PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BEN BELLA REKENT AF MET GROOT AANTAL MEDEDINGERS Actie tegen Cuba niet nodig Gematigder geluid uit Londen EERSTE OVERSPANNING TUSSEN PIJLER HARINGVLIETBRUG Boudiaf en Krim wél op kandidatenlijst Senaat aanvaardt de overdracht met 63 stemmen vóór en 3 tégen Mevr. Eekhout bezocht gewonde militair Kennedy mag reservisten oproepen Heren Algra (a.r.), Tjalma (a.r.) en Reijers (c.h.) tegen 106 meter snelweg naar Schouwen en Goeree op zijn plaats gebracht Openbaarheid 205e jaargang - no. 217 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie F van de Velde Vlissingen Walstraat 58-6C Zierikzee red. tel. 2425 ad: F. B. den Boer. Adjunct: W. de Pagter. Hooldreducteuren: W. Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week. ƒ8.00 per kw.Ir. oer post 8.25 per kw. Losse nummers 15 tel 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv 3647/3643); Middelburg Markl 51. tel. 3841 (b.g.g red. 2078/3169. adv. 2375), Goes: Grote Markt 2 tel 6140 (b.g.g. red. 7853. adv. 5213), Oostburg: tel. T.r tel 2094. Adv.pr. 27 ct per mm. Min. per adv f 4.- Ineez. med. 3 t 'arlef Kleine adv (max. 8 regels) 25 ct per regel (min. 125). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct Bureaus: Temeuzen: tel. 2116; Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Vrijdag 14 sept. 1962 Misdrukken in de safe Pagina 3 BEN KHEDDA VOLLEDIG UITGERANGEERD Het Algerijnse politieke bureau van vice-premier Ben Bella heeft gisteren een gewijzigde kandidatenlijst voor de verkiezingen van 20 september gepubliceerd. De namen van de meeste mensen die tijdens de onenigheid tussen Ben Bella en de legercommandanten te Algiers vijandig jegens de „sterke man" zijn opgetreden zijn verwijderd van de lijst. In totaal werden 59 namen geschrapt van de op 19 augustus aangekondigde lijst met 196 kandidaten, die aanvankelijk was opge steld voor de door Ben Bella uitgestelde verkiezingen van 2 sep tember. De belangrijkste geschrapte kandidaat was Ben Khedda, de premier van de ten dode opgeschreven „voorlopige regering", die door Ben Bella terzijde werd geschoven. Minder officieren In het algemeen werden in alle ge bieden minder legerofficieren kandi daat gesteld. Op de voormalige lijst waren het er 72 terwijl dit keer on geveer 60 namen van legerofficieren werden vermeld. De namen der 16 Europeanen op de eerder opgestelde lijst bleven ongewijzigd. Voor militaire spanning zorgde kolonel Boumedienne, die Ben Bella steunt. Woensdagavond laat begaf hij zich aan het hoofd van een detachement van 200 man naar de havenstad Bougie wat in feite een schending betekent van de wapenstilstandsovereenkomst tussen Ben Bella en de commandanten van de willaya's drie en vier. Bougie ligt op het grondgebied van de willaya drie, Kabylië. De troe pen van willaya drie hebben van hun hoofdkwartier in Tizi Oezoe opdracht gekregen niet te schieten op de mannen van Boumedienne. Versterkingen zijn echter onder weg. BEN KHEDDA .uitgerangeerd.. Op (lc nieuwe lijst werden de volgende kandidaten vervangen: do advocaat Ab- <lel Ilalid Boussouf, Mohammed Ben Yahia en fiedha Malek, die een grote rol hadden gespeeld in de Frans-Alge rijnse onderhandelingen over onafhanke lijkheid, Mustapha Lacheraf, die te za- mon met Ben Bella jaar in Franse gevangenschap had doorgebracht, de vrouwelijke guerrillastrijder Djainila Bouircd en kolonel Souat el Arab, een voormalige commandant van de militai re zone Constantino. Gehandhaafd Maar twee van Ben Bella's meest openlijke politieke tegenstanders ble ven blijkbaar op grond van diplo matieke overwegingen op de lijst gehandhaafd. Het waren de vice- premiers van de voorlopige regering Belkacem Krim en Mohammed Bou diaf. Ben Bella ging er zelfs toe over de posi tie van de twee vice-premiers te ver. sterken door de kandidatuur van een politieke vriend van Boudiaf, de voor malige minister Hocine Ait Ahmed, van wie de naam niet op de eerder opgestel de lijst was voorgekomen. Ook de commandant van de vierde wil laya, kolonel Si Hassan, die in Algiers tegen Ben Bella had geageerd, werd niet als kandidaat geschrapt. Zijn naam kwam echter voor op de kandidatenlijst voor Orleansville en niet die voor Al giers. MINISTER TEVREDEN OVER RESULTATEN E.E.G.-VER0RDENINGEN In de rede, waarmee hy gistermorgen in Amsterdam het tweede Europese meng- voedercongres opende, heeft minister Marijnen een zeer voorlopige beoorde ling gegeven van de sedert 80 juli gel dende E.E.G.-verordeningen voor gra nen, varkensvlees, eieren en slachtgevo. gelte. „Een enigszins betrouwbaar beeld is nog moeilijk te krijgen, nu de verordeningen nog slechts zes weken van toepassing zyn", vond de minister. Hij had echter de indruk, dat we niet ontevreden mo gen zijn over de resultaten. PRESIDENT KENNEDY President Kennedy heeft gisteren tijdens zijn persconferentie te Washington verklaard dat een zijdige Amerikaanse actie tegen Cuba zoals de zaken nu staan niet nodig en niet gerechtvaar digd is. Kennedy waarschuwde dat het vele ge praat over wat Amerika zou beho ren te doen een „dun laagje gewet- tigdheid" geeft aan de beschuldiging van Rusland dat zyn regering een invasie zou voorbereiden. De Amerikaanse president wees erop, dat Castro en zijn volgelingen dege nen waren die in moeilijkheden zaten. De Cubaanse premier, aldus Kenne dy, heeft zich door zijn optreden ge ïsoleerd van de rest van het westelijk halfrond, zijn naam wordt niet lan ger gevreesd in Latijns-Amerika. Castro en zijn regiem, aldus de pre sident, zijn uitgestoten door de orga nisatie van Amerikaanse staten en de handelsalliantic en door zijn „ko lossale wanbeheer" heeft hij zijn eco nomie verbrokkeld, zijn industrie ge stagneerd en hebben ook zijn havens niets meer te doen. Weer aardbeving in Perzië Het scismografisch instituut in Uppsala Zweden, heeft gisteren gemeld, dat zich nieuwe aardbevingen hebben voorge daan in liet zuiden van Perzië. Men meende in Uppsala dat de beving ernsti ge schade zou hebben kunnen veroor zaken. De hevigheid van de beving werd ge schat op een-twintïgste van die welke op 1 september het land in de rouw dompelde. Het ziet er naar uit dat de leiders van de Gemenebestlanden opti mistischer gestemd raken over de gevolgen van de mogelijke Britse toetreding tot de E.E.G. Nadat de vier commissies, die waren gevormd om bepaalde aspecten van het overleg inzake het Britse lid maatschap van de Euromarkt onder de loep te nemen, gisteren de gehele dag hadden beraadslaagd, zeiden vele afgevaardigden dat zij geruster waren over hun handelsbelangen. De bijeenkomsten der commissies wer den voorgezeten door premier Harold Macmillan, door de minister van Ge menebestzaken, Duncan Sandys, of de lord grootzegelbewaarder Edward Heath, die de belangrijkste Britse onderhandelaar was geweest bij het overleg over dc Britse toetreding tot de Euromarkt. Terwijl de delegaties van de Gemene bestlanden bijeenkwamen om hun be sprekingen voort te zetten, hebben ongeveer 300 mensen uit Kasjmir voor „Marlborough Houöe" een be toging gehouden. De demonstranten, die werden begeleid door politiemannc voerden span doeken mee, waarop stond te lezen: „Leg rede aan de dag, dubbelhartige Nehroe" en „Maak geen concentra tiekamp van Kasjmir". De Amerikaanse senaat heeft gisteren met overweldigende stemmenmeerder- heid zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel van president Kennedy om hem te machtigen in de periode, die wordt bestreken door de laatste drie maanden van 1962 en de eerste twee van I! in geval van een scherpe toespitsing van de gespannen internationale toestand 150.000 zogenaamde „eerste-liniereser- vïsten" onder de wapenen te roepen. De desbetreffende ontwerpresolutie werd goedgekeurd, nadat de republi keinse minderheid haar pogingen had opgegeven om een aantal amendemen ten aan Kennedy's voorstel te koppelen, waarin de eis werd gesteld dat de Ame rikaanse regering een krachtige politiek tegenover de Cubaanse communisten zal De echtgenote van generaal Eek hout heeft in het Haagse militaire hospitaal aan de Musenstraat de 20-jarige dienstplichtige soldaat Jacob Bood uit Nieuiv-Vennep op gezocht, die in Nieuw-Guinea ge wond is geraakt. „Gebroken thuisfront deed geen goed" De Eerste Kamer heeft na midder nacht het wetsontwerp tot goed keuring van het tussen Nederland en Indonesië gesloten akkoord over de overdracht van het be stuur over Nieuw-Guinea aan de Verenigde Naties en daarna aan Indonesië met 63 tegen 3 stemmen aangenomen. Verleden week vrij dag heeft de Tweede Kamer dit wetsontwerp aanvaard. Tegen de overdracht stemden vannacht twee leden van de antirevolutionaire fractie de hereh Algra en Tjalma en de cliristelijk-historische heer Reijers. De heer Kropman (k.v.p.) toonde zich er in de debatten over voldaan, dat het ka binet-De Quay in de kwestie Nieuw-1 Guinea gedaan heeft, wat het kon. Daarom, zo zei hij, staat de gehele K.V.P.-fractïe achter de regering. Zij laat zich niet leiden noch beïnvloeden door adviezen, die zij van universitaire zijde ontvangen heeft. De christelijk-hïstorische heer Pollema was van oordeel, dat het gebroken Thuisfront Nederland in de internatio nale organisaties geen goed gedaan heeft. Opvallend was zijn verklaring, dat de overdracht van het bestuur over Nieuw-Guinea niet automatisch in houdt, dat ook de souvereiniteit wordt overgedragen. De regering zal nog moeten bewijzen, vond hij, dat ook de souvereiniteit op 1 oktober niet meer in handen van Nederland zal zijn. Donderdagmid dag is in het Ha ringvliet de eerste overspanning in gevaren voor de 1200 meter lange brug, die Goeree- Overflakkee met de vaste wal zal moeten verbin den. Het tiende deel van de vaste oeververbinding staat nu midden in het Haring vliet. Méér over dit spectaculair gebeuren in de reportage van een onzer redac teuren op deze pagina. (Luchtfoto Centraal Aviation) HOOG BOVEN een bijna rimpeloos Haringvliet bij Numansdorp zakte donderdagmiddag om kwart over vier een stalen stuk snel- verkeersweg van 106 meter lang tussen twee grijze pijlers: de eer ste overspanning voor het Haringvliet, waarvoor Goeree-Overflak- kee en Schouwen-Duiveland samen de centen op tafel hadden ge legd. In de spreekwoordelijke stilte na de storm van woensdag knapten specialisten van rijkswaterstaat en het aannemingsbedrijf Penn en Bauduin een precisiekarweï op, dat plotseling met een oor verdovend fluitconcert van een kleine armada vletten en slepers rondom, de gebruikelijke Delta-bijval oogstte. Inderdaad: vrij plotseling. Het ma- dijk naar het Haringvliet hadden ge- noeuvreren met de twee elevator- tronsporteerd, was millimeterwerk, bakken, die de 830 ton zware brug- Nadat de stormachtige zuidwester ligger boven op een hoge stellage de plannen voor liet invaren woens- van de „werf - bij Kloos in Kinder- dag in het honderd had gestuurd, waren de vier pittige slepers van Piet Smit gistermorgen in alle vroeg te al uit de „schuilplaats" in de zee haven van Dordrecht met het logge gevaarte op pad gegaan. Langzaam zakte het spectaculaire transport het Hollandsch Diep af, om ten slotte op enkele tientallen meters voor de pijlers tot stilstand re komen. Op zijn hoge vijzeltorens trok deze eerste brugoverspanning al dadelijk veel bekijks. Bootjes vol autoriteiten van rijkswaterstaat, de N.V. „Brug- verbinding". cameramannen van film cn t.v., fotografen en verslaggevers trokken rondjes om de zogenaamde doosvormige kokerligger. Vliegtuig jes en een helikopter maakten on schuldige duikvluchten naar het log ge brugdeel, dat behoudens het op onthoud van een dag een voorspoe dige reis van Kinderdijk naar Nu mansdorp achter de rug had. Rustig lag de gemeniedc staalconstructie urenlang te wachten op de komende vloed. Scherp tekenden de contouren zich af tegen de heldere lucht: een rijvloer van meer dan 25 meter breed, waarover in 1964 het verkeer van de twee laatste grote eilanden in zuid westelijk Nederland naar het noorden zal snorren en waarmee na het ge reedkomen van de Oosterscheldebrug ook midden-Zeeland zijn noord-zuid verbinding zal krijgen. Torens ingepakt In de loop van de middag kwam het liele brugproject met beide uiteinden een halve meter boven de vier opleg- puntcn van de pijlers te liggen. Zorg vuldig hadden de bouwers van deze betonnen torens hun werkstukken van boven met zeilen ingepakt om te voorkomen, dat roestwater van het brugdeel de mureu zou besmeuren. Staaldraden met ankers werden uit gezet om liet laveren met de brug- lïgger goed in de hand te houden. Transportleider B. F van der Waal sïond via een walkie-talkie continue in contact met waterstaatsmannen boven op de pijlers, die zich meer dan 15 meter boven het wateropper vlak verheffen. Van zijn centrale post midden op de elevatorbakken klon ken de aanwijzingen naar de sleep boten met hun blauw-gele pijpen. Omzichtig draaiden de „Noorwegen", de „Spanje", de ..Portugal" en de „Finland" hun hoge last uit zijn scherpe hoek, met de pijlers evenwij dig met de brugas. Op het moment van de hoogwaterkentering het was toen ongeveer half vier scho ven de speciaal geconstrueerde bak- (Zie slot pag. 2 kol. 2) De minister van buitenlandse zaken, mr, Luns was het hier niet mee eens. Bestuursoverdracht impliceert sou- vereiniteitsoverdracht, betoogde hij. Uit alles wat gebeurd is, had de heer Van Riel (v.v.d.) een les geleerd, name lijk deze, dat Nederland geen interna tionale politiek kan voeren, als er geen overeenstemming bestaat tussen de re gering en de leiding van de grote bla den. De heer Van Riel en andere sprekers oefenden, zoals dat in de Tweede Kamer was gedaan, kritiek op de veranderende houding van Amerika in het conflict over Nieuw-Guinea en hij sprak, even eens daarin gevolgd door andere afge vaardigden, de hoop uit, dat Indonesië de overeenkomst loyaal zou uitvoeren. De heer Berghuis van de A.R.P. ge waagde van een zwaar dramatisch pro ces, dat door de nood is afgedwongen en dat door het Nederlandse volk als zodanig wordt gevoeld en aanvaard. De heer Vos van de P.v.d.A. sloot zich hier- by aan. De christelyk-historische heer Reijers motiveerde zijn stem tegen het wets ontwerp tot goedkeuring van het ak koord. In Indonesië zag hij een dicta- tüurstaat met een sterk communistische signatuur. Deze staat beschuldigde hij van trouweloosheid. Hij wilde er niet aan meewerken het ontwikkelingswerk van Nederland in Nieuw-Guinea af te breken en dit land aan Indonesië over te leveren. In ongeveer dezelfde geest sprak de heer Algra van de A.R.P. Iii de redevoeringen van de minister- Sresident prof. De Quay en in (lie van e minister van buitenlandse zaken mr. Luns, ter beantwoording van de opmer king van de sprekers van de verschil lende fracties, viel veel te beluisteren van wat men verleden week ook in de Tweede Kamer gehoord heeft. Met na me prof. De Quay voelde zich gedwon gen nog eens uitdrukkelijk het beleid van de regering te verdedigen met de argumenten, die hij ook in de Tweede Kamer gebruikt liad. „BABY" VIERDE FEEST TE MIDDEN VAN STUDENTEN Olifantje bezocht textieljaarbeurs 5 Het Indische olifantje „Baby'' dat 5 gistermorgen in alle vroegte met een veewagen uit de Noordoost- 5 polder naar Utrecht is vervoerd nadat het zondagnacht in Rotter- J dam uit. circus „Boltini" werd ge- s 5 stolen door studenten, heeft voor lier eerst in zijn leven echte kroeg- jool meegemaakt. 5 Temidden van oudere-jaarsstuden- 5 ten, feuten, en „groene-meisjes" 5 5 van de Utrechtse rooms-katholie- s J ke studentenvereniging „Veritas" 5 heeft „Baby" tientallen suiker- 5 klontjes verslonden, maar ook me- 5 nig borreltje achterover geslagen. 5 Zijn Spaanse verzorger, die ook 5 zondagnacht werd ontvoerd, deel- s 5 de in de feestvreugde. Hij liet de s olifant allerlei kunstjes doen tot j groot vermaak van de studenten. 2 „Baby" was bepaald niet nerveus 5 en nog minder verlegen want als 5 5 een oude bekende begroette hij de s meisjes en bracht zelfs velen van s 5 hen met zijn nieuwsgierige slurf s 5 in verwarring. „Baby" was de eregast van „Ve- 2 ritas" en genoot zichtbaar van de 5 5 hem aangeboden lunch. 5 J De praes.es van de ïnstallatiecom- missie, de heer J. Sibbing, bood s j de olifant symbolisch aan als ver- 5 jaardagsgeschenk voor de ab.acta 5 5 van de commissie, mej. Els Tho- J meer. De heer Sibbing heeft het nog eens nadrukkelijk gezegd gister- morgen: „Dit ïs geen stunt van 5 het circus, maar van Veritas". 2 Het circus verkeerde tot woens- 2 dagavond in onwetendheid over de J verblijfplaats van zijn olifant. De suggesties van de Rotterdamse politie als zou men bij het circus op de hoogte zijn geweest van 2 déze studentengrap, wees de heer Sibbing met klem van de hand. 2 's Middags bracht „Baby" een officieel bezoek aan de textieljaar- 5 beurs in Utrecht. De directie van (lc beurs, de heer A. G. Biemond, 2 ontving het olifantje in de club 2 voor buitenlandse bezoekers. By 2 zijn entree dronk „Baby" enkele bloemenvaasjes leeg, maar ge- droeg zich verder netjes. j Er zijn de laatste weken in vele dag bladen van Nederland forse reacties verschenen op een tweetal artikelen over de openbaarheid van de recht spraak, opgenomen in het Nederlands Tijdschrift voor criminologie. In deze ar tikelen geschreven door dr. E. Bron- gersma werd een beperking van de openbaarheid van de rechtspraak be pleit: misdrijven zouden naar het in zicht van deze schrijver in besloten zit ting moeten worden berecht in tegen woordigheid van een toehoorders-colle ge, samengesteld op soortgelijke wijze als in andere landen een jury. De pers zou dan door middel van een communi qué op de hoogte worden gebracht. Dr. Brongersma acht deze gang van zaken doeltreffender voor de rechtspraak dan de perstafel en de openbare tribune en meent voorts, dat de aanwezigheid van de pers niet garandeert dat de recht spraak door de openbare mening wordt gecontroleerd: de verslagen van de kranten zijn naar zijn overtuiging aller minst uitgebalanceerd. De opvattingen, die aan deze voorstel len ten grondslag liggen, zijn niet nieuw en niet onbekend. Moderne stro mingen in de criminologie accentueren steeds meer het belang van de verdach te en menig criminoloog heeft in dit verband een afkeer van de pers getoond. Zo heeft de Amsterdamse (V.U-)hoog- leraar Bianchi eens geschreven over de „ergerniswekkende verslagen van de rechtszittingen" en ook hij bestreed, dat de pers een controlefunctie ten aanzien van de rechtspraak zou uitoefenen: „In de praktijk komt het er op neer, dat deze functie misschien wordt gebruikt om althans aan enkele zeer ongezonde ver langens van het publiek te voldoen, al thans bij een deel van de pers". Dr. Brongersma heeft nu een soortgelijke mening omgezet in een voorstel. Het paradoxale daarbij is, dat de openbaar heid van het strafproces destijds een van de grote verworvenheden was van de Franse revolutie ten dienste van de verdachte. Er kwam immers een eind aan de willekeur van de rechter en nie mand kon meer in het geheim worden veroordeeld. En nu zou datzelfde be lang van de verdachte weer een beper king van de openbaarheid vergen, al thans naar het inzicht van de moderne criminoloog Forae en afwijzende reacties. Over het algemeen hadden de Nederlandse dagbladen geen goed woord over voor de theorieën van dr. Brongersma. Die felheid is te begrijpen: pers en open baarheid gaan hand in hand. Iedere journalist zal de beperking van de open baarheid beschouwen als een aantasting van zijn taak, die hij essentieel acht voor het goed functioneren van de de mocratie. Met deze opvatting zijn wij het eens. Maar dat behoeft niet te lei den tot een schouderophalend voorbij gaan aan hetgeen dr. Brongersma (en met hem anderen) de pers in het alge meen verwijt. Wij geloven, dat de jour nalistieke vertegenwoordigers van de pers er op zijn minst een aanleiding in mogen zien hun eigen werk in dit op zicht kritisch te beschouwen dan wel over te gaan tot een discussie met elkaar en met bij de rechtspraak be trokkenen over de hier aangeroerde pro blemen. Bij de bespreking van het voorstel- Brongersma zelf moet men de au teur nageven, dat hij althans heeft ge poogd een systeem te ontwerpen, waar in zowel de belangen van de verdachte als die van de openbare controle zijn veilig gesteld. Maar daarin zit naar ons gevoel juist het gevaar: de toehoorders controle plus het perscommuniqué zijn namelijk volstrekt onvoldoende garan ties en sluiten de mogelijkheid van mis bruik niet uit. Nu lean men aanvoeren, dat het voortreffelijk functioneren van de Nederlandse rechtspraak een garan tie op zichzelf is, maar deze voortref felijkheid is geen onveranderlijke factor. Men zou zelfs kunnen stellen, dat zij mede een verworvenheid van de open bare rechtspraak is. Deze openbaarheid is daardoor mede een zo groot en zo machtig goed. dat men daaraan niet mag tornen. Gaat men haar beperken, dan begeeft men zich op een hellend vlak. Onlangs lazen we een uitspraak van het afgetreden lid van het Ameri kaanse Opperste Gerechtshof, rechter Felix Frankfurter. Hij noemde de wet het enige „tussen ons en de tyrannie van machtsmisbruik en de wreedheid van ongebreidelde, ongedisciplineerde gevoelens". Geldt dat in feite ook voor de openbaarheid van de rechtspraak Als dr. Brongersma nu betoogt, dat de effectuering van de openbaarheid door middel van de pers geen daadwer kelijke controle door de openbare me ning oplevert, dan vergist hij zich in zoverre dat hij teveel let op individuele strafzaken. Wij erkennen: daarover valt veel te zeggen, op bepaalde vormen van verslaggevenj is kritiek mogelijk en daarover is discussie gewenst. Maar in wezen is dat een zaak van secundaire orde. Primair is de openbaarheid van de rechtspleging in haar geheel. Haar simpele bestaan reeds betekent een pre ventieve controle, maar bovendien schept zij de mogelijkheid van kritiek achteraf via de dagbladpers. De zaak Worms is er een recent voorbeeld van. Daarom: aantasting van de openbaar heid is dunkt ons principieel onjuist. Maar dat ontslaat de journalistiek aller minst van haar plicht voortdurend haar verslaggeving te onderzoeken en er on derling en met anderen over te discus- Geen bezwaar tegen duurdere sigaar (Van onze Haagse redactie) De minister van economische zaken, drs. J. W. de Pous, heeft geen be zwaar gemaakt tegen het voornemen van de sigarenfabrikanten om de prijzen van de sigaren per 1 oktober a.s. met 1 tot 2 cent per stuk te ver hogen. De fabrikanten hebben tot deze prijsverhoging besloten op grond van de gestegen tabaksprijzen. De sigaren, die thans minder dan 27 cent kosten, worden één cent duurder. Sigaren van 27 cent en hoger gaan met twee cent omhoog. Kleine sigaartjes, zo genaamde sprietjes, blijven in prijs on veranderd. Daarentegen worden de siga ren in de prijsklas van 40 cent met drie cent verhoogd. De verhoging per 1 oktober betekent, dat alle sigaren, die vanaf die datum door de industrie worden afgeleverd, ho ger in prijs zijn. Voor het publiek zal de prijsverhoging eerst enkele weken na 1 oktober ingaan, omdat de voorraden by de kleinhandel, die op de oude prijs zijn gebanderolleerd, tegen die prijzen worden afgezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1