Rustig modebeeld in de herenwinterkleding Herenhoed niet langer „buitenspel" Ook de herenconfectie streeft naar een zekere exclusiviteit J-Jet is nog niet zo lang geleden, dat men beweerde, dat de herenhoed in de mode buitenspelstond en het had er de schijn van, dat de ontwerpers van herenhoeden uitge put waren in het creëren van nieuwe modellen. De pessi misten kregen weer eens ongelijk, want de hoed, die toch een onmisbaar attribuut vormt voor een goed gekleed gaan, maakte een grandiose „come-back" Dit wordt meegedeeld in het tijdschrift ,,Heer en Mode", dat verder vertelt, dat weer nieuwe modellen op de markt zijn verschenen. De alleenheerschappij van grijs werd doorbro ken en gewaagde kleurencombinaties werden gelanceerd. Ook de collecties voor de herfstlwinter 1962-'63 tonen dui delijk aan, dat er een frisse wind waait in deze sector van de herenmode. De grote en brede randen hebben afgedaan en daarvoor in de plaats zijn de vlotte modellen gekomen, waar wij een jaar geleden nog zeer vreemd tegen aan zouden hebben ge keken. iiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini Aandacht voortwintigers" Heren, U kunt gerust zijn. Als prognose voor de heren-najaarsmode van 1962 geeft men een rustig modebeeld. LJ hoeft niet in wilde twistpakken te gaan rondstappen, hoewel de twiststoffen in het sportieve genre zeker wel gevraagd zullen worden. Met knopen in één en twee rijen op het colbert bent U nog modern, met pantalons zonder zoom ook- Kenmerkend voor de nieuwe mode in winterjassen is het royale beeld en de vloeiend aflopende schou derlijn. Men verwacht wel een toenemende vraag naar sportieve modellen en datzelfde geldt ook voor de regenjassen. Kragen van tricot of bont deden al eerder hun intrede in de herenmodewereld. Als U er van houdt: U kunt ze ook de komende winter nog dragen! De regenjassen zijn dan ons laatste onder werp in deze stoffen- en modellenprognose- Amerikaanse en Egyptische katoenen worden bijzonder modern. Daarnaast zullen de polyesters toenemen. In het kleurengamma is een tendens merkbaar naar grijs, lichter dan anthraciet en verder blauw, mosgroen, cognac en midden-beige. De klassieke hooggesloten jas, lengtemaat 50, 106-108 cm, handhaaft zich. Daarnaast blijven ook de sportieve modellen, onder andere met ceintuur rondom, met plooien of split in de rug. We noemden in de in leiding al het royale beeld en de kragen van tricot of bont. Alle modellen hebben echter een aflopende schouderlijn. De voe ring is uitritsbaar of vast. Voor de voe- ringstoffen worden streepdessins gebruikt. Aan het interieur van de jas wordt veel aandacht besteed. Sïerstiksels en fleurige kleuren zult U in de nieuwe herenregenjas sen kunnen vinden. Dat geldt trouwens ook voor de herenwinterjassen, maar die zullen ook van buiten meer worden voorzien van sïerstiksels. Meneer gaat dus wel „versierd" de winter door. Ontwerpers in de herenmode zijn kennelijk beu van het gewonevan het traditionele. Rit sportieve kostuum draagt daarvan de duidelijke kenmerken. In de eerste plaats zijn de zakken heel apart ingezet en voorts ziet U een zwarte garnering op de revers en langs de kraag. De mouw heeft een klein bandje, dat is vastgezet met een zwarte knoop. Op het Abdijplein in Middelburg poseerde Tannie rechts in een deux-pièces van zacht- blauwe jersey. Het Tiiet-getailleerde lijfje is afge zet met twee biesjes van dezelfde stof. Zij draagt voorts een modern hoedje van harig materiaal. In het midden op de achtergrond staat Gerda in een deux-pièces van wollen japonstof in een Schotse ruit. Het is a la Chanel afgebiesd met donkergroen. Haar hoedje is een modern winterdopje met hoog opgeslagen rand. De laklederen pumpjes van Tannie zijn hoog-mo- dern, Gerda draagt het typische teenager model, dat voorzien is van kleine, geheel uit leer opge bouwde hakjes. Meneer draagt een bruin kostuum in het klas sieke model, één rij drie knoopssluiting. Het des sin van de stof is het zogenaamde fancy-stripe. (Foto P.Z.C Nee, leuk is dat niet. U heeft net een snoezig uitgaansjurkje gekocht en op liefeerste avondje, dat U er mee wilt pronken, ziet U in de garderobe een mevrouw met „uw jurk". De heren der schepping begrijpen zoiets niet. „Wat kan jou dat nou schelen? Die jurk staat je immers leuk?" is hun enige commentaar. Het interesseert hen niets of ze uitgaan in precies zo'n pak als hun collega en hun buurman. Maar desondanks is er ook in de herencon fectie een hang naar exclusiviteit te be speuren, al ligt die dan ook in het min of meer zakelijke vlak. De inkoopcombinaties en vele zaken zijn aangesloten bij een dergelijke vereni ging trachten bepaalde dessins voor hun eigen groep te bemachtigen en hun zaken zijn meestal gespreid door het land, zodat de dessins slechts in vrij beperkte mate in een bepaald rayon kunnen worden verkocht. De eigenaar van een confectiezaak in Zee land vertelde ons, dat hij zijn collectie herenkleding voor het nieuwe seizoen altijd uitzoektsamen met zijn echtgenote. Dat is dan een grappige kringloop, want heel dikwijls is het de vrouw des huizes, die de beslissende stem heeft in de aankoop van een nieuw kostuum of een nieuwe jas voor meneer. Veel herenkostuums komen van eigen Nederlandse bodem. Maar ook Duitsland en België doen in deze branche goede zaken in ons land. Verheugend voor de heren is het feit, dat de laatste tijd meer en meer aandacht wordt besteed aan de wat afwijkende maten. Vroeger was het zo, dat de man, die klein en dik, of lang en mager was, maar moest zien hoe hij aan een confectiepak kwam. Bij de koopsom kwam dan nog een aardige rekening aan vermaakloon. Die ellende is dan nu achter de rug; in uw herenconfectiezaak zal men U daar alles over kunnen vertellen. Ook over de min of meer exclusieve dessins. Dat zal de heren waarschijnlijk Siberisch laten; dat is dan een kwestie, speciaal voor U, mevrouw. In verband met de gTote belangstelling voor zogenaamde sportieve stoffen zijn ook de modellen aanzienlijk sportiever. Hierbij wordt gerekend een korter type jas autocoat bijvoorbeeld uitgevoerd met tricotkraag. Voor „twintigers" Ook in de winterjassen wordt weer reke ning gehouden met de zogenaamde twin tigers. Voor hen wordt een apart genre modellen gebracht met een ceintuur rondom en variaties aan kragen, revers en zakken. Het totale kleurenbeeld zal wat lichter worden maar desondanks warm en dikwijls gevormd door contrastrijke grondtonen. Ruiten worden iets minder gangbaar; ef fen en fantasiedessins komen er voor in de plaats. De vorige winter waren het de streepdes sins, die in de stoffenmode eigenlijk de hoofd rol speelden. Dit jaar hebben zo nog wel een rol, maar geen eerste meer. Bovendien wordt het streepdessin aanzienlijk smaller. De hoofdrol is nu overgenomen door effen en fantasiedessins, waaronder men verstaat visgraatjes en dessins op basis van bijvoor beeld kleine ruiten. Gladde kamgaren stof fen zullen het meest gebruikt worden voor de herenkostuums; de kleuren blijven diep en warm. Het kleurengamma is nogal uit gebreid: zwart-wit, zwart-grijs, blauw zwart en ook bruine tinten als zwart-bruin, geel-brons en bruin met olijfmenging. In de sportcolberts is er een tendens naar het twee knoopscolbert. In de mo dellen zal men veel variaties vinden, zoals recht en schuin ingezette of opge stikte zakken. Vrijwel alle colberts houden rug- en zijsplitten, die echter wel één a twee centimeter langer wor den. Glansvezels In de stoffen zullen gladde en geweven dessins overheersen; glansvezels zullen een belangrijke rol in de kleurvorming en des- Een sportieve lijn in regen- en sporthle- ding! Korte jassen met grote zakken, royale kraag en ingezette (links) of rag- lanmouwen. Nieuwe materialen voor dit seizoen zijn Egyptische en Amerikaanse katoen, maar ook met de poplin jassen bent U nog helemaal modern. sinering spelen. De kleuren blijven bruin en blauw en zuiver grijs. Hoofdkleur voor de pantalons blijft grijs in vele variaties, maar vooral voor de jongeren zal ook zwart worden gebracht. Als stoftype gaan de gedachten uit naar een diagonaal van fijn tot iets grover en een heel fijne vis graat. De stofsamenstelling is hoofdzake lijk polyester met wol- Ook in de pantalon- stoffen verwacht men een verlevendiging van de dessinering met glansvezels. Het is nog maar een jaar of wat geleden, dat de grote mode in de herenwinterjassen tweed was. Velours en mohair hebben daarna de eerste plaats overgenomen, maar deze materialen zijn voor deze winter weer door de tweed verdrongen. Zowel gladde als geruwde tweed zullen we veel te zien krijgen. Velours en mohair zijn en we zeggen dat om U gerust te stellen nog niet ouderwets. Kringloopje Als nouveauté komt opeens weer de vraag naar langharige, volumineuze loden stof fen. Een grappig nieuwtje, waarmee voor de zoveelste maal is bewezen, dat de mode een kringloopje volgt. Ook uit de modellen blijkt dat, want op nieuw is het i rij 3 knoopsmodel met in gezette mouwen het meest gevraagde mo del. Daarbij is de belangstelling voor het raglanmodel gebleven. Een l-rij-2-knoops kostuum in een rustig dessin. Apart zijn de smalle revers. Opval lend is ook, dat de knopen zijn gemaakt van de kostuumstof.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11