Grevelingensluis bijna schut-klaar Circus Boltini begon in Zierikzee Zeeuwse trip Oostburg-Zuidzande gevaarlijk traject LICHTER BIJ WALSOORDEN OVERVAREN MR. TH. PORTHEINE ZONDAG TE MIDDELBURG OVERLEDEN Oud-president van de rechtbank Zeeuwse ALMANAK Wateroverlast in Manuelpolder 'ïbbëitjëN' NIEUW KANTOOR IN TERNEUZEN VOOR PR0V. WATERSTAAT 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 25 SEPTEMBER 1962 Opvarenden redden zich met roeiboot Maandagmorgen omstreeks tien voor acht is ter hoogte van Wals oorden (boei 50) op de Wester- schelde het 669 ton metende bin nenvaartschip „Pro Tempore" door het Zweedse vrachtscliip „Se- lis" overvaren. De veel kleinere lichter „Pro Tempore" zonk bin nen één minuut naar de bodem van de Westerschelde: de vier op varenden van het schip de scliipper met zijn echtgenote en een kind alsmede een knecht konden zich ijlings in een roeiboot redden. De 7494 brt. metende Zweed voer licht beschadigd door naar Antwerpen. Ondanks een lichte nevel was het zicht voldoende, toen liet Zweedse vrachtschip maandagmorgen recht op de voor anker liggende lichter „Pro Tempore" afste vende en het overvoer. Schipper P. Ver sluis uit Werkendam kon zich samen met zijn vrouw en kind in veiligheid stellen in de roeiboot: zijn knecht eveneens P. Versluis redde zich aan vankelijk in het. water. De passerende lichter „Quo Vadis" nam de schipbreu kelingen direct na de aanvaring op aan boord en bracht hen naar Hansweert. De „Pro Tempore" was met een 369 ton wegende lading zand op weg van Empel naar Brussel: het schip was eigendom van schipper P. Versluis zelf. Het Zweedse vrachtscliip „Selis" was van Cape Town op weg naar Antwerpen. De kapitein van het schip deed in Antwer pen aangifte van de aanvaring. Met de bergingswerkzaamheden van de „Pro Tempore" zal waarschijnlijk vandaag reeds worden begonnen. IN DE HAVEN van Bruinisse is maandag een begin gemaakt met bet inhangen van vier deu ren in de schutsluis van de Gre- velingendam. Een speciaal ge construeerde bak arriveerde in de loop van de morgen voor de oostelijke toegang van de nieu we, 181 meter lange „goot van beton", die straks de enige scheepvaartverbinding tussen Krammer en Grevelingen zal zijn. Enkele maanden geleden al werden vier 42 ton zware sta len deuren aan weerskanten van de nieuwe sluis op hun plaats ge bracht. Gistermiddag begon de reprise van deze voorstelling: nu om de sluis „schut-klaar" te maken. De 130 ton tillende drijvende bok „Zee land" van Smits bergingsbedrijf te Rotterdam zwaaide aan het begin van de middag de eerste deur van het zestal op de bak door de lucht. Ook de twee reservedeuren voor de sluis, die tussen twee stalen zuilen op het werkterrein bij de dam te Bruinisse een plaatsje zullen krijgen, waren namelijk van de fabriek Du Croo en Brauns in Amsterdam aangevoerd. Zo krijgt de nieuwe schutsluis de ko mende dagen aan weerszijden een dubbel stel deuren. Hoewel het ver schil in de waterstand aan beide kan ten van de sluis voorlopig nog mi niem zal blijven de 1200 meter brede noordgeul in de dam wordt eerst volgend jaar zomer afgesloten zal men de schepen er toch al kun nen schutten. De vissers uit Bruinisse en ook verschil lende vaartuigen met materialen voor het Deltawerk bij Bruinisse maken de laatste maanden al veelvuldig ge bruik van de sluis. De deuren worden op het ogenblik nog met een provi- OP 81-JARIGE LEEFTIJD Te Middelburg is zondag op 81-jarige leeftijd overleden mr. Th. Portheine. De heer Portheine was vele jaren verbon den aan de arrondissementsrechtbank te Middelburg, van 1943 tot 1951 als president. In Middelburg, maar ook daarbuiten, was mr. Portheine een be kende en geziene figuur, vooral door zijn grote belangstelling voor het maat schappelijk en verenigingsleven. Mr. Portheine was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, welke on derscheiding hem ten deel viel ter gele- fenheid van zijn zeventigste jaardag in 951. Mr. Portheine werd op 14 februari 1881 geboren te Deventer, waar hij lager en voorbereidend hoger onderwys ontving. Hij studeerde vervolgens rechten aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1907 promoveerde. Na enige tyd op een kanfoor te hebben gewerkt wera mr. Portheine in 1912 benoemd tot kan- tonrechter-plaatsvervanger aan het kan tongerecht te Deventer. Op het eind van 1914 kwam hij naar Middelburg. Do heer Portheine werd daar toen benoemd als substituut- Sriffier aan de hoofdstedelijke recht- ank. Hij zou daar zijn gehele car rière doorbrengen, hetgeen bij de rechterlijke macht tot de grote uit zonderingen behoort. Op 5 mei 1926 werd mr. Portheine rechter in de rechtbank te Middelburg, op 15 (Advertentie) maart 1934 volgde zijn benoemim tot vice-president en op 17 juni 194! werd hem de hoogste post toegewe zen. Bij het bereiken van de daarvoor gestelde leeftijdsgrens kreeg mr. Portheine op 1 maart 1951 eervol ontslag als zodanig. In de loop der jaren bekleedde hij tal rijke functies in verenigingen, tot op hoge leeftijd liet hy nog van zijn be langstelling blijken door zitting te heb ben in enkele besturen. Zo was hij tot zijn overlijden commissa ris van de Polder Walcheren, 'welke functie hij sinds 1945 vervulde. Mr. Por theine was voorts lid van de raad van beroep voor de directe belastingen, voor zitter van de kamer van toezicht op de notarissen en kandidaat-notarissen in het arrondissement Middelburg, lid van het curatorium van het stedelijk gym nasium, bestuurslid van de openbare leeszaal en bibliotheek, adviseur van het utschap Middelburg van de Neder- ische Bank, voorzitter van de nuts- kleuterscholen. voorzitter van de Nuts- paarbank te Middelburg, voorzitter van Tekenacademie Middelburg en deken van de confrérie St.-Sebastiaan. De begrafenis zal donderdag a.s. ge schieden om 2 uur op de algemene be graafplaats te Middelburg. Op verzoek van de overledene zullen er geen toe spraken worden gehouden. Lamp Een mooie, forse slaande sche merlamp, daar ging het verlangen van het bejaarde vrouwtje, al ze ven maal grootmoeder op zijn minst, tenslotte nog naar uit. Bij buren en kennissen had zij al vele indrukivekkende exemplaren be wonderd, maar tot een aankoop was het van haar kant nog niet gekomen. Die middag, wandelend in Mid delburg, kwam het er echter wel van. In de etalage van een lam penwinkel zag zij zo veel pronk stukken van schemerlampen dat haar al geringe weerstand op dit gebied radicaal verdween, vastbesloten stapte ze binnen. - - 'ili als ee.. geduldig kwalitei- De winkelier ontpopte zich als een waar vakman, die haar de vele en veelsoortige ten van diverse schemerlampen beschreef, totdat haar keus was gemaakt. Een prachtstuk v;us het. Groot, erg groot, en met meer franje dan zij bij wie van haar bekenden ooit aan een lamp had zien han gen. „U zult er plezier van hebben, mevrouwtje", sprak de winkelier gloedvol en opoe knikte stralend. Ja, dat dacht ze zelf ook wel. En van welke sterkte de lamp moest zijn, vroeg de winkelier nog. De gloeilamp, verduidelijkte hij. ,jL,ampMan, er hoeft helemael geen lamp in", antwoordde opoe luchtig. „Geen lamp*", vroeg de winke lier, hoogst verbaasd. „Welnee man. Ik heb niet eens elektrisch"onthulde opoe. ,Nou gaat m'n lamp uit", riep de winkelier toepasselijk. Tijl Uijlenspiegel krijgt monument Tijl Uylenspiegel krygt zijn monument. In Darome, tussen Sluis en Brugge, waar de beroemde nar volgens het boek van Charles de Coster werd geboren, zal het monument op de laatste zondag van september worden onthuld. Zijn beeltenis zal worden geplaatst in de schaduw van de Onze Lieve Vrouwe- kerk, waar hn volgens de legende be graven zou zijn. Verder wordt er die dag een steen gemetseld naast het oude raadhuis en hierin komen de namen van de Duitse stadjes Kneitlingen, Möln en Schoppenstadt naast de naam van Dam me zelf. Alle stadjes hebben namelijk in de Uylenspiegelliteratuur een belang rijke rol gespeeld. Ze hebben met zijn vieren de Uylenspiegelgemeenschap ge vormd. Het ligt in de bedoeling om te zijner tijd een bibliotheek in te richten met daarnaast een klein museum. C.B.C. BESPRAK IN GOES GEZAMENLIJKE BELANGEN In zaal „Opril" te Goes werd dezer da gen een gezamenlijke „C.B.C.-belangen"- vergadering gehouden. Districtsvoorzit ter en hoofdbestuurder C. Braspenning uit Waalwijk mocht o.a. de afdelingen Middelburg, Yerseke. Krabbendijke, Biezelinge, Arnemuiden en Goes welkom heten. Op deze bijeenkomst deelde de voorzitter onder meer mede, dat het yon is ingekrompen, zodat in het ver- ïg ook de kleinere zaken vlugger af gewerkt kunnen worden. Tijdens een Verder maakte men op deze bijeenkomst kennis met het nieuwgekozen vereni- gingsraadslïd, de heer J. C. Fraanje. sorische installatie geopend en geslo ten. Binnenkort zullen namelijk de machines en hefbomen voor de sluis deuren arriveren, die in de beide, bij na afgebouwde, bedieningshuisjes langs het sluiskanaal zullen worden ondergebracht. VERKEERSBRUG Intussen is ook reeds een datum ge fixeerd voor het leggen van de ver- keersbrug over de sluis, nieuwe route naar Rotterdam als het ware zullen beginnen. Het is de bedoeling dat deze brug in de tweede helft van oktober kan worden gelegd. Voor de Deltadienst en de aannemerscombï- naties zal dit een belangrijke verbe- tering zijn voor wat betreft het rol lend vervoer naar de kop van de op het ogenblik ruim vier kilometer lan ge dam op de Plaat van Oude Tonge. De parallelweg op dit dijkvak ligt er al. Vrachtauto's en jeeps rijden af en aan over deze „eigen weg". Alleen: bij de sluis wordt alle verkeer behalve dat via de voetgangersbruggetjes over de deuren een halt toegeroepen. Zodra de brug over de sluis er ligt is er voor de auto's ook een mogelijkheid om op de vaste wal van Bruinisse te Drie kleine kleuters waren zoek in Yerseke De neefjes Wim en Bram Verwijs an hun vriendje Kees van Iwaar- den respectievelijk 9, 10 en 10 jaar, brachten maandagavond ernstige ongerustheid in Yerseke teweeg. Toen het drietal niet op tijd aan tafel verscheen, werd de familie ongerust en men stelde een onderzoek in. Hierbij bleek, dat zij gedrieën met een roeiboot vanuit een haventje te Yerseke de Oosterschelde opgevaren waren. Bij het invallen van de duisternis werd de rijkspolitie te water te Wemeldinge gewaarschuwd en vanuit Yerseke voer men zelf met een motorsloep uit. Omstreeks 8 uur kwamen de jeugdige zeelie den op eigen kracht de haven van Yerseke binnen. Hun relaas was, dat ze met de ebstroom waren af gedreven en ergens op een zand bank aan de grond gelopen wa ren. Al hun pogingen om vlot te komen mislukten, zodat zij nood gedwongen de vloed af moesten wachten. Toen zij weer vlot kwa men. wisten ze in de duisternis 3e veilige haven weer te bereiken. De boeren in de Manuelpolder onder Krabbendijke hebben op het ogenblik te kampen met wateroverlast. De waterstand is daar ongeveer een hal ve meter boven normaal. Deze abnormaal hoge waterstand is ontstaan, doordat zich voor de 1500 meter lange geul, die het water van af de uitwateringssluis naar de Wes terschelde voert, een zandbank heeft gevormd. Daardoor is deze geul voor een groot deel verzand. Het is zelfs zo erg, dat men de uitwateringssluis niet helemaal meer kan openen. Maandagmiddag is men met 15 mensen van het waterschap ..De Breede Wa tering" in Zuid-Beveland naar de Aangezien de wind maandag uit noord westelijke richting kwam, heeft men wel enige resultaat geboekt, maar zodra de wind uit het .zuidwesten gaat waaien, bestaat er opnieuw ge vaar voor verzanding. De omstan digheid, dat men alleen bij laag Wa ter kan werken, belemmert het werk in hoge mate. Schapen bij Kapelle door honden gedood De gevallen van honden die schapen doodbijten zijn de laatste tijd in Zuid- Beveland schering en inslag. Zaterdag middag beten twee honden een schaap dood in een weiland ter hoogte van de Postbrug tussen Kapelle en Yerseke. Een ander schaap werd zodanig ver wond. dat h<fit later moest worden afge maakt. De dieren behoorden toe aan de heer D. Krijger te Goes. Kapelse padvinders, die juist in de buurt waren toen de beide honden de schapen lastig vielen, slaagden er in de dieren te veriagen. Een van de beide honden werd door een twintigtal verkenners en welpen op grootscheepse wijze achter volgd, dwars door akkers en boomgaar den, tot aan het huis van de eigenaar te Wemeldinge toe. Ook de eigenaar van de andere hond kon met medewer king van de politie uit Wemeldinge worden opgespoord. Een van hen heeft zijn hond na melding van het gebeurde gedood. Het is de derde keer in drie da gen tijds, dat honden hun bloeddorst op schapen richtten: de twee andere geval len deden zich voor in Ellewoutsdrjk en LEEF GELUKKIG MET EEN (TOG)AL-GEZONDE BODY Met Togal bevrijdt U zich snel én afdoend van reumatiek, spit, ischias, verkoudheid, griep en menstruatiepijnen. Met een flacon Togal in huis kunt U dié kwalen definitief de baas. Bij apotheek en drogist- 'TOGAL 0,95; 2,40; 8,88- komen: wat op het moment op het dijkvak over de plaat rijdt, is daar per schip aan land gebracht. Binnen kort komen ook de opritten naar de sluisbrug gereed. Men is druk bezig aan het bestratingswerk. Nog even en ook het Delta-eiland midden in de Grevelingen is werkelijk geen eiland meer (Foto P.Z.C.) Een appel die meetelt S Maandag is op het fruitbedrijf 2 2 P. Sinke te 's-Heer-Hendrikskin- S deren een bijzondere appel ge- s plukt van het ras Transparant s 5 de Cronsel. De appel woog niet 2 2 minder dan 900 gram. 8 Radio Veronica 192 meter woensdag 13.45 uur Radio Luxemburg 208 meter I zondag 12 uur Een muzikaal verhaal van Annie M. G. Schmidt^ en Cor Lemaire aangeboden door Voorzitter „Axel-Polen" kreeg gouden ere-insigne Tijdens het diner dat zaterdag ter gelegenheid van de bevrijdingsherden king door het gemeentebestuur van Axel aan de Poolse gasten werd aange boden, werd de voorzitter van de ver eniging „Axel-Polen", de heer D. J. Oggel gedecoreerd met het gouden ere- insigne van de Poolse oudstrijders. Deze onderscheiding, die aan de heer Oggel werd toegekend door het hoofd bestuur van de wereldfederatie van de Poolse Oudstrijders te Londen, werd met het daarbij behorende diploma aan hem uitgereikt door de voorzitter van de Vereniging van Poolse Oudstrflders in Nederland, ing. J. Minkiewicz. Rijksgoedkeuring voor Bouw begint binnenkort De provinciale waterstaat in Zeeland heeft enkele dagen geleden de ryksgoed- keuring ontvangen voor de bouw van een nieuw kantoor te Tcrneuzen. Voor zover bekend is dit de eerste maal dat de provinciale waterstaat in Zeeland tot de houw van een nieuw kantoor zal overgaan. Het nieuw kantoorgebouw zal worden opgetrokken in de Leeuwenlaan, waar enige tyd geleden een perceel grond van de gemeente Terneuzen werd aan gekocht. Op de begane grond komen een ruime tekenzaal met werkvertrekken voor hoofd- en technische ambtenaren, een hal en een ruimte voor het archief. Ook het laboratorium zal hier worden on dergebracht. Op de verdieping komt een ruime werk kamer voor het hoofd van de Zeeuws- Vlaamse dienstkring. Aparte werk ruimten bevat deze verdieping voor de bureau-ambtenaren, een waterstaatkun dig hoofdambtenaar en voor de typiste telefoniste. Verder is h>er een plaats in- -eruimd voor opberging van het archief. )e inhoud van het kantoorgebouw is 1100 m3. Verwacht wordt dat nu op korte ter mijn met de bouw van het nieuwe kan toor kan worden begonnen. Het kan toorgebouw is een ontwerp van het ar chitectenbureau Rothuizen en 't Hooft N.V. te Middelburg. Verwacht wordt dat de bouw ongeveer tien maanden in beslag zal nemen. Zoals bekend is het oersoneel van de provinciale waterstaat in de dienst kring Zeeuwsch-Vlaanderen momenteel ondergebracht in een vleugel van het kantoor van de waterleldingmaatschap- Examens De heer J. A. ten Haaf uit Vlissingen slaagde te Utrecht voor het kandidaats examen tandheelkunde. pij ..Zeeuwsch-Vlaanderen" te Terneu zen. Voor de „waterstaat" is de inde ling echter ondoelmatig en de ruimte bepaald onvoldoende. Het nieuwe en eigen kantoorgebouw dat sober van opzet is betekent voor de outillage van de provinciale water staat een aanzienlijke verbetering. Op de tekening: de zuidgevel met de ingang van het kantoor. Volgepakte tribunes „HOOGGEËERD PUBLIEK" j WEER UREN GEBOEID Op het industrieterrein van Zie rikzee heeft zich voor twee da gen weer het circus Toni Boltini gevestigd: het „bedrijf", dat nu al enkele jaren achtereen op zijn tournee door Zeeland veel duizenden toeschouwers telkens opnieuw weet te boeien, heeft met de première voor 1962 gis teravond onder de grote acht- master volle tribunes getrok ken. En het was de moeite waard! In de piste kreeg het „hooggeëerd publiek" een cir- cusspel van de bovenste plank te zien. Het programma, dat zich onder de duizenden vierkante meters groenwit tentzeil en het licht van felle schijn werpers ontrolde, was weer een ket ting van durf, behendigheid, beheer sende dressuur, kolder, acrobatiek en charmante show. Een keten van sterke staaltjes en sensationele bra- vourstukjes, gepresenteerd met een gemak, zoals dat alleen in een circus kan. Burgemeester A. Lokker neemt afscheid oan Waarde Zaterdag 29 september zal burgemees ter A. Lokker afscheid nemen als bur gemeester-secretaris van de gemeente Waarde in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Deze bijeenkomst van raadsleden en ge nodigden wordt gehouden in het Her vormd Centrum des morgens om half tien. (Slot van pag. 1) tuigen. Burgemeester Van Leeuwen is van mening, dat de belangrijkheid van de weg nog steeds zal toenemen. Van daar dat er ook regelmatig op verbete ring wordt aangedrongen Belemmeringen „Gelukkig is ons gebleken dat het col lege van Gedeputeerde Staten grote aan dacht heeft voor deze wegverbetering", aldus burgemeester Van Leeuwen. Er blijken echter reeds geruime tijd tech nische belemmeringen te zijn, die in de beleidssfeer liggen. Van andere zyde vernamen wy, dat het hier gaat om een aantal buizen van de gasmaatschappij te Oostburg. Bij verbetering van de weg zullen deze gasbuizen verlegd moeten wor den. In vele gevallen gaat dit een vernieuwing van huizen betekenen. Zouden deze huizen kunnen bljjven liggen, dan kunnen zy nog een aan tal jaren mee. Aan deze kwestie wordt de oorzaak van de vertraging geweten. tuele vernieuwing een compromis moeten worden gesloten? Dat men in Oostburg overigens ver trouwt op een spoedige oplossing moge blijken uit het feit. dat men reeds tot aanvullende maatregelen heeft besloten. Zo keurde kortgeleden de raad van deze gemeente het plan goed om een 300 meter lang stuk weg tussen de Zuidzandsestraat en Oude Haven geheel te verbeteren. Dit stuk sluit aan op de bedoelde provinciale weg. Daar heel deze wegkwestie nog in de beleidssfeer vertoeft, kon het hoofd van de provinciale waterstaat in Zeeuwsch- Vlaanderen, ir. L. A. van den Berg, ons nog geen nadere bijzonderheden over de plannen vertellen. „De kwestie is in een urgent stadium gekomen, het provin ciaal bestuur houdt zich er intensief mee bezig en ik verwacht op korte termijn wel een oplossing. Voor wat betreft de oplossing beschik ik echter niet over gegevens. Zodra die oplossing er is, verwacht ik dat binnen afzienbare tijd tot uitvoering van het wed; kan worden overgegaan", aldus ir. v. d. Berg. Zo op het oog een lieflijk land weggetje en aai is het ook wel, mdar voor het intensieve, moder ne verkeer vormt deze verbin ding tussen Oostburg en Zuidzan- de een gevaarlijk traject- Foto P.Z.C.) Circus Toni Boltini begon zijn tournee door Zeeland gisteren in Zierikzee. Kapelmeester H. Mors had met zijn orkest nauwelijks het openingsnum mer geblazen of negen vervaarlijk trommende Berberleeuwen stormden innen de ring van hekken tussen het rondom opgetaste publiek. Al berto Althof, de koelbloedige domp teur van het circus Boltini. stapte er binnen als was het in een volière. Hij stak zijn handen en hoofd tussen de rijen scherpe tanden van de roof dieren. Brullend sloegen de leeuwen hun venijnige poten uit, en even later sprongen zij als huiselijke honden van het ene tafeltje op het andere. Zelfs een brandende ring was geen obstakel voor een .sprong toen Alt hof de zweep door de piste liet knallen. Een half uurtje later had hij dit stuk gereedschap verwisseld voor suikerklontjes, toen de nieuwste aanwinst van het circus, het veelbe sproken kwartet Indiase baby-oli fanten naar binnen huppelde. Staart-aan-slurf oogstten de logge dieren er met hun vrolijke kunstjes veel succes: als brave kinderen gin gen ze op hun krukje zitten, netjes op een rijtje, en draaiden ze er op de maten van het orkest een walsje..- Dubbele salto's Dat deed ook het paard van Veleska Wilke in een byzonder verfijnd stuk je Weense hogeschool: een topnum- nter uit de serie paardendressnnr, waarvoor eerder en later op de avond zes Tljgerpnarden, zes statige Frie zen met rode pluimen op de kop en zes voorname Gelderse paarden door de ringmeester Willy Kljjs in de piste werden geroepen. En dan na tuurlijk niet te vergeten het Itali aanse joekeytrio Ronney met hun knappe staaltjes acrobatiek te paard. Het programma, dat circus Boltini deze weken in Zeeland presenteert is ook ditmaal weer internationaal ge oriënteerd. De finale is namelijk een wirwar van vlaggen uit alle moge lijke Erupose en Amerikaanse lan den, meegevoerd door artiesten van naam, zoals de Alegria broertjes, een drietal jongleurs met fabelachtige virtuositeit. Die vindt men ook bij de Antlpodisten groep Salvani uit Italië. Een jong Zuidamerikaans drietal de Marelly's vormde het onmisbare type slanjjemensen in het circusprogramma. Muzikale en min der muzikale clowns zorgden voor de lachertjes, die allemaal achterwege bleven, toen het net werd gespannen om de gebroeders Jartz voor hun adembenemende vliegend-trapeze pirouettes waren niet van de lucht. A.N.W.B.-cursus voor „Pech onderweg" Begin oktober start de A.N.W.B. in de ambachtsschool te Goes een provinciale cursus „Pech onderweg". Het doel van deze cursus is de autobezitters in te wij den in de geheimen van de automotor en hen kennis van de meest elementaire motoronderdelen bij te brengen, zodat men zich bij pech onderweg in voorko mende kleine gevallen zelf kan behel pen. Aan deze cursus, die vier cursus avonden verdeeld over vier weken fn beslag neenit, kunnen leden zowel als niet-leden van de A.N.W.B. deelnemen. De cursus zal worden gegeven door de inspecteur van de Wegenwacht te Goes, de hoer G. Hoogenboom. De cursus wordt voorbereid door de heer F. van Zee, consul van de A.N.W.B. te Goes. HET WEER IN EUROPA Otilo, onbewolkt. Kopenhagen, zwaar bewolkt, Londen, zwaai; bewolkt, Brussel, half bewolkt. Luxemburg, licht bewolkt, Parus, zwaar bewolkt, Nice, geheel bewolkt, MUnchen, onbewolkt, Gcnévp. Helix bewolkt. Wenen, onbewolkt, Innsbruck, onbewolkt, Rome. onbewolkt. Madrid, geheel bewolkt. Mnllorea, lieht bewolkt. 17 gr. 14 gr. 17 gr. 16 gr. 17 gr. 16 gr. 23 gr. 14 gr. 19 gr. 15 gr. 15' gr. 23 gr. 31 gr. 29 gr. VERWACHT. ZONNIGE PERIODEN Droog weer met zonnige perioden maar in de nacht en ochtend plaatselijk mist. Zwakke to(. matige wind in hoofdzaak tussen zuid en oost. Iets hogere mid- dagtempcruturcn. ZON EN MAAN 26 september Zon op 6.31' onder 18.31 Maan op 3.42 onder 18.04

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2