Na veel tegenslagen toch sportveld in Renesse Door jhr. R. J. H. Q. Röell in gebruik gesteld AGENDA Raad Cadzand vergadert ZEEUWSCH-VLAANDEREN WALCHEREN ZUID-BEVELAND NIEUWS UIT DE KERKEN Macht over stuur verloren TWEE DODEN EN VIER GEWONDEN BIJ BOTSING OP RIJKSWEG 3 Auto raakte vier meisjes WEER SPIJTOPTANTEN UIT INDONESIË Wandeltochten op 8 september MET V.V.V. EN P.Z.C. LANGS MOOISTE ZEEUWSE FRUITGEBIED I MAANDAG 3 SEPTEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 OPENING MET MUZIEK EN WEDSTRIJDEN Kenesse heeft sinds zaterdagmiddag een nieuw sportterrein. Burgemeester jhr. K. J. H. Q. Röell van Westerschou- wen stelde het fraai gelegen terrein die dag officieel in gebruik. Ter gelegenheid van dit heuglijke feit hees hij de nieu we vlag van de S.D.K.B., en kreeg hij het erelidmaatschap van de sportver eniging „Renesse" aangeboden als dank voor de door het gemeentebestuur v~ richte werkzaamheden en speelden koninklijke harmonie „Witte van Haam stede" en „Luetor et Emergo" in een eerste gezamenlijk optreden enige vro lijke melodieën. In de eerste wedstrij den op het nieuwe terrein speelde a« Schouwen-Duivelandse Korfbalbond (S. D.K.B.) en de Dordtse Korfbalbond te gen elkaar (6-3 voor Schouwen) en tra den de aspiranten van deze bonden (5-0 voor Schouwen) tegen elkaar in 't veld. Het eerste verzoek van de voetbalver eniging „Renesse" en de korfbalvereni ging '„Strandvogels" voor een nieuw terrein dateert van veertien november 1941, zo memoreerde de burgemeester. Er kwam een terrein, dat in 1944 door de bezetter in een mynenveld verander de. Een gebied van na de oorlog werd in 1948 voor de woningbouw bestemd en een ander gehuurd terrein moest in 1955 worden verlaten, omdat er een natuur bad moest komen. De commissie her verkaveling zorgde voor een weiland in de „Laono de Centrale Dienst „Noord- Zeeland" kreeg al in 1946 opdracht van het toenmalige gemeentebestuur voor de aanleg van een sportterrein. De Nederlandse Heidemaatschappij werkte het plan in 1950 uit, maar een rapport van het N.O.C. in 1954 raadde dit terrein af. Contact met de stichting „Mocrmond" leidde tot een nieuw terrein, waarvoor de toewij zing Waardering .Jonkheer Röell bracht de heer J. Bu- teijn, hoofd vnn het ambtsgebied Zeeland van de Heidemaatschappij uit Goes dunk voor de werkzaamhe den. „Met dit terrein heeft do jeugd er een uitstekende gelegenheid bijgekre-: gen om zich op verantwoorde wijze aan vrijetijdsbesteding te wijden. Westerschouwcn heeft thans sportterreinen met totaal 8 velden, die zware financiële offers vergen. Indien deze terreinen goed worden gebruikt, dan worden deze offers |rraa» gebracht", aldus burgemeester Dokter H. J. Simons, voorzitter van de sporvereniglng Renesse bedankte de le den en buitenstaanders, die zich verdien- Loco-burgemeester van St.-Annaland beëdigd De heer J. van Moerland, wethouder van de gemeente Sint-Annaland, is door de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot be ëdigd als loco-burgemeester. „Verovering" van Axel Dezer dagen leek het of Axel weer de septemberdagen van 1945 beleefde. De A-compagnlo van do Limburgse Jagei's deden, komende uit de richting Zaam- slag een „aanval" op Axel. De B-com pagnie. die mot de verdediging was be last, had aan de kant van Zaamslag een rookgordijn gelegd, doch dit niet verhinderen, dat do aanvallers A~~. bereikten. De verovering ging gepaard met hevig geweervuur en trotnyl-ont- ploffingen. Middelburg-City: Dc Mongolen, 20 uur, 14 j. Electro: Zes zwarte ruiters, 19.30 uur. 14 Jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9-22 Van Benthcm Si Jutting: Expositie over Zeeland en Vlaanderen, 9-18 uur. Vllsslngen-Alhambra: De Mongolen, 20 uur, 14 jaar. Luxor: De misdaad wnn bijna volmaakt, 20 uur, 18 Jaar. Verre-De Goutabloemo: Expositie Sfirika Gótll, 10-17 uur. Goes-Grand: Nur der Wind, 20 uur. 14 jaar. Bergen op Zoom-Roxy: Drie dolle tantes. 20 i li. 1. Luxor: Ramonu, 20 uur, a.l. Terneuzen-Luxor: The Alamo, 20 uur, 14 J. Axel-Het Centrum: De liefde van Hercules, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent-Olymplathontcr: Een pyjama voor twee, 20 uur, 14 Jnnr. Hulst-Bloscoopgebouw: So lacht und kusst man in Tirol, 20 uur, a.l, Oostliurg-Lcdclthcnter: De piraten van de bloedrivier, 20 uur, 14 Jaar. IJzcndlJlce-HofjiIchttheater; La Vérité,, 20 uur, 1(1 Jaar. Zlcrlkzec-Concertznal: Afopraakjc in sep tember, 20 uur, a.l. Galerij Do Brcode Brug: Uitwisselings- expoaltle schilderijen en aquarellen, 14-18 uur. Burger Weeshuis: Keramlekexpositie Ad Braat, 12-17 uur. Haamsicde-Bloscoop Bom: G. I.-Blues, 20 uur, a.l. Burgemeester R. J. H. Q. Röell van Westerschouwen hees zaterdagmiddag de nieuwe vlag van de Schouwen-Duive- landse Korfbalhond, 8.D.K.B.op het hem in gebruik was gesteld, sportterrein, dat tevoren officieel door Hij werd hierin bijgestaan door de heer ■J. Th. Brouwer, voorzitter van de S.D. K.B. en door de heer H. J. Simons, voor zitter van de sportvereniging JZenesse stelijk maakten by de bouw van het kleedlokaal. De heer Simons vroeg aan dacht voor het vraagstuk van een zwem bad en voor nog enige voorzieningen op het sportterrein in Renesse. De voorzitter van de S.D.K.B., de heer J. Th. Brouwer zei, dat men wat sport velden betreft de „top" heeft bereikt, alleen nog niet waar het de sportlokali- teïlen betreft. „Kunnen alle burgemees ters van Schouwen-Duiveland niet eens spreken over de gezamenlijke bouw van een centraal sportlokaal, waar ook bin nenspelen kunnen worden beoefend", zo vroeg hij zich af. De heer J. R. H. Scheele, opzichter van het rayon Schou wen-Duiveland en Tholen van de Heide- maatschappy bood namens de Ned. Hei- demaatscnappy een nieuwe voetbal aan. Burgemeester Röell antwoordde dat nog enige voorzieningen op het terrein zul len worden getroffen. „De plannen voor de bouw van een behoorlijk gymnastiek lokaal in Westerschouwen zijn zo goed als gereed", aldus de burgemeester. Huldiging voetballers H.V.V. '24 ie Hulst Voor de aanvang van de voetbalwed strijd H.V.V. '24 tegen een elftal van Limburgse militairen, zaterdag op het sportterrein in Hulst gespeeld, werden acht spelers van de thuisclub gehuldigd in verband met liet feit, dat zij allen meer dan 400 wedstrijden voor hun club hebben gespeeld. Voorzitter G. Boddaert huldigde de volgende spelers: J. van Dorsselaar, L. van Dorsselaar, F. Esse- ling, E. Schauwaert, G. Voet, D. Ver braken, H. Neefs en H. de Guclit. De spelers waren voor'deze gelegenheid vergezeld van hun dames. Voorzitter Boddaert dankte de spelers voor hun verdiensten aan de club bewezen. Hij stelde hen tot voorbeeld. Hierna memo reerde de voorzitter de hoogte- en diep tepunten van de vereniging, waarna hij overging tot het uitreiken van een ge schenk in een gesloten doos. De dames bood hij bloemen aan. In dezelfde be woordingen spraken o.a. nog de voorzit ter van de supportersvereniging E. Blommaert en L. M. Freijser, erelid van H.V.V. '24. Dinsdagavond 4 september vergadert de raad van Cadzand: in deze raadsbijeen- komst, begin van een nieuwe zittings periode, zullen de wethouders worden gekozen en de raadsleden worden be ëdigd. Op de agenda staat onder meer een voorstel van b. en w. tot aanvulling van de algemene politieverordening i.v.m. exploitatie van stranden door par ticulieren. De vergadering begint om kwart ovex acht. 's-GRAVENPOLDER WIL HALVE TON LENEN Dinsdag 4 september om tien uur ochtends komt de gemeentei'aad vaxi 's-Gravenpolder in openbare vergade ring bijeen. Op de agenda staan onder meer de beëdiging van de nieuwgekozen raadsleden, verkiezing van de wethou ders en een voorstel een bedrag van f 50.000 te lenen bij de N.V. Bank van Nederlandse gemeenten. Afscheid raadslid in IJzendijke SLUIS Hogere garantiebijdrage aan Borgstellingsfonds in raad Dinsdagavond komt de gemeenteraad van Sluis voor het eerst in zijn nieuwe samenstelling byeen. Er is o.m. een voorstel van b. en w. om de garantie- bijdrage voor de stichting Zeeuws- Vlaams Borgstellingsfonds te Terneu- zen met ingang van 1 januari 1963 te verhogen van f 0,0125 tot f 0,03 per in woner. Gelet op het nut, dat dit borgstellings fonds heeft, menen b. en w. dat deze verhoging gerechtvaardigd is. Het schuttersgilde „Willem Teil" heeft verzocht om ook deze winter de raads- kelder te mogen gebruiken voor fenavonden en wedstryden. B. en w. stellen voor om op het verzoek gunstis te beschikken en voor het gebruil f 5,per keer te vragen. Binnengekomen is een verzoek van de vereniging voor insti-umentale muziek te Middelburg. Onder auspiciën van de ze organisatie wordt 9 november in het Ledelfheater een symfonieconcert ge geven en aan de verschillende gemeen- :en in de streek werd nu een bydrage gevraagd in een geraamd tekort. Het college van Sluis staat afwijzend hier tegenover. Het is van mening, dat hier niet een direct aanwijsbaar gemeente belang aanwezig is. AXEL Loterij De voetbalvereniging Sportkring Spui te Axel gaat een loterij organiseren, speciaal in verband met de kosten, die aan uitwedstrijden zijn verbonden. Men zal 2000 loten aan de man trachten te brengen. Stadhuis kreeg bliksemafleider Hoewel de stadhuistoren van Axel noj nooit door de bliksem is getroffen, heeft men het verstandig geoordeeld er dezei dagen een bliksemafleider op aan t< brengen. Bus misleid door mist Door de mist reed vorige week een bus van de Z.V.T.M. tegen een tractor met twee aanhangwagens. Het ongeluk ge beurde aan de Kinderdijk te Axel. Dank zij snel handelen van de chauffeur was de schade gering. MIDDELBURG A. A. van Luijk verlaat de verkeersinspectie De heer A. A. van Luijk, rijkscontroleur van de verkeersinspectie te Middelburg, heeft wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftyd, afscheid geno men van de dienst. Tydens de byeen komst in het kantoor van de ryksverkeersinspectie te Mid delburg, sprak de rijkslioofdinspecteur de heer D. de Vries, zyn waardering uit voor de dienstopvat,ting van de neer Van Luyk. Namens "het hele personeel bood hy hem diverse cadeaus aan. ïn zijn dankwoord memoreerde de heer Van Luyk onder meer de prettige sa menwerking, die hy steeds moent on dervinden. By zijn 40-jarig ambtsjubi leum in 1961 werd de heer Van Luyk reeds de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, verleend. Te vens nam men op deze bijeenkomst af scheid van de heer J. R. van der Ploeg, administratief ambtenaar van de afde ling personenvervoer, die per 1 septem ber is overgeplaatst naar net ministerie van verkeer en waterstaat te Den Haag. VLISS1NG EN Kleuterschool De Robbedoezen" w. van Vlissingen stellen de raad voor de 6e openbare kleuterschool, tij delijk ondergebracht in een lokaal var de openbare Bouwen Ewoutschool, de naam van „De Robbedoezen" te geven. Grondaankoop voor Plan Paauwenburg De raad van Vlissingen, die op 10 sep tember a.s. des middags 2 uur in open bare vergadering byeen zal komen in hotel „Britannia" o.m. tot het nemen van besluiten over het saneringsplan voor de binnenstad 2e fase, zal dan ook beslissen over een voorstel tot aankoop van twee percelen grond het uitbrei dingsplan Paauwenburg, totaal 7.0S.20 ha, voor een totaalbedrag van f 157.968. Onteigening voor plan Nieuwe Markt Voor de uitvoering van het plan Nieuwe Markt moet de gemeente Vlissingen alsnog in eigendom krygen het perceel Badhuisstraat 68. over de aankoop, waarvan met de eigenaar nog geen over eenstemming kon worden bereikt, als mede de Engelse kerk aan de Paul Kru- gerstraat, waarover met de Ned. Herv. 'gdH nog wordt onderhandeld, ooi-komen dat de verwezenlijking van het plan Nieuwe Markt kan wor den belemmerd, doordat de voor de uit voering van dit plan onmisbare per celen nog geen eigendom der gemeente zon, stellen b. en w. aan de raad voor, tot onteigening over te gaan. RITTHEM Agenda raadsvergadering De raad van Ritthem zal In de eerste vergadering in de nieuwe zittingsperio de 4 september, half acht 's avonds, in de consistorie van do hervormde kerk naa3t de beëdiging van de raadsleden en de benoeming van wet houders, ondermeer behandelen een voorstel tot premieregeling woningver betering en de omslag voor 1963 van het Waterschap wegschap Walcheren. B. en w. adviseren afwijzend te beschik ken op een verzoek van de N.V. P.Z.E. M. om een regeling te treffen voor aan sluiting van eventueel te bouwen nieuwe (onrendabele) percelen op het eleketri- citeitsnet. Als argument noemen b. en1 w. het feit, dat men niet weet hoeveel de gemeente zou moeten bydragen. Ver dere agendapunten zijn ontslag bode- concierge en plaatselijke deurwaarder, autovergoeding burgemeester, vergoe ding vervoerskosten van schoolgaande kinderen en verpachting van grond aan respectievelijk volkstuinvereniging en de heer A. Breel. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Raad Nieuw- en Sint-Joosland ie gemeenteraad van Nieuw- en Sint- Joosland zal dinsdag vier september om twee uur 's middags in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staan onder meer dc beëdiging van de nieuwgekozen raadsleden en de benoe ming van de wethouders en een voorstel tot wyziging van de bezoldigingsrege ling voor gemeente-ontvangers. Vorige week kwam de gemeenteraad van IJzendijke in openbare vergadering bijeen. Nadat enkele ingekomen stuk ken als kennisgeving waren aangeno men, werd de heer B. A. H. Weterings beëdigd als waarnemend ontvanger. Het Zeeuws-Vlaams Borgstellingsfonds krijgt op haar verzoek een jaarlijkse bgdrage van 3 cent per inwoner. Met een voorstel van b. en w. tot ruiling van een paar stukjes grond met me vrouw G. wyffels en P. B. Taelman en tot aankoop van 50 vierkante meter grond van W. Willemsen in verband met de voorgenomen bouw van de be jaardenwoningen aan de Boulevard kon de raad zich wel verenigen. Voor aan koop van een foto-copieerapparaat werd een krediet verleend van f450. In verband met de sanering van de Zuidstraat besloot de raad de woning van de heer C. de GreVe aan te kopen voor de som van f 3375. Daar dit de laatste vergadering was in deze zittingsperiode wees de voorzitter erop, dat deze periode hem zeer veel genoegen heeft gedaan. Hij wees erop dat in deze raad veel begrip was voor elkanders standpoint en dankte de leden voor de opbouwende wijze en de grote steun die hij in deze eerste periode van zijn ambt heeft ondervonden. Daar de heer F. Tazelaar (prot. lijst) niet te rugkeert nam hy afscheid van hem en dankte hem voor de eerlijke en objec tieve wyze waarmede hij de belangen der gemeente heeft gediend. De heer WATERLANDKERKJE Brandslangen op volgende begroting In de vrijdag gehouden gemeenteraads vergadering van Waterlandkerkje maakte burgemeester M. J. Verbrugge bekend dat de nieuwe brandspuit door de Inspectie Brandweer-materieel is goedgekeurd. Op een vraag hoe het met de kwaliteit van de slangen w steld was, antwoordde de burgemeester dat deze na een rapport van de brand weercommandant op de volgende be groting zullen worden geplaatst. De verbetering van de Weststraat zal ongeveer f 42.000 kosten. Er móeten ter plaatse nog enige stroken grond onteigend worden. De burgemeester maakte bekend, dat men met de bouw van de twee aan Waterlandkerkje toegewezen woning wetwoningen nog steeds niet is begon nen, omdat de laagste inschrijver nog altyd f 1300 boven het maximumbedrag was. De overdracht van de weg LJzendgke- Waterlandkerkje-Oostburg aan de pro vincie Zeeland werd met algemene stemmen goedgekeurd. Wegens verbetering van de Dijkstraat moeten daar twee huizen afgebroken worden, burgemeester Verbrugge zei dat de gemeente daarvoor in de plaats twee andere huizen aan zal vragen. Bij de rondvraag werden er vragen ge steld over het torenuurwerk, dat nu reeds enkele maanden stilstaat. De voorzitter zei, dat er nog enkele onder deeltjes defect waren. Voor raadslid J. Beerends van Gemeen te Belang was het de laatste raadsver gadering na een zittingstyd van acht jaar. De burgemeester en wethouder J. C. van der Walle spraken het scheiden de raadslid toe. De raadsvergadering van dinsdag 4 september zal 's avonds om half acht beginnen. Tazelaar kreeg een herinnering aan zijn raadslidschap van negen jaar. Wethouder Termote zei, dat het hem speet dat de heer Tazelaar de raad ging verlaten en hg wees op de grote steun die hg vooral in de vorige zit tingsperiode steeds heeft ondervonden. De heer J. Comelis dankte de burge meester voor zyn grote oprechtheid en bracht eveneens dank aan de heer Ta zelaar voor zyn raadgevingen. Wethou der Van Rijen zei, dat een „wyze buur man" hem verliet. De heer Tazelaar zei, dat gedurende de eerste zittingsperiode niet alles strook te met zgn principes. „De tweede perio de onder uw voorzitterschap was ge lukkig anders". Ik heb de raad willen dienen als christen", aldus spreker, „en ik was verheugd toen het ambtsgebed werd ingesteld". Het heeft hem getrof fen dat de K.V.P.-leden altyd oog heb ben gehad voor de belangen van de kleine groepering in de gemeente. Hg had veel waardering voor de grote eer lijkheid van de voorzitter. KORTGENE Jongerenadviesraad voor landbouwcoöperatie Noord-Beveland Als eerste \n zuidwestelijk Nederland zal op vrydag 28 september a.s. in Kort- gene een jongerenadviesraad op Noord- Beveland in het kader van de coöpera tieve landbouwvereniging ..Noord-Beve land" worden opgericht. De secretaris van het Landbouw Coöperatie Centrum voor zuidwestelijk Nederland, drs. J. ""cgraaf te Goes, zal de installatie richten. WEMELDINGE Gevonden voorwerpen Op het gemeentehuis te Wemeldlnge zijn inlichtingen te bekomen over de vol gende gevonden voorwerpen: twee maal een handschoen, twee maal een dames- rywiel, een vest, een fietspompje, een sjaal, een sleutel, een damespolshorloge, een regenbroek met jas, een armband, een bromfietspin en een gulden. OOSTKAPELLE Agenda raadsvergadering De raad van Oostkapelle komt dinsdag avond a.s. om half acht ïn vergadering bijeen. De agenda vermeldt de beëdi ging van de nieuw benoemde raadsle den, de verkiezing van de wethouders en de vaststelling van de prijs van de bouwgronden in het uitbreidingsplan Kom. Streekdag te Groede van evang.-Ilutherse gemeenten Op de streekdag van de evangelisch lutherse gemeenten in Zeeland en van Bergen op Zoom, zondag in Groede, wa ren honderd personen aanwezig, die in de morgenuren in de geheel gevulde kerk te Groede een Hoogdienst bijwoon den. In deze dienst ging voor ds. W. F. ten Rouwelaar uit Middelburg en aan de dienst werkten mee do Vlissingse cantor-organist Flip Feij alsmede het kerltkoor van de lutherse gemeente in Vlissingen. In de erop volgende avond maalsdienst assisteerde ds. J. Mostert uit Bergen op Zoom. Ds. Ten Rouwelaar preekte naar aanleiding van Handelin gen 1 vs 8: „Gij zult mijn getuigen zijn", wat het motto van de streekdag was. 's Middags zag men twee films, één over het werk van de Lutherse We reldfederatie in Tanganjika, waar een grote activiteit wordt ontplooid op ker kelijk en maatschappelijk gebied en één over de jnens in de moderne maatschap pij en de taak van de kerk daarbij, ge naamd: „Gij zult mijn getuigen zijn", een werkstuk van Jan van Hillo. Hierop volgde een nabespreking. Bevestiging en intrede van ds. R. Holwerda, Nieuwdorp »s. R. Holwerda uit Woerden deed zondagmiddag zijn intrede als predi kant van dc hervormde gemeente te 's-Heerenhoek-Nieuwdorp, nadat hg in de morgenuren was bevestigd door ds. J. Haitsma uit, Woerden. Ds. Haitsma had als tekst voor zgn prediking gekozen Rom. 10 vers 14 en 15; aan dc handoplegging namen voorts deel ds. W. A. Vrgfundt, consulent uit Borssele en ds. J. Kluiver uit 's-Gra- venpolder namens het Breed Modera- men van de classis Goes. In de middagdienst preekte ds. Hol werda naar aanleiding van Psalm 32 vs. 8: „Ik leer en ondorwys u aangaande c?e weg, die gy gaan moet; ik raad U, Mijn oog is op u". Vervolgens voerden het woord namens de kerkvoogdy de pres.-kerkvoogd W. J. de Vlieger, wethouder .1. Hommes uit Nieuwdorp namens het gemeentebestuur van 's-Heer-Arendskerke, ds. L. W. Blok uit Ellewoutsdijlc namens de classis Goes en de ring Borssele, de heer D. Moelker namens de Gereformeerde Kerk te Nieuwdorp, consulent ds. W. A. Vrij- landt en jeugdouderling L. Burger na mens de kerkeraad. Staande zong de ge meente de nieuwe predikant gezang 263 vs. 1 en 5 toe, waarna ds. Holwerda een dankwoord sprak. Afscheid ds. P. Homburg van Gereformeerde Kerk te Vlissingen In een zeer druk bezochte kerkdienst heeft ds. P. Homburg zondagmiddag afscheid genomen van <le Gereformeer de Kerk te Vlissingen. Ds. Homburg, die zes jaar in Vlissingen stond, heeft een beroep aangenomen naar Heerjansdam. Onder de aanwezigen bevonden zich de wethouders W. Poppe en F. G. Smit van Vlissingen, alsmede vertegenwoor digers van Waloherse zusterkerken, van het Leger des Heils en andere kerkge nootschappen. Als tekst voor zyn predikatie had ds. Homburg gekozen Openb. 22 vers 20: „Ja, ik kom spoedig. Amen, Kom, Here Jezus" en als thema: „Christus roept ons op tot Zijn feest''- Het gebed der gemeente heeft mg niet ontbroken", al dus ds. Homburg, die verder wees op de twee lijnen in de wereldgeschiedenis: die van Christus en die van de antï- christelyke machten. „Hoe meer het einde van de wereld nadert, hoe feller de strijd zal worden". Namens de kerkeraad en gemeente voer de het woord de vice-voorzïtter, ouder ling J. P. van Veen, ds. P. A. Bohl- meijer van de Gereformeerde Kerk uit Oost- en West-Souburg sprak de classis Middelburg en ds. Rothfusz hield een toespraak Vlissingse hervormde gemeente, waar in hij zich verheugd toonde over de toe nadering, die de laatste tijd tussen de hervormden en gereformeerden in Vlis singen is gegroeid. Tot slot sprak een afgevaardigde van de Gereformeerde Kerk te Heerjansdam. Met het zingen van gezang 29 werd de dienst besloten. NED. HERV. KERK Bedankt voor Heerewaarden toezegging G. Verschragen te Biyham; bedankt r ag(J zwaluwe toezegging A. Vink izenveen; benoemd tot bijstand in hot pastoraat te 's-Gravenhage T. Steenbeek, emeritus predikant te Wate ringen; bedankt voor Woudenberg T. Langeralc te Vlnkeveen. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Grimsby, Ontario Canada D. C. Los te Georgetown, Onta rio, Canada, voorheen te Ferwerd. Examens: de classis Deventer heeft pré paratoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer D. Dijkstra, van Hee- tenstraat 68 te Deventer, die terstond beroepbaar is. GEREF. KERKEN (VRIJGEM-) Beroepen te Grand Rapids U.S.A. H. van Tongeren te Leeuwarden. Bij een verkeersongeluk op de weg van Rotterdam naar Gouda (rijksweg 3) zijn gistermiddag 2 personen om het leven gekomen en werden er vier gewond, van wie twee zeer ernstig. Het ongeluk gebeurde omstreeks twaalf uur op enkele honderden meters voorbij het door verkeerslichten beveiligde kruispunt halverwege Rotterdam en Ca- HAAMSTEDE Financiering Haamsteedse huishoudschool is „rond" Gemeenteraad Dinsdagavond om 8 uur komt de raad van Wemeldinge in openbare zitting by- een. De agenda vermeldt: beëdiging van de raadsleden, de verkiezing van twee wethouders eri de benoeming van vil" leden der commissie van advies ingevol ge de woonruimtewet 1947. Voorts wordt de gemeenterekening 1961 aangeboden. Officiële publikatie GOES Openlinrc bekendmaking woningwet. Het hoofd van het gemeentebestuur van Goes breng, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 37, 4e lid der woningwet, ter openbare kennis, dat het besluit van de raad dezer ge meente van 18 april 1962 nr. 4, met de daar bij behorende kaart, regelende de bestem ming van gronden gelegen ten noorden van de Jachthaven en de Julianastraat te Goes, met de daarbij behorende bebouwingsvoor schriften, bij besluit van 17 augustus 1962 nr 2006/265. 3e afdeling door het college van Ge deputeerde Staten van Zeeland is goedge keurd. Goes, 3 september 1962. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, F. G, A. HUBER. GOES. Openbare bekendmaking woningnet. Het hoofd van het gemeentebestuur van Goes brengt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 37. 4e lid der woningwet, ter open bare kennis, dat het besluit van de raad de zer gemeente van 18 april 1962 nr. 5 met de daarbij behorende kaart, regelende de be stemming van gronden, gelegen ten noorden de algemene begraafplaats te Goes, de daarbij behorende bebouwir.gsvoorsehrif- bij besluit van 17 augustus 1962 nr. 2007/ 266, 3e afdeling door het college van Gedepu teerde Staten van Zeeland is goedgekeurd. Goes, 3 september 1962. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, F. G. A. Huber. Binnenkort kan opnieuw ei worden vastgesteld voor de aanbeste ding van de bouw van 'de nieuwe Z.L.M.- landbouwhuishoudschool in Haamstede. Aanderhalve maand geleden was dat al zover, maar op het laatste moment re zen er nog moeilijkheden rond de finan ciering van de bouw. Het gevolg was, dat de aanbesteding, die het architec tenbureau P. D. Stuurman te Waddinx- had aangekondigd, moest worden uitgesteld tot een nader te bepalen da tum. Die zal nu binnenkort worden bepaald, zo kon burgemeester jhr. R. J. H. Q. Röell vrijdag aan de raad van Wester schouwen meedelen. De moeilijkheden het terrein van de financiering zijn .ns uit de weg geruimd. Zoals bekend gaat het hier om een laagbouw complex van vier lokalen en verschillende neven ruimtes. De school zal verrijzen op een 58 are groot terrein aan het Boomgaard- wekken in de nieuwe zuid-uitbreiding van Haamstede. Op het ogenblik zijn de leerlingen van deze christelijke land- bouwhuishoudschool van de Z.L.M. nog steeds ondergebracht in de sombere lo kalen van de oude en versleten openbare lagere school. BRUINISSE Riolering en bestrating plan-West opgeleverd Het slot van het riolerings- en bestra tingsplan in Bruinisse plan-West is dezer dagen opgeleverd. Medewerkers vr~ architectenbureau irs. Witteyeen e uit Deventer, burgemeester C. H. Linde en aannemer M. v. d. Velde zgn na de oplevering, zoals gebruikelijk, de gereedgekomen werken gaan bekyken. De totale kosten bedroegen f 145.000. In de tweede helft van november zal de eerste beplanting van bomen en struiken worden aangebi-acht in het plan, waar zoals bekend woningen komen ter ver vanging van de 56 stenen noodwoningen aan de Dorpsweg. pelle. Daar verloor de chauffeur van een personenwagen, die in de richting Gou da reed, de macht over zijn stuur, waar door de auto over de berm heen op het andere weggedeelte geraakte en vrijwel frontaal botste tegen een bestelwagen. De ravage was zeer groot. De slachtoffers zijn de heer A. Ooms (50) uit Rotterdam, bestuurder van de personenauto, en zijn echtgenote mevrouw G. Ooms-Kalkman (49), die naast hem zat- Een zuster van de heer Ooms, me vrouw S. Vonk-Ooms (67) uit Rot terdam, en haar 36-jarige dochter, de bloemiste mej. S. C. Vonk, wer den zeer ernstig gewond. Zij zijn overgebracht naar net Bergwegzie kenhuis in Rotterdam. Zaterdagavond botste op het Hint- hamereind te 's-Hertogenbosch een bromnets tegen een auto. De 20-jarige dienstplichtige soldaat M. van Gelder uit 's-Hertogenbosch kwam om het le ven. Twee andere jongelui werden ge wond. Zaterdagmiddag omstreeks half twee botste op een secundaire weg in Noord laren een auto bestuurd door de heer E. Rugge uit Groningen tegen een boom. De auto raakte daarbij vier meisjes die daar op de weg wandelden. De heer Rugge en de meisjes moesten worden overgebracht naar het academisch zie kenhuis te Groningen. De heer Rogge is opgenomen met een hersenschudding- De 20-jarige Trees B. kreeg snijwonden. De 32-jarige Jantje J. werd in het academisch ziekenhuis op genomen met een bekkenfractuur en in wendige kneuzingen. De 28-jarïge An neke M. kreeg een heupfractuur en de 26-jarige Romke M. een enkelfractuur. Verwacht wordt dat na 30 septem ber elke maand 350 spijtoptanten per liegtuig uit Indonesië naar Ne derland zullen terugkeren. Dit heeft een woordvoeder van het mi nisterie van maatschapelijk werk zaterdagochtend medegedeeld bij de aankomst van de „Zuiderkruis" in Amsterdam. Globaal geschat komen nog 1200 spgt- optanten voor onmiddellijke terugkeer in aanmerking. Zij zijn reeds in het be zit ,van de vereiste papieren. Hoeveel spgtoptanten in totaal nog op terugkeer wachten, is volgens de woordvoerder niet bekend. „Elke schatting is een slag in de lucht", zei hy. De eersté grote groep repatrianten uit Nieuw-Guinea is zaterdagochtend vroeg met het s.s. „Zuiderkruis" in Amster dam aangekomen. Het waren 609 man nen, vrouwen en (ruim 300) kinderen. Tachtig procent van de repatrianten (Indische Nederlanders) zag Nederland voor heteerst, toen de „Zuiderkruis" om half vijf in de sluizen van IJmuiden arriveerde. Ruim 400 opvarenden (189 volwassenen en 214 kinderen) werden toevertrouwd aan de zorgen van het ministerie van maatschappelyk werk. De overigen von den bij familie onderdak. NOORD-ZEELAND Z1ERIKZEE EXAMEN V.E.V.-CURSUS AAN TECHNISCHE SCHOOL In de technische school te Zierikzee is het examen afgenomen voor het diplo ma adsp. V.E.V.-cursist „B", uitgaande van de vereniging tot bevordering van het elektrotechnisch vakonderwijs in Nederland. Aan dit examen namen 8 kandidaten deel. Hiervoor slaagden de volgende heren: H. v. d. Bos, Bruinisse, W. L. Bil, Kerkwerve, M. C. Fiere, Zie rikzee, D. Geluk, Zierikzee. G. Lege- maate, Zierikzee, D. M. de Meij, Burgh, J. de Vin, Nieuwerkerk. BURGH Ongelukken in Burgh werden „familie-aangelegenheid" Binnen een etmaal hebben zich in de Zandstraat te Burgh twee verkeerson gelukken voorgedaan, die nog vrij goed afliepen. Het opvallende was alleen, dat het hier ging om een „familieaangele genheid". Donderdagavond reed mej. M. B. uit Burgh met haar bromfiets in de Zandstraat teveel links. Het gevolg was dat zy, toen -een bromfiets uit te gengestelde richting naderde met aan het stuur W. H. B. uit Zaandam, een aanrijding veroorzaakte. Zelf liep zij daarbij een lichte hersenschudding op. Ooit mej. T. de R., duo-passagiere van B. moest met een lichte hersenschud ding thuis worden gebracht. B. zelf kwam er met snij- en schaafwonden af. Nog geen 24 uur later, vrijdagmiddag reed H. de R., een broer van de duo- passagiere, die donderdag zo ongeluk kig terecht kwam, aan het eind van de Zandstraat met zyn bromfiets tegen de auto van P. L. uit. Klundert. De brom fiets werd zwaar beschadigd, de auto licht. Persoonlijk letsel was er bh" dit ongeval niet. DREISCHOR Autozending Donderdagmiddag en in de avonduren bracht een geluidswagen van de Auto zending in Nederland een bezoek aan Dreischor. In de dorpskring en op het speelveld van het sportterrein werden enkele samenkomsten gehouden, die ge leid werden door de evangelist R. Ho- gendoorn te Doorn. Eerder in de week werden samenkomsten gehouden in Oos- terland, Nieuwerkerk en Ouwerkerk. i De dag die het comité „De Bevelanden' van V.V.V. te Goes en de Provinciale Zeeuwse Courant hebben uitgekozen om HONDERDEN wandelaars te voeren door het Zeeuwse Fruit- gebied, komt al in zicht. Honderden deelnemers zowel in groepsverband als individueel zullen op zaterdag 8 september de wandelschoenen aantrek- ken voor deze DERDE fruitwandeltoclit. Dit jaar is de route S geheel nieuw gemaakt hetwelk voor de deelnemers des te aan- y jij trekkelijker is. Daarom wekken de organisatoren alle wandel- en gymnastiek- S verenigingen, scholen, padvindersgroepen en vooral ook de Oranje". V.V.V. en P.Z.O. zullen proberen TJ een onvergetelijke dag te bezorgen en wensen U by voorbaat straks een prettige wandeling. M. HAASDONK, V.V.V. G. SCHOUT, P.Z.C. Comitéleden A. C. VEENIS. C. J. VAN WEELE. J. VAN DE PAREL. Naam Woonplaats Wenst deel te nemen met personen aan de. tocht over km. Waarde van deze door de P.Z.C. beschikbaar gestelde bon van 0,50 per persoon; geldig t.m. 3 september 1962. Afstanden 5 km minimum leeftijd 6 jaar 10 km minimum leeftgd 10 jaar 15 km minimum leeftgd 12 jaar 25 km minimum leeftijd 14 jaar N Inschrijfgeld S Inschrijfgeld tot en met 15 jaar bedraagt 1,00 5 Inschryfgeld vanaf 16 jaar bedraagt 1,25 S Hierop is tegen inlevering van bovenstaande rcductiebon slechts éénmaal 0,50 verlaging van toepassing per persoon (zie geldig- 5 heidsduuro I Inschrijvingen Zonder geiyktijdige overmaking der inschryfgelden worden deze terzyde gelegd. Inscliryfndres J. van de Parel, Schoolstraat 51, Kruiningen. Inschrijving uitsluitend schrifteiyk, terwyl wordt verzocht het verschuldigde bedrag in losse postzegels by te sluiten of per postwissel te voldoen. Inschryfburenu De Twentsche Bank, Grote Markt, Goes, op de dag zelf. Geopend vanaf 1 uur. Startplaats Grote Markt te Goes. Startuur Zaterdag 8 september 1962 te 14.30 uur voor 15 en 25 km; 14.45 *5 uur voor 10 en 5 km. Kleedgelegenheid In de zaal van c Prins van Oranje te Goes, geopend vanaf 1.30 u

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7