GEMENEBEST-LEIDERS GEVEN ENGELAND VERLANGLIJST MEE NAAR BRUSSEL Nieuw-Guinea-akkoord morgen voor V.N. Kongolese inval in Katanga Argentijnse rebellen praten met president MIDDELBURGS KLOVENIERSDOELEN IS EEN SPOOKHUIS GEWORDEN..... Onderhandelingen in Brussel worden voortgezet Tweede conferentie als resultaten bekend zijn Ingrid Bergman slaags met fotografen Twee Fran$aises gearresteerd in Oostende Voorstel van agenda-commissie Papoea-delegatie teleurgesteld Oproer in Campo de Mayo Congres beknot Kennedy-program voor buitenland Het gesloten front Aandacht voor de p.b.o, VERVAL IS BIJNA ONBESCHRIJFLIJK Vandaag... 205e jaargang - no. 222 PROVINCIALE ZEEÜWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie; F van de Velde en F. B. den Boer. Adjunct: W. de Pagter. Hoofdredacteuren: W. Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week, ƒ8,00 per kw.fr. per post ƒ8,25 per kw. Lbsse nummers 15 cent. Bureaus. VUsslngen: Wolstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51. tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375), Goes: Grote Markt 2 tel. 6140 (b.g-g. red. 7853, adv. 5213). Oostburg: tel. 2395; 1Temeuzen: tel. 2116, Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel 2094. Adv.pr. 27 ct per mm. Min. per adv. 4.— Ineez med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ct per regel (min. 1,25). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct meer. Giro 359300 F.z.c., Miaaeiourg. Donderdag 20 sept. '62 Laatste zegels „vliegen" weg Pagina 3 Aan het slot van de conferentie van premiers van de landen van het Britse Gemenebest is gisteren een communiqué uitgegeven, waarin wordt geconstateerd, dat de Gemenebestlanden Engeland met tegenzin toestemming heb ben gegeven te trachten aanslui ting te krijgen met de Euromarkt, omdat er in die aansluiting vele gevaren liggen voor de Gemene bestlanden en vele onzekerheden zullen ontstaan. Het communiqué besloot een tiendaagse conferentie, die geken merkt werd door bezorgdheid van de kant van de landen die zich door Engeland in de steek voelen gelaten. Een tweede conferentie zal worden belegd als meer bekend is over de resultaten in Brussel. In het communiqué werd frank en vrij opgemerkt, dat er grote ver schillen van mening bestonden tussen de premiers van de diverse landen. Men had echter de toestemming gegeven, omdat men be sefte, dat „na volledig en voortdurend overleg met de Gemenebest partners, de beslissing uiteindelijk aan Engeland zou zijn". MACMILLAN ...verlanglijst mee. De Engelse onderminister van bui tenlandse zaken, Edward Heath, zei op een persconferentie in het geheel niet teleurgesteld te zijn over de eer lijke meningsuitingen over de ge. meenschappelijke markt tijdens de conferentie. Met de meningen van de premiers zal bij de toekomstige on derhandelingen volledig rekening worden gehouden. .,11c heb altijd al gezegd dat deze on derhandelingen moeilijk zouden zijn. Dat zijn ze tot nu toe geweest en dat zullen zij blijven". Heath zei dit op het vlieg veld van Londen, waar hij de Luxem burgse minister van buitenlandse zaken, Eugène Schaus, had ontvangen De leider van de Britse Labourpartij, Gaitskell, zei dat de tot nu toe in Brus sel aan de Engelse regering gestelde voorwaarden onaanvaardbaar zijn. Wan neer Engeland geen bevredigender voor waarden kan verkrijgen, moet het zich afzijdig houden, aldus Gaitskell. Een E.E.G.-woordvoerder in Brus sel zei dat het voornaamste resul taat van de Gemenebestconferen tie is, dat het nu mogelijk gewor den is de onderhandelingen met Engeland te hervatten. De E.E.G.- commissie is zich er van bewust, welke belangen er voor de Geme nebestlanden op het spel staan. Aan het communiqué was een lange lijst toegevoegd waarin de speciale wen sen van de Gemenebestlanden waren opgesomd. Maar behalve deze lyst van speciale wensen, waren in het commu niqué nog opgenomen de algemene wensen, alsmede enkele individuele ver langens. Zo deden de Gemenebestlanden een be roep op de zes landen van de Euro- markt om de vitale belangen van de Gemenebestlanden te respecteren. Sierra Leone vroeg daarbij om meer tijd voor dat het land te kennen zou geven of het al dan niet een associatie mét de gemeenschappelijke markt wenste. Die status zou vermoedelijk gelijk van op zet zqn aan die welke zal worden ge geven aan de landen van de voormalige Franse communauté. TSJOMBE MELDT: Het kabinet van president Tsjom- be van Katanga heeft gisteren te Elisabethstad een communiqué uitgegeven waarin wordt ver klaard, dat duizenden zwaargewa pende troepen van de centrale Kongolese regering Noord-Katan- ga zijn binnengevallen en dat twee colonnes stoottroepen oprukken naar Elisabethstad. Een colonne, aldus het communiqué, bestaande uit ongeveer 1000 man en ge steund door 1000 Baloeba krijgers, ver woede tegenstanders van Tsjombe, had een aanval ondernomen op Pweto aan het Moreo meer. een 3G0 kilometer ten noorden van de Katangese hoofdstad. De. tweede colonne zou per boot over de Lualaba rivier vervoerd worden. Een woordvoerder van de Verenigde Naties te Leopoldstad heeft verklaard, dat verkenningsvluchten van straalja- ?;ers over het bewuste gebied geen mili- aire verplaatsingen aan het licht heb ben gebracht. De piloten hadden gemeld, dal het rustig bleek te zijn in het ge bied. Imam van Jemen overleden De Imam van Jemen is overleden en kroonprins Seif ul Islam el Hadr is tot z\jn opvolger uitgeroepen, aldus heeft f t radiostation Sanaa in Jemen be kendgemaakt. Meer tijd Trinidad gaf te leennen een associa tie te wensen. Jamaica wilde wat meer tijd voor beraadslagingen. In het algemeen wilden de meeste lan den die zich op dit punt kpnden uit spreken wel een associatie. India, Pakistan en Ceylon drongen zelfs aan op zo spoedig mogelijke on derhandelingen over een handelsover eenkomst tussen deze landen en de vergrote Euromarkt Ook gaven de Gemenebestlanden te ken nen, dat men hoopte, dat aansluiting van Engeland bij de E.E.G, niet zou betekenen, dat er een einde zou komen aan de nauwe betrekkingen tussen En geland en de landen van het Gemenebest. Men merkte op, dat aangezien de on derhandelingen nog niet waren afgeslo ten, men nog niet definitief kon zeggen wat men van de Britse aansluiting bij de E.E.G. dacht. Nu heeft de filmster Ingrid Berg man het aan de stok gehad met de beruchte „Paparazzi", de vrije fotografen van Rome, die de we reld op zijn kop willen zetten om een foto te kunnen maken, die anders is dan alle andere. De filmster was in een schoenen winkel, toen zij door de fotogra fen werd lastig gevallen. Zij deel de een uitvoerige oorvijg uit, die neerkwam op het gezicht van een verbijsterde fotograaf. Met de hulp van de eigenaar van de win kel sleepte zij vervolgens de foto graaf en zijn maat de straat op. Daarna ging zij door met schoe nen passen. Zij kocht een paar voor zichzelf en twee paar voor haar dochter Jenny. De politie in Oostende heeft gisteren twee vrouwen van Franse nationaliteit aangehouden die er van worden ver dacht in verbinding te staan met het Franse geheime leger. De arrestatie werd verricht op verzoek van de politie in Namen. Deze hield vorige week zes personen aan die eveneens worden beschuldigd van O.A.S.-activiteit. De vrouwen, die werden gearresteerd in een woning aan de Zeedijk in Oostende, zijn naar Namen overgebracht. missie); kolonel Guillermo Flores Aven- dano, ambassadeur van Guatemala (voorzitter van de beheerschapscom- missie) en professor Constantine Eusta- thiades van Griekenland (voorzitter van de juridische commissie). De agendacommissie van de Ver enigde Naties heeft voorgesteld, dat de algemene vergadering mor genmiddag het algemene debat zal onderbreken, om in een plenaire vergadering de kwestie-Nieuw- Guinea te bespreken. Nu de parlementen van Indonesië en Nederland de overeenkomst over Nieuw- Guinea hebben aanvaard wordt ver wacht, dat de formele resolutie, die door Indonesië en Nederland is ingediend met betrekking tot het aandeel der V.N. in de uitvoering van de overeenkomst, met een grote meerderheid zal worden aangenomen door de Algemene Verga dering. De agenda-commissie werd gisteren sa mengesteld uit de gekozen voorzitters van de diverse vaste commissies. Deze leden zijn: Omar Abdel Hamid Adeel, ambassadeur van de Soedan, (voorzit ter van de algemene politieke commis sie); dr. Leopoldo Beites, ambassadeur van Ecuador, (voorzitter van de specia le politieke commissie); dr. J. P. Ban nier, gedelegeerde van Nederland (voor zitter van de begrotingscommissie) Bohdan Lewandofski, ambassadeur van Polen (voorzitter van de economische en financiële commissie); Nemi Chan dra Kasliwal, India (voorzitter van de sociale humanitaire en culturele com- Ontslag van legerleiding geëist Rebellerende officieren van het Ar gentijnse leger in het garnizoen Campo de Mayo, een 50 kilometer van Buenos Aires, hebben het af treden geëist van drie generaals en een beroep gedaan op het volk hen te helpen. Volgens de jongste be richten hebben zij echter gehoor gegeven aan een oproep van presi dent Guido om over de zaak te ko men praten. De oproep aan het volk werd door radio Belgrado uitgezonden als „communiqué nummer een van Campo de Mayo". Troepen van de rebellerende officieren hadden de zender van het station, die in Generaal Juan Ongania, de leider van de opstand, had het onmiddellij ke aftreden geëist van de opperbe velhebber van liet leger, generaal Juan Lorio en zijn stafcher, gene raal Bernardino Labayru. De rebellie is begonnen na het ontslag van een aantal officieren. De comman danten van de 14.000 man troepen in Campo de Mayo weigerden dinsdag avond het ontslag van enkele generaals te accepteren. De generaals die van hun functies zijn ontheven, om niet bekendgemaakte re denen, zijn: Eduardo Luchessi, plv. chef Pascual Pistarini, commandant van garnizoen van Campo de Mayo en bevel van de generale staf van het leger oerend officier van het cavaleriekorp: laar, en Julio Alsogaray, commandant van de 1ste pantserdivisie in Campo de Mayo. VIERTIENDU1ZEND KIPPETJES EN HAANTJES KWAMEN GOED TERECHT Veertienduizend jonge kippen en haantjes, die bij een brand in het Noord- i brabantsc plaatsje Zeeland omkwamen, zijn, aldus do burgemeester van I Zeeland, nir. F. Verheyen, toch nog goed terechtgekomen. De dieren I waren in de rook gestikt. Na de brand is de burgemeester een kijkje gaan nemen bij het zwaar be- schadigde bedrijf. Hij sprak daar met een veearts, die zei dat de kippen I nog goed waren voor consumptie als zij tenminste diezelfde avond nog zouden worden gebraden. De burgemeester overlegde met de betrokken verzekeringsmaatschappij die ermee akkoord ging dat de gestikte dieren zouden worden ver deeld onder de bewoners van Zeeland en inwoners van tehuizen van ouden van dagen en ziekenhuizen. Een telling van de dieren is niet geschied, de schade-uitkering zou berekend worden naar het aantal in de boeken vermeld. Het ziekenhuis en het bejaardenhuis in Veghel, het blindeninstituut in Grave en het nieuwe bejaardenhuis in Zeeland hebben hun aandeel gehad, evenals de gehele bevolking van dit Oostbrabantse plaatsje. Commentaar van de zijde van de middenstand bleef niet uit, maar de burgemeester van Zeeland vond dat hij goed had gedaan. Tenslotte hadden deze dode dieren niet langer kunnen blijven liggen en nu had den tenminste de mensen, die slechts zelden kip eten, er een buiten kansje mee, aldus de burgemeester. Het Amerikaanse congres wil pre sident Kennedy's uitgaven voor buitenlandse hulp met 19 procent beknotten. Bijna onmiddellijk na zijn terugkeer uit Newport, Rhode Island gisteren, gaf president Ken nedy een verklaring uit, waarin hij stelt, dat de door de commissie voor de toewijzingen uit het Huis van Afgevaardigden in het wets ontwerp aangebrachte besnoeiing een bedreiging voor de veiligheid van de vrije wereld vormt. Deze verklaring kwam tevens kort na dat minister van buitenlandse zaken Dean Rusk, had gezegd dat na Cuba nog meer landen achter het ijzeren gor dijn zouden verdwijnen indien de be snoeiing zou worden gehandhaafd. Ver wacht wordt dat de president vandaag de situatie zal bespreken met democra tische congresleiders. Wat de commissie had gedaan was on verantwoordelijk en schadelijk voor de veiligheid van de Verenigde Staten en van de vrije wereld, zei de president. De jongste broer van de Ameri kaanse president, de S0-jarige Edward Kennedy, is door de de mocratische partij tot kandidaat voor het senatorschap van de staat Massachusetts gekozen. Op de foto beantwoordt Edward Ken nedy in Boston de toejuichingen van de democraten, terwijl zijn vrouw Joan lachend toekijkt. T eleur gesteld Teleurgesteld over de gang van za ken in New York zijn de Papoea gedelegeerden. Voor zijn vertrek naar New York, waar hij met 2 an dere Papoea-leiders de behandeling van het Nederlands-Indonesisch ak koord gaat bijwonen, sprak Nico- laas Jouwe gistermiddag op Schip hol zijn diepe teleurstelling uit over Thant. „Die is blijkbaar van plan het akkoord zonder voorafgaande de batten in stemming te brengen en het er op die manier zo geruisloos mo- Ïelijk door te drukken." zei de heer ouwe, die samen met zijn landgeno ten Kasiepo en Womsiwor dinsdag uit Biak in Nederland aankwam. Hij maakte van het korte oponthoud ge bruik om in Den Haag met staatssecre taris Bot te spreken. Deze laatste had ,,We wisten daar niets van," vervolgde de heer Jouwe, die er geen geheim van maakte, dat dit voor hem een klap be tekende, die hij niet gemakkelijk kon incasseren. „Voor de zoveelste maal lo pen we nu achter voldongen feiten aan. De vorige maal gingen we naar New York en toen we er aankwamen was het akkoord al getekend." Hij achtte het mogelijk, dat er nog enig debat n& de stemming zou zijn, m verwachtte daar niet veel heil 'van. j^antlijK SOLDATEN WEIGERDEN TE ETEN In het legerkamp van de lucht macht in Nieuw-Millingen heb ben enkele militairen dinsdag middag geweigerd aan tafel te gaan voor de lunch, omdat zij zich tekort gedaan voelden door de invoering van een nieuw dienstrooster. Naar een mededeling van de lucht machtvoorlichtingsdienst betekent dit nieuwe dienstrooster, dat er geen overuren meer gemaakt worden en juist het maken van deze overuren had voor de militairen veel aantrek kelijks, omdat hun daarvoor een compensatie werd gegeven in de vorm dikwijls van extra verlof. Nadat hun commandant uiteen gezet had. dat het hier gaat om het her stellen van de normale gang van za. ken gaven de mannen hun verzet op en bij de avondmaaltijd ging dan ook alles weer zijn gewone gang. De compensatie werd gegeven, wanneer er zgn. operationele diensten moes ten worden verricht en men wil deze diensten nu uitvoeren met een „aan- tijdschema. nnrwwvwvwwvwvwwiMMWwvvwwvvwvwwwv Koningin Fabiola van België heeft m het ziekenhuis in Brussel de gewonden opgezocht van de in storting van het ministeriege bouw. Het V.V.D.-kamerlid Van Riel heeft tijdens het Nieuw-Guineadebat van vorige week in de Eerste Kamer enkele vreemde opmerkingen gemaakt. Deze politicus heeft de laatste maanden een weinig gelukkige hand: minister Visser kan er over meepraten. Ditmaal ont wikkelde de heer Van Riel een theorie over de verhouding pers en regering, waarvan men moet vaststellen dat zij allerlei bedenkingen oproept. Hij betoogde dat het fout was geweest zoals bijvoorbeeld in diverse pers organen was gebeurd de regering in de afgelopen maanden te verwijten, dat zij de feitelijke politieke situatie rond Nieuw-Guinea (verhouding Amerika- Rusland-Indonesië) onjuist beoordeelde. Naar het oordeel van de heer Van Riel wist de regering heus wel hoe de kaar ten werkelijk lagen, maar zij kon dat niet laten blijken, omdat het haar plicht was een zo goed mogelijk resultaat voor de opbouw van Nieuw-Guinea te be reiken. Pas na de overeenkomst van New York kon het kabinet de kaarten op tafel leggen. Tot op dat moment nu hadden parlement en pers over die (slech te) kaarten moeten zwijgen, zo begrijpen we uit de woorden van de heer Van Riel. Weliswaar: „wat waar is mag altijd worden gezegd; de vraag is alleen: wan neer?", aldus dit kamerlid. Een vreemde gedachtengang, dunkt ons. Er wordt daarin weinig ruim te gelaten voor een oppositie, van wel ke Kant dan ook. Maar er kwam een nog vreemdere opvatting. De heer Van Riel voegde er namelijk aan toe: „De enige les, die ik door deze zaak heb geleerd, is dat Nederland geen interna tionale politiek kan voeren als over het „wanneer" (van het zeggen van de waarheid dus) geen overeenstemming bestaat met de leiding van een aantal van de grote dagbladen Ik zeg niet, dat de voorlichting verkeerd of feitelijk onjuist is geweest, maar wel dat het noodzakelijk zal zijn de grote pers in te lichten, ook over de zwakke punten van een politiek, die men in het belang van Nederland positief wenst te voeren, om te bereiken dat er althans op deze punten een gesloten front bestaat". Wij laten nu maar buiten beschou wing, dat de heer Van Riel meent, dat de beïnvloeding van de publieke opi nie uitsluitend zou geschieden door mid del van wat hij „grote bladen" noemt: dit kamerlid heeft in journalistiek op zicht hlijkbaar een beperkte horizon, vandaar deze vergissing. Daarover ech ter niet. Waar we wel een kantteke ning bij willen maken, is zijn opvatting, dat over bepaalde punten van het bui tenlandse beleid de pers het met de re- gerïngspolitiek eens zou moeten zijn terwille van het „gesloten front". Dat Inkt ons een denkbeeld, gespeend van elke realiteit; het is bovendien een mis kenning van de eigen verantwoordelijk heid van de dagbladpers in het alge meen. In een democratische staat is het „gesloten front in het belang van het land" tussen een regering en een vrije pers per definitie een onmogelijkheid. Wat bijvoorbeeld de een landsbelang noemt, zal de ander daarmee in strijd achten. Dergelijke verschillen zullen uiteraard in de dagbladpers met name tot uiting komen. De heer Van Riel acht het nodig, dat de pers over bepaalde aspecten van het beleid tevoren was ingelicht. Ak koord. Maar dat is gebeurd in dit ge val! Tussen regering en dagbladpers is namelijk in het 'verleden over het Nieuw-Guineabeleid meer dan eens in een vertrouwelijke sfeer van gedachten gewisseld. Dat ontsloeg echter de jour nalistieke deelnemers aan zulk een overleg niet van de verantwoordelijk heid het regeringsbeleid naar eigen in zicht en vooral ook met eigen (buiten de landsgrenzen verkregen) kennis van zaken te toetsen. Bij voorbaat is een „gesloten front" tussen pers en regering tot mislukking gedoemd, althans in een democratische staat. Gelukkig! Een der gelijk front kan men in Spanje en ach ter het ijzeren gordijn vinden: overheid en dagbladen zijn het daar zo eens over het bêieïd, dat er geen speld is tussen te krijgen. In ccn democratie echter wordt die speld gebrujkt om (zo nodig) te prikken. De publiekrechtelijke bedrijfsorganisa tie heeft de onverminderde aan dacht van de regering, zo bleek uit de troonrede. Men mag echter zeggen: óók van de publiekrechtelijke bedrijfsorgani satie zelf. Vorige week namelijk besloot het hoofdbedrijfschap detailhandel om aan de Laan van Nieuw Oostindië te Den Haag een nieuw kantoorpand te doen bouwen om zichzelf royaal te kun nen huisvesten. Kosten: vier miljoen gul den. Weliswaar zal het nieuwe pand te groot zijn voor de huidige bezetting van het personeel, maar 'dat is geen bezwaar. Bij de p.b.o. houden ze graag rekening met een beetje groei... Waar om er geen pand wordt gehuurd? Och, het bestuur voelt daar niet zoveel meer voor. Kan er dan niet goedkoper wor den gebouwd Zeker, maar dan zou men misschien uit Den Haag weg moeten. O jawel, het kantoor kan even goed in utrecht of in Apeldoorn worden gehuis vest, maar Den Haag is prettiger. Dus: bouwen voor vier miljoen, de bedrijfsge- noten zullen het wel betalen! Als nu de regering blijkens de troonrede onver minderd op de p.b.o. zal letten, laat zij er dan rekening mee houden dat som mige „schappen" kennelijk niet in staat zijn op zichzelf te letten. Vier miljoen... IN DE ON MIDDELLIJ KE nabij heid van Middelburgs centrum staat een monumentaal gebouw. Maar als de vloeren niet met dikke boomstammen gestut zouden wor den, stond dat monument er mis schien niet meer: het zou al thans een groot deel ervan fi naal ingestort zijn.... Er zijn am per woorden genoeg om te be schrijven hoe haveloos, triest en troosteloos het er in dat gebouw uitziet. In de zalen, zolders, kelders en gangen heerst een kil-aandoen- de schemer, tientallen ruitjes zijn vernield, de muren zijn zwart, vies, gescheurd en verveloos, overal hangen stofnesten, overal ligt puin, uit alle hoeken cn gaten scliieten allerlei soorten planten en onkruid tevoorschijn. WAT VOOR gebouw dat is? Die treurige en trieste opsomming van verval geldt de Kloveniersdoelen beter bekend als het (voorma lig) militair hospitaal. Het is een spookhuis geworden, waar het bin nen even hard waait als buiten en waar de regen in grote delen vrij toegang heeft... Een dergelijke treurige opsomming van verval van één van de fraaiste monu menten in de Zeeuwse hoofdstad is wel eens meer gedaan. Maar we dachten, dat het zo treurig niet hoefde te zjjn_ om dat er toen hoop was. Men wist" toen en men weet het nu nog waarvoor het gebouw gebruikt moet worden. Maar dat is al bijna vier jaar geleden! In de cember 1958 immers ging de gemeente raad van Middelburg bij de behandeling van de „bouwnota" in principe akkoord met de restauratie en de bestemming van de Kloveniersdoelen tot Nederlands Deltacentrum. Het is verheugend, dat voor dit toch wel zo magnifieke gebouw een be stemming gevonden is, die tevens voor het behoud van het monument zelf van groot belang is. Er moet een plan komen voor een grondige restauratic, een herstel, dat drie, vier jaar geleden al zeer dringend was. Maar er komt geen plan, de rijks- goedkeuring laat nog maar steeds op zich wacnten, de Kloveniersdoelen wordt nog steeds niet gerestaureerd. En het verval van dit gebouw van historische waarde wordt steeds gro ter! Onbegonnen werk Zeker, de mannen van gemeentewerken houden het zo goed mogelijk wind- en waterdicht. Maar dat is eigenlijk onbe gonnen werk: elke storm veroorzaakt; nieuwe lekkages en scheurt nieuwe ha veloze ramen uit hun voegen. De voor naamste kwaal, die aan het monument vreet is verzakking. Het gebouw helt achterover, de gehele fundering is ont zet. muren en houtwerk zitten niet ste vig meer in elkaar en dat alles wordt steeds slechter. De grote zaal (links van de ingang) maakt in dit desolatie geheel nog een gunstige indruk, maar dat is slechts schijn. De zaal is enkele ja ren geleden wat opgelapt, maar als het regent, loopt het water aan alle kanten langs de muur. Alle moer- ballcen waren aan de uiteinden weg gerot, zodat de overblijfselen onder steund moesten worden door zoge. (Zie slot pag. 2 kol. 2) S wordt de Nederlandse stille- e ven-, landschap- en volkstypen- Z schilder en lithograaf Jan Strubbe 2 te Breda 70 jaar. Vrachtauto rijdt slaapkamer binnen Een vrachtauto met oplegger is dins dagavond op de weg van Antwerpen naar Gent tegen een woning gebotst. Het gevaarte doorboorde de gevel van het huis en kwam pas in de slaapkamer tot stilstand. Met veel moeite konden buren een echt paar, dat zich in bed bevond, en de chauffeur van de vrachtauto uit het puin bevrijden. Zij kwamen wonder bo ven wonder met de schrik vrij. De ma teriële schade is echter groot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1