PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IN BRUSSEL TOT DUSVER 16 DODEN Vijftien gewonden in ziekenhuis AL Weer strijd in Algerije Nieuw zwembad Terneuzen in mei 1963 open MOSKOU erkent in Berlijn geen geallieerd gezag PROF. ZIJLSTRA ACHT 10 JAAR MINISTERSCHAP LANG GENOEG FRANKRIJK IN 1963 AL KERNMACHT Einde viermogendhedenstatus" Twee werelden 205e jaargang - no. 220 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN SS-/- Z,1"? de Velde ea F. B den Boer. Adjunct: W. de Pagter. Hoofdredacteuren: W. Leertouwer en O. A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week, ƒ8.00 per kw.; fr, per post 8.25 pe Vlisslngen Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51 tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375), Goes: Grote Markt 2 tel 6140 (b.g.g. red. 7853. adv. 5213), Oostburg: tel. ar 9HQa «k A nr 77 /- nar mm \lt in nar r, A.. A Tnanr a I 171.1I.. aar aa\ n_t_I nt.. Zierlkzeered. tel. 2425. adm. tel 5 Adv.pr. 27 ct per mm. Min. per adv. 4 Ingez. med. 3 x tarief, kleine adv. (max. 8 regels) 25* c l dit blad" 25 ct meer. Giro 3 16 cent. Bureaus: Terneuzen: tel. 2116; P.Z.C., Middelburg. Dinsdag 18 sept. 1962 REGERINGSGEBOUW STORT ALS KAARTENHUIS INEEN Gisteren is in Brussel de helft van een groot regeringsgebouw in de Weststraat ingestort. Zijmuren zakten in en het puin van vele etages vulde een ernaast liggend terrein, waar een bouwproject in uitvoering was. Het aantal doden was gister avond gestegen tot zestien. Vijf tien gewonden lagen nog in zie kenhuizen. Veertien doden konden uit het puin worden geborgen. Het stoffelijk over schot van een vrouw zat nog geklemd tussen het plafond van de derde etage en een kast. Het lichaam van een man werd gevonden onder een hoop ste nen, waarop een betonnen pilaar rust. Beide lichamen konden nog niet wor den geborgen omdat het gevaar voor verdere instortingen te groot is. Na het invallen van de duisternis wer den de werkzaamheden bij schijnwerpers trouwens mot grote voorzichtigheid voortgezet. Journalisten moesten recte omgeving van de plaats i ramp verlaten wegens het toenemende gevaar, dat het gebouw geheel instort, ndcr de slachtoffers bevinden zich vier vrouwen. In de loop van maandag zijn de aanne mer en zijn medewerkers, die het graaf werk naast het ingestorte gebouw uit voerden, langdurig ondervraagd over de oorzaak van het ongeluk. Overigens wordt het niet uitgesloten geacht, dat de slechte fundering van het tijdens de afgelopen oorlog gebouwde pand ook een rol heeft Graafwerk Kort nadat In de ochtenduren het gebouw was ingestort, werd het ver moeden geopperd, dat de ramp was veroorzaakt door het graafwerk vlak naast het gebouw, waardoor de fundamenten hun steun zouden zijn kwijtgeraakt. Later verklaarde luitenant-kolonel Barbancon, van de genietroepen, echter, dat naar zijn mening de aan wezigheid van tonnenvrachten stem- formulieren in het gebouw een be langrijke rol moet hebben gespeeld. De formulieren dateerdon van verleden jaar december, toen landelijke verkie zingen waren gehouden. Hij zei, dat ton- nenladingen formulieren stonden opge tast boven de plaats waar gegraven werd voor het nieuwe object. Deze twee factoren zouden tot gevolg hebben ge had dat de muren het begaven. Koning Boudewijn bracht in de loop van de dag een kort bezoek aan de plaats van de ramp. Eerste slachtoffers Toen het gebouw instortte waren de ambtenaren binnen aan het werk. Ook waren er binnen een aantal met selaars aan het werk om scheuren en barsten te herstellen in de muren. Deze metselaars waren de eerste slachtoffers. Zij konden niet meer wegkomen. De eerste zwaar gewonde die uit het puin werd gehaald was de chauffeur van een zware puin- wagen, die daar aan het werk was met een bulldozer. Zijn wagen was geheel verwrongen door de stenen last die er op neerkwam. Binnen het gebouw wisten velen zich te redden door snel te vluchten ln de rich ting van'het veilige gedeelte. Sommige ambtenaren vluchtten in paniek de straat op, maar meldden zich later weer. Men is er echter niet zeker van, dat al len zich gemeld hebben. Politiemannen, brandweerlieden en burgers graven in het puin ran het gebouw van het Belgische mi nisterie van Economische Zaken aan de Weststraat te Brussel, op zoek naar slachtoffers van de in storting. IWUVWI/WUWUUVUUMUWWWUUUWVWWWUIMWUVWW „Beslissing hangt van anderen af" „Geen ambt voor het leven" De minister van financiën, prof. dr. J. Zijlstra, die in een brief aan de voorzitter van de Anti- Revolutionaire Partij te kennen heeft gegeven niet voor een Tweede-Kamerzetel in aanmer king te willen komen, blijkt zich ook uit het ministersambt te willen terugtrekken. I een telefoongesprek dat wij gisteren hadden met de thans in Washington De Franse minister van defensie, Pierre Messmer, heeft in een on derhoud met het Amerikaanse tijd schrift „U.S. News and World Re port" verklaard, dat Frankrijk meer dan ooit besloten is een kern macht te ontwikkelen, ondanks het verzet van de Verenigde Staten. Er is geen verdediging mogelijk zon der kernwapens, aldus de Franse minister. Minister Messmer verklaarde, dat Frankrijk binnen redelijke tijd en tegen kosten, die verenigbaar zijn met Frank- rijks financiële middelen, over een vol doende kernmacht zal beschikken om een eventuele vijand af te schrikken. Volgend jaar zal Frankrijk de beschik king beginnen te krijgen over een kern macht „van de eerste generatie", be staande uit supersonische bommenwer pers van het type Mirage 4, die zijn uitgerust met atoombommen; het mili taire proto-type van deze atoombommen werd op 1 mei van djt jaar met succes beproefd. Tegen 1970 hoopt Frankrijk een kern macht „van de tweede generatie'' te hebben, namelijk kernbommen die niet door bommenwerpers, doch door gelei de projectielen zullen worden Vervoerd. verblijvende minister van financiën, zei prof. Zijlstra in antwoord op on ze vraag of hij ook geen minister schap meer zou aanvaarden: „Ik acht het formeel niet helemaal correct om zulke uitdrukkelijke ver klaringen af te leggen ten opzichte van een zaak waarover beslissingen van anderen afhangen. Maar ik wil wel zeggen dat ik van oordeel ben, dat het ministersambt niet een ambt voor het leven is en dat ik het hoogst ongewenst acht dat iemand dit ambt zo lang vervult, dat het daar op zou gaan ïyken. Ik vind dat tien jaar wel heel lang is, en in feite toch eigenlijk als de grens van het wenselijke moet worden be. schouwd. Het lijkt mij voor de hand te liggen dat men mag verwachten dat ik die opvatting tot gedragslijn zal trachten te maken", aldus besloot prof Zijlstra dit gesprek. Zoals wij gisteren reeds meldden, meent men in zijn omgeving dat hij zich weer aan wetenschappelijke arbeid zal gaan wijden. De verwachting van velen, dat prof. Zijlstra in de toe komst wellicht zelfs als minister-pre sident op het politieke toneel zal ver schijnen, lijkt in het licht van zijn opvatting niet erg houdbaar meer. „Alles zwart' De 24-jarige Maurice Jourion vertelde dat plotseling de ramen van het vertrek waarin hij werkte kapot sprongen. Hij had de anderen in het vertrek toege schreeuwd te vluchten, en was zelf hard weggehold. Alles werd zwart om hem heen. Hij zag nog net, hoe de vloer on der hem weg scheen te duiken en hoe drie schrijfbureau's mot de mensen die er aan werkten in de diepte verdwenen, alsof een grote kiplcar werd leegge schud. Julien Doms hgd gezien hoe er plotse ling gaten waren ontstaan in muur en vloer. Hij had ook geroepen „iedereen vluchten". Maar hij merkte slechts een glijpartij overal om hem heen en toen was iedereen en alles verdwenen. Toen hij weer bij zijn positieven was gekomen, had hy een meisje zien hangen aan wat vermoedelijk een hogere etage was ge weest. Iemand wierp haar een touw toe en zij kon zich in veiligheid brengen. Op het dak van een naburig gebouw waren gisteravond twee brandweerlie den geposteerd. Zij hadden fluiten bij zich om snel alarm te kunnen geven als het gebouw verder zou instorten. NIEUWE PREMIER IN BRAZILIË De premier van Brazilië, Goulart, lieeffc gisteren officieel de benoeming bekend- gemuakt tot premier van Hermes Lima, een 61-jarigo socialistische rechtsge leerde. Het Braziliaanse congres gaf vorige week president Goulart machtiging tot vorming van een voorlopige regering.! waarmee de politieke krisis in Brazilië tot een einde kwam. Lima is de vyfdc premier in de ambts periode van president Goulart, die een jaar geleden president Quadros opvolg de. Lima behoort tot de Braziliaanse ar beidersparty, waarvan ook Goulart lid is. Hy was in de regering-Da Rocha, die vorige week ontslag nam, minister van arbeid. „West-Berlijn is Navo-basis" Het persbureau Tass heeft giste- een verklaring uitgegeven waarin wordt gestold dat Berlijn niet langer de viermogendheden status heeft. „Na de opheffing door de Sowjet-T. van het bureau van de commandant van het Sowjetgarnizoen in Berlyn, hebben de regeringen van de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk op 24 augustus een verklaring uitgegeven waarin wordt voorgegeven dat Beriyn onder het be stuur der vier mogendheden blijft en dat de volmachten van die vier gealli eerde kommandatura er van kracht blij ven. In dit verband is Tass gemachtigd te verklaren dat dergelyke beweringen absoluut ongegrond zijn". Tass zeide. dat Amerika, Engeland en Frankrijk al in 1948 de viermo- gendhedenverantwoordeiykheid en de viermogendhedenstatus voor Berlijn hadden opgeheven door in West-Ber- ïyn een speciaal bezettingsstatuut en militaire kommandatura der drie mogendheden in te stellen. (In 1948 liepen de Russen de vier-mo- gendhedenkommandatura uit en zijn daarin niet meer teruggekeerd). Tass zcide dat het nettoresultaat van het optreden van het westen was dat het bezettingsregiem in West-Beriyn al le banden verloor met de overeenkom sten van de anti-Hitlercoalitie betref fende Duitsland. De oude Russische stelling werd her haald dat West-Berlyn thans „een mi litaire basis van het agressieve Noord- atlantische blok" was en dat de bureaus van Amerika, Engeland en Frankrijk in feite commandoposten van de NA VO zyn". „De opheffing van het bureau'•van de Sowjet-commandant in Berlyn is een stap naar de volledige uitschakeling van de laatste overblyfselen van de tweede wereldoorlog op het gebied van de soeve reine Duitse Democratische Republiek (Oost-Duitsland), welke moet en zal worden uitgevoerd", zo heette het nog in de door Tass uitgegeven verklaring. Kiel gelegd voor twee duikboten Gistermiddag is op de werf Wilton- Fyenoord N.V. te Schicdkm de kiel ge legd van de eerste van twee nieuw te bouwen onderzeeboten, welke na vol tooiing als Ilare Majesteits Potvis en Hare Majesteits Tonjjn in dienst zullen worden gesteld. Beide onderzeeboten zullen nagenoeg ge lijk zyn aan de reeds in dienst zijnde on-, derzeeboten de Dolfijn en de Zeehond. De bouw van de nieuwe onderzeeboten werd in de memorie van toelichting op de marinebegroting 1962 aangekondigd. „PRAATPAAL" VOOR POLITIE dr. De Gou, in tegenwoordigheid Üj ans f e praatpa: uitsluitend ten dienste van (le po- van de commissar de heer C. Wolf gisterenmorgen de eerste praatpaal in Nederland litie, officieel in gebruik gesteld. Wegens personeelsgebrek en ook in verband met de invoering van de vijfdaagse werkweek is de poli tiepost te Blerick die het stads gedeelte ten westen van de Maas bestrijkt, gedurende een aantal stille nachturen en op zondagmor gen niet bezet. Uit de gunstige ervaringen, welke men in het land met "de zogenaamde praatpalen van de Wegenwacht langs de snelverkeersweg Den Haag-Rot terdam heeft opgedaan om on- middeliyk op zeer eenvoudige wij- ze en zonder kosten verkeerson gevallen te melden, werd lering getrokken. Het is thans namelyk mogelyk om gedurende de uren welke de post Blerick gesloten is snel, doel treffend en zonder kosten de hulp van de centrale post van het hoofdbureau van politie te Venlo in te roepen. Door eenvoudig een klep van de praatpaal op te lich ten, stelt men op het hoofdbureau een signaal in werking, waarna de wachtcommandant zich meldt en men zijn mededelingen kan doen. REGISTRATIE REIZIGERS VAN WEST NAAR OOST De strijd tussen het politieke bu reau van Ben Bella en de soldaten van het militaire district van Al giers, (willaya IV) is gisteravond weer opgelaaid met de beschuldi ging van het politieke bureau, dat troepen van willaya IV de wapen stilstandsovereenkomst hebben ge schonden door de plaats Les At- tafs te bezetten. Les Attafs ligt op een 180 kilometer ten westen van Algiers, aan de hoofd weg tussen de hoofdstad en Orleansville. Volgens een gisteravond uitgegeven communiqué van het politieke bureau hebben Ben Bella's plaatselijke waak- zaamheidscomité's gemeld, dat de solda ten verscheidene inwoners van Les At tafs hebben gearresteerd en een avond- klok hebben ingesteld. Les Attafs ligt op het gebied van willaya IV, dat zich tegen Ben Bella keerde toen deze een reorganisatie van het leger aankondigde. Omdat vooral de laatste weken het tal arrestaties van westelijke reizigers in Oost-Berlijn en Oost-Duitsland toe neemt, zijn de westelijke autoriteiten overgegaan tot een nauwkeurige re gistratie aan de grens van elke perso nenwagen en iedereen, die van west naar oost reist. Men hoopt aldus veel beter en eerder te kunnen vaststellen of mensen achter het IJzeren Gordijn worden vastgehouden. Foto: registratie van reizigers bij de Westberlijhse con trolepost Dreïlinden. TSJOMBE MELDT GEVECHTEN IN KATANGA President Tsjombe van Katanga heeft gisteravond gezegd uit „be trouwbare bron" vernomen te heb ben dat de opperbevelhebber van het Kongolese leger, Moboetoe, formeel bevel heeft gegeven tot een algemene aanval van het Kon golese leger tegen het Katangaan- se leger". Tsjombe meldde, dit schriftelyk nan de V.N.-vertegenwoordiger in Kongo, Ro bert Gardiner, te hebben meegedeeld. Van Katangaanse zijde werd bekendge maakt dat Kitali in het noorden van Katanga, nabij Kombolo, in handen van de Kongolese troepen is gevallen. Na jaren van behelpen Moderne inrichting met drie bassins HET fraaie, nieuwe zwembad in Terneuzen, waarvan de bouw door de snelgroeiende bevolking van deze stad met bijzondere belangstelling wordt gevolgd, begint nu zijn voltooiing te na deren. Lang heeft men de hoop gekoesterd dat het bad, waaraan zo'n schreeuwende be hoefte bestaat, nog voor het nu bijna afgelopen zwemseizoen in gebruik kon worden genomen. Maar door de bijzonder slechte weersomstandigheden in de laatste winter én het gebrek aan bouwvakarbeiders, bleek deze wens niet haalbaar. Terneuzen heeft zich inmiddels zij het gedwongen met dit jaar uitstel verzoend. De tal rijke belangstellenden, die tij dens een wandeling over de kortgeleden verhoogde Sclielde- dijk in de voormalige „oester putten" kijken, kunnen nu ech ter duidelijk constateren dat het nog maar een kwestie is van afwerken. Dit betekent dat de prachtige baden op de eerste dag van liet zwemseizoen 1963, in gebruik kunnen worden ge nomen. Het nieuwe Terneuzense bad heeft drie bassins, een wedstrydbad, een in- structiebad en een kleuterbad. Het wedstrydbad heeft een lengte van 50 meter by een breedte van 22 meter en een diepte variërend van 1.20 tot 2 meter. De diepte bij de zgn. „springkuil" bedraagt 3.25 meter. Dit bad kan verdeeld worden in zes ba nen zodat het voeldoet aan de eisen, die ook aan officiële wedstrijden worden gesteld. Naast dit bassin staat een duiktoren van 3 meter en een springplank van 1 meter hoogte. Het ondiepe gedeelte van dit bad kan apart worden afgesloten voor les- en schoolzwemmen (diepte van 1.20 tot 1.40 meter). Het overige gedeelte wordt dan benut door gediplomeerde en geoefende zwemmers. Dwars op dit wedstrydbassin ligt het instructiebad, dat in een halve ovale vorm een grootste lengte van 42 by een gemiddelde breedte van 22 meter heeft. De diepte van dit bassin varieert van 90 tot 40 cm. Uiteraard wordt dit het „domein" van do beginners. Een apart plaatsje is ingeruimd voor de kleuters, die de beschikking krij gen over een bassin van ongeveer 12 by 12 meter en waar de diepte 20 tot 30 cm bedraagt. Het storten van beton voor de drie bassins is nu vrywel geheel voltooid. Momenteel wordt nog hoofdzakelijk gewerkt aan de bybehorende gebou- Inrichting In het nieuwe zwembad zal gebruik worden gemaakt van 48 wisselcabi nes voor uit- en aankleden. De kle ding zal op Hangstellingen worden opgeborgen in een grote garderobe. Voorts is men bezig met de afbouw van vier gemeenschappelijke kleed lokalen, twee voor meisjes en twee voor jongens. Rondom de bassins komt verder een dienstgebouw met lokalen voor het badpersoneel, een filtergebouw voor de zuivering van het water en uiteraard een kas sagebouw aan de ingang. Die toe gang komt vlak bij de zgn. „Essen- brug", waar nog een ruime parkeer gelegenheid voor auto's en een be waarplaats voor een 1000-tal fietsen moet worden aangelegd. Om de bassins te bereiken, passeert men een dubbele waadbak met tien douches, terwijl er elders nog een tweede waadbak komt met vier dou ches. Rondom het kleutcrbadje voor kinderen tot ongeveer zeven jaar (Zie slot pag. 2 kol, 4) j^antlijK Vorige week is bekend geworden, dat zich eind augustus in Den Haag een weerzinwekkend misdrijf heeft afge speeld. waarby vijf jongens bij wie zich later nog een man heeft gevoegd een meisje van negentien jaar hebben aangevallen. Dat was een verontrustend bericht. En het schokte des te meer, toen later een mededeling van de politie afkwam, waarin werd gezegd: „De jon gens, die aan dit misdrijf hebben deel genomen, zijn allen uit normale milieus afkomstig. De ouders bleken echter geen notie te hebben van de activiteiten van hun kinderen". Vooral deze laatste zin trekt de aandacht. De ouders hadden geen notie van het geen hun kinderen deden. Dat kan een gevolg zyn van goed vertrouwen over en weer, maar net kan ook het bittere resultaat zijn van een houding, waarby de ouders er schouderophalend van uitgaan dat men de jeugd maar zo veel mogelyk de vrije hand moet laten: „Zo ging het by ons vroeger ook; zijn wij er ook niet gekomen?" Wy kennen de achtergronden van deze Haagse zaak niet, zodat het weinig zin heeft erover te filosoferen hoe hier de verhouding tussen ouders en kinderen is geweest. Men zou zeggen, dat in een geval waarin over en weer hecht vertrouwen tussen kinderen en ouders bestaat, een vertrou wen dat gepaard gaat met grote weder zijdse genegenheid, dat in zulk een ge val ontsporingen als hier gemeld wel licht niet snel zullen voorkomen. Maar óók in zaken als deze zullen de uitzon deringen de regel wel bevestigen. Ze ker is slechts: de ouders wisten van niets. Nogmaals: een schokkend ai van deze weerzinwekkende affaire. Een dergelyke onkunde komt echter vaak. te vaak voor. Zo raakten wy enige tijd geleden op straat door een toeval in gesprek met een tweetal jon gens van een jaar of achttien, die er een taalgebruik op nahielden dat meer dan bar was. Onderwerp van hun con versatie was hoe kan het anders de vrouwelijke sekse. Toen wy een van hen vroegen hoe hy het zou vinden als zyn moeder hem eens zo te keer hoor de gaan, kwam er niet direct een ant woord. Gezin en straat waren blijkbaar zo totaal verschillende werelden, dat het hem zelfs niet mogelyk was hen in één verband te voegen. Inderdaad waren het twee werelden, zo kwam uit het ver dere gesprek vast te staan: het gezin was een totaal andere aangelegenheid dan de straat, waar men met de vrien den en de brommer er op uittrok. De ouders deden echter geen enkele moei te om zich van die andere wereld op de hoogte te stellen, begrepen ook heel weinig of wilden niéts begrypen van de spanningen, die zich bij opgroei ende jonge mensen kunnen voordoen. Het enige, waarvoor de knaap in kwestie moest oppassen, was op tijd thuisko men. Want als hy na half twaalf bin nenkwam, verklaarde zyn vader woe dend: „Toen ik zo'n jongen was als jij moest ik om üen uur al binnen zyn." Maar daarmee was dan ook het enige contact aangeduid tussen de beide we relden, die van de straat en die van het Na een dergelijk gesprek, maar voor al na het lezen van dat zinnetje uit het Haagse politierapport, vraagt men zich verontrust af: „In hoeveel ge zinnen bestaat een dergelyke situatie?" Vermoedelijk in ontelbaar vele. Ontelbaar veel gezinnen, waar de kinderen buiten het huis een leven leiden, waarvan de ouders niets afweten. Het merendeel van de ouders zal overigens zyn hand er voor in het vuur durven steken, dat hun kinderen op het rechte pad blijven. Zoals bijvoorbeeld de ouders van de jongeman, betrokken by de sadistische mishandeling van een vrouw in de Am sterdamse binnenstad: de vader ver klaarde ontzet: „Maar dat had ik nooit van myn jongen gedacht..." De achtergronden van het Haagse misdrijf zyn door de politie niet ver der onthuld. Terecht: veel meer dan aanduiden zou men met een dergelyke affaire eigenlijk niet moeten doen. Maar één ding is duideiyk geworden: ge zin en straat waren ook hier twee we relden. De ouders wisten niet wat him kinderen deden, zodra de huisdeur ach ter hen was dichtgetrokken. De ouders van deze jongens zijn nu met een schok tot de afschuwelijke werkelijkheid ge bracht. Het is echter te hopen, dat deze schok veel méér ouders tot de overtui ging zal brengen dat hun taak niet ophoudt bij de huisdeur, en dat de kin deren in het gezin voorbereid dienen te worden op de wereld er buiten. Daar aan schort soms heel veel. M MR. CALS ,fiiets verloren van enthousiasme" „Ik heb van mijn enthousiasme, waarmee ik twaalf en een half jaar geleden ben begonnen, niets verloren". Dit zei minister Cals gisteren in de hal van zijn de partement waar hy in tegenwoor digheid van zijn echtgenote en zijn vijf kinderen en net perso neel van O.K. en W. zich een hul de liet welgevallen bij gelegenheid van zijn koperen ambtsjubileum. De staatssecretaris, mr. Y. Schol ten, hield een toespraak en bood een antieke wijnkaraf aan. In de feestelyk versierde hal hield voorts de secretaris-generaal, dr. J. H. Wesselings, een toespraak, waar na de voorzitter van het huldi gingscomité, de heer S. Visser, aan het woord kwam en namens het personeel vier antieke zilve ren Kandelaars offreerde. Minis ter Cals betuigde in een uitvoeri ge toespraak zyn dank en erken- telykheid voor de hulde. VWWWWWWVWWWWVWWWVWA/WWWV „Geen dekens" zegt Albert Heijn Albert Heyn zal in de naaste toekomst géén wollen dekens op de markt bren gen. Dit is van de zijde van de directie van het bedrijf te Zaandam verklaard. Hiermede wordt tegengesproken hetgeen de voorzitter van de Nederlandse R.-K. Bond van Ondernemers in het Woning inrichting- en Meubelcringsbedrijf, de heer P. Hoefsloot, gistermiddag tijdens een vergadering van deze bond te Roo sendaal heeft gezegd. De heer Hoefsloot zei: „na de yskasten en mixers zal Albert Heijn nog deze week een groot aantal wollen dekens als „premie van de maand" aanbieden. Het is waarschijnlyk, dat de lancering van de naar schatting 120.000 dekens op de Nederlandse markt belangrijke gevolgen zal hebben voor de industrie, de groot handel en de kleinhandel".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1