Tsarapkin blijft in Genève onderhandelen ROXY Niets over unie in communiqué te Bonn Abonnementsprijzen N.S. sterk gewijzigd de ras-sigaret-puur voor uw genoegen De Gaulle's triomftocht SOBLEN IS IN LEVENSGEVAAR Faciliteiten voor bedrijfsleven Beraad over nieuwe stap bij Rusland ZATERDAG S SEPTEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het Wereldgebeuren Londen niet ontmoedigd President de Gaulle is gisteren in Hamburg met evenveel enthousi asme ontvangen als in de vorige Westduitso steden, die hij bezocht. Overal werd hij door grote menig ten verwelkomd, die „Charlie, Charlie" riepen, waarop de presi dent reageerde met alle veilig heidsmaatregelen te negeren en zich handen drukkend tussen de mensen te begeven. In een van de twee redevoeringen die hij gisteren hield speelde hij met de ge dachte van een nauwere samenwerking tussen Frankrijk en de bondsrepubliek op militair gebied. „Gezien het gemeen schappelijk gevaar waarin wij ons be vinden", zo zei hij tot een groep Duitse officieren, „is dc organische samenwer king van onze twee legers van essen tieel belang voor het verbond van onze volken. De wereld staat tegenover een immense dreiging. Het Atlantisch ver bond kan slechts doeltreffend zijn, als de Fransen en Duitsers aan deze en ge ne zijde van de Rijn in vrede loven Dc bewapening vereist een zo goed mo gelijke aanwending van wetenschappe lijke, technische, industriële en finan ciële mogelijkheden. Frankrijk en Duits land kunnen zich het best van deze machtsmiddelen verzekeren, als hun Europese buurlanden zich met hun mid delen bij hen aansluiten". Er werd gisteren ook een gemeen schappelijk communiqué van de Gaul le en Adenauer gepubliceerd, waarin zij zich uitspreken voor een doelma tige versterking van de banden die reeds op tal van terreinen tussen Frankrijk en West-Duitsland be staan. Er werd echter geen gewag gemaakt van een eventueel plan voor een politieke unie tussen de twee landen. Wel werd erop gewezen, dat de Gaulle en Adenauer bij hun besprekingen opnieuw de nadruk ge legd hebben op het belang van nau we politieke samenwerking. Wat betref; de toetreding van Engeland tot de E.E.G. bekrachtigden zij hun Pa- rijse verklaring, dat de verhandelingen daarover zullen voeren tot een verster king van Europa. In het communiqué werd de kwestie van een Europese politieke unie overigens minder als een zaak van uiterste urgen tie voorgesteld dan in de toespraken die de Gaulle cn Adenauer de laatste dagen gehouden hebben. In Londen worden de Frans-Dui£se vriendschapsbetuigingen van de laatste dagen zeer nauwlettend ge volgd en bestudeerd. Naar van ge zaghebbende zijde wordt meege deeld, beschouwt men op het mi nisterie van buitenlandse zaken het communiqué, dat de Gaulle en Adenauer gisteren uitgaven als een logische consequentie van de toespraken, die de twee staats lieden de laatste dagen hielden, en is er geen speciale stap van Britse zijde te verwachten. Dr. Robert Soblen, die in de V.S. tot levenslange gevangenisstraf werd veroordeeld wegens spionage voor de Russen, is nog steeds bui ten kennis nadat hij donderdag ochtend een gróte dosis verdoven de middelen had ingenomen, zo is gisteravond bekendgemaakt door het ziekenhuis buiten Londen, waar hij de dag tevoren was op- geiïDmen. Eerder op dc dag was meegedeeld, dat zijn toestand zorgen baarde, omdat zijn hart tekenen van uitputting vertoonde. Op het Londense Trafalgar Square de monstreerde gisteren een tiental mensen met borden met opschriften als „laat Soblen in vrede sterven". In een verkla ring van de groep werd eraan herin nerd, dat in de afgelopen jaren vele ge neraals van Hitiers legers op grond van slechte gezondheid in vrijheid zijn ge steld, hoewel zij de dood van miljoenen mensen op hun geweten hadden. „Dr. Soblen heeft, of hij zich al dan niet aan spionage schuldig heeft gemaakt, de dood van niemand veroorzaakt. Ook is hjj stervende", aldus de verklaring. De echtgenote van dr. Soblen is inmid dels in Londen aangekomen om by de patiënt te zijn. De Londense advocaat van Soblen deelde mee. dat deze reis mogelijk was geweest dank zij „de zeer grote medewerking van de Amerikaanse regering" Mevrouw Dina Soble (zij schrijft haar naam anders dan haar echtgenoot) is ook psychiater, De Amerikaanse acteur !"'rank Striker, die In vele films over het „wilde westen" een rol heeft gespeeld, is Dij een auto-ongeluk In de staat New York om bet leven gekomen. Hij was 58 jaar. Nederlandse hulp aan Perzië De minister van defensie heeft twee F-27 troopship vliegtuigen van de koninklijke luchtmacht be schikbaar gesteld voor transport van hulpgoederen van het Neder landse Rode Kruis naar Perzië. Het eerste hiervan zal dinsdag van Ypenburg, via Istanboel naar Te heran vertrekken waar het woens dagmiddag arriveert. Aan boord van dit vliegtuig bevinden zich onder meer 500 sets bloedplasma, 500 dekens en 1000 liter ontsmettings vloeistoffen. Het tweede vliegtuig ver trekt kort daarop. Het totaal aan goederen dat het hoofd bestuur van het Nederlandse Rode Kruis reeds naar Perzië heeft gezonden of dat ter verzending gereed staat bestaat thans uit 1000 sets bloedplasma, 2150 dekens. 3800 waterzakken. 1000 liter ontsmettingsvloeistoffen, grote partijen zeep en blikjes melk en 2200 stuks kin derkleding. met een gezamenlijke waar de- van f 100.000, Zonnig maar koel (Van onze weerkundige medewerker) De week begon warm en zonnig maar de depressies namen al snel het heft in handen: Wat de neer slag betreft kwam Zeeland goed mm in midden-Drente. Een rug van hoge druk zal ons dit week einde passeren met opklaringen en een afnemende wind. Vandaag j. is er nog kans op een bui maar c s zondag zal het overwegend droog 2 5 blijven met iets hogere middag- Meisjes van 6 en 8 overleefden vliegongeluk Twee meisjes, de 8-jarige Laurie en de 6-jarige Julie Clarck, zijn levend aan getroffen op een berghelling in Califor- nië, waar zy 66 uur bij lage tempera tuur en zonder eten en drinken hebben doorgebracht. Het eenmotorige vliegtuigje, waarin zij met hun ouders van een vakantie in de bergen naar huis terugkeerden, was maandag neergestort. De ouders zijn omgekomen. Laurie had een been ge broken en Julie was er zonder een schrammetje afgekomen. Het wrak van het vliegtuig is ontdekt door de grootvader van de meisjes, die een hefschroefvliegtuig had gehuurd om de streek af te zoeken. Het lag op 2400 meter hoogte, niet ver van het stadje Big Bear. Gestolen doeken in Den Haag terug Dank zjj een anoniem telefoontje is d Haagse politie in het bezit gekomen van de schilderyen, die in het weekeinde van 25 tot 27 augustus werden gestolen uit het atelier van een scliilderyenrestaura- teur aan de Laan van Roos en Doorn in Den Haag. Hangende het onderzoek in deze zaak wenste de Haagse politie geen nadere inlichtingen te verstrekken. Vermist werden vijftien schilderijen met een gezamenlijke waarde van vijftigdui zend gulden. Bij de schilderijen die de politie thans in haar bezit heeft, bevindt zich echter een werk van Hendrik van Ravestein, het portret van een heer (waarde drie- tot vierduizend gulden), dat nog niet gemist was. Baron Treusch von Buitlar-Brandenfels, zeppelincommandant tijdens de eerste we reldoorlog. is op 79-jarige leeftijd in Berch- tesgaden overleden. Baron rreusch von Butt- lar-Brandenfels heeft het bevel gevoerd zes zeppelins. De ontwapeningskwestie V. S. doen nog een beroep op Rusland De Sowjetrossische gedelegeerde bij de ontwapeningsconferentie in Genève, Koeznetsow, heeft giste ren op een persconferentie gezegd, dat Simon Tsarapkin, hoofd van de afdeling internationale conferen ties van hst Sowjetrussische mini sterie van buitenlandse zaken, op nieuw de Sowjetrussiscb afvaar diging zal leiden tijdens de werk zaamheden van de subcommissie voor atoomproeven, die rallen tij dens het reces van de voltallige vergadering. De leider van de Amerikaanse delegatie in Genève, Arthur Dean, deed gisteren op de laatste dag van de huidige zit ting voor het twee maanden durende reces, een beroep op de Sowjet-Unie om af te stappen van „het diepgewortelde idee dat bewapening in deze tyd kan leiden tot veiiigheid". Ook drong hij er bij de Sowjet-Unie op aan, dc politiek van geheimhou ding te laten varen. Hij zei dat ont. wapening en geheimhouding niet met elkaar in overeenstemming zijn te brengen. „De Verenigde Staten be seffen dat geheimhouding vele, lange jaren deel heeft uitgemaakt van de Russische samenlevingmaar g£ heimhouding leidt tot wantrouwen' zei hij. Over het Russische plan voor ontwape ning in drie fasen zei Dean. dat de V.S. niet inzien hoe dit zou kunnen leiden tot „weloverwogen en vrijwel gelijk waardige ontwapeningsmaatregelen", of „hoe de in dit plan vervatte maatregelen zinvol kunnen worden gecontroleerd". De Sowjet-Unie had „geen stappen on dernomen" sinds de westelijke voorstel len voor een verbod op kernproeven verleden week op tafel waren gebracht. „Als de Sowjet-Uuie een overeenkomst tot het stopzetten van kernproeven per 1 januari 196S wenst, moet zij spoedig naar het bereiken van overeenstemming toewerken", aldus Dean. Monumenten zorg-af Aan de kant van een weg, acht kilo meter buiten Santo Domingo, de hoofdstad ran de Dominicaanse Repu bliek. staat een kale betonnen sokkel. Amerikanen houden er vaak stil om fo to's te maken. Ze springen bedrijvig uit glanzende huurauto's. Laten zich door .n vodden gestoken gidsen op gymschoe nen fantastische verhalen vertellen en de sluiters klikken, terwijl het binnen landse verkeer doodgemoedereerd voor- bijraast. Dominicanen maken zich niet druk meer om gevallen monumenten. Geen volk in de wereld waarschijnlijk, dat sedert de beeldenstorm der late mid deleeuwen meer monumenten heeft zien wankelen. Na de instorting ran de Tru- jillo-dynastie hebben de Dominicanen zich maandenlang kunnen overgeven aan het opblazen, stukhakken, omver- trekken en op andere manieren slech ten van tientallen natuurstenen, beton en marmeren monumenten. Ze hebben het lang en enthousiast volgehouden. Nu hebben ze er genoeg van. Een en keling die er nog plezier in heeft, wil zich nog wel eens op een onbenullig en vergeten gedenktekentje werpen, maar dat zijn incidentele aanslagen. Anders was het met dat barokke geval, dat door mevrouw Maria Martinez de Trujillo was opgericht langs de kant van die weg buiten Santo Dominga. Ze wil de, trouw aan de familietraditie een mo nument bouwen, een herinnering aan de moordaanslag op haar man, de dictator Rafael Leonidas Trujillo Molina, die in mei 1961 door moordenaarshand om het leven kwam. De keus viel op een barok gedenkteken, overvloedig voorzien van gebijtelde loftuitingen op de ter plaatse zo smadelijk verslagen heerser van het Dominicaanse rijk. In ettelijke volzinnen werd hier de voorbijganger, langzamer rijdend dan tien kilometer per uur. her innerd aan de weldoener Trujillo. Al spoedig echter bleek, dat mevrouw Tru- jillo's ideeën over ae jongste periode in de Dominicaanse historie door slechts weinigen van haar landgenoten werden gedeeld. Het monument was nauwelijks gereed of het was al verwoest. Niet meer dan die kale betonnen sokkel bleef er staan. Een armzalig overblijfsel uit een armzalige tijd. Is het eiland in de Caraïbische Zee, dat de Dominicanen met de bewoners van de republiek Haiti delen, dan nu einde lijk het tropische paradijs, dat de revo- lutiemakende tegenstanders van de dic tatorsfamilie zich hadden gedroomd? Helaas, dat is het (nog) niet. Ruim een jaar na de omwenteling schort er nog heel veel aan de democratie en het nieu we bewind uitgeoefend door een staats raad, een soort junta naar Zuidameri kaans model, bestaande uit zeven men sen met goede bedoelingen en een juiste kijk op de moeilijke staatszaken, is er ondanks die juiste kijk, nog immer niet geslaagd orde te scheppen in de chaos op het palmeneiland. Want wat men de Trujillo's ook (te recht) voor kwaads in de schoenen kan schuiven, één ding zal men ze toch altijd na moeten geven: ze wisten de orde lange tijd heel aardig te bewaren. Er moest wel wat geld tegen aangesmeten worden en er kwam wel een fors opge zette lijfwacht aan te pas, en op de der tigste mei van 1961 liep het dan wel spaak, maar het was toch heel lang goed gegaan. Een revolutie heeft doorgaans echter vérstrekkende gevolgen. In de Domini caanse Republiek was het volk zich plot seling zijn macht bewust geworden. Het zag een kans om nu eindelijk eens een woordje mee te spreken, nadat het ja renlang alleen maar in doffe bewonde ring naar de persoonsverheerlijkende spreuken en leuzen van de Trujillo-fa- milie had mogen staren. „Weg met die rommel", riep het volk en het gooide de hele Trujillo-klïek het land uit, hakte het nutteloze beton in puin en gaf de door dictatorshand ontsierde reclame muren in stad en dorp een nieuw verfje. Nog waren er liefhebbers, die de plaats van de gevallen machthebbers wel wens ten in te nemen, maar zij kregen even min een kans. Zeven maanden na de aanslag op de almachtige president kwam de zevenmans Raad van State, die voor de vijftiende augstus 1962 parle mentsverkiezingen en voor de achten twintigste december presidentsverkie zingen aankondigde. De vijftiende augustus is nu al lang voorbij en nog steeds is niet gekozen voor een volks vertegenwoordiging. Het volk heeft het te ingewikkeld willen doen. Met de nieuwverkregen democratische kansen geen weg wetend werden maar liefst een twintigtal partijtjes opgericht. Alle maal willen ze een stem in het parle ment en dat maakt de situatie niet een voudiger. Zo is er in de Dominicaanse Republiek een heftige politieke strijd losge brand en iedere groepering doet een duit in het zakje. Zelfs de volgelingen van Fidel Castro op het buureiland Cuba doen aan het spelletje mee. Radio Havana, die zo'n zes jaar geleden de program ma's doorspekte met reclameboodschap pen als de kreet „Batista presidente", probeert de Dominicanen nu Fidel Cas tro aan te praten. Het hardst schreeuwen in deze politieke kermis overigens de aanhangers van de vrij conservatieve Union Civïca National en die van de linksgeoriënteerde Partido Revolucionario Dominïcano. Echte com munisten zijn er bijna niet op het eiland, maar die waren er indertijd op Cuba ook niet. In de ongeorganiseerdheid van gro te groepen van de over het algemeen nog zeer arme bevolking schuilen gro te gevaren. Temeer omdat de Raad van State zich nog steeds moet bedienen van het ambtelijke apparaat der Tru jillo's en dat is niet het bij uitstek ge schikte apparaat om 't land te democra tiseren. Het is daarom ook geen wonder, dat de Trujillo-familie nog steeds hoopt op terugkeer naar het eiland. José. een van de broers van de vermoorde dicta tor woont in Madrid. Hij heeft er weer een lijfwacht, is goede vrienden met ex- dictator Jimenez van Venezuela en de in hetzelfde schuitje varende Peron van Argentinië. José, dat kunnen we aanne men, zit niet stil. Hector, eveneens een broer van Rafael woont in Miami. Hij leeft er goed en zegt geen plannen voor terugkeer te hebben- Romeo, de derde broer, heeft het minder naar zijn zin. Hij moet zelfs werken voor de kost, terwijl neef Pedro in Florida een ben zinestation exploiteert. Beter bij kas zitten de zoons van Rafael. „Ramfis" heeft ondanks het verlies van een jacht met dollars, dat in Santo Do mingo strandde, nog voldoende over om in Parijs dure nachtclubs te bezoeken in gezelschap van geldverslindende dames als Kim Novak en Zsa Zsa Gabor. De tweede zoon is Ramades, die zich ook al best schijnt thuis te voelen in de Franse hoofdstad. Zij zijn voor de Dominicaan se Republiek geen gevaar. Wel gevaar lijk is José. Hij ontmoet vaak zijn schoonzuster Maria Martinez Trujillo en geruchten willen, dat zij komplotten smeden en plannen maken voor nieuwe monumenten in Santo Domingo, dat voor hen nog steeds Ciudad Trujillo is. Maar Dominica heeft zijn „monumenten zorg" al opgeheven en aan nieuwe ge denktekens geen behoefte. RAJFAËL riU JILLO :lfs geen herinnering meer Aantrekkelijk toeristentarief Naar liet A.N.P. verneemt, zal met ingang van 1 oktober de prijs van de achtdaagse abonnements kaarten van de Nederlandsche Spoorwegen drastisch worden ver laagd. Kostten deze kaarten, die recht geven op onbeperkt reizen over het gehele net, tot dusverre 52 gulden in de tweede en 75 in de eerste klasse, van 1 oktober af worden deze prijzen 40 gulden in de tweede en 58 in de eerste klasse. Door deze prijsverlaging wordt naar de mening van de spoorwegen het acht daagse abonnement binnen het bereik gebracht van een grote groep binnen- en buitenlandse toeristen, die nierdoor de gelegenheid krijgen tegen een aantrek kelijk tarief ons land te verkennen. Speciaal ten behoeve van het bedrijfs leven hebben de Nederlandse Spoorwe gen twee nieuwe soorten abonnementen gecreëerd, beide geldig voor onbeperkt reizen over het gehele net. In de eerste plaats komt er een abonnementskaart met een geldigheidsduur van drie. zes of twaalf maanden, waarop alternatief twee met name genoemde personen kun nen reizen (dus niet tegelijk). Voorts wordt ingevoerd, eveneens in het bijzonder ten behoeve van het be drijfsleven. een onpersoonlijk jaar abonnement. staande op naam van het bedrijf, waarop ieder lid van dat bedrijf kan reizen. De algemene abonnementskaarten voor twee per- Advertentie) sonen gaan voor de eerste klas 500 gulden per drie maanden, 960 gulden per zes maanden en 1800 gulden voor twaalf maanden kosten. Voor de tweede klas zijn deze bedragen resp. 350, 670 en 1250 gulden. Een onpersoonlijke algemene abonne mentskaart voor twaalf maanden gaat in de eerste klas 2600 gulden en in de tweede klas 1800 gulden kosten. Zowel voor de zakenman als voor de particu lier is van belang, aldus de spoorwegen, dat een wijziging is gebracht in het sys teem van de vastrechtbewijzen, kaarten die recht geven op reizen tegen de halve enkele-reisprijs. Waren deze kaarten tot dusverre verkrijgbaar voor de eerste en tweede klas tegen prijzen van resp. 35 en 24 gulden per maand, met ingang van 1 oktober aanstaande wordt een vastrechtbewijs ingevoerd met een prijs van 25 gulden per maand, waarop naar keuze kaartjes voor de eerste of tweede klas gekocht kunnen worden. Tenslotte wordt, eveneens met ingang van 1 ok tober, de mogelijkheid op de stations om enkele reis- of retourkaarten, geldig voor een dag volgende op die van afgif te te verkrijgen, uitgebreid. Tot dusver gold een voorverkooptermijn van twee dagen. Deze wordt nu ver lengd tot drie dagen. Bij een kaartje voor de heenreis bijvoorbeeld op vrijdag kan men nu meteen op het station van vertrek een kaartje voor de terugreis op de daarop volgende maandag krijgen. AUTOBUS VOOR PERZIË I 5 Een autobusonderneming in Aals- meer heeft het internationale s s Rode Kruis een complete autobus 2 j geschonken om in te zetten bij de 2 2 hulpverlening in Perzië. 2 5 De bus die donderdag 27 septem- ber uit Aalsmeer vertrekt zal door twee chauffeurs van dit ver- 2 5 voersbedrijf naar het zwaar ge- 2 troffen land worden gereden. Per 2 5 vliegtuig zullen beide bestuurders 5 naar Aalsmeer terugkeren. n De afdeling Aalsmeer van het 2 s Rode Kruis heeft inhakende op 2 2 deze schenking een actie op touw 2 gezet, teneinde de autobus vol te kunnen laden met goederen, s die het internationale Rode Kruis 5 in Perzië het meeste nodig heeft. 2 ONTSLAG VLIEGERS K.L.M. AANGEHOUDEN Naar het gewestelijk arbeidsbu reau tc Amsterdam bevestigt is de behandeling van bet verzoek, dat de K.L.M. tot het ontslag van 18 vliegers heeft ingediend, opge schort, aangezien K.L.M.-directie en vliegers het eerst eens moeten worden over de vraag of wel de juiste 18 vliegers voor dit ontslag zijn voorgedragen. Enkelen van hen beroepen er zich n.I. op, dat andere vliegers er eerder voor in aanmerking dienen te komen. Naar bekend wenste de K.L.M. uit be zuiniging het korps vliegers in te krim pen. Na langdurig overleg met het be stuur der vereniging van K.LM.-vlie- gers werd begin van dit jaar een ak koord bereikt, waarin o.a. werd vastge legd dat indien de directie zich al ge noodzaakt zag vliegers te ontslaan, deze ontslagenen vier jaar salaris zou worden meegegeven. Een andere maatregel hield in dat de K L.M. aan vliegers ook op eigen verzoek ontslag kon verlenen op financiële en andere voorwaarden, die individueel met de betrokken vrijwillig ontslag nemende vlieger overeen moes ten worden gekomen. Van deze laatste mogelijkheid hebben in de afgelopen maanden 32 vliegers gebruik gemaakt. Van het geraamde langdurig overschot van 50 vliegers bleven er dus nog 18 over, die de K.L.M. niet langer in dienst wilde houden, Toen niemand meer vrij willig de maatschappij wenste te ver laten. nam de directie de z.g. seniori teit slijst der vliegers ter hand en droeg dc 18 onderste op deze lijst voor ont slag voor. De plaats die de vliegers op de seniorl- teitslijst innemen hangt in de eerste plaats of van het aantal dienstjaren, dat zij b(j de K.L.M. vervuld hebben, maar kan ook beïnvloed worden door de des kundigheid en capaciteiten van de vlie gers. KORTE PREDIKATIE ZORGEN VOOR DE WINTER! Wie verzamelt in de zomer, is een verstandig zoon. Spreuken 10 Sa. Het aanleggen van een bepaalde voor raad levensmiddelen voor de winter be hoort, zeker op het platteland, tot de goede gebruiken van het zomerseizoen. In de ouderwetse kelders staan op de planken rijen weckflessen, gevuld met kleurige vruchten en groenten. Je vindt in het zout cn een partij aardappelen, er een blauwgrijze keulse pot met bonen Op zolder liggen heerlijk geurende ap pels cn peren. Zo kun je er tegen, wan neer de „kwade dag" aanbreekt en de winter in het land komt. De plattelan der begrijpt tvaarschijnlijk ook iets be ter dan ae flatbewoners uit de steden het bijbelwoord over het verzamelen in de zomer. Hoe ver is het met de gang der seizoe nen In uw leven f Is het nog zomer f Het kan ineens omslaan. Voordat je er erg in hebt teisteren de herfststormen je leven en breekt de kioade dag aan van dc winter, het seizoen van dc dood Zult U er dan tegen kunnen 1 U doet er verstandig aan te verzamelen zolang het nog zomer is. Werk zolang de oogstdag duurt. Verzamel voorraad voor ae winter. De Statenvertaling heeft het over vergaderen in de zomer. Dan moet ik onwillekeurig denken aan de ver gaderingen van de gemeente van Chris tus, aan de kerkdiensten van morgen. Verzamelen is ook: aren lezen achter de maaiers, bijeenlezen. En ik denk aan de ons meest vertrouwde vorm van le zen. In boeken. In hét Boek: thuis, op catechisatie en bijbelkring. Een hoogbejaarde vrouw had in de zo mer van haar leven verzameld. Ze ken de de catechismus uit haar hoofd en met haar hart. Tijdens een huisbezoek nam ze haar predikant mee naar de voorraadkamer en ze haalde de prach tige eerste, zondag van dc enige troost te voorschijn. Mannen en vrouwen, jongeren ook, ver geet niet in de zomer te verzamelen. Leg een voorraad aan van levende ken nis aangaande God en Jezus Christus. Alleen dan kun je er tegen, alleen zo kun je het leven door eti eenmaal het leven uit. Zorg voor de winter! VLISSINGEN, A. TH. ROTHFU8Z. In de Britse hoofdstad wordt van welin gelichte züde vernomen dat op het ogen blik besprekingen gaande zjjn tussen dc drie westelijke mogendheden in Berlijn over een nieuwe stap die men bjj de Sowjet-Unie zou willen ondernemen ten aanzien van de aflossing van de wacht bij het Russische oorlogsmonument in de Britse sector van de stad. Men zou er bij de Sowjet-Unie op willen aandringen, geen gebruik meer te ma ken van pantserwagens voor deze aflos sing. Er is over deze kwestie nog geen enkele beslissing genomen en de indruk bestaat dat met name de Britse rege ring van mening is, dat men beier nog enige tijd kan wachten met een dergelij ke stap, nu de Sowjetrussische autori teiten nog maar enkele dagen geleden een westelijk verzoek om de weg van Oost-Berlhn naar het monument te be korten, hebben ingewilligd. De Sowjetrussische autoriteiten zijn er, zoals bekend, enige tijd geleden toe over gegaan, pantserwagens voor het vervoer van de aflossing van de wacht te gebrui ken, nadat de westberlijnse bevolking uit verontwaardiging over het dood schieten van de Oostberlijnse vluchteling Peter Fechter, de autobussen waarin de Russen zaten, had aangevallen. Nieuwe postzegel van zes cent Binnenkort zal een begin worden ge maakt met de vervanging ran de fran keerzegels van het zg. cyfertype, ont worpen door J. van Krimpen, door ze gels met voor Nederland karakteristie ke afbeeldingen. Als eerste zal de cijfertype-zegel van 6 cent worden vervangen door een zegel waarop een polderlandschap ia afge beeld. Voordat met de verkoop van de nieuwe frankeerzegels zal worden begonnen, zal de nog op de postinrichtingen aanwezige voorraad van het cijfertype worden uit verkocht. Het ontwerp van de nieuwe zegel is van de kunstenaar R. J. Drajjer. Enkele bij zonderheden zijn: druktechniek: raster- diepdruk In twee kleuren; de kleur is groen met zeer lichte blauwgrijze onder- tint en de zegelgrootte 25,34 x 20,80 mm. 2 Premier Kroesjtsjew houdt met J zijn familie vakantie in Yalta aan s j de Zwarte Zee. 2 5 V.l.n.r.: Alexei Adzhoebei. hoofd- 2 2 redacteur ran de .Jzwestia" cn 5 schoonzoon van de premier, pre- s s mier Nikita Kroesjtsjew, mevr. 5 2 Rada Adzhoebei, dochter van de 2 Russische staatsman, met haar S twee zoontjes Iwan en Nikita, en 2 s mevr. Nina Petrowna Kroesjtsjew 2 2 Op de achtergrond de nieuwe Rus- 2 5 sische ambassadeur in Japan V. S 5 Vinogradoff (links) en liroesj- 2 2 tsjew's zoon Sergei. 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3