TRICOT Jubilerende burgemeester W. Baas in St-Laurens hartelijk gehuldigd \I AGENDA ZEEUWS FRUITCORSO 1962 EEN AANSPORING OM VOORT TE GAAN NIEUWS UIT DE KERKEN INTERNATIONALE KOLLEKTIE MAANDAG 17 SEPTEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O KWART EEUW EERSTE BURGER Wethouder Koole „Onder uw bestuur bewees gemeente zijn bestuurskracht" DE BEVOLKING van Sint-Laurens, inclusief de daaruit gekozen gemeenteraad, heeft zaterdag duidelijk laten blijken, dat zy burgemeester VV. Baas een warm hart toedraagt. De eerste burger van Sint-Laurens merkte dat toen hij die dag zijn 25-jarig ambtsjubileum vierde als burgemeester, de eerste 15 jaar van Kerkwerve, de volgende in zijn huidige gemeente. Het verenigingsgebouw, waar het gemeentebestuur zyn jubilerende voorzitter een receptie aanbood, was in een enorme bloemenhof veranderd, terwijl de waardering van raad en burgers voor de heer Baas gestalte kreeg in de aanbieding van talrijke geschenken. De huldiging van de burgemeester van Sint-Laurens begon met een bijzondere raadsvergadering in het gemeentehuis, die wethouder M. Koole als waarnemend burgemeester leidde. Nadat de raadsle deen K. A. Hamelink en H. van Lange- velde de burgemeester, zijn echtgenote en dochter Marjan binnengeleid hadden, gewaagde wethouder Koole van de dankbaarheid voor hetgeen de heer Baas voor de gemeenschap van Sint-Laurens gedaan heeft in de afgelopen 10 jaar. Vervolgens wees hij er op, dat de burgemeester in zijn rustige woon- gemeente veel tot stand heeft we ten te brengen. Hij noemde onder meer uitbreidingsplannen, voorzienin gen in de onderwijs- en sportsector, straatverlichting. wegverbetering. brandweermateriaal enz. Verheugd toonde de heer Koole zich over de collegiale verhouding en de uitste kende samenwerking in de raad, als mede de belangstelling, die het gezin Baas voor het verenigingsleven toont. Vanzelfsprekend kwam tijdens deze bij zondere vergadering het probleem van de herindeling ter sprake. „Wy weten, dat TJ alles doet om de zelfstandigheid van de gemeente te bewaren", zei wet houder Koole tot zijn burgemeester, „en wij geven U de verzekering, dat de raad achter U zal staan. Sint-Laurens heeft bewezen op eigen benen te kunnen staan". Namens de raadsleden richtte de heer Hamelink zich vervolgens tot mevrouw Baas. die hij een bloemstuk aanbood. Ook waren er bloemen voor mej. Baas. Namens het gemeentepersoneel wees daarop de heer A. F. Romijn op de pret tige wijze, waarop de heer Baas leiding geeft aan het werk. „Wij zijn dankbaar- in U zulk een menselijk chef te hebben" aldus de -heer Romijn. Tijdens de receptiein het verenigings gebouw maakte de heer J. v. d. Bosse zich de tolk van de bevolking van Sint- Laurens door de burgemeester te dan ken voor hetgeen hij voor haar gedaan heeft. Vooral de belangstelling van de heer Baas voor de jeugd had de heer Bezinning Nadat de wethouder namens de raad als blijk van waardering een boekwerk had aangeboden liet ook burgemeester Baas zich niet onbetuigd ten aanzien van de zelfstandigheid van zijn gemeen te. De heer Baas had weer een nieu we theorie over de werkzaamheden van de ambtenaren van binnenlandse zaken opgebouwd. „Het licht daar moet wel zeer hoog hangen om alle 1000 Neder landse gemeenten te kunnen beschijnen. Maar op een kwade dag zakte de lamp en kwam verblindend sterk op Walche ren te schijnen Het bracht vele pennen in beweging, maar het departement schrok niet. Toch ging de lamp om hoog, kwam nog éénmaal naar beneden, maar ging weer omhoog. Hopenlijk is er nu een tijd van rust en bezinning op het departement aangebroken. Ik hoop dan ook, dat de lamp opgetrokken blijft en normaal zal blijven schijnen over de 1000 Nederlandse gemeenten", aldus de heer Baas. De heer C. Goud te Schore begraven Op de algemene begraafplaats te Scho re is zaterdagmiddag liet stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer C. Goud, in leven handelaar in land- bouwprodukten. Onder de talrijke aan wezigen, die de overledene de laatste eer kwamen bewyzen, bevonden zich vele handelaren uit land- en tuinbouw- kringon, alsmede het merendeel der raadsleden van de gemeenteraad Ka- pclle, waarin de heer Goud sinds 1945 zitting had voor 1 Schoorse gemeen tebelangen. Voorafgaande aan de uitvaart werd in de Nederlands hervormde kerk te Scho re een rouwdienst gehouden, waarin ds. A. J. Mooy niet alleen wees op het werkzame leven van de overledene, maar ook op de troost die er bij dit sterven zijn mag. Aan de groeve sprak de heer W. J. Bierens een woord namens de kerkelijke collega's van de Neder lands hervormde gemeente; burgemees ter H. G. van Suijlekom deed dit na mens de burgerlijke overheid en de heer P. M. Stevense als oud-president-kerk voogd en als vriend. De laatste herin nerde er vooral aan. dat de heer Goud oen groot aandeel heeft gehad in de bouw van de nieuwe kerk te Schore. Ds. A. J. Mooy was het tenslotte die een schriftlezing hield- Namens de familie dankte een zoon van de overledene, de heer J. Goud voor de betoonde belang stelling. Belg aangehouden wegens beroving Twee Belgen hebben zaterdag een 18- jarig meisje uit Sas van Gent gedwon gen geld af te geven. Zij namen haar 10.af en maakten zich uit de voe ten. De politie kon een van hen inreke nen. Hij legde een volledige bekentenis af en noemde ook de naam van zijn ka meraad, doch deze was inmiddels over de grens gevlucht. De politie te Sas van Gent heeft de Belgische rijkswacht om zijn aanhouding gevraagd mede in ver band met enkele diefstallen, die zij ge zamenlijk zouden hebben gepleegd. Scheldebrandweer tweede in Amsterdam Hot bedrijfsbrandweerkorps van de Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen heeft tijdens de jaarlijkse lan delijke brandweerwedstrijden op het terrein van een grote bierbrouwerij te Amsterdam beslag weten te leggen op de tweede plaats in de strijd om de kampioenstitel van bcdrijfsbrandweren. De Vlissingse spuitgasten namen deel aan de wedstrijden in de tweede klasse. Eerste in deze klasse werd het korps van de Kon. Lederfabriek te Oisterwijk; derde het korps van de Nederlandse Spoorwegen. Aan dit landelijk kam pioenschap namen in totaal 42 brandwe ren van gemeenten en bedrijven in den lande deel. Middelburg City: Vergelding, 20 uur, 18 jaar Eloctro: Samar, liet duivelseiland, 19.30 uur, 14 jaar. Molenwater: Mlniauur Walcheren, 9-18 uur. Vllssiugen Alhambra: Vergelding, 20 uur, 18 jaar. Luxor: Samar hei duivelseiland, 14 jaar. Goes Grand: Vergelding, 20 uur. 18 jaar. Terneuzen Luxor: Mag ik 'n lift van U. 20 uur, a.l. Oostburg Ledeltlieater: /.cv der vrees, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiu: Uil angst voor de schande, 20 uur, 14 Jaar. Axel Het Centrum: Liefde voor geld, 20 uur, 18 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Handel in derjarigen, 20 uur. 18 jaar. Zierikzee Concertzaal: Nur der wind, 20 uur, 14 jaar. In dit verband wees ook de jubile rende burgemeester op de bestuurs kracht van Sint-Laurens. De ge meente kon volgens de heer Baas groeien dank zij de grote eenstem migheid in en de besluitvaardigheid van de raad. De woorden van hulde, die de heer Koole tot hem gericht had, wilde hij dan ook gaarne op de raadsleden overhevelen. Menselijk chef Van den Bosse getroffen. Dat de be volking achter zijn burgemeester staat bleek volgens hem wel uit de spontane medewerking, die gegeven werd toen de feestcommissie een beroep op de inwo ners deed voor het jubileumgeschenk. Dat werd de jubilerende eerste burger nu aangeboden: een bandrecorder, ter wijl de heer Van den Bosse verder een ezelskop voor de schedelverzameling van de heer Baas in het vooruitzicht stelde. Burgemeester S. Francke van Midden- schouwen, waartoe nu de eerste gemeen te van de heer Baas behoort, herinnerde aan de tijd van de jubilerende burge meester in Kerkwerve. Taaie vasthou dendheid noemde de heer Francke een van de specifieke karaktertrekken, die het bestuur van de heer Baas daar heeft gekenmerkt. Namens het bestuur van Middenschouwen overhandigde bur gemeester Francke een herinnering om de band met de bevolking van een deel van die gemeente levendig te houden. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door wethouder J. S. Hoek van Mid delburg. die er op wees, dat Middelburg geen enkel grondgebied van Sint-Lau rens wil hebben, door ds. Kok, de her vormde predikant, die eveneens namens de geref. kerk sprak, door oud-secreta ris J. Reijnhoud. thans in Eemncs werk zaam, door oud-wethouder S. Simonse, door de heer P. Francke, namens de zangvereniging de Lofstem door adju dant M. Westveer, namens de rijkspoli tie en door brandweercommandant Van Slooten. Burgemeester W. Baas van Sint-Lau rens, zijn echtgenote en dochter be kijken het geschenk van de gemeente een bandrecorder) dat bij het zilveren ambtsjubileum, van de burgemeester door de heer J. van den Bosse namens de bevolking aangeboden werd. (Foto P.Z.C CORSOVOORZITTER J. A. VAN W1LLEGEN Burgemeester mr. Huber reikte de prijzen uit „Een volledig succes. Voor ons een aan sporing om op de ingeslagen weg voort te gaan." Aldus karakteriseerde de voorzitter van de stichting „Zeeuws Fruitcorso", de heer J. A. van Willegen, het zevende corso tydens de bijeenkomst van de genodigden in hotel „De Koren beurs" te Goes na afloop van de eerste rondgang. De heer Van Willegen verklaarde, dat het corsobestuur gaarne bereid is me dewerking te geven aan een reeks van festiviteiten in Zeeland, welke de gehele zomer in beslag zullen nemen. De cor sovoorzitter, die een uitvoerig dank woord richtte aan het adres van de po litie, gemeentewerken, deelnemers en tal van andere medewerkers, pleitte voorts voor meer deelneming aan het fruitcor so. „Er moeten meer praalwagens op het parcours worden gebracht," was hij van oordeel. Speciaal dacht de heer Van Willegen daarbij aan de gemeenten. De >-1-ni N.C.B., le prijs met 446 punten „Neptu- int" van Tilroe's Fruitbedrijf kclhoek" te Kapelle; le prijs met 437 punten (tevens dorpsprijs „De Zilveren Gans") de gemeente Westen- schouwen met „lm Weiszen Rösscl": le prijs met 428 punten „Aladdin en de wonderlamp" van gebr. van 't Westein- de( „Westhof", 's Heer Arendskerke; le "rijs met 408 punten „Een sprookje uit uizend en éen Nacht" van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Goes; le prijs met 406 punten gemeente Kloetinge met „Holland"; le prijs met 403 punten N.V. Zeeuwse Fruitteeltmij te Kloetinge met „Frag ment uit Odyssee"; 2e prrjs met 399 pun ten gemeente Wissenkerke met „Insec- „Vogel-mensen schrik?"; 2e prijs met 391 punten fruitfee met hofdames met „Eendracht maakt Macht"; 2e prijs met 385 punten gemeente Wolphaartsdijk met „Het Hoge Huis te Oud-Sabbinge 2e prijs met 372 punten veilingvereni- ~ing „Zuid-Beveland" te Goes met „Li- jerty". De prijzen voor de best verlichte praal wagen werden toegekend aan: 1. ..Li berty" van veilingvereniging „Zuid-Be veland" te Goes; 2. gemeente Wissen kerke met „Insektenkoningin"; 3, gebr. Van Westeinde met „Aladdin en de won derlamp". De prijzen bij de reclamewagens waren voor: 1. Hcinekens Brouwerijen; 2. Hero- dt-anken; 3. Jebo-depot, Kapelle-Bieze- linge. Een lachende Cockie Gastelaars bedol ven onder serpentines en confetti. (Foto P.Z.C.) Kringwandeltochten De kring West-Brabant-Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Li chamelijke Opvoeding houdt zaterdag 29 september a.s. kringwandeltochten over 10, 15 en 20 kilometer. De start is 's middags om half drie bij de „Koren beurs" te Bergen op Zoom. GOES ZUID-BEVELAND Vlaghijsen voor hoogste punt Op 25 september a.s. zal het hoogste punt van de bouw van het protestants christelijk streekziekenhuis in Goes wor den bereikt. In het bijzijn van een aantal genodigden zal 's middags om twee uur de „kapvlag" op het ziekenhuis worden gehesen. Raad vergadert De gemeenteraad van Goes komt woens dag 26 september a.s. des avonds om zeven uur in openbare vergadering bij een. BORSSELE Collecte De Rode Kruiseollecte bracht te Bors- sele de som op van f 265. NOORD-ZEELAND STAVENISSE Op hol geslagen pony verwondde voetgangster Donderdag omstreeks 7 uur redd de 26-jarige M. P. van G. met een rijtuig, bespannen door een shetlandse pony door de Wilhelminastraat tc Stavenisse, toen het dier plotseling op hol sloeg. Het gespan reed ter hoogte van de woning van de heer M. Smits, eveneens in de Wilhelminastraat, het trottoir op, waar de 20-jarige voetgangster mej. F. F. H. door het rijtuig werd gegrepen en tegen het wegdek geslingerd, zij werd de wo ning van de neer Smits binnengedragen, waar dokter H. Zoeteman eerste hulp verleende. Deze constateerde enkele ontvellingen en lichte kneuzingen. Per fiets werd zij door haar moeder opge haald en naar huis gebracht. Als bij zonderheid dient nog te worden ver meld, dat deze pony op de morgen van dezelfde dag ook een ongeluk had ver oorzaakt. WALCHEREN Christelijke koren zingen in 3 dorpen Ter gelegenheid van de 400ste geboorte dag van de Nederlandse musicus J. P. Sweelinc.k zullen drie zangkoren met in totaal 125 leden op zaterdag 22 en dins dag 25 september en woensdag 3 okto ber een „tournee" maken langs de plaat sen Souburg, Oostkapelle en Seroosker- ke. De zanguitvoeringen worden gehou den in de gereformeerde kerken van de ze plaatsen. De koren, die aan de tournee deelnemen zijn „Soli Deo Gloria" te Oost- en West- Souburg, „Sursum Corda" te Oostkapel le en „Een in geest en streven" te Se- rooskerke. De uitvoering in Souburg wordt gegeven met medewerking van de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" en de organist J. Nieuwenhuijze. In Oostkapelle krijgen de koren instrumen tale steun van het muziekkorps „Cres cendo" alsmede van de organist Rinus rooskerke en de organist Nieuwenhuijze rooskerke en de organist Nieuwehuijze verlenen hun medewerking bij de uitvoe ring van de drie koren in deze plaats. De koren brengen een programma van gewijde muziek ten gehore. VLISSINGEN! Bromfietser tegen auto Vrijdagmorgen omstreeks 11 uur is op de Paul Krugerstraat te Vlissingen de Vlissingse bromfietser C. M. tegen de auto van J. van D. uit Middelburg ge reden. Do bromfietser, die over de ScheL destraat reed, verleende op het kruis punt met dc Paul Krugerstraat geen voorrang. M. liep als gevolg van de bot sing enkele schaafwonden op. De auto werd licht beschadigd. ZEEUWSCH-VLAANDEREN WESTDORPE Fancy-fair Concordia Op 22, 23 en 24 september a.s. zal in het gebouw Concordia te Westdorpe door de stichting Concordia een fancy fair wor den georganiseerd, ter versterking van de financiële positie van de stichting. AXEL Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie te Breskens liggen de volgende gevonden voorwerpen: een bril, een kampeertent met toebehoren, witte dameshandschoen, springtouwen, br. portemonnee met inhoud, badpakje, hondenketting met band, boodschappen tas met inhoud, driedubbele lederen riem, twistketting met hanger, Big-Ben regenjas, geel kindervest, duimstok. TERNEUZEN Gevonden voorwerpen Aan het bureau van de gemeentepolitie te Terneuzen zijn inlichtingen te ver krijgen over de volgende gevonden voor werpen: bankbiljet van 10 gulden, kinderarm band, autostep, autostep, kinderschoen tje, klapperpistool, ballpoint en briletui, witte nylon handschoenen, oliepak, me talen steun, paar oorringen, bruine pa raplu, leesbril, natuurzijden sjaal, grijze dubbele rijwieltassen, zwempak en bad handdoek, zilveren broche, huishoud- schaar, rozenkrans, kïnderstep, 3 bank biljetten van 10 gulden, damesporte- monnee me inhoud, zwart poesje, bank biljet van 25 gulden. Aan het bureau zijn te bekomen: zwar te parapluhoes, paarse ceintuur, blauwe ballpoint, voorhangschort, rode kinder portemonnee, knalpot van bromfiets, kinderportemonnee met inhoud, leesbril in etui, badtas, witte dameshandschoen, huissleutel, kinderzonnebril, bruine por temonnee met inhoud, geblokt jongens jasje, kinderleesboek, rode autoped en blauwe regenjas. Fruitfee Anneke Dees en haar beide hofdames Tini Kar else en Ella de Visser schitterdenop een corsowagen, ■en tweede prijs verwierf. (Foto P.Z.C.) Marktberichten VEILING ROTTERDAM Eigenheimers groot 12—15, poters 7—9. Wit lof IIA 1,55, I1B 1.47—1.49, Andijvie 31—39, Sla I 27—32, HA IS—28. Spinazie I 32—42. Bloemkool IA: 6 st. p. bak 47—58, 8 st. p. bak 3842, Bloemkool IIA: 6 st. p. bak 3536, 8 st. p. bak 14—22, Dublv bonen 1 70—1.03, II 3667, Snijbonen 711,06, Pronkbonen 46 51, Prei 25—37, Kroten i3- li, Sjalotten 12— 17, Komkommers 70-80 74—29, 60-70 21—24, 50-60 1622, Selderij 59, Peterselie 57, Ro de kool 1422. Gele kool 1720, Groene kool 15. Suïkermeloenen 72—99, Ananasmeloenen 61—1.14. Tomaten A 1.90-2,- p. bak. B 2.- p. bak, C 1,65 p. bak, James Grieve KI. IA 68— 84, IB 65—90, IC 58—82, IIA 49—68. IIB 49— 68, IIC 47—54, Zigeunerin IA 2816, IA 27 40, £C 30—48. IIA 41—57, IIB 36—38, IIC 33— 34, Mank's Codlin IA 40—42, IB 40—11, IC 36— 38. IIA 32—36, IIB 29—34, IIC 25—28, Benoni IA 80—1.02, IB 46—81, IC 46—58, Clapp-s Fa vourite IA 3949, IR 4447, 16 30—33, IIA 31—33. IIB 23—28, IIC 23—26. Précoce de Tré- voux IA 58—59, IB 52—55, IC 43—45, Reine Vict. 1,02—1,27, Czar pruimen 1.16. Reine Alicante 1.60—1.75, Frankerthalers 1.56—1.94, Golden Champion 1.91- 2.08 Scheepvaartberichten Vlissingen vertrokken op 15-9 Ardbae naar Port Said, Lord Viking naar Port Evergl de. Vlissingen gepasseerd naai Antwerpen 14-9 Egbert S. van London-Gent, Falco Noordzee-Gent, Mithras van Tunis, Ask Manchester-Gent, Hunter van Boston Lines, Batavier IH van Rotterdam, Virgo van Rot terdam, Gemca van Rotiordam, Aardenburg Eoterdam. Op 15-9 i.'assauhaven van terdam, Gret van Whitetable, Konny M. RotteTdam-Terneuzen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 15-9 Goote naar Manchester-Gent. DS. C. BEZEMER NAM TE ZIERIKZEE AFSCHEID Voor de kansel in de Grote Kerk van Zierikzee hebben zondagmiddag de rechtszinnig hervormde predikant, ds. C. Bezemer en ziin vrouw vele honderden handen geschud. Dankwoorden en goe de wensen werden het echtpaar toege voegd bij dit persoonlijk afscheid nu de predikant na een verblijf van ruim rijf jaar in Zierikzee een beroep heeft aan vaard naar de hervormde gemeente van Hattem. Dit gebeurde aan het eind van de laat ste kerkdienst, die ds. Bezemer hier in zijn ambtsperiode leidde. Een bijeen komst, die ij" stelde in het licht van de tekst van Ephese 6 vers 11: „Doet aan de wapenrusting Gods om te kunnen staan tegen de verleidingen des duivels" In zijn afscheïdspredikatie bepaalde hij de gemeente bij de kracht van het le vende Woord van God. „Al te lang is de Kerk in de verdediging geweest. Dat werkte soms de slapheid in de hand. Een mentaliteit van „het gaat wel goed", aldus ds. Bezemer- Terugziende op zijn werk in Zierikzee zei de predi kant: „Wij zijn niet in staat om elkan der het geloof en de gerechtigheid te geven en het gebed in het hart te leg gen. Wel kunnen wij elkaar de weg wijzen en manen: „wandelt daarop" Toen ds. Bezemer zo de herv- gemeen te van Zierikzee een woord voor de toe komst had meegegeven, traden ver schillende sprekers naar voren om hem te bedanken voor zijn werk op verschil lend terrein. Ds- M. G. Westerhof van Nieuwerkerk deed dat voor de classis en de ring Zierikzee en het hervormd predikantenconvent. Hij memoreerde daarbij de vele functies van de schei dende predikant en noemde in het bij zonder zijn vertegenwoordiging in de provinciale kerkvergadering en zijn aandeel in de redactie van het eilande- lijk kerkblad. De gereformeerde predi kant van Zierikzee, ds- Y. J. Tiemersma, uitte de waardering van verschillende andere kerkgenootschappen, het inter kerkelijk predikantenconvent ds. Be zemer was daarvan voorzitter en het bestuur van de Christelijke Nationale Scholen. Namens de burgelijke ge meente sprak burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester enkele woorden ten af scheid om tevens als lidmaat van de hervormde gemeente enkele kwaliteiten van de vertrekkende predikant naar vo ren te brengen, zoals zijn eigen, zijn werkmethode van-recht-op-de-man-af en zijn aandeel in de oplossing van het probleem rechtzinnig-vrijzinnig in Zie rikzee- Ouderling L. Klink van de her vormde gemeente van Sirjansland dank te voor de prettige contacten met ds. Bezemer en zijn hulp, waarna de vrij zinnige predikant, ds. J- B. Assendorp nog voor kerkeraad, kerkvoogdij en het college van notabelen het woord voerde. Ouderling K. F. Postma tenslotte bracht de dank over van de gehele gemeente. Staande zongen de kerkgangers de ver trekkende predikant het bekende psalm vers 134 3 toe- GEREFORMEERDE KERKEN. Aangenomen naar Langeslag: J. Stien- stra te 't Zand (Groningen). Benoemd tot hulpprediker te Den Haag (Moerwijk): L Groenenberg, laatstelijk predikant te Nieuweroord (Drente). BEVESTIGING EN INTREDE KANDIDAAT B. DUISTERHOF Kandidaat B. Duïsterhof uit Meteren in Gelderland zal zondagmiddag 23 sep tember a.s. om half drte, na vooraf s morgens om haif elf te zijn bevestigd door ds. W. Oosthoek uit Westkapelle, zijn intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Aagtekerke in de classis Middelburg. Hij is daar beroepen in de vacature van ds. L. H. W. Theunissen, aan wie wegens het bereiken van de pensioen- ferechtigde leeftijd met ingang van 4 ecember van het vorige jaar emeritaat is verleend en die thans te Middelburg woonachtig is. Kandidaat Duïsterhof werd op 28 juni 1934 te Meteren in de burgerlijke ge meente Geldermalsen. waar zijn vader belasting-consulent was, geboren. Hij deed in 1955 eindexamen aan het chris telijk gymnasium te Utrecht, waar hij ook nog theologie aan de rijksuniversi teit studeerde en in 1960 zijn kandi daats- en het vorige jaar zijn voorberei dend kerkelijk examen aflegde. Nadat de heer Duisterhof na zijn voorberei dend kerkelijk examen eerst enige maanden bij ds. D. J. Vossers in de wykgemeente „Levendaal" te Leiden werkzaam was geweest als stage-kan- didaat (leerricaris) werd hij op 10 juli van dit jaar na een te Arnhem gehouden colloquium toegelaten tot de evange liebediening in de Nederlandse Her vormde Kerk. Afscheid kand. C. Harinck van Geref. Gemeente Goes In een zondagavond gehouden dienst heeft kandidaat C. Harinck in verband met zijn vertrek naar Utrecht afscheid genomen van de Gereformeerde Ge meente te Goes. Na het zingen van Psalm 6 2, 3 en 9 sprak hij naar aan leiding van Lucas 7 47, met als thema: Jezus in het huis van Simon. Het ver wekte hen eerst ergernis, ten tweede boete en ten derde genade. Na de pre diking en het zingen van Psalm 45 1 richtte kandidaat Harinck zich tot de kerkeraad. Hij dankte deze voor de hartelijke vriendschap en de aangena me samenwerking, die hij had ondervon den als ouderling en daarna gedurende zijn studietijd. Daar ds. A. Honkoop een vacaturebeurt elders vervulde richtte hij zich tot mevrouw Honkoop, die hij dankte voor de vriendschap, welke hij in het gezin van de predikant had on dervonden. Na de gemeente nog in haar geheel te hebben toegesproken voerde ouderling M. Gal uk het woord. Hij wen ste de scheidende kandidaat in zijn nieuwe gemeente de vertrekkende fami lie Harinck toe te zingen met Psalm 121 de verzen 2 en 4, waarna kandidaat Ha rinck nog een dankwoord sprak. NEDERLANDS HERVORMDE KERK. Beroepen te Bedum, toez.: J. Oskamp te Akersloot-Limmer; te Kïehrindeweer (tevens als bijstand in het studenten pastoraat te Groningen) toez.: R. T. Show, kandidaat te Utrecht; te 't Zand: M. Strikwerda te Oenkerk. Bedankt voor Musselkanaal, toez.: J. Noordmans te Tjarnsweer (Groningen). GEREFORMEERDE GEMEENTE Tweetal te Barneveld: P. Blok te Dirks- land en L. Rijksen te Rotterdam-West. C A is bekend om zijn modieuze en voordelige tricotpakjes. Dank zij de Euromarkt zijn wij nu in staat een kollektie tricotpakjes te brengen die nog veel voordeliger zijn dan vroeger. Tricot trois-pièces met gevoerde rok. Modieuze kleur contrasten: zwart met cognac, marine met rood, bottle met grijs; 38 t/m 46 Rechtstreeks uit Italië! draion deux-pièces met gevoerde rok. Fully fashioned. In royal, rood, bottle, aqua, grijs. 36 t/m 44 29.75 29.75 GROTE MODE VOOR HET KLEINE BUDGET

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9