Klinkend succes voor de Zeeuwse paardenfokkers op „Nationale"-1962 ARTIKELEN VOOR HUISHOUDELIJK EN PERSOONLIJK GEBRUIK c.„,INTERNATIONALE TEXTIEUAARBEURS Vijf „gouden meisjes" in Goes in de confetti... zwommen Inzinkingvan vorige jaren nu weer volkomen te boven HEGEMONIE ALMANAK Frnitfee HENGST-VAN-HET-JAAR STOETERIJEN BEZOEK AAN CORSO IN GOES 50.000 UIT ALLE STREKEN 10*rf 1! Fa J 12 Wij 13 irj m I,f m ff# ar Lou Geerse strandde in laatste „Willens en Wetens H. Goethals beste ploeger van Z.-Vlaanderen Onvergetelijke tocht door Goes DUITSER VOOR SCH0UWSE KUST VERDRONKEN WELK MERK DIA-PROJECTOR? Foto Verschoore 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 17 SEPTEMBER 1962 (Van een onzer verslaggevers). OP DE STOFFIGE sintelbaan achter de Veemarkthallen in Den Bosch hebben de Zeeuwse paardenfokkers zaterdag weer de toon aangegeven. Niet minder dan drie van de vier nationale titels konden zij nu afloop van de imponerende dertigste landelijke expositie van de koninklijke vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" in triomf mee naar huis voeren. Het kampioenschap hengsten werd totaal een Zeeuwse aangelegenheid. Uit tien kandidaten wees de jury binnen de „arena" met een duizend koppig publiek de formidabele bruinsehimmel „René van Tonenhof", de onweerstaanbare zesjarige troef van Al. Serrarens uit Ossenisse tot kampioen aan. De speculaties en voorspellingen bij de keuringen op de eerste dag bleken de waarheid te zijn. Reserve-kampioen hengst werd „Gambo van de Liter": een titel, die Willem de Buck uit Me- lïskerke nu de tweede maal voor zich in de annalen van de Nederland se paardenfokkerij liet optekenen. Ook bii de spannende eindbeoordeling voor het kampioenschap meniën sloe gen de Zeeuwen een goed figuur. Toen de jury vlak voor de eretribune haar kritische blikken over 28 kanshebbers had laten glijden, werden drie favorie ten teruggeroepen. Wat de Zeeuwse fokkers hadden vermoed bleek juist te zijn: hun gevaarlijke concurrent, de massieve-„Tosca van Klerkenhof" van P. A. v. d. Oord uit Ammerzoden, kreeg het oranje rozet met lint in de nationale kleuren op het tuig, de kampioensuit monstering. Het reserve-kampioenschap ging hier naar Zeeuwsch-Vlaanderen: de zesjarige merrie „Gerda' van M. L. M- IJsebaert-v. d. Linden uit Axel. Overi gens zullen de inzenders naar de tradi tionele manifestatie in Den Bosch in de komende jaren danig rekening moeten houden met nog twee Zeeuwse kansheb bers, die ditmaal op het laatste nipper tje bij de kampioensbeoordeling werden afgevoerd: de vijfjarige hengst „Favori van Moerkapelle", een inzending van de Coöperatieve H.V. „Samen Sterk" uit Dinteloord, waarin de Zeeuwse fokkerij participeert- Bij de merries dong de vijfjarige „Yvonne van de Statendijk" van Wed. Jac. den Hamer uit IJzendij- ke bij de beste drie mee naar de hoog ste eer. Kn zo hebben de honderden paardenlief hebbers uit Zeeland, die zaterdagmorgen op de tjokvolle tribunes rond het de- monstratieveld een plaatsje hadden ge- Advertentie) iOSRAM Aeeuwse Het sprookje is uit, de ruitjee teruggekeerd naar de werkelijk heid en Goes is gewoon weer Goes. Naar ruwe schatting hebben een veertiqduizend toeschouwers het sprookje meebeleefd en dat be wijst weer eens, dat er heel wat meer mensen nog in sprookjes ge loven, dan men so oppervlakkig zou menen. Het is zaak om de invloed van Moeder de Gans niet te onderschatten en zeker met in de ganzenstad, waar men op het gebied van sprookjes metterdaad van wanten weet. Ze hebben er dan ook een zilveren gans be schikbaar als prijs voor een fraai versierde wagen en die kwam dan dit jaar „lm weissen R'óssel" te recht; een sprookjesachtig, uit fruit en bloemen door de gemeen te Westenschouwen als praalwa gen opgebouwd geheel. Vandaag is het allemaal weer ver leden tijd. Het rijk van de fruit fee is uit, daar helpt geen tover stafje aan. Maar één ding is ze ker: de appels en de peren, het hard en het zacht fruit, ddt is ge bleven en daar gaat het toch maar om. Wat dat betreft is het een op de pure werkelijkheid gebaseerd sprookje en daarom ook zijn er vermoedelijk nog tienduizenden, die er in geloven'. Dat is hét verschil met bijvoor beeld Hans en Grietje. Dte be staan niet, neemt u dat nu maar van ons aan. uiteindelijk. De fruitfee daarentegen beslaat. Wis. En waarachtig. JRené van Tonenhof", de stoere liengst uit de stallen van Serra rens uit Ossenisse werd in Den Bosch kampioen. (Foto P.Z.C.) vonden, kunnen zien dat hun gewest de inzinking van vorig jaar in de topklasse wèer geheel te boven was. De traditio nele hegemonie in de lange lijst van kampioenen en reserve-kampioenen uit de drie decennia lange historie van de nationale tentoonstellingen is slechts voor een korte periode onderbroken ge weest. Het gold haast als een vanzelfsprekend heid dat Stallen de. Dobbelaere in IJzen- dijke bijvoorbeeld weer de eer voor zich zouden opeisen in de categorie vierspan nen merriën van één eigenaar. De grond daverde onder het geweld van de be kende viervoeters „Sadie", „Sylvia", .Quitta" en „Wilma", toen dit kwartet ip de zonovergoten ring inderdaad de eerste prijs in de wacht sleepte- Op de voet gevolgd door een ander Zeeuws- Vlaams viertal van A. J. E. Temmer man uit Hoofdplaat. Duizenden en nog eens duizenden heb ben zaterdag genoten van dit zomerse paardenfestijn bij de Bossche Veemarkt hallen. Een massaal gebeuren dat voor het 30-jarig jubileum verschillende gro te attracties in het programma had. Om te beginnen was er natuurlijk het altijd weer boeiende défilé van de be kroonde dieren. Op de strakke maten van de muziek, die de koninklijke har monie ,,'s-Hertogenbosch" produceerde, trok aan het begin van de middag de bijna onafzienbare stoet zware paarden voorbij, waarin Nederland de adel van zijn vermaarde stamboek liet zien. Een processie, die voor de ogen van toe schouwers in dc zonnige „arena" èin- digde in een opzwepende en luid toege juichte gallop. Honderden meisjes, gestoken in fleurige kostuums, allen leden van de Limburgse Jonge Boeren en Tuindersbond mar cheerden daarop het veld binnen om in onberispelijke rechte rijen een massale gymnastiekdemonstratie te verzorgen. Toen zij achter de kringfanfare uit nuri gewest en onder een oorverdovend ap plaus weer uit het gezichtsveld verdwe nen, was de beurt aan de 's morgens tot kampioenen uitgeroepen merriën hengsten. De heer Serrarens uit Ossenisse maakte met zijn „René van Tonenhof" front naar de eretribune, waar vele hoge gas ten van „het Nederlandse trekpaard" een plaats hadden gevonden. De minis ter van landbouw, mr. V. G. M. Marij- nen, trad op hem toe. Met een hartelijke felicitatie overhandigde de bewindsman de Zeeuwse eigenaar van de hengst-van- het-jaar het bronzen miniatuurpaard. Namens het Franse stamboek, jubileum- gast in Den Bosch, kreeg mevrouw Ser rarens een fraaie schaal aangeboden. En dat was nog maar het begin van de hul diging van de Zeeuwse fokbedrijven. Tot tweemaal toe kwamen Stallen de Dob belaere deze middag op de eregallerij naar voren. De burgemeester van Den Bosch, mr. R. J. J. Lambooy, kon voor de 18e keer de zilveren beker van de stad aan Marcel de Dobbealere meege ven naar IJzendïjke, toen hij met de on geëvenaarde fokgroep stond aangetre den. Een wisselbeker, die overigens nog nimmer van bezitter is veranderd en is in 1939 in de welvoorziene prijzen- kast van de Zeeuws-Vlaamse stallen staat. Ook de eerste prijs voor het bes te vierspan van een eigenaar verhuisde weer naar LJzendijke- Met een joviale handdruk stelde de commissaris der koningin in Zeeland jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, deze trofee in het bezit van de heer de Dob belaere. En daarmee was er nog geen einde gekomen aan de prijzen voor de Zeeuwse deelnemers. Het vaandel voor het kampioenschap in de zware klasse van de halflinger is sinds zaterdag even eens in Zeeland te vinden. De tempera mentvolle „Joga" een uit Tirol ge ïmporteerd bergpaard met lange manen en een sierlijke blonde staart, van Fran cois en Jean Baptist Dekker uit Axel behaalde in deze twee jaar geleden bij het Nederlandse stamboek onderge brachte categorie de hoogste eer. Twee topnummers van het middagpro gramma werden voor het laatst be waard! De daverende show van de vier- acht- en zestienspannen en een at tractief optreden van de Franse Staats- stoeterijen. Het eerste: een ieder jaar weer even enerverende grandioze snow van het eigen materiaal. Het laatste een uniek schouwspel van kleur en gratie; zestig aangespannen hengsten van tien verschillende rassen. Een brok Franse traditie met sierlijk opgetuigde paarden voor koetsen en di ligences, bemand met keurig geünifor meerde mannen aan de leidsels. Een feestelijk sluitstuk, dat met eeu laatste demonstratie van de jonge boeren en boerinnen voor de apotheose van deze dertigste „Bossche Nationale" zorgde. UITSLAGEN. Vierspannen merriën, In de stambockregis- ters op naam staande van één eigenaar. A. Vierspan van Stallen de Dobbelaere te IJzendijke; B. Vierspan van A. J. E. Tem- ■nan te Hoofdplaat: B. Vierspan van Stallen Brooijmans te St.-Anrialand en Oud- Vosmeer en Nieuw-Vosmeer; A. Vierspan van Iz. de Buck te Grfjpskerke. Vierspannen merriën, <n dc stamboekregls- ters op naam staande van drie of meer eigenaren. A. Vierspan van P. A. v. d Oord te Ammer zoden en Kindn. C. M Ilomme te Terheijden Gebr. H. en A. P. van Oers te Alem (Geld.): B. Vierspan van Fa. M. J. C. Geluk en Zn. te Oud-VoBmeer en M. van Rossum Kessel en Ant. Bosdh te Nistelrode en B. W. v, d. Meeberg te Heiningn. Hengsten met afstammelingen. A. Nico van het Zwartewater, eig.: Kindn. Mart. Simons te Grubbenvorst (Limb.): B: Suecesseur, eig.: Gebr. N. C. en C. H. Wou ters te Giize (N.-Br.); C: Costaud van Soesterhof. eig.: Kindn. H. van Bommel te Stiphout (N.-Br.). Uitvoering Zeeuwse koren voor radio Het mannenkoor Zang en Vriendschap te Kapelle, het Zuidbevelands Platte landsvrouwenkoor, het gemengd koor Zanglusi te Koudekerke en de chr. zang vereniging Soli Deo Gloria te Middel burg zullen op 22 oktober voor de AVRO -microfoon ten zanguitvoering verzor gen, die onder leiding staat van dirigent Jan Kousemaker uit Goes. De opname voor deze uitvoering wordt op dinsdag 16 oktober a.s. te Middelburg gemaakt. Circa 50.000 bezoekers uit Nederland, België, Duits land, Frankrijk, Engeland en zelfs Amerika hebben zaterdagmiddag en -avond het Zeeuwse fruitcorso 1962 voorbij zien trekken. Met (extra) treinen, bus sen en auto's werden de duizenden bezoekers aan gevoerd. Van 's middags tot laat in de avond bad Goes de allure aangeno men van een grote stad, waar het verkeer af- en aanrydt. „Het is nog nooit zo druk geweest in Goes", ver klaarde ons adjudant Chr. Louisse van de Goese ge meentepolitie. „Het aantal personenauto's liep in de duizenden". Ondanks deze onvoorstel bare drukte in Goes is er zaterdag geen enkel onge luk van betekenis gebeurd. Weliswaar moesten hon derden automobilisten soms vrij lang wachten, maar uiteindelijk kon toch iedere auto parkeerruimte vinden. De grootste stroom voertuigen kwam uit de richting Bergen op Zoom. De auto's stonden tot diep in Goes-Zuid ge parkeerd, terwijl zelfs tientallen automobilisten hun wagen in de Lewc- slraat le Kloetinge had den neergazet. Op alle parkeerterreinen en de daarvoor aangewezen straten in Goes stonden de auto's Dumper aan bum per. Niet minder dan 70 politiemannen gemeen tepolitie, reservisten en rijkspolitie zijn de ge hele dag in touw geweest om het vorkeer te regelen. Wie zaterdagavond na de eerste tondgang Goes wil de verlaten, had een kwar tier tot oen half uur nodig om uit de drukte te gera ken. Op de r(jksweg, de toegang lot Goes, stonden herhaaldelijk honderden meters lange files. Tientallen bussen zochten zaterdag de richting Goes. Zij brachten uit alle stre ken van Nederland enkele duizenden bezoekers voor het fruitcorso. Ook de spoorwegen hebben zater- dug oen extra vervoers- uanbod geitregen. Niet al leen waren de treinstellen van en naar Goes ver groot, maar tevens warer zowel uit de richting Vlis- singen als uit Roosendaal enkele extra treinen inge legd, die ook duizenden belangstellenden aanvoer den. Onder zware druk werk ten ook de chauffeurs van de A.M.Z., welke maat schappij extra bussen had Ingezet op alle Zeeuwse lijnen ln alle richtingen naar Noord- en Zuld-Be- veland. Ditzelfde was het geval met de N.V. Streek vervoer Walcheren, die extra stadsbussen had rij den voor de aan- en afvoer naar het station in Vlis- singen. Vocrts waren ei* rechtstreekse verbindin gen met Goes. Extra bo ten voeren 's avonds van Kats naar Zicrikzee en van Kruiningen naar Perkpolder. HET WEER IN EUROPA Stockholm, geheel bewolkt 14 gr. C. Oslo, onweer 12 gr. C. Kopenhagen, onbewolkt 18 gr. C. Londen, half bewolkt 16 gr. C. Brussel, licht bewolkt 18 gr. C. Luxemburg, zwaar bewolkt 16 gr. C. Parijs, licht bewolkt 18 gr. C. Nice, half bewolkt 24 gr. C. München. regen 23 gr. C. Genève, regenbui 20 gr. C. Wenen, onbewolkt 23 gr. C. Innsbruck, onweer 23 gr. C. Rome. zwaar bewolkt 30 gr. C. Madrid, licht bewolkt 30 gr. C. Mallorca, licht bewolkt 30 gr. C. VERWACHT. KOEL. Opklaringen, maar ook plaatselijk enke le buien, voornamelijk ten noorden van de grote rivieren. Overwegend matige westelijke wind. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. ZON EN MAAN 18 september Zon op 6.18 onder 1850 Maan op 21.26 onder 11.43 (Advertentie) MAANDAG ËÊÊgjji DINSDAG WO^NStyt f>GN-.Oi SDAG F^^B VRIJDAG F^^B ZATERDAG F^^B ZONDAG FB MAANDAG DINSDAG SF^^^B C'""ni -EPTEMBER gfeggjgg SEPTEMBER SEPTEMBER SEPTEMBER SEPTEMBER SEPTEMBER SEPTEMBER Mg- SEPTEMBER l$LA® SEPTEMBER f-3" Kampioenhengst„René van Tonenhof" IHet bezoek van „vijf gouden zwemmeisjes" aan Goes werd za- terdagmuldag een ware triomf- f tocht. Een regen van confetti en serpentines daalde in de Lange 5 Vorststruat op de hoofden van de vijf Europese zwemlcampioenes f neer. (Foto P.Z.C.) 5 vwwwuvwvwwwwwwwwwwwwww> Lou Geerse, de boerenzoon uit het Walcherse Serooskerke, die zich voor de televisie ontpopte als een groot kenner van leven en werken van de dichter Gerrit Achterberg heeft de duizend gulden min één cent niet gehaald. In de laatste uitzending van de door Theo Eerdmans geleide quiz „Willens 2n Wetens", zaterdagavond in het VARA-programma, moest hij het afleggen tegen zijn eerste tegen stander, J. Fijnheer uit Heiloo, die zich vragen liet stellen over het jnderwerp „hardrijden op de >chaat3". Geerse strandde, toen lij zijn score goed wilde openen en lij direct één van de moeilijker vragen koos. Deze vraag bestond uit drie delen; omdat hij één deel foutief beantwoordde kon het ant woord niet als goed, worden aan getekend. Direct daarop herstelde hij zich door een eveneens zeer moeilijke vraag de laatste re gel van een gedicht, dat bij de begrafenis van Achterberg was gelezen correct en moeiteloos te beantwoorden. Zijn tegenstan der had intussen een voorsprong gekregen en behaalde eerder de vereiste 21 punten. Tijdens de uit- zending kreeg de heer Geerse een bijzondere uitgave van Achter- bergs bundel „Reiziger doet Gol gotha" aangeboden, bijzonder om dat deze bundel in de oorlog „clandestien" was gedrukt, wwvwwwwwwwvwx/wwwwvwwvwv BENOEMING De heer I. de Back uit Breskens is met ingang van deze maand benoemd tot matroos in vaste dienst bij de provin ciale stoombootdienst. Tot secretaris van de commissie voor openbare werken te Axel is benoemd de heer M. Oggel, hoofdcommies ter secre tarie. Voor het forum van een duizendkoppig publick bracht de Zeeuwse fruitfee za terdagmiddag op de Grote Markt te Goes hulde aan vijf Europese zwem lcampioenes: v.l.n.r. Ria van Velsen, Ineke Tiagelaar, Adrie Lasterie, Ada Kok en Cookie Gastelaars, die van de fee een proeve van haar produkten ont vingen. „Voor de moeders van de zwem sters", zei de fee er nadrukkelijk bij. Foto P.Z.C.) In Schoondijke is zaterdag op het ter rein van de heer J. Dieleman Lako ge streden om het gewestelijk ploegkam- pioenschap van Zeeuwsch-Vlaanderen. Organisator van dit kampioenschap was de Vereniging van Oud-leerlingen van de rijks middelbare landbouwschool te Schoondijke. Van de 11 deelnemers aan de wedstrijd was de heer H. Goethals uit Waterlandkerkje met 79 punten de beste ploeger uit dit keurkorps. Zes deelnemers ploegden met éénschaar- wentelploeg, twee met een drieschaar- wentelploeg en drie met een tweeschaar- rondgaaflde ploeg. Het veld dat men moest ploegen bestond uit gerstestop pels. De jury werd gevormd door de heren De Rijk, Malcorps, Staal, Buijze, Van den Hemel en De Hullu. De burge meester van Schoondijke, de heer J. C. Hoftijzer. reikte na afloop de door di verse firma's beschikbaar gestelde prij zen uit. De eerste drie of vier geplaat sten zullen aan de provinciale wedstrij den in de Wilhelminapolder bij Goes deelnemen. De verdere uitslag was als volgt: 2. L. Minderhoud, Nieuwvliet 78 pnt.; 3. P. Luteyn, Zuidzande 72 pnt.; 4. P. Cammaert, Schoondijke, 70% pnt.; 5. W- de Bruyne, Cadzand, 68 pnt.; 6. J. Dees. Zuidzande, 65 pnt.; 7. L. Bonte, St.-Margriete (België) 64% pnt.; 8. T. H. de'Winne, Hoek 57% pnt.; 9. J. Scheele, Groede 55% pnt.; 10. H. Cappon, Zuidzande, 49% pnt. Eén deel nemer staakte de strijd. Universitair examen Aan de rijksuniversiteit te Groningen slaagde voor het examen Frans M O-A. mej. H. C. Harthoorn te 's-Gravenpol- der. EUROPESE KAMPIOENEN ZAGEN FRUITCORSO Een overweldigende en spontane ontvangst is zaterdagmiddag de vijf Nederlandse „gouden zwemsters van Leipzig" ten deel gevallen in een feestvierend Goes, toen zij onder een regen van confetti en serpentines een onvergetélijke tocht maakten van hotel „De Koren beurs" naar de tribune op de Bergweg. Hartelijk toegejuicht door honderden enthousiaste bewonderaars reden „de gouden meisjes" Ria van Velsen, Adrie Lasterie, Ada Kok, Cockie Gastelaars en Ineke Tiggelaar in twee open wagens naar het fruiscorsoparkoers. Een vrolijk musicerend „Euphonia" voor het eerst op stap met het nieuwe vaandel begeleidde de Nederlandse topzwemsters op hun glorieuze tocht door de stad. Een voorproefje van wat hun te wach ten stond kregen de zwemmeisjes reeds bij hun aankomst met de trein van 11.59 uur in Goes. Zij werden aan de uitgang van het station niet alleen opgewacht door een der P.Z.C.-directeuren, de heer F. van dc Velde uit Vlissingen, maar in spanning wachtten daar tevens tiental len jeugdige handtekeningenjagers. Dat was nog slechts het begin voor de Ne derlandse zwemsters die op uitnodiging van ons blad een bezoek brachten aan het fruitcorso in Goes. Want telkens waar Ria, Adrie, Ada, Cockie en Ineke zich vertoonden doken de handtekenin- jenjagers op, die de meisjes met een hardnekkigheid van een foxterrier volg den. Vele jongens en meisjes werden za terdag dan ook verrijkt met de hand. tekening van de Nederlandse zwemelite. Bedolven De zwemstertjes begaven zich onmid dellijk na aankomst naar hotel „De Korenbeurs", waar zjj het diner gebruik ten. Even over twee uur verscheen daar do harmonie „Euphonia", die de „gouden meisjes" in twee open wa gens spontaan ter beschikking gesteld door de respectievelijke eige naars naar het Bergwegparkoers bracht. Het werd een tocht om nooit te vergeten voor de Europese kam pioenen van Leipzig. Luide toege juicht door honderden zwementhou- siasten legden de meisjes de route af, waarby zij werden bedolven onder een regen van confetti en serpenti nes. Tientallen turnsters van „Vol harding" waren gerecruteerd om de zwemsters onder dit „feestpapier" te bedelven. Van hun hoge zitplaats op de tribune af bewonderden de zwemsters de keur van praalwagens, die aan hen voorbij trok. Het was voor Ria, Adrie, Ada, Cockie en Ineke een belevenis om nooit te vergeten; niemand van het zwem- luintct had ooit een fruitcorso gezien, /oór de uitreiking van de prijzen aan de deelnemers van het corso, werden Telkens klaterde een hartelijk applaus op, toen de „gouden vijf" aan het pu bliek werden voorgesteld. De fruitfee die 's middags had geschitterd op een rijk versierde praalwagen, overhandigde de zwemmeisjes een mandje met sma kelijke vruchten uit de Zeeuwse boom gaarden. Ook het fruitcorsobestuur bleef deze dag niet afzijdig, 's Avonds waren de meisjes de gasten van het corsocomi té, zodat zij in de gelegenheid waren in hotel „De Korenbeurs" van het door het corsobestuur aangerichte „koud buf fet" te genieten. Bij deze gelegenheid werden de „gou den zwemsters" voorgesteld aan bur gemeester mr. F. G. A. Huber van Goes, die op een vraag van de zwemstertjes moest antwoorden, dat Goes helaas nog altijd niet over een zwembad beschikt. De plannen zijn overigens vrijwel „rond", verklaarde de burgemeester. Misschien, héél mis schien keert het zwemquinlet terug naar Goes op de dag, dat het zwem bad in de Ganzestad wordt geopend! Zeven Terneuzense knapen aangehouden Rechercheurs van de gemeentepolitie te Terneuzen hebben vrijdagavond zeven jongens in de leeftyd van 18 tot 18 jaar aangehouden wegens het plegen van een aantal inbraakjes en kleine diefstallen. Tevoren waren reeds meldingen binnen gekomen, dat in Terneuzen was inge broken in een melkcentrale en in een levensmiddelenmagazijn. Vrijdagavond werd één van de jongelui op heterdaad betrapt by het binnendringen van liet veilinggebouw. Na het eerste onderzoek konden in to taal zeven jongens worden aangehouden, volledige bekentenis te hebben gemaakt, konden de jongelui in de nacl van vrijdag op zaterdag naar de ouder lijke woning worden teruggebracht. Dc vreemde artikelen zijn overigens van zeer geringe waarde. Het betreft enkele flesjes bier en melk, wat snoepgoed en een aantal appels en bananen. Bij het zwemmen in zee voor het strand van Westenschouwen is zaterdagmiddag een Duitse vakantieganger, de 34-jarige Heinz Otto Welskop uit Duisburg ver dronken. Een kwartier nadat: men hem vanaf het strand uit liet oog had verlo ren, vond een meisje nit Burgh het li chaam van de man aangespoeld op het strand. Hy was gehuwd en vader van twee kleine kinderen. Vandaag wil de familie zyn stoffelijk overschot van Burgh laten overbrengen naar Duitsland voor de begrafenis in Duisburg. De Duitse inkoper heeft met zijn vrouw en zijn twee kinderen drie weken in de Schouwse Westhoek vertoefd. Hij was gast van oen familie in Westenschou wen. Dagelijks trokken hij en zijn vrouw ieder apart naar het strand om te zwemmen aangezien de kinderen niet al leen gelaten konden worden. Zaterdagmiddag de laatste vakantie dag van het gezin ging het echtpaar met een zwager naar het strand om nog een bad te nemen. Familieleden uit Duisburg overgekomen om het gezin op te halen, pasten op de kinderen. Onge veer driehonderd meter rechts van To ledo's pad te Westenschouwen begaf het drietal zich te water. Plotseling het was toen half drie bleek de heer Welskop in de golven verdwenen te zijn. Nog geen kwartier later vond de twin tigjarige Ada van Bevercn uit Burgh het lichaam van de man, vierhonderd meter westelijk van dc plaats, waar het Duitse drietal was gaan zwemmen. Het opkomende t(j had het door de branding naar het strand gebracht. Onmiddellijk werden de politie en een arts gewaar schuwd. De laatste kon slechts de dood constateren. Derhalve werd het stoffe- lijk overschot overgebracht naar het ge bouwtje op de algemene begraafplaats van Burgh. Omtrent de oorzaak van dit verdrinkingsgeval bestaat geen enkele zekerheid. Vergelijk de kwaliteiten van verschil lende projectoren in onze collectie. dan heeft U het beste antwoord. Met veel genoegen zullen wij U adviseren. GOES - VLISSINGEN - KRUININGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2