Boekhouder smeerde kasverschil van 14,000 over 2 jaar uit TO! BOirai AGENDA „Zoek maar uit" WALCHEREN GEBOREN MIDDELBURGSE VIERT UNIEK JUBILEUM SFEER VAN' MOULIN ROUGE DANK ZIJ VEDETTE MACLAINE KLEURRIJKE REPORTAGE VAN REIS PRINSESSEN NAAR DE WEST KERKDIENSTEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Rechtbank Middelburg Officier eiste drie weken HET ZOU zo gemakkelijk zijn ge weest voor de Thoolse boekhouder J. de J. om een minuutje uit te trekken voor een telefoontje aan de inspecteur der belastingen en deze functionaris dan uiteen te zet ten, dat één van zijn cliënten een veel hoger kassaldo had dan hij kon hebben. Maar de boekhouder bewandelde een geheel andere weg: hij verwerkte dat te grote kassaldo van rond 14.000 gulden in de boeken met als gevolg dat de belasting-ambtenaren bij controle volkomen foutieve bedragen ont dekten. Een tweede gevolg was, dat De J. zich vrijdagmorgen ver antwoorden moest voor de Middel burgse rechtbank, gepresideerd door rar. P. van Empel. „Het moet toch wel verschrikkelijk zijn voor een boekhouder om dit verhaal aan te horen", veronderstelde de presi dent, toen de officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, de dagvaarding had voorgelezen. Toen de boekhouder 'medewerker van een Thoolse afdeling van een kantoor te Yerseke de boeken van zijn cliënt, S. S. uit Tholen, onder ogen kreeg ont dekte hij het enorme kasverschil. Er kwam een ontzaggelijk groot privé-be- drag voor de dag: S S- zou in één jaar ongeveer 16.000 gulden voor levenson derhoud uitgegeven hebben. ..Dat be staat niet", meende De J„ ..mijn cliënt kan nooit vier tot vijf maal zoveel uit gegeven hebben dan normaal het geval is". De J. kwam tot deze conclusie, na- Advertentie) GEHEEL HIEUW ITALIAANS PROGRAMMA. TOPNUMMERS UIT NATIONAAL CIRCUS TE ROME. KOMT: 24, 25, SEPT. 26, 27, 28 SEPT. 29, 30, OKT. 1, 2, 3 OKT. 4, 5. OKT. ZIERIKZEE VLISSINGEN (Nieuwe Markt) OOSTBURG MIDDELBURG GOES VANDAAG Middelburg City: Can Can, 20 uur. 18 1. Electro: Gevaarlijke verhoudingen, 19 en 21.15 uur. 18 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren. 9 tot 18 uui Koorkerk-cen trum: Instuif hervormde leugdraad Film Heuvel 24 antwoordt niP'". 20 uur, Vllssingpn Alhambra. <-ar> Can. 19 en 21.30 uur. 18 jaar. Luxor: Razzia aan de Bosporus. 19 en 21 uui 14 Jaar. Goes Grand: Met de prinsessen op reis. 15 en 16 uur: Misdaad zonder genade. 19 en 21 uur. 14 jaar. Kioetince Amicitia- Concert Excelsior en Wilhelmina 19.30 uur. Ellewoutsdiik Zorgvliet- Palingsehieting, 13.30 uur. Bergen op Zoom Luxor: Handel tn min derjarigen. 20 uur. alleen volwassenen. Roxy: La vie prlveé. 1R45 en 2) uur. 18 jaar Terneuzer Luxor: Diamanten bij bet ont bijt. 20 uur. 18 jaar Concertgebouw Paspoort voor China, 20 uur. a.l Oostlmrg LedPltbeater: De prinsessen op reis in de west. 15. en 10 uur. Pension voor rare gevallen. '0 ut" a.l. Sas van Gent - Olvmnta- Twist around the clock. 20 uur. a.l. Axel Het Centrum- lerry als ruimtevaar der 18.30 en 21 uur. a l. Hulst Blosennogehnuw- Het geheim vnn Monte Christo. 20 tn- 14 ianr. Van Swaal: selileting. 15 uur. IJzend like - Hofzieht- Zevpn mannen zon der vrees. 20 uur. 14 '.aar Bresltens Casino- De duivelse dr Mahuse 20 uur. 18 jaar Zierlkzee Concertzaal: Het zwaard van Monte Christo. 20 uur 14 laar: hervormd verenigingsgebouw- f.'efa-voorstelling- Gebroeders Peeh. 20 uur a.l. Burgerweeshuis- «ehllderTienexposltie Corn van Citters. 12 mt n uur. naamstede Rlnseonn Rem De bruiden van Draeula. 20 uur. 14 tanr. St.-Mnartensdllk De Gouden Leeuw- De pelsjager van de Rlnntronrivier 19 30 uur. alle leeft MORGEN M'rtdcllMirg Citv- Can Can. 1-1.30 en 20 uur, 14 jaar. Electro: Gevaarlilkp ver houdingen. 15 30 en '19 30 uur. 18 jaar Molenwater- Miniatuur Walcheren 9 tot 18 uur. Vlisslntrcn Alhambra- Can Can. 15. 19 en 21 30 uur. 1-1 jaar. Luxor: Razzia aan de Bosporus. 19 en 21 uur 'P laar Pe scha duw van Zorro, 15 uur. 14 jaar. Gors - Grand- Misdane! zonder genade. 19 en 21 uur. 14 jaar Bcrg«n on Zoom - Luxor Handel in rnln- derlnriffpn. toegang allee-- volwas°°nen Guerrillaslriid in de rlmhoe. 14 u Roxy- La vie prlvée 16.30. 1R45 en ?l uur. 18 jaar, Het rijkste meisle tpr wereld 14 30 uur, n.i Tornen/en - Luxor- Diamanten bij het ont bijt. 16.30 en 29 uur IR laar. Paspoort voor China, 14 uur. laar. Coneertge houw- Paspoort voor China. 20 uur. t4 jaar De prinsessen on reis in de west. 15 0 16 u Oosthtirg - Ledeltheater: Pension voor maandag, 16.30 en 20 uur Sas van Gent - Olympia: Twist around the clock, 14.30 uur a.l. Primitieve driften. Axel Het Centrum: lerry als ruimtevaar der. 19.45 uur. a.l. De zwarte sergeant. 20 uur. 18 jaar. Hulst - Bioseoopgebouw: l'he young ones. 15. 18 en 20.30 uur. a.l. Bresketis Casino Nochi der vergelding. 16 en 20 uur. 14 jaar. Zlerlkzee Concertzaal: f.at. je zorgen opztj, 15 uur. a.l. Het, zwaard van Monte Chris to, 20 uur, 14 jaar. dat hij met de wetenschap van het zo grote kasverschil naar de privé-uitga- ven van S. S. toewerkte. S. S. vei-onderstelde, dat hij „wel eens wat" vergeten had te hoeken. Hij kon echter niet achterhalen wat en hoeveel. "Je zoekt het maar uit, hoor", zei hij tot boekhouder De J., waarna deze zich afvroeg hoe de boeken met de werkelijkheid in overeenstemming gebracht konden worden. Hij ver hoogde daarom \e bedragen, maar die werden dan soms zo hoog, dat hij het saldo over twee jaar 1959 en 1960 moest verdelen. „En toen ontdekte de controleur een knoeier, die maar wat opschreef", merkte de officier van justitie op. „Waarom heeft U geen open kaart met de belastingen gespeeld" wilde nir- Ro singh weten. „Dat is inderdaad de tout geweest", gaf De J. toe. Hij voegde er nog aan toe, dat het niet de bedoeling is geweest om de zaak te bedriegen. Als getuige werd gehoord de hoofdcon troleur van 's rijksbelastingen L. Vene- ma. Deze verklaarde, dat het de fout van De J. geweest is om het te hoge kassaldo van 14.000 gulden in stukjes te hakken en uit te smeren over de kas boeken van 2 jaar inplaats van het als kasverschil te boeken. Het uitgangs punt daarbij noemde getuige Venema de verregaande slordigheid van S. S. bij het doorgeven /an aankoopbedra gen aan de boekhouder. Het hoofd van de Thoolse afdeling van het accountantsbureau uit Yer seke, de assistent-accountant P. D. uit Tholen, verklaarde er van over tuigd te zijn, dat de handelwijze van het bureau volkomen verkeerd ge weest is. Hy voegde er aan toe, dat op deze manier de boeken volgens hem wei een reëler beeld gaven van de uitgaven. De officier verklaarde in zijn requisi toir niet de indruk te hebben gekregen, dat de boekhouder volkomen doordron gen is van het foutieve van zijn hande ling. Voor dit bijzonder ernstige misdrijf eiste de officier een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 3 weken. De rechtbank zal op woensdag 3 okto ber uitspraak doen. MIDDELBURG Op vrijdag 5 oktober zal mevrouw H. Snoek in de functie /an onderdirectrice haar veertigjarig jubileum in dienst van het bankierskantoor Staal en Co. te Den Haag. vieren. Mevrouw Snoek, geboren Middel burgse,. neemt in de bankierswereld wel een bijzondere plaats in. Zij is na genoeg de enige vrouw, die een derge lijke functie bekleedt. De taak van me vrouw Snoek is, het plaatsen van lenin gen in de overheidssfeer en aan indus trieën. De onderdirectrice zal op 5 ok tober in Hotel des Indes aan de Lange Voorhout te Den Haag een receptie hou den. Jeugdweek Geref. Kerk Vandaag start het jeugdwerk van de Gereformeerde Kerk in Middelburg met een bijeenkomst in de Schouwburg. Er zijn volgende week weer verschillende activiteiten: woensdagavond geeft Jan Bonefaas in de Noorderkerk een orgel concert, zaterdagmiddag kan men op het Sportveld voetballen en meedoen aan andere spelen. Na de sportmiddag hebben de leden een gezamenlijke maaltijd in het Gerefor meerde Jeugdgebouw, gevolgd door een Instuif. Tijdens de jeugdweek gaan le den met folders propaganda maken bij de jongeren die nog niet zijn aangeslo ten. WANDELTOCHT „ACHILLES" De Middelburgse gymnastiekvereniging „Achilles" organiseert op zaterdag 13 oktober voor de elfde maal de jaarlijkse herfstwandeltocht over parcoursen van 5, 10 15 en 25 km. De start vindt plaats op hét marktterrein om 2.30 uur. Benoeming Mejuffrouw J. Valkier uit Middelburg is benoemd tot hoofd en leidster van de keuken in het chr. pensionhuis te Zaan dam, dat in december wordt geopend. Uitslag openbare verkoping Notaris A, A. Moggré te Middelburg heeft in het notarishuis aan de Koe- Doortstraat te Middelburg in het open baar verkocht: Een huis met erf aan de Beddewijkstraat 8 te Middelburg, groot 60 ca; gekocht door de heer M. C. Wit- lox q.q. voor f 5700,een huls met erf en vrije poort aan de Dampoortstraat 4 te Middelburg, groot 88 ca, gekocht door de heer A. W. Dert voor f 3646,een huis met erf en vrije poort aan de Schuitvlotstraat 7 te Middelburg, groot 1 a. gekocht door de heer G. H. den Hollander voor f 2500,- OOSTKAPELLE Toneelclub „Onder ons" De toneelclub „Onderons" te Oostkapel- le hoeft een nieuw toneelstuk in studie genomen getiteld: „Het geheim van de zwerver", van B. Steijaart. Eind novem ber zal de toneelclub dit stuk op de plankeu brengen. Officiële publikatie MIDDELBURG. Officiële bekendmaking. B. en w. van Middelburg brengen ter open bare kennis, dat de raad dezer gemeente in zijn openbare vergadering van 17 september 1962 besloten heeft, met toepassing van de ar tikelen 72 e.v. der Lager-i.nderwijswet 1920, medewerking te verlenen aan de Vereniging „Christelijke School aan .'t Zand" te Mid delburg tot: a. het. aanschaffen van 20 leerlingensets ten behoeve van de le klas van de van ge noemde vereniging uitgaande school voor gewoon lager onderwijs aan de Piet Hein- straat 50: b. het aanschaffen van 50 leerlingensets ten behoeve van de 2e klas van genoemde school; e. het aanschaffen van 60 letterdozen ten behoeve van de le k'as van genoemde school. Tevens besloot de raad in deze vergadering om met toepassing van artikel 50 e.v. der Kleuteronderwyswet aan de Vereniging „Christelijke School aan 't Zand" medewer king te verlenen tot het beschikbaar stéllen van 1 lokaal ten behoeve van de huisvesting van 1 klas van de van genoemde vereniging uitgaande kleuterschool aan de Arnelaan. Middelburg. 19 september 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd, A. J. Berenpas. loeo-burgemeester. Mr. J. ITooij, secretaris. VLISSINGEN. Saneringsplan. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlis- slngen brengt ingevolge artikel 43. juncto ar tikel 37, 3e lid, der woningwet ter openbare kennis, dat de door de gemeenteraad op 10 regeling van de aard der bebouwing en liet g-bruik van gronden, gelegen In de bebouwde bruik van gronden, gelegen in de bebouwde kom (Komverordening St Jaeobsstraat en omgeving) met de daarbij behorende uitvoe rige kaarten en toelichtende beschrijving, ge durende veertien dagen, aanvangende 24 sep tember 1962 voor een cder ter gemeente secretarie, kamer 4, ter inzage is gelegd. Binnen zes weken na afloop van die termijn kunnen belanghebbenden, die zich met be zwaren tot dé gemeenteraad hebben gewend, bij Gedeputeerde Staten var. Zeeland bezwa ren tegen de genoemde verordening inbren gen. Vlissingen, 22 september 1962. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, B. Kolff. Collecte voor Perzië De collecte voor Perzië, gehouden in de hervormde kerk te Nieuw- en St,-Joos- land dracht f 358,30 op. N.C.V.B. kwam bijeen Dezer dagen sprak voor de afdeling Oostkapelle van de N.C.V.B. de heer P. Struijk, hoofd van de christelijke lagere landbouwschool, over het onderwerp „Nieuw-Guinea zoals ik het zag en het zendingswerk aldaar". De heer Struijk heeft drie jaar in Nieuw-Guinea ver toefd als hoofd van de jongens-vervolg- school. Hij lichtte zijn causerie toe met zelfvervaardigde filmstroken. Tijdens de vergadering gaven zich drie nieuwe le den op. Men hoopt binnen korte tijd het ledental van honderd te bereiken. VLISSINGEN „PH1LATEL1CA" KWAM WEER BIJEEN De afdeling van „Philatelica" te Vlis singen kwam dezer dagen in vergade ring bijeen en de vereniging mocht zich zoals gewoonlijk verheugen in een zeer druk bezoek. Toen de voorzitter, de heer A. Roriie, de bijeenkomst opende waren alle plaatsen dan ook bezet. Naast een aantal nieuwe leden kon een viertal gasten worden begroet. De nieuwe zegels van Nieuw-Guinea gin gen vlot van de hand evenals de uit- Geslaagde startavond van Geref. Jeugdcentrale Een groot aantal jongeren heeft vrij dagavond in het Scheldekwartier te Vlissingen de startavond van het win terwerk der Gereformeerde Jeugdcen trale bijgewoond. De avond werd ge opend door de heer A. den Boer, twee de voorzitter van de Jeugdcentrale, die in het bijzonder dr. Brandts te Goes, voorzitter van de landelijke bond voor G.J.O., ds. I'. Homburg, alsmede afge vaardigden van de kerkeraad en het ge reformeerd streekverband begroette. Dr. Bandts hield een causerie over liet werk onder de jeugd. „De hedendaagse jeugd", aldus de spre ker, „ondervindt veel kritiek. Men spreekt onder meer van nozem-jeugd. Maar laten onze jongens en meisjes steeds bedenken, dat zij een taak in deze wereld te vervullen hebben en Christen moeten zijn in woord en daad, naar het woord van Christus: „Gij zijt het zout der aarde". Laat men zich scharen om de Bijbel en vragen wat onze taak in deze wereld is", aldus de heer Brandts. Tijdens deze avond werd afscheid geno men van ds. Komburg, die in zijn ambts periode in Vlissingen voorzitter is ge weest van de Jeugdcentrale. De heer Den Boer memoreerde het vele werk dat door ds. Homburg in het belang van de jeugd is verricht. De heer Den Boer wees er met enkele humoristische woor den op. dat ds. Homburg altijd haast had, ondanks een predikatie „Zij, die geloven haasten zich niet". Spreker meende, dat deze tekst wel eens van toepassing zou kunnen zijn op de per soon van ds. Homburg. Hij wenste do minee en mevrouw Homburg veel zegen toe in zijn nieuwe standplaats Heer- jansdam en bood hem namens de Jeugd centrale een boekebon aan. Ds. Hom burg merkte in zijn afscheidswoord op, steeds prettig met de Vlissingse jeugd te hebben samengewerkt en wees op de taak die hen in de toekomst wacht. Het officiële gedeelte van de startavond werd afgewisseld door zang, declamatie en spel door de leden van de verschil lende afdelingen. - Afzonderlijke vermel ding verdient het programmapunt „Le vend draaiboek" van de Jeugdcentrale. gaven van vele andere landen, zoals Duitsland, Hongarije, Israël, Ver. Na ties, Tsj. Slowakije, België en Indone- Overeenkomstig een beslissing van de vorige vergadering wordt op zaterdag, 29 september, een grote postzegelbeurs gehouden in het gebouw „Het Anker". Tijdens deze beurs wordt een verloting georganiseerd met waardevolle prijzen, terwijl eveneens een veiling op de agen da staat. Ter gelegenheid van deze postzegelbeurs zullen twaalf leden een gedeelte van hun verzameling tentoonstellen. De bezoekers aan deze beurs kunnen deze uiteraard bezichtigen, doch zij kunnen desgewenst ook hun oordeel over de di verse inzendingen uitspreken, waartoe ze van een formulier, worden voorzien, waarop ze de geweiite aantekeningen kunnen maken. Er wordt een vijftal prijzen voor de beste inzendingen be schikbaar gesteld. Aan het slot van de vergadering werd bij monde van de voorzitter medegedeeld, dat ook dit jaar weer een St.-Nicolaasfeesl: voor de le den en hunne dames wordt gehouden. Vlissingse raad op excursie naar stadhuis en Zuid-Sloe De gemeenteraad van Vlissingen gaat vrijdag 28 september a.s. op excursie naar de stadhuisbouw en naar het Zuid- Sloe. Des morgens wordt eerst het nieu we stadhuis in aanbouw bezichtigd. De architect, ir. J. G. E. Luyt, zal daar voor een toelichting zorgen. Vervolgens be geeft net gezelschap zich naar „Britan nia" waar ir. J. H. Mulock Houwer, di recteur van de kon. mij. „De Schelde", een uiteenzetting zal geven over de wer ken die in opdracht van „De Schelde" in het Zuid-Sloe in uitvoering zijn. Na een gezamenlijke koffiemaaltijd en dat ir. H. Wieringa, hoofd-ingenieur van de rijkswaterstaat te Vlissingen over de aanleg van de havenwerken in het Zuid- Sloe zal hebben gesproken, vertrekt het •gezelschap des middags naar het Sloe- gebied om daar aan de westzijde de dijk werken en de daarvoor gelegen bouwput van „De Schelde" te bezichtigen. Voor deze excursie zijn naast de raads leden en enkele oud-raadsleden o.m. de directieleden van „De Schelde" en burgemeester van Nieuw- en St.-Joos- land uitgenodigd. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 19 sept.: Eem- stroom van Amsterdam. Kate Marie van Bu- rea. Cap Sandiego van Antwerpen. Jute Paulin van zee, Bernisse van Caen. Seeu- ryti van Londen. 20 sept.: Windsorbrook van Antwerpen. Laura Dsniëlsen van Delf zijl. Vlissingen vertrokken op 19 sept.: Security naar Antwerpen. Caltex Arnliem naar zee. Gepasseerd naar Antwerpen 19 sept.: Sea breeze van Londen. Nore van Rotterdam. He len van Londen. Tero van Bremen. Falco van Noordzee-Gent. Dorigedijk van Ham burg. Doris van Rotterdam. Aegir van Brug ge. Aldebaran van Londen. Neerlandta van Teignemouth. Orient van Passajes. 20 sept Santa Maria van Dordrecht. Patricia van Swansea-Gent, Borneo van Amsterdam, Lo- persum van Hamburg. Lauwersborg van Rotterdam. Virgo van Londen. Eagle van Londen. Rex van Londen. Algorab van Buenos Aires. Forel van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen op 19 sept.: Al- bert Willem naar Swansea. Valiant naar Rot terdam. Giessenkerlc naar Rotterdam. Donau naar Greenwich. Jacaranda naar Harwich. Adine naar Rotterdam. Caiebeka naar Oden- see-Gent. Menje naar Dublin. 20 sept.: Te- mar naar Londen. Hunter naar Portsmouth. VERKOPERS PRODUKTEN VAN MINDER-VALIDEN WERDEN VRIJGESPROKEN De Middelburgse rechtbank heeft de Goese kooplieden W. M. en A. J. G. E., die ten laste gelegd waren hun boekje te bniten te zijn gegaan als verkopers van artikelen, 'die in werkplaatsen voor minder-validen waren vervaardigd, vrij gesproken. De rechtbank achtte niet bewezen, dat de beide verkopers onder valse voor wendsels en dank zij een samenweefsel van verdichtsels ook produkten aan de man brachten, die niet afkomstig waren van de werkplaatsen. Volgens de ver dedigster van beide kooplieden had de directeur van de werkplaats te Hulst hen toegestaan te zeggen, dat ze na mens de werkplaats kwamen ook als ze geen produkten uit deze werkplaats aanboden, maar andere. De officier van justitie had in deze zaak een voorwaar delijke gevangenisstraf van 3 maanden met een proeftijd van 2 jaar, alsmede een boete van 200 gulden tegen elk van de Goesenaren geëist. Vervolgens deed de rechtbank uitspraak in enkele appelzaken. In een dichte mist (zicht rond 60 meter) was de fourage- handelaar A. A. D. uit Lewedorp met een 10 meter lange truck met oplegger een zijweg ingedraaid, waarbij 2 perso nenauto's op deze vrachtauto waren gereden. De rechtbank veroordeelde D. tot een boete van 60 gulden. Wegens het niet verlenen van voorrang werd de Middelburger J. de B. veroordeeld tot een boete van 40 gulden. Zijn stad genoot L. L. werd voor eenzelfde feit veroordeeld tot een even hoge boete. De chauffeur-winkelbediende H. A. uit Kloetinge werd veroordeeld tot 1 maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar, alsmede een boete van 250 wegens schuld aan een aanrijding, die hij op 5 april op het kruispunt tussen Wolphaartsdijk en Wil- helminadorp veroorzaakte. Tenslotte werd de loswerkman J. C. uit Vlissingen, die zich aan diefstal had schuldig gemaakt, veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 4 maanden, mét aftrek, alsmede ter be schikkingstelling van de regering. Deze uitspraak was conform de eis van de officier. KAMERCENTRALE V.V.D. KOOS VOORZITTER De Kamercentrale Middelburg van de V.V.D. heeft zich gisteren in een in de Prins van Oranje gehouden vergadering unaniem achter de kandidatuur van mr. Toxopeus als lijstaanvoerder van de V. V.D. voor de komende verkiezingen van de Tweede Kamer gesteld. Tijdens deze vergadering, die onder lei ding stond van de heer Priester uit Vlissingen, werd in verbard met het af treden van ir. H. J. Stoel Feuerstein een nieuwe voorzitter van de Kamercentrale gekozen. De heren dr. ir. C. W. C. van Beekom te Goes en J. C. Hofiizer waren voor deze functie voorgesteld. De ver gadering koos eerstgenoemde. De heer Stoel Feuerstein werd tot lid van ver dienste benoemd, vanwege het vele be langrijke werk, dat hij voor de V.V.D. heeft verricht. De Kamercentrale zal trachten de heer C. A. Kammeraad te Middelburg, voor zitter van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden, op een ver kiesbare plaats te krijgen op de lijst van de V.V.D. bij de komende Kamerverkie zingen. Het lid van de Tweede Kamer, de heer J. C. Korver te Heemstede, gaf tijdens deze vergadering een overzicht van de politieke situatie. Benoeming Op voorstel van de diaconie van de Ne derlands Hervormde Kerk te Goes werd mevrouw Van den Berge benoemd tot lid van het algemeen bestuur van het be jaardentehuis „Randwijck" te Goes. VEILING KRABBËNDIJKE. 21 september. James Grieve- 1 85-90 44. 80-85 47. 75-80 51, 70-75 52, 65-70 48. 2 85-90 40--14. 80-85 43—48, 75-80 44—51, 70-75 39—48, 65-70 36—45, 2D 34—41, 3 grof 37—44, fijn 22—34. kroet 1519. val 17. Tydemans E.W. 1 80-85 75-80 72. 70-79 72, 65-70 61, 60-65 42. Cox Orange P. 1 80-85 68, 75-80 72—75, 70-75 -76, 65-70 69—73, 3 grof 51, kroet 17, val 20. Zigeunerin 2 80-85 26, 75-80 27, 70-75 25, 3 grof 16, kroet 14. PrinEessenbonen 2 75, 2x 70. Manks Codiin 3 fijn 30. Earley Vic. kroet 25. Tr. de Vienno 2 80-85 68, 75-80 74, 70-75 77, 3 grof 55. Clapp's Fav. 1 70-79 45, 65-70 45, 60-65 43, 55-60 38. 2D 28. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2636 kg, 80- -156. Handeisgar- nalen 122 kg. 118. Schar 71 kg. Bot 229 kg. Schol 32 kg. Tong 161 kg. Paling 29 kg. Visiever 5 kg. Wulk 5 kg. VEILING TERNEUZEN. Sla 4.40—22.80. Bloemkool A2 52—60. B 41— 45, B2 12—46. C2 18—22, £fw. 11—40. Groene komkommers 24. Witte komkommers 10—12. Meloenen 47109. Selderij 37. Peen 2 19. Meerlanders 1 12.10—13. Bintjes-1 10—10—11. Eigenheimers 1 11.1012 50. Andijvie 1236. Stoksnijbonen 2 4970. Prinsessenbonen 1 83—86, 2 66—79. 2B 30—70 Prelude 1 78. Sav. kool 17—21. Witte kool 21. Waspeen 16—18. Prei A2 25-^0. Tomaten A 55. A2 41—44, C 45, C2 31. Pronlcbonen 41. Uien 11— 15. Bramen 1 25—28, 2 10—24 Belle de Lou- vain grof 62. Reine Claude d'Althann grof 84—95. 3 3065. Reine Victoria 2 60. grof 93—101, 3 49—64. Witte orniven 203. Blauwe druiven 136—160. James Grieve 1 85 9548, 80 43—49. 75 50—55, 70 53—56, 65 50—31, 2 85 45—46. 80 41—47, 75 45—48, 70 43—50, 65 40—45, 2D 33—35, 3 grof 40—44. 3 fijn 30—34. Cox Orange 1 80 66. 75 72. 70 73. 65 69. 2 80 69. 75 61, 70 62, 65 59. Tydemans 1 80 70. 75 72, 70 73—74. 65 65—70 60 61—65, 3 grof 4596. 3 fijn 2635 Clapp's peren 1 70 39 42, 65 39—44, 60 37—39 55 37. 2D 25—f' 3 grof 24—32 3 fijn 17—26. Trioniph de Vien- ne 1 80 73—76. 75 71—77. 70 75—83. 2 80 64— 66, 75 65—73. 70 73. VEILING MIDDELBURG. 21 september. Aardappelen: Bintjes bonken 12. grote 9.80. Bi. eigenheimers grote 13. drie lingen 3 Tomaten: Al 4.80. A2 4.63—5, BI 4.85. B2 4.21—4.93. Cl 4,50. C2 2.10—3.12. CC1 1.80—3.24. CC2 1.50—2,82. Natuurtom. 2,16—3,12. Fruit. Appelen: James Grieve 80-op 4894. 75-80 38—52. 70-75 46—56, 65-70 46—54, 2D 38—45. 3 grof 37—47. 3 fijn 24—46. Cox Orange Pippin 75-80 69—72, 70-75 69—72. 65-70 59— 69. 3 grof 4246. Zigeunerinnen 85-95 29. 75-85 26—36. 65-75 26—39. 2D 21—24. 3 fijn 1628, val en kroet 1036. Pruimen: R Cl. d'Althann 45119. Reine Victoria 2189. Jef ferson 6690. Meloenen: Net 3369. Orange 31—94. Suiker 43105. Ogen 3645. Druiv 145172. Bramen 1429. Aardbeien p. 21. Peren: Clapp's Favourite 70-80 46. 60-op 4148. 3 grof 3941, 3 fijn 32, Triomph de Vienne 75-op 83, 70-75 76—81 65-70 81. 3 grof 65—73. Groenten: Bloemkool 3 per kist 6370, 6 per kist 3154, 4 per kist 4767, 8 per kist 1736, 10 per kist tl—15 Komkommers groen 75-op 14—22, 60-75 i3~-22. 50-60 10—15. 40-50 1014, krom per kg 10. Witte 75-op 15, 60-75 10—18. 90-60 10—14 krom per kg 11. Spinazie 2545. Postelein 3849. Andijvie 1 30. 2 27.20. Prei 1 16,50, 2 11—15. Sav. kool 29. Kassnjjbonen 133139. Waspeen 1227. Sla 3,50—31. Pronkbonen 4?70. Dubb. bonen 47104. Snijbonen 4092. Bos- kroot 811. Knolselder^ 612. Uien 1117. Bospeen 1247. Rode kool 1423. Augurken 41—181. Chinese kool 12—15. Films in Zeeland Een tijdje geleden gonsde uit Hol lywood een gerucht door de we reld: Frank Sinatra gaat zich ver loven met Juliet Prowee. En miss Prowse, op weg naar Hollywood ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1962 Adventkerk: Vlissingen 9 ds. Reith, 10 bijbelstudie, Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds. Reith. Interkerkelijk Avondgebed: Vlissingen Engelse Kerk 7.308 uur. ZONDAG 28 SEPTEMBER 1962 Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10.30 ds. Oosthoek, 2.30 ds. Duisterhof (intr.); Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Hensbergen, Biggekerke 9.30 ds. Odé, 2 ds. Nennie; Domburg 10 ds. v. Vliet, 7 ds. Wapenaar; Gapinge 2 ds. de Boer; Grijpskerke 10 ds. Wapenaar, 7 ds- v. Vliet; Klevers- kerlte 10 ds. Wieringa; Koudekerke 10 ds. Van Herwaarden, 2.30 ds. Altena, 7 ds. Altena Lammerenburg; 't Zandt 10.15 ds. Altena. 10.15 jeugdkerk, 7 ds. v. Herwaarden; Melislterke 2.30 ds- v. d. Schoot; Middelburg, Nieuwe Kerk 10 ds. Nauta, 7 ds. v. Boven; Engelse Kerk 10 ds. van Boven (jeugd); Koorkerk 10 ds. v. Houte, 11-30 kinderdienst; Oostkerk 10 ds. Enker; Nieuw- en St.- Joosland 10 en 2.30 dr. v. Haarlem; Souburg Oost 10 ds. v. Duyne, 7 ds. Nennie, West 9.30 ds. v- d. Schoot; Oostkapelle 10 ds. Richard; Ritthom 10 ds. Nennie, 2.30 ds. Odé; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 6.45 ds. Nauta (jeugd); St.-Laurens 10 ds. Kok (H-D.), 7 ds, Kok; Veere 2 ds, Wieringa (H.D.); Vlissingen, St.-Jacobskerk 10 ds. Roth- fusz, 5 ds- Kwast; 't Anker 9.30 jon- gerendienst; Johanneskerk 9.30 ds. Kloosterman, 7 ds. Kwast; Havendorp 10 ds. Kwast; Engelse Kerk 9.30 jeugd kerk; Vrouwenpolder 10 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 dhr. Bakker, 2.30 ds. Rothfusz; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. v. Dullemen. Eglise Walloune: Middelburg 10.30 pas teur Wit. Filadelfin volle Evang. Kapel: Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned.: Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang'.: Westkapelle 9.45 en 2.45 dhr. Faasen. Bethel Temple (Pinksterkerk)Vlissin gen (Havendorp) 4 dhr. Davidsz. Volle Evang. Gem-: Middelburg 10 dienst. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Hindriks; Domburg 10 en 2.30 ds. v. d. Bom; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijps kerke 10 en 2.30 kand. Reinders; Kou dekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Me- iiskerke 10 en 230 ds. Van Heesen; Middelburg, Hofpleinkerk 9.30 ds. v. Til, 2.30 ds. Boonstra. 5 ds. Ringnalda; Noorderkerk 9.30 ds. Boonstra, 5 ds. v. Til; 't Zand 8.45 ds. Ringnalda; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds- Bohi- meijer; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. de Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlis singen 9.30 en 5 ds. Tissink; Vrouwen polder 10 en 2.30 kand. Pieterse; West kapelle 9.30 en 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (Vrijgem.): Souburg 9 30 Douma; Middelburg 8.30 en 4.30 v. Beveren; Vlissingen 4.30 ds. Dou ma; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. Wiskerke; Zoutelande 10 45 ds. v. Be- veren, 4 eredienst. Geref. Gem.: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd-; Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd.; Middel burg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd; Westkapelle 9.30. 2 en 6 leesd-; Zoutelande 10 en 230 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9-30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring1: Middelburg 10 ds. v. Houte; Vlissingen 7 ds. van Beek. Evaug. Luth. Gem.: Middelburg 11.15 ds- ten Rouwelaar; Vlissingen 9 ds. ten Rouwelaar. Doopsgez. Gem.: Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Herst. Apost. Zendingsgem.: Vlissingen (Bakkersg.) 10 en 4-30 dienst. Herst. Apost. Zendingsk.: Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 heil-sk.; Vlissingen 10 heil.d., 7.30 opw-sk. o.l.v. kap. v. Lentink. Evang. op G.G.: Vlissingen (kazerne Willem LH) 10 en 5 Grisnigt. Collecte De collecte tol leniging van do nood in Pei'zië, zondag in de hervormde kerk te Middelburg gehouden, bracht f 1566,37 ZONDAGSDIENSTEN' DOKTERS, Middelburg: dokter W. Stevens. Populieren laan 9, telef. 2011. Vlissingen: dokter L. P. Boone, Badhuisstraat 30, tel, 2950. Veere. Serooskerke, Oostkapelle: dokter J. W. Oosterhoff, Markt A 155, Veere, tel. 01181— 271. Koudekerke. Zoutelande. Westkapelle: dokter L. Sloos, Middolhurgsestraat. 1, Kou dekerke. tel. 231. APOTHEEK. Middelburg: apotheek W, K. Hummelen, Markt 69, telefoon 2134. Vlissingen: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22—24, telefoon 2066. om het gerucht waar te maken., stapte in Schiphol even uit het vliegtuig, waar zij de journalisten vertelde, 'dat zij Frankie een fijne knul vond en dat het echt allemaal klopte van die verloving en zo. Dat kwam dus in de kranten. Helaas, een paar weken later moesten we lezen, dat er niets van zou komen. Shiatra was niet zo ingenomen met de door miss Prowse verspreide geruchten en het was voorlopig uit met de vriendschap. Dat was jam mer voor het Zuidafrikaanse dan seresje, hoewel, de affaire heeft ook een prettige kant. Juliet Prow se is er wel niet beroemd, maar dan toch bekend door geworden. En misschien was het daar alleen maar om te doen geweest. We herinneren aan dit voorval, omdat dit weekeinde in City (Middelburg) cn Alhambra (Vlissingen) de film „Can- Can" vertoond wordt. De Nederlandse titel luidt „De ondeu gende meisjes van Montmartre" en in een van de stoute meisjes zal men danseresje Juliet Prowse herkennen, terwijl de voornaamste mannelijke rol door Frank Sinatra wordt bezet. Fran kie en Juliet ontmoetten elkaar voor het eerst, zo wil het verhaal, bij de opnamen voor deze film. Uit die tijd dateerde de kortstondige vriendschap of zo men wil in die periode kreeg miss Prowse het idee voor een grootse reclamestunt. De waarheid doet er hier weinig toe. Feit is en dat is veel belangrijker dat „De ondeugende meisjes van Montmartre" een heerlijke film is. Met een als altijd even vlotte Sinatra, maar in de eerste plaats met Shirley MacLaine in een prachtrol. Als de directrice van een mondain Parijs' fin-de-siècle etablissement lijkt ze zo weggelopen van een Toulouse de l'Au- tree's fraaie Moulin Rouge-affiches. In de zaak van mademoiselle Simone Pista che wordt vanzelfsprekend de (verboden) Can-Can gedanst door de „ondeugende meisjes van Montmartre". Geziene gasten in het etablissement zijn de advocaat Durnais (Sinatra) en rechter Barrière (Maurice Chevalier)- Zij zqn er ook. wanneer de politie een inval doet. Rechter Barrière is juist aan de eigenares van het „Bal du Paradis" voorgesteld en is onder haar charmante redrag niet onaangedaan gebleven. Dat jeeft complicaties, wanneer Simone met haar hele „corps de ballet" voor de groene tafel moet verschijnen. De ge volgen van de gerechtelijke confrontatie zijn dan ook kostelijk. Uitblinkend in ondeugendheid is Shirley MacLaine, die van Simone een pittig persoontje heeft gemaakt, waarmee ze zelfs Sinatra in de schaduw drukt en de charmeur Che valier met veel pep partij geeft. Mon sieur Maurice, de de Gaulle van het witte doek, nu speels, dan vaderlijk, maar altijd jong van geest, geeft als de mentor van Sinatra in het nacht leven van de lichtstad anno 1896 vlot zijn filosofietjes weg. Vierde hoofdrol speler is Louis Jourdan als een weinig soepele collega-rechter, die het tegen zijn drie formidabele tegenspelers maar moeizaam opneemt. KERKNIEUWS Synode Chr. Geref. Kerken. Conclusies aanvaard van meerderheidsrapport Met 33 tegen 15 stemmen heeft de Sy node van de Christelijk Gereformeerde Kerken te Santpoort vrijdag de conclu sies aanvaard van een meerderheidsrap port, behelzende „dat niet gebleken is dat de tekst van de nieuwe vertaling van de bijbel in 3trijd i3 met de heilige schrift als woord van God". Niettemin raadt de synode, met het oog op de hui dige situatie, aan in de eredienst de sta tenvertaling te gebruiken. De synode verenigde zich voorts op éér na met de zienswijze van de commissie inzake het werelddiaconaat en de hulp aan de onderontwikkelde gebieden, dat het niet op de weg van de kerken ligt los van de prediking aan deze gebieden of aan volken in nood hulp te verlenen. De kerken werd geadviseerd om bij aanvragen om hulp zich van advies te verzekeren van deputaten voor de ding of bijzondere noden. Hier ligt r het oordeel van de synode en de com missie een taak voor charitatieve licha men. De synode handhaafde voorts haar in 1912 genomen beslissing dat een door een vrouw bediende doop onwettig is. De synode zal opnieuw deputaten benoe men om de voortgang van het werk van de nieuwe vertaling bij eventuele revisie te onderzoeken, zo mogelijk in samen werking met andere kerken van de ge reformeerde belijdenis, en het resultaat aan de volgende synode rapporteren. NED. HERV. KERK Beroepen te Rotterdam, vac. J. Sperna- Weiland voor werk onder vrijzinnig her vormden: G. W. Reitsema te Coevorden. Beroepen te Apeldoorn-C.-W.: dr. C. van Leeuwen te Eist (Geld.). Bedankt voor Veenendaal vac. Sj. Vermaas: C. Korevaar te Rotterdam. GEREF. KERKEN Beroepen te Krabbendam: A. C. J. Horst, kandidaat te Alkmaar. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-Charlois: T. Harder te Korahorn. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Barneveld: P. Blok te Dirksland. Tweetal te Borssele: M. Heerschap te Paterson (U.S.A.) en A. F. Honkoop te Göes. Juliet Prowse tenslotte stapte helaas slechts enkele malen uit de anonimiteit van de dansmeisjes om een paar korte en onbelangrijke scènes met Sinatra te spelen. We zien haar o-m. in een flirt opname aan de bar van „Bal du Para dis", een niet onaardig scènetje, dat als intermezzo dient in een film. die vooral vaart heeft. Wat het bioscoopprogramma verder biedt staat in het teken van actie, avontuur en criminaliteit. „Misdaad zonder genade", Grand (Goes) is een gangsterepos van Franse origine met o.a. Francoise Saint-Laurent en Yves Massard. Zondagmiddag vertoont deze bioscoop „Maciste en de tirannen", een zeer amusante rolprent over een zeer krachtige heer, die zijn spieren in dienst stelt van het „armzalige" Chinese volk, wanneer dat door Tartaren en Mongolen wordt bedreigd. In Luxor (Vlissingen) zien we Interpol aan het werk in een film, die „Razzia aan de Bosporus" heet en die handelt over de strijd tegen de smokkel van ver dovende middelen. In dezelfde bioscoop zondagmiddag: „De schaduw van Zor ro", een nieuw avontuur van de Robin Hood van het wilde westen. „Gevaarlijke verhoudingen", Electro (Middelburg) is weer een Franse film over misdaad en liefde met Ralf Val- lone, Emmanuele Riva en Annie Girar- dot. Grand (Goes) verzorgt voorts een aan tal speciale voorstellingen van de film, die gemaakt is over de recente reis van de prinsessen naar West-Indië. prachtige gelegenheid om met Suriname en de Nederlandse Antillen kennis te maken of de kennismaking te hernieu- VEILING ROTTERDAM. 20 sept: Eigenheimers groot 14-16. poters 7-8; Witloof IIA 131-157, UB 99-157: Andijvie 26- Sla HA 12-24: Spinazie 1 25-45: Bloemkool IA 6 8t. p. b. 56-68, 8 Kt. 40-46. 10 st. 23-36, IIA 6 st. 32-45, 8 st. 35-42, Dubb. bonen I 105-137, II 66-99: Kroten 8-19: Peen 8-14: Uien 13-20: Komkommers 70-80 2933. 60-70 24—29, 50-60 19—22. 40-50 14—20; per kg 19-26: Selderij 4-8; Peterselie 7: Rode kool 12-19: Groene kool 15-17: Gele kool 10-17: Prei IIA 20-34: Pronkbonen 60-72: Spruiten 57-80: Ananasmeloenen 60-96; Oogmeloenen iSuikermeloenen 79-115: James Grieve IA 52-72. IB 56-74. IC 51-71, IIA 49-62. IIB 46-54. IIC 43-49: Benoni IA 60-91. IB 53-73, 14-54, IIA 80-87, IIB 59: Zigeunerin IA 38-41. IB 35-42. IC 31-33, IIA 26-27. IIB 27. IIC 25-26: Mank's Codiin IA 42-47, IB 40-46, IC 37-42. IIA 35-45. IIC 28-42: Clapp's Favou- IA 35-47, IB 37-44. IC 34-39, IIA 29-38. IIB 27-35. IIC 25-32: Frankenthalcrs 131-169: Black Alicante 132-160: Heine Victoria 64-108: Claude d'Althan 92-09: Belle de Louvain 44-45. VISMIJN BRESKENS. Aanvoer vismijn in de week van 9 t. m. 15 september te Breskens: 311 kg bot, 6 kg schar, 350 kg schol, 2056 kg tong, 36 kg kabel jauw. 148 kg wulken, 3 Vg tarbot. 4 kg paling 19 491 kg export garnalen, 110 kg binnenland- garnalen. 669 kg onverlcochte vis. VEILING THOLEN. Witte Eigenheimers, bonken 8, gewone 9 13. poters 4. Bintjes, bonken 13.80, 1 11.30, 2 10.60—11, poters 4.11. Aanvoer 51 ton. VEILING STAVENISSE. Bintjes 1 11.50—11.74, 2 9.40—10, bonken 1 13.70. 2 10. Eigenheimers 7.90—13.60. Aan- VEILING KAPELLE BIEZELINGE. Bramen industrie 2 121—125, 3 80. idem in doosjes 1 144—158, 2 117—130. Bonen 2 72. 42. James Grieve 1 85-90 45, 1 80-85 48, 7,9-80 50. 70-75 51,60—52.70. 65-70 48.70—50,80. 2 80-85 44. 75-80 '16. 70-75 ,48. 65-70 46, 2D 39.20—41,30, grof 38—40. fijn 32—36. Zigeune rin 1 75-80 28—32. 70-75 27. 65-70 28—27, 2 75-80 24, 70-75 26. 65-70 25. 2D 24, grof 24, fijn 24. Manks Codiin 1 70-75 37, 65-70 36. 60-65 35. 2 70-75 35. 65-70 32—33, 60-63 32. 2D 30. grof 28—30, fijn 29. Crimson Cox 1 75-80 61, 70-75 64, 65-70 58, 3 grof 27. Tydemans Earley Worch. 1 85-90 64, 80-85 70, 75-80 78. 70-75 73. 65-70 61. 60-65 48, 2D 36. grof 38, fijn 23. Jacq. Lebel 1 75-85 34, 65-79 32. 2 75- 85 34. 65-75 32—33, 2D 23. grof 30. fijn 26. Bramley Seedling I 90-100 57. 80-90 4344. 70-80 43. 2 90-100 35, 80-90 37. 70-80 36, 2D 27—28, grof 30. fijn 26. T). de Cronsel 1 85-90 39. 80-85 40, 75-80 42. 70-75 39. 65-70 39. 65-70 2 80-85 35. 75-80 35. ?0 79 36. 65-70 35. 2D grof 31. fijn 26. Ellisons Orange 1 80-85 43, 75-80 51—53. 70-75 50, 65-70 40. 2 75-80 46, 70-75 45—46, 65-70 44 3 grof 40. fijn 30. Cox Or. Pippin 1 80-85 70, 75-80 73—75. 70-73 72—73. 65-70 67. grof 40-41. fijn 28. Earley Vict. 2 70-80 34. 60-70 34. ïD 27, grof 27. fijn 24. Gepl kroetappelen 26. val kroetappelen 24. Valappelen 15. B. Chr. William 1 65-75 45. 55-65 43, 2 55-65 24. 2D 18, grof 20, fijn 17. Br. d'Araanlis 1 75-80 31, 70-75 33. 65-70 31. 60-65 29. 2 63-70 29, 60-65 28, 2D 27. grof 24, fijn 18. Tr. de Vienne 1 80-85 68. 75-80 77. 70-75 80, 2 80-85 65, 75-80 72. 70-75 74, grof 63. fijn 42. Br. de Merode 1 70-75 35, 65-70 35, 60-65 35 70-75 25. 65-70 28. 2D 25—26, grof 23, fijn 20. Seign. d'Esperen 1 60-63 67, 55-60 58, 50-55 36, 2D 23, grof 32 fijn 23. Dr. Juliua Guyot. 1 65-70 29, 55-60 27. 2D 23. Br. Lebrun 1 65-75 43. 55-65 48.10-44.10, 2 65-75 42. 55-65 42. 2D 37. grof 26, fijn 21, kroet 9>£. CI. Fa vourite I 70-75 43, 63-70 41, 60-65 33—40. 55-60 36, 2 65-70 39. 60-65 37. 55-60 36. 2D 28. grof 34, fijn 17. kroet 6. Jutter 2D 28—12. fijn 18. Verpakt fruit: James Grieve Lired 1 80- 85 69, 75-80 74, 70-75 76, 65-70 63. Tydemans Earley Worch. 1 80-85 48, 75-80 68. 70-75 62, 65-70 52. Pruimen: R. Vict. ex 103. 1 67—92, 2 31—18. grof 46—73, fabriekl6—29. B. de Louv. 1 62. 2 29—41. grof 46—56, fabriek 11—21. R, Cl. d'Althann t 75-105. 2 27—59. grof 46—72, fabriek 18—27. Warwick Droper 1 3884, 2 38. grof 47. A brikoospruim 1 52, 2 33. grof 36—44, fabriek 18—28. Rademaker ex. 121 Jefferson 1 64—74. 2 26—32. grOf 30—51, fabriek 11—20. Euibank Giant 2 38. grof 4045. fabriek 16. Monarch 1 114. Gele Eierpruim 1 68, 2 45, pruimen gescheurd 6 43. Druiven 1 155—105. 2 100, Bramen per doos ex. 48. Loganbessen per doos I 51. Aard beien per doos 1 81. 2 49. Vijgen per stuk 1 12. Meloenen per stuk A 68—98. B 48, C 35. Aardappelen bonken 9, 1 10—12, 2 T/2— 9 ('2. kriel 3. Groenten: Kropsla 3(417. Bloemkool 11—66. Sav. kool 21—23. Witte kool 4UJ8(4. Andijvie 7325 Komkommers 2529. Bosselderij 2>43. Pronkbonen 3057. Rode kool 15—24. Uien 6—10. Kussa 9%. Prei 33—34. Bospeen 10. Tomaten A 3472. B 42— 71. C 25—48. VEILING GOES. 21 september. Export- en industrieveiling: Zigeunerin 2 85-90 24. '10-85 25—27, 75-80 27—29, 2 70-75 26—27. 63-70 25. 2D 25. James Grieve 1 85-90 45. 80-85 49, 75-80 51—52, 70-75 53—53,80. 65-70 51. 2 85-90 47, 80-85 42. 75-80 46, 70-75 43—49. 65-70 47. 2D 43. Cox Orange Pippin 1 85-90 67. 80-89 -9. 75-80 73, 70-75 72, 65-70 68—71. 2 70-75 65. 65-70 62. Manks Codiin 1 70-75 35, 65-70 36, 60-65 33. 2D 26—28. 2 70-75 34. 60-65 31. Laxton Fortuna 80-85 48. 75-80 52. 70-75 56. 65-70 51. 60-69 38. El- lisons Orange 1 70-75 59. Beurré d'Amanlis 1 75-30 28. 70-75 30, 65-70 31. 60-65 30, D 25. Clapp's Favoui-ite 1 75-30 4245. 70-75 44— 46. 65-70 4445, 60-69 4243. 55-60 4243, 55-60 38—40, 2D 29—31. 2 70-75 40, 65-70 41, 60-65 3D. 55-60 36. Triomph de Vienne 1 80-85 69—77, 75-80 76—83, 70-75 78—85. 2 80-85 67— 71. 75-80 72—74, 70-75 76-80 Seigneur d'Espe ren 1 60-65 64—72, 59-60 ü- 58, 50-55 37. Dïv. appelen geplukte kroet 25. Div. appelen val 24. Zigeunerin val 18. !b\ peren geplukte kroet 9.50. Dubb. pr. borer 1 97, 2 85, 2B 70. 3 40. Bramen 2 121-125, 3 80 Totale aanvoer hard fruit 5600 tasten. Gewone veiling: Zigeunerin grot 1824. Manks Codiin grof 27. nir 25—30. James Grieve grof 30-45, fijn 26—39. Clapp's de Favourite grof 27—34. *ijn 22—25. Seigneur d'Esperen fijn 1113. Beurré d'Amanlis grof 2227. fijn 1617. Belle' de Louvain 1 62 72. 2 32-42. grof 34—63. abriek 8—23. Reine Victoria 1 76—92, 2 25—53, gro 38- 71. fabriek 16—36. Reine Claude d'Althann 1 75—105, 2 38—47. grof 45—88, ra or iet 940. Jeffer son 1 40—76. 2 45. grof i0- 49 fabriek 13—33. Abrikoospruimen grof ii> -65, fabriek 29— 38. Warwick Dropper 1 75 Frankenlhaler 1 160—170. 2 15-0—160. 3 (30 .Black Alicante 1 170, 2 140. Per doos: B>amen 1 4143 2 31—39. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 40—63. A2 35—63. BI 42—48, B2 17—39, afw. 14—42 Kropsla 1 10-16. 2 6-8. Ci 4-6. Meloenen 66107, afw. 40. Komkommers A 2027, B 1421. C 1319. Knolselderij 7. Per bos: Wortelen 13—19. uien !6 Selderij 2.50—4. Per kg- Tomaten A 44—67 0 48—68. C 33— 44. Uien 15—17. Augurken A 118, C 21—54, D 15. Kroten 1516. Rode kool 1 2122. Groene sav. kool 1 2024. Andijvie 1 2132. Prei 30—12. Postelein 22—24. Dubb. pr. bonen 2 70—73, 2B 41S3, 3 2i 35. Pronkbonen 2 58—69. Stoksnijbonen 1 77—100. 2 48. Pre lude 2 61—65. Probator 88. Aardappelen bonke.n 10—11. grote 7—12, drielingen 7. VEILING BERGEN Of ZOOM. 21 september. Andijvie H'—40. Sla 3(4—25. Spinazie 6—39. Bloemkool 11—77. Waspeen 9—31 Kroten 4'^—12. Sav kool 9—23. Rode kool 1—I6. Witte kool l-.i Starqboon dub bele prinsessen 59111 Snijbonen 4290. Staakprinsessen 60-120. t-vei 11-27. Tomaten 2589 Komkommers 10- 24. Clapp's 2145. Précoee 27 B. de Merode 1731. Juttepeer 2440. James Grieve 22 62. Cox 29—61. Reine Claudr 18—110. Reine Victoria 1081 Belle ie Louvain 14—55. veiling sint-maaktensdijk. Bintjes 1011.21. bonken 13.7913,95. 2 11,18. Eigenheimers 9—13.15. bonken 10 Aan- Advertentie) Zondagsdienst laxi's Middelburg trio l'AK telef. 2600 BLANKER, telef. 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 13