OVER AUTOS WOO Sociaal-economische aanpassing noodzakelijk Waterstaat krijgt in '63 82,5 miljoen meer In Goes: uitzicht op burgemeesterswoning Begin inrichting van jachthaven Kortgene Eend goed, al goed. Zeeuwse ALMANAK Veeblefii Rioleringswerken Hulst aanbesteed ST.-JAC0BST0REN BIJNA GEREED SA WEM A n.V. gegolfde plastic bekledingsplaat Vli??ingen I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1962 I)e Sint-Jacobstoren zal in de loop van de volgende week na ruim een jaar in de stiegers te hebben gestaan ge deeltelijk van „haar ontmanteling" wor den ontdaan. De restauratiewerkzaam heden aan de toren, die dateren van mei 1961, zjjn dan zo goed als .voltooid. Men venvacht het bouwwerk tegen het eind van het jaar geheel in oude luister hersteld af te kunnen leveren. Het aannemingsbedrijf J. Huurman jr. te Delft heeft in die tijdsspanne een groot aantal verbeteringen c.q. verste vigingen uitgevoerd, zodat de nu ver nieuwde toren berekend is op een ver lengde ouderdom van enkele eeuwen. De werkzaamheden aan het bouwwerk zijn legio geweest: pleisterwerk aan voor- en zuidgevel werd vervangen door natuur steen, het ronde raam aan de voorgevel verdween en daarvoor in de plaats kwam Voorstel fractievoorzitters J. A. van der Goeskade 73 nu wellicht toch bestemd voor burgemeestersgezin De fractievoorzitters van de Goese raad hebben zich in een brief tot burgemeester en wethouders ge wend „met het dringende verzoek om aan de raad een voorstel te doen om het pand J. A. van der Goeskade 73 te bestemmen tot ambtswoning voor de burgemees ter", zoals zij letterlijk schrijven. B. en w- hebben inmiddels aan de raad meegedeeld, dat zij gaarne aan het in de brief vervatte ver zoek willen voldoen, „maar dat het ons onmogelijk is U voor de aan staande raadsvergadering (woens dag a.s.) de noodzakelijke gege vens te verstrekken". Het college stelt zich voor zo spoedig mogelijk op deze aangelegenheid terug te komen. Zoals bekend was dit pand enkele jaren geleden ook bestemd voor burgemees terswoning. Toen echter de toegestane kredieten voor verbouwing aanzienlijk werden overschreden, werd dit pand een opmerkelijk element in de Goese affaire. Nu de huidige burgemeester, nr. F. G. A. Huber, nog altijd geen woning in Goes heeft en zijn gezin nog steeds in Tilburg verblijft, dringen de frac tievoorzitters er op aan het pand J. A. van der Goeskade 73 weer te be stemmen voor ambtswoning. De fractievoorzitters schrijven: „Daartoe zou in de eervolgende raads vergadering ter beschikking moeten staan een uitgewerkt plan met begro ting van de kosten om bedoeld pand voor de door ons voorgestelde bestem ming geschikt te maken, mede teneinde de financiële consequenties te kunnen overzien. Wij nodige U uit dit onder werp op de agenda van deze verga dering te plaatsen". (Advertentie) Opa had nog altijd contact ge houden met de verpleegster, die hem destijds in het ziekenhuis zo uitstekend had verzorgd. Zo nu e»t dan kwam de zuster nog wel eens om een kop koffie bij opa, die er gens in het Landje van Cadzand woont. Want zo gaat dat een en kele keer wel eens tussen patiën ten en verpleegsters. Ze babbelden dan wat. ovèr koetjes. En ook wel over kalfjes. Maar de laatste keer had opa groot nieuws. Hij had er een kleinzoon bij. En zuster moest mee om de jongste telg te bewonderen. ,JEen flink en knap kind", sprak opa trots en de verpleegster geloofde het graag. Ze gingen samen op pad en nabij de woning van zijn zoon ontwaar de opa de kinderwagen al, ,JJij staat buiten", riep hij blij en even later bogen zuster en opa zich over de inhoud van de wagen. Véél was er vooralsnog niet van te zienwant de inhoud lag op zijn buik, het kleine kopje in het kussen verborgen. Opa had evenivel in de loop der jaren een zekere handigheid ge kregen in de omgang met klein kinderen, zodat hij er niet voor terugschrok de baby op te beuren en uit de wagen te tillen. „Asje blieft", zei hij, op een toon of hij het achtste wereldwonder presen teerde. Dat was liet niet, maar een beetje wonderlijk vjas het toch wel. ,js ddt die flinke jongen?" vroeg de zuster verbaasd, jazeker", sprak opa. toch een beetje onzeker. ,,'f Is een meisje", wist de zuster plotseling en dat was het. Opa had in zijn enthousiasme de baby van de buren voor zijn kleinzoon aangezien. De fractievoorzitters voegen hieraan toe, dat het in hun voornemen ligt om een initiatiefvoorstel in de vergadering van woensdag 26 september in te dienen, als het college niet aan hun verzoek vol doet. In het ontwel-voorstel, dat de fractie voorzitters bij hun brief hebben ge voegd, staat onder meer, „dat aan de raad gebleken is, dat de huisvesting van de burgemeester dezer gemeente bij zondere moeilijkheden oplevert en het in het belang der gemeente moet wor den geacht, dat op zeer korte termiijn de burgemeester en zijn gezin zich hier eindigt met de alinea: „De raad der gemeene Goes besluit een uitgewerkt plan met volledige kostenbegröting te doen samenstellen voor het geschikt maken van het pand J. A. van der Goeskade 73 tot ambtswoning". De brief aan b. en w. is ondertekend door de heren J. G. van der Burgt (a.r.), M. Haasdonk (v.v.d.), Ph. Haverhoek (p.v.d.a.), A. Maljaars (s.g.p.), F. P. J Polderman (c.h.) en J. H. Roose (k.v.p.) Slotdag leergang Instellingstechnici De leden van Nederlandse verenigingen van Instellingsteehnici hebben vrijdag middag hun tweedaagse leergang be ëindigd in het Jnlianaziekenhuis te Ter- neuzen. „Helaas is daarmee een einde -ekomen aan twee bijzonder leerzame lagen", zo zei voorzitter N. Rooden- mrg in een slottoespraak tot de biyna honderd deelnemers. Namens de vereniging dankte hij de di recties van de ziekenhuizen te Sluiskil, Hulst en Terneuzen voor de zeer harte lijke ontvangst en voor de geboden ge legenheid om alle technische installaties en dergelijke te mogen bezichtigen. De algemene indruk van de technische topfunctionarissen uit Nederlandse zie kenhuizen en sanatoria was dan ook dat de leergang bijzonder goed is geslaagd. In de drie goed geoutilleerde zieken huizen hebben zij veel gezien en pretti ge indrukken opgedaan. Daarnaast had- len zij gedurende de leergang waarde volle contacten onderhouden met hun collega's. Tijdens de slotdag werden excursies on dernomen naar net spaarbekken in de Braakman, het Waterpompstation te St.- Jansteen en naar de spiegetelasfabriek te Sas van Gent. Na een echte Zeeuw se lunch mosselmaaltijd in Sas van Gent, ging de laatste tocht naar het Julianaziekennuis te Terneuzen, waar het gezelschap werd ontvangen door de geneesheer-directeur dokter H. A. Bol and. Om vier uur werd de leergang besloten. (Advertentie) 1INNENYERI NGBED j het beste bed ooit gemaakt Ijootlwill SCHU1MRUBBERBED met versterkte middensector Donderdagmiddag heeft b. en w. van Hulst het aanleggen van een stamriool in de Zoutestraat-Carmelweg naar de Dullaertpolder en de aanleg van riole- rings en bestratingswerken in het ex ploitatieplan noord II met bijkomende werken aanbesteed. Inschrijvers waren: fa. Koster en de Visser, Waddinxveen 674.000.Aannemersbedrijf M. P. Hol te Hulst 725.525.Aannemers bedrijf De Oude N.V., Biervliet 751.000.fa. Ruijsseher en Zoon, Biervliet 751.300.Aannemersbedrijf Elk N.V. te Schoondijke 787.000- fa. Sponselee, Kloosterzande 799.743. Firma gebr. Lucasse. Kloosterzande 818.000 en firma P. R. Toussaint en Zoon, Cadzand 856.000. (Advertentie) Vermoedelijk per 1 oktober a.s. Raad akkoord met votering gelden In een spoedeisende vergadering heeft de gemeenteraad van Kort gene gisteravond zonder hoofdelij ke stemming een voorstel van b. en w. aanvaard om Gedeputeerde Staten machtiging te vragen tot het uitgeven van 424.000 voor de technische inrichting van de jachthaven. Voorts om het doen uitvoeren van de werken ten be hoeve van deze inrichting tot een bedrag van 371.000 op te dragen aan de maatschappij tot uitvoering vuil rijs-, zink- en stortvverken West-Nederland N.V. te Leiden. Indien Gedeputeerde Staten dit raadsbesluit goedkeuren hoopt men per 1 oktober a.s. met het werk te kunnen beginnen en de ha ven per 1 april van het volgend jaar voor gebruik te kunnen ople veren. Het is zaak om spoedig met het werk te kunnen beginnen in verband met het feit, dat de waterstand in het Veerse Meer dezer dagen zal zijn teruggebracht OP HET PLATTELAND Landhuisho udkundig congres in Middelburg besloten MET EEN TWEETAL inleidingen is vrijdag in het City-theater te Middelburg ten overstaan van een zestigtal toehoorders het Land- huishoudkundig congres besloten, dat gewijd was aan de problemen van Zuidwest Nederland. Op deze tweede dag ging het om de sociaal- economische aanpassing aan struc turele veranderingen ten platte- lande en om de sociaal-economi sche aanpassing in de praktijk. Over het eerste onderwerp sprak dr. C. de Galan, adjunct-directeur van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland en over het tweede ir. J. Prins, adjunct-secretaris van de Z.L.M. Dr. De Galan benaderde de problematiek op een zo nuchter mogelijke manier: „Laten we de zaak vooral niet over drijven", zo stelde hij en daarbij doelde hij met name ook op de naar zijn me ning vaak overschatte gevolgen van het Deltaplan. De aanpassing aan de struc turele veranderingen verloopt volgens dr. De Galan in technisch opzicht snel, economisch gaat het wel en sociologisch laat z(j te wensen over. Op de sociaal- economische aanpassing zou dan ook meer de nadruk gelegd moeten worden, waarbij op het gebied van voorlichting meer samenwerking van de standsorga nisaties gewenst zou zijn. Spreker pleit te voor een gericht, praktisch onder zoek naar de leefbaarheid ten platte- lande, waarna hij richtlijnen gaf voor het door rijk, provincie en gemeente te voeren beleid. Een moeilijk punt achtte dr. De Galan het vergroten van de basis voor werk gelegenheid, de bestaansbasis voor het platteland. „Schaalvergroting", het denken in streekeenheid, zag hij als een mogelijkheid; een proces, dat al op gang is gekomen en dat min of meer automatisch verloopt. De streeksamen- werking in de praktijk stuit echter nog op een te sterk lokaal denken, aldus inleider, die onderzoek naar dé moge- lijkheiden nodig achtte als basis voor het beleid en met daarnaast het schep pen van inzicht door middel van voor lichting. Praktijkvoorbeelden Ir. Prins gaf in zijn inleiding een aantal door cijfers gesteunde voorbeelden over de sociaal-economische aanpassing in de praktijk, waarbij naar zijn mening in de agrarische sector de problemen gro ter zijn dan in andere sectoren. Spreker wees hierbij op de omvang van deze be drijfstak, de binding gezin-bedrijf en op de grote historische achtergrond. De huidige verschuiving van arbeid naar kapitaal gaat gepaard met financiële en culturele wijzigingen, waardoor zich een ander levenspatroon vormt. Als de motor van dit geheel zag spre ker de technische ontwikkeling. Als oorzaak van de snelle mechanisatie noemde ir. Prins de zuigkracht van dc industrie op de arbeiders en op dit ge bied verliep de aanpassing bewonderens waardig snel, met name in Zeeland. Spreker lichtte dit met enkele cijfers toe. In dc sociaal-economische sfeer la ten vele bedrijven de mogelijkheden ech ter nog onbenut, zo meende hij. Ook hier is samenwerking een vereiste. Uitvoerig ging ir. Prins in op de toegenomen verantwoordelijkheid van overheid en particulieren op het gebied van de voor- ichting. Hij noemde dit niet slechts een zaak van de democratie, maar ook een voorwaarde tot het voorkomen van no deloze spanningen. Voor de landbouw gaat het hier met name om de commu nicatie tussen individu en een vertrouwd apparaat, waarbij naast voorlichting ook onderwijs en organisaties een rol spelen. Voor wat betreft het onderwijs pleitte spreker voor o-m. het leggen van het zwaartepunt op een brede algemene vorming. De voorlichting kent vele as pecten, di even zo vele activiteiten vragen. Nieuw op dit gebied is nu de sociaal-economische voorlichting. Ir. Prins vreesde op voorlichtingsgebied een „functionele verzuiling" en een verder gaande reorganisatie, integratie, achtte nij wenselijk. Op deze inleidingen volgde nog een interessante gedachtenwisseling, waar bij beide sprekers unaniem werden ge prezen voor de frisse aanpak van hun onderwerpen. De voorzitter, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, sloot de bijeen komst, waarna nog een excursie naar de Wilhelminapolder op het programma stond. tot het winterpeil van 70-N.A.P. Onder de inrichting van de haven vallen onder meer het aanleggen van steigers en het bekleden van taluds, die schade zouden kunnen ondervinden door afkabbeling. De baggerwerkzaamheden zijn thans ge reed. Evenals het bouwrijp maken van het naast de jachthaven liggende bun galowterrein werden zij uitgevoerd door de mij. West-Nederland N.V., die al dus b. en w. in hun voorstel blijk heeft gegeven solide te zijn, terwijl de uitvoering van de onderhands opgedra gen werkzaamheden niets te wensen overlaat. Deze N.V. wil nu de techni sche inrichting van de jachthaven ver zorgen voor een bedrag van 371.000. De begrote aanneemsom bedraagt een bedrag van 358.737,87, oftewel 3 tot 4 procent lager dan het inschrijfbedrag, maar tegen dit verschil bestaan volgens b. en w. geen bezwaren. Bovendien heb ben het ministerie van economische za ken en de Dienst Aanvullende Civiel technische Werken zich akkoord ver klaard met de onderhandse gunning te gen 371.000 van het werk aan de mij. West-Nederland N.V. In een toelichting aan de raad wezen h. en w. ei nog op, dat de door het ministerie van economische zaken ;de subsidie van 255.000 lelijk nog met 20.000 ver hoogd zal worden. Tevredenheid In de gisteravond gehouden vergadering sprak de heer A. Welleman (p.v.d.a.) er zijn grote tevredenheid over uit, dat men van het jachthavenproject thans resultaten ziet. In verband met de lage waterstand gaf hij nog in overweging bij Gedeputeerde Staten op spoed aan te dringen bij de behandeling van het raadsbesluit. De voorzitter, burgemees ter A. A. Schuit, gaf hem de verzekering dat dit overbodig was, waarna hij in het kort nog even de procedure inzake het jachthavenproject uiteenzette. Hierbij betuigde de voorzitter zijn grote erken telijkheid jegens Gedeputeerde Staten voor de bereidwilligheid waarmee dit college Kortgene inzake dit voor deze kleine gemeente zo grote project was te gemoetgekomen. Tevoren was de heer C. van der Weele als nieuw raadslid beëdigd. OLIEBOOT GEZONKEN IN JACHTHAVEN BRESKENS In de jachthaven van Breskens is vrij dagmorgen de olieboot van de heer T. Verschoor op onverklaarbare wyze ge zonken. Door een duiker is vrijdagmor gen getracht het scheepje vast te ma ken aan de „Breskens 20" en de „Bres kens 51", die het scheepje probeerden te lichten. Deze pogingen bleven echter zonder resultaat. Vrijdagavond zou bij laag water opnieuw getracht worden het schip te lichten en naar de helling te slepen. Donderdagavond had de olie boot zeven ton olie gebunkerd. Demontage asfaltfabriek vordert snel De drijvende asfaltfabriek „Dorus Hey- mans. die onlangs in de Grevelingen is gezonken, is reeds gedeeltelijk gedemon teerd door het bergingsbedrijf Van den Akker uit Vlissingen. Het losgemaakte materiaal wordt naar de loswal van de nieuwe gemeenteha ven van Bruinisse gebracht en daar op geslagen. De enorme pijp van 50.000 ki lo is reeds naar elders vervoerd- Ver moedelijk zal men het wrak volgende week leegpompen en drijvend trachten te maken. Examens Voor het eindexamen van de derde leer- kring van de rijkskweekschool te Mid delburg slaagden de heren H. C. van Quekelberghe te Breskens, P. A. Robijn te Axel, H. Roelse te Westkapelle, G. P. Schoon te Middelburg, T. Seijnstra te Vlissingen, D. M. Steketee te 's-Heer- Hendrikskinderen en J. F. Westplate te Wolphaartsdijk. Herexamen werd toegestaan aan me juffrouw L. ten Wolde te Middelburg en de heren M. Verrijzer te Borssele en D. Vos te O., en W.-Souburg Twee kandidaten zijn afgewezen. Slot van pag. 1 is een zelfde bedrag als op de begroting voor 1962 uitgetrokken: 25 miljoen gul den. De bedijking van het Zuid-Sloe heeft een snel verloop gehad en zal nog dit jaar worden voltooid. Er wordt voorts aandacht besteed aan de kustverdedi- j van Zeeland en Noord-Holland, on der andere op Texel. De afsluiting van de Lauwerszee zal na de voltooiing van het in 1962 in uitvoering genomen we eiland met kracht worden voortgezet. Voor de waterkeringen is voor 1963 bijna 146 miljoen gulden uitgetrokken, bijna 20 miljoen gulden meer dan voor dit jaar. Dit bedrag is onderverdeeld in de volgende uitgaven: onderhoud en verbe teringen van waterkeringen in de ver schillende provincies 11,2 miljoen; bijdra ge aan provincies en dergelijke 3,9 mil joen; bijdrage aan calamiteuze polders 0,5 miljoen; drie-eilanden-plan 1,2 mil joen; afdamming Haringvliet 55 mil. joen; afdamming Grevelingen 11 mil joen; afdamming Volkerak 18 miljoen; banmien (Advertentie) Centrale verwarming Nederslraat 19 - Middelburg Tel. 01180-2962 Kou, regen en zelfs hagel konden deze eend er niet van weerhouden nog zo laat 9 eieren uit te broeden. De heer P. Rotte vond het nest ach ter zijn huis in de Arnestraat te Middelburg. Vader eend was spoorloos verdwenen en dc moeder had hel druk met dc verdediging van haar kleintjes tegen de ratten en met de beschutting te gen de meedogelozc kou. De gemeen telijke plantsoenendienst heeft zich daarom over de familie ontfermd. Ze kregen een prachtig huis met een vijvertje, waar de ratten niet kunnen doordringen. Eend goed, al goed een klein rechthoekig raampje, steun beren werden vernieuwd, terwijl al het Ijzerwerk in de muur werd verankerd en het lood- en zinkwerk hersteld. Enige tijd geleden werd de haan opnieuw met bladgoud belegd. Boven de ingang wordt nog een glas-in-lood-raam aangebracht, waarin enkele bronzen brugsteunen zijn verwerkt. Tevens kwamen de balustra des van de twee rondgangen klaar, die zullen worden bekroond met een acht tiental ornamenten in de vorm van het Vlissingse stadswapen. Ook het schil derwerk is bijgewerkt. Tegen het eind van het jaar zal de toren dus weer in zijn totaliteit te zien z(jn. Van het haantje, waar volgens het verhaal de kleine Michiel Adriaansz. de Ruyter uitzag over de Schelde naar aan de horizon opdoemende viermastsche- pen, tot aan de hardstenen basis, waar de burger iedere dag passeert (Foto P.Z.C.). Zeedijk Hoedekenskerke op Deltahoogte Donderdagmiddag werd het deltawerk, bestaande uit het op deltahoogte bren gen van de zeedijk onder lloedekciis- ;erke, officieel opgeleverd- De oplevering had plaats in aanwezig heid van vertegenwoordigers van het waterschap en van de rijks- en pro vinciale waterstaat. Na afloop bracht de dijkgraaf, de heer J. J. Dekker dank aan de aannemer, C.V. Gebrs. van 't Verlaat te Har- dinxveld voor de degelijke uitvoering van het werk en aan het hoofd van de technische dienst van het waterschap en zijn medewerkers voor de verrichte arbeid en de betoonde toewijding. Ver der releveerde de dijkgraaf, dat het ïf tot deze dijksverhoglng was 0..an van het bestuur van het voor malige waterschap Hoedekenskerke- Het bureau bijzondere werken van de provinciale waterstaat had de plannen voorbereid. Met erkentelijkheid gewaag de de heer Dekker voorts van de goede samenwerking tussen rijks- en provin ciale waterstaat en het waterschap. Hij sprak de hoop uit, dat de verdere door het waterschap langs de Westerschelde uit te voeren dijksverhogingen binnen het door Gedeputeerde Staten van Zee land onder goedkeuring van de minis ter van verkeer en waterstaat vastge stelde urgentieschema tot stand kunnen worden gebracht. Klank- en Lichtspel trok dit jaar minder bezoekers Het klank- en lichtspel in de Abdij ii Middelburg heeft ook dit jaar weer 'elo bezoekers getrokken. Het waren 'oornunieiyk Nederlanders en Belgen (de tekst is Nederlands). Behalve uit België, waren de buitenlanders afkom stig uit Engeland en Duitsland. Het is waarschijnlijk aan het slechte weer te wijten dat het aantal bezoe kers iets terugliep in vergelijking met het vorige jaar. In 1961 ver kocht men 5809, nu 5274 kaarten. Verscheidene mensen gingen tot drie keer toe kijken en de V.V.V. ontving over het algemeen enthousiaste reac- ties. De eerste drie weken van augustus wa ren het drukst. Toen trok het spel on geveer de helft van het aantal bezoekers. Dc andere helft werd ongeveer gelijke lijk over de avonden vóór en na augus tus verdeeld. Collecte voor Perzië De in de gereformeerde tyerk te Oost- kapellc gehouden collecte voor de ramp In Perzië heeft f 496,32 opgebracht. afdamming Brouwershavensche Gat 2 miljoen; bedijking Lauwerszee 16 mil joen; voltooiing bedijking Zuid-Sloe één ton; overige werken één ton; culturele en geestelijke verzorging arbeiders één ton; algemene studie en modelproeven 2,5 miljoen; versterking hoogwaterke ringen in beheer bij het rijk 7 miljoen; bijdrage kosten versterking hoogwater keringen in beheer bij derde 18 miljoen. Haringvliet55 miljoen De grootste „moot" gaat dus naar de afdamming van het Haringvliet: 55 miljoen galden. Hiervan is 50 miljoen bestemd voor de voortzetting van de bouw van de uitwateringssluizen en 5 miljoen voor de bouw van de schut sluis. Het bedrag van elf miljoen voor afdamming van de Grevelingen is grotendeels bestemd voor de afsluit- dam door de noordelijke geul, voorts voor de schutsluis met viaduct te Brui nisse en voor de dam op de Plaat van Oude Tonge. Voor de afdamming van het Brouwershavensche Gat wordt 2 mil joen geraamd voor voltooiing van de werkhaven te „Den Osse", vorming van depots van zink- en stortmateriaal en werkterrein. De minister wijst er op, dat met alle voorzieningen en verbeteringen van de scheepvaartwegen en havens zeer grote bedragen in de komende jaren gemoeid zullen zijn. Vergeleken met het vooraf, gaande jaar is er voor 1963 al een stij ging van 20 procent in de uitgaven. Voor onderhoud (38 miljoen) en verbete ring (6,8 miljoen) van scheepvaartwe gen en havens is een totaalbedrag van 44,8 miljoen uitgetrokken. Van dit be drag vloeit naar Zeeland: 4 ton voor de Westerschelde, de Oosterschelde, de Zandkreek en het Veerse Gat, 7 ton voor het Kanaal door Walcheren, 2 miljoen voor het Kanaal door Zuid-Beveland 1,8 miljoen voor het kanaal van Terneuzen, 2 ton voor rijkselektriciteitswerken aan het kanaal van Terneuzen (inclusief ex ploitatie) en 3 ton voor de havens in Zeeland. In totaal is voor aanleg en verbetering van scheepvaartwegen en havens 137 miljoen gulden uitgetrokken. Op één na de grootste „hap" van dit bedrag is uit getrokken voor verbetering van het Ka naal Terneuzen-Gent: 30 miljoen gulden. Alleen voor het Noordzeekanaal is nog meer begroot: 36 miljoen. Voor de wer ken aan het Sloeplan Is 2 miljoen uitge trokken. De 30 miljoen, die uitgetrokken zijn voor het kanaal Terneuzen-Gent: kunnen als volgt worden verdeeld: voor grondaankopen 3 miljoen, voor lcanaalwerken 15 miljoen, voor bouw zeevaart- en binnenvaartsluis Terneu. zen 8 miljoen en voor bruggen over het kanaal 4 miljoen. Breskens: niets Voor de uitvoering van de werken voor uitbreiding van de handelshaven in Bres kens zijn voor 1963 geen fondsen ter be schikking. Als bydrage aan de provincie Zeeland in de exploitatiekosten van do veerdiensten op de Westerschelde is 4,2 miljoen gulden uitgetrokken. Ook aan de Zeeuwse rijkswegen zal weer aandacht en geld (één miljoen gul den) worden besteed. Dit bedrag komt ten goede aan rijksweg 58 (Bergen op Zoom-Goes-Vlissingen-Breskens-Sluis- grens) en aan rijksweg 60 (Kruinin- gen-Perkpolder-Hulst-grens Met dit bedrag kan men in Zeeland overigens niet zo goed aan dc slag, als men zich wel had voorgesteld: er was aanzienlijk meer gevraagd voor de werken aan deze wegen. Niettemin denkt men in het najaar van 1963 eerst moeten de grond aankopen nog geregeld worden een begin te kunnen maken met dc nieuwe rijksweg van Nieuwland langs het Zuid-Sloe naar Vlissingen. Bijdragewet De minister verwacht, dat in het thans aangevangen zittingsjaar het ontwerp voor de Bijdragewet Deltawerken door de Staten-Generaal behandeld kan wor den. Ten aanzien van de wetgeving, die de wet op dp calamiteuze polders in Zeeland (van het jaar 1870) moet ver vangen, zal echter nog nader overleg plaats moeten nebben. De opruiming van wrakken in de Wes terschelde zal worden voortgezet. En ook de werkzaamheden voor het her stel van de grote kademuur in de bui tenhaven van Vlissingen zulllen voort gang vinden. (Advertentie) n.v. Vb gebr. HET WEER IN EUROPA Oslo. onbewolkt Kopenhagen, onbewolkt Londen, licht bewolkt Luxemburg, zwaar bewolkt Parijs, geheel bewolkt Nice, zwaar bewolkt Frankfort, zwaar bewolkt MUnchen, licht bewolkt Locarno, onbewolkt Wenen, geheel bewolkt Inssbruck. half bewolkt Rome. licht bewolkt Madrid, onbewolkt Mnlloreii, licht bewolkt VERWACHT. Half- tot, zwaarbewolkt met bij tyden een buitje. Overwegend matige noord westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur ZON EN MAAN 23 september Zon op 6.26 onder 18.38 Maan op 0.32 onder 16.39 24 september Zon op 6-28 onder 1836 Maan op 1.33 onder 17.12

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2