Terneuzen won HVV '24 met streekderby tegen het enige doelpunt Axel bleef ook in 2e duel zonder verlies Nieuwelingen Kats en Meeuwen wonnen weer Forse zege voor Tjoba, nederlagen voor Swift en Animo Krabbendijke (4A) en AZVV (4B) voeren ranglijst aan HONKBALTEAM WON VAN BELGIË Diamanten schutter in Kwadendamme I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 17 SEPTEMBER 1962 ZLD. SPORT GELIJK MET STEENBERGEN Middelburg won in Hontenisse De 2e Idas B van het Zeeuws-Bra bantse amateurvoetbal wordt aan gevoerd door drie ploegen: Roo sendaal, dat ook nu slechts ternau wernood tot winst kon komen te gen Internos (34), Terneuzen, dat de streekderby tegen HW uit Hulst met 10 won en door Veer- se Boys, dat Uno Animo met 1-0 versloeg. Zld. Sport moest een veer laten tegen Steenbergen (33) en ook Rood Wit kwam niet verder dan een (tweede) gelijkspel. Het werd 11 tegen DESK. Hontenis se had in het tweede Zeeuwse duel tegen Middelburg weinig in te brengen (14). De stand is thans: Terneuzen Veerse Boy; Roosendaal Zeeland Sport Middelburg DESK Rood Wit HW Internos Steenbergen Hontenisse Uno Animo 2 2 0 0 4 3—1 2 2 0 0 4 3—1 2 2 0 0 4 8 2 1 1 0 3 9—3; 2 10 12 5—3 2 0 2 0 2 4 2 0 2 0 2 3—3 2 0 1112 2 0 111 6—7 2 0 111 6—7 2 0 0 2 0 2—6 2 0 0 2 0 0—7 Steenbergen-ZId. Sport 3-3 Zld. Sport heeft het tegen een veel te fors spelend Steenbergen gepresteerd een 3—1 achterstand nog om te zetten in een 33 gelijk spel. De eerste aan vallen waren voor de Steenbergenaren en reeds na 9 minuten bracht rechtsbin nen P. Dam met een prachtig schot doelman De Kidder op de knieën (1—0) Zeeland Sport bleef het accent op d< verdediging leggen. Toch was het de op een kans loërende Ivlopmeijer die de Steenbergen-achterhoede in de 17e mi nuut zijn hielen liet zien 11. Steenbergen bleef druk uitoefenen op de Zeeland Sport-achterhoede. In ae 30e minuut kwam Frans Rieteco de Steen bergvoorhoede te hulp door te hard op doelman De Ridder terug te spelen, zo dat Steenbergen goedkoop aan zijn tweede doelpunt kwam 21. Na de thee keek Zeeland Sport al heel vlug tegen een 31 achterstand aan. Er was n-1- nog maar een Y> minuut gespeeld toen de zich prachtig vrij ge speelde midvoor Van Gastel doelman De Ridder het nakijken gaf 31. Nu pas ging Zeeland Sport beter voetballen en foede aanvallen maakten het de Steen- ergdoelman Van Oevelen erg lastig. Rechtsback De Bruin veroorzaakte hands in het 16-meter gebied. Jo Jansen belastte zich met het nemen van de strafschop en dit betekende 32. Zee land Sport kwam nu geweldig opzetten en Steenbergen kon het tempo niet meer bijbenen. Negen minuten voor het einde was het Klopmeijer die de Steenberg achterhoede zo in het nauw bracht dat de bal vla een Steenbergbeen in het doel verdween 33. Ver in de tweede helft kwam spil De Boot in botsing met zijn doelman Van Oevelen. Beide spelers bleven krimpend van pijn op de grond liggen. De Boot bleek een gebroken neusbeen te hebben opgelopen. Meerdere malen werd het spel onderbroken, doordat verschillende Steenbergspelers zich aan unfair spel te buiten gingen. Scheidsrechter Smit uit Dordrecht had de zeer moeilijke taak deze spelers in toom te houden. (aipidtuaapv) Honlenisse-Middelburg 1-4 Hontenisse heeft met 41 van Middel burg verloren. Deze nederlaag was vol komen verdiend, want op alle fronten toonde Middelburg zich de meerdere van de Zeeuws-Vlamingen. Vooral de verdediging van Hontenisse faalde- Reeds in de eerste minuut bracht mid voor Vos Middelburg, dank zij een fout van rechtsback Biesbrouclc, op j.0 voor. Na een kwartier liet dezelfde spe ler, die wederom een defensiefout af strafte, het tweede doelpunt voor Mid delburg aantekenen. Hierna wist Honte nisse zich enigszins aan de druk te ont trekken. In deze periode kreeg Burm van Hontenisse een vrije trap te nemen. Via Steijns belandde de bal voor de voe ten van midvoor Kruijssen, die keeper De Vos geen kans gaf. (12). Vier minuten na rust was het pleit he lemaal beslecht, toen Delmotte met een schuiver een pass van Vogel benutte cn de stand op I3 bracht. Na dit doel punt zakte het spel van Hontenisse tot een bedenkelijk peil. Neve zag zelfs kans een indirecte vrije trap in het strafschopgebied, huizenhoog over te schieten. Aan de andere kant had Del- motte succes. Hij verschalkte in de 35e minuut de te ver opgedrongen Hontenis- se-defensie en stelde daarmee de winst voor Middelburg definitief in veiligheid (14). Ter neazen-H.V.V. 1-0 Door de score van een doelpunt, in de derde minuut van de tweede helft, heeft Terneuzen een zeer benauwde overwin ning behaald in de streekderby tegen H. V.V. '24. Daarmee kreeg de thuisclub eigenlijk net iets te veel van het goede. Een gelijk spel zou de verhoudingen be slist beter hebben weergegeven. Beide ploegen waren volkomen tegen elkaar opgewassen en in hun aanvallen gevaar lijker naarmate zij het voordeel van de wind hadden. Maar het waren juist de aanvallers van beide elftallen, die met die harde wind onvoldoende rekening hielden en te nonchalant met de kansen omsprongen. De derbysfeer werd in deze meer span nende dan goede wedstrijd eerst bereikt in de tweede helft. Er werd over het al gemeen fors maar niet ruw gespeeld. In de 25e minuut dacht iedereen, dat er een doelpunt zou vallen. Een slecht ge nomen doelschop belandde bij Neefs, die de invaller-keeper van Terneuzen, R. de Vos, tot in de uiterste hoek liet duiken. Dertig seconden later kon De Vos de bal nog juist met zijn vingers uit de andere hoek tippen. De Terneu-, zen-aanhang slaagde een zucht van ver lichting, toen de rust inging met blan ke stand. Het enige doelpunt ontstond dus in de derde minuut van de tweede helft, toen midvoor J. Meyer de bal uit het midden veld kreeg toegespeeld. Hij sprintte er mee tussen twee Hulsterse verdedigers en schoot van ongeveer 15 meter kei hard en onhoudbaar in. Hulst weigerde na een doelpunt te ca pituleren en zette keer op keer aardige aanvallen op. Wat het echter probeerde, de toch wel verdiende gelijkmaker bleef uit. Het Nederlandse honkbalteam heeft in Brasschaat met 3-0 van de Belgen ge- Advertentie) ZEEUWSE 3e KLASSERS R.C.S. kreeg niet wat het verdiende In de derde klas D van het Zeeuws- Brabantse amateurvoetbal bleef Axel ook in zyn tweede wedstryd zonder verlies, want de uitwedstrijd tegen Kaai- se Boys werd met 3-4 gewonnen. Dosko en Meto deelden de vier doelpunten broederlijk (2-2) terwyl RCS in Putte tegen Grenswachters zyn tweede neder- laar te slikken kreeg (2-1). Zeelandia kwam tegen RKFC met de hakken over de sloot (3-2), terwyl Goes met 2-0 baas bleef over Odio. Nieuw Borgvliet- Odio leverde de Roosendaalse ploeg een 0-1 zege op. Grenswachters Axel Dosko 2 2 0 0 4 2 2 0 0 4 5—2 74 5—2 LANDELIJK ZATERDAGVOETBAL In de landelijke vierde klas A van het zaterdagvoetbal slaagde Ril- landïa er niet in het bezoek aan Sprang met een overwinning af te slniten. Met 32 bleef de thuisclub in de meerderheid. Aalburg neemt blijkbaar geen risico en stuurde Sleeuwijk met lege handen naar huis terug (42). Met dezelfde cijfers moest Wemeldïnge de vlag strijken voor Roda Boys (4'2). Good Luck kreeg op eigen veld een bittere pil te slikken van SSC '55 in de vorm van een 15 nederlaag. De Zeeuwse derby tussen Krabbendijke en Smerdiek leverde Krabben dijke niet alleen de volle winst (30), maar bovendien de eerste op. voorsprong genomen door een uitstekend doelpunt van De Boer, maar 5 minuten voor de rust bracht Chaboth de partijen op gelijke voet (11). Na de rust leek Rillandia in de eerste helft wat teveel van zijn krachten te hebben gevergd. Na 20 minuten kopte Poulides op fraaie wijze nummer twee in de Rillandia-netten (21) en 5 minu ten later vergrootte Chaboth de voor sprong zelfs tot 31. Rillandia gaf de moed niet op. Hoewel Walraven enkele minuten voor het einde de achterstand nog tot 32 had verkleind was de res terende speeltijd te kort om nog een puntenverdeling te kunnen bemachtigen. haalt de meeste vlekken uit de meeste stoffen Voor de Zaamslagse duivenliefhebber J. Bakker bestaat er gerede aanleiding tot lachen want hij is de trotse bezitter van twee kanipioensduiven. Zoals roe reeds eerder konden melden, maakten zijn twee oude duivinnen de Parkestone- vlucht van dit jaar in een supersnelle tijd van 93 minuten. De 197,091 km lange afstand werd afgelegd met een snelheid van 2105,9 meier per minuut ofiuel 126;S5'i km per uur. Nog maar één keer in mijn 35-jarige loopbaan van rekenmeester meegemaakt", zei de heer E. Aarssen uit Kloosterzande. De foto toont de bezitter van het „gouden kop pel" met de ene kampioensduif. Op de achtergrond verzorger A. Schieman met de andere. Naast een flink bedrag aan geldprijzen sleepten de duivinnen onder meer twee wasmachinecombinaties, een koelkast, vier constateurs en een rij wiel voor hun eigenaar in de wacht. (Foto P.Z.C.) Eerste overwinning voor Middelburg In de vierde klas B haalde Middel burg zyn eerste overwinning binnen. Mevo moest op eigen veld met 02 het onderspit delven. Ook Terneuzen- se Boys sleepte zijn eerste zege in dc wacht en het feit dat de boys Ar- nemuiden tot slachtoffer kozen (I 0) doet veronderstellen dat er in Ter neuzen nog heel wat meer zullen sneuvelen. Chrislandia had geen moeite met VVN (52). Twee oude rivalen, Spui en AZVV bonden de strijd aan, waarby de bezoekers dui delijk aan het langste eind trokken (14). Zwaluwse BoysSVV '54 werd een puntenverdeling (11). Nieuwdorp kreeg ook in zijn derde wedstrijd, ditmaal tegen het sterke Dïnteloord, geen kans het eerste winstpunlje binn< VIERDE KLAS A Krabbendijke Aalburg Roda Boys SSC Good Luck Wijk Sprang Rillandia Smerdiek t Wemeldïnge Sleeuwijk VIERDE KLAS B AZW Dinteloord Chrislandia Arnemuiden SVV '54 Middelburg Terneuzense Boys WN Mevo Zwaluwse Boys Spui Nieuwdorp Sprang-Rillandia 3-1 Een hardwerkend en sportief spelend Rillandia heeft de volle winst in Sprang bij de club van die naam moeten ach terlaten. Voor de rust gaven de Zeeuwen uitstekend partij en de puntenverdeling (11), waarmee de eerste helft werd afgesloten, gaf een juist beeld van de krachtsverhouding in het veld. Na 20 minuten had Rillandia zelfs een 01 te halen (1—4). 3 2 1 0 5 7. 1 2 2 0 0 4 5- 2 3 2 0 1 4 11- 9 3 1 1 1 3 5- 2 3 1 1 1 3 8- 9 1 1 0 0 2 4- 2 1 1 0 0 2 3- 2 3 1 0 2 2 6- 5 3 1 0 2 2 3- 7 3 0 1 2 1 5-10 3 0 0 3 0 7-15 3 3 0 0 6 15- 2 3 3 0 0 6 8- 2 3 2 0 1 4 12- 8 3 2 0 1 4 7- 4 3 1 1 1 3 8. 5 3 1 1 1 3 7- 5 3 1 1 1 3 6- 6 2 1 0 1 2 5- 6 3 1 0 2 2 5-10 2 0 1 1 1 2- 4 3 0 0 3 0 3-10 3 0 0 3 0 3-19 Roda Boys-Wemeldinge 4-2 Vooral in de eerste helft had de thuis club het beste van het spel en de 31 voorsprong waarmee de rust inging was dan ook alleszins verdiend. Na 11 minuten gaf midvoor Gijbe de thuisclub de leiding (l0) maar linksbinnen de Bourgraaf strafte 10 minuten later een slordigheidje in de boys-verdediging han. dig af (11) Na 29 minuten was het weer Gijbe die succes had en na 36 mi nuten zorgde De Gier voor een 31 ruststand. Uitstekend doelmanswerk van de Wemeldingse-keeper voorkwam een grotere score. Na de rust wogen de par tijen beter tegen elkaar op. Na een kwartier zorgde De Bourgraaf voor de tweede Zeeuwse treffer (32) maar toen Gijbe 6 minuten voor het einde de stand op 42 bracht, was het pleit be slecht. Krabbendijke-Smerdiek 3-0 In een sportief gespeelde wedstrijd heeft Krabbendijke ook zijn tweede thuiswedstrijd in een overwinning weten om te zetten. Een willoos slachtoffer is Smerdiek overigens niet geweest. Krabbendijke had wel iswaar het grootste deel van de wed strijd een lichte meerderheid, maar kwam bij vlagen toch ook flink in de verdrukking. Tegenkansen heeft Smerdiek dan ook zeker gehad. Na 28 minuten zorgde P. Kaat ervoor dat zijn ploegmakkers met een rus tig gevoel thee konden gaan drinken (10). Het duurde tot de 23e minuut van de tweede helft voor Krabben dijke, wederom door toedoen van P. Kaat, de voorsprong tot 20 kon opvoeren en 5 minuten voor het laat ste fluitsignaal stelde G. Traas de zege definitief veilig (30). Mevo-Middelburg 0-3 De eerste 10 minuten domineerde Mevo en reeds na 3 minuten moest doelman Flipse de handen uit de mouwen steken bij een schot van Baart. Middelburg kwam er wat beter in en er ontwikkel de zich een aardige wedstrijd, waarin de verdedigingen meester van het ter rein bleven. Na de hervatting kwam v. Weel na een doorbraak alleen voor Flipse, maar de Middelburgse doelman toonde ook nu weer zyn talenten. Aan de andere kant had rechtsbinnen Jonge- pier na 19 minuten spelen meer succes «mi doelman Byde-vaate moest voor de eerste maal rissen (01). Toen de Me- vo-defensie na 28 minuten by vermeend buitenspel verzuimde in te grijpen straf, te Dirven dit resoluut af (02). De Me- oorhoede kwam er, vooral door toe doen vari de goed spelende spil De Rijke, weinig aan te pas. Zeven minuten voor het einde bepaalde Brouwer de eind stand oi) 03 toen hij door de Mevo-dc- fensie brak en uit een scherpe hoek doelman Bydevaate voor de derde maal erschalkte. Ter n. Boys-Arnemuiden 1-0 Tot enkele minuten voor het einde is de uitslag van deze door beide partijen uitstekend gespeelde wedstrijd onzeker geweest. Eerst toen werd het pleit ten voordele van de thuisclub beslist en zon der aan de waarde hiervan iets af te doen mag worden vastgesteld, dat daar mee de gelukkigste had gewonnen. On danks prima aanvalsspc! aan beide kan ten domineerden de defensies gedurende vrijwel de gehele speeltijd. Aan spanning was er dan ook geen gebrek. Doelkan sen waren er ongetwijfeld, maar ook het houtwerk speelde een rol want schoten van Poortvliet en van De Ketterij wer den door paal en lat gekeerd. Vrouwe Fortuna verdeelde echter haar gunsten, want ook Van Dixhoorn en De Jonge zagen hun schoten zonder succes, omdat doelman Becks assistentie kreeg van het houtwerk. Na een kort boys-offen sief, waarbij Arnemuiden heel even in de verdrukking kwam, werd het even wicht hersteld en tot 2 minuten voor het einde bleef de stand dubbel blank. Toen kwam de bal via een voorzet van Van Dixhoorn in bezit van De Jonge en diens mogelijk als voorzet bedoelde schot ver dween in het Arnemuidendoel, zodat de ze toevalstreffer de strijd in het voordeel van de boys besliste (10). Spui-4.Z.V.V. 1-4 Gedurende de gehele wedstrijd gaf AZVV de toon aan en het is aan het uitstekende werk van de weer van stal gehaalde doelman Bolleman, die de geblesseerde Riemens verving, te danken dat het bij 14 is gebleven. Voor de rust duurde het overigens nog tot de 25e minuut voor midvoor Haak, do beste man in de AZVV- ploeg on deze middag van heel het veld, Bolleman voor de eerste maal kon verschalken (01). Spui zag zyn harde werken 5 irilnuten later be loond toen de goed meegekomen linkshalf De Smet de bal zeer be heerst langs doelman Gommers plaatste (11). Na de rust was AZ VV overwegend sterker en het was geheel in overeenstemming met het spelbeeld dat Lensen na 10 minuten de stand op 12 bracht. Na 23 mi nuten zorgde Dekker voor I3. Na dat Riemens aan de andere kant voor open doel naast had geschoten, kwam 5 minuten voor het einde, op onbe vredigende w(jze, de vierde AZVV- treffer. Borgt werkte toen een voor zet van Van der Houte, die in zuivere buitenspelpositie de bal had ontvan gen, in het doel (14). Dit foutje is scheidsrechter Van Aandel echter te vergeven, want hij leidde deze wed strijd overigens uitstekend Nieawdorp-Dinteloord 1-4 De thuisclub had wat wijzigingen in de opstelling aangebracht en - als gevolg hiervan werd vaak uitstekend partij ge geven tegen het sterkere Dinteloord. Na !0 minuten slaagde midvoor Van de Linde erin doelman Traas te laten vis sen (01) en 10 minuten voor de rust zorgde De Kok voor een 02 rust stand. Ook no de rust waren de bezoe kers aanvankelijk sterker en Van de Linde zorgde op normale wijze na een kwartier spelen voor 03. Nadat Groen er 10 minuten later 04 van had ge maakt, zakte het spelpeil bij de Bra banders wat af. Nieuwdorp wist zich enkele tegenkansen te scheppen en uit een ervan bepaalde Van Westen na 35 minuten de eindstand op 14. Zeelandia 1 1 0 Kaaise Boys 2 1 0 Goes 2 1 0 RKFC 2 1 0 BSC 2 1 0 Meto 2 0 1 Odio 1 0 0 Nieuw Borgvliet 2 0 0 RCS 2 0 0 3—2 5—4 3—3 4—4 2—3 2—4 0—2 1—3 1—5 Gren'wachlers-R.C.S. 2-1 RCS heeft zonder twijfel de beste kan sen gehad op de overwinning, maar door een jammerlijke scheidsrechterlijke beslissing kwamen de Souburgers zelfs niet tot een puntenverdeling. Na 14 mi nuten loste Van Eenennaam een keihard schot dat fraai door de thuisclubdoel man werd gekeerd. Nadat na 25 minu ten doelman Daniëlsche een hard schot had gestopt moest hij toch zwichten door toedoen van Louis Jansen (1-0). nuten voor de rust schoot F. Jansen na een doelworsteling de bal voor de twee de maal in het RCS-doel (2-0)- Na de rust een steeds beter spelend cn hevig aanvallend RCS. Het duurde tot de 25e minuut voor Kees de Nooyer met een pracht kopbal de achterstand kon ver kleinen (2-1). Vier minuten later maak te Bram van Overbeke op bijzondere fraaie wijze gelijk, maar om onbegrij pelijke reden annuleerde de scheids rechter dit doelpunt. Hierdoor ontging RCS een zeker verdiend gelyk spel. Zeelandia-R.K.F.C. 3-2 5 minuten reeds kreeg Zeelandia zrjn eerste goede kans maar Dick Mon- dêel zocht het doel juist iets te hoog Nadat Jan van Huizen naast had ge schoten kreeg hij kort daarna gelegen heid zijn fout goed te maken, maar dc strafschop die hij kreeg te nemen, ver dween eveneens langs de verkeerde kant van de paal. Binnen een minuut was de teleurstelling weggewerkt toen Ko van Iren iaag en onhoudbaar voor doelman Nuytermans de score opende (1-0). Tien minuten voor de rust ont snapte het Zeelandia-doel aan doorbo ring toen een hard schot via de vuisten van Jan Mondeel werd weggewerkt. Acht minuten voor derust kopte Jan Van Huizen een goed door Schutte ge nomen vrije trap in het doel (2-0). Na de rust hadden de Bergenaren het beste van het spel. Na 9 minuten spelen kwam de bal na een mooie aanval over links by rechtsbuiten De Keizer die fraai en onhoudbaar inkopte (2-1). Direct daar op werd Mondeel opnieuw gepasseerd maar Nuytermans had dc bal met de hand in het doel geslagen dus werd dit geannuleerd. Na enkele vergeefse RKFC aanvallen kwam de bal na een kwartier bij Hubregtse die de bal via Van Hui zen naar Van der Weel speelde en deze hardwerkende debutant schoot nummer drie in de roos (3-J). RKFC gaf zich niet gewonnen en toen Nuytermans via een strafschop na 22 minuten de achter stand verkleinde kwam er nog volop spannig, maar ondanks kansen aan bei de zijden bleef het bij 3-2. Goes-Odio 2-0 In een pittige wedstryd, waarbij Odio zeker in het veld niet de mindere was. heeft Goes een verdiende overwinning behaald. Aan beide zijden werden ver schillende doelkansen gemist, doch de tweemaal, dat een Goes-speler hierbij het haofd koel hield, gaven de doorslag. Spil Huibreglse, vorige week bij Goes afwezig, gaf de roodwitten weer de no dige stevigheid in het centrum. Het spel golfde van de aanvang af snel op en neer. Toen linksbuiten K. Lindenbergh 5 minuten voor de rust met de bal naar binnen kwam en twee verdedigers pas seerde. was tegen zijn bekeken schot geen kruit gewassen. 1-0. Kort na rust doelpuntte De Groot, welk feest niet doorging. Het geannuleerde Odió-doelpunt, uit een indirecte vrije trap, was hier het antwoord op. Daarna verkeerden beide doelen nog in hache lijke situaties, waarbij enerzijds de lat Zesenzeventig schutters van zestien Zuidbevelandse kandboogsociëteiten hébben zondagmiddag op het sportterrein in Kwadendamme deelgenomen aan een door „Victoria" uit deze plaats ter ere van de heer L. Remijn georganiseerde jubileumschieting. De heer Remijn (foto) was zestig jaar schutter. De 79-jarige schutter kwam zelf op de staande wip niet tot grote prestaties, maar zag met zichtbaar genoegen zijn clubgenoot L. Almekinders uit Kwadendamme de hoofdvogel afschieten. P. Rent meester van „A.D.L.M." uit Kwadendamme legde de eerste klep neer. (Foto P.Z.C.) ZEEUWS ZATERDAGVOETBAL DE NIEUWELINGEN Kats en Meeuwen hebben in de le klas van het Zeeuwse zaterdagvoetbal hun goede voornemens op de tweede competitiedag duidelijk onderstreept. Meeuwen won de moeilijke uitwedstryd tegen AZVV II met 42, terwyl Kats in eigen huis Wolphaartsdijk met 31 de baas bleef. Samen voe ren ze thans de ranglijst aan. Het belangryke treffen tussen Kapelle en VCK eindigde onbeslist (22). terwijl Hoek de misstap van vorige week goed maakte met een forse 71 zege op Yerseke m, dat schijnbaar een moeilijk jaar tege moet gaat. SVD leed zijn tweede nederlaag, nu tegen Bruse Boys (2S). RILLANDIA 2 EN 3 ZIJN MET DE BESTE VOORNEMENS BEZIELD De stand is: Kats 24 (72), Meeuwen 24 (124), VCK 2—3, Kapelle 2—3, Hoek 2, Bruse Boys 22. AZW II 22, it> 'lphaartsdijk 20, SVD 20, Yei-se.. lil 20. Veere schijnt het ook in de 2e klas A moeilijk te zullen krijgen, want de twee de wedstrijd (tegen Serooskerke) le verde eveneens een nederlaag op (30). Arnemuiden H riep Col. Boys een halt toe (43) en Middelburg VI kon ook nu niet winnen. Het verloor met 21 van Oostkapelle. Niouwland behaalde zijn tweede zege en wel op Zld. Sport V (13). De stand is: Serooskerke 24, Nieuwland 24, VCK n 12, Kloetin ge 12, Oostkapelle 22, Arnemuiden T 2—2. Col. Boys 2—2, Zld. Sport V 2—0, Middelburg VI 2—0, Veere 2—0. In de 2e klas B ondervond Tern. Boys U, dat vorige week verdien stelijk gelijk speelde tegen Beren, de kracht van Rillandia, al werd er fors met treffers gesmeten (65). Wemeldïnge II verraste Hoek II (21), terwijl het leidersduel tus sen Zaamslag en Heinkenszand in een 43 zege voor de Bevelanders eindigde. Stand: Rillandia II 24, Krabbendijke II 12, Heinkenszand 11, Zaamslag 22, Wemeldïnge II 22, Beren 1—I, Tern. Bovs 2—1, Kloetinge II 1—0, Hoek II 20. In 2C moest Brouwershaven m met een flinke 63 nederlaag tegen WIK genoegen nemen. Duiveland herstelde zich tegen Mevo II op overtuigende wij ze (12—0). Stand: WIK 2—3. Duive land 22, Brouwershaven Hl 22, Zeemeeuwen 11, Mevo H 10. In de 3e klas A draaide de doelpun- tenmachine van RCS TV weer volop en getuige de 10—0 zege op Col. Boys. dat na de daarvan dubbele en anderzijds slecht schieten oorzaak was van het voorlopig uitblijven van doelpunten. Tien minuten voor het einde behandelde De Groot een verre hoge pass op de juiste wijze. Hij sprintte op tijd naar voren, kwam met de bal voor de uit lopende doelman, en lepelde het leer laconiek over de vergeefs grijpende doelman van Hoek (2-0)- MOEDGEVEND RESULTAAT VOOR DE SOUBURGERS De Zeeuwse korfbalteams im de lande lijke competitie zijn in Den Haag met wisselend sueees opgetreden. In de le klas verloor Swift uit Middelburg met 31 van de reserves van Ons Eibernest, hoewel een puntenverdeling de verhou ding beter had weergegeven. In de 3e klas A kwam TjoK met een formidebe- le zege naar huis. Het maakte korte metten met de Raven en het werden zelfs dubbele cijfers (J4). Weliswaar moest Animo uit Souburg in S C de ze ge laten aan het sterke Gymnasiasten, maar de stand (55 geeft aile hoop voor de toekomst. Eibers ll-Swift 3-1 Beide ploegen speelden vanaf het. begin- signaitl van scheidsrechter Roovaart een zeer vlotte en technisch op hoog peil staande wedstrijd. Swift, begon di rect in hoog tempo, waarmee de Eibers moeite hadden. Deze Zeeuwse start re sulteerde in een serie goed opgezette aanvullen, die echter jammer genoeg niet het gewenste resultaat opleverde. De Eibers maakten zich van de Swift- druk los cn zetten op hun beurt een se rie aanvallen op, waaruit zij een straf- worp kregen toegewezen, die echter ge mist werd. Van weerszijden ontplooide zich nu een snelle strijd: de defensies onderschep ten fraai, de middenvakken steunden pri ma en de aanvallen speelden op volle toeren. In de 23e min- nam Eibernest H de leiding. Swift ging evenwel onver stoorbaar door met tempospclen en dat leverde in de 28e min. de gelijkmaker op van Bert. do Vries, die dat deed vla een fraaie doorloopbal. Na de vakwisac- ling was Ons Eibernest iets gevaarlij ker, maar Bep Joziasse, Jopie Ludlkhui- ze, Harmen. de Ru en Chris van Leer dam losten dc problemen uitstekend op. Na de hervatting begonnen dc Eibers door te drukken, maar Swift beet good van zich af. Defensie en middenvak zet ten zelfs een tegenoffensief in, maar de aanval kon moeilijk loskomen door non chalant en slordig combineren. Eerst in de 78c min. kwamen de Hagenaars op 21 en 5 min. later zelfs op 31. Swift deed alles wat mogelijk was, maar slaagde er niet in verandering in de stand te brengen- De Raven-Tjoba 4-12 Direct vanaf het heginsignaal pakten de groenwitten de zaak serieus aan en reeds na een minuut liad Tineke Poort vliet. met een mooie doorloopbal sueees: 01. Door Chris Francke en Joke Tan- ge werd de stand zelfs 08, alvorens De Raven met een ver schot konden tc- genscoren. In deze periode lag het tem po zeer hoog en het was invaller Piet de Schipper, die Atie Korstanje keurig ver ving, die met twee identieke doorloop- ballen de stand op 15 wist te bren gen. Nog voor de rust wisten dc Zeeuwen de stand op te voeren tot 17 en wel door een ver schot van Chris Francke en Hans Oeie, die een verdedigingsfout keurig af wisten te straffen. Na dc rust waren de Zeeuwen weer in de meerder heid en door doorloopballen van Leen Engelse en Rïen Steenhardt werd het 19. De Raven verkleinde de achter stand tot 29, maar spoedig daarna wierp Chris Boogaard nummer tien door de mand. Via 310 maakte Chris Francke zijn derde doelpunt. Kort voor het einde had de thuisclub succes met een ver schot, waarna Leen Engelse de eindstand op 4 -—12 bracht. De Raven kreeg hiermee de tweede nederlaag te slikken, waar door deze club onderaan de ranglijst komt te bengelen. Tjoba kan door zijn herstel wederom een rol van betekenis gaan spelen. Gymnasiasten-Animo 6-5 In deze tweede wedstrijd hebben de Souburgers heel wat beter spel laten zien dan vorige week. Na het begïnsig- nual werd het nu twee minuten reeds 10, doch Jan Dieleman, die dit keer weer van de partij was, maakte er twee minuten later 11 van. De gestreepten kwamen zelfs voor te staan door een ver schot van Hans de Boer. Dit gaf Animo de nodige zeker heid, waardoor het veel gemakkelijker begon te spelen. Met een doorloopbal van Jack Toola kwamen dc Zeeuwen zelfs op 13. doch juist voor dc rust scoorden de Hage naars weer tegen, Vooral voor de rust lag het tempo zeer hoog en werd er bij momenten prima spel vertoond. Na dc thee maakte Gymnasiasten gelijk, maar nu bleek wederom, dat de eerste Ani- mo-aanval grote stootkracht bezit- Jan Dicelman nam het tweede doelpunt voor zijn rekening en Rini de Wolf bracht met een ver schot dc stand op 35. De vermoeidheid ging de Animoërs nu parten spelen en de thuisclub slaagde erin de stand in evenwicht te brengen. De beide partijen streden nu fel om het winnende doelpunt. In deze periode vuurden de Hagenaars een groot aantal verre schoten af en tien minuten voor tijd hadden ze hiermee succes- Dit doel punt bleek beslissend te zijn, daar er niet meer gescoord werd. score tegen Veere n volgde willen de Souburgers weer zo snel moge lijk naar dc 2e klas terug. Ook Beve landers is met dat voornemen be zield: hot won met 111 van VCK III. Wissckerke bleef eveneens zon der verlies, daar het met 52 van Meeuwen n won. Vlissingen VI vij zelde zijn doelpuntensaldo wat met ders 24, Wissekerke 24. Seroos kerke II 2—2, Vlissingen VI 2—2, Oostkapelle II 2—2, VCK Hl 2—2, Meeuwen II 20, Col. Boys III 20, Veere H 20. In de 3e klas B kwam AZVV III aan de leiding na een 41 zege op Waarde II. SVD II smaakte eveneens het zoet der overwinning cn koos Heinkenszand II daarvoor als slachtoffer uit (1 De stand is: AZW III 2—4, Zaam slag II 1—2, Spui n 1—2. SVD H 2—2, Beren II 10, Waarde II 10. Hein kenszand n 10, Tern. Boys HI 10. Rillaudin III volgde in 3C het goede voorbeeld van de reserves want ook de tweede wedstryd leverde een zege op. Waarde verloor niet 30 van de „drie lingen". Krabbendijke Hl toonde, dat de Kapelle-reserves niet meer zo sterk zijn als vorig jaar (50), Wolphaarts dijk II versloeg Bevelanders II met 2 I en terwijl AKF zijn tweede wedstrijd zag uitgesteld. Dc stand is hier: Ril landia III 24, 's Heer Hendrikskinde ren 12, Krabbendijke III 22, Waarde 22, Bevelanders H 22. YVolphaarbs- dijk II 2—2. AKF 0—0, Kloetinge III 00, Borssele 10. Kapelle II 20. In 3D tenslotte won SKNWK met 3—1 van Bruse Boys H en versloeg Zwalu wen WIK II met 51. De stand: SKNWK 2—4. Bruse Bovs II 22, Zwaluwen 2—2, WIK II 2—0. Nederland verloor laatste wereldrecord zwemmen Voor het eerst sedert enkele tientallen jaren komt geen Nederlandse naam meer voor op de wereldrecordljjslen zwemmen. Het laatste record, dat op de 220 yards schoolslag op naam van Ada den Haan, ging vrijdagmiddag verloren. Tijdens dc Engelse kampioenschappen in het 55 yards zout waterbad te Black pool bracht Anita Lonsbroijgh het re cord op 2.52.2. Ada den Haan had het record op 18 mei 1957 in hetzelfde bas sin op haar naam laten schrijven met 2.52.5. JO DE R00 NEGENDE IN RONDE VAN HEEMSKERK De Zeeuwse wielrenner Jo de Roo uit Schore is 9e geworden in de profronde van Heemskerk. De wedstrijd werd ge wonnen door Coen Niesten, die de sprint van een groepje van 5 renners won. Op een halve minuut, volgden De Roo en vier andere renners. Uitslagen en standen in het betaalde voetbal Eerste divisie: DHC—VVV 0—0, SHS—Go Ahead 12, RBCExcelsior 11, Veendnm Slttnrdln41, Roda ICEindhoven 1—1, Enschedeso Boys—Limbutgln 0—0, DWS— Elinlcwljk 4—1, Fortuna VI.—Velox 1—1. De stand is: VVV 4—0, Go Ahead -1—0, RBC •1—5, Klinkwijk 4—5. Ve.-r.dom 4—4, Ensehe- dese Boys 4—4. SIIS 4—4. DHC 4—4. DWS 4—4, Roda JC 44. Velox 4I, Slttardta 4— 4. Eindhoven 4—3. Fortuna VI. 4—3, Excel sior 4—3. Limburgia 4—1. Tweede divisie A: Vitesse—Zwolse Boys 2— 2. Be Quick—Zwartemecr 1—1. ZFC— Leeuwarden 4—0. Stormvogels—VSV 2—2, Oidenznal—KFC 2—0, Tubantia—NEC 1—3. AGOVVWagoningen 4—1 HeerenveenDe Graafschap 1—0. De stand is: NEC 4 0, Heerenveen 4—5. VSV 43. Vitesse 45. Alkmaar 31. Zwolse Boys 3—4. KFC 41. Tubnntia 4—1, ZFC 4-U. AGOVV 44, Oidenznal 44. Be Quick 43, Wageningen 4—3, De Graafschap 4—3, Leeuwarden 3—2, Zwartemeer 3—2, Storm vogels 4—2. Tweede divisie B: HVC-DFC 4—0, Hermes DVSHeliriondin '55 11 BaronieWilhel- mlna 41. EDO't Gooi 21, Hilversum Haarlem 1—2. PEC—NOAD 1—3. RCH—SVV BW—Longa 5—1. De stand is: Haarlem 4—7. HVC 4—0. Baronie 3—5. RCH 4—5, Hilversum 4—5, DFC 4—5. NOAD 4—5, Xerxes 34, Hermes DVS 3—4, BW 41, Hclmondla 44, 't Gooi 43, Lon ga 4—3, EDO 3-2. PEC 4-2, SVV 4-0, Wil- helminn 4—0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 6