VROUWEN OP DE BAAN IN MILAAN.... Het leven werd in juni iets goedkoper 1)15 BOEKENPLANK Klanken uit de ether PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer UIT DE BAND GESPRONGEN Deense premier - na hartaanvallen - afgetreden Mevrouw Kennedy terug van vakantie LIJST MET 58.000 AANVRAGERS VOOR TELEFOONAANSLUITING Waar zijn onze schepen MAANDAG 3 SEPTEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 VVVVVVVVWVWVVVWV^n/WVVVVVVWVWtfWWWWVVVWVVWVVVVVUVVVVWVWUVWWWVWVVVYVVVVVWWWWVWVVVVVVVVW Het wereldkampioenschap van Henk Nijdam? Akkoord. Het was indrukwekkend. De close up van zijn hoofd door het Wilhel mus overspoeld was een plaat je. De ogen stonden wat fel, zon der de befloersing der hevige ont roering, maar wat aan de ogen te kort was, lag in het bijten der ka ken. Een aangedane jongen, kort en goed. De Nederlaag van Martin Wierstra in de stayers-finale? Ook die was indrukwekkend. Martin heeft altijd aan de weg getimmerd. Hij heeft processen gevoerd, hij heeft over het stayerschap gewei- Met Pierre Huijskens door de sport VWWV\\VWVVVWWWWV dige dingen gedebiteerd en ons allemaal doen geloven, dat ie het nog wel een keer halen zou. Die wereldtitel, bedoel ik. Hij heeft hem nu voor de zoveelste keer niet gehaald. Dat liet'niet na indruk te maken. Jan Derksen en Peter Post? Twee sympathieke mannen. De één over de leeftijd heen, zenuwpees, maar van de baan niet los te ma ken bleek goed voor een vierde plaats. De ander Peter, koning der winterbanen, nog groeiend naar zijn top reed naar het brons, ons stijvend in de overtui ging dat hij geen „cup-fighter" is, doch een geweldenaar bij wie men niet met titelgevechten moet ko men aandragen, omdat ie daar niet tegen kan. Ook Barend Ba- rendse mocht er wezen. Dat vond ik tenminste. Ze mogen dan wel schrijven dat hij te veel babbelt, maar zulke reprimande stamt uit de pennen van heren, die Barends° navelstreng met de wielrennerij niet begrijpen. Hij zal de echte lief hebber aan zich hebben verplicht met zijn aanstekelijk enthousiasme, met zijn fijn-chauvinistische super latieven, met zijn goed woord ze.lfs voor de slechtste coureur. Zoiets is nobel. Bovendien heeft hij de dames-wielrensters op uiterst hof felijke wijze behandeld, zonder nochtans na te laten, heur kiesjes in de maling te nemen. En dat is misschien wel Barend Barendses grootste verdienste geweest bij het commentariëren der t.v.-uitzendin gen van de baan. Kijk, dames op een race-fiets: dat •heeft helemaal niets meer te maken met de onderscheiden vormen van vrouwelyk schoon en feminale elegantie, zoals die in der mannen verbeelding ongetwijfeld leeft. Wiens hart draaide niet om, toen hij op een gegeven ogenblik een „renner" aan de start meende te zien met een voor een coureur onthutsende wel vingen? Wie zweeg niet stil, toen hij bij nader inzien niet een renner maar een renster voor het vertreksein gereed zag staan? Wie wist bovendien dat een wereldkam pioenschap baanfietsen óók al een mep van de emancipatie-der-vrouw had meegekregen en wel een zoda nige, dat jury, commissarissen en kamprechters gedwongen zijn de wielrensters met ernst te be jegenen - Ben ik misschien ouderwets? Des tijds toen de fiets in zwang kwam, hebben dominees en pastoors be zwerend de vermanende vinger ge heven naar het onzedige tafereel van pedalerende dames. En nu zijn die een gewoon straatbeeld gewor den- De pastorale waarschuwingen waren echter géén pleidooi voor het behoud der vrouwelijke elegantie. Zij waren gericht tegen wat er van \de vrouw zichtbaar zou worden, waneer zij het rijwiel besteeg. Dat was gerekend naar de lange rok kennormen dier tijden méér dan men op straat van een dame ge wend was te zien. Het ging om de onderbenen die te voorschijn kwa men. En om de immorele sportivi teit der meisjes en vrouwen. Welnu ik zwijg over het al of niet zedig-zijn van dames op een racefiets. De zedigheid laat ik even 'buiten beschouwing. Ik zou mijn stem slechts willen verheffen tegen de onvrouwelijkheid der sprin tende, achtervolgende dames. Ze trekken even „gewoontegetrouw" aan de rand van nun race-broekjes als de fietsende mannen. Ze gespen even stoer-mannelijk hun toeclips vast. Zij trekken even kordaat aan het riempje van hun valhelm. En ze wrikken net zo met hun stuur, voor zij vertrekken. Ook de dames klim men hoog in de baan. Ook zij loeren op mekaar in de eerste ronde. Ook zij „vallen" naar beneden om gang te krijgen cn ook zij komen uit het zadel schokkend en rukkend om de laatste 200 meter te winnen. Erbarmelijk tafereel. Laat ik dan verder maar zwijgen over het „ach teraanzicht" der van start vertrok ken juffen. Het hart van prof. Buy- tendijk („Psychologie van de vrouw") zal bij een dergelijke scène ondersteboven zijn gegaan. Waren de echtelieden van deze sprintende „nimfen" aanwezig? Wat zijn dat voor echtelieden? Hoe gaat het bij hen thuis toe, vraag ik me af. De imitatie van de racende man gaat bij deze wouwen zover, dat zij zelfs geen damesfiets gebruiken. Dat is de limit- Het weglaten van de framestang had althans een po ging kunnen zijn in de goede rich ting. Ook die is niet ondernomen. Tegenover de onbeheerstheid, waarmee deze man-vrouwen zich voor de Eurovisie-camera's durfden vertonen, stelde de Neder landse commentator Barend Barend- se zijn schier-grenzeloze hoffelijk heid. Een prijzenswaardige daad. Hij had anders kunnen praten dan over „de dames-achtervolgsters" en „de meisjes op twee wielen" en „het sprintende vrouwendom". Hij had eens lekker kunnen radauen en blauwbaarden rnet die t.v,-beelden. Hij had-er de U.C.I. van langs-kun nen geven, die het wereldtoernooi met dit soort „kunstbloemen" meen de te moeten ontsieren. En hij had die fietsende Engelse huismoeders een zetje kunnen geven, waar de huiskamers zich om hadden be- daan. Maar Barend bleef heer. Ba rend deed het op de beste wijze. Hij beperkte zijn kritiek tot de opmer king: „Wat zullen die snel bood schappen kunnen doen". En zweeg verder stil of sprak over de mannen. WAAR HEEFT U DE MQDIGUA- NI VERBORGEN? IK WEO DAT O EEN GEHEJME GALERIJ HEEFT VOL VERDWENEN MEESTERWERKEN.r HOUD TOCH OP! IK BEN ER AARDIG ZEKER VAN DAT DE MODIGLIANI VAf AXEL NIET UW EER5TE DIEFSTAL IS. U KUNT ME NU TOCH VERTROUWEN 2189. De Pionier volgde nog steeds de loop van de rivier, tot; waar deze in talloze vertakkingen uitliep in de oceaan. Burlek, een der twee man nen die piloot Storm en Buck in de woestijn hadden opgepikt, had zijn redders natuurlijk reeds alles ver teld van de zogenaamde monster parasiet, die alles wat leefde en groeide in zijn dodelijke kronkelar men ving. maar eerlijk gezegd ge loofden de twee nuchtere aardlingeu niet veel van dat verhaal. Toen Bur lek hen echter het delta-eiland aan wees, waar zijn machine een nood landing had moeten maken, konden zij duidelijk zien hoe het gedeelte aan de uiterste punt al volkomen door het vreemde groeisel was overdekt. Op dat moment trad Kolgin met een verbaasde uitdruk- f A.averteniit;j ACME WERELDNAAM VOOR WASAPPARATEN! wasmachines -centrifuges -combinaties droogmachines Niet te vroeg juichen Mede door de uitverkoop (Van onze economische medewerker) De minister van sociale zaken zal deze week wel een zucht van ver lichting hebben geslaakt: van 15 juni tot 15 juli zijn de kosten van levensonderhoud weer enkele pro centen naar heneden gegaan. Niet alleen de belastingverlaging op 1 juli maar ook de daling van de aardappel- en fruitprijzen hebben hieraan meegeholpen. En niet te vergeten de invloed van de uitver koop. Heel veel zoden zet de daling niet aan de dijk maar zij is psychologisch toch van belang. Aan een regelmatige stij ging, die de indruk gaf, dat het leven steeds duurder werd, is op abrupte wij ze een eind gekomen Dank zij de opvallende daling staan wij thans nagenoeg op hetzelfde peil als vorig jaar op 15 juli. Met één slag is dus de stijging van de kosten van levensonderhoüd die de gemoede ren behoorlijk in beweging bracht, ongedaan gemaakt. Met een beetje fantasie zouden wij kunnen zeggen dat de uitgaven voor het levensonder houd in wezen stabiel zijn gebleven. Gaan wij nog verder, dan kunnen wij het ook nog hebben over het onveranderd blijven van de waarde van de gulden. Wq moeten echter niet te vroeg juichen. Twee bijzondere krachten hebben aan de daling meegeholpen: de belastingverla ging en de uitverkoop. Die laatste is maar tijdelijk geweest. En tegenover de belasting' huurverhogi lensatie in uitgaven niets af. En ;e blijft het een vraagteken wat de voedingsmiddelenprrjzen zullen gaan doen. Met dit al willen wij de betekenis van de verlaging van 15 juni tot 15 juli niet verkleinen. Wij moeten er alleen voor WEER OF GEEN WEER De babbeltjes over het weer hebben het algemeen geen goede pers. Wat is er feitelijk banaler, dan tegen buurman, die over het hek geleund van het zon netje -staat te genieten, te roepen: „Mooi weer vind U niet?" De heer J. Buisman, die niet eens „vakweerkundi- ~e" mag worden genoemd heeft met dit loekje duidelijk aangetoond, dat ook een praatje over het weer op hoog peil kan worden gevoerd. In dit. compacte en toch meer dan 200 blz. rijke boekje, waarvan de inhoud bovendien nog door een echt vakman (dr. H. ten Kate) wordt goedgekeurd en zelfs geprezen, is zoveel kennis bijèengebracht en op zo aangename wijze voorgedragen, dat we er heel graag de aandacht op vestigen. Dit wordt ongetwijfeld een best-seller, het is modern tot de dag van heden. Uitg. Tliieme, Zutfen. Dc gouverneurs van do siaten New York en New Jersey, resp. Nelson Rockefeller en Richard Hugues. hebben de onderste ver dieping van de hangbrug over de Hudson, genoemd naar George Washington, geopend. Het verkeer over de brug, dat in 19G1 38 miljoen voertuigen omvatte, zal nu met 75 procent kunnen toenemen. De beroemde Fran- nrehitect Le Corbusier heeft de hangbrug, die in 1927 door de Amerikaan Othmar Am- rnann weTd geconstrueerd, de mooiste brug ter wereld genoemd. De bouwkosten bedroe gen 145 milioen dollar. king op zijn baardig gelaat de stuurcabine bin nen. „Aha! Ben je wat opgeknapt ouwe jongen?" vroeg Burlek, die blq was zijn leameraad weer op de been te zien. itooi TZuóy /Pl. fizzes „Je moet ze vertellen, dat je getrouwd bent", zei Gipsy. Per slot kunnen ze niets doen dan boos worden- Jullie zijn getrouwd en verder komt het er niets op aan". Romantisch als ze was, dacht ze niet aan de toekomst, maar zag alleen het schone heden, maar Janet zei met een ongerust stemmetje: „Het zal niet zo heel gemakkelijk zijn voor Lacey om werk te vinden en we kunnen niet verwachten, dat zUn vador ons steunt en dat willen we ook liever niet. Op hel ogenblik heb ik mijn betrekking no&". ging ze voort, „maar Lacey wil niet, dat ik blijf werken, en vandaag heb ik vrijaf gevraagd het was toch liet vroege sluitingsuur", voegde ze cr half verontschuldigend bij. Het leek een grappige droom, dacht Gipsy een scnone'droom ook, en on werkelijk zoals dromen zijn, Lacey daar zo trots en gelukkig le zien in een om geving, die hij tot voor heel korte tyd nog verafschuwd zou hebben.. En Janet was lief! Lacey had niet over dreven roen hij vertelde, hoe lief ze was; bruin haar met een tintje kastanje, brui. ne ogen als een hertje, wat beschroomd en gauw èchuw cn een allervrolijkst lachje. „Hoe zou iemand wat legen haar kun nen hebben"" vroeg Gipsy zich af; ze zou een aanwinst zijn voor het grootste kasteel, dat ooit wus gebouwd. Ze concentreerde haar zwervende aan dacht weer, toen ze Janet hoorde zeg gen: „ik heb Lacey verteld, dat we makkelijk van vijftig pop in de week kunnen leven. Natuurlijk is de auto te duur. maar dat hindert niet, omdat onze woning zo gemakkelijk is gelegen. Voor een stuiver" ben ik op mijn werk en d~ bus stopt aan het eind vun deze straat' Vijftig pop in de weck! Daarvan kon den ze leven en toch had Robillard dat een bespottelijk inkomen gevonden. Als ze hem het geluk van dit tweetal maar eens kon laten zien, overwoog Gipsy cn een ogenblik vergat ze, dat het niet alleen dc trots van Robillard was, die tussen hen beiden stond, maar ook het feit, dat ze niets voor hem bete kende. „jy bent niet verloofd, wol?" vroeg Janet aarzelend en Gipsy lachte. „Neen. ik word de oude vryster van de familie". „Dat zal we! niet", zei Jane vol ver trouwen. Gipsy bleef tot na de thee en toen re den ze allebe' met haar naar het sta tion. Het regende een beetje, toen ze buiten kwamen en de straat zag er niet aanlokkelijk uit, maar Gipsy's ogen za gen nog altqd het tafreeltje van de war me zitkamer met de blauwe gordynen de pul met bloemen en twee men sen, die over-gelukkig waren en dus hadden dingen van buiten geen invloed haar. :iyf jullie maar zitten", beval ze, toen aan het station gekomen waren. „Er is een trein om vijf uur twintig, die ik nog net halen kan, als ik ren". Ze kuste Janet. „Ik ben blij dat ik je ken", zei ze. „Blij, dat jullie zo gelukkig zijn. Ik kom nog wel eensdikwijls, als ik mag" en zc drukte Lacey dc hand en haastte zich weg. Maar de trein was al vertrokken; de controleur keek haar deelnemend aan achter het gesloten hek: „Tc laat, juf fer". ,0! Wanneer gaat de volgende?" „Zes uur vqf, juffer". „Nog bqna een uur". Ze draaide zich om en wenste, dat ze Lacey maar mee op het perron had laten gaan, want ze voelde zich wat eenzaam dat ze een uur op een tochtig station moest wach ten. Er was wei een restauratie, muar ze had net thee gedronken cn alle banken schenen vol te zitten, dus drentelde ze naar de kiosk. Iemand, die naar een avondkrant grab belde, botste tegen haar aan en stootte haar handtas onder haar arm uit, en toen ze wanhopig bukte om deze op te rapen, zei een beleefde stem: „Mag ik even". En hot was Robillurd. E^n ogenblik keken zo elkaar onthutst aan, en Gipsy zei: „De mensen zouden beweren dat zo iets niet kan, is het wel Ik bedoel, het is een ontmoeting, die je alleen maar in boeken leest en dan nau welijks kunt aannemen?" En toen hq geen antwoord gaf, ratelde ze door met het gevoel, dat ze hem tot elke prys bij zich moest houden: „Wat voer je hier uit? Dit is jouw station riiet. Je bent de laatste persoon die ik hier verwacht had". Robillard glimlachte. „Soms kom ik wel eens aan het station van andere men sen", zei hq. „Ik heb net iemand wegge bracht, een kennis". ,Een meisje", dacht Gipsy jaloers. „Ik heb mijn trein gemist", vertelde zc hem, „en nu moet ik eén uur wachten". Haar ogen smeekten. „Je wilt zeker wel een kopje theo met mq gaan drinken of zo", waagde ze zonder veel hoop. Robillard aarzelde duidelijk en zo zei flauwtjes: „Toe het was de laatste keer zo leuk die avond in de mist. Ik verlang zo naar een kop thee. Ik wilde er juist een bestellen", voegde ze er niet heel oprecht bij en een ogenblik later lie pen ze naar het restaurant. Gelukkig was het nogal leeg, constateer de ze verlicht en ze ging hem voor naar een hoektafeltje. „Niet zo gezellig als die andere gelegen heid", ze ze met een nerveus lachje en ze voelde iets verkillen, toen hq vaag her haalde: „die andere gelegenheid?" „Toen we koffie hebben gedronken in de mist". „O ja", sprak hij stug, alsof de herinne ring hem niet aangenaam was en Gipsy wrong haar handen onder de tafel. ,Ik ben bij mijn broer geweest", zei ze :n besefte opeens, dat het niet heel tact vol was om Lacey nu te noemen en toen hq geen opmerking maakte, zei ze met een nieuwe poging: „Kolonel Lufton heeft me van je moeder verteld. Ik vind het ellendig voor je". Haar stem klonk innig vol deelneming. „Dank je", zei Robillard en zy'n ogen werden wat milder, ofschoon hij zich by- na onmiddellijk omdraaide om de kellncr te roepen: „Twee. thee, ajsjeblieft. Wil je toast of cake?" „Dank je, alleen maar thee". Er volgde een kort zwygen eer ze weer zei: „Een vreemde ontmoeting en hier nog wel". „Ja? Het is niet de eerste keer. dat ik een kennis op een Londens station ont moet". „Ben je mot dc wagen gekomen?" „Ja, ik heb het land aan treinen". „Ze boog zich wat voorover en lachte even: „Moet je bepaald zo onvrendelqk zijn?" vroeg ze. 1-Iij keek haar aan en toen weer de ande re kant uit. ,Neem me niet kwalqk. Ik ben moe. I. heb een nare dag gehad". „Wat vervelend, dat je zo moe bent". Wat was het allemaal moeilijk. „Heb je een klant weggebracht?" ,Neen, een kennis". ,0", en toen deed ze de vraag, die voort- heus de garage verkopen en wil je dan naar Australië gaan?" „Zeker. Ik hoop tenminste de garage te verkopen, maar het is niet gemakkelijk om een zaak van de hand te doen, die niet rendeert". „En blijf je lang weg?" vroeg ze. Robillard lachte: „Als je geen miljonair bent, maak je gewoonlijk geen korte uit stapjes naar Australië". „Het is net aan de andere kant van de wereld is het niet?" ,Ik geloof van wel. Ik ben er bang voor, ja!" Gipsy's hart sprong. Bang Voor. Bete kende dat, dat hij het ook naar vond De kellner bracht thee, maar ze deed ;een poging om in te schenken, tot F.o- 'illard er haar aandacht op vestigde en toen wierp ze een snelle blut op de klok. Er waren al twaalf kostbare minuten verlopen. „Suiker?" vroeg ze. „Graag. Jij niet?" „Geen suiker. Dank je". .Zoet genoeg van jezelf?" vroeg hij. ,Ze keken elkaar aan en de blik van Ro billard was wat triestig. ,Ik geloof niet, dat iemand mij zoet of lief vindt" zei Gipsy. .Niet? Dan zijn de meeste mensen won- deriyk blind". Gipsy kreeg een kleur. „Probeer je mij complimentjes te ma ken?" vroeg ze. „Neen". ,Ik dacht ook al", zei ze. Hij zocht in zijn jaszak. „Wil je een sigaret? Pardon. Ik had ver geten, dat dc myne op zqn. Ik zal een doosje halen". .Steek er een van mq op", zei ze snel en met jachtige vingers maakte ze haar tasje open haalde er haar zakdoek uit, poederdons en lippenstift, eer ze haar koker kon vinden. (Wordt vervolgd.) De 52-jarige Deense premier Vig- go Kampmann is officieel om ge zondheidsredenen afgetreden. Dit heeft de minister van buitenland se zaken, Jens Otto Krag, na een kabinetsvergadering meegedeeld. Zoals bekend was de premier dinsdag wegens hartklachten in een ziekenhuis opgenomen. Woensdag en donderdag had hij twee lichte hartaanvallen. Twee weken geleden had hij zqn werk hervat na een ziekteverlof van vier maanden wegens een hartaanval op 2 mei. Kampmann (sociaal-democraat) werd premier na de dood van Hans Christian Hansen in februari 1960. Hij was eerder minister van financiën geweest. Men verwacht, dat hij door Krag, die het premierschap heeft waargenomen, wordt opgevolgd. De politieke woord voerder van de sociaal-democratische artij, Per Haekkerup, zou minister van iuitenlandse zaken worden. Hij staat aan het hoofd van de V.N.-delegatie. haar dochtertje Caroline gisteren per lijnvliegtuig naar New York ver trokken, na een vakantie van 23 dagen in Italië. De vakantie is doorgebracht te Ravello. Aanvankelijk was de echtgenote van de Amerikaanse president voorne mens twee weken te blijven, doch later kwam er nog een week bq. Me vrouw Kennedy heeft gelogeerd bq haar zuster, prinses Lee Radziwill, die een negen eéuwen oude villa had gehuurd. Het bezoek van mevrouw Kennedy en sterk in de belangstelling 0 en is stellig een goede bijdrage tot versteviging van de Italiaans-Ame rikaanse betrekkingen geweest. Stewardess uit vliegtuig gevallen De Argentijnse bond van*vliegend per soneel heeft de staatsluchtvaartmaat schappij Aero-Lineas Argentinas ge vraagd, alle in Engeland vervaardigde lijnvliegtuigen van het type Avro-48 aan de grond te houden, hangende een onderzoek naar de dood van een stewar dess. fieze stewardess, de 23-jarige Olga Go mez, kwam om het leven, toen van het vliegtuig waarmee zij van Tucuman naar Buenos Aires vloog, op bijna 5000 meter hoogte de c'eur van de drukca- bine openvloog en zij naar buiten werd gezogen. Een lid van de bemanning trachtte haar nog vast te grijpen, maar hq kon niet verhinderen, dat zij uit het toestel viel. Op dezelfde dag. schoot bij een ander Argentqns verkeersvliegtuig van het zelfde type ook een deur open, maar hierbij deden zich geen persoonlqke ongevallen voor. 9 De 25-jarige Napoleon Coleman in Passaic (New Jersey) stond terecht omdat hij zijn huisdeur had ingetrapt, zijn vrouw had ge slagen en de meubels kort en klein had ge slagen. Hij werd veroordeeld tot de volgende straf: twee maanden lang iedere week een grote doos chocola voor zijn vrouw kopen. Coleman zei de deur ingetrapt te hebben om dat hij dacht dat er een andere man in huis» was. Die was er niet. DINSDAG 4 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc-s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Kl&ss. gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Amusementsmuziek (gr.). 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Klass: gram. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.24 Klassieke gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Muziek houdt fit (gr.). 11.50 Volaanvooruit, praatje. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.04 Populaire gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Licht lunchconcert (gr.). 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.30 Amusementsmuz. (gr.). 14.00 Moderne orkestmuz. (gr.). 14.35 Voor de platte landsvrouwen. 14.45 Omroepdubbeïkw. 15.00 Lichte gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Bidstond voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: De Nederlandse Antil len, door Frank Martinus Arion. 18.00 Dansorkest en zangsolist. 18.20 Rege ringsuitzending. 18.30 Radio-Volksuni. versiteit: Van Bach tot Boulez (IX) door H. Citroen. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Lichte gram. 20.10 Wereld muziekconcours Kerkrade 1962: orgel spel. 20.45 Klass. en mod. muz. 21.15 Radio filharmonisch ork. en solist: klassieke muz. 22.15??? 22.25 Boekbe- Een jaar - en langer wachten Situatie verschilt van net tot net (Van een onzer redacteuren). Het aantal aanvragers van een telefoon aansluiting in Nederland, wier wens voorlopig niet vervuld kan worden, is thans opgelopen tot 58.000. Dat is pre cies de werkvoorraad die de P.T.T. in een half jaar aankan. Dat betekent ook precies een investeringsbedrag van 100 miljoen gulden. Maai' dat betekent niet, dat wanneer de P.T.T. vandaag aan het wegwerken van deze lijst zou beginnen, binnen de ko mende zes maanden althans deze ach terstand zou zijn ingelopen. Want de 58.000 aanvragers vormen niet zo-maar aansluitingen, die men stuk voor stuk kan afwerken. In veel gevallen moeten cr nieuwe centrales voor worden ge bouwd of oude uitgebreid. De voorberei ding daarvan kost geld, maar ook tqd. Er is dus bij de P.T.T. wel een half jaar achterstand, maar dit is slechts een gemiddelde. Er zijn in Nederland nog plaatsen, waar men nagenoeg onmiddellijk zijn aansluiting kan krijgen. Maar er zijn veel meer an dere, waar dat niet het geval is, om dat er eerst gebouwd moét worden. Zo zijn er wachttqden van een of twee dagen, maar er zijn er ook van een jaar. Aangezien de lqst van aanvragers steeds groter wordt en de uitbreiding van de bestaande netten een zeer kost bare zaak is, ziet het er naar uit, dat vooral de lange-wachters extra geduld moeten oefenen. Met een verhoging van de begrotingspost (totaal voor 1962 212 miljoen) alleen is de P.T.T. er niet. De technische verwezenlqking en de perso- Advertentie neelssituatie dragen evenzeer bij tot het uitlopen van de achterstand. Een wrange troost overigens is deze: voor een telefoonaansluiting kan men zich tenminste nog op een lijst laten zetten. Wie echter een girorekening wil openen, krijgt te horen, dat er in het geheel geen aanvragen in behandeling worden genomen spreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte gram. 23.15 Pianorecital: klassieke mu ziek (gr.). 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc-s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO- 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Blokfluit en clavecimbel (gr.) oude mu ziek. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbe spreking. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Instrumentaal trio: jazzmuziek. 12.20 Regeringsuitz.: Uitzending voor de landbouw. 12.30 Meded. t.b.v. -land en tuinbouw. 12.33 Metropole orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded., evt. act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Militair orkest. 14.00 Moderne kamermuz. 14.40 Voor de jeugd. 15.00 Sopraan en piano: klassieke liederen. 15.30 De vrouw in het wit, 'hoorspel. 16.10 Hongaarse me lodieën (gr.). 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Licht ensemble. 18.00 Nieuws. 18.15 Evt. actueel. 18.20 Pianospel. 18.30 Licht orkest en licht vocaal ensemble. 19.00 Paris vous parle, gesproken brief uit Parijs. 19.05 Bel canto (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 Discolaria. 21.00 Dansork. en fangsolisten. 21.45 Successen en teleurstellingen van het wetenschappe lijk kankeronderzoek, lezing. 22.00 Bari ton en piano. 22.30 Nieuws. 22.40 Actua liteiten. 23.00 Hedendaagse Russische muziek (gr.). 23.55—24.00 Nws. TELE VTSIEPROGR AMMA's. NTS: 19.30 Internationaal agrarisch nieuws. 20.00 Journaal. 20.20 Zendtijd politieke partijen: Uitz. van de Katho lieke Volkspartij. KRO: 20.30 Woord en beeld. 20.4022.40 Uit het Hollywood der jaren t%vintig, documentair pro- -ramma. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 19.30 De socialistische gedachte en actie. 20.00 Nieuws. 20.30 Voordracht. 21.00 Een reis naar Ecuador, reportage. 21.30 87e politiedistrict, polit—feuille ton. 22.20 Nieuws. HOOG EH LAAG WATEh 4 september Vlissingen Terneuzen Hanswecrt Zierikzce Wemeldingc nap uur meter 4.50 2.17 5.17 2.33 5.5S 2.51 6.35 1.56 6.51 1.86 nap uur meter 17.00* 2.01 17.28 2.17 18.02 2.31 18.31 1.37 18.59 1.64 nap uur meter 11.05 1.76 11.32 1.92 0.06 2.33 11.49 1.32 0.01 1,79

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3