ollege van b. en w. de raad de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1963 aangeboden. Deze begroting heeft op de gewone dienst een totaaltelling van f 630.188.19 en sluit met een post onvoorziene uitgaven van f 18.887,99. Do kapitaalsdienst vertoont een nadelig saldo van f 214.379,99. Burgemeester Trimpe deelde nog mede, dat aan de P.Z.E.M. orijsopgave is ge vraagd voor plaatsing van een nacht brander te Spui. Op een vraag van de heer S. Florussen (pv.d.a.), zei burge meester Trimpe, dat hopelijk binnenkort met de bouw van de vier toegewezen woningwetwoningen kan worden begon nen. „Het is bijzonder moeilijk geweest deze voor een aanvaardbare prijs te doen bouwen", aldus de burgemeester. Tot eerste en tweede plaatsvervanger van de burgemeester zijn door het col lege van b. en w. benoemd, respectieve lijk wethouder A. Kostei en wethouder M. de Koeijer. VEILING KRABBENDIJKE. september. Peren.: i'riomphe de Vienne 80-85 74. 75-30 79. 70-75 81. 65-70 73. 2 -90 70. 80-85 74, 75-80 80. 70-75 82. 63-70 78. 60-65 67. 2 D 53. 3 grof 61. fijn 37. kroet 10. Br. Hardy 1 75-80 76. 70-75 31. 65-70 80 —82. 3 grof 53. kroet <7. Bonne Louisse 1 65-70 64. CO-65 65, 55-60 57. gr. 42. Appels: Ellisons Orange 1 75-80 36. 70-75 42, 69-70 40, 2 D 33. Zigeunerin 2 30-85 24, 75-80 23, 70-75 22. 65-70 19. 2 D 15. Cox's Or. Pipp, 62—65, 75-80 64—68 2 70-75 66—71, 65-70 63—66, 1 60-65 55—67. 55-60 41. 3 grof 49, fijn 2- kroet 24, val (2—15. James Grieve 1 85-90 42. 80-85 46. 75-20 JO 70-75 52. 65-70 48, 2 85-90 39. 80-85 44. 'C-80 45. 70-7. 43. 70-75 48. 69-70 46. 2 D ó8- 39, 3 grof 31—45, fijn 31—3'J kroet 26—27. VEILING BERGEN OP ZOOM. september. Sla 1023. Andijvie 35—43. Waspeen 12—22. Bospeen 1922. Rode kool 10—19. Witte kool 10—15. Prei 17—36. Sav. kool 13—24. Tomaten natuui 2511. idem kas 60—83. Bloemkool 25-^77. Stamb. dubb pr. 71—110. Staak pr. 73—110. Uien 6—18. Me loenen 40116. Snijbonen 40121. Kom kommers 1442. Spinazie 14—33. Clapps 37 —55. Tri, de Vienne 42-60. Br. de Mrode 23—31. St. Remy 29—30. Br Hardy 51—81. Br. Louss 63—66. B. Aman'is 39—45. Glorie van Holland 2531. Jamer Grieve 3263. Ellison 2550. Cox's O rang' 4067 Reine Victoria 05—132. Bramen 77 -112. G. Champ. B. Ailieant 133—134 Perzik per st. 11—23. id. per kg 68—119. VEILING STAVENISSE. Bintjes gewone 10.7810 30 drielingen C.20. Patrones 10. Eigenheimers gewone 13. Aan- 35 ton. Uien bonken 24. Uien middel 23.90—22.38. Uien drielingen 23.50. Uien pick les 24.90. Aanvoer 70 ton. VEILING TIIOLEN. Witte eigenheimers bonken 10. gewone 10.80— 14.50, poters 3.51. Bintjes bonken 13.56. ge wone 10.8811.12, poters 4.50. Aanvoer 26 tc VEILING ST.-MAAKTEXSDIJK. Eigenheimers, gewone 10.1013.90. Binjes, gewone. 9.80—11.33. bonken 13.50. Furore 9.20. Aanvoer 75 ton. VEILING ST.-ANNALAND. Eigenheimers 1 13.(0—12.95. id. 2 3. Bintjes C 11.30, 2 9.99—9.69, bonken 1051, voer 3.50, aanvoer 20 ton. VISMIJN COL1JNSPLAAT. Exporlgarnalen, aanvoer 29 25, 143174. Han- delsgarnalen, aanvor 328 kg. 112121. Bot 51 kg. Tong 73 kg. Paling 6 kg. Rog 11 kg. Visiever 2 kg. GOEDE BRAMENOOGST Minder Belgische vraag voor appels zeker vertragend zei werken op de ontwikkeling van het Sloeplan. Ook vroeg hij of b. en w. het uitblijven van de grenswijziging niet van nadelige invloed achtte op die ontwikkeling. Burgemeester mr. B. Kolff zegde toe de ze vragen in de volgende raadszitting te zullen beantwoorden. De afgelopen week is het aanbod van pruimen op de Zeeuwse veilingen sterk verminderd. Zij is praktisch van geen betekenis meer. Ondanks het koude weer in de laatste afzetweken, bleef de vraag goed. Over het geheel is de prui- mencampagne dit jaar niet tegengeval len. Met uitzondering van een inzinking ge durende enkele dagen, in de topaanvoer, was er een goede vraag met lonende prijzen. Een wat afnemend aanbod is er ook in de bramensector, waar de grootste drukte achter de rug is. Ver wacht mag worden dat het aanbod ge leidelijk kleiner zal worden, al zal het nog wel enkele weken duren, voordat het geheel gedaan zal zijn. De animo van de zijde van de handel werd er echter niet minder op. Na geruime tijd wat rond het niveau van één gulden per kilo of even daarboven te hebben geschommeld, is de prijs de afgelopen veertien dagen vrij sterk aangetrokken. De laatste dagen beweegt deze rond 1,35 per kilo. Het slechte weer van vorige week bracht enkele dagen een wat mindere kwaliteit; momenteel is deze weer prima. Het ziet er naar uit, dat de totaalaanvoer dit seizoen bene den die van vorig jaar zal blijven. Op enkele uitzonderingen na is de bramen- ZATERDAG 39 SEPTEMBER Vlissingen: 9 ds. Reith, 10 bijbelstudie. Middelburg: 10 bijbelstudie, 11 ds. Reith. Interkerkelijk AvondgebedVlissingen (Engelse kerk) 7.308 uur. ZONDAG 30--SEPTEMBER Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Duisterhof, 2.30 ds. v. d. Wind. Arne- muiden 10 ds. Van Haarlem, 2.30 en 6.30 ds. Kruishoop, Biggekerke 9.30 ds. Odé "s. v. Dullemen, Domburg 10 en 7 v. Vliet, Gapinge 10 ds. De Boer, Grijpskerke 10 ds. Wapenaar, 2.30 dienst Kleverskerke 2 ds. Wieringa, Koudeker- ke 10.15 ds. Altena, 7 ds. v. Kooten, 7 Vliss. str. geen dienst, 't Zandt 10.15 ds. Kloosterman, 10.15 jeugdk. 7 ds. Al tena, Meliskerke 2.30 ds. Odé, Middel burg: Nieuwe Kerk 10 ds. Enker, 7 ds. Nauta, Koorkerk 10 ds. Van Beek, 7 ds. Enker (jeugdd.), Oostkerk 10 ds. v. Bo ven. Niéuw- en Sl.-Joosland 10 ds. Nau ta, 7 dr. v. Haarlem (jeugdd.). Souburg, Oost 10 ds. v. Dullemen, 7 ds. De Jong (jeugdd.) West 9,30 ds. v. Duyne. Oost- kapèlle 10 en 2.30 ds. Richard. Ritthem 10 ds. Barllema, 2.30 ds. Rothfusz, Se- rooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Wapenaar. St. Laurens 10 en 2.30 ds. Kok, Veere 10 ds. Wieringa, 7 ds. v. Bo ven. Vlissingen: St. Jacobskerk 10 ds. Kwast, 5 ds. v. d. Schoot, 't Anker 9.30 jongerendienst, Johanneskerk 9.: ds. Rothfusz, 7 ds. v. d. Schoot, Haven dorp 10 ds. v. d. Schoot, Engelse Kerk 9.30 jeugdkerk, Bejaardentehuis 7 ds. De Jong. Vrouwenpolder 2 ds. De Boer, Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek (H.D.), Zoutelande 9.30 ds. Theunis- sen. 2.30 ds. Bartlema. Pinkstergem. Vlissingen (Groenewoud) 2 dhr. Kousemaker. Filadelfia volle Evang. kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg: (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Bethel Temple (Pinksterkerk) Vlissin gen (Havendorp) 4 dhr. Davidsz. Volle Evang Gcm. Middelburg 10 dienst. Ger. Kerk. Arnemuiden 10 'en 2.30 ds. Vreugdenhil. Domburg 10 leesd., 2.30 ds. v. d. Bom. Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot, Grijpskerke 10.30 ds. Boot, 2.30 ds. Ver schoor, Koudekcrkc 9.30 en 2.30 ds. Els- hout, Meliskerke 10 en 2.30 ds. Van Hee- sen, Middelburg Gasthuiskcrk 7.30 ds Pontier, Hofpleinkerk 9.30 ds. Boonstra 2.30 ds. v. Til, 5 ris. Couvée. Noorder- kerk 9.30 ds. v. Til. 5 ds. Boonstra, 't Zand 8.45 ds. Couvée, Oost- en West- Souburg 9.30 en 2 30 ds. Brederveld, Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Gommer, Se- rooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe, St. Laurens 10 en 2.30 ds. Stam. Veere 10 en 2.30 ds Streefkerk, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor, Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Maaskant. Westkapelle 9.30 ds. v. d. Bom. 2.30 leesd. Ger. Kerk (vrijgem.) Souburg 9.30 ds. Douma, Middelburg 8.30 en 4.30 ds. v. Bevcren, Vlissingen 4.30 ds. Douma, Vrouwenpolder 9,30 en 2.30 leesd.. Zou telande 10.45 ds. Wiskerke 4 eredienst. Ger. Gein. Aagtekerke 9.30 2 en 6 leesd Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd., Melis kerke 9.30, 2 en 7 leesd.. Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.. Oostkapelle 10 en 2.30 leesd., Vlissingen 9.30. 2.30 en 6.30 leesd., Westkapelle 9.30. 2 en 6 Zoutelande 10. 2.30 en 7 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 leesd. 3 ds. Drechsler, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. l Remonstr. Kr. Middelburg Ï0 ds. v. Beek, Vlissingen 10.15 ds. v. Santen. Evang. Luth. Gem. Middelburg 8.45 ds. Ten Rouwelaar, Vlissingen 10.30 ds. Ten Rouwelaar. Doopsg. «em. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker, Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissingen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heil. Middelburg 10 Heil sk. 7.30 Verloss. sk. o.l.v. Envoy Bruins. Vlissingen 10 Heil sk. 7.30 Opw. sk. o.l.v. kapt. Lentink. Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem 3) 10 en 5 dhr. Kroon. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter J. de la Hayze, Séisdam 22, tel. 4305. Vlissingen: dokter A. H. van Dijk, Koudekerkseweg 58, tel. 3459 Westkapelle, Koudekerke en Zoutelande: dokter M. Huy- gens. De Casembrootstraat 25, Westkapelle, tel, 234. Veere, Serooskerke en Oostkapelle: dokter G. Schep. Dorpsstraat 46. Seroosker ke. tel. 01189—212. Apotheek Middelburg: A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. 2538. Apotheek Vlissingen: D. H. v. d. Kleine-Mulder, Singel 9, tel. 2730. oogst dit jaar goed. De aanvoer van dubbele prinsessenbonen is van geringe betekenis geworden, maar blijft toch nog wat nadruppelen. Ook voor dit pro- dukt worden er momenteel goede prij zen betaald. Hard fruit In de sector van het harde fruit neemt het aanbod geleidelijk aan toe. Van de appelen zijn het de rassen James Grie ve, Cox Orange Pippin, Bramley Seed ling en Jacq. Lebel die in kwanta op voorgrond staan. Het perensortiment kreeg aanvulling van de rassen Bonne Louisse 'd Avran- ehes, Triumphe de Vienne, Beurré Le brun en Pitmaston Duchesse. De laatste twee rassen waren vooral gewild door de conservenindustrie. Tot nog toe het binnenland de grootste afnemer w st. Van buitenlandse zijde is er iets meer vraag gekomen van West-Duits- land, terwijl België nog steeds een aar zelende houding aanneemt. De laatste week kwam er een kleine opleving door vraag naar Triumphe de Vienne en Bramley Seedling. In verhouding tot vorig jaar blijft Bel gië in afname ten achter. Enkele par tijen konden er ook verladen worden voor Engelse rekening. Alles bij elkaar blijft er een goede vraag naar fruit be staan. Ondanks het feit, dat er bij toe nemend aanbod wel eens schommelin gen in de prijs voordoen, heeft de afzet zich tot nog toe op lonend niveau vol trokken. De markt geeft overwegend een vrij vast beeld te zien met een goe de ondertoon. Dit geldt ook voor het ondereind van het harde fruit, waarvoor de verwerkende industrie belangstelling blijft tonen. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Aardappelen 1116, Andijvie 36—12 per kg. Bloemkool IA: 6 stuks 53—74. 7 stuks 41—56, Bloemkool IIA: 6 stuks 23—53 7 stuks 30—38 per stuk. Dubb. bonen 1 1.011.19. II 691,04, Pronkbonen 90—98. Kroten 12—18. Rode kool 12—17. Gele kool 14—19. Gioene kool 14—17. Witte kool 11—13 per kg. Bospeen 28—29 p. bos. Waspeen IA 13—20. Dre' l 20—3» per kg. Selderij 4—8. Peterselie 3—7 per bos, Knol selderij 1926 per kg. Sla I 2834, n 1522 per stuk. Spinazie I 2844. Spruiten 8894, Uien 11—19. Witlof IA 1.55- 1.66. IIA 1.20. IIB -1.29 per kg. Aanvoer 4500 kg. Suiker- meloenen 5589. Ananasmeloenen 49—94. Reine Victoria 73—1.16. Reir.r Claude d'Al- than 51—1.02. Frankenthatere 1.59—1,64. Black Alicante 1.41—1.65. Golden Champion 2.C9 per kg. Benonl klasse IA 61—91. IB 52—70. IC 3946. IIC 49. James Grieve, klasse IA 51 —62. IB 45—62. IC 45—57. IIA 41—57. IIB 45— 56. IIC 41—53. Manks Codlin IA 40—43. IB 33 —41. IC 37—38. IIA 29—40. UP 28—33. IIC 26 Beurré Hardy. IA 72- 76 IB 73- -73. IC 7477. Clapps Favorite 'A 4751. IB 4447. TC 40—44. IIA 32—43. IIB 32—39. Triumph de Vienne IA 66-£3. IB 68—79. IC 64—77. HA 56 TTB 48—68. Zigeunerin IIA 27—29. IIB 25—26. TIC 23—26, Coxs Orange IA 66—77. TB 67—74. Bonne Louise IA 62—75. IB 57—65, IC 49—50 per kg. Aanvoer fruit 175.000 kg. VEILING GOES, september. Export- en Industrieveiling. James Grieve 1 85-90 42. 80-85 4849. 75-80 il. 70-75 51. 65-70 «7—48 2 85-90 40. 80-85 45. 75-80 45. 70-75 48. 65-70 46. 2 D 3940. Cox's Orange Pippin 1 75-80 64. 70-75 -70 63. 60-65 57. 55-60 47. 2 80-85 56. 75-80 59. 70-75 51. 65-70 55. 60-65 50. 55-60 38. Bramley's Seedling 2 OO-IOP 33—34. 80-90 42, 70-80 34. 2 D 30. Zigeunerin 2 80-85 25. 70-75 28. 65-70 27 D 24. Transp. de Croncels 1 85-90 36—38 80-85 36—40, 75- 38—42. 70-75 38—40. 55-70 37, 2 D 30—31, 2 85-90 35. 80-85 34. 75-80 36, 70-75 37. 65-70 Ellisons Orange 1 80-85 35. 75-80 38—39, 70-75 44. 65-70 40. D 32. Tr>omphe de Vienne 1 80-85 79. 75-80 83. 70-75 84. 65-70 83. 60-65 75, 2 85-90 69. 80-85 77. 75-80 79—80. 70-7S 70. 65-70 76. 60-65 71. Bonne Louisse d' Avr. 65-70 71. 60-65 67, 55-60 58 Br. Hardy 1 '5-80 81. 70-75 83, 65-70 73 Br. Lebrun 2 15-75 72—74. 5ö-*0 57. 30-55 42. Pitmaston Duchesse 2 75-85 37—38. 65-75 34. Bramley's Seedling grof 33. fijn 30. Transp. de Cron cels grof 31, fijn 29. Dlv. appels val 26. Dïv appels geplukte kroet 26. Div. peren geplukte kroet 12. Dubb. nr. bonen 1 87. 2 73—74. 2 B 63. Bramen 2 130. 3 60. Totale hard fruit 7200 kisten. Gewone veiling. Zigeunerin grof 26—28, fijn 27—28 Transp. de Croncels grof 31—35. fijn 29. Cox's Or Pipp. grot 3' James Grieve grof 29—39. fijn 30—34. EPisons Orange grof 32. fijn 29 Bramley's Seeding grof 33. fijn Triomphe de Vienne em* 5054. Seig- r d' Esperen fijn 22. Pitmaston Duchesse grof 26 fijn 21 Br. uebrun grof 29—30, fijn 23 Reine Victoria 1 J0' Reine Claude Althan grof 96, fabr. H Abrikoospruim grof 66—70, fabr 45. Evhank Giant 1 48, 2 37. grof 35 Monarch 3 8497. fabr. 6. Warwick Dropper 1 87. grof 93. Franken tha ler 1 149—160, 2 139—147. 3 128. Black Ali cante 1 136—155, 2 130—142 Per doos: Bra- 1 4114. 2 34—41. Groenten: Bloemkool A l 55—69, A 2 26— 58. B 1 34—41, B 23—29. hfw 11—43. Krop- 1 25. 2 15—28, C 1 4 50—13. Meioenen 1 55—98, stek 2632. Knolselderij 911. Rom 's A 1 28—36, A 2 12. B 28, C 10—22, Tomaten A 65—92, B 55-92. C 57—61. Prei 1 27-31, 2 25—28. Augurken C 33—63, D 17—32. E 9. Kroten 14—16. Uien 8—16. An dijvie 1 3233. Rode kool 1 17—18. 2 16— 17. Gr. sav. kool 1 26, 2 15—26. Dubb. pr. bonen 1 100, 2 90—100, 2 B 6583. Pronk bonen 1 78—88. 2 65—84. Stoksnijbonen 2 77 J21. Stokpr. bonen 2 11812L Wortelen 13. Uien 17. Selderij 2—7. VEILING TERNEUZEN. Sla 18.10—25.10. Bloemkool A 2 51—80, B 2 28—50, C 2 27—33, afw. 1547. Groene kom kommers 13—17. Witte komkommers 14—17. Meloenen 77100 Slderij 1041. Kroten 12 -13. Bintjes bonken J4.40. 1 10.40--11.90. Andijvie 2 1841. Kassnb bonen 125—135. Winkelweken in 's-Heerenhoek Het zal weer gezellig winkelen worden in 's-Heerenhoek van 8 tot en met 20 oktober a.s. Tijdens deze winkelweken zullen er voor het kopend publiek ver schillende attracties zijn, waarbij mooie prijzen zijn te winnen. De Jeugdraad stelt aan de winkeliers bonnen beschik baar welke bonnen worden verstrekt bij aankoop van een gulden.. Een twintig- mooie prijzen is beschikbaar waar- er een koelkast en een slaapkamer. In elke etalage van de deelnemende win keliers wordt een foto gehangen uit het gemeentelijk archief- De deelnemers moeten vaststellen, wat de foto voor stelt- Ook hiervoor zijn mooie prijzen beschikbaar, waaronder een fototoe stel. Aan de jeugd is eveneens gedacht. De op de winkelweek nooit ontbrekende lintwedstrijd zal ook nu worden gehou den. Voorts zal de jeugd een ballonwed strijd worden aangeboden. Op verschil lende avonden zullen muzikale rondgan- worden gehouden. Films in Zeeland yy In GRAND (Goes) is dit weekeinde „Zaterdagavondzondagmorgen' zien, de film van regisseur Karl Reisz naar het boek van Alan Silletoe. We vestigden kortgeleden reeds de aan dacht op deze film ter gelegenheid van de eerste vertoning in Zeeland. Reisz is als speelfilmregissear geen bekende. Hij maakte echter een reeks voortreffelijke documentaires en heeft op dat gebied een grote naam. De feeling voor het documentaire werk is aanwijsbaar ook in deze eerste speelfilm- Koel registre rende camera's, een strakke regie, een vormgving, die de werkelijkheid geen geweld aandoet, zijn enkele kenmerken van deze Reisz-rolprent, waarvan de zin voor realiteit overeenkomt met de in houd van liet literaire gegeven. Het draaiboek werd bewerkt door Sille toe zelf. De hoofdrollen zijn in goede handen bij Shirley Anna Field en Albert Finney. De laatste vertolkt uitstekend de rol van de arbeider Arthur, die in het weekend tot waarlijk leven komt en gedurende de zaterdagavond en (in min dere mate) de zondag de schade van een week inhaalt. In CITY (Middelburg) houdt „The show on earth", vrijwel de bekendste circusfïlm, ons bezig. Betty Hutton speelt de hoofdrol van blonde trapeze-heldin en Cornel Wilde is haar tegenspeler en metgezel in de nok van het grootste circus ter wereld. Twee misdaadfilms slaan voorts op het programma. In ELECTRO (Mid delburg) en LUXOR (Vlissingen), een vlot routine-relaas over de misda den van een bende blinde gangsters. Het verhaal doet zeer fantastisch aan, maar het is dan ook geschreven door Edgar Wallace, de man die dit soort angstaanjagende geschiedenis sen uit zijn mouw schudde. Een Duits gezelschap heeft er een film van ge maakt- Zo zien we Karin Baal. Joachim Fuchsberger en Pieter Borsche in de hoofdrollen. Toneel van de misdaad is Londen. Een zware „Londense" mist verleent de sfeer een extra-luguber effect. „Misdaad zonder genade". ALHAMBRA (Vlissingen), is een Franse rolprent, handelend over een geraffineerde bank roof en de enerverende jacht op de da ders erna. GRAND (Goes) vertoont zondagmiddag een film, waarin Lois Hall probeert Johnny Weissmuller te evenaren als koning van de jungle. „Het rïmboemeïs- je" heet de film, die een fraaie kijk op de tropische jungle biedt, maar verder weinig om het lijf heeft. Prins, bonen 1 77—88, 2 68—70. 2 B 37—63, 3 30—53, Prelude 2 65—75. Saxo 2 46. Rode kool 21. Sav. kool 7—19. Witte kool 6. Breefe- peen 810. Prei A 2 3744. Rabarber 2 10. i A 75. A 2 57—73. C 51—60. C 2 4451. Pronkbonen 2 51—66. Uien 1118. Witlof A 150—165, B 2 125 Augurken 74. Druiven: blauwe 2 125156 Reine Claude d' Althan 3 2564. Appelen: Crimson Cox's 1 75 61, 70 65. 65 53, 55 34, 2 75 51, 70 50. 65 45. 2 D 16, 3 grof 39 3 fijn 17 Cox's Orange 1 85 58, 80 56. 7S 65. 70 66—68, Ï5 67, 60 54—58, 55 45. 2 80 59. 75 61, 0 63, 65 54—60, 60 51—35. 55 38—40 2 D 8, 3 grof 4547, 3 fijn 27—30. James Grieve 85 41—45. 80 44—45. 75 44-46. 70 46—49, 5 46—46. 2 85 36—40, £0 41—42. 75 4£—43. 0 45-46, 65 4044, 2 D 35—37. 3 grof 36—41, 3 fijn 24—34. Bramley Seedling 2 80-90 39. 70-80 36. Transparant de Croncel 3 grof 33 36. 3 fijn 2123. Zoete appelen 3 fijn 2332. Triumphe de Vienne 1 80-70 75, 75 73—78, 65 76—81, 60 69—74, 2 80 66—68, 75 69—73, 70 72—77, 65 76—75, 60 66—69, 2 D 56, 3 grof 5354, fijn 4154. W, Duchesse 1 85-95 42. 75-85 45—48, 65-75 43-^16. 2 85 95—18, 73-85 35, 65-75 34—41, 2 D 33, 3 grof 16—20, fijn 13—16. Clapps 3 grof 52, fijn 45. Tioeï peren 3 grof 3934, 3 fijn 2022. Br. d' Amanlis 3 grof 32—33, 3 fijn 22. VEILING KAPELLE. 23 september. Bramen industrie In kratten 1 en 2 139, 3 60. in kratten consumptie 1 143—149, 2 114. Bonen 1 89. 2 75. 2b 57. James Grieve 1 80 41—43. 75 46—47. 70 50. 65 4647. 2 80 39. 75 44. 70 47 65 43—45. 2 d 37.20—38.80, grof 35—39, fijn 32.10—32.40, Cox's Or. Pippin 1 80 58, 75 64.70—65, 70 67.60 —69.50, 65 65.60—67.90, 60 58.50—59.10, 55 46.20, 2 75 63—62. 70 64. 65 62. 60 56, 55 43, grof 33—36, fijn 30. Bramley Seedling 1 90 35. 80 44.80, 70 41. 2 90 31. 80 34. 7f 34, 2 d 32.40, grof 33, fijn 31. TT. de Croncel 2 80 37. 75 35, 70 35, 65 35, 2 o 32. grof 32. fijn 31. Jacq Lebel 1 75 35. 65 34. 2 d 32. EU. Orange 1 80 36, 75 41. 70 49. 65 42, 75 37. 2 65 34. 70 34, 2 d 33. grof 31. fijn 29. Zigeunerin 1 75 27, 70 28 65 27. 2 75 26, 70 27. 2 65 25, 2 d 24. grot 25. fijn 24. M. CodUn 2 70 36, 65 33—36. 33—34. 2 d >31. grof M. fijn 31. Early Victoria 2 60 26. 2 d 25. James Grieve geel 1 «0 46. 75 50, 70 51, 65 49. Ingrid Mari 1 30 50 75 56, 70 59. grof 43. fijn 29. James Grieve LIred 1 80 43. 75 47. 80 41. 2 75 44. 70 45. 65 43, 2 d 39, grof 39. fijn 39. James Grieve Neuman 1 80 42—44. 75 48. 76 51, 65 41, grof 37. Tr. de Vienne 1 80 70. 65 76. 75 76, 70 79, 2 80 69, 75 72—74, 70 75. 65 73—76, 60 68—69. 2 d 53. grof 62. fijn 48—49. Br. Hardv 1 79 81. 70 82. 65 81—82. gro 56, fijn 25. Br. de Merorie 1 70 37, 65 36. 6( 34. 2 d 28. grof 23. fjjn 19. Marg. Marriliat 1 70 34, 65 34, 60 31. 2 d 24. grof 24, fijn 10. Bonne Louisse d' Avr. 1 65 68. 1 60 68— 69 55 57—58. 2 55 53. grof 41. fijn 26. Pitmaston Duchesse 1 75 49. 65 48. 2 75 32. 55 40. 2 d 37. grof 21, fijn 17. Br. Lebrun 1 6i 48. 55 45.70— 46.20, 2 69 46, 55 45. 2 d 43. grof 29. fijn 19. Souvenir de Congres 1 75 35. 65 37. 2 d 27. grof 22. fijn 13. Clapps Fav. 1 65 46, 60 48. 55 47. grof 43. fijn 42 Verpakt fruit: James Grieve Lired 1 80 59. 75 65, 70 72, 65 61. Tr. >ie Croncel, ongesor teerd op monsier 34, gepiuate kroetappels 27, valkroetappels 23.70, peren kroet 6. Druiven 1 139163. 2 125126. Vijgen per st 7.50. Aardbeien per doos 2 46. Meloenen per stuk AA "8. A 69. B 49 Natuurnerziken AA 14, A 9, B 5—16. Pruimen: Victoria 1 57—78, 2 20—33. grof 56—59. faoi 6—29. Warwick Droper 74—91. f 32—52. gro' 39-72. fabr. 22 Burbank Giant 36-41. 22—28. grof 27. fabr. il Monarch ex lif, 76—83. grof 35 —13 ^ademaker grof 59 -6; fabr 25. Aardappelen 2 7.S0- -8.50. kriel 2—250. Groenten Kropsla 4.50— iv Bloemkool 11— 75. Sav kool 1620. Komkommers 2024. Bossplderjj 6. Pronkbonen 7483 Prei 13 —24. Andijvie 38. Kassn+j honen 148. Uien 6.50. Koolrapen 3. Knolselderij 8. Spruit- kool 31. Tomaten A 64—75 F 55—78. C 34—54 Zondagsdienst Taxi's Middelburg BLANKER, telef. 2865 T.C. WALCHEREN, tel. 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 17