Cees Koch legde met worp van 55.96 meter beslag op de zilveren medaille LEDENTAL van de Zeeuwse KNVB -vooral senioren- ACHTERUIT Groot proces tegen voormalige S.D.'ers in voorbereiding K.L.M. wil graag terug naar Djakarta DRUKTE BIJ BRADERIE OP GOESE GROTE MARKT m si NIEUWE KOSTPRIJSBEREKENING VOOR LANDBOUWPRIJSBELEID TALEN LEREN IN DE BIOSCOOP Britse spion gearresteerd Jaarverslag 61-62 verschenen NIEUWE REGELING VOOR HET ZOMERAVONDVOETBAL NODIG ifo 3 2S SS til 563 566 575 603 656 i§ "ff I f fi SS as Si m m si 721 sm s VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 Europese atletiekkampioenschappen TILLY VAN DER ZWAARD NA EEN UITGEKOOKTE RACE IN FINALE Breeduit lachend, met schitterende ogen achter zijn brilleglazen, zwaaiend met zijn zilveren medaille, „trots als een aap", zoals hij later zelf zei, stond de Rotterdamse discusreus Cees Koch donderdag, op de tweede dag van de Europese atletiekkampioenschappen, naast de winnaar Vladimir Troussenev, op het tweede „zilveren" schavotje tijdens de ceremonie protocollaire. Het was voor alles wat Nederlands was een dag om nooit te vergeten; in een strijd tegen „keien" als de Europese recordhouder, de Pool Edmund Piatkowski, de Russen Vla dimir Troussenev en Viktor Kompanees, de „Yull Brynner" van de discus, de Hongaar Josef Szeesenyi, behaalde onze landgenoot een triomf, die zijn weerga in ons amateuristische atletieklandje nauwe lijks kent. De finale 100 meter dames werd een s voor de Engelse Dorothy Hyman in 11~3 seconde. De Duitse Jutta Heine werd tweede in dezelfde tijd, terwijl de Poolse Teresa Ciepla in 11.4 seconde derde werd. De discusfinale, waarin Cees Koch tot een dergelijk uitzonderlijk resultaat kwam, is fascinerend geweest. Koch was zeer constant en deed de ronde schijf steeds weer over de 54 meter belanden waarna hij met zijn voorlaatste poging het zilver veilig stelde (55,64 meter). Hij bevestigde met zijn laatste worp van 55.96 meter zijn aanspraken op het zil ver nog eens opnieuw. Toen was alleen nog maar het wachten op wat de ande ren vooral de Poolse ex-wereld recordhouder Edmund Piatkoswkï zouden doen. Piatkowski faalde volko men. Geïmponeerd als hij was door het krachtsvertoon van Troussenev, Cees Koch en de Duitser Milde. Uitgekookt Tilly „raspaardje" van der Zwaard heeft in de halve finales van de 400 meter da mes met atletes als Maria Itkina, Meave Kyle (Ier), Jnnina Kaase (Polen) en de Britse Pamela Piercy een uitgekookte race gelopen, waarbij zij niet, zoals een dag tevoren in do series, zo hard moest gaan, omdat zjj haar tegenstandsters niet kon zien. Nu liep Maria Itkina, de ongetwijfeld sterkste atlete op dit nummer, in de bui tenbaan en zo kon de temperamentvolle Aalsmeerse haar tempo regelen naar dat van de wereldrecordhoudster. Zij deed dat op eminente wijze en zonder zich te forceren. Met Maria Itkina schuin voor haar noteerde Tilly van der Zwaard in een nieuw Nederlands record een tijd van 54.6 sec. Zij plaatste zich daarmee als tweede achter de Russische (54.3) voor de finale. En dat betekent, dat een Ne derlandse atlete, die slechts een loop baan van enkele seizoenen achter de rug heeft, nu reeds tot de beste zes van Eu ropa behoort. an de Nederlandse kampioenschappen n Amsterdam uit te wissen. Het heeft niet zo mogen zijn. Ook Nel Zwier heeft kou gevat bij de training. Zij loopt met een pijnlijke rug rond. De dokter heeft haar een speciale schokbehandeling gegeven, maar het was niet voldoende om in de morgen- a de vereiste kwalificatie-eis van 1.67 m te halen. Wel ging het gemakke lijk bij de eerste sprongen over 1.55, 1.58 en 1.61, maar met de lat op 1.64 sprong Nel tweemaal fout waarna zij bij haar laatste poging volledig faalde. Teleurgesteld, niet wetend dat zij later toch nog voor de eindstrijd zou worden geplaatst, liep zij naar Fanny Blankers. haar leidstev Toen slechts vier spring- sters de eis gehaald bleken te hebben, werd Deslist dat de beste 12 meisjes in de finale zouden springen; en daar was Nel Zwier bij. Josef Szmidt, wereld- en Europees recordhouder en Olympisch kampioen 1960 veroverde de titel op het num mer hinkstapsprong. Met zijn laatste sprong kwam de Pool tot 16.55 me ter en dat was voldoende om de Rus sen Goraiev en Fedossev achter zich te houden. De finale 100 meter heren werd een bij zonder enerverende strijd. Zes atleten tuimelden als één man na 10.4 sec. over de finish en een foto moest de beslissing brengen. Tenslotte wees de jury de Fransman Piquemal als winnaar aan, zijn landgenoot Delecoor werd tweede en de Duitser Gamper derde. Tegenstand Eef Kamerbeek, de Nederlandse tien- kamper, heeft liet goed gedaan op de eerste dag. Onze nationale record houder kwam in de vyf nummers van donderdag tot een totaal van 4032 punten en dat betekende tegenover een beste prestatie van 7594 punten een verschil van dertien punten min der na do eerste dag. In vergelijking tot zijn prestatie van Rome, waar hij vijfde werd. is de ver houding 105 punten gunstiger, maar de concurrentie in Europa is in twee jaar tijds zodanig gestegen, dat Eef Kamer beek met nog vijf nummers voor de boeg de negende plaats inneemt. Niet, zoals men zou verwachten, achter de Russen Vassili Kuznetsov en Georgi Diatchov, maar achter de Duitsers Willy Holdorf, Werner von Moltke, de Fin Seppo Su- utari, die op het ogenblik de eerste drie plaatsen innemen. Eef Kamerbeek heeft nu reeds een achterstand van 303 pun ten op de leider en dat is toch wel iets teveel om dat op de tweede dag goed te maken. Het is de Nederlandse 800 me terlopers de laatste jaren niet beschoren op grote wedstrijden uit te komen. Ziek Hadden we in '60 tijdens de Olympische Spelen te Rome het drama Wim Essa- jas, donderdag in Belgrado, op de dag dat hij zijn serie van de 800 meter moest lopen, werd de Amerikaanse Nederlander Ray van Asten met angina in het kenhuis van het deelnemersdor| nomen. En «at is bijzonder want hij, die speciaal door de voor deze wedstrijden was ingeschreven, was er lel op gebrand de slechte indruk In de grote Rotterdamse schouwbur oant 27 september de première van c Engelse muzikale komedie „Free i air''. Een scène met Louise Maértens en Fred Sitter. Belastingen in Frankrijk gaan omlaag Woensdag heeft de Franse minister van financiën, Valer.v Giscard d'Estaing, zijn begroting voor het komende jaar ingediend by de financiële commissie van de nationale vergadering. Hy heeft zijn belofte gehouden en in zijn begro ting de inkomstenbelasting met vijf pro cent verlaagd en de schaal verminderd, waarover de regering de belastingin komsten berekent. De begroting toont een tekort van iets minder dan 7 mil jard NF. Ruim 5 ton voor Perzië Een bedrag van 507.387,87 was gister morgen ontvangen op giro 777 van het hoofdbestuur van het „Nederlandsche Roode Kruis", in Den Haag ten bate van de slachtoffers van de aardbeving in Perzië. Hethersett wint de St. Leger te Doncaster Hethersett van de 82 nel Holiday heeft te sieke ren, de St. Leger, gewonnen en won daarmee voor zijn eigenaar 31.403 pond sterling (ruim 300.000 gulden). He thersett had een voorsprong van vier lengten op de tweede aankomende, Mon- terrico, en van vyf lengten op Miralgo. Hethersett, die bij de start 100-8 stond genoteerd, was reeds favoriet voor de derby te Epsom, maar werd toen door een val uitgeschakeld. De noteringen van de tweede en derde aankomende wa ren: Monterrico 81 en Miralgo 91. Met 72 was Antelami, die als 11e fi nishte van de 15 gestarte paarden, favo riet. Hethersett werd gereden door joc key Harry Carr. Het openbaar ministerie in Frank fort bereidt een groot proces voor tegen drie voormalige offi cieren en een lid van de natio naal socialistische veiligheids dienst (S.D.) wegens moord op joden en Russische krijgsgevan genen. De betrokkenen zijn de gewezen eerste luitenant Josef Kuhr, eerste luitenant Heïnrich Plantius, kapitein Rudolf Eckert en Adolf Petscli. Zy zijn on derscheidenlijk 46, 47, 47 en 57 jaar oud en woensdag in Ludwigsburg ge arresteerd. Adolf Petsch heeft bij zijn eerste ver hoor reeds toegegeven deelgenomen te hebben aan massamoorden op jo den en daarbij eigenhandig 6000 tot 7000 mensen doodgeschoten te heb ben. Het O.M. in Frankfort heeft nog meegedeeld, dat het onderzoek tegen andere verdachten wordt voortgezet. Voor zijn vertrek van Schiphol naar de I.A.T.A—conferentie in Dublin beeft de president-directeur van de K.L.M., drs. E. H. van der Beugel, gistermiddag te gengesproken,' dat dr. E. van Konijnen burg, onderdirecteur van de dienst bui tenlandse samenwerking, reeds thans in Dublin met Indonesische gedelegeerden een eerste contact zou hebben opgeno men over liet herstel van de vroegere K.L.M.-lïjn op Djakarta. Een desbetref fend gerucht deed op Schiphol over dr. Van Konijnenburg, die tot de groep-Rij- kens behoorde, de ronde. Wel beaamde de heer Van der Beugel, dat de K.L.M. gaarne naar Djakarta zal terugkeren. Het zou zeker voor een tus senlanding op de lijn Amsterdam-Syd ney in aanmerking komen. „Maar wij kunnen over landingsrechten in Djakarta pas gaan spreken wanneer de diplomatieke betrekkingen tussen Nederland en Indonesië hervat worden'" besloot hij. Meer nadruk op positie bedrijf als geheel In overleg tussen de minister van land bouw en vissery en het landbouwschap is besloten, dat do becijferingen, die het Landbouw-Economisch Instituut dit na jaar zal maken ten behoeve van het landbouwprijsbeleid 1962/"63, in opzet enigszins zullen verschillen van de tot dusverre gebruikelijke jaarlijkse kost prijsrapporten. In deze basisgegevens Amsterdam had primeur voor Nederland (Van een onzer verslag gevers) Voor het leren van een vreemde taal bestaan heel wat systemen. Het leek haast onmogelijk, maar tocli is er nog een nieuwe methode aan de collectie toegevoegd audivisie. In Amsterdam is de eerste proefles ge- bij zelf aanwezig, de Belg Aimee Leclercq uit Brussel. Hij liet ons we ten dat zijn idee was ge baseerd op „de indrin gendste manier van stu die": zien en horen te gelijk via film. U moet voor zijn iessen dus naar de bioscoop. Volgens de samenstel ler is dat „moeten" een bijkomend voordeel. Want „leerlingen van schriftelijke cursissen missen vaak de zelf discipline die nodig is om geregeld in stilte en eenzaamheid te stude ren". Audivisie vraagt dus minder moed. De deelnemers zitten in het donker „een voordeel geen gevoel van schaam te ten opzichte van an deren die misschien knapper zijn dan U") en kijken naar teksten op het doek, die boven dien hardop worden ge lezen het is de bedoe ling dat alle leerlingen daarna zelf het gehoor de hardop meespreken. In het Amsterdamse Bellevue heeft een zaal vol nieuwsgierigen dat inderdaad gedaan, aan gevuurd door links en rechts van hen opgestel de hitsers. „Je suis, ik ben her haal: je suis". Aarzelend maar duidelijk deden de Amsterdammers mee. Het had iets van een schoolklas bij het op dreunen van tafels. Ook in Den Haag en Rotterdam zullen demon- stratielessen worden ge geven. Nog dit seizoen starten daarna de cur sussen. die dertig we ken duren en waarin zestig lessen op het doek komen. In het buitenland schijnt deze methode fu- rore te hebben gemaakt. Wat Nederland betreft: men begint met twee ta len, Frans en Engels. Audivsie „garandeert" dat de deelnemers na afloop 2600 woorden tot hun beschikking hebben en dat zy de bewuste taal zonder schroom zul len kunnen spreken. voor het prijsbeleid zal het accent ver legd worden van de kostprijsberekenin gen per produkt naar de toestand en ontwikkeling van dc rentabiliteit van het landbouwbedrijf als geheel. Handhaving van kostprijsberekeningen per produkt als basis voor het land bouwprijsbeleid zou naar oordeel van het landbouwschap onder de huidige omstandigheden een ontoereikend uit gangspunt bieden voor het voeren van een landbouwpolitiek, die de Nederland se landbouw in staat stelt de mede met het oog op de E.E.G. noodzakelijke aan passing snel en doelmatig te volbren gen en die tevens de agrarische beroeps bevolking een redelijke levensstandaard garandeert. De rapporten van het Landbouw-Econo misch Instituut zullen in hun nieuwe opzet de volgende gegevens omvatten: a) de bedrijfsuitkomsten van de ver schillende groepen geselecteerde kost- prijsbedrijven in de laatste 5 jaren (incl. 1961/'62); b) de nacalculaties van de kostprijzen van de melk in dc weide- en zandge bieden in de afgelopen 5 jaar; c) een voorcalculatie van de bedrijfs uitkomsten 1962/'63 in de verschillende kostprijsgebieden. In deze nieuwe opzet zullen de kost prijsberekeningen per produkt (althans de voor calculaties) dus niet meer voor komen. Welke elementen het jaarlijkse over zicht van de situatie in de Nederlandse landbouw in de verdere toekomst wanneer het markt- en prijsbeleid ge heel in Brussel wordt bepaald zal moeten bevatten, is een kwestie die na der wordt bestudeerd. Feijenoord heelt woensdagavond, in Ge neve de eerste loedstrijd tegen de Zwit serse kampioensploeg Servette, in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, met 3-1 gewonnen. Op de foto loopt een aanval van Servette vast in de Feijenoord-verdediging. De Britse politie heeft een burgerambte naar van de admiraliteit, de 38-jarige William Vassall. gearresteerd wegens het vergaren van geheime officiële ge gevens, die voor een vijand van nut zou den kunnen zijn. Dc verdachte werd gis teren voor een Londense rechter geleid die zyn voorlopige inhechtenisneming heeft bevolen. In het weer uitstekend verzorgde jaarverslag 1961-1962 van de af deling Zeeland van de K.N.V.B. geeft secretaris-competitïeleïder J. Allaart een uitgebreid overzicht van het wel en wee in het afgelopen seizoen. Na de viering van het 40-jarig bestaan in herinnering te hebben gebracht, wordt allereerst aandacht geschonken aan de leden stand. In tegenstelling met de in het vorige verslag uitgesproken ver wachting blijkt het ledental teruggelopen, n.l. van 12.240 in het vorige verslagjaar itot 11.650 in 1961-1962, waardoor men tot hetzelfde aan tal is teruggevallen als in seizoen 1958-1959. Het aantal verenigingen verminderde met één en bedraagt nog 88. Inzonderheid de teruggang in de laatste 2 jaar van het aantal seniorenleden van 7776 tot 6880, een vermindering niet 11 procent, moet toch wel tot nadenken stem men, aldus de heer Allaart. Omdat bij nadere beschouwing blijkt dat slechts een klein percentage van het aantal seniorenleden aan de com petities deelneemt, heeft hij naar oorzaken gezocht. tweetal cursussen kon worden gehouden met 30 deelnemers, waarvan er 3d slaafden. Aan de vaststelling; van het feit, dat er no? veel ie veel boetes moeten worden opgelegd, verbindt de heer Allaart de" suggestie schriftelyke cursussen voor bestuursleden te or ganiseren. Er zal dan echter ook een einde moeten komen aan de veel vuldige secretariaatswisselingen. De laatste twee jaar hebben nl. 41 van de 89 verenigingen een andere cretaris gekregen! Over de oud-spelers, die met het ac tieve spel zijn gestopt, doch automa tisch lid zijn gebleven, merkt hij in dit verband op, dat daaronder nog een groot aantal is, dat nog best actief zou willen voetballen, maar dat te oud is jeworden om nog in competitie-elftallen :e worden opgesteld. Vroeger trokken deze mensen naar de zomeravondvoet bal om daar nog enkele jaren met plezier tegen een bal te trappen. Nu de gewijzigde samenstelling van het zomeravondvoetbal voor deze mensen echter weinig aantrekkelijks meer biedt, geeft hy in overweging in de toekomst ra.vonsgewijs op za terdagmiddagen competities voor ou dere spelers van tussen 32 en 45 jaar uit reeds bestaande verenigin gen te organiseren. Bij de bespreking van liet hoofdstuk zomeravondvoetbal laat hij enige min der prettige geluiden horen. In plaats van genoegelijkheidsvoetbal is het in enkele gevallen hard competitïevoetbal reworden, waarbij men vaak nog har- Ier voor de punten knokt dan in de ge- vone competities. Alle mogelijke mid delen worden hierbij aangewend om toch maar tot het. gestelde doel te ko men. Actieve spelers worden van ver enigingen aangetrokken en al dan niet onder valse namen als ongerechtigde spelers opgesteld. Van boete trekt men zich over het algemeen niets aan, omdat de inkomsten uit de toto ol' de toeslag van bedrijven ruim voldoende is om de ze extra kosten te betalen. is voor het nieuwe seizoen de maatregel te verwachten, dat zomeravondvoetbal niet meer op zaterdag mag worden ge speeld en dat geen toestemming zal worden gegeven om vóór 1 mei vriend schappelijke wedstrijden te spelen tegen verenigingen, uitkomende in de gewone competitie. De bruto-opbrengst der toto is dit jaar weer gestegen van f 402.860,75 in het vorig seizoen tot f 417.072,in dit jaar. Het aandeel der verenigingen was echter minder, nl. 20 in plaats van 24 In totaal ging er naar de gewone voetbalver enigingen een bedrag van f 68.340.70, de zomeravondvoetbal kreeg f 7946, terwijl de andere voetbalverenigin gen r 7127,70 incasseerden. Uit een bijgevoegd overzicht blijkt dat 74 verenigingen een bedrag tussen 0 en 250 gulden hebben ontvangen, haalden een bedrag tussen 250 500 gulden binnen, 17 brachten het tot een bedrag tussen 500 en 750, terwijl een viertal tussen 750 en 1000 gulden uit de toto-pot baalde. Niet op zaterdag Hij doet de zomeravondvoetbal voorstel aan de hand alleen elftallen toe te laten, waarin ten hoogste 3 spe lers beneden de leeftijd van 30 jaar zjjn opgesteld, terwijl alle overige ver enigingen als gewone verenigingen zou den moeten deelnemen aan dé zater dag- en zondagcompetities. Desge wenst worden dan op zaterdagmidda gen aparte competities georganiseerd voor bedrijfsverenigingen. In elk geval Scheidsrechters Bejaarden vragen meer A.O.W. dag in de grote zaal van Bellevue Amsterdam, die tot de laatste plaats was bezet de openbare vergadering van de algemene bond van bejaarden bijge woond. Wat de beide sprekers op deze middag, de 79-jarige voorzitter van de bond de heer F. Kippen, en het hoofd bestuurslid de heer J. B. de Dekker, aan de orcle stelden werd aan het slot in een motie bestemd voor de regering en de Amsterdamse gemeenteraad vastgelegd. In de motie, die met algemene stem men werd aangenomen, wordt geconsta teerd dat van een rechtvaardige verde ling van de toenemende welvaart geen sprake is. In vijf jaar tijds zijn de uitke ringen krachtens de A.O.W. voor ge huwde bejaarden met 315 gulden per hoofd en voor alleenstaanden met 426 gulden per hoof stijging van het 1506 gulden per hoofd en van 1076 van het loon per hoofd. De bond doet daar om een ernstig en dringend beroep op de regering om te besluiten de uitkerin gen krachtens de A.O.W. belangrijk te verhogen en deze uitkeringen aan de be jaarden in overeenstemming te brengen met de stijgende welvaart, waardoor wordt voorkomen dat duizenden oude werkers een beroep moeten doen op de uitkeringen van de gemeentedienst voor sociale zaken krachtens de armenwet. Op de Grote Markt te Goes heer ste donderdag een gezellige druk te. Een twintigtal Goese midden standers hadden er hun tenten opgeslagen om tijdens een brade rie hun waren aan te bieden en op deze wijze een bijdrage te leveren aan de fruitweek. Er was een grote verscheidenheid in artikelen en gezien de bijzonder grote be langstelling viel ook dit onderdeel van de fruitioeek bij het publiek in goede aarde. In de middaguren ontvingen de standhouders bezoek van de fruitfee en haar gevolg. Bij de „soeptent" konden de be zoekers gemeten van een heerlijk kopje soep. De opbrengst was be stemd voor de actie „Sport Steunt Zonneveld". De foto geeft een overzicht van de braderie. (Foto P.Z.C BELGISCHE MOEDER VOOR RECHTERS NA DOOD THALOMIDE-BABY De 25-jarige mevrouw Suzanne Vandeputte, die er van wordt be schuldigd liaar baby te hebben ge dood, zal in november terechtstaan voor het Hof van Assisen te Luik. Haar baby, een meisje, werd gebo ren zonder armen en met misvorm de voetjes nadat zij tijdens de- zwangerschap kalmerende midde len van het merk „Softenon" had ingenomen. Haar echtgenoot, zus ter, moeder en een arts zullen even eens terechtstaan. Zij worden be schuldigd van medeplichtigheid. Het Belgische Hof van Assisen behan delt alleen moordzaken en persdelicten. Het is de enige gerechtelijke instantie, waarbij het schuldig of onschuldig wordt uitgesproken door een jury. De vijf beklaagden werden begin juni aangehouden. Mevrouw Vandeputte wordt ten laste gelegd haar baby op 29 mei met een pil om het leven te heb ben gebracht. Haar moeder wordt er van beschuldigd contact te hebben op genomen met de arts, die mevrouw de kalmerende middelen voorschreef, om een middel te verkrijgen om het kind te doden. De echtgenoot en zuster van me vrouw Vandeputte worden er van be schuldigd zich niet tegen het doden van de baby te hebben verzet. Tot onze diepe droef heid overleed te Apel doorn, na een kortston dige ziekte, onze ge liefde broeder, behuwd- broeder en oom ABRAHAM DE KEUNING in de ouderdom van bijna 78 jaar. Uit aller naam: Jac. de Keuning. Nieuw- en Sint-Joosland, 13 september 1962. Hoewel een in West Zeeuwseh-V'laan- deren gehouden opleidingscursus het aantal scheidsrechters daar aanmerke lijk deed toenemen en men het komen de jaar een dergelijke cursus op Schou- vven-Duiveland hoopt te houden, heeft men nog steeds niet de beschikking over een voldoend aantal scheidsrech ters. Over de medische sportkeuring laat de heer Allaart een kritisch woord horen. Hij betreurt het te moeten vaststellen dat van de organisatie door het lande lijk bureau maar bitter weinig klopt en dat de bureaus daardoor vaak niet of zeer onvoldoende werken. Over de terreinen klinkt een prettiger geluid, al blykt de toestand der kleed lokalen en vooral de wasgelegenheden nog zorge te baren. Toch laat hij nog een waarschuwend woord horen, omdat vele uitstekende velden veel te inten sief worden gebruikt en daar waar men slechts de beschikking over één veld heeft, komt men in de toekomst stee vast in moeilijkheden. Hij doet voorts een beroep op de grote gemeenten in Zeeland eens ernstig te overwegen of verlichting van één der speelvelden uitvoerbaar is, waardoor het o.m. mogelyk zal zijn een behoor lijke tegenstander voor het Zeeuws elf tal te krijgen, iets wat op zaterdag of zondag vrijwel niet meer mogelijk blükt. Een boren 5900 In 6 gevallen bleek de opbrengst tus sen 1000 en 1500 gulden te liggen en een evengroot aantal kreeg tussen 1500 en 2000 gulden. In elk der groepen tussen 2000 én 2500 en 2500 en 3000 was er slechts één. Voor twee verenigin gen beliep de toto-opbrengst een bedrag tussen 3000 en 3500, terwijl eenzelfde aantal de kas kon versterken met een sommetje gelegen tussen 4 en 5 duizend gulden. In één geval en dat was dus de hoogste in Zeeland lukte het meer dan 5000 gulden uit de toto te ha len. Uit deze enters blijkt heel duidelijk, dat hoewel het merendeel niet boven een opbrengst van 500 gulden uitkomt de toto voor vele verenigingen een belangrijke bron van inkomsten is ge worden. Het probleem der jeugdleiders is nog steeds niet opgelost, nl is een stap in de goede richting gezet, doordat in sa menwerking niet de N.K.S. dit jaar een Competities met kon worden uitgevoerd omdat de huidige dienstregeling der boten het onmogelijk maakt om op één dag ge bruik te maken van twee veren. tallen aan dc* competities werd deel genomen. Uit het verslag van dc junioreneonipetitieleïder A. F. v. d. Pluym blykt, dat 1101 junioremved- strijden werden gespeeld. Het finan cieel overzicht van penningmeester J. J. Platteeuw geeft een klein ver- liessaldo van f 354,01 over het ver slagjaar. Van de daarna volgende commissieverslagen is dat van de zo meravondvoetbal rayon Middelburg wel heel erg in mineur, als gevolg van het feit, dat ondanks toezeggin gen van dc gemeente, al enkele jaren geen sportveld meer werd toegewe zen. 556ste STAATSLOTERIJ ie ki„s 16e lijst HOGE PRIJZEN f J300 4823 ƒ1000 4702 5617 5768 5860 8185 10909 15914 ƒ400 1006 1045 47S6 fioss qqt? 10472 10849 1124S 11274 14982 15905 ƒ200 2278 3320 3366^5H1 4239 min ÏÏJ, sw 8476 8971 9355 9965 11227 11700 12880 12928 13^07 14172 14173 m68 15245 ISSlI ismo 19392 19634 19649 20200 20605 20723 21036 40 10813 10010 PRIJZEN VAN 80,— 1076 0S4 177 211 21S 301 401 434 549 719 757 S70 2011 031 046 064 097 098 135 143 334 417 474 486 627 694 779 837 8015 043 1S7 236 440 445 455 476 534 708 S32 890 974 4043 052 05S 138 261 338 448 521 535 645 653 715 766 893 914 944 6393 399 413 598 615 624 631 639 865 887 6100 222 500 663 664 679 683 717 758 816 895 960 7128 174 183 243 258 375 410 456 526 845 !|o 909 948 8U 813 814 ld' 2 330 2 L 129 2 889 110S0 120 137 193 4 337 363 4 548 597 NIETEN 1010 019 04S 053 069 075 102 115 122 l._ 189 208 240 213 246 252 262 273 274 333 373 377 395 406 409 447 448 455 456 460 469 497 532 537 548 575 602 661 713 722 788 792 856 960 962 206U 063 127 145 1S3 188 189 221 230 279 280 332 335 341 343 358 404 455 473 577 597 616 632 696 747 753 761 775 797 827 839 842 851 890 896 906 924 933 934 939 63o 702 734 749 777 797 837 846 930 12147 176 235 292 331 473 571 5S8 603 621 658 bbb 767 819 325 889 13949 987 276 336 397 497 564 609 725 746 JtU7 121 167 195 314 390 421 434 441 480 ,489 494 528 530 6SO 685 S16 865 S77 h>030 084 117 130 203 220 256 263 374 592 S08 821 946 965 966 16025 099 160 194 207 282 32U 349 474 478 HOOü 011^022 049 085 185 329 420 533 627 48024 11-1 127 245 200 319 520 572 592 614 - - 791 S52 S63 930 20167 240 416 460 523 5Sb 597 952 21113 266 297 307 344 400 473 516 559 562 «0d 670 678 714 747 750 846 949 969 3074 125 138 149 162 171 178 185 191 198 212 234 240 257 298 307 314 337 348 406 411 413 -150 469 470 474 526 558 618 622 628 629 644 655 668 672 707 7611 773 7S5 787 S09 814 856 866 963 968 4010 037 057 169 178 1S5 198 213 226 300 i 790 S02 S14 S43 904 5028 069 086 087 1„ 254 270 272 288 290 S 478 512 551 555 571 985 1 672 700 6044 Uo3 073 144 195 254 29S 322 331 332 406 483 4SS 51S 593 610 631 645 655 669 691 749 773 S12 S49 857 S62 868 941 972 984 986 7037 052 059 099 101 135 148 149 165 171 193 199 215 242 287 296 318 423 46S 47S 482 521 528 529 552 571 572 602 619 652 7b, Ml 776 784 812 S2'J 857 871 913 .927 931967 971998 8002 072 141 182 191 213 230 354 378 390 43b 440 453 481 578 584 610 660 690 695 976 983 798 829 860 SSK 912 925 948 95S 9006 .131 040 080 143 215 263 274 285 29S 300 325 328 340 353 361 406 427 436 474 4*4 3 522 524 539 573 647 692 715 764 .0 813 S30 S32 S70 S96 932 947 95S 993 10028 036 051 066 067 094 121 200 2 578 580 612 629 611 670 672 76-1 771 772 798 862 882 892 893 8 907 915 924 981 110UU 1 219 15005 0 UTf' ~47 007 iu2 105 1U9 135 157 158 2U4 270 297 298 305 829 332 390 438 453 457 500 501 522 557 603 631 Oó« 72o IS 47 322 843 873 902 905 912 924 963 966 982 12031 084 085 144 158 222 234 248 260 -61 50?, 514 355 365 374 462 479 4S7 4SS 527 D39 O60 581 592 612 618 636 679 707 m8 891 937 954 969 980 13014 037 055 USJ 214 220 229 236 241 244 'r'37 2™ 370 357 432 445 49i 502 537 -"9 99s Ö1S 620 641 643 6S6 706 955 971 ST1 874 885 935 93S S? SSI 072 ']Ts '-""''a 101 125 141 143 too 77° iSf 274 275 276 304 344 él? -£! i'.f Is7 513 526 527 579 667 AS 848 072 SS2 014 925 967 969 O82 114 116 213 249 29S 303 16047 120 178 265 348 362 372 398 451 472 4f9 4§A 433 499 638 bo9 676 712 715 718 ?.§5 XT8 844 «50 SSS S98 930 974 S°g 606 l-'07 £24 633 678 680 695 767 768 778 793 826 942 996 048 049 066 094 136 163 177 17S 198 563 enK Bi? ,4oo 47Ü 475 487 511 544 Sf3 611 616 628 644 663 666 674 731 734 774 7oi mi |0| 813 828 850 S55 S62 875 934 9411 "S& lil 784 788 SÓ2 982 997 58 959 960 §3 SS SS? g} jg MS 32 155 SÏ 717 5,8 888 H 8? SS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11