PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RUSSEN WAARSCHUWEN V.S. CUBA NIET AAN TE VALLEN „Piratenschip" vrachtschepen viel aan V.S. beginnen nieuwe serie kernproeven ZEEUWSE SPORTACCOMMODATIE IS over het algemeen nog SLECHT Straaljager verloor oefenbom in Boxtel GEMENEBEST-PREMIERS VALLEN BRITSE REGERING SCHERP AAN Keeke mag toch als Keeke worden ingeschreven K.L.M.-MACHINE AAN RAMP ONTSNAPT Vrij warm, maar onbestendig SITUATIE VOOR DE GYMNASTIEK IS ZORGELIJK Liedje van verlangen Kantlijn j 205e jaargang - no. 215 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie B van de Velde en P. B. den Boer. Adjunct: W. de Pagter. Hoofdredacteuren. W. Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week. ƒ8.00 per kw.; fr. per post 8,25 per kw. Losse nummers IS cent. Bureaus: Vlissingen. Walstraat 68-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv 3647/3643); Middelburg' Markt 51. tel 3841 (b.g.g red. 2078/3169.-adv. 2375). Goes: Grote Markt 2 tel 6140 (b g.g. red. 7853, adv. 5213), Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: tel. 2116; Zierikzee: •ed. tel 2425 adm. tel 2094. 9 Adv.pr. 27 ct per mm. Min. per adv 4— Ingez. med. 3 x tarlel Kleine adv (max. 8 regels) 25 ct per regel (min. 1.25». „Brieven bur. van dit blad" 25 ct meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Woensdag 12 sept. 1962 Van Gogh-collectie voorgoed behouden Pagina 3 „AGRESSOR BLIJFT NIET ONGESTRAFT" De tocli al gespannen situatie rondom Cuba heeft zich gisteren in de loop van de dag door een drietal gebeurtenissen verder toegespitst. Daartoe gemachtigd door de Russische regering gaf het Russische persbureau Tass gisteren een verklaring uit, waarin de Verenigde Stat&n ervoor worden gewaarschuwd Cuba niet aan te vallen, omdat dit het begin van het ontketenen van een oorlog zou zijn. Rusland zou Cuba alle mogelijke steun verlenen. Iu een rede te Havanna beschuldigde premier Fidel Castro de Verenigde Staten ervan met „vuur en oorlog" te spelen en een nieuwe aanval op Cuba voor te bereiden. Aan de noordkust van Cuba heeft een „piratenschip" twee vracht schepen beschoten. Het „piratenschip" zou volgens radio-Havanna afkomstig zijn uit de Verenigde Staten. In de verklaring van het persbureau Tass wordt gezegd, dat het „thans onmogeb jk is Cuba aan te vallen en te menen, dat zo'n aanval ongestraft zal blijven. Als zulk een aanval wordt gedaan, zou dat het begin van het ontketenen van een oorlog zijn", aldus Tass. De Sowjetregering doet een beroep op de Amerikaanse regering om gezond verstand te tonen, haar zelfbeheersing niet te verliezen en nuchter te overwe gen, waartoe haar optreden zou kunnen leiden als zij een oorlog ontketent". In de verklaring zegt. de Sowjetregering verder de Verenigde Staten, die 150.000 reservisten willen oproepen, niet op hun weg te zullen volgen. Paraatheid Tegelijkertijd „acht de Sowjetregering het haar plicht om in de huidige situatie waakzaam te zijn en de minister van defensie en het opperbevel te machtigen alle maatregelen te treffen om te verze keren dat onze strijdkrachten in dc grootste staat van militaire paraatheid worden gebracht", aldus gaat de verkla ring van Tass verder. „Dit zijn echter uitsluitend voorzorgsmaatregelen. Wij van onze kant zullen ons best doen te zorgen, dat de vrede niet wordt ver stoord". „In de verklaring wordt voorts opge merkt, dat de wapenzendingen naar Cuba slechts bedoeld zijn voor Cuba's verdediging en geen bedreiging op leveren voor de Verenigde Staten. Ook de kwestie-Berlijn wordt in de. verklaring genoemd. De Sowjetrege ring verklaart zich bereid rekening te houden met het feit, dat het voor de Verenigde Staten moeilijk is, met i praten Duits Senaatscommissie steunt verzoek vein Kennedy De Amerikaanse senaatscommissie voor de strijdkrachten heeft maandag met al gemene stemmen haar goedkeuring uit gesproken over het voorstel van presi dent Kennedy om hem machtiging te verlenen 150.000 reservisten in actieve dienst op te roepen, als een internatio nale crisis zulks noodzakelijk mocht ma ken. In een bijeenkomst met de commissie had de minister van defensie, McNama- ra, erop gewezen, dat de machtiging om in beperkte mate reservisten op te roe pen, de regering het nemen van snelle besluiten mogelijk zal maken, hetgeen van beslisend belang zou kunnen zijn als de internationale toestand plotseling mocht verergeren en zich een bepaalde crisistoestand mocht voordoen. Prinses bezocht woningen voor poliopatiënten Prinses Beatrix, beschermvrouwe van het haar naam dragende poliofonds, heeft gisteren een bezoek gebracht aan vijf enkele maanden geleden gereedge komen woningen voor poliopatiënten in de Amsterdamse tuinstad Osdorp. Dit aantal zal over enkele weken tot zeven zijn uitgebreid. Het is het eerste project van woningen voor poliopatiën ten in ons land. De vijf woningen liggen in een blok huizen van de r.-k. woning bouwvereniging „Het Oosten" aan de Lederambachtstraat. De twee andere woningen behoren tot een blok van de protestantse woningstichting „Patrimo nium" in de Lodijkerstraat. De foto toont (le prinses tijdens haar bezoek aan de woning van mej. Langereis in de Lederam bachtstraat 5//. V.l.n.r. dr. A. O. van Stool, bestuurslid van de af deling Amsterdam van het Prin ses Èeatrix Poliofonds, mej. Lan gereis en de prinses. „Chaos" Premier Castro verklaarde in Havanna, dat liet door Amerikaanse congresleden geuite verlangen, dat Amerika energiek zal optreden tegen zyn regime, een be wijs is van dc „chaos" iu de Verenigde Staten. Ettelijke malen zei Castro, dat. een aanval op Cuba een nederlaag zou betekenen voor de Verenigde Staten. Castro sprak de hoop uit, «lat de Ameri kaanse regering liaar „beleid van fou ten" zou loslaten. De beschieting van twee schepen vond plaats aan de Cubaanse noord kust. Een onbekend schip opende het vuur op het Britse schip „New Lane" en het Cubaanse schip „San Pas- cual". Het Britse schip kreeg 13 tref fers en het Cubaanse vaartuig werd 18 maal getroffen in het verblijf voor de bemanning. Niemand werd ge wond. Niet in charter Een woordvoerder van de Londense re ders van de „New Lane" verklaarde gisteren, dat het schip suiker had gela den en na de beschieting koers had ge zet naar Tunesië. De woordvoerder leg de er de nadruk op, dat het schip niet in charter voor de regering van een of der communistisch land vaart. De leider van de democratische fractie in de Amerikaanse senaat, Mike Mansfield noemde de Russi sche waarschuwing gisteravond „een losse bewering". Dean Rusk, minister van buitenlandse zaken verklaarde: „Wij zijn een groot land, wij hebben geen vrees en wij zullen handelen naar eigen goed dunken". In een van de dichtstbevolkte wijken van Boxtel is maandag een oefenbom, afkomstig van een straaljager, geval len. De 45 kilo wegende bom kwam terecht op een gazon van het Maria Reginaplein, juist tussen twee flats, vlak bij een drietal lagere scholen. Er spelen ter plaatse vaak kinderen. Nie mand werd gewond. De gevolgen bleven beperkt tot een gat in de grond en een hevige rookontwik keling. De gemeentepolitie van Boxtel stelt in samenwerking met de militaire instanties van de vliegbasis Volkel, Eindhoven en Deelen een onderzoek in. Naar van de zijde van de luchtmacht- voorlichtingsdienst werd meegedeeld is de bom afkomstig van een Thunder- streak van de vliegbasis Eindhoven. De oefenbom is niet explosief. Het omhul sel weegt leeg sven kilo en wordt vuld met zand tot hij een gewicht 45 kilo heeft. Straaljagers kunnen twee oefenbommen vervoeren. Hulp voor Perzië onderweg Gistermorgen is een Fokker F-27 trans portvliegtuig van de Koninklijke Lucht macht van Ypenburg naar Teheran ver trokken met dolccns, bloedplasma, medi camenten en ontsmettingsmiddelen door het Rode Kruis beschikbaar gesteld voor de slachtoffers van de aardbeving in Perzië. De Koninklijke Luchtmacht zal in de loop van deze maand nog vier vluchten ondernemen ter leniging van de nood in dit zwaar getroffen land. Bij drie van deze vluchten zullen in totaal 400 ten ten en 1250 dekens worden vervoerd, eveneens op verzoek van het Rode Kruis. De lading voor de vierde vlucht is nog niet vastgesteld. ONGENOEGEN IN LONDEN Voorwaarden „vaag en „onvoldoende" Op' de conferentie van premiers van het Britse Gemenebest zijn gisteren, de tweede dag, scherpe aanvallen gedaan op de Britse regering. Men verweet haar vi tale belangen van het Gemene best te hebben verwaarloosd bij haar onderhandelingen over toetreding tot de Europese ge meenschappelijke markt. Regeringsleiders van drie grote Gemene- bestlanden Canada, Pakistan en Nieuw-Zeeland beweerden dat de voorwaarden die Engeland tot dusver heeft weten te bedingen slechts „al gemeenheden" en „vaag" waren, De eerste spreker op de i was de Canadese premier, fenbaker. Hij zei: „de tot dusver uit eengezette regelingen schijnen geen werkelijke gurantie op te leveren voor een voortzetting van de Cana dese handel op een bevredigend ni veau". irgenzitting John Die- De Nieuwzeelandse premier Keith Holy- oake beschuldigde de Britse onder handelaars van „vaagheid en genera lisaties". Holyoake wiens land zwaar eronder zal lijden wanneer zijn han delsbelangen niet worden beschermd, gaf toe dat Engeland politiek en eco nomisch in een dwangpositie was ge bracht. De Palcistaanse president Ayoeb Klian zei dat Pakistans toekomstige ban den met het westen afhankelijk kon den zijn van wat er ten behoeve van Pakistan zou zijn geregeld wanneer Engeland uiteindelijk tot de Euro- markt toetreedt. Hij noemde de tot dusver gedane voorstellen op de Brusselse onderhandelingen „onvol doende" voor de Pakistaanse handel. Premier Nehroe van India zei niet in te zien hoe het Gemenebest in stand zou kunnen blijven als de voorwaar den voor de Engelse toetreding tot de E.E.G. niet ingrijpend worden ge wijzigd. mr. o. w. baron van Dedem, heeft toegestaan, dat het zeven weken oude dochtertje van het echtpaar C. J. Vermeulen te Giet hoorn onder de voornaam Keeke wordt ingeschreven in de regis ters van de burgerlijke stand. De ambtenaar had inschrijving geweigerd, omdat de naam Keeke 'niet voorkivam in het boekje, dat als handleiding bij de burgerlijke stand wordt gebruikt. De toe- stemminp werd door de officier van justitie verleendnadat de va der had aangetoond, dat de naam Kelce (met één e) in Friesland voorkomt. Tegen een tweede e had de officier evenmin bezwaar. Moeder Vermeulen is blij dat de soesa rond haar jongste nu het verleden behoort. Een DC-8 straalvliegtuig van de K.L.M., dat op weg was van Amsterdam naar New York, is gistermiddag bij de landing op het Ierse vliegveld Shannon nauwelijks aan een ramp ont snapt. De machine kon niet tijdig op de lan dingsbaan tot stilstand worden ge bracht. Het toestel kwam pas tot staan een meter of tien voorbij het eind van de landingsbaan op de rot sige bodem daarachter. 3 50 passagiers en de bemanning van 9 man zijn met taxi's naar het lucht havengebouw van Shannon gebracht. De passagiers zijn later met een an dere machine verder gereisd. De pi loot kon niet verklaren waarom de machine niet tot stilstand te brengen was. Amerikaanse vliegtuigen boven China Het gemel „Nieuw-China" heeft Sciiiciu, luu, ivvco i-iiiicriiuuiiise immune vliegtuigen gisteren het luchtruim van communistisch-Oliina hebben geschon den. Het ene toestel vloog boven Tsjengtsoe-eilanden in de provincie Tsjekiang; het andere boven het eiland Joengsing in de provincie Kwangtoeng. xn verband met deze provocaties ha«. communïstïsch-China de „213de ernstige waarschuwing" aan de V.S. gezonden. NA 22 SEPTEMBER Beschuldigingen aan adres van Russen De V.S. zullen van 22 september af weer enige kernproeven op grote hoog te nemen. Dit is maandagavond meege deeld ïn een communiqué van de Ameri kaanse commissie voor atoomenergie en het ministerie van defensie. Hierin wordt verder verklaard dat de serie kernproeven in de dampkrini die in april begon en 31 juli tijdelijk werd onderbroken, hervat wordt. De nieuwe proeven omvatten ontploffin gen op grote hoogte en het uitwer pen van Kernbommen uit vliegtuigen. Het gebied rondom het eiland John ston in de Stille Oceaan wordt, weer gesloten. Een woordvoerder van de commissie voor atoomenergie zei dat de eerste troef waarschijnlijk eind deze maand of tegin oktober zal worden gehouden, in ik geval niet voor de ruimtevlucht van Walter Schirra welke op 28 september is gesteld. Op 22 september wordt de sluiting van het gebied rondom John ston van kracht. Minstens 31 doden bij vliegtuigongeluk in de V.S. Tenminste 81 van de 44 inzittenden kwamen maandag om het leven toen Amerikaanse KC-1S5 stratotanker neerstortte op een helling van de Mount Spokane. Reddingsploegen, die het wrak van het viermotorige straalvliegtuig hebben be reikt, meldden reeds 31 stoffelijke over schotten te hebben gevonden. Men meld de voorts dat regen en mist het red dingswerk belemmerden. Hefschroef- vliegtuigen konden in dit weer niet ge bruikt worden. De machine, een toestel van 3,5 miljoen dollar, was neergestort op de Mount Kit Caxson, een top van het Spokane gebergte. Beschuldiging De V.S. hebben de Russen gisteren in de commissie van de V.N. voor het vreedzaam gebruik van de ruimte er van beschuldigd, dat zij vóór de Amerikaanse Kernproef op grote hoogte, die in juli is genomen, al kernproeven in de ruimte hebben ge daan. „De krokodillentranen, die de Russen vereieten over de stralingsgordels ma ken" op ons geen indruk, nu gebleken is dat de Russen zich niets aantrekken van de gevolgen voor de mensheid van de proeven in de atmosfeer", zo zei de Amerikaan Plimpton in antwoord op de Russische beschuldiging, dat de Ameri kaanse kernproef op grote hoogte het onderzoek van de ruimte belemmert. Plimpton wees er onder meer op, dat de .V.S. hun proeven van tevoren hebben 'aangekondigd en ook de gevolgen van de proeven bekend hebben gemaakt. Maar de Russen hadden hun proeven onverwachts genomen. Hoewel zij het nooit hadden bekendgemaakt, was het een feit dat de Russen tijdens de reeks Sroeven, die deze maand een jaar gele en begonnen zelf ook kernproeven op grote hoogte hadden genomen. (Van onze weerkundige medewerker). Dinsdagavond bereikte ons een warmtefront met enige regen. Met een krachtige zuidwesten wind wordt vandaag vochtige, maar vrij warme lucht uit de om geving van de Azoren aange voerd. Tijdens enkele opklaringen kan het kwik tot ruim 20 graden stijgen. De depressie, die via En geland Laar de Noordzee trekt, blijft het weer ook de komende dagen een licht onbestendig ka rakter geven, met een regenkans. Warm is het nog in een groot deel van Frankrijk, met maxima van ruim 30 graden. Ook in ge heel Zuid-Europa duurt het op vallend warme weer nog onver minderd voort. RESULTATEN VAN SPORTNOTA DE SPORTACCOMMODATIENOTA, die het bestuur van de Zeeuw se Sportraad gisteren in de openbaarheid gebracht heeft, geeft een vrij duidelijk beeld van de sportvoorzieningen in Zeeland en van de lacunes, die er momenteel (peildatum mei 1962) bestaan. Het resul taat van dit uitgebreide onderzoek (gedaan door de staf van de stich ting Zeeland en door bestuursleden van de Zeeuwse Sportraad) kan scherp gesteld wordenmet uitzondering van enkele takken van sport laat de accommodatie voor de sport in Zeeland veel te wensen over. Enige sporttakken zijn er slecht tot zeer slecht aan toe en daarvan willen we aan de hand van de nota noemen Slechts een kwart van de circa 100 zalen is van goede kwaliteit. VOETBAL: Laat bepaald te wensen over. Van de 150 voetbal velden zijn er 50 „zeer slecht" tot „het gaat nog wel". Van de rond 80 goede velden is 40 procent in de grote centra gelegen. KORFBAL: Situatie mot uit- GYMNASTIEK: Als ergens de situatie zorgelijk is, dan is het ten aanzien van de turnlokalen. zondering van Schonwen-Duive- land uit velerlei oogpunt matig. Rond 30 procent van de velden slecht of dubieus. HANDBAL: Nog slechter dan korfbal. Er zijn in Zeeland slechts drie specifieke liandbalvelden HOCKEYTwee van de vijf vel den zijn onvoldoende. ZWEMMEN: Voor de zwem- sport is de toestand eveneens ma tig. Er wordt momenteel een stu die gemaakt over de aanleg van een overdekt bad. Minder zorgelijfe De andere sporten geven een iets minder zorgelijk beeld. De lawntennissport is er nog het best aan toe wat de accom modatie betreft. De voorzieningen voor de atletieksport zyn „niet slecht" te noe men, voor de schaatsenrijders worden enkele streekbanen (minstens vier) noodzakelijk geacht en voor de wielren- sport een open wielerbaan. Voorts wordt in de nota aandacht geschonken aan een aantal sporten, waarvan de beoefe naars zeer zeker met accommodatie- moeilijkheden kampen, maar waarvoor uitbreiding of aanleg van voorzieningen niet alty'd even urgent kan worden be schouwd. HET DOEL van de sportnota is een po sitieve bijdrage te leveren tot a: de ver ruiming van de mogelijkheden voor de actieve én de passieve sportbeoefening in Zeeland, en b: tot de totstandkoming van een doelgericht overheidsbeleid in deze sector. Gedeputeerde M. J. van Poelje, de voorzitter van de Zeeuwse Sportraad, zei in een korte toelichting by de sportnota, te hopen, dat dit werk stuk van belang zal zijn voor de Zeeuw se sportwereld, en eveneens zal mogen bijdragen ,tot een duidelijk inzicht bij autoriteiten in wat er ontbreekt in ge meente en provincie. Tevens wil de Zeeuwse Sportraad met de resultaten van het onderzoek bewijzen leveren voor hetgeen voor de Zeeuwse lichame lijke en geestelijke ontwikkeling ge vraagd wordt. Want hoewel de belang stelling van de overheid, vooral die van de gemeenten, In de laatste jaren zeer TI Zoningen, woningen, woningen. VV oren van minister Van Aart De Aa risen moeten maandag wel hebben getuit, toen hij met allerlei Zeeuwse autoritei ten problemen besprak, die onder zijn departement ressorteren: er werd na melijk voortdurend om méér woningen gevraagd. Maar vermoedelijk hebben de ze beden heel weinig indruk gemaakt op de bewindsman, want overal waar hij komt zingt men hetzelfde liedje. Geen minister in het kabinet, die zich zo goed en zo gemakkelijk kan prepareren op een werkbezoek als deze bewindsman: het liedje van woning-verlangen klinkt in alle delen van het land en in vele toonaarden, meestal in mineur. En vrij wel overal worden dezelfde argumenten gebruikt om meer huizen te krijgen. In Zeeland is bijvoorbeeld in het verle den nogal vaak en intensief wij hebben er zelf braaf aan meegedaan gewezen op de reservecapaciteit van de bouwbedrijven in dit gewest. „Als de minister maar meer volume ter be- schikking zou stellen, zou er zonder be zwaar veel meer gebouwd kunnen wor den", aldus de kern van dit betoog. Het is uiteraard maandag herhaald. Het werd eveneens herhaald tij dens de persconferen tie van de bewinds man. Maar hij lachte maar eens en zei. dat óók dat argument overal wordt gehoord. Meer nog: hrj heeft serieuze enquêtes doen instellen om na te gaan waarom bouwvakarbei ders uit een bepaalde streek wegtrok ken. Omdat er te weinig werk was Neen, meestal was dat niet het geval, maar speelden andere factoren een rol. Bovendien bleek dan tevens, dat de ar beidersbezetting van de in de bewuste streek onderhanden zijnde'werken be trekkelijk gering was. En dus conclu deerde de minister uit deze en andere hem beschikbare gegevens: men moet die stille reserve niet overschatten, zij ïs althans niet van heel groot gewicht. De bevolking neemt af en om dit te gen te gaan moeten er huizen wor den gebouwu. zïemer ook een couplet van net overal gezongen lied. Ter pers conferentie konden wij echter vaststel len, dat de minister er ai evenmin van onder de indruk is- Het vraagstuk van de ontvolking men moet dat toege ven is te complex dan dat men er al léén maar de woningbouw de schuld van kan geven. Ook hier zijn onderzoekin gen ingesteld en enquêtes gehouden, om dat de bewindsman enig inzicht wilde hebben in de relatie woningbouw-be- volkingsverioop. De resultaten van der gelijke onderzoekingen hebben hem dui delijk gemaakt, dat de woningbouw slechts één van de vele factoren van het bevolltingsverloop is en dat men dit ver loop zeker niet kan stoppen door in be paalde gemeenten met een teruglopende bevolking woningen te bouwen. Geen argument voor hem derhalve meer hui zen ter beschikking te stellen. Maar wat dan? Zijn dan alle argu menten, die in de streek ook in Zeeland worden gebruikt om meer woningen te krijgen van nul en gener waarde? Nee, dat niet. Maar wel ge loven wij dat het langzamerhand duide lijk wordt, dat deze hele problematiek verdiept behoort te worden, dat er meer zal moeten worden gestudeerd om ver dergaande argumenten te vinden voor een verhoging van het woningbouwcon- tingent. Het trof ons. dat de minister tijdens zijn Zeeuwse persconferentie daarop heeft gezinspeeld: er waren hem namelijk argumenten aan de hand ge daan, die hij nader wilde ovenvegen, De groei van de Zeeuwse economie, alsmede de stijging van het aantal arbeidsplaatsen, ziehier de twee (aan elkaar verwante) argumenten die de minister het overwegen waard vond. Maar is daarmee niet tevens een ande re wijze van benadering -geformuleerd dan tot dusver? „Geef ons woningen, dan kunnen we industrie aantrekken" was tot nog toe het meest gezongen lied. Echter: de minister blikt er of bloost er niet van, want hij hoort het lied overal. Maar nu wil men hem met exacte cijfers aantonen dat er in Zee land een groeiproces is begonnen, dat het aantal arbeidsplaatsen toeneemt en dat dit proces niet mag worden afge broken door een gebrek aan woningen. Dat is, dunkt ons, een andere benade ring dan die van bevolkingsverloop en industrie-aantrekking. Het blijkt, dat de bewindsman deze argumentatie wil overwegen. De medaille heeft echter een Zeeuwse keerzijde, waarop wél moet worden gewezenf deze nieuwe benadering zal betekenen, dat de verdeling in Zeeland zelf óók van dezelfde argumentatie, zal moeien uitgaan. Met andere woorden: de plaatsen, waar zich de groei manifes teert, zullen het eerst aan de beurt ko men. Zien wij goed, dan heeft zich ove rigens een begin van deze zienswijze reeds in het jongste verleden afgetekend. Wanneer nu de minister de woning- bouwtaart voor 1963 gaat verdelen en indien hij op grond van de hem in Zee land aan de hand gedane argumentatie voor deze provincie wat extra's doet, dan zal dat vermoedelijk zijn ten bate van de groeiende gemeenten en niet ten gerieve van de in bevolkingsaantal afne mende plaatsen. Het zal, meren wij, in teressant zijn na te gaan of de hier op grond van (vage) ministeriële uitlatin gen geformu'eerde conclusies door de feiten zullen worden bevestigd. beslist is toegenomen, is het niettemin de sportaccommodatie, die bij een krap pe begroting in de meeste gevallen het eerst „gekapt" wordt. Enqnetes Het materiaal voor het rapport is in eerste instantie verzameld via twee schriftelijke enquêtes, respectievelijk onder de Zeeuwse sportverenigingen en onder de bonden of afdelingen van de landelijke organisaties. Op de eer ste enquête is 56 procent van de for mulieren ingevuld teruggekomen, de tweede is door 10 van de 24 organi saties beantwoord. Een aantal leden van het sportraadbestuur heeft zich tot slot persoonlijk van de situatie in de Zeeuwse gemeenten op de hoog te gesteld om voor aanvulling en zo nodig verbetering te zorgen. WANNEER de totaalcijfers voor Zee land (o.a. 129 voetbalvelden, 56 tennis banen en 103 gymnastiekzalen) vluchtig worden bekeken, zou de situatie niet on redelijk kunnen lijken. Een nauwkeu riger beschouwing, daarbij eveneens van de kwaliteit, brengt een veel minder gunstig beeld naar voren. Van de voet balvelden bijvoorbeeld zijn er 21 slecht (Zie slot pag. 2 kol. 3)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1