„Zilveren" veetentoonstelling in Oostburg: enorme belangstelling AGENDA WALCHEREN Winterwerk Lutherse Kerk op Walcheren IN PATATES-FRITESKRAAM BIER ZONDER VERGUNNING VERKOCHT ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN BOUW NIEUWE HUISHOUDSCHOOL HAAMSTEDE WERD AANBESTEED DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE C&URANT 0 (Advertentie) Dertig bussen met Belgische bejaarden DUIN-VOETOVERGANG BRESKENS AANBESTEED De directie Zeeland van de rijkswater staat heeft woensdag het maken van een duin-voetovergang te Breskens aan besteed. De volgende inschrijvingen kwamen binnen: Firma De Ruijsscher Zoon, Biervliet, 112.980; firma Wed. P. R. Toussaint Zoon, Cadzand, 113.100; firma Gebr. Geldof, Seroos- kerke (W.), 114,225 J. de Oude's aannemingsbedrijf N.V., Biervliet; 119.000; aannemingsbedrijf „Zee land" N.V., Middelburg, 119.600; C. v. d. Klippe, Vlissingen, 119.765; P. de Regt, Terneuzen, 120.400; firma Gebr. Lucasse, Kloosterzande, 122.000; N.V. Aannemingsbedrijf ELK, Schoon- djjke, 122.000; N.V. aannemingsbedrijf firma P. M. van Noordenne Zoon, Hardinxveld-Giessendam, 123-700; P. K. Kraijeveld, Sliedrecht, 126.000; W. Vlot, Sliedrecht, 127.900; N.V. Van Splunders aannemingsmaatschappij, Ridderkerk, 128.200; firma C. H. van Wijnen Zoon, Papendrecht, 130.000. Jhr. De Casembroot reikte bekers uit De 25e tentoonstelling van fokvee, handelsvee, vetvee, geiten, schapen en varkens op het Ledelplein te Oostburg, kan als volkomen ge slaagd worden beschouwd. Diverse omstandigheden, zoals de grote deelname door veefokkers en -han delaren, de enorme belangstelling van het publiek (er waren o.a. 30 autobussen met 1200 bejaarden uit België) en tot ver in de" namid dag zonnig en droog weer, hebben de jubileumviering woensdag tot een waar succes voor de organisa toren gemaakt. Hoogtepunt van deze 25e tentoon stelling was de uitreiking van tien tallen bekers en medailles door de commissaris der koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casem broot, in de burgerzaal van het Oostburgse raadhuis. De viering van het zilveren jubileum werd be sloten met een gemeenschappelijke maaltijd in café-restaurant „Vic tory" op de Markt. De commissaris begon zijn toespraak in de burgerzaal met West-Zeeuwsch- Vlaanderen in het algemeen en Oost burg in het bijzonder, geluk te wensen met deze 25c fokveedag „Dat het hier een belangrijke dag betreft voor de ge hele streek, spreekt wel uit het feit dat zovele West-Zecuws-Vlaamse burge meesters aanwezig zijn", aldus de com missaris. De organisatie noemde hij voortreffelijk „Het is me uiteraard bekend, dat VVest-Zeeuwsch-Vlaanderen een bij zonder belangrijke rol speelt óp liet gebied van trekpaarden en vooraan staat bij de mechanisatie in de land bouw". zo vervolgde de commissa ris. „Maar ik wist niet dat dit gebied ook de eerste fokveedagen en keu ringen in Zeeland beeft geïntrodu ceerd". Hij braeht de regelingscom- inissie een compliment voor het feit, dat z.y liet in 1945 hebben aange durfd om op dc puinhopen van Oost burg opnieuw te beginnen met hun werk. Tijdens zijn rondgang langs de tentoon gestelde dieren was hem gebleken, dat vele van de rubrieken, goede kwaliteit bevatten. Hij besloot met het uitspreken van de wens dat West-Zeeuwscli-Vlaan- deren nog vele geslaagde fokveedagen mag beleven. Dank aan pioniers Oostburgs burgemeester J L. van Leeu wen had tevoren alle medewerkers en verdere genodigden, een hartelijk wei- komen toegeroepen. Daarna memoreer de hij de geschiedenis van de tentoon, stellingen, waarvan de eerste in 1933 werd gehoucicn. Burgemeester Van Leeuwen bracht zijn dank uit aan dc pioniers van dit eve nement, aan de rijksveeteel(.consulent in Zeeland, ir. W. L. Harmsen De jury loden de heren M. KIcinepier uit Middel- Mlddclburg-Electro: De Mesties, 19.30 uur, Molenwater: Minlalum Walcheren. 9-18 uur Middelburg City: Bijeenkomst Nederlands landbouwkundig congres, 13.30 uur Electro: Flaming star, 19.30 uur, 14 Jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 018 Vlisslngcn-Alhambra: Onwerde meisjes, 20 uur, 18 jaar Luxor: Het schot in de rug. 20 uur, 14 j. Goes-Grand: Hercules contra de vampiers. 20 uur. 14 jaar. Museum Turfkade: Expositie vondsten „Hellenburg" Bergen op Zooin-Luxor: Lie zoon van nie mand. 20 uur. 14 jaar. Zlerlkzbe-Burger Weeshuis Expositie schil derijen Cora van Citters 12-17 uur. De Lichtboei: Vertrek lampionoptocht, 19.15 uur. Oostburg beleefde gisteren een „zilve- fokveedag. De belangstelling voor deze 25ste dag, zowel van de zijde der deelnemers, als van de zijde van de toe schouwers, was opvallend groot. (Foto P.Z.C.) burg en A. M. Zuidweg-Burgcr uit Krab- bendijke, die beiden alle 25 tentoonstel lingen hebben meegemaakt, overhandig de hij namens de Regelingscommissie een- attentie in de vorm van' een fraaie schaal. Op het, Ledelplein gaf ir. Harmsen een slotbeschouwing over de inzendingen en de kampioenen. Vrijwel in alle rubrieken was. kwaliteit, getoond, terwijl de jury in bepaalde gevallen soms moeite bad ui-liet-beste" er uit te In de rubrieken' fokvee waren circa 130 dieren ingezonden, in de afdelingen vet en handelsvee elk circa 40. Daarnaast was er nog een groot aantal geiten, schapen en varkens. Kampioenen Tot kampioen in de verschillende afde lingen werden uitverkoren: kampioen stier: Lytse Rudolf van K. I. ver. West. Zeeuwsch-Vlaanderen te Zuidzande, re serve kampioen: Bertram, van A. C. C. Swartelee, IJzendijke. Beste vaars: Al- bertje van P. van Cruftningen-de Bruine, Zuidzande. Kampioen koe: Johanna 30, van L. P. de Regt Retranchement, re serve kampioen: Folkertje 75, van G. Tas, Waterlandkerkje. Kampioen geiten: Marianne, van F. B. Vanhulle, Zuidzan de, reserve kampioen: Ida's Mona, var F. B. Vanhulle, Zuidzande. Kampioen rammen: Z, 737 van J. de Feyter, te Schoondijke, reserve kampioen:. Z 717 van A. J. Ie Clercq, Sluis. Kampioen ooien: Z 4733 van R. C. Jansen, Wa terlandkerkje, reserve kampioen: Z 5000' van gebr. Butijn, Aardenburg. Kam pioen beer (varkens): Camiel van R. C. Jansen, Waterlandkerkje. Kampioen zeug: Birgitta, van R. Focke, Sluis, re serve kampioen, zeug eveneens van R. Focke tc Sluis. MIDDELBURG VRIJDAGAVONDGEBED IN ENGELSE KERK Met ingang van vrijdag a.s. wordt weer wekelijks liet vrijdagavondgebed gehou den. Zoals bekend is de opzet van deze getijdedienst, die is voortgekomen uit leken-initiatief, een teken tc zijn van de eenheid der christenen; in vaste re gelmaat gezamenlijk voorbede te doen voor kerk en wereld: hoe bescheiden ook, een financiële bijdrage te leveren voor daadwerkelijke hulpverlening, en de gelegenheid, te bieden voor persoon lijke meditatie. Het avondgebed ge schiedt volgeris een sobere, vaste orde van dienst, die de traditionele elementen bevat. Het wordt geleid door leden van dc onderscheiden (plaatselijke) kerken, die zich daarvoor kunnen aanmelden, dan wel ervoor gevraagd worden. Het vrijdagavondgebed heeft plaats in de Engelse kerk, duurt een half uur en be gint om 19.15 uur. Auto slipte Gistermiddag slipte de auto van me juffrouw 't H. uit Middelburg op de Nicuwlandseweg, reed de berm in en reed. naar beneden. De auto werd zwaar beschadigd, maar de inzittenden liepen geen letsel op. De oorzaak van deze slip partij is niet bekend, waarschijnlijk was het de regen die het wegdek spiegel glad maakte. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Spoedeisende raadsvergadering De raad van Nieuw- en St-Joosland komt vanavond donderdag 20 sep tember om acht uur in spoedeisende vergadering bijeen. Het enige agenda-1 punt vermeldt de uitslag van de aanbe steding en gunning van het bouwrijp maken van gronden in het uitbreidings plan aan de Wilhelminastraat Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: W. Haarsroa-Bal.ié, z.i J. van Boek hout-van der Heijden, d., J. M. de Block- Foppen, d.: V. J. ,C. Huiszoon-Visscr. cl.; A. Sturm-Louws. z.; H. van do Weterlng-Ette- Ondertrouwd: a. j. van as, 36 j. en L. van Wijk. 32 j.; C. L. Stroo. 24 j. en M. Labru- Jère, 21 j.; W. H. Kosten, 24 j en T. W. van de Grijp, 21 J.; L. a, a. Vergouwen, 21 J. en J. M. Henning, 18 j. Getrouwd: L. H. Schink, 29 J. en E. C. de Poorter 20 J.; A .A. K. ten Bruggencate, 29 j. cn A. B. Knoop, 24 j.i H J de Groot, 25 j. en A. M. Loof, 23 j.: W. B R. Bax. 23 en S. W. Schoones, '19 j. Overleden: M, J. Bartelse, 72 j,; F. M. van Eenennaam, 82 j„ wed. v. L. Wagenaor; J. S. de Wagemalcer, 64 j., e.v. I. de Lange: A, Maasdam, 62 j,, e.v. C A. L de Poorter. OOST- EN WEST SOUBURG Bevallen: F. M. Aspelagh-Hamelink cl: P. de Meijer-Minderhoud. d.: W. den Haan- Schot. z Ondertrouwd: W. I Burrc-kers, 28 J. en P A, Pouwer. 27 j. Getrouwd: G. C. Bosschaart, 24 J. en K. Louws, 21 j.: P. L, Roose, 21 j. en R. van der Meer, 20 J. Overleden: P. Geldof, 7'j j. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen In het tijdvak 11 tot en met 18 september 1962, werden bij de gemeentepolitie te Vlis singen de navolgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: rijwielband, dames polshorloge. damesring, rol tekeningen, zil veren kettinkje, dameshandtas, rood kin derbroekje en twee zakdoeken, bankbiljet van f 10,passer in etui groen rubber strandring. knot wol. Kinderjasje, 2 lips- sleutels, kinderschoentje, huissleutel, bruine portemonnee, inh. f 3.41, stopmand, gestreept badlaken, witte bal, zwarte portemonnee, zonder inhoud, koperen huissleutel, kente kenplaat GJ£ 93—46, lange huissleutel, rode portemonnee inh,. f 1.31 en enkele pas foto's, sleutel, houten stêpje, diverse sleu tels. rode en blauwe step op luchtbanden. VEERE Lezing voor N.C.V.B. De afdeling Veere van de N.C.V.B. heeft dezer dagen het nieuwe seizoen ingezet met een lezing. De heer I. van Noppen uit Middelburg sprak tijdens deze bij eenkomst over het onderwerp: „Zij vlie gen het nest uit, en wij". Tijdens een volgende bijeenkomst in oktober zal ds. A. Rothfusz uit Vlissingen het woord voeren. In de evangelisch-lutherse gemeenten op Walcheren (Middelburg en Vlissin gen) is het winterwerk zondag officieel geopend met speciale diensten. Ds. W. F. ten Rouwelaar sprak in de eredienst over „Wat is het doel?" n.a.v. Lucas 9 56 „De Zoon des Mensen is niet ge komen om de zielen der mensen te ver derven, maar om te behouden". Wan neer wij vragen: „Wat is het doel?", gaat het nier om ons doel, niet om het eigen kringetje, maar om wat hoger ligt. om Gods doel. Dat is weergegeven in de tekst en moet de richtlijn van alle werk zijn, aldus ds. Ten Rouwelaar. In Vlissingen werd aansluitend het Hei lig Avondmaal gevierd volgens de li turgie der Lutherse Wereldkerk. Behalve het werk van de verenigingen en zondagsscholen in de gemeenten werd in Middelburg de restauratie van orgel en kerk gememoreerd, in Vlissingen het komende orgel. Deze a.s. winter zullen gehouden wor den: een oogstfeest en reformatiedienst (oktober); dodenzondag (november), zendingsactie (februari), terwijl ter in leiding van de grote feesten zangdiens ten worden gehouden, namelijk op kerstavond 124 december) en voor Pa sen en Pinksteren. Vanaf oktober tót en met maart zullen ook kringavonden worden gehouden, waarop de lutheranen ter oriëntering verdieping en bespreking zullen worden opgeroepen. VEILING KRABBENDIJKE. 19 september. Prinsesse'oonen 2 59. Tydemans :.W. 1 85-90 74, 80-85 (9. 75-80 84, 70-75 80, 5-70 67, 60-65 56, 2D 32, 3 grof 45, fijn 37, kroet 21. James Grieve 1 89-90 4245. 80-85 46—54, 75-80 50—58, 70-75 52—59, 65-70 49— 50, 2 85-90 40, 80-85 43, 75-80 48, 70-75 49, I 47. 2D 40, 3 grof 29—46, fijn 31—36, kroet 1219. val 17. Manks Codlïn 3 grof 27, fijn 24, kroet 19. Benoni 2 80-85 79, 75-80 86, 70-75 88. 65-70 74, 60-69 60. 5560 43. 3 grof 32, fijn 19. Bramen per doos 2 30. Zigeunerin 2 85-90 25, 80-85 21, 75-80 24. 70-75 26, 65-70 25, 2D 17, 3 grof 19, fijn 17 VEILING SINT-ANN ALAND. Eigenheimers gewone 14.90rr-J7.92, drielingen 6.50. Bintjes gewone 11,33—11.59. bonken 13.49, drielingen 6.31. Aanvoer 30 ton. Kantongerecht Middelburg MR. MOOLENBURGH LEGDE BOETE OP VAN f 200,- Voor de Middelburgse kantonrechter mr. J. Moolenburgh moest zich woensdag verantwoorden de Kamperlandse inwo ner J. van der H. die in zijn patates- frïteskraam zonder vergunning, bier aan zyn vaste, meest jonge, klanten ver koopt. Twee getuigen, v. d H. zelf liet verstek gaan. verklaarden dat de eige naar de flesjes zelf openmaakte en zich er voor liet betalen. „Een mooie bijver dienste, zo'n kinderkroeg", aldus de of ficier van justitie, mr. P. K. Doedens, die het een ernstige overtreding noem de en 200 eiste, waarvan 100 voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter stemde hiermee vol ledig in. Bij het lieren op de weg tussen Koucje- kerlce en Vlissingen lette de koopman I. A. R. uit Koudekerke onvoldoende op naderend verkeer. Hij zag daardoor niet dat er om de bocht bi,1 de Prinses Bea- trixlaan een auto naderde. „Door deze manoeuvre stelde U het leven van an. dere mensen in de waagschaal", aldus Moolenburgh. „Op zo'n plaats keert men op eigen risico, beter kunt U iemand vragen als uitkijkpost te funge ren". Het vonnis luidde 40 conform. Op de splitsing Coosje Buskenstraat- Walstraat in Vlissingen verleende de 20- jarige zeevaartscholier G. P. V. geen voorrang aan een van rechts komende auto. De auto werd ernstig beschadigd. Bij nader onderzoek bleken de remmen van de bromfiets van G. P. V. niet goed te werken. Hij moest de automobilist de schade van 400 vergoeden en is daarom, vervroegd, gaan varenals stuurman. De officier eiste een geld boete van 25 voor het niet-verlenen van voorrang en 15 voor het feit, dat de remmen nie't in orde waren. Gezien de omstandigheden maakte de kanton rechter van de laatste boete 10. ter wijl hij het eens was met de 25" voor het niet-verlenen van voorrang. De verklaring van de verdachte L. C. B. uit Middelburg klonk nogal vaag. Hij kon zich van de toedracht van het ongeluk dat zich op 19 mei Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 18-9: Hunzeborg Hudiksval. Pirola van Leningrad, Paul Westers van Rochesters, Doni van Rotter dam, Paula van Antwerpen; op 19-9: Eem- stroom van Shoreham, Kathe Marie var Burea. Vlissingen vertrokken op 18-9: Hunzeborg naar Middelburg. Pirola naar Middelburg. Paul Westers naar Amsterdam, Krautsand naar Antwerpen. Paula naar Dalone: op 19-9: Doni naar Londen. Vlissingen gepasseerd naaV Antwerpen op 1-9: Marianne van Rotterdam, Stella Maris m Brest, Tycha van Londen naar Gent, Agnes van Londen, Giessenkerk van Mar seille, Temar van zee, Gironde van zee: op 19-9: Jacaranda van Harwich, Josef Swen- den van zee naar Gent, Arbon van Middles- borough, Carebeka van Yarmouth. Arnouds- polder van Rotterdam, Pegasus van Am sterdam Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 18-9: Ammon naar Amsterdam, Eseaut nagr van Terneuzen. Democraat naar Lon den. Aletta naar Kopenhagen van Gent. Juno naar Harlingen, Kerksingel naar Rot terdam. Fram naar Fullliam, Jurjen de Vries Helsingfors; op 19-9: Kilo naar Rotter dam, Voco naar Rotterdam, Diana V naar Londen, Tasmanie naar Oxelosund, Blitar Amsterdam. op de Nieuwe Vlissingseweg in Sou burg afspeelde, nauweiyks iets her inneren. Hij kwam met zijn auto uit de richting Vlissingen, waar hij bij de Keersluis een liftende zeevaartscho lier meenam. Bij Souburg wilde hij twee auto's inhalen, en lette daarbij niet op tegenliggers, met als gevolg, dat hij met een auto uit de richting Middelburg in frontale botsing kwam. Voor de politie verklaarde L. C. B. dat hij ging inhalen, voor de kan. tonrechter zei hij dat hjj had willen remmen, maar dat het niet lukte. Om een botsing met de voor hem rijdende auto te voorkomen week hij naar links uit. ONVERANTWOORD Bij de frontaio botsing liep de zeevaart scholier R. H. uit Vlissingen, een zware hersenschudding op. Wat de automobi list er toe gebracht had in te halen, kwam uit de verklaringen van getuigen en van de vei'dachte zelf, niet naar vo ren. „Het was een onverantwoorde ma noeuvre", aldus de officier van justitie, die drie maanden onvoorwaardelijke ont zegging van rybevoegdheid eiste. De verdediger, mr. H. Bruin, voerde aan dat zijn client een 30-jarige rijervaring had en nooit enige overtreding had be gaan. Hij stond zelfs in nauwe relatie «net de politie: een opperwachtmeester reed dikwijls met hem mee in rally's e.d. De politieman Iiad het volste ver trouwen in do rijervaring van B. Daar om pleitte de verdediger voor een voor waardelijke ontzegging van rijbevoegd heid. De kantonrechter besloot tot 100 geldboete subs. 20 dagen, intrekking van het rijbewijs gedurende 1 maand en voorwaardelijke intrekking gedurende 3 maanden met een proeftijd van twee jSar. De caféhouder J. H. Gi uit Vlissingen kwam voor het kantorigerecht omdat één van zijn serveersters aan een min derjarig meisje zwak-aleoholische drank had verkocht. Hjj zei dat het meisje er veel ouder uitzag, minstens 21 jaar. De officier van justitie onderstreepte dit. Hij eiste 25, waarmee de kantonrech ter het eens was. De landbouwer H. C. K. uit 's-Heer- Arendskerke kreeg een geldboete van 15 omdat hij bloeiende distels in zijn grasland had laten staan. De distel-ver ordening bepaalt dat deze schadelijke planten nog vóór zjj in bloei raken vc wijderd moeten worden. GOES Chr. plattelandsvrouwen 3 oktober naar „Femina" De voordrachtskunstenaar J. Oosterwel- der uit Amsterdam heeft woensdagmid dag voor een aandachtig gehoor van le den van de gewestelijke afdeling Zuid en Noord-Beveland van de Chr. Boerin nen- en Plattelaudsvrouwenbond in „De Prins van Oranje" te Goes een geslaag de voordracht gegeven van het verhaal „De schrik in de witte kapel". Tijdens de vergadering, die onder voorzitter schap stond van de provinciaal en ge westelijke presidente, mevrouw P. ~C. op 't Hof-Frederiksen uit Biezelinge, werd nog medegedeeld, dat op 3 oktober een reisje gemaakt zal worden naar een kindervöedingsfabriek te Roosendaal en de Femina-damesbeurs tb Rotterdam. Het reisje zal onder leiding staan van de gewestelijk presidente. Spaaroverzicht In de maand augustus is bij de spaar bank van de coöperatieve boerenleen bank „Goes" (raiffeisenbank) een be drag gestort van f 590.55,1,31; opgeno men is in dezelfde periode een bedrag van f 525.277,46. Hot spaarverschil be draagt f 65.273,85 Per 31 augustus was het totaalbedrag aan ingelegde spaar gelden f 14.699-683,52. In de afgelopen maand werden 39 nieuwe spaarboekjes uitgereikt. COLUNSPLAAT Concert Do harmonie .'.Wilhelmina" uit Colijns- plaat zal zaterdagavond samen met het plaatselijke muziekgezelschap „Excel sior" in Kloetinge een concert geven. Wegens het ongunstige weer van de laatste dagen heeft men de plaats waar het concert wordt gegeven bepaald op het verenigingsgebouw „Amicitia" in de Schoolstraat. Het concert begint om NISSE Ons Genoegen te Nisse houdt muziekfeest De muziekvereniging Ons Genoegen" te Nisse organiseert tci gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de vereniging op zaterdag 29 september een muziek feest De deelnemende verenigingen zyn: Con Amore te Hoedelienskerke; Advendo te Wolphaartsdijk; Ons Genoegen te Ka- pelle; Mozart te Yerseke; Ons Genoegen te Nisse. Het programma van dit feest is als volgt: 1.30 uur: Ontvangst in het „Dorpshuis" te Nisse van bestuursleden en directeu ren der zusterverenigingen en de geno digden; 3.00 uur: Mars van de muziek verenigingen Con Amore, Advendo en Ons Genoegen te Nisse door het dorp; 4.00 uur: Aanvang concerten; volgorde van optreden: 4.00 uur: Ons Genoegen te Nisse: 4.30 uur: Con Amore te Hoe delienskerke: 5.00 uur: Advendo te Wolphaartsdijk. Pauze. 7.00 uur: Mars door het dorp van de muziekvereniging Mozart" te Yerseke; 7.30 uur: Concert door de muziekvereniging „Ons Genoe- fen" te Kapelle; 9.00 uur: Concert door e muziekvereniging „Mozart" te Yer seke met een taptoe. Het bestuur heeft de bevolking van Nisse verzocht ter gelegenheid van dit feest de vlag uit te steken. KERKNIEUWS DS. J. F. VAN HULSTEIN, VROEGER TE TERNEUZEN OVERLEDEN In de ouderdom van ruim tweeëntachtig jaar is dinsdag 18 september j.i. te Apeldoorn overleden ds. J. F. van Hul- steijn, in leven emeritus predikant van de Gereformeerde Kerken in Nederland. Johannes Franciscus van Hulsteijn werd op 30 november 1879, ie Tiel geboren. Hij bezocht eerst het gemeentelijk gym nasium in zijn geboortestad en studeer de daarna nog aan de theologische hoge school te Kampen, waar hij in het na jaar van 1904 zijn Jiandidaatsexamen aflegde. Nadat de heer Van Hulsteijn kort daarna na praeparatoir examen door de classis Tiel was beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Nederland werd hij op 28 mei van het daaropvolgend jaar (1905) door wijlen ds. A. Loois uit Pernïs bevestigd als predikant van de gereformeerde kerk van Langerak bezuiden de Lek. Op 24 mei 1908 verwisselde de thans overlede ne deze kerk met die van Waarder in de classis Woerden, vanwaar hij op 27 februari 1910 naar die van Terneuzen vertrok. Op 31 oktober 1915 werd ds. Van Hulsteijn door wijlen ds. J. Duur- sema, toen nog predikant te Uithuizen, bevestigd als predikant van de gerefor meerde kerk van Middelstum in de clas sis Warffum, welke" bij heeft gediend tot 1 juni 1945, toen hem na veertig volbrachte dienstjaren op ruim vijfen zestigjarige leeftijd emeritaat werd ver leend. Na zijn emeritaat heeft ds. Van Hulsteijn nog de gereformeerde kerken van Apeldoorn, Oldebroek en Doorn- spijk als hulpprediker gediend. Tijdens zijn langdurige ambtsbediening te Middelstum was ds. Van Hulsteijn o.a. bestuurslid van de provinciale afde ling Groningen van het Nederlands Bij belgenootschap en verder heeft hij o-a. in de classis Warffum lal van deputaat- schappen vervuld. Vanuit Middelstum heeft ds. Van Hulsteijn indertijd veel evangelisatiearbied verricht te Kantens, waar mede door zijn toedoen op 21 de cember 1930 een zelfstandige gerefor meerde kerk werd geïnstitueerd. Zyn stoffelijk overschot zal zaterdag middag 22 september a.s. worden bij gezet op de begraafplaats te Middel stum, nadat daar vooraf om twee uur in de gereformeerde kerk een samen komst is gehouden. Opbrengst collecte De te Oosterland gehouden collecte voor de slachtoffers van de rarrip in Perzie heeft 2327,opgebracht. De collecte in de hervormde kerk bedroeg 161,52 en in de gereformeerde kerk 110,26, zodoende is er te Oosterland een be drag van niet minder dan 2598,78 bin nengekomen. De collecte te Ovezande voor de Miva- missie Verkeersmiddelen Actie heeft 75.60 opgebracht. De collecte te Souburg voor het N.V.V.- t.b.c.-fonds heeft 331.65 opgebracht. De te Zaamslag gehouden collecte ten bate van het Rode Kruis, heeft in deze gemeente in totaal f 907,17 opgebracht. ELF INSCHRIJVERS de Zeeuwse Landbouw Maatschappij toch worden aanbesteed. Reeds voor 18 juli j.i. had de N.V. Bouwkundig Inge nieursbureau P. D. Stuurman te Wad- dinxveen namens het bestuur van de Z. L.M. een aanbesteding uitgeschreven. Deze moest echter ruim een week tevo ren weer worden uitgesteld, aangezien men de financiering voor de bouw niet „rond" kon krijgen. Zoals bekend zal de nieuwe Haam- steedse landbouwhuishoudschool ver rijzen in de nieuwbouwwijk aan het Boomgaardwekken. Het gebouw krijgt twee naailokalen, een theorie- en een praktijklokaal. Daarnaast zal het iaagbouw-complex een hal, een kamer voor de directrice, mej. M. G. J. Nienhof, een verwarmingsruimte en een keuken bevatten. Het terrein, waarop de nieuwe school komt te staan is 58 are groot. Het ligt op een punt. waar men het uitzicht heeft op de nieuwe ontsluitingsweg van Haamstede aan de zuidkant van het dorp. Elf inschrijvers hebben woensdagmid dag hun briefje in de bus van het archi tectenbureau gestopt. De gunning wordt een maand aangehouden, onder meer omdat de laagste inschrijving boven de Twee maanden geleden om financiering uitgesteld Nadat de nieuwe moeilijkheden rond de financiering ook waren opgelost kon woensdagmiddag in hotel „Bom" te Haamstede de bouw van de nieuwe christelijke landbouwhuishoudschool van KRABBENDIJKE Plattelandsvrouwen bijeen Dezer dagen vergaderde de afdeling „Krabbendijke" van de plattelaudsvrou wenbond, onder leiding van mevr. Blok- Dekker. Na opening bracht mej. De Raad verslag uit van het zomerreisje en mevr. Kaliebeelie-Wagtho van de voorjaars vergadering te Kruiningen. In deze eer ste seizoenvergadering werd het winter- programma besproken. Na de pauze sprak mej. De Later, directrice van de school voor schipperskinderen te We- meldinge, over de problemen en moei lijkheden over een degelijk internaat te bouwen, daar het huidige gebouw veel te klein is om 50 kinderen te huisves ten. Met dia's werd het leven en werken der schippers en hun kinderen verdui delijkt. Voor dat doel werden lepeltjes te koop aangeboden, met als afbeelding, een sleepboot of Rijnschip. ZEEUWSCH-VLAANDEREN H.L.O.-DIPLOMA'S Het H-L.ü.-diploma ie graad werd be haald door mevrouw C. F. van de Zan- de-Bary te Nieuwerkerli. Voor de vierde maal werden de proeven afgelegd door de heer H. E. S. Sinck te Zierikzee. Voor de tweede maal werd aan de eisen voldaan door de heer K. A. de Keijzer te Zierikzee. Het diploma 4e graad werd behaald door mejuffrouw M. van Tiggelen te Schuddebeurs en de heer H. C: van de Zan de te Nieuwerkerk. IJZENDIJKE EXPOSITIE IN RAADHUIS In een der zalen van het raadhuis tc IJzendijke zal tot 1 oktober een ten toonstelling gehouden worden van schil derijen, tékeningen, aquarellen en et sen van de kunstschilder Johan P. Aerts Johan van Aerts is uit Amsterdam af komstig, maar heeft zich in IJzendijke - gevestigd. raming lag. Het ministerie zal nu i beslissing moeten nemen. Het is nog niet met zekerheid te zeggen, wanneer met de bouw een aanvang kan worden genomen. Ér werd voor de bouw van deze nieuwe landbouwhuishoudschool als volgt in geschreven: 1. J. C. Bijkerk, Burgh, 264.507; 2. C. J. Schot, Zierikzee, 264 900; 3. L. W. Boogert, Oosterland, 266.170; 4. M. J. Padmos, Dreischor, 266.320; 5. Fa. W. J. Verjaal, Scha- rendijlie, 267.225: 6. R- T. Louwerse, Scharendijlte. 767.975; 7. Fa gebr. Holm, Zierikzee. 269.542; 8. J. Kloote, Zierikzee, 269.750: 9. C. W. van Velt- hoven, Zierikzee, 271.000; 10. C. A. Prince bouwbedrijven, Haamstede, 271.858: 11. K. Mannï, Haamstede, 276150. Burgerlijke stand GOES Bevallen: C. Bruel-Stroo, z.; C. Scheffers- van den Dorpel, d.; J. P Schoe-Meijere, z.; F. v. d. Posi-Brouwer, d.. A. A, de Schip- per-Mol, d.; D. J Berrevoets-v d. Straate, d. Ondertrouwd: A. H. Maat, 24 j. en J. J. Broer. 26 j. Getrouwd: J. Spijli. 31 j. en M. C. Hoogeste- ger. 24 j.: W. van Tooren, 65 j. en M. Bou- tens. 51 j.: J. W. Bosschaart 28 j. en R. de Coninck, 26 j.: R. Meijer. j. en E. M. de Visser. 23 j. Overleden: Jacoba de Hamer. 65 j., e.v. A. Oele. VEILING GOES. 19 september. Export- er: industrieveiiing: Zigeunerin 1 85-90 29. 80-85 31. 75-80 35. 70-75 37, 65-70 35, 2D 23: 2 75-80 27, 70-75 32. 65-70 29 Manks Codlin l 80-85 38, 75-80 37, I-79 37, 65-70 35—36, 60-65 33—34. 2D 33; 2 75-80 36. 70-75 36—37 65-70 34—35, 60-65 34. James Grieve 1 85-90 43. 80-85 48, 75-80 50—51, 70-75 52. 65-70 50: 2 85-90 42. 80-85 45. 75-80 47, 70-79 47—48, 65-70 40. 2D 42. Tydemans Earley Worcester 1 80-85 65-76. 75-80 6475. 70-75 65—69. 65-70 59—61, 2D 19—27: 2 80-85 .1—59. 75-80 52—58, 70-75 55—59, 0.7-70 48—57. Clapp's Favourite 1 75-80 41. 70-75 39. 65-70 39. 60-65 38. 55-60 33—34: 1 65-70 35. 60-65 34, 29. Seigneur d'Esperen 1 60-65 6976. 95- 59, 50-55 35, 2D 18. Div appels val 20. Zi geunerin val 15. Div. appels geplukte kroet 26. Perzikrode Zomerappe) geplukte kroet 9.50. Clapp's Favourite geplukte kroet 9. Dubb. pr. bonen 2 79. 2B 68. Bramen 2 116— 117, 3 74. Totale aanvoer hard fruit 4300 kis ten. Verpakt fruit: Benoni 1 75-80 82, 70-75 84—89. 65-70 71—83. 60-65 62—67, 55-60 40—55. Gewone veiling: Zigeunerin grof 2734. fijn 28. Manks Codlin grof 33. fijn 32—34. Tyde mans Earley Worcester grof 3845, fijn 25. James Grieve grof 37—1G. fijn 3342. Clapp's Favourite grof 26—33. tijr- 17—29. BeurTé 'Amanlis grof 23—24. fijn 17 Seigneur d'Es peren grof 28—38. fijn 10. Belle de Louvain 1 33—68. 2 26—32. grof 35 -40. fabriek 12—23. Reine Victoria 1 62—101, 2 18—53. grof 40— 76, fabriek 18—37. Reine Claude d'Althann 1 78—95. 2 40. grof 67—77. fabriek 28—37. Jefferson 1 65—80. 2 34—36. grof 51. fabriek 1927. Abrikoospruimen gr erf 4659. Rade makers 1 72. grof 40. Frankenthalers 1 160. 2 140. Black Alicante 1 150—160. Per doos: Bramen 1 39—40. 2 30—36. Aardbeien 3 56—60. Groenten. Per stuk: Blopmkool Al 5166. A2 39—49. Bi 30—36. B2 18—35 afw. 11—25. Krop- -19. 2 11—17. Cl 5—8 Komkommers A 1027. B 16—17, C 11—12 Meloenen 41— Per bos: Wortelen 22—28. Kroten 15. Per kg: Tomaten A 3642. B 3745, C 3135. Augurken A 104117, B 5663. C 3337. D !9, e 4—7. Postelein 1 37—40. Rode kool 1 22. 2 13—14. Groene sav. kool 1 20—28. 2 18. Andijvie 1 24—37. Prei 1 36. Uien 7—14. Breekpeen 67. Dubb. nr. honen 2 7678. 2 49, 3 3745. Pronkbonen 1 7173. 2 33 49. Stoksnijbonen 2 82. Stoktrospr. bonen 1 95. 2 32—76. Aardappelen bonken 11—12, gro- 9—11, drielingen 6. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3727 kg, 70—179. Bot 308 kg. Tong 334 kg. Wijting 21 kg. Rog 22 kg. Pa ling 53 kg. Tarbot 1 kg. Visiever 1 kg. Krab Ongesorteerde vis- 82 kg. EIERMARKT BERGKN OP ZOOM. Eiernoteringen van de Cof>p Wouwse melk inrichting Bergen op Zoom Ingaande don derdag 20 september 1962 Prijsklas 0 14 cent. 1 14 cent, 2 13>£ cent. 3 13 cent, 4 11 cent, 5 S cent. VEILING BERGEN OP ZOOM. 19 september. Andijvie 13---46. Sla 627. Spi nazie 23—35. Bloemkool 18—77. Waspeen 9— 34. Kroten 6—12. Rode kool 6—15. Witte kool -12. Stamboon dubb. prinsessen 63—94. Staakprinsessen 67102. Snijbonen 3590. To- ;en 25—63. Komkommers 10—22. Prei 25— Sav. kool 7—26. Précoce 3046. Clapp's 14—49. Suikerpeer 13—27. Benoni 50—84. Ja- Grieve 24—68. Manks Codlin 19—38. No- appelen 23—31, Reine Victoria 32—111. Reine Claude 47—98. Belle de Louvain I9 60. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 19 september. Bramen industrie 3 74. 2 116 117, in doosjes 1 142—143, 2 122—124, 3 49. Bonen 2 75, 2B 42. James Grieve 1 85-90 47, 80-85 50, 75-80 50—52, 70-75 50—96, 65-70 45— 51, 2 85-90 44, 80-85 48, 75-80 51. 70-75 46—51, 65-70 44, 2D 40—42, grof 37—10. fijn 34—36. kroet 28. Zigeunerin 1 75-50 36, 70-75 39, 65-70 2 75-80 35. 70-75 37, 65-70 35, 2D 27—29, grof 24, fjjn 19. Manks Codlin 1 75-80 36, iO-75 39, 65-70 40, 60-65 35, 2 65-70 35, 2 60-65 35. 2D 35, grof 33, fijn 34. Jac. Lebel 1 75-85 •75 37, 2D 34. grof 32, fijn 30. Tydemans E.W. 2 70-75 65, 65-70 61, 6C-65 92. J. Grieve geel. 1. 75-80 60. 70,75 63, 65-70 59, grof 42. fijn 28. SWèdenappel'1 65-70 47, 2D 27, grof 24. fijn 18. Ellison Or. 1 75-80 59, 2 75-80 54. Bón Chreü'enn&i W:;51 65-75 46. 55-65 44, 2 r-75 29. 55-65 34,'2D 10, grol 19, fijn 6. Sig. d'Esperen 1 60-65 66, 55-60 60, 50-55 37, 2D 30, fjjn 17. Br. de Merode i 70-75 33, 65-70 33, 60-65 31, 2D 24, grof 25. fijn 20, 2 70-75 30, 65- 70 31. 60-65 29. Br. de Lebrun 1 65-75 41, 55- 65 44, 2 69-75 38, 55-65 43, 2D 32. grof 22, fijn 14. Clapp's Fav. 1 70-75 42 65-70 41, 60-65 40, 55-60 35, 2 70-75 37, 65-70 37. 60-65 35, 55-60 33, 2D 29. id. rijp 18—19, grof 27—31, fijn 22—24. Br. d'AmanÜs 1 70-75 35, 65-70 36, 60-65 30, 2D 20. grof 21. fijn 8. Dr. Julis Quiot 1 65-79 27, 55-65 27, 2D 16. grof 18. Kroetappelen gepl. 27, val 23 Valappelen 16. Verpakt fruit: James Grieve Llred 1 75-80 73, 70-75 79. Tydemans E.W. 1 80-85 81, 75-80 82, 70-75 77. 65-70 63. In voorkoop op monster: Transparante de Cronsels onges. 37.10—38.20 Jac. Lebel on- ges. 35.10. Pruimen: R. Victoria 1 6491, 2 3143. grof 50—67, fabriek 13—30. B. de Louvain 1 52— 63, 2 20—37. grof 38—52. fabriek 11—16. Jef ferson 1 57—80, 2 29—32, grof 42—48, fabriek Cl. d'Althann 1 70- -96, 2 37—45, grof 4356, fabriek 1737. Warwick Dr. 1 5081, 32. grof 50—52. fabriek 22. Abrikoospruimen grof 31—42, fabriek 11—j 7 Burbank Giant 1 3538, 2 19—21, grof 23. Pruimen gesch. 33 39. Bramen p. d. 1 43. Aardbeien p. d. 2 43. Vijgen p. st. 1 1314. Kasperziken p st. AA 29, A 17. BH. Meloenen p. st. AA 105, A 83—85, B 70. Bi. druiven p. kg 1 139—149, 2 84. Aardappelen 1 11—14 2 8—9, kriel 2i'2— 3, drielingen 5. Groenten: Kropsla 1113. Bloemkool 1162. Sav. kool 1823. Komkommers 1024. Snij bonen 72—73. Pronkbonen 39—58. Uien 6—11. Kroten 8}». Andijvie 37-^1*. Postelein 7. Bos- selderij 4. Stokprinsessebonen 85. Prei 32. To malen A-B 2644, C-CC 25—32. VEILING TERNEUZEN. Sla 10.30—22.10. Bloemkool A 59. A2 47—54, B2 3251, C2 26, afw, (251 Groene kom kommers 1016. Witte komkommers 1017. Selderij 46. Peen 2 21. Mcerlanders 1 13.20 13.70. Bintjes bonken 12.59—13.80, 1 9.30— 13.40. Andijvie 2244. Stoksnijbonen 2 52— 62. Prinsessebonen 2 60—83, 2B 30—81 Pre lude 73—77. Sabo 1 58—61. Kroten 19—20. Ro de kool 1726. Sav. kool 717. Witte kool II20. Breekpeen 89. Waspeen 1321. Prei A2 28—39. Tomaten A 43--49. A2 36—43, C 33—35. C2 35. Uien 7—17 Augurken 113. Bramen 1 25—29. Witte druiven 201—208. Blauwe druiven 126—172. Reine Claude d'Althann grof 103. Reine Victoria 1 109, 3 55. Appelen: James Grieve 1 85 4349, 80 47—53. 75 50—56. 70 52—54. 65 50—51. 2 85 41, 80 45—46. 75 47—49. 70 47—50. 65 46—47. 2D 35—37. 3 grof 41—48. 3 fijn 39—36. Tydemans 1 80 72, 75 79. 70 81. 65 81. 60 72. 3 grof 50. Peren: Clapp's 1 65 35—3U, 60 34—36. 55 32— 33. 2 65 2S—33. 2D 25. 3 grof 27—30, 3 fijn 18—27. VEILING MIDDELBURG. 19 september. Aardappelen: Bintjes bonken 11.30, grote 2 10. drielingen 4. BI. eigenhei mers grote 1213. Koopmans blauwe grote 1314, drielingen 7. Tomaten: Al 3.43, A2 v4i—1.45. CC 1.74. Bl 3.57. B2 3.36—3.41. CC2 1.50. Fruit. Appelen: Val en Kroet 932. James Grieve 80-op 53—54. 75-80 53—56. 70-79 48— 53. 65-70 47—54, 60-65 41- -56. 3D 36—45, 3 grof 37—51, 3 fijn 2248. Zigeunerinnen 75-85 28—34, 70-75 32—35. 65-70 29—32, 2D 22—32, 3 grof 2532, 3 fijn 16—26 Peren: Clapp's Fav. 69-70 42, 60-65 41 —42 55-60 3943. 3 grof 3241. Pruimen. 3elie Louvain 76. R. Cl. d'Althann 39106. Rein- Victoria 2088. R. Cl. Verte 60. Meloenen- Ananas 26101. Net 27—79, Suiker 74—121 Ogen 38. Aard beien p d. 59. Druiven 133157. Perziken 1045. Bramen 1330. Groenten Komkommers groen 75-op 2326, 60-75 17—25, 50-60 13—19, 40 -50 10—19, krom p. kg 13—19: witte 60—75 18- -19, 50-60 10, 40- 50 10—16, krom p. kg iO—u Bloemkool 4 per kist 3359. 6 per kist 2046 8 per kist 12 36. 10 per kist 1516. Kroten p. kg 1319. Knolselderij 24—27. Andijvie 1 16.50. 2 13.50. Prei I 16.50, 2 13. Sav. kool 22. Snijbonen 63105. Dubb. bonen 48—111. Sla 3.5015. Waspeen 17—24. Bospeen 1043. Boskroten 510. Spinazie 1642. Witte kool 1718. Rode kool 12—23. Pronkbonen 37—69. Chinese kool 17—18. Postelein 38—17. Uien 6—lfi. Xus- sa 10—24. Augurken 38—79.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 17