PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MEER DAN 320 DODEN BIJ OVERSTROMINGEN IN SPANJE Panamakanaal bedreigd door haven op Cuba „Toekomstig Sluiskil" heelt reeds een centrum Alle verbindingen in Catalonië verbroken Militairen gevraagd voor V.N. te werken Desillusie voor 't Nederlandse voetbal in Kopenhagen GROTE OPSCHUDDING IN ITALIË DOOR KNOEIERIJEN MET VOEDSEL Zeeuwse argwaan COMMISSARIS VERRICHTTE DE OPENING 205e jaargang - no. 228 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094 Adv.pr. 27 ct per mm. Min. per adv. J 4.— Ingez med 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ct per regel (mm. 1.25) „Brieven bur. van dit blad 25 ct meer. Giro 359300 P.Z.C.. Middelburg. Donderdag 27 sept. '62 Zeelands renners fietsten weer het snelst Pagina 9 STAD BARCELONA BLEEF GESPAARD Als gevolg van hevige regenval gedurende bijna twaalf uur zijn in de nacht van dinsdag op woensdag in de Spaanse provincie Catalonië ten noorden van Barcelona de rivieren Rippoll en Riera buiten hun oevers getreden. Gisteravond schatte men het aantal doden als gevolg van deze overstromingen op 323 en het aantal vermisten op 600. Het water is met geweldige snelheid de dorpen in de omgeving van de stad Sabadell binnengedrongen, terwijl bij Barcelona de rivier de Besos buiten haar oevers trad, waardoor eveneens ernstige overstromingen ontstonden. De zwaarst ge troffen stad is Tarrasa, waar gisteravond 91 doden waren ge borgen. Uit Rubi meldde men 44 doden en 300 vermisten en uit Sabadell 100 doden en 20 vermisten. Het zwaarst getroffen ge bied beslaat naar schatting duizend vierkante kilometer tussen de rivieren de Besos en de Llobregat. Barcelona is door het water gespaard. Gehele gezinnen zijn door de vloed meegevoerd. Zeker negen steden rondom Barcelona zijn door het water getroffen. Door de overstromingen zijn de ver bindingen in de gehele provincie Cata lonië verbroken. Vele verkeers- en spoor wegviaducten zijn weggevaagd. In de textielstad Tarrasa kwam het water in de binnenstad meer dan twee-en-een halve meter hoog te staan. Huizen, bus sen en auto's werden meegesleurd en twee spoorwegviaducten stortten in. In deze stad zijn alleen al 91 mensen om- ROTAN SCHILDEN VOOR AMSTERDAMSE POLITIE gekomen en worden er nog 51 vermist. In Sabadell vonden vele mensen de dood in hun huizen, die door het water wer den verzwolgen. De katoenfabrieken daar zijn zo zwaar beschadigd, dat het waarschijnlijk maanden zal duren voor zij weer in bedrijf kunnen worden ge nomen. In Sabadell zijn tot dusver 100 doden en vermisten geteld. Woonwijk vernield In Rubi werd een nieuwe woonwijk vrijwel in haar geheel door de woeste stroom vernield. Een vader en zijn 14-jarige zoon klemden zich vast aan een elektriciteitsmast maar de jon- g»n werd uiteindelijk meegesleurd, e vader kon later in veiligheid wor den gebracht. Een gezin van vijf per sonen verdronk voor de ogen van mensen die op hoger gelegen gron den een toevluchtsoord hadden ge vonden. Te Molins der Rey verdronken zestien zigeuners onder een brug over de rivier do Llobregat toen hun kamp door het water werd overvallen. Grandes en de ministers van arbeid, openbare werken en binnenlandse zaken direct uit Madrid naar Barcelona ver trekken. Minstens dertig fabrieken, voor het merendeel textielbedrijven, in het rampgebied zijn zwaar beschadigd, enkele zelfs volkomen verwoest. Zelfs zware machines werden door het water meegevoerd. De schade in geheel Catalonië bedraagt naai schatting meer dan 1 miljard pese ta's (ongeveer vijftig miljoen gul den). Viaduct ontzet Een belangrijk viaduct in de spoorlijn langs de kust, over de rivier de Besos nabij Barcelona, is ontzet. In Barcelona zelf sprong gedurende de nacht op ver schillende plaatsen de waterleiding. Brandweerlieden pompten water uit de ondergrondse van de stad. In Molins der Rey reden luidspreker wagens door de straten oni vrijwilligers op te roepen voor het zoeken naar slachtoffers in de ruïnes. De stad Ba- dalona zat in de nacht zonder licht en water. De weg van Barcelona naar Frankrjjk, bij duizenden vakantiegan gers welbekend, is voor een gedeelte onberijdbaar door grondverschuivingen en een vernielde brug bij Mataro. Vliegdiensten In Palma, op het eiland Majorca, werd een gedeelte van de boulevard onder het geweld van de door de storm opgezweep te zee weggeslagen. Van dit eiland zijn geen slachtoffers gemeld. De vliegdiens ten van het vliegveld Prat bij Barce lona moesten tijdelijk gestaakt worden, maar werden later hervat. Sneltreinen uit Frankrijk bereikten Barcelona via een omweg. Generaal Franco, het Spaanse staats hoofd, die in Cazorla, ver naar het zui den op jacht was, werd onmiddellijk van de ramp op de hoogte gesteld. Hij liet zijn vice-premier, generaal Munoz Deze telefoto toont een huig op de oever van een rivier te Saba dell bij Barcelona, dat half is weggescheurd door het kolkende water. De Nederlandse voetballers, die te zamen ons nationale elftal vormen, zijn er gisteravond in Ko penhagen niet in geslaagd per man 350 te verdienen. Dit be drag hadden zij namelijk ontvan gen als zij ook maar met één doel- pnntje verschil van Denemarken hadden gewonnen. Helaas, onze semi-profs wonnen niet, speelden niet eens gelijk, maar verloren beschamend met 4-1. De veel vluggere, vooral ook veel onver- zetteiijker Deense amateurs over klasten de Nederlandse beroeps voetballers volkomen. Het werd meer dan een nederlaag, het werd een debacle, het werd een ver nedering.... Hoe deze Nederlandse desillusie vorm kreeg is op pa gina 9 te lezen. Militair verongelukt in Hollandia Bij een ongeval in de Marinekazerne te Hollandia op dinsdag 25 september is de schryver der eerste klasse Gerard Kooy om het leven gekomen. Hij was 22 jaar oud, ongehuwd en afkomstig nit 's-Hertogenbosch. Het A.N-P. te Hollandia meldde nader dit ongeval, dat de militair in aan raking kwam met de elektrische stroom en daardoor het bewustzijn verloor. Medische hulp was snel ter plaatse en door kunstmatige ademhaling toe te passen heeft men getracht de levens geesten op te wekken. Dit mocht helaas niet baten. Naar de oorzaak van het ongeval wordt een onderzoek ingesteld. Amerikanen ongerust, want Britse regering steunt standpunt van de V.S. Amerikaanse militaire autoriteiten hebben gisteren te kennen gege ven, dat de vestiging -van een Rus sische vissershaven op Cuba een rechtstreekse bedreiging inhoudt voor de toegang tot het Panama kanaal. Men wees er voorts op, dat de bouw van de haven deel uit schijnt te maken van een wereld omvattend plan, waarbij de Sow- jet-Unie de beschikking krijgt over plaatsen van waaruit haar marine vitale westelijke scheepvaartrou tes kan afsnijden. Dit was ook gebeurd in Jemen, vlakbij de Rode Zee, en naar verluidt zouden de Russen ook een haven laten bonwen in Marokko in de buurt van Gibraltar. De Amerikaanse onderminister van bui tenlandse zaken, George Ball, verklaar de desgevraagd, dat de nieuwe haven op Cuba mogeljjk een grotere econo mische en politieke betekenis voor de Sowjet-Unie zou hebben. In het Amerikaanse Congres werd er gisteren op aangedrongen, dat men een hardere politiek tegen Castro zou gaan voeren. De republikeinse senator Keating eiste, dat de kwestie aan de organisatie van Amerikaanse staten zou worden voorgelegd. In Londen werd gisteren van bevoegde zijde vernomen, dat de V.S. en Enge land het er over eens zijn, dat er bepaald geen „panische maatregelen" tegen Cu ba moeten worden genomen. De Amerikaanse regering heeft enkele voorstellen gedaan, die op het ogenblik door de Britse regering worden bestu deerd. De Britse regering, zo werd ve nomen, stemt volledig in met het stand punt van president Kennedy in deze kwestie. Bijzonderheden Het Russische persbureau „Tass" heeft gisteren bijzonderheden be kendgemaakt over de haven die de Sowjet-Unie op Cuba wil laten bou wen voor de Russische vissersvloot op de Atlantische ONDEUGDELIJKE GRONDSTOF GEBRUIKT Regering gelast grootscheeps onderzoek De Italiaanse regering is gisteren aan een grootscheepse campag ne begonnen tegen de producen ten van ondeugdelijke voedings middelen. Naarmate meer bij zonderheden binnenkwamen over de wijze waarop wijn, bo ter, kaas en andere produkten vervaardigd werden, is de op schudding over dit voedsel schandaal voortdurend toegeno men. De minister van gezondheid, Raffaele Jervolino, heeft in opdracht van pre mier Amintore Fanfani, de artsen In technische functies Dienstplichtigen als burger ambtenaren Van de zijde van het ministerie van defensie in Den Haag is gis teren vernomen, dat Nederlandse dienstplichtige militairen, als zij dat wensen, na 1 oktober, nog enige maanden als V.N.-ambte- naar op Nieuw-Guinea kunnen blijven werken. De Verenigde Na ties hadden hiertoe een verzoek gedaan aan de Nederlandse rege ring. Het gaat hierbjj in hoofdzaak om tech nische krachten, die zullen worden in gezet bjj de instandhouding van de vi- diensten tjjdens het overgangsbe- stuur van de Verenigde Naties. De correspondent van het A.N.P. in Hol landia vernam hierover nader, dat de tijd dat de militairen net V.N.-bestuur zullen dienen, zal worden afgetrokken van de normale diensttijd. Ook beroepsofficieren en beroepsonder officieren hebben gelegenheid in Nieuw- Guinea te blijven, zij het niet als bur gerambtenaar. Zij kunnen als vrijwil liger toetreden tot het Papoea-vrijwil ligers korps om in die functie het Pa poeakader op te leiden en leiding te geven. De V.N. hebben hiermee inge stemd. De eerste indruk van het commando der Nederlandse strijdkrachten in Nieuw-Guinea is dat vele militairen belangstelling hebben voor deze aan gelegenheid en van de geboden mo gelijkheden om in Nieuw-Guinea te blijven, wellicht gebruik zullen ma ken. De A.NJP.-correspondent meldde voorts, dat de militairen zullen worden inge- in het gehele land opgeroepen, me de te werken met de inspecteurs en laboratoria van de keuringsdienst om onzuivere voedingsmiddelen aan het licht te brengen en de vervaar digers ervan aan te geven. De artsen kregen de opdracht alle on deugdelijke voedingsmiddelen en dranken in beslag te nemen en te vernietigen. Bij het vooronderzoek is tot dusverre gebleken, dat kaas werd vervaardigd uit bananenschil len, boter uit ezelenvet en paarden hoeven en ijs met kankerverwekken de kleurstoffen. Synthetische wijn Het ministerie van gezondheid heeft gisteren bekendgemaakt, dat het on derzoek op gang was gekomen door een onderzoek naar de vervaardiging van synthetische wijn. In het midden van Zuid-Italië zou deze methode veel in zwang zijn om op grote schaal wijn te produceren. Volgens persberichten is wjjn w met vergiftige, gedenatureerde al cohol, met ossebloed, kalfsbotten, zeewier, tannine, taptemelk, hout, merg, arsenicum, lood en kalk. In Milaan is de keuringsdienst overge gaan tot het sluiten van drie kaas- fabrieken. In Triest, waar dinsdag meer dan 5000 pond kaas in beslag werd genomen, is gisteren opnieuw een party van 4000 pond geconfis- ceerd. Ook op talrijke andere plaat sen zijn zaken gesloten en partyen voedsel in beslag genomen. past in de bestaande gouvernements rangen. In de kazerne circuleert thans een ver zoek om op 1 oktober in burgerdienst over te gaan. Daarin wordt gezegd, dat er vooral behoefte bestaat aan fi- nancieel-administratïeve krachten, boekhouders, elektrotechnici, diesel- en elektromonteurs, radio-telegrafisten, ra diomonteurs, scheepswerktuigkundigen, luchtverkeersleiders, koks- en civiele- en werktuigkundige opzichters. De mi litairen die zich bereid verklaren minstens een maand de .N. als burger ambtenaar te dienen zullen met ingang van de datum van de indiensttreding in Nieuw-Guinea gedemobiliseerd worden. Naar aangenomen wordt wil het gouvernement hiermee een laatste poging doen om na 1 oktober zo veel mogelijk Nederlanders in Nieuw-Guinea te houden teneinde de voorziening van vitale levens behoeften te waarborgen. Volgens de dinsdag in Havanna geslo ten overeenkomst zal de Sowjet-Unie Cuba bij de bouw van de haven techni sche steun verlenen. De bouw omvat de aanleg van steigers, koelkamers, maga zijnen, reparatiewerkplaatsen met een drijvend dok, een olie-opslagplaats, een radiostation en andere benodigde instal laties. In de overeenkomst is ook opge nomen, dat de beide landen regelmatig overleg zullen plegen over kwesties be treffende visvangst, zullen samenwerken bij het onderzoek naar de visstand in de Atlantische Oceaan en ervaringen zullen uitwisselen. De haven heeft een opname capaciteit voor 130 vissersschepen, meldde „Tass". Speciale toestemming De buitenlandse correspondenten op Cuba mogen Havanna niet meer ver laten zonder speciale toestemming, die zal worden verstrekt door de persdienst van het Cubaanse mini sterie van buitenlandse zaken. Dit blijkt uit een mededeling die de jour nalisten dinsdagavond hebben ont vangen. De journalisten zijn er voorts in kennis van gesteld, dat hun perskaarten niet meer geldig zijn en dat zij met ingang van vandaag een nieuwe kunnen r vragen. Minister Korthals heeft op de vijfde juni van dit jaar in de Eerste Ka mer gesproken over de verbetering van het veer Kruiningen-Perkpolder. Van de noodzakelijkheid dezer verbetering bleek de bewindsman volkomen over tuigd: „Zij zal op betrekkelijk korte termijn tot stand moeten komen, maar het hiervoor nodige bedrag van twee entwintig miljoen gulden laat zich niet zo eenvoudig in het toch al overbelaste programma inpassen", zei de bewinds man. Gelukkig voegde hij er aan toe: „Wel kan ik de Kamer vandaag nog meedelen, dat over de uitbreiding van het varend materieel in beginsel met Gedeputeerde Staten van Zeeland over eenstemming is bereikt". Dat was een plezierige boodschap, waarop al sinds eind januari werd gewacht. Op 31 januari namelijk had gedeputeerde Van Poelje in de vergadering van de Zeeuw se Staten meegedeeld, dat hij binnen korte tijd de ministeriële machtiging voor de bouw van een veerboot van het type „Prinses Beatrix" verwachtte. Met de bouw daarvan zou ongeveer ander half jaar gemoeid zijn, waarna de „Ko ningin Juliana" van Vlissingen-Bres- kens permanent naar Kruiningen-Perk polder zou kunnen verhuizen. De nieu we boot zou namelijk niet op dit laatste veer gebruikt kunnen worden, omdat de havens en fuiken daarvoor niet geschikt zijn. De verbetering daarvan kosten tweeëntwintig miljoen liet zich dus moeilijk inpassen in het „toch al over belaste programma". De Staten waren er niet van onder de indruk, maar re deneerden: „Beter een half ei dan een lege dop". Elke verbetering voor Krui ningen-Perkpolder moet immers met beide handen worden aangegrepen. Het bovenstaande is de korte samen vatting van de „halve veer-ei"-histo- rie, die de afgelopen maanden Zeeland bezig hield. Sindsdien is de toestand op Kruiningen-Perkpolder alleen maar ur genter geworden en de roep om het halve ei wordt steeds groter. Maar als men nu zou denken, dat na de mededeling van de minister op vijf juni jongstleden de zaak in kannen en kruiken zou zijn, dan heeft men het totaal mis. De heer Van Poelje, die eind januari de machtiging tot bouw van het zo hoognodi ge schip „binnen korte tijd" verwachtte, blijkt té opti mistisch te zijn geweest. De Eerste-Ka- merleden, aan wie de minister de pri meur gaf van de overeenstemming-in- beginsel tussen hem en Ged. Staten, zullen tot de ontdekking komen dat dit primeurtje meer weg had van een dode mus. Tot dusver is namelijk de mach tiging uitgebleven, terwijl een viertal maanden zijn verlopen sinds de ministe riële mededeling in de Kamer werd ge- Bladzijde van Nijmeegse brief terecht De eerste bladzijde van de originele brief, die uit het' „Schouwburgdossier" van do gemeente Nijmegen bleek te zyn verdwenen is terecht. Zoals bekend kwam een afdruk van deze brief voor in een ochtendblad, waarin dinsdag werd gemeld, dat de voorma lige gemeenteambtenaar H. van Mil de gemeente Nijmegen had aangeklaa wegens fraude met oorlogsschadevergc dingen. Burgemeester mr. Ch. Hustinx verklaarde in de gisteravond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Nijmegen, dat uit een nader onderzoek is gebleken, dat de bedoelde eerste blad zijde was opgenomen in een tijdelijk dos- siertie, waarin alle originele stukken voorkwamen waarvan fotocopieën moes ten worden gemaakt om te dienen als bijlagen van een brief aan het hoofd van het bureau financiering wederop bouw. Mr. Hustinx herhaalde verder aflegde. Ook nu toonde hij zich zeer verontwaardigd over de wilde beschul digingen. Hiervan kan gemakkelijk worden aangetoond, dat zij kant noch wal raken, aldus de burgemeester. De 11-jarige Corrie Vermeulen is een plaats in de geschiedenis van Sluiskil waard. Want zij was het, die de commissaris van de konin gin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de sleutel over handigde, waarmee deze gister middag het nieuwe centrum een gebouwencomplex) opende. En dit complex is het begin van „een nieuw Sluiskil". (Foto P.Z.C.) ftaJltlljK Goed, we weten dat ambtelijke molens langzaam malen. Maar deze zaak was al zó ver op streek, dat men ten minste mocht verwachten, dat er tussen tijds weJ eens wat bekend zou worden over de achtergronden van deze affaire. Een minister laat een aangelegenheid als deze toch niet zc maar vier maanden ïn het brievenmandje op zijn bureau liggen, zeker niet als hij zelf in het par lement heeft erkend, dat de verbeterin gen aan het bewuste veer op korte ter mijn tot stand moeten komen. Die tus sentijdse mededeling zou zo meenden wij wel te vinden zijn in de nieuwe begroting van excellentie Korthals. Dat is immers het geëigende stuk om de Tweede Kamer in te lichten over de lusten en lasten van de Westerschelde- veerdiensten. Helaas, we zijn bedrogen uitgekomen: de minister zwijgt in alle talen In zijn nieuwe begroting over deze voor Zeeland zo urgente zaak. Toch bleef er nog een klein sprankje hoop: een steeds terugkerende post op deze begroting is de rijksbijdrage voor de Westerscheldeveren en wellicht dat de hoogte van dit bedrag tot een conclusie zou kunnen leiden. Indien het bedrag aanzienlijk verhoogd zou zijn, dan zou daarin wel eens uit afgeleid kunnen worden, dat met een nieuwe boot rekening werd gehouden. Maar he laas, er wordt maar twee ton meer (in totaal 4.200.000) gevraagd. Zou dat voldoende zijn om de hogere kosten als gevolg van een nieuw schip op te van gen? Het lijkt twijfelachtig. Eerlijk ge zegd: het is alles by elkaar een zaak, die weer eens Zeeuwse argwaan oproept. We zijn benieuwd wat de minister nu dit jaar bij de behandeling van zijn be groting over Kruiningen-Perkpolder zal zeggen. Ditmaal een primeur voor de Tweede Kamer? Als er dan ook maar onmiddellijk uitvoering aan wordt gege ven! eerste korpsen in Nederland i» over begro- rrpsc ie beschikking krijgen Op ae over rotan schilden. Op ling 1963 komt een post voor van 300 gulden voor de aan schaffing van deze schilden. Als de 'gemeenteraad de post goedkeurt, zullen twintig van deze schilden worden aange kocht om politiemannen bij on geregeldheden tegen bekoge ling te beschermen. „Het nieuwe Sluiskil" heeft gistermiddag klokslag drie uur officieel zijn centrum gekregen: één gebouwencomplex, waarin zijn onder gebracht het politiebureau, de brandweerkazerne, de trouwzaal, het badhuis, een B.B.-lokaliteit en ook nog een woonhuis. Een merkwaar dig „centrum" overigens, want het ligt allerminst centraal, het ligt zelfs aan d^rand van het oude dorp. De verklaring is te vinden in het feit, dat „het niuewe Sluiskil" nog niet eens bestaatMen weet het: grote delen van het huidige Sluiskil moeten verdwijnen voor de ver breding van het kanaal Terneuzen-Gent. Daarvoor in de plaats zal „het nieuwe Sluiskil" komen, zoals verschillende sprekers bij de officiële opening van dit nieuwe centrum het noemden. De heer F. M. Berbers, voorzitter van de Belangengemeenschap Sluiskil gewaagde zelfs van „een historische mijlpaal voor onze plaats, omdat met dit centrum het begin van het nieuwe Sluiskil is gerealiseerd". van Poelje naar Sluiskil geko men om het gebouwencomplex te openen. De 11-jarige Corrie Ver meulen, kleindochter van de nu 75-jarige oud-commandant van de Teraeuzense brandweer, de heer C. H. A. Vermeulen, stond daarom even voor drie uur gereed met een hemelsblauw kussen, waarop de sleutel van de brandweerkazerne lag. Met deze sleutel opende de Zeelands commissaris der koningin jhr. A. F. C. de Casembroot was in gezelschap van het lid van ge- I deputeerde staten, de heer M. J. heer De Casembroot de ruime ga rage van de brandweer, waarna de brandweersirene zeer doordrin gend en zeer luid begon te loeien. Sluiskil had definitief zijn nieuwe centrum. Maar een „nieuwtje" voor de Sluiskillenaren is het niet! B.B.B.-complex in november van het vorige jaar werd het gebouw in alle stilte in ;ebruik genomen. Door de ziekte van Je commissaris der koningin moest de officiële opening wachten. Inmiddels is dan ook reeds 13.000 maal van de douchecellen in het bad huis gebruik gemaakt, inmiddels hebben de twee cellen in het politie- nodigden de brandweerafdeling het meest spectaculaire. De commissaris liet zich vertellen, dat de nieuwe motor spuit 2800 liter water per minuut kan verwerken. Helaas was de nieuwe brand weerauto nog niet aanwezig: binnen enkele weken zal dit voertuig echter ook pronken in de nieuwe kazerne. Op speciaal verzoek van de heer De Ca sembroot bracht de 53-jarige brand weer-chauffeur S. J. Jansen de motor van de 32-jaar oude brandweerauto nog eens op gang. En warempel, na enkele brommende protesten van het „oude beestje" zoals de commissaris de wa gen noemde sloeg de motor aan: een regelmatig brommend geluid. Dat bracht de commissaris er toe tegen de heer Van Poelje te zeggen: „We kun nen de afschrijvingstermijn voor brand- weermaterieel gerust verlengen".... Dit materieel moet meestentijds namelijk in 15 jaar afgeschreven zyn! driemaal uit dit nieuwe gebouw uit gerukt en inmiddels zijn al verschil lende Sluiskilse paartjes in de trouw zaal in de echt verbonden. Voor de inwoners van Sluiskil is het nieuwe complex dan ook reeds een vertrouwd beeld en in de volksmond bestaat er reeds een toepasselijke naam: het B. B.B.-complex, hetgeen dan een afkor ting is van het blus-, bajes-, bad huiscomplex.... Ongetwijfeld was voor de talrijke ge- Kostbaar Nadat alle genodigden ook de douche cellen, de gevangenencellen, de B.B.- kamer en het politiebureau hadden be keken, begaf men zich naar de trouw zaal, waar burgemeester mr. H. Ryp- stra van Terneuzen (de gemeente, waar toe het grootste deel van Sluiskil be hoort) een ieder spontaan welkom heet- (Zie slot pag. 2 kol. 6)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1