PRINSJESDAG: residentie trotseerde AMERIKA VERWERPT SOVJET-STANDPUNT Tekort van 939 miljoen ST.-MAARTENSD1JK HERSTELT STADHUIS regenbuien Dr. Kortenhorst weer voorzitter van Kamer „V iermogendhedenstatus Berlijn onaantastbaar" Arrestaties na instorting in Brussel Troonrede Rijksbegroting 1963 FJissingse politie beter voorkomen dan bekeuren Pagina 2 Het Amerikaanse ministerie vun buitenlandse zaken heeft gisteren in een verklaring opnieuw het westelijke standpunt herhaald dat de Sowjet-Unie de viermogendhedenstatus van Berlijn niet eenzijdig kan opheffen. De verklaring werd gegeven als antwoord op de maan dag door Tass verspreide verklaring, waarin dit standpunt werd ver worpen. „Aangezien wij het volledig oneens zijn met de beweringen van Tass, schijnt uitgebreid commentaar in dit stadium weinig ter zake te doen. Deze verklaring bevat niets nieuws. De Russen beweren dit steeds weer opnieuw. Wij hebben ons standpunt herhaaldelijk en zeer duidelijk uiteengezet. Dit standpunt is aan allen bekend en verwerpt ten duidelijkste alle eenzijdige veranderingen van de sta tus van Berlijn". Rusland heeft gisteren opnieuw de kwestie-Berlijn ter sprake ge bracht. „De Sowjet-Unie zal wor den gedwongen een vredesverdrag met Oost-Duitsland te sluiten in dien de westelijke mogendheden zich blijven verzetten tegen de op ruiming van de overblijfselen van de tweede wereldoorlog", zo werd verklaard door het Russische persbureau „Tass". In de officiële verklaring werd commen- dent Charles de Gaulle van Frankrijk onlangs aan de Duitse bondsrepubliek had gebracht en op de opmerkingen die het Franse staatshoofd in het openbaar had gemaakt Westelijke waarnemers te Moskou zagen de Russische verklaring in het kader van de pogingen der Sowjet- Unie om het westen te dwingen de kwestie-Berlyn op te lossen. Samenzwering In de lange verklaring zei de Russische regering onder meer: „De huidige mili taire samenzwering tussen leidende Bakkerspersoneel wil korter werken De C.A.O. voor het produktie- en voor het verkopend personeel van de bakke- rybedryven loopt op 1 oktober af. De werknemersorganisaties hebben aan de ondernemers in deze bedrijfstak thans voorgesteld in een nieuw af te sluiten C.A.O. de nog geldende werktijd van 48 uur per week tot 45 uur terug te bren gen, teneinde de, in vergelijking met de meeste andere werknemers bestaande achterstand in te halen. Het tweede voorstel van de werkne mersorganisaties met het doel een ver dere uittocht te voorkomen is de lang ste werkdag van de week, de zaterdag, extra te belonen met vijftig procent. Van de zijde van de ondernemers is ge steld, dat de huidige broodprijs een der gelijke kostenverzwaring niet toelaat en dat vervulling van de wensen van de bakkersgezellen een broodprijsverho ging met zich mee moet brengen. Franse en Westduïtse kringen heeft nog maals de nadruk gelegd op de gebieden de en dringende noodzaak een radicale verbetering in de toestand in Europa te brengen door het sluiten van een Duits vredesverdrag en een normalisa tie van de situatie in West-Berlijn". Doelende op president de Gaulles bezoek aan West-Duitsland zei de Russische re gering, dat de toenadering die de Gaulle tot West-Duitsland heeft gezocht „geenszins het belang der vrede en der Europese veiligheid op het oog heeft". Het communiqué, dat op 7 september door de Gaulle en kanselier Adenauer van West-Duitsland werd uitgegeven, liet er volgens de Russische regering .,geen twijfel over bestaan, dat er een samenzwering bestaat die ten doel heeft de internationale toestand te vererge ren en de wapenwedloop op te voeren'" Jean Baptiste Lecluse (50), de di recteur van de bouwmaatschappij die graafwerkzaamheden verricht te naast een gedeeltelijk ingestort kantoor van het Belgische minis terie van economische zaken, gisteren gearresteerd. De bouwkundige die toezicht hield op de grondwerken, J. B. Maucquoy, werd eveneens in hechtenis genomen. De rechten-commissaris, Brondeel, vaar digde het arrestatiebevel uit op grond van doodslag wegens onachtzaamheid. Het onderzoek naar de oorzaken van de instorting heeft de voorlopige conclusie opgeleverd dat de fundering van het gebouw niet was berekend op graaf werkzaamheden in de nabijheid. Van officiële zijde is gisteren medegedeeld, dat het voorlopige dodencijfer thans 17 is. De omgekomenen zijn 15 ambtena ren en twee arbeiders. Veertien slacht, offers, die bij het ministerie van econo mische zaken op de afdeling statistiek werkten, zijn geïdentificeerd. Koningin Juliana tijdens het uit spreken van de Troonrede in de Bidderzaal v.l.n.r. prinses Irene, prins Bernhard, HM. de Konin gin, prinses Beatrix en prinses Margriet. W' In een rustig land als Nederland de leiders van onrustige landen moeten ons deze zelfverheffing maar eens toe staan kan het niet anders of de ko ninklijke toespraak bij de opening van het parlementaire zittingsjaar draagt een rustig karakter. Elk departement levert zijn passage voor dat staatsstuk n als het stuk dan uiteindelijk is by- eschaafd en tot een geheel is gevormd, „an vindt men daarin nogal wat vaste formules, die van jaar tot jaar welhaast tot gemeenplaatsen zijn geworden. Daarnaast staat een reeks strak geredi geerde mededelingen over de regerings plannen voor het komende jaar. Wil men een voorbeeld van zo'n ge meenplaats, wel, over de publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie en de bezitsvor ming wordt al enige jaren gezegd, dat zij de „onverminderde aandacht" van de regering hebben, terwijl juist op deze twee terreinen door het zittende kabinet nagenoeg niets tot stand is gebracht. Wat de regeringsplannen voor het komende jaar betreft, kan vastge steld worden dat zij een logische afslui ting vormen voorzover men van een afsluiting kan spreken van de vier jarige regeringsperiode, welke het kabi net-De Quay straks zal voltooien. Het kabinet-De Quay werd drie jaar ge leden gevormd nadat de samenwerking tussen de K.V.P. en de P.v.d.A. was ver broken. Het trad op met een wat vaag program en onder aanvoering van een minister-president, die bepaald niet de indruk wekte, dat hij bij het geven van leiding ook een „gezagspositie" innam tegenover de leden van zyn kabinet. Achteraf mag nu wel vastgesteld wor den. dat dit kabinet via zijn meest pro minente ministers belangrijke resultaten heeft bereikt. Het voerde een nieuw loonbeleid in, dat te zamen met het prijsbeleid een frissere wind deed waaien door de Nederlandse economie. Op on derwijsgebied we noemen slechts de mammoetwet werd succesvol gear beid en na het optreden van minister Veldkamp werden in het sociale vlak waardevolle maatregelen genomen of voorgesteld. Er is ook een verlaging van de inkom stenbelasting doorgevoerd, hetgeen ove rigens niet betekent, dat de overheids uitgaven niet elk jaar gestegen zouden zijn, maar men heeft die verzwaring redelijk geacht in verhouding tot het stijgende nationale inkomen. 'ij zullen hier geen opsomming ge ven van alles wat de ministers in de achterliggende drie jaren hebben be reikt. Daartoe zal nog gelegenheid zijn als dit kabinet aan het einde van zijn zittingsperiode aftreedt. Maar een oppervlak kige aanduiding van dat wat het kabinet bereikte was toch wel nodig, omdat men het te kort zou doen, wanneer men alleen maar keek naar de wat kleurloze troonrede voor dit laat ste jaar en de wat formele rijksbegro ting voor 1963. Het kabinet maakt zich duidelijk gereed zijn taak straks neer te leggen en men mag het dus niet beooraeFen naar dat laatste jaar. Het staat nu al vast, dat het kabinet de Quay in zjjn huidige vorm ook niet zal terugkeren. Op dit ogenblik houdt men zich in leidende politieke kringen veel minder bezig met de vraag, hoe dit kabinet gedurende 1963 zal re geren dan wel met de vraag, hoe de con stellatie in het top-milieu van de Ne derlandse politiek zal zyn tegen de tijd, dat dit ministerie aftreedt en vervangen moet worden. Het kan niet anders of het terugtreden van zulke prominente figuren als Rom- me. Burger, Oud en Tilanus, doet nieu we aspecten in het politieke leven ont staan. Daarnaast is het aftreden reeds aangekondigd van de ministers Zijlstra en Van Aartsen, waarby aangetekend moet worden, dat het heengaan van mi nister Zylstra een ernstig verlies is voor de A.R,-partij. En niet alleen voor deze politieke groepering. Tenslotte zal mi nister Toxopeus straks optreden als lei der van de V.V.D. Dit wat de persoonlijke hergroepering aan de top van ons politieke leven betreft. Er zijn echter ook onpersoonlijke en dus zuiver politieke redenen om aan nieuwe mogelijkheden te denken. Een van de belangrijkste is wel, dat de Nieuw-Guineakwestie geen bron meer kan zijn van politiek meningsverschil. Ook hier openen zich stellig nieuwe perspectieven. Van bepaalde zijde is al met de gedach te gespeeld, dat men nu in Nederland wel zoiets als een nationaal kabinet zou kunnen vormen, waarin alleen de ex treme groepen niet vertegenwoordigd zouden zijn. Het is wat prematuur om daarover nu al een discussie te begin nen. maar men ontkomt niet aan de in druk, dat de toenaderingsmogelijkheden tussen bepaalde politieke partijen en in het bijzonder tussen de K.V.P. en de P.v.d.A. steeds groter worden. Zelfs zou men uit een mededeling over de goede gezondheid van een onzer mi nisters kunnen concluderen, dat hij ge zond genoeg is om straks het ministerie van onderwijs te verlaten en als minis ter-president op te treden. Maar dat houdt geen verband meer met de troonrede 1962...! 205e jaargang - no. 221 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: P van de Velde en F. B. den Boer. Adjunct: W. de Pagter. Hoofdredacteuren: W Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 62 oent per week 8.U0 per kw.fr. per post 8,25 per kw. Losse nummers 15 cent. Bureaus: Vllsslngen Wolstraat 58-60, tel 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv 3647/3643); Middelburg: Markt 51 tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169. adv. 2375), Goes: Grote Markt 2 tel 6140 <b g.g. red. 7853, adv. 5213), Oostburg: tel. 2395; Temeuzen: tel. 2116; Zierikzee'ed. tel. 2425 adm. tel 2094 Adv.pr. 27 ct per mm. Min. per adv. 4,- Ingez, med. 3 z tarief Kleine adv (max. 8 regels) 25 ct per regel (min. 1,26) ..Brieven bur. van dit blad" 25 ct meer. Giro 359300 P.Z.C.. Middelburg. Woensdag 19 sept. '62 KOUDE GOLF TREKT WEG (Van onze weerkundige medewerker) Een kleine depressie, afkomstig van de kust van Noorwegen, trok gisteren vlak langs onze kust, naar het zuiden. Dit ging in het gehele westen van ons land ge paard met zware buien. Ook in Zeeland werd gisteren overdag 10 tot 20 mm regen gemeten. Tijdens deze buien daalde het kwik soms tot 11 a 12 graden. Het was een bijzonder koude prinsjesdag. Een uitloper van een hoge drukgebied brengt de komende dagen weer wal zonniger weer en iets hogere middagtemperaturen. Zeer mar kant was de koude inval in het hele alpengebied Plaatselijk in Zwitserland werd het gisteren nog geen tien graden, hetgeen bijna 20 graden lager was dan' twee dagen geleden. De sneeuwgrens in de al pen daalde tot 1500 meter. Op de Zugspitze daalde het kwik tot mm 10 graden. Ook in Italië is de grote warmte nu verdreven en is er eindelijk na vele maanden droogte wat regen gevallen. >WWAMAA<WWWWVWWWWWWWWSAIWlAAAA<WlflAAJ\fWiy\ Nieuwe functie voor ex-astronaut Slayton Directeur Walter C. Williams van het Amerikaanse ruimtevaartproject Mer cury heeft ex-astronaut Donald „Deke" Slayton tot coördinator van de kern. groep van ruimtevaarders benoemd. Slayton stond indertijd op de nominatie voor de ruimtevlucht die later door Scott Carpenter werd uitgevoerd. KONINKLIJK GEZIN ONTVING LEDEN VAN STATEN-GENERAAL Gisteren is bij de Tweede Kamer de rijksbegroting voor 1963 ingediend. De begroting kan gekwalifi ceerd worden als een rustige begroting, een begroting die ondanks het door de minis ter van financiën prof. Zijl stra verantwoord geachte tekort van f 939 miljoen er kan dekking voor gevon den worden een gunstig beeld geeft van de positie van Nederland. De voornaamste punten uit deze begroting zijn: „Verantwoord" tekort op rijksbegroting 1963 van f 939 miljoen. Dekking: 600 miljoen uit voorinschrijfrekeningen, de rest uit leningen op de open kapitaalmarkt. Tekcrt van f300 miljoen voortaan geoorloofd ge acht. Tijd voor nieuwe belas tingverlagingen nog niet gekomen. Militaire uitgaven opgelo pen tot f 2.224 miljoen, die voor onderwijs en cultuur tot bijna f2.700 miljoen. In 1963 subsidiëring van 65.000 woningen, waarvan 40.000 op grond van de wo ningwet. Raming nadelig saldo van het landbomvegalisatie- fonds f 105 miljoen lager dan voor 1962. Komend jaar 2350 man burgerlijk rijkspersoneel meer, o.a. door werktijd verkorting. Zie voor Miljoenennota en Troonrede pagina's 8 en 9. Doodvonnissen in Beiroet DE LANG NIET MALSE REGEN gisteren heeft Prinsjesdag niet kunnen bederven. De Hagenaars waren niet thuisgebleven, maar trotseerden de buien om te zien hoe de gouden koets het koninklijk paar naar de Ridderzaal reed, waar koningin Juliana met het uitspreken van de Troonrede de nieuwe zitting van de Staten-Generaal opende. De plechtigheid werd bijgewoond door de prinsessen Beatrix, Irene en Mar griet. De traditionele rijtoer door Den Haag na af loop van de officiële plechtigheid moest in verband met het slechte weer in gesloten auto's worden gemaakt in plaats van met open rijtuigen, zoals de traditie wil. Opnieuw echter hadden duizenden Hagenaars en be zoekers van buiten de residentie zich langs de route geschaard. Gewapend met paraplu's en gehuld in de meest uiteenlopende soorten regenkleding zelfs zuidwesters ontbraken niet sloeg men de rijtoer gade. Om tien voor vier vertrokken de drie auto's van Huis tien Bosch. Het escorte was vervallen. In de voorste auto zaten koningin Juliana en prins Bom hard. Daarna volgde een auto. met de twee oudste prinsessen. De auto met de prinsessen Margriet en Marijke sloot de stoet. Langs de route stonden hier en daar zelfs tenten, door geestdriftige toeschouwers opgezet. Toen de stoet naderde werden deze schuil plaatsen veriaten. Ondanks de regen werd de rij toer een succes. Bij hotel Terminus by het Hollandse-Spoorstation hield de stoet enkele ogenblikken stil. Het konink lijke gezin werd daar gehuldigd door de „Vrye In ternationale Federatie van Gedeporteerden en Ge ïnterneerden uit het Verzet", die daar thans een con gres houdt. Hare Majesteit kreeg bloe men aangeboden van de echtgenote van de secretaris-generaal der federatie, mevrouw Lesage. De prins ontving van de echtgenote van de penningmeester een bloenotehouder met net wapen van de „Nederlandse Vereniging van Politieke Gevangenen", van welke orga nisatie hij beschermheer is. Vier echtge noten van deelnemers aan het congres boden de vier prinsessen bloemen aan By Huis ten Bosch, het eindpunt van de route, waren ook weer velen samenge stroomd om het koninklijke gezin voor bij te zien gaan. Ontvangst Na de rijtoer maakten ongeveer 180 van de 225 leden van de Eerste en Tweede Kamer hun opwachting bij de koninklijke familie tijdens een ontvangst in Huis ten Bosch. Het was de eerste keer dat dit ge beurde. De bedoeling van de ont vangst was een nader contact te leggen tussep het Koninklijk Huis en de volksvertegenwoordiging. De kamerleden hadden zich in een ry opgesteld teneinde aan koningin Ju liana, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet te worden voorgesteld. De ry was samengesteld in volgorde van het. aantal jaren dat de dames en heren in de Eerste of Tweede Kamer zitting hebben. In elke klasse was weer rekening gehouden met de leeftyd der defilerenden. Tot degenen die hun opwachting maakten behoorden ook vryvvel alle kamerleden van de C.P.N. Gesprekjes Hierna was nog gedurende een kleine drie kwartier gelegenheid voor gesprek ken met de leden van de koninklyke fa milie. Daartoe werden groepjes gefor meerd van zeven tot tien kamerleden, die om beurten werden uitgenodigd om plaats te nemen aan een tafeltje, waar aan een van de leden van de koninklyke familie gezeten was. In de enkele mi nuten, welke elk groepje aan een ko ninklijk tafeltje mocht verblijven, was uiteraard niet veel gelegenheid tot diep gaande gesprekken. In kringen van de kamerleden loofde men na afloop van de ontvangst de har telijkheid waarmee de koningin, de prins en de prinsessen zich van hun taak kweten. Men hoopte dat de ontvangst op Prinsjesdag een traditie wordt, maar dat er volgende keren meer tyd voor zal worden uitgetrokken. HM. de Konif/in cn ZJfJH. dè Prins der If eder landen in de gou den koets. Een krygsraad in Beiroet heeft de kapi teins Foead Awad en Sjawki Chaïralla en luitenant Ali Hadj Hoessein, die op 30 en 31 december een poging tot een staatsgreep in Libanon hadden gedaan, ter dood veroordeeld. In deze zogenaamde zaak van de Syri sche volkspartij zijn 234 burgers en mili tairen beschuldigd van samenzwering tegen de. staat. De leider van de Syri sche volkspartij. Abdallah Saade, de voormalige partijleider Assaad el Ach- kar en partyvoorzitter Mohammed Baal- baki zijn eveneens ter dood veroordeeld. (Van onze parlementaire redacteur). Voor de laatste keer heeft de Tweede Kamer dr. L. G. Korten horst van de K.V.P. nummer één op de nominatie voor het voorzit terschap van de Kamer geplaatst. Zij deed dal in haar vergadering van gistermiddag, die aan het op maken van deze nominatie en de aanbieding aan de Staten-Generaal van de rijksbegroting voor 1963 gewijd was, De begroting werd bij afwezigheid van minister Zijlstra aangeboden door de minister van economische zaken, drs. De Pous. De Kamer koos de heer J. Bommer van de P.v.d.A. als tweede voorzitter en op de derde plaats mevrouw mr. J. M. Stoffels-van Haaften van de V.V.D. In de nieuwe zittingsperiode van het par lement, die duurt totdat volgend jaar de nieuw gekozen Tweede Kamer op treedt, zal dus de heer Bommer als tweede voorzitter de meeste avondverga deringen presideren en mevrouw Stof fels-van Haaften als derde voorzitter fungeren. Hiermee wordt de situatie gecontinueerd, die ook het afgelopen zittingsjaar gold- Dr. Kortenhorst, die op 12 november aanstaande 76 jaar wordt, zal volgend jaar niet in de Tweede Kamer terugke ren. Het is dus zijn laatste periode als president van de Kamer. In juli 1948 werd hy op voordracht van de Kambr door de koningin op deze hoge plaats benoemd. Hij za.1 bij zijn aftreden dus vijftien jaar onafgebroken voorzitter ge weest zijn. Het is nog nooit gebeurd, dat een voorzitter van dt Tweede Kamer zoveel jaren aan één stuk in deze functie is aangebleven. De Tweede Kamer nerdacht in zijn eerste vergadering de heer F. H. van de Wetering van de C.H.U., die op woensdag j.l, is overleden. „Wel zelden heeft de onverbiddelijke dood de Kamer in zo korte tyd van zo veel verdienstelijke leden beroofd als In do afgelopen zitting", zo begon dr. Kor tenhorst. „Nadat achtereenvolgens de heren J. M. Peters, N. van der Veen en Th. Koersen uit onze kring waren weg- genomen herdenken wfl heden ons me delid Frederik Hendrik van de Wete ring". De voorzitter herinnerde eraan, dat de heer Van de Wetering kortgele den by de beslissing over de goedkeu ring van het akkoord met Indonesië over Nieuw-Guinea voor een ernstig gewe tensconflict stond. De overledene was een voortreffelyk hoofd van twee parlementaire delegaties naar Nieuw-Guinea, niet alleen door zyn perfecte beheersing van het maleis, maar ook door het gemak, de blymoe- digheid en de hartelijkheid, waarmee hij met iedereen omging cn ieders vertrou- Vcertien jaar is de heer Van de Wete ring lid van de Kamer geweest. Nog geruime tijd had hy 's lands belang kunnen dienen, aldus dr. Kortenhorst, die tenslotte de hoop uitsprak dat de overledene de eeuwige rust zal vinden. In de gisteren gehouden vergadering van de Tweede Kamer werd voorts tot lid geïnstalleerd mr. H. B. Engelsman van de P.v.d.A. De heer Engelsman, die in Schiedam woont, volgt mr. J. A. W. Burger op. FRONT VAN 26 METER LENGTE TWEE JAAR „inwoning" en ongemak moeten burgemeester D. C. Bouwense, de raad van Sint-Maartensdijk en het secretariepersoneel over hebben voor de restauratie van het stadhuis op de Markt, (lat er op liet ogenblik maar kaal bystaat. In december vorig jaar is de zetel van het gemeentebestuur tydelyk verplaatst naar de kleuterschool aan de Radda Barnenstraat en het zal zeker nog tot Kerstmis 1963 duren, eer het personeel van aannemer Huurman in Delft de deur van dit monumentale gebouw voorgoed achter zich zal dichttrekken. Maar wanneer het dan zover is, heeft St.-Maartcnsdijk weer een stadhuis, dat er zijn mag. Een gebouw met een representatief front over een lengte van 26 meter, waarachter een werkstuk van de zeventiende eeuvvse bouwmeester in ere is hersteld, terwijl tevens voor een comfortabele en tegelijk waardige Inrichting is gezorgd. Wie op liet ogenblik onder de ladders liet architectenbureau ir. J. de Wilde van de loodgieters, de metselaars en te Breda de tekenïgen bestudeert, timmerlieden door het totaal uitge- krijgt al een aardig beeld van de toe- broken raad hu is binnenloopt, de in- komstige zetel voor het gemcentebe- middels gereedgekomen achtergevels stuur van de Smalstad. bekijkt en met opzichter C. Booy van Het in renaissance-styl opgetrokken gebouw krijgt door de „annexatie" van twee links en rechts staande pan den een royaal uiterlyk. Het vroege re stadhuis zal worden omgebouwd in een centraal deel met boven een raadzaal over de gehele breedte, ach terin een kamer voor b. en w. en be neden een ruime hal met vertrekken voor de secretarie. Een bordes met een smeedijzeren ballustcr zal hier de hoofdingang omlijsten. De gevel krygt zever, vensters met houten lui ken. Inmiddels is ook reeds het drie hoekige fronton verdwenen. In de plaats daarvan krijgt het gebouw van voren als een bekroning een vyf tre den hoge topgevel. By het slopen van de historische ongerechtigheden aan de binnen- en buitenkant van het raadhuis, het wegbreken van de be timmeringen en het blootleggen van de verschillende bekappingen zijn namelijk verschillende eikenhouten spanten met zogenaamde telmerken voor de dag gekomen. Daaruit heeft de architect de bouwperiode kunnen opmaken en het geheel in zijn oor spronkelijke staat kunnen reconstru eren. iWsto! Bij dit onderzoek is tevens komen vast te staan, dat het pand links van het raadhuis wellicht nog van oudere datum is dan het middendeel. Men schat de bouwtijd hier rond 1540. Een steen in het oude raadhuis wijst 1622 aan. Deze vondsten hebben tege- lyk wijziging gebracht in de aanvan kelijke restauratieplannen. Om de historische uitbreiding zoveel moge lijk intact te houden zal links van hel hoofdgebouw de secretarie worden (Zie slot pag. 2 kol. 6

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1