Bejaarde chauffeur uit Nieuw-Namen maakte rare capriolen in Hulst Jan Jiskoot: Europees record op vlinderslag DIES KOSTEN IN DE PRIJZEN AGENDA WALCHEREN A. IMANSE VOLGT W. BAARS OP ALS VOORZITTER VAN M.M.C. ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 KANTONGERECHT TERNEVZEN Belg ontkwam over de grens met vrachtauto Voor de kantonrechter te Terneuzen verscheen dinsdagmorgen de 75-jarige L. T.t zonder beroep, te Nieuw Namen, die op 7 mei in Hulst rare capriolen had gemaakt met zyn personenauto. Bij het inrijden van de Van Maelstede- weg was hy met de wielen van zijn auto op het trottoir terechtgekomen, hij reed over het trottoir nog enkele me ters door om tegen een lantaarnpaal tot stilstand te komen. De gevolgen waren niet mals. De lichtmast knapte at als een lucifer, de auto werd totaal vernield en de hoogbejaarde bestuurder kwam met diverse verwondingen in het ziekenhuis terecht. „Ik werd verblind door een tegen ligger", aldus T. ter zitting. Maar daar was volgens kantonrechter mr. H. van den Belt tijdens het verhoor van vier getuigen niets van geble ken. „Reed U niet te hard vroeg de kantonrechter. Volgens verdachte niet harder dan 30 a 40 kilometer. De officier van justitie, mr. P. K. Doedens, eiste een boete van 50, subs. 10 dagen. Uitspraak conform. De Belgische vrachtautochauffeur V. de C. uit Beervelde had verstek laten gaan. Hem was ten laste gelegd, dat hij op de driesprong van wegen naar Axel, Koewacht en Zuiddorpe, geen voorrang had verleend aan een perso nenauto. Bij verhoor door de verbali sant had hij echter ontkend. Als getuige trad op de elektricien E. W. uit Zuiddorpe, die voor de vracht auto in de berm had moeten uitwijken. Hij was de vrachtauto achterna gere den, waarna verdachte had gezegd, dat hij zou wachten bij een molenaar, waar hij zijn lading moest lossen. De vrachtauto was echter langs een ongecontroleerde grenspost naar België gereden. Zowel de officier als de kantonrechter achtten de over treding bewezen en legden verdachte by verstek een boete op van 40, subs. 8 dagen. De garagehouder T. W. uit Klooster- zande kreeg een boete van 40,subs. De wielrenner Dies Kosten uit Kapelle beleeft dit jaar een uitstekend seizoen. Vorige week zondag won hy in Lokeren (België) zijn vijftiende koers. De dag daarop bereikle hy een fraaie tweede plaats en ook vorige week dinsdag reed hjj naar een tweede plaats- Nadat hij zaterdag j.l. in een Belgische koers de derde plaats had veroverd, zegevierde hij zondag j.l. opnieuw in Ivalloot (Bel gië). Wijziging promotie zaterdagvoetbal Blijkens een in de „Sportkroniek" ge publiceerde promotie-degradatieregeling voor district Zuid I van het zaterdag voetbal is een wijziging in de reeds eerder gepubliceerde regeling gekomen, De kampioenen van de seizoenen 1958- 1959, 1959-1960. 1960-1961 en 1961-1962, respectievelijk SSC '55, Good Luck, Ar- nemuïden en Aalburg promoveren na melijk naar de derde klas. mits zij in het seizoen 1962-1963 in hun klas niet lager eindigen dan de 6e plaats. Voorts gaat over naar de 3e klas de vereniging Woudrichem, mits deze in het seizoen 1962-1963 noch op de eerste, noch op de laatste plaats eindigt. In dat geval pro moveert zij naar de 2e klas, resp. de- gradeert zy naar de 4e klas Zuid I. ovendien promoveren de nummers 1 er 2 van de 4e klassen A en B naar de 3e klas. Indien één der nummers 1 en 2 zou behoren tot één der bovengenoemde verenigingen komen automatisch volgende nummers in aanmerking promotie, D~ regeling voor promotie uit en degradatie naar de afdelingen blyft rngewijzigd Vlissingen bekert tegen Hermes D.V.S. Zoals bekend zullen ook de nmateur- kiimpioenen dit seizoen deelnemen aan de KNVB-hekercompctltie. Dc eerste ronde zal worden gespeeld op zaterdag 18 oktober 1962. Voor de le klusser Vlis singen staat, dan een thuiswedstrijd op het programma tegen de westelijke 2e- divisieclub Hermes DVS uit Schiedam. De tweede ronde wordt op zondag 16 december gespeeld, terwyl op tweede kerstdag (26 december) de derde ronde volgt. Op Cernavalszondag. 24 februa ri. komen de clubs voor de vierde ronde aan bod. Daarna volgen nog dc kwart finale, halve finale en finale. Deze laat ste vindt plaats op 19 of 23 mei. Het reglement voor deze voor „Vlissin gen" zo aantrekkelijke bekerstrijd wordt volgende week bekend. Zld. Sport IV en Volharding wonnen In do nitslagonljjst. van het Zeeuwse afdelingsvoetbal zijn enkele storende fouten geslopen, waarbij vooral de 2e klas B. het ontgelden moest. Volharding en Zld. Sport IV verloren namelijk niet, maar wonnen hun ontmoetingen. Vol harding met 82 van Vcrseke II en Zld. Sport IV met 60 van stadgenote Vlis singen V. Do gewijzigde stand luidt nu aldus: Zld. Sport IV Kwadendamme Volharding Cortgene Kruiningen II Vlissingen V Pa trü zen II Arendskerke Middelburg IV Yerseke II 2 2 0 0 4 12— 0 2 2 0 0 4 11— 6 2 1 1 0 3 9—3 2 0 2 0 2 8—8 2^012 5—8 2 10 12 2—7 2 0 111 2 1 1 1 2 0 111 2 0 0 2 0 9—12 3— 6 3—10 Middelburg Electro: ut* Millionalrsooch- ter. 19.30 uur. 14 Jaai. Molenwater: Mi niatuur Walcheren, rf- 18 uur. Vllsslngen-Alhambra: Amerika zonder mas ker. 20 uur, a.L Luxor: Het schot in de rug, 20 uur, 14 J. Gocs-Grand: Hercules oontr# de Vampiers, 20 uur, 14 Jaar. Museum Turfkade: Tentoonstelling vond sten Hellenburg. 10-12, 14-17 en 19-21 uur. Tcrneuzen-Luxor Theater Voor liefde geen genade. 20 uur, 14 lom. Oostburg-Lcdeltheater: De volmaakte bank roof. 20 uur. 14 Jaar. Bergen op Zoom-Luxor: My Geisha, 20 uur. alle leeftijden. Roxy Houdt U van Brahms?, 20 uur, 18 Jaar. 8 dagen, omdat hy op 7 mei in de bocht nabij Hengstdijk niet voldoende rechts had gehouden, toen een scooter had willen passeren. De eis tegen hem luidde 50,subs. 10 dagen. De bakker C. M. uit Hontenisse had op 17 maart aldaar het verkeer op de Hol- sterweg gehinderd, waardoor een auto, die voorrang had. plotseling moest af remmen en dwars op de weg kwam te staan. Verdachte was doorgereden. „Daar zult U ook nog wel voor moeten terechtstaan", zei de kantonrechter, die M. een boete oplegde van 40,subs. 8 dagen. De eis luidde 50,subs. 10 dagen. Dertig gulden subs. 6 dagen luidden de eis en uitspraak tegen de bloemist E. van B. uit het Belgische Horelbeke, die op 20 mei bij het achteruitrijden op de Herengracht te Terneuzen schade had veroorzaakt aan een personen auto. Hetzelfde was de Terneuzense chauffeur B. van L. in de Industrieweg in zijn woonplaats overkomen. Ook hij bracht bij het achteruitrijden schade toe aan een andere auto. Tegen hem luidde de is 15,subs. 3 dagen en de uitspraak 10,subs. 2 dagen. Het rijden met een auto, waarvan de handrem niet in órde bleek kostte de timmerman G. V. uit Zuiddorpe con form de eis 10,subs. 2 dagen. De Gentse arts A. B. hoorde een eis van 15,subs. 3 dagen tegen zich uitspreken, wegens het voeren van ver blindende verlichting in de kom van Sas van Gent. Uitspraak conform. De Terneuzense stuurman T. O. had al eerder terecht gestaan, omdat hy wel een televisie, maar geen t.v.-kaart had. „Die zou de verkoper voor mij aanvra gen", Iiad hij tijdens de vorige zitting verklaard. Getuige W. S., schoonzoon van die handelaar, kwam nu vertellen, dat hij de aanvraag wel had ingevuld, maar dat elke koper die zelf moest ver zenden. „Ik vermoed, dat hij dat verge ten heeft", aldus getuige S. Eis en uit spraak tegen verdachte O. 15, snbs. 3 dagen. De kantoorbediende R. van L. uit Ter neuzen had op 30 juli zonder enige ver gunning gevist in de rijkswaterleiding te Axel. Dat kostte hem drie boetes tot een totaalbedrag van 17,50 subs. 5 dagen. Collectes De opbrengst van de collecte te Drie wegen voor de bond van evangelisaties bedroeg 30,Voor de kerkvoogdij van de Nederlands Hervormde Kerk werd over juli en augustus respectieve lijk 75,80 en 71,79 bijeengebracht. Voor de diaconie over juli 52,98. Over het tweede kwartaal werd te Driewe- ,en voor Klnderzorg 30,bijeenge bracht. De collecte in Oosterland ten bate van de kankerbestrijding heeft f 503,20 op gebracht. De collecte in Sirjansland ten bate van de slachtoffers in Perzië heeft 385, opgebracht. In de kerk bracht een col lecte voor dat doel 115,75 op. In totaal heeft Sirjansland 2,per persoon be- De in de Nederlands hervormde kerk te Borssele gehouden collecte ten bate van de ramp in Perzië bracht 412,33 op. MIDDELBURG 0RIËNTAT1ERIT VAN M.A.C. DE ZEEUWEN De motor- en autoclub „de Zeeuwen" te Middelburg organiseert op zaterdag 22 september a.s. een oriëntatierit voor motorrijtuigen. Het parkoers van deze rit is rond 65 kilometer lang en uitgezet over Wal cheren. Dc deelnemers zullen met een gemiddelde snelheid van 36 km per uur moeten rijden. Voor de bromfietsklasse zijn zowel de totale afstand als de gemiddelde snel heid lager- De inschrijving, start, finish en prijsuit reiking vinden plaats in „de Eendracht" aan de Markt te Middelburg. De eer ste deelnemers vertrekken vandaar te 19.31 uur. De deelname aan de rit staat open voor alle gemotoriseerde weggebruikers. Voor de leden van „de Zeeuwen" is het de laatste wedstrijd, die meetelt voor het clubkampioenschap 1962, zodat wanneer alles naar wens verloopt na afloop meteen de kampioenen bekend zullen zijn. Hieromtrent bestaat echter nog geen zekerheid want in de motorklassc zijn er bijvoorbeeld drie rijders met een bij na gelijk aantal rijderspunten, zodat een „gelijk spel" zeer goed mogelijk is. Hervormde vrouwenvereniging De hervormde vrouwenvereniging hield vrijdagavond haar eerste vergadering in het nieuwe seizoen in het Kerkcentrum aan het Koorkerkhof. Mejuffrouw B. van Hof. medewerkster aan het Medisch Opvoedkundig Bureau vertelde over haar werk de praktijk van het con tact met kinderen met opvoedingsmoei lijkheden. Benoeming De kerkeraad van wijk IV van de her vormde gemeente van Middelburg be noemde tot ouderling-kerkvoogd mr. J. Hooy, gemeentesecretaris alhier, zulks in de vacature ontstaan door het ver trek van ir. J. Ph. L. Petri. VLISSINGEN WINTERPROGRAMMA VAN ALGEMENE KUNSTKRING ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN O.N.I. hield hengelconcours Ongeveer 60 leden van de Terneuzense sporthengelaarsvereniging „Ontspan ning na inspanning" hebben, zaterdag middag onder stralend weer hun tweede zeehengelconcours gehouden. De vangsten waren niet groot en over het algemeen was de vis beneden de maat. Evenwel waren aan deze wedstrijd waardevolle prijzen, in de vorm van le vensmiddelen, verbonden. Do uitslag luidt als volgt: 1. L. v. d. Hooft Jr. 205 p., 2. J. Hame- linlt 180 p.. 3. J. Kiel 155 p.. 4- G. Gruyuriz 153 p.. 5. F. v. d. Hooft (Sluis kil) 140 p., 6. J. Hamelink 120 p., 7. C. J. v. d. Brock 100 p., 8. J. de Back 100 p., 9. W. de Cuyper 90 p., 10. G, Kiel 80 p., 11. A, Wiersma (Sluiskil) 80 p., 12. mej. J. Hul 73 p., 13. C- E. van Maele 60 p., 14. B. Beghijn 57 p., 15. P. Geene 53 p.. 16. Th. d'Hondt (Sluiskil) 50 p. 17. B. Smolenaers 50 p.. 18. Fr. Mey (Sluiskil) 50 p., 19. H. Bakker 45 p., 20- J. J- Federmann 45 p., 21. E. Use- baert 40 p. OOSTBURG „Ceres" herdenkt overleden presidente, mevrouw Sturm Voordat dinsdagmiddag in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg de algemene vergadering van de vrouwenvereniging „Ceres" begon werden ter nagedachtenis van presidente mevrouw J- C. Sturm- van Oorschot die tijdens een vakan tiereis bij een verkeersongeval om het leven kwam twee lievelingsplaten van de overledene ten gehore gebracht. Nadat vlce-voorzitster mevrouw M. J. van druijningen-Erasmus de vergade ring er was veel belangstelling voor had geopend, sprak zei een in me- moriam voor de overledene uit, waarin zei naar voren braent, dat deze in de korte tijd, dat zij als oresidente van de vereniging werkzaam had mogen zijn met veel liefde en toewijding het werk van „Ceres" had gesteund. Hierna werd door dc vergadering staande een minuut stilte in acht genomen. Na de pauze werd een kort huishoudelijk gedeelte af gewerkt, waarbij gesproken werd over Ie deze winter te nouden cursussen en de te maken ex'cursie. Voorts hield me vrouw Du Bois uit Hoek een interessante lezing over haar reis naar Israël. Zii lichtte haar praatje toe met een serie kleurendia's. gemene Kunstkring te Vlissingen iet komende seizoen ziet er als volgt uit: 17 oktober 1962: Toneelgroep Cen trum: 21 november 1962: Toneelgroep Ensemble: 29 januari 1963: Toneelgroep Studio; 22 februari 1963: Kunstmaand- orkest in samenwerking met Z.V.U.; 15 maart 1963: Nieuw Rotterdams Toneel: 22 april 1963: Cabaret Tingel-Tangel. Aan dit cabaret werken mee: Marijke en Sieto Hoving-, Adèle Bloemendaal, Paul Deen en Wouter Denijs, piano. O.- EN W.'SOUBURG Concert Vlijt en Volharding De muziekvereniging „Vlijt en Volhar ding" uit O.- en West-Souburg gaf za terdagavond om 8 uur een concert in de muziektent te Ritthem. Na de pauze werd nog een muzikale rondwandeling gemaakt door het dorp. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 17-9: Caltex Arnhem v. Bahrein. Vlissingen vertrokken 17-9: Majorlan n. London. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 17-9: Twee Gebroeders v. Belfast; Blitar y. Mom basa: Amraon v. Puerto Plata: Valiant v. Hull Viking v Manchester; Vooo v. Bremen: Lydia v. Rotterdam; Jurjen de Vries v. Rotterdam: 18-9: Andine v. Vigi; Oranjefontein v Southampton: Tasmanië v. Ipswich. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 17-9: Seabreeze n. London: Gaasterdijk n. Rotter dam: Abbokerk n. Amsterdam: Sarpedon n. Amsterdam: Congokust n. Amsterdam: IJsel n. Rotterdam: Eemsmond n. Helsinki: Boe zemsingel n. Rotterdam; Eagle n. London: Vesta n. Esbjerg; Tarzan n. Rotterdam: Rubi con n. Stettin: 18-9: Lauriergracht n. Rotter dam; Mitropa n. Bordeaux; Noordam n. Rot terdam. WESTDORPE K. de Rooy wint bevrijdingsrally Westdorpe In Westdorpe (en omstreken) werd de jaarlijkse bevrijdingsralley voor auto's gehouden- Het plaatselijk feestcomité is er ook nu weer in geslaagd een zeer interessante route vast te stellen. Maar dat alleen was nog niet voldoende; de deelnemers hadden naast het vaak ingewikkelde routeblad, onderweg ook nog enkele ta ken te vervullen. Er verschenen 29 deel nemers aan de start. Voor de best geklasseerde Wcstdorpe- naar had het gemeentebestuur een fraaie beker beschikbaar gesteld. Winnaar werd de heer K. de Rooy uit Sluiskil, met 30 strafpunten. 2. J. Al, Sas van Gent, 87 strafpunten; 3. W. van Troost, Westdorpe, 95 straf punten (bekerwinnaar): 4. J. Berkhout, Sas van Gent, 118 str.p., 5. F. Nijman, Sas van Gent, 119 strji., 6- E. Enians- Heijdens, Westdorpe, 7. L. van Wacs- Vernelst, Westdorp, 8. H. Baeclce, West dorpe, 9. A. van Esbroek, Sluiskil, 10. W. van Esbroek, Westdorpe, 11. Th. van Waes, Westdorpe, 12. J. Sampon, Sas van Gent, 13. W. Verhaegen, Westdor pe, 14. R. van Hccke, Westdorpe, 15, W. Bruggeman, Westdorpe. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: M. H. Roovers-de Preter, d. Ondertrouwd: W. F. Reljnhout. 22 j. en I* H. Wisse. 21 J. Bolkenbaas. 60 J. en H. C. van Hoek. 57 j.: H. C. Krederiks. 22 J. en S. E. V. Brasz, 21 j.; E. J. M Schless. 36 j. en W J. M. van Waegening, 28 j Getrouwd: L. de Vos. 29 en C de Priester, 25 J. Overleden: J, H. van Boggelen, 63 J„ e.t van Dijke; B. Vreke, 84 j.. A. Grootjans, 76 j.t e.v. P. Simonse. Startavond van gereformeerde jeugdcentrale te Vlissingen De gereformeerde jeugdcentrale te Vlis singen begint vrijdagavond haar nieuwe verenigingsjaar met 'n groots opgezette startavond. Het programma, dat de jeugdcentrale voor deze avond heeft op gesteld, vermeldt zowel ernstige als minder ernstige punten. Onder meer zal door muziek, declamatie en tekeningen het tafereel „De Schepping" uit „Gods trombones" uitgebeeld worden. De voor zitter van de landelijke bond voor G. J.O., dr. Brandts te Goes zal een cause rie houden over het jeugdwerk 1962. Een groot gedeelte van het programma is ingeruimd voor samenzang. De jeugd centrale-, club- en verenigingsleden bie den dominee en mevrouw Homburg ten afscheid een „levend draaiboek" aan van de jeugdcentrale. Na de pauze wor den verschillende facetten uit het vereni gingsleven belicht. Tot slot zal de jeugd centrale officieel afscheid nemen van ds. en mevrouw Homburg. Ds. P. Hom burg spreekt een slotwoord. COMMANDOWISSELING OUD-VOORZITTER NU AAN ANDERE ZIJDE VAN TAFEL Tijdens een vergadering van de Middelburgse Middenstands Cen trale (het overkoepelend orgaan van de christelijke en de r.-k. mid denstandsvereniging en van Han delsbelang) is het commando in andere handen overgegaan. De be noeming van de heer W. P. J. Baars, voorzitter van de C.M.V. en tevens van de M.M.C., tot wethou der van de Zeeuwse hoofdstad, heeft tot gevolg gehad, dat de heer Baars meende voor zijn functie in de M.M.C. te moeten bedanken. In de plaats van de lieer Baars werd met algemene stemmen (1 blanco) voorzitter van de M.M.C. de heer A. Imanse (voorzitter van Handelsbelang) benoemd. De heer Imanse was tot nu toe 2e voorzit ter. De heer J. Rozemond (r.-k. middenstandsvereniging), tot nu toe secretaris-penningmeester, werd 2e voorzitter, terwijl de op volger van de heer Baars in het middenstandscollege, de heer G. Keima (chr. middenstandsvereni ging) secretaris-penningmeester werd. Tijdens deze vergadering werd het alge meen betreurd, dat de heer Baars zijn functie in de M.MC. meende te moeten neerleggen. De M.M.C.-leden zagen ove rigens wel in, dat niet anders mogelijk was, nu tussen het college van b. en w en de drie voorzitters van de midden standsverenigingen regelmatig bespre kingen over middenstandsproblemen ge houden worden. De heer Imanse dankte de heer Baars in een korte toespraak voor diens bekwame leiding gedurende tal van jaren. Hij wees daarbij nadruk kelijk op liét feit, dat onmiddellijk na het optreden van de heer Baars als voorzitter van de C.M.V. een zeer hechte en vruchtdragende samenwer king tussen de 3 middenstandsorga nisaties is ontstaan. Aan deze sa menwerking heeft vóór de periode- Baars volgens de nieuwe M.M.C.- voorzitter ailes ontbroken. De heer Baars wees er in zijn dankwoord op, dat gestart is met weinig vertrou wen in de mogelijkheden van samenwer king, eigenlijk met tegenzin en zeker niet met genoegen. Reeds spoedig echter bleek een hechte onderlinge band te groeien, zodat opmerkelijke resultaten bereikt werden, aldus betoogde de heer Baars. Tijdens de vergadering werd de vraag gesteld of deze commandowisseling een nieuwe koers zal betekenen in de MlM.C. Van de zyde van de leden werd er op gewezen, dat de heren Baars en Imanse wel een heel verschillende instelling heb ben. Men was echter van oordeel dat de beide heren voortreffelijk bleken te kunnen samenwerken. "Zij waren het, die de richting in de M.M.C bepaalden. Voorts werd er op gewezen, dat de heer Imanse zijn taak begint in een tijd van stormachtige ontwikkeling voor de mid denstand. Niet alleen landelijk maar ook regionaal zal de dynamische ontwikke ling aanpassing van de middenstanders vragen. Ook aan de Middelburgse mid denstand zullen de gevolgen van wat zich in en om Zeeland en Walcheren af speelt niet voorbijgaan. De maatregelen, die het gemeentebestuur moet nemen om deze ontwikkelingen bij te houden, grij pen vaak heel sterk in de belangen van de middenstand in. Uitbreidingsplannen en saneringen vragen de aandacht en in dit verband was de vergadering zich er terdege van bewust, dat de belangen van de middenstand in het gedrang kun nen komen als zonder de middenstand beslist wordt. In dit verband achtte men het echter een gelukkige omstandigheid, dat in Middelburg een uitstekend contact bestaat tussen gemeentebestuur M.M.C., de laatste tot nu toe verte genwoordigd door het driemanschap Baars-Imanse-Van t Westende. Dat de heer Baars nu aan de andere zijde van de conferentietafel is terechtge komen, kan volgens de leden deze samenwerking en samenspreking slechts ten goede komen. De vergadering was voorts van oordeel, dat dë nieuwe M.M.C.-voorzitter een be langrijke steun zou ondervinden indien meer middenstanders het belang van een sterke organisatie inzien en de gelederen van de georganiseerde middenstand ko men versterken. GOES Vrachtauto schampte in Edisonstraat personenauto In de Edisonstraat te Goes is dinsdag een vrachtauto bestuurd door C. W. v. d. R. uit Baarland in botsing gekomen met een langs de kant van de weg ge parkeerd staande personenauto van W. H. uit Kloetinge. De bestuurder van de vrachtauto hield by het passeren niet voldoende links, waardoor zijn wagen langs de personenauto schampte en aan zienlijke schade aanrichtte. Zilveren dienst jubileum bij fa. Koning en Vlieger De directie en het personeel van de firma Koning en Vlieger, zaadtelers te Goes, hebben dinsdagmorgen de heer Y. W. Steenhuis gehuldigd, die op deze dag 25 jaar aan do firma was verbonden als boekhouder en procuratiehouder. De jubilaris werd tijdens een korte plechtig heid in de morgenuren waarderend toe gesproken door de directeur van de firma, de heer A. v d Wey, de heer W. G. Koning en de heer J. Crucq. die sprak namens het personeel. De heer Steenhuis werd met zijn jubileum ge lukgewenst en hartelijk dank gebracht voor de goede samenwerking in die 25 jaar. Namens de directie bood de heer Van der Wey de heer Steenhuis een enveloppe met inhoud aan: het personeel bedacht de jubilaris en diens echtgenote met een aardige attentie KAPELLE Muziekvereniging De muziekvereniging „Ons Genoegen' te Kapelle zal vrijdag en zaterdag in di veilinggebouwen een bazaar houden. Hieraan zullen diverse attracties met fraaie prijzen verbonden worden. Als extra attractie zal het muziekgezel schap „Excelsior" uit 's-Heer Arends kerke vrydagavond de bazaar opluis teren mot een concert. Do <L i" de vereniging gehouden verlo ting zal zaterdagavond trekken. R1LLAND-BATH Mevrouw Van Vliet sprak voor Christen Vrouwenbond Voor de streekvergadering van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond, dit in de Ned. herv. kerk te Riliand-Bath werd gehouden, bestond veel interesse. De vergadering had tot doel het werk voor de a.s. wintercampagne in te leiden en te stimuleren. De leiding van deze bijeenkomst berustte bij mevrouw Ver- schuure. Als spreekster trad op mevr. Van Vliet-de Lange uit Amsterdam, met het onderwerp „Christenvrouwen van de daad". Verder traden op chr. zang koren uit Oostdijk en Rilland. Een en ander werd afgewisseld met declamatie. Mevrouw Homburg, gewestelijk presi dente. besloot de streeKvergadering. Huldiging beroepsmilitair sergeant-majoor A. Rouschop De heer A. Rouschop uit Rilland-Bath is dezer dagen gehuldigd in verband met z(jn 24 jaren trouwe dienst ais sergeant majoor bij het Nederlandse leger. Het was de commandant van de vliegbasis Woensdrecht, kolonel J. H. Coppens, die de militair behorende tot de land macht, doch „uitgeleend' aan de Ko ninklijke Luchtmacht de versierselen op de borst speldde. De muziekvereni ging „Rillandia" bracht de sergeant-ma joor een serenade. Na deze muzikale gelukwens voerde de voorzitter van de muziekvereniging, de heer J. Koppejan, het woord. Mevrouw Rouschop lcrceg bloemen. De militair zelf dankte de mu ziekvereniging. Hij deed voorts de mede deling, dal hij in samenwerking met majoor Paauw een actie op touw zal zetten om te komen tot cle aanschaf van nieuwe verlichting voor de muziek vereniging. Ten huize van de heer Rou schop werd het feestelijk gebeuren her dacht met collega's, officieren en afge vaardigden van plaatselijke verenigin gen. Zo gaven onder meer de oranje vereniging „Juliana", „De soos" en „Ril landia" acte de présence. Relations In een korte toespraak wees de heer Imanse er zelf op, dat de midden stand nog te weinig de waarde van het toverbegrip van deze tijd: de public relations, onderkent. Hij acht te dit van minstens evenveel belang als het parkeerprobleem in Middel burg, waarin de heer Imanse naast tegenstanders toch ook veel mede standers gekregen heeft. Zijn bedoe ling achtte de heer Imanse overigens geslaagd: in brede kring is men weer eens geconfronteerd met dit onge. twijfeld belangrijke probleem. Een van de taken, die de heer Imanse zich gesteld heeft is het zoeken van sa menwerking met alle mogelijke instan ties en organisaties, die werkzaam zijn op een gebied, dat het mïddenstandsbc- drijfsleven raakt. Met handhaving van eigen principes, maar boven alles door het opbrengen van waardering voor de opvatting van anderen, zei de heer Imanse te hopen, dat de hechte samen- werlring tussen de confessionele organi saties en de algemene middenstandsbond gehandhaafd kan blijven. IN RACE TEGEN HET HORLOGE: Nederlander eerste Europeaan beneden één minuut... De Doriltse zwemmer -Jan Jiskoot, die bij de internationale militaire zwemkampioenschappen in Parijs de ene triomf na de andere behaal de, heeft dinsdag de kroon op zijn werk gezet. In een race tegen liet horloge verbeterde hij op de 100 meter vlinderslag niet alleen het Europees- en Nederlands record, maar bleef hij met een tijd van 59.5 seconden ook als eerste Euro peaan op deze zwemwijze beneden de minuut. VEILING KRABBENDIJKE. 18 september. Prins'essebonen 2 65. Zigeunerin 1-85 31, 75-80 34, 70-75 35. 65-70 33, 2D 24, 3 grof 19, fijn 13. James Grieve 1 85-90 40—46. 80-85 46—51, 75-30 51—53. 70-75 49— 53. 65-70 40—50, 2 85-90 36, 80-85 43—46, 75-80 47—50. 70-75 49—56, 65-70 46—53, 2D 41, 3 grof 3941, fijn 37, kroet 1218. Manks .Codlin 1 70-75 36. 65-70 37, 60-65 35 2D 30—35. Benoni 2D 38. fijn 22. kroet 15. Tydemans E.W. 1 80-85 81, 75-80 87, 70-75 82. 65-70 66, 3 grof 40. Br. d'Amanlis 2 65-70 27, 60-65 27. 2D 23, 3 grof 24. fijn 20. kroet 13. Clapp's Fa vourite 1 75-80 42, 70-75 40—42, 65-70 40—41, 1-65 37—40. 55-60 34—35, 2D 27—28. 5 grof 2830. fijn 21, kroet 13. Rode Chr. Willia 1 65-70 41. 55-60 42. 3 grof 18, fijn 17. Reine Vic. 1 71, 2 40. Reine Claude d'Althann 2 64— 79, 3 3048. Zigeunerin verpakt 1 75-80 40, 70-75 42, 65-70 39. Bramen 2 31 per doos. Reine Claude Verte 2 70—77. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 4012 kg, 1,50—2.29. Bot 290 kg. Wijting 32 kg. Kabeljauw 12 kg Tong 493 kg. Paling 108 kg. Rog 25 kg. Tarbot 3 kg. Schol 12 kg. Ongesorteerde vis 73 kg. EIERMARKT GOES. Bericht van handelaren. Kippeëieren 10 cent. Kleine eieren 6 cent. VEILING ST^VENISSE 18 sept. Bintjes I 11.70—12.—, drielingen 7, 3 gew. 14, drielingen „Handelsbelangen" viert maandag 60-jarig jubileum De Goese Middenstandvereniging „Han delsbelangen" bestaat maandag 24 sep tember 60 jaar. Het bestuur van de ver eniging heeft gemeend dit jubileum niet ongemerkt voorbij te laten gaan en heeft een bescheiden doch attractief pro gramma samengesteld. Het feest zal maandagavond 24 september onder meer worden gevierd met een optreden van het bekende poppentheater „De Schelleboom" van mej. Cia van Boort uit Oisterwyk, waarna n? de lounge van de Prins van Oranje -?en uitgebreid koud buffet wordt geserveerd Tot slot be staat er gelegenheid tot het maken van een dansje op muziek van het dansor- kest „The Orpheans" uit Goes. Ook aan de kinderen van de leden-middenstanders is gedacht: voor hen za' Cia van Boort des middags een poppenuitvoering geven van het sprookje „De Drie Goudappels" Kinderen in de leeftijd vai 6 tot 16 jaar worden gratis in de gelegenheid gesteld deze uitvoering bij te wonen. Vlissingse schaakbeker voor P A. C. Bikker De zomercompetitie van de Vlissingse Schaakvereniging is geëindigd met een overwinning door de heer P. A. C. Bik ker, die hierdoor de beker van de heer A. Mabelus voor een jaar overneemt- De strijd is tot het laatst open geweest, met dien verstande dat Bikker steeds de beste kans had voor de beker te win nen. Tenslotte moest hij echter zijn laat ste party tegen de heer D. Antheunisse met zwart winnen. Na een gevaarlijke aanval van An theunisse, die Bikker goed pareerde, gaf Antheunisse door een blunder zijn dame weg. en zodoende werd Bikker kampioen, met 3 AA punt uit 5 partijen. 2. en 3. waren resp. de heren J. Jansen en J. Hoogstrate met elk 3 punten; 4. A- Mabelus met 2AA punt; 5. D. An theunisse met 2 punten en 6. J. Blom jr. met 1 punt. VEEMARKT ROTTERDAM 18 sept. Totale aanvoer 3458: Weekaanvoer 5275; Vette koeien en ossen 200: Gebruiksvee 1074: Vette kalveren 444: Graskalveren Nuchtere kalveren 727: Varkens 12: Lopers 51: Biggen 87: Paarden 47: Veulens 39: Scha pen of lammeren 575: Wetde- of zuiglamme- 4; Bokken of geiten 49. Prijzen in cis per kg le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 290—315 250—280 240—250 Vette kalveren 190—210 180—190 160—170 Slachtpaarden 250 220 190 Prijzen in guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 325 250 200 Nuchtere kalveren 160 140 130 Lopers 100 90 80 Biggen 50 45 40 Schapen 105 95 80 Lammeren 110 95 80 Kalf- en melkk. 1175 1075 875 Vare koeien 750 675 600 Vaarzen 875 700 575 Pinken 550 475 400 Veulens 550 450 350 Vette koeien: aanvoer matig, handel flauw, prijzen als gisteren: Vette kalveren: als vo rig week - stug - plager: enkele prima's bo ven notering: Graskalveren: tamelyk - matig - gedruk: Nuchtere kalveren: ruimer - kalm - its lager: Lopers en biggen, ruimer rede lijk - lopers iets gedrukt: biggen on derd: Slachtpaarden: kleiner - rustig lend: Schapen en lammeren: groter goed - consant. er was een afdeling fokschapen met levendige handel: Kalf- en melkkoeien: als vorig week - lui - staande: Vare koeien: gewoon - slepend - vooral niet hoger: Vaar zen en pinken: als vorige week - zeer kalm - onveranderd: Vulens: iets minder - flauw - staande. VEILING KAPELLE 18 sept. Bramen industrie n 103-109, III 56. in doosjes I 138, H 118. Dubb. bonen H 59. IIB 30: J. Grieve I 80-85 45—48. 75-80 49—51, 70-75 50—93, 65-70 47—50, 80-85 51, 75-80 52. 70-75 49. 65-70 47. IID 39-40. grof 39-40, fijn 35; Idem geel I 75-80 61, 70-75 68. 65-70 65: Zigeunerin I 75-80 35. 70-75 37, 65-70 35. II 75-80 32, 70-75 34. 65-70 32. HD 27. grof 23. fijn 22: Manks Codlin I 75-80 38, 70-79 39, 65-70 35—36, 60-65 35. II 70-75 38, 65-70 36, II 60-65 35, IID 33. grof 33. fijn 33: Jac. Lebel I 75-85 35—37, 65-75 36. (1 75-85 35. 65-79 34. HD 35, grof 33. fijn 30: Keswick n 70-80 34. 60-70 32. IID 27 .grof 24. fijn 18: Early Vic toria H 70-30 33. H 60-70 33—34. IID 28. fijn 18: Tydeman E. W. I 75-80 81 70-75 81. 65- 65. 60-65 46. IID 30. fijn 22: Kroetappelen f pl. wit 26, val kroet 23: Vaiappelen 13: Br. de Merode 1 70-75 29. 65-70 3j 60-65 29. HD 29. grof 24, fijn 20: Br, Lebrun I 65-75 37. 55-65 42. II 65-75 32, 55-65 33. HD 28. grof 13. fijn 14: Clapp's Fav. I 70-75 41. 65-70 43. 60-65 36—38. 55-60 39. II 70-75 31 65-70 35. 60-65 33. 55-60 32, nD 23. grof 27-28. fiin 18-22. id rijp I 70-75 40. n 70-75 39. 65-70 19 60-65 37. 55- 34: Rode B. Chretienne 65-75 37. 55-65 IID 19, grof 1VS. fijn 6: -Preoose de Trev I 55-60 40. 50-55 37. IID 27 Verpakt fruit: Early Mac Int. I 75-80 65 70-75 67. 65-70 62: J. Grl'-v< Ltred 1 80-85 70. 75-80 77. 70-75 72, 65-70 84; Pruimen: R. Vic toria l 49-78. II 29-43, grot 35-52, fabriek 11-23: B de Louvaln l 44-55 II 19-36 grof 30-36, fabriek 10-13: R. C ri'Althan I 65—83. H 26—40, grof 41—64. fabriek 11—22: Jeffer son I 48—76. II 24—26. gro' 37—42. fabriek 10—16: Warwick Droper i 41—54: Abrikoos- pruimen grof 26. fabriek 18: Rozijnepruimen I 44: Kirkes I 75: Pruimen gesch. 10—38. VEILING CHOLEN 18 sept. Witte Eigenheimer? 14-17, poters 9; Koopmans Blauwe 13,80: Bintjes, bonken 13,97. I 12,10, n 11.52. Aanvoer 15 tor VEILING SINT-ANNALAND. Zaaiuien 40 18.50. Plantuien 19.50. 18.19. Drielingen 21.09. Ftrkles 21.74—22.49. Aanvoer 19 ton. Eigenheimers 16.10. Bintjes 11.50—12.35. Bon ken 13.79. Aanvoer 30 ton. In triomf wordt Jiskoot na zijn presta tie door zijn ploeggenoten op de schou ders rondgedragen. Het oude Europese record stond sinds vrijdag j.l. met 1 min. 00,2 sec. op naam van de Hongaar Hosef Gulrich Voordien was de Zuidslaviër Nenad Kuridja vijf dagen lang recordhou der met een tijd van 2 min. 00,5 sec. Het wereldrecord op deze afstand is in handen van de Argentijn Luis Ni- colao met 57 seconden rond. Jan Jiskoot is de eerste Nederlander, wiens naam op de Europese recordlijs- ten van de thans bestaande afstanden voorkomt. De chronologie van het Euro pese record op de 100 meter vlinderslag is sinds de reglementswijziging in 1957: 1 min. 3,4 sec. Georgy Tumpek (Hong.) Boedapest 26.5.57; 1 min. 2,3 sec. Georgy Tumpek (Hong.) Boedapest 19.8.57; 1 min 2,2 sec. Georgy Tumpek (Hong.) Boedapest 9.6.58; 1 min. 1,8 sec. Fre- derico Dennerlein (Italië) Parijs 12.7.59; 1 min. 1,2 sec. Vladislav Hopka (Tsj.- Slow.) Leipzig 11.3.61; 1 min. 1,0 sec. Josef Gulnch (Hong.) Cottbus 2.9.62; 1 min. 0,5 sec. Nenad Kuridja (Z.-Sl.) Belgrado 7.9.62; 1 min. 0,2 sec. Josef Gulrich (Hong.) Boedapest 14.9.62. 59,5 sec. Jan Jiskoot (Ned.) Parijs 18.9.62. De chronologie van het Nederlandse re cord 50 meterbaan luidt: 1 min. 7,0 sec. limiettijd; 1 min. 6.2 sec. Gerrit Korteweg (DZV) Amersfoort 3.7.60; 1 min. 5,5 sec. Gerrit Korteweg (DZV) Den Haag 17.7.60: 1 min. 4,1 sec. Ger rit Korteweg (DZV) Apeldoorn 6.8.60; koot (Merwede) Soestduinen 5.6.62; 59.5 sec. Jan Jiskoot (Merwede) Parijs 18.9.62. De tijd van 59,5 seconden is tevens een Nederlands record op de 25- meterbaan. VEILING GOES. 18 september. Export- er. industrieveiling. Zigeunerin 1 85-90 29, 80-85 31. 75-80 32, 70-75 31, 65-70 35, 2D 27, 2 80-85 27. 75-80 29. 70-75 30, 65-70 29. Manks Codlin 1 75-80 41, 70-75 38—39, 65-70 36, 60-65 35. 2 80-85 38, 75-80 37— 38. 70-75 36—37, 6^-70 35—37, 60-65 35. 2D 35. Jamés Grieve 1 90-95 44. 85-90 46, 80-85 48. 75-80 51, 70-75 54—54,50, 65-70 52—53. 2 83-90 45. 80-85 47, 75-80 49, 70-75 51. 65-70 43—50. 2D 4243. Tydemans Earley Wore. 1 75-80 74, 70-75 79—76. 65-70 66-72. 2D 30. Clapp's Favourite 1 75-80 42. 70-75 40 65-70 38—39, 60-65 35—36, 55-60 33, 2D 28. Beurré d'Aman lis 2 70-75 28. 65-70 29 60-65 29. 2D 24. Beurré de Merode 1 65-70 27—31, 60-65 27—29, 2D 2425. Bon Chrétien Williams 1 65-70 37, 60-65 33—41. 55-60 28—40, 2D 19—29. Seigneur d'Esperen 1 55-60 63. 50-55 32. 2D 18. Perzik rode Zomerappel geplukte kroet 10. Div. ap-^ pels geplukte kroet 26. Div. appels val 23. Zigeunerin val 13. Clapp's Favourite geplukte kroet 6,50. Dubb. pr. bonen 2 69. 2B 58. Bramen 2 105, 3 61. Total- aanvoer hard fruit 6700 kisten. Verpakt fruit: Tydemans Earley Wore. 1 85-91) 83, 80-85 87. 75-80 SO— 91, 70-75 92—93. Benoni 1 80-85 97, 75-80 102, 70-75 106, 69-70 91—92. Gewone veiling: Ellisons Orange 1 75-80 64 65. Laxton Fortuna 1 80-85 78. 75-80 81, 70-75 77. Zigeunerin grof 22, lijn 16—24. Manks Codlin fijn 32—33. Tydemans Earley Wore, grof 47—60, fijn 21—30. James Grieve grof 3447, fijn 3336. James Grieve Rood 1 80-85 50. 75-80 58. 70-75 62. 65-7C 53. Clapp's Fa vourite grof 26—29. fijn 1820. Beurré de Merode grof 24—26. 'iln 16—23. Beurré d'Amanlis grof 22, fijn 20. Belle de Louvaln 1 51—59, 2 30, grof 24—56, fabriek 1—23. Reine Victoria 1 56—100, 2 21—50, gróf 36— 79. fabriek 634. Reine Claude d'Althann 1 69—98, 2 39, grof 40—91, fabriek 16—20. Jefferson 1 40—66, 2 20. giot 32—65, fabriek 10. Kirkus 1 121—131. Abrikoospruïmen gTol 3160. fabriek 33. Franken thaler 1 150—170. 2 120—140. Black Alicante i 140. Per doos: Bramen 1 33—40. 2 30—36 3 19—22. MARKT GOES. 18 september. Granen, peulvruchten en za den. Gerst, basis 17%, boerenschoon af boer derij 26—28 per 100 kg. I'arwe. basis 17%, boerenschoon af boerderij 2930 per 100 kg. Groene erwten, boerenschoon af boerderij 3640 prr 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 4550 per uk) kg Kapucijners, boerenschoon af boerderij 4550 per 100 kg. Karwijzaad. boerenschoon s- boederij 99—105 per 100 kg. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw.. binnen landse sortering 9,50lO.-iO pei 100 kg. Bintje, 35 mm opw., exportsorfermg 10—11 per 100 kg. Levering aan de sor>opr<nrichting, sor- teerkosten voor rekening -ar koper. Voeder aardappelen noteerden 2 75- •- per 100 kg. Hooi. Lucernehooi, gepetst uit de ruiter 145 per ton. Weidehooi. geperst uit de ruiter 115—130 per ton. Dijkhuol. geperst uit de ruiter 105—110 per ton Veldbeemd andere beemdsoorten en ra ai grassen 5560 per ton. Roodzwerk. 4049 per ton Gerstestro. 50—53 per 'on. Tarwestro, 4547.50 per ton. Erwte- stro. 8595 per ton. HBVeTsrtro, 40—45 per Vlas. De prijs van ongel epela vlas, uil de schelf geleverd, bedraagt 1826 cent per kg, levering op auto. Voor gerepeld vlas geldt een notering van 22—30 eer.' per kg. Voor beste partijen worden -ets hogere prijzen betaald. Eieren. De eierprjjs bedraagt 1.40—1.50 per kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5