IOOO •"proef rit Manoeuvre Lewedorpse vrachtauto in de mist: dubbele aanrijding AGENDA WALCHEREN morgen maken met de MARKTBERICHTEN KERKDIENSTEN REISZ MAAKTE SOBERE ROLPRENT NAAR BOEK VAN MODERN AUTEUR „Zaterdagavond.... zondagmorgen" EXPOSITIE IN G0ESE MUSEUM OVER VONDSTEN „HELLENBURG" ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 MIDDELBURGSE RECHTBANK NEEF BOTSTE TEGEN NEEF Met één knie steunend op een stoel, die hy als een onmisbare stut met zich meevoerde, hinkte en strompelde de 41-jarige fouragehandelaar A. A. D. uit Lewedorp gistermorgen de rechtszaal in Middelburg binnen. By een bedrijfsonge val met spoorbiels brak hij zyn linker onderbeen op drie plaatsen. Het overigens niets te maken met zijn aan wezigheid in de rechtszaal. Als bestuur der van een tien meter lange truck met oplegger was hij namelijk op 2 septem- ber 1961 betrokken geweest b\j een verkeersongeval en ging nu in appel tegen een vonnis van de kantonrechter. In een dichte mist was hij ergens op de rijksweg bij ziin woonplaats een zijweg ingedraaid. Bij deze manoeuvre waren twee personenauto's op zijn vrachtauto gereden. Toch had de fouragehandelaar voorzorgsmaatregelen genomen: hij had alvorens de zijweg in te draaien, een mede-inzittende enkele tientallen meters achter de wagen post laten vatten om het verkeer te waarschuwen. De 19- jarige getuige H. C. uit Oostkapelle, militair te Óssendrecht, bevestigde dit. De verdediger, mr. J. B. Bitter uit Rotterdam, wees er op, dat er nog geen sprake was van zeer dichte mist (minder dan vijftig meter zicht) maar van dichte mist: er was vol- Sms de politie 50 a 60 meter zicht, ij achtte het dan ook niet vreemd aan het ongeluk, dat de Duitse in zittenden van de eerste auto, die op de vrachtwagen botste, een dag en een nacht zonder slaappauze gereden hadden om snel op hun vakantie adres te zijn. De officier van justitie, mr. A. W. Ro- singh, meende toch, dat de verdachte niet vrij uit gaat. „Er is zeker geen sprake van roekeloosheid", zo zei hij, „maar er was zo weinig zicht, dat de verdachte de manoeuvre beter niet had kunnen maken". Hy kreeg dan ook be vestiging van het vonnis. President mr. P. van Empel bepaalde de uitspraak op 21 september Belemmerende factoren De 24-jarige chauffeur-winkelbediende H. A. uit Kloetinge was ondanks zjjn beheersing nog zichtbaar onder de in druk van het ongeluk, dat hij veroor zaakt had op de nieuwe kruising tussen Wolphaartsdijk en Wilhelminadorp op 5 april van dit jaar. De bestuurder van een andere auto overleed later aan zyn verwondingen. De verdediger mr. F. K. Adriaanse wees er op. dat het bijzonder hard regende op het moment van het ongeluk en dat er bij het kruispunt toch wel „uitzicht en oplettendheid be lemmerende factoren" zijn. Bovendien is de chauffeur-winkelbe diende misleid door een voor hem rij- Advertentie PELGRIM, óók voor kolenhaarden VANDAAG. Middelburg City: Zaterdagavondzon dagmorgen. 20 uur, IP Jnnr. Electro: Misdaad cn lokaas. i9 en 21.15 uur. 14 j. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—22 uur Van Bcnthem en Jutting: Expositie over Zeeland en Vlaanderen. 9—18 uur. Vlissingen Alhambra: Zaterdagavond.... zondagmorgen. 19 en 2i uur. 18 Jaar. Lux or: De gemaskerde contra Scotland Yard. 19 en 21 uur. 18 Jaar. Koudekerke - Hotel Walcheren: Avontuur in cle Pacific, Cefa-voorstelllng. 19.30 Gors - De Mongolen. l«J cn 21 uur. 14 Jaar. Bergen op Zoom rtoxy: So lacht und küSHt man In Tirol. 13.45 en 21 uur. a.l. Luxor: Man. vrouw er het huwelijk. 18.45 cn 21 uur. 18 jaar Torneuten Luxor Een pyjama voor twee. 20 uur. 14 Jaar. Con<-rrtg<*bouw: MaclstP cn de tyrannen. 20 uur 18 janr Oostburg Ledeltheater. De Chaplln-revue, 20 uur. a.L Axel - l!el Centrum: Onder kruisvuur 18.30 en 21 uur. 14 laat Sas van Gent Olymptathenter: Het begon In Napels. 20 uur. i4 laar. Hulst - Bioscoopgeboinv: De dulvelsclub. 20 uur, 18 Jaar. IJzrndIJke Hofzlchtlhrater Wild In the country. 20 uur. 14 Jaar Brrskens Cnsinobloscoop: De stalen klauw. 20 uur. 14 laar. Zlrrikxeo Concertzaal: De kanonnen van Navarone, 20 uur. 14 laar. Burgerwees huis: SchUderUenexpoHltie Cora van Cit- ier8. 12—17 uur. Haamstede Bioscoop bom: Tarzan de geweldige. 20 uur. 14 Jaar. MORGEN, Middelburg City: Zaterongavond. -zon dagmorgen, 14.30 en 20 uur, 18 Jaar. Electro: Misdaad "n lokaas. 14.30 en 19.30 uur. 14 Jaar, Molenwater: Miniatuur Walcheren. 9—22 uur Vllsslngen Alhambra- Zaterdagavond zondagmorgen. 15. '9 en 21 uur, 18 Jaar. Luxor- Straaljagers sn de aanval. 15 uur, 14 Jaar. Luxor: De gemaskerde contra Scotland Yard. 19 en 21 uur. 18 Jaar. Goes - De Mongolen. 15. l« cn 21 uur. 14 J. Bergen op Zoom Roxy Chapllns festival, 14 30 uur. a.l. Roxy: ëo lacht und küsst man In Tirol. 16.30. 1845 en 21 uur. a.l. Luxor- Man. vrouw «n het huwelRk. 16. 18.-15 en 21 uur. 18 laai Tcrneuzcn Luxor- Maoïst» en de tyrannen. 14 uur. 18 Jaar. Luxor Een pyjama voor twee. 16.30 en 20 uur. 14 Jaar Concert gebouw: Maeiste en de tyrannen. 20 uur. 18 Jaar. Oost lturg Ledeltheater: De Chaplln-revue. 14. 16.30 en 20 uur. e.l Axel Hot Centrum: Onde> kruisvuur. 19 45 uur. 14 Jaar Het Ccn'runv De onsehuldl- gen. 20 uur. 18 Jaar Sas ^an Gent - Olymplathcater: Van de regen In de drup. 14.30 uur, a.l. Olympla thcater: Blue Hawaii. 17 en 20 uur. a.l Hulst Bloseoopgcbouw: Ramona, 15, 18 en 20.30 uur. a.l. Breskens Casinobioscoop- Een stad op stelten, 16 en 20 uur, a.l Zlcrlkzee - Concertzaal: De knnonnen van Navarone, 17 cn 20 nut, 14 Jaur. dende chauffeur, die rakèlih -kte wage hebben deze voor-rijdende chauffeur en kruispunt „wipte", even later verongelukte waf nog juist over het rakelings langs de In feite chauffeur-winkelbediende dan ook een zelfde mate van schuld, zo meende de verdediger. De eerste chauffeur is inmiddels door de kantonrechter een boete opgelegd van 50. Daarom vond hy de eis van de officier van justitie tegen H. A. (ƒ250 of 50 dagen hechtenis en voor drie maanden ontzetting uit de rijbevoegd heid) in een onredelijke verhouding lig gen. „Vooral de intrekking van het rij bewijs kan voor mijn cliënt, die immers chauffeur is, van catastrofale betekenis ziin", zo zei hy. Uitspraak: 21 septem- 't Ging niet meer „Ik kan het niet laten", zei de 53-jarige werkman J. K. uit Vlissingen, die in zijn woonplaats een fiets had weggeno men en die voorts ook nog twee over hemden en wat ondergoed van een me dekostganger had gestolen. Het was niet de eerste maal, dat K. de begrippen „mijn" en „dijn" verward had. De officier van justitie vond het eigen lijk beter, dat de werkman naar een „voor hem passende gelegenheid" werd overgebracht en dat vond J. K. zelf ook maar het beste. Zyn verdediger, mr. H. Bruin, moest het zelfs ook toegeven: ,,'t Gaat zo niet langer". Niettemin pleitte hij voor een milde straf. De president vond het overigens maar gemakke lijk, dat de werkman zich er van af maakte met de simpele opmerking „Ik kan het niet laten". „Ook de mensen van de reclassering zyn niet zo erg over U te spreken", zei hij bestraffend. Tenslotte eiste mr. Rosingh vier maanden met aftrek van voorarrest en terbeschikkingstelling van de regering. Familiebotsing Twee neven, de 44-jarige J. de B. uit Middelburg en de 33-jarige C. de B, uit bank. De Middelburger was in appel gaan tegen een vonnis van de kanton rechter 40 of 8 dagen), hem opge legd, omdat hij met zijn auto op de kruising De Ruyterstraat-Singel in mid delburg zijn neef geen voorrang had ge- en. J. de B. had de meeste schade sprak zelfs van 2500) cn vond het nu niet rechtvaardig, dat hij ook nog een boete moest betalen. „De be stuurder van die andere auto moet zon der licht gereden hebben", zei hij, „an ders had ik hem wel opgemerkt". Maar zijn neef vertelde, dat hij wel degelyk al was het dan gedimd licht had ge voerd. De officier van justitie vond. dat beiden niet goed opgelet hadden, maar omdat de Middelburgse neef geen voor rang had verleend werd ook nu weer tegen hem 40 of 8 dagen geëist. Uit spraak: 21 september Helemaal alleen Helemaal alleen stond het 20-jarige Se- rooskerkse meisje M. L. G. even later voor het hekje, ontwapenend door een lichte verlegenheid en was gelukkig getuige. Een meisje om voorrang te ge ven ook als ze er geen recht op had, maar de Middelburger L. had het zelfs niet gedaan, toen ze er wel degelyk recht op had. Met een vriendin fietste ze namelijk over de voorrangskruising in de Lange Noordstraat en de heer L„ komend uit de Stadhuisstraat, stopte niet, reed door en dwong de meisjes tot ijlings remmen. Eén moest zelfs schielijk van de fiets springen. Hoofdagent L. van K. (48) van de Middelburgse gemeentepolitie had het echter allemaal gezien, had de heer L. gesommeerd te stoppen en telde er nu uitvoerig van. Enig argument van de heer L.: „Ik moest de boot halen, ik had weinig tijd'- Tegen deze automobilist, die niet vei schenen was „De heer L. had zeker weer geen tyd", mompelde mr. Van Em pel eiste de officier van justitie be vestiging van het door de kantonrechter opgelegde vonnis. Uitspraak: 21 sep tember. MIDDELBURG Gewijd concert van Middelburgs Muziekkorps VLISSINGEN Zondagmorgen Muziekkorps op net Abdi eeft het Middelburgs op het Abdijplein een con cert van gewijde muziek. Dit concert duurt van 8 tot 9 uur. Het programma omvat o.a.: Zegekoor Judas Macabeus" van G. F. Handel (arr. P. Blauw): The Sacred Hour van A. K. Ketelby (arr. Van Zanten): Marcia Seria (uit de 2e Suite des Miniaturs) van J. Morks; Blijf by mij Heer van Jac. Huisman: Vale rius Gedenckklanken (arr. P. J. Wiest). Verhuisd Het bureau van de Gezinsverzorging van de hervormde gemeente Middel burg is met ingang van 5 september verplaatst naar het C.J.M.V-gebouw, Singelstraat 11, leidster is mevrouw M. Scherft-van Andel. Startdienst voor winterwerk van Hervormde Gemeente In de Nieuwe Kerk te Middelburg zal a.s. zondag een speciale dienst, de z.g. Startdienst worden gehouden. Het bete kent de start voor het winterwerk van de hervormde gemeente. Vertegenwoor digers van vescheidene gemeentelijke activiteiten „van kindercrèche tot be- laardenwerk" en van „open jeugdwerk :ot open deurwerk", zullen de dienst bijwonen. De plaatselijke predikanten ds. M. Enker en ds. A. P- Nauta heb ben de leiding. Botsing op Rotterdamse kaai Donderdagmiddag kwam op de Rotter damse kaal een vrachtauto in botsing met een driewieler. De vrachtauto, be stuurd door J. R. uit Middelburg pas seerde een geparkeerde auto en kwam daarbij terecht op de linkerweghelft. Uit tegengestelde richting kwam op dat moment Juist de driewieler, bestuurd door H. V. uit Middelburg. De driewie ler kreeg een flinke duw en kwam tot stilstand tegen een yzeren afrastering. De vrachtauto liep geen schade op, de schade aan de driewieler daarentegen bedraagt ongeveer 300. Ledenvergadering N.C.V.B. De Nederlandse Christeiykc Vrouwen bond, afdeling 't Zand te Middelburg, hield woensdag haar eerste ledenver- van dit seizoen- De heer Son- ke uit Nieuw- en Sint-Joosland sprak over het onderwerp „Zending in de Baliemvallei". Aan de hand van prach tige kleurendia's vertelde hij over de levensgewoonten der inboorlingen en iet mociiyke, maar vruchtbare zendingswerk. Gewijde muziek in de Abdij Het Middelburgs Muziekkorps zal zon dagmorgen van acht tot negen uur een concert van gewijde muziek geven in de Abdy te Middelburg. Onderzoek fokprestaties K.I.-stier Roorda Wietse Op het Molenwater te Middelburg zyn vrydag 40 afstammelingen van de stier Roorda Wietse van de K.I.-vereniging Walcheren gekeurd. Het betreft hier geen show zoals op een fokveedag, waar de dieren gerangschikt worden op volgorde van type en kwali teit. maar het tonen van een ongeselec- teerde groep nakomelingen van een stier. De Provinciale Commissie ter be vordering van de rundvccfokkery in Zeeland onderzoekt hier de exterieur- vererving. Voor herhaald onderzoek, (in 1961 kon men geen gunstig inzicht krijgen) kwam in aanmerking de Friese stier Roorda Wietse, eigendom van dc Kunstmatige Inseminatie-Vereniging Walcheren. Hoewel de uitslagen nog niet bekend zyn, deelde de jury ons nice, dat de al gemene indruk dit jaar vry goed was. Mars door Middelburg Voor de muziekavond van zaterdag in „Toorenvliedt" begint, zullen de mu ziekverenigingen Ö.N.D.A. en Juliana vanaf dc Concertzaal een mars maken door Middelburg. De route is als volgt: raat - Molstraat - Dam - Korte Lange Delft - Markt - Potten- markt - Langevlele - Domburgs Schuit- vlot - Langevieleweg - Koudekerkseweg. De korpsen vertrekken om kwart over voor zeevaartscholieren Voor de zeevaartscholieren te Vlissingen is er vrijdagavond 14 september in hel wijkcentrum 't Anker aan de Bonedijke- straat te Vlissingen een avond over het onderwerp „Jeugd en sexualiteit". Spre kers zijn de arts C. C Sluijter over de fysiologie van het geslachtsleven en de hervormde predikant ds. Y. van der Schoot over de ontwikkeling tot volwas sen menselijke sexualiteit. De bijeen komst begint om 8 uur. Bovendien is ei zondag 9 september om tien uur voor de jongeren een opdrachtdienst in de St. Jacobskerk te Vlissingen en te gelijker tijd, om half tien 's morgens een mis ter intentie van de zeevaartscholieren en het marinepersoneel in het Katholiek militair tehuis aan de Hellebaardierstr. Na de kerkdiensten is er een begroe tingsbijeenkomst in het Protestants mi litair tehuis in het Bellamypark. Nieuwe straatverlichting Oude Markt en Lange Zelke B. cn w. van Vlissingen vragen de raad een krediet van 9500 voor een nieuwe straatverlichting aan de Oude Markt en de Lange Zelke. Er is voor de straat verlichting van het saneringsplan eerste fase een plan opgemaakt, waarvan b. en w., mede gezien de financiële positie, voorlopig slechts het bovengenoemde gedeelte wensen te realiseren. Gewond door haak Dc havenarbeiders A- V. en J. V. te Schcrpenlsse werden tydens hun werk gewond door een haak van een kraan. A. V. kreeg de haak tegen zy'n hoofd en J. V. werd aan de knie gewond. Bei den moesten zich onder doktersbehan deling stellen. Officiële publikatie VLISSINGEN. B. en w. van Vlissingen brengen ter open bare kennis: dat zij aan de burgemeester in het bijzonder hebben opgedragen de behartiging van de aangi-'egenheden bctrel- tende het badbedrijf. het stedelijk Museum en het Oud-Archief: aan de heer W. Poppe die betreffende financiën, het onderwijs en de culturele zaken: aan de heer Ch. J. Gillis sen Verschage die betreffende de sociale, jeugd- cn sportzaken, de woonruimtewet en het vlsmijnbedrijf; aan cle heer F. G, Smit, die betreffende de openbare werken en de volkshuisvesting: en dat de volgorde, waar in de wethouders de burgemeester by diens ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis zullen vervangen, als volgt is vastgesteld: 1. W. Poppe. 2, Ch. J. Gillissen Verschage. 3. F. G, Smit. Vlissingen, 4 september 1962. Burgerliike stand VEERK. Bevallen: L. Wltte-Maljaars z. DOMBURG. Bevallen: J. F. de Visser-Minderhoud z. Overleden: J. G. Maas 51 J.: P. Kampman 73 j. e.v. J. Passenier, E. J M. van Diewn- donck 64 J. wed. v. F. J M Weijens ZOUTELANDE. Bevallen: L. Hoogerheijde-de Visser d.; C. W. de Steur-Schout z. Ondertrouwd: J. I. Marijs 26 j. en J. van Sluijs 24 j. GRIJPSKERKE. Bevallen: E Poppe-Duv»kot z.; M. C. Poppc- de Potter z. Getrouwd: I. 't Mannetje 33 j. en J. Mocns 28 j. (Advertentie) Auto reed te Rilland op bus Donderdagmiddag omstreeks vier uur ontstond te Rilland een botsing tussen een personenauto, bestuurd door J. A. M. uit 's-Heer-Abtskerke en een auto bus van de A.M.Z., bestuurd door J. L. uit Rilland-Bath. M. had met zijn wagen geen voldoende afstand bewaard op de voor hem rijdende bus. Toen de autobus moest afremmen voor een personenwa gen. die plotseling van achter twee vrachtwagens met aanhangers opdook en op de linkerweghelft kwam, reed M. met zyn auto op de achterkant van de bus. Beide wagens werden vrij ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Schuurtje te Burgh brandde uit Aan de Meeldijk te Burgh is vrijdag middag omstreeks half vier het schuur tje achter de woning van de heer M. Krijger totaal door brand verwoest. Van de inhoud van het schuurtje konden alleen drie fietsen gered worden. Een nieuwe wasmachine, een fiets en een hoeveelheid tuingereedschap werden een prooi der vlammen. Hoewel de brandweer zeer snel plaatse was kon deze, zelfs met de ne velspuit, het schuurtje niet van de dergang redden. Raad Wolphaartsdijk naar Poortvliet In de dinsdagavond gehouden vergade ring van de gemeenteraad van Wol phaartsdijk werden de raadsleden, die allen herkozen zijn, beëdigd door bur gemeester B. H. G. ter Haar Romeny. Deze sprak er zijn vreugde over uit, dat de raad, waarin altijd een zeer goede sa menwerking en verstanhouding heerste, in ongewijzigde samenstelling is terug gekomen. De heer A. Koert (vrije lijst), dankte namens de raad de burgemees ter voor zijn woorden en hoopte op een even prettige samenwerking in de ko- mende .zittingsperiode. Hierna werden de beide wethouders herkozen. De uitnodiging van het gemeentebestuur van Poortvliet om aan die gemeente een tegenbezoek te brengen, werd in dank aanvaard, waarby de heer C. Almekin- ders (p.v.d.a.) tegenstemde. Tot leden van de adviescommissie inj volge de Woonruimtewet werden herl zen de heren P. A- Hoek van Dyke, J. Kakebeeke, Alb. Nysse, D. Sandee en D. Vleugel Jr. Het bezwaarschrift van de heren A. J. Schuit tegen zijn aanslag in de rioolbe lasting werd afgewezen. Tot vakonderwijzeres handwerken aan de openbare lagere school te Oud-Sab- binge werd benoemd mevr. M. P. Korff- Gunst. Met de heer J. M. Ossewaarde werd een grondruil aangegaan, waarbij deze zich bereid verklaarde zyn afgebrande pand verder van de Kerkstraat af, te herbou wen. Het subsidie van het Zeeuws Studiefonds werd verhoogd van 5 tot 10 cent per in woner per jaar. Met de pachters van de z.g. Inlaag werd overeengekomen dat hun pachtovereen komsten ten behoeve van de recreatie plannen ontbonden zullen worden, waar bij aan de pachters een schadeloosstel ling werd toegekend. Van de heer G. J. de Korte te Kortgene werd de loods op het havenplateau ge kocht voor 2500- Tenslotte werd besloten aan het ge- meentepersoneel met ingang van 1 sep tember 1962 1 U> c'0 looncompensatie in verband met de huurverhoging toe te kennen. Jongetje te Terneuzen door auto aangereden In de Dokweg te Terneuzen is donder dagavond omstreeks half acht het jon getje P. T. de G. door een auto aange reden, waardoor het kwam te vallen en met een rechterbeenbreuk naar het Ju- lianaziekenhuis moest worden overge bracht. De personenauto werd bestuurd door mej. K. J. E, uit Terneuzen. Het jongetje is afkomstig uit het internaat voor schipperskinderen. VEILING MIDDELBURG. 7 september. Bintjes bonken 12.10, grote 10.20, drielingen 6. Tomaten A extra 2.60, extra 2.54, C extra 1.99, A 1 2.58. B 1 247. C 1 169. A 2 185—186, B 2 181—181, C 2 150—174. CC 1 150—168. CC 2 50—156. Manks Codlin 79 en op £7, 70-75 20. 65-70 28—31, 60-65 29—31, 2 D 25, 3 gr. 25—30, 3 fbn 1725. Precose de Trevoux 60-65 53 1, 55-60 38—52, 50-55 30--44 2 D 25—39, 3 grof 27—42, 3 fijn 23—28. Aardbeien per ds. 45—75. Nelmeloenen 31- 98. Ananasmeloe- 56—110. Ogenmeloenen 37—71. Suiker- meloenen 92—127. Zigeunerin 75-80 38—90, 70-75 35—49, 65-70 36—43. 2 D 27—38. 3 grof 33—37, 3 fijn 17—30. Clapps 65 en op 56—65. 60-65 55—57, 55-60 51—54, 2 gr. 40—55. 3 fijn 36—37. James Grieve 75 92—66. Pruimen: Belle de Louvain 33—97. czar 33—91. Reine Victoria 36—117. Ontario 68. Washington 59 —123. R Cl. d' Oullins 46—123. Dubb. boe- rewitte 95—100. Druiven 168—210. Bramen per doos 1829. Perziken 7—39. Dubb. bonen 2 72. 3 59.70. Andijvie 1 37.70. 2 36. Prei 24—33.50. Sav. kt ol 31.50. Snijbonen 47—71. Sla 3.50—30. Bloemkool 4 p. kist 54 —75. 6 per kist 36—47, E per kist 27—19. Boskroten 12—14. Bospeen 12—26. Spinazie 30—51. Postelein 40—53. Uien 6—14. Rode kool 16—29. Kussa 16—34 Breekpeen 3—13. Augurken 2(3—162. Waspeen 22—27. Pronk- bonen 5455. Komkommers groen 75 4- 17 —19. 60-75 10—17, 50-60 1 0—13, 40-50 10—12. krom 12. Komkommers wit 60-75 12—15, 50-60 10 VEILING TERNEUZEN. Sla 15.40—21.20. Bloemkool A 29—72. B 2 31—49, C 2 11—14. afw. 11—46. Groene kom kommers 1014. Witte komkommers 10. Me loenen 96—104. Selderij 13. Peen 15. Meer- landers 13. Bintjes bonken 13.20—14.30. 1 11.40—12.50. Andijvie 32--44. Stoksnybonen 30—57. Prins, bonen 2 64—70 3 41—51. Sabo 3 36—39. Rode kool 17. Sav. kool 18—27. Waspeen 10—11. Prei A 2 54—59. Rabarber 2 8—17. Spinazie 2 32. Tomaten A 40—46. A 2 39—40. B 38. C 30—34, C 2 27. Pronkbonen 2 20—21. Uien 8—12. Augurken 19—68. Bra men 1 21—26. 2 18. Pruimen Belle de Lou vain 1 62—109. 2 37—49. 3 47 grof 64. Reine Victoria 1 61—108, 2 57- 61 grof 84. Witte druiven 285290. Appelen: Stark Earliest 1 60 68—62. 2 70 66. 65 58-61. 60 50—54, 55 4450. James Grieves 1 P5 6264, 80 6670. 75 66—74. 2 85 61—62, 80 61—62 79 63—65 Manks Codlin 1 75 38. 70 37. 65 26, 2 75 33, 70 33—35, 65 32—34. Zigeunerin 2 80 40. 75 35. 70 40. 65 40. Peren. Br. de Trevoux 1 65 64. 60 63. 55 52—55, 50 «9-47 2 D 28, 3 grof 32—45, 3 fijn 27—28. Clapps peren 1 70 57—58 65 49—52. 60 45—48. 55 41—44. VISMIJN BRESKENS Aan de vismün te Breskens werdne in de week van 26 augustus tot en met 1 septem ber de volgende hoeveelheden vis aange voerd: 406 kg bot, 234 kg schar, 1279 kg schol, 3039 kg tong, 4 kg paling, 30 kg kabeljauw, 9 kg wyting, 8 kg tarbot. 109 kg wulken. 11.18' kg export garnalen. 233 kg binnenlandse gar nalen, 28 kg onverkochte garnalen, 1672 kg onverkochte bot. ZATERDAG 8 SEPTEMBER. Adventkerk. Vlissingen 9 ds. Reith, 10 bybelstudie. Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds. Reith. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissingen (Engelse kerk) 7.30-8 uur. ZONDAG 9 SEPTEMBER. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verschoor, Domburg 10 en 2.30 ds. Wentsel, Gapinge 9.15 en 2 ds. Vlaar- dingerbroek, Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Pontier, Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout, Meliskerke 10 en 2.30 ds. van Heesen, Middelburg Hofpleinkerk 9.30 ds. Boonstra, 2.30 en 5 ds. Tissink, Noor- derkerk 9.30 ds. Tissink, 5 ds. Boon stra. 't Zand 8.45 ds. Van Belzen, Oost en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohl- rneyer. Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Gom- mer, Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe, St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Van Belzen, Veere 10 en 2.30 ds. Fanoy, Vlissingen 9.30 en 5 dienst, Vrouwen polder 10.30 en 7 ds. Viaardingerbroek, Westkapelle 9.30 en 2.30 leesd. Geref. Kerk (Vrngem.). Souburg 9.30 ds. Douma. MiddelDurg 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke, Vlissingen 4.30 ds. Douma, Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. Van Beveren, Zoutelande 10.45 ds. Wiskerke, 4 Eredienst. Geref. Gern. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd., Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd., Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd.. Middel burg 9.30, 2 en 6.30 leesd., 11 sept 7.30 ds. Zijderveld, Oostkapelle 10 en 2.30 leesd., Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 lees- Films in Zeeland „Zaterdagavondzondagmor gen", dat voorbeeld van modern Brits filmwerk heeft ook de Zeeuwse bioscopen bereikt. Karl Reisz' verfilming van Alan Sille- toe's veelbesproken roman is te zien in ALHAMBRA (Vlissingen) en CITY (Middelburg). Het ver haal is typerend voor de jongste stroming in Engeland op gebied van literatuur, toneel en film. De boze jongemannen van enkele ja ren terug verpersoonlijkten niet een tijdelijk verschijnsel van re bellie en jeugdige ontevredenheid, zij waren eerder de pioniers van een groep jonge kunstenaars, die zich vooral bezig houden met de sociale situatie in Engeland. Ze verwerpen de huidige toestand zonder uitzondering de keuze van millieu en de benadering alleen verschillen soms aanzienlijk. Tot deze generatie kunstenaars beho ren ook Silletoe en Reisz. De schrijver heeft zich het lot aangetrokken van de moderne industrie-arbeider, die met hard werken goed geld verdiend, een zee van vrije tijd heeft, cn met beide verworven heden weinig raad weet in de Britse maatschappij, die zich aan de nieuwe omstandigheden nog onvoldoende heeft VAN 8 TOT 22 SEPTEMBER Ook serie loto s van kasteelresten te zien Vanochtend om elf uur zal burgemees ter mr. F. G. A. Huber van Goes in liet Museum aan de Turfkade de tentoon stelling „Hellenburg" openen, die van 8 tot en met 22 september in een der bovenzalen van het Museum is te be zichtigen. 'Deze expositie geeft een beeld van de vondsten by de opgravin gen van kasteel „Hellenburg" b(j Baar land. Op de tentoonstelling is vooral aarde werk te bewonderen, zoals een vrijwel complete kcukenlnrichting uit de mid- doleeuwon. Het opgegraven aardewerk, dat nog slechts voor een deel gaaf was, ls een goed voorbeeld van geïmporteerd aardewerk uit het Rynland. Opvallend zyn de drinkschalen, die veel lyken op deksels. Voorts is op de expositie enig koper werk uitgestald, alsmede de resten van kandelaars en olielampjes. Indertijd is ook opgegraven een opvallende beker, waarschijnlijk Belgisch werk. Het gele glazuur op een grijze ondergrond beeldt de drie koningen uit. Teneinde de bezoekers een indruk te geven van wat in Baarland aan het licht is gekomen, heeft de Ryksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek een serie grote foto's van de opgravin gen uitgestald. De expositie heeft mede ten doel de aandacht te vestigen op dc resten van kasteel „Hellenburg". Hoewel reeds en kele jaren geleden de slotresten werden blootgelegd, is men tot nu toe wegens geldgebrek nog niet tot conservering kunnen overgaan. Arthur ligt overhoop met de zondag, die onophoudelijk bekritiseerde Britse instelling, die toch niemand blijkbaar wil veranderen. Natuurlijk zyn er diepe re oorzaken voor Arthur's ongedurig heid aan te wijzen, zoals by alle nozems, maar de ledigheid van de zondagmorgen is meer dan een symbool. Evenals de zaterdagavona. dat is het hoogtepunt van de week cn van Arthur's bestaan, waarop hij zich met het beeld van de komende zondag voor ogen, wanhopig amuseert met behulp van drank en vrou wen. Het is geen hoopgevend bestaan. Die zoekt men ook niet. Arthur is er niet de man naar om naar verandering te streven. Hij is cynisch en aanvaardt zyn lot gelaten. De stryd tegen de ver veling is zelfs een doel in zyn leven ge worden. Scnrijvcr en filmer zijn geen van beide moralisten. Dat past de mo derne kunstenaars niet. Zij geven een beeld van wat zy als de vaak bittere werkelijkheid zien. De film biedt dan ook o.m. een realistische millieubeschrij- ving en is als zodanig reeds het predi kaat „uitstekend'' minstens waard. Men kan bezwaren hebben tegen de opvat ting, waarvan de rolprent blijk geeft, maar Albert Finney, Shirley Anne Field en Rachel Roberts geven talentvol ge stalte aan beslaande en herkenbare mensen. Do film is sober en glamour- loos, op zichzelf al een heerlijk iets. „Misdaad en lokaas'heer de actie film, die ELECTRO (Middelburg) vertoont. In de hoofdrollen Stewart Granger en de Israëlische actrice Haya Hacareet. „Dc Mongolen" vra gen deze week onze aandacht in GRAND (Goes). We bespraken de film woensdag j'.l. „De gemaskerde contra Scotland Yard' is een spannende rolprent, die is afge leid van een bock van Edgar Wallace, de legendarische Engelse journalist, die per jaar ettelyke avonturen- en politie romans afleverde en na een carrière als polltie-verslaggever bij een Brits zon dagsblad voldoende stof wist te vinden om tientallen boeken to vullen. De film is Duits, maar speelt in de achterbuur ten van London. In LUXOR (Vlissin gen). Deze bioscoop vertoont zondag middag een oorlogsfilm getiteld „Straal jagers in de aanvul". d.. Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd., Zou telande 10, 2.30 en 7 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Ver. van Vrnz. Herv. en Rem. Kring. Middelburg 10 ds. v. Santen, Vlissingen 10.15 ds. v. Beek. Evang. Luth. Gem. Middelburg 11.15 - Woerden (Engelse kerk), vlissingen ds. v. Woerden. Doopsgezinde Gem. Vlissingen 10 ds. v. Siccama. Horst. Apost. Zendingsgem. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hcrst. Apost. Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil sk., Vlissingen 10 Heild., 7.30 Opw. sk. o.l.v. kapt. Lentlnk. Evang. op G.G. Vlissingen (kazerne Wil- III) 10 en 5 ds. Grisnigt. rk. Aagtekerke lem Ned. Herv. Kerk. Aagtekeri Wapenaar, 2.30 ds. Nauta, Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Valma, Domburg 10 ds. Van Vliet. 7 ds. Richard, Gapinge 2 ds. De Boer. Grypskerke 10 ds. Bartlema, 2.30 ds. Wapènaar, Kleverskerke 10 ds. Wieringa, Koudekerke 10 ds. Van Her waarden, 2.30 ds. Altena (H.D.). 7 ds. Altena (Lammerenburg), 't Zand 10.15 ds. Altena, 10.15 jeugakerk, 7 ds. Van Herwaarden, Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Enker en ds. Nauta, 7 ds. Van Santen, Engelse Kerk 7 ds. Talsma, Koorkerk 10 ds. Van Santen, Nieuw- en St.-Joosland 10 en 2.30 dr. Van Haar- Duyne, Rehoboth 10 jeugdkerk. Oost kapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. Van Vliet, Ritthem 10 en 2.30 ds. Nennie (H.D.) Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Van Dullemen, St.-Laurens 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Van Woerden, Veere 2 ds. Wieringa, Vlissingen St.- Jacobskerk 10 ds. v. d. Schoot, f Kloosterman, Johanneskerk 9.30 Kwast, 7 ds. Kloosterman, Havendorp 10 drs. Bakker. Vrouwenpolder 10 ds. De Boer, Westkapelle 10 ds. Snoep (jeugdd.). 2.30 ds. Oosthoek, Zoutelan de 9.30 ds. Van Dullemen, 2.30 ds. v cl. Wind. Eglise Wallonue. Middelburg 10.30 Pas teur le Cornu. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd Herv. Evang. Westkapelle 9.45 en 2.45 dhr. Faassen. Bethel Temple (Pinksterkerk). Vlissin- ~en (Havendorp) 4 dhr. Davidsz. 'olie Evang Gem. Middelburg 10 dienst. ZON DAGDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter J. 7. S Pel. Rouaanse- kaai 11, tel. 2585. Apotheek Middelburg: Rin geling. Lange Delft 133. tel 2538. Vlissingen: dokier D. C. Bom. Badhuisstraat 25. tel. 2233. Apotheek Vlissingen: D. IL v. d. Kleine Mulder, Singel 9. tel. 2730. Westkapelle. Zou telande en Koudekerke: dokter M. Huygens. De Casembrootstraat 26, Westkapelle. tel. 01187234. Serooskerke. Veere en Oostkapel le: dokter G. Schep. Dorpsstraat 4$ te Se rooskerke. tel. 01189—212. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 6-9: Despatch IJmuiden. Julia Anna teruggekeerd uit 7-9: P. C. Asmussen van Antwerpen, Galini van Leningrad. Tarzan van Antwerpen, Loyality van Londen. Vlissingen vertrokken 6-9: Wodan naar Lon den, Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 6-9: Eagle naar Londen, Albatros naar Londen, Bonafide naar Genua, Zeevaart naar Londen, Delta naar Amsterdam, Lien naar Grange mouth. Snrpedon naar Curacao voor Gent, Paris naar Parys. Maas teruggekeerd uit zee voor Hansweert, Admira'.engracht naar Am sterdam, Achilles naar Hamburg. 7-9: Duurt naar Grnvelines voor Gent. Appingedam naar Vigo. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 6-9: Ludo van Kotlca van Sas van Gent, Maas van Rotterdam van Terneuzen (later terug gekeerd naar Hansweert. Julia Anna var Vannes (later teruggekeerd naar Vlissingen). Bellatrix van Bremen. Seabreeze van Lon den. Twee Gebroeders van Belfast. 7-9: Con- gokust van Rotterdam. Karachi van Amster dam. Dollard van Kopenhagen, Isola van teborg, Gronitas van Southampton. Helios van Kopenhagen van Gent, Njord van Stock holm. Davïd van Londen. Wespen tussen plafond Vry plotseling is er in de Schouwse Westhoek sprake van een wespenplaag. De wespen huizen in hun nesten vooral aan de duinrand en veroorzaken de be woners van de Westhoek veel last. De familie Koopman te Burgh heeft wel heel erg met de insecten te kampen. Tussen het plafond van de bungalow waarin de familie Koopman woont, heb ben zich twee wespenvolken gevestigd. COÖP. TUINBOUWVEL1NG ROTTERDAM Aardappelen 11—16, Andijvie I 3043, II 23 -37 per kg. Sla IA 35—35, J1A 12—18. Bloem kool I. 6 stuks 56—67. 8 nuks 41—46 per st. Bloemkool II, 6 stuks 29—33 per stuk. Dubb. bonen II 54—70, I 62—85, Snybonen 67—94, Stambonen 41^-59, Spitskool 20—36, Kroten 316 per kg. Bospeen I 24—31 per bos. Was peen IA 19—22. HA 12—14 Sjalotten 9—18 p. kg. Komkommers 70-80 2129, 60-70 1725, 50-60 11—20, 40-50 14—15 per stuk. Komkom- kommers 13—14 per kg. Seldery 5—10, Peter selie 6—9 per bos. Uien 3—20 per kg. Kussa 9—15 per stuk. Pronkbonen 32—58, Rode kool 13—23, Gele kool 20—23. Groene kool 12—18, Prei 3648, Spinazie 38—55 per kg. Netme- loenen 66—92, Ananasmeloenen IA 861,18, Suikermeloenen 841,19 per stuk Tomaten AI 2.90—3.00, BI 2,90. Cl 2.35 per bak, Fran- kenthalers I 1,70—2.30. II 1.60—1.70, Black Alicante I 1,90—2.20, Golden Champion I 2,20 —2.30 per kg. Stark Earliets IA 99—1.23. IB 76—1,04. IC 59— 94. IIA 7185, HB 65—75. IIC 37—46. James Grieve IA 85—1.18. IB 61—1,23. IC 55—1,13, IIA 58—75, HB 71—77. HC 33—71, Perz. rode zomerappels IA 55—65, 15 4961, IC 45—53, IIA 55—59, nB 43—55. UC 48—50, Zigeunerin IA 54—60. IB 48 -59. IC 47-58. UB 37-52, nC 18—48, Mank's Codlin IA 41—12. IB 39—41, IC 33—36, nA 39—42, IIB 37—38. IIC 33—41, Précoce de Trévoux IA 61—73, IB 53—71. IC 43—52, IIA 52—56, IIB '8-55, IIC 31—47, Clapp's Favourite IA 4770, IB 4965, IC 43 IIA 47—53, HB 40—53. IIC 41—45, Beno- nl IA 1,03—1,26, IB 85—98, IC 52—87. Aan voer 110.000 kg. Reine Claude d'Oulllins 97 1,18, Czarpruimen 69—1,08, Reine Vict. 1,28— ,54, Ontario 1,10—1,15 per' kg. VEILING KRABBENDIJKE. Benoni 1 75-80 89—93, 71-75 99—103. 65-70 85—91, 2 60-65 64—66, 55-60 46—49, 2 D 32— 42, 3 grof 38. Tydemans 1 60-65 76, 2 D 52. 3 grof 71, kroet 18. P. R. zomerappel 2 75-80 45. 70-75 52, 65-70 53, 60-65 48. 2 D 41, 3 grof 42. fyn 27, kroet 814. M. Codlin 2 75-80 35, 70-75 37. fr^O 34 60-65 31. 3 grof Stark Earliest 2 70-75 87. 65-70 72. 60-65 52. 55-60 42—44 2 D 26. i grof 51—53, fijn 25—26, kroet 1921. James Grieve 1 85-90 80-85 68, 75-80 74, 3 grof 56—67. Clapps 0-75 58. 69-70 52. 60-65 47, 55-60 43. 2 '0 48, 60-65 46. 55-60 41. 3 grof 37. Pr. de Trevoux 1 60-65 53. 55-60 55. 50-55 47— 54. 2 D 35, 3 grof 46—49, fyn 27—33. kroet -23. Bramen per doos 1 22—29. Prins, bo- 1 81. 2 71, 2 x 49. Tvdemans E.W. ver pakt 1 80-85 118. 75-80 J 20. 70-75 113. VEILING THOLEN. Witte eigenheimers 1 1617. 2 1014, poters 3. Bintjes bonken 14,72, gewoon 10 13,17. poters 5. Aanvoer 31 ton. VEILING STAVENISSE. september. Bintjes 9,90—13,30, bonken 1 14.50, bonken 2 12,60, drielingen 6,60. Eigen heimers gew. 12,60—15,90, patrones 12. Aan voer 29 ton. VEILING KAPELLE. 7 september. Bramen in kratten voor In dustrie 1 9396. 2 8890, 3 54, id. in doosje 134. 2 129—134, Bonen 1 82, 2 69 2b 38 em levering 6 uur 1 76. 2 69. James Grieve 85—90 67. 1 80-8f 73. 75-81 75—76, 2 80-85 2 75-80 71, grof 56, fijn 37. Zigeunerin 1 75-80 42—50, 70-75 42—51, 65-70 45—49, 79-80 36. 70-75 37. 65-70 40. 2 d 36, grof 33, fijn 27. Manks Codlin 1 75-80 40. 70-75 40. 65- 70 37. 60-65 35, 75-80 37. 70-75 36. 65-70 35, i-65 32, grof 28, fijn 24. Early Victoria 1 70-80 27. 60-70 29, 70-80 28. 60-70 28. 2 d 23, grof 24. fyn 23. Codlin Keswick 1 70-80 34, -70 30. 2 70-80 31. 60-70 29, 2 d 23, grof 25. fijn 23. Perzikappel 1 70-80 53, 1 65-70 57. 65 54, 2 70-75 49, 65-70 91. 2 60-65 50. 2d 40, grof 45. fijn 33. Tydemans Early Worch. 5-80 91, 70-75 90. 65-70 81. Stark Earliest 2 65-70 84, 60-65 78. 55-60 58, grof 63. fijn 33. Lady Suddely 1 70-75 56, 65-70 57. 60-65 47, 2 69-70 56. 60-65 44. 2 d 32. grof 37, fijn 25. Clapps Favorite 1 70-75 58. 1 65-70 54—55, "i-65 48.80—49.30, 55-60 45,50—46.90, 2 70-75 53. 65-70 52, 60-65 64, 55-60 97—60, 50-55 47— 48. 2 d 36—37. grof 44—46, fijn 24—28. Jut ten 1 50-55 69—76, 2 d 20—51. fijn 19, kroet •14. Nrd. Holl. Suikerpeer 2 55—65, 23—26, 2 d 14—16, fijn 12—16, Verpakt fruit: Tyde- man 1 80-85 110, 75-80 113—115, 70-75 110— 115, 69-70 88—96. Alton 1 70-75 66, 65-70 60— 63, 60-65 47. Benoni 1 15-80 109, 70-75 114, 65-70 105. Early Mac Intosh 1 75-80 104. 70- 75 105, 65-70 9094, 60-65 74, geplukte kroet- appels wit 22, idem rood j3, val kroetappels 21. valappels 1726, kroetperen 1317. Prui men: R. Victoria 1 105—153, 2 46—69, grof 70—113, fabr. 11—34. Bel'e de Louvain 1 69— 89, 2 44—58, grof 48—67, labr. 10—33. Czar 1 71—89, 2 41—48, grof 81. fabr. 14—20. R. Cl. d' Ouillin 1 72—96, 2 33-63. grof 74. fabr. 21—48. Jefferson 1 80—87, 2 43—59. grof 64, fabr. 16—26. R. Cl. d' Althan 1 107—123, 2 57. Boerewitte 1 75—32. 2 63. grof 4968, fabr. 19. Wynpruimen 1 8487. 2 42. R. Cl. Verte 1 126—13S. R. Cl. Condueta 1 62. prui men gescheurd 1544. Loganbessen per doos 1 64—73, 2 3295. Aardbeien per doos 1 92 —109, 2 6566. Moerbeien per doos 1 79. Bramen per doos ex. 43. Kasperziken per St. AAA1 43, AAI 27. Al 25. BI 16, Cl 10. Meloenen per stuk AAA1 115117, AAI 98. Al 82. B 1 6076. Vijgen per stuk 17. Drui ven per kg. 1 218. Rode bessen por kg 1 112. Aardappelen: bonken 11, 1 10—15. 2 6 50—11. drielingen 5—5 50. kriel 3—3,50, afw. 3. Kropsla 13—17. Bloemkool 31—61. Kussa 9.50. Snybonen 67—73. Bosselderij 2.503. Uien 1214. Komkommers 2223. Rode kool 16. Andyvie 30—33. Knolselderij 1115. Pronkbonen 5153. Sav kool 819. Prei 28. Augurken 72. Tomaten A-BB 3641. C-CC25—35. VEILING GOES. 7 september. Export- en industrieveiling. Early Victoria 1 70-80 31. 60-70 30-31, 2 D 23. Zigeunerin 1 85-90 38. 60-85 45, 79-80 49, 70-75 45. 65-70 44—46, 2 D' 36, 2 80-85 38, 75-80 36. 70-75 35, 65-70 38. Manks Codlin 1 80-85 36. 75-80 40, 70-75 38, 65-70 38. 65-70 36—37, 60-65 34, 2 79-80 35. 70-75 36, 65-70 35, 60-65 32. Perzikrode romerappel 1 75-80 49, 70-75 52. 65-70 53—55. 60-65 49—51, 2 75-80 43. 70-75 47—48, 65-70 45—46, D 41^44. Stark Earliest 1 65-70 70. 60-65 52. 55-60 32. James Grieve 1 85-90 66—69. 80-85 67—75, 75-80 68—S3. Benoni 1 60-65 79. 2 D 58. Pree. de Trevoux 1 65-70 67. 60-65 64. 55-6C 55. 50-55 4647. 2 D 34. Clapps Favourite 1 70-75 59. 5-70 53. 60-65 48. 55-60 44 2 75-80 59. 70-75 56. 65-70 52. 60-65 48 55-60 43. Jutten 1 55-60 86, 50-55 75. 2 D 45. DIv. appels: ge plukte kroet 18. Div. appels val 17. Clapp's Favourite geplukte kroel 17 Pree. de Tre- ïx geplukte kroet IS. Dubb. pr. bonen 14. 2 69—74. 2 B 61. Bramen 1 93—96. 2 88—90. 3 54. Totale aanvoer hard fruit 3800 kisten. Verpakt fruit: Benoni 1 80-85 95, 75-80 113— 117. 70-75 119—120, 65-70 104—106. Gewone veiling Early Victoria grot 23—25, fön 2021. Perzikrode tomerappel grof 37 44. fyn 2035. Zigeunerin grof 3139. fijn 20—41. Benoni grof 5152 fyn 14. Pr. de Trevoux grof 3840. fyn 19—28. Clapps Fa- grof 3619. Czarpruimen 1 83—90. 2 5570, grof 68. fabr. 24—60 Washington 1 98—100. 2 60. grof 80—97. fabriek 48—66. Belle de Louvain 1 78—94. 2 63—70, grof 60—75, fabriek 20—71. Reine Victoria 1 92- 152, 2 29—94. grof 87—129. fabriek 9—56. Dubb. Boerewitte 1 100—108. grof 70—81. fabriek 29. R. Cl. d' Althan 1 104—116. 2 62, grof 90— 100, fabriek 36. Reine Claude Verte grof 128, fabriek 34. Reine Claude Hoeffer 1 143—149, 2 70, grof 85, fabriek to Frankenthaler 1 190—220. Rode bessen 1 108 Rode bessen per doos 1 29—32. Bramen 22—36, 2 14—31. Aardbeien 2 7887. Groenten Bloemkool A 1 3562. A 2 3147. B 2 26—32, afw 16—42. Kropsla 2 31—48. C 1 12—26. Kussj 1 9—13. Kom kommers A 16—25. B 13 C 11. Meloenen 69133. Wortelen 16. Kroten 10—11. Selderij 7—8. Tomaten A 37—47, B 4419. C 32—43, CC 28. Augurken A 69. B 87—90. C 2165. 18—43. E 6—11 Kroten 9. Uien 7—16. Rode kool 16—25. Groene 6av kool 13—21. Andyvie 28—33. 2 36. Rabarber 6--8. Spi nazie 2 8—12. Spekbonen i 64. Dubb pr. bonen 2 47—74. Pronkbonen 1 5363, 2 36 64. Stoksnybonen 1 7883. 4250. (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCUEREN, tel. 3200 VAN DOESELAAR, tel. 2158

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9