Modern Wit-Gele-Kruisgebouw te Viissingen vanmiddag in gebruik Kruiver niet bij geselecteerden SUCCESSEN VOOR NEDERLANDSE SCHAKERS WINDERS MET AANVRAGE VOOR 1 OKTOBER MOGEN KASSEN BOUWEN P.v.d.A.- EN A.R.-KAMERLID GAVEN HUN VISIE OP DE TROONREDE Tijdens vergadering P.v.d.A. te Middelburg PER TOURINGCAR lp „DE PELIKAAN" BELGIË-NEDERLAND „FESTIVAL DER LIEFDE" REISBUREAU „DE PELIKAAN" ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T Werkers „eerste uur" aanwezig Bondscoach Elek Schwartz heeft vijftien spelers geselecteerd, waaruit het Ne derlands elftal, dat woensdag in Ko penhagen tegen de Denen speelt, zal worden samengesteld. Piet Kruiver, die woensdag in de ontmoeting Fenenoord- Servette werd geblesseerd, maakt geen deel uit van deze groep kandidaten voor het oranjeteam. De vijftien spelers zijn: Henk Groot, Piet Keizer, Tonny Pronk, Bennie Mul ler, Ko Prins, Jacques Swart (allen Ajax), Piet Lagarde (SC Enschede), Tönny van der Linden (DOS), Ferry Petterson (Blauw Wit), Peter van der Merwe, Daan Schrijvers (beiden NAC), Jan Renders, Roel Wiersma, Fons van Wissen (allen PSV) en Dick Tol (Volen- dam). De heer J. Heymann uit Bazel zal de wedstrijd leiden. De Denen Mi- chaelsen en Hansen zullen hem assiste ren. Vanmiddag om half vier zal de heer J. M. A. C. van Dongen, lid van Gedepu teerde Staten van Zeeland en Tweede- Kamerlid, de officiële opening verrichten van het nieuwe Wit-Gele-Kruisgebouw in Viissingen, dat op de hoek Leliën- laan-Rozengracht is opgetrokken door aannemer J. M. Goedemondl. De heer Van Dongen doet dat in de functie van voorzitter van het provinciale bestuur van het Zeeuwse Wit-Gele Kruis. Aan deze opening gaat vanmiddag om twee uur een plechtige inzegening door de geestelijke adviseur pastoor H. M. Adriaausens vooraf. In de morgenuren wordt in de parochiekerk voor leden en overleden leden een H. Mis opgedragen. De genodigden zullen na de inzegening het gebouw kunnen bezichtigen. De le den kunnen op zondag 30 september een kqkje in het wykgebouw „We hebben de noodzaak van een eigen wqkgebouw altijd gevoeld", zegt voorzit ter J. P. Springveld aan de vooravond van de officiële ingebruikname. ..En daarom is het zo prettig dat we eindelijk zelfstandig zijn en niet steeds weer bq „buren op visite zijn". Voordien werd het Wit-Gele-Kruiswerk verricht in een gezamenlijk consultatiebureau voor kleu ters en zuigelingen in het medisch cen trum. De dienst geestelijke volksgezond heid is met de nieuwe huisvesting wel het meest gebaat. Deze afdeling heeft tevoren nimmer over een vast onderdak kunnen beschikken. Door gebrek aan financiën konden de plannen voor de stichting van een nieuw wijkgebouw eerst thans verwezenlijkt worden. Bij de verdeling van de in het kader van dc watersnoodramp 1953 ver zamelde gelden ontving het kruiswerk een gedeelte van het bedrag dat voor de volksgezondheid was uitgetrokken. De som, die de commissie Zuid-West schonk aan het Wit-Gele Kruis,, heeft eigenlijk wel de eerste stoot gegeven tot het treffen van intensieve voorbereidin gen voor de realisatie van een derge lijk pand. Het gebouw kwam tot stand door toedoen van het Wit-Gele Kruis- bestuur, dat de beschikking had over deskundigen op dit gebied. De besprekin gen, die tevoren met een architect wer den gevoerd, hadden niet het gewenste resultaat opgeleverd. Het. gebouw, dat op enige kleine werkzaamheden na, voltooid is, is meer dan 50 meter lang en ongeveer 12 meter diep. Het heeft twee vleu gels. Het ene gedeelte, gelegen aan de Rozengracht, is bestemd voor de plaatselijke afdeling. In de andere vleugel, die men via een ingang aan de Leliëngracht kan bereiken, is de provinciale dienst gehuisvest. De grote entreehal op de hoek. kan plaats bieden aan vele moeders met kleu ters en zuigelingen, want het betreft hier een ruimte van ongeveer 100 m2. Deze hal geeft toegang tot een zoge naamde boxenhal. Een twaalftal boxen is in die ruimte ingericht voor de kleu ters en zuigelingen, terwijl er ook vijf kleedkamers voor volwassenen zijn. Naast de boxenhal vindt men een meet- en weegkamer, het domein van de wijk verpleegster. Vanuit dit centraal gelegen punt lean men twee spreekkamers van artsen bereiken. Door een kundige inde ling van deze vleugel kan men zorgdra gen voor een snelle doorstroming van de te behandelen en behandelde patiënten. De dienst geestelijke volksgezondheid, die in het andere gedeelte is gehuisvest, heeft de beschikking over een spreekka mer voor een psychiater, een voor een psycholoog, een spreekkamer voor zus ters in algemene dienst, een wachthal en een speel- en observatieruimte. In dezelfde vleugel is voorts nog een ver trek dat men kan benutten als'tijdelijk nachtverblijf voor de kraamverzorgsters van de stichting kraamzorg uit Goes, wanneer deze door omstandigheden ge dwongen zijn in Viissingen te blijven. De vertrekken van de dienst geestelijke volksgezondheid worden ook gebruikt door de stichting Kraamzorg. Dan is er in deze vleugel verder nog een keuken, een spoelkeukentje voor hot behandelde materiaal en een magazijn. Op de twee de, verdieping heeft men een woonruimte voor de wijkverpleegsters geschapen. Het bestuur bestaat thans uit de he ren J. Springveld (voorzitter). L. Favejee (secretaris), F. Costvriendt (penningmeester), en de leden W. Meurichy, P. v. d. Ven, J. Alofs en C. Lammers. Medisch adviseur is dokter A. M. Kostense en pastoor Adriaansens neemt de functie van geestelijk adviseur in. Sprekende over de stijging van het le dental zegt dè voorzitter: „Bij de op richting in 1935 begonnen wij met 300 ledèn; Méér dan 21 jaar gingen er voor bij voordat eeri aantal van 600 leden be reikt kon worden. De laatste zes jaar- is dit aantal echter nagenoeg verdub beld. En eigenlijk beseffen de meeste mensen nóg niet goed wat voor waarde het Kruiswerk voor hen heeft". Zeer waarschijnlijk zullen vanmiddag ook de werkers van het eerste uur, de initiatiefnemers tot de oprichting van een Wit-Gele-Kruisvereniging te Viis singen aanwezig zijn. Het zijn mej. M. ten Hacke en de heren M. van 'Hijf- te, A. Hansen evenals de eerste geeste lijke adviseur emerituspastoor A. Timp en de eerste wijkverpleegster zuster Pe- tronella. Het nieuwe wijkgebouw van het Wit- Gele Kruis te Viissingen is momenteel wel erg ruim voor de verschillende af delingen. Men houdt echter rekening met de tijdelijke huisvesting van schoolartsendienst, die in dit gebouw zitting kan houden. Voorts is de ruimte eveneens te benutten voor het houden van sportkeuringen. (Foto P.Z.C.). Deze foto, die in San Francisco is vrijgegeven door de Amerikaan se marine, toont een nieuw model Russische onderzeeboot, naar alle ■waarschijnlijkheid uitgerust met drie geleide -projectielen voor kor te afstanden. Dit type vaartuig is door de Amerikanen waargeno men tijdens normale operaties in zowel de Stille als de Atlantische Oceaan. De duikboot zon drie ra ketten kunnen afvuren uit verti cale lanceerbuizen in de comman dotoren. FEM1NA 1962 Beurs voor de vrouw is open De vijftiende Femina-beurs voor mode en huishouding is gistermorgen in de Rotter damse Ahoygebouwen onder grote belangstelling geopend door mevrouw H. A. Toxo- peus-Ufkes. De echtgenote van de minister van binnen landse zaken vergeleek in haar openingsspeechje deze beurs voor de vrouw met wat een speelgoedwinkel voor het kind is: een overvloed van attracties waaruit het moei lijk kiezen is. De nouveautés op technisch ge bied zijn niet wereldschokkend. Een naaimachine is lichter in ge wicht gemaakt, de strijkmachine werd opvouwbaar, een bekend merk wasautomaat kreeg enkele verbeteringen. Iets nieuws is er op koelkastcngebicd: de aange klede koelkast oftewel de dran- kenkoeler oftewel het gezellige barmeubel zoals de fabrikant het noemt. Het is een compromis tus sen meubel en koelkast bedoeld om in de zitkamer te plaatsen en met het uiterlijk van een berg meubel. gaskomfoor van Nederlands fabri kaat, dat precies op een normaal formaat aanrechtkoelkast past. Wie Femina bezoekt mag de gla zen zaal niet overslaan, want de ze ruimte is domein der vrouw in de volste zin des woords. Men vindt er een uitgebreid centrum van huishoudelijke voorlichting op allerlei gebied, een kindertuin en de bezienswaardige expositie „De vrouw in de kunst". Beziens waardig is voorts de stand van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen die een halve eeuw be staat en in de Ahoy-hal de evo lutie der laatste vijftig jaar op huishoudelijk gebied op pakkende wijze in beeld brengt. En natuur lijk vergeet Femina de keuken- sector niet: er zijn prachtig mo derne keukens te bewonderen die, geheel afgezien van hun praktisch nut, zo maar fijn zijn om te zien. In de vyfde ronde van de Schaakolym piade in Varna heeft Nederland gewon nen van Uruguay. Onze ploeg kwam tegen de Zuidamerikanen snel tot een 3—0 voorsprong. Eén partij, die van Kramer, werd afgebroken en eindigde later in remise, zodat Nederland uit eindelijk een 3'AVz zege behaalde. In de zesde ronde traden onze landge noten aan tegen Polen. Ook hier ligt een overwinning in het verschiet, want de Nederlanders namen met 20 de lei ding (twee afgebroken partijen). De Ne derlanders staan in hun groep nu op de derde plaats met slechts een half punt achterstand op Zuid-Siavië en Tsjecho- Slowakije. Gewestelijke Raad Zeeland bijeen Verdroging Nw.-St.-Joosland- polder wordt bestudeerd Met belangstelling heeft de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouw schap vrijdag tijdens een vergadering kennis genomen van het besluit van de minister van volkshuisvesting en bouw nijverheid dat alle aanvragen voor nieuwbouw van kassen, die gepland wa ren vóór 1 oktober zullen worden toege wezen. Dit besluit is bereikt op verzoek van bet Landbouwschap. Tuinders, die door onteigening moeten verdwijnen en zij, die aanvrageq indienen voor her bouw ontvangen een toewijzing tot eind december 1962. Gezien de wijze waarop momenteel de verdrogingsverschijnselen in de Nieuw- Sint-Jooslandpolder wor den bestudeerd, mag worden ver wacht, dat een bevredigende oplos sing in deze kwestie zal worden be reikt. Met de Combinatie Sloehaven en de Kon. Mij. „De Schelde" alsme de de Cultuurtechnische Dienst zijn reeds besprekingen gevoerd in ver band met de bronbemaling die wordt toegepast ten dienste van de Sloe- werken en die daarvan de ooi-zaak is. De gewestelijke raad besloot de bezwa ren, die verbonden zijn aan het systeem van de gemeenteclassificatie in het bijzonder voor de provincie Zeeland voor te leggen aan de Hoofdafdeling Sociale Zaken van het Landbouwschap, met het verzoek krachtige pogingen te willen aanwenden voor een wijziging ten gunste van het platteland. Temeer daar net systeem van gemeenteclassificatie algemeen als verouderd kan worden be stempeld. Overleg Tevens kwam tijdens deze vergadering een circulaire van de afdeling Zeeland gemeentebesturen van Zeeland wordt verzocht overleg te willen plegen met de georganiseerde landbouw inzake de voorbereiding van stedebouwkundige maatregelen. De vergadering constateer de met erkentelijkheid, dat op dit terrein inmiddels met diverse gemeentebestu ren goede contacten worden onderhou den. veel waardering had de raad voor de vorm van samenwerking, die met trieplan van de Nieuw-Neuzenpolder. Deze samenwerking heeft geleid tot een voor alle partijen aanvaardbare oplos sing bij de aankoop van de benodigde gronden voor de vesting van het bedrijf Dow Chemical International. De raad besloot de volgende aanbevelingen in te dienen: leden Studiecommissie inpolde ring Land van Saeftinge: J. de Feyter, Hengstdijk: P. V. M. Vercauteren, Nieuw Namen, P. van Hoeve, Axel; P. M. Kenter, Goes en W. Goeman, Goes. Lid raad van bestuur P.Z.E.M.: 1. A. M. Geluk, Sehuddebeurs, 2. J. A. v. d. Bijl, Zonnemaire en 3 J. P. van Duyse, Nieuw Namen. Waarborginstïtuut voor de Tuinbouw in Zeeland: lid M. D. den Hollander Goes en plv. lid J. L. Lu- kaart, Goes. WAARDERING EN KRITIEK De P.v.d.A.-afdeling Middelburg hield vrijdagavond in de Gouden Poorte een openbare vergadering, waarop de Twee de Kamerleden J. A. van Bennekom (a. r.) en drs. Th. J. Westerhout (p.v.d.a.) beiden bun visie en kritiek hebben laten horen op de troonrede. „Wat bracht ons laatste troonrede van het kabinet De ay?", aldus luidde het onderwerp, of zoals drs. Westerhout, de eerste spre ker het vrq vertaalde: „Wat gaat de regering in het komende jaar met onze centen do en Met de buitenlandse politiek was drs. Westerhout het in grote trekken eens. Alleen stond hq enigszins wantrouwend tegenover de passage in de troonrede, waarin gesteld wordt, dat de regering naar vermogen wil bijdragen voor steun aan de onderontwikkelde landen. „Be tekent dat: eerst wij, dan de ander?", vroeg de heer Westerhout zich af. Hij verklaarde, dat de ervaringen bij de uit voering "an dergelijke hulpverlenings plannen weinig hoopgevend zijn. De P.v. d.A.-woordvoerder achtte het financiële beeld, dat de troonrede geeft, iets min der optimistisch da,n voorgaande jaren. Het schijnt er volgens drs. Wester hout naar uit te zien, dat we in een overgangsfase beland zijn, dat de toe stand nu langzamerhand verslech tert. Ten aanzien van de economische spanningen spreekt de regering al leen over de loonkosten, zo vervolg de drs. Westerhout. Hij was daarin teleurgesteld. „We zouden toch mo gen verwachten, dat de regering ook op andere kosten let", zei hij. Hij achtte het teleurstellend, dat de re gering nog steeds „zoekende" is in de sector van de vrije loonvorming. Van de aangekondigde belastingdruk is volgens drs. VVesterhout niets of nage noeg niets terechtgekomen. Dat was volgens liem ook wel te voorspellen. „We liggen thans zelfs hoger dan aan het begin van de periode, waarop dit kabi net aantrad", verzekerde hij. Ook op het woningbouwprogramma had de heer Westerhout kritiek: „We zyn weer even ver als het laatste programma van het kabinet-Drees", aldus drs. Westerhout, die er op wees, dat het met het aantal gereedgekomen woningen steeds berg afwaarts gaat. Hij achtte het echter wel verheugend, dat er meer aandacht besteed zal wor den aan krotopruiming en sanering. Een positief element had de heer Westerhout in de sociale sector gevonden, een nega tief echter in het programma van de minister van justitie. De „toon" uit de troonrede was volgens drs. Westerhout: „Juist als het er om gaat de knoop door te hakken, dan verschuilt het kabinet zich al te gemakkelijk achter de ge dachte, dat men er met een grotere vrijheid ook wel kan komen". Bij de lieer Van Bennekom overwoog de waardering voor het nieuwe rege ringsprogramma en voor de balans van de afgelopen jaren, hoewel hij niet ge loofde, dat de regering dit overigens niet spectaculaire programma in een vrij kort tijdsbestek van a tot z kan uitvoe ren. Toch noemde hij liet een stoutmoedig programma waarbij de heer Van Ben nekom evenals de heer Westerhout veel waardering had voor de sociale plan nen (mét name de maatregelen voor de gehandicapten roemde 14j). Ten aanzien: van de Nieuw-Guineaparagraaf vond de heer Van Bennekom de zienswijze van regering, dat zij openstaat voor goe de verhoudingen met Indonesië, getui gen van een waardige en ware hou ding. De onderwijssector was er volgens de A.R.-afgevaardigde nogal, „magertjes' afgekomen. „Eigenlijk staat er niets in die paragraaf", merkte hij op. De heer Van Bennekom hoopte, dat de bewering: „ruim baan scheppen voor de begaaf den uit alle lagen", even fraai uitge voerd als opgeschreven zal worden. Hij achtte het verheugend, dat de regering- voldoende aandacht wil schenken aan de vrijetijdsbesteding en aan de sportac commodatie. De woningbouw is volgens de heer Van Bennekom de moeilijkste post, die er is. Hij meende, dat de ar- beidstijdverkortirig en de zeer du bieuze opvoering van de arbeidspro- duktiviteit van invloed zijn op het gereedkomen van de woningen. In dit verband wees hij er op, dat een groot aantal vrije-sectorwoningen een rijk bezit is voor de arbeidende stand. Kritiek had de heer Van Ben nekom op de vermindering van de gelden voor scholenbouw, terwijl hij ten aanzien van maatregelen in de loonsector waarschuwde voor infla tie. Waardering had de heer Van Bennekom voor het maatschappelijk-werkprogram- ma, hij miste echter vaart in het her indelingsprogramma van minister To- xopeus, wiens benoemingsbeleid hij even eens bekritiseerde. „Er schijnt maar één partq te zijn, die bekwame burge meesters kan leveren", aldus de A.R.- woordvoerder. De vergadering, die geleid werd door afdelingsvoorzitter M. A. L. Hubregtse, had na de inleidingen nog een geduchte „kanonade" vragen gereed liggen voor de beide sprekers. Heden overleed plotse ling onze lieve zorgza me vrouw, moeder en grootmoeder CORNELIA VAN KOEVERINGE echtgenote van W. Karelse, in de ouderdom van 75 jaar. Schore: W. Karelse M. Karelse A. S. Karelse- de Regt Yersexe: J. C. Verschuure- Karelse A. J. Verschuure Schore: C. Karelse T. E. Karelse-Keim J. Karelse J. C. Karelse- De Graag C- J. Karelse Kapeüe: J. M. Rouw-Karelse M. Rouw Goes: M. P. de Groene- Karelse L. de Groene Schore: W. Karelse J. K. Karelse- van Hekke. en kleinkinderen. Schore, 21 september 1962. De begrafenis zal plaatshebbén op maan dag 24 september a.s. op de algemene be graafplaats te Schore. Vertrek sterfhuis 1 uur. Hockeyprogramma In de hockeycompetitle (2e klas A he ren) zal Push IH op eigen veld trach ten de nederlaag die het leed in Mid delburg, te laten volgen door winst te gen Weredi. Vermoedelijk zal dit niet lukken, want Weredi schijnt evenals vorig jaar weer hoge ogen te gooien haar het kampioenschap. Het verplet terde stadgenote Forward n laatste zondag met 62. Forward nZwart wit II kan een gelijkopgaande strijd worden en als Zwartwit niet nogmaals als een kaartenhuisje ineenzakt, zit er zelfs een winstkans in. Liberty moet in staat zijn op eigen bo dem van Tilburg II te winnen. Middelburg gaat een zware wedstrijd tegemoet tegen Warande in Oosterhout, dat op eigen veld heel moeilijk te ver slaan is. Theoretisch moet het echter mogelqk zyn van de pas gepromoveer den te winnen. In de 4e klas A (horen) zal Middelburg II het zwaar te verduren krijgen bij Tilburg IV en als het wederom zo on- Ciuktief speelt als laatste zondag, het op een fikse nederlaag rekenen. Push V zal verliezen van de Cadetten; Tempo II moet kunnen winnen van For ward IV, terwyi Breda V geen moeite zal hebben met Tilburg IV. In de 3e klas A (dames) zullen ook de Middelburgse dames het in Oosterhout niet gemakkeiyk krygen, mogeHjk dat zy met hun groot enthousiasme een goed resultaat behalen. Push III zal met Push V geen moeite hebben. Des II zal in Kaatsheuvel met kunst en vliegwerk in staat zyn om van het Bergen op Zoomse Tempo te winnen. Rapide, geen gemakkelijke tegenstan der in Hulst, zal het niet gemakkelijk hebben tegen Breda III. M.s. „Sinoutskerk" aan V.N.S. overgedragen Tijdens de officiële proeftocht op de Noordzee heeft vrijdagmiddag de over dracht plaatsgehad van het m.s. „Si- noutskerk", een vrachtvaarder van 12.150 ton d.w. die bij de werf van „Van der Giessen-de Noord in Krimpen aan den IJsel werd gebouwd voor de Ver. Nederlandsche Scheepsvaartmaatschap- py (V.N.S. De „Sinoutskerk" werd op 3 april j.l. gedoopt en te water gelaten door de echtgenote van de commissaris der ko ningin in Zeeland, mevrouw S. C. de Casembroot-baronesse Van der Feltz, in aanwezigheid van de gemeenteraad en tachtig schoolkinderen uit 's-Heer Abts- kerke, tot welke gemeente het gehucht Sinoutskerk behoort. INTERIMDIVIDEND KONINKLIJKE Do raad van commissarissen en do di recteuren van de N.V. Koninklijke Ne derlandsche Petroleum Maatschappij hebben besloten tot uitkering van een Interimdividend over het boekjaar 1962 van 2,60 per aandeel. Dankbaar en blij geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje ADRIANA PAULINA (ANNET). G. Timmerman C- P. Timmerman- Aarnoutse Marjan. Kattendijke, 21 sept- 1962. Monnikenhof. \VIM PASSENIER ANNIE ROMBOUT hebben het genoegen ken nis te geven van hun voor genomen huweiyk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op donderdag 27 september a.s., des n.m. 2 uur te Viissingen. Viissingen, sept. 1962. Badhuisstraat 8. Berlicum. Toekomstig adres: café-restaurant „Kiviet", Badhuisstraat 8, Viissingen. Tel. 2334. Receptie: donderdag 27 september a.s. van S6 u- n.m., in café-restaurant „Kiviet". Dank aan allen, die voor mij 18 sept. tot een onver getelijke dag hebben ge maakt. W. de Nooijer, Beursstr. 27 (Pauw), Viissingen. Hartelijk dank aan allen, ook namens onze kinderen, voor de vele geschenken en gelukwensen bij ons zilve ren huwelijksfeest ontvan gen. L. Verstraate. F K. Verstraate- Louwerse. Westkapelle, sept. 1962. Heden is van ons heen gegaan onze lieve va der en behuwdvadèr SIMON VREEKE, weduwnaar van Maria Elisabeth Dreesen, op de leeftijd van 67 jaar- Oudelande C. A. Christiaansen- Vreeke C. J- Christiaansen O.- en W. Souburg: 19 september 1962. Dijkstraat 53. De teraardebestelling zal plaatsvinden heden zaterdag 22 sept. a.s- te 11-30 uur vanaf Dijkstraat 53- Geen bezoek. Op 19 september werd van ons weggenomen onze lieve broer en zwager SIMON VREEKE, op de leeftijd van 67 jaar. Utrecht: L. Baljé C. Wisse-Vreeke W. Wisse Souburg: J- Vreeke Rijswijk: G. Vreeke Voorburg: C- de Graaf- Vreeke T- de Graaf Rotterdam J. Vreeke A. Vreeke- v. d. Werfhorst Souburg, Koopmansvoetpad 2. Heden overleed mijn zeer geachte patroon, de heer S. VREEKE, op de leeftijd van 67 jaar. Mejuffr- M. Boone. O.- en W.-Souburg, 19 september 1962. Heden overleed, na een langdurig ziekbed, onze geliefde vader, be huwd-, groot- en over grootvader weduwnaar van Antonia Caljouw, in de gezegende ouder- dam van ruim 89 jaar- Namens de familie, J. Dekker- Welleman J. A. J. Dekker Goes, 21 sept. 1962. Leliestraat 23. De begrafenis zal plaatsvinden op de al gemene begraafplaats te Nieuwdorp op maan dag 24 sept.. a.s- om 13 uur. een glas wijn Drink bq uw maaltijd. Beaujolais per fles 350 ct. met 140 geldzegels. Alléén bij uw VéGé-kruide- nier. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, onder vonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde moeder, be- huwdmoeder, dochter, zus ter en oma, ABRAHAMINA QUINTEN, betuigen wq onze harte lijke dank. Inzonderheid H.H. dokto ren en verplegend perso neel van St.-Joanna. Fam. Hoek van Dqke. Fam. Quinten. Hoedekenslcerke, sept. 1962 Voor het medeleven, be toond na het overlijden van mqn lieve dochter, onze zuster, behuwdzuster en tante, mejuffrouw A. E. M. WOLTERING, betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, Voor de vele blijken van medeleven, ons betoond na het overlqden van onze ge liefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, CORNELIS KLAP, betuigen wij onze harte- lqke dank. Namens de familie, Wed. P. Klap-Kodde. Arnemuiden, sept. 1962. Roelsesweg 8. Voor de vele blijken van medeleven, ontvangen na het overlqden van mijn ge liefde vrouw en onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, MARIA POLDERMAN, betuigen wij onze harte- ïyke dank. Uit aller naam, P. Beekman. Middelburg, sept. 1962. Oude Koudckerkseweg 37. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze lieve vrouw en moeder, LEUNTJE FRANCINA ROELSE geboren Bakker, betuigen wij onze oprechte dank. In het bijzonder aan dokter Bil en de zusters van het Oranje-Groene Kruis. Uit aller naam, K. Roelse. Viissingen, sept. 1962. Hurgronjestraat 13. BLAUW in moderne pastelkleur serviezen. Komt U eens ltqken Speciaalzaak 'vaTORIHADEN" KL8KÏ MAüKi I, VIBSIHGEIL Een gelukkig mens voelt zich thuis in de samenleving waarin hij woont en werkt.... De Provinciale Zeeuwse Courant geeft U het gevoel van „thuis zijn" in de Zeeuwse samenleving. naar de voetbalwedstrijd te ANTWERPEN op zondag 14 oktober. Ook kaarten voor het stadion zijn verkrijgbaar. Vanaf 17 oktober tot en met 19 november naar de nieuwe Wiener Eisrevue in het SPORTPALEIS te ANTWERPEN. Optreden van talrijke schaatskampioenen en MISTER JACKIE, de enige schaatsende chimpansee ter wereld Onze luxe touringcars rijden vanaf 17 oktober iedere dinsdag, woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag. (Vanaf de dorpen op Walcheren iedere dinsdag, vrijdag en zaterdag). Voor verenigingen op iedere willekeurige dag op aanvraag. Wij zorgen wederom voor uitstekende plaatsen in het sportpaleis- Voor de openingsvoorstelling op woensdag 17 oktober zijn een beperkt aantal vrije entreekaarten beschikbaar. Reiskosten ƒ6,p. p.; uit Goes en om geving 5,50- Plaatsbespreken en inlichtingen bij onze bekende ver koopkantoren en GEBRS. VAN FRAASSEN ZONEN SCHELDESTRAAT 96-98 - PAUL KRUGERSTRAAT 21 TELEFOON 2175 - VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15