Twee km betonnen damwand op de havendijken van Stavenisse Gedeputeerde Staten van Zeeland moeten het project 2 ton goedkeuren AGENDA WALCHEREN MARKTBERICHTEN GEVARIEERD WINTERPROGRAMMA GOESE HERVORMDE JEUGDRAAD Schoonmaken van sloten is een probleem op Tholen DINSDAG 11 SEPTEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 TIEN JAAR NA RAMP VEILIG Precies tien jaar na de februarivloed van 1953 zullen de inwoners van de Thoolse gemeente Stavenisse veilig zijn tegen het geweld van een nieuwe stormvloed. Over een lengte van twee kilometer zullen de liavendijken gemiddeld zestig tot honderd centimeter worden ver hoogd. De vergadering van hoofdingelanden van het waterschap „Tholen" besloot maandagmiddag, na ruim drie kwartier in besloten zitting over deze reeds-jaren slepende kwestie te hebben beraad slaagd, tot het aanbrengen van betonelementen systeem Haring man op deze „meest urgente zwakke plaats in de koogwaterkerin gen op het eiland „Tholen". Dit besluit wijkt af van het door het be stuur van het waterschap aan de hoofd ingelanden toegezonden voorstel. Het waterschapsbestuur had n.l. voorgesteld over te gaan tot 't plaatsen van een hou ten keerwand. Tijdens de besloten vergadei werd echter een nieuw voorstel tafel gebracht: het doen plaatsen van betonelementen op de havendijken. Na heropening van de openbare vergade ring hechtten de hoofdingelanden zonder hoofdelijke stemming hun goedkeuring aan dit plan, dat beduidend goedkoper is dan het plan „houten keerwand". De kosten van het aanbrengen van een damwand, bestaande uit betonelementen zijn begroot op 208.400. Het maken van een houten keerwand zou op een bedrag komen van 265.000. Het water schap en de gemeente Stavenisse nemen de financiering van dit project voor hun rekening. De gemeenteraad van Stavenisse heeft onlangs het besluit ge nomen maximaal de helft van de netto- kosten voor zyn rekening te willen ne men. deputeerde Staten van Zeeland, over te gaan tot onderhandse aanbeste ding. Wanneer alles volgens plan verloopt, zal de damwand in februari 1963 „waterkerend" zijn. Dit bete kent. dat de inwoners van Stavenisse zich eerst tien jaar na de februari- ramp van 1953, die meer dan 150 slachtoffers vergde in deze rond 1500 inwoners tellende gemeente, veilig kunnen wanen tegen het geweld van het alles vernietigende water. Lijdensweg Het is tot .nu toe een ware lijdensweg geweest om tot dit resultaat van een verbeterde waterkering te komen. Reeds kort na de ramp werden plannen tot de afsluiting van de haven van Stavenisse, de zwakste schakel in de hoogwaterke ringen van het eiland Tholen, gelan ceerd. Na vele besprekingen, verande rende plannen en nieuwe suggesties, werd in juni van dit jaar de ontwerp- concessie van de minister van verkeer en waterstaat ontvangen tot het indij ken van de havengeul. Deze concessie bevatte evenwel verschillende verzwa rende bepalingen voor het waterschap De kosten werden geraamd op 600.000 Indien het rijk hiervan 75% zou subsi diëren, zou nog altijd een bedrag van 150.000 voor rekening van het water schap komen. Precies een maand later kwam er ver andering in de plannen. Tijdens een be spreking over de kwestie-haven Stave nisse wees de commissaris der koningin op de veranderingen in de gehele situa tie, mede met het oog op de grote vlucht, welke de watersport de laatste jaren in Zeeland neemt. In verband hier mee en mede met het oog op de voor waarden In de ontwerp concessie, rees bn het college van Ged. Staten de vraag of het mogelijk zou zijn de haven te be houden en toch tegemoet te komen aan de eisen van veiligheid. De technische dienst van het waterschap maakte naar aanleiding van deze gedachten een plan voor het aanbrengen van een houten Praalwagen voor fruitcorso loont „lm weissen Rössl" De praalwagen, waarmee de gemeente Westerschouwen aanstaande zaterdag middag zal deelnemen aan het Goese fruitcorso, is gereedgekomen. Vandaag, dinsdag, zal de praalwagen met de veer boot „Zandkreek" over de Oosterschelde worden gezet. De tien meter lange wa gen stelt dit jaar een fragment voor uit „lm weissen Rössl" (Het witte paard) van Rolf Renatzky, waarin de keizer Franz Joseph een bezoek brengt aan de herberg. In Salzkammergut op de wagen is de herberg uitgebeeld met daarvoor het bergmeer. Achter de her berg ziet men een katholiek kerkje en de bergen. Diegenen die de wagen indien hy in de nacht van zaterdag weer heelhuids terug is van nabij willen be wonderen, is hij zondagmiddag in het veilinggebouw te zien. Maandagavond maakt de wagen een tocht langs de dorpen. De laatste boot Kats-Zierikzee vertrekt in vc-rband met het fruitcorso om kwart over elf, laat genoeg om het gehele avondprogramma in Goes mee te kunnen maken. De Zilveren Appel is vorig jaar door Haamstede definitief gewonnen. Ir. Den Hollander heeft nu een zilveren gans beschikbaar gesteld samen met een dorpsprys van 500, Dc eerste prijs bestaat uit 750,—, de tweede uit 500,en de derde uit 350. In I-Iuamstedo wacht men met spanning dc uitslag af. H.L.O.-PROEVEN Tc Zicrikzec werden voor de 8e keer H.L.O.-procven (harmonische lichaams ontwikkeling) afgelegd door de heer A. I. Fluit uit Zicrikzec. Do heer M. Wie- ringa, eveneens uit Zierikzee, voldeed voor de vierde keer aan de eisen. VANDAAG Vlttslngeh Alhambra: Siag om Engeland, 20 uur, 14 Jnnr. Luxor: Straaljagers in de aanval, 20 uur, 14 jaar. Goes - Grand: „Amerika zonder masker", 20.00 uur. 14 Jaar: Mus°um Turfkade: ten toonstelling vondsten .Hellenburg". 10 12. 14—1? en 19—21 uur. Korenbeurs: le zing J. G. N. Ronaud .Nieuws over Hel ienburg". 20,00 uur: Veiling Fruitlaan. bezoek frultfee, 13.00 uur- Grote Markt: optreden Zeeuwse Keutturners, 20.00 uur. Middelburg Electro; Me' donderena ge beld, 19.30 uur, 14 laar: Molenwater- Miniatuur Walcheren, 18 uur: Van Bent hem Jutting: Expositie over Zee land en Vlaanderen, 9—1H uur. Bergen op Zoom Roxy: De zwarte mono cle. 20 uur. 18 jaar. Luxor. Man, vrouw -n het huwelijk. 20 uur 18 Jaar. Terneuzen - Luxor: Een Dylama voor twee. 20 uur, 14 jaar, Sas van Gent Olympiailvater: Het begon In Napels, 20 uur, 14 Jaar IIuIki - Bioseoopgebouw- Ramona, 20 uur. keerwand. In laatste instantie is dit plan dus omgebogen in de richting van een damwand, bestaande uit betonele menten. Niet aanvaardt De volgende fase in deze moeizame gang van zaken rond de haven van Stavenisse was een mededeling van het waterschapsbestuur aan Ged, Staten van Zeeland, waarin werd op gemerkt, dat het waterschap meen de de concessievoorwaarden niet te moeten aanvaarden, indien althans Ged. Staten aan het plan tot het aan brengen van een houten keerwand (nu dus damwand van betonelemen ten) op de havendijken de goedkeu ring ex artikel 33 van de water staatswet 1900 zouden verlenen. Met klem is aan Ged. Staten verzocht deze goedkeuring zo spoedig moge lijk te verlenen, zodat op korte ter mijn de voorzieningen kunnen wor den aangebracht. Tevens heeft het waterschapsbestuur aan Ged. Staten verzocht te willen be vorderen, dat het rijk, in afwachting van de toekenning van een subsidie, een voorschot op deze subsidie verleent tot een zo hoog mogelijk percentage. In dit verband werd er op gewezen, dat het hier een verbetering van een erkende zwakke plaats betrert. In spanning waclit het waterschapsbe stuur thans op de goedkeuring van Ged. Staten en op de toekenning van een rijkssubsidie. Tien jaar na de februari- ramp moeten de inwoners van Stavenis se zich toch eindelijk veilig weten, is men op Tholen van mening. OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE (Advertentie) Schrale een naam in brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSIN'GEN Tel. 2398 MIDDELBURG Derde lokaal voor kleuterschool 't Zand B. en w. van Middelburg stellen de raad voor om met ingang van 1 september 1962 het clubgebouw te huren van de buurtvereniging ,,'t Zand" tegen een huurprijs van vijftig gulden per maand. Dit lokaal zal ter beschikking worden gesteld aan de vereniging „Christelijke School aan het Zand" als derde lokaal van de christelijke kleuterschool aan de Arnelaan. Nieuwe schoolmeubelen B. en w. van Middelburg stellen de raad voor medewerking te verlenen aan de vereniging „Christelijke School aan het Zand" bij dc aanschaffing van twintig „compact leerlingensets" ten behoeve van de eerste klas dezer school. Het be treft hier de vervanging van niet meer bruikbare en dopr de schoolarts afge keurde banken en voorts uitbreiding van het aantal schoolmeubelen wegens toe neming van het aantal leerlingen. Geldlening van 252.000 B. en w. van Middelburg stellen de raad voor een geldlening aan te gaan bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten ad f252.000. De looptijd zal dertig jaren bedragen en de rente 4A De lening zal worden gebruikt voor finan ciering der investeringen van de open bare nutsbedrijven in het uitbreidings plan Breeweg. Raad vergadert De raad van Middelburg zal op 17 sep tember in vergadering bijeenkomen. De vergadering vangt aan om twee uur. A. Guiran 30 jaar koster De heer A- Guiran was zondag j.l. 30 jaar als koster verbonden aan de Ver. van Vrijzinnige Hervormden te Middel burg. Na de kerkdienst in de Koorkerk dankte ds. A. v. Santen hem in een har telijke toespraak voor zijn toegewijde en trouwe dienst. VL1SSINCEN ACCORDEONORKEST BEZOCHT VILVOORDE Het Vlissings Jeugdaccordeonorkest heeft zondag onder leiding van de heer W. Meulmeester drie concerten verzorgd in het Belgische Vilvoorde. Er was veel belangstelling voor het openingsconcert, het aperitiefconcert Far-West en het slotconcert op de grote markt, waarmee de Vlissingers de feestelijkheid in deze stad opluisterden. SINT-LAURENS Autotocht bejaarden uitgesteld De autotocht voor bejaarden van de Ver. van Vrijzinnige Hervormden, die 15 september gehouden zou worden, is een week uitgesteld. Dit in verband met de drukte op de wegen, die het Fruit corso te Goes zal veroorzaken. Collecte Een collecte voor het Koningin Wilhel- minafonds voor de kankerbestrijding te Sint-Laurens bracht f 84,86 op. Officiële publikatie VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, brengen ter openbare kennis, dat ter gemeen tesecretarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de heer J. J. West- stratc te "vlissingen, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een reparatieinrichting voor mo- n, waarin 3 elektromotoren met een geza menlijk vermogen van 3.66 pk. gebezigd zui len worden in het perceel gelegen aan de Edlsonwcg. Gedurende tien dagen, te rekenen van 10 sep tember 1962, beslaat voor een ieder de gele genheid schriftelijk bezwaren tegen het ver lenen der vergunning in te brengen bij liet. gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 25 september as., des voormiddags 10.30 uur, ten gemeentehui een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwil liging van dit verzoek kunnen worden inge bracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht vnn belanghebbenden wordt er 'op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bo venbedoelde zitting is verschenen. Mede is beroep gerechtigd degene die. zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, hin de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft Ingebracht, indien h(J niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 10 september 19Ü2. OOSTKAPELLE TE VER IN ZEE GEWAAGD Zaterdagmiddag" rond vier uur raakten twee Nederlandse meisjes van ongeveer achttien jaar bij het zwemmen onder Oostkapelle in moeilijkheden. Zij hadden zich te ver in zee gewaagd. Een Duitse en" een Nederlandse badgast trokken zich het lot van de meisjes aan slaagden er met grote inspanning van krachten in de onfortuinlijke zwemsters aan land te brengen op het badstrand aan de Duinweg te Oostkapelle. ZOUTELANDE Collecte De collecte voor het Koningin Wilhel- minafonds heeft te Zoutelande f 75, opgebracht. KOUDEKERK" Cefa-filmavond Het bestuur van de christelijke film actie, afdeling Koudekerke, hield zater dag de eerste filmavond van dit seizoen. Vertoond werd de rolprent „Avontuur in de Pacific". De grote zaal van hotel „Walcheren" was vrijwel geheel uitver kocht. Het programma van het seizoen '62-'63 vermeldt de vertoning van vijf films, waarvan de tweede zaterdagavond 13 oktober op het witte doek zal worden gebracht. Het ligt in de bedoeling van het plaatselijk bestuur elke tweede terdag in de maand een filmavond te houden. De bestuursleden voeren menteel een actie voor het verkrijgen van meerdere donateurs. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: II. de Reuver v. d. Weü, d.: H. M. WöhlerFohrmann, d,: P H. Gillissenvar Helleman, z.: J. C, van der Wellevan Hoe ve, d.; M. C. E. JalinkLuijkse, z,: C. Brou werKasse, d.-. J. Smith—v. d. Driest-, z,; C de DoesHu ijsman, z.; F. BesemsHarlaar, d.; M, DentzMijnsbergen, d. Ondertrouwd: A. J. Jongepïer, 58 j. en C. M. den Hollander, 48 j. Getrouwd: C. Polderdijk, 24 j. en A. M. C. Walhout, 21 j. Overleden: M. Vaane. 76 j.. e. v. M. A. de: Boeit: C. van Wallenburg, 98 j.. wedn. v. M Wouters: A. Faasse, 14 j.; M, Piercns, 70 j wed. v. C. J. Vinke; D. van Heerewaarden, 75 j., wedn. v. J Sehofinan OOSTKAPELLE. Bevallen: K. Vogelaar—de Kam, d, Overleden: H. Maljaars, 75 j.: J. Maljaars, Zondagsschool-weekeinde in Hoedekenskerke De zondagsschoolleiders(sters) van Zuid- en Noord-Beveland hebben een weekendconferentie in „De Haven" te Yerseke gehouden. De leiding berustte bij de heer M. Geuse uit 's-Heer Arends- kerke. Na bespreking van huishoudelij ke zaken en een maaltijd sprak de heer M. Allewijn uit Goes over het onder werp „Het oude woord en de moderne jeugd". Volgens spreker is de tegenstel ling tussen de bijbel en de moderne jeugd wel groot. Maar het oude woord zal nooit veranderen. Het is alleen moei lijker voor ouders en onderwijzers dc bijbelse boodschap te brengen aan dc jeugd die geen binding meer heeft met het oude woord en het ziet als een aan slag op hun vrijheid. „Wij moeten zelf wel uit het geloof leven en persoonlijk getuigen om nog iets doorzichtig te kunnen maken van het oude woord. Wij kunnen desnoods hierbij allerlei hulp middelen gebruiken die ons werk verge makkelijken. In deze tijd van tempo tempo hebben wij de rust van het geloof nodig om het werk vol te houden", al dus de heer Allewijn. Na een bespreking in groepsverband over de inleiding, hield de neer De Blaey uit Yerseke een dag sluiting. Zondagmorgen werd gezamen lijk de kerkdienst bezocht waarin ds Reijenga voorging en waarna in „Dc Haven" een bespreking volgde naar aanleiding van de preek. 's Middags werd een zondagsschool- dienst meegemaakt geleid door de heer Janse uit Kruiningen. Een wandeling met daarna een maaltijd besloot deze zondagsschoolconferenti e GOES Plantenwedstrijd in de Margrietschool Twee juryleden, de heren J. M. van 't Veer uit Goes en Jac. Evcrsdijk uit Kloetingc hebben in het handenarbeid- lokaal van de „Margrietschool" te Kloe- tinge dc door de schoolkinderen ge kweekte planten beoordeeld. Men kende de volgende prijzen toe: Coleus: lc pnjs Wlm de Jonge. 2e pry's Saartjo Hoogstrate, 3e prijs Annij Re- mée. Fuchsia: le prijs Laurens Verhulst, 2e prijs Janny de Klerk, 3e prijs Marjan Tromperl.. Kode Begonia: le prijs Lent Dalebout, 2e prijs Wim Leijs, 3. prjjs Hanneke Sturm- Rode Geranium: le prijs Janneke Ha- rinck, 2e prijs Nelly Back, 3e prijs Mar griet de Vrieze. Rose Begonia: le prys Huib Minnaar, 2e prys Gerda Moerman, 3e prijs Suus Bos. Zalm Geranium: le prijs Daan v. d. Weele, 2e prijs Jan Weststrate, 3e prijs Matty v. d. Maale. ZUID-BEVELAND KAPELLE WON VAN WOLPHAARTSDIJK Wolphaartsdijk I begon de voetbalcom petitie met 'n thuiswedstrijd tegen Ka- pelle I. De wedstrijd begon met weder zijdse verkenningen, die geen van beide partijen succes opleverden. Na 20 mi nuten nam Wolphaartsdijk onverwachts de leiding toen midvoor A. Verstelle profiteerde van een verkeerde terug speelbal (10). Langzamerhand werd Kapelle sterker en wist dit voor rust uit te drukken door drie doelpunten van linksbuiten F. Kousemaker. Direct na rust pakte Wolphaartsdijk de zaken stevig aan. Na goed samenspel bracht A. Verstelle de achterstand tot 32 terug, linksbinnen R. Driessens bracht kort daarop de partijen op gelijke voet (33). Wolphaartsdijk ging nog even door en na een goede voorzet van M. Kopmels wist A. Verstelle Wolphaarts dijk weer een voorsprong te geven (4-3)- De wedstrijd werd nü zeer span nend, doordat Kapelle zich niet bij de bedreigde nederlaag wilde neerleggen en energiek bleef doorspelen. Dit had suc ces: nadat eerst F. Kousemaker na een indirecte vrije trap de gelijkmaker had gescoord, wist linksbinnen A. Kodde tenslotte zijn ploeg naar een zwaar bevochten 54 overwinning te schieten. Kort voor het einde moesten Kousema ker en Slabbekoorn wegens blessures het veld verlaten. KAPELLE Christelijk Verenigingswerk opent seizoen Het christelijk verenigingswerk te Bïe- zelinge komt na een periode van rust weer tot activiteit. De hervormde vrou wenvereniging houdt haar eerste ver gadering in ait seizoen op 11 septem ber. De christelijke jongelingsvereniging start het winterseizoen op 12 septem ber en de jongensclub komt op 16 sep tember bijeen. Collecten Hervormde Kerk In de maand augustus werden in de Nederlands hervormde kerk te Kapelle aan extra collecten bijeengebracht: bond hervormde evangelisaties f 100,40, nood lijdende kerken en personen f 87,44, kerkewerk f 91,46 en inwendige zen ding f 105,36. Hengelconcours Kanaalvissers De hengelsportvereniging „De Kapelse Kanaalvissers" hield zaterdagmiddag in het Kanaal door Zuid-Beveland een concours. Drieënzestig leden deden mee aan de wedstrijd, die tevens geldt voor het clübkampioenschap. De uitslagen zijn: 1. J. P. Lepoeter, 480 p.; 2. G. Heerspink, 340 p.; 3. A. v. Liere, 320 p.; 4. C. Burger Sr., 320 p.; 5. P Bolle Jr.. 320 p.; 6. L- C. Oele, 270 p.; 7. P. Eversdijk, 220 p.; 8. C. Lepoeter, 220 p.; 9. C. Burger Jr., 180 p.: 10. G. Cabboort 150 p. De stand voor het clubkampioen schap is na deze wedstrijd: 1. C. v Liere, 2155 p.; 2. J- P. Lepoeter, 1840 p.; 3. J. Lepoeter, 1640 p.; 4. C. Burger Sr., 1620 p.; 5. M. P. Versluis, 1350 p. Bij de junioren: G. J. Burger, 825 p,: 2. B. Hoogesteger, 670 p. en 3. G. J. Lepoeter, 630 p. De volgende wedstrijd van H.V.K.K wordt gehouden op za terdag 29 september In de Oosterschelde bij Yerseke. COLIJNSPLAAT Spaaroverzicht Bij de coöp. boerenleenbank te Colijns- plaat wercl in de maand augustus een bedrag aan spaargelden ingelegd van f 122.760,78, terwijl in hetzelfde tijdvak f 56.096,63 werd terugbetaald. Er is dus een positief spaarsaldo van f 66.664,15. Het saldo per 1 september bedraagt f 3.574.819.62. In totaal werden 9 nieu we boekjes uitgereikt. Rijtoer bejaarden Dezer dagen maakten de bejaarden van Colijnsplaat hun jaarlijkse rijtoer, waaraan ongeveer 70 personen deelna men. Ook burgemeester en mevrouw Schuit, dr. en mevr. Maas en mevr. Dijkmeyer maakten de tocht mee. De tocht ging via Tilburg waar door het slechte weer het dierenpark niet kon worden bezocht naar Oosterhuot. Daar gebruikten de bejaarden de maal tijd. Het muziekgezelschap „Wilhelmi- na" haalde de bejaarden des avonds met muziek binnen. Moedercursus Dezer dagen is te Colijnsplaat in het wijkgebouw van het Groene Kruis een moedercursus gestart. Zes jaar gele den werd in Colijnsplaat eveneens een dergel(jke cursus gehouden. De organi satrice zuster J. van Axel kon reeds 25 deelneemsters inschrijven. De cursus, die drie maanden duurt, wordt gege ven door de districtszuster van Groene Kruis, mej. C. Dirkseh. In sluiting op de moedercurus zal een kleu tercursus worden gegeven. KLOETINGE Opening van N.C.V.B.-seizoen De afdeling Kloetinge van de N.C.V.B heeft weer een aanvang gemaakt met haar vergaderingen. De eerste avond luisterden de talrijke dames naar een lezing over „De Maagd van Orleans". Spreker was de heer J. Jonkheer te Yerseke, die de lezing met dia's toe lichtte. De volgende vergadering zal mevrouw Jonker spreken uit Boskoop spreken over „Het dagelijks leven in het land van den Bybel". LEZERS SCHRIJVEN Wethouders in Goes Nu de wethoudersverkiezing in Goes weer voor vier jaar voorbij is, moet mij als belangstellend ingezetene iets van het hart. De benoeming van de huidige wethou ders heeft een juist beeld gegeven van de politieke verhoudingen m Goes. Dit te constateren feit houdt in dat de katholieke gemeenschap niet meer als redelijke gesprekspartner in het college van b. en w. kan worden toegelaten. Het is zeer te betreuren dat de z.g. „katholieke groep" in Goes zo heeft gemanoeuvreerd met het ondanks waar schuwingen, naar voren brengen van de heer J. H. Roose, dat zij zich zelve en de gehele katholieke gemeenschap buitenspel heeft gezet. De verantwoor delijkheid hiervoor berust geheel op die genen die een onwaarachtige vertegen woordiging in de raad afvaardigt. Laten de katholieke kiezers zich goed realiseren, dat zij zich door deze, zon der tegenstand, gekozen toestand volle dig uitschakelen en zij gedegradeerd worden tot een tweederangs politiek gezetenen van Goes, voorzover u zich verantwoordelijk weet voor deze gang van zaken, werkt U boven deze situa tie uit, gedoog niet langer dat deze toestand tot in lengte van jaren voort duurt. Reeds nu moet u zich groeperen en stelling nemen tegen deze partijdic tatuur. Gij K.A.B.-ers en andere geor- Taniseerden, uw mond wordt gesnoerd loor dit afkeuringswaardige gedoe. Hoe kunt u uw belangen laten bepleiten als er door uw zwijgen een niet acceptabele figuur in de raad zit? Als u deze toe stand zonder tegenspraak toelaat dan bent u niet waard dat er voor u ge vochten wordt. Ik wek u op om front te vormen tegen deze onwaarachtige afspiegeling van de katholieke gemeenschap in Goes. Ik fe liciteer de raad met de genomen beslis sing, het is een moedige een juiste ge weest. De katholieken van Goes weten nu waarom de katholieke gemeenschap niet door een wethouder haar belangen bepleit weet, dit is om de heer J. H. Roose in de raad zit. Katholieken van Goes, breek met sleur en neem stelling tegen deze gang van zaken. Door te zwijgen gedoogt u uw eigen politieke begrafenis. Het ex-raadslid, C. W. VERVEST. Goes. Aardbeving Perzië De kerk is van alle tijden. Zo hebben de predikanten ook hun plicht gedaan. Een bidstond voor Perzië gehouden. Vele kerken doen zo weinig aan de arme medemens. Duizenden en duizen den zyn weggenomen door de aardbe ving. Troost en angst en bidden tot Onze Lieve Heer. Ieder mens is nu verplicht een gave te offeren voor Perzië. Een actie moet gevoerd worden door allerlei verschillende kerken, voor Hem die op deze wereld gebiedt: „Volg mij iedereen". M. BLIEK. 's-Gravenpolder, Bosseweide 24. Muziek op de Markt De harmonie „Terneuzen" en het ac cordeonorkest „Flandria" gaven zater dagavond op de Markt te Terneuzen een populair muziekconcert. Het concert was georganiseerd door de V V V. en „Klimop" en stond onder leiding van de heer Jasper Anthonisse. LOCO-BURGEMEESTER AANGEWEZEN Het college van burgemeester en wet houders van Oostburg heeft bepaald, dat bij ongesteldheid, afwezigheid of ont stentenis van de burgemeester deze wordt vervangen door wethouder A. P. Modde en als ook die afwezig is door wethouder D. Geuze. VEILING „WALCHEREN» G.A. MIDDELBURG 10 september. Aardappelen: Bintjes, bonken 12.20, grote 11,—, drielingen 7,—. Tomaten A extra 2.46. AI 2.45, AH 2.24—2,40. B extra 2,66. AI 2.63, Bil 1,99—2,20. C extra 2.05. Cl 2.03. Fruit; appelen: Perzik 70-80 5703. 70-75 63, 65-70 52—70, 60-65 57—60, IID 32—51, Hf fijn 3752. Zigeunerinnen 75 op 54 65-75 3950, 65 op 48—51. IIÖ 28—44, Hl fijn 23. James Grieve 80 op 63, 70-80 67. 70-75 67. 65 op 65— 71. III grof 53—68. Peren: Précoce 60-65 57. 55-60 49—55. 50-55 40—33. IH fijn 30—36. Hl grof 35. Ill D 33—35. Pruimen: Czar 31—82. Reine Claude d'Ouil- lins 45—1,29. Reine Victoria 481.29, Bella de Louvain 5794. Washington 671.19. Meloe nen: Ananss 801.24. Ogen 40. Net 6194. Glasaardbeien 4878. Bramen 2226. Drui ven: Frankenthaler 1.74—2,11 Peren: Clapp's 65-75 60. 55-65 46—58, 60 op 55. IID 37—40. m fijn 38. Groenten: Bloemkool 4 oer kist 4670. 6 per kist 3560. 8 per kist 2332. Komkommers: groen 75 op 19. 60-75 12—22, 50-60 10—18. 50-65 11, wit 10—15. Prei 30.40 Andijvie I 42.30. Radijs 12—14. Bospeen 24—34 Uien 14—16. Dubbele bonen II 74, idem IH 36. Savooiekool 3380. Snijbonen 49—77. Spinazie 28—57. Sla 9—17. Rode kool 17—27. Rabarber 12—17. Pronkbonon 62. Witte kool 17. Postelein 49. Andijvie II 43,40. Waspeen 28—38. Boskroot 14—19. Kussa 17—34. MARKTBERICHT VLAS. Rotterdam, 10 september 1962. Waterroot vlas: lage soorten van f 1.35 tot f 1.58. middensoorten van f 1.60 tot f 1.78, best vlos van f 1.80 tot f 2. Dauwroot vlas: van f 1.30 tot f 1.80. Breek vlas: van f 0.80 tot f 1.35 afhankelijk van kwaliteit en bewerking Gezwingelde lokken: van f 0.60 tot f 0.98. In de aanvoer van waterroot vlas is nog geen verruiming gekomen, door de gunstige weersgesteldheid neemt liet binnenhalen van de nieuwe oogst en het roten nog steeds de beschikbare arbeidskrachten in beslag.- Voor de enkele aangeboden partijen is de vraag ruimschoots voldoende om het aanbod op te nemen, de prijzen blijven onveranderd tot iets hoger voor de middensoorten. Dauwrootvlas wordt iets meer aangeboden door het aan de markt komen van nieuw vlas, de kwaliteit is middelmatig. Breekvlas en gezwingelde lokken blijven schaars, de ge ringe produktie wordt regelmatig verkocht tegen vrij vaste prijzen. VEILING BERGEN OP ZOOM 10 september. Andijvie 2042 Sla 3'/»—21. Spinazie 3541. Rabaroer 59. Bloemkool 1163 Bospeen 21—30. Waspeen 933. Stam- boon dubbele prinsessen 3663- Snijbonen 4679. Staakprinsessen 65—92. Kroten 9—14. Rode kool 9—20. Witte kool 5—8. Savooie- ltool 11—23. Tomalen 25—42. Komkommers 19—279. Prei 24—41. Clapp's 22—58. Précoce 17—62. Suikerpeer 26 33, Juttepeer 59. James Grieve 40—80. Early Victoria 1123. Manks Codlin 1939. Zigeunerinnen 945. Czar 3288. Reine Cl. 37—1,35. Reine Victoria 26—1.26. Belle de Louvain 3886. Bramen 401.08. Aardbeien 2,30—5.80. VEILING KRABBEND LIKE 10 september. Prinsessen Lonen I 67, n 57. IIx 32. James Grieve I 85-90 EG. 80-85 69, I 75-80 73. I 70-75 77. I 65-10 74, H 85-90 61. n 80-85 64. II 75-80 69, II 70-75 71, II 65-70 66, III grof 49, fijn 42, kroet 24, val 16. Manks Codlin H 75-80 36, II 70-75 33. II 65-70 37, n 60-65 33. TTD 27. III grof 29. fijn 24, kroet 19—21. Benoni I 70-79 96, I 65-70 94, nD 36. Perzik rode zomerappel II 70-75- 53, H 65-70 54. n 60-65 49, IID 40. Clapp's Trevour I 70-75 59. I 65-70 55—55. I 60-65 50. 1 55-60 45, HO 34. IH grof 39. fijn 31. kroet 11. Verpakt: Clapp's Trevour I 70-75 66, I 65-70 62. Reine Victoria H 93, III 90. WINTERWERK IN KERKDIENST GEOPEND VEILING KAPELLE 10 september. Bramen in kratten: I 112116, 11 90—107, III doordraai, idem in doosjes I 139—146, II 324—129, III 79. Bor.en I 67—63. II 60, HB 34. James Grieve 85-90 66, I 80-35 70. I 75-80 75. I 70-75 76—77. I 75-70 74, II 80- 85 65, II 75-80 70, H 70-75 72—73, II 65-70 68. Hl grof 56—67, IH fijn 41—56. Zigeunerin I 75-80 47—48, I 70-75 50—51, I 65-70 49—51, II 75-80 42. II 70-75 42—43, II 65-70 43, IID 38— 39, grof 35, fijn 26. Manks Codlin I 75-80 43, I 70-75 4445, I 65-70 88—39, I 60-65 34—35, U 70-75 38. 11 65-70 39. II 60-65 32. nD 29.10— 29.50. grof 29. fijn 27,80. Early Victoria H 70- 80 33, U 60-70 33. HD 25. fijn 25. Keswick U 70-80 35. II 60-70 34. IID 24—25, grof 26, fijn 25. Perzikappel I 60-65 55. II 65-70 52, II 60-65 47. grof 40. fijn 33. Tyrleman E.W. I 85-90 101, I 80-85 105, I 75-80 108, I 70-75 109, I 65-70 90, I 60-65 66, IID 42, grof 60. Précoce de Tré- c I 60-65 67. I 55-60 50. I 50-55 49. IID 36— 37, grof .45, fijn 27, kroet 13. Clapp's Favou rite I 70-75 61. I 65-70 55,80—59.90. I 60-65 —51.10, I 55-60 44,40—45.30, II 70-75 57, II 65-70 51. II 60-65 46, II 55-60 42. IID 33—34, grof 37—40, fijn 27—28, kroet 16. Jutten I 50- 55 72—75. IID 35—51. tiin 25—32. Dr. Julis I 55-65 28. HD 18 Kroetappelen geplukt wit 24. geplukt rood 12. val 22 Valappelen 17. Verpakt fruit: Tydeman E.W. I 75-80 114— 116. I 70-75 116—118. I 65-70 100—106. Prui- R. Victoria I 105—160, II 54—92, grof 78—113, fijn 15—36. B. de Louvain I 68—86. n 40—61, grof 46—70, fabriek 16—31. Reine Claude d'Althan I 110—142. II 51—07. grof 94101, fabriek 3641. Jeflerson I 87118, n 4250, grof 85. fabriek 20 -27. Kirkes I 131, grof 107. R. Cl. d'Ouillins 7 82—86. II 91. Boe- renwitte I" 98. Czar I 68, H 52—57. grof 61. fabriek 21. Purple Pershore II 31. R. Claude Verte I 131—156. Wijnpruimen I 75—95. Prui men. gescheurd 1413. Rode bessen per doos I 32—39, II 29. Logan- bessen per doos I 64—71, II 4049. Aardbeien per doos n 45—63.. Moerbeien per doos I 81. Meloenen per stuk AAA 122 AA 98. A 80, B 63. Blauwe druiven per kg I 180. Vijgen per stuk 16—17. Aardappelen, bonken 9*ï, 1315, H 812, kriel 214 Groenten: Kropsla 6—31. Bloemkool 1261. Komkommers 25—27. Kusa 11—14. Snijbonen TO71. Pronkbenen 56. Rode kool 1418. Sja lotten 13. Andijvie 40. Tomaten AB 3944, C 28—34. CC 26. VISMIJN COLIJNSPLAAT 10 september, 3736 kg exportgarnalen 1,56 2,10. 258 kg bot. 43 kg wijting. 21 kg schoL kg tong. 141 kg paling 18 kg rog. 3 kg vïslever 5 kg herder. 112 kg ongesorteerde VEILING SINT-MAARTENSDIJK Bintjes I 10—11.23. H 9.53—10, bonken I 13.77," II 12,70. Eigenheimers I 13.50—15.25, H 12— 13.50, bonken 8. drielingen 7. Aanvoer 120 GRAANBEURS ROTTERDAM. Tarwe, doorsneelkwaliteit 17 vocht f 31.25 levering volgende week. franco Rotterdam per schip. Zomergerst volgens monster tot f 26.25, af. Haver volgens monster tot f 24 50, af. Peulvruchten, franco Rotter dam. Groene erwten op monster f 35 f 40. Schokkers op monster f <0—f 47. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 10 sept, Klei-aardappelen 38 mm opwaarts het binnenland. Bintje f 11f 12.75. Klei-aardappelen 39 mm opwaarts. Bintje f 11f 12. Voer-aardappelen f 2.50f 3.25. Prijzen beerkend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Totale aanvoer 2055 stuks. Vette koeien en ossen 1402. Varkens 653. Prijzen in cents per kg (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit). Vette koeien 290—320 255—280 240—250 Jeugdorganisaties werken samen: Otto Sterman komt De Hervormde Jeugdraad te Goes heeft de jeugddienst van zondagmorgen ge bruikt om zijn winterwerk te beginnen. Wika D. E. Hiensch, die in deze, in de Maria Magdalenakerk gehouden dienst, voorging, preekte over het onderwerp „Er staat veel op het spel". Na de jeugddienst werden de program ma's van het winterwerk aan de kerk gangers uitgereikt. Uit dit programma blijkt, dat de Her vormde Jeugdraad weer een bijzonder gevarieerd winterseizoen aan de Goese jongeren aanbiedt- De hoogtepunten zijn ongetwijfeld de bijzondere avonden, die op 6 oktober be ginnen met een optreden van het jeugd- cabaret „De Hoepel" uit Terneuzen met de nieuwe revue „Hebt U even tijd r" Deze eerste avond wordt gegeven in c hall van de ambachtsschool te Goes. De maand november is bij de Hervorm de Jeugdraad gewijd aan Afrika. Op 3 november zal de jeugdraad een avond verzorgen onder de titel „Slangenbe zweerders en torenflats in Afrika". Een week later, op zaterdag 10 november, wordt de film „Come back Africa" (Ne derlandse titel: „Het drama der apart heid") vertoond. De daarop volgende za terdag zullen de leden van de Hervorm de Jeugdraad voorbereidingen treffen voor de Afrika (dans)-avond van 24 no vember. De Sint-Nicolaasavond van de Jeugd raad valt op zaterdag 1 december. Deze avond zullen de C.J.V. en de Instuif sa men vieren. De drie overkoepelende jeugdorganen, Gereformeerd Jeugdverband, de Katho lieke Jeugdraad en de Hervormde Jeugd zullen samen de avond, waarop de bekende voordrachtskunstenaar Otto Sterman zal optreden, organiseren. De datum van dit optreden is 20 januari. Vergadering waterschap Ook voor de grondgebruikers Het schoonhouden van de sloten in het waterschap Tholen blijkt in de praktijk een groot probleem te zijn. Niet alleen voor het bestuur, maar in het hijzonder ook voor dc grondgebruikers. Dit bleek tydens de rondvraag >an de maandag in liet „Holland Huis" te Scherpenisse ge houden vergadering van het waterschap „Tholen". Dijkgraaf H. van Gorscl verklaarde, dat het bestuur naar een aanvaardbare op lossing zoekt. In een volgende verga dering van het waterschap zal de hoofd ingelanden hierover een voorstel worden gedaan. Dijkgraaf Van Gorsel zei. dat als het waterschap de volledige onder houdsplicht op zich neemt, dit een las ten verhoging zal betekenen van min stens f 12,per ha. Overigens is hel schoonhouden van de sloten door het waterschap tech nisch vrijwel onmogelijk. In de praktijk blijkt echter, dat het schoonhouden van de sloten door de grondgebruikers ook lang geen gemakkelijke zaak is. De dykgraaf deelde voorts nog mede, dat liet bestuur een voorstel uitwerkt om de eigenaren van de dijken aan te slaan. Vastgesteld werd een plan van vereve ning van bezittingen en schulden van de voormalige polders en waterschap pen. In afwyking van de voorgaande ja ren is niet alleen met de f 2,per jaar naar elkaar toegroeien gerekend, maar er wordt nu ook een bedrag per ha ten bate respectievelijk ten laste van de schotplichtigen gebracht al naar gelang net vastgestelde vereveningsplan een batig of nadelig saldo laat zien. Bovendien is het niet meer mogelijk met een gemiddeld dijkgesehot van f 40,15 per ha te volstaan. Het water schap besloot een algemene lastenver hoging van gemiddeld f 7,50 per ha door te voeren. Zonder hoofdelijke stemming werd de begroting voor 1962, die uitvoe rig in de distrlc-tsvergadering is bespro ken, vastgesteld. De dijkgraaf deelde mede, dat eind dit jaar of begin volgend jaar de begroting 1963 zal worden aan geboden. 1-Iet waterschap zal dan admi nistratief „bij" zijn. Otto Sterman zal „Ik ben een neger" voordragen. De Jazzkring van de Hervormde Jeugd raad verzorgt op 26 januari een jazz avond. Het jaarfeest van de C.J.V. zal op za terdag 17 februari gehouden worden. Van deze avond is verder nog niets be kend. Zaterdag 16 maart zal men de bijzondere speelfilm „De dag Jat de aarde stil stond" vertonen. De uitvoering van het tamboer- en pij perkorps „Excelsior" is zaterdag 27 april. Op zaterdag 11 mei is er voor de leden van de Hervormde Jeugdr ad een groot buitenspel met opdrachten. Als afsluiting van he+ winterseizoen zal men zoals gewoonlijk een gekostumeerd feest houden. De datum van' dit feest is zaterdag 21 mei. By voldoende deelname zal de Hervorm de Jeugdraad op 8 december een reis naar Antwerpen organiseren om de sical „My Fair Lady" te bezoeken. Ruim 2 ton voor slachtoffers in Perzië Op giro 777 van het hoofdbestuur van het „Nederlandsche Roode Kruis" in Den Haag was gister morgen een bedrag binnengeko men van f 227.472,ten bate van de slachtoffers van de aardbevin gen in Perzië. Leerlingen van de bakkers vak school in Leeuwarden, die zater dag boterkoeken hebben verkocht, hebben met deze actie drieduizend gulden bijeengebracht. Ze hebben dit bedrag overgemaakt op giro 777. Rustige sfeer op eerste dag van najaarsbeurs Er mag van een rustig zakeljjke sfeer op de eerste dag van de najaarsbeurs in Utrecht worden gesproken. Nu de tex- tieljaarbeurs geheel apart- staat van de beurs voor consumptiegoederen in de Vredenburggebomven, wordt de textiel- manlfestatie alleen bezocht door in deze. sector geïntereseerden. Er zijn geen kykers meer die voor andere zaken dc jaarbeurs bezoeken en de textïelexposi- tie en passant De directeur van dc textieljaarbeurs. de heer A. G. Biemond, verheugde zich over deze gang van zaken, omdat nu in gisteravond ingenomen met deze situa tie, alhoewel er zijn die ook de belang stelling van de consument voor hun pro- dukten op prijs stellen. Opmerkelijk was het buitenlands bezoek aan de textielmanifestatïe. Men regis treerde bezoekers uit zeer vele landen. Een missie van de Britse Koninklijke Luchtmacht in Duitsland kwam zich oriënteren op liet gebied van de wollen stoffen en het ondergoed. In de Vredenburggebouwen was het be zoek minder dan de eerste dag van de najaarsbeurs 1961. Over de kwaliteit van de bezoekers toonden de exposanten zich evenwel tevreden. Varkens (lev. j Vette koelen: aanvoer groter, handel slepend. Prijzen gedrukt, enkele prima's boven note ring. Varkens (levend gew.): aanvoer als vo- s week, handel goed. afloop flauw, prijzen de aanvoer ruim prijshoudend, gedurende de markt teruglopend, prima exemplaren bo ven notering, slachtzeugen 140190 per kg. VEILING THOLEN 10 september. Witte Eigenheimers, blok I 1617, blok H 1115, Poters 642. Bintjes, bonken 1350, idem blok I 1290, idem blok H 1049. Poters 446. Koopmans Blauwe 1269. Aanvoer 55 ton. VEILING V.V.Z.B. GOES 10 september. Export- en industrieveiling. Earley Victoria KL. II 70-80 35. 60-70 32. HD 26. Zigeunerin KL. I 80-85 47. 75-80 50.' 70-75 51, 65-70 48. KL. n 75-30 41, 70-75 34. 65-70 37, IID 36. Manks Codlin KL I 79-80 42. 70-75 44—45, 65-70 40, 60-65 37. KL. II 75-80 38. 70-75 38, 65-70 37. 60-65 33. IID 28. Perzik- rode zomerappel KL. I 65-70 60. IID 38. Tyde- mans Earley Worcester KL. I 75-80 98, 70-75 89—101, 65-70 89—90, 60-65 63—67. HD 42—45. James Grieve KL. I 80-85 71—75. 75-80 73— 87. 70-75 75—92, 69-70 64—79. KL. II 85-90 66—74, S0-35 63—76, 75-80 76—77, 70-75 65—76, 65-70 58—64. Précoce de Trévoux KL. I €5-70 68. 60-65 65, 55-60 58, nD 37. Clapp's Favou rite KL. I 75-80 65, 70-75 61. 65-70 5i7, 60-65 50—53, 55-60 46, KL. II 70-75 57. 65-70 53. 60-65 48, 55-60 45. Diverse appelen val 16. Diverse appelen, geplukte kroet 19. Zigeunerin val 13. Clapp's Favourite, geplukte kroet 17. Précoce de Trévoux, geplukte lcreet 17 Dubbele prin- sessenbonen II 61G2. IHJ 52 m 34. Bramen I 112—116, H 90—107. III doordraai. Totale aanvoer hard fruit 2600 kisten. Earley Victoria grof 23. fijn 24. Stark Ear liest grof 52, fjjn 44. Zigeunerin grof 2746. fijn 19—31. Manks Codlin grof 29—30, fijn 22—26. Tydemans Earley Worcester grof 61, fijn 3639. Précoce de Trévoux grof 37, fijn 33, rijp 52. Clapp's Favourite grof 4047, rijp 55—60. Czarpruimen H 57. grof 72—84. fabriek 3354. Washington grof 77. Belle de Louvain I 8S—98. n 43—66. grof 51—36. fabriek 24— 55. Reine Victoria I 325356. n 6781. grof 78120. fabriek 1471. Dubbele Boerenwitte I 110—123. II 46—70. grof 52—95, fabriek 21— 60. Reine Claude d'Althann I 117143, grof 76—128. Reine Claude Verte I 132, II 77. gTof 136—144. fabriek 38. Jefferson I 95—104, Kir- kus I 136. fabriek 35. Druiven I 200210. Per doos: Bramen I 3338, n 2830. Loganbessen 11 58. Groenten: Komkommers A 1824, B 1418. C 12. Per stuk: Bloemkoo' AI 4953, All 2749. Bil 1629. afwijkend 1129. Kropsla I 36. II 22—26. Cl 12—17. Meloenen 61—100. Per bos: Wortelen 26. Kroten 14. Per kg: To maten A 44—46. B 43—50, C 30—39. Kroten r—12. Augurken A 94—96. B 48—91. C 25—61, D 16—33. E 6—11. Rode kool H 17—24. Groene savooiekool I 1825. Andijvie I 2734. Dubb. prinsessenbonen II 3662. III 37. Pronkbenen I 97—69. II 44—49. Stpfeöij bonen I 103, ir 4044. Speksnijbonen 68. Trospr.bonen 100—102 VEILING TERNEUZEN Sla 7.30—16,70. Bloemkool A 2.40—7.60, B 37— 41, Bn 1737. afwijkend 1750. Groene kom kommers 1018. Witte komkommers 10. Me loenen 30101. Peen 18. Kroten 1213. Bintjes bonken 1214. I 1012.G0. Eigenheimers 12.10 12,60. Andijvie I 41—47, II 35—36. Stoksnij- bonen II 3052, Prinsessenbonen H 5062. IH 33. Sabo n 33—49. Kroten 14—16. Rode kool 1531. Spitskool. 18. Savooiekool 2733. Waspeen All 18. Prei All 4247. Spinazie II 30—40. Tomaten A 50—54, AH 39—51, B 44— 52. C 34—36, CII 31—35. CC 26. Pronkbenen 15. Uien 1418. Bramen per doos I 2930. n 1924. Belle de Louvain m 3252. grof 70. Washington grot 74 Druiven, wit 277—280. Boerenwitte grot 96104. Appelen: James Grieve l 85 60. 80 66. 75 69 70. 70 71—75, 65 69—70. 70 7J—79. 65 69—70, H 85 63, 80 61—63. 75 65—66. 70 65—68, 65 59. Peren: plat I 70 130. 65 54—57, 60 49—50, 55 46. IID 33, m grof 34. fijn 26. Tydemans I 75 95, 70 87. 65 79. 60 C6 VEILING STAVENISSE 10 september. Bintjes I !1—11.10. II 10—10,38, bonken I 13—13.10. n 9.90. drielingen 4.50. Eigenheimers 916.40. drielingen 9.40. Aan- 85 ton, VEILING S1NT-ANNALAXD Bintjes 11,25—12.48, drielingen 4,06, bonken 13,70—13.94. Eigenheimers 14.50—17,55, drie lingen 6,647,51. Aanvoer 227 ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9