HAAR ZEEUWSE COLLECTE in eerste week oktober voor vier doeleinden Eerste overspanning voor Haringvlietbrug BILT BLONDEREN VOOR UW De wethoudersverkiezing was in Hoedekenskerke onwettig IN LAATSTE 5 JAAR VEEL GEBEURD Polio, spastici, huisvrouwen en boottocht In 5 jaar THUIS ZELF DOEN POLY-COLOR ALMANAK „Pot" leeg Ook bedrijven Expositie J. P. Aerts in IJzendijke heerlijke bessenjenever Om de tweede zetel TWEE KANDIDATEN BRACHTEN BIJ HERSTEMMING TOCH STEM UIT PROGRAMMA BEZOEK „GOUDEN ZWEMSTERSAAN CORSO GOES FRUITFEE BEZOCHT WALCHERSE VERPLEEGHUIZEN EXAMENS F.M.-zenders in Goes spoedig „in de lucht" SCHUTTERSFESTIJN IN GOES MODERN KOELHUIS IN KRABBENDIJKE GEBOUWD VERWACHT. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1962 DE ZEEUWSE COLLECTE zal dit jaar gehouden worden in de week van maandag 1 tot en met zaterdag 6 oktober. De stichting Zeeland heeft in nauw overleg met het provinciaal bestuur van dè Fe deratie voor Vrouwelijke Vrijwil lige Hulpverlening de opbrengst bestemd voor vier doeleinden: A: Poliopatiënten, B: Spastici, C: Boottocht van het Rode Kruis en D: De vakantie voor huisvrouwen. Men zal zich wellicht afvragen of nu weer voor hetzelfde doel als één, twee of meer jaren gecollec teerd moet worden. Inderdaad, want hoewel de organisatoren er naar streven om telkens nieuwe projecten in hun programma op te nemen, is de steun voor polio patiënten, spastici, Rode Kruis en huisvrouwen nodig. Deze objecten kunnen eigenlijk niet meer ge schrapt worden, zodat de honder den huisvrouwen straks weer daarvoor een beroep doen op de gezonde Zeeuwen voor steun aan hun gehandicapte mede-inwoners. De stichting Zeeland en de V.V.H. hopen daarbij, dat de Zeeuwse sa menleving deze inzameling niet wil zien als een collecte, maar als een beroep op solidariteit met de Zeeuwse samenleving. De steun via de Zeeuwse Collecte aan poliopatiënten en spastici zal zich dit maal niet alleen uitstrekken over de ge handicapte kinderen. Want op advies van een werkgroep van medische des kundigen willen de stichting Zeeland en de V.V.H. proberen alle getroffen kinderen in Zeeland te helpen. Boven dien moet er ook iets gedaan worden voor de vele volwassen patiënten, die Zeeland telt. Wellicht, dat dank zij de collecte een groot deel van deze patiën ten „opgespoord" kan worden. Tijdens een bijeenkomst in het bureau van de stichting Zeeland, waarbij aan wezig waren mevrouw S. C. de Casem- broot-baronesse van der Feltz, de presi dente van de Zeeuwse V.V.H., mevrouw Van Bennekom, bestuurslid, mej. W. J. H. Westera, medewerksters in algemene dienst van de stichting Zeeland en stich tingsdirecteur drs. KI. Laansma, wer den talrijke bijzonderheden meegedeeld. Uit het overzicht, dat mej. Westera over de afgelopen vijf jaar gaf bleek, dat er in die .periode enorm veel is gebeui-d .voor de gelden, die de Zeeuwse bevol king bijeenbracht. Ileend, terwijl er thans een aanvraag ge daan is voor nog 9 toestellen, die elk een waarde vertegenwoordigen van f600. Van de collecte in 1958 werd bijna 5000 gulden besteed voor de aankoop van recreatiemateriaal voor de pa tiëntjes van Zonneveld en Ipenoord. Uit de opbrengst van de collecte 1961 werd een bedrag van 11.000 gulden besteed voor de thuisverpleegde kin deren. Daarvoor zijn wagentjes en rolstoelen aangeschaft, zodat voor de in Zonneveld en Ipenoord verpleegde kinderen met deze stoelen thuis de behandeling voortgezet kan worden. Op dinsdag 25 september zal mevrouw De Casembroot deze wagentjes en stoe- de verpleeginrichtingen aanbie den. In de afgelopen twee jaar konden voorts 18 chronische Zeeuwse zieken dank zij de Zeeuwse collecte de boottocht met de Henri Dunant meemaken. Wat een dergelijke vakantieweek betekent in het leven van iemand, die altijd aan bed ge bonden is, behoeft uiteraard geen be toog. De „pot" om daarvoor te blijven zorgen, is echter totaal leeg Dan de vakantieweken voor de huis vrouwen. De afgelopen zomer was de belangstelling zo groot, dat er weer 7 weken georganiseerd moesten worden. Dank zij de medewerking van de Zeeuw. Tn 1957, toen de leden van de bij de V.V.H. aangesloten vrouwenorgani saties de inzamelingstaak op hun schouders namen, kwam een belang rijk deel van de gelden ten goede aan de bejaardensociëteiten, onder meer voor de tijdsbesteding. Aanvankelijk zouden er 49 sociëteiten van profite ren, maar toen ook de in dat jaar in oprichting zijnde er bijgeteld werden, kwam men reeds tot 76 sociëteiten, een aantal, dat dank zij de stimulans, die er van de collecte uitging, thans gegroeid is tot tegen de 100. Dat be tekent, dat in bijna elke Zeeuwse ge meente wel iets gedaan wordt op het gebied van de bejaardensociëteiten. Voorts werd het mogelijk gemaakt in nagenoeg elk bejaardentehuis een tele visietoestel te plaatsen. Voor de blinden zijn er thans 20 bandrecorders uitge- f Advert entiet TUBE 2.95 Zeeuwse Vangst.... Het was nog in de dagen, dat er zo nu en dan zon te bespeuren viel en dat de badgasten in de Schouwse Westhoek zich ook in derdaad in zee waagden. In die dagen ook was het, dat een ver woed hengelaar zijn werphengel had uitgévjorpen, in de hoop uiteraard op een goede vangst. Het werd een goede 'vangst. Plotseling zwiepte de hengel ver vaarlijk heen en weer en onmid dellijk kwam de man in actie. Met inspanning van al zijn krachten begon hij de lijn in te halen en dat was een karwei, zoals hij in heel zijn hengelaarsloopbaan nog niet bij de hdrnl had gehad. Hij zwoegde van belang, maar hoe- wel hij al zijn aandacht nodig had voor het binnenhalen van de vangst, zag hij toch ook nog iets anders. Een zwemster namelijk, die merkwaardig genoeg precies in hetzelfde tempo de kust naderde, waarin de visser zijn lijn in palmde. In feite wós het helemaal niet zo merkwaardig. Ze zat er aan. Het haakje had zich vastgezet in de voetzool van de schone baad- ter en de visser ving die dag de vangst van zijn leven. Alleen het aloude ./zij leefden nog lang en gélukkig" ging niet op, maar voor het overige had het gebeu ren wel iets van een sprookje uit duizend-en-één-nacht se bevolking is het mogelijk geweest totaal bijna 500 huisvrouwen van deze vakantieweek op Hedenesse te laten ge nieten. Dat gebeurt eigenlijk niet omdat deze huisvrouwen het zo leuk vinden (dat natuurlijk ook wel), maar omdat de huisartsen dat hard voor haar nodig vinden. Voorts zijn nog talrijke „losse activiteiten" uit de restanten van de Zeeuwse Collecte betaald Ondanks het feit, dat het beroep op de Zeeuwse bedrijven vorig jaar maar wei nig resultaten heeft opgeleverd (van de 430 ondernemingen zorgden slechts 76 voor een bedrag van f 2600, terwijl men voor de aankoop van een autobusje voor de kinderen vaa Zonneveld en Ipenoord op rond 10.000 gulden gerekend had) wil men dit jaar de bedrijven weer aan schrijven. Hopenlijk met een beter resul taat. Nog "meer dan voorheen zal er thans voor deze 11e collecte „reclame" ge maakt worden: dank zij de medewerking van de directies zullen de bussen van het Streekvervoer Walcheren en de Au tomij Zeeland kort vóór en gedurende de collecteweek „gesierd" worden met raambiljetten. De Z.V.T.M. meende er niet aan te moeten meewerken, terwijl de organisatoren nog wachten op be richt van de stoombootdienst. waarvan men hoopt, dat deze enkele biljetten op de boten wil meenemen. Slot van pag. 1) ken de overspanning boven óe vier zware steunpunten. De transportlei der kreeg via zijn radiocontact een pluim, dat hij „de zaak een half uur lang bijna zonder beweging in be dwang kon houden". Af en toe klonken holle mokerslagen over het water, verder was er alleen het gestamp van de motorboten. Toen de kentering van hoog en laag water was gepasseerd, zakte het ge vaarte heel langzaam centimeter voor centimeter omlaag. Aan boord van de twee bakken hielp men de dalende beweging van het water een handje door enkele ruimen vol te laten lopen. Op de bootjes rondom, aan de wal bij Numansdorp en op de kop van de dam over de Hellegatplaten, die Goeree-Overflakkee binnen enkele jaren met de brug zal verbinden, volgden vele honderden het schouwspel. profiteren van een zelf bekostigde „tolbrug". Het inhangen van de eer ste overspanning gistermiddag, heeft de verkoop van de tolkaartjes weer een stap dichterbij gebracht. In de komende anderhalf jaar volgen nog tien overspanningen. De opbouw van de pijlers en de constructie van de bovenbouw zijn nu pas goed op gang gekomen. Tolbrug Mutsen en petten gingen de lucht in, toen om precies zeventien minuten over vier het trionifconcert op de schepen losbrak. De eerste overspan ning voor de Hariugvlietbrug stond op zijn plaats. Een tiende deel van vaste oeververbinding, die men op Goeree-Overflakkee al sinds de der tiger jaren heeft bevochten, staat midden in het Haringvliet. Vol onge duld kijkt men op dit eiland en op Schouwen-Duiveland uit naar de tien herhalingen van dit schouwspel. Eerst dan zal de 1200 meter lange brug voor het verkeer geopend kun nen worden. Vier jaar eerder, dan de Deltadienst volgens de plannen dit contact tussen de randstad en de beide eilanden zou hebben gelegd. De Haringvlietbrug is zoals men weet een onderdeel van het driepotige Deltawerk in het ont moetingspunt van Volkerak, Haring vliet en Hollandsch Diep. Eerst wan neer het Volkerak is afgesloten, krijgt de brug zijn topfunctie in de nieuwe Beneluxweg. Tot die dag zul len Goeree en Schouwen al kunnen De heer C. Goud te Schore overleden Na een langdurige ziekte is woensdag avond op 63-jarige leeftijd overleden de heer C. Goud te Schore, in leven han delaar in landbouwprodukten. De heer Goud, die een zeer geziene figuur was, heeft vanaf augustus 1945 voor de Schoorse gemeentebelangen zitting in de raad van Kapelle gehad. Daarnaast bekleedde hij ook vele functies in het kerkelijk leven bij de Nederlands her vormde gemeente. Vijfentwintig jaar had hij zitting in colleges van kerke- raad, notabelen en kerkvoogdij, waar van de laatste acht jaar als president kerkvoogd. Ook op maatschappelijk ter rein was de heer Goud een vooraan staande figuur. Enkele jaren had hij als voorzitter de leiding van de Oranjever eniging. Ook was hij destijds voorzitter van de oudercommissie der openbare la gere school en de laatste jaren ook voor zitter van de weegbrugvereniging. Ver- der had hij vanaf 1954 zitting in de ad viescommissie woonruirntewet; was hij tal van jaren blokhoofd van de blok- ploeg van de Bescherming Bevolking te Schore en trad bij de bevrijding in 1944 als commandant op van de ondergrondse dienst. Zaterdagmiddag zal het stoffelijk over schot ter aarde worden besteld. Hieraan voorafgaande zal er in de Nederlands hervormde kerk te Schore om half twee een korte rouwdienst gehouden worden- _.i een der zalen van het raadhuis te IJzendijke is donderdagmiddag een ten toonstelling geopend van schilderijen, vervaardigd door de schilder Johan P. Aerts. Enkele tientallen belangstellen den, onder wie de burgemeesters van de buurgemeenten Oostburg, Waterland- kerkje en Schooudijke en de waarne mend burgemeester van Aardenburg, hadden gevolg gegeven aan de uitnodi- deze opening bij te wonen. mrgemeester van IJzendijke, de heer Ficq zei het bijzonder op prijs te stellen, dat een Nederlandse schilder en nog wel iemand die in IJzendijke ge boren en getogen is in deze gemeente komt exposeren. Hij noemde het juist dat men tegenwoordig ook het grote pu bliek met dergelijke exposities tracht te bereiken, in tegenstelling tot vroeger, toen men vaak alleen exposeerde voor een uitgekozen groep belangstellenden. Het deed burgemeester Ficq genoegen te kunnen constateren, dat IJzendijke in trek is bij de schilders, daar ook reeds enkele collega's van de heer Aerts zich in IJzendijke hebben gevestigd. Met de wens dat de expositie veel bezoek zal trekken, verklaarde hij deze voor ge opend. De heer Aerts dankte het college van b. en w. en de gemeenteraad van LJzen- dijke voor het beschikbaar stellen van de zalen. Daarna gaf hij de genodigden enkele toelichtingen op de door hem vervaardigde werkstukken. De expositie toont ruim veertig schilderijen en aqua rellen, terwijl verder nog een aantal schetsen, tekeningen etsen en olieverf studies is tentoongesteld. De IJzendijkse schilder Aerts heeft geruime tijd in Am sterdam gewoond, waar hij ook zijn op leiding ontving. Hij studeerde daar bij verschillende schilders, o.a. bij Bart Pei- zel. Daarnaast was hij werkzaam bij het onderwijs om zoals hij het zelf uit drukte „ook nog te kunnen leven". De heer Aerts blijkt een grote voorlief de te hebben voor het schilderen van heidelandschappen en zandvlakten. De tentoonstelling is geopend tot 1 oktober aanstaande. Lions Club in Goes opgericht In Goes is onlangs een Lions Club opge richt, welke de veertigste is in Neder land. Op 22 september a s. zal in de raadzaal van het stadhuis te Goes de officiële oorkonde werden uitgereikt, welke bil de oprichting van een derge lijke club behoort. Hierbij zal o.a. aan wezig ziln de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. •C. de Casembroot. (Advertentie) N. V. DISTILLEERDER IJ v/„ SIMON RYNBENDE ZONEN - SCHIEDAM De wethoudersverkiezing in de ge meente Hoedekenskerke is ten dele onwettig. Gebleken is namelijk, dat de verkiezing van de tweede wethouder M. Steijn (k.v.p.) vier stemmen en J. C. J. Boone (s.g.p.) drie stemmen op onwet tige wijze tot stand is gekomen. De fout is gemaakt, toen de beide kandidaten bij de herstemming tóch hun stem uitbrachten, on danks het feit, dat dit volgens ar tikel 52 lid 2 van de gemeentewet niet is toegestaan. De toch al zo moeizaam tot stand ge komen verkiezing van een tweede wet houder in Hoedekenskerke zal thans moeten worden overgedaan. Voor de be zetting van de tweede wethouderszetel waren niet minder dan vier vrije stem mingen nodig. Bij de eerste vrije stem ming kreeg de heer Steijn twee stem men, evenais de heren Boone en J. Boo gaard (c.h.)- Op de heer A. Scheele (a. r.) werd een stem uitgebracht. Bij de tweede stemming was de uitslag als volgt: Steijn 3, Boone 2 en Boogaard 2. De derde „ronde" gaf hetzelfde beeld, zodat het lot tussen de heren Boone en Boogaard moest uitmaken, wie van hen in de vierde „ronde" met de heer Steijn zou uitkomen. Pas toen viel de beslis sing: de heer Steijn kreeg vier stem men en de heer Boone drie. Fout Achteraf is gebleken, dat bij deze laatste verkiezing de fout is ge maakt. De beide kandidaten voor de tweede wethouderszetel haden name lijk niet mogen meestemmen. Arti kel 52 lid 2 van de gemeentewet zegt, dat in een dergelijk geval na drie vrije stemmingen en loting de beide kandidaatwethouders niet mo gen meestemmen. De uitslag vier tegen drie de raad van Hoedekenskerke telt zeven leden liet er geen twijfel aan bestaan, dat de heren Steijn en Boogaard tóch hun stem hadden uitgebracht. Burgemeester mr. H. Somers van Hoe dekenskerke heeft vervolgens de raad op de hoogte gesteld van deze foutieve tang van zaken. Tevens heeft hij Ged. taten van Zeeland verzocht het be sluit van de verkiezing van de tweede wethouder ter vernietiging voor te dra gen aan de Kroon. Hangende de beslissing van de Kroon blyft de lieer Steijn fungeren als wet houder. „Het is bij dergelijke gevallen reeds voorgekomen, dat de uitspraak van de Kroon bijna een half jaar oj zich liet wachten", verklaarde ons bur- Rijksgoedkeuring voor 144 huizen in Goes Het gemeentebestuur van Goes heeft de rijksgoedkeuring ontvangen voor de bouw van niet minder dan 144 wonin gen in bouwplan zuid. Het betreft hier een realisering van het woningbouw- contingent voor 1962. Reeds enkele maanden geleden heeft de gemeente raad in principe zijn goedkeuring ge hecht aan de bouw van 144 woningen, volgens liet systeem ratiobouw. De defi nitieve plannen zullen thans spoedig aan de gemeenteraad worden voorgelegd, zo dat op korte termijn met de bouw een aanvang kan worden gemaakt. De vijf „gouden zwemsters van Leip zig", die zaterdag aanstaande op uit nodiging van ons blad, naar Goes ko men om getuige te zijn van het acht ste Zeeuwse fruitcorso, krijgen nog een héél programma te verwerken. Ilia van Velsen, Cockie Gastelaars, Ada Kok, Adrie Lasterïe en Ineke Tigelaar -de laatste neemt de plaats in van Erica Terpstra, die we gens „ontgroening" in Leiden ver hinderd is naar Goes te komen ar riveren met de trein van één minuut vóór twaalf in Goes. Zij begeven zich dan naar hotel „De Korenbeurs". Om kwart vóór tvvee zullen de „gou den zwemsters", die enkele weken geleden zoveel roem oogstten in Leipzig, in een open auto door Goes naar het Bergweg-parcours worden gereden. Het muziek gezelschap „Euphonia" zal lien oo de roule bege leiden, die voert van de Grote Markt, via de Kerkstraat, Ganzepoortstraat, Lange Vorststraat, Kleine Kerk straat, Magnoliastraat, Anjelier- straat, Beatrixplein, Leliestraat, Vo- gelzangsvveg naar de tribune aan de Bergweg. Tussen drie en vijf uur zullen de zwemsters de stoet van praalwagens gadeslaan, die wordt aangevoerd door de wagen van fruitfee Anneke Dees. Na afloop van liet corso zullen vijf Nederlandse topzvvemsters op de Grote Markt worden gehuldigd door de fruitfee. De huldiging is bepaald op half zes. De komst van de „gou den zwemsters", die onlangs bezoek kregen van de Zeeuwse fruitfee, aan welk bezoek in het extra fruitcorso- nummer van de P.Z.C. een uitvoerige reportage is gewijd, zal ongetwijfeld luister bijzetten aan de feestelijkhe den in de Ganzcstad. Mede dank zij de medewerking van het fruitcorso- bestuur is een aantrekkelijk pro gramma voor de zwemsters samen gesteld. I)e Zeeuwse fruitfee, An neke Dees, en haar twee hofdames Tini Karelse en Ella de Visser, hebben donderdagmiddag een be zoek gebracht aan „Zon neveld", Ipenoord" en „Welgelegen". Op haar tocht langs deze drie in richtingen deelde de fee een lawine van geschen ken uit: fruit voor de pa tiënten van „Zonneveld", voor die van „Iepenoord" en „Welgelegen" en voor het verplegend personeel. Appels, peren en druiven, beschikbaar gesteld door de veilingvereniging Wal cheren en door vertegen woordigers in Zuid-Beve land en Walcheren. Het bezoek en het uitde len van het fruit vond plaats in het kader van de actie ..Sport Steunt Zon neveld". waarvoor de ver tegenwoordigers vorige week reeds een voetbal wedstrijd hadden ge speeld. Even over vier uur arri veerde de fruitfee met haar twee hofdames in ;en wager 1 „Zon- bij het zeehospitium neveld", waar de genees heer-directeur dokter H, A. Roebers hen verwel komde. Het gezelschap waarvan onder anderen deel uitmaakten de heren J. de Priester van de Vei lingvereniging „Walche ren", C. Munnikhof te Goes als woordvoerder van de vertegenwoordi gers, M. Haasdonk van de Goese evenementenoom- missie en C. L. Wester- wcel en H. L. Plompen, respectievelijk voorzitter en secretaris-penning meester van het comité „Sport Steunt Zonneveld", ging eerst naar de sanato riumafdeling. Enkele pa tiënten zorgden daar met tromgeroffel voor een min of meer muzikale begroe iing. De fruitfee overhan digde aan elk van de pa tiënten 'n bakje met fruit, waarna de fee op haar beurt werd verrast met een pitriet-dienblad. Ook in de revalidatic-afdeling, waar het gezelschap ver volgens naar toe ging. viel de fee en haar gevolg een warme ontvangst ten deel. Voor deze bijzondere gelegenheid hadden de kinderen een speciaal lied ingestudeerd: „Zeg heb je wel gehoord van de fruit fee uit Goes". Nadat de fee ook daar aan de kin deren een bakje fruit had overhandigd, mocht zij op haar beurt weer een pre sentje in ontvangst ne men: een kleedje voor op het dienblad. De twee hofdames kre gen van de kinderen een pitrleton sigaretten- tonnetje aangeboden. Na dat in een andere ruimte van de inrichting de afge vaardigden van de Vei lingvereniging, van de vereniging, van de verte genwoordigers, het comi té „Sport Steunt Zonne veld, de Goese evene mentencommissie en dok ter Roebers over cn weer woorden van dank hadden oord". Zij werd opgewacht door een erehaag van patiën tjes. De fruitfee maakte in deze inrichting een rondgang langs de ver schillende afdelingen en overhandigde aan de jia- tiëiiten bakjes fruit. de tocht langs de drie Walcherso inrichtingen. Op dc foto: de fruitfee overhandigt een bakie met fruit aun een van de patiëntjes van Zonneveld. (Foto P.Z.C.) gemeester Somers. Pas als de uitspraak binnen is, zal de gemeenteraad nieuwe wethouder uit zijn midden gen kiezen. Bij de gehouden eindexamens van derde leerkring (volledige bevoegdheid voor onderwijzer of onderwijzeres aan de Middelburgse rijkskweekschool) slaagden: H. H. Batch te Vlissingen; P. A. de Dreu te Goes; P. A. J. L. v. d. Dries te Goes; J. I. Goedhart te Vlissin gen; J. M. Huijbregtse te Middelburg; F. R. Kest te Middelburg: A. H. Maat te 's-Heer-Hendrikskinderen; mej- N. E. de Munck te Goes; J. A. Pellegrino te Goes. Herexamen werd toegestaan aan: E. H. L. te Beek te Oostburg; J. J. van Pee- nen te Vlissingen; J. P. M. I. Ploegaert te Vlissingen. Afgewezen: één kandidaat. Naar het zich laat aanzien komen nog deze maand de beide F.M.- zenders, die momenteel worden geplaatst in de radïotoren te Goes, in de lucht. Binnen enkele weken zullen de bezitters van radiotoestellen met een F.M.- band in Zeeland vrijwel geen last meer ondervinden van sto ringen en „stemmen op de ach tergrond". In oktober van vorig jaar konden wij berichten, dat in 1962 twee F.M.- zenders (frequentie modulatie) zou den worden gebouwd in de radio toren te Goes. De ontvangst van de zenders Hilversum I en n wordt hier door in belangrijke mate verbeterd. De beide Hilversurr.se zenders A.M.-zenders (amplitude modulatie) zitten namelijk in de druk bezette middengolf. De radiostations zitten op deze golf zo dicht bij elkaar, dat zij vaak in eikaars „gebied" komen, hetgeen de zoveel gehoorde „stem men op de achtergrond" oplevert. Voorts heeft men oo deze zenders nogal eens hinder van luchtstoringen, zoals onweer. De beide Goese F.M.-zenders zullen dit euvel ondervangen. De F.M. waar borgt de radioluisteraars een betere weergavekwaliteit dan de A.M. Op dit ogenblik wordt in de radiotoren te Goes aan het plaatsen van de twee F.M.-zenders gewerkt. Zonder ernstige tegenslag komen de zenders nog deze maand in de lucht. De F.M.- zenders „werken" op de frequenties 87.85 M.C. (megaton cycles) en 95 M.C., respec" Hilversum 1 Tegen acht uur arriveerden don derdagavond, voorafgegaan door de Goese muziekvereniging „Ho sanna" een groot aantal Zeeuwse boogschutters op de Grote Markt te Goes om deel te nemen aan een schuttersfestijn. Dit schuttersfeest werd georgani seerd door de koninklijke hand wedstrijden die gelijktijdig op de liggende wip toerden gehouden. Aan dit festijn namen 97 Zeeuwse boogschutters van IS verenigin gen deel. De heer J. de Rijke van de ,fEdele Handbooguit Oude- lande schoot de hoofdvogel. Het was reeds laat op de avond, dat de schieting was afgelopen en de fruitfee met een toepasselijke toe spraak de vele prijzen kon uitrei ken. Op de foto een van de schut ters in actie. (Foto P.Z.C.) Goese deken benoemd tot kanunnik Deken C. P. M. Holtkamp van het de kenaat Middelburg en pastoor van de r.-k. parochie Goes, is door de Paus be noemd tot kanunnik van het kathedraal kapittel van Breda. Deken Holtkamp is de eerste Zeeuwse pastoor sedert eeu wen, die zitting neemt in het uit acht geestelijken bestaande kapittel. Het kapittel is de hoogste raad in het bisdom. Het adviseert de bisschop. Tij dens de maandelijkse bijeenkomst van het kapittel zal de Goese deken als ka nunnik worden geïnstalleerd in de ka thedraal van Breda. Deze plechtigheid is bepaald op 3 oktober a.s. De benoe ming van deken Holtkamp is een ge volg '/an het feit, dat midden-Zeeland in 1956 b(j het bisdom Breda is gevoegd. De Goese deken is 60 jaar oud. In 1958 werd hij tot pastoor in Goes benoemd, na eerst enkele jaren de r.-k. parochie van 's-Heerenhoek te hebben gediend. De firma A. Waterman cn Zn te Krah- bendjjkc heeft de afgelopen maanden een nieuw koelhuis gebouwd, dal tot de modernste van ons laiul kan worden ge rekend. Het koelhuis, dat een lengte heeft van 42 Vz meter en een breedte van 30 meter, is geschikt voor opslag en droging van alle soorten granen en zaden, alsmede voor aardappelen en uien. Zelfs is het mogelijk door het plaatsen van een vriesmotor de cellen geschikt te maken voor de koeling van fruit en zuidvruch ten. Het koelhuis bestaat uit 10 cellen 80 ton en 4 cellen van 230 ton. De goed geoutilleerde cellen zijn met enkele eenvoudige ingrepen geschikt te maken voor het bewaren, koelen en drogen van tal van landbouw- en fruitteeltproduk- ten. De verwarmingsinstallatie van pro- paangas is aangesloten op alle cellen. Het nieuwe koelhuis „Wilhelmina", waarvoor uit binnen- en buitenland gro te belangstelling bestaat, zal volgende week donderdag tussen 2 en 4 uur 's middags worden opgeleverd. HET WEER IN EUROPA 17 gr. C. 18 gr. C. 17 gr. C. 15 gr. C. 19 gr. C. 26 gr. C. 20 gr. C. 22 gr. C. 25 gr. C. 23 gr. C. -H0 gr. C. 36 gr. C. 32 gr. C. Oslo, onbewolkt Londen, zwnar bewolkt Brussel, licht bewolkt Luxemburg, licht bewolkt Parijs, licht bewolkt Nice, zwaar bewolkt Münehcn. zwaar bewolkt Genève. onbewolkt Wenen, onbewolkt Innsbruck, zwaar bewolkt Rome. onbewolkt Mudrid. licht bewolkt Mallorou. onbewolkt (Advertentie) DE DILI IETS HOGERE MIDDAGTEMPERATUREN Droog en over lief algemeen zonnig weer. Zwakke wind draaiend naar zui delijke richtingen. Iets hogere middag- temperaturen. ZON EN MAAN 15 september Zon op 6.13 onder 18.57 Maan op 20.00 onder 7.35

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2