PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WEER EEN U-2 BOVEN RUSSISCH GEBIED DE GAULLE in Bonn omringd door 2500 politiemannen WETHOUDERSVERKIEZING MIDDELBURG BLEEK NIET RECHTSGELDIG. „Door de wind afgedreven" verklaren V.S. Ben Bella is heer en meester in Algiers Paniek in Teheran MOSKOU PROTESTEERT HEFTIG BIJ AMERIKA Washington: „geen opzet in het spel" Vader en moeder wachten af.. BURGERLIJKE STAND IN GIETEN ACCEPTEERT NAAM KEEKE NIET Meisjesnaam komt viermaal in familie voor Officieel bezoek aan W.-Duitsland begonnen VLUCHTELING IN BERLIJN NEERGESCHOTEN Willaya vier heeft stad verlaten Bezegeling van de verzoening Kinderen ernstig verwaarloosd in Nijmeegs gezin VREEMD GEVAL: E0VT BIJ DE BEED/GWG EN DVS Raad Middelburg moet alles nog eens overdoen Jeugdig volkje fiailtltjH Weihouders Door Amerikaans radio-bericht 205e jaargang - no. 209 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN m w S- d?P Boer- Adjunct: W. de Pagter. Hoofdredacteuren: W. Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week, ƒ8,00 per kw.; fr. per post 8,25 per kw. Losse nummers 15 cent. Bureaus: Zieritefe til'fé 3®®8/.3046- adv- 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375), Goes: Grote Markt 2 tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, ndv. 5213), Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: tel. 211G; ziemzee. red. tel. Z425 adm. tel 2094. Adv.pr, 27 ct per mm. Min. per adv. 4,— Ingez. med. 3 x tanef. Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ct per regel (min. 1.25). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Woensdag 5 sept. 1962 In Goes weer drie wethouders Pagina 2 De Sowjet-Unie heeft gisteren in een protestnota aan de V.S. de beschuldiging uitgesproken dat weer een U2-vliegtuig het Russi sche luchtruim heeft geschonden. Volgens de nota had het U2-vliegtuig óp 30 augustus boven Rus sisch grondgebied gevlogen, 65 km ten zuiden van de stad Joezs- no-Sakhalinsk op het schiereiland Sachalina. Het Russische luchtruim zou gedurende negen minuten zijn geschonden door het Amerikaanse toestel, aldus de nota. Amerika heeft gisteravond per nota geantwoord dat „misschien in derdaad een Amerikaans verkenningsvliegtuig boven Sowjet-gebied heeft gevlogen zij het onopzettelijk". Gezegd werd dat uit een onderzoek is gebleken dat een patrouille vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht een koers had ver buiten de territoriale grenzen van de Sowjet-Unie, maar door harde wind misschien boven de zuidpunt van Saclialin is terechtgekomen. Daarbij was geen opzet in het spel. Bezorgdheid In diplomatieke kringen in Londen heerst bezorgdheid over de be schuldiging uit Moskou, dat Ame rika zich aan nieuwe spionage- vluchten met U-2's boven de Sow jet-Unie heeft schuldig gemaakt. Men vreest in de Britse hoofdstad dat de beschuldiging de kiem draagt van een intensiever koude oorlog tussen de grote mogendhe den. (Van onze correspondent.) De ambtenaar van de burgerlijke stand in de gemeente Gieten heeft gewei gerd de dochter van de dierenarts in aeze plaats, de heer C. J. Vermeulen, onder de naam Keeke in de geboor- tenregisters in te sehryven, omdat deze naam niet voorkomt in de hand leiding, die daarvoor wordt gebruikt. Ook de officier van justitie te Assen, mr. C. W. baron van Dedem, wiens advies werd gevraagd, was van oor- In de Amerikaanse nota werd toe gelicht dat het Amerikaans beleid t.a.v. vluchten boven Sowjet-ge bied op generlei wijze was gewij zigd sedert de verklaring welke president Kennedy op 25 juni 1961 op een persconferentie heeft afge- legd. Bij die gelegenheid zei de presi dent: „Vluchten van Amerikaanse vliegtuigen binnen het luchtruim van de Sowjet-Unie, zijn gestaakt sedert mei 1960. Ik heb bevolen, ze niet te hervatten". In de Amerikaanse nota werd voorts ge zegd dat momenteel dc voorzorgsmaat regelen om te verhinderen dat vliegtui- Basis geheim Autoriteiten wensten niet te vertellen waar het vliegtuig zijn basis had. Wel spraken zq tegen dat dit in Ja pan zou zijn. Daar bevonden zich laten wat het doel van de vlucht was geweest. In elk geval was het een „vreedzaam doel". De betrokken vlucht werd blijkens de Amerikaanse nota bij nacht uitgevoerd. In de nota werd het vliegtuig niet als een U 2 geïdentificeerd, maar van functiona- risen is vernomen dat het inderdaad, con U 2 was. De Russische burgers hebben geschokt gereageerd op de Russische beschuldi ging dat opnieuw een voor spionage- doeleinden gebruikte U 2 boven het Rus sische grondgebied heeft gevlogen. Wat zich ook gedurende de laatste paar maanden tussen Rusland en Amerika heeft voorgedaan, door de Russen wordt nog met de meeste wrok aan de vlucht van do U 2 plioot Francis Gary Powers gedacht. In het algemeen beschouwt men het incident als één van de meest ernstige daden van ongerechtvaardigde agressie die tegen de natie zijn onder- fWWWAAAAIWWWUWAAAA/WlA'VWWlAAAAAJ Ex-ambassadeur gaat duelleren Dc voormalige Panamese ambas sadeur in Londen, Roberto Arias, heeft besloten een uitdaging tot een duel te aanvaarden. De uitda ger is Bolivar Vallarino, kapitein bij de nationale garde. Vallarino heeft de echtgenoot van Dame Margot Fonteyn uitge daagd omdat deze hem zou heb ben beledigd. Arias zou invloed hebben uitgeoefend op een publi- katie waarin Vallarino wordt be schuldigd van illegale wapenhan del met Columbia. Gistermorgen is een Oostberljjner, die via een begraafplaats naar de Franse sector van West-Berlijn trachtte tc ont komen, door Oostduitse grenswachten neergeschoten en vermoedelijk gedood. Het slachtoffer werd ongeveer acht mi nuten na het gebeurde door Oostduitse militairen op een draagbaar wegge voerd. Een Westberlijner die bij de Bernauer Strasse woont heeft de episode van deze mislukte vluchtpoging met een filmca mera opgenomen en de desbetreffende kleurenfilm aan de Westberlijnse politie gegeven. Volgens een officiële telling zijn tot nu toe minstens veertig mensen bij pogingen om Oost-Berlijn te ont vluchten om het leven gekomen. Amerikaanse soldaten zijn gisteren in volledige gevechtsuitrusting uitgerukt om stelling te nemen bij de grensposten in de Amerikaanse sector van de stad. Zij bezetten posten bij de grens met Oost-Berlijn, maar ook bij de grens met de Sowjet-zone, om Russische pantser wagens de doortocht te beletten. Drie Russische pantserwagens zijn gis teravond West-Berlijn binnengereden via de Sandkr'ugbrug, één van de twee controlepunten die de westelijke gendheden hebben vrijgelaten voor het vervoer van de wacht voor het Sowjet oorlogsmonument in de Britse sector. De pantserwagens warden op hun tocht geëscorteerd door Britse legerjeeps. O.A.S.-leider in Braziliaans klooster gepakt De Brazilinnnse politie heeft de Franse kapitein Philippe Garmont, een vaiu de leiders van dc OAS, in een Francisca ner klooster in Natal gearresteerd. Volgens de Braziliaanse autoriteiten was Garmont het land binnengekomen op een Braziliaanse pas, die hem was verstrekt door het Vatikaan. NA BLOEDIGE STRIJD Uit gezaghebbende bron is verno men dut de troepfen van willaja 4, bet militair distriet dat Algiers en omgeving omvat, de stad gister avond hebben verlaten en er het gezag hebben overgelaten aan het politiek bureau van Ben Bella. Dit werd bekend nadat was gemeld dat Ben Bella cn zijn aanhangers hun kan toor van het politiek bureau in Algiers hebben heropend, onder dekking van commandotroepen, nadat een bloedige strijd was geleverd, die honderden slachtoffers heeft geëist. „Wy zyn niet tegen het politiek bu reau. In feite is willaja 4 uit Algiers vertrokken", heeft de bevelhebber van willaja 4, kolonel Si Hassan, op een commandopost buiten Algiers aan de pers verteld. Ook zei Si Has san dat het politiek bureau heeft la ten doorschemeren dat het met willa ja 4 wil onderhandelen, om tot een oplossing van de crisis te komen, en Bella verschoon gisteravond op een persconferentie die in een huis in de kasbah was belegd door de secretaris generaal van zyn politiek bureau, Clii- der. Ben Bella deed op die persconfe rentie echter geen mededelingen. Toen Ben Bella en Ciiider het kantoor van het politiek bureau weer binnen gingen, waaruit zy vorige maand waren vertrokken, trokken groepen demon stranten door de straten, „leve Ben Bel la" schreeuwend. Ook werd gedemon streerd voor bol kantoor van het poli tiek bureau, de villa Joly. President de Gaulle van Frankrijk is gisteren voor een zesdaags offi cieel bezoek aan West-Duitsland aangekomen in Bonn en heeft er een welkom gekregen dat voordien slechts aan president Eisenhower van de Verenigde Staten was voor behouden. Het was voor het eerst dat een Frans staatshoofd zijn Duitse buurman bezocht-, en president dr. Heinrich Liibke zei dat het bezoek zou worden gezien als een begin en niet als een einde. Om De Gaulle draaiden vijfenvijftighon derd politiemannen heen die van omlig gende plaatsen de politie van Bonn wa ren komen versterken. De Wëstduitse regering neemt geen risico's naar aan leiding van de aanslagen die op de Franse president zijn gepleegd. De route die De Gaulle reed was afge zet door politie, die ook vanuit helikop ters de weg in de gaten hield. De wa gen van de Gaulle was omringd met achttien agenten op motoren, en wern gevolgd door drie auto's met lijf wachten. Open auto Totdat het laat in de middag begon te regenen, had de Gaulle erop ge staan, dat zyn auto open zou zijn Gedurende een groot deel van de rit bleef de Gaulle in zijn auto staan, ver uitstekend boven Lübke. In de middag hadden de Gaulle en Lübke een gesprek van een uur, waai-over geen bijzonderheden be kend zijn gemaalct. Aan een diner voor 99 gasten dat gis teravond door bondspresident Lübke werd gegeven, zei president de Gaulle dat Franlcryk en Duitsland alle reden hadden om zonder dralen hun betrekkin gen nauwer aan te halen. Hy meende dat ze er een goede dienst mee bewezen aan Europa en de vryheid van de wereld. Gemenebest Het is zo, aldus de Gaulle, „dat Fransen en Duitsevs om goede re denen de hopeloze en puntenloze worstelwedstrijd hebben gestreden en tot het inzicht gekomen zijn, dat ze aan elkaar gelijk zyn. Maar als we onze ruzies hebben beëindigd, hebben we dat niet gedaan om op onze lauweren te gaan rusten. Inte- gedeel, we moeten een gemenebest van macht, invloed en actie uit deze verzoening halen". De Gaulle zei dat de manier was aan gegeven waarop de eenheid van wens tot werkelqkheid kon worden. De zes landen van Europa, aldus de Gaulle, „Duitsland, Frankrijk, Italië en de Be nelux, met hun zelfde manier van leven, hun elkaar aanvullende hulpbronnen, hun erkenning van een gezamenlijk lot, hebben zich al economisch aaneengeslo ten". Eenstemmig Dat nog niet was overgegaan tot orga nisatie van politieke samenwerking, al dus de Franse president, was te wjjten aan bepaalde interne theorieën en voor oordelen, verbonden aan bepaalde ex terne invloeden. „Maar Duitsland en Frankrijk, eenstemmig waar het de be ginselen en de uitvoering van dit be slissende werk betreffen, hebben alle re den om wat hun aangaat zonder uitstel hun betrekkingen te intensiveren". Een beeld van de triomfale in tocht van generaal de Gaulle en zijn gastheer, president Liibke, in de straten van Bonn. deel, dat de naam Keeke niet kan worden aanvaard. Keeke werd O] juli jl. geboren als het achtste 1 van de heer en mevrouw Vermeulen. Het echtpaar weigert het kind onder een andere naam te laten insehrqven. Mevrouw Vermeulen deelde ons me de, dat de naam Keeke viermaal in de familie voorkomt. „Een zusje van mijn man draagt die naam en een broer van mijn man slaagde er vijf jaar geleden in zijn dochtertje onder die naam in de gemeente Emmen te laten insehrqven. Keeke is afgeleid van Cornelia. Maar deze naam vinden we niet zo mooi en daarom willen wij ons dochtertje ook Keeke noemen", verklaarde me vrouw Vermeulen, die er nog op wees, dat deze naam veel voor komt in andere delen van het land, zoals Friesland en Noord-Brabant. ,Wat er verder gaat gebeuren, wachten we maar af", aldus de echtgenote van de dierenarts. Op verzoek van buurtgenoten heeft de Nijmeegse politie een onderzoek inge steld in een woning aan de Daalseweg waar zich een ernstig geval ran kinder verwaarlozing zou hebben voorgedaan In de woning trof de politie een onbe- schrqvelijke rommel aan. In een geheel vervuild vertrek lag een vqf maanden oude baby. Het kind was dermate ver waarloosd en ondervoed, dat het onmid dellijk in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Twee andere kinderen, respectievelijk zeventien maanden en drie jaar oud bleken er beter aan toe te zqn, doch ook voor hen werd het nodig geoordeeld direct een ander tehuis te zoeken. De politie heeft de vader, die een week tevoren het gezin in de steek had gelaten, alsmede de 22-jarige moe der in arrest gesteld. Zq zullen voor de officier van justitie in Arnhem worden geleid. Gisteren zijn overal in Zeeland de wethouders gekozen, waarbij ech ter het vreemdste geval zich heeft voorgedaan in Middelburg. Na sluiting van de raadsvergadering heeft men zich gerealiseerd, dat de beëdiging niet volgens de voor schriften is verlopen, zodat de ver gadering (en dus ook (1e wethon- dersverkiezing) niet rechtsgeldig was. Vanavond om zeven uur zal de raad Middelburg opnieuw bij-i eenkomen om alles nog eens over doen, de verkiezingen, zowel van wethouders als van raadscommis sies, alsmede de vrij lange agenda. Vermoedelijk zullen de agenda punten nu als hamorstiikken wor den afgedaan. De fout bij de beëdiging bleek te zyn, dat men een der beide eden (of beloften) had verzuimd voor te lezen. De burge meester las eerst de zuiveringseed voor, daarna de zuiveringsbelofte. Hij verzuim de echter daarna de eed en de belofte an trouw te lezen. Er was al eerder een kleine strubbeling voorgekomen: doordat het lqstje waarop do namen van de raadsleden voorkwa men het lqstje dat de burgemeester gebruikte voor het oplezen van de na men niet compleet bleek, werden twee leden overgeslagen bq de (halve) be ëdiging, namelqk de heren M. Almekin- ders en M. Wattel. Alle raadsleden wa ren al gaan zitten evenals het pu bliek toen het verzuim werd vastge steld, ten aanzien van de heer Almekin- ders. En na diens beëdiging bleek een zelfde verzuim ten aanzien van de heer Wattel. Dit verzuim werd eveneens her steld. Er werd echter niet opgemerkt, dat één eed (of belofte) werd vergeten. De vergadering zal dus daarom van-: avond „overgedaan" worden.. Om alle moeiiykheden .te omzeilen, zal alles op nieuw worden gedaan, dus alle agenda punten. Afgezien nu van deze formele fou ten had de raad de zittende wet houders herkozen, vier in totaal: A. J. Berenpas (p.v.d.a.) met zes tien stemmen, drs. Th. J. Wester hout (p.v.d.a.), eveneens zestien stemmen, J. S. Hoek (a.r.) met ze ventien stemmen en tenslotte W. P. J. Baars (c.h.), die ook zeven tien stemmen op zich verenigde. De socialistische wethouders kre gen dus één stem minder dan hun rechtse collega's, hetgeen vermoe delijk zijn oorzaak vindt, dat de S.G.P.-afgevaardigde de heer A. J. Schot niet op de P.v.d.A.- kandidatcn heeft willen stemmen. Vandaar dat de heren J. A. van Bennekont en M. Wattel (beiden a.r.) ieder één stem kregen. De vraag, die bq deze wethoudersver kiezingen in Middelburg een rol speelde, was: „Zal de V.V.D., evenals bq twee vorige zittingsperioden, bezwaar maken tegen de vierde zetel". In het verleden heeft deze fractie namelijk fel tegen deze zetel geageerd. Het bleek echter ditmaal, dat de opvattingen minder scherp dan voorheen tegenover elkaar kwamen te staan. De woordvoerder van de V.V.D.-fractie, de heer C. A. Kamme raad (de heer Hesselink was met va kantie) verklaarde weliswaar nog steeds het standpunt te huldigen, dat Middelburg het met drie wethouders af kon („Zeker, nu we een jonge en ener gieke burgemeester hebben"), maar dat het wethouderschap dan een volle dige betrekking behoorde te zijn. Hei salaris is daar echter niet naar en „we hebben dat ook niet in eigen hand", al dus de heer Kammeraad. „Wij zullen ditmaal niet weer voorstellen het aantal wehouders op drie te houden en even min zullen we voor één der zetels een kandidaat stellen". De heer Kammeraad voegde er aan toe, dat dit laatste ove rigens niet betekende dat zijn fractie zich wilde ontrekken aan liet dragen "an medeverantwoordelijkheid. Vanzelfsprekend ontlokte deze verkla ring reacties by de andere woordvoer ders, waarby bleek dat ook de heer Schot van de S.G.P. in het verleden ten aanzien van het aantal wethouders een medestander van de V.V.D. niet helemaal afwyzend meer stond tegen over een aantal van vier wethouders. Hij was tot het inzicht gekomen, dat het vele werk van liet college dit aantal thans wel motiveerde, zo zei hii. Mr. P. van Empel (cii.) betoogde, dat het belang van Middelburg het beste werd gediend door de verkiezing van vier wethouders, een opvatting waarin hy was gesterkt zoals hq zei door rede waarmee burgemeester Drijber nieuwe raad had begroet. Mr. Drqber had daarin nameiyk een duidelijk over zicht gegeven van de situatie, waarin de gemeente Middelburg zich thans be vindt, een overzicht waarin hq gewag had gemaakt van de kansen voor de toekomst van Middelburg, maar ook van de harde arbeid die nodig zou zijn om deze kansen te verwezenlijken. Namens de P.v.d.A.-fractie verklaar de vervolgens de heer M. A. L. Hubregt- se, dat óojt in politiek opzicht vier wet houders voor Middelburg noodzakeiyk waren, omdat alleen dan het college een zo goed mogelijke afspiegeling 'zou zqn, van de raad. Overigens wees nij er nog op, dat de V.V.D.-opvatting (drie wet houders) van plaats tot plaats verschilt, hetgeen hij o.m. illustreerde door voor lezing van Vlisingse raadsnotulen uit september 1958. Daar verklaarde name lijk destijds de V.V.D.-woordvoerder Knoop, dat Vlissingen geen drie. maar vier wethouders nodig had. Na deze uiteenzetting werd tot stem ming overgegaan met als resultaat de herverkiezing van de vier zittende wet houders. Burgemeester mr. Drijber wenste hen geluk, zag in deze verkie zing een handhaven van een continuï teit, die echter in de afgelopen zittings periode niet kon worden bereikt. Hy hoopte tenslotte, dat het college jaren van vruchtbare arbeid tegemoet zou mogen gaan. VLISSINGEN De drie Vlissingse wethouders W. Poppe (prot. chr.), Ch. J. Gillissen Verschage en F. G. Smit (beiden p.v.d.a.) hebben gistermiddag slechts enkele minuten niet achter de groene tafel van b. en w. geze ten. Bescheiden hadden zij ook plaatsgenomen aan de wat lager geplaatste tafels van de raadsle den. Zoals gezegd: het was slechts voor kort. Vlot werd het zittende drietal weer herkozen: de heer W. Poppe met algemene (21) stem men en de heren Gillissen Verscha ge en Smit ieder met 20 stemmen en één stem blanco. „Kom alsje blieft weer iraast me zitten", (Zie slot pag2 kol. 3) Er is een Nederlands volksliedje, dat als beginregel heeft „Jeugdig volkje, ras, ras, ras, binnen deze muren". Aan die regel moesten wij gistermiddag den ken binnen de muren van de Middelburg se raadzaal. De eerste vergadering van deze pasgekozen vroedschap leverde al een motie op, een motie ingediend door een kersvers raadslid. Men mag dus zeggen, dat hq er ras bij was. Wij had den de indruk, dat men aan de tafel van het college van b. en w. over dit snelle optreden niet alleen verbaasd, maar te vens niet erg gelukkig was. Voor dat de motie in stemming kwam werd namelijk op de indiener nogal druk uit geoefend om tot intrekking over te gaan. Hij deed dat echter niet, ook niet nadat een wethouder er terecht op had gewezen, dat hier sprake was van „een ongebruikelijke en ongewenste manier van regeren". De motie, in stemming gebracht, werd daarop verworpen. Ons heeft deze gang van zaken enigs zins bevreemd. Over het algemeen moet men in een raad niet te snel zijn met de indiening van een motie. Zij be hoort op gepaste en uiterst zorgvuldige wijze in het verkeer tussen b. en w. en de raad en tussen de raad en instellin gen buiten het gemeentehuis te worden gebruikt. Zo kan zij dienen om het al gemeen gevoelen van de raad tot uiting en naar buiten te brengen, in welk ge val er meestal grote eenstemmigheid tussen raad en b. en w. zal heersen. De motie is dan echter bestemd voor ""ter ne doeleinden, b.v. om een miniot"r te overtuigen of de Tweede Kamer. De mo tie kan echter ook een intern doel heb ben, bijvoorbeeld om de opvatting van een raadsmeerderheid vast te leggen, hetgeen nodig kan zijn indien een duide lijk meningsverschil bestaat tussen het college en de raad. Maar in gevallen, waarin er tussen de raad en b. en w. geen wezenlijk verschil van onvatting valt op te merken en waarbij zélfs van achter de collegetafel toezeggingen worden gedaan geheel in overeenstem ming mét het gevoe- len van de raad, is een motie vrqwel zin loos. Naar onze me ning was derhalve de motie, gisteren in de Middelburgse raad ingediend rond een slepende vergunningskwestie, geheel overbodig. B. èn w. hadden een duide lijke uiteenzetting gegeven en daaraan de toezegging verbonden dat zij alles zouden doen om betrokkene binnen de grenzen van het redelijke te helpen. Daarmee werd voldaan aan het verlan gen van de raadsmeerderheid. Vreemd, dat de indiener van de motie dit niet veel was geprepareerd en de motie al keurig tevoren was uitgetypt Nu kreeg men T)ij de stemming het beeld van twee wethouders-fractiegenoten, die te genstemden. Dat alles was niet nodig geweest. De Zeeuwse gemeenten zijn weer in het (gelukkige) bezit van hun wet houders. Over het algemeen zijn de ver kiezingen zonder veel moeilijkheden ver lopen, al zijn er hier en daar nog wel enkele stekelige opmerkingen gemaakt. Bijvoorbeeld in Goes, waar de gezags crisis van enkele jaren her nog altijd na-eehoot. Zo sprak gisteravond een der raadsleden een zin uit in deze geest: „Als de normale verstandhoudingen in de raad zullen zijn teruggekeerd..." Met andere woorden: nu zijn ze nog niet nor maal. De wonden in Goes helen lang zaam. Vreemd was ook de gang van zaken in St.-Annaland. Daar gaf de loco burgemeester een fractievoorzitter geen gelegenheid een verklaring af te leg gen vóór de wethoudersverkiezing. Waarom mocht dat niet Het is immers een goed gebruik dat vóór de verkie zingen duidelijk wordt hoe de fracties over bepaalde zaken denken. De vreemdste zaak heeft zich echter in Middelburg voorgedaan. Er is daar bij de beëdiging van de raadsleden een verzuim gepleegd, waardoor de ge hele vergadering van gisteren opnieuw moet worden gehouden. Een vervelend geval. Vervelend vooral voor betrokke nen. Het is immers van het grootste be lang, dat formele handelingen als eeds afleggingen met nauwkeurigheid ge schieden. Dat is hier niet gebeurd. Ver gissen is echter menselijk, ook in het openbaar bestuur. Daarom zal men er goed aan doen dit Middelburgse ver zuim niet al te sterk te dramatiseren; het kan bovendien zonder moeilijkheden worden hersteld. Er zijn ergere dingen in deze wereld De schattingen omtrent het aantal do den en zwaargewonden tengevolge van de aardbeving in Pcrzië olijven zicli volgens een woordvoerder van premier Assadollah Alam bewegen in de buurt van 20.000 Men blijft echter rekenen met de mogelijkheid, dat het dodencijfer alleen tenslotte nog hoger zal komen te liggen. De Perzische regering heeft gisteren alle nieuwsuitzendingen van het Ameri kaanse radio- en televisiestation verbo den om herhaling te voorkomen van pa niekberichten over dreigende aardbe vingen, zoals er maandag een door het station werd verspreid. Hoewel de Ame rikaanse ambassadeur onmiddellijk na mens zijn regering voor dit paniekbe richt zijn verontschuldigingen heeft aan geboden, is in brede lagen van de be volking een anti-Amerikaanse stemming ontstaan, die door linkse groeperingen ijverig wordt aangewakkerd. De 2 miljoen inwoners van Teheran renden maandagavond in paniek de straat op nadat het televisiestation van de Amerikaanse strijdkrachten bekend had gemaakt, dat er rond middernacht -- zware aardbeving te verwachten De mensen sleepten beddegoed mee om in de open lucht te kunnen sla pen. Duizenden volgepropte auto's joe gen de stad uit. De poiitiebureau's, de Amerikaanse ambassade en het bureau van de Perzische premier werden over stroomd door telefoontjes van mensen, die wilden weten of de mededeling juist was. Radio-Teheran liet later weten, dat er geen gevaar bestond cn verzocht de be volking rustig naar huis te gaan. Er wordt onderzocht hoe men het bericht de wereld heeft kunnen inzenden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1