Tholens „ster-ulo" wordt geopend Fruitcorso 1962 met veel zorg door deelnemers „opgebouwd" WALCHEREN VLISSINGER ZOU ONVOLDOENDE NAAR WERK GEZOCHT HEBBEN AGENDA MARKTBERICHTEN BELGISCHE AUTO MAAKTE BIJ KATS VREEMDE MANOEUVRES RAAD VAN ARNEMUIDEN STELT EEN BODE-BADMEESTER AAN ZUID-BEVELAND VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 MORGEN STOET VAN TWAALF PRAALWAGENS Keus van hard fruit beperkt •ugval Als morgen zaterdag een stoet van welgeteld twaalf rijk met fruit versierde praalwagens door de straten van bouwplan oost in Goes zullen rijden, zullen slechts de ingewijden weten met hoeveel zorg de deelnemers en de tientallen anonieme werkers de wagens heb ben opgebouwd. Vandaag, de dag voor het corso, is het ongetwijfeld de spannendste dag voor de praal wagenbouwers, van wie velen pas in de vroege morgen van zaterdag de laatste hand aan hun „meester werk" zullen leggen. Op het moment, dat de fruilwagens het parcours oprollen, zullen de tientallen „stille werkers" een zucht van verlich ting kunnen slaken, want eigenlijk pas op dat ogenblik sluiten zij een periode van zenuwslopende voorbereidingen af. Een enorme hoeveelheid werk ligt ten grondslag aan elke versierde wagen, die zich aan het duizendkoppig publiek presenteert. Nog meer moeilijkheden dan andere ja ren hebben de deelnemers thans moeten overwinnen- Immers, de keus van het hard fruit is dit jaar beperkt. Appels als Golden Delicious en Cox zal men tever geefs zoeken. Deze fleurige produkten uit de Zeeuwse boomgaarden zijn op dit ogenblik nog niet rijp. Andere jaren had men daarover wél de beschikking. De meeste deelnemers moeten nu teru; len op het zomerfruit, zodat de enigszins beperkt is. Niettemin staat vast, dat een keur van praalwagens over het vijf kilometer lange parcours zal rijden, want voor het versieren van menige wagen is naast appels en peren een rijk gebruik gemaakt van bramen, druiven, bessen, noten enz. Het geheel zal ook nu weer kleurrijk en fleurig zijn. V oorbereidingen Midden in de voorbereidingen troffen wij donderdagmiddag de corsodeelne mers uit Wissenkerke aan, die op het fruitteeltbedrijf Filius-van de Berg in de Wissenkerkepolder druk doende wa ren het fruit op de praalwagen aan te brengen. De fruittelers uit Wissenkerke die met behulp van de gemeente een wagen op de weg brengen, nemen dit jaar voor de vierde maal aan het corso deel. Twee tweede prijzen en één derde prijs waren voorgaande jaren de belo ning voor hun noeste arbeid. De nau welijks 5% meter lange praalwagen stelt de „insectenkoningin" voor. Het ontwerp is van de onderwijzer J. K. Lankhorst. die voor de eerste maal een corsobijdrage levert. De Wissenkerkse corso-enthousiasten hebben weliswaar een beperkte keus uit het appel -en pe rensortiment, maar niettemin hebben zij kans gezien er een fleurig geheel van te maken. Datzelfde geldt voor de personeelsleden van do gemeente Wolphaartsdljk en de plattelandsvrouwen uit deze gemeente. Gezamenlijk werken zij aan hun (ge- meentejwagen. Na het geslaagde recre atienummer van vorig jaar hebben de Wolphaartsdijkse corsodeelnemers het wederom in de toekomst gezocht. Hun praalwagen stelt het „Hoge Huis" te Oud-Sabbinge voor na de toekomstige restauratie. Een dankbaar onderwerp, dat veel van de artistieke kwaliteiten van de bouwers vergt. Men werkt daar in Wolplmartsdjjk op Bakkerswedstriiden in oktober in Goes Woensdag 24 en donderdag 25 oktober a.s. worden in Goes wederom de jaar lijkse bakkerswedstrijden en -tentoon stelling gehouden voor Zuid-West Ne derland. Centraal staan by deze wed strijden en tentoonstelling de verbete ring van het produkt. Aan de tentoon stelling zijn voorts jeugüvakwcdstrijden voor leerlingen van de cursussen, die behoren tot net rayon Goes, verbonden- OM HET KAMPIOENSCHAP PLOEGEN W.-Z.-VLAANDEREN Evenals vorige jaren organiseert dc ver eniging van oud-leerlingen van de R.MJL.S. te Sclioondyke de wedstrijd om het ploegkampioenschap van West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De deelnemers zijn afgevaardigden van de boerenorganisaties CB.T.B., N.C.B., Z.L.M., van de 3 landarbeidersorgani saties A.N.A.B., N.C.L.B., N.K.L-B. St.- Deus-Dedit, van de 3 boerenjongeren- organisaties C.J.BT.B., L.J.G., R.K.J-B. en van de B.O.V.A.L. Er wordt deelge nomen met wentelploegen en rondgaan de ploegen. Als alle verenigingen met hun 2 ploegen aan de start verschijnen, zal dus een flink aantal deelnemers om de door de handel beschikbaar gestelde prijzen strijden. De wedstrijd wordt zaterdag 15 sep tember a.s. gehouden. Men begint om 13-30 uur. Geploegd wordt op een per ceel van de heer J. Dieleman-Lako ge legen aan de Groeneweg te Schoondij- ke (vanaf Schoondijke richting Uzen- dijke eerste weg links ca. 1% km rijden). Behalve de ploegwedstrijd is er als ex tra attractie een show op het gebied van de landbouwmechanisatie. Deze wordt verzorgd door een bekende land- bouwwerktuigenhandel De eer kampioenploeger van West- Zeeuwsch-Vlaanderen te kunnen worden en de mogelijkheid om afgevaardigd te worden naar het provinciaal kampioen schap, maken de wedstrijd aantrekkelijk voor de deelnemers. hof „Mon Plaisir" met veel plezier aan de praalwagen. De Wolphaartsdijkers spelen het corsospel bepaald niet om de „knikkers". Zij hebben er al bij voor baat plezier in hun produkt aan het dui zendkoppig publiek te tonen. De prijzen, die zijn te verdienen? Nou ja, dat is meegenomen. Maar belangrijker dan de pryzen is, dat Wolphaartsdljk zich za terdag in Goes Iaat zien! 5 De tijd voor het fruitcorso dringt. Met „man en machtwordt op het fruitteeltbedrijf Filiusvan de s Berg te Wissenkerke gewerkt aan 5 de voltooiing van de praalwagen, 5 wélke morgen zaterdag mee s zal rijden in het fruitcorso in S Goes. 5 (.Foto P.Z.C Openingsdiensten Ev. Lutherse Kerk In de "Evang. Lutherse Gemeenten op Walcheren zal het seizoen 1962/1963 met een speciale Openingsdienst begonnen worden, die gehouden wordt zondag a.s. om 8.45 uur in Middelburg en om 10.30 uur in Vlissingen. Het onderwerp van de pastor loci, ds. Ten Rouwelaar, is: „Wat is het doel?". In Vlissingen is er na de dienst geza menlijk koffiedrinken in het M. Luther- huis. SEROOSKERKE (W.) Film „de groene shawl" Dezer dagen opende de afdeling Seroos- kerke (W.) van de C.F.A. het seizoen met de vertoning van de film „De Groe ne Shawl" in het vereniginggsebouw. Deze film behandelt hoofdzakelijk het proces tegen een jonge knappe man Jacques Vauthier, die beschuldigd wordt van moord. De zeer boeiende en aan grijpende film werd door een talrijk pu bliek met belangstelling gevolgd. Wan neer het bestuur van do afdeling Seroos- kerke films van dit niveau brengt, dan zullen zeer zeker nog meer belangstel lenden deze avonden bezoeken. MIDDELBURG GEVONDEN VOORWERPEN De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend dat in het tijdvak van 5 tot en met 11 september 1962 de onderstaande voorwerpen aan zijn bu reau als gevonden zijn aangegeven. In dien een dezer voorwerpen bij de vinder wordt afgehaald wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan genoemd bureau van politie, Werkjasje, sleutels, etui inh. vulpen enz., hooivork, paar blauwe gym. schoenen, klein zwart hondje, speelgoedbeertje, 4- kleuren ballpoint, portemonnees met en zonder inhoud, damesbril, bruine capu chon, grijze pet, armbandje van dubbel tjes, damespolshorloge met wit bandje, dameshandschoen zwart-wit, veelkleuri ge das, blauw-groene sjaal, zwembroek en handdoek, gummiolifantje, paar brui ne lcïnderschoentjes, bril met donker montuur, beige regenjas, 2 sleutels van Volkswagen, gev. te Oostkapelle, vei- lingkist en kussen, gev. te Lewedorp, kinderarmband, lichtblauw jack, paar voetbalveters, 4-kleurenpotlood, sjaal wit met blauwe stippen, bruine tas, nik kelen damespolshorloge en groene vul pen. Officiële publikatie VLISSINGEN. Onteigening in het belang van de volkshuisvesting. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlis singen brengt ter openbare kennis, dat 17 september 1062 af ter gemeentesecretarie (kamer 1) gedurende dertig dagen voor ieder ter inzage zullen zijn nedergelegd de stukken, bedoeld in artikel 80 der Onteige ningswet, welke betrekking hebben op het door de raad der gemeente Vlissingen ln zijn vergadering van 10 september 1962 voorlopig goedgekeurd „Onteigeningsplan Nieuwe Markt". Belanghebbenden kunnen uiterlijk veertien dagen na verloop van de termijn voor neder- legging hun bezwaren togen dit plan schrif telijk aan het gemeentebestuur opgeven. De onteigeningsprocedure is ingesteld ten verkrijging van de vrije eigendom van per celen, getroffen door het bö raadsbesluit van 1 september 1961, no. 16. goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 14 november 1961, 10. 2808/326, 3e afde ling, vastgestelde „Bouwverbod Nieuwe Markt". Vlissingen, 14 september 19G2. RAAD VAN BEROEP HIELD ZITTING W.W.-uitkering werd daarom geweigerd Tydens ccn zitting van de raad van be roep, die donderdag in Middelburg on- voorzitterschap van mr. W. C. van Zwieteo gehouden werd, kwam een zaak aan de orde, waarbij do schilder T. lt. drjjfsvereniging voor de bouwnijverheid om zijn werkloosheidsuitkering in te houden, lt. zou volgens dc bedrijfsver eniging in onvoldoende mate getracht hebben werk te vinden nadat hij werk loos geworden was, terwijl hij zich voorts niet gehouden had aan een spraak. Na onderhandelingen aange knoopt te hebben met een nieuwe werk gever. had R. vergeten binnen 14 dagen nog eens „aan te lopen", zoals hem ge adviseerd was. De Vlissinger gaf dit toe, maar ontken de met klem. dat hij niet voldoende naar een nieuwe baan gezocht had. „Dat heb Ik wel degelijk gedaan", verzekerde hi' mr. Van Zwietcn. Daar zijn oudste dochter om gezondheidsredenen het Zeeuwse klimaat niet kon verdragen had R. van zijn ouJe werkgever de toe- legging gekregen, dat hij kon terugke ken. Hy nad hiervoor voorzieningen ge troffen, maar ondertussen contact ge zocht met een andere werkgever. „Dat had U met de bedrijfsvereniging moeten overleggen", merkt mr. van Zwieten op. „Had ik dat maar geweten, dan had ik het zeker gedaan", verklaarde R. De mogelijkheid, dat R. zijn werk zou hervatten bij zijn oude werkgever en daarop wachtte, was voor mr. A. C. J. van Heusden, de gemachtigde van de bedrijfsvereniging, geen reden om de uitkering toch toe te kennen. Hij persis teerde bij het besluit van de bedrijfsver eniging. VANDAAG Middelburg City: Bijeenkomst algemene bond provinciaal personeel in Nederland: Electro: Samar, het duivelseiland, 9.30 uur. l-l Jaar: Molenwater Miniatuur Wal cheren. 918 uur: Van Bcnlln-m A Jut ting- expositie over Zeeland en Vlaande ren, 918 uur. Vlissingen Alhambra: Vergelding. 20 uur. 18 Jaar; Luxor: Samai het duivelsei land. 20 uur, 14 Jaar. Britannia; Leden vergadering NIRIA crei filmvertoning, 19,30 uur. Goes Grand: Vergelding, 20 uur. 18 Jaar: Museum Turfkade: iei.toonstelling vond sten „Hellenburg", 10—12 14—17 en 19— 21 uur: Schuttershof- tentoonstelling A.V.O.. „Merck toch hoe Sterek" 10—22 uur: Ambachtsschool: receptie ter gele genheid van het zilveren lubileum ds. C Metselaar. 20—21.30 uur Zlerlkzee Burger Weeshuis: Expositie Cora van Cïtters, 12-- 17 uur. Bergen op Zoom Luxer: Roeco en zijn broers. 20 uur. 18 taar. Roxy: Een meis je werd aangerand, 20 uur, 18 Jaar. Tcrneii7.cn Lux or: Mag Ik 'n lift van U 20 uur, alle leeftijden. Oostburg Ledeltheater: Zeven zonder vrees. 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Uit angst voor schande. 20 uut, l» Jaar. Schoondijke De Vriendschap- Expositie af deling Schoondijke Maatschappij tot Be- vordering van de Ooit- en Tuinbouw it: Wcst-Zceuwseh-Vlaanderen, opening 1( Geen ziektegeld De los-werkman L. S. uit Rapelle was in beroep gekomen tegen een be slissing van dezelfde bedrijfsvereni ging, die Itetn geen ziektegeld wilde uitkeren. Nadat S. zich bij het ar beidsbureau voor „licht werk" had laten inschrijven, werd hij kort daar op naar de uitvoerder J. O. uit Vlis singen verwezen. Volgens S. had hy direct bij aankomst op het werk ver teld alleen maar licht werk te kun nen verrichten. De uitvoerder ver klaarde evenwel, dat dat pas later verteld was. Toen de werkman dan ook een middag betonstort-werk- zaamlteden had moeten verrichten, was hij de volgende dag niet op liet werk verschenen, oindr' meer kon. hij niet Mr. Van Heusden achtte de klager on geschikt voor het werk. dat hem opge dragen was. zodat hij op deze grond dc uitkering niet voor toewijzing vatbaar achtte. De arbeider M. P. uit St.-Jansteen had ontslag genomen bij de Hero-fabriekcn in Breda, omdat hy als pendelaar tc weinig thuis kon zijn by zijn zieke echt genote. Om die reden liad het bestuur van de nieuwe algemene bedrijfsvereni ging voor ziekengeldverzekering enz hem een uitkering geweigerd. Volgens de gemachtigde van de bedrijfs vereniging, de heer. M. L. 't Hart nat deze werknemer géén voldoende redenen kunnen aantonen voor zijn ontslagne ming. De bedrijfsvereniging houdt dus vast aan haar beslissing. In alle gevallen bepaalde mr. Van Zwie ten de uitspraak binnen drie weken na de behandeling er van. Aanhangwagen met stro kantelde te Colijnsplaat Toen een landbouwtrekker, bestuurd door zekere P. W.. donderdagmiddag omstreeks vier uur met twee zwaar be laden strowagens de bocht nam van de Colijnsplaatscweg en de Westhaven straat te Colijnsplaat, is plotseling een van de aanhangwagens gekanteld. Een groot deel van de lading kwam tegen een huizenrij terecht, waarbij het stro zich tot de dakgoot opstapelde. Er ont stond echter geen schade. Wel onder vond het verkeer enige stagnatie. Concert „Vlijt en Volharding3 A.s. zaterdagavond om 8 uur geeft de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" uit O. en W- Souburg een concert in muziektent te Ritthem. Wedvluchten De postduivenhoudersvereniglng De Tele graaf uit Middelburg heelt deelgenomen aan wedvlucht vanuit Vilvoorde en aan een vanuit Neufvilles. De uitslag van de eerst genoemde was: 1 en 2 J. Poortvliet, 3 C. Daane, 4 en 9 G. de Nooqer. 5 P. de Visser, I. Meulmeester, 7 P. Brand 8 M. Zandee, 10 D. Hoogensteger. Uitslag van de wedvlucht vanuit Neufvilles: 1. 2. 3. 8 en 10 C. Daane, 4 B. Meulmeester. 5 M. D. Walraven, 6 en 7 P Brand, 9 W. M. Walraven, Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 12-9: Eemslroom van Amsterdam, Neerlandia van Antwerpen. Mado IJ van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 12-9: Laga naar Port Talbot: op 13-9: Neerlandia naar Teïge- mouth, Mado II naar Kopenhagen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 12-9: Falco van Noordzee-Gent, Diana Londen, Seabreeze van Londen, Grebbe- dijlc van Le Havre, Anatjk van Hamburg, Rijkerk van Las Palmas, Francisca van Rotterdam: op 13-9: Setas van Zwijndrecht, Rex van Londen-Gent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 12-9: Delft naar Hamburg. Henny J. Engeland, Pallas naar Rotterdam, Fambo naar Rotterdam, Meidoornsingel naar West- Ierland, Canada naar Dublin, Mynias naai Rotterdam, Oosterburgh nnar Stockholm: op 13-9: Helvetia S. naar Wismnr-Gent. Diet naar Belfast, Eagle naar Londen, Michael Swenden naar Waterford, Nieuwe Waterweg naar Breinen, Wodan naar Runcorn. Sportvereniging wil afdeling jeugdturnen De Schoondijkse sportvereniging; hoopt, bij voldoende deelname tot de oprich ting te kunnen overgaan van een afde ling jeugdturnen; zowel voor jongens als voor meisjes van 7 tot en met 12 jaar. Reeds heeft de vereniging een afdeling volleybal voor dames en heren en een turnafdeling voor dames- VEILING SINT-MAARTENSDIJK Bintjes I 10,00—11,10, II 9,6010,00, bonken I 12,93, H 10,00, drielingen 4,19. Eigenheimers I 13,00—16,10, H 7.50—13,00, bonken 7.99, drie lingen 6,54. Aanvoer 75 ton. Zaaiuien 40-55 18,42, 55-70 17.23, drielingen I, picklers 24,76, plartuien 40-70 16,91, stek 5,09. Aanvoer 70 ton GRAANBEURS SINT-MAARTENSDIJK Tarwe 28—30. Gerst 26—23. Schokkers 40—49. Kleine erwten 35—39. Bruine bonen 50—60. Maanzaad 5055. VEILING SINT-ANNALAND Bintjes 10,51—11,16. drielingen 6.19. bonken 12.26—13.11. Eigenheimers 17,18—18.01, drie lingen 7,02. AanvoeT 260 ton VISMIJN COLÏJNSPLAA 2933 kg exportgamalen 1,532,49. 425 kg bot. kg wijting. 640 kg tong. 112 kg paling. 7 kg rog. 3 kg visiever. 13 kg krab. 2 kg tar bot. 59 kg ongesorteerde vis. Kantongerecht Middelburg Gezette personen zouden uitzicht belemmeren.... tie gemeente Kats maakte op 29 april de Belgische automobilist R. P. L. P. te Gent-Brugge. Verdachte was zelf niet op de woensdag gehouden rechtszitting van de Middelburgse kantonrechter aan wezig, maar wel diens gemachtigde mr. C. J. van Noort uit Vught, die voor zijn cliënt de zaak uit de doeken deed- Over tuigend was hetgeen hy vertelde even wel niet. Het bleek, dat de gestuurder van een Nederlandse personenauto, P. d. B. uit Goes, door de vreemde schijnbe wegingen van de Belg was misleid, zo dat een botsing ontstond. De Belg zocht naar de weg, maar aarzelde daarbij wat. De B. vertelde de kantonrechter, dat de Belgische automobilist welhaast niet achteruit heeft kunnen kijken, omdat een aantal gezette personen op de ach terbank het uitzicht door de toch al kleine achterruitjes belemmerde. De Belg B. was schuldig geweest, hetgeen voor de officier van justitie mr. C. P. Doedens aanleiding was een geldboete van 60.subs. 12 dagen te eisen. Kan tonrechter mr. J. Moolenburgh maakte er evenwel 50.subs. 8 dagen, alsme de toewijzing van de civiele vordering minus de kosten van een nieuwe spatlap. De niet op de rechtzitting verschenen chauffeur van een bestelauto J. A. W. uit Vlissingen had op 8 mei op de rijksweg te Krabbendijke vlak voor een autobus van de A.M.Z. een wel wat erg abrupte zwenking gemaakt. Beide voertuigen hadden elkaar ge raakt en er ontstond schade. Als ge tuigen waren gedagvaard de autobus chauffeur J. J. L. uit Rilland-Bath en C. F. W. uit Krabbendijke. Volgens de lezing van laatste trof de autobus chauffeur geen schuld. De officier eiste 40.subs. 8 dagen; de uit spraak was conform. Op de uitkijk Twintig gulden subs. 4 dagen was de uitspraak tgeen de caféhouder W. L. H. te Kwadendamme. Hij had op 2 mei op het Dorpsplein en het Donkere Wegje de doorgang niet vrijgelaten voor het ver keer, waardoor een botsing was ont staan. „Laat voortaan iemand op de uit kijk staan", was het advies van de kan tonrechter. Door krachtig remmen kon de automo bilist C. P. K. te Yerseke op 12 april een botsing met de voor hem linksaf- slaande bestelauto vermijden, doch dat verhinderde niet dat de wagen van K. ernstig beschadigd tegen een berm- paal tot stilstand kwam. De bestuurder van de bestelauto W. A. H. te Bei., Zoom verliet de rijksweg te Kapelle on voorzichtig en, zonder daarbij te weten dat zijn linker richtingaanwijzer niet werkte. De officier van justitie vorderde een boete van totaal 65.subs. 12 da gen: de uitspraak van de kantonrechter was conform. De zaak tegen de Vlissingse nitvoerder A. A. P. werd aangehouden; hij zou op 2 mei niet noodzakelijk op de linkerweg- helft van de Schuitvlotstraat te Vlissin gen hebben gereden en bovendien nog op een personenauto zyn gebotst. De le zing van verdachte en de verbalisant liepen op verschillende punten te ver uiteen. Te hard met een bromfiets reed vroeg in de morgen van de 16e au gustus te Vlissingen het Wolphaarts dijkse meisje L. D. J. de J. „Ik reed tegen de 40 km per uur", zo verklaar de zy. De Paul Krugerstraat was voor die snelheid niet de geëigende rijbaan, zodat de officier 25.subs. 5 dagen eiste, hetgeen door de kan tonrechter tot 15.subs. 3 dagen werd verlaagd. Vijfentwintig' gulden subs. 5 dagen luid de de uitspraak in de zaak tegen de Middelburgse arts E. V., die op 4 mei op de Middelburgse Rouaanse Kade een nog niet geheel stilstaande vrachtauto was gepasseerd en de verkeerssituatie ver keerd had beoordeeld: de brokken waren niet zo erg groot geweest. Van onze adverteerders Textielzaak Filius heropende uitgebreide winkel De heer I. Filius heeft donderdagmid dag even na drie uur de eerste bezoe kers in zijn uitgebreide en gemoderni seerde textielzaak te Vlissingen ontvan gen. Na een verbouwing, waarmee be gin augustus werd begonnen, kon de zaak die nu reeds een zestal jaren in de Seheldestraat wordt gedreven op- w worden geopend. Vlak na deze openstelling bood de heer L. J. R. van Nieuwland. de assistent-be drijfsleider, de heer Filius een bloem stuk aan. Zijn echtgenote mocht even eens gelukwensen in ontvangst nemen. Talrijke bloemstukken kregen in de loop van de middag een plaatsje in de zaak. Het personeel dat tien perso nen telt werd bij deze opening een uitstapje in het vooruitzicht gesteld. De winkel is in de afgelopen weken een derde deel groter geworden. De zaak is naar de achterzijde uitgebouwd, waarbij een bestaand kantoortje, een magazijn en een binnenplaatsje aan de winkel ruimte werden toegevoegd. Deze nieu we ruimte heeft men op een juiste wijze benut. Zo heeft men het aantal paska mers uitgebreid tot zes. De winkel telt thans een aantal aparte afdelingen met een uitgebreide keus. De textielgoede- ren hebben in de vakken men volgt er het zelfkeussysteem een ruime plaats gekregen. Men heeft een speciaal hoekje voor de lingerie en voor de kin derkleding ingericht- Er is nu ook grote keus op het gebied van damesmantels. Aan het interieur in het fraaie winkel pand is grote zorg besteed. Een juiste kleurencombinatie en een sfeervolle ver lichting men bracht ook enige gezel lige hanglampen aan completeren het geheel. Na besloten zitting Derde leslokaal voor kleuterschool De gemeenteraad van Arnemuiden heeft donderdagavond de heer D. Goedhart aangesteld tot bode en badmeester van agendapunt, dat over dit onderwerp lelde, vormde in de raad wel de nastieklokaal. Voor definitief tot de be noeming werd overgegaan, was de raad gedurende ongeveer een uur in besloten zitting byeen. Het as handel__, hoofdschotel der besprekingen. B. en w. hadden in verband met de voornemens van "net badmeesterschap tevoren over leg gepleegd met het bestuur van de plaatselijke Groene Kruisvereniging. Men had veertien mensen voor deze ge combineerde functie bereid gevonden. Acht van hen waren afkomstig uit Ar nemuiden. In een voorkeursaanbeveling had men de heren D. Goedhart. P. de Meulmeester en J. Witte kandidaat ge steld. Uit de eerste stemming, die na de besloten zitting werd gehouden, kwam geen absolute meerderheid. Dc herstem ming bepaalde dat dc raad de heer Goedhart voor deze functie had gekozen. Betrokkene zal worden gevraagd deze benoeming te aanvaarden. Tegen de verwachtingen in is de herbe noeming van de leden voor de woon- ruimtecommissïc geen hamerstuk ge worden. Do heer J. van Belzen (p.v d.a.) meende te weten, dat een der leden in deze commissie, 'n N.V.V. vertegenwoor diger. niet meer als zodanig zal optre den. Hij stelde daarom voor een andere N.V.V.-vcrtegenwoordiger te benoemen. „Het is niet bepaald een sinecure in die commissie te zitten" vond burgemeester A. Hack en ook wethouder C. van He- mert (c.h.) „je krijgt van alles naai je hoofd geslingerd" was van me ning, dat men niet zo gemakkelijk een plaatsvervanger zal kunnen vinden. Ten slotte stelde de heer Van Belzen zich zelf beschikbaar. Hij werd gekozen en neemt nu de plaats in van de heer A. Leenhouls. In de commissie hebben ver der weer zitting de heren A. Marteijn, A. Theune, J. de Nooijer en D. R. van Belzen. De heer J. de Klerk blijft plaatsvervangend lid. LESLOKAAL Het voorstel van b. en w. om medewer king te verlenen aan de bouw en inrich ting van een derde leslokaal aan de chr. kleuterschool werd met algemene stem men aangenomen. De raad ging er ver der mee akkoord tijdelijk een leegstaand leslokaal van de openbare lagere school beschikbaar te stellen tegen een nader vast te stellen bedrag. „Het verheugt me te vernemen dat de schoolbevolking toeneemt", zo zei de voorzitter. Voor de verwezenlijking van het uitbreidings plan tussen Schoolstraat en Langstraat zullen door de gemeente een aantal per celen grond worden aangekocht. De raad besloot donderdag de grondprijs vast te stellen op een bedrag van 17,30 per m2. De raad ging er eveneens mee akkoord bij de compensatiemaatregelen in verband met de huurverhoging, de re geling le volgen, zoals die van rykswege de uitbreiding van zijn winkelbe drijf naast het gemeentehuis. Het be treft hier het rechttrekken van een per ceelscheiding achter het gemeenthuis en de woning van de heer Pouwer. Voor deze „grenscorrectie" zoals de burge meester het noemde is ongeveer 4 m2 nodig. De prijs per m2 bedraagt 10.—. In de rondvraag geloofde de heer K. J. Steketee (a.r.) dat er tegen de vestiging van een gamalenpellerij naast de pasto rie van de geref. kerk wel bezwaren zul len rijzen. De voorzitter maakte hem er op attent, dat deze plannen te zijner tijd nader onder de aandacht ran de belen dende eigenaren zullen worden ge bracht, waarbij er gelegenheid bestaat tegen deze vestiging bezwaar aan te te kenen. Corso-praalwagen maakt rondrit door Westhoek Het Westhoekse corso-comité heeft het plan opgevat, evenals vorige jaren ook de bevolking de praalwagen nog eens te tonen. A.s. maandagavond 17 septem ber maakt de praalwagen een rondrit door Renesse, Haamstede en Burgh. De wagen begint zijn tocht in Renesse, om kwart voor zes waarbij van de Stoofweg wordt vertrokken voor een rondrit door het dorp. Vandaar naar Haamstede, waar ook het rusthuis „Duinoord" weer wordt bezocht. Inmid dels zal zich dan de Kon. harmonie „Witte van Haemstede" hopenlyk ge combineerd met het fanfarekorps „Luc- tor et Emergo" uit Renesse, voor de wagen hebben opgesteld voor de rit door Haamstede en Burgh. In Burgh, waar het juist kermis is, wordt de stoet ont bonden. De wagen zal dan weer naar het veilinggebouw te Haamstede wor den teruggereden. Er doet zich een grote moeilijkheid voor met de terugrit uit Goes naar Haamstede op zaterdagavond. Want zoals gewoonlijk vaart de praalwagen met de extra-boot die zaterdagavond van Kats naar Zierikzee is ingelegd mee terug. Nu komt het net zo uit. dat het dan laag water is. De knik van ponton naar de boot, kan de wagen wegens de zeer lage zijstukken, juist niet nebben. Het comité vraagt zich af hoe dit nu te regelen. Een oplossing zou zijn om de avondrït in Goes door de West- schouwse wagen niet mee te laten rijden en dan al vroeg met hoog water over te varen. De vraag is echter of het corso-comité uit Goès hiermede akkoord H.L.O.-diploma Het H.L.O.-diploma (Harmonische Li chaamsontwikkeling) eerste graad werd behaald door de heer K. J. Feijen te Zie rikzee. Mevr. E. van de Zande-van der Bijl te Nieuwerkerlc behaalde het diplo ma derde graad. EIERVEIL1NG BARNEVELD. Coöperatieve Veluwse Eiervelling, Wockaan- voer ca. 3.200.000 stuks, waarvan 435.500 in •eiling werden gebracht. Handel kalm. Prijzen (pc-r 100 stuks), eieren van 42 lot 50 gram 5.00—0.51, van 50 tot 56 gram 6.06-9-21. van 56 tot 65 gram 9.90—10.71, van 65 tot 13 gram 10.85—11.30. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 592.560 stuks, har.dei kalm. Prijzen (per 100 stuks), eieren 47 tot 53 gram 6.13-3.06. van 56 tot 61 gram 9,15—9.75. van 61 tot 66 gram 9.6610.76. Eendeëleren \;an 54 tot 64 gram 5508.52. van 65 tot 71 gram 8.80—'0.06 Eiermarkt. Aanvoer 2.350 000 stuks, handel flauw. Prijzen (per 100 stuks), eieren van 61 tot 65 gram 1050—11.10. Alg. prijs 10.70, kiloprijs 1.73 basis 62 gram. Henneëieren van 44 tot 50 gram 9.507.00, alg. prijs 1.25—1.40. van 5) tot 60 gram 7.50— 10.00. alg. prijs 1.47—1.67. VEILING KAPELLE-B1EZELINGE. 13 september. Bramen industrie 1 97—103. 2 97—99. 3 54. in doosjes 1 118—127. Dubb. bonen 1 62, 2 62. 2x 35. James Grieve 1 89-90 48. 80-85 53. 75-80 55—58. 70-75 61. 65-70 58— 61. 2 80-85 50. 75-80 51. 70-75 54. 65-70 53. grof 46—92. fijn 41—43. Zigeunerin 1 75-80 30. 70-73 38—40. 65-70 38. 5 75-30 34. 80-85 34. 70-75 34, 70-75 34. 65-70 33. 2D 29. grof 28, fijn 27. Manks Codlin 1 75-80 42. 70-75 45— 46. C5-70 38—41. 60-65 37. 2 75-80 39. 70-75 41. 65-70 36. 60-63 35. 2D 34.80. grof 34. fijn 34. Jac. Lebel 1 75-89 37. 65-75 36.70. 2D 35. grof 34, fijn 31. Keswick 2 70-80 36. 60-70 35. 2D 31. grof 29. fijn 31. Earley Victoria 1 70-80 38. 60-70 36. 2 60-70 34—35. 2D 31. grof 30. fijn 31. Tydeman E.W. 1 75-80 89. 70-75 83, ""■70 70. 2 65-70 60. Perzikaopel 2 65-70 49. •65 46 2D 36. Précoce de Trévoux 1 60-63 49. 55-60 44. 50-55 38. 2D 28. fijn 18. kroet 7. Clapo'S Fav. 1 70-75 40—41. 65-70 3830— 60-65 37.40—37.60. 55-60 34.10—34.80. 2 70-75 35. 65-70 34. 60-65 33 55-60 32. grof 25—29. 2D 29. fijn 22—24. kroet 13. rijp 1 1-75 44. 65-70 46—47. 60-G5 40. Br. de Merode 70-75 31. 69-70 28. 60-65 27. 2 70-75 27. 65-70 60-65 26. 2D 24. grof 26. fijn 20. Br. d'Amanlis 1 70-75 31. 65-70 29. <30-65 28. 2D 24, grof 26. fijn 21. Dr. Julis Quot 1 60-65 55-60 27. 2D 24 Kroet appelen gepl. Wit 31. gepl. rood 23. val 32. Valappelen 22. Jut- 50-55 74. ƒ43 Aardbeien p. d. 1 73. Vijgen p. st 2 Wt. Rode bessen p. kg. 1 104. Pruimen: Earley Victoria extra 100. 1 6590. grof 4567. fabriek 1329. B de Louvain 1 41—54. 2 1 7—26 grof 19—31. fa briek 6—10. R. Cl. d'A'.than extra 109—117. 82—112. 2 44. grof 71—77. fabriek 14. Jer- ferson 1 73—86, 2 22—31. grof 41. fabriek 22. R. Cl. Conducta 1 71. Kïrkes 1 139. Prui men gesch. 625. VEILING STAVENISSE. intjes 10.4010.74, bonken 1 12.60—13. 2 Eigenheimers 914, bonken 6.80, drielin gen 5,90. Patrones 10. Aanvoer 80 ton. VEILING KRABBENDIJKE 13 september. Frinsessenbonen I 66. IX 57, IIx 40. Br. d'Amanlis II 75-80 28, II 70-75 31, II 69-70 30. II 60-65 28. I1L 24. III grof 24. fijn 21. kroet 15. Précoce de Trévoux I 60-65 I 55-60 47. I 50-55 38—11, IID 28. ni grof fijn 20. kroet 11. Zigeunerin I 85-90 35, 0-85 38. I 75-80 38. I 70-75 40. I 65-70 39, III grof 30. fijn 22, kroet 12. Clapps Favou- X 75-80 43. I 70-75 45. I 65-70 43, I 60-69 42. I 55-60 37. IID 31. Ill grof 34, fijn 27, kroet 14—23. Benoni I 75-80 1.05, I 70-75 1,11, I 65-70 92, I 60-65 77. I 55-60 53. IID 36. James Grieve I 85-90 50—52, I 80 85 95, I 75-80 58— X 70-75 57—60, I 65-70 46—59, II 90-95 45. II 85-90 49, n 80-85 51, II 75-80 58, II 70-75 54, II 69-70 53. IID 44-47. IH grof 46—48, fijn 39—42, kroet 24—27, val 24. Manks Codlin II 75-80 42, II 70-75 44. II 65-70 39, II 60-65 36, UD 33. Hl grof 34, fijn 30, kroet 19—26. Per zikrode zomerappe! II 70-75 43, II 65-70 42, II 60-65 38. IID 30. Tydemans E.W. II 60-65 48, IID 28, in grof 38, fijn 26, kroet 14. Reine Victoria I 88—96, II 48—62, III 62. Rode bes sen H 26 per doos. Verpakt: James Grieve I 80-85 66, I 75-80 66—71, I 70-75 67—72, I 65-70 66. VEILING V.V.Z.B. GOES 13 september. Export- en industrieveiling. Zigeunerin KL. I 80-85 41, 75-80 38, 70-75 41, ""■70 37—40, IID 31. KL. 11 80-85 37, 75-80 34, 70-75 36, 65-70 34—35. Mar.ks Codlin KL. I 80- 85 44, 75-80 44, 70-75 42—45, 65-70 38, 60-65 37—38, KL. II 79-80 42, 70-75 39. 65-70 37. 60-65 HD 35. James Grieve KL. I 85-90 53. 80-85 58, 75-80 57. 70-75 58—60, 65-70 56—57, KL. n •90 47, 80-85 53—54 75-80 59. 70-75 53—51, 65-70 52—53. Perzikrode zoraerappel KL. I 75- 38, 70-75 42, 65-70 41—42, 60-65 38, IID 32. Tydemans E.W. KL. I 80-85 68—79, 75-80 65— 82, 70-75 78—87, 65-70 3\>—57, IID 49. KL. H •00 47. 80-85 54. 75-80 55. 70-75 53—54, 65-70 52—55. Clapps Favourite KL. 1 75-80 41, 70-75 39.30—40,50, 69-70 38—39. 60-65 36,30—37,40, 55-60 34,20—34.80, KL. II 75-80 39. 70-75 39. iO 35. 60-65 33, 55-60 31, ÜD 30. Br. d'Aman lis KL. I 70-75 38, 65-70 34. 60-65 32. IID 27. Br. de Merode KL. I 70-75 28. 65-70 28. 60-65 27. Jutten KL I 55-60 89—86, 50-55 71, IID 44. Diverse appelen, geplukte kroet 32. Diverse appelen, val 29. Zigeunerin val 18, Clapp3 Favourite, geplukte kroet 6 Précoce de Tré voux. geplukte kroet 6. Dubbele prinsessen- bonen I 73, II 61. IIB 57, m 45 Prelude E 47. Bramen I 104. II 98. m 41 Totale aanvoer hard fruit 7200 kisten. Verpakt fruit: Benoni KL. I 80-85 110, 75-80 96—115. 70-75 100—112, 65-70 97—105. Tyde mans E.W. KL. I 80-85 'J5—103, 75-80 95—103, 70-75 104—108, 65-70 97. Gewone veiling. Zigeunerin grof 41. fijn 35. Manks Codlin grof 30—32. fijn 30—33. Tyde mans E.W. grof 46—59. fijn 30—48. James Grieve grof 3949. Benoni grof 51—56. fijn 34. Clapps Favourite grof 21—35, fijn 13—22. Belle de Louvain I 2630. II 1722. grof 2245. fabriek 1024. Reine Victoria I 66 101. II 40—48. grof 32—7$. fabriek 19—35. Reine Claude d'Althann 75107, II 10—58, grof 41—76, fabriek 532. Reine Claude Verte grof 64—93. Jefferson I 71—91. II 44. fabriek 22. Kirkus I 137151, fabriek 11. Franken- thaler I 170—190. Rode bessen I 110. Per doos: Rode bessen I 2935. n 29. Bramen I 30—33. II 26—29. IH 13. KAPELLE Bloemententoonstelling te Kapelle-Biezelinge De vereniging „Floralïa" te Kapelle- Biezelinge zal ook dit jaar weer een bloemententoonstelling houden, te weten THOLENS nieuwe „ster-ulo", het gedurfd opgezette gebouw naar een ontwerp van het Bussunise archi tectenbureau Wesselo en Van Voorst, is op enkele kleine afwerkingen na klaar. Begin volgende maand zal de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, liet opvallende complex op de hoek van de Molenvlietsedijk en de Singel officieel in gebruik stel len. Voor 27 september aanstaande zullen de mannen van aannemer Hoppenbrouwers uit Bergen op Zoom de lokalen en de ruime aula verlaten en hun werkstuk overdragen aan de gemeente en de gebruikers: de jongens en meisjes van de openbare ulo. Ongeveer twee jaar nadat in het stadhuis van Tholen het object werd aanbesteed, kan de stervormige ulo met haar bijna rondom glazen wand nu aan de onder wijsfunctie beginnen. In een cirkel liggen de leslokalen, naar het zuidend uitgewaaierd rond een hall in het centrum van het gebouw, op hun nieuwe bewoners te wachten. Alleen het schoolmeubilair moet nog een plaatsje worden gegeven. Betonkolommen in de uiterste hoeken van deze lokalen vormen met elkaar de punten van de ster, die slechts aan de noordkant wordt onder broken door een hoger natuurkundelokaal, de kamer voor het hoofd van de school en de garderobe. Alleen deze ruimtes hebben voor een deel blinde muren. In gestadig tempo is het markante gebouw in Tholen van de grond gekomen. Langzaam maar zeker zag men de maquette ervan in het stadhuis op het 800 vlerkante meter grote bouwterrein werkelijkheid wor den. In het midden van de nieuwe ulo restte tussen de verschillende lokalen een ronde ruimte, waarvan de helft werd bestemd tot aula. Tegenover de ingang van het gebouw werd in deze 100 zitplaatsen tellende hal een nis uitgespaard. De twintig vierkante meter grote wand van deze nis gelegen onder een lichtkoepel was bestemd voor een mozaïek, waaraan de Bergen op Zoomse kunst schilder-beeldhouwer A. A. van Meurs op het ogenblik de laatste hand legt. In tien kleuren ontwierp hij een motiet, waarin het onderwijs aan de jeugd is gesymbo liseerd: een moeder zebra doet haar twee jongen voor hoe zij moeten springen Deze „fantastische legpuzzel" van bijna zestigduizend stukjes Italiaans glas heeft de heer Van Meurs thans praktisch voltooid. Met de schilders en de stoffeerders stuurt hij aan op do opleveringsdatum. En zoals het kunstige mozaïek dan voor liet eerst in het licht van felle schijnwerpers zal worden gezet, zo krijgt deze unieke school in Tholen op de dag van de officiële ope ning dc stralenbundel van de publieke belangstelling ten volle op zich gericht óp 2S en 29 september in het koor van de Nederlands Hervormde Kerk te Ka pelle- Naast de inzendingen van plan ten en bloemen van de schoolkinderen, waarvoor de schoolwisselbeker beschik baar is, verwacht het organisatiecomité, ondanks het feit dat het een slechte zo mer is geweest voor het kweken van bloemen," toch nog een groot aantal in zendingen van particulieren. Vooral in de categorie kamerplanten wordt een vrij grote deelname verwacht. RILLAND-BATH Openbare verkoping Notaris H. Steenpoorte uit Kruiningen heeft namens de Tven van de heer J. Nieuwenhuysen in café „Het WapeD van Rilland" een huis verkocht. Het lag aanvankelijk in de bedoeling twee huizen te verkopen, maar aangezien de inschrij vingen voor het pand Adriaan Brouwer- weg 56 te laag bleven, werd dit aange houden. Wel verkocht werd het huis met erf, ter grootte van 2 are, 96 ca, Adriaan Brou- werweg 30. De koper was de heer P. A. M. Quist te Bath. Hij kocht het huis voor de prijs van 4550. VEILING THOLEN 13 september. Witte Eigenheimers 7.00, blok I 16,00. blok II 10.0O—14.00, poters 6.00. Bintjes, bonken 13.61, blok i 10,81. II 10.20— 10.40, poters 5,00. Koopmans Blauwe 13,40. Aanvoer 50 ton. Burgerlijke stand YERSEKE. Bevallen: C. H. Dijkwel-Fikaar z. Overleden: J. Pikaar, 70 vr. v. L. L. Bom. Getrouwd: D. J. Kosten 25 jaar en C. van Strien, 22 jaar: J. A. Jobse 25 jaar en J. M. de Koeijer 22 jaar; L. L. A. Gelijns 25 jaar en P. C. Hartoog 26 jaar; P Goeree 26 jaar en J. J. Bakker. 20 jaar. Ondertrouwd: K. P. Hol les telle 20 jaar en M. F. Harthoorn 18 jaar. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf: Maandag 17 september '62. James Grieve, alle maten, met gele tint, op 5 mm sorteren. Groene partijen zullen niet geveild worden. Ellisons Orange, 75 mm en op, met blos en gele tint, op 5 mm sorteren. Seigneur d'Espem. alle maten, op 5 mm sorteren. Bon Chrétien Williams, al le maten sortering: 45-55, 55-65, en 65 mm en op. Beurré Lebrun, alle maten, op 10 mm sorteren. Donderdag 22 september '62 Transp. de Croncels, alle maten, met gele tint, op 5 mm sorteren. Ellisons Orange, 65 mm en op, met blos en gele tint, op 5 mm sorteren. Cox' Orange Pippin, 65 mm en op, met blos, op 5 mm sorteren, 20 kg per kist. Bramley's Seedling, alle maten, op 10 mm sorteren, 20 kg per kist. Triomphe de Vienne, 70 mm en op, op 5 mm sorte ren. Vanaf maandag 17 septem ber a.s. kan de val en ge vallen kroet van alle appel rassen geveild worden. Van alle appels de val en kroet aan te voeren a 20 kg netto per kist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9