J.O.S. uit Amsterdam won Vlissings revanchetoernooi Nederlandse damesatletiekploeg won met 62-55 van Frankrijk Wim Groenewegen schoot NAC naar zege Sporttoto DESILLUSIE: SPELPEIL BLEEF BENEDEN DE MAAT TWEEDE KLASSER MIDDELBURG WON VAN EERSTE KLASSER MOC ZEELANDIA GELIJK MET ROOSENDAAL NIEUW „WERELDRECORD" OP DE 200 METER BLEEK NIET GELDIG Geen enkele ploeg zonder verlies MAANDAG 3' SEPTEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VLISSINGEN FAALDE IN DE BESLISSENDE WEDSTRIJD DE VLISSINGSE supporters, die op de stralende tweede september de voorkeur gaven aan de zonovergoten stranden en liet revanche- toernooi van de eerste klasser Vlissingen liet voor wat het was, heb ben achteraf niet helemaal ongelijk gekregenVoor de niet zo tal rijke supporters, die hun club op deze zomerse zondag niet alleen lieten, is dit revanchetoernooi namelijk een lichte desillusie geworden. Die ontgoocheling had een dubbele oorzaak: ten eerste werd er mees tentijds door vrijwel alle ploegen teleurstellend slecht gespeeld nimmer bereikte het spel een hoogte als in de werkelijke strijd om de Nederlandse amateurtïtel en ten tweede faalde Vlissingen op de valreep. In de laatste, beslissende wedstrijd verloren de Zeeuwen, die bij een zege de eindoverwinning zouden hebben behaald, namelijk ietwat beschamend met 3-1 van Quick Nijmegen, dat eerder kansloos tegen JOS (1-0) en Velocitas (4-2) ten onder was gegaan. Daardoor werd het Amsterdamse JOS, dat tegen Vlissingen met 3-1 het onder spit moest delven en dat in de laatste wedstrijd werkeloos moest toe zien, winnaar van dit revanchetoernooi om het amateurkampioen schap van Nederland. schenen, terwijl JOS, dat pas een wed strijd achter de rug had, juist het mees te werk deed. Frans Koning en Jaap Dijkstra zorgden voor een 20 rust stand en Hannes van Eikeren maakte er 3—0 van. Flissingen-QiM 1-3 Wellicht hebben de Vlissingers de Nij- megenaren, die immers tot nu toe al hun wedstrijden verloren, enigszins on derschat. Bij de Zeeuwen ontbrak in ieder geval het elan. Vlissingen rea geerde nauwelijks toen Laurense al na twee minuten zijn hielen liet zien en scoorde (01). Quick, dat niets te ver liezen had, speelde van nu af aan onbe vangen, terwijl Vlissingen nerveus bleef. Uit een voorzet van linksbuiten Pilet scoorde rechtsbinnen Kersjes al spoedig het tweede doelpunt. Toen een doorgebroken Moens ten val werd gebracht, mocht Jo de Waal een nenalty nemen. De eerste maal schoot lij naast-... Maar omdat de doelman een stap naar voren had gedaan, mocht De Waal het nog eens over doen. Nu goed: 1—2. Voordat Vlissingen aan een gelijk spel ~ing denken, maakte Kluis, die voor- ien alleen maar op de boomtoppen had gericht, een eind aan eventuele Zeeuw se illusies met een welgericht schot: 1—3. Een echt revanchetoernooi kon het overigens niet zijn: landskampioen Xerxes kon immers niet van de par tij zijn, omdat deze Rotterdamse club inmiddels in de gelederen van de profvoetballers speelt. Bovendien moest ook het Maastrichtse Stan daard schitteren door afwezigheid, omdat het al eerder verplichtingen had aangegaan. Voor JOS bleek nu de eerste klap een daalder waard: het won de openings wedstrijd met 10 van Quick. Veel bleef echter mogelijk, toen VUssingen en Velocitas gelijk speelden (22). Daarna streefden Vlissingen en Velo citas in puntenaantal JOS zelfs voorbij: eerst won Velocitas met 42 van Quick en vervolgens versloeg Vlissingen met 31 JOS. Velocitas verspeelde daarna zijn kansen op het zilveren schip door met 30 van JOS te verliezen en Vlis singen bleef juist één punt achter het JOS, doordat de Zeeuwen de laatste JOS Vlissingen Velocitas Quick 3 2 0 1 4 5—S 8 1 1 1 3 f 3 1 1 1 3 Quick-JOS 0-1 Al om tien uur brachten Quick en JOS de bal aan het rollen en het was een beetje triest, dat juist in deze vroege openingswedstrijd aantrekkelijk spel te zien was: op dat moment was de ruimte rond het veld nog slechts schaars be volkt met toeschouwers. De Amster dammers toonden zich technisch beter, waren ook sneller, maar demonstreer den een opvallend gebrek aan schutters- kwaliteiten. Toch kreeg doelman Rik ken van Quick het meeste werk. Vooral linkshalf Portengen van JOS, die vaak met zijn aanval mee naar voren trok, lanceerde nog wel eens een gevaarlijk schot. Toch duurde het nog tot tien mi nuten na rust eer deze speler het enige en dus beslissende doelpunt scoorde. Vlissingen-Velocitas 2-2 Vlissingen kon In dit toernoói niet be wijzen, dat het over een voorhoede be schikt, die steeds tot goede combinaties in staat is. Te veel moesten de Zeeuwen het hebben vim toevallige kansen: fou ten van de tegenstanders of moedige soloacties. Te weinig slaagden de overi ge voorwaartse» er in de gevaarlijke speerpunt Moens te lanceren. Ongetwij feld was Johnny Lillipali ditmaal Vlis- singens gevaarlijkste aanvalsspeler, ter wijl de onopvallend, maar zeer effectief spelende Chris de Nooijer bergen werk verzette op het middenveld. Van krachtsverschil was er nauwelijks sprake: nu eens was er een duidelijk of fensief van Velocitas, dan weer van Vlissingen. De Groningers hadden het eerst succes door Blaauw, die goed doorbrak bij een verre dieptepass. Het dreigde zelfs 20 te worden, toen te zacht op doelman Wim Bos werd terug gespeeld, maar de jeugdige Bos, die in deze wedstrijd een voortreffelijke in druk maakte, redde moedig door de bal voor de voeten van rechtsbuiten Roose- hoom weg te duiken. Even voor rust lukte het Jan de Nooijer, die weer bij zonder grillig speelde, maar meesten tijds het uanvalspcl vertraagde door de bal te lang bij zich te houden, zich vrij te spelen. Scherp schoot hij voor doel langs en 'n naar binnen sprintende van Marls kon onhoudbaar scoren (1 —1). Ook In het tweede Vlissingse doel punt had De Nooijer een belangrijk aandeel. Het gebeurde enkele minu ten na rust: hij won een duel met de- doelman, maar op het laatste mo ment sprong de bal, echter juist voor do voeten van Wim van Maris, die weer onhoudbaar inschoot (2—1). Na een fout van Gillis Sohier en Jo de Waal kwam de gelijkmaker. Pluis voor zag midvoor Smit van een boogballetje en de aanvalsleider kopte het leer ovèr de uitgelopen Bos in het doel. De beste kansen waren daarna voor Vlissingen- Zo schoten Henk Oosterhout en Rob Moens rakelings over. Met de prachtig ste save uit heel het toernooi voorkwam Wim Bos vlak voor het einde nog een nederlaag door een fel schot van Pluis met een sierlijke duik onschadelijk te maken. De Middelburger Wim Groenewe- ;en (ex-Vlissinger) was gisteren bij NAC de held van de dag. Vijf tien minuten voor het einde van de wedstrijd PSV-NAC in de eredivi sie schoot hij zijn nieuwe club naar de overwinning (2-1), waar mee de Bredanaars niet alleen twee winstpunten opstreken, maar zich tevens bij de kopgroep van zes voegden. Opmerkelijk is, dat n*a twee competitïedagen geen en kele club meer zonder verliespun- ten is. Daartegenover staat, dat Vlissingen-JOS 3-7lAI?0 en, '''f" 5 nul aankijken. Blauw Wit het het. !iel,docl- Ten Brug- (jeze zondag bepaald zitten. Sport- gencate op de lialfplaats van Sohier en: i f i t a a Wijgman als aanvaller voor Van Maris, club Enschede kraakte de Amster- die na de eerste wedstrijd last had ge- dammers met liefst 7-1. Helmut boen^jrad11Vikingen aan* tegen hVfa- Bahn bewees zijn goede vorm door voriete JOS. De Amsterdammers be- drie doelpunten voor zijn rekening Velocitas-Quick 4-2 Midvoor Smit ontpopte zich in deze wedstrijd als de topscorer van het toer nooi. Door Rooseboom nam Velocitas een voorsprong, maar een nederlaag dreigde, toen Piet Kluis binnen korte tijd de rollen met twee doelpunten voor Quick omdraaide (12). Vooral Smit moet zich dit aangetrokken hebben, want met drie doelpunten stelde hij de zeege voor Velocitas veilig. Een wat geflatteerde overwinning overigens. toernooi. En de resultaten bleven niet uit. Eerst schoot Lillipali uit een pass van Wijgman tegen de paal, vervolgens knalde Lillipali nu met het linkerbeen schietend tegen de andere paal, maar daarna schoot Henk Oosterhout, die een corner mocht nemen, de bal vanaf de hoek- vlag ineens in Even kwam er daarna paniek in de JOS-defensie, zo zeer zelfs, dat back Giel Bakker zo hard op zijn doelman terugschoot, dat hij buiten diens bereik de paal raakte! Lillipai had weinig moeite de terugspringende bal in de touwen te jagen. Moens wilde nu ook iets doen, waagde zich aan een soloac tie en schoot, na twee tegenstanders te hebben gepasseerd, onhoudbaar in de hoek: 31. Daar bleef het bij. JOS-Velocitas 3-0 Min of meer was deze wedstrijd een anticlimax. Beide ploegen hadden im mers nog alle kansen op de eindzege, maar het werd een tamme wedstrijd, waarin de Groningers ntoegespeeld Prijsuitreiking In het Scheldekwartier werden in de vooravond tijdens een diner de prijzen uitgereikt. Het „Zilveren Schip" werd overhandigd door de heer J. W. Hupkes, president-directeur van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" aan JOS. Wethouder C. J. Gillissen Ver- schage reikte de door de gemeente ge schonken replica uit. Vlissingen kreeg de P.Z.C.-wisselbeker. De heer G. A. de Kok moest deze beker definitief over handigen, want Vlissingen veroverde deze ereprijs voor de derde maal. De beker van het Nederlandse Loodswezen, uitgereikt door de heer J. de Hondt, was voor Velocitas. Voorzitter Volle- maire van SJ3.L.V. (Belgisch Loodswe zen) schonk een bord aan de aanvoerder van Quick. Tenslotte kon de heer B, Vermeer een beker van Het Vrije Volk voor de sportiefste ploeg overhandigen aan Vlissingen. Factoren als „kleding", „houding tegenover de scheidsrechter" „houding tegenover de tegenstander' speelden bij de verovering van deze be ker mee. Ongetwijfeld heeft de jury het moeilijk gehad, want er werd in dit toernooi niet groots, maar beslist wel sportief gespeeld. Middelburg heeft in Bergen op Zoom een keurige 23 overwinning behaald op de eerste klasser MOC. De eerste 15 minuten waren geheel voor de thuisclub en reeds na 7 minuten strafte Van Gaans een slordigheidje in de Middel burgse defensie met een doelpunt af (1—0). Middelburg slaagde er hierna vrij spoe dig in de balans in evenwicht te bren gen en het was Vos, die op handige wijze de stopper omspeelde en raak schoot (111. Nog voor de rust nam Middelburg een 12 voorsprong door een beheerst doelpunt van Albert Vogel. Na de rust had MOC een lichte veld- meerderheid. Na een kwartier werd de gelijkmaker geboren (22). Het zag er voor Middelburg toen niet zo best uit en Henk Versluys moest de handen nog al eens uit de mouwen steken. De Mid- delburgaanvallen waren overigens niet van gevaar ontbloot en schoten van rechtsbuiten Carol, Bostelaar en Del- motte misten op een haar na hun doel. 7 minuten voor het einde werd een fraaie Middelburg-aanval opgezet die resulteerde in een winnend doelpunt dat door Delmotte werd gemaakt (2—3). Drie wedstrijden bij amateurs Voor de amateurcompetitie werden in district Zuid I reeds drie wedstrijden ge speeld. In de eerste klas won De Valk het plaatselijke duel tegen Valkens- waard met 20. Zierikzee en NSV speelden in de vierde klas H hun eerste wedstrijd gelijk (11) terwijl Middel burg H in de reserve eerste klas het be zoekende PSV III met een stevig pak slaag naar Eindhoven terugstuurde (7 0). ZATERDAGVOETBALLERS SPEELDEN IN AFDELING DRIE WEDSTRIJDEN In de zaterdagcompetitie van de afde ling Zeeland van de K-N.V B. werd een drietal wedstrijden gespeeld. In de 2e klas A speelde VCK H gelijk 1 gelijk tegen het (1—1). In de 2e bezoekende Kloetinge (1- klas B versloeg Beren de Kloetinge- reserves met 14, terwijl Beren n in de 3e klas B met 07 het onderspit delven tegen. Zaamslag H. Meeuwen sterker dan oud-Zeeuws elftal: 6-4 De voetballers van De Meeuwen uit Zoutelande en een elftal, samengesteld uit een flink aantal oud-Zeeuws elftal- spelers, hebben zaterdag een aardig partijtje voetbal ten beste gegeven dat tenslotte met 64 door de jongere voet ballers werd gewonnen. De van Middelburg overgekomen Melis gaf reeds na 6 minuten zijn visitekaar tje af (10), maar Bram Carol, die een uitstekende wedstrijd speelde, diende van repliek (11). Nadat v- d. Heijde voor 21 had gezorgd plaatste Melis zijn tweede treffer (31) maar Carol bracht met twee doelpunten de stand weer in evenwicht. Vlak voor rust zorg de Melis voor 43- Toen 7 minuten na de rust Wouters de voorsprong tot 53 opvoerde en Melis kort daarna het hal ve dozijn volmaakte (63), was het pleit beslecht- Wel knabbelde Carol nog wat van de achterstand af (64), maar verder kwamen de veteranen niet meer- De Meeuwen-voorhoede profiteerde uit stekend van het zwakke spel van de veteranen-doelman. De opbrengst ad ƒ-82,ging naar „Sport Steunt Zonne veld". Het van de Nederlandse amateurkam pioenschappen icerd ditmaal door de Amsterdamse voetbalclub JOS gewonnen. De heer J. W. Hupkes, ■president-directeur van de N.V. Koninklijke Maatschappij ,J)e Schelde" Icon het befaamde „Zil veren Schip" dan ook aan de aan voerder van deze eerste klasser overhandigen. (Foto P.Z.C.) Het begon voor Zeelandia niet fortuin lijk want nadat Mondeel een hard schot niet onder controle had kunnen krijren schoot rechtsbuiten Heynen de bal on houdbaar in de bovenhoek- Zo bleek de thuisclub al na 4 minuten tegen een achterstand aan Na 12 minuten kwam de gelijkmaker. Nadat' v- Huizen al een keer rakelings langs had gekogeld schoot Van Iren via de handen van doel man v. d. Vreede de gelijkmaker in de touwen (11). Het Roosendaal-doel kwam even onder zware druk te staan, maar toch kwam na 33 minuten een doelpunt aan de andere kant toen Van de Zande via de binnenkant van de paal onhoudbaar inschoot (12). Vlak voor de rust slaagde Hubregtse erin de par tijen weer op gelijke voet te brengen (22). Toen met nog een kwartier te spelen Van Oers, tegen de verhouding in, Roosendaal opnieuw aan een voor sprong hielp (2—3), leek een Zeelan- dianederlaag zeker maar toen Van Iren de bal na goed voorbereidend werk aan Hubregtse doorgaf schoot deze langs de uitlopende Van de Vreede de gelijkma ker in het doel. Gezien het in deze wedstrijd vertoonde spel mogen de Zeelandia-supporters met enig optimisme de competitie tegemoet- P.Z.E.M.-tafeltennistoeraooi De Sportclub P.Z.E.M. organiseert op 25 september in „De Schakel" te Mid delburg een tafeltennistoernooi waaraan de titel „PZEM-kampioen 1962" verbon den zal worden. Interland in VUssingen De Nederlandse atletes hebben zondag op de Vlissingse sintelbaan in de elfde interlandwedstrijd tegen Frankrijk een 62-55 overwin ning behaald. Van de elf tot nu toe gehouden interlandwedstrijden tussien deze twee landen, won Nederland er zeven; één ontmoeting eindigde gelijk. De Nederlandse overwinning was hoofdzakelijk te danken aan een grote overmacht op de technische nummers. Op deze onderdelen behaalden de Nederlandse dames 15 punten winst (35-20). Op de loopnummers liepen zij tegen de Fraucaises een achterstand van 8 punten (27-35) op. De belangstelling voor deze eerste officiële interlandwedstrijd op Zeeuwse bodem was? matig. Slechts ongeveer 300 Zeeuwse atletieklïefhebbers zijn van de krachtmeting, die vaak goede atletiek te zien gaf, getuige geweest. De wedstrijd had bijna een sensatie van de eerste orde opgeleverd: een wereld record op de 200 meter. Aan de start even voor de linker bocht verschenen voor Nederland Tilly van der Zwaard in baan 2 en Willy Koster-Kapel in baan 4 en voor Frankrijk Claudette Actis in baan 3 en Michèle Davaze in baan 5. in Belgrado, vielen iets tegen. Joke suk kelde een beetje met haar achillespees, maar haar sprong van 5.86 meter was toch nog goed voor een tweede plaats. Direct na het startschot zouden de da mes dus de lange bocht ingaan en moesten bij het begin van het rechte eind ongeveer op gelijke hoogte liggen. Niet echter in deze wedstrijd. De Fran- Sen onderdeel van de zondagmiddag op de Vlissingse sintelbaan gehouden inter landwedstrijd tussen de damesatletiek- ploegen van Nederland en Frankrijk: de 80 meter horden. V.l.n.r.: Mariene Can- iuio (Frankrijk)Lia Hinten (Neder land) en Demse Guenard (Frankrijk). Achter de Frangaise Guenard ziet 'men nog juist de tweede Nederlandse deel neemster mejuffrouw K- van Sloten. caise Michèle Davaze had by het uit komen van de bocht ongeveer 8 meter voorsprong op de Nederlandse Willy Koster en 11 meter op haar landgenote Claudette Actis. Onbedreigd kwam zij over de eindstreep in de tijd van seconde. „Een nieuw wereldrecord" fluisterden de officials. „Geen sprake van. On mogelijk", was de reactie van star ter G. N- Rinkel, een bekend figuur in de vaderlandse atletiekwereld- Het was ook bijna onmogelijk: zo voor het oog geen snelle race en toch een wereldrecord. Er moest ergens een fout zijn gemaakt. Daarover waren zelfs de atletes liet eens Bij het opmeten van de baan kwam de vergissing aan het licht. Alleen baan 1, waarin niet werd gelopen, had de juiste lengte. De banen 2, 3, 4 en 5 bleken naar gelang zij verder naar buiten la gen steeds meer op de afstand van 200 meter te kort te komen. Michèle Davaze in baan 5 bleek zelfs meer dan tien meter minder gelopen te hebben. Geen wereldrecord dus. Ook geen topprestatie van Willy Koster, wjens tijd van 23.7 zij eindigde als tweede een verbete ring van het Nederlands record van Fanny Blankers-Koen (23.9) zou heb ben betekend. Wel 7 punten voor Frank rijk en 4 voor Nederiand, want men be sloot de plaatsing van de deelneemsters wel te laten meetellen voor de eind rangschikking. Overigens waren de foutieve afstanden te wijten aan een technische en geen organisatorische vergissing. De organiserende vereniging, Marathon, treft dan ook geen enkele blaam. Dit was eveneens de mening van de technische leidster van oranje' Fanny Blankers-Koen. „Och dat kan eens gebeuren", merkte zij op. gonncn direct offensief en de Vlissin- te nemen. se toeschouwers zagen er nog eerder iijS Heracles kwam zondag aan docl sprintende Baart en scoorde (011. f,Jn eerste punt. Tegen het sterke Vo- Nu veerde Vlissingen echter op. kreeg V, 7? een vrije trap op de rand van het straf- f.rei viwee.a schopgeblcd, maar uit het boogballetje Sohuman, von0-. jaren gevreesd van Ba Waal kopte Moens juist over. fhutter m de eerste divisie smaakte Een ogenschijnlijk beslissend schot van het genoegen z(jn eerste doelpunt ln de Lillipali kets te £p het laatste moment eredivisie te scoren. Er waren op do af op een verdediger. ,twae£e competitiedag twee gelijke spe- len. De big match Feijenoord-Ajax cin- Na rust beleefde Vlissingen een digde onbeslist (11). Tot een zelfde lange periode van goed voetbal, het- resultaat kwamen Volewijckers en Spar- geen dan wn uitzondering was in dit ta, al eindigde de wedstrijd hier met twee doelpunten meer (22). Fortuna bleek in eigen huis de meerdere van ADO (10), terwijl DOS ln Utrecht aan één doelpunt genoeg had om MVV met zijn eerste nederlaag huiswaarts te sturen (10). Willenf II behaalde een royale overwinning op het enigszins te genvallende GVAV (3—0). PSV-NAC 1—2. In een sportieve, maar weinig aantrek kelijke wedstrijd, behaalde NAC ver diend de zege. De PS V-ploeg miste doortastendheid, schotvaardiglicid en vooral snelheid, wapenen, die de NAC- ers beter hadden geslepen. Na een kwar tier spelen schoot Hocnen de thuisclub naar een 10 voorsprong, die door Can- jels in de 33e minuut teniet werd ge daan. Wim Groenewegen rechtvaardigde zijn opstelling door NAC in de tweede helft naar de overwinning te schieten. Aantal toeschouwers: 13.500. BLAUW WIT—SC Enschede 1—7. Deze wedstrijd is een waar schutters- festijn geworden voor «lc oostelyken, die in de voorhoede een uitstekend spe lende Rahn en een razendsnelle en schietgrage Bosveld nadden. Hoewel de defensie van sportclub niet. altijd even vlekkeloos speelde, bleek de achterhoede van Blauw Wit niet opgewassen tegen de snelle aanvallen van Enschede. Het seoreverloop was als volgt: Koers 10, Names 11, Rahn l2. Nemes 13, Bosveld 11, rast, Bosveld 15, Rahn 16 en 17. Er waren 30.000 toeschou wers getuige van de wedstrijd. HERACLES—VOLENDAM 1—1. Over het geheel genomen bleken de defensies het beste deel van de ploegen. B(j de Almeloërs trad vooral het gemis aan snelheid naar voren. Het doelpunt van Volendam ontstond ln een periode, dat Heracles onbetwist de sterkste was. De geroutineerde Dick Tol bracht na zeven minuten de stand op 10. Het duurde tot ver in de tweede helft voor Schuman een actie van de Heracles- voorhoede met een doelpunt kon afron den (11). Voor de 36.000 toeschou wers was het geen onaantrekkelijke strijd. FEIJENOORD—AJAX 1—1. De Rotterdammers zijn herhaalde lijk aan de rand van een nederlaag geweest. Een pittiger en dynami scher Ajax gaf vrijwel de gehele wedstrijd de toon aan en niemand van de niet minder dan 60.000 toe schouwers zou verbaasd zijn geweest als de Amsterdammers met één of twee doelpunten'verschil hadden ge- De grootste verdienste voor het gelijke spel komt toe aan doelman Eddy Pie- ters Graafland, die een fantastische wedstrijd speelde. Coen Moulijn faalde volkomen. Zijn spel was zo zwak, dat zijn clubgenoten hem na de thee nog slechts sporadisch van een pass bedien den. De sterrenvoorhoede van Feijen- oord moest het trouwens in alle op zichten afleggen tegen de voorwaartsen van Ajax, van wie Prins en Henk Groot op een goede wedstrijd kunnen terug zien. Bennaars scoorde in de 44e minuut voor de thuisclub. Her.lt Groot bracht een kwartier na de thee de partijen op gelijke voet. FORTUNA—ADO 1—0. Een ontmoeting met weinig hoogtepun ten. Eerst tegen het einde kwam er spanning, toen ADO alles op de aanval gooide om de één-nul achterstand weg te werken, Het mocht echter niet ba ten. Het in de zevende minuut door Beenen gescoorde doelpunt bleef het mg -Iggr- r~tjd. die bijge woond. DOS—MW 1—0. De DOS-pIoeg, na de nederlaag tegen GVAV sterk gewijzigd," behaalde een moeizame 10 overwinning die pas in de laatste fase van de strijd werd be werkstelligd. Weliswaar lag het spelpeil by MW iets hoger dan bij DOS, maar de Limburgers bleken hun schot thuis- gelaten te hebben. Na rust werd het een aantrekkelijke wedtrrjd met over en weer aanvallen. Westphaal benutte een van deze aanvallen in de 82e mi nuut. Op gelukkige wijze zag hij kans een terugspringende bal in het doel van MW te schieten. 11.000 toeschou wers. WILLEM II—GVAV 3—0. Weinig moeite hadden de Tilbnrgers om een gehavende GVAV-ploeg, waarin La Oroix, Meuken, Bnist en Zoetendal ont braken, naar een 30 nederlaag te brengen. Het was overigens een vrr matige wedstrijd, die de 7500 toeschou wers bepaald niet in vuur en vlam zette. Timmermans zorgde voor de thee voor een veilige 20 voorsprong en na de pauze bracht Senders dc stand op 30. VOLEWIJCKERS—SPARTA 2—2. Een sterk gestart Volewijckers. dat binnen elf minutne een 20 voor sprong nam, moest 'enslotte genoegen nemen met een puntenverdeling, die de verhoudingen in het veld niet precies weergaf. Polak en Schaft strafschoD) scoorden de, doelpunten voor Volewijc kers. Adelaar en Bodnar namen de tref fers van Sparta voor hun rekening. In de slotfase liet Polak een fraaie kans om zijn ploeg de zege te geven onbenut. Er waren 9000 toeschouwers. De stand is: Willem II Sparta Ajax Fortuna '54 Feijenoord NAC SC Enschede MW PSV Volendam GVAV DOS Volewijckers Heracles ADO Blauw Wit 2 110 3 2 110 3 2 110 3 2 110 3 2 110 3 2 0 2 0 2 5—2 6—3 2—1 2—1 3—2 4—3 8—3 3—2 4—3 2—2 3—4 2—3 3—5 1—2 0 0 2 0 1— 0 0 2 0 2—11 De 800 meter dames was een onbe twiste zege voor Gerda Kraan. Haar tijd van 2.07.2 lag slechts 1.2 seconde boven haar Nederlands record van 2-06. De meeste tegenstand onder vond zij nog van de tweede Neder landse deelneemster aan dit nummer Jannie van Eyk-Vos, die in 2.10.5 als tweede eindigde. De 4x100 meter eindigde in een over winning voor de Franse ploeg in 46.3 sec. De Nederlandse dames kwamen door enkele ongelukkig genomen wis sels niet verder dan 48.1 seconde. Technische nummers Van de vijf technische nummers eindig de er slechts één in een zege voor de Franse meisjes. Marthe Bretelle werd namelyk eerste op het nummer discus werpen met een worp van 43.80 meter. Corrie Hamer-Huygen werd tweede met 43.19. Op de overige technische num mers was het al Nederland, dat de klok sloeg. Nel Zwier won het hoogspringen met 1.61 meter, Corrie Bakker werd eerste met een sprong van 6.07% meter, het kogelstoten werd een zege voor Corrie van Wijk met 13 92 meter, terwijl Willy Hulshof-Van Montfoort het speerwerpen won met 48.22 meter. Op de bijnummers won Cas Mulder zowel de 3000 als de 800 meter heren. Op beide nummers kwam hij tot zeer aanvaardbare tijden: 8.46 op de 3000 meter en 2.00.5 op de 800 meter. R. Franken van Dynamo won de 600 meter jvoor B-junioren in 1.36.2. Des avonds was er een diner in hotel restaurant Delta. De woordvoerders van de twee ploegen stelden nog eens uitdrukkelijk, dat voor de foutieve ba nen op de 200 meter, de organiserende vereniging geen enkele blaam treft. Integendeel, zij toonden zich vol lof over de organisatie. Mevrouw F. E. Blan kers-Koen en de heren A. G. A. Ver donk, F- Naerebout, A. A. Bouwens en G. ter Meulen ontvingen de speld van "erdienste van de Franse atletiekbond. Prestaties Deze interlandwedstrijd heeft tal van goede prestaties te zien gegeven. Zo wou Denise Guenard de 80 nieter horden in een tyd van 10-9 seconde, een verbe tering van het oude Franse record niet 0,1 seconde. Mariene Canquio, die twee de werd evenaarde het oude record. Lia Hinten eindigde als derde in 11.2 secon de. Een tweede verbetering van een Frans record viel op de 400 meter dames te noteren. Evelyne Lebret eindigde als tweede in 56.6 seconde en bleef daar mee 0,6 seconde onder de tijd van het oude record. Tilly van der Zwaard won dit nummer met groot machtsvertoon. Zij legde de afstand af in 55.2 seconde, slechs 0.2 seconde boven haar eigen Nederlands record. Een verbetering van het jeugdrecord vérspringen kwam op naam van Corrie Bakker. Zij werd eer ste met een sprong van 6.075 en overtrof daarmee haar eigen record met 11,5 centimeter. De prestaties van Joke Bij- Ie veld, die ons land zal vertegenwoordi gen bij de Europese kampioenschappen Onbetwist Blauw Wit-Enschede i X Volewijckers-Sparta X DOS-MW X PSV-NAC X Heracles-Volendam X Feyenoord-Ajax X DHC-Excelsior X RBC-Eind hoven X Enschedese Boys-Velox X Fortuna Vl.-DWS c X ZFC-KFC X EDO-Haarlem X Xerxes-NOAD X H 1 ar 11 «5 21 26 at 7 12 17 22 37 3 8 13 18 25 28 4 9 14 19 24 ar s 10 IS ■ar, 25 30 Gerda Kraan aan de finish van de 800 meter dames, welke afstand zij icon in 2.07.2. Het aantal deelnemers aan de. sporttoto was deze week 564930, die in totaal f 685.755 inlegden. Van dit bedrag zijn als prijzen beschikbaar: een eerste prijs van f 214.465,een tweede prijs van f 67.890,en een extra-prijs van f 33.945. Zondagavond waren er reeds vier meldingen van dertien goede uit slagen en voor de overige prijzen had- Iden zich reeds vele gegadigden gemeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5