Goese middenstanders pleiten voor meer onderlinge samenwerking Jeugdwerk Breskens zonder rijkssubsidie Opkomst van het grootwinkelbedrijf een gevaar voor de organisaties AGENDA WALCHEREN GELD VOORBOUW 112 WONINGEN IN PAAUWENBURG Naaldhakken verboden MGR. DE VET OP KOEMPOELAN „ZOEKEN NAAR NIEUW SPOOR" MARKTBERICHTEN DINSDAG 25 SEPTEMBER 1962 PROVIN Cl ALE ZEEUWSE COURANT O Op „Handelsbelangen"-feest De Goese mïddenstandsvereniging „Handelsbelangen" heeft maan dagavond het 60-jarig bestaan gevierd. Dat gebeurde allereerst met een officïciële bijeenkomst in „De Prins van Oranje". Deze feestver- gadering kreeg een cultureel verlengstuk door het optreden van me juffrouw Cia van Boort uit Oisterwïjk met het poppentheater „De Schelleboom" Later op de avond bood de jubilerende vereniging de meer dan tachtig genodigden onder wie burgemeester F. G. A. Huber, wethouder J. S. Visscher en onder meer afgevaardigden van zusterverenigingen een koud buffet aan. In de grote zaal werd daarna ruim baan gemaakt voor de liefhebbers van een dansje. Het orkest „The Orpheans" tekende voor de muzikale omlijsting. kreeg bloemen, omdat „vrouwen in het verenigingsleven vaak de stuwende krachten zijn". Geringe belangstelling Gewestelijk voorzitter A. Imanse uit Middelburg vond dat de leden tegen woordig niet zoveel belangstelling meer ionen voor de vereniging, „om dat liet lien misschien op dit mo ment een beetje te goed gaat". De meesten beseffen echter nog niet De sprekers, die op deze avond het woord voerden hebben allen zonder uitzondering met klem gewezen op het gevaar, dat de opkomst van het grootwinkelbedrijf voor de midden standsorganisaties oplevert. Voor zitter A. L. Kampman zei hierover in zijn openingsrede: „De politiek van het grootwinkelbedrijf is nou niet bepaald om wild op te zijn. Door een hechte samenwerking en het ver lenen van steun aan het bestuur zul len we echter veel kunnen bereiken". Nadat hij met een enkel woord het wel en wee in de afgelopen periode had ge schetst besteedde de voorzitter van de jubilerende vereniging aandacht aan de "plannen voor de toekomst. Zo sprak hij over de organisatie van een appéldag, waarop deskundigen het woord zullen voeren en voor de middenstanders be langrijke onderwerpen als „Bespreking, van de vijfdaagse werkweek" en „orga nisatie van koopavonden" zullen aansnij den Gelukwensen Namens het landelijk bestuur van de K.NMB bood hoofdbestuurslid G. R. Wielenga zijn gelukwensen aan ..Zestig jaar is", zo zei hij, „niets bijzonders, maar toch wel een feit om even bij stil te staan". Sprekend over de opgang van het grootwinkelbedrijf zei de hoofdbe stuurder: „Het is zaak dat we samen naar buiten uittreden Immers, eendracht maakt macht" Stoffelijk blijk van waar dering van het hoofdbestur was een fraaie voorzittershamer, met als inscrip tie het wapen van de Nederlandse Mid denstandsbond. Mevrouw Kampman BRUINISSER ATTENTIES AAN „DUNANT-PASSAGIERS Met een brede zwaai voer het witte schip met de- zieken, de „J. Henri Dunant" van het Rode Kruis, maandagmiddag de vlucht- haven van Zijpe uit. De laatste Zeeuwse patiënten uit Schou- wen-Duiveland. Tholer en Sint- Philïpsland waren daar even tevoren aan boord gekomen. En zoals dat haast overal waar de ..Henri Dunant" meert een ge woonte geworden is, liet ook Brui- nisse zich niet onbetuigd, toen het schip met de 70 langdurig zieken aan het begin »ar de jaarlijkse reis door Nederland nog even langszij kwam. De meisjes van de christelijke 'andbouwhuishoud- school kwamen d® loopplank op met mandjes fruit en de plaatse lijke afdeling van bet Rode Kruis offreerde alle nassagiers twee zakdoeken. Een attentie, die de zieke reizigers op hun bedden achter de ramen oven later goed konden gebruiken om de achter blijvers aan de kant en op het ha venhoofd lang toe te wuiven... Veer se Meer voor spreiding van het toerisme In de toeristennota van liet ministerie van economische zaken wordt het Veer- se Meer (2000 hectare tijloos water) als één van de belangrijkste „nieuwe sprei- dingsgebieden zowel voor watersport als oeverrecreatie" genoemd. Ook de randmeren van de Wselmeerpolders. als mede het Friese merengebied bieden nog nieuwe spreidingsmogelijkheden. Voor de ruimtelijke spreiding van het toerisme worden belangrijke financiële bijdragen verleend door het rijk De aan Zeeland toegewezen subsidies van in totaal ruim één miljoen gulden zijn ge bruikt voor de aanleg van duinover gangen, een vakantiocentrum in de Braakmanpolder, jachthavens, wegver bindingen. parkeerterreinen en andere toeristische voorzieningen. f Advertentie) Morgen benïnt onze EXPOSITIE DAMFSHOWN. Een met zorg samengestelde collectie tonen wij U gaarne woensdag 26 en donderdag 27 sept. a.s. Damesmode HOUMES LE COINTRE, Vlasmarkt 37 - S7a - Middelburg vandaag. MUI del liurg Molenwuter Miniatuur Wal cheren. 9—13 uur. EU'.'Iïc Susanne. 19.30 'uur. 18 )aar. Vllssingon - Alhumbra: Cri Can, 20 uur, 14 jaar Luxor: Winter is44 uur. 14 laar Goes Grand. Macistp 'r, de tirannen, 20 uur 18 Jaar. Grote kerk. Rotterdams Phïlharmonlsrh Orkest 19,30 uur Bergen op Zoom - Lux"r Handel In min derjarigen, 20 uur, atieet volwassenen Tornou/en - Luxor. Carrien 20 uur, 14 )aar. Hulst Bioseoopgebouw. Hei geheim van Monte Christo, 20 rui t4 Jaar. Oostburg Ledeltheater: '>e prinsessen op reis it. de West, 20 rr 21 uur, a.l. Sas van Gent - Olympla fM1Pater: De dul- velsrlub, 20 uur. 14 >aar Zierikzee - Concertzaal: Lp )e zorgen opzij. 20 uur. a.l. Industrieterrein: Circus Bol- tini, 16.15 en 20.15 uui Tholcn Grote kerk: leuednppel. 19.30 uur. 8teenhergcn - Hotel Van Tilburg: V.V.V.- vergadering voor rholen en St.-Philips- land, 20 uur. welke gevaren hen bedreigen. De te genstanders zijn zwaar bewapend. Ook wy moeten ons bewapenen tegen invloeden van buiten af". In zijn visie op de toekomst meende de heer Imanse. dat de industrialisatie van Zeeland een buitengewone invloed kan zijn voor het middenstandsbedrijf. Ten slotte penadrukte hij de belangrijkheid van een hecht contact tussen de bestu ren van de middenstandsvereniging en het gemeentebestuur in de afdelingen. „In Middelburg kennen we reeds een prettige samenwerking". De heer A. Hopmans, vice-voorzitter van de middenstandsvereniging „De Hanze" prees de goede onderlinge ver standhouding tussen de drie midden standsorganisaties, een prettig contact waarover de vorige spreker ook ver heugd waren Onder de schriftelijke gelukwensen en geschenken waaronder vele bloem stukken bevond zich ook een voorzit tershamer, aangeboden door de heer J. J. Evers namens de Pitmanschool, Op voorstel van de heer Kampman werd deze beschikbaar gesteld voor de ver gaderingen van de Goese Middenstands centrale. Het poppentheater „De Schel leboom" bracht onder meer het stuk „de zeer schone uren van juffrouw Sim- pharosa, het begijntje", naar het gelijk namige boek van Felix Timmermans. In de middaguren trad Cia van Boort met het sprookje „De drie goudappels" op voor de kinderen van de leden. BIJKANTOOR IN ZIERIKZEE VAN N.V.V.-SPAARBANK Zierikzee bezit sinds zaterdag een bij kantoor van de „Algemene Spaarbank voor Nederland", een stichting van het N.V.V. en de Centrale Arbeiders-Ver zekeringsbank N.V. Het is gevestigd ten huize van een van de leden van de bestuurdersbond Schouwen-Duiveland, de heer J. J. v. d. Berge. Met een hand druk aan het echtpaar en een attentie aan mevrouw Van den Berge heeft de penningmeester van het N.V.V-, de heer R. Wijkstra, deze buitenpost van de spaarbank zaterdagmorgen opengesteld. Dat gebeurde aan het begin van de voorlichtingsdag van de bestuurders- bond in de Graanbeurs van het „Huis Nassau" te Zierikzee. Onmiddellijk daarna was er gelegenheid om gelden in te leggen: een startbedrag van f 1765. Nadat de voorzitter van de bestuurders- bond, de heer L. Broekema, de gasten bij deze opening van het bijkantoor had begroet, gaf de heer Wijkstra nog een korte toelichting op het werk van de spaarbank, die thans bijna 11.000 in leggers telt met een gezamenlijk kapi taal van ongeveer f 12 miljoen. In het bijzonder legde de N.V.V.-penningmees- ter daarbij de nadruk op de belegging van de spaargelden: de financiering van projecten binnen de eigen vakbeweging. Hij wees in dit verband ook op de be steding van de revenuen uit de eigen kring: na 1950 is ongeveer f 2,5 miljoen uit de winst voor culturele doeleinden op de meest brede basis bestemd. Jeugdwerk, scholingswerk en verschil lende andere activiteiten hebben ervan geprofiteerd- Nadat reeds vele neven kantoren in 't land zijn geopend, heeft de „Algemene Spaarbank voor Neder land" thans ook een eigen vestiging in Zierikzee. OPTIEK ziekenfonislever BANDAGE St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 Voor de bouw van 112 woningen in „Paainvenburg" besloot de Vlissingse gemeenteraad op 25 mei van dit jaar financiële medewerking te verlenen aan de woningbouwvereniging „Goed Wo nen". Thans blijkt echter, dat „de geno men besluiten niet in overeenstemming zijn met de realiteit", aldus b. en w. in een raadstuk, „zodat met betrekking tot de financiering nieuwe besluiten moeten worden genomen". Voorgesteld wordt een grond- en bouwvoorschot van respectievelijk .260.588 en f 3.075.372 'erlenen. Ook wordt voorgesteld voor de woning bouwvereniging bij het rijk aan te vra gen voorschotten met een jaarlijkse bij drage ir. het exploitatietekort van deze woningen en deze bijdrage uit de ge meentekas aan de vereniging te ver- strekkan. Ten slotte stellen b. en w. r geldleningen te verstrekken voor de financiering van extra grondkosten 8000,de grondkosten voor gara ges en magazijnruimte 21.580,en de kosten voor de bouw van deze gara ges en magazijnruimte 62.100. De voorgestelde wijzigingen zijn on der meer een gevolg van de omstan digheid, dat voor de kosten van het magazijn en de 18 vrijstaande gara ges, alsmede voor do .kosten van een tegelplaats bij de garages en de kos ten van geisers/boilers geen rijks- voorschot wordt verleend, zodat de gemeente deze kosten moet financie ren. Ook verleent het rijk geen voorschot voor de totale grondkosten, waarin ook een kostenfactor voor de openbare straatverlichting is opgenomen. De kos ten van openbare straatverlichting mo gen namelijk niet in de grondprijs voor woningwetwoningen worden opgenomen. Dit bedrag 8000) moet eveneens dooi de gemeente gefinancierd worden. O - EN W.-SOUBURG Drie koren zongen in Souburg In de gereformeerde kerk te Souburg hebben zaterdagavond drie christelijke koren een concert gegeven. Deze drie koren waren „Soli Deo Gloria" te Oost en West-Souburg. „Sursum Corda" te Oostkapelle en „Een in Geest en Stre ven" te Serooskerke. Samen hebben deze koren ongeveer 110 leden. Behalve de genoemde koren verleenden ook de organist J. Nieuwenhuiize en een koper kwartet van de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" uit Souburg medewer king aan deze uitvoering. Dit gezamen lijk concert was een proef, men wil na melijk elk jaar enkele concerten van deze soort geven. Deze uitvoering stond in het teken van de herdenking van de 400ste geboorte dag van de Nederlandse componist Jan Pieterszoon Sweelinck. Het koor zong van Sweelinck psalm 9, 122, 134 en 138. Het beste wat het koor ten gehore bracht, was ongetwij- felld Sanctus van Schubert en de canta te „Domino" van Schütz. Zowel het orgel als het koperkwartet hebben enige nummers alleen uitge voerd. De heer J. Nieuwenhuijze speelde onder meer Choralvorspiel „O Mensch, bewein dein Zünde gross" van J. S. Bach. Het koperkwartet gaf een ver tolking van Sullivans The Lost Chord en de Avondhymne van Roberton. Het geheel stond onder leiding van de heer J. Suurmond uit Middelburg. Ruim 200 mensen hebben het concert bijge woond. De drie koren zullen dinsdag 25 sep tember ontreden in de gereformeerde kerk van Oostkapelle en woensdag 3 oktober in de gereformeerde kerk van Serooskerke. MIDDELBURG STARTAVOND JEUGDWEEK GEREF. KERK In de Middelburgse Schouwburg heeft het Souburgs Jeugdkoor o.l.v. de lieer A. K. v- d. Driest zaterdagavond de jeugdweek van de Gereformeerde Kerk „ingezongen". De pianist G. Feij bege leidde het koor. Tassen de liederen door declameerden twee leden gedichten en teksten. Ds. J. Boonstra uit Middelburg sprak een welkomstwoord tot de vele jonge aanwezigen. Het programmapunt negro-spirituals door het trio Cascades uit Souburg moest door ziekte van een van hen ver vallen. Daarvoor in de plaats leidde de heer H. v. Winkelhof een samenzang, begeleid door de lieer Korpershoek uit Vlaardingen. Na de pauze trad deze pianist als solist op. Leden voerden op verdienstelijke wijze het lekespel „De meesterdromen" van H. J. Wegerif op. Het is een stuk geïnspireerd op het bijbelgedeelte Gen. Zoals reeds eerder gemeld, zullen vol- gende week verschillende leden van de .J.V- met propaganda-folders adressen afgaan van jongeren, die nog niet zijn aangesloten. Bovendien is er woensdag een orgelconcert en zaterdag een sport middag, gevolgd door een instuif in het Geref. Jeugdgebouw. Bij de ingang van het ziekenhuis in Liestal, Zwitserlandis een opvallend bord geplaatst, waarvan de bedoeling zonder meer duidelijk, is. Ter bescher ming van de vloeren is het verboden op naaldhakken te lopen. Gunstige resultaten bij „Solidair" N.V. Zaterdagmiddag vierde in het Neder lands hervormd verenigingsgebouw te Scheepvaartberichten Vllssingen aangekomen op 22-9: Pirola van Middelburg, 23-9: Gerhard-Elfring van Ant werpen, Equator van Antwerpen, Oklahoma Wilhelmshafen. Vlissingen vertrokken op 22-9: Pavonis naar Stockholm, Afram-Rlvr naar Freetown, 23-9: Gerhard-Elfring naar Goole Oklahoma naar Bahrein. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 22- 9: Democraat van Londen'Sas v. Gent, Falco Nort-Sea/Ghent. Erasimissingel van zee/ Gent, Seabreze van Londen, Sinoutskerk Rotterdam. Hoc-Vinces van Rotterdam/Gent. Ysel van Le-Havre, Alea van zee, 23-9: Hen- ny-J van Cardiff/Gent. Zanzibar van Londen. Loosdrecht van Le-Havre Jongkind van Glasgow, Helena van Bremen Geestdam van Rotterdam. Kerk°dijk van New York. Spes- Major van Londen. Ivoorkust van Hamburg, Almdijk van Bremen. E'.la van Helsinghorg, Nusakan van Port-Talbot, Ammon van Ham burg. 24-9: Metre van Liverpool, Falco van North Sea/Ghent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 22- 9: Falco naar North Sea'Ghent, Draco i Rotterdam, Geestdiep naar Stockholm. Leu- vehaven naar Kopenhagen, Forel naar Bre men. Neder-Ebro naar Amsterdam. Meidooi naar Rotterdam. Patricia-S naar Kopenhagen/ Gent, Patricia naar Ierland/Gent, Rex naai Londen/Gent. Jacaranda naar Harwich, Al- gorab naar Rotterdam. Vanda naar Kings- lynn/Gent, Pial naar Dublin, Steenbergen naar Rotterdam, 23-9: Sllva-Plana naar Ko penhagen, Eagle naar Londen, Ares naar Rot terdam. Canada naar La-Guaira, Loppersum naar Houston. Leliegracht naar Turku. Spe- ranza naar Odense. Hada 2 naar Drogheda, Neerlandïa naar Dublin. Jannv naar Rotter dam, Hoc-Vinces naar zee/Gent, 24-9: Falco naar North-Sea/Ghent, Arvo naar Zeebrugge. Bur^erliike stand MIDDELBURG Bevallen: G. A. Koudys-Mekenkamp, z. N. van Lu ijk-Jansen van Galen, z.: H. Maier- v. d. Woude, z.: K. A. van Belzen-Wisse, d.: M. IC Nauta-Cohen Stuart, z.: P. Barentsen- Acda. z.: C. J. Dekker-Geldhof, z. Ondertrouwd: M. Schout, 23 j. en P. J. Baars. 22 j.; A, van der Veer, 24 j en I A. Back, 21 jaar. Overleden: S. van Eenenuaam, 81 j„ wedn. v. W. P. Andriessen; J. Wadde van Roon, 90 j„ wedn. v. E. M. Notebaart,: S. Vreelce, 6 wedn. v. M. E. Dreesen: J Gast, 80 j-, e.v Legemate. Ruil- en verkoopdag „Delta" Op de ruil- en verkoopdag van „Delta" in Middelburg hebben zaterdag weer vele filatelisten postzegelzaken gedaan. Dit jaar was de belangstelling wel bijzonder groot en de filatelistenvereniging „Del ta" heeft vele nieuwe leden geboekt. Bezoekers uit alle delen van Zeeland, een enkele uit België, hebben voor hon derden guldens verhandeld, voorname lijk in postzegels uit Nederland en de overzeese gebiedsdelen. DIOCESANE-BIJEENKOMST TE HULST INSTALLATIE VAN NIEUW DIOCESAAN COMMISSARIS In het buiteneentrum „Het Jagertje" te Hulst vond het afgelopen weekend de tweejaarlijkse Koempoelan plaats van de Katholieke Verkenners in het Bisdom Breda. Het was voor de eerste keer in de geschiedenis, dat een Zeeuwse plaats was uitgekozen om de bijna 300 aalmoe zeniers, leidsters en leiders uit het Bis dom gedurende twee dagen te ontvan gen. Nadat deze Koempoelan zaterdagmid dag was geopend door de diocesaan- commissaris A. van Heerewaarden, werd een gczamelljke broodmaaltijd ge bruikt. In de avonduren bracht de bis schop van Breda, mgr. G. de Vet een bezoek aan de Koempoelan. De hoge f;ast was in gezelschap van zijn secre- aris en van deken A. E. Koopmans uit Hulst. Toen de bisschop op net ^rote middenplein was aangekomen, klonk het toverwoord „vos" door de microfoon en uit alle hoeken en kanten kwamen de verkenners uit de bossen te voorschijn om aldus de gast te begroeten. Op deze plaats richtte de diocesaan-commissaris een welkomstwoord tot mgr. De Vet. Direct hierna kwamen de verkenners leiders bijeen in de grote hangar van de firma Gebr. Hejjens, recht tegenover het buitencentrum. Daar sprak de bis schop een kort woord tot de aanwezi gen. In zijn toespraak wees mgr. De Vet er in net bijzonder op, dat de be weging „een open beweging" moest blijven. Open in die zin. dat men open moest: zijn voor deze tijd, die zo snel aan veranderingen onderhevig is. Spre ker vond ook, dat het dragen van een uniform een zekere beslotenheid met zich brengt, waarin dan weer het ge vaar schuilt, dat men de beweging ab soluut stelt. Dit verabsoluteren zou er de oorzaak van kunnen worden, dat mer met de beweging in het. vlak van de ver starring zou komen te liggen. „Wij moeten steeds zoeken naar een nieuw spoor, dat zeker de energie, de vitaliteit en de levenskracht van de beweging zal bevorderen", aldus de bisschop. Hij wenste de leiders tenslotte een prettige Koempoelan en een goed spoor toe. Vervolgens vermeldde het pro;, een „zwerftocht door Zeeuwsch-Vlaan- deren". Dit bestond o.m. uit een lezing door drs. L. G. J. Lockefeer uit Hulst over Zeeuwsch-Vlaandeien. De heer J. de Vries uit Terneuzen vertoonde een aantal dia's over dit gebied. De Camere van Rethorica „De Transfiguratie" bracht tenslotte enkele fragmenten uit het spel „Van den Vos Reinaerde" Met een gezelig samenzijn werd deze eerste dag beslóten. 's Zondags werd de dag ingezet met een H. Mis in de Sint-Wilnbrordus-basiliek, die werd opgedragen door diocesaan- aalmoezenier J Hendrikse, hierbij ge assisteerd door de aalmoezeniers A Hack en H J. van Loon. Na de vlag- genparade volgde de installatie van de nieuwe diocesaan-commissaris F. C. de Jong. De hoofdcommissaris H. J. Post voerde daarop het woord. In zijn toe spraak wees de hoofdcommissaris op de deugden van trouw, naastenliefde en soberheid. Nadat afscheid werd geno men van diocesaan-commissaris A. van Heerewaarden vond om 4 uur de slui ting van deze twee geslaagde Koempoe- landagen plaats. De voorzitter van Solidair, de heer Chris Schot Wzn. uit Zierikzee. wenste de leden geluk met dit feestelijk gebeuren en met de goede resultaten van het af gelopen jaar. Men bereikte namelijk bijzonder goede resultaten. De heer L. W. Parlevliet, directeur van de N.V., gaf een overzicht van de werkzaamhe den en de heer J. C. P. de Wijs. accoun tant te Bergen op Zoom, lichtte de cij fers van de balans en van de verlies- en winstrekening nader toe. Het wagen park breidde zich verder uit. De lósin- stallatie te Yerseke werd verbeterd. Uit alles bleek, dat de bedrijfsresultaten zeer gunstig zijn. De directie kon het eigen vermogen van Solidair aanzienlijk uitbreiden. Met het oog op de dividend uitkeringen in de toekomst, besloot men de aankoop van nog in portefeuille zijn de aandelen na 1 november 1962 te be perken. Ook over de te verwachten bedrijfsre sultaten liet men zich optimistisch uit. Bromfietsberijdster bij ongeval gewond Maandagavond omstreeks half acht deed zich in de Heuvelsweg te Kerk- werve een gecompliceerd verkeersonge val voor, waarbij de bestuurster van een bromfiets, mevrouw De K. uit Kerkwer- ve, zodanig werd verwond, dat zij naar het Rode-Kruisziekenhuls te Zierikzee moest worden overgebracht. Het ongeluk ontstond, toen S. A. B. uit Scharendijke met zijn personenauto een naast de linkerzijde van de weg gepar keerde auto wilde passeren. Juist op dat moment naderde van de tegenoverge stelde richting de bromfiets, waarmee hij frontaal in botsing kwam. Een ach ter de wagen van B. rijdende bestelauto, bestuurd door J. de H. uit Brouwersha ven kon niet snel genoeg stoppen en botste op het voertuig voor nem. De wagen van B. kreeg daardoor nóg een duw en belandde tegen de geparkeerde auto van M J. R. uit Zierikzee. Me vrouw De K. moest onder de personen auto worden weggehaald: zij liep een zware hoofdwonde op. De drie auto's werden beschadigd. Canadezen bezoeken Vlissings kerkhof Op 29 september zal een gToep Canade zen onder meer een bezoek brengen aan het Vlissingse kerkhof. Deze groep, die bjjna tachtig personen telt, is uitgeno digd door het Nederlands Oorlogsgraven Comité. Het zijn nabestaanden van mi litairen, die gedurende de bezettingsja ren de dood vonden of sneuvelden bij de bcvrjjdingsgevechten in 1944 en 1945. Tot op heden maakten alleen nabestaan den uit Groot-Brittannië om deze reden reis naar ons land. De eerste groep uit Canada arriveert op 27 september op Schiphol. Vanuit Nij megen en Groesbeek, waar de nabe staanden te gast zijn. zullen aan negen tien begraafplaatsen bezoeken worden gebracht. Op 28 september staat er een ontvangst door burgemeester Hustinx van Nijmegen op het programma. Op zondag 30 september wordt een herden kingsplechtigheid op de Canadese oor logsbegraafplaats bij Groesbeek gehou den. De groep Canadezen keert op 5 ok tober terug. Deze tocht, waarvan de voorbereidingen meer dan acht maan den in beslag hebben' genomen, werd door het Nederlands Oorlogsgraven Co mité in samenwerking met The Canadi- Legion georganiseerd. VEILING TllOLEN. Witte eigenheimers 1115, poters 3.59. Furore 10.02. Bintjes bonken 13.33. I 11.61, H 10.53, III 10, poters 3.23. Aanvoel 26 ton. VLASMARKT ROTTERDAM. 24 september. Waterroot vlas: lage soorten f 1.40 tot f 1.60, middensoorten van f 1.65 tot f 1.80, best vlas van t 1.85 tot f 2.10. Dauwroot vlas: van t 1.35 tot f 1.80. Breekvlas: van f 0.85 tot r 1.35, afhankelijk van kwaliteit" en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.60 lot f 0.98. Door ongunstige weersgesteldheid was de vlasproduktïe iets ruimer dan in de voor gaande week, hoewel de aanvoer nog steeds klein blijft. Het aanbod oestond uit midden soorten van de oude oogst ei enkele partijen laag vlas van de nieuwe oogst. Voor alle soorten was de belangstelling goed. vrijwel alle aangeboden partijen werden verkocht tegen onveranderde prüzen. De produktie dauwrootvlas blijft neg van weinig be tekenis, de vraag kan het aanbod geheel op en, noteringen onveranderd. Breekvlas wordt vrijwel niet aangeboden. Gezwingelde lokken blijven vast, doch de produktie is nog klein. De prijzen blijven VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Eigenheimers 2 9.01—12.66, drielingen 5.10. Bintjes 1 10—11.50, 2 8.17—9.99. bonken 1 13.22—13.60. 2 10.01. drielingen 6.49. Furore 10. Aanvoer 35 ton. VISMIJN COLIJXSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 3672 bg. 83—165. Handelsgarnalen. 872 kg. 97116. Schar 17 kg. Bot 557 kg. Wijting 19 leg. Schol 45 kg. Tong 234 kg. Paling 81 kg. Rog 28 kg. Kabeljauw 3 kg. Onges. vis 63 bg. VEILING KAFELLE. 24 september. Bramen industrie 3 en 2 127 —129, 3 36. in doosjes 1 151—54, 2 121. Dubb. bonen 1 87. 2 71. 2 x 37 James Grieve 1 85-90 46, 80-85 48—49, 75-80 49—50, 70-73 51, 65-70 48—49, 2 80-85 44—45, 75-80 45—47. 70- 75 4749, 65-70 45—57. 2 d 39—4015. grof 36.60—39.40, fijn 34.40. Zigeunerin 1 75-30 31, 70-75 32, 75-80 28—29, 70-75 28—29, 65-70 26 —28, 2 d 29. grof 25, fijn 22 Coxs Or. 1 80-85 69, 75-80 72.70—73.20, 70-75 73.60—75.30, 65-70 70—71.30, 2 80-85 63, 2 75-80 67, 70-75 65, 65-70 60. grof 38—39, fijn 28. Transp. de Cronc. 1 85-90 40. 80-85 40. 2 80-85 38. 75-80 38. 70-75 37, 65-70 35. 2 d 32. Jac Lebel 1 75-85 39. 65-75 35, 2 d 33. grof 30 fijn 22. Ellisons Or. 1 75-80 47. 1 70-75 52. 65-70 48—49, 2 70-75 48, 65-70 45. grof 36, fijn 32 Manks Codlin 1 70-75 37. 65-70 36. 60-65 34 2 70-75 36. 2 65-70 35. 60-65 33. 2 d 33 grof 32, frn 32. J. Grieve geel 1 80-85 49. 75-80 56. 70-75 60, 69-70 56. Bonne Chretienne W. t. 65-75 44. 55-65 40. grof 23. fijn 16. Triomphe de Vienne 1 75-80 76. 70-75 63 65-70 79, 2 80-85 69. 75-80 75. 2 70-75 78. 2 65-70 74. 60-65 71— 72. grof 57. fijn 40. Clapps Fav. 1 75-80 47. 70-75 47 65-70 46. 60-65 43 59-60 39. 2 d 33. grof 36. fb'n 31. kroet '•5 Br. de Merode 70-75 37. 65-70 36. 60-65 36 2 70-75 32. 65-70 31. 60-65 30. 2 d 26. grot 23 fijn 20. Sign, d' Esperen 1 65-70 71. 60-65 70, 55-60 56. 50-59 34, 2 d 25. fbn 19. Marg. Marilat 1 70-75 40. 60-65 41. 2 d 29. grof 34. Pitmaston Duch. 1 75-85 44. 65-75 41—42, 2 75-8-5 36, 2 65-75 37, 2 d 34, grof 24, fijn 17. Br. Lebrun 1 69- 75 44, 55-65 44.10—44.30, 2 65-75 35, 55-65 41, 2 d 38. grof 26. fyn 17. kroet 10. Br. d' Aman- lis 2 65-70 37, 60-65 32, 2 26. grof 30, fijn 24. Jutten 2 55-60 79, 50-55 59, 2 d 36. fijn 18. Kroetappelen gepl. 2S, valkroet 23. Val- appelen 19. Pruimen: R. Victoria 1 78-85. 2 40—57. grof 54—75, fabriek 16—32. R. Cl. d' Althan 1 104—121, 2 46—70. grof 52—71. fabr. 31—43. B. de Louvain 1 44—46. 2 33, fabr. 2126. Warwick Droper 1 7391, 2 38 —41, grof 56—63. Burbanb Giant 1 4961, 2 36, fabr. 23. Monarch 1 '.33 2 33. grof 48—59. fabr. 27. Rademaker extra 129. 1 102. Jeffer son 1 66—69. 2 3742. grof 41—52. fabr. 28. Pruimen gesch. 1959. Bramen p. d. 1 46. Loganbessen p d. 1 51. Vijgen p. st. 1 15. Bi. druiven 1 165166. Verpakt fruit J. Grie ve Lired 1 85—90 64. 1 80-80 71. 75-80 72. 70-75 69 Benoni 1 70-75 1C5. 65-70 86. 60-65 71. Aardappelen: bonken 9 50. 99.50. Groenten: Kropsla 7.9019. Bloemkool 1670. Komkommers 1930. Snijbonen 5154. Pronkbonen 67. Uien 12. Andijvie 3540. Kroten 5.506.50. Trosprïns, 66. Sav. kool 19. Prei 30. Tomaten A-B 54- 80. C-CC 25—48. Raad sprak teleurstelling uit Gemeente geeft f 600,- voor instuifcomité De mededeling van het ministerie van onderwijs, kunsten en weten schappen dat ook het jeugdwerk in Breskens in de huidige vorm niet meer voldoet aan de voor sub sidie van rijkswege gestelde zwaardere eisen, heeft de raad van deze gemeente, maandagavond geruime tijd beziggehouden. Het voldoen aan deze eisen onder meer liet aantrekken van een be voegde ieïdei zon de plaatse- ijke instuifcommissie en de ge meente voor uitermate hoge uit gaven plaatsen. In verband met het wegvallen van die rijkssubsidie verzocht hei comité om een vaste gemeentelijke bijdrage van ƒ600 per jaar, zonder het rijk hiervoor verder lastig te vallen. Het college van b. en w. stelde voor aan dit verzoek te voldoen. De heer J. J. Vergouwe (pvda) noemde de ministeriële maatregel een rem op de instuifactiviteiten, die naar zijn me ning een goede vrijetijdsbesteding in houden. „Zijn er geen andere moge lijkheden om dit werk financieel te steunen?" aldus dit raadslid. Ook de heer M. de Boer (prot. chr.) zei te be treuren. dat het ministerie de hoognodi ge steun aan dit werk intrekt. Wethou der W. van der Hooft (pvda) was ook van mening, dat deze maatregel het ieugdwerk ongunstig zal beïnvloeden. Bepaalde plannen zullen nu zelfs moe ten blijven rusten. Met bevoegde jeugd leiders. zo zei hij verder op een vraag van mevrouw M. NiermansGosstje (vrije socialistische arbeiders), wil men de werkeliike vorming var de jeugd be vorderen. Het bezighouden van de jeugd zonder meer met gezellige avonden en dergelijke steunt het ministerie niet meer. De raad keurde hierna het b. en w.-voorstel goed. Met algemene stemmen keurde de raad het voorstel goed tot het door trekken van een waterleiding vanaf de jachthaven naar de bankhelling van de haven. Dit is wenselijk ge bleken om de vissersvaartuigen op de helling met zoet water te kunnen schoonmaken. Een er ander is be sproken met de vereniging van vis sers, aldus wethouder Zegers op vragen van de heren I. de Jonge (pvda) en C. de Rruyter (vrye so cialistische arbeiders) De kosten zullen f 2125,bedragen. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad twee voorgeschoten woningwetwo ningen uit het contingent 1963 toe te wijzen aan de algemene woningbouw vereniging „Breskens" Aan de N.V. Broodbakkerïj „West Zeeuwsch-Vlaan- deren" te Breskens zal 3538 m2 grond in het uitbreidingsplan west worden verkocht ad f 11,50 ner m2. Zoals be kend is deze grond bestemd voor de bouw van een centrale bakkerij. In het zelfde uitbreidingsplan zal verder een perceel van 2764 m2 ad f 11-50 per m2 worden verkocht aan de heer P. I. van Putten te Breskens. Hierop zal een bungalow met bedrijfsruimte, een show room en benzinepomp worden gebouwd. IFeg in ,-Wesf" Het voorstel van b. en w om een be stek en tekening te doen vervaardigen voor aanleg van een weg ir plan „West" kreeg eveneens de goedkeuring van de raad. De heer J. W. Oarels (lijst Ca rds) wilde geacht worden te hebben tegengestemd. Zijns inziens gaan de plannen te ver. Hij lad geen bezwaar tegen de aanleg van de weg naar de toekomstige centrale hakkerij maar voorlopig niet verder Wethouder P. Zegers (prot. chr.) meende, dat het gemeentebestuur vooruit moest zien. Misschien is over enkele jaren uitbrei ding van de begraafplaats nodig en dan moet die weg er toch komen, zo zei hij Wat een en ander gaat kosten kor ook hjj nog niet zeggen. Ock dat zal eerst berekend moeten worden. VEILING KRAB3ENDIJKE. 24 september. James Grieve 1 85-90 4445, 1-85 45—46, 75-80 48, 70-75 51, 65-70 47, 2 „90 36—37. 80-85 38—11. 75-80 44—45. 70-75 4445, 2 65-70 41, 2 D 36-40, 3 grof 33—38, fijn 30—32, kroet 18—25. val 18—19. Rode James Grieve 1 85-90 43, 80-85 48, 79-80 49. 70-75 50 Tydemans E.W 1 85-90 67. 80-35 78, 75-80 83, 70-75 78, 65-70 61. 3 grof 52, fijn 19. Cox Or. Pipp. 1 80-e5 65—66. 75-80 69, '0-75 72. 65-70 68. 3 grot 46, kroet 19. Ver pakte James Grieve 1 80-85 61. 75-80 62, 70-75 62, 69-70 58. VEILING BERGEN OP ZOOM. 24 september. Andijvie 3743. Sla 3.5031. Spinazie 36—50. Bloemkool 11—73. Bospeen 29—46. Waspeen 10—38. Kroten 10—13. Rode kool 6—14. Witte kool ïl—16. Stamb- dubb. pr. 71—110. Snijbonen 62—106. Staakpr. 83— 127. Komkommers 10—32. Tomaten 33—103. Prei 12—25. Sav. kool 10—22 Clapps 23—47. Man Marillat 25—27. B' d: Amelis 33—38. Triumph 61—95 Br. de Mero de 21—29. James Grieve 34—59. Ellison 23 36. Manks Codlin 18—30. VEILING GOES. 24 september. Export- en industrieveiling. 24 september. Zigeunerin 2 85-90 27, 80-85 29. 75-80 28—29, 70-75 29. 65-7" 26—27. 2 D 25. Manks Codlin 2 75-80 33. 70-75 35. 65-70 34, 60-65 33. 2 D 31. James Grieve 1 85-90 43, 1-89 48. 75-80 51—52. 70-75 51—52, 65-70 51. 85-90 41, 80-85 46. 75-80 49 70-75 50, 65-70 46, 2 D 42. Cox's Or. Pippin i 85-90 66, 80-85 72. 70-75 73. 65-70 69- Transp. de Croncels 2 85-90 37. 80-85 36 75-80 37. 70-75 37. 65-70 35. 2 D 31. Jacques Lebel 1 85-99 34, 75-85 38. 65-75 37. 2 D 31—33. 2 75-85 35. Bramley's SeedUng 1 80-90 42. 70-80 42. 2 D 32. Ellisons Orange 1 80-85 46. 75-30 i-75 53. 69-70 43. Pitmaston Duchesse 2 85-95 31, 75-85 36. 65-75 41- 2 D 33. Triomphe de Vienne 1 80-85 75. 75-80 79 70-75 84. 65-70 2 80-85 64—68. 75-80 74. 70-75 76. 65-70 74. Seigneur d" Esperen 1 95-60 54. 50-55 40. Br. de Merode 1 75-80 34. 70-75 36, 65-70 31. 60-65 30, D 25. Div. appels val 20. Div. appels geplukte kroet 25. Zigeunerin val 14. Dubb. pr. bonen 2 B 63, 3 48. Bramen 2 127 •129,'3 86. Totale aanvoer hard fruit 3400 kisten. Gewone veiling. Zigeunerin grof 2728, fijn 23—26. Manks Codlin grof 31 James Grieve grof 3543. fijn 32—38. Cox's Or. Pipp. grol 42—53. Jacques Lebel grof 33 fijn 32. Bram- leïjs Seedling fijn 30. Triomphe de Vienne grof 57—58. Br. de Merode grof 23, fijn 17. Reine Victoria extra 107. 1 74-88, 2 41, grof 50 72. fabriek 6—42. Abrikoos pruim grof 61 G6. fabriek 37—42. Reine Claude d' Althan grof 65. Rademakers 1 78 Druiven 1 146 153. 3 130—132: Per doos: Bramen 1 41—42, 2 3240. Per stuk: Perziken 2 13. Groenten. Bloemkool A I 6?71. A 2 37— 1—51. B 2 18—32. atw 11—40. Kropsla 2 6—15. C 3.50—6. Kussa 1 13 Komkommers A 14—25. B 11—17. Meloenen 1 70—94. Kro ten 16—18. Tomaten A 58—74. B 91—78, C 35—53. afw. 42—51. Augurken B 6365. C D 17—19. E 5 Uien 9 Kroten 12. Rode kool 1 22—24. Gr. sav. kool 1 24—36. 2 28. Andijvie 1 3541. Prei 1 3637. Postelein 46. Spinazie 2 15. Dubb. pi bonen 2 73, 2 4773. Pronkbonen 1 RU, 2 5469. afw. 47. Stoksnijbonen 2 73. afw. 51 Aardappelen, bonken 12—14, grote 9—12, drielingen 6. VEILING TERNEUZEN. Sla 5.80—22.80. Bloemkool A 2 52—58, B 46, 2 3344, afw. 11—17. Groene komkom mers 12—26. Witte komkommers 11=16. Me loenen 80—97. Meerlanders 1 12.50 Bintjes, bonken 13.5014.10, 1 10 80—13. Eigenhei- 1 12. Andijvie 41—51. Stoksnijbonen 2 6276.Prinsessebonen 1 39. 2 80. 2 B 40—69, Kroten 15. Rode kool 18 —25 Sav. kool 14— Witte kool 2023. Breekpeen 20. Waspeen 16—29. Prei A 2 25—36, Tomaten A 2 66— 68. C 52. C 2 36—37. Pronkbonen 38. Uien 14 —15. Bramen 1 29. Reine Claude d* Althan 2 56. 3 62. grof 84—90. lefferson 3 63. James Grieve 1 85 40. 80 43—47. 74 47—50, 70 49— 51. 65 48 2 85 36—40. 80 41—45. 75 44—46, 70 46—48. 65 41—45. 2 O 30—35. 3 grof 40— 43. 3 fijn 31—36. Cox Orange 1 85 66, 80 'X 75 73, 70 74—75, 65 63 Manks 3 grof 35— i. 3 fijn 29. Zigeunerin 3 grof 31, 3 fijn 21—22 Jacques Lebel 3 grot 27—30. 3 fijn 22. Clapps 1 65 39. 60 33—34, 55 30, D 21, 3 grof 33, 3 fijn 1924. Triomphe de Vienne 5 69. 75 72—75, 70 78—82 65 71—74, 2 80 66, 72—74. 70 72—75, 65 69—73, 3 grof 55. Jutten 3 grof 36. 3 fijn 24. VEEMARKT ROTTERDAM, Totale aanvoer 1861 stuks Vette koeien en ossen 1418. Varkens 443. Prijzen in cents per kg (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) Vette koeien 290—310 250—275 240—250 Varkens (lev. gew.) 170 165 160 Vette koeien: aanvoer grolei. handel slepend, prijzen afbrokkelend. Varkens (levend gew.): als vorige wek, handel tamelijk, prij zen gemiddeld onveranderd, enkele prima's boven notering, slachtzeugen f 1.30—f 1.39 per per kg. VEILING STAVENISSE. Bintjes 10.60—10.70. bonken 1 13. H 8.60, drie- 6.40. Eigenheimers 9.90. Aanvoer 55 ton. GRAANBEURS ROTTERDAM. Tarwe, doorsneekwalitelt 17 vocht f 31.45 levering deze week. franco Rotterdam per schip. Zomergerst volgens monster tot f 26.50, af Haver volgi f 24.50. af. Rogge volgens i f 24. af. Peulvruchten, franco Rotterdam: Groene erwten op monster f 35—f 40. Schokkers op monster - f 40—f 47.50. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 24 september. Kleiaardappelen 38 mm op waarts voor het binnenland Bintje f 11.25 f 12.25 Kleiaardapelen 35 mm opwaarts. Bintje f 11—f 12. Voeraard appel en f 2.50 f 3.25. Prijzen berekend per 10 kg en op de handelsvoorwaarden. vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. KleeMalen Een krediet van f 6600 verstrekt de raad voor aankoop van een grasmaai- machine voor onderhoud van de nieuwe sportvelden. „Hoe staat het met de plannen voor een kleedlokaal" wilde de heer J. A. de Nooijer (pvda) in dit verband weten. Burgemeester J A. Eekhout zei, dat het college over deze kwestie enkele weken geleden een on derhoud heeft gehad mer iemand van de Nederlandse Sportfederatie. Deze heeft beloofd binnen korte tijd te ad viseren hoe en waar men om subsidie voor dit project moet aankloppen Te vens zou hij het college op de hoogte stellen van de minimum eisen waar aan ie kleedkamers tegenwoordig moe ten voldoen. De heer Carels vroeg of het fuist was. dat er nog een postje over was van de aanleg velden. „In derdaad". aldus de raadsvoorzitter, „er is nog f 10.006 over. maar de tegen woordige kleedkamers vergen een veel voud van dit bedrag". In de volgende raadsvergadering ktmnen voorstellen worden verwacht voor herziening van het salaris gemeentenersoneel deelde wethouder Van der Hooft nog mede on vragen van mevrouw Niermans en de heer Vergouwe. Officiële publikatie VLISSINGEN. Het spreekuur van de burgemeester Vlissingen op woensdag 26 september gaat niet door. Collecte voor Perzië De collecte, gehouden in de geref. kerk te Borssele voor de slachtoffers van de ramp in Perzië, bracht 191,85 op. Nagekomen advertentie Op de zeer jeugdige leeftijd van 17 jaar werd plotseling van ons weggenomen ons allerliefste kleindoch tertje en nichtje JANNY. Kapelle: M. Meijer C. Meijer-Zuidweg Middelburg: J. Meijer M. C. Meyer- Vïsscher Opperdoes: P. Meijer C. Meijer-Stapel iapelle: A. Korstanje-Meijer A. Korstanje W. Bierens-Meijer H. W Bierens Marknesse (N.OJP.): M. Traas-Meijer C. Traas Meyer M. van de Berge Nichtjes en neefjes Plotseling overleed tot onze grote droefheid ons medelid en onze vriendin JANNY MEIJER. De jeugdvereniging „Eén is uw meester" van de Chr. Geref. Kerk te Goes. Goes, 23 september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9