Sport en wedstrijden Duiker stond terecht voor vissen naar kreeften op oesterperceel Luchtvaartnoviteiten op Farnboroughshow VELDHANDBAL GOESE SCHAAKVERENIGING LEIDT BLOEIEND BESTAAN DAF AUTORIJLES DAF-AUTORIJSCHOOL 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1962 Bristol 188 bereikt Mach 2,5 Nauwere samenwerking tussen werking mei de continentals en de Engelse en Franse industrieën Een fraaie opname van een Britse ,,Vulcan"-bommenwerper tijdens een landing op Farnboroughwaarbij het enorme toestel gebruik maakt van een chines wélke de bezoekers van de grote jaarlijkse luchtvaartshow op Farnbo- -ough van dichtbij kunnen bewonderen. (Van één onzer verslaggevers) Een van de grootste luchtvaart tentoonstellingen ter wereld, de Farnborough-show op het gelijk namige vliegveld even buiten de metropool Londen, heeft in het be gin van deze week zijn poorten ge opend. Tienduizenden luchtvaart enthousiasten over de gehele we reld, leken zowel als ingewijden in de geheimen van de luchtvaart techniek anno 1962, kunnen zich van 3 tot 9 september verdiepen in de nieuwste snufjes van de Britse luchtvaart. De eerste dagen van de week was deze luchtvaartten toonstelling, die zijn weerga slechts vindt in de Parijse Salon Internationale Aéronautique, uit sluitend open gesteld voor verte genwoordigers van buitenlandse vliegtuigindustrieën en de lucht vaartpers. Later in de week kwamen ook de dagjesmensen aan hun trekken: vliegmanoeuvres met het modernste materieel jachtvliegtuigen,- bom menwerpers en verkeersvliegtuigen hebben en zullen het boven Farn borough doen daveren. Een Brits vertoon van macht in de lucht, dat enkele jaren geleden in verband met moeilijkheden in de fase vliegtuig- produktie-leverantie schamperend „Brits vertoon van onmacht in de lucht" werd genoemd. Revolutionair Ondanks de crises van de laatste jaren in de Britse luchtvaartindustrie, die gro tendeels teniet werden gedaan door scherpere selectie en grootscheepse fu- sie's tussen enorme vliegtuigfabrieken, biedt Farnborough dit jaar vele moder ne en dikwijls revolutionaire projecten. Eén der belangrijkste nieuwe industriële Dertigduizend woningzoekers in Amsterdam (Van een onzer verslaggevers). In Amsterdam is evenals elders als gevolg van de huurverhoging een kleine wijziging aangebracht in de regeling voor woningtoewij zing door het huisvestingsbureau. Hieraan werden tegelijkertijd ge koppeld enkele maatregelen in ver band met de stadssanering en de krotteno pruiming. Dit betekent dat „normale woningzoekenden" in de hoofdstad nog langer dan tot nu toe op een huis zullen moeten gaan wachten. Bij het Amsterdamse C.B.H. zjjn in totaal 30.000 woningzoekenden inge schreven dat is meer dan ooit. Dit hoge getal wordt veroorzaakt doordat nu ook zij die van plan zijn te trouwen zich op de wachtlijst moeten laten zet ten. Inmiddels is ook vastgesteld dat de Amsterdammers het meest verhuizen van alle Nederlanders. Verleden jaar 20.000 gezinnen. Een record. BRITSE VAKBONDEN IN MEERDERHEID VÓÓR DE E.E.G. Het Britse vakbondscongres, dat in Blackpool in jaarvergadering bijeen is, heeft gisteren met over grote meerderheid een ontwerp resolutie om zich te verzetten te gen Engelands toetreding tot de Europese Economische Gemeen schap, verworpen. KOSTBAAR ONGELUKJE Joy Black, de nieuwe „miss Enge land" heeft tijdens een bezoek aan een cosmeticafabriek in Amers- ham een fles met rozenolie laten vallen waardoor deze brak en de kostbare vloeistof verloren ging. De waarde ervan was ruim zeven duizend gulden. „Het spijt me", stamelde juffrouw Black toen de fles op de grond in scherven viel. „Een ongeluk ligt in een klein hoekje", zei fabrieksdirecteur Leigh Walker, galant, maar met een Ietwat grimmige ondertoon. Franse luchtvaartindustrie in het bij zonder heeft er toe geleid, dat de British Aircraft Corporation en de Franse „Sud-Aviation" samen de plan nen voorbereiden voor een supersonisch verkeersvliegtuig. Het vliegtuig zou een snelheid van tenminste 1500 kilometer per uur moeten kunnen bereiken en honderd passagiers over middelgrote en grote afstanden kunnen vervoeren. Ver der wordt Franse steun aangewend bij de vervaardiging van onderdelen voor de Engelse straalverkeers „kist", de VC-10 in „Trident", die naar het zich nu laat aanzien „een veelbelovende toekomst tegemoet gaan". Zoals bekent begon de Engels-Franse samenwerking in de vliegtuigbouw, toen Groot Brittan- nië enkele jaren terug het Franse pa tent en de blauwdrukken kocht van de motoropstelling, die bij de Sud-Aviation „Caravelle" wordt gebruikt, namelijk achteraan de staart ter weerszijden van de romp. De Britten stapten daarbij af van hun traditionele motoropstelling in de vleugelwortels van een verkeers vliegtuig, negeerden de Amerikaanse manier motoren aan steunstijlen on der de vleugel en juichten de Franse elegante, bijna artistieke motoropstel ling ten zeerste toe. Ook de Amerikaanse industrie zal deze Franse vinding steeds meer gaan toe passen. Nieuw „in het randgebied van de luchtvaart" zijn ontegenzeggelijk de verbijsterende, als vliegende schotels planerende „Hovercrafts", van West- land, die met enkele tientallen passa giers snelheden over water bereiken van meer dan honderd kilometer per uur: een concurrent voor veerboten van de eerste orde. Militair vertoon Op militair gebied zal de Hawker Sid- deley Group een samenbundeling van sterke Britse vliegtuigfabrieken met de Franse „Nord Aviation" de tenden tieuze Hawker P-1127 tonen, het mo dernste en meest vervolmaakte verti caal startende en landende militaire straalvliegtuig ter wereld. Een eerste serie van dit revolutionaire type van groot militair belang wordt in Enge land vervaardigd en ter beproeving naar de Verenigde Staten gezonden, evenals de Westduitse Bondsrepubliek en de Royal Air Force. Van semie militair belang is de Bris tol 188, een geheel uit roestvrij staal vervaardigde machine, die meer dan 2500 kilometer per uur heeft gevlo gen en als research-machine bere kent is op 3000 kilometer per uur. Er varingen met dit potloodachtige vliegtuig voorzien van twee kleine vleugeltjes waaraan forse straalmo toren zijn gebouwd, zullen worden verwerkt in de civiele- zowel als de militaire sector van de luchtvaart. De machine waarvan de juiste prestaties angstvallig geheim worden gehouden, zal alleen voorgevlogen worden. Op de grond is de 188 niet te bestuderen. In de lucht zullen tijdens de vliegde- monstraties voorts nog te zien zijn ette lijke tientallen nieuwe versies van be kende toestellen zoals de „Lightning" de „Hunter" „Scimitar", jachtvliegtui gen voor de hoogste regionen; de bom menwerpers „Vulcan" en „Victor", die beide in „fully operational service" zijn. De deskundigen zullen op deze Farn borough show zeker de nodige nieuwtjes kunnen vinden. De dagjesmensen, waarvoor de zaterdag en zondag zijn gereserveerd in verband met de adembenemende stunts van straaljagerformaties en kleine prive- vlïegtuigjes, komen evenals voorgaande jaren weer sterk aan hun trekken: de stand van de hedendaagse luchtvaart is voor de buitenstaander sensationeler en spectaculairder dan ooit |/l\Verkeerstip^\j HOUDT REKENING MET DE VOETGANGER Als U een voetgangersoversteek plaats nadert en er staan een of meerdere voetgangers aan de rand van het trottoir, dan moet U op hoede zijn. Zo'n „kluitje" voetgan gers kan ineens de zebra overste ken. Als U daar niet op bedacht bent kunt U misschien nog net noodstop maken, maar en dat is erger misschien net niet meer en U melt van uw fiets midden tussen de vmndelaars of U schept met uw au to een aantal van hen. Matig daarom van te voren al snel heid en zit gereed om zonodig di rect te kunnen reageren. Als er geen verkeer vlak achter U riidt kunt U uw goede verkeersmentaüteit tonen door even af te remmen en de voet gangers als het ware uit te nodigen over te steken. Een AEN.W.B. stelregel is: hoe soe peler het verkeer verloopt, des te veiliger is het, ook voor uzelf. Jaarverslag 1960-1961 boekhoudbureau Z.L.M. Verschenen is het verslag over de jaren 1960 en 1961 van het boekhoudbureau en de accountantsdienst van de Zeeuwse Landbouwmaatschappij. In het verslag wordt ongemerkt, dat de afgelopen twee jaar zich hebben gekenmerkt aoor een rustige verdere ontwikkeling van het bureau. Mede door de personeelsschaar- ste, was het bureau genoodzaakt zoveel mogelijk mechanisatie toe te passen. In deze tweejarige periode werden 594 bezwaarschriften ingediend, namelijk 279 in 1960 en 315 in 1961. Het resul taat was, dat in 1960 aan belastingen werd terugontvangen 251.500 en in 1961 233.100. Bij de afdeling land bouwboekhouding waren aangesloten: 1965 leden fiscale afdeling en 165 leden bedrijfseconomische afdeling en bij de afdeling accountantsdienst 114 leden. De deelnemers hebben in totaal de be schikking over 32.428 ha. grond. De ge middelde bedrijfsgrootte is 23,7 ha. In tal van plaatsen m de provincie werden zitdagen gehouden. Over de bedi nomische afdeling wordt opgemei deze gestaag groeit. In net verslag wordt op het belang hiervan gewezen. Buiten en behalve het gewone fiscale, bedrijfseconomische en controlewerk worden nog tal van andere werkzaam heden verricht van de meest uiteenlo pende aard. Het aantal adviezen, dat wordt gevraagd is groot en gevarieerd. Prijspeil bonen over dieptepunt heen Het Centraal bureau van de tuinbouw veilingen iu Nederland deelt over hel verloop op de groente- en fruitmarkt in de periode van 29 augustus tot en met 4 september 1962 o.m. mede dat het met de prinsessenbonen mis is gegaan. Het dieptepunt van de prijzen werd op vrij dag en zaterdag bereikt toen veel bonen op de minimumprijs verkocht werden. Het samenvallen van het grote aanbod op de veilingen met de oogst van vele buiten de veiling om gecontracteerde bonen die ook door de fabrieken opgeno men moesten worden en voorts nog een zeer grote invoer van goedkope Belgi sche bonen zetten de prijzen zwaar on der druk. Inmiddels schijnen de ergste afzetmoeilijkheden weer achter de rug te zijn, daar in België en het zuiden van ons land de oogst grotendeels voorbij is. Over het algemeen bleven de pruimen goed aan de prijs ondanks het vrij gro te aanbod. De appelafzet is in de ver- slagweek weer vlot verlopen. De laatste Yellow Transparent handhaafde zich goed in prijs en de James Grieve zette op een hoog prijspeil in, hoewel de be- gmprijzen niet zo hoog waren als ir 1961. De Stark Earliest bleef duur. Ook de afzet van de goedkopere rassen Manks Codlin, Perzikrode zomerappel en Zigeunerin verliep vlot op redelijke prijzen. Bij de peren domineerden de Precose de trevoux en de Clapp's Favourite de markt, althans wat de betere rassen be treft. De prijzen van deze rassen waren zeer goed, wat bij de clapp's ook toe te schrijven was aan het kleine aanbod, dat eigenlijk nu pas goed op gang gaat komen. Jacht vermist Sinds dinsdag vier september wordt vermist het 28 voet lange Belgische jacht „Blue Devil", dat op die datum de haven van Oostende verliet. Het zeil jacht heeft drie mensen aan boord. De opvarenden van alle loodsboten zijn ver zocht naar het scheepje uit te zien. Tiende Beneluxronde voor beroepsrenners te Eede Zoudag a.s. wordt in Eede de tiende Beneluxronde voor beroepsrenners ver reden- De organisatoren hebben zich verzekerd van de deelname van 50 ren ners onder wie 25 Belgen. De rit gaat over 135 kilometer, verdeeld over 50 ronden. Van de Nederlandse renners komen on der anderen aan de start de Nederland kampioen Ab Geldermans, de win naar van Bordeaux-Parijs Jo de Roo, Piet Rentmeester, Piet van Est en Bas Maliepaard. Zij zullen de strijd moeten aanbinden tegen enkele bekende Bel gische vedetten onder wie Rik van Steenbergen, Rik Luyten en Leon van Daele. De start van deze wedstrijd is om twee uur. De veldhandbalsport za! in Zeeland ko mende zondag weer gaan beginnen. Ver schillende verenigingen zullen het hier bij lang niet gemakkelijk krijgen- Ge dacht wordt hierbij aan de dames van Walcheren, die nu alleen in de over gangsklas B de eer van Zeeland moeten hoog houden. Immers Marathon en Zeeland Sport moesten door degradatie in de districtsklas terugkeren. Bij de heren is het tenslotte nog Toni- do die voor hetzelfde feit staat als de Zee naOlympus. ODIVolharding, land Sport nLuctor. Heren: FortunaOlympus, ODIVol harding, Marathon nSI -Walcheren. SIOS, Tonido II van Walcheren. Toch zullen bei de verenigingen indien zij van stond af de zaak zeer serieus aanpakken redelij ke resultaten kunnen behalen. Te be treuren is het dat Tonido in het komen de seizoen geen damesploeg op de been kan brengen. De competitie indeling ziet er nu als volgt uit: OVERGANGSKLAS B Dames: DWS (Schiedam), VHC (Val- kenswaard), Animo (Rijswijk), Wal cheren (Vlissingen), Posterholt (Pos terholt), Hellas (Den Haag), Quintus (Kwintsheul), Swift (Roermond). HerenEBHV BredaStr. Meteoor (Eindhoven), Animo (Rijswijk), To nido (Goes), BSV (Brunsum), Hellas H (Den Haag), Hermes (Den Haag). Swift (Helmond). DISTRICT EERSTE KLAS Dames: EBHV (Breda), Hellas (Goes) Hontenis8e (Kloosterzande), Marathon (Vlissingen), SIOS (Bergen op Zoom). SOA (Breda), Tachos (Waalwijk) Zeeland Sport (Vlissingen). Heren: EMM (Middelburg, Hellas (Goes), Marathon (Vlissingen), Rapid (Breda), SOA (Breda), Tachos (Waal wijk), Volt (Tilburg) en Were Di (Til burg). DISTRICT TWEEDE KLAS Dames: Marathon II (Vlissingen) SIOS II (Bergen op Zoom), Fortuna (Bergen op Zoom). Olympus (Vlissin gen), ODI (Kwadendamme), Volhar ding (Goes), Zeeland Sport II (Vlis singen), Luctor (Heinkenszand). Heren: Fortuna (Bergen op Zoom), Olympus (Vlissingen), ODI (Kwaden damme), Volharding (Goes), Marathon n (Vlissingen), SIOS (Bergen op Zoom) Tonido II (Goes). Walcheren (Vlissin gen). Programma voor komende zondag. OVERGANGSKLAS E Dames: DWSVHC, AnimoWalche ren, PosterholtHellas, Quintus Swift. Heren: EBHVStr. Meteoor, Animo Tonido, BSVHellas II, Hermes Swift. DISTRICT EERSTE KLAS ZUID B Dames: HellasHontenisse, Marathon —SOA, Zeeland Sport—SIOS, EBHV— Tachos. Heren: HellasVolt, MarathonSOA, EMMWere Di, RapidTachos- DISTRICT TWEEDE KLAS B Dames: Marathon IISIOS II, Fortu- AFDELING ZEELAND HEREN EERSTE KLAS EMM IIMarathon III, Olympus II SIOS H. Hellas H—Walcheren II. Dames junioren: TonidoWalcheren, EMMMarathon, HontenisseHellas, Heren junioren: FortunaOlympus, MarathonSIOS, VolhardingHellas, Jongens adsp. 14-15 j.: TonidoWal cheren, MarathonSIOS. Jongens 1213 j.: Fortuna AOlym- 'us, TonidoWalcheren, ieisjes adsp. A: ODIHellas, Volhar dingWalcheren A, MarathonOlym- >us A. Heisjes adsp. B: Walcheren CWal cheren D. TonidoWalcheren B, Olym pus BLuctor. Stripleesrit „De Zeeuwen" Motor- en autoclub „De Zeeuwen" te Middelburg organiseerde dezer dagen de vierde rit voor het clubkampioenschap 1962. Het was een z.g.n. stripleesrit. Het parcours was uitgezet over Walcheren en had een lengte van plm. 65 km. Dc gemiddelde snelheid waarmee gereden moest worden was 36 km per uur. (Bromfietsen 20 km). Start, finish en prijsuitreiking vonden plaats in restau rant „De Eendracht" te Middelburg. De uitslag was als volgt: Bromfietsen: 1. A. J. v. d. Vliet, Sou burg 4 strafp.; 2. J. Adriaanse, Seroos kerke 14; 3. J. Fraanje, Lewedorp 38; 4. A. Francke, Serooskerke 55; 5. H. Koster, Vlissingen 67. Motoren: 1. C. Sinke, Serooskerke 12; 2. P. Sinke, Serooskerke 25; 3. C. Adriaan se, Serooskerke 102, 1 niet aangekomen. Auto's: 1. P. C. Louws, Serooskerke 17; 2. H. Geldof, Serooskerke 64; 3. M. C. Duynhouwer, Kapelle 66; 4. A. N(jsse, Kapelle 69; 5. M. Groenleer, Kapelle 75; M. Zwartepoortc. Middelburg 79; 7. J. de Klerk, Vlissingen 140; 8. J. de Rtjcke, Vlissingen 148; 9. C. P. Meijers, Middelburg 15<; 10. A. Knuyt, Vlissin gen 217; 11. D. v. d. Linde. Vlissingen 219; 12. P. Baan, Middelburg 229: 13. W. Bos, Vlissingen 360. 1 niet geklas seerd. 4 niet aangekomen. Heden ls, zacht en kalm, van ons heenge gaan, onze lieve zorg zame man, vader, be huwd- en grootvader JAN HENDRIK VAN BOGGELEN, op de leeftijd van 63 jaar. Middelburg: J. van Boggelen- Van Dijke Gorinchem: J. B. van der Werf- Van Boggelen B. van der Werf T. Ellens- Van Boggelen C. Ellens En kleinkinderen. Middelburg, 7 september 1962. Korte Gecre 72. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 11 september a.s. te 1 uur op de algemene begraafplaats. Middelburgse politierechter Visserijpolitie op speurtocht Voor de Middelburgse politierech ter mr. C. E. Coester stond don derdagmiddag de Den Haagse sportduiker J. D. terecht. Hij zou op 27 mei nabij Poortvliet op oesterperceel in het Tholense Gat kreeften hebben gevangen, terwijl het perceel was verhuurd aan de maatschappij Bonafides, die het perceel op haar beurt weer had verpacht aan V. d. B. D., die met 2 kameraden aan het duiken was, werd bij deze bezigheid gadegesla gen door twee functionarissen van de visserijpolitie, opziener L. C. A. te Bruinisse en schipper J. S. te Tholen. Voor de politierechter verklaarden zy te hebben gezien hoe na verloop van tijd één van de duikers volgens hen was dit D. geweest uit het water was ge komen met aan zyn been een zakje ge bonden. Hij was naar de andere zijde van de dijk gegaan waar de auto de drie duikers stond en had liet zakje onder het voertuig gegooid. Toen D. zich weer even verwijderde, had schip per S. het zakje onderzocht en er kreef ten in gevonden. Tegen mr. Coester ontkende D. perti nent kreeften te hebben gevangen. „Hoe hebben zy nu kunnen zien aat ik man was, die het zakje aan zijn been had. Als je duikt heb je een pak aan met een kap op het hoofd en een mas ker voor. Ik heb helemaal geen zakje aan mijn been gebonden", stelde hij te genover de verklaringen van de visserij politiemensen. De zaak werd tenslotte aangehouden om een onderzoek in te naar de rechten van de huurders van de percelen. De 19-iarige fabrieksarbeiders W. P. W. te Goes had op 24 maart zijn ge zinsvoogdes met een mes bedreigd, toen hij te laat thuiskwam en daar op aanmerkingen werden gemaakt. De officier vroeg 1 maand voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar, onder toezichtstelling van de reclas sering en een boete van 50 subs. 10 dagen. De politierechter vonniste conform. Mevrouw A. W. M.-F. te Middelburg had op 13 juni van haar werkgeefster een bankbiljet van 10 en een zilveren- rijksdaalder gestolen. Dit kostte haar een boete van 50 subs. 10 dagen, con form de eis van de officier. K. uit Veere had op 26 mei in zijn woon plaats met een auto gereden, terwijl hij onder invloed was van sterke drank. De officier eiste 2 weken onvoorwaarde lijke gevangenisstraf en de ontzegging van de rijbevoegdheid voor 9 maanden. De politierechter vonniste vonform. De Aardcnburgse landarbeider P. J. v. d. P. moest voorkomen, omdat hij op 24 iuni onder invloed op zyn fiets zou hebben gereden. V. d. P. vertelde ech ter, dat hy slingerend op zyn fiets reed, omdat hy bezig was zyn voorlamp te maken. Deze zaak werd aangehouden tot 4 oktober om de verbalisant te ho ren. Voor de politierechter moesten zich verder een aantal personen verantwoor den, die zich schuldig hadden gemaakt aan ruzies of vechtpartijen. De Bredase constructieschilder H. P. de W. had op 10 juni te Vlissingen de trui stukge trokken van V. d. B. en deze verder een stomp in het gezicht gegeven. In verband met het feit, dat hij al eerder dergelijke wandaden had begaan eiste de officier 2 weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf. De politierechter maak- e er 1 week van. Mevrouw S. K. uit Zierikzee was in handgemeen geraakt met de huis houdster M. B. Mevrouw K. had ge krabd, geslagen en een trui kapot getrokken. Zy werd bij verstek ver oordeeld tot een boete van 30 subs. 6 dagen. Tevens zal zij de civiele vordering van 20 moeten betalen. De eis luidde conform. De lanarbeider T. S. te Waterlandkerkje had op 25 juni de landbouwer U. P. een klap toegediend. S. ontkende dit tijdens de zitting ten stelligste. Hij kreeg steun van de getuige P. J. van H. te Oostburg, die verklaarde, dat er helemaal geen klappen waren gevallen. U. P. en zijn broer L. P. P. verklaarden echter anders. De officier eiste een boe te van 30 subs. 6 dagen. De politie rechter maakte er 2J> subs. 5 dagen van. De chauffeur P. T. F. van K. te Honte- twee ruiten gesneuveld, waarna de eige naar van het café de chauffeur buiten de deur had gezet. Van K. was echter weer binnengekomen en had C. een pak slaag toegediend. Hij werd by verstek veroordeeld tot een boete van f 75 subs. 15 dagen. De officier had 80 subs. 16 dagen geëist. ONDANKS WEINIG FINANCIËLE ARMSLAG Het Goese schaakleven heeft een bloeiend bestaan. Dit is de conclusie van de woensdagavond in hotel „Centraal" te Goes gehouden jaarvergadering van de Goese Schaakvereniging. Het leden tal van de vereniging steeg het afgelo pen jaar van 33 tot 37, terwyl een nieu we jeugdafdeling met liefst 32 leden werd opgericht. Eén punt is er. dat de vereniging nogal zorg baart. Ook dat bleek op de jaarvergadering. Het spelmate riaal borden, stukken en vooral klokken is voor een deel dringend aan vernieuwing toe. De financiën ontbreken echter om het zo hoog no dige materiaal te kunnen aanschaf fen. Op een in februari j.l. verzonden schrijven aan het gemeentebestuur, waarin om subsidie is gevraagd, werd nog steeds niets vernomen. De ze subsidieaanvraag was met name gegrond op het feit, dat de vereniging vorig jaar een jeugdafdeling heeft opgericht. Deze jeugdafdeling legt echter een extra financiële druk op de kas. Momenteel zit de vereniging met het probleem de jeugd onder te brengen. Po gingen zullen in het werk worden ge steld om een passend lokaal voor hun wedstrijddag (vrijdag) te vinden. Een voorstel van de heer D. Wjjma om de seniorencompetitieavond van woensdag naar vrijdag te verschuiven en in de zelfde lokaliteit als de jeugd te schaken, bleek om praktische redenen niet mo gelijk Besloten werd in tegenstelling tot vorig jaar met drie tientallen aan de compe titie van do Zeeuwse Schaakbond deel te nemen. In het derde team zullen zo veel mogelijk jeugdleden worden opge nomen, waardoor zij gelegenheid krijgen meer schaakervaring op te doen. Hulde werd in dit verband door voorzitter A. J. C. Nordlohne gebracht aan dc heer D. Wijma, die de jeugdschakers van Goes heeft opgeleid. Aan het begin van het seizoen en wel op woensdag 19 september zal een open- Uitvoerig werd voorts gesproken over een schrijven van de heer Wyma, waar in deze o.m. voorstellen deed om dit sei zoen enkele bekende schakers uit te no digen voor een simultaan-seance. Hoe wel alle leden hier veel voor bleken te voelen, zal een dergelijke wedstrijd toch geeD doorgang kunnen vinden, omdat neirmee te grote bedragen zyn gemoeid. Uit het jaarverslag van secretaris Van Dullemen bleek, dat de vereniging een goed jaar achter de rug heeft. Het eerste tiental legde beslag op een eervolle tweede plaats in de eerste klas van de Zeeuwse Schaakcompetitie, terwijl het tweede team eveneens tweede werd in klas 2 A. Voorts werden nog verslagen uitgebracht door de wedstrijdcommissie, bestaande uit de heren G. Drie3sen, A. de Lange en C. Pleyte. Als alle achterstallige contributies bin nen zijn over de jaren 1960 en 1961 zat de vereniging over een klein batig saldo beschikken, zo bleek uit het verslag van penningmeester R. van Hemert. Beslo ten werd voor dit geld een drietal klok ken aan te kopen. De scheidende voor zitter A. J. C. Nordlohne deelde nog me de, dat hij de vereniging bij zyn afscheid een nieuwe klok wilde aanbieden. Het totaal van de nieuwe klokken zal hier mee gebracht worden op vier. Mogelijk zullen de financiën in de toekomst enige ruimte laten om nog enkele nieuwe klokken aan te schaffen. werden wij verblijd met de geboorte van onze zoon ADRIAAN. C- A. Joziasse A. Joziasse- v. d. Brockc Oostkapelle, 6 sept. 1962. Dorpsstraat 32. Ondertrouwd BART TEN BRUGGENCATE ANNEKE KNOOP. Huwelijksvoltrekking vrij dag 14 september op het stadhuis te Vlissingen, des middags te 3 uur. Receptie in restaurant „Del ta" van 16 uur tot 17.30 uur. H. RUITER arts, Middelburg, tot nadere aankondiging AFWEZIG. Met vreugde en dank baarheid delen wij me de dat onze geliefde ouders en grootouders ANDRIES BUIJS en JANS BUIJS- WONDERGEM, D.V. woensdag 12 sept. a.s. hun 45-jarig huwe lijk hopen te herden ken. Hun dankbare kinde ren en kleinkinderen. St.-Laurens, Noordweg 326. Gelegenheid tot felici teren des namiddags van 4.30-6 uur In het gem. verenigingsgeb. Van Cittersstraat te St.-Laurens. xxxxgoooouuuuuuuuootxxxxxxxx De ringrijders van Oost- en West-Souburg zeggen dank aan allen die hebben mede gewerkt tot het welslagen van hun gehouden wedstrij den in 1962. Heden nam de Here tot Zich onze geliefde vader, behuwd- en grootvader, de heer WILLEM BEHAGE, geb. te Middelburg, 18 september 1874, sinds 22 juni 1961 weduwnaar van Johanna Pieper, Mijn oog zal op U zijn". Rohcl „Espea" 3 Post Scharsterbrug: S. P. Kakebeeke-Behage A. W. J. Kakebeeke Kloetinge Kon. Jullanastraat 3: E. J. M- v. d. Linde-Bchage A. J. v- d. Linde Rohel, 6 september 1962. Teraardebestelling te Goes, 10 september a.s. te 2 uur op de algemene begraafplaats. Vooraf te 1.15 uur gelegenheid om to condoleren ln de aula aldaar. Dienst door de weleerw. heer ds. J- Karelse te 1.30 uur. Heden overleed plotse ling onze innig geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootva der, broeder, behuwd- broeder en oom de heer ADRIANUS WILLEM KLAASSEN, ln de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam, A. M. Klaassen-Vos. Breskens, 6 september 1962. Julianastraat 10. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 10 september a.s. des nam. 3 uur. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze ter, behuwdzuster en tante MARGRIETA BEERS-DU PON, betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank. Inzon derheid het verplegend per soneel van het bejaardente huis. Uit aller naam, J. du Pon. Vlissingen, 8 september '62. Glacisstraat 96. Behoort U reeds tot de meer dan 3 2.000 abonnees de P.Z.C.? abonnees van Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, mevr. PIETERNELLA JAUNA DE REGT, weduwe van de heer Th. de Kaïn, in de gezegende ouder dom van bijna 89 jaar. Kortgene: S. C. Wiskerke- de Kam P. Wiskerke Kloetinge: C. de Vos-de Kam Kortgene: M. Markusse de Kam A- D- Markusse Amsterdam: M. Kramer S- A. Kramer- Kramer Utrecht: M. J. de Kam Goes: A. C. van Liere J. D. van Lierc- Franke Maasdam: J. D. de Kam L. M. de Kam- van Willegen Klein- en achter kleinkinderen- Kloetinge, 6 sept. '62. Buys Ballotstraat 45. Liever geen rouwbezoek. 2 pak VéGé Goudmerk kof fie van 148 ct. voor 100 ct. en 20 geldzegels. Alléén by uw VéGé kruidenier. GEZINSKREDIET GELDLENINGEN ZONDER BORG vanaf t 100.- tot f 2000.- naar I draagkracht direct bosohlkbnar voor ambtonoron qn worknomers lil vaste VEIL- GELD IVALT BIJ OVERLIJDEN. Llolite af lossing. Vlug. 7.akel|jk. diskroot, dos- gowonst gehool schriftelijk. OPGERICHT 1026 NATIONALE VOLKSBANK ROTTERDAM - MAURITSWEG 45 - TELEFOON 13 57 43 ///////////A///////////////////////////////////////J////////////////// voor snel, vlot cn voordelig leren autorijden. Niet koppelen, niet schakelen! In de unieke „vol- lutomatische" DAF personenauto enkel sturen, gas- jeven en remmen. Rustig, gemakkelijk en comfor- abel rijdt U binnen zeer korte tijd door het drukste verkeer. Inlichtingen GEBRS. VAN FRAASSEN ZONEN Scheldestraat 96-98 - Vlissingen - Telefoon 01184 - 4247 OFF. DAF DEALER VOOR WALCHEREN J#///////////////////////////////////////////////////////////////////#.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 10