Nederlander in feestend Sluis reed Belg klem voor molestatie Lading rijshout stak te ver achter auto uit Serie ruimere huizen voor „Malta" Zierikzee Politierechter Middelburg WALCHERFN AGENDA MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O lan hanteerde windbuks om lantaarn te vernielen In het feestelijk getooide en druk bezochte Sluis speelde zich op ko ninginnedag van dit jaar danks de feestelijkheden een kleine imitatie van een „gangste tafereel af: plotseling werd de doorgang van een Belgische auto geblokkeerd door een Nederlandse wagen, waarvan de bestuurder, de graanhandelaar G. J. R. G. uit Groede, uitstapte met de bedoeling de Belgische acquisiteur V. R. N. uit Brussel op onredelijke wijze te laten blijken van zijn ongenoe gen. Een ongenoegen, dat zijn oor sprong vond in de grote feestdruk- te in Sluis enerzijds, die het voor de Belgische automobilist moeilijk maakte zijn wagen te parkeren, en het ongeduld van G. uit Groede an derzijds. Voor de Middelburgse po litierechter mr. B. S- Sieperda kwam de zaak donderdagmiddag duidelijk aan het licht. De Belg X. R. Is'., getuige en bele digde party, was op de rechtszitting aanwezig en verklaarde, dat hij we gens de drukte moeilijk parkcerruint- to voor zijn auto had kunnen vinden. G. uit Groede reed achter de Belg en wilde passeren, hetgeen hij duide lijk maakte door luid te claxonneren. De automobilist uit Brussel was toen gestopt in de veronderstelling, dat degene, die achter hem reed van het organiserend comité ran de feeste- lykliedcn was. Beide automobilisten hadden toen wat woorden gehad, en naar verdachte G. beweerde, had de Belg hem de scheldwoorden „bandiet" en „grote onnozelaar" toegevoegd: de Belg ontkende dit evenwel. V uistslag G. had de scheldwoorden niet kunnen verkroppen cn was de Belg achterna gereden met het oogmerk hem aan het verstand te brengen, dat hem deze woor den niet bevielen. Op een weg had hfl hem met zijn wagen klemgereden, was uitgestapt en naar de Belgische perso nenauto gegaan. Hij had het portier met alle kracht opengerukt en de Belg een vuistslag toegediend. „Ik heb me toen zo goed als dat ging verdedigd", aldus de Belg, die achter zijn stuur was blijven zitten "en het portier aanvankelijk dicht had willen houden. G. verklaarde: „Ik wilde N. normaal vragen wat hy met de ze scheldwoorden bedoelde maar toen ik by "net portier kwam leunde N. ach terover en gaf me een trapDe 64-jarige getuige F. H. van W. uit Sluis gaf echter een lezing van de zaak, die geiyk was aan die van de beledigde par tij. De officier van justitie mr. Roo- singh vorderde een geldboete van 75 subs. 15 dagen met toewijzing van de nader onderzoek naar de schade ont staan aan het portier, toen G. verklaarde niet met de civiele vordering in te stemmen. Do uitspraak van de politie- komt Circus Boltini naar Zeeland Het bekende Nederlandse circus Bolti ni, dat thans reeds enkele weken triom fen viert in Rotterdam, zal van maan dag 24 september tot eu met vrijdag 5 oktober een tournee door Zeeland ma ken. Zierikzee krijgt ditmaal voor Zeeland de primeur. In de grote tent zal daar maandag en dinsdag 24 en 25 september op het Industrieterrein de Schouwse liefhebbers van het circus een aantrek kelijk en gevarieerd programma wor den geboden. Na Zierikzee volgt op woensdag, don derdag en vrijdag (2G28 september) Vlissingen, waar het circus een plaats zal krijgen op de Nieuwe Markt. In verband met de stadhuisbouw zullen ditmaal de vele wagens elders moeten worden geparkeerd. Voor West-Zecuwsch-Vlaanderen is Oostburg (Lcdclplein) gekozen, waar Boltini op zaterdag er, zondag, 29 en 30 september, optreedt. Daarna volgt Mid delburg (Hof van Tango) op 1. 2 en 3 oktober en tenslotte Goes (Grote Markt) op 4 en 5 oktober. Gehrels- vereniging Zeeland komt weer bijeen De Gehrels-vereniging afd. Zeeland houdt zaterdag 29 september a.s. een bijeenkomst in de Rijkskweekschool te Middelburg waar het onderwerp „Im- erovisatie aan de orde gesteld wordt, it onderwerp wordt behandeld door de heer Chris Bos met de leerlingen van een 5e klas van een .agere school. Hier na kan over het gebodene van gedachten gewisseld worden iver de mogeiykhe- den in de klas. Deze bijeenkomst is te beschouwen als een voortzetting van een bespreking van 12 mei. waar mej. Annie Langclaar en de heer Cor Schij- ve dit vraagstuk reeds aan de orde stelden. 75 subs. 15 dagen, de politierechter besloot echter tot vrijspraak. Met „Ik schoot op mussen" trachtte A. G. uit Ritthem zich te verontschuldigen. G. had in het voorjaar met een wind buks het glas van een gemeentelijke lantaarnpaal doorboord en vernield. „Ik schoot in de richting van de lantaarn- naai, de mussen zater er bovenop en we hadden de laatste tyd veel last van mus sen" waren enige argumenten van G., die evenwel niet overtuigend klonken. Tegen de politie had hy aanvankeiyk verklaard op de bovenkant van de lan taarnpaal te hebben geschoten; een buurjongen had hij gezegd: .,Geef mij die buks eens, laat my eens op de bo venkant van de lantaarnpaal schieten". Voor de officier was de tenlastelegging bewezen. Conform de eis veroordeelde mr. Sieperda de schutter tot 25 subs 5 dagen en verbeurdverklaring van het wapen. In de nacht van zaterdag op zondag 24 juli kreeg de wachtcommandant van de Gen. Majoor Berghuijskazerne te Middelburg, de vaandrig Van G. uit Zeist, bezoek van enkele dronken per sonen. Een van hen, J. C. W., zou de wachtcommandant op zijn post hebben willen overhalen een biertje met hem te drinken en hem een vuurtje te geven. De wachtcommandant was hierop niet ingegaan, maar had de zaak aanhangig gemaakt toen W. een bierfles door het raam gooide. Bij verstek werd W. ver oordeeld tot een boete van 75, subs. 15 dagen, conform de eis van de offi cier. VrijgesDroken werd de winkelbediende P. de W. uit Middelburg, die in de zaak waar hij sinds vele jaren werkt enkele artikelen zou hebben weggenomen, niet met het oogmerk deze wederrechtelijk toe te eigenen. Hij wilde ze de volgende dag betalen. De officier van justitie eiste Joyriding Met het ernstige vermaan ,niet meer aan andermans bullen te ltomen" ieder een flinke straf konden de Vlissing- se jongemannen J. T. en C. F. Z. naar huis terugkeren, zy waren op een zo meravond naar de kermis te Domburg geweest en pas met de laatste bus terug gekomen, zodat ze in Middelburg geen aansluiting meer konden krygen op de bus naar Vlissingen Goede raad was in dit geval niet duur. Na wat geheimzin nig bij fietsen te hebben rondgehangen kreeg T. een lichte bromfiets in de ga ten, die voor een tochtje naar Vlissingen bijzonder geëigend leek. Samen met C. F. Z. ging hq op pad, denkend nu uit de zorgen te zyn. De politie was even wel waakzaam en rekende beide jon gemannen in. De officier van justitie eiste tegen T. een gevangenisstraf van één week en tegen Z. een geldboete van 50 subs. 10 dagen. /De politierechter vonniste conform. I „U had wat gedronken hè" was de vraag van de politierechter mr. Sieperda aan de bromfietser W. van S. uit Koudeker. ke, die op cle avond van 23 juni bij de vuurtoren te Westkapelle in botsing was gekomen met een autobus. „Toch niet overtollig edelachtbare", antwoord de Van S. De officier van justitie meen de hieraan te moeten twijfelen. Van S. was «le hele dag behulpzaam ge weest by de ringrijderyen. „Een dergelijk festijn pleegt nogal eens met veel drank- verbruik te verlopen", aldus de officier. Het politierapport maakte er trouwens gewag van, dat Van S. was aangetrof fen tegen de grens van de kennelijke staat aan. Mr. Roosingh eiste 75 subs. 15 dagen: de uitspraak was conform. MIDDELBURG Delta-filatelisten openden seizoen De filatelistenvereniging Delta te Mid delburg is woensdag tydens een leden- ergadéring met het nieuwe seizoen ge start. In een openingswoord wees voor zitter II. Mennes er op, dat het bestuur allerlei plannen voor de nieuwe periode gesmeed heeft. Hy hoopte, dat de leden zullen meewerken om deze evenemen ten uit te werken. Een van dc eerste evenementen wordt zaterdag gehouden. In hotel „Suis- is er dan een ruil- en verkoopdag. Voorts wordt er op 26 en 27 oktober een tentoonstelling gehouden door de groep Vrederust, tcrwyl de Middelburgse ten toonstelling omstreeks Kerstmis gehou den wordt. De heer Mennis herinnerde or voorts aan, dat de rondzending van Delta tot de mooiste van Nederland ge rekend mag worden. Het ledental van de Middelburgse vereniging is sinds de op richting begm dit jaar enorm gestegen. Het motto is thans: op naar de 200. Tijdens deze byeenkomst hield ds. J. van Vliet uit Domburg een interessant „praatje" over het verzamelgebied Isra- EERSTE VERGADERING N.C.V.B.-MIDDELBURG jonge me jaar in d: in-nood, 1 ouu.t. iü ua^i.11 met vau ut .7. civiele vordering ad 110.. De 'zitting ?S"--VaQ _vliet weer er op. dat dit land moest even worden geschorst wegens J,e z.'Jn enoi'me ontwikkeling een om- jvangryke verzameling biedt. Het is een land, dat iets te zeggen heeft, aldus de Domburgse predikant, die betoogde, dat de tyd voorby is, dat de Isracl-zcgcls in de stockboeken terecht kwamen om tc wachten hoe het prysverloop was. Er is nu een stabilisatie opgetreden: de ge weldige prijzen zijn er echt wel uit. Wanneer men door de postzegels kennis wil verzamelen is er in Israël een groot terrein te vinden, zo verklaarde ds. Van Vliet verder. „Hier ligt een verzamelge bied voor iedereen en ieder kan er ook bevrediging in vinden", zei hy. Ds. Van Vliot noemde verschillende verzamelvor men: die voor de zogenaamde „stippen- zoekers", voor de ontwikkeling en de ge schiedenis van het volk, dat zoveel be tekenis .heeft en waar zoveel over ge sproken wordt; voor het opzetten van een topografie en voor het verkrijgen van gegevens betreffende de bijbelse De afdeling Middelburg-stad van de N.C.V.B. startte het seizoen met een eerste ledenvergadering met een lezing over het onderwerp „Diaconaal Jaar", die. verzorgd werd door mejuffrouw K. G. Hage te Rotterdam. Mej. Hage stel de in het licht hoe waardevol het is voor mensen om zich gedurende een dienst te stellen van de naastc- hetzij dat die naaste verpleegd wordt in een kindertehuis, in zieken huis of revalidatiecentrum. Het verlies van ai-beidstijd is gering in vergelijking met de winst, dat men de medemens helpt en daardoor zelf ver rijkt wordt. De vergadering stond onder leiding van dc presidente, mevrouw Jongstra Koerselman. In de maand oktober volgt een literaire lezing door mevrouw Kooi kerMohr uit Katwyk. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 12 tot en met 18 september zijn de onderstaande voor werpen aan net bureau van politie te Middelburg als gevonden aangegeven. Indien een dezer voorwerpen by de vin der wordt afgehaald, wordt men ver zocht hiervan kennis te geven aan ge noemd bureau van politie. Schooletui met inhoud, bundel jutezak ken gevonden tussen Schoondyice en Groede, schroevedraaier, houten scha kelarmband, zilveren ring met imitatie steen, dop van gasfles, sleutels, kettim van bromfiets, donkergrijze fietspet* bont damesschortje. rode portefeuille inh. foto's enz., linkerhandschoen wit, groen geruit etui inh. passer enz., speel goedgeweer, bruine portemonnee met inh,, manchetknoop, wieldop van Opel, koperen gewicht van 5 hg, etui inh. pas sers enz., bruine kinderportemonnee, lichtgroene boodschappentas, vleugel moer, grote wieldop, wit babyschoentje, blazer, zwarte regen- Middelburg City: Lundhulshoudkundig congres. uur: City. Can Can, 20 uur. li jaar. Electro: Gevaarlijke verhoudin gen. 19.30 uur. 18 Jaar Molenwater: Mi niatuur Walcheren. IK uur. Vlissingen Alhambrn: Dc ondeugende meisjes van Montmartrc. 20 uur, 14 J. Electro: Gevaarlijke verhoudingen, in.30 u„ 18 J. Goes Grand: Misdaad zonder genade, 20 uur. Museum Turfkluit" Expositie vond sten lïellenburg". Bergen op Zoom Luxor Handel In min derjarigen, 20 uur. toegang alleen vol- Tcrncuzen Luxor: Diamanten bij hel ont bijt, 20 uur, 18 Jaar. Bcllevue: Werkers- bijeenkomst, Vara, 20 uur Oostburg Ledelthoater; Uc prinsessen op veis in de west, 20 »n 23 uur, a.l. Sas van Gent - Olympia: De duivelsclub, 20 uur, 18 Jaar. Brcskcn.s Casino: Klnöc-rfilmmiddag N.V.V.. 4.30 uur. Zierikzee Burgerweesnuis: Schilderijen- expositie Cora van Hittere, 12—17 uur. Hervormd verenigTngsgebouw: gerefor meerd Jeugdappel, 19.30 uur. Concertzaal: Cineao-voorfltëlllng: De prinsessen op rcla in do west, 16, 20, 21 en 22 uur. konnis. Maar het verzamelgebied Israël biedt ook andere mogelykheden: de ver houding Iuraël-Verenlgde Naties, dc sportliefhebbers slaan liet land vaak over, de muziekliefhebbers vinden er ooit hun mogelykheden, men kan dc pos tale weg nagaan voordat de staat geves tigd werd enz. Het waarderen van de ze gels van Israël geeft een boeiend tafe reel van een volk, dat zyn weg zoekt in deze wereld en er zyn plaats in wil handhaven, aldus besloot ds. Van Vliet. Lezing over kinderpolitie voor chr. plattelandsvrouwen De leden van de Bond van Christelijke Plattelandsvrouwen (afdeling Walche ren) luisterden donderdagmiddag in de Bogardzaal te Middelburg naar een bij zonder intoresasnte lezing over organi satie en taak van de kinderpolitie. Spreekster was mejuffrouw M. A. van Haselen, officier 2e klasse van de rijks politie. Zy vertelde over de organisatie onder meer dat in Zeeland dc eerste vrouweiyke officier voor jeugdzaken zUzelve bij de rijkspolitie was aange steld. Aan de hand van vele voorbeelden omschreef mejuffrouw Van Haselen de veelomvattende taak van de kinderpoli tic. Zy drong er op aan dat de bevol king toch vooral meewerkt: „wanneer men oen zedenmisdrijf of een ander strafbaar feit ontdekt, meldt dit dan onmiddellijk aan de politie. Hoe meer gegevens wij hebben, hoe meer wy in deze zaken iets kunnen bereiken." Mejuffrouw Van Haselen was van me ning dat bet aantal jeugdmisdryven niet merkbaar is toegenomen. Het lijkt wel zo, maar dat komt omdat er veel moer aandacht en publiciteit aan wordt besteed. Voor de lezing heette de presidente, me vrouw M. Davidse-Meyers uit, Nieuw- land de ruim zestig aanwezigen welkom en handelde enige huishoudelijke zaken af. Na lezing van het bybelgedeelte Lu cas 15 vs. 11-24 sprak zij cr.igc woor den over het onderwerp „Wat is zonde Mevrouw Joziasse Las een dichteriyk verslag voor van het reisje naar Brug ge dat de leden dit jaar maakten. Gereedschap veroorzaakt Rijdend op de Nieuwe Vlissingseweg in cle gemeente Middelburg verloor de chauffeur B. H. uit Rotterdam donder dag een groot stuk gereedschap uit zijn vrachtauto. Een personenauto van A. H. H. uit Kapelle (N.-Brmerkte het voorwerp to laat op en reed er over heen. De personenauto kreeg hierdoor lichte beschadiging. Te korte bocht De vrachtrijder J. F. 13. uit Middelburg wilde met zyn auto donderdag vanuit de Koorkerkstraat links dc Lange Delft oprijden. Hy nam de bocht te l<ort cn raakte daardoor een geparkeerde per sonenauto, die lichte materiële schade opliep. "iwti, i wi' donkerblauwe - in etui, bruine damesschoen en zwarte ballpoint. P.v.d.A.-vergadering Men verzoekt ons er op te wijzen, dat in tegenstelling tot een eerder bericht de vergadering van vanavond (vrijdag) te Middelburg, waarop drs. Th. J. Wester hout en de heer J. A. van Bennekom zullen spreken, niet georganiseerd wordt door de P.v.d.A. en de A.R.P. te Mid delburg, maar alleen door de P.v.d.A. te Middelburg. Benoeming De heer P. Zuidweg, leraar in tijdelijke dienst aan de r.h-b.s. te Middelburg, is met ingang van 1 september benoemd tot leraar in vaste dienst aan dezelfde school. Concert Middelburgs muziekkorps Het Middelburgs muziekkorps geeft za terdag een concert in het huis van be waring. Het korps staat onder leiding van de heer P. Wisse. Vergadering „Philatelica" Op 19 september hield de Intern, vereni ging van postzegelverzamelaars „Phila telica" te Middelburg haar maandelijkse vergadering. De heer K. Otte sprak over het onderwerp „Beeldverzamelen" waarbij als illustratie een deel van zyn verzameling „Vlaggen op postzegels" diende. Voor de „Nieuwtjesdienst" was er deze avond weer veel belangstelling. Raad Nieuw- en St.-Joosland gunde bouwrijp meiken van grond De raad van Nieuw- en Sint-Joosland kwam donderdagavond in spoedeisende vergadering bijeen oni op voorstel van b. en w. het bouwrijp maken van de gronden in liet uitbreidingsplan ten ten van de Wilhelminastraat te gunnen aan de firma G. J. Eland te Vlissin gen. Bij de aanbesteding was ingeschre ven door de firma G. J. Eland Vlissin gen voor een bedrag van 59.800; door de firma Boone en Besuyen Oostkapelte voor een bedrag van 60.400; door aan nemingsbedrijf Zeeland N.V. Middelburg voor een bedrag van 61.900; door gebr. J. en H. Geldof Serooskerke voor een bedrag van 62.500; door de fa, A. de Bourgraaf én Zn. Wilhelminadorp voor een bedrag van f 63.400 en door de fa. F. Duynhouwer Goes voor een be drag van 64.170. De heer C. van Nimwegen (p.v.d.a.) zei, dat hoewel de laagste inschrijver 2100 boven de begroting van de aannemings som was, zyn fractie met de gunning akkoord kon gaan. Wel vroeg hy of het niet mogelijk was om de post van 6500 boven de begrote aanneemsom voor honorarium, dageiyks toezicht, opme ten en waterpassen te verminderen. De heer Van Nimwegen besloot zijn be schouwing met het dringende verzoek om die maatregelen te treffen, die nodir zijn om met de meeste spoed het weri te beginnen. De raad besloot met algemene stemmen het werk te gunnen aan de firma Eland te Vlissingen voor do som van 59.800. De heer C. A. Polderdijk (algemeen be lang) had het niet plezierig gevonden, dat voor de aanbesteding de begrotings som reeds in de pers was vermeld. De heer Joh. Lultassa (s.g.p.) deelde deze mening. De burgemeester en ook de he ren W. J. Dingemanse (c.h.) en Van Nimwegen stelden daar tegenover, dat alles wat in een openbare vergadering is besproken in de pers kan worden ver meld en dat men dan maar een beslo ten vergadering moest aanvragen. ZOUTELANDE Eerste seizoenbijeenkomst N.C.V.B.-afdeling De afdeling Zoutelande van de N.C.V.B. hield haar eerste vergadering in het nieuwe seizoen in „Middendorp". Er was een stroekvergadering belegd, die be zocht werd door de afdelingen Westka pelle. Zoutelande, Grijpslcerke, Melis.ker- ke en Biggekcrkc. Als sprekers traden op ds. H. A. van Herwaarden en dokter C. F. Frumau, arts te Middelburg. Bei den spraken over het onderwérp „Ver antwoorde gezinsvorming". Veel vragen werden dooi de aanwezigen schriftelijk ingediend en door de sprekers beant woord. Het geheel stond onder leiding van mevrouw P. de Kok-Verhage.. PROGRAMMA VAN DE WINKELWEEK Evenals vorige jaren organiseert de win keliersvereniging van Serooskerke (W.) in de week van 22 tot en met 29 sep tember een winkelweek. Dit is reeds de tiende keer dat deze wordt gehouden, een aantal fraaie prijzen, bestaande uit luxe- en gebruiksartikelen, zyn beschikbaar gesteld. De netto-opbrengst is bestemd voor de muziekvereniging E.M.M. die er, als tegenprestatie voor zorgt dat er tijdens de winkelweek bijna elke avond muziek op het dorp is. Het programma is als volgt: zaterdag 22 september: rondgang en concert door E.M.M.. Dinsdag 25 september: lam pionoptocht voor de kinderen. Woens dagavond zal E.M.M. op verschillende plaatsen in het dorp marsmuziek ten gehore brengen. Donderdag is er een speciale avond voor de jeugd, waaraan het bekende gezelschap „De Ricardo's" uit Middelburg medewerking zal verle nen. Vrijdag zal het fanfarekorps „Aga tha" uit Aagtekerke een concert geven, terwijl E.M.M. zelf de winkelweek op zaterdag 29 september met een concert en een taptoe zal besluiten. SEROOSKERKE (W.) Collecte kankerbestrijding De collecte gehouden ten bate van de kankerbestrijding heeft te Serooskerke (W.) een bedrag van 440,- opgebracht. Kantonrechter Middelburg Voor de Middelburgse kantonrechter, ntr. J. J. Moulenburgh, stond woensdag terecht de beroepschauffeur L. C. V. uit Middelburg, die had verzuimd een rode vlag te binden aan een lading ryshout die ver achter zyn auto uitstak. Op 18 augustus hield de wachtmeester der rijkspolitie te Zoutelande hom voor dit feit aan, De officier van justitie eiste f 25,waarmee do kantonrechter het volledig HANDELAAR STALDE ZIJN ARTIKELEN UIT OP OPENBARE WEG Du handelaar J. dc B. uit Middelburg bleek goed van de tongriem gesneden toen hij zyn zaak voor het kantonge recht verdedigde. Op 15 juni was tegen hem proces-verbaal opgemaakt, omdat hy zonder vergunning op de openbare weg (trottoir van 40 cm) in dc Langc- vieio enkele artikelen uit zyn zaak had uitgestald. Voor twee ligstoelen, tuin slangen, kampeerhodden en grasmaai- maonlnes trachtte hy op dit verboden terrein klanten aan (e trekken. Ondanks do fraaie verdediging bleef het een strafbaar feit. waarvoor de officier f 10 eiste. Mr. Moölenburgh deed er f 5 af. De 19-jarige h.t.s.-lcerling F. H. uit Middelburg was op 4 juli nog zo onder de indruk van het overgangsexamen dat hy en zijn vrienden juist hadden afge legd, dat hij zonder nadenken schuin de Paul Krugerstraat in Vlissingen over stak. En dat mocht niet van een agent van de gemeentepolitie. Deze „over gang" kostte H. f 3, Geen uoorrang De automobilist J. G. J„ vertegen woordiger te Rotterdam verleende op 4 mei geen voorrang aan een van rechts komende auto. Het gevolg was een botsing op het Betje Wolff- plein in Vlissingen, waarby beide auto's schade opliepen. Volgens J. had de chauffeur van de andere auto, die volgens hem te hard reed. een botsing kunnen voorkomen. Het deed echter aan de ernst van de zaak niets af. „U had de auto van rechts kun nen en moeten zien", aldus dc kan tonrechter, die conform de eis van de officier een boete van f 35,oplegde. Een bijna identieke botsing veroorzaak te P. E. v. Z„ verzekeringsagent uit Goes. Op 17 mei reed hij op de Parallel weg tn Goes toen uit de Trompstraat van rechts een kleine auto naderde. De enigszins oplopende weg, het struikge was, slecht zicht en het kleine formaat van de auto hebben, volgens de verdach te, ertoe bijgedragen dat hij de voorrang hebbende auto niet zag naderen. Hij moest er conform een geldboete van f30voor betalen.' De 28-jarige bankwerker J. J. B. uit Ritthem kwam voor het kantonge recht ontlei geleide van «Ic wacht meester uit Ritthem. Hij was gedag vaard omdat hy zich op 22 april in openbare dronkenschap op de Boule vard Bunkert in Vlissingen bevond. „Het is niet dc eersle keer dat J. J. B. door dit feit niet de politie in aan raking komt", verklaarde de officier. Herhaalde malen, kort geleden nog op 1 en 8 september, kreeg hy om de zelfde reden proces-verbaal. Het Zeeuws Consultatiebureau voor Al coholisme houdt zich voortdurend met de jongen bezig. Maar tot nu toe heeft niets geholpen. Op een vraag van de kantonrechter of hij van de drank afwil de, gaf de verdachte bevestigend ant woord. Maar steeds vervalt hij weer in dezelfde fout „Uit slapte", volgens de ofieier van justitie, die een geldboete van f50,eiste, 10 dagen voorwaarde- lyke gevangenisstraf met een proef tyd van 2 jaar. Als byzondcre voorwaarde toezicht door het Z.C.v.A. Het vonnis luidde conform. De automobilist W. v. O. uit Krabben- dyke keek niet in z(in achterspiegel toen hy op 8 mei op rijksweg 58 een auto wil de inhalen. Een hem achteroprijdende auto, die ook met een inhaalmanoeuvre bezig was, moest daardoor naar links uitwyken en kwam in de berm en ver volgens in de sloot terecht. Conform de eis f75,aldus vonniste de kanton rechter. ELLEWOUTSDIJK RAAD KOMT BIJEEN De gemeenteraad van Ellewoutsdijk zal dinsdag 25 september om half acht 's avonds in het gemeentehuis in open bare vergadering bijeen komen. Op de agenda staat onder meer de benoeming van de leden van de woon ruimtecommissie en de behandeling van een verzoek van de P.Z.E.M. om een femeentelijke bijdrage van maximaal 500 per perceel, voor de aansluiting van onrendabele percelen op het elek triciteitsnet. Eiervellius S.B.E. Aanvoer 593.453 stuks, handel traag. Prezen per 100 stuks: eieren van 47 tot 52 gr. 5.79—7.63, van 54 tot 58 gr. 8.00—8.62, van 58 tot 61 gr. 8.76—8.37, van 61 tot 65 gr. 9.0711.14. Eendeëieren van 56 tot 63 gr. 5.21—8.29, van 63 lot 70 gr. 8.S3—9,85. Eiermarkt. 2.250.000 stuks, handel redelijk. Prijzen per 100 stuks: Ueien van 61 tot 65 gr. 900—10.60, alg. prijs 10.20, kiloprijs 1.65 op basis 62 gram. Henneëieren van 44 tot 50 gr. 500—6.75. kiloprijs 1.14—1.35: henneëieren' van 51 tot 60 gram 7.25—9.50, kiloprijs 1.42—1.58. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Eigenheimers 10.5014.01, benken 7.83, drie lingen 7.10. Bintjes 9.94—11.74, bonken 14.18, drielingen 6.56. Aanvoer 35 ton. Zaaiuien export klas 1 bonken 19.11, 55-70 19 42—19.30, 40-55 19,29—19.01. drielingen 4.78 —2125. Pickles 22.80. Stek 6. Aanvoer 170 ton. Tarwe 28—30. Gerst 26—28. Haver 24—25. Schokkers 45—50. Kleine erwten 38—40. Maanzaad 4550. VEILING STAVENISSE. Bintjes 11.70—11.76. bonken 13.40, drielingen 6.50. Eigenheimers 8—13.50, drielingen 6.80— 7. Aanvoer 43 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2627 kg. 80—1.62. Handels garnalen 154 kg. 1.21—1 69 Bot 519 kg. Schar 77 kg> Schol 118 kg. Wijting 31 kg. Tong 474 kg. Paling 75 kg. Rog 25 kg. Herder 6 kg, Ongesorteerde vis 16 kg. VEILING SINT-ANNALAND. Eigenheimers gew. 12.60—16.87, drielingen 7,18. Bintjes gew. 10—11.73, drielingen 6.13, bonken 14.04. Koopmans blauwe 14,11. Aan- GOES N.V.V.-bestuurdersbond hield filmmiddag Voor de kinderen van de aangesloten N.V.V.-leden hield de N.V.V.-bestuur dersbond Goes donderdagmiddag een filmmiddag in het „Schuttershof". Hier voor bestond grote belangstelling. Naast enkele tekenfilms werden een tweetal prachtige kleurenfilms als hoofdfilms vertoond. Dit waren „De gouden Anti loop" en „De rode ballon". TENTOONSTELLING VAN FRANSE BOEKEN De afdeling Goes van de Alliance Fran- gaise heeft in de expositiezaal van het Goese lyceum een tentoonstelling van Franse boeken ingericht. Iji totaal zijn er voor deze expositie ongeveer hon derd werken bijeengebracht. De Franse ambassade in Den Haag heeft het grootste aantal van de hier tentoongestelde werken beschikbaar ge steld De andere zijn afkomstig uit de schoolbibliotheek van het Goese lyceum. De kinderboeken zijn op deze tentoon stelling het sterkst vertegenwoordigd. De meeste zijn prachtig van uitvoering en zijn gevuld met leuke verhalen en illustraties. Verder zyn er avonturenro mans en werken over techniek en weten schap. Naast genoemde boeken heeft de Alliance Francaise een aantal kinder spelen en grammofoonplaten, uiteraard ook uit Frankrijk afkomstig, tentoon gesteld. De expositie die donderdag voor het eerst voor het publiek geopend was, zal ook op maandag 24 september, tussen zeven en negen uur 's avonds voor publiek toegankelijk zijn. Dahliawedstrijd van Mij. Tuinbouw en Plantkunde Do afdeling Goes van de Koninklyke Nederlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde opende donderdag avond het winterseizoen met. een dahlia- wedstryd voor de leden in de „Land bouw". Winnaar werd de heer A. Janse uit Wilhelminadorp met 50 punten. Hy behaalde deze eerste prijs met onder meer een inzending van de allernieuwste dahliasoort Roman Holiday. Door deze uitslag kwam de heer Janse in het be zit van do wisselbeker. De lieer K. Goudswaard uit Goes kwam met 49 punten op de tweede plaats, ter wijl de heer P. van Paassen uit Goes de derde prijs behaalde met 44 punten. Het aantal inzendingen voor deze dahlia- wedstrijd was slechts gering, doch de kwaliteit van de inzendingen was van uitstekende kwaliteit. De jury bestond uit de heren gebroeders Eversen en dc lieer Hermes In zijn openingswoord gaf de voorzit ter van dc afdeling, de heer K. Gouds waard een kort overzicht van het Goese fruitcorso. Met een zekere trots memo reerde de heer Goudswaard het feit, dat de wagen van de afdeling, voorstellen de „Een sprookje uit Duizend en één Nacht", een groot succes is geweest. Het ontwerp van de heer P. de Dreu uit Goes behaalde met 408 punten een eerste pry's. Mede hierdoor was het de afdeling zelfs mogelijk een batig saldo te boeken. Uit de besprekingen, die hier op volgden bleken de aanwezige leden veel kritiek te hebben over het feit, dat op enkele reclame-auto's, die in het corso meereden, kunstbloemen ter ver siering waren aangebracht. Men vond dit niet toepasselijk. Tijdens deze vergadering werd het win- terprogramnia van de afdeling bekend gemaakt. De heer Goudswaard zal een lezing met dia's houden over de flora van Frankrijk en Zwitserland. Tijdens een tweetal avonden zullen enkele films worden vertoond van de Nederlandse ci-1 neast Bert Haanstra. Onder meer zul len vertoond worden de films „De zee was niet meer" en de alom bekende mo lenfilm. De hoofdassistent van de Tuin- bouwvoorlichtingsdienst, de heer Gelein uit Amstelveen zal voorts een causerie houden over potplanten. Er bestond voor deze vergadering van de zijde van de le den goede belangstelling. GONGWEDSTRIJD SCHAKEN VEILING GOES. 20 september. Export- cn industrieveiling. Zigeunerin 2 83-90 28. 80-85 30. 75-80 33. 70-75 29—30, 65-70 28—29, 2D 23. Manks Cod- lin 1 75-80 37, 70-75 39, 65-70 37, 60-65 35. 75-80 37. 70-75 35. 65-70 34. 60-65 34. 2D 32. James Grieve 1 85-90 43. 80-83 48, 75-80 50—51. 70-75 51,20-51.70. 65-70 49.40— 50.10, 2 85-90 45, 80-85 46. 75-80 49. 70-75 49. 63-70 43, 2D 43—44. Cox' Oratlge Pippin 1 85-90 70. 80-85 80. 75-80 78—80. 70-75 78—80. 65-70 30—87. Tydemans Earley Worcester 1 80-85 75, 75-80 68—75, 70-75 60—67, 65-70 52— 53, 60-65 4647, 2D 28—33 Transp. de Cron- 1 85-90 36—38. 80-85 37—33, 75-80 38— 70-75 37—41. 65-70 35—38, 2D 29—31, 2 85-90 37. 80-85 34. 75-80 39, 70-75 40. Ellisons Orange 1 75-80 39, 70-75 43—VI. 63-70 35. Benonï 1 65-70 73—88, 60-65 56—C5. 2D 33. Jacques Lebel 1 75-85 37. 65-75 3739, 2D 28—29. Clapp's Favourite 1 75-80 42. 70-75 44. 65-70 42. 60-65 41. 35-60 39. 2D 32. Beurré d'Amanlis 2 75-80 32. 70-75 31. 65-70 33. 60-65 33. 2D 28. Bon Chrétien Williams 1 65-75 4::. 55-65 43. 45-55 28. 2 63-75 35. 55-65 37. grof 25, fijn 17. Beurré de Merode 1 75-80 32, 70-75 33, 65-70 30, 60-65 30, 2D 26 Seigneur d'Espe- ren 1 60-65 70—73, 55-50 34—5G. 50-55 30, 2 55-60 51. 50-55 28, 2D 27. Triomph de Vienne 1 75-30 82. 80-85 75—77, 70-75 66—34. Div. appels val 23. Div. appels geplukte kroet 26. Zigeunerin val 17. Div. neren geplukte kroet <i. Dubb. pr, bonen 2 88. 2B 80. 3 58. stek 32. Bramen 2 117. 3 33. Totale aanvoer hard fruit 7300 kisten. Benoni 1 80-85 92. 75-80 96—100, 70-75 92—97. Gewone veiling: Zigeunerin grof 23—25, fijn 20—22. Manks Codlin grof 28—41. fijn 22— 30. Tydemans Earley Worcester grof 40—53, fijn 28, Transp. de Croncels grof 34, fijn 29. Benoni grof 49. fijn 42 James Grieve grof 30—56. fijn 30—37. Jac. Lebel grof 28, fijn 25. Clapp's Favourite grof 33—38. fijn 22— 26. Beurré d'Amanüs grof 22—25, fijn 15 22. Belle de Louvain l 58—66. 2 30—41, grof 31—55. fabriek 13—31. Reine Victoria 1 68— 90. 2 28—51. grof 47—80, 'ahrïek 14—35. Reine Claude d'Althann 1 70—97, 2 28—48, grof 30—75, fabriek 14—43. Jefferson 1 73. grof - 4043. Abrikoospruimen 1 57. grof 24—64. fabriek 20—26. Per doos: Bramen 1 32—38. 2 27—30, 3 19—23. Gewezen wordt op de mogelijkheid om Transp. de Croricels ongesorteerd te veilen voor de industrie. IN GOES In hotel „Centraal" werd woensdag avond een gongschaakwedstryd gehou den door de 'Goese schaakvereniging. De ze wedstrijd betekende tevens de ope ning van het schaakseizoen. Aan de wedstryd konden zowel leden als nïet- leden van de vereniging deelnemen. Er bestond hiervoor een goede belangstel ling. Drie en dertig deelnemers verdeeld over vijf groepen bestreden elkaar. De drie eerst geplaatsten uit elke groep waren Gi'oep A: mej. E. J. Hoving, Amsterdam •1 punten: P. Valk, Goes, 3% pnt en P, Duvekot, Borssele. 3% pnt. Groep B: C. Saaman. Goes, 5 pnt; L. P. Pieterse Wol- phaartsdijk 5 pnt en J. Tholenaar, 's-H.- Arendskerke. 4 pnt. Groep C: M. Gei Goes 6 pnt: M. Dalebout. Goes, 4 pnt L. J. de Coninck, Goes,. 3}» pnt. Groep D: R. J. B. Wijma, Goes, 4 pnt: W. van Dullemen, Goes, 3Vs pnt en J. de Schip- Êer, 's-Heer-Arendskerke 3Ve pnt. Groep H. de Schipper, 's-Heer-Hendrlkskin- deren, 5 pnt: H. van Nieuwenhuizen, Wolphaartsdijk, 4 pnt en E. Peeters, Rotterdam. 3 pnt. Drie schakers traden tydens deze wedstryd als lid toe. WEMELD1NGE Concert O.K.K. Zaterdagavond a.s. zal O.K.K. uit Wc- melding'e een concert geven op de mu ziektent die geplaatst is in de Prinses Beatrïxstraat, hoek Oranjeboomstraat aldaar. Het concert zal alleen bij gunstig weer worden uitgevoerd. BORSSELE Herv. vrouwenverenigingen Borssele en Cadzand bijeen te Borssele bracht een bezoek aan zustervereniging te Cadzand. Na een goede ontvangst te Cadzand ging men met auto's naar Hedenesse. waar de maaltijd werd gebruikt en het vormings centrum werd bezichtigd. Hierna ging men terug naar Cadzand, waar de beide verenigingen nog gezamenlyk een sa menkomst hielden. MET MEER SLAAPPLAATSEN BEHEER EN ONDERHOUD VAN .BERUCHT" STUK RIJKSWEG Opnieuw is in de Zierikzeese nieuwbouwwijk „Malta" een serie woningwetwoningen aan realise ring toe. De woningbouwvereni ging „Beter Wonen" zal het res tant van het contingent voor 1962 gebruiken voor een complex van 26 huizen aan de Plevierstraat. Het gaat hier om eengezinswonin gen met een groter aantal slaap plaatsen dan in de tot nog toe ge bouwde huizen. Voor grote gezin nen is deze uitbreiding van veel be lang. Het aantal slaapkamers in het nieuwe type is maximaal ne gen, waarbij de slaapkamer op de begane grond desgewenst kan wor den benut als woonvertrek. Een nieuwtje voor de Zierikzeese wo ningbouw is in deze serie ook de badcel- verwarming en het centraal antenne- systeem. I)e woningen zyn gesitueerd in vier blokken. Met deze laatste plannen, waarvoor ..Beter Wonen" aan b. en w. gebruikelijke medewerking heeft ver. icht, kant en klaar op tafel komt de bouwactiviteit in „Malta" wel ongeveer op zijn piek. verschillende plaatsen in de nieuwe wijk schieten nameiyk thans blokken woningen omhoog'. Overigens gaat het op het ogenblik nog steeds om de reali sering van de in de jaren 1960 en 1961 toegewezen contingenten. De bouw daarvan is lange tijd gestagneerd, eer „Beter Wonen" het zogenaamde Smit II- type bouw volgens een prefabricated systeem als de enige mogelijkheid voor de curveprijs vond. Kortgeleden verleende de raad van Zierikzee mede werking aan de bouw van 2/3 deel van het contingent voor 1962: veertig zoge naamde galeryhuizen. Met de huidige plannen voor 26 eengezinswoningen is het toegewezen contingent voor het lo pende jaar volledig verbruikt. Volgende week vrijdagavond zal de raad over deze aangelegenheid een beslissing nemen. B. en w. steiien voor de gevraagde voor schotten te verlenen en aan te vragen. Julianastraat Op de agenda van die vergadering komt ook een voorstel voor om het gedeelte van rijksweg 18, gelegen tussen de Zuid- havenpoort en de kruising naar de veer haven „De Val" in beheer en onderhoud van rijkswaterstaat over te nemen. Het stuk rijksweg is korte tijd geleden ge heel opnieuw bestraat en verbreed. Herhaaldelijk heeft de gemeente Zierik zee het ryk destijds op de abominabel slechte staat van deze by weggebruikers beruchte entree van de stad moeten at. tent maken. Afgelopen winter werd het tenlangenleste onder handen genomen. B. en w. stellen, mede op advies van de directeur van de centrale dienst „Noord- Zeeland" voor op het rijksaanbod in te gaan. Tegelijk wordt dan actueel aan dit stuk weg een nieuwe naam te geven. De gedachten van b. en w. gaan in dit ver band uit naar de koningin, zo schrijven zij de raad. Voorgesteld wordt daarom het weggedeelte Julianastraat te dopen.. VEILING ROTTERDAM 18 sent. Eigenheimers groot 12-15, poters 7-9: Witlof IIA 1.38-1.56, II B 1.24-1.28, Aanvoer 600 kg. Andijvie 39-45, Sla I 18-26, IIA 12-18. Aanvoer 25.000 stuks. Spinazie I 16-40, Bloemkool IA 6 st. per hak 41-59, 8 st. 39-44, 10 st, 25-33, HA 6 st. 22-42. S st. 17-25. 10 St. 13-25: Dubb. bonen I 73-iOï. ir 53-78. Snij bonen 76-96. Kassnijbonen 122-131. Spitskool 26-33, Kroten 14-18. Peen <i-13. Prei 30-39, Sja lotten 18-31. Komkommers 70-80 2738. 60-70 27—31. 50-60 17—25, 40-50 15- 21, per kg 17-2G: Selderij 5-9. Peterselie 6-8, Uien 15-22, Rode kool 9-18, Gele kool 14-21, Groene kool 15-18, Ananasmeloenen 65-105, Suikermeloenen 74- 109, Oogmeloenen 40-101, Pronkbonen 49-68. Tomaten A 345-380 per bak. B 300. C 275, CC CC 185. James Grieve IA 56-86, IB 53-66, IC 90-63. HA 42-56, 1IB 45-52. IIC 39-48: Benoni IA 70-100, IB 56-54. IC 39-53 Zigeunerin IA 33-39. IB 33-44. IC 28-40. HA 24-32. UB 23-26. IIC 21-24, Mank's Codlin LA 43-55, IB 40-55. IC 37-44, HA 33-35. IIB 23-31. Clapp's Fav. IA 34-46. IB 33-42, IC 27-35 IIA 29-45, nB 27-40, IIC 26-40. Triumph de Vienne IA 65-32, IB 61-80, IC 56-72, IIA 04-73 IIB 58-69. Aan voer fruit 146.000 kg. Reine Claude d'Althan 40-94. Reine Vïc. 68-100. Black Alicante 160- 166. Frankenthalers 145-166 Perziken IA 32-50 IB 11-15. C 6-7. VEILING KAPELLE-BIEZELINGEL 20 september. Bramen Industrie 2 113120, 3 "3. in doosjes 1 146. 2 113 Dubb. bonen l 81, 2 81. 2x 33. James Grieve 1 80-85 47, 75-80 52. 70-75 52—54. 65-70 50, 2 80-85 45, 75-80 ■17, 70-75 48, 69-70 46. 2D 42. grof 42—43, fijn 34—38. Zigeunerin 1 75-80 31. 70-75 31—32, 65- 70 29. 2 75-80 28, 70-75 27—29. 65-70 27. 2tï 24. grof 21. fijn 19. Manks Codlin 1 70-75 33. 65-70 38—39, 60-65! 35. 70-75 34. 66-70 :35. 2, 60-69 32. 2D 32, grof 30. fijn 30, Jac. Lebel'' 1 75-85 36—36, 65-75 35. 2 75-85 32—33. 65-75 32, 2D 31. grof 30. fh'n 28. Keswick 60-70 31. 2D 28. grof 28. fijn 27 Earley Victoria 2 60-70 30. 2D 27 BramleVs Seedling 1 90-100 35. 80-90 41, 70-80 36^10, 2D 29. grof 30, fijn 28. Triomph de Vienne 1 75-80 76. 70-75 75. 2 80-85 71, 79-80 75. 70-75 77. grof 50. Transp. de Cr. 1 85-90 43. S0-85 40. 75-RO 39. 70-75 38. 65-70 37. 2 75-80 35. 70-75 34. 2D 30. grof 32, fijn 29 Cox's Or. P. 1 SO -85 S7. 75-80 84— 91. 70-75 86. 65-70 93. grof 41. fijn 26. James Grieve Lired 80-35 51. 75-ST 59. 70-75 61. grof 44. fijn 27. Elinson's Or. 1 75-30 53. 70-75 59. 65-70 48. Br. de Merode 1 70-75 33, 65-70 32. 00-65 29, 2D 25. grof 24. fijn 18. Br. d'Aman üs t 70-75 31, 65-70 30. 2D 24. grof 23. fijn 17 Br. Lebrun 1 65-75 42, 55-65 42.60—43.10, 60-65 41 2 65-75 39. 60-65 40 55-65 41. 2D 35. grof 24. fijn 18. Clapn's Fav 1 70-75 42. 65-70 41—43. 60-65 39—40. 57.-60 36 2 70-75 33. 65-70 60-65 35. 55-60 33. 2D 29 grof 32. fijn 20— kroet 9. Précoce de Trévoux 2 55-60 38, 50-55 35. 2D 27. Jutten 50-59 63. 2D 30—33. fn'n 13—16. Sie. d'Esperen 1 60-65 64 55-60 54. 50-59 38. 2D 22. grof 21. fijn 14. Rode Bon Chrétien 1 65-75 37, =5-65 38. grof 15. Kroetappelen gepl. 26. val 23 Valappelen 17. Pruimen R. Victoria 1 57- -33, 2 25—36, grof 44—72. fabriek 18—29. R. Cl d'Althann 1 60— 86. 2 23—35. grof 37—62, tabriek 15—27. Jef ferson 2 20—22, grof 36—55. fabriek 11—16. B. de Louvain 1 50—59. 2 22—35, grof 36. VEILING TIIOLEN. Witte Eigenheimers, honken 10. gewone 10 —16. poters 3.95. Bintjes, bonken 13.96, I 11.61. 2 10.2511.10, pojers 4.10. Aanvoer 32 ton. VEILING KRABBEND1.JKE. eptember. Clapp's Fav. i 70-75 42. 65-70 42. 60-65 41. 59-60 36. 2D 28 3 grof 32. fijn kroet 17. Bon Chrétien W. 2 65-75 41— 55-65 40-42. 2D 20—26. 3 grof 20—27. fijn 11—12. kroet 8. Triomph de Vienne 2 85-90 65. SO-85 74 75-80 78, 70-75 73. 3 grof 32—55, kroet 32—34. S. d'Esperen 1 60-65 63. 55-60 53. 50-55 34. Cox Orange P 1 80-85 83—86. 75-80 87—92. 70-79 90—94. 63-70 92—97. 3 grof 42. Cox Orange P. verpakt i 80-85 98. 75-80 104, 70-75 105. 65-70 i)5 lames Grieve 85-90 41. 80-85 45—47. 75-80 49-59 70-75 31. 65-70 49. 2 85-90 4041. 80-85 4—45. 75-80 47—49, 70-75 45—50, 65-70 49—46. 2D 41. 3 grot 41— 42. fijn 32—35. kroet 2G. Rf ine Claude 3 42— 63. Reine Victoria 1 77—52, 9 «0—74, 3 26— Bramen per doos 2 31 Prinsessenbonen 71. 3 57. Collecte In de Nedenands hervormde kerk te Kapelle za! ei zondag aanstaande een collecte worden gehouden ten bate van de slachtoffers van de aardbevingsramp in Perzië. In de gereformeerde kerk tc Kapelle werd deze collecte reeds eerder gehouden. Deze kreeg een opbrengst van f 669, ADVERTENTIE. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild. vanaf MAANDAG 21 SEPTEMBER 1962. Trïomphe de Vienne, 60 mm en op. op 5 mm sorte ren; Pitmaslon Duchesse, alle maten, op 10 mm sor teren. DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1962. Ellinson s Orange, alle ma ten. met gele tint. op 5 mm sorteren; Cox's Orange Pip pin, 55 mm en op. op 5 mm sorteren, 20 kg per kist; In- grid Marie, 70 mm en op, voldoende rood gekleurd, op 5 mm sorteren, 20 kg per kist: Beurré Hardy. 65 mm en op, op 5 mm sorteren; Bonne Louise d'Avranches, 55 mm en op, op 5 mm sor teren. Goes, 20 september 1962.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7