Raad Middelburg „tilde" zwaar aan bouwvergunningvoor garagebedrijf Wethoudersverkiezing op Walcheren WALCHEREN POSTKANTOOR AAN BURGEM. DREGMANSWEG IN SEROOSKERKE AGENDA DOMBURG BOUWT VIJF WONINGEN MARKTBERICHTEN „AMERIKA ZONDER MASKER", V.S KOEL EN KLAAR GEFILMD Cushing presenteert weer iets griezeligs .WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 NIEUWE RAAD BEGON MET LANGE DEBATTEN EN ZELFS MET EEN MOTIE Kritiek in allerlei nuances op de Dienst Gemeentewerken DE BAAD MIDDELBURG heeft gistermiddag lang getild aan een nare zaak: een bezwaarschrift van een garagehouder tegen de weige ring van b. en w. een bouwvergun ning te verlenen voor de uitbrei ding en vernieuwing van een gara ge aan het Noordpoortplein. Een nare zaak, omdat het hier om een reeds lang slepende kwestie ging, die voor de betrokken garagehou der een levensbelang betekende, voorts omdat hier tevens de rol in het geding kwam, die de dienst van gemeentewerken al dan niet juist zou hebben gespeeld. De heer A. J. Dijkwel, garagehouder, had na. langdurige informele onder handelingen een verzoek ingediend om een bouwvergunning voor uitbrei ding en vernieuwing van zijn bedrijf aan het Noordpoortplein. Dit verzoek was echter afgewezen door b. en w.f waarop de garagehouder in beroep was gegaan bjj de raad. B. en w. stel den nu gisteren de raad voor óók het beroep af te wijzen omdat het plan van de verbouwing overschrij ding inhield van voorgevelrooilijn. Op grond daarvan moest de raad het be roep wel afwijzen. B. en w. hadden daar uitvoerig op gewezen omdat men anders in strijd zou komen met de Woningwet. Bovendien betoogden b. en w. dat de garagehouder bij ver bouwing ook nog ontheffing nodig zou hebben van de z.g. „bevriezings- verordening", destijds in het leven geroepen om garages, fabriek uit de binnenstad te kunnen ..x.,*..,. Het college stelde nu voor óók deze ontheffing te weigeren, omdat anders de garagehouder toch weer terug zou komen met een nieuw verbouwings plan. 6 Uit dit alles werd duidelijk: B. en w. wilden op grond van allerlei overwegin gen ontmanteling van de bolwerken, de verkeerssituatie ter plaatse het garagebedrijf liever van het Noordpoort- plan weg hebben. Aangezien deze kwes tie al jarenlang slepende was, gingen diverse raadsleden er uitvoerig op in. Lijdensweg De heer W. Don (p.v.d.a) sprak van een lijdensweg. Vele besprekingen met Ge meentewerken en de betrokken wethou der werden gehouden, tot viermaal toe werden tekeningen ingediend, waarna alle verwachtingen van betrokkene de bodem werden ingeslagen. Van de zijde van Gemeentewerken en de betrokken wethouder waren verwachtingen ge wekt, die nu niet gehonoreerd kunnen worden, De raad staat nu voor een vol dongen feit: de wet dwingt tot afwijzing van het bezwaarschrift. Overigens vroeg deze spreker'zich wel af, waarom ten aanzien van de „bevrlezingsverordening" géén ont heffing kan worden verleend: de ver keerssituatie ter plaatse is heus niet zo ernstig. „De garagehouder is slachtoffer geworden van de gang van zaken bij een gemeentelijke dienst" zei de heer Don, „men had hem dé&r tweeëneenhalf jaar geleden beter moeten inlichten, dan zou hij nu een bedrijf elders in de stad heb ben gehad". Tenslotte bepleitte deze spreker een oplossing waarbij voor betrokkene elders een vestiging in de stad wordt gevonden, terwijl hij via een reële vergoeding voor zijn huidi ge gebouwen financieel draagkrach tig genoeg moet kunnen zijn voor realisering van deze nieuwbouw. De K.V.P.-afgevaardigde, de heer P. H. M. Adriaansens sprak in gelijke zin: een „mociiyk verteerbare spijs", noemde hij deze zaak. Er is echter uit te komen: de rooilijn-geschiedenis is een kwestie van potlood en papier en kan via een nieuw plan worden opgevangen, terwijl van de bepaling in de „bevriezingsver- ordenlng" ontheffing kar worden ver leend, meende hh. De verbetering van de verkeerssituatie en de ontmanteling van het bolwerk ter plaatse zijn immers niet zo urgent: er zijn heel wat zaken in Middelburg, die dringender zijn. Een zelfde ontheffing is bovendien aan een nict-Middelburgse garagehouder aan de Walenslngel verleend. De heer Adriaansens sprak tenslotte over een „schroomvallig beleid", dat in deze kwestie tot dusver zou zjjn gevoerd, alsmede over „een erfenis van een col lege waarvan enkele belangrijke leder tot hogere bestuursfuncties zijn geroe pen", De heer M. Wattel (a.r.) had ook kritiek op de dienst Gemeentewerken, zij het „begrijpende kritiek". Deze dienst heeft voortdurend gepoogd betrokkene te hel pen, is niet hard genoeg geweest en heeft daardoor juist een moeilijke si tuatie gecreëerd. De heer Wattel sprak in dit verband van „zachte heelmees ters en stinkende wonden". De hele zaak gaf hem een gevoel van onbehagen, zo zei hij. Wethouder Baars sloot in zjjn ant woord aan op hetgeen de heer Wattel had gezegd: de vertraging is niet te wijten aan onwil, maar integendeel aan de wil bij alle gemeentelijke diensten om de heer Dijkwel te helpen. Aan de hand van het dossier ging hij uitvoerig alle data van de formele handelingen na, te beginnen vanaf 29 december 1060. De heer Dijkwel of althans zijn architect wist toen reeds, dat zijn plannen niet makkelijk te realiseren zouden zijn, aldus de wethouder. Uit diens overzicht bleek, dat de schoonheidscommissie zich had verzet, voorts de P.P.D. (in ver band met het streekplan), dat daarna de architect een schets had ingediend om aan de verkeerstechnische bezwaren te gemoet te komen, maar dat de stede- bouwkundige en Gemeentewerken deze schets hadden afgewezen, dat ondanks deze gang van zaken de garagehouder tóch formeel een plan had ingediend en hoe tenslotte b. en w. tot afwijzing had den moeten besluiten. „Het college is echter niet gelukkig met deze gang van zaken. Deze zaak is evenwel niet lichtvaardig behandeld. Wy zijn bo vendien bereid alle medewerking te ver lenen opdat betrokkene op een andere plaats een nieuw bedrijf kan stichten", aldus de wethouder. Bjj de replieken bleken de raadsleden het er over het algemeen over eens, dat betrokkene veel te laat was ingelicht p de „bevrïezïngsverordening". Drs. M. de Bruine (a.r.) sprak zelfs over een „verzuim" van de dienst Gemeentewer ken". Met de discussie bleek de zaak echter nog niet te zijn afgedaan: de heer Don diende met twee zijner fractie genoten een motie in, waarvan dc strekking was betrokkene zo goed mogelijk financieel schadeloos te stel len. Dit is niet mogelijk op grond van de schaderegeling van de bevriezings verordening, omdat die alleen geldt voor zaken die al bestonden vóórdat deze verordening in werking trad, hetgeen hier niet het geval was. Van daar de motie. Motie verworpen B. en w. trokken zich hierop terug om zich op de motie te beraden. Na her vatting van de raad verklaarde wethou der Baars, dat het college geen enkele behoefte aan de motie had. Hij meende, dat de toezegging dat alles zal worden gedaan om de garagehouder te helpen voldoende was. Burgemeester Drflber en wethouder Hoek onderstreepten even eens, dat de motie overbodic was. De heer Hoek sprak zelfs over een „onge bruikelijke en ongewenste vorm van re geren", waarna de burgemeester er op wees dat een beroep mogelijk is op de z-g. schadevergoedingsverordening. Hij vroeg bij herhaling de motie in te trek ken, die daartoe echter niet bereid bleek. Daarna volgden de besluiten: het beroep van de heer Dijkwel werd z.h.s. verwor pen, waarna de motie Don werd afge stemd met 11 tegen 5 stemmen (voor mevrouw S. van Duiine-Mensen, H. Gil lissen, W. Don, P. H. Geers en M. A. Hubregtse (allen p.v.d.a.). De beide P.v.d.A.-wethouders stemden tegen. Ook dit agendapunt zal vanavond aan de orde komen, omdat de vergade ring van gisteren door een fout bij de beëdiging van de raadsleden niet rechts geldig was. MIDDELBURG RIJKSWEG BERGEN OP lOOM-VUSSINGEN ONVOLDOENDE Bij de rondvraag van de Middelburgse raad informeerde dinsdag de heer P. H. M. Adriaansens of het niet op de weg van het gemeentebestuur ligt te ijve ren voor een vierbaansweg tussen Vlis- ;en en Bergen op Zoom. De heer C. Kammeraaa behalve raadslid ook voorzitter van de Kamer van Koophan del wees cr in verband hiermee op, dat deze zaak bij rijkswaterstaat al ge ruime tijd in studie is. Burgemeester Drijber verklaarde dat de verkeersdicht heid van de weg over het gehele jaar genomen niet zodanig is dat de ver betering een hoge urgentie heeft. Hij deed de toezegging deze zaak zo moge lijk nog weer eens met de betrokken in stanties te zullen opnemen. Onderwij sbenoemingen te Middelburg Met ingang van 1 september j.l. benoemd tot hoofd van de lagere school der Geref- Gemeente (Ververijstraat) te Middelburg de heer A. C. Schipper te Sint-Laurens voordien onderwijzer aan genoemde school Tot onderwijzeres aan de v.g.l.o. school (hoofd de heer A Kasse) werd benoemd mej. P. M. Adriaanse to Middelburg en tot onderwijzer de heer J. Zandee Meliskerke. Inlichtingen uit de eerste hand Bij het begin van de raad Middelburg hield burgemeester Drijber een korte toespraak, waarin h(j zich afvroeg of de zittingsperiode van de thans nieuw sa mengestelde raad korter zou zijn dan vier jaar: hij doelde daarbij op verkie zingen tengevolge van het totstandko men van nieuwe gemeentegrenzen or Walcheren. De burgemeester zei dat wel te hopen, maar merkte h(j iro nisch op „ik acht het niet onwaar schijnlijk dat deze raad. evenals zijn voorgangers, de eer te beurt zal vallen een nieuwe minister te ontvangen om hem uit de eerste hand inlichtingen over de gemeentegrenzen te verschaffen. VUSS1NG EN Openbare Leeszaal en bibliotheek Vlissingen RAAD IN PRINCIPE AKKOORD MET: Huisvuilrechten gaan drie gulden omhoog De t •enteraad van Scrooskerke (W.) lliisdagmorgcii iu principe akkoord gegaan met de bouw van een nieuw poststation van de P.T.T. mot woning op ren perceel bouwterrein aan de burge meester Drcgmansstraat. Het postkan toor wordt 7,5 nieter lang en 5 meter breed en bevat daarnaast een wacht ruimte (8,5 bil 2 meter) met loketten, een telefooncel, kantoor- en sorteerruim- to. Het kantoor zal van gemeentewege worden gebouwd en de P.T.T. zal het huren tegen een dusdanig bedrag, dat Middelburg City: Amcilka zonder mas ker. 20 uur, 14 Jaar. Electro: De mum mie. 10.30 uur. 14 laar Molenwater Mi niatuur Walcheren, 18 uur. Van Bent- hem en Jutting: exposJlif over Zeeland en Vlaanderen. 0—10 uur Abdij Klank en lichtspel. 20.13, 20 45 cn 21.15 uur. VUssIngcn Alhambra: Krlmtnal Tango. 20 uur, a.l. Luxor: De kleine kolonel. 20 uur, a.l. Vccre De Goutsbloemc: Expositie Sérlka Góth, 10—17 uur. Gors Crand: Tussen kogels en granaten, 20 uur. 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy. Het geheim van het leven. 20 uur, 18 Jaar. Luxor: 's Nacht» kan van alles gebeuren, 20 uur. 18 Jaar. Temeuzen Luxor: The Alamo, 20 uur, 14 Jaar. Oosthurg Lcdelthcater. Teenagers love, 20 uur. 14 Jaar. de exploitatiekosten volledig worden ge dekt. De huur is voor 20 jaar gega randeerd. Het kantoor komt vlak bjj de busroute te liggen. Wanneer het gereed zal zijn is nog niet bekend. Tot dan zal het oude poststation (van 10 m2 oppervlak) in gebruik blijven. Na verkregen rijks- goedkeuring; zal de bouw onderhands worden aanbesteed onder de beide plaat selijke aannemers. De heren J. de Visser (s.g.p.) on P. J. Abrahamse (a.r.) toonden zich tevreden met het nieuwe plan, de heer H. Janse (c.h.) informeerde nog of de bushalte dichter bij het postkantoor zou worden geplaatst. „Dat is een P.T.T.-zaak", al dus waarnemend burgemeester A. dc Kam. De raad besloot voorts do huisvuilrech ten van 5 te verhogen tot 8 per deelnemer per 1 januari van het volgend jaar, dit ondermeer- vanwege hot uit blijven van de gemeentelijke herinde ling en de hoge kosten. Burgemeester De Kam verklaarde nog, dat het ge meentebestuur heeft gedacht over aan sluiting bjj de centrale ophaaldienst. Vooralsnog wenst men de bestaande si tuatie te handhaven. De huurverhoging van 12 procent werd van toepassing ver klaard op de huren van de panden Noord weg 41 en Dorpsstraat 37. By de rondvraag vroeg de heer L. Jon- ier (a.r.) of de prestatietoeslag voor gemeentepersoneel ook in Seroos- kerke wordt toegepast. Waarnemend burgemeester De Kam kon verklaren, dat de 3 procent is ingecalculeerd. Het nieuwe raadslid I. Geschiere (a.r.), die by de aanvang van de raad door de voorzitter was welkom geheten, infor meerde naar de afscheidingen in de ge meente. Hij kreeg de indruk, dat hier af en toe niet de hand aan werd gehou den. Er is hiervoor een vaste lijn in het bestek aangegeven, aldus antwoordde waarnemend burgemeester De Kam, maar wanneer ze ontsieren, wordt met de betreffende inwoners naar een andere oplossing gezocht. In de maanden juli en augustus wer den in de openbare leeszaal en biblio theek te Vlissingen resp. uitgeleend: 2667, 1994 romans, 175, 203 romans in andere talen en 829, 800 studieboe ken. In de jeugdleeszaal 1817, 1105 boeken. (Totaal 5488, 4102). Dc tijdschriften- en krantenzaal werd bezocht door 502, 359 mannen en 243, 176 vrouwen. De jeugdleeszaal door 196, 207 meisjes en 119, 99 jongens. (To taal 1060, 841). Het boekenbezit werd uitgebreid met de volgende werken: ROMANS. Bruyn, De vuistslag; Conyn en Mai-ten. Dodendans op Bali; Durrell, Justine; France, De liefde kwam te vroeg; Konsalik, De hemel van Kazak stan; Kossmann, De bekering; Ondei, Taboe en televisie; Rutgers van der Loeff-Basenau; Alleen tegen alles,; Spierdijk, Moor, z(j is niet kuis; Stein beck, Wintertij van tegenzin; Turnbull, De nachtegaal; Vries ae, De werkelQk- heïd is anders; Wallis, Ontmoeting in de avond; White Gardner, De mei doorns; Zernike, Haar vreemdeling. ROMANS IN ANDERE TALEN. Bron- ner, Unser Vater der Tierarzt; Thayer, Moscow interlude; Troyat, Les dames de Sibérie. STUDIEBOEKEN. Aerde van, Dienst. Boer, Ric en Anita gaan filmen; Duin kerken, van, De muze en de zeventien provincieën; Erdman Schmidt. Hoe maak je je huiswerk; Felderhof, Met de microfoon op stap; Gennari, Simone de Beauvoir; Goos, Jan Goos, visserman van Enkhuizen; Gottmann, De dyna miek der grondstofmarkten; Hana, Waddenland en Waddenzee; Heidt, Catholica; Henselmans, Landhuizen en bungalows; Howarth, De sledepatrouil le; Leist, Mozes, Socrates, Jezus; Pier re Kemp; Sehreiber. Van karavaan tot autoweg; Volkenkundige encycloped' Vrachtvaarders van de wereld; wt ner. Indonesië; Trimbos, Gehuwd ongehuwd. DOMBURG Tjjdens een korte vergadering waar- onder meer zoals reeds gemeld de burg dinsdagavond zijn goedkeuring ge hecht aan een voorstel tot het bouiven van twee woningwetwoningen aan de Kanonweistraat en drie bejaardenwo ningen op de plaats van het oude tram station. dat zal worden afgebroken. Afbraak en nieuwbouw zullen als één werk worden aanbesteed. Eerst zullen aan de Kanonweistraat, die hiertoe der tig meter zal worden verlengd, de twee woningwetwoningen worden gebouwd. Deze zijn bestemd voor de gezinnen, die thans in het voormalige tramstation wo nen. Vervolgens kan dus het oude sta tion worden afgebroken en kan met de bouw van de bcjaardenwoningen een be gin worden gemaakt. Het plan is, de Kanonweistraat in de toekomst geheel door te trekken en te laten aansluiten op dc Vaandragerstraat. Aan het begin van deze eerste vergade ring van dc nieuwe zittingsperiode var de raad werden dc raadsleden door bur gemeester mr. W. J. E. Crommelin be ëdigd. Een bijzonder woord van welkom 'chtte de voorzitter tot de nieuwe adsleden, de heren P. Hoef kens (g.b.) cn M Maas (p.v.d.a.).. Tot lid van de commissie tot wering1 van schoolver zuim werd de heer L. Boogaart be noemd. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Walcherse ruiters behaalden 2e plaats in Zevenbergen Een viertal leden van de landeiyke rlj- vcreniging „Walcheren" uit Nieuw- en St.-Joosland heeft woensdag j.l. op het in Zevenbergen gehouden nationale con- cours-hippi.jue een 2e plaats behaald. De lo pry's werd gewonnen door het zeer sterke viertal van de l.r. „De Delfland- ruiters", dat bestond uit ruiters die allen tot dc prominentste dressuurruiters van Nederland behoren. Cees Stcenöijk van l.r. „Walcheren" haalde op zijn paard Felix twee derde springconcours M-Z. Het achttal van de l.r. „De Oranje Rui ters" uit Willemstad werd derde in de dressuurproef achttallen handicap. In de dressuur klas L werd een le prys ge wonnen door mevrouw M. Bom-v. d. Hil op „Flicka" van „De Oranje Rui ters". oen 2e pry's door M. Zuïdweg op Swift" van de l.r. „Noord-Bevcland", en 3e prys door G. Baas op „Onna" van de l.r. „Walcheren", terwyl mejuf frouw Mies van Langeraad van de l.r. „Noord-Beveland" op „Marco" een 3e prijs behaalde in de dressuur klas L voor de jeugd. Aanwinsten Z.V.U.-jeugdboekerij Voor de Jeugdboekerij van de Z.V.Ü. werden de volgende jeugdboeken aangeschaft: Voor de kleintjes: Timmermans, A.: De drie koningen en de ster (kerstverhalen): Oostra, R., Covens, C. en Meiden-Coolsma, D. v. d.: De Vonk, kerstboek 1961. 10-12 jaar: Braasem, W. A.: Sprookjes van Noord- en Zuid-Amerika: Corbett, S.: De hut in de boom: Dege. W.: In de greep van het pakijs: Guillot. R.: Oworo de chimpan see: Heerde, G. van: Land der blauwe apen; Heerde, G. van: Rots der zeven winden: Nor ton. Mary: De Leentjesburen; Parker, Een wonderlijke zwerftocht. 12-14 jaar: Bonzon. P. J.: Het waaierverkoop stertje van Sevilla: Goudge, Elizabeth: Het witte paardje: Lathrop, W.. Gevecht om goud. 14-16 jaar: Lagerlöf, Selma: Christuslegenden Speare, E. G.: Een meisje uit Barbados. 16-18 jaar: Boo. Sigrid: Helga's wedden schap; Jackson, D. V. S.: Mary-Anne waagt de sprong. STUDIEBOEKEN: Godsdienst, sagen en le genden: Hichtum, N. van en Bruyn, C.: Uit het sagenland: Ramondt, Sophie: Mythologie van Grieken en Romeinen: Vreede-de Stuers, Cora: Het pad van de waarheid (Leven van Ghandi). Staat en maatschappij: Schreuder, F.: Tips voor de studerende jeugd. Letterkunde: Morriën, A.: Dromen met open ogen: idem: Een tien voor de 10-eis 1959-1960. Tervoort, S. J. B. en Lansberg. Ph. A.: Caril lon. Plant- en dierkunde: Koch-Isenburg, L.: Plantenbrehm: Jiru, V.: Miejo zoekt een vriendje: Meisnitzer, F.: Jahomral en de hei lige olifant: idem: De spookwolf (N.-Sibe- rië): Portielje, A. F. J.: Over dieren: Siel- mann, H.: Een jaar tussen de spechten: Stochl, Slava: Bij Foxie od de boerderij. Techniek: Borghys, L.: Kernenergie; Bosteels G.: Het leven der getallen; Branden, J. v. d. en Leemput L. van: De macht van de pe troleum; Clercq, M. de: Het weer: Cuypers, K.: Op reis naar de maan: Honour, A.: Tien mijlen hoog, twee mijlen diep: Leeming, J.: Natuurkundige proeven: Parker, Bertha M.: De hemel boven ons: idem' De naaste buur van de aarde: idem: Zo werken de dieren samen; idem: Aanpassing bij de omgeving; idem: Dieren uit de oudheid: idem: Rotsen en gesteenten: Pels, C.: Van boom tot krant; Werkman. E.: Tunnels: Oberman-Oberman, H.: Albert Schweitzer; Hallewas, J.: Alles over luchtvaart: Kampen. A, van: Het schip van morgen: Lavarende, J. de: Romantische scheepvaart: Ruchlis, H.: Het boek van kracht en snelheid: Rey. L. del: Per raket de ruimte in: Schneider, L.. Ames. M. U. en Twigt, F. J.: Motoren rnc-c vleugels: Wijier. Rose en Ames G.: Van ro'schaats tot raket. Kunst, sport en spel: Heijst, K. van: Breien haken; Kreuzstich: Borten: Nicolaï, C.: We gaan naar ballet vanavond: Breman. P.: Blues: idem: Spirituals; Rookmaaker, H. R.: Jazz. blues, spirituals: Emmenes, A van: Speel beter voetbal: Lenstra, A: Voetballen doe je zó: Muhring. W. ,T.- leer jong schaken: Vlot. N. G.: Speel buiten, idem: Speel ge zellig: Zechlin. Ruth: Kinderen moeten spe len. Land- en volkenkunde: Branden. J. v. d. en Leemput L. van: Witte woestijnen: Duphare. W.: José en Pedro uit Portugal: Roolfs. M.: Op bezoek bij onze Zweedse Karin: idem: Pericles, ons Griekse vriendje; Berkhof, A.: Geheimzinnig Oosten: idem- Haveloos India. Het nieuwe seizoen begint op 4 september. Burgerlijke stand BIGGEKERKE. Ondertrouwd: H. W. Barer.tsen 22 j. en J. A. Kruit 21 j. Getrouwd: P. Alewijnse 45 j. en C. J. Gle- rum 37 j. ARNEMUIDEN. Bevallen: M, van Belzen-van Belzen d.: P. Ventevogel-Schroevers d.; P. de Hamer-van Belzen d.; C. Schroevers-v d. Gruiter d.: J. Theune-van Belzen z.; M. S. M. Spruijt- Stolker z. Getrouwd: O. de Kruijff 27 j. en Th. P. de Jonge 22 j.; J. -van Tatenhave 23 j. en A. de Nooijer 20 j.: A. Goedegebure 20 j. en A. Siereveld 19 j.: J. Vogel 21 j. en J. P. Ma rijs 20 j. VEILING KAPELLE. september. Bramen industrie 1 98—126, 2 92—119. in doosjes 1 112, 135, 2 108. Dubb. bonen 1 43. 2 35.70—36.20. 2 31. Manks Codlin 1 75-80 36, 70-75 38, 65-70 36—38. 2 70-75 32, 2 65-70 31. grof 23, fijn 19. Early Victoria 1 70-80 33, 60-70 29, 2 70-80 31. 60- 76 27—28, 2 d 20. grof 21. fijn 18. Keswick 1 60-70 26, 2 70-80 28. 60-70 26, 2 d 21. Per zikappel 1 70-75 48. 65170 51—52. 60-65 49. 2 75-8 042. 70-75 47. 65-70 48. 60-65 46. 2 d 35. grof 34, fijn 26. Zigeunerin 1 75-80 55. 70-75 48—50. 65-70 45. 2 75-80 41, 70-75 42. 2 d 36. grof 30. fijn 22 Precose de Trev. 1 60-65 63. 55-60 49—49.60, 50-55 39.30—40 2 60-65 57. 2 55-60 47. 2 50-55 39. 2 d 29.40— 30.10, grof 36—37. fijn 18—19, kroet 11 id. rijp 1 60-65 59, 55-60 52, 50-55 40. Clapps Fav. 1 70-75 66. 65-70 60—G1 grof 43. fijn Pruimen: Czar extra 72, 1 6072, 2 3449, grof 40—59. fabriek 17—25. R Cl. d' Ouillins 1 74-r-87, 2 37—62, grof 59—70, fabriek 26— 36, B. de Louvain 1 61—79, 2 3546, grof 37—57, fabriek 14—24. R. Victoria extra 125, 1 95—120, 2 31—57. grof 55—81, fabr. 16— 27. Boerewitte 1 76—86, 2 55, grof 61, fabr, 19—21. Wijnpruim 1 62, 2 38, Jefferson 1 70 —77. 2 36. R. Cl. d' Althan 1 110—119. 2 60, fabriek 24. Pruimen gesch 1528. Logan- bessen p. d. 60. Rode bessen p. d. 1 34—38, 2 28, p. kg 1 77—95. Bramen p. d. 1 30. VISMIJN COLIJNSPLAAT Export garnalen 2436 kilo f 2,17-f 3, handelsgarnalen 102 kilo f 1,80, bot 464 kilo, wijting 125 kilo, schol 16 kilo, tong 780 kilo, paling 171 kilo, rog 24 kilo, herder 6 kilo, ongesorteerde vis 35 kilo. WESTKAPELLE Vraag in raad: notulen in gemeenteblad „De Klinker" Burgemeester Th. H. de Meester van Westkapelle heeft in de eerste raads vergadering van de nieuwe zittingspe riode dinsdagmorgen de nieuwe raads leden A. J. Meeuse (g.b.) en J. Brasser (p.v.d.a.) welkom geheten. De voorzit ter wees de raadsleden erop, dat zy autoriteiten zij'n, waarop de schynwer- per van de publieke belangstelling is gericht. „U staat", aldus burgemeester De Meester, „in voor het belang var de gemeenschap." Wegens het bedan ken als lid van de raad van de heer P. Lievense (c.h.u.) werden de geloofsbrie ven van zijn opvolger, de heer P. K. van Rooijen (c.h.u.) onderzocht en in orde bevonden. Bij de rondvraag vroeg de heer Me< de notulen van de raadsvergaderingen in het gemeenteblad „De Klinker* op te nemen. B. en w. zullen hierover na der van gedachten wisselen en dan de raad mededeling doen, beloofde raadsvoorzitter. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 3 sept.: Koningin Wilhelmina van Hoek van Holland; Ardito Antwerpen; 4 sept.: Wodan van Antwer pen: Alexandre Silva van Antwerpen. Afiena Vilvoorde. Vlissingen vertrokken 3 sept.: Ardito naar Aalborg. Vlissingen gepasseerd n3ar Antwerpen 3 sept.: Falco van Noordzee-Gent. Twee Ge broeders van Belfast. Viking van Liverpool. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 3 sept.: Maria-W naar Stockholra-Gent: Steenbergen Belfast. Steenkerk naar Amsterdam: Kloosterdijk naar Rotterdam: Heiloo naar Yarmouth: Mariann Maria naar Rotterdam. Sommelsdijk naar Rotterdam. Forel i zee; Westereems naar Kotka: Seabreeze Londen. Hecuba naar Rotterdam. Eagle naar Londen. Albert-V naar Belfast. Beninkust Amsterdam. 4 sept.: Oberon naar Rot terdam. Gazelle naar Londen. ZOUTELANDE In Zoutclande werden in de vacatures van de heren P. Leijnse (c.h.) en J. Wisse (a.r.) die zich by de raadsver kiezing niet meer herkiesbaar hadden resteld. de heren J. Riemens (c.h.) L Wouters (a.r.) gekozen. By de eerste stemming werden 5 stemmen uitge bracht op de heer Wouters en 2 op de heer J. Verhage (g.b.). De. verkiezing van de tweede wethouder leverde heel wat moeilijkheden op. Bij de eerste en de tweede stemming kregen de heren Wouters, J. Verhage en P. Dingemanse (c-h.u.) respectievelijk 3, 2 en 2 stem men Daarna werd er gestemd tussen de heren Verhage en Dingemanse om een tegenkandidaat te krygen voor de heer Wouters. Hiervoor waren weer twee stemmingen nodig. Beide keren kreeg de heer Dingemanse 3 stemmen en de heer Verhage 2, terwyl er twee blanco stemmen werden uitgebracht. Door dit resultaat was de heer Dinge manse als tegenkandidaat aangewezen. Hierna volgde weer een stemming om de tweede wethouderszetel tussen de heren Wouters en Dingemanse. Beiden kregen nu 3 stemmen, terwyl één blan co stem werd uitgebracht. De volgende stemming, waaraan de kandidaten niet mochten deelnemen, bracht tenslotte de beslissing. De heer Wouters lcreej stemmen, de heer Dingemanse één. I stem was blanco. WESTKAPELLE Dc gemeenteraad van Westkapelle koos tot wethouder de heren W. Gabriël- se (p.v.d.a.) en J. Minderhoud (g.b.) Wethouder Minderhoud komt in de plaats van de heer P. Lievense. De stemmenverhoudingen waren respectie velijk vier stemmen voor en twee blan co. Uit -de stemmingsuitslagcn bleek, dat voor deze gelegenheid de party gemeentebelangen (als linkse party) was „samengaan" met dc P.v.d.A. Ge meentebelangen heeft twee zetels In de raad, één meer dan in de vorige. Deze zetel ging ten koste van de C.H.U., die met één raadslid is teruggekeerd in dc nieuwe raad. De heer W. Gabriëlse gaf als standpunt van dc meerderheid van do P.v.d.A.-fractie te kennen, dat de wethouderszetels toekomen, aan die par tyen, die de meeste zetels in do raad innemen. Een minderheid van deze fractie was aanvankeiyk van mening, dat aangezien de stemmenverhouding 55 procent links en 45 procent rechts was, ook de rechtse partyen een wet houderszetel dienden te hebben. Uitein delijk stemde de P.v.d.A.-fractie voor één wethouder uit eigen partij en één van Gemeentebelangen. De heer J. de Visser (s.g.p.) noemde het een tegen valler, dat het nieuwe college geen rechtse wethouder bezit. RITTHEM In Rittheni keren de beide zittende wet houders terug. Het zijn de heer J. Ce- vaal Wzn. (c.h.), gekozen met 6 stem men en 1 blanco en de heer W. J. Ce- vaal Pzn. (c.h.) eveneens gekozen met 6 stemmen en 1 blanco. SEROOSKERKE (W.) De gemeenteraad van Serooskerke koos de heren G. Christiaanse (a.r.) en J. Louwerse (c.h.) opnieuw tot wethou ders. De stemmenverhoudingen waren bij beide stemmingen respectievelijk 6 voor en 1 blanco stem. MELISKERKE De stemming voor de wethoudersverkie zing teMeliskerke gaf 't volgende resul taat te zien. Vier stemmen werden uit gebracht op de heren J. Franke (s.g.p.) en J. de Korte (s.g.p.). Er waren 3 blan co stemmen. De heren W. de Buck (a.r.), P. Sinke (a.r.) en J. Koene (c.h.) benadrukten hun misnoegen over de wat politieke richting betreft, eenzijdige samenstel ling van het dagelijks bestuur. Dit om dat het college sinds eind 1956 wordt gevormd door personen, die allen beho ren tot de S.G.P. Naar hun meninj dient ook de minderheid van de raai in het college van b. en w. vertegen woordigd te zijn. Nu de meerderheid hierin geen verandering wenst te bren gen, namen zy als standpunt in dat hun rol bij de wethoudersverkiezing passief moet zyn. SINT-LAURENS Te St.-Laurens werden wederom tot wethouder gekozen de heren J. Koole (c.h.) en J. Riemens (a.r.). Beide kre gen G stemmen, terwyl beide malen één blanco stem werd genoteerd. ARNEMUIDEN In Arnemuiden werden de wethouders C. van Hemert (c.h.) en J. Siereveld (g.b.) herkozen. By de eerste stemming kreeg de heer Van Hemert 4 stemmen; de heren J .L. Joosse (s.g.), J. van Bel zen (s.g.) en K. J. Steketee (a.r.) ver wierven elk een stem. By de tweede stemming kreeg de heer Siereveld 4 stemmen. De heren Steketee. Joosse en Van Belzen verwierven ook bij deze stemming ieder één stem, KOUDEKERKE In Koudekerke bleef de oude situatie gehandhaafd. De wethouders J. Jas- perse (c.h.) en K. van Sparretak (a.r.) werden beiden met algemene stemmen herkozen. O.- EN W.-SOUBURG In Souburg waren de verschillende groe peringen liet over de bezetting van de twee wethouders roerend eens. In de vacature van de heer M. A. van de Put te, die is benoemd tot waarnemend bur gemeester, werd met algemene stem men het c.h.-raadslid G. J. Janse geko zen. Wethouder F. Leenhouts (p.v.d.a.) werd eveneens met 13 van de 13 stem men herkozen. VEERE In Veere keerde de raad in dezelfde sa menstelling terug als in de vorige zit tingsperiode. Tot wethouder werden weer gekozen de heren S. Kodde (c.h.) en D. Kasse Dz. (a.r.) De stemmenver houdingen waren bij verkiezing van de heeer Kodde 5 voor, 1 stem voor de heer Kasse en 1 blanco stem. De raad bracht bij de verkiezing van de tweede wethou der op de heer Kasse 6 stemmen uit en vas één blanco stem. AAGTEKERKE Te Aagtekerke werd de heer J. Melse bij k.b. tot waarnemend burgemeester benoemd. Het oudste raadslid, de heer J. Moens, hing hem de ambtsketen om. Tot wethouder werden gekozen de heer J. Melse (s.g.p.) en de heer P. de Vis ser (c.h.). Tot tydelyk wethouder werd de heer J. Moens (a.r.) benoemd. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 1048. Weekaanvoer 4882. Vet- koeien en ossen 200. Gebruiksvee 885. Vet- kalveren 450. Graskalveren 342. Nuchtere kalveren 465. Varkens 20. Lopers 49. Biggen 151. Paarden 77. Veulens 39 Schapen of lam meren 346. Bokken of geiten 24. Prijzen (resp. voor le. Ie en 3e kwaliteit) (in ets. per kg) Vette koeien 290—320 260—280 245—255 Vette kalveren 200—220 190—200 180—190 Slachtpaarden 260 240 210 (in guldens ner stuk) Graskalveren 350 230 200 Nuchtere kalveren 170 150 140 Lopers 110 90 80 Biggen 50 45 40 Schapen 105 95 85 Lammeren 110 95 80 Kalf- en melkkoeien 1175 1075 900 Vare koeien 775 700 600 Vaarzen 875 700 (975 Pinken 550 475 400 Veulens 550 450 350 Vette koeien aanvoer korter, handel sle pend, prijzen als gisteren. Vette kalveren aanvoer matig, handel kalm. prijzen dalende, enkele prima's boven notering. Graskalveren aanvoer kleiner, handel slepend, prijzen con stant. Nuchtere kalveren aanvoer als vorige week. handel flauw, prijzen vooral niet ho ger, Lopers en biggen aanvoer flink, handel redelijk, prijzen geen. Slachtpaarden aanvoer tamelijk, handel stil, prijzen teruglopend. Schapen en lammeren aanvoer iets meer, handel goed, prijzen prijshoudend, Kalf- en melkkoeien aanvoer iets kleiner, handel klam. prijzen stabiel. Vare koeien aanvoer gewoon, handel stil. prijzen ongewijzigd. Vaarzen en pinken aanvoer redelijk, handel stug, prijzen als vorige week. Veulens aan voer korter, handel kalm, prijzen onvermin derd. VEILING KRABRENDIJKE. 4 september. Pr. de Trevoux 1 60-65 61. 55-60 48. 50-55 38. 2 D 28. 3 grof 33. fijn 26. kroet 15. Early Victoria 2 70-80 31. 60-70 28. 2 D 19, 3 grof 20. fijn 17. kroet 6—8. M. Codlin 1 80-85 31, 75-80 35. 10-73 38. 65-70 37, 2 75-80 33. 70-75 35. 65-70 35. 3 grof 27. Zigeunerin 1 80-85 44. 75-80 49. 70-75 53, 65-70 46. 2 D 31—35. Eenonï 1 75-80 89. 70-75 100. 65-70 110, 60-63 90. 55-60 52. Perzik- rode zomerappel 1 75-80 45. 70-75 48, 65-70 48, 60-65 48. 2 80-85 36, 75-80 41, 70-75 45. 65-70 46. 60-65 43, 2 D 36, 3 grof 34—36. fijn 27. Clapps val 1 70-75 67. 65-70 63. Benoni, ver pakt, 1 75-80 116, 70-75 J18. 65-70 112. 60- 63 91. 55-60 55. Tydemans. verpakt. 1 75-80 109, 70-75 115, 65-70 102. Zigeunerin, verpakt. 1 80-85 57. 75-80 58, 70-75 56. 65-70 54. Wash ington 2 6882, 3 47. Czarpruim 2 47—73, 3 27. Bramen per doos 1 28. Prinsessebonen 1 46. 2 37. 2 x 31. VEILING ST.-MA AUTENSDIJK. Eigenheimers 1 14.1018.19. 2 10, drielingen 8.18, bonken 6.51. Bintjes 1 12—12.97. 2 11.01 —11.41. bonken 1 14.08. 2 13.05. drielingen 7.91. Koopmansblauwe 1295. Pandora 14.10 14.86, aanvoer 60 ton. VEILING THOLEN 4 september Koopmans b'auwe 12,41: witte eigenheimers I 16—19, H 11—15: poters 7.80— 9.00: bintjes, bonken 14; I 14,11; H 11,30— 11,60: Hl 11: poters 4,10. Aanvoer 46 ton. VEILING STAVENISSE Bintjes I 12.90—13.12: H 12.30—12,36: bintjes, bonken I 13,40: H 10.90: bintjes, drielingen 7.00: eigenheimers, gew. 11,70—18,60; eigen heimers, drielingen 8,40. Aanvoer 55 ton. MARKT GOES. Granen, peulvruchten en zaden. Gerst, basis 17 boerenschoon af boerderij f 28.50 f 29 per 100 kg. Tarwe, baris 17 boeren schoon af boerderij f 29— I 30 per 100 kg. Groene erwten, boerenschoon af boerderij f 36—f 38 per 100 kg. Schokkers, boeren schoon af boerderij f 45—f 48 per 100 kg. Karwjjzaad. boerenschoon af boerderij, f 95 f 100 per 100 kg. Vlas. De prijs van ongercpeld vlas. uit de schelf geleverd, bedraagt 1625 cent per kg. levering op auto. Voor gerepeld vlas geldt een notering van 22—30 cent per kg. Voor beste partijen wor den nog iets hogere prijzen betaald. Hooi. Lucernehooi. geperst uit de ruiter f 150—f 155 per ton. Weidehooi. geperst uit de ruiter f 113—f 130 per ton. Dijkhooï. ge perst uit de ruiter f 105—f 310 per ton. Veld- beemd. andere beemdsoorten en raaigrassen f 45f 57.50 per ton. Roodzwenk, f 40f 45 per ton. Gerstestro f 45f 50 per ton. Tarwe- stro f 40f 45 per ton. Erwtenstro f 80 f 90 per ton. Haverstro f 40 per ton. Eieren. De eierprijs bedraagt f 1.26—f 1.66 per kg. VEILING ST.-ANN ALAND. Eigenheimers blok 14.8215.79. Bintjes, ge wone 12,7413.06, bonken 13,8314.23, aan voer 90 ton. Uien: middel 12.5014.20, drielingen 20.50, pickles 26.85, VEILING GOES. 4 september. Export- en industrieveiling. Perzikrode zomerappel 1 75-80 48, 70-75 56, 65-70 57. 60-65 51, 2 75-80 45. 70-75 52, 65-70 53, 60-65 53. 2 D 39. Manks Codlin 1 75-80 39. 70-75 42, 65-70 38, 60-65 20. 2 75-80 36. 70-75 36. 65-70 34, 60-65 28. 2 3 21. Early Victoria 2 70-80 33. 60-70 27—28. Zigeunerin 1 85-90 52, 80-85 50—51. 75-80 58, 70-75 53—59, 63-70 50— 51, 2 D 36. 2 80-85 45, 75-50 44, 70-75 42. 65-70 39—40. Stark Earliest 1 65-70 79—89. 60-65 69 —77, 55-60 61, 2 80-83 50—51. 70-75 80, 65-70 78, 60-65 68. 55-60 53—59. Tydemans Early Worcll. 1 75-80 85—97. 70-75 91—94, 65-70 72—85. 2 75-80 78, 70-75 82, 2 D 32. Précose de Trévdux 1 65-70 67. 60-65 64, 55-60 49.90— 30.60. 50-55 38.30—40 60. 2 D 29.80—31.50. Cl. Favourite 1 70-75 68. 65-70 64. Div. appels kroet 10. Div. peren kroet P. Dubb. pr. bonen 1 46—50. 2 38, 2B 34—36. Bramen 1 97, 2 89, 3 40. Totale aanvoer hard fruit 5800 kisten. Verpakt fruit: Tydemans Early Worcoster 1 80-85 105—108, 75-80 113—115, 70-75 111—118. Benoni 1 75-80 108—109, 70-75 104—107, 65-70 93—95. 60-65 53—82. Gewone veiling. Early Victoria grof 23—25, fijn 20—24. Perzikrode zomerappel grof 26 38. fijn 21—29. Stark Earliest grof 55—62. fijn 22—33. Zigeunerin grof 3141. fijn 19—34. Manks Codlin grof 26. fijn 22. Tydemans Ear ly Worcester grof 3766. fjjn 33. Précose de Trévoux grof 3846. fijn 17—36. Cl. Favourite grof 4352. Czarpruimen 1 70—91. 2 51—66, grof 54—78, fabriek 2137 Ontario grof 58 60. fabriek 14—45. Washington 1 81—100. 2 42—69. grof 61—89. fabriek 37—64. Mors. Ha- tive 1 78—75. 2 71, grof 101. fabriek 17—62. Belle de Louvain 1 7094. 2 3273. grof 43 —72, fabriek 31—50. Reine Victoria 1 97—129. 2 45—76. grof 82—106, fabriek 38—67. Dubb. Boerewitte 1 77—89. 2 43—61. grof 69—83. fabriek 3347. Kirkus 2 ^9 grof 72—79. fabr. 20. Reine Claude d' Althann grof 77. Reine Claude Verte 1 118. grof 100. fabriek 63. R. Claude Hoeffer 1 127. Frankenthaler 1 200, 2 190. Perziken per stuk 2 1015. Per doos: Bramen 1 27—30. 2 24—26. Aardbeien 1 66, 2 37. Loganbessen 1 55. Rode bessen 1 2833. Rode bessen per kg 1 101. EIERNOTERING GOES. Bericht van handelaren. Kippeëieren 10)i, kleine eieren 5y2, eende- eïeren 7 ct. Films in Zeeland Francois Reichenbach Iaat in City (Middelburg) zijn onovertroffen visie op de Verenigde Staten zien, de documentaire die hij „Amerika zonder masker" noemde en terecht want dit is het Amerika achter de schijn, zonder glamour, zonder vooroordelen van een partijdig filmer en zonder de make-up, waaraan we zo gewend zijn ge raakt. Reichenbach trok achttien maanden lang met zijn camera door minstens het merendeel van de vijftig staten, waaruit het land van Uncle Sam bestaat en al liet hij niet doorlopend de camera snorren, dat wat hij met cineasten- ogen zag en met zijn apparatuur registreerde geeft in duizendvou dige verscheidenheid een onverge telijk beeld van de gecompliceerde wereld, die Noord-Amerika in we zen is. Van New York tot Los Angeles, van New Orleans tot Chicago doorkruiste Reichenbach dit fascinerende land. Hij filmde alles wat hem trof, niet alleen het geijkte, typisch-Amerikaanse, maar ook de gewone dingen des levens, een rodeo, het leventje op de campus van de universiteit, de schoonheidswedstrij- den, het platteland van Nieuw Engeland, de tegenwoordige cowboy en zyn werk, GRIJPSKERKE De gemeenteraad van Grijpskerke heeft voor de komende vier jaren dezelfde wethouders als in de vorige zittings periode gekozen. Het zijn de heren A Franclce (ar.) en A. W. Cevaal (g.b.), terwyl de heer J. Vlieger als waarne mend wethouder werd herkozen. Dit laatste is geschied, omdat Grypskerke op het ogenblik geen burgemeester heeft en de heer Cevaal als waarne mend burgemeester optreedt. DOMBURG In Domburg werden de wethouders A. Passenicr (p.v.d.a.) en J. F. Seydel (g.b.) herbenoemd. Bij de eerste stem ming kreeg de heer Passenïer vier stem men: drie stemmen werden toen uitge bracht op de heer Jac. de Visser (a.r.). By de tweede stemming kreeg de heer De Visser opnieuw drie stemmen en werden vier stemmen op de heer Seijdel uitgebracht. BIGGEKERKE In de bezetting van de wethoudersze tels in Biggekerke is geen verandering gekomen. Zowel de heer J. Kodde (a.r.) als de heer P. Schout (c.h.u.) werden herkozen. De heer Kodde kreeg zeven stemmen en de heer Schout vijf, terwyl twee blanco stemmen waren. VROUWENPOLDER De raad Vrouwenpolder heeft de beide wethouders S. de Visser (a.r.) en A. Sturm c.h.) herbenoemd. OOSTKAPELLE De wethouders W. K. van Nieuwen- huijzen (g.b.) en C. Wondergem (a.r.) van Oostkapeile zijn herbenoemd. De heer Van Nieuwenhuijzen verzamelde alje stemmen op zyn naam: de heer Wondergem zes stemmen en de heer A. Coppoolse (a.r.) één stem. de cosmopoiitische aspecten van Los Angeles, de indrukwekkende en soms benauwende eenzaamheid midden in de drukte van New York en de extrava ganza van Las Vegas. „Amerika zonder masker" is een unieke prestatie op film gebied, uniek vergeleken bij alles wat er al over de Verenigde Staten op t.v. en in bioscopen is verschenen. „Zet 'm op Tommy" klinkt donder dagavond in GRAND (Goes) waar de nieuwe avonturen van Tommy Steele, de Britse gitaarvirtuoos-in-het-lichte- genre, in Spanje te zien zyn. Tommy, die zoals we weten goed met de gi taar kan omgaan en bovendien een uitgebreid repertoire van grappige liedjes weet te presenteren, gaat het in deze film in een Spaanse arena proberen. Tommy wordt niet alleen geconfronteerd met een briesende stier, maar ook met een lieftallige Spaanse schone, twee ontmoetingen, die hem allebei evenzeer in het nauw brengen. In ALHAMBRA (Vlissiingen) speelt een komische Duitse film over een onhandig musicus, diens lieftallig nichtje, een drie tal bandieten en een huis, dat het hele stel herbergt, maar verkocht moet wor den om de schulden van de eigenaar te dekken. Een allerbelabberdste geschiede nis lykt het. maar Geza von Czïffra heeft er nog een vrolijke draai aan we ten te geven. De hoofdrollen worden ge speeld door Peter Alexander en Vivi Bach. „Kriminaltango"' heet de film. In ELECTRO (Middelburg) probeert Peter Cushing ons de rillingen op het '!jf te jagen met „De Mummie", een lu- .ubere verschijning met volstrekt ver keerde bedoelingen. Wanneer Cushing er achter staat Kan men er van op aan, iets werkelijk huiveringwekkends gepresen teerd te krygen. Electro levert daarvan alweer het bewijs. LUXOR (Vlissingen) vertoont „De klei ne kolonel", reeds eerder besproken, evenals „Tussen kogels en granaten", de oorlogsfilm, die in GRAND (Goes) te zien is. Raad Goes hield voorstel over fruitcorso aan De gemeenteraad van Goes heeft gister avond uitvoerig gediscussieerd over het voorstel van b. en w. om de stichting Zeeuws Fruitcorso een garantie te ver lenen voor een eventueel tekort in de exploitatie van het fruitcorso. Na een debat van meer dan een uur besloot de raad op voorstel van de heer A. G. Heij- boer (c.h.) het voorstel aan te houden tot een volgende vergadering. De me ningen over gemeentelijke (geldelijke) steun aan het corso bleken nogal ver uiteen te lopen. Daarbij gevoegd, dat de stichting Zeeuws Fruitcorso de raadsle den te elfder ure een schrijven had toe gestuurd, waarin werd gezegd, dat het bestuur van de stichting niet akkoord kon gaan met de door b. en w. in hun voorstel genoemde voorwaarden voorde garantieverlening én het feit. dat het raadslid M. Haasdonk lid van het corsobestuur de raadsleden tijdens de vergadering een indrukwekkende cijfer- lijst voorlegde, 'ïleek voor de raad vol doende om het voorstel aan te houden. Men wilde de zaak nog eens grondig bestuderen. In de vergadering van 26 september a.s. zal het voorstel opnieuw in de raad worden gebracht. N.C.V.B. kwam bijeen Dezer dagen vergaderde de N.C.V.B. afdeling Goes in de „Prins van Oranje" onder leiding van de vice-presidente mevrouw G. Hommes-Baelde. De spre ker voor deze avond was ds. W. Janssen G?fs. die op prettige wijze de „Eer- lykheid in de reclame" behandelde. De volgende vergadering zal worden gehou den op 4 oktober.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5