Huurverhoging in Zeeland met 11 pet en (hoofdzakelijk) met 12 pet Vuilstortplaats Souburg zal worden uitgebreid Vlissingse middenstand blijft bij parkeerplein Welke uitzonderingen en waar informeren AGENDA WALCHEREN Raden komen bijeen MARKTBERICHTEN RIOLERING IN DEEL ZIERIKZEE MOET NU WORDEN VERVANGEN VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEETJWSE COURANT Met ingang van morgen Morgen gaat in Nederland de algemene huurverhoging in, een verho ging die wat de Zeeuwse huurwoningen betreft zal neerkomen op 11 of 12 procent. Dit is afhankelijk van de klasse waarin een bepaalde gemeente is ingedeeld. Voor de eerste klas gemeenten zal de huur verhoging 10 procent zijn, voor de tweede en derde klas gemeenten 11 procent en voor de vierde en vijfde klas gemeenten 12 procent. Zeeland kent geen eerste en tweede klas gemeenten. In de derde klas vallen Middelburg, Vlissingen, Terneuzen, smds kort ook Goes en tenslotte een gedeelte van Koudekerke ten westen van de weg VTis- singen-Koudekerke, in grote lijnen dat deel, dat later bij Vlissingen zal worden gevoegd. Alle overige Zeeuwse gemeenten vallen in de vierde of vijfde klas. der de verhuurder tijdig en schriftelijk op de hoogte moet hebben gesteld, wan neer deze van plan is zich met betrek king tot het onderhoud van de wo ning met do huuradvïescommissie in verbinding te stellen. De huurverhoging geldt voor alle woningen die voor 1 september 1962 zijn gebouwd, aldus het wets ontwerp tot wijziging van de Huur wet. Maar er zijn uitzonderingen. Zo valjen buiten de nieuwe huur verhoging: Alle na-oorlogse noodwoningen. Op voorstel van een gemeente kan de minister echter ook hier de huurprijs verhogen. Alle particuliere premiewoningen die tot stand zjjn gekomen met steun uit 's rijks kas volgens de premierege lingen 1950, 1953, 1957 en 1958, ech ter alleen wanneer de huren van de ze woningen bij de vorige huuxron- de var april 1960 niet werden ver hoogd. Indien en voorzover de huur prijs van de tot deze groep behorende woningen per 31 augustus 1962 la ger is dan het huurpeil per 1 sep tember 1962 van vergelijkbare objec ten, waarvan de huurprijs met in gang van I april 1960 is verhoogd, kan de minister de huurprijs met in gang van 1 september 1962 optrek ken. De huurprijs van panden die van overheidswege worden gesubsidieerd en die na 81 augustus 1962 tot stand komen, wordt vastgesteld door de mi nister van volkshuisvesting en bouw nijverheid. Alle woningen in de vrije sector (waaronder de halve-premiewonin- gen) van na 5 mei 1945 Hiervan kan de huurprijs door huurder en verhuurder zelf worden bepaald. De woningen die op 31 maart 1! niet voor meer verhuurd waren dan voor f 5 per week in gemeenteklas se vijf, 6 in gemeenteklas vier, J7 in gomeenteklas drie, mits de uuradviescommissie op verzoek van de verhuurder in verband met de toestand van de woning, anders oor deelt. Buiten de huurverhoging vallen ook de na de oorlog gebouwde woningwetwo ningen als do huurprijs excessief hoog is, In de nieuwe huurverhoging zullen voorts ook herbouwpanden vallen, even als de allernieuwste premiewoningen, gebouwd volgens de regeling 1960, Gebreken Allo huurders van woningen die menen niet, voor do verhoging in aanmerking te moeten komen, kunnen een zogenaamde „vcrvallen-verklaring" aanvragen. Dit kan onder meer gebeuren op grond van geconstateerde onderhouds. en/of kwali- teitsgebrekon. Meent U dat dc huurwoning niet aan de eisen voldoet zodat huurverhoging mis plaatst zou zijn, dan wendt U zich tot de huuradviescommissie voor een formu lier waarop allo bijzonderheden moeten worden ingevuld. Voor het advies moet 2,50 worden betaald. De Zeeuwse huuradviescommissie kunt U vinden op de volgende adressen: Voor Walcheren en de Bevelan- den: Seissingel 4, Middelburg. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Ge meentehuis Hoek. Voor Sehouwen-Duiveland, Tho- len en St.-Philipsland: Onde Ha ven 34, Zierikzee. Is de huuradviescommissie van mening dat dc woning inderdaad onderhouds en/ of kwaliteitsgcbrcken vertoont dan blijft de op 31 augustus 1962 geldende huur prijs gehandhaafd. Voor woningen die bjj dc vorige huurverhoging (20 pet. per 1 april 1960) reeds gebreken vertoon den en waarvoor de verhoging dus niet gold, bljift dc oude verklaring van de huuradvïescommissie van kracht. Blijkt echter dat inmiddels de gebreken zijn opgeheven dan kan de huuradviescom missie op verzoek van de verhuurder de vervallenverklaring intrekken, waar door de verhuurder behalve de nieuwe verhoging ook nog de vorige van 20 procent kan toepassen. Dit zal echter nooit met terugwerkende kracht kunnen gebeuren. Zelf opknappen het huis opknapt cn op eigen kosten zo danige voorzieningen treft dat het huis weer goed bewoonbaar wordt, hjj buiten do huurverhoging valt, tenzij de ver huurder de gemaakte kosten terugbe taalt. Een verklnring van de huuradvies- commissie is hiervoor vereist. Voor de huuradvicscommissie is de mo gelijkheid geschapen de woningen com. plexgewfjs te beoordelen als de verhuur der daarom verzoekt. Voorts mag ver wacht worden dat een regeling op komst is, waavbij bepaald wordt dat de huur- Middelburg City: De Mongolen, 20 uur, M Jaar. Electro: Zos zwarte ruiters, 111.30 uur, 14 Jnnr, Molenwater- Miniatuur Wnlcheren, 22 uur Van Benthem en Jutting-. Expositie over Zeeland en Vlnnndcren, 18 uur. Abdij: Klank- en lichtspel, 20.1?. 20.45 et 21 15 uur. Vlissingen Alhambra* De Mongolen, 20 uur, 14 Jaar Luxor: De misdaad was bijna volmaakt, 20 uur 18 Jaar. Vcerc Do Goutabloeme- Expositie Sérika Góth, 10-17 uur. Terneuzen Luxor. l"ïw Alnmo, 20 uur. 14 jaar. Sas van Gent Olympiatlieater: Een pyja- tnn voor twee, 20 uur. 14 Jaar. Oostburg Ledeltheuter: De piraten van de bloedrivier. 20 uur, 14 Jaar. Trouw zaal gemeentehuis: Tentoonstelling schil derijen. plastieken, gouaches, tekeningen en gedichten S 45. 14-17 uur. Zierikzee Galerij Dc Bropde Brug: Uit- wIsselingsexpoBitle schilderijen en aqua rellen. 14-18 uur. Burgerweesbuis: Kera- mlekexponltic Ad Braai. 12-17 uur. Voorts moeten de huurders er ernstig rekening mee houden dat zij voor het aanvragen van vervallen-verkla- ringen in verband met de huurverho ging van morgen, niet lang mogen wachten. De termijn sluit per 1 maart aanstaande, dus na een half jaar. Als de gebreken na 1 maart ontstaan moet de verklaring ook binnen een half jaar worden aangevraagd. Bedrijfspanden Voor bedrijfspanden zijn de consequen ties van de huurverhoging afwijkend van die voor de woningen. Vervallen voor huurwoningen 'alle huurverhogingen uit het verleden die door de verhuurder niet werden doorgevoerd voor bedrijfs panden kunnen die verhogingen na 31 augustus alsnog worden toegepast. Dit met het cog op de soms lange loop tijd van de huurcontracten voor bedrijfs panden. Voor bedrijfspanden bljjft de huurprijs van 31 augustus van kracht tenzij huur der en verhuurder naderhand anders overeenkomen. De nieuwe huurprijs mag echter niet uitgaan boven de huurprijs welke op 31 augustus 1962 ten hoogste mocht worden overeengekomen, ver meerderd met de genoemde 11 of 12 pro cent. SOUBURG In de gemeenteraad van Oost- en- West- Souburg, die dinsdagmiddag 4 septem ber om 2 uur bijeenkomst, zullen de nieuw benoemde raadsleden worden be ëdigd, waarna de benoemihg van de twee wethouders volgt. SEROOSKERKE De raad van Serooskerke, die dinsdag morgen om 10 uur in openbare verga dering bijeenkomt zal moeten beslissen over een voorstel van b. en w. een nieuw P.T.T.-station niet woning te bouwen. De P.T.T. zal een zodanige huurvergoe- ding betalen, dat de exploitatiekosten volledig worden gedekt. De huur van het gebouw is gedurende 20 jaar gega randeerd. Voor de bouw van het station hebben b. en w. het oog laten vallen op het per ceel bouwgrond aan de burgemeester Dregmansstraat. Een betere plaats is moeilijk te vinden zijn b. en w. van mening. De ligging is centraal, terwijl het kantoor vlak bij een bushalte komt, hetgeen voor belang is voor de verzen ding. De raad wordt verder voorgest huisvuilrechten te verhogen tot ier deelnemer met ingang van 1 .962. In deze vergadering zullen de nieuw benoemde raadsleden worden be ëdigd en zullen de wethouders worden gekozen. DOMBURG De raad van Domburg komt dinsdag avond a.s. om 8 uur bijeen voor de be ëdiging van de nieuw benoemde raads leden en de verkiezing van de wethou ders. Verder staan op de agenda een voorstel tot bouw van 2 woningwetwo ningen en 3 bejaardenbewoningen, een voorstel tot doortrekking van de Kanon- weistraat en de voorlopige vast :telling van de gemeenterekening over 1960. BIGGEKERKE In de vergadering van do raad van Big- gekerke, die dinsdagmorgen om 11 uur zal worden gehouden, komt opnieuw liet uitbreidingsplan in hoofdzaak aan de orde. Dit in verband met bet feit, dat de raad in de vergadering van 6 augustus in tegensteling met het- voorstel van b. en w. vier bezwaarschriften tegen het plan gegrond verklaarde. Twee van deze bezwaarschriften hebben betrekking op percelen grond, die in liet ontwerp zyn bestemd voor bosgebied. Het Streekplan Walcheren heeft deze bosstroken geprojecteerd langs het wa terwingebied en ter bescherming daar van. B. en w. zijn van mening, dat de twee bezwaarschriften niet tegen het uitbreidingsplan van de gemeente gaan, maar tegen het Streekplan Walcheren, steld en waartegen thans geen bezwaar schriften meer kunnen worden inge diend. Het college stelt de raad daarom voor de bezwaarschriften alsnog onge grond te verklaren. In deze vergadering zullen verder de nieuw benoemde raadsleden worden be ëdigd en zullen de wethouders worden benoemd. GKIJPSKERKE De raad van Grjjpskerke komt dinsdag morgen om 9 uur in openbare vergade ring bijeen. Op de agenda staan onder meer de beëdiging van dc nieuw be noemde raadsleden, de verkiezing van de wethouders, een voorstel om akkoord te gaan met de door de P.ZE.M. ont worpen regeling voor dc aansluiting van onrendabele percelen en de aanbie ding van de gemeentebegroting voor 1963. MIDDELBURG Oefenwedstrijd Zeelandia Zondag om half drie speelt het Middel burgse „Zeelajidia" een oefenwedstrijd op het Nadorstterrein tegen het pas naar de tweede klas gedegradeerde Roo sendaal. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 29-8: Zannstroom Amsterdam, Lagos-MIchigan van Bre- Creseence van Londen 30-8 Sofia van Hamburg, Alcala van Gent Vlissing vertrokken op 20-8: Echo naar Ko per, Zaanstroom naar Shoreham, Lagos-Mi- chigan naar Charlestown. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 29-8: Arendskerk van Shanghai; Zus van Lon den, Bram van Londen, Nova-Zembla van Rotterdam, Albatros van Rotterdam, Rijsber- van Arensdal, Prins Willem v. OYanje Rotterdam, 30-8: Arnhem van Rotter dam, Nike van Amsterdam, Seabreeze van Londen, Gazelle vun Londen, Slrlus van Sea, Looiersgracht van Amsterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 20- Hasewlnt naar Sca/Gent, Nore naar Am sterdam, Alpliaeea naar Rotterdam, Oostkerlc Rotterdam, Speranza naar Rotterdam, Agnes naar Londen, Eagle naar Londen, Bram naar Sea. Jacaranda naar Harwich, Mynias naar Klaipeda, 30-8: Antje naar Nor wich, Michcl-Swenden naar Cork. Officiële publikatie n w. van Middelburg brengen ter open kennis dut: de afd. bevolking c.a. 'op 5 september a.s. voor het publiek zal zUn gesloten; het bureau van de burgerlijke stand op ge noemde datum tot het doen van die aangif ten, welke niet tot de volgende dag kunnen worden uitgesteld, is geopend van 8 tot 9 uur: met ingang van 6 september a s, het, bureau de afdeling bevolking, burgerlijke stand, militaire zaken cn verkiezingen wordt ver plaatst van: Lange Noordstraat 1 naar Stad huisstraat 3. Middelburg, 28 augustus 1902. Burgemeester en wethouders voornoemd. Mr. J. Drijber, burgemeester. Mr. J. Hooij, secretaris. Verloren en gevonden Op het politiebureau te Middelburg zijn in lichtingen te verkrijgen over onderstaande gevonden voorwerpen. Verschillende wanten en handschoenen, huis sleutels en andere sleutels, portemonnees met en zonder inhoud, bol blauwe wol, blauwe ceintuur van regenjas, zonnebril in etui. hooiriek, damestoilettasje, padvindersriem. leesboek, doosje bouten, geel met zwarte autostep. beige kinderjack, pakje met sou venirklokje, schaar, metalen rekband van horloge, paarlen halssnoer, herenpolshorloge, bruine aletentas met inhoud, fietszitje, rug zak met inhoud, goudkleurig armbandje, da mesparaplu, dameszwempak. Mercedes em bleem. autobuitenband, speelgoedmotortje, muntbiljet van f 2.50. veelkleurige sjaal, witte motorhelm, donkere band van regen jas. schijnwerper van rijwiel of bromfiets, bruinachtig zakmes, plaat triplex, tototoestel in paraattas, hoekstaal, badhanddoek zwembroek, zwarte linker herenschoen, 27 postzegels, bruine tas met inhoud. Indien voorwerpen bij Darticulieren worden afgehaald wordt men verzocht daarvan ken nis te geven aan het bureau van politie tc Middelburg. VLISSINGEN Laatste zomeravondstilte Zaterdagavond zal in de Johanneskerk aan de Bonedijkestraat in Vlissingen de laatste zomeravondstilte op Walcheren van dit seizoen gehouden worden. Deze zomeravondstilte zal van 8 tot 9 uur duren. Men zal zingen uit de nieuwe berijming van psalm 136 en Valerius" Gedenck- Clank, afgewisseld met werken van Bach, Telemann, Daquin, Handel en BJjster. Ds. Y. van der Schoot zal een korte meditatie houden, Stoffel Gunst gel) en Philip van der Schoot (hobo) lenen muzikale medewerking. GRIJPSKERKE Christelijke Vrouwenvereniging op excursie De Christelijke Vrouwenvereniging te Ritthem maakte een autotocht naar Noord-Brabant. Eerst werden biscuit fabrieken te Roosendaal bezocht. Na de rondleiding werden de dames getrakteerd op koffie met koek. Vervolgens werd het slot Loevenstein bezichtigd, waarna te Oosterhout werd gedineerd. Hierna begon de thuisreis, waarbij nog één keer te Bergen op Zoom werd gepauzeerd. AAGTEKERKE Raad Aagtekerke nam afscheid van raadslid S. de Visser Pz. De raad Aagtekerke heeft tijdens zijn donderdagavond gehouden vergadering afscheid genomen var- het raadslid S. de Visser Pz. (partijloos),. De waarnemend burgemeester, wethouder J. Melse sprak het scheidende raadslid in waarderende woorden toe. „U ging altijd recht door zee en stak nooit uw mening onder stoe len of banken", aldus de heer Melse, die verder nog de vele verdiensten van de heer De Visser tijdens zijn 16-jarïg lid maatschap van de raad in het belang van de gemeente memoreerde. De heer De Visser verklaarde in zjjn dankwoord, dat het hem" speet uit de raad te moeten vertrekken. Hij hoopte dat de zelfstandigheid van de gemeente zou mogen voortduren. De raad ging verder akkoord met de aankoop van bouwgrond van de heer A. Bosselaar Szn. De vergoeding is bepaald op 2.75 per vierkante meter. De aangekochte oppervlakte bedraagt 14.220 m2, het geen in totaal een bedrag van 39.105 maakt. De vergoeding aan de heer Bos selaar Szn. is bepaald door de commis sie Van Iwaarden en Ton. Aan de heer Geschïere werd vervolgens een bedrag van 4578,40 als vergoeding van pachi- schade toegekend. Muziekuitvoering Voor een belangstellend publiek gaf de muziekvereniging „Agatha" te Aagte kerke dezer dagen een uitvoering op het Dorpsplein, onder leiding van naar dirigent, de heer J. Simonse. Na de pau ze werd met veel animo de stoelendans beoefend, wat ook belangstelling trok van de ter plaatse verblijvende toeris ten. Demonstratie aardappelrooien te Wilhelminadorp Op het bedrijf „Waterloo" te Wilhelmi nadorp zal woensdag 12 september een landelijke demonstratie „aardappel- rooien en transport" worden gegeven. Het doel van de demonstratie is inzicht te krijgen in de mogelijkheden van het oogsten van aardappelen in iosgestorte Daartoe zijn de rooimachines, waarmee tijdens de demonstratie zal worden ge werkt, uitgevoerd met een verzamelbak of uitgerust met een afvoertranspor- teur om op een wagen te kunnen ien. In combinatie met deze typen rooimachines zal het transport even eens in Iosgestorte vorm plaatsvinden. Hierbij worden daartoe geschikte wa gens, transporteurs en boxenvullers in geschakeld. Vrachtwagen strooide op autoweg naar Wouw Ondeskundig laden van een aanhang wagen was er de oorzaak van, dat dc verkeersweg van Huijbergen naai Wouw woensdag bezaaid was met pak ken stro, die van de aanhanger van de firma M. de W. uit Ossendrecht waren gevallen. Na iedere 20 meter viel een volgend pak stro op de weg, waar zich geen ander verkeer op bevond- Wél kwam er een auto van de rijkspoli tie van de- verkeersgroep Middelburg aangereden, die de chauffeur De W. het stopteken gaf. De chauffeur had, rij dend van Huijbergen langs de Wouwse Plantage niets van zijn „strooien" be merkt. De politie heeft De W- verba- liseerd wegens het ondeskundig laden van de wagen. De W. volgde daarna het spoor terug om de meer dan honderd blokken weer op zijn auto te laden. Raad voteerde f 25.000 Voor afvoer in de komende tien jaar De vuilstortplaats in Souburg zal worden uitgebreid. De raad heeft in de vergadering van donderdag middag voor dit werk een bedrag van 25.000 gevoteerd. De uitge breide stortplaats zal voldoende capaciteit krijgen om gedurende de komende tien jaar het huisvuil van Souburg te kunnen opnemen. Voor de bestaande stortplaats worden de materialen van de gemeente verwijderd en op het aangrenzende noordwestelijk gelegen perceel in depoi gezet tot ge noemd terrein is bewerkt. Vervolgens wordt het zuidelijke dee geëgaliseerd. Hierna wordt over dit gedeelte een laag puin gestort zodat hei goed berijdbaar wordt. Het noordwestelijke gedeelte krijgt een bestemming voor stortplaats van puin en het zuidoostelijke deel voor opslag van gemeentelijke bouwmateria len. Omdat de toegangsdam geheel voor het westelijke terreingedeelte ligt. za! er voor het oostelijke aeel, ter ontslui ting van de opslagplaats voor de ge meente nog een dam, voorzien van be tonnen duikers, worden aangebracht. Vervolgens wordt de rest van het ter rein geëgaliseerd. De toekomstige hoog te zal zonder afdekgroi.d ongeveer 1.10 meter N.A.P. bedragen Hierna wordt het terrein, dat als uitbreiding van de bestaande vuilstortplaats is bestemd on- geveer 40 centimeter diep ontgraven, eze grond zal later als afdekgrond worden gebruikt. De heer J. Sinke (c.h.) vond het plan niet afdoende en informeerde of er niet een eenvoudiger oplossing kon worden gevonden. „Kan het huis vuil hier niet op dezelfde manier wor den verwerkt als in de compostïn- richting te Vlissingen", informeerde hij. De heer W. Huson a.r.was van me ning, dat het voorstel van b. en w. waard was om aangenomen te worden omdat het op korte cermij- een oplos sing biedt. Op het terrein, dat nu -is volgestort, wilde hij een beplanting aan brengen om het geheel aan het oog te onttrekken. Een zelfde suggestie deed het P.v.d.A.-raadslid G. Potter. Hij dacht verder aan een gemeenschappe lijke regeling voor het verwijderen van huisvuil. Waarnemend burgemeester M. A. van de Putte antwoordde hierop, dat de mogelijkheid van een gemeenschap pelijke regeling reeds verschillende ma len is bekeken door dr Walcherse ge meenten. „De afstanden zijn echter te groot, wat de prijzen duur maakt. Per emmer zal men dan jngeveer 15 moe ten betalen, omstreeks tweemaal zoveel als momenteel", aldus de waarnemend burgemeester. Na deze gedachtenwisse- ling werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. slotte vroeg de heer Potter schorsing van de vergadering om met zijn fractie genoten overleg te kunnen plegen. Na dat de vergadering was hervat, ver klaarde de heer Potter de afhandeling van de zaak met vertrouwen over te laten aan het inzicht van b. en w. Aan gezien ook de overige raadsleden geen bezwaren hadden werd het voorstel zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Tot leidster aan de openbare kleuter school „De Kleuterdroom" werd mejuf frouw E. Vertregt te Souburg benoemd. De raad besloot verder medewerking te verlenen bij het verbouwen van de Beatrix-kleuterschool. De begrotingen voor 1961 en 1962 werden gewijzigd. De* prijs van de grond in het plan „Kromwege" werd vastgesteld op ƒ21 per vierkante meter. Tijdens de rondvraag nerd afscheid ge nomen van de raadsleden W. de Rijke (a.r.) en M. Ufkens (middenstandspar- tïj). Zif werden in waarderende woorden toegesproken door waarnemend-burge meester Van der Putte en door woord voerders van de verschillende fracties. De beide scheidende raadsleden dankten tenslotte voor de prettige samenwerking. VEILING SINT-ANNALAND. Doré 29,16. Eigenheimers 16 6217.43, drielin gen 8,42—3,80. Bintjes 12.20—13,61, drielingen 7,92—8,21, bonken 14.19 Aanvoer 210 ton. VEILING KRABBENDIJKE. 30 augustus. Précoce de irévoux 1 65-70 66. 60-65 61. 55-60 46—47, 50-55 36. 2D 27, 3 grof 24—36, fijn 19—24, kroet 6-16 Stark Earliest 2 80-85 71. 75-80 76. 70-75 82. 65-70 73, 60-65 67, 55-60 33, 2D 34, 3 gror 52, fijn 19, kroet 9. P. R. Zomerappel 1 80-85 34, 75-80 38. 70-75 42—43, 65-70 45, 60-65 41, 2 80-35 33, 75-80 37. 70-75 39, 65-70 39, 60-65 37 2D 34. 3 grof 31. fijn 25. Manks Codlïn 2 75-80 36, 70-75 40, 65-70 37. 3 grof 30. Earley Victoria 2 70-80 28, 60-70 29. 2D 1&—19. 3 gro» 17, fijn 19. kroet 7. Zigeunerin verpakt 1 80-85 55, 75-80 62, 70-75 62, 65-70 55. Czarpruim 1 43, 2 28. 3 24. Bramen 1 26 per doos. Rode bessen 1 22 per doos. Prinsessebonen 1 i7. 2 33, 2x 35. VEILING GOES. 30 augustus. Export- en industrieveiling. Perzikrode Zomerappel 1 75-80 38. 70-75 42, 65-70 44, 60-65 44: 2 75-80 32. 70-75 38, 65-70 39, 60-65 39, 2D 36. Eariey Victoria 1 70-80 33, 60-70 27—28, 2D 22. Mankr Codlin 1 80-35 32, 79-80 32, 70-75 32—34., 63-70 32—33: 2 80-85 32, 75-80 27, 70-75 29, 65-70 31 Stark Earliest 1 70-75 90. 65-70 84—92, 60-65 67—74. 55-60 53—60, 2D 32—36: 2 70-75 7S—84, 65-70 71— 83, 60-65 63—68, 55-60 53—58 Zigeunerin 1 75-80 40—50, 70-79 43—53, 65-70 4049. 2D 30—37. Précoce de Trévoux 1 65-70 68, 60-65 59—62, 55-60 44,80—46,10, 50-55 36,50—37.50, 2D 26,80—28,60. Bramen 1 93, 2 85. 3 43. Dubb. pr. bonen 2 35.30—37,20, 2B 32,30. Earley Victoria kroet 11. Div, appels kroet 11. Per zikrode Zomerappel kroet 5 Div. peren kroet 7,50. Totale aanvoer hard fruit 5500 kisten. Gewone veiling. Earley Victoria grof 19—20, fijn 16—20 Perzikrode Zomerappel grof 34— 38. fijn 21—28. Stark Earliest grof 46—55, fijn 2243. Zigeunerin grot 3539. fijn 25— 29. Manks Codlin grof 21—2E Yellow Trans parent grof 50, fijn 37—39. Précoce de Tré voux grof 3041, fijn >7—20 Czarpruimen 1 65—79, 2 36—54, grof 42—68. fabriek 20—47 Ontario 1 90, 2 4449, grot 49—70, fabriek 16. Washington 1 64—84. 40—51. grof 55— 77, fabriek 16—39 Mons. Hatïve 1 97—114, 2 46—62, grof 64, fabriek 25 Belle de Lou- vaïn 1 76—80. 2 22—53, grot 58—67 fabriek 20—30, Witte Wijnpruim l 65—68. 2 2247 Dubb. Boerenwitte 1 59—66, 2 27—38. Rode bessen 1 86—90. Druiven 1 230. Per doos: Rode bessen 1 23—24. Bramen 1 3140, 2 VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Bintjes 1 13.29—13.40, 2 10,71, bonken 1 13,29 13,40, 2 11,01—7,49, drielingen 6,51. Eigen heimers 1 10—6,98, 2 6,10—10, bonken 7.99, drielingen 8,40. Koopmans blauwe 12.80 12,60. Aanvoer 110 ton. Plantuien 40-70 16.66—16,40, 40-55 19,05. Zaal- i 40-59 19—18,83, 55-70 16,42, drielingen 16,5827.21, bonken 16.04. pickles 30.1 30,50, stek 5,04. Aanvoer 131 ton. Vergadering over saneringsplan Discussie Over het voorstel van b en w. tot aan koop van grond van de heer A. C. Haeck achter het Oranjeplein cd tot verkoop aan dezelfde persoon van een perceel grond achter het Koopmansvoetpad nabïi het clubhuis van „Animo' ontstond een uitgebreide discussie. De aan- en ver koop van de grond is nodig voor het verplaatsen van de timmermanswerk plaats van de heer Haeck. Het P.v.d.A.-raadslid Potter zag te veel onduidelijkheden in het plan. „Hoe denkt men de toegangsweg? Komt het clubhuis van Animo -liet in gevaar? Hoe wordt het perceel achter het Oran jeplein opgeleverd?" informeerde hij. Hjj wilde alles meer geregeld zien. Ten- HEINKENSZAND Jongetje onder kipwagen Collecte De collecte ten behoeve van de stich ting christelijke blindenhulp „De fak kels bijeen" bracht te Aardenburg een bedrag van f 49,43 op. gemeente Heinkenszand, kwam het vijf jarig zoontje van de heer A. Braamse spelenderwijs terecht onder een kip wagen Aanvankelijk lieten de verwon dingen zich nogal ernstig aanzien, doch nadat dokter Van Haanen het knaapje had behandeld bleven de gevolgen be perkt tot wat schrammen en lichte kwetsuren. Afscheid ds. Amesz Op zondag 9 september om vijf uur do Ned, herv. predikant ds. C. J. Amesz te Heinkenszand afscheid nemen van zijn gemeente, in verband met zijn ver trek naar Rijk-Haarlemmermeer. STRATEN ACHTER NIEUWE HAVEN Werkzaamheden werden in Overleg met gemeentebestuur kwam in milder sfeer Nu liet saneringsplan Vlissingen tweede faso de gemeenteraad is aangeboden en op 10 september zal worden behandeld, heeft de Vlis singse Mïddenstandscentrale gis teravond nog een vergadering be legd in het Concertgebouw om een en ander, met name de jongste wij zigingen ten opzichte van het ba sisplan onder de loep te nemen. De vergadering ging akkoord met liet bestuursvoorstel het gemeentebe stuur een rekest te sturen, waar in opnieuw gepleit zal worden voor een ruim parkeerplein ten zuiden van de St.-Jacobskerk en een brede toegangsweg naar het oude cen trum vanuit het Bellamypark. Het zijn twee oude wensen van de Vlis singse middenstand. En hoewel de toe lichting op do raadsvoorstellen de mo gelijkheid van bedoeld plein volledig afwijzen en verbreding van Groenewoua of Nieuwstraat naar het oude centrum op grote bezwaren van Monumenten zorg stuit in verband met de schaal van het Bellamy park, verliep de midden standsvergadering toch in veel mildere en minder heftige sfeer dan bijvoorbeeld die van een half jaar geleden, toen er harde woorden aan het adres van het Vlissingse gemeentebestuur werden ge uit. Het overleg tussen middenstand en gemeentebestuur is dan ook veel be ter geworden, zo bleek uit de woor den van voorzitter W de Nijs: „We hebben wel eens het plan gehad alle contact te verbreken, maar het was de Rijksmiddenstandsconsulent, heer Korstanje, die nieuw overleg - ganisccrde en de betrekkingen hc-eft verbeterd". Van middenstandszijde werd voorts gezegd dat het gemeen tebestuur in tegenstelling tot vroe ger openhartig is geworden De moei lijke financiële situatie van de ge meente heeft de saneringscommissie van de middenstand aangesproken. Voorzitter De Nijs herinnerde aan de voorjaarsvergadering van 31 maart, waarin er bij de leden op werd aange drongen bezwaarschriften in te dienen. „Men is er wel 'n beetje van geschrok ken", zo meende hij. Voorts nam de mid denstand contact op met het C.O.M., het centraal orgaan ter bevordering van de bouw van middenstandsbedrijfspanden. Ir. Kok van het C.O.M. heeft eveneens de nadruk gelegd op het plein ten zui den van de St.-Jacobskerk. De heer J. P. Ventevogcl zei blij te zijn, dat de actie van de middenstand enkele successen heeft gehad. Onder meer door de bezwaarschriften hebben b. en w. de plannen gewijzigd, met name rond de St.-Jaeobsstraat. „Men heeft zich be zonnen", zo merkte hij op. „Het potlood van de ontwerpers was wel eens al te theoretisch te werk gegaan". Enkele belangrijke straten achter de Nieuwe Haven van Zierikzee zullen bin nenkort opgebroken wo'den: de bestaan de rioleringen zyn ei zover verouderd, dat zij moeten worden vernieuwd. Het ;aat hier om de Schuttershofstraat, irepelstraat, Nieuwe Boogerdstraat en St.-Domusstraat. De buizen zullen hier over een lengte van ongeveer 640 meter worden opgeruimd en door neïuwe wor den vervangen. Ook zijn in dit bestek van het Ad vies- en Ingenieursbureau „Irs. Wit- teveen en Bos c.i." te Deventer de vernieuwing van huis- en straat- kolkaansl ui tingen en het opnemen en herleggen van enige verhardingen begrepen. Donderdagmiddag hebben b. en w- in het stadhuis van Zierikzee dit werk aanbesteed. Negen aannemingsbedrijven deponeerden hun inschrijving in de bus. De laagste daarvan, de firma T. K. de Jonge te Zierikzee, bleef met een bedrag van 124.000 nog ƒ500 boven de raming van het architectenbureau. De verdere uitslag van deze aanbeste ding was als volgt: 2. Aannemingsbe- driji „Sehouwen-Duiveland te Zierikzee. 132,000; 3. Firma Van Dongen en De Voogd te Haamstede, 1 JS.500; 4. Aann. bedr. S. Zijlstra en M. C van den Dries te Gorinchem, ƒ140.000. 5. H. Stouten te Brouwershaven, ƒ141.000; 6. M. v. d. Velde, Bruinisse, ƒ147.800; 7. Firma A. W. Wandel te Nieuwerkerk, ƒ149.900; S. J. de Ruyter en Zn. te Noordgouwe, 155.000 en 9. Firma J. de Oude, Bier vliet, 166.945. De gunning werd voor lopig nog aangehouden. Hart De gedachte van het parkeerplein ten zuiden van do St.-Jacobskerk is voort, gesproten uit een wens van de midden stand de oude stad een hart te geven. Nu men aanvoelt dat de raad de voor stellen van b. en w. zonder dit plein zal aanvaarden, ziet men in de sanerings commissie \an de middenstand echter nog een andere oplossing. De heer Ven-, tevogel lichtte deze toe: door een even tueel verdwijnen van de huishoudschool zal het reeds door sloop ontstane plein aan het Groenewoud nog groter wor den. „We kunnen "hier een klein hartje creëreu", aldus de heer Ventevogel. H\j meende dat voorstellen in die richting, waarbij het plein doorgetrokken zou moeten worden tot achter de panden die aan de Walst raat staan, een goede kans zullen maken bij het gemeentebestuur. Uitvoerig stonden de aanwezigen nog stil bij de vele details in de uitwerking van het saneringsplan tweede fase, zo als het aanstootgevende hoekje Lepel straat-Rioolstraat, autoboxen in de om geving van de binnenstad en het par keerprobleem in het algemeen. Een op lossing wil men zoeken in de richting va?' een betegeling van een deel van het Bellamypark rond het standbeeld van Frans Naerebout of gedeeltelijke demping van de vissershaven. Tenslotte verzocht de voorzitter de aan wezigen allen naar de raadsvergadering van 10 september te willen komen om gemeentebestuur en raad van de grote belangstelling voor het saneringsplan te overtuigen. ZUID-BEVELAND GOES Motor contra auto De motorrijder C. M. H. uit Rilland- Bath is woensdagmiddag te Goes in aanrijding gekomen met de personen auto van V. de V. uit Zeist, doordat de personenauto op de hoek Voorstad- Patijnweg geen voorrang verleende aan de van rechts komende motorrijder. De motor werd zwaar beschadigd, de berij der kreeg enige schrammen. KAPELLE Raad Kapelle kiest wethouders De gemeenteraad van Kapelle verga dert dinsdagmorgen 4 september. De agenda omvat de beëdiging en installa tie van de nieuwgekozen raadsleden, alsmede verkiezing van wethouders. Voorts is er een voorstel tot hernieuwde vaststelling van de verordening op de heffing van straatbelasting en reini gingsrechten; verhuur van een woning wetwoning en benoeming leden en plaatsvervangende leden van de advies commissie woonruimtewet wegens perio dieke aftreding. De vergadering begint om negen uur. KRABBENDIJKE Centrum Krabbendijke bijna geheel volgebouwd Het college van Gedeputeerde Staten heeft meegedeeld, dat Krabbendijke als nog drie woningwetwoningen uit het aanvullend contingent 1962 zijn toege wezen. Dank zij deze toewijzing kunnen thans 15 woningwetwoningen worden ge bouwd. Door de bouw zal het resterende bouwterrein in het bouwplan-Centrum kunnen worden benut. Het nouwplan- Oentrum is dan met uitzondering van een perceel voor een alleenstaande wo ning geheel volgebouwd. B. en w. -tellen de raad, die dinsdag avond om 8 uur vergadert, voor, het bouwen van de drie woningen te e nen aan het aannemersbedrijf P. C. L__ fers te Hoogerheide. In verband met het feit, dat het bouwplan-Centrum met de drie woningen geneel zal zijn volge bouwd, achten b. en w, het noodzakelijk dat het bouwplan-West bouwrijp wordt gemaakt om de woningbouw met te la- ;en stagneren. Het college stelt de raad daarom voor het uitvoeren van open bare werken in het plan onderhands aan te besteden aan de fa. F. Duijnhouwer Zoon Goes voor 136.820. In deze vergadering zullen verder de nieuw be noemde raadsleden worden beëdigd en twee wethouders en een plaatsvervan gend wethouder worden gekozen, DRIEWEGEN Raad vergadert In de raad Driewegen van dinsdag 4 september des avonds om half acht zui len de nieuwe raadsleden worden be ëdigd. Na afhandeling van de ingeko men stukken, zullen de nieuwe wethou ders worden benoemd. De agenda ver meldt verder een groot aantal subsidie verzoeken, de elektrificatie van onren dabele percelen, de huurverhoging van gemeentewoningen per 1 september vernieuwing van net plafond van het gymnastieklokaal der o.l. school alsmede de aanschaf van een zand- strooier. Tenslotte zal nog worden ge sproken over de compensatiemaatrege len in verband met de huurverhoging per 1 september. GRAANBEüRS THOLEN. Tarwe 2830. Gerst 25 —28. Kleine erwten 35—10. Schokkers 40—47. Maanzaad 50—55. VISMIJN COLLTNSFLAAT. Exportgarnalen 2626 rg. .27—1,84. Binnen landse garnalen 72 kg. 1.67 Bot 160 kg. Tong 594 kg. Paling 104 kg Rog it kg. Griet 1 kg. Herder 9 kg. Kabeljauw 10 kg. Krab 8 kg. Schol 8 kg. Wulk 5 kg. Ongesorteerde vis 87 kg. COÖPERATIEVE VELUVVSF EIERVEILING. Weekaanvoer 1-200.000 stuks, waarvan 371.600 in veiling werden gebracht Handel rustig. Prijzen (per 100 stuks). Gierr van 42 tot 48 gTam 5.37—6.37: eieren van 48 tot 52 gram 6.718.69: eieren van 52 tol 60 gram 9.24 11.35: eieren van 60 tot 65 gram 11.30—12.23: eieren van 65 tot 72 gram 12.02—12.56. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 565.802 stuks, haadel redelijk. Prij zen (per 100 stuks). Eieren van 4"? tot 57 gram 6.91—10,02: eieren van 57 tot 61 gram 10.37— 11.66: eieren van 61 tot 64 gram 11.61—12.18: eieren van 64 tot 72 gram 11.9512.28: eende eieren van 50 tot 64 gram 5.69—8.80: eende eieren van 65 tot 72 grain 9.0210.22. EIERMARKT. Aanvoer 2.300.000 stuks, handel grote eieren kalm met trage afloop; henneëieren vlug. Prijzen (per 100 stuks), Gluren van 60 tot 65 gram 11,4012.65: alg. prijs 12.10: kiloprijs 1.95 basis 62 gram: henneëieren van 44 tot 50 gram 0,00—8.15; kiloprijs 1.37—1.63: henne- eieren van 51 tot 59 gram 8 5011.15: kiloprijs 1.67—1.89. VEILING STAVENISSE. Bintjes 1 12.86—13.14. 2 11,20—11,34, bonken 1 13,90. 2 8.00, drielingen 5 30 Eigenheimers gewone 10—17, drielingen 8 Aanvoer 92 ton. VEILING THOLEN. Doré 26.04. Witte eigenheimers 1 15—17, 2 10—14, poters 7,53. Bintjes bonken 13,93. 1 13,49. 2 11.20—11,40, 3 10,29, poters 5,20. Aan voer 48 ton. VEILING KAPELLE-BIEZELÏNGE. 30 augustus. Bramen industrie 1 98112, 2 37—107. 3 50, in doosjes 1 )45—152, 2 103—132. Dubb. bonen 1 35—50, 2 35.10—36.10, 2X 30. Perzikappel 1 75-80 38. 70-75 42. 65-70 44, 60-65 41—53, 2 70-75 36, 65-7C 38. 60-65 36. 2D 34. grof 31, fijn 29 Earley Victoria 1 60-70 28. 2 70-80 34. 60-70 28, 2D 20—21, grof 19. fijn 17. Stark Earliest 1 65-70 83. 60-6F 72. 55-60 59. 2D 36. grof 53. fijn 33 Manks Codlïn 1 75-80 39. 70-75 38, 65-70 32—34, 2 75-80 34, 70-75 32. 65-70 28. grof 22. fijr 17. Zigeunerin 1 75-80 46—59. 70-75 44—55. 65-70 49. 2 79-80 41. 70-75 34. 65-70 31. 2D 23—34. grof 28. fijn 17. Précoce de Trëv. 1 65-70 67. 60-65 62. 55-60 44.3035.20, 50-55 34.70—35.50. 2 95-6f 42, 50- 55 33. 2D 25.80—26 60. gro* 31—47. fijn 10. N. H. Suikerpeer 2 55-65 21—24. 2D 15—17, fijn 11—12. Kroetappelen gepl. wit 10, gepl. rood 7'A. val 10. Peren va! 6—14. Pruimen: Czar extra'76—32. 1 57—75, 2 29 44, grof 37—53. fabriek 11 25 R. Cl. d'Ouil- lins 1 54—72, 2 29—33. gro 32—58, fabriek 10—22 B de Louvain 1 f0—71, 2 3230, grof 3253. fabriek 1222. Mons Hatïve extra 108—111, 1 96—101. 2 41, grot 52—70. fabriek 1428. Boerenwitte 1 41—47. 2 21—24. grof 37. R. Victoria 1 95. Pruimen gesch. 6—14. Rode bessen p. d. 1 18, 2 I? Frambozen p. d. 1 50—55. Rode bessen p. kg 1 52, 2 30. ADVERTENTIE. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd, vanaf Maandag 3 september 1962. Tydeman's Early Worces ter, alle maten, mits vol doende rood gekleurd, op 5 mm sorteren. Benoni, alle maten, voldoen de gekleurd, op 5 mm sor teren. Codlin Keswick, alle maten, op 10 mm sorteren. Clapp's Favourite, 65 mm en op, op 5 mm sorteren. Donderdag 6 september 1962. Manks Codlin, 60 mm en op, met gele tint, op 5 mm sor teren. James Grieve, 75 mm en op, met blos en gele tint, op 5 mm sorteren. Clapp's Favourite, 55 mm en op, op 5 mm sorteren. Juttepeer, alle maten, op 5 mm sorteren. Zie maten „Enkele Jut". Lutherse streekdag in Groede Voor de Evang. Luth. Gemeenten van Bergen op Zoom. Middelburg, Vlissin gen, Groede en de kring Goes wordt zondag 2 september een streekdag ge houden in Groede. In de andere ge meenten is die dag geen dienst. De hoofddienst houdt ds. W. F. ten Rou- welaar. Medewerking verlenen het kerkkoor van Vlissingen en de heer Ph. Feij, hobo. Na de koffiemaaltijd is er in de Franse kerk een bijeenkomst waar enkele films worden vertoond, gevolgd door een ge sprek. De dag heeft als motto: „Gij zult Mijn Getuigen zijn". Vergadering Deltacommissie in Yerseke Vanavond vrijdag zal de Delta commissie van het visserijschap in het gemeentehuis te Yerseke in vergadering ijeenkomen. De Yersekse verenisinaen Vebo. Zevibel, Vervoex, Oesterbelangen en De Zeeuwse Oester zijn voor deze vergadering uitgenodigd, benevens de beide mosselverèn. uit Yerseke. Ook de vissersverenigingen uit Hontenïsse, Philippine en Tholen ontvingen eei uit nodiging. Het doel van deze vergade ring is, dat men inlichtingen kan inwin nen over de problemen rond de Delta werken en de eventuele schadeloosstel lingen. Examens Voor het toelatingsexamen van de Chr. middelbare landbouwschool in Middel burg zijn geslaagd: P. C. Allaart te Rit them, C. J. den 3oer te Zonnemaire, J. Boudeling te Anna Jacobapolder, J. Brasser, W. C. Verhage en K. Wielema- ker te Koudekerke, J. J. Cevaal en A. P. Geschiere te Grijpskerke, L. J. Dale bout te Noordgouwe, M. C. Geelhoed te Nieuwdorp, P. Scheele te Wissenkerke, L. H. M. Verwijs te Sint-Philipsland en J. Wattel te Sint-Laurens. Nieuwe expositie in Zierikzees Weeshuis In het Burger Weeshuis te Zierikzee, waar het kunstenaarsechtpaar Braat- Voorhuis aan het begin van het toeris ten-seizoen een <nin o» meer permanente expositie van keramiek heeft geopend, wordt een nieuwe tentoonstelling inge richt Volgende week dinsdagmiddag om vier uur zal de burgemeester van Zie rikzee, mr. F. Th. Dycknieester, de eer ste bezoeker zijn van een expositie, waarin de Burghse schilderes Cora van Citters haar werk toont. Het oeuvre van deze kunstenares wordt omlijst met een beseheiden collectie aardewerk van de bewoners, die het voorname gebouw aan het Kerkplein met hun initiatief een nieuwe functie hebben gegeven. Daar naast brengt de jonge Zierikzeese kun stenaar Francois van de Ende „tien ge zichten op de Monstertoren": een uitste kende plaats voor deze werken, aan gezien het Burger Weeshuis als het wa re in de schaduw staat van dit monu ment. Frangois van den Ende expo seert ook nog steeds met gouaches en tekeningen in het „Ostoerio"-hotel te Haamstede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9