Gloednieuw tehuis voor „Vlissingen" Concours bij Katseveer trok 775 hengelaars Koekhappen op 't Zand BILT P.Z.C. HULDIGDE ZIJN ZILVEREN - VLISSINGSE - BEDRIJFSLEIDER ALMANAK Halsteren was toonaangevend HANGAR MET STRO TE OVEZANDE UITGEBRAND PROVINCIALE ZEEUW SE COURANT MAANDAG 3 SEPTEMBER 1962 OUDE WENS VAN VOETBALCLUB VERVULD De voetbalclub ..Vlissingen" heeft sinds zaterdag een eigen clubhuis. Het is geen groot permanent ge bouw geworden, maar het club huis staat er zo netjes en gezellig dat de voetballers van „Vlissin gen" er trots op kunnen zijn. Club voorzitter L. Jacobse, die het naar verse verf ruikende gebouwtje of ficieel opende, merkte in zijn toe spraak al op dat het voor de club voorlopig geen zin heeft een nieuw permanent gebouw te stichten, zo lang de nieuwe voetbalvelden in Paauwenburg nog niet zijn aan gelegd. Daar zal dus het definitie ve clubhuis moeten verrijzen. Om dat dit nog wel enkele jaren zal duren en de behoefte aan een „tehuis" groot was, verrees het voorlopige gebouwtje aan de Bas- kenbyrgseweg. Het komt uit de Braakman, aldus voorzitter Jacobse, waar de lieer Roos dorp het als overgeschoten noodcafé had ontdekt. „We gingen er meteen verder op in", lichtte voorzitter Jacobse toe: „Hier staat dan het resultaat". „Een voetbalclub zonder clubgebouw is als een verloofd stel zonder woning", ging de voorzitter verder. Hij noemde het gebouwtje het hart van de vereni ging waar de belangrijke plannen wor den gesmeed. Zich in het bijzonder rich tend tot de Vlissingse wethouders (die alle drie van hun belangstelling blijk gaven), de heren W. Poppe, Ch. J. Gi- lissen Verschage en F. G. Smit, zei de voorzitter vooral het gemeentebestuur dankbaar te zijn voor de snelle afwer king van de plannen. „Het gemeentebe stuur liet zich van zijn beste zijde zien". Ook het bestuur van de stichting sport- belangen dankte hij voor de medewer king en steun. De steun bij verwezenlij king van de plannen voor het clubhuis (kosten: 10.000 die voornamelijk zijn bestreden uit de totopot) kwam overi gens van alle kanten. Het Rotterdams Zandstraalbedrijf zorgde voor de verf, de heer Elsacker stelde de (geslaagde) kleurencombinaties vast, de firma Roelse verzorgde het schilderwerk en de firma Rafelaar nam grond werk en tegelpad voor zijn rekening. Ook in het bijzonder dankte de heer Jacobse de leden van „Vlissingen" die en vele in hun vakantie tijd beschikbaar stelden voor de bouw van het clubhuis, nadat de firma De Muynck en Petri ervoor had gezorgd dat de barak van de Braakman naar het Vlissingse sportterrein aan de Bas- kenburgseweg was overgebracht. Voor al noemde hij de gepensioneerde heer P. van Leeuwen (schoonvader van kanti nebeheerder Piet Barten), die drie we ken lang zeer actief op het werk bezig was. De voorzitter dankte alle aanwezigen hartelijk voor hun komst, belangstelling en bloemen en besloot zijn openingstoe spraak: „Moge het clubhuis bijdragen tot groei en bloei van de vereniging". Daarna volgde een lange rij van sprekers van wie velen nog wel wat hadden aan te bieden. De heer Van Fraassen liet zijn felicitaties verge zeld gaan van een foto, de heer A. F. v. d. Pluym als vertegenwoordiger van de K.N.V.B. gewaagde van het „kleine bloempje" dat als cadeau was aangeboden, de heer G. de Pag- ter zei, namens „Zeeland Sport" bljj te zijn dat nu ook „Vlissingen" over een tehuis beschikt en hij verbond er de wens aan dat de twee clubs goede buren zullen zijn, waarna de heer A. Dert als secretaris van de Vlissingse IJsclub de v.c. „Vlissingen" felici teerde. Namens de supportersvereniging onder streepte de heer W. Vader de taak van de voetbalclub in de gemeente. Hij kon de toezegging doen dat twee medaille- kasten voor het nieuwe clubgebouw in de maak zjjn. Ook de heer H. van Ak keren feliciteerde de club met het ge bouw en de heer H. P. Francooy zei als Trots op het nieuwe clubgebouw van de voetbalclub Vlissingen bleken zaterdagmiddag bij de opening Jo de Waal aanvoerder van het eerste elftalmevrouw Barten, Piet Barten (oud-speler en thans kantinebeheerder) en voorzitter L. Jacobse. Op de foto staan ze in die volgorde van links naar rechts voor het gloednieuwe, semi-permanente clubgebouw de Baskenburgseweg. (Foto P.Z.C.) secretaris van de jeugdcommissie dat er van de jonge garde ook al heel wat lauwertakjes en kransen zijn die een plaatsje in een van de medaillekasten zouden kunen krijgen. Tenslotte felici teerde „Zeelandia"-voorzitter C. v. d. Heijde de v.c. „Vlissingen" met het clubhuis. Voorzitter Jacobse dankte alle sprekers voor hun woorden, waarna hij de aan wezigen uitnodigde in de gloednieuwe omgeving een verfrissing te gebruiken. In huiselijke sfeer Wethouder Gilïssen Verschage zei er blij om te zijn dat de v.c. „Vlissingen" na Zeeland Sport en het Souburgse R. C.S.-nu ook over een clubgebouw kan beschikken. Namens het gemeentebe stuur en de stichting sportbelangen sprak liij woorden van felicitatie. Hij onderstreepte het belang van het ge bouw met het oog op de vorming van de jeugd in het zogenaamde „derde mi lieu". Voorts beval hij de jeugdsportlei- derscursus die nu weer in Vlissingen start en reeds 20 cursisten telt, van harte aan. Waardering en geschenken voor I. H. Bnlsing Ia de huiselijke sfeer van zijn woning J Souburgse Van Doornlaan is de Jeu=>a c}ief van ons bedrijf te Vlissingen, de j Aeeuwse Grote school... Een niet onaanzienlijk legertje kinderen is in deze dagen plotse ling groot geworden. Dat groot wórden viel samen met het mo- ment waarop ze voor de eerste maal over de drempel van de la gere schooldeur stapten: waardig als altijd. Zo ook de Goese Sjako. Hij voelde zich zó groot dat hij niet eens op zag tegen de twee kilometer die de' grote school van zijn huis scheidt. Moeder had hem netjes afgeleverd met de gedachte: die is voor de komende zes jaar van 9 tot 12 en van 2 tot onder de pannen. Maar tegen twaalven zag moeder zelf toch wél op tegen de twee ki lometer die Sjako helemaal alleen :ou moeten overbruggen om thuis :ijn middageten te komen nut ti jen. .Ik zal hem even ophalen", be sloot ze en per fiets ging het tiaar le school. Jk hen hem zo langzamerhand", Jedacht moeder, dus ze stelde zich niet tussen de andere moe iers voor de schooldeur op, maar ten eindje verder op een hoekje. Even over twaalven: daar komt Sjako, stevige pas erin. Op het hoekje ontwaardt hij moe der met fiets. Het lijkt erop of Sjako gewoon doorloopt na ach teloos 'gegroet te hebben, maar plotseling keert hij zich om: ,,Wat sta jij hier te wachten?"wil hij weten. „Op jou natuurlijk", zegt moeder zo lief mogelijk. ..Wat denkt je nu wel", gromt Sjako met duidelijk verwijt in zijn stem, „ik ben geen kleine jongen meer hoor..." chef van ons bedrijf heer J. H. Bulsïng in verband met zijn 25-jarig bedrijfsleiderschap zaterdag morgen hartelijk gehuldigd- Directie, hoofdredactie en collega's van de P.Z.C. waren aanwezig om de zilveren chef en zijn echtgenote In de bloemetjes te zet ten. „Het is vooral de trouw aan ons bedrijf die ons jegens U zo dankbaar stemt", aldus een onzer directeuren, de heer F. v. d. Velde Jr. Hij legde voorts de nadruk op dat het deze maal ging om een jubileum van een man die een van de belangrijkste functies in het bedrijf bekleedt. „U hebt verschillende aanbiedingen gekregen voor goede func ties in Holland, maar toch bleef U ons bedrijf trouw- Ook al was dat bedrijf na de oorlog, evenals de hele provincie Zee land zo zwaar getroffen", zo stelde de heer van de Velde voorts- Hij wees daarna op de goede samen werking die hij van de jubilaris had on dervonden. Samenwerking in een groeiend bedrijf waarin de heer Bui sing in de loop der jaren meegroeide. „Dankbaarheid is het thema van deze dag", merkte de heer Van de Velde ver volgens op- Hij zei er vooral blij om t< zijn met de heer Buising in de eerste plaats als mens te hebben samenge werkt. Hij liet de beste wensen van de directie vergezeld gaan van een blijvende herin nering: een 4 maal'4 projector voor dia's plus projectietafel, hiermee tegemoetko mend in een vurige wens van de jubila ris die zich als energiek amateurfoto graaf en -filmer ontpopt. De adjunct-directeur van de P.Z.C., de heer W. de Pagter uit Middelburg stak zijn waardering voor de heer Buising evenmin onder stoelen of banken: „We hebben nooit tevergeefs een beroep op U gedaan en alles kwam altijd op tijd in orde". Hij me moreerde voorts dat in de afgelopen jaren veel in het bedrijf is veranderd,' dat er heel wat omstandigheden zijn verbeterd. Onder die omstandigheden wenste de heer De Pagter de jubila ris nog vele goede jaren in ons be drijf toe. Samenwerken Namens de hoofdredactie sprak de heer G. A. de Kok onze bedrijfsleider i-n gees tige bewoordingen toe. Hij merkte onder meer op dat de heer Buising in de N-J. formule gezien moet worden, dat wil zeg gen Nee is Ja. Lijken er bij de heer Bui sing aanvankelijk altijd veel bezwaren De chef van ons Vlissings bedrijf de heer J. H. Buising vierde za terdag als zodanig zijn zilveren jubileum. Daarom was zijn woon kamer zaterdagmorgen vol met P.Z.C.-mensen die hem hartelijk kwamen huldigen. Op de foto: één onzer directeuren, de heer F. v. d. Velde jr. biedt de zilveren be drijfsleider zijn gelukwensen aan. (Foto P.Z.C.) Kort geding Buma tegen caféhouder uit Sas van Gent Voor de president van de arrondisse mentsrechtbank te Middelburg, rnr. P. van Empel, diende vrijdag een kort ge ding, dat de BUMA aanhangig had ge maakt tegen de caféhouder F. J. C. H. te Sas van Gent. De BUMA stelde zich op het standpunt, dat H. niet aan zijn verplichtingen had voldaan door geen auteursrechten te betalen voor de pla ten, die in de juke-box in zijn café wer den gedraaid. De BUMA eiste een dwangsom van f200 per plaat die nog zal worden ge draaid. H. voerde tot zijn verweer aan, dat toen hij twee jaar geleden het mu- ziekapparaat had gehuurd, de betrok ken firma had toegezegd de rechten te zullen betalen. „Ongeveer 14 dagen ge leden kreeg ik een aangètekende brief, waarin ik jverd gemaand de achterstal lige rechten te betalen. Voordien had ik nooit iets van de BUMA vernomen. Ik heb direct de firma opgebeld, maar het had geen resultaat, aldus H. Mevrouw mr. J. Groeneveld-Van Baak uit Am sterdam die voor de BUMA pleitte, weerlegde echter de verklaring van H„ dat hij pas 14 dagen voor het eerst iets van de BUMA zou hebben gehoord. „U hebt sinds 1960 geregeld aanmaningen gekregen", aldus mr. Groeneveld. Mr. doen. Empel zal vrijdag a.s. uitspraak HANGAR MET ERWTENSTRO GING IN VLAMMEN OP '.n Colijnsplaat is vrijdagmiddag tien duizend kilogram in een hangar opge slagen erwtenstro in vlammen opgegaan op het bedrijf van de heer J. Luijk aan de Emilissedyk. Een aardappel rooier en een bandenwagen, die in de hangar stonden, gingen eveneens verlo ren. De brand ontstond doordat het drie jarig zoontje van de eigenaar met luci fers speelde. Doordat de wind gunstig was, liepen de dichtbij de hangar staande landboüw- schuur en woning geen gevaar. Boven dien waren de brandweren van Colijns plaat en Kats snel ter plaatse om het vuur doeltreffend te bestrijden. De ei genaar was tegen brand verzekerd. IR. H. SPIELE NAM AFSCHEID BIJ P.Z.E.M. In de conferentiezaal van de Centrale Zeeland te Vlissingen heeft ir. H. Spiele, hoofdingenieur bi] de P.Z.E.M., donder dag afscheid genomen van bedrijf en personeel. Hij heeft een functie aan vaard bij de Gemeente Energiebedrijven van Amsterdam. De adjunct-directeur, ir. H. Broekhoff, sprak over de belangrijke werken, die onder leiding van de heer Spiele tot stand kwamen; hij wenste de scheidende hoofdingenieur veel goeds toe. Namens het personeel bood de technisch hoofd ambtenaar de heer A. P. Leenhouts een geschenk aan. waarna ir. Spiele alle aanwezigen dankte voor de prettige menwerking. TWEEDE VAN „E.G.H.V." te bestaan die snelle uitvoering van een opdracht tussen de grote hoeveelheid van andere taken bemoeilijkt, de uit voering wordt er toch nooit door ver traagd. „Wanneer mer dat eenmaal weet. is het goed samenwerken", aldus de heer De Kok die zich voorts tegen over de heer Buising zeer erkentelijk toonde en die erkentelijkheid demon streerde met een attentie namens de re dactie; een boekwerkje over het smal- filmen. Namens de collega's feliciteerde de heer L. Florusse de zilveren chef in hartelij ke bewoordingen. „U bent ons hard meegevallen, we hebben veel waardering voor uw werk", stelde hij onverbloemd- Hij liet erop volgen dat de collega's toch iets aan het jubileum hadden willen doen, en dat bleek uit het geschenk: een mooie vulpen. De voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer L. J. Breel had ook een boekwerkje aan te bieden. Hij felici teerde de chef met zijn jubileum en zet te ook mevrouw Buising in het zonnetje, vooral omdat zij al zo lange tijd de per- soneelsbibliotheek beheert. De heer Eulsing toonde zich in zijn dankwoord zeer erkentelijk voor het vertrouwen, de hulde en de geschenken. Met een humoristisch verhaaltje il lustreerde hij hoe men na vele jaren zelf een stuk inventaris wordt. Hij zei te hopen dat het werk vlot blijft verlo pen en dat vooral de jongeren zich de waarde zullen realiseren van het „ge borgen zijn in een gezond bedrijf" Hij richtte zich in het bijzonder tot onder andere de heer Van de Velde Sr. met wie hij zo lange tijd heeft samenge werkt en die hij leerde kennen als iemand die altijd met hart en ziel aan het bedrijf verbonden is geweest. Benoeming aan Zeeuwse huishoudscholen De heer Iz. Ruissen te Wemeldinge is tot muziekleraar benoemd aan de huis houdscholen te Zierikzee, Schoondijke, Terneuzen, Kruiningen en Bergen op Zoom. Cornelis Aarden uit Halsteren is zaterdagmiddag met 2026 punten winnaar geworden van het tweede internationale hengelconcqurs dat door de „Eerste Goese Hengelsport Vereniging" bij het voormalige Katseveer onder grote belangstel ling werd gehouden. Een fonkel nieuwe bromfiets was de beloning voor de dolgelukkige winnaar. Een kleine Halsterse aangelegenheid werd de wedstrijd, toen bleek, dat clubgenoot *Adri van Aart met 1835 punten de tweede plaats op eiste en daarvoor een fiets mee naar huis mocht nemen. Onder de eerste twintig prijswinnaars wis ten zich maar liefst vijf leden van „De Zeester" uit Halsteren te scha ren. De wedstrijd die onder ideale weersom standigheden werd gehouden, bracht een groot aantal v sportvissers naar de Oosterschelde-oever. Telde men vorig jaar de eerste keer dat een derge lijke wedstrijd werd gehouden ruim vijfhonderd deelnemers, zaterdag no teerde men een deelnemersaantal van 775. Alle zeilen moesten er bijgezet wor den om alles zo vlot mogelijk te doen verlopen, waarin „E.G.H.V." wonderwel slaagde. Van heinde en verre waren de mannen en ook veel dames naar het Katseveer getogen, waar ze zich om streeks drie uur aan de oevers van de Zandkreek ten oosten van de nieuwe dam opstelden, wachtend op het sein om in te leggen. Onder hen bevonden zich vele Belgen. Twee-en-een-half uur lang werd er strak naar.de lijnen ge tuurd, maar het duurde maar kort, of hét korps van ruim vijftig controleurs moest in het geweer komen voor meting en notering. De vangst was overwegend niet slecht, maar bestond toch veelal uit ondermaatse vis. In hoofdzaak werd er platvis en in geringere mate paling gevangen. Ook werd een enkele herder en zee baars verschalkt. De prijsuitreiking had na afloop plaats in de „Prins van Oranje" te Goes. Ten dele ge beurde dit door loco-burgemeester J. S. Visscher die met zijn echtgenote alsmede de burgemeester van Kat- tendijke. de heer P. J. Evers, blijk van belangstelling gaven. In zijn toespraak zei de heer Visscher dat het gemeentebestuur grote waarde ring heeft voor het werk van deze groeiende vereniging, vooral omdat het geheel zonder bijdragen en subsidies ten uitvoer wordt gebracht. Voorzitter A. C. Rinkhoud had een welkomstwoord gesproken. Bij de prijsuitreiking werden voor de eerst geëindigde Nederlander en Belg de volksliederen ten gehort bracht. De gevangen vis, in totaal r 50 kg werd geschonken aan de bewo ners van het Oude Mannenhuis aan de Zusterstraat en het algemeen verzor gingshuis aan de Beestenmarkt. Rest tenslotte nog te vermelden, dat het zo merse weer ook vele kijkers en belang stellenden naar Katseveer bracht. Uitslag De uitslag was: 1. C. Aarden, Halste ren, 2026 punten; 2. A. v. Aart, Hal steren, 1835 pnt.; 3. C. v. d. Hoofd. Ter- neuzen, 1612 pnt.; 4. A. v. Liere, Kapcl- le. 1550 pnt.; 5. A. C. Hamelink, Ter- neuzen. 1377 pnt.; 6. A. Paauwe, Goes, 1300 pnt.; 7. J. J .Stokmans. Goes, 1110 §nt.: 8. N. Willemse, Goes. 1050 pnt. M Maas, Halsteren, 1032 pnt.; IC J. C. M. Taeymans, Merksum (B.). 1000 pnt.; 11. J. de Dreu, Kloetinge, 945 pnt. 12. Th. d'Hont. Sluiskil, 940 pnt.; 13. J. v. Deursen, Walsoorden, 912 pnt.; 14. F. v. d. Berge, Terneuzen, 898 pnt.; 15. G. v. Berkum, Vlissingen, 885 pnt.; 16. J. v. Tilbucg, Halsteren, 884 pnt.; 17. G. v. Luik, Vlissingen, 882 pnt.; 18. J. Boogaard, Sluiskil 870 pnt.; 19. J. A. Verrijzer, Nisse, 850 pnt en 20. J. Sche per, Halsteren, 824 pnt. Aan de wedstrijd werd in totaal door 34 verenigingen deelgenomen. Als eerste eindigde „De Zeester" uit Halsteren. Stijging ledental Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel De belangstelling voor de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid, departe ment Zeeland is gedurende het jaar 1961 ;estegen. Op 1 januari 1962 bedr .iet ledental 277 tegen 264 op 1 jam 1961. Het bestuur van het departement Zeeland wijst er in haar jaarverslag dat enige gemeentebesturen zich donateur van de maatschappij hebben opgegeven. Daarnaast is het aantal do nateurs toegenomen, doordat verschei dene leden uit de categorie „Leden- rechtspersonen", die thans geliquideerd is, hun lidmaatschap in het donateur schap hebben omgezet. De actie tot versteviging van de band met de Zeeuws-Vlaamse ledenkring on tot uitbreiding van deze kring, waarvan reeds in de vorige jaarvergadering mel ding werd gemaakt, heeft thans bijge dragen tot een groei van het aantal Ie den. In het verslagjaar reikte het bestuur 100 vererende getuigschriften, alsmede 6 gouden, 2 verguldzilveren, 5 zilveren en 23 bronzen erepenningen aan jubileren de werknemers bij verschillende onder nemingen uit. De samenstelling van het Contactcen trum Bedrijfsleven-Onderwijs onderging in het verslagjaar wijzigingen door het overlijden van de heer dr. J. S. Bartstra, het vertrek van de heer G. Lammers en vanwege de door het departement ge uite wens Zeeuwsch-Vlaanderen nauwer bij het werk van het contactcentrum te betrekken. De jongetjes die op deze foto zo ernstig koekhappen hebben zich zaterdag op het feest van de Middelburgse buurtvereniging 't Zand best geamu seerd. Dat is op de foto duidelijk te zien. Koekhappen was slechts één van de vele programmapunten van het 15-jarig jubileumfeest van deze buurt vereniging dat vrijdag al met lampionoptocht en muziek was begonnen. Zaterdagmorgen vanaf tien uur is er door vele kinderen naarstig naar surprises gezocht die in de speeltuin bijzonder listig en verdekt waren opgesteld, 's Middags volgden cierlopen, blokjesrapen en koekhappen voor kinderen van leeftijd 6 en 7 jaar, voor de ouderen van 8 en 9 jaar was er hardlopen met hindernissen, zaklopen en bussengooien waarna de nog weer ouderen van 10 tot 14 jaar lieten zien hoe men water kruit, met hindernissen fietst en ook per fiets ringen steekt. Het is een geanimeerd feest geworden. 's Avonds werd het nog mooier. Toen volgde voor de ouderen van 8 tot 11 uur een groot tuinfeest in de verlichte en geweldig versierde speeltuin met als speciale attractie „Twist in het kinderbadje". Daartoe had men (slechts) het kinderbad drooggelegd zodat op deze plotseling verworven dansvloer de nieuwe dans kon worden beoefend. Voor de muziek zorgde het orkest „The Ricardo's" en last but not least het bekende Middelburgse draaiorgel „De Sater". Programma Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel De Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel, departement Zee land, heeft voor het seizoen 1962-1963 een uitgebreid programma opgesteld. Op vrijdag 12 oktober zal jhr. W. van Andringa de Kempenaer, directeur van Joh.'s Enschede Zonen Grafische In richting en N.V. te Haarlem en voor zitter van het Genootschap voor Re clame het woord voeren over „Het mar ginale element in de commercie". Op vrijdag 16 november spreekt prof. dr. Klaassen, hoogleraar aan de Ne- misch Intituut over „Impressies van een reis naar Moskou". Eind januari spreekt mr. F. J. F. M. van Thiel, oud-minister van maatschappelijk werk, lid van de Tweede Kamer der Staten-Geueraal en voorzitter van het Katholiek Werkge vers Verbond, in Terneuzen over een nog onbekend onderwerp. Op vrijdag 15 februari komt architect Ht A. Maaskant te Rotterdam spreken over „Hoog- en laagbouw". De Durge- meester van Rotterdam, mY. G. E. van Walsum, spreekt op vrijdag 15 maart over het onderwep „Rotterdam en Zee land". Tot slot van het programma is Z.E. N. A. J. de Voogd, hr. ms. ambas sadeur in Japan, uitgenodigd „De Ja panse industrie en de „challenge" voor do wereld nu en in de toekomst" te ko men belichten. Het ligt in de bedoeling alle bijeenkomsten, met uitzondering van de bijeenkomst in januari, in hotel „De Burg" te Middelburg te houden. BROMFIETSER TEGEN MILITAIRE AUTO Op de Nieuwedijk te Axel ontstond de zer dagen ten gevolge van een zware mist een botsing tussen de bromfietser D. C. P. S. uit Axel en een militaire vrachtauto, bestuurd door J. J. H. H. uit Brunsum. De auto stond aan de kant van de weg geparkeerd. Door de mist merkte de bromfietser de militaire au to niet op. Er ontstond materiële scha de, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. P. H. van Dullemen 40 jaar organist In het Hervormd Kerkcentrum Marezate te Domburg werd zaterdagmiddag een receptie gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de heer P. H. van Dullemen, als organist van de her vormde kerk te Domburg. J. van Vliet, herv- predikant, sprak namens de kerkeraad waarderende woorden over de wijze, waarop de or ganist 40 jaar lang deze dienst in het midden der gemeente heeft vervuld. Na mens de kerkvoogdij sprak de heer W. Warners. Gewezen werd op dc goede verstandhouding, die al deze jaren tus sen kerkvoogdij en organist bestaan heeft, waarbij de wens werd uitgespro ken, dat de heer Van Dullemen nog vele jaren deze taakzal mogen vervullen. Enige geschenken werden aangeboden, waarna de jubilaris een dankwoord sprak. AUTOMOBILIST WERD DOOR ZON VERBLIND Vrijdagmiddag omstreeks half zes is op de Stationsstraat te Sas van Gent de Vlissingse automobilist H. H. tegen de fiets van mevrouw W. uit Sas van Gent gebotst. Mevr. W. kwam van de West straat en wilde de Stationsstraat inrij- De haar achteropkomende Vlissin- die de Wilhelminalaan in wilde gaan. werd verblind door dc felle zon en bemerkte mevrouw W. tc laat, zodat hij haar vanachter ramde. Zo werd van haar fiets geslingerd en bleef gewond liggen. Dokter F. Puijlaert verleende eerste hulp, waarna het slachtoffer met een polsbreuk-en wonden aan het hoofd en aan een van de benen per ambulance naar het ziekenhuis te Sluiskil ver voerd werd. (Advertentie) Examens Te Den Haag slaagde voor de akte l.o. wiskunde de heer J. C. Louws te Oost- kapelle. Twintigduizend kilogram geperst stro ging verloren, toen zondagavond te Ove- zande, op de boerdery van dc heer W. de Jonge aan de Korte Noordwcg een met hooi en balen geperst stro gevulde hangar in vlammen opging. De brand brak om kwart voor zes uit; de brand weren van Borssele en 's-Hcercnhoek zijn tot laat in de avond bezig geweest met de nablussing. Zij wisten de aan elkaar gebouwde schuur en woning op tien meter afstand van de hangar te behouden door een houten gevel van de schuur constant nat te houden. De brand ont stond toon het zesjarig zoontje van dc eigenaar met lucifers speelde. Aanvankelijk werd de brandweer van Ovezande gewaarschuwd, doch van dit korps was op dat moment op dc com mandant na, niemand thuis. Direct daarop werden de brandweren van Bors sele en 's-Heerenhoek gealarmeerd. Opnieuw ontstond tijdverlies toen bleek, dat het bluswater over grote afstand moest worden aangejuagd. De brand weermannen werkten in Ijltempo, doch eer er water kon worden gegeven, was de hangar reeds een baaierd van roolc en vuur. Dankzij het snelle optreden werd dus voorkomen, dat het vuur naar woning en schuur oversloeg. Do eigenaar was tegen brand verzekerd. Dc foto geeft oen beeld van du brandende hangar. SNEL en GOED Uw films vftór 5 uur gebracht... de volgende dag klaar FOTO VERSCHOORE Goes - Kruiningen Vlissingen HET WEER IN EUROPA Oslo, motregen. Kopenhagen, licht bewolkt, Londen, hnlf bewolkt, Brussel, h'alf bewolkt. Luxemburg, onbewolkt. Pnrljs, onbewolkt. Nice, onbewolkt. MUnchcn, licht bewolkt, Locarno, licht bewolkt, Wenen, licht bewolkt. 13 gr. 18 gr. 25 gr. 24 gr. 20 gr. 36 gr. 27 gr. 27 gr. 23 gr. 22 gr. VERWACHT. Aanvankelijk weinig bewolking, zwak ke wind en warm weer. I.ntor meer be wolking, op de meeste plaat sen evenwel droog. .Matige zuidwestelijke wind en enige daling ven de tent'"—«tuur. Strandverwachling VANDAAG wat minder warm strand weer. Toenemende bewolking maar nog overwegend droog. Zwakke tot matige, naar zuid tot zuidwest ruimende wind. Overdag ruim 20 graden, zeewater 16 graden. VOORUITZICHTEN. Licht onstabiel, met kleine buienkans. ZON EN MAAN 4 september Zon op 5.55 onder 19.22 Maan op 11.13 onder 21-41

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2